PDA

View Full Version : Airline Credit Cards


snowflake
03.12.2012, 05:47
Pozdrav svima.

Kratko sam u Americi, tek neka dva meseca, ali juce sam pricao sa nekim nasim ljudima koje sam upoznao i oni mi spomenuse "Airline Credit Card" od "Chase Bank" mislim za "AA" ("Lufthansa").

Interesuju me iskustva vas koji ste duze ovde, da li koristite ove kreditne kartice, skupljate milje i putujete kuci "s popustom"?

Ako sam prevideo da je o ovoj temi vec pisano, izvinjavam se.

dejancic
04.12.2012, 01:45
Pozdrav svima.

Kratko sam u Americi, tek neka dva meseca, ali juce sam pricao sa nekim nasim ljudima koje sam upoznao i oni mi spomenuse "Airline Credit Card" od "Chase Bank" mislim za "AA" ("Lufthansa").

Interesuju me iskustva vas koji ste duze ovde, da li koristite ove kreditne kartice, skupljate milje i putujete kuci "s popustom"?

Ako sam prevideo da je o ovoj temi vec pisano, izvinjavam se.

Vecina kreditnih kartica avio kompanija ima visok "annual fee" i to je po meni jedan od najvaznijih razloga za ne uzimanje tih kartica. Meni je ponuda za United-ovu karticu stigla vec posle par meseci zivota u SAD-u i par letova sa njima. I srecom sam napisao post na forumu i dobio pametan odgovor pa sam iscepao ponudu i zaboravio na istu. Godisnje odrzavanje je bilo, ako se ne varam, $95. Meni licno je to bilo previse. Znajuci koliko novca trosim, necu da kazem da bi bilo vise stete nego koristi, ali profit u smislu milja sigurno ne bi bio nesto preterano veliki.

Ja licno skupljam milje samo na racun svojih letova. Milje sa internacionalnih letova idu na Lufthansu, a za domace letove zavisi gde i sa kojom kompanijom letim. I sto se tice popusta, mislim da popust kao popust ne postoji. Ovo slobodno neka me neko ispravi ako gresim. Ti ne mozes da koristis onoliko milja koliko imas. Primera radi, imas 20 hiljada milja. Za put ti treba 30000 plus aerodromske takse. Koliko ja znam, ne postoji opcija da ti "prebijes" dug i doplatis za ostatak. Ti moras da kupis jos 10000 milja, a cena milje nije bas mala. I kada sve to preracunas onda se moze desiti da ti karta bude kao da si je kupovao normalno. Naravno, totalno je druga prica kada imas dovoljno milja za let. Onda placas samo poreze i aerodromske takse i to je onda naravno jeftinije.

Moj ti je savet da bacis na papir sve pogodnosti koje dobijas sa karticom pa da na osnovu toga vidis da li ti se isplati. Nekome ko leti dosta i samo sa jednom kompanijom se to verovatno mnogo vise isplati nego nekome ko kupuje kartu na osnovu cene i cesto zarad toga leti sa razlicitim avio kompanijama.

landlord
04.12.2012, 15:37
Ma bolja fora ti je uzeti normalnu karticu sa bodovima i sa te kartice ne placas godisnje odrzavanje kartice, a skupljas bodove, koje mozes zamijeniti za kes. Jako lijepa suma se skupi. Ti onda taj novac mozes koristiti za bilo sta.