PDA

View Full Version : Izvod iz Maticne Knjige Rodjenih i Vencanih


eva
11.01.2013, 19:32
Da li neko zna koliko dugo vaze izvod iz maticne knjige rodjenih i vencanih? Ja imam dokumenta izvadjeni su pre 2 godine pa nisam sigurna da li moram ponovo da vadim za intervju?

hope
11.01.2013, 19:37
nisi rekla iz koje si države.
a i treba da ti piše na izvodima.

oskark
11.01.2013, 21:56
Ajde ja da pitam. Zemlja Srbija. Ja sam vadio Izvod i drzavljanstvo u avgustu kada sam pravio pasos. Jel trebam opet da vadim? :grin:

oki9
11.01.2013, 22:39
mislim da izvod iz maticne rodjenih ne vadis - rodio si se samo jednom - pre dve god otprilike su ukinuli ono *ne starije od 6mes* pa prolazis sa tim koje imas

drzavljanstvo - moguce da se trazi svezije *ne starije od 6mes*- jer drzavljanstvo mozes da menjas nije ti bogom dano/dato i zanavek

proverite svakako, reci ce vam stariji forumasi koji su skoro prosli proceduru
pozdrav :)

free
11.01.2013, 23:31
Izvod iz maticne knige rodjenih jednom vadis jedino ako nije besplatno tipa treba ti za posao ili tako nesto onda ti ne vazi za vadjnje pasosa ili vencanje.
Drzavljanstvo je isto ostalo da vazi 6 meseci bas zbog toga sto moze da se promeni. Ista je prica i sa vencanim listom ne starije od 6 meseci jer moze i bracni status da se promeni. Znaci jedino izvod iz maticnih knjiga rodjenih i mrtvih se jednom sada vade, stim sto ti ovaj drugi i nece nesto trebati :D

oskark
12.01.2013, 01:12
Ok, znaci ako sam ja vadio za pasos i platio taksu onda ne moram da vadim vise. Ok onda samo drzavljanstvo, koje je skuplje nego IMR , naravno :D

vuxanne
12.01.2013, 07:17
Kao da se radjamo iznova svakih sest meseci...............

eva
12.01.2013, 07:21
Hvala na odgovorima, iz Srbije sam. Znaci izvod iz maticne moze biti stariji od 6 meseci sve ostalo vazi 6 meseci.

bubamarica
12.01.2013, 12:44
a zasto drzavljanstvo? koliko sam videla na intervju niko nije nosio uverenje o drzavljanstvu, sta ce ti kad imas pasos!

eva
12.01.2013, 18:18
Ni ja ne mislim da je potreban izvod o drzavljanstvu.
Jos jedno pitanje: Da li su vazece prevedene (na engleski) i overene diplome posle 2 godine?

Zana
14.01.2013, 06:53
Izvodi iz Maticnih Knjiga (rodjenih, vencanih, umrlih) ima neograniceno vazenje ukoliko je izvadjeno nakon Marta 2010, Uverenje o drzavljanstvu vazi 6 meseci u zemlji i godinu dana u konzulatima.

KovacMarina
14.01.2013, 13:34
Nemojte da brinete oko toga da vam dokumenta nisu starija od 6 meseci, jer oni to ni ne traže. Provereno sto posto! I pre i u toku intervjua. Naši traže nova dokumenta da bi mogli da pune budžet, Amerikancima to ništa ne znači.

KovacMarina
14.01.2013, 13:36
Izvodi iz Maticnih Knjiga (rodjenih, vencanih, umrlih) ima neograniceno vazenje ukoliko je izvadjeno nakon Marta 2010, Uverenje o drzavljanstvu vazi 6 meseci u zemlji i godinu dana u konzulatima.

Iako se u mnoge stvari razumeš, ovde baš nisi u pravu- nijedna srpska državna institucija ne prihvata dokumenta koja su starija od 6 meseci. Propis jesu doneli, ali praktično izgleda ne važi

ASSI
14.01.2013, 16:26
Meni niko nije trazio da budu mladji od 6 meseci ako su sa hologramom. To je moje licno iskustvo. Jedini problem moze da nastane oko toga da li je taksa placena ili ne. Cak su mi vratili jedan izvod sa hologramom kome je bila placena taksa a nije bilo potrebno pa da ne bacam bezveze pare, nego da cuvam taj sa placenom taksom za neke druge stvari za koje je potrebno da bude sa taksom, a da im donesem bez placene takse izvod. Zaista sam citao svakakve gluposti na internetu koje se kose sa svakom logikom po pitanju tih novih izvoda, ali najlakse je napasti nesto, bez zelje da se ispravno i tacno informises o tim stvarima, a polovicno informisani ljudi i unose najvise konfuzije i mute vodu bez potrebe.

