PDA

View Full Version : Muzičar u USA


shonsi
28.10.2012, 21:03
Pozdrav narode, citam forum vec danima i jaako ima puno informacija i zanimljivosti.
Poslao sam prvi put za GC sad ove godine pa ko zna.....

Moje pitanje bi bilo u koji grad mi preporucujete otici s obzirom da se bavim muzikom profesionalno vec 15 god (sviram klavijature i pevam) i od toga zivim. Imam i suprugu (med. sestra) i dvoje malih klinaca. Razmisljao sam o Chikagu jer ima najvise jugosa pa moze ovaj moj posao doci do izrazaja. Ne znam da li ima nasih klubova sa zivom muzikom tamo ali pretpostavljam da ima. Osim Chikaga ne znam gde bi mi jos predlozili. :wtf:

Vangelistexas
28.10.2012, 23:50
Pozdrav narode, citam forum vec danima i jaako ima puno informacija i zanimljivosti.
Poslao sam prvi put za GC sad ove godine pa ko zna.....

Moje pitanje bi bilo u koji grad mi preporucujete otici s obzirom da se bavim muzikom profesionalno vec 15 god (sviram klavijature i pevam) i od toga zivim. Imam i suprugu (med. sestra) i dvoje malih klinaca. Razmisljao sam o Chikagu jer ima najvise jugosa pa moze ovaj moj posao doci do izrazaja. Ne znam da li ima nasih klubova sa zivom muzikom tamo ali pretpostavljam da ima. Osim Chikaga ne znam gde bi mi jos predlozili. :wtf:

Zavisi sve od vrste muzike kakvu volis da upraznjavas :) Ja cu svakako nastojati da se bavim muzikom kad odem u USA, bar kao hobi. BAR. E sada, ako zelis da sviras muziku blizu nasim ljudima, Chicago je dobro mesto. Los Angeles je dobro mesto, samo se treba raspitati gde ima klubova koji ugoscuju takvu felu. Ako se bavis stranom muzikom, rock, pop - uglavnom je Los Angeles centar muzickih desavanja. Austin u Texasu zovu Live Music Capital of the World, i tu je zaista mnogo toga zastupljeno. Memphis i Nashville su centri country muzike, a njima nikada ne manjka klavira u pesmama. U velikim gradovima, potraznja za muzicarima je uvek velika, ali da bi se do toga doslo treba postojati ne samo iskustvo nego i veza preko koje ce se sve to odvijati :) Eto, nadam se da sam pomogao :)

curlika
29.10.2012, 00:50
Pozdrav narode, citam forum vec danima i jaako ima puno informacija i zanimljivosti.
Poslao sam prvi put za GC sad ove godine pa ko zna.....

Moje pitanje bi bilo u koji grad mi preporucujete otici s obzirom da se bavim muzikom profesionalno vec 15 god (sviram klavijature i pevam) i od toga zivim. Imam i suprugu (med. sestra) i dvoje malih klinaca. Razmisljao sam o Chikagu jer ima najvise jugosa pa moze ovaj moj posao doci do izrazaja. Ne znam da li ima nasih klubova sa zivom muzikom tamo ali pretpostavljam da ima. Osim Chikaga ne znam gde bi mi jos predlozili. :wtf:

Gde si kolega!? Jel moguce da ima i neki muzicar ovde sem mene? I ja se prof. bavim sviranjem a i muz.akad. sam zavrsio. Sviram klarinet, sax i klavijature ali po informacijama koje sam dobio iz USA...nasa muzika je slabo zastupljena i u NAJBOLJEM slucaju se desava samo vikendom. Kad i budem tamo, gledacu da se malo preorjentisem na neku "stransku" muziku, nebitno koja je jer mi sve odgovara (pogotovo ako cu mocu svako vece svirati i ziveti od toga, sto se i nadam). Po nekim muzickim desavanjima svideo mi se Austin (Texas) jer ima jako puno klubova sa zivom svirkom, pa se nadam da bi se i za jednog istrumentalistu naslo mesta. Ali nek se prvo desi GC, pa cemo polako dalje. Pozdrav.

