PDA

View Full Version : Da li moze nastati problem


Vangelistexas
09.10.2012, 19:36
Imam jedno pitanje za one koji mozda znaju vise o ovome. Naime, ja sam nakon srednje zavrsene skole upisao privatni fakultet u Novom Sadu sa kog sam se ispisao dva meseca kasnije. U sledecem upisnom roku sam upisao drzavni fakultet koji sam i zavrsio. Pri popunjavanju prvih formulara nisam naveo taj privatni fakultet pod "schools you have attended". Koliki to problem moze biti prilikom razgovora u ambasadi. Napominjem da nemam nikakav dokaz da sam pohadjao taj fakultet. Niti da je to uopste bitno :D

curlika
09.10.2012, 19:51
Imam jedno pitanje za one koji mozda znaju vise o ovome. Naime, ja sam nakon srednje zavrsene skole upisao privatni fakultet u Novom Sadu sa kog sam se ispisao dva meseca kasnije. U sledecem upisnom roku sam upisao drzavni fakultet koji sam i zavrsio. Pri popunjavanju prvih formulara nisam naveo taj privatni fakultet pod "schools you have attended". Koliki to problem moze biti prilikom razgovora u ambasadi. Napominjem da nemam nikakav dokaz da sam pohadjao taj fakultet. Niti da je to uopste bitno :D

Pa kako sam kazes, nemas nikakvih dokaza da si isao taj privatni fax. Pa i sta ce ti kad si zavrsio redovni fax?! Navodis zadnje ZAVRSENO obrazovanje tj. stepen koji si diplomirao. S obzirom da im je uslov srednja cetvorogodisnja skola (koju ni ne navodis jer imas vise obrazovanje), ti svakako imas vise od "minimalca". :)

Mea
10.10.2012, 01:39
Imam jedno pitanje za one koji mozda znaju vise o ovome. Naime, ja sam nakon srednje zavrsene skole upisao privatni fakultet u Novom Sadu sa kog sam se ispisao dva meseca kasnije. U sledecem upisnom roku sam upisao drzavni fakultet koji sam i zavrsio. Pri popunjavanju prvih formulara nisam naveo taj privatni fakultet pod "schools you have attended". Koliki to problem moze biti prilikom razgovora u ambasadi. Napominjem da nemam nikakav dokaz da sam pohadjao taj fakultet. Niti da je to uopste bitno :D

Evo da se nadovežem sa svojim pitanjem, koje je slično ovome. Pitala sam u drugoj temi, ali nisam dobila konkretan odgovor.

Također sam upisala fakultet A, polagala sam ga godinu dana, odustala od njega. Nakon toga, upisala sam fakultet B, ali s tim da sam direktno upisala drugu godinu, a ne prvu, jer mi se prva godina priznala s fakulteta A. Stoga, ja sam završila svoj fakultet B u roku od 2 godine (fakultet je trajao 3 godine, s obzirom da mi je prva godina priznata, završila sam ostatak za 2 godine).

Ovaj fakultet A nebi htjela navoditi, jer ga nisam završila, nisam položila niti prvu godinu službeno. A opet, ako stavim u prijavu da sam fakultet B položila od 2010-2012 godine, možda im bude sumnjimo kako sam mogla završit faks u 2 godine :D Pa me zanima mogu li jednostavno izostaviti fakultet A, i da li će to biti problem?

Hvala :)

vuxanne
10.10.2012, 03:22
Pa i ovde ljudi cesto studiraju vise fakulteta dok im nesto ne upali i legne kako treba. Ljudi su ljudi svugde...

Maruko
10.10.2012, 05:11
hmmm, pa ne znam... Koliko se secam, u tekstu pitanja stoji "ALL schools", kao i "attach additional sheets" u slucaju da ne mogu sve skole da stanu u onih nekoliko redova... Mislim da ih treba poprilicno bukvalno shvatiti, i uraditi onako kako zahtevaju, koliko god to banalno izgledalo...

Vangelistexas
10.10.2012, 10:50
Da, upravo iz ovog razloga sto pise navedi SVE skole. Medjutim, kao sto rekoh, ja nemam nikakav dokaz da sam taj fakultet upisao, nemam nikakve papire sa njega i jedini zvanicni papiri koje imam su papiri sa Filozofskog fakulteta u NS gde sam i zavrsio. I lepo pise zavrsio skolu 2005. a upisao fax 2006. Ne znam...ne zvuci mi kao neki ozbiljan problem, pa cak ni u ovakvom slucaju :) Voleo bih i da ostali clanovi foruma prodiskutuju o ovome :)

vuxanne
10.10.2012, 11:12
Da, upravo iz ovog razloga sto pise navedi SVE skole. Medjutim, kao sto rekoh, ja nemam nikakav dokaz da sam taj fakultet upisao, nemam nikakve papire sa njega i jedini zvanicni papiri koje imam su papiri sa Filozofskog fakulteta u NS gde sam i zavrsio. I lepo pise zavrsio skolu 2005. a upisao fax 2006. Ne znam...ne zvuci mi kao neki ozbiljan problem, pa cak ni u ovakvom slucaju :) Voleo bih i da ostali clanovi foruma prodiskutuju o ovome :)

Zar nije uslov samo srednja skola? Sto bi ti to bio problem?

bubamarica
10.10.2012, 11:15
Imam jedno pitanje za one koji mozda znaju vise o ovome. Naime, ja sam nakon srednje zavrsene skole upisao privatni fakultet u Novom Sadu sa kog sam se ispisao dva meseca kasnije. U sledecem upisnom roku sam upisao drzavni fakultet koji sam i zavrsio. Pri popunjavanju prvih formulara nisam naveo taj privatni fakultet pod "schools you have attended". Koliki to problem moze biti prilikom razgovora u ambasadi. Napominjem da nemam nikakav dokaz da sam pohadjao taj fakultet. Niti da je to uopste bitno :D

Nebitno skoz, napisao si sta si zavrsio i to je to!

vrhunski
10.10.2012, 11:26
nije to toliko 'striktno' ako se pogresi neka 'sitnica'.
Bitno je samo da se ima srednja skola a za sve vise od toga nije ni bitno niti pitaju. Ponekad pitaju na razgovoru cisto da bi videli ono kako cete se snaci u USA u smislu posla i slicno, realno meni vise deluju kao da brinu gde cete i sta cete kad sletite na aerodrom i nista drugo.

