PDA

View Full Version : Miami, Florida


ivanmilosavljevic
26.05.2012, 00:02
Ako bi mogao neko da mi docara kakav je zivot u Miami-u,posto tamo planiram da zivim ako Bog da...

curlika
26.05.2012, 01:32
Ako bi mogao neko da mi docara kakav je zivot u Miami-u,posto tamo planiram da zivim ako Bog da...

Legendo! A da pogledas temu o Floridi koja je PRVA na spisku. http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=7

ivanmilosavljevic
26.05.2012, 01:34
Hehhe,ali nije nista konkretno receno o Miami-u sto se tice skole i posla...

Barbosa
26.05.2012, 13:24
Ako bi mogao neko da mi docara kakav je zivot u Miami-u,posto tamo planiram da zivim ako Bog da...Drugarica skoro dosla,kaze dosta komaraca,dvojica velikih kao kamioni drze se za ruke (dosta gejeva),za odmor extra za zivot jbg,tu i tamo
Po pricanju ostalih NEW YORK CITY JE THE BEST
Valjalo bi i ja da neki put odem pa da to potvrdim

Malyna
24.10.2012, 09:52
Jedno je sigurno, a to je različit doživljaj tog grada za vrijeme godišnjeg odmora ili za vrijeme svakodnevice gdje puno radiš i nemaš vremena uživati.

Osobno sam bila samo na godišnjem odmoru i bilo mi je savršeno.. palme, tropska klima sa puno vlage u zraku, na ulicama Miami Beach-a latino glazba, pijesak na South beach plaži, piknik u ribarskom mjestu Key West, izlet u Everglades.. I još puno toga..:1072:

Ali..

poznanica koja je živjela tamo jedva je čekala otići, vrlo teško se privikla na udisanje visoko vlažnog zraka, neprestano si u klimatiziranom prostoru i svakodnevno po više puta doživiš šok između izlazaka iz automobila, ureda, kuće..Posla ima u ugostiteljstvu, ali u svim drugim strukama znatno manje. Teško uz obujam posla kao početnik imaš vremena za uživanje..

Iako svačiji put je drugačiji i individualno proživljavamo razne situacije, pa stoga sve treba uzeti sa rezervom..
:papa:

sanchez
07.02.2015, 03:04
Ivane zar se toliko trosi u Miamiju? :)
Miami mi zvuci kao primamljiva destinacija, bio sam i prosle i pretprosle godine tamo turisticki, ali ne bih se usudio da dam prognozu kako je za zivot.

ivanmilosavljevic
07.02.2015, 04:02
Ivane zar se toliko trosi u Miamiju? :)
Miami mi zvuci kao primamljiva destinacija, bio sam i prosle i pretprosle godine tamo turisticki, ali ne bih se usudio da dam prognozu kako je za zivot.

Mnogo toga je na dohvat ruci,Bahamas 20 min avionom,Nba,najbolji nocni klubovi.Licno ja zivim na South Beachu,imam svoju sobu i kupatilo u vecem stanu i to kosta 750 dolara.A one bedroom u Chicagu kosta verovatno toliko...
Sve u svemu,dobro je pobeci iz Majamiju izmedju kraja maja do oktobra,jer je vreme smor.Leto pretoplo,septembar ruzan kisovit.

coffe.dream
10.02.2015, 05:51
Majami...

Koliko toga lošeg mogu reci o istom?

Toliko prostog,neobrazovanog sveta,sljama nisam vidjela ni u majci Srbiji.U prodavnicama gotovo niko ne prica engleski,svi su neljubazni,prodavace nemaju kućnog vaspitanja

O našim ljudima koji se ovde foliraju prilikom selfija na bazenu u nekim od Flamingo rezorta,ne želim da komentarisem. Majami je grad ako ste na odmoru i puni yte para i tako ako imate da placate po klubovima boce od 1500$ ili da gledate blud uživo. Posao je teško naci sem restorana i kafica, drugo nista ne može cak iako ste legalni. Stvarno je lepo,ali za ljude koji su došli u Ameriku,da žive i da stvaraju budućnost l,ovaj grad neka preskoče jednostavno.

Magelan
10.02.2015, 07:39
Majami...

Koliko toga lošeg mogu reci o istom?