wladinho
29.10.2012, 07:28
Evo i ja da pojacam "koloniju" muzicara :grin: Ja sviram profesionalno vec 12-13 godina klavijuturu, a takodje po potrebi i pevam, mada koliko sam ja upucen, nasa muzika nece nesto specijalno da nam znaci ako nemamo nikakvu vezu. Ja imam plan da mi muzika bude hobi, a da mi ova druga profesija (kompjuteri) bude primarna jer posedujem posedujem Microsoft sertifikate, a na tom planu se i dalje usavrsavam!
Moj prvi komsija (koji je malo stariji), koji inace vazi za jednog od najboljih basista na ovim prostorima, nije uspeo da nadje nesto jako mnogo posla u USA (bio je tamo od 2004-2009) iako je ovde bio "doktor" za skoro sve stilove muzike. Srecom pa zna puno ljudi i jako brzo sklapa poznanstva, a pride su ga znali svi nasi pevaci koji su odlazili na turneje tamo, pa je uspeo i da radi turneje i svadbice. Ali zato, mu je trebalo vise od godinu dana da upadne u klubove gde se svira blues i jazz u Njujorku.

curlika
29.10.2012, 12:00
Ja se ni ne oslanjam na nasu muziku mada 30god. sviram i pevam zabavne i narodne i mislim da sam najbolji u tome ali...treba se "prekvalifikovati" u druge pravce pa sam siguran da bi bilo posla. Naravno, ako zelim samo da se s time bavim a ne znam ni sa cim bi drugo. Previse sam ulozio svih ovih godina u obrazovanje, istrumente, rad...da bih nesto drugo radio...ali ko zna sta ce biti. Bar u mom slucaju nista nije izvesno, planiras jedno desi ti se drugo....neka, samo neka se desava. :)

shonsi
29.10.2012, 14:10
oo pa fino je videti da ima kolega ovd :) . Ja radim uglavnom domace stvari, narodnjake i zabavnjake zato sam i mislio ici tamo gde ima najvise nasih (Chikago) mora biti neki klubovi tamo , ja i ovde radim samo vikendom pa se lepo zivi. Ako su tamo dnevnice dobre moglo bi se raditi sto da ne. Josa kad uleti neka svadbica ,rodjendan, krstenja ... eto lepih novaca. Radio sam u Nemackoj tako neko vreme i uzimao na vece 200e pa racunaj dva dana u nedelji i eto zacas za mesec dana 1200e bez ijedne privatne svirke (sto vrrrrrrlo retko) .
ALI svakako kad bi se radilo vikendom to bi mi bilo dodatni posao a probao bi da nadjem nesto redovno, radnim danima.

Vangelistexas
29.10.2012, 16:27
Ne znam, iskreno da vam kazem, ja nikad nisam domacu muziku previse svirao i nemam nameru da se takvom muzikom bavim u USA. Sviram bass gitaru i glavna orijentacija su mi modern/hard rock, blues i country muzika. Ako smem iskreno da kazem, 90% tezgaroskih pesama su nazalost i dalje najtrazenije pesme, i to mi uglavnom smeta. Vecina prelepih narodnih starih pesama sve vise padaju u zaborav i jako se retko sviraju. Ono sto je JAKO bitno u Americi je korak sa vremenom i svetom. Dakle nema osvrtanja na muziku sedamdesetih (osim ako se modernim putem ne inkorporira u bilo sta moderno), osamdesetih, devedesete imaju vec najveci udeo u stvaranju moderne muzike. Predlozio bih vam da odete na shoutcast radio pa otprilike da vidite sta vas najvise zanima, sta je jako popularno, moderno u Americi, i na osnovu toga tamo stvarate nesto. Postoji jedan bend koji radi turneje po Americi, zovu se Rock K'o Fol, ima ih na youtube, toplo preporucujem da poslusate bend koji posecuje MNOGO nasih ljudi tamo :)

shonsi
29.10.2012, 17:02
evo upravo ih cuo na YT , taman im fali klavijatura haha... Dobro praše sobzirom da ih je samo troje :)

curlika
29.10.2012, 20:20
He, he...ako mi se zadesi taj "problem" da odem za USA, s obzirom da sam skolovani muzicar sa diplomom (akademije) a i kafane (ali bez potvrde), pokusao bih na malo drugaciji nacin upasti u muzicke krugove. Pokupio sam vec dosta kontakata USA muzicara kojima sam pisao i odgovorili su mi, kao i sajtova od raznih menadzera koji su na americkom nivou rasporedjeni po drzavama. Kad imas SNN broj, mozes se i prijaviti na sajt i menadzer za tvoju oblast ti se javlja da vidi za sta si. Medjutim, kod svakog, bilo sta da je pisao bilo je glavno u fazonu: Samo ti dobi GC, jer bez toga ne mozes nista. Pa dobro, velim, resicemo to pa idemo dalje. A nadam se da ce se na ovaj post javiti jos muzicara pa kad dodje 1.maj 2013 i budemo svi selektovani (kamo puste srece), mozemo se lepo organizovati pa da neki pozitivan rezultat i od toga ispadne. Za sada mozemo samo sanjariti...i skupljati pare.

