PDA

View Full Version : visa violation i green card lottery


kovac80
02.10.2012, 20:39
Ja sam vec aplicirao, pa bi sad svi :) Rodjak je bio u USA na j1 vizi koja je vazila od sredine '07. do sredine '08. Ostao je cak do januara 2010 kad je morao da se vrati kuci zbog privatnih razloga. Znaci, ako je tako prekrsio vizu, ima li smisla da aplicira na green card lottery? Ja sam mu vec sugerisao da ne moze, ali bi dobrodosao odgovor od nekog ko se bolje razume.

memobos
02.10.2012, 21:29
Ja sam vec aplicirao, pa bi sad svi :) Rodjak je bio u USA na j1 vizi koja je vazila od sredine '07. do sredine '08. Ostao je cak do januara 2010 kad je morao da se vrati kuci zbog privatnih razloga. Znaci, ako je tako prekrsio vizu, ima li smisla da aplicira na green card lottery? Ja sam mu vec sugerisao da ne moze, ali bi dobrodosao odgovor od nekog ko se bolje razume.

POZZ.Ja sam u istoj kozi kao i tvoj rodjak stim da sam otisao u USA 99-te,a vratio se 2002 ,znaci viza B1 TURIST.na 6 mjeseci+6 overstay 2 godine.Proslo je 10 godina i sad sam aplicirao za visa loteri,a i u procesu sam za najblizi srodnik F3 i jos imam 2 djece americki drzavljani pa vidje cemo kako ce sve proci.

Mirzek
02.10.2012, 23:05
Ma vrijedi pokusati aplicirati za GCL. Jedino ako vam USA neda ili zabranila nekim slucajem tezim ulazak u zemlju onda bi mogao biti problem. Ja sam prekrsio tako ulazak jos podavno u Njemackoj, vratio se i dali mi zabranu ulaska 2 godine i poslje ponove otisao kao da nista nije bilo. Lijep pozdrav

kovac80
03.10.2012, 20:11
Ima li smisla da on koji je prekrsio vizu prijavi izgubljen pasos (koji je ionako od SRJ i treba da se menja) i izvadi novi koji je blank i sa njim u ambasadu?

oki9
03.10.2012, 21:16
Mislim da novi pasos nece mnogo da pomogne, obzirom da su nam se svima pasosi menjali u toku poslednje decenije pa i njemu, te samim tim, njegovo prekoracenje nece *dokazivati* niti osporavati izgubljenim pasosem.
Naime, kada je bio u ambasadi prvi put, legalno otisao, intervju itd..on je dao svoje podatke, otiske prstiju i sl, te ga oni da se tako izrazim *imaju* u sistemu, jel..
verujem da sam *komp* koji bira koga ce izvuci nema pojma o tome ko je sta prekrsio (na forumu imas ljude koji su i dalje na crno u USA a izvukose ih na lutriji), medjutim kada dodje do slanja formulara iz prve koverte, tu se problem javlja...ispunjavnje pitanja..da li ste nekad bili, kako koji vam je ssn broj sta ste radili..bla bla...a on tu bas ne moze da se pravda izgubjenim pasosem.
naime, imam i ja slican problem, s tim sto kod mene nije bio overstay i u tom smislu prekoracenje vize vec sam promenila lokaciju i posao *na svoju ruku* dok sam bila na Work and Travel programu, vratila sam se u Srbiju u predvidjenom roku, vratila svoj ssn, i onaj kartoncic na izlazu na aerodromu...ali do dana danasnjeg ne znam jesam li im se, da tako kazem zamerila :) - a sve me nesto strah da ih pitam
Sve u svemu, oprosti na opsirnosti, hade prvo da sacekamo izvlacenje, pa da kazemo hop...ovako mu sve dodje..badava :)

olivera77
03.10.2012, 21:19
Ne vredi mu nista da odnese nov pasos.On je na ulasku u US popunio I94 koji se predaje na aerodromu pri izlasku iz US.Na njemu pise ulazak u US i koliko moze biti,a taj dokument se predaje pri izlasku iz zemlje kada se i proverava da li je ispostovao duzinu boravka.Znaci u njihovom sistemu on je jos uvek tamo.
Ne vredi mu ni da slaze da je zaboravio da preda I94,da je izasao na vreme jer se mora zakleti da su svi podaci koje je naveo u formularima za GC istiniti.Kada budu saznali da je nesto slagao bye bye,deportacija.
Jedino da se prijavi i napise istinu u svim formama i dodje na intervju sa konzulom pa sta bude.