Toliko prostog,neobrazovanog sveta,sljama nisam vidjela ni u majci Srbiji.U prodavnicama gotovo niko ne prica engleski,svi su neljubazni,prodavace nemaju kućnog vaspitanja

O našim ljudima koji se ovde foliraju prilikom selfija na bazenu u nekim od Flamingo rezorta,ne želim da komentarisem. Majami je grad ako ste na odmoru i puni yte para i tako ako imate da placate po klubovima boce od 1500$ ili da gledate blud uživo. Posao je teško naci sem restorana i kafica, drugo nista ne može cak iako ste legalni. Stvarno je lepo,ali za ljude koji su došli u Ameriku,da žive i da stvaraju budućnost l,ovaj grad neka preskoče jednostavno.

Ovo kao da slusam moju bivsu cimerku koja u Majamiju zivi vec tri godine i sada bi vristeci pobegla glavom bez obzira iz te dzungle.

Juce sam ponovo bio u Majamiju, ovog puta u tranzitu... Doziveo neprijatnost decenije od strane carinskog sluzbenika koji pumpicu za astmu kupljenu u Srbiji poredi sa kokainom i umesto da pita da li sam bio osudjivan, pita koliko sam ja to puta do sada bio osudjivan (kao da je red velicine izmedju 10 i 20 osudjivanja u mom rekordu) i uz konstantno obracanje sa "buddy"?! Sat vremena natezanja zbog jedne obicne pumpice. Samo mogu da kazem - stoka.

A u gradu, par blokova uz obalu - med i mleko. Ostatak - favela. Dovukao se tu onaj najgori sljam sa Kube, ostatka Latinske Amerike i karipskih ostrva... Nekulturni, prosti, urlaju po ulicama. Grozno...

Turisticki - ok na par dana i to ako bas imas para, cisto da dodjes zimi da zgrejes kosti. Za zivot ne preporucujem.
West Palm Beach, Boca Raton - za zivot su skroz ok. Ali i kostaju.

O poslovima na Floridi da i ne govorim. Ako se izuzme ugostiteljski sektor, posao se jedva nalazi, a plate su uz to nikakve. Posao koji ja u Cikagu obavljam za 27.50 na sat, na Floridi je 15-16 na sat...

coffe.dream
10.02.2015, 08:42
Ovo kao da slusam moju bivsu cimerku koja u Majamiju zivi vec tri godine i sada bi vristeci pobegla glavom bez obzira iz te dzungle.

Juce sam ponovo bio u Majamiju, ovog puta u tranzitu... Doziveo neprijatnost decenije od strane carinskog sluzbenika koji pumpicu za astmu kupljenu u Srbiji poredi sa kokainom i umesto da pita da li sam bio osudjivan, pita koliko sam ja to puta do sada bio osudjivan (kao da je red velicine izmedju 10 i 20 osudjivanja u mom rekordu) i uz konstantno obracanje sa "buddy"?! Sat vremena natezanja zbog jedne obicne pumpice. Samo mogu da kazem - stoka.

A u gradu, par blokova uz obalu - med i mleko. Ostatak - favela. Dovukao se tu onaj najgori sljam sa Kube, ostatka Latinske Amerike i karipskih ostrva... Nekulturni, prosti, urlaju po ulicama. Grozno...

Turisticki - ok na par dana i to ako bas imas para, cisto da dodjes zimi da zgrejes kosti. Za zivot ne preporucujem.
West Palm Beach, Boca Raton - za zivot su skroz ok. Ali i kostaju.

O poslovima na Floridi da i ne govorim. Ako se izuzme ugostiteljski sektor, posao se jedva nalazi, a plate su uz to nikakve. Posao koji ja u Cikagu obavljam za 27.50 na sat, na Floridi je 15-16 na sat...

Ni najgorem neprijatelju ne bih poželela da živi ovde! ako ste željni lažnog sjaja eto vam Majami ali socijalni život jedno veliko nista.

sombrero
10.02.2015, 08:59
Hmm ne znam koji deo Amerike i ima preterano razvijen socijalni zivot(kao grad Cikago mozda), kapitalizam je to...Poznajem neke ljude koji su jako zadovoljni Majamijem u globalu, mislim da je pitanje ko se kako snadje kao i uvek :)

voja82
10.02.2015, 13:14
Bas tako, to sve zavisi od osobe do osobe i ko se kako snadje,to ne znaci da ako tebi coffre.dream da i ostalima nece valjati i da treba da beze od Majamija.Moj rodjeni brat npr. zivi u Majamiju neke 3 god i prezadovoljan je i sa poslom i sa gradom.

vuxanne
10.02.2015, 18:21
Zavisi od osobe do osobe, do vrste posla koje rade i koje bi mogli ili zeleli da rade, nivoa obrazovanja, ambicije, godina, i ostalix x faktora.