Vangelistexas
29.10.2012, 22:26
evo upravo ih cuo na YT , taman im fali klavijatura haha... Dobro praše sobzirom da ih je samo troje :)

je li shonsi, u kom bendu iz NS sviras? :) Komsije smo

shonsi
30.10.2012, 12:44
je li shonsi, u kom bendu iz NS sviras? :) Komsije smo

au promenio sam dva tri benda, trenutno u Ns Pink Panter, ima na YT nekih snimaka :). Radimo samo svadbe i privatne svirke vec godinama...

dulobar
07.11.2012, 15:46
I ja sam jedan od onih koji se bavi glazbom ako bi se tako moglo reći (sviram električnu i akustičnu gitaru), no za razliku od drugih na forumu koji su dugo godina u tome, imaju mnogo iskustva, promijenili su mnogo bendova...
ja sam u tome svemu 6 godina, odnosno da budem iskren: kao mali sam išao 3 godine u glazbenu školu koju sam napustio jer sam vidio da klasična glazba nije za mene, ostavio gitaru da stoji u prašini sve do 15. godine
kad sam krenuo na instrukcije u jednu privatnu školu kod jednog lika (na što me mama nagovorila) gdje sam krenuo u svijet bluesa, rocka, pop... (kako akustična tako i električna gitara), zavolio glazbu 50-ih, 60-ih,70-ih... - što domaće to i strano da bi na kraju nakon nešto manje od godinu dana se skompao sa dva lika koji su isto bili sa mnom učili svirati te smo formirali bend koji je trajao nažalost par mjeseci, nakon toga sam znao na školskim priredbama kod sebe u školi te rođendanima zasvirati da bi na kraju to sve spalo samo na sviranje kod kuće za svoju dušu (jedan lik mi obećao da bi mogao me ubaciti u jedan bend koji svira po svatovima kao i jedan drugi lik što mi rekao da će formirati jedan bend te da će mene pozvati u njega no nikad ništa od takvih stvari). Ako me izvuku volio bi se baviti glazbom kao hobijem naravno (da imam redovan posao, te da ovo dođe kao zabava, opuštanje i hobi) - ništa više od toga. Kalifornija me općenito pali zbog klime, ljudi, života... a uz sve to glazbe ima posvuda tako da, nikad se ne zna. :)

Mister-no
20.12.2012, 13:41
Pozdrav svima,
Da li je neko od vas dosao u USA na muzicku vizu i sta o tome moze da mi kaze

Pozdrav

Magelan
20.12.2012, 18:50
Mislis na P3 vizu?

Ima gomila tih "muzicara" ovde u CHGO, nego nesto se svi prestrojili na trucking cim su sleteli na O'Hare :;D:

curlika
20.12.2012, 20:21
He, he....i ja se nesto mislim da ako bi bio selektovan u maju da se
pomucim max. da preko neta ostvarim kontakte sa muzicarima bilo kojeg pravca u USA. Prednost mi je Austin ili Houson. Naravno sa profesionalcima. (sad bar moze to raditi preko skype, f.b i slicnih mreza.) a ako ne upali (a cisto sumnjam), onda se "prebaciti" na trucking posto sam i tome sklon i nije mi strano (cak sam sa kumom i nekih godinu dana vozio slepera po bivsoj Jugi...a kad samo par puta proteras 26tona slepera kroz Bosnu ili C.Goru imas iskustva na pretek). :) U slucaju truckinga isao bih za Chikago posto sam vec negde procitao da je lakse kod "nasih" voziti nego u stranim kompanijama. Ideju o zavrsavanju nekih kompj. kurseva sam napustio zato sto...jednostavno treba imati vremena za pripremu (kao i pare) a sam krajnji ucinak ne moze biti toliko bolji od sviranja ili truckinga. Opusteno samo. Da docekamo maj pa da vidimo sta cemo planirati. Za sada se moze samo mastati...a i uciti engleski, ne moze skoditi.