oki9
04.10.2012, 00:15
Olivera,
izvini sto zloupotrebih ovaj post, ali u postu iznad tvog je ono sto sam ja pisala, pa me zanima mozes li mi nesto vise reci o tom mom problemu...
da li bih odmah na izlasku iz usa *znala* da sam na black listi ... (predala sam I94 uredno sve)
svakako mislim da odem do ovogodisnjeg savetovalista za dv lutriju pa cu ih pitati al sumnjam da cu nesto saznati..
dakle problem je:

otisla na work i travel u 3 jun 2005 - vratila se 16 okt 2005 (program traje 4+1 mesec - ispoštovala)
krajem jula, promenila posao usled otkaza na prethodnom, presla iz wisconsina u nevadu, nasla posao radila jos dva meseca i izasla iz zemlje, predala kartoncic i ssn
regularno i nesmetano radila sa tom vrstom vize J-1 i na tom drugom poslu

jesam li se ...sto se kaze ...pozdravila sa legalnim odlaskom pa i preko lutrije? :blink:

olivera77
04.10.2012, 00:48
Oki9,mislim da nemas razloga za brigu,ali moram da se ogradim jer nisam upoznata sa W&T programom,da li potpisujete ugovore,da li se viza ili ugovor vezuje za samo jednog poslodavca itd
Javice ti se vec neko ko je bio na J1 vizi ili je blize upoznat sa procedurama,ugovorima i svemu ostalom na W&T programu.

vrhunski
04.10.2012, 01:02
Ima li smisla da on koji je prekrsio vizu prijavi izgubljen pasos (koji je ionako od SRJ i treba da se menja) i izvadi novi koji je blank i sa njim u ambasadu?

Ne. :) Jedino kad bi promenio Ime i Prezime, imena roditelja i maticni broj tj JMBG :) Tada verovatno nije davao otiske prstiju tako da ono ... :)

Sad ozbiljno. Najbolje da pozove ambasadu i objasni situaciju pa da ih pita za misljenje. Postoji neki Zakon po kome posle koliko vremena oprastaju prekoracenje ostajanja na vizi.

kovac80
04.10.2012, 07:55
Mislim da je za prekoracenje do jedne godine ban tri godine, a preko toga ban deset godina. Mada, kad bi vec coveka izvukli na lutriji, mogli bi progledati kroz prste ako osim prekrsaja vize nije imao nekih drgih prekrsaja ili daleko bilo krivicnih dela.

elementre
04.10.2012, 08:16
Olivera,
izvini sto zloupotrebih ovaj post, ali u postu iznad tvog je ono sto sam ja pisala, pa me zanima mozes li mi nesto vise reci o tom mom problemu...
da li bih odmah na izlasku iz usa *znala* da sam na black listi ... (predala sam I94 uredno sve)
svakako mislim da odem do ovogodisnjeg savetovalista za dv lutriju pa cu ih pitati al sumnjam da cu nesto saznati..
dakle problem je:

otisla na work i travel u 3 jun 2005 - vratila se 16 okt 2005 (program traje 4+1 mesec - ispoštovala)
krajem jula, promenila posao usled otkaza na prethodnom, presla iz wisconsina u nevadu, nasla posao radila jos dva meseca i izasla iz zemlje, predala kartoncic i ssn
regularno i nesmetano radila sa tom vrstom vize J-1 i na tom drugom poslu

jesam li se ...sto se kaze ...pozdravila sa legalnim odlaskom pa i preko lutrije? :blink:

NEces imati nikakvih problema, posao moze da se mjenja :)

Znam ljude koji se nisu ni pojavili na prvi posao a dobili su kasnije GC..

Najbitnije je da si ispostovala vizu i vratila se na vrijeme, na sledecem razgovoru za bilo koju vizu ce ti biti olaksano..