Npr. ja polako ulazim u 40-te, imam malo dete, ne izlazim od 2010-e tako da mi je apsolutno druga svera interesovanja i drugo poimanje druzenja nego pre pet godina a kamoli pre 15...

coffe.dream
10.02.2015, 19:15
O tome i govorim. Nivo obrazovanja ovde veoma nizak. Naravno da zavisi od osobe do osobe ali govorim lose strane Majamijai želim da pomognem ljudima da shvate kako se ovde živi.

sanchez
12.02.2015, 00:09
Coffe.dream zamolio bih te ako ti nije problem, da malo detaljnije obrazlozis sta to ne valja u Miamiju, sta je lazno i toliko lose da ne bi ni najgorem neprijatelju pozelela da zivi tamo.

Ne lupam ti kontru, ali me veoma zanima opsirnija realna slika iz tvog ugla, jer sam veoma zainteresovan za Miami.

Pozdrav

coffe.dream
12.02.2015, 03:56
Coffe.dream zamolio bih te ako ti nije problem, da malo detaljnije obrazlozis sta to ne valja u Miamiju, sta je lazno i toliko lose da ne bi ni najgorem neprijatelju pozelela da zivi tamo.

Ne lupam ti kontru, ali me veoma zanima opsirnija realna slika iz tvog ugla, jer sam veoma zainteresovan za Miami.

Pozdrav
Majami je jedan siromasni ogranak Latinske Amerike. Deluje lepo kad ga gledas na slici jos ako si nezenja koji je pun love,dosao na odmor da potrosis par hiljada dolara za vece,onda je ovo grad za tebe. Ziveti u ovom graduate nije bas tako bajna. South beach,gde ja zivim je preskup za zivot. Preskup za sirotinju poput nas. Zasto? Prvo,osim konobarisanja,nista se pametno ne moze raditi jer poslovi takvi ne postoje. Za ove sto nemaju papire i dolaze u Majami posla nema,a tek za nas sto smo dobili na lutriji. Socijalan zivot,sem plaze ne postoji. Ne znam sta volis,ali nista pametno ovde neces cuti ni videti. Ceo taj dziberskibsljam se spustio ovde,sto iz Juzne Amerike sto iz Evrope. Eto,ako ti se konobarise za 3 soma mesecno,a ako ti je kirija 3600,plus ako hoces da delis stan sa 5 ljudi I pri tom da nemas svoju privatnost,ako zelis da te beskucnici cimaju da kupis travu ili kokain... Onda je ovo mesto za tebe. Ovde su ljudi prsli u mozak. Sa vestackim pogledom na zivot,gde je svaka zena sponzorusa. Zavisi kakav pogled na zivot imas...

coffe.dream
12.02.2015, 04:07
Coffe.dream zamolio bih te ako ti nije problem, da malo detaljnije obrazlozis sta to ne valja u Miamiju, sta je lazno i toliko lose da ne bi ni najgorem neprijatelju pozelela da zivi tamo.

Ne lupam ti kontru, ali me veoma zanima opsirnija realna slika iz tvog ugla, jer sam veoma zainteresovan za Miami.

Pozdrav
Majami je jedan siromasni ogranak Latinske Amerike. Deluje lepo kad ga gledas na slici jos ako si nezenja koji je pun love,dosao na odmor da potrosis par hiljada dolara za vece,onda je ovo grad za tebe. Ziveti u ovom graduate nije bas tako bajna. South beach,gde ja zivim je preskup za zivot. Preskup za sirotinju poput nas. Zasto? Prvo,osim konobarisanja,nista se pametno ne moze raditi jer poslovi takvi ne postoje. Za ove sto nemaju papire i dolaze u Majami posla nema,a tek za nas sto smo dobili na lutriji. Socijalan zivot,sem plaze ne postoji. Ne znam sta volis,ali nista pametno ovde neces cuti ni videti. Ceo taj dziberskibsljam se spustio ovde,sto iz Juzne Amerike sto iz Evrope. Eto,ako ti se konobarise za 3 soma mesecno,a ako ti je kirija 3600,plus ako hoces da delis stan sa 5 ljudi I pri tom da nemas svoju privatnost,ako zelis da te beskucnici cimaju da kupis travu ili kokain... Onda je ovo mesto za tebe. Ovde su ljudi prsli u mozak. Sa vestackim pogledom na zivot,gde je svaka zena sponzorusa. Zavisi kakav pogled na zivot imas...
Engleski ti nije potrebno da znas,jer je spanski sasvim dovoljan. Posto cak i za poslove u restoranima traze spanski zbog ogromnog broja turista koji dolaze da posete ovo ruglo od grada.