Magelan
20.12.2012, 21:14
Covek je ocito pitao za P3 umetnicku ("muzikantsku" vizu), a tu dolazi sve i svasta, a najmanje pravih muzicara. Zato i jesam stavio navodnike na "muzicar" u prethodnom postu. Totalno deseta konotacija, to sto vizu zovu muzikantska, s muzikom veze nema... To je nacin da ljudi dodju u USA, a da pri tom 99% njih nikad nisu ni bili muzicari... Jednom recju - TRIK za infiltriranje na americko tlo

landlord
20.12.2012, 21:51
Ideju o zavrsavanju nekih kompj. kurseva sam napustio zato sto...jednostavno treba imati vremena za pripremu (kao i pare) a sam krajnji ucinak ne moze biti toliko bolji od sviranja ili truckinga.


Nadam se da se salis.

wladinho
20.12.2012, 22:26
Ideju o zavrsavanju nekih kompj. kurseva sam napustio zato sto...jednostavno treba imati vremena za pripremu (kao i pare) a sam krajnji ucinak ne moze biti toliko bolji od sviranja ili truckinga.


Nadam se da se salis.
Da li pod ovim mislis da je bolje u IT?

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

landlord
20.12.2012, 22:40
Pa ako imas priliku da udjes u IT polje i radis u istom, naravno da je bolje.
Na pocetku ti mozes bolje zaradjivati vozeci kamion, ali koliko to dugo mozes raditi? Sta za zdravstveno? Penziono?

Onda opet mozes postaviti pitanje sta ti je bitnije novac ili vrijeme?

Mislim da je bolje probati probiti se u IT-u pa ako ne bude islo uvijek se mozes prebaciti i voziti kamion.

Sto se tice muzike, to je nesto sto radis pretpostavljam iz ljubavi i to ne bi poredio sa IT-jem. Jer mislim da ces biti sretniji da radis nesto sto volis, pa i da manje zaradjujes nego da radis nesto samo radi novca. Cisto sumnajm da neko vozi kamion iz ljubavi.

curlika
21.12.2012, 01:23
Cinjenice su jedno, mogucnosti su - drugo. Znam samo da kao muzicar, ako nekoliko meseci ili godina ne budem svirao, mogu svoje istrumente okaciti na klin jer posle se jaaako tesko vratiti u formu. (iz iskustva znam kako mi je bilo kad sam 6 godina imao pauzu). Zato sam negde i pisao da je bolje da se usavrsavam (i prilagodjavam), svojim istrumentima i muzici koju bih "tamo" svirao. A definiticno ovde na zalost, nema ni jednog profesionalnog muzicara da opise svoja iskustva u muzici ako od nje zivi u USA. Ako na nasim prostorima moze ziveti od tezgarenja i predavanja, zasto to u USA ne bi moglo? E sada, koliko zelis i koliko si sposoban je isto pitanje. Pokupio sam neke sajtove od menadzera kojima se javis, oni ti odrede kao neki "ispit sposobnosti" da vide za sta si i po tome te i zovu kad negde treba....bilo da je to za orkestre ozbiljne muzike (sa mogucnosti i solistickih nastupa), ili neke plesne, revijske, jazz ili sta ja znam, druge orkestre. Zasto da ne guram sebe u nesto sto mislim da mogu? Vrhunski je odlicne blogove napisao i u potpunosti se slazem sa njim da za uspeh ne mozes otici na neku periferiju u neki jeftin smestaj i ocekivati da ti se nesto DOOOOBRO desi, nego moras u startu imati dosta para, uzeti stan sto blize centru (u velikom gradu), i tako otpoceti svoje trazenje mesta pod suncem. A profesionalni muzicari se placaju dobro, to ne moze niko da ospori, da ne pricam o turnejama, pozorisnim ili plesnim trupama koji imaju svoje velike orkestre. Pa i orkestre koji sviraju u lokalima. Ako nas selektuju u maju onda cemo zenu upisati na kompj. kurseve pa nek nesto zavrsi sto moze raditi tamo a ja...mislim da cu se vec snaci. Zadnja solucija je voznja...ako bas nista ne bude na muzickom planu ili ako ne bude dosta novaca.
A ne salim se...mislim ozbiljno za sve sto napisem! :) Daj boze da to uspem i da dokazem. (zadnjih 6 godina je sve islo kako sam zamislio). :)

Mister-no
22.12.2012, 10:52
Covek je ocito pitao za P3 umetnicku ("muzikantsku" vizu), a tu dolazi sve i svasta, a najmanje pravih muzicara. Zato i jesam stavio navodnike na "muzicar" u prethodnom postu. Totalno deseta konotacija, to sto vizu zovu muzikantska, s muzikom veze nema... To je nacin da ljudi dodju u USA, a da pri tom 99% njih nikad nisu ni bili muzicari... Jednom recju - TRIK za infiltriranje na americko tlo
Da tacno pitao sam za P vizu, kazes da se P dobija na sest meseci i moze produziti jos na sest, a kakva je nogucnost da se sa P vize prebacis na naku drugu?? U Americi naravno.

Magelan
22.12.2012, 17:13
@Mister-No

Pre jedno mesec dana smo poslali zahtev u imigraciono da sa P3 predje na F1. O studentskoj F1 smo vec pisali (ima cela tema posvecena studentskoj vizi pa tamo mozes da vidis detalje). Kako jos uvek nije dobio odgovor (ceka se na tu promenu pa 2-3 meseca u proseku) jos uvek ne znam da li je promena odobrena, ali to bismo trebali da saznamo do kraja februara.

Ostale promene su odobravane odavde:
J1 -> F1;
H2B -> F1;
B1 -> F1;
H1B -> F1;

P3 nije tako cesta viza, a ranije nije ljudima ni trebala promena jer su sa P3 zavrsavali sve sto je trebalo. Mozes postovati-pitati za jedno mesec dana u temi vezanoj za studentsku F1 vizu pa cu proveriti da li je ovom momku odobrena promena.

shanzy
23.12.2012, 14:44
@Mister-No

Pre jedno mesec dana smo poslali zahtev u imigraciono da sa P3 predje na F1. O studentskoj F1 smo vec pisali (ima cela tema posvecena studentskoj vizi pa tamo mozes da vidis detalje). Kako jos uvek nije dobio odgovor (ceka se na tu promenu pa 2-3 meseca u proseku) jos uvek ne znam da li je promena odobrena, ali to bismo trebali da saznamo do kraja februara.

Ostale promene su odobravane odavde:
J1 -> F1;
H2B -> F1;
B1 -> F1;
H1B -> F1;

P3 nije tako cesta viza, a ranije nije ljudima ni trebala promena jer su sa P3 zavrsavali sve sto je trebalo. Mozes postovati-pitati za jedno mesec dana u temi vezanoj za studentsku F1 vizu pa cu proveriti da li je ovom momku odobrena promena.
ej, cekaj, kako se uopste dobija p3 visa. ja sam muzicar(ka), znam da postoji ta viza, al sam nesto kapirala da je to za npr muzicare koji idu na turneju po americi, tipa ovi nasi poznati sto imaju koncerte za dijasporu, pa budu tamo po 2-3 meseca, a sad ti kazes da ima ljudi koji sa muzikom nemaju veze pa su dobili vizu. kako ide taj proces uopste? jel mi treba neki "poslodavac" odande ili ne?
postoji i O viza, takodje za muzicare (i ostale umetnike tj naučnike i sportiste), mada je nju dosta teze dobiti i traje 3 godine, al kad sam bila u americi, rekose mi ljudi da se i to moze srediti, samo je potrebno dosta vremena, papira i para (za advokata - pretpostavljam da to rade ovi sto se bas i ne uklapaju u opisani profil). jedni moji prijatelji su sad u procesu za O vizu, ali oni realno jesu to sto se od njih trazi, ja nazalost nisam.

Magelan
23.12.2012, 18:19
ej, cekaj, kako se uopste dobija p3 visa. ja sam muzicar(ka), znam da postoji ta viza, al sam nesto kapirala da je to za npr muzicare koji idu na turneju po americi, tipa ovi nasi poznati sto imaju koncerte za dijasporu, pa budu tamo po 2-3 meseca, a sad ti kazes da ima ljudi koji sa muzikom nemaju veze pa su dobili vizu. kako ide taj proces uopste? jel mi treba neki "poslodavac" odande ili ne?

Recimo da to ide ovako (bicu malo preterano slikovit, ali celu tu ludoriju ne znam kako drugacije da opisem):

Ide poznata zvezda folka "X" na turneju za USA. Sa njom ide i buljuk "pomocnog osoblja"... Ti si recimo sminkerka u ekipi, ja se bavim scenskim aranzmanom, Djoka je pedikir, a Pera manikir osobi "X". Tu je jos gomila raznoraznih "muzicara" koji se shlepuju...

