PDA

View Full Version : Tetovaze i ostalo :)


Vangelistexas
12.10.2012, 17:09
Hajde da zapocnem ovu temu jer je slicna stara tema ugasena, a ne bi bilo lose da se azurira sa novim informacijama. Naime, u poslednjih nekoliko godina sve veci broj (ne zavidno veci) imigranata (obicno iz Mexica, Rusije i Japana) je odbijen za green card zbog tetovaza, kako kazu "affiliation with gangs". Da li je iko sa ovog foruma ko ima bar i malu tetovazu imao problema sa americkom administracijom zbog toga? xeg nije dugo bio na forumu ali nije imao problema sa svoje 3 tetovaze, a poslednji put je kacio poruke jako davno :) Da vas cujemo :)

Maruko
12.10.2012, 17:38
Super sto je pokrenuta ova tema, jer imam jednu malu tetovazu, a u planu je jos, pa bas da vidim da li da ih radim ovde ili kad (tj. AKO) odem :)

Vangelistexas
12.10.2012, 17:45
Super sto je pokrenuta ova tema, jer imam jednu malu tetovazu, a u planu je jos, pa bas da vidim da li da ih radim ovde ili kad (tj. AKO) odem :)

http://online.wsj.com/article/SB10001424052702303933404577505192265987100.html

Ovo je jedan od najcescih clanaka na netu, covek je izgleda uzburkao sve moguce medije zbog potencijalnih gang tetovaza zbog koje su ga odbili. Pokrenuo sam ovu temu iz prostog razloga sto bi mi bilo malo trulo zbog neznanja imigracionih "oficira" da me stave na spisak potencijalnih shitlistera. Imam "muzicku" tetovazu na desnom ramenu do polovine nadlaktice ali nista nije gang-related, sto mogu i da dokazem. Kapiram, boli njih pedu za to sto ja sumnjam u njihovo znanje o tetovazama iako pikiraju na Mehose, ali opet sveprisutan je taj neki skepticizam. :)

Maruko
12.10.2012, 18:10
Ja trenutno imam jedno slovo i to je sve, ali imam komplet skice za neke vece tetovaze, od kojih sam jednu hteo da uradim prosle sedmice (zakazao termin, krenuo od kuce, i usput odlucio da je mozda bolje da sacekam da zavrsim sa lekarskim i intervjuom), jer problem u ljudskim glavama je taj sto su verovatno ubedjeni da se u tom mastilu nalazi rastvor "neke droge" i da ces posle toga poceti da obozavas djavola i slusas "metalike" :)

Vangelistexas
12.10.2012, 18:12
Ja trenutno imam jedno slovo i to je sve, ali imam komplet skice za neke vece tetovaze, od kojih sam jednu hteo da uradim prosle sedmice (zakazao termin, krenuo od kuce, i usput odlucio da je mozda bolje da sacekam da zavrsim sa lekarskim i intervjuom), jer problem u ljudskim glavama je taj sto su verovatno ubedjeni da se u tom mastilu nalazi rastvor "neke droge" i da ces posle toga poceti da obozavas djavola i slusas "metalike" :)

Ja sam metalika vec dug dug niz godina, ali i dalje nemam maske koje placu, zmajeve, kremlj ili brojeve na sebi :D mislim da slovo samo po sebi ne znaci nista njima, procesljaj malo po googlu slike raznih tetovaza bandi, uglavnom su to ovi simboli koje sam naveo, smrt, ili ne znam sta jos :)

Maruko
12.10.2012, 18:16
Verovatno nista ne znaci, to je samo moj vid odavanja pocasti dragoj osobi, ne brinem se zbog toga... Ako pitaju, objasnicu, zasto da ne :) Sad zavrsih clanak, Bozeee jadan covek, kroz kakve muke prodje zbog gluposti!!!