Gotovo da se ne vide dobri ljudi,porodice sa decom ne ppstoji,ovde su svi u fazonu seksa na jedno vece.
Mozda ovaj grad vise prilici muskoj populaciji da bludnice za mene nekog ko zeli mir u zivotu,ovaj grad treba da preskoci.
Ne znam,ja sam ovde 6 meseci i jedva cekam leto da pakujem kofere i bezim odavde!!?

voja82
12.02.2015, 08:42
Majami je jedan siromasni ogranak Latinske Amerike. Deluje lepo kad ga gledas na slici jos ako si nezenja koji je pun love,dosao na odmor da potrosis par hiljada dolara za vece,onda je ovo grad za tebe. Ziveti u ovom graduate nije bas tako bajna. South beach,gde ja zivim je preskup za zivot. Preskup za sirotinju poput nas. Zasto? Prvo,osim konobarisanja,nista se pametno ne moze raditi jer poslovi takvi ne postoje. Za ove sto nemaju papire i dolaze u Majami posla nema,a tek za nas sto smo dobili na lutriji. Socijalan zivot,sem plaze ne postoji. Ne znam sta volis,ali nista pametno ovde neces cuti ni videti. Ceo taj dziberskibsljam se spustio ovde,sto iz Juzne Amerike sto iz Evrope. Eto,ako ti se konobarise za 3 soma mesecno,a ako ti je kirija 3600,plus ako hoces da delis stan sa 5 ljudi I pri tom da nemas svoju privatnost,ako zelis da te beskucnici cimaju da kupis travu ili kokain... Onda je ovo mesto za tebe. Ovde su ljudi prsli u mozak. Sa vestackim pogledom na zivot,gde je svaka zena sponzorusa. Zavisi kakav pogled na zivot imas...

Kirija 3600 na South Beach, pa gde ti zivis, u Versaceovoj vili?

coffe.dream
12.02.2015, 16:06
Kirija 3600 na South Beach, pa gde ti zivis, u Versaceovoj vili?
Paaa,takve su cene! Moja je mnogo manje! Srecom! Ko voki nek izvoli

voja82
12.02.2015, 17:00
Paaa,takve su cene! Moja je mnogo manje! Srecom! Ko voki nek izvoli

Kazes da su cene 3600 dolara za rentiranje stana, a onda kazes da tvoja nije takva?Koga ti lazes?Meni brat zivi na South Beach i provereno znam da su cene 3 puta manje od toga sto si ti navela, plus to tvoje preuvelicavanje svega, prosjaci, ovo ono ....reci mi gde ces naci grad u americi gde nema prosjaka i droge itd... ne mogu ni da se setim sta ti sve smeta??? Nece me cuditi ako kazes da ti i ptice na drvecu smetaju....

deep_dish
12.02.2015, 20:23
Ako vas interesuju cijene rentanja...craigslist.org nadjete lokaciju koja vas zanima i eto...

coffe.dream
19.02.2015, 17:49
Kazes da su cene 3600 dolara za rentiranje stana, a onda kazes da tvoja nije takva?Koga ti lazes?Meni brat zivi na South Beach i provereno znam da su cene 3 puta manje od toga sto si ti navela, plus to tvoje preuvelicavanje svega, prosjaci, ovo ono ....reci mi gde ces naci grad u americi gde nema prosjaka i droge itd... ne mogu ni da se setim sta ti sve smeta??? Nece me cuditi ako kazes da ti i ptice na drvecu smetaju....
Dodji sam pa vidi! I to je moj licni stav,a tebi ako sr be svidja ne znam kako da ti pomognem. Majami tako dozivljavam.
Pozdravi brata!

voja82
19.02.2015, 20:12
Dodji sam pa vidi! I to je moj licni stav,a tebi ako sr be svidja ne znam kako da ti pomognem. Majami tako dozivljavam.
Pozdravi brata!

