PDA

View Full Version : Pitanje u vezi DV 2014


Slobodan021
04.10.2012, 00:34
Pozdrav svima. Imam jedno ptianje u vezi DV 2014.
Moja porodica (Cale, keva, sestra i ja) zelimo da se prijavimo za DV 2014. Nas dvoje smo maloletni (sestra i ja) tako da ce roditelji da se prijave. Pitanje koje imam je sledece :

Da li je dozvoljeno da se oba roditelja prijave i da u prijavi upisu jedno drugo za supruznika i nas kao decu ili mora samo jedna prijava da bude za celu porodicu?

Hvala unapred, najverovatnije sledece nedelje popunjavamo to kad napravimo slike i sve ostalo...

oki9
04.10.2012, 00:48
mogu odvojeno, oboje navode celu porodicu, samo sto povecavaju sanse :)

tobi
04.10.2012, 21:14
Imam jedno pitanje?Kako cu se prijaviti ako imam 3 stepen?I sta cu uraditi??

oki9
04.10.2012, 21:37
ako si zavrsio 3.stepen, a tvoje radno iskustvo koje (mozda) imas se ne nalazi na njihovom spisku trazenih zanimanja (zanimanja koja iziskuju dvogodisnju obuku + 2 god iskustva) prakticno NISTA ne mozes da uradis, a da se ti prijavis, moze supruga ako si u braku ili roditelji ako si ispod 21 godine i nezenjen...

primere zanimanja (skolovanja) na osnovu kojeg se prijavljujes dati su ovde http://www.onetonline.org/find/family po zonama, potrebno minimum 4 ili 5 zona
na padajucem meniju pronadji to gde ti imas radnog iskustva..

ne vredi ni 4 razred vanredno - oni to ne priznaju osim ako nakon toga nemas jos neki stepen, tipa visa skola ili fakultet

pozdrav

tobi
04.10.2012, 21:41
Onda nista!Amerika otisla u vodu!!! :-((((((((((((((((

oskark
04.10.2012, 22:37
Onda nista!Amerika otisla u vodu!!! :-((((((((((((((((

Nadji neku tamo pa se vencaj. Jedino tako mozes :grin:. Ili gledaj koja zanimanja traze, pa se zaposli u tim sferama, a posle dve godine se prijavi.

Jondza
04.10.2012, 23:09
Nadji neku tamo pa se vencaj. Jedino tako mozes :grin:. Ili gledaj koja zanimanja traze, pa se zaposli u tim sferama, a posle dve godine se prijavi.

Procitao sam negde da ne priznaju vanredno zavrsen cetvrti stepen, dali je to tacno? Imam preko dve godine iskustva kao bravar ali nisam siguran dali se to trazi jer nemam pojma kako se to kod njih zove.

vanjalica
06.10.2012, 13:52
Zdravo. Nisam znala gde da postavim pitanje. Interesuje me, ja sam se prijavila za lutriju. Trenutno sam neudata , moj momak se isto prijavio i stavio je neozenjen. Mi hocemo da se vencamo kad npr meni ili njemu jave da smo izvuceni , da li ce praviti problem oko toga ?:1072: hvala unapred :grin:

Mea
06.10.2012, 15:29
Zdravo. Nisam znala gde da postavim pitanje. Interesuje me, ja sam se prijavila za lutriju. Trenutno sam neudata , moj momak se isto prijavio i stavio je neozenjen. Mi hocemo da se vencamo kad npr meni ili njemu jave da smo izvuceni , da li ce praviti problem oko toga ?:1072: hvala unapred :grin:

Ne, nije problem, to se često radi :) Prijavte se odvojeno, svatko mora navesti da je trenutno neoženjen, a kad/ako vas izvuku onda se vjenčate prije intervjua. Naravno, na intervjuu morate dokazati da ste bili u vezi, i da se ne vjenčajete zbog interesa nekog, znači zajedničke slike, pečati u putovnici, iste adrese ili slično. Samo nešto da dokažete da ste bili u vezi :) Ovo ti govorim na temelju pročitanog s ovog foruma, i ja i dečko smo se tako prijavili :)

oki9
06.10.2012, 17:18
jondza,
bravar se zove tj kaze locksmith i pripada zoni 2..potrebna je zona 4 ili 5..
i kao sto sam ti vec rekla u postu prethodnom, ne priznaje se naknadno zavrseni 4 stepen

Jondza
09.10.2012, 12:23
jondza,
bravar se zove tj kaze locksmith i pripada zoni 2..potrebna je zona 4 ili 5..
i kao sto sam ti vec rekla u postu prethodnom, ne priznaje se naknadno zavrseni 4 stepen
Hvala puno na odgovoru. Mozes li mi reci gde pise to da je zona 2?

oki9
09.10.2012, 13:36
jondza
evo ovde...http://www.onetonline.org/link/summary/49-9094.00
skroluj do dela gde pise job zone...i pise..two :)
pozdrav

Jondza
10.10.2012, 05:50
jondza
evo ovde...http://www.onetonline.org/link/summary/49-9094.00
skroluj do dela gde pise job zone...i pise..two :)
pozdrav

Hvala jos jednom. Moram da napisem 50 karaktera pa cu iskoristiti da vam svima pozelim srecu na izvlacenju. :)

Dragana 89
01.05.2013, 18:50
Cao ljudi!! Zelela bih da pitam da li postoji mogucnost da naknadno budem izvucena? Aplicirala sam za DV 2014 ali sam odbijena :smrc:. E sad, posto sam citala da treba da se cuva konfirmacioni broj do juna 2014, da li to znaci da ako neko ko je izvucen ne ode, njegovo mesto tada ponude kandidatu koji je prvobitno odbijen?? Tako sam ja shvatila citajuci.

Homer Simpson
01.05.2013, 19:05
Ne bas, moguce je jedino da bude novo, dodatno, izvlacenje u oktobru, ali to je izuzetak