Zana
14.01.2013, 16:59
Iako se u mnoge stvari razumeš, ovde baš nisi u pravu- nijedna srpska državna institucija ne prihvata dokumenta koja su starija od 6 meseci. Propis jesu doneli, ali praktično izgleda ne važi

Ne razumem? Zakon o Maticnim knjigama je takav kakav jeste, kao i o drzavljanstvu. U vezi sa cim nisam pravu? Ja nemam pojma sta se u praksi radi, kao ni da li u stvari sada stoji datum na izvodima. Iskreno, ne zvuci mi logicno da drzavna institucija krsi sopstveni zakon - svaceg svugde ima, ali mi ne zvuci logicno.

Ako je zakon takav kakav jeste, Ambasada USA sigurno prihvata nova uverenja starija od 6 meseci. Za drzavljanstvo nisam ni sigurna da je potrebno jer je pasos dovoljan dokaz - znam da nije na spisku za izdavanje posetilacke vize a za imigracionu ne znam.

U Americi drzavne sluzbe "pozajme" uverenje o drzavljanstvu (uzmu dok ne zavrse pasos a onda ga vrate nazad zajedno sa pasosem) - cisto da znate kad dodje vreme za to :grin:.

Milos Zajecar
15.01.2013, 21:55
Samo da dodam... Koliko videh, na intervjuu za DV vizu nije potreban izvod iz maticne knjige drzavljana tj. drzavljanstvo... tako pise na njihovom oficijalnom sajtu. Za izvod iz MKRodjenjih i MKVencanih se slazem da si jednom rodjen... i ko je vencan - da je svez izvod....
Ispravite ako gresim!?

bubamarica
15.01.2013, 23:26
Tako je Milose, ne brini nista, samo opusteno sutra ;)

oskark
20.01.2013, 07:41
Pitao sam ambasadu u vezi dokumenata i dobio sam odgovor da mi ne treba Uverenje o drzavljantsvu, Potvrda o slobodnom bracnom statusu, niti uverenje da sam sluzio vojni rok. Izvod moze biti stariji od 6 meseci, i ne treba prevod :grin:

bubamarica
20.01.2013, 12:18
A jesi li pitao mozda da li overavamo sve kopije? Pošto neki jesu, neki nisu overavali. Pozvaću ambasadu da pitam, ali rekoh mozda si ih i to pitao :)

oskark
20.01.2013, 16:47
A jesi li pitao mozda da li overavamo sve kopije? Pošto neki jesu, neki nisu overavali. Pozvaću ambasadu da pitam, ali rekoh mozda si ih i to pitao :)
Ovo nisam pitao. Ali ako nosis originale onda ne treba nista da overavas jer je tu original na uvid. Jedino ako ne nosis originale . Bar po mojoj logici. U svakom slucaju mozes da pitas :D Pa nam kazi:grin:

bubamarica
24.01.2013, 11:58
Kopije ne treba overavati, pitala sam :)
.................................................. .........

oskark
24.01.2013, 15:49
Kopije ne treba overavati, pitala sam :)
.................................................. .........
E super onda. Meni samo jos fale slike i lekarski i gotov sam sa pripremama :grin:

Inside@22
17.05.2013, 12:11
Pitanje vezano za izvode iz matične knjige rođenih i vjenčanih.

Da li bi prošli ovi izvodi za intervju s obzirom da imaju objašnjenja na engleskom:
Matica rođenih - http://www.uprava.hr/UserDocsImages/Registri_i_Matice/Isprave/IMR(Pariska_konvencija).pdf
Matica vjenčanih - http://www.uprava.hr/UserDocsImages/Registri_i_Matice/Isprave/IMV(Pariska_konvencija).pdf

ako idemo s tim, nemoram prevodit ili vadit međonarodnu maticu vjenčanih???
mislite da je ovo okej za intervju??

Homer Simpson
17.05.2013, 12:47
U Srbiji se dokumenta ne prevode na engleski, tako je verovatno i u HR

Inside@22
17.05.2013, 13:05
U Srbiji se dokumenta ne prevode na engleski, tako je verovatno i u HR

ma da, u pravu si, ali mislio sam zbog ženidbe prije intervjua jer sam pročitao na topicu (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=959) da se nakon ženidbe treba dostavit KCC-u update-ovan status sa Copy of marriage certificate with English translation pa me znaima da li bi prošao ovaj iz Pariške konvencije jer mi ovako jeftinije, pa da nemoram plaćati službenog prevoditelja.

nadam se da si me shavtio šta sam htio reć.

Homer Simpson
17.05.2013, 13:28
To vec ne znam mada trebalo bi da moze (posto je sve prevedeno).
Jedino da sacekas da se javi neko ko je imao iskustva s tim. Ili da nazoves/posaljes mail Kentucky...

A na intervjuu ne treba prevod uopste.

vuxanne
17.05.2013, 13:38
Ja odkad sam ovde svima pokazujem samo internacionalni izvod iz Srbije bez ikakvih prevoda.

zvercica
17.05.2013, 20:56
Mi smo na intervju nosili samo originale, ni jednu kopiju, dakle ni običnu kopiju ni prevedenu. Nama su kasnije tražili da donesemo izvod iz matične knjige rodjenih u Bosni (pošto je tu suprug rodjen) i to smo im odneli original, ni kopiju ni prevod.

vuxanne
17.05.2013, 21:31
Mi smo na intervju nosili samo originale, ni jednu kopiju, dakle ni običnu kopiju ni prevedenu. Nama su kasnije tražili da donesemo izvod iz matične knjige rodjenih u Bosni (pošto je tu suprug rodjen) i to smo im odneli original, ni kopiju ni prevod.

Napravite intenacionalni meni su ovde trazili kad smo otvarali racune zajedno i kad smo iznajmljivali stanove. Nije zgoreg za imati pogotovu ako ste iz Srbije, niko ovde ne konta cirilicu.

Makica@
27.08.2017, 21:09
Pozdrav svima,znam da je stara tema,ali bih htela da se upoznam sa nekim stvarima,posto ako Bog Da da pozelenimo ove godine :) Mene interesuje da li u Usa vazi Internacionalni izvod iz Maticne knjige rodjenih i Vencanih? Posto sam iovako planirala da zatrazim internacionalne izvode i samo da se overe apostilskim pecatima. Hvala vam puno na odgovoru,i veliki pozdrav svima :1072:

pijanijoca
31.08.2017, 20:56
Pozdrav svima,znam da je stara tema,ali bih htela da se upoznam sa nekim stvarima,posto ako Bog Da da pozelenimo ove godine :) Mene interesuje da li u Usa vazi Internacionalni izvod iz Maticne knjige rodjenih i Vencanih? Posto sam iovako planirala da zatrazim internacionalne izvode i samo da se overe apostilskim pecatima. Hvala vam puno na odgovoru,i veliki pozdrav svima :1072:

Poz. Nedavno sam pitala koleginicu s posla koja je master studije zavrsila u USA, da li je nosila internacionalne izvode i da li su joj to priznavali. Rece da je ona uvek nosila prevode sudskog tumaca overene, ali diploma i tako nekih dokumenata, kaze da njoj koliko se seca nikad niko nije trazio izvod iz maticne knjige rodjenih na primer. Ne znam koliko sam ovim pomogla. Bilo bi dobro da se javi neko sa konkretnim iskustvom. :)

Makica@
31.08.2017, 23:31
Poz. Nedavno sam pitala koleginicu s posla koja je master studije zavrsila u USA, da li je nosila internacionalne izvode i da li su joj to priznavali. Rece da je ona uvek nosila prevode sudskog tumaca overene, ali diploma i tako nekih dokumenata, kaze da njoj koliko se seca nikad niko nije trazio izvod iz maticne knjige rodjenih na primer. Ne znam koliko sam ovim pomogla. Bilo bi dobro da se javi neko sa konkretnim iskustvom. :)

Hvala puno :) Ne znam da li je tacno ovo da prilikom zaposlenja se podnosi internacionalni izvod rodjenih? Tu sam se ja nesto zabunila,i zbog toga sam htela da saznam odgovor :) Hvala vam :1072:

mveruovic
10.10.2017, 00:33
Ne znam da li ce nekom znaciti ali da napisem za svaki slucaj. Supruga je pormenila prezime u maju nakon vencanja, i u ambasadi smo promenili pasos i SSN karticu sa medjunarodnim izvodom iz knjige vencanih.
Kad smo otisli u US na odmor da promeni vozacku i kartice iz banke, prvo smo morali vozacku da menjamo. Neka krava tamo ladno nije htela da prihvati ni nov pasos, ni SSN karticu ni medjunarodni izvod, kaze njoj to nista ne znaci jer nije iz Amerike dokument?!? Tako da je morala da ide kod notara i overava izjavu da menja prezime, tek nakon toga su je promenili.

Pa sad, za svaki slucaj ponesite i medjunarodni izvod i domaci preveden sudski i overen apostilom. U Banci su prihvatili medjunarodni izvod.