Ti si takva osoba da se tebi ocigleno nigde nece svidjati i svugde ces imati zamerku!Nisi dosla ovde da kazes nista pametno ocigledno, nego pricas tako kao da je Majami Avganistan i da ljudi treba da ga zaobilaze!

coffe.dream
20.02.2015, 23:31
Ti si takva osoba da se tebi ocigleno nigde nece svidjati i svugde ces imati zamerku!Nisi dosla ovde da kazes nista pametno ocigledno, nego pricas tako kao da je Majami Avganistan i da ljudi treba da ga zaobilaze!
Ja sam rekla sta sam imala,a osuda od ogranicenih ljudi mi ne treba! pozz

dakiva
21.02.2015, 07:13
Ja sam neko ko svakoga dana dolazi na ovaj forum kako bi čitao i skupljao korisne i potrebne informacije, u slučaju da moja porodica i ja budemo izvučeni, ali nikome nije lepo kada čita ovakve uvredljive postove. Poštujte različita mišljenja i viđenja stvari, i svima će nam biti lepo.

voja82
21.02.2015, 08:43
Ja sam rekla sta sam imala,a osuda od ogranicenih ljudi mi ne treba! pozz

Iznosis lazi i neistine, o tome se radi, a sad jos i vredjas, to sve govori o tome kakva si osoba.Ides na ignore.Pozz

dakiva
21.02.2015, 16:39
Vojo je l' smem da se umešam i da te zamolim za tvoje viđenje Miamija? Hvala unapred!

Mitkoni
22.02.2015, 02:43
Ja sam rekla sta sam imala,a osuda od ogranicenih ljudi mi ne treba! pozz

Bas pratim temu i ne znam zasto ne zelis da prihvatis kritiku. Da li iz nekih licnih odnosa medju vama ili... to mi nije jasno.

I sam citajuci tvoj post pomislio bih da je to tamo crno da crnje ne moze biti.
:drool::drool:

vuxanne
23.02.2015, 05:10
Ici cu tamo negde u aprilu pa cu vam javiti utiske :) Ovako sa neutralnog stanovista :;D:

vuxanne
26.02.2015, 03:41
Ekipo iz Majamija, Fort L-a - kakva je oblast oko SE 17th Street, Fort Lauderdale, FL? Koji su tu hoteli ok? Neki mi deluju matoriji bas... A papreni... Preporuke, pliz...

milosx
12.06.2015, 18:54
Mi smo bili u Majamiju na odmoru pre par dana i iz turisticke perspektive Miami izgleda interesantno ali mene licno nije ubedio da se preselim. Suprugi se vise svideo i kaze da bi mogla tu ziveti.
Prvi utisak za Miami Beach mi je "Budva na steroidima". Po povratku jos jedan drugar je isti izraz upotrebio. Ono sto ovde mozete videti su skupi automobili, nabildani crnci, zene sa silikonima u dupetima, skupa hrana i pice i kilometri plaze. Ne znam da li je plaza cele godine takva, ali celom duzinom je bila sa travom u vodi pa je malo nezgodno za plivanje (ostra trava).
U gradu smo bili samo jedan dan i vozili smo se sa nadzemnim besplatnim metroom. Prosli smo sve od Omni, preko Downtown i Brickel. Sve je novo i moderno, za razliku od NY, ali utisak je postapokaliptican. Bio je ponedeljak, radni dan, ali je ceo grad, ukljucujuci finanasijski distrikt, bio potpuno pust. Povremeno neki automobil prodje; pesake jako retko mozete videti.
Za tih 5 dana je bilo odlicno vreme, toplo ali blagi vetar duva. Vlaga nije ni bila ni blizu njujorskoj.
Okacicu neku sliku i video na blog kad stignem.
Da li bi mi bila ista slika da sam isao u neko drugo doba godine?

vuxanne
13.06.2015, 22:41
April = pakao. Vrucinstina. Ok za one koje zive na plazi, one odrasle na moru. Za nas iz brdsko planinskih predela = pakao.

maybe17
29.06.2015, 23:05
Isti osecaj,prevelika vrućina*+vlaga jer često pljusne kiša,grad mi se cinio ok.
plaza velika i peskovita malo me podsetila na Ulcinj,a voda pretopla za zimske mesece.Obilazak grada bio turistički pa je takav i utisak.Kad bi trebalo da zivim tamo,dobro bi promislila.