PDA

View Full Version : Dallas, Texas


One_daY
24.02.2013, 01:19
Pozdrav ljudi :) Zanima me kakav je grad za zivot, da li je skup ? Verujem da zanima ova tema jos dosta clanova ,pa ako neko ima iskustva da podeli sa nama :)

highvoltage84
24.02.2013, 05:06
Opet ja da se javim i da kazem neku rec,ali sada za Dallas,inace ne iz licnog iskustva vec mi je jedan(drugi) meksikanac pricao koji je takodje dosao na ispomoc u mojoj firmi i koji zivi u Dalasu,doduse mnoogo vedrija slika u odnosu na Majami :),kao prvo kuce su ti tamo ubedljivo najjeftnije nego li igde u Americi,vreme dosta toplije i lepse u odnosu na ovu srednju zonu,mnogo vise mogucnosti za izlazak,zabavu i da se nesto vidi i obidje,a pri tom zivot nije nesto mnogo skuplji(u odnosu na Indijanu),mozda za nijansu,poslova ima dosta i sve u svemu nije lose,po njegovom izrazu i pricanju on je jako zadovoljan Dalasom i ne zeli da mrda odatle,normalno kao i svaki grad ima i svoje lose strane,a vise o tome mozes i da procitas na city-data.com...i to je to uglavnom,nisam hteo da ga ispitujem dalje za lose stvari jer sam se iz predjasnje price naslusao nevidjenog horora o Majamiju :DDD,da je i on poceo da mi prica lose stvari za Dalas jebes mi Dzeki,spakovao bi kofere momentalno, i vratio bi se za Srbiju :DDDD...salim se malo,ali eto to su neke stvari koje sam ja cuo od njega,pozdrav.

One_daY
24.02.2013, 08:05
Jako me zanima zivot u TX , voleo bih tamo da budem jedno vreme , iskreno da ostanem zauvek :D Inace ako neko ima neke korisne informacije i o Houston-u dobro bi mi posluzile :)

Ivy
24.02.2013, 16:24
Meni je Dallas super, bila sam dva puta. Razvijaju centar, gradi se, ljudi se polako vracaju tamo, otvaraju se barovi, to mi je super. Mi smo se kretali samo po lijepim dijelovima grada ("upper" centar i sjeverni dio grada), bilo nam je lijepo i rado bih zivjela tamo.

U Houstonu sam bila jednom i mozda smo jednostavno tako naletili, ali imala sam dojam kao da smo u gradu duhova. Podne, setamo okolo po centru, ogromne zgrade, nigdje nikoga. Tu i tamo koji auto.

Pozdrav iz San Antonija :papa:

One_daY
24.02.2013, 17:43
A da li znas mozda da li je tesko naci posao u Houstonu ili Dallasu? Planiram i da zavrsim neki college , koliko sam upoznat college traje 2 godine,jel? Uzvracam pozdrave iz Subotice :pozz:

Hertzog
24.02.2013, 18:31
Meni TX uopste ne privlaci, nekako mi ta kultura, klima i sve totalno odbojno... Nikad ne reci nikad, ali stvarno ne bih voleo da zivim u tom delu USA... Ima tu jos nekoliko susednih drzava koje su na isti fazon

One_daY
24.02.2013, 18:36
Ajde molim te napisi malo opsirnije :) Verujem da je svaki grad pun vrlina a i mana :)

Hertzog
24.02.2013, 19:04
Meni kazes? :D

Nemam nista posebno da napisem, jednostavno ne svidja mi se taj mentalitet juznjacki... Vise sam za neke centre na istocnoj obali, pa onda na zapandoj. Unutrasnja amerika i juznjacke zemlje me ne privlace... Nekako su mi zaostali :D

One_daY
25.02.2013, 00:28
A dobro sad smatram da je to sve do ukusa :) Zanima me da li je skup zivot, iznajmljivanje stana, kirija, nightlife :) Koristile bi mi informacije i o Houston-u ne smao o Dallas-u :)

Ivy
25.02.2013, 06:44
Nemam informacije o poslovima ili cijenama u ta dva grada, žao mi je.

Za San Antonio, zanimanje medicinskog administratora, moj je šogor u 11 ujutro poslao životopis, u 12 je dobio poziv i sutradan je bio na razgovoru za posao. Meni je to znanstvena fantastika :==D:

Good Spirit
25.02.2013, 18:06
Vec je pisano i o drugim mestima u Texasu, pretrazite forum

Houston, TX (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1217)

Plano, TX (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1217) - Ovu temu treba spojiti sa Dalasom.

Pitanja za Hjuston postavite u njegovu temu a ne ovde.

Hertzog
25.02.2013, 19:03
Nemam informacije o poslovima ili cijenama u ta dva grada, žao mi je.

Za San Antonio, zanimanje medicinskog administratora, moj je šogor u 11 ujutro poslao životopis, u 12 je dobio poziv i sutradan je bio na razgovoru za posao. Meni je to znanstvena fantastika :==D:

Sta je medicinski administrator? Cime se konkretno u USA bavi i koja je plata :D

Ivy
25.02.2013, 22:46
Sta je medicinski administrator? Cime se konkretno u USA bavi i koja je plata :D

Sluzbeno je to "billing and coding administrator", dakle on radi na naplati zdravstvenih usluga u ambulantama, bolnicama i uredima. On je tek nedavno poceo, zaraduje 15 dolara na sat trenutacno.

Hertzog
27.02.2013, 11:49
Pa i nije losa cifra za pocetak... A treba li neka njihova diploma, skola ili nesto slicno

Ivy
28.02.2013, 00:28
Pa i nije losa cifra za pocetak... A treba li neka njihova diploma, skola ili nesto slicno
Treba, da, ako guglaš ime naći ćeš puno linkove, neki su i za online tečaje.