NinaPetra:)
12.10.2012, 18:27
http://online.wsj.com/article/SB10001424052702303933404577505192265987100.html

Ovo je jedan od najcescih clanaka na netu, covek je izgleda uzburkao sve moguce medije zbog potencijalnih gang tetovaza zbog koje su ga odbili. Pokrenuo sam ovu temu iz prostog razloga sto bi mi bilo malo trulo zbog neznanja imigracionih "oficira" da me stave na spisak potencijalnih shitlistera. Imam "muzicku" tetovazu na desnom ramenu do polovine nadlaktice ali nista nije gang-related, sto mogu i da dokazem. Kapiram, boli njih pedu za to sto ja sumnjam u njihovo znanje o tetovazama iako pikiraju na Mehose, ali opet sveprisutan je taj neki skepticizam. :)

Ljudi, meni ovo nista nije jasno. Ali, ako lupetam, ignorisite post. Ako tetovaza nije na licu ili recimo, sakama, kako americka administracija moze znati za nju? Da li lekar na tom pregledu utefteri u dosije: Oprez, ovaj ima tetovazu?:blink: Ne mora da znaci da nije logicno, ako meni nije logicno:==D: Pitam zbog Zmua, sarao po rukama imena kcerki:grin:

Vangelistexas
12.10.2012, 18:32
Ljudi, meni ovo nista nije jasno. Ali, ako lupetam, ignorisite post. Ako tetovaza nije na licu ili recimo, sakama, kako americka administracija moze znati za nju? Da li lekar na tom pregledu utefteri u dosije: Oprez, ovaj ima tetovazu?:blink: Ne mora da znaci da nije logicno, ako meni nije logicno:==D: Pitam zbog Zmua, sarao po rukama imena kcerki:grin:

Upravo to, evidentira se ponekad na lekarskom pregledu. Na doktoru je da primeti to i da upise. Kod nas obicno samo upisu, u nekim zemljama izmere tetovaze i zapisu tacne dimenzije zajedno sa slikovitim opisom. Okej je kad ima imena, to ne bi trebalo da bude nikakav problem, naravno, Zmu sigurno navodi kcerke na aplikaciji :))) Imigraciono ima listu potencijalnih tetovaza koje bande nose i sa time mogu diskvalifikovati doticne. Nadovezujem se na slucaj Hektora Viljalobosa ciju sam sliku okacio gore. Ovo su njegove tetovaze:

http://www.google.rs/imgres?imgurl=http://si.wsj.net/public/resources/images/NA-BR515_TATTOO_G_20120710192941.jpg&imgrefurl=http://online.wsj.com/article/SB10001424052702303933404577505192265987100.html&h=369&w=553&sz=88&tbnid=qDw__VFw1CQTlM:&tbnh=90&tbnw=135&zoom=1&usg=__lo5VcvsWFtWfPxm2A7uyP_i70qk=&docid=2Ds6Y1jlbcvWdM&sa=X&ei=zFJ4UMhmg97hBKHBgMgF&ved=0CCMQ9QEwAQ&dur=249

Tacno se vidi njegova pripadnost bandama kao i vreme u zatvoru. Sopstveno prezime na dnu stomaka je kao "nametag", mi vida loca je cest pattern latino bandi u Americi, maska koja place simbolizuje osvetu i cinjenicu da ga neko ceka "napolju" (smile now cry later), a sam broj 13 na desnoj ruci, kao i natpis Barrio iznad broja ga povezuje sa meksickim gangovima na zapadu Amerike. Mislim da nemamo brige. Ja na intervju svakako nosim slike koje su koriscene za tetoviranje :DDD

Vangelistexas
12.10.2012, 18:37
Zapravo, kad bolje pogledam, on ima SVAKU gang tetovazu na sebi. Opusteno je digao uzbunu na nacionalni nivo da bi ljudi videli kakva je budaletina. (ne zamerite mi na detaljnom opisu, profesionalno sam deformisan lingvistikom i simbolistikom) :D

