PDA

View Full Version : Vozac kamiona zelena karta


nebojsagm
01.08.2012, 11:56
Nov sam na forumu. Mislio sam da znam nesto o zelenoj karti , a onda shvatio da nemam pojma. Zavrsio sam srednju ekonomsku skolu, ali nisam radio u struci vec radim kao vozac kamiona. Nemam nekog bliskog u Americi vec samo poznanike. Mozda bih mogao da dobijem od nekog pozivno pismo, ali tesko garanciju. Interesuje me da li bih mogao da odem ako bih imao dogovoren posao kao vozac kamiona. Hvala unapred na odgovorima.

mikiSA
01.08.2012, 12:56
Nov sam na forumu. Mislio sam da znam nesto o zelenoj karti , a onda shvatio da nemam pojma. Zavrsio sam srednju ekonomsku skolu, ali nisam radio u struci vec radim kao vozac kamiona. Nemam nekog bliskog u Americi vec samo poznanike. Mozda bih mogao da dobijem od nekog pozivno pismo, ali tesko garanciju. Interesuje me da li bih mogao da odem ako bih imao dogovoren posao kao vozac kamiona. Hvala unapred na odgovorima.

Nema sanse. Igraj DV lutriju.
The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 50 characters.

nebojsagm
01.08.2012, 13:08
Nema sanse. Igraj DV lutriju.
The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 50 characters.

Shvatio sam to. Nego sam mislio da li bih kada bih dobio na lutriji gc imao bolje sanse kad odem na intervju. Napomenuo sam da nemam nekoga da garantuje za mene, a nasao sam na forumu da su neki imali problem zbog toga.

zvercica
01.08.2012, 14:46
Shvatio sam to. Nego sam mislio da li bih kada bih dobio na lutriji gc imao bolje sanse kad odem na intervju. Napomenuo sam da nemam nekoga da garantuje za mene, a nasao sam na forumu da su neki imali problem zbog toga.

Za intervju ti trebaju samo dve stvari: da imaš 18 godina i da imaš završenu četvorogodišnju školu, i to je to. Mogu te pitati da li imaš nekog u USA, gde ćeš biti, čime ćeš se baviti ali to nije presudno za dobijanje GC.

nebojsagm
01.08.2012, 15:16
Za intervju ti trebaju samo dve stvari: da imaš 18 godina i da imaš završenu četvorogodišnju školu, i to je to. Mogu te pitati da li imaš nekog u USA, gde ćeš biti, čime ćeš se baviti ali to nije presudno za dobijanje GC.
Na forumu sam nasao da je jednom od dobitnika gc trazen obrazac I-134 odnosno pozivno pismo(garancija). Oni su tu cak dosli do zakljucka da je i taj dokument obavezan, ali da je slobodna procena sluzbenika ambasade da li ce to da trazi ili ne. Zato sam malo zbunjen da li ucestvovati ili ne. Posto bih isao sa porodicom(ja, zena i dvoje dece) svestan sam da bi to bili i veliki troskovi pa ne bih zeleo da se zalecem ako ne bih mogao da ispunim neki od uslova,a procitao sam da ne vracaju novac u slucaju odbijanja. Hvala

dreadnot
01.08.2012, 15:37
Ne pise ti u profilu odakle si, ali bih po ekavici rekao da si iz Srbije. U tom slucaju, barem koliko ja znam, nemoj da brines o I-134 jer nisam ni od koga cuo da mu je bio potreban taj dokument. Beogradsko konzularno je prilicno opusteno po tom pitanju, dovoljno je da ti neko od drugara iz USA posalje toplo pismo kako se bas raduje sto cete ti, zena i deca da se preselite u Ameriku i da jedva ceka da vas vidi, kao i da u prvo vreme mozete kod njioh, dok se ne snadjete i sl.
Imaj u vidu da ti je za voznju kamiona u USA neophodna njihova dozvola, i da ti je to dodatni izdatak u startu od nekih 2500 - 3000 dolara na ime skolarine u nekoj auto skoli, ako ne i vise. Ima o tome dosta na forumu, jer je jedan deo clanova u tom poslu, pa su razmenili iskustva. Za to vreme treba ziveti i placati sve racune, pa jos pola meseca ili mesec do prve plate, pod uslovom da odmah pocnes - preracunaj koliko ti treba novca u startu (i o tome ima dosta napisanog).

nebojsagm
01.08.2012, 15:57
A da li mogu da prvo ja dodjem pa tek za nekoliko meseci da dovedem porodicu? I da li bih mogao da radim neki drugi posao dok ne zavrsim proceduru oko dozvole?

vrhunski
01.08.2012, 17:33
Nego sam mislio da li bih kada bih dobio na lutriji gc .

Igrao sam lutriju 14 godina i tek posle 14 izvlacenja su me izvukli. Tek kada te izvuku ti onda razmisljaj sta i kako dalje nemoj dzabe gubiti vreme oko toga dok te ne izvuku.

Naravno treba da igras lutriju svake godine.

nebojsagm
01.08.2012, 20:05
Hvala puno na savetima. Trebalo mi je ohrabrenje. Pozdrav svima.

dreadnot
01.08.2012, 21:48
A da li mogu da prvo ja dodjem pa tek za nekoliko meseci da dovedem porodicu? I da li bih mogao da radim neki drugi posao dok ne zavrsim proceduru oko dozvole?

Da, ako si ti noisilac, tj. ako si ti izvucen. Ne, ako je izvucena tvoja supruga, onda ona mora prva da udje (moj slucaj).
Da, mozes da radis bilo sta (sto je legalno), koliko god hoces, ako nadjes posao. Mozes da radis i dva posla, ako ti dozvoli vreme i prilike... Mozes da se dogovaras sa gazdom koliko sati nedeljno bi da radis... svasta moze, ako imas srece da odmah nadjes posao... ali kao sto rece vrhunski - prvo nek te izvuku, pa onda planiraj...

Aristotel
01.08.2012, 22:54
Nov sam na forumu. Mislio sam da znam nesto o zelenoj karti , a onda shvatio da nemam pojma. Zavrsio sam srednju ekonomsku skolu, ali nisam radio u struci vec radim kao vozac kamiona. Nemam nekog bliskog u Americi vec samo poznanike. Mozda bih mogao da dobijem od nekog pozivno pismo, ali tesko garanciju. Interesuje me da li bih mogao da odem ako bih imao dogovoren posao kao vozac kamiona. Hvala unapred na odgovorima.

Ako ti treba posao kao vozac kamiona! Samo položi javi se meni, odmah počinjes da vozis! :) Ja ti garantujem posao! :):naughty:

nebojsagm
02.08.2012, 11:14
Ako ti treba posao kao vozac kamiona! Samo položi javi se meni, odmah počinjes da vozis! :) Ja ti garantujem posao! :):naughty:

Prvo da dobijem gc. U svakom slucaju hvala na ponudi. POZDRAV