Vangelistexas
10.10.2012, 11:38
Hvala ljudi, ovo dodje kao olaksanje :) Moram sve da pitam, a necu da ispadne kako sam ih slagao kada dodjem na intervju, mada, iskreno, ne zelim da verujem da proveravaju autenticnost konkretno tih detalja ponaosob, tipa, zvali smo ovaj ili ovaj registar, imas i tu i tu skolu, sto je nisi naveo, iako donosim uverenje (jer gospoda sa filozofskog faxa u ns mojoj generaciji i dalje nije dodelila diplome za zavrsene studije) o zavrsenom drzavnom fakultetu (ponecu i zavrsenu srednju i zavrsen fax. cisto da se nadje). :)

ivanmilosavljevic
04.11.2012, 11:49
Drugari muci me jedno pitanje.Tokom prijave 10.10.2011 ne secam se sta sam stavio high school graduate ili some courses level(posto nemam zavrsen fakultet jos).Da li ambasada ima uvid u to,kako sam popunio prvu aplikaciju???Naravno,forme sam popunio onako kako jeste High school Diploma,za fakultet sam samo pisao datum upisa!

dare_ns
04.11.2012, 11:53
znači imaš minimum 12godina redovnog školovanja, koje ćeš dokazati. Sve je ok! ;)

ivanmilosavljevic
04.11.2012, 12:19
znači imaš minimum 12godina redovnog školovanja, koje ćeš dokazati. Sve je ok! ;)
Pa da,ja to znam.A sta npr da neko stavi da ima zavrsen fakultet kod pocetne prijave,a ima samo minimum high school request?A popuni forme za KCC onako kako zaista jeste.Pitam zato sto je to uradio moj kum

dulobar
04.11.2012, 12:35
Pa da,ja to znam.A sta npr da neko stavi da ima zavrsen fakultet kod pocetne prijave,a ima samo minimum high school request?A popuni forme za KCC onako kako zaista jeste.Pitam zato sto je to uradio moj kum
Some university courses može značiti da je netko išao, tj. krenuo na faks, a nije ga završio ili pak još uvijek je na faksu, na pr. 3 godini, fali mu još ne znam tolko i tolko ispita, diplomski...
Ti ako si stavio some university courses nemaš se zaista razloga brinuti, ispunjavaš minimalni uvjet, nisi ništa lagao, dat ćeš im diplomu srednje škole te još i diplomu faksa da imaš pripremljeno (ako budeš završio do tada), u svakom slučaju bez brige! :)
Što se tiče tvog kuma, ako je stavio da ima završen faks, a nema znači da je lagao i vjerujem da to mogu lako provjeriti,
sad hoće li doći do ne daj Bože diskvalifikacije pošto ipak ispunjava minimalni uvjet (12 godina redovnog školovanja) pa da kaže da je slučajno pogriješio u prijavi, ne znam, što nije stavio high school degree?

ivanmilosavljevic
04.11.2012, 12:40
Some university courses može značiti da je netko išao, tj. krenuo na faks, a nije ga završio ili pak još uvijek je na faksu, na pr. 3 godini, fali mu još ne znam tolko i tolko ispita, diplomski...
Ti ako si stavio some university courses nemaš se zaista razloga brinuti, ispunjavaš minimalni uvjet, nisi ništa lagao, dat ćeš im diplomu srednje škole te još i diplomu faksa da imaš pripremljeno (ako budeš završio do tada), u svakom slučaju bez brige! :)
Što se tiče tvog kuma, ako je stavio da ima završen faks, a nema znači da je lagao i vjerujem da to mogu lako provjeriti,
sad hoće li doći do ne daj Bože diskvalifikacije pošto ipak ispunjava minimalni uvjet (12 godina redovnog školovanja) pa da kaže da je slučajno pogriješio u prijavi, ne znam, što nije stavio high school degree?
Napravio gresku,ne zna bas dobro engleski...Sve u svemu,tako sam i ja mislio.Hvala svima

dulobar
04.11.2012, 12:58
Ako su slijedeća dva slučaja prošla sa vizom, a pogriješili su u prijavi (što iz neznanja ili slučajno) onda stvarno mislim da će ti sve biti u redu sa kumom, a ti ko što rekoh si čist ko suza i bez brige! :)
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=888

ivanmilosavljevic
04.11.2012, 13:05
Ako su slijedeća dva slučaja prošla sa vizom, a pogriješili su u prijavi (što iz neznanja ili slučajno) onda stvarno mislim da će ti sve biti u redu sa kumom, a ti ko što rekoh si čist ko suza i bez brige! :)
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=888
Procitao sam gresku korisnika MARZIK,i to zvuci mnogo ozbiljnije nego obrazovanje.Sve u sve,opet mislim da ambasada nema u uvid prvu prijavu,vec samo forme koje im posalje KCC.