Do menadzera turneje si dosla preko shuraka zetovog pashenoga i dala si mu dobar baksis da bas tebe ubaci da radis sminkeraj :;D:

P.S. Ceo taj proces je prevelika avantura, cak i za moj ukus :;D:

shanzy
23.12.2012, 23:34
Recimo da to ide ovako (bicu malo preterano slikovit, ali celu tu ludoriju ne znam kako drugacije da opisem):

Ide poznata zvezda folka "X" na turneju za USA. Sa njom ide i buljuk "pomocnog osoblja"... Ti si recimo sminkerka u ekipi, ja se bavim scenskim aranzmanom, Djoka je pedikir, a Pera manikir osobi "X". Tu je jos gomila raznoraznih "muzicara" koji se shlepuju...

Do menadzera turneje si dosla preko shuraka zetovog pashenoga i dala si mu dobar baksis da bas tebe ubaci da radis sminkeraj :;D:

P.S. Ceo taj proces je prevelika avantura, cak i za moj ukus :;D:
ahahah pa da logicno, ja bih se setila znas kad - nikad :))) uh, sad samo treba da razmislim koga poznajem, a ide na turneju pa da mu se privalim :D malo se salim, ali nije neizvodljivo. hvala na informaciji ;)

Mister-no
26.12.2012, 16:07
Da jeste avantura i to kakva, boli glava a u usima zvoni, al sta da se radi :)

Priceza
11.11.2013, 18:16
Elem, da malo "probudimo" temu :grin:

Ima li neko proverene linkove nekih "berzi muzicara" u USA? Jedan kolega je na ovoj temi pominjao da je nabavio gomilu sajtova, ali nigde linkova. Obzirom da ne poznajem ni jednog muzicara u USA, ne znam kako da proverim da li je neki sajt autentican i koristan.

Bilo bi lepo da se javi neko iz USA ko ima korisne linkove (ako se bavi muzikom), ili ako bar poznaje nekog ko se u USA bavi muzikom (ne mora biti imigrant).

Sto se tice muzickih zanrova, ne interesuju me metal i narodnjaci. Ako dobijem GC, svirao bih blues, country, rock, funk, soul, pop... i ostale podzanrove. Volim i sviram muziku sa nasih prostora, ali ne bih svirao narodnjake.

Nemojte da vas zbuni nick, kreirala ga je moja supruga :==D:

Hvala unapred

Priceza
30.11.2013, 01:36
Našli smo jedan sajt za pretragu muzičara, možda će nekome pomoći. Ako je neko od kolega koji su već otišli u USA imao iskustva sa ovim sajtom, molim vas da napišete neke utiske. :)

http://www.bandmix.com/?gclid=CK25_vHGg7sCFUdZ3godFhIAQg

Nidzajox
07.09.2015, 22:17
Sta je sve potrebno od dokumenata da bih izvadio muzicku vizu?

Markonato
07.09.2015, 22:32
Sta je sve potrebno od dokumenata da bih izvadio muzicku vizu?Da izgledas u pasosu kao Zdravko Colic :==D:
To ti je dovoljno
Nadji nekog menadzera koji organizuje poslove za ove nase pevace u USA.
Verovatno hoces da odes na muzicku radnu vizu u USA i izvadis socijalni broj i da polozis za kamion. Ako ti je to cilj onda treba dobro da se raspitas sta i kako moze

Nidzajox
08.09.2015, 10:58
Znam ja sve to sto ti prcas, ali meni treba neko konkretno sta sve treba od dokumenata, i da li moram da imam tamo vec zakazanu tezgu? Da li neko ima konkretno da mi kaze sta i kako posto hocu da apliciram, ako je vec neko otisao tako. Hvala na odgovoru u svakom slucaju

Nidzajox
21.09.2015, 12:58
Sta mi je potrebno za turisticku vizu, ako sam muzicar? Ne zna nijedna agencija da mi kaze, a ja nmg da nadjem u ambasadi... pomoc pls

Magelan
21.09.2015, 17:07
Muzicar ili nuklearni fizicar - za turisticku vizu nema razlike. Ides kao turista, u posetu, bez mogucnosti za rad. Dakle zanimanje apsolutno NE odredjuje sta je potrebno za turisticku vizu.

Pogledaj temu o turisickoj vizi. Tamo su ljudi opisali svoja iskustva.