NinaPetra:)
12.10.2012, 18:38
Upravo to, evidentira se ponekad na lekarskom pregledu. Na doktoru je da primeti to i da upise. Kod nas obicno samo upisu, u nekim zemljama izmere tetovaze i zapisu tacne dimenzije zajedno sa slikovitim opisom. Okej je kad ima imena, to ne bi trebalo da bude nikakav problem, naravno, Zmu sigurno navodi kcerke na aplikaciji :))) Imigraciono ima listu potencijalnih tetovaza koje bande nose i sa time mogu diskvalifikovati doticne. Nadovezujem se na slucaj Hektora Viljalobosa ciju sam sliku okacio gore. Ovo su njegove tetovaze:

http://www.google.rs/imgres?imgurl=http://si.wsj.net/public/resources/images/NA-BR515_TATTOO_G_20120710192941.jpg&imgrefurl=http://online.wsj.com/article/SB10001424052702303933404577505192265987100.html&h=369&w=553&sz=88&tbnid=qDw__VFw1CQTlM:&tbnh=90&tbnw=135&zoom=1&usg=__lo5VcvsWFtWfPxm2A7uyP_i70qk=&docid=2Ds6Y1jlbcvWdM&sa=X&ei=zFJ4UMhmg97hBKHBgMgF&ved=0CCMQ9QEwAQ&dur=249

Tacno se vidi njegova pripadnost bandama kao i vreme u zatvoru. Sopstveno prezime na dnu stomaka je kao "nametag", mi vida loca je cest pattern latino bandi u Americi, maska koja place simbolizuje osvetu i cinjenicu da ga neko ceka "napolju" (smile now cry later), a sam broj 13 na desnoj ruci, kao i natpis Barrio iznad broja ga povezuje sa meksickim gangovima na zapadu Amerike. Mislim da nemamo brige. Ja na intervju svakako nosim slike koje su koriscene za tetoviranje :DDD

Hvala, taman sam se spremala da ga 'peglam' sto mi dovodi buducnost u pitanje svojim hirovima:==D:

KovacMarina
12.10.2012, 21:23
Mi imamo tetovaže, i nije bio nikakav problem. I nisu baš male :naughty:

Vangelistexas
12.10.2012, 21:44
Mi imamo tetovaže, i nije bio nikakav problem. I nisu baš male :naughty:

ah, vas dvoje odmetnika. :P eto, znaci niko od nas nece imati problem :D :D :D

KovacMarina
12.10.2012, 21:59
ah, vas dvoje odmetnika. :P eto, znaci niko od nas nece imati problem :D :D :D

Xixixixixixi, neće ako se velike. Ako je nešto sitno, ne računa se

Vangelistexas
12.10.2012, 22:13
Xixixixixixi, neće ako se velike. Ako je nešto sitno, ne računa se

Ako vas gole nisu skidali zbog "ne bas malih tetovaza" ne verujem da ce i mene :P

shanzy
15.10.2012, 02:25
ajde ljudi ne panicite bez veze. nije ovaj tip u problemu zbog tetovaza, vec zbog onoga sta te tetovaze predstavljaju. Vangelistexas, lepo si objasnio sve sta on ima, pa nece vas sigurno cimati sto imate "cvet na dupetu". a iznaju oni vrlo dobro sta je metalika.
koliko ljudi paranoisu oko ovog izvlacenja, ne bi me cudilo da se sad pojave likovi sa sumanutim idejama tipa - radila sam privremenu tetovazu pre pet godina, nadam se da mi nece praviti problem, mislim, pa ipak je to bilo samo tatoo u obliku srca :))))

DonShone1994
20.08.2013, 11:54
Jooj ljudi,sad sam se zabrinuo...
Ja imam istetovirano ime svoje majke (Aleksandra,i stihove SVE STO RADIM JA RADIM ZBOG NJE) na ledjima.Zaista ne znam da li bi to mogao biti problem.Molim vas da mi kazete vase misljenje.Hvala unapred.

Taty2
21.08.2013, 15:07
problem nije u samoj tetovaži pogotovu ne ime majke, nego u tome (jer su oni istrenirani da prepoznaju sumnjive tetovaže) ako je tetovaža sumnjiva, dakle bez brige

mphysicist
04.02.2014, 01:17
ja, blago meni, imam pentagram i reci na kineskom, samo da ne ispadnem na kraju neki kineski okultista srpskog porekla :wacko: