PDA

View Full Version : Gay život u Americi


Sima
31.03.2013, 02:41
Na ovom forumu smo se pomalo stidljivo bavili LGBT tematikom – zapravo samo u jednoj temi javno, a mnogo više poruka razmenjujemo u privatnoj komunikaciji, što mislim da nije dobro, jer novi posetioci ili članovi foruma koje zanima ova tema nemaju ništa od toga, jer ih jednostavno ne vide. Imam utisak da se ljudi uzdržavaju da bilo šta javno pitaju plašeći se reakcija ljudi na forumu. Ja ću zato da započnem temu, jer očigledno postoji potreba. Mislim da većina ludi koja posećuje forum se, ili sprema, ili želi da jednog dana dođe ovde. U svakom slučaju treba da se onda pripreme za Američki način života i vrednosti, koje iznad svega vrednuju slobodu: Ovde (kao i svuda, do duše) ima dosta LGBT osoba, ali su, za razliku od naše balkanske sredine, mnogo vidljiviji i prisutniji u svakodnevnom životu – drugim rečima ne skrivaju se. Gejeve ćete sretati u školi, na poslu, na ulici... itd, ovde se svake godine u većim gradovima održavaju gej parade, svaki veći grad ima i svoju gej četvrt (u Čikagu npr. čuveni "Boystown") i tako dalje... mislim da ste shvatili poentu – vežbajte toleranciju već sada.

Iako ovde uživamo mnogo veća prava i slobode nego što smo imali dok smo živeli u Srbiji (ni i u drugim balkanskim zemjama nije mnogo bolje), borba za jednakost i ljudska prava traje i u Americi. Tome ću posvetiti moj prvi post na ovu temu:

Ono što je trenutno u žiži interesovanja, pogotovo gej ljudi, je već zaveršeno dvodneno saslušanje argumenata za i protiv legalizacije istopolnih brakova pred Vrhovnim sudom SAD-a. Saslušanje je završeno, ali debate, kako javne, tako i privatne ne jenjavaju. Sud pre kraja juna treba da presudi o ustavnosti dva zakona: kalifornijskog Zakona o zabrani gej brakova, tzv. "Proposition 8" i federalnog Zakona za odbranu braka - skraćeno DOMA iz 1996. godine, kojim se brak definiše kao veza između jednog muškarca i jedne žene. DOMA uskraćuje istopolnim parovima određene federalne beneficije, kao što su državne penzije za udovce odnosno udovice i poreske olakšice garantovane supružnicima u heteroseksualnim brakovima. Vrhovni sud razmatra da li taj zakon uskraćuje gejevima ustavne garancije na jednaku zaštitu pred zakonom.

U SAD postoji tradicija nemešanja federalne države u osetljive slučajeve, kao što je to bio slučaj 1967. godine kada je Vrhovni sud ukinuo zabranu brakova među različim rasama, ili 2003. godine kada je poništio oduluku teksaških sudova koji je gej brakove proglasio krivičnim delom, ali ovog puta učiniće svojevrsni pravni presedan i stati u odbranu prava na sklapanje gej brakova time što administracija neće iznositi argumente koji bi branili ovaj zakon odobren od strane Kongresa. Vlada će, takođe, u tom postupku braniti stav da kalifornijske vlasti nisu nadležne da zabrane istopolne brakove.

Iako je 1996. godine donet taj omraženi savezni Zakon za odbranu braka - DOMA, devet saveznih država dozvoljavaju istopolne brakove, i to: Konektikat, Ajova, Mejn, Merilend , Masačusets, Nju Hempšir, Njujork, Vermont, Vašington i distrikt Kolumbija, kao i tri indijanska plemena. Pored toga, Rod Ajlend priznaje istopolne brakove sklopljene u drugim jurisdikcijama. Zatim: Kalifornija, Kolorado, Delaver, Havaji, Ilinois, Nevada, Nju Džersi, Oregon, Rod Ajlend i Viskonsin uveli su "civilno partnerstvo" za istopolne parove koji obuhvata slična, ako ne i ista, prava i obaveze kao i brak, ali se ne zove tako.

Pored toga što smatramo da je ovo istorijski događaj za LGBT populaciju i našu borbu za jednakost i poštovanje ljudskih prava – mi, LGBT imigranti, očekujemo i jednu stvar više od ove sudske odluke: Ako se istopolni brakovi priznaju na federalnom nivou, to što sa sobom donosi određene federalne beneficije, koje sam već gore naveo. U federalnu jurisdikciju spada i imigracija, pa se nadamo da će u skoroj budućnosti biti moguće da brakom sponorišemo svoje partnere prilikom imigracije, a ne da se dovijamo na razne druge načine da bi mogli da ostanemo zajedno (u slučaju kada jedan partner, na primer, dobije GC na lutriji).

O ovome smo malo već i diskutovali na ovoj (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=746&highlight=lgbt) temi.

Na kraju, vama gay i gay-friendly narode koji se spremate za Čikago - da poručim da i ovde postoji poprilično velika "naša" LGBT populacija. Kad kažem "naša" mislim ex-Yu. Nije, verovatno, toliko brojna kao možda u Njujorku ili San Francisku, ali je veoma zanimljivo i garantujem da vam neće biti dosadno. Za vas koji ste me kontaktirali na PP, obećavam da ću pisati konkretno o gej životu u Čikagu, Njujorku i DC-ju (tu sam do sada živeo), a vi pišite o životu i iskustvima u svojim gradovima/mestima. Ono što ćete svi novopridošli primetiti je da se ovde "mnogo lakše diše", prestaćete vrlo brzo da razmišljate da li je bezbedno da dečka/devojku uhvatite za ruku ili poljubite na javnom mestu.

Žani hvala na avataru podrške: Thanks for seeing red! :bigkiss:

Be.at234
31.03.2013, 12:01
Svim pripadicima LGBT populacije u ostvarivanju svojih gradjanskih i ljudskih prava! Kako u USA, tako i na Balkanu.:bravo:

cukoni
31.03.2013, 15:04
Svim pripadicima LGBT populacije u ostvarivanju svojih gradjanskih i ljudskih prava! Kako u USA, tako i na Balkanu.:bravo:

a koja su vam to prava ugrozena,i koja prava zelite?

Be.at234
31.03.2013, 15:24
Nisi me dobro shvatio, ja imam zenu i dvoje dece. Ja nisam pripadnik LGBT populacije, samo ih podrzavam u ostvarivanju svojih prava. Eto na primer imigracionih, na osnovu braka...

cukoni
31.03.2013, 15:31
Nisi me dobro shvatio, ja imam zenu i dvoje dece. Ja nisam pripadnik LGBT populacije, samo ih podrzavam u ostvarivanju svojih prava. Eto na primer imigracionih, na osnovu braka...

taj brak vuce mnoge druge stvari,neki to odobravaju a vecina ne odobrava,jer onda ce usvajat djecu,i djeca nece imati izbora da biraju tj. morace umjesto mame da imaju "tate",plus ove parade time ugrozavaju nasa prava al eto

Be.at234
31.03.2013, 16:19
Kakve veze ima usvajanje dece sa zelenom kartom, lutrijom i imigracionim zakonom i pravima LGBT populacije? Izmedju ostalog, zenski pripadnici LGBT populacije mogu da radjaju decu, ne moraju da usvajaju. Nije ovo samo muski svet. U svakom slucaju, podrska od mene za ostvarivanje imigracionih prava za svoje partnere

Dzordz
31.03.2013, 16:26
Uh Cukoni bas silno gresis. Ako neko ima prava on ne ugrozava tudja prava i ne moze necija setnja da ugrozi tvoje pravo osim da predjes put kada oni prolaze :)

Jos ako mozes da mi obrzlozis kako je to bolje za dete da bude u prihvatilistu ili domu umesto u porodici gde ce biti voljeno i gde se dobiti podrsku? Ako se plasis da ce da ga "zaraze" silno gresis na statisticki validnom uzorku nema korelacije secam se da sam citao negde.

DraganBG
31.03.2013, 16:47
Prvo mnogo hvala za temu, moram da priznam da vec neko vreme citam forum, ali me je ova tema motivisala da se registrujem. Mene intervju ocekuje u junu, pa se nadam da cu u SAD vec do avgusta ili septembra. Zao mi je sto cu verovatno do tada propustiti prajd :( ali dobro bice sledece godine. Nisam se jos odlucio da li cu za New York ili Chicago, i voleo bi da napisete malo (kao sto je obecano) o gej zivotu u ovim gradovima.

Sad, sto se tice ovih zlonamernih komentara, treba da se uzdrzite, dolazite u zemlju gde je to sasvim prihvaceno i tu ne mozete nista da promenite.

taj brak vuce mnoge druge stvari,neki to odobravaju a vecina ne odobrava,

Ovo jednostavno, nije tacno (govorimo o Americi ne o Balkanu), a evo ti vesti od pre nekoliko meseci:

"Prema Galupovom istraživanju, većina ispitanih Amerikanaca je za legalizaciju istopolnih brakova, dok je oko 40% odsto protiv.

Najveću podršku gej brakovi imaju među mladima - 71 odsto ispitanih između 18 i 29 godina se izjasnilo "za".

Broj onih koji podržavaju gej brakove opada sa starošću ispitanika, pa ih tako ispitanici između 30 i 39 godina podržavaju sa 56 odsto, između 40 i 49 godina 49 odsto, dok stariji od 70 i 80 godina u mnogo manjoj meri (32 odnosno 21 odsto).

Istraživanje Galupa pokazuje da gej brakove više podržavaju imućni u odnosu na siromašne Amerikance, tako da legalizacija ima podršku 56 odsto onih koji porodično zaradjuju godišnje iznad 75.000 dolara, dok kod najsiromašnijih (čija je ukupna godišnja porodična zarada ispod 20.000 dolara) podrška pada na 43 odsto.

Gej brakove podržava 56 odsto hispano populacije, 50 odsto belaca i 46 odsto crnaca."

djeca nece imati izbora da biraju tj. morace umjesto mame da imaju "tate", plus ove parade time ugrozavaju nasa prava al eto

Deca nikada ne mogu da biraju gde ce se roditi - niko od nas nije mogao da bira gde ce se roditi i kakav ce se roditi, pa se tako radjaju u normalnim porodicama, ali i u disfunkcionalnim: radjaju se i u porodicama alkoholicara, narkomana, neka budu napustena nakon porodjaja... i niko to nije birao. Za razliku od hetero parova kojima dete moze "da se desi" gejevi ako se odluce za decu (bilo usvajanjem, bilo surogat roditeljstvom), to rade kada su zaista spremni i zele decu, tako da ta deca odrastaju u atmosferi ljubavi i paznje. Inace u Americi se deca vec usvajaju uveliko od strane LGBT parova i surogat majcinstvo je takodje zakonski moguce i radi se.

Kada manjinska grupa dobije prava koja joj po prirodi stvari sleduju, a time ne ugrozavaju tudja prava - to je samo civilizacijski korak napred, tako da ne vidim po cemu su tvoja prava tu ugrozena. Meni se pre cini da se ti i tebi slicni borite za pravo da nastavite da slobodno diskriminisete i omalovazavate druge.

vuxanne
31.03.2013, 17:35
Evo ako vas zanima vise o tom Defense of Marriage Act-u klikni (http://en.wikipedia.org/wiki/Defense_of_Marriage_Act) potpisanog od strane Klintona tri godine pre Levinski skandala.

A sto se tice generalno kakvi su gde ovde prema drugacijima od sebe, u bible belt-u imaju cestu pojavu stay home moms, ne veruju ni u kontracepciju, ni u abortuse, verovatno i ne toliko u istopolne brakove. Ali ima dosta velikih radova gde postoje programi zastite vezano za zaposljavanje minority i diversity.
I mozes naci koji poslodavci su vise naklonjeni a koji ne. Bilo je sad na par univerziteta da su dodali pitanje da li ste gej, bi i slicno, trudili su se da to zvuci neutralno a da se pripadnici tih populacija osecaju dobrodoslije i da im se salju kasnije email-ovi sa odredjenim specificnim informacijama za lakse snalazenje u brucoskim danima.

Ja sam sad u velikom gradu, letos sam videla dvojicu u centru grada (nije bilo puno ljudioko nas). Bio je neki protest, muz i ja guramo dete u kolicima, njih dvojica onako idu odvojeno, deluju ko dva drugara. Kad su zasli u neki deo gde nije bilo ljudi samo mi, onako stidljivo su se ponekad dodirnuli za ruke, zagrlili i slikali na brzaka aparatom. Svuda su isli jako brzo, meni su delovali kao preplasene srne, stalno su gledali oko sebe. Bas sam kontala da ih pitam hoce li da ih slikam onako cele, i da su bas slatki ali bilo mi je glupo ne znam ih. Jedan je bio crnac, drugi ridjokosi belac. Bas sam tad razmisljala kako li je njima dvojici, odakle li su, i sta li su sve prosli, kad tako ni za ruke ne smeju da se drze non stop.

vuxanne
31.03.2013, 17:58
Evo link za koledze koji imaju pitanje u admissions o seksualnoj orijentacijiklikni (http://www.cbsnews.com/8301-505145_162-57559695/colleges-asking-about-students-sexual-orientation/) University of Iowa , Massachusetts Institute of Technology a prvi Elmhurst College in 2011 the Chicago area
pogledaj za MIT (http://chronicle.com/blogs/headcount/how-and-why-mit-asks-about-sexual-orientation/33135)

A Indijanci imaju naziv Two Spirit People i kod njih su oni smatrani za posebno naderene i specijalne. Gledala sam neki dokumentarac o razlicitim etnickim grupama kako se odnose prema gay deci. Japanci su bili katastrofa, a najbolji su bili Indijanci. Ne mogu da se setim imena, odlican dokumentarac, govori o predrasudama.

cukoni
31.03.2013, 18:58
Kakve veze ima usvajanje dece sa zelenom kartom, lutrijom i imigracionim zakonom i pravima LGBT populacije? Izmedju ostalog, zenski pripadnici LGBT populacije mogu da radjaju decu, ne moraju da usvajaju. Nije ovo samo muski svet. U svakom slucaju, podrska od mene za ostvarivanje imigracionih prava za svoje partnere

Nikad nisam rekao da im treba ukinuti prava,imaju ista prava kao i ja i ti,sto se tice Amerike a i Balkana,zive isto kao i mi! Sad kad bi svi trazili prava da paradiramo jer je neko celav,gluh,invalidi itd. samo bi narod paradirao,a moja su naravno prava ugrozena jer nije sa vjerske strane ok,da djeca gledaju polugole ljude u tangama kako paradiraju i to u centru grada al ok ako je to nekome normalno i meni je! Uglavnom dokazano je da je to neka vrsta bolesti i poremecaja i umjesto parada ja bi napravio neku bolnicu gdje bi se strucno mogli lijeciti,i nemoze me neko ubjediti da je normalno da djete ima dvojicu "oceva" i automatski mimo svoje volje ulazi u taj svijet! Sto se tice prava isto pravo kad odlaze u USA imaju kao i svi mi,i treba da imaju ista prava al takodje trebaju da znaju i neku mjeru!

Sima
31.03.2013, 18:59
Čikago je treći grad po veličini u Americi i ima veliku gej zajednicu. Kao Njujork ili na primer Atlanta u svojim regionima, Čikago služi kao kosmopolitski centar na srednjem zapadu i privlači mlade i stare podjednako - sve u potrazi za slobodom i mogućnostima u velikom gradu. Kao što smo i mi iz konzervativnih zemalja jedva dočekali malo slobode u tolerantnijoj zemlji i gradu, tako i gomile gejeva iz manjih sredina širom srednjeg zapada dolazi u Čikago da konačno malo živnu.

Gej život (i gej barovi) u Čikagu je uglavnom koncentrisan u dve oblasti: "Boystown" (što je zapravo geografski "East Lakeview") i "Andersonville" koga još zovu i "Girlstown", nalazi se više na severnoj strani grada i po priči je kao više mesto gde se okupljaju lezbejke, ali ja sam tamo imao podjednako dobar provod kao i u Boystown-u, tako da mislim da društvo pre mešano. Kafei/barovi i klubovi imaju jednu od dve licence: Većina zatvori u 2 ujutru (3 ujutru subotom) a nekoliko ostaje otvoreno do 4 ujutru (5 ujutru subotom).

Sad, u Čikagu ima mnogo više klubova nego što ću ovde da napišem, a izdvojio sam one u koje moje društvo i ja često idemo – u nekima nisam još bio, ali zato ovi moji stalno vise, pa ću tu da prenesem njihove utiske:

Sidetrack
Chicago's premiere video bar for 30 years
Boystown - 3349 N Halsted St , Chicago, IL
Ovo je jedan od najstarijih barova/kafića, i ne možeš ga zaobići, tu svi idu. Nema đuske, klasičan bar. Vikendom je uvek ogromna gužva, gotovo da nema mesta ni da se pošteno sedne, ali je zato super mesto za upoznavanje jer je prepuno. Mešano je društvo što se godina tiče, ima dosta starijih jer su navikli na ovo mesto koje postoji već 30 godina. Ono što me malo nervira u Sidetrack-u je to što su mnogi naučili da dođu u većem društvu, tu nešto kao sednu svi zajedno i separatišu se... pa se provode uglavnom tu sa društvom sa kojim su i došli – ne možeš sad tek tako ni da priđeš ako ti se neko sviđa :) Među izbacivačima ima jedan ili dvojica sa naših prostora i u fazonu su, neću ovde da pišem imena, ali upoznaćete ih već :)

Roscoe's
Dance the night away
Boystown - 3356 N Halsted St , Chicago, IL
Ovo je super mesto, većinom mlađi svet, i uglavnom svi ovde započinju noćni provod, ako preskočiš Sidetrack. Nekako mu dođe kao zagrevanje pred Hydrate ili Spin, na primer. Može i da se klopa ovde, ali klopu preporučujem van Boystown-a, umeju da budu bezobrazno skupi.

Jackhammer
Neighborhood bar
Rogers Park - 6406 N Clark St , Chicago, IL
Jackhammer mu dođe bar, ali za razliku od Sidetrack-a, ima večeri za đusku a vikendima su go-go momci... može da bude zanimljivo, ja nešto nisam oduševljen, idem kad svi krenu – pa onda kao: ‘Ajde :)

Hydrate
Lounge & dance club with big name DJs
Boystown - 3458 N Halsted St , Chicago, IL
Ovo se ne propušta – đuska, đuska i samo đuska :). Sad slušajte caku za ovaj klub: Ulaz se, uglavnom, ne plaća do ponoći, kad i nije neka gužva – a posle toga kreće prava ludnica sa sve vodenim prskalicama po podijumu (zato se i zove Hydrate). Dođite ovde pre ponoći i nećete platiti ulaz! Loša strana: zatvara se u 2 posle ponoći.

Cellblock
Notorious leather bar
Boystown - 3702 N Halsted St , Chicago, IL
Cellblock nije baš moja šoljica kafe, ali ako volite leather fazon, evo ga ovde. Ima nekoliko odvojenih delova: prednji je mešano levis/leather, a pozadi je kako ga zovu "serious leather". Treći deo je video bar.

Minibar Ultra Lounge & Cafe
Hip lounge with mixed crowd
Boystown - 3341 N Halsted St , Chicago, IL
Ovo je prepuno slatkih tipova koji većinu svesnog dela dana provode u teretani, i onda se ovde pokazuju. Mnogi se već odmah, čim uđu poskidaju do pola (kao vrućina je). Konobari i barmeni su tek preslatki i izvajani i svi su bez košulje... pretpostavljam da je zato ovde piće najskuplje – naplaćuju gledanje :)

Berlin
Alt dance club, party bar and performance space
Boystown - 954 W Belmont Ave , Chicago, IL
Berlin je čuveni klub u Boystown-u, tera neki futuristički izgled i stil... meni se muzika malo ne sviđa jer baš forsiraju eclectic mix i euro trash, ali zato ima dobrih Drag queen nastupa i drugih komičnih ili plesnih/muzičkih nastupa, pa volim ovde da svratim, bez obzira na muziku. Opet puno "naših" i ovde.

Touche
Cruisy leather bar
Rogers Park - 6412 N Clark St , Chicago, IL
Touche je pravi stari leather bar, kao što rekoh nisam baš u ovom fazonu, tako ovde još nisam bio, ali oni koji vole da se nalivaju pivom preporučuju ovo mesto pogotovo nedeljom kad organizuju "all-day Sunday beer bust". Pa sad ko voli...

Spin Nightclub
Twinky dance club with theme nights
Boystown - 800 W Belmont Ave , Chicago, IL
Ovo se isto ne propušta! Veliki klub, na više nivoa. Mlađi svet i što je interesantno dosta mešano mušo-žensko društvo. Ovde ima sve: od bara/kafea, bilijara do podijuma za igru, Drag queen nastupa, go-go momaka, video bimova, odlično ozvučenje... garantujem dobar provod (ali je mnogo bolje da dođete sa većim društvom – bolje ćete se provesti).


Ove ostale ću samo da izlistam jer su manje-više varijacija na temu gore navedenih, moja preporuka je definitivno prvo nešto od gore pomenutog, pa onda ovi ostali:

Lucky Horseshoe Lounge
Pop in to this male dancer bar
Boystown - 3169 N Halsted St , Chicago, IL

Hunters Nightclub
Popular bar and dance club in the 'burbs
Suburbs - 1932 E. Higgins Rd. , Elk Grove Village, IL
Ako se budete nastanili u predgradju, ovo je mesto u Elk Grove Village-u čuvenom delu Čikaga gde kamiondžije polažu CDL ili obnavljaju CDL dozvole. Ha, ha, nisam nikad ovde bio, ali bi bilo zanimljivo videti, da li neki od ovih naših truckera "slučajno svrati" ovde na pivo posle odlaska u CDL DMV :)

Big Chicks
Campy and fun neighborhood bar.
Uptown - 5024 N Sheridan Rd , Chicago, IL

Manhandler Saloon
Cruise bar with an active patio/backroom
Lakeview - 1948 N Halsted St , Chicago, IL

Buck's Saloon
Neighborhood sports bar
Boystown - 3439 N Halsted St , Chicago, IL

Crew Bar + Grill
Chicago's gay sports bar
Uptown - 4804 N Broadway St , Chicago, IL

@mosphere
Dive bar & dance spot with weekend go-gos
Andersonville - 5355 N Clark St , Chicago, IL

Little Jim's Tavern
Boystown's first neighborhood bar
Boystown - 3501 N Halsted St , Chicago, IL

Scarlet
Sophisticated lounge attracts a wide crowd
Boystown - 3320 N Halsted St , Chicago, IL

Toliko o gej Čikagu za ovaj put, slobodno dopunite ili ispravite ako mislite da nešto fali ili vi imate drugačiji doživljaj nekog mesta – ovo je manje-više subjektivan prikaz iz mog ugla.

cukoni
31.03.2013, 19:01
Uh Cukoni bas silno gresis. Ako neko ima prava on ne ugrozava tudja prava i ne moze necija setnja da ugrozi tvoje pravo osim da predjes put kada oni prolaze :)

Jos ako mozes da mi obrzlozis kako je to bolje za dete da bude u prihvatilistu ili domu umesto u porodici gde ce biti voljeno i gde se dobiti podrsku? Ako se plasis da ce da ga "zaraze" silno gresis na statisticki validnom uzorku nema korelacije secam se da sam citao negde.

i iskreno imam problem kad me neko muskog roda gleda u nekoj kafani,il pokusava na neki nacin da mi pridje onda bas imam problem,il kad mi ispod stana polugol zvizdi i paradira,procitaj malo bilo koju vjersku knjigu pa ti mozda bude jasnije,nemozete promjeniti ljude koji vjeruju nikako a to se protivi vjerskim nacelima,al opet ponavljam ja razumijem jer to je bolest i poremecaj sto je dokazano!

cukoni
31.03.2013, 19:04
Prvo mnogo hvala za temu, moram da priznam da vec neko vreme citam forum, ali me je ova tema motivisala da se registrujem. Mene intervju ocekuje u junu, pa se nadam da cu u SAD vec do avgusta ili septembra. Zao mi je sto cu verovatno do tada propustiti prajd :( ali dobro bice sledece godine. Nisam se jos odlucio da li cu za New York ili Chicago, i voleo bi da napisete malo (kao sto je obecano) o gej zivotu u ovim gradovima.

Sad, sto se tice ovih zlonamernih komentara, treba da se uzdrzite, dolazite u zemlju gde je to sasvim prihvaceno i tu ne mozete nista da promenite.



Ovo jednostavno, nije tacno (govorimo o Americi ne o Balkanu), a evo ti vesti od pre nekoliko meseci:

"Prema Galupovom istraživanju, većina ispitanih Amerikanaca je za legalizaciju istopolnih brakova, dok je oko 40% odsto protiv.

Najveću podršku gej brakovi imaju među mladima - 71 odsto ispitanih između 18 i 29 godina se izjasnilo "za".

Broj onih koji podržavaju gej brakove opada sa starošću ispitanika, pa ih tako ispitanici između 30 i 39 godina podržavaju sa 56 odsto, između 40 i 49 godina 49 odsto, dok stariji od 70 i 80 godina u mnogo manjoj meri (32 odnosno 21 odsto).

Istraživanje Galupa pokazuje da gej brakove više podržavaju imućni u odnosu na siromašne Amerikance, tako da legalizacija ima podršku 56 odsto onih koji porodično zaradjuju godišnje iznad 75.000 dolara, dok kod najsiromašnijih (čija je ukupna godišnja porodična zarada ispod 20.000 dolara) podrška pada na 43 odsto.

Gej brakove podržava 56 odsto hispano populacije, 50 odsto belaca i 46 odsto crnaca."



Deca nikada ne mogu da biraju gde ce se roditi - niko od nas nije mogao da bira gde ce se roditi i kakav ce se roditi, pa se tako radjaju u normalnim porodicama, ali i u disfunkcionalnim: radjaju se i u porodicama alkoholicara, narkomana, neka budu napustena nakon porodjaja... i niko to nije birao. Za razliku od hetero parova kojima dete moze "da se desi" gejevi ako se odluce za decu (bilo usvajanjem, bilo surogat roditeljstvom), to rade kada su zaista spremni i zele decu, tako da ta deca odrastaju u atmosferi ljubavi i paznje. Inace u Americi se deca vec usvajaju uveliko od strane LGBT parova i surogat majcinstvo je takodje zakonski moguce i radi se.

Kada manjinska grupa dobije prava koja joj po prirodi stvari sleduju, a time ne ugrozavaju tudja prava - to je samo civilizacijski korak napred, tako da ne vidim po cemu su tvoja prava tu ugrozena. Meni se pre cini da se ti i tebi slicni borite za pravo da nastavite da slobodno diskriminisete i omalovazavate druge.

vidi ovako nisam agresivan i imam dobar zeludac pa mogu proci pored nekoga ko je gej populacije,al zivis u zabludi da je bas u Americi tako da je to normalna pojava,tj. mogu da tvrdim da nije,ok mozes normalnije paradirati,imate lokale dole isto kao i na Balkanu al da bas mozes dole uvijek "zenu" za ruku drzat i u svaki kafic,disko,ulicu otic cisto se varas! I sta dokazujete tim paradama,svoju sexsualnost i pripadnost zadrzite za sebe,a ne paradirati,evo npr nisam iz BGDA-a al dole ljudi jednostavno ne zele paradu i zasto tjerate kontre i na silu to zelite,i sami sebe stavljate u opasnu situaciju? A sto se djece tice mnogo ljudi se tome protivi tako da u vecini zemalja se protive,od crkve,dzamija itd. tako da hocete nesto da uradite jednostavno sto nije prirodno,to nije normalno jednostavno i protivi se prirodi!

Sima
31.03.2013, 19:20
al opet ponavljam ja razumijem jer to je bolest i poremecaj sto je dokazano!

Evo odmah kao lekar da ti kažem da je dokazano da homoseksualnost NIJE bolest, već prirodni varijetet, a to, da ti prevedem, znači prirodna varijacija, kao što se rađaju levoruki ljudi, a većina je desnoruko, ili tebi možda još bliže objašnjene: većina ovaca je belo, a rodi se neka i crna što je normalna genetska varijacija.

Ovu temu sam otvorio i namenio gej ljudima da se dodatno informišu, a ne da mi neki nepismeni prosipaju tu svoje "mudrosti", i lažni moral. Bolje idi pročitaj nešto što nje "vjerska knjiga" i obrazuj se malo, i uzdrži se od zlonamernih komentara na ovoj temi.

zivis u zabludi da je bas u Americi tako da je to normalna pojava,tj. mogu da tvrdim da nije.

Nemoj molim te ti da mi pričaš iz Bosne kako je u Americi, kad ne znaš. Moj dečko i ja sasvim slobodno se držimo za ruku na ulici, poljubimo se isto kao i strejt parovi i nkom ništa. Verujem da u raznim zabitima nije toliko tolerantno, ali u većim gradovima nema problema.

I kao što rekoh, uzdrži se ove teme, molim te!

drolma
31.03.2013, 19:22
Molim vas, interesuje me samo da li biste pozeljeli svojoj djeci da sutra zive sa istopolnom osobom? Kada raspravljate o ovoj temi primjenite svoja razmisljanja, slaganja ili neslaganja, sa clanovima svoje porodice brata, sestre, sina, kcerke, pa ce sva odobravanja dobiti drugaciju dimenziju.
Da li je ikada do sada iko istjeran iz restorana sto je gej, sa sportskog terena, iz kino sale, ili iz skole? Znalo se i ranijih godina, osamdesetih, ko voli muskarce, pa cak i ko voli vise da je u tom odnosu musko a ko zensko, pa nije bilo problema, osim ako ne smatraju neciji licni prezir prema tim pojavama, pa ne misle valjda da treba natjerati te ljude da ih vole. E to je upravo na sceni. Nasilnim putem ubaciti u mozgove ljudi da je to nesto sasvim normalno.
Koliko smo dostojni sebe i svoje licnosti, svojih stavova, pogleda na zivot i bitisanje na ovoj planeti, pokazuje se i na ovim primjerima, jer sto se vise prica o ovoj temi mnogi se pokolebaju, pa su prvo ravnodusni, pa kada im dosadi to namjerno ponavljanje o ljudskim pravima te populacije, cak i pomisle kako su u pravu. Zalosno!

drolma
31.03.2013, 19:37
Evo odmah kao lekar da ti kažem da je dokazano da homoseksualnost NIJE bolest, već prirodni varijetet, a to, da ti prevedem, znači prirodna varijacija, kao što se rađaju levoruki ljudi, a većina je desnoruko, ili tebi možda još bliže objašnjene: većina ovaca je belo, a rodi se neka i crna što je normalna genetska varijacija.

Ovu temu sam otvorio i namenio gej ljudima da se dodatno informišu, a ne da mi neki nepismeni prosipaju tu svoje "mudrosti", i lažni moral. Bolje idi pročitaj nešto što nje "vjerska knjiga" i obrazuj se malo, i uzdrži se od zlonamernih komentara na ovoj temi.



Nemoj molim te ti da mi pričaš iz Bosne kako je u Americi, kad ne znaš. Moj dečko i ja sasvim slobodno se držimo za ruku na ulici, poljubimo se isto kao i strejt parovi i nkom ništa. Verujem da u raznim zabitima nije toliko tolerantno, ali u većim gradovima nema problema.

I kao što rekoh, uzdrži se ove teme, molim te!

Dragi doktore, koliko si puta u zivotu koristio tu izreku crna ovca i na sta se odnosila, pa i sam znas da je to nesto sto nije uobicajeno. Crna ovca je crna ovca, i ne moze biti bijela. Pa niko nikada nije "ubio" tu ovcu zato sto je crna ali nikada nece reci da je bijela.
Da zaista pripadas toj populaciji vidi se iz tvog nastupa i komentara prema drugim i drugacijim, kojima bi da zabranis nesto a trazis neka ljudska prava!

DraganBG
31.03.2013, 19:46
Molim vas, interesuje me samo da li biste pozeljeli svojoj djeci da sutra zive sa istopolnom osobom? Kada raspravljate o ovoj temi primjenite svoja razmisljanja, slaganja ili neslaganja, sa clanovima svoje porodice brata, sestre, sina, kcerke, pa ce sva odobravanja dobiti drugaciju dimenziju.

S obzirom da se deca radjaju kao takva i niko ih nije "naterao" ili regrutovao da budu gej, da ja tebi postavim drugo pitanje: Sta bi radila da ti sin sutra kaze da je gej? Da li bi ga i dalje volele ili bi ga se odrekla - tvoja krv, tvoje dete, na kraju i tvoja genetika? E sad stvari poprimaju drugačiji ugao! Kad vec savetujes da se pogledaju stvari iz drugog ugla, ovo ti gledanje stvari iz drugog ugla!

Ne treba da ti bude bitno sta misle tamo neki nebitni ljudi tipa: komsije, rodjaci, poznanici, bitno je jedino kako se oseca tvoje dete i da li si mu pruzila podrsku i ljubav. Zato je tolerancija bitna - da bi takvo tvoje potencijalno dete moglo normalno da raste i razvija se, a ne da oboje strahujete da li ce biti bezbedno ili diskriminisano. Kao sto vidis -uopste nije u pitanju da neko nekoga ovde "tera" da bilo koga voli, vec je akcenat na toleranciji, koju ti i tebi slicni nemate.

cukoni
31.03.2013, 19:50
Evo odmah kao lekar da ti kažem da je dokazano da homoseksualnost NIJE bolest, već prirodni varijetet, a to, da ti prevedem, znači prirodna varijacija, kao što se rađaju levoruki ljudi, a većina je desnoruko, ili tebi možda još bliže objašnjene: većina ovaca je belo, a rodi se neka i crna što je normalna genetska varijacija.

Ovu temu sam otvorio i namenio gej ljudima da se dodatno informišu, a ne da mi neki nepismeni prosipaju tu svoje "mudrosti", i lažni moral. Bolje idi pročitaj nešto što nje "vjerska knjiga" i obrazuj se malo, i uzdrži se od zlonamernih komentara na ovoj temi.



Nemoj molim te ti da mi pričaš iz Bosne kako je u Americi, kad ne znaš. Moj dečko i ja sasvim slobodno se držimo za ruku na ulici, poljubimo se isto kao i strejt parovi i nkom ništa. Verujem da u raznim zabitima nije toliko tolerantno, ali u većim gradovima nema problema.

I kao što rekoh, uzdrži se ove teme, molim te!

ja vodim normalnu raspravu,al to su vasa prava uzdrzite se,nemoj pisat itd. time automatski ugrozavas moja! Nemoj mi molim te pricat o medicini da ti ne nebrajam ko mi je sve u porodici doktor,hirurg itd. i to jeste poremecaj,jer normalno je da se ljudi razmnozavaju,da musko bude sa zenom,znaci automatski je to poremecaj,cim se musko ponasa ko zensko,cim ima pokrete zene to je cisti poremecaj,a i o Americi ti mogu pricat jer pola familije mi je dole tako da nevidim razlog cime se ti to osjecas pametnijim da ti je nebi pricao?znaci ti si doktor,ako mozes da mi kazes koja ti je struka pa onda mozemo da pricamo detaljnije! Da su tvoji roditelji imali taj poremecaj ti nebi imao priliku da budes to sto jesi,sto ti automatski dokazuje da to nije normalno! I sta ljudi koji su iz Bosne nesmiju da pricaju o Americi,il da znaju sve o istoj?

Suncica
31.03.2013, 19:52
Mene samo interesuje kako neko ko nije otvorenih shvatanja misli da zivi u Americi ili bilo gde van Balkana, obzirom da se ovde ljudi okrecu kada vide i Cnrca na ulici. .
Tema je otvorena za one koje interesuje gej zivot u USA, drugi ne moraju da citaju, jos manje da komentarisu. 21. vek je. Zivite i pustite druge da zive.

cukoni
31.03.2013, 19:53
S obzirom da se deca radjaju kao takva i niko ih nije "naterao" ili regrutovao da budu gej, da ja tebi postavim drugo pitanje: Sta bi radila da ti sin sutra kaze da je gej? Da li bi ga i dalje volele ili bi ga se odrekla - tvoja krv, tvoje dete, na kraju i tvoja genetika? E sad stvari poprimaju drugačiji ugao! Kad vec savetujes da se pogledaju stvari iz drugog ugla, ovo ti gledanje stvari iz drugog ugla!

Ne treba da ti bude bitno sta misle tamo neki nebitni ljudi tipa: komsije, rodjaci, poznanici, bitno je jedino kako se oseca tvoje dete i da li si mu pruzila podrsku i ljubav. Zato je tolerancija bitna - da bi takvo tvoje potencijalno dete moglo normalno da raste i razvija se, a ne da oboje strahujete da li ce biti bezbedno ili diskriminisano. Kao sto vidis -uopste nije u pitanju da neko nekoga ovde "tera" da bilo koga voli, vec je akcenat na toleranciji, koju ti i tebi slicni nemate.
Dobiju ljudi djecu sa raznim bolestima pa ih se ne odreknu,vec ih vode kod doktora,meni da to djete kaze odveo bi ga kod doktora,il u neku bolnicu da se izlijeci,da bi mogao da ima poslije svoje potomke i bio bi mi zahvalan vjerovatno poslije,uglavnom kazem 99,9 posto doktora tvrdi da je to poremecaj i bolest

cukoni
31.03.2013, 19:55
Dok se Srbija uveliko priprema za „Povorku ponosa“, dr Miroljub Petrović, direktor Instituta za prirodnu medicinu, koji je prošle godine otvorio prvi centar za lečenje homoseksualizma kod nas, uveliko privodi kraju radove na prvoj klinici tog tipa u Srbiji!

Petrović kaže za „Alo!“ da mu se za godinu dana, koliko centar postoji, za pomoć obratilo dvadesetak ljudi.

- Postoji više nivoa u lečenju homoseksualizma. Prvi je informativni. Pokušavamo da objasnimo pacijentima da se polni poriv svesno podstiče ili ne podstiče u umu i da polni odnos nije fiziološka potreba. Jak gej lobi i nezdravo okruženje uče nas da je birati partnere istog pola prirodno, a pojedinci gladni ljubavi i zbunjeni pogrešnim vrednostima, ne znajući za nešto bolje, upuštaju se u takve odnose- kaže dr Petrović.

Po njemu, homoseksualizam je težak psihijatrijski poremećaj koji se javlja kao posledica lošeg vaspitanja, nezdravog života, kao i zbog upotrebe narkotika.

- Da bi se očistio duh, potrebno je prvo očistiti telo. Nekvalitetna ishrana, korišćenje cigareta i alkohola uzročnici su skoro svih bolesti modernog društva, pa zato naše pacijente učimo da pripremaju zdravu hranu. Savetujemo ih da gledaju emisije i čitaju knjige u kojima nema nasilja i drugog destruktivnog sadržaja. Za izlečenje je potrebno promeniti način života i razmišljanja, ceo sistem vrednosti - objašnjava on i napominje da je „činjenica da je gej populacija postala žrtva jednog globalnog sistema koji uništava ljudsku vrstu“.
Svrha osnivanja našeg centra je da pruži ruku osobama koje su upale u okove teške bolesti homoseksualizma. Verujemo da među žrtvama ove bolesti ima mnogo onih koji žele da je pobede - zaključuje dr Petrović.

cukoni
31.03.2013, 19:57
Zato je APA (Američko udruženje psihologa) dalo sugestije psiholozima, psihijatrima i psihoterapeutima da ,,poštuju prava pojedinca za utvrđivanje sopstvenih merila vrednosti”. Svi mi imamo prava na sopstvenu vrednost, sopstvenu filozofiju života, kao i pravo da je menjamo ako želimo. Verovatnoća da želimo da menjamo takvu orijentaciju je velika, ako uzmemo činjenicu da je 70% Amerikanaca homofobično, mada bi ovde prava reč bila homomisično (od grčke reči ”missos ”, što znači mržnja ), jer Amerikanci ustvari mrze homoseksualce".

cukoni
31.03.2013, 19:58
"Homoseksualnost hendikep i da je osuđivati takvu osobu isto kao i osuđivati nekog bez ruke ili noge". Kad sam ju pitala nakon sata što točno pod time misli, mi je rekla da "ne zna jeli to hormonalni ili psihološki poremećaj, ali da je dokazano da je poremećaj"

Suncica
31.03.2013, 19:58
Dok se Srbija uveliko priprema za „Povorku ponosa“, dr Miroljub Petrović, direktor Instituta za prirodnu medicinu, koji je prošle godine otvorio prvi centar za lečenje homoseksualizma kod nas, uveliko privodi kraju radove na prvoj klinici tog tipa u Srbiji!

Petrović kaže za „Alo!“ da mu se za godinu dana, koliko centar postoji, za pomoć obratilo dvadesetak ljudi.

- Postoji više nivoa u lečenju homoseksualizma. Prvi je informativni. Pokušavamo da objasnimo pacijentima da se polni poriv svesno podstiče ili ne podstiče u umu i da polni odnos nije fiziološka potreba. Jak gej lobi i nezdravo okruženje uče nas da je birati partnere istog pola prirodno, a pojedinci gladni ljubavi i zbunjeni pogrešnim vrednostima, ne znajući za nešto bolje, upuštaju se u takve odnose- kaže dr Petrović.

Po njemu, homoseksualizam je težak psihijatrijski poremećaj koji se javlja kao posledica lošeg vaspitanja, nezdravog života, kao i zbog upotrebe narkotika.

- Da bi se očistio duh, potrebno je prvo očistiti telo. Nekvalitetna ishrana, korišćenje cigareta i alkohola uzročnici su skoro svih bolesti modernog društva, pa zato naše pacijente učimo da pripremaju zdravu hranu. Savetujemo ih da gledaju emisije i čitaju knjige u kojima nema nasilja i drugog destruktivnog sadržaja. Za izlečenje je potrebno promeniti način života i razmišljanja, ceo sistem vrednosti - objašnjava on i napominje da je „činjenica da je gej populacija postala žrtva jednog globalnog sistema koji uništava ljudsku vrstu“.
Svrha osnivanja našeg centra je da pruži ruku osobama koje su upale u okove teške bolesti homoseksualizma. Verujemo da među žrtvama ove bolesti ima mnogo onih koji žele da je pobede - zaključuje dr Petrović.

Prvo izguglaj malo o kome pises, ja ne mogu da verujem koju si glupost postavio ovde.

cukoni
31.03.2013, 20:02
Mene samo interesuje kako neko ko nije otvorenih shvatanja misli da zivi u Americi ili bilo gde van Balkana, obzirom da se ovde ljudi okrecu kada vide i Cnrca na ulici. .
Tema je otvorena za one koje interesuje gej zivot u USA, drugi ne moraju da citaju, jos manje da komentarisu. 21. vek je. Zivite i pustite druge da zive.

ne meni uopste ne smetaju,isto kao ni invalidi ili neko ko je bolestan,samo sam zelio da kazem da je to poremecaj ili bolest,al postavio sam ti post gdje 70 posto amerikanaca ne voli tu populaciju

cukoni
31.03.2013, 20:04
Suncice eto tebi je to ok nije bolest,meni nije i to je to,a opet cu otic u Ameriku,nije glupost to vec cinjenica,necu vise pisat ovdje,da je to normalna pojava danas bi svjet nebi postojao!

Zana
31.03.2013, 20:09
Nekoliko stvari, cisto neka moja razmisljanja:

To sto je neko ili nesto vecina, ne znaci da je normalno ili u redu. Da ne nabrajam sad sve primere, ali u jednom trenutku je vecina ljudi u Srbiji glasala za Milosevica pa svi znamo koliko je to bilo dobro. Vecina belaca u Americi je imala robove, pa to nije normalno. Ako vecina ljudi mlati svoje zene, da li to znaci da je premlacivanje zene normalno?

Homoseksualizam nije nikakva bolest, nego "uplaseni" ljudi vole tako da predstavljaju drugaciju seksualnu orjentaciju.

Ako je dete od roditelja istog pola "u opasnosti" da bude gay, onda mene interesuje kako je pobogu dete od para razlicitog pola postalo gay?

Ljudi koji protestuju na ulici protiv gay brakova su oni koji su resili da izadju na proteste - dosta nas nije, ali kad bude doslo vreme izacicemo, pa da vidimo onda ko je u vecini.

Ko god prica o usvajanju dece, a nije usvojen - bez imalo blama mogu da mu kazem da zacepi i ne lupa gluposti. Ja jesam bila usvojena i uvek bih izabrala gay roditelje a ne dom za nezbrinutu decu. Ja sam posetila nekoliko domova u Srbiji i pomagala koliko sam mogla jer imam licni interes u tome i to je tuga sta se tamo desava. Neki ljudi bi ocigledno ostavili decu u domovima i kod foster familija iz straha da deca na neki cudnovat nacin ne dobiju ovu opaku "homoseksualnu" bolest.

Gay parovi mogu da se odluce da imaju svoje dete i to je sasvim u redu - mogu i da usvoje dok su single i onda da stupe u brak. I sta cemo sad? Sta fali detetu od Perez Hilton (osim sto je tata najzad shvatio da ne zeli vise da bude bully)? Sta fali deci od Elton John-a? Sta fali deci od Ricky Martin?

Ko se poziva na religiju neka bude iskren prema sebi koliko postuje "pravila" u privatnom zivotu. Necu da komentarisem ko je koliko religiozan, ali nagledala sam se toliko laznjaka i gluposti, mnogima je religija postala "opravdanje" kad god nemaju neki drugi argument pri ruci. A u medjuvremenu: alkoholisanje, maltretiranje porodice, psovanje i Boga i oca i koje kakve druge stvari.

Na kraju krajeva, deca su ta koja menjaju pravila i bez obzira sta roditelji pricaju, deca ce napraviti sebi drustvo i merila onako kako oni misle da treba da bude. Na svu srecu - podmladak radi dobar posao za sada :grin:

Nisam ni ocekivala da tema nece da se "zakuva", molim sve clanove da ostanu pristojni - debata a ne vredjanje.

drolma
31.03.2013, 20:13
Mene samo interesuje kako neko ko nije otvorenih shvatanja misli da zivi u Americi ili bilo gde van Balkana, obzirom da se ovde ljudi okrecu kada vide i Cnrca na ulici. .
Tema je otvorena za one koje interesuje gej zivot u USA, drugi ne moraju da citaju, jos manje da komentarisu. 21. vek je. Zivite i pustite druge da zive.

Otvorena shvatanja ne podrazumijevaju prihvatanje neprirodnih pojava za prirodne. Ti, iako nisi pripadnik te populacije, potvrdujes moj zadnji pasus u komentaru.

cukoni
31.03.2013, 20:20
Opet ponavljam sva prava bi im dao kao sto svako ljudsko bice treba da ima,al neko da tvrdi da to nije poremecaj? Jednostavno to nije normalno al eto neki sami sebe lazu,da bi ispali da su moderni i da tvrde da je to ok!

cukoni
31.03.2013, 20:24
Nekoliko stvari, cisto neka moja razmisljanja:

To sto je neko ili nesto vecina, ne znaci da je normalno ili u redu. Da ne nabrajam sad sve primere, ali u jednom trenutku je vecina ljudi u Srbiji glasala za Milosevica pa svi znamo koliko je to bilo dobro. Vecina belaca u Americi je imala robove, pa to nije normalno. Ako vecina ljudi mlati svoje zene, da li to znaci da je premlacivanje zene normalno?

Homoseksualizam nije nikakva bolest, nego "uplaseni" ljudi vole tako da predstavljaju drugaciju seksualnu orjentaciju.

Ako je dete od roditelja istog pola "u opasnosti" da bude gay, onda mene interesuje kako je pobogu dete od para razlicitog pola postalo gay?

Ljudi koji protestuju na ulici protiv gay brakova su oni koji su resili da izadju na proteste - dosta nas nije, ali kad bude doslo vreme izacicemo, pa da vidimo onda ko je u vecini.

Ko god prica o usvajanju dece, a nije usvojen - bez imalo blama mogu da mu kazem da zacepi i ne lupa gluposti. Ja jesam bila usvojena i uvek bih izabrala gay roditelje a ne dom za nezbrinutu decu. Ja sam posetila nekoliko domova u Srbiji i pomagala koliko sam mogla jer imam licni interes u tome i to je tuga sta se tamo desava. Neki ljudi bi ocigledno ostavili decu u domovima i kod foster familija iz straha da deca na neki cudnovat nacin ne dobiju ovu opaku "homoseksualnu" bolest.

Gay parovi mogu da se odluce da imaju svoje dete i to je sasvim u redu - mogu i da usvoje dok su single i onda da stupe u brak. I sta cemo sad? Sta fali detetu od Perez Hilton (osim sto je tata najzad shvatio da ne zeli vise da bude bully)? Sta fali deci od Elton John-a? Sta fali deci od Ricky Martin?

Ko se poziva na religiju neka bude iskren prema sebi koliko postuje "pravila" u privatnom zivotu. Necu da komentarisem ko je koliko religiozan, ali nagledala sam se toliko laznjaka i gluposti, mnogima je religija postala "opravdanje" kad god nemaju neki drugi argument pri ruci. A u medjuvremenu: alkoholisanje, maltretiranje porodice, psovanje i Boga i oca i koje kakve druge stvari.

Na kraju krajeva, deca su ta koja menjaju pravila i bez obzira sta roditelji pricaju, deca ce napraviti sebi drustvo i merila onako kako oni misle da treba da bude. Na svu srecu - podmladak radi dobar posao za sada :grin:

Nisam ni ocekivala da tema nece da se "zakuva", molim sve clanove da ostanu pristojni - debata a ne vredjanje.
Alkoholisanje,maltretiranje djece to su sve nenormalne pojave koje se sankcionisu zakonom,nisu svi alkoholicari,narkomani itd. ti eto npr. ne vjerujes u nista ja vjerujem i to je to,tebi mozda vjera nije normalna stvar meni jest! Vjera ovo ne podrzava,i niko nikoga nije vrijedjao!

cukoni
31.03.2013, 20:27
Otvorena shvatanja ne podrazumijevaju prihvatanje neprirodnih pojava za prirodne. Ti, iako nisi pripadnik te populacije, potvrdujes moj zadnji pasus u komentaru.

Apsolutno se slazemo,il dodje "muskarac" obucen u zenu,nasminkan sredjen,stikle,minjak i trebam reci i da je to normalna pojava?

drolma
31.03.2013, 20:35
Nekoliko stvari, cisto neka moja razmisljanja:

To sto je neko ili nesto vecina, ne znaci da je normalno ili u redu. Da ne nabrajam sad sve primere, ali u jednom trenutku je vecina ljudi u Srbiji glasala za Milosevica pa svi znamo koliko je to bilo dobro. Vecina belaca u Americi je imala robove, pa to nije normalno. Ako vecina ljudi mlati svoje zene, da li to znaci da je premlacivanje zene normalno?

Homoseksualizam nije nikakva bolest, nego "uplaseni" ljudi vole tako da predstavljaju drugaciju seksualnu orjentaciju.

Ako je dete od roditelja istog pola "u opasnosti" da bude gay, onda mene interesuje kako je pobogu dete od para razlicitog pola postalo gay?

Ljudi koji protestuju na ulici protiv gay brakova su oni koji su resili da izadju na proteste - dosta nas nije, ali kad bude doslo vreme izacicemo, pa da vidimo onda ko je u vecini.

Ko god prica o usvajanju dece, a nije usvojen - bez imalo blama mogu da mu kazem da zacepi i ne lupa gluposti. Ja jesam bila usvojena i uvek bih izabrala gay roditelje a ne dom za nezbrinutu decu. Ja sam posetila nekoliko domova u Srbiji i pomagala koliko sam mogla jer imam licni interes u tome i to je tuga sta se tamo desava. Neki ljudi bi ocigledno ostavili decu u domovima i kod foster familija iz straha da deca na neki cudnovat nacin ne dobiju ovu opaku "homoseksualnu" bolest.

Gay parovi mogu da se odluce da imaju svoje dete i to je sasvim u redu - mogu i da usvoje dok su single i onda da stupe u brak. I sta cemo sad? Sta fali detetu od Perez Hilton (osim sto je tata najzad shvatio da ne zeli vise da bude bully)? Sta fali deci od Elton John-a? Sta fali deci od Ricky Martin?

Ko se poziva na religiju neka bude iskren prema sebi koliko postuje "pravila" u privatnom zivotu. Necu da komentarisem ko je koliko religiozan, ali nagledala sam se toliko laznjaka i gluposti, mnogima je religija postala "opravdanje" kad god nemaju neki drugi argument pri ruci. A u medjuvremenu: alkoholisanje, maltretiranje porodice, psovanje i Boga i oca i koje kakve druge stvari.

Na kraju krajeva, deca su ta koja menjaju pravila i bez obzira sta roditelji pricaju, deca ce napraviti sebi drustvo i merila onako kako oni misle da treba da bude. Na svu srecu - podmladak radi dobar posao za sada :grin:

Nisam ni ocekivala da tema nece da se "zakuva", molim sve clanove da ostanu pristojni - debata a ne vredjanje.

Sta je prirodno u tvom komentaru? Zao mi je sto si imala takvo djetinjstvo, da nisi odrasla uz majku i oca u normalnom okruzenju, ali tvoje komentarisanje izmedu usvajanja ili doma, iskljucuje jedan vid zdravog i prirodnog zivljenja.
Zaista me interesuje koji je to dobar posao koji radi podmladak i na koji se dio te populacije odnosi?
Mislim da nisi konkretna u temi pocevsi sa Milosevicem a zavrsavajuci uputama

Zana
31.03.2013, 20:36
Apsolutno se slazemo,il dodje "muskarac" obucen u zenu,nasminkan sredjen,stikle,minjak i trebam reci i da je to normalna pojava?

Kakve veze ima cross-dressing sa ovom temom? Pobrkao malo loncice?

I da, ja se izvinjavam, kako li sam se samo usudila da izadjem na ulicu u pantalonama i u muzevljevoj majci, totalno bez sminke?! Ocigledno da nisam "normalna"...

Btw:

Normal
Adjective
Conforming to a standard; usual, typical, or expected.
Noun
The usual, average, or typical state or condition.

Standardi se menjaju...

cukoni
31.03.2013, 20:40
Kakve veze ima cross-dressing sa ovom temom? Pobrkao malo loncice?

I da, ja se izvinjavam, kako li sam se samo usudila da izadjem na ulicu u pantalonama i u muzevljevoj majci, totalno bez sminke?! Ocigledno da nisam "normalna"...

Btw:

Normal
Adjective
Conforming to a standard; usual, typical, or expected.
Noun
The usual, average, or typical state or condition.

Standardi se menjaju...
nemam protiv oblacenja apsolutno nista,nego prikrivanju necega,jer ti obuces od muza kosulju iz drugih razloga,al sigurno ti se muz ne sminka ili nosa stikle,izbacuje dekolte,i glumi zenu? kazem ti nemam predrasude i zao mi je sto si tako odrasla,i kazes volila bi da si bila kod neke gey porodice,a sta bi ti falilo u nekoj porodici koja nije gey eto slucajno znam ih dosta koji su usvojili djecu i odlicno funkcionisu?

Zana
31.03.2013, 20:45
Sta je prirodno u tvom komentaru? Zao mi je sto si imala takvo djetinjstvo, da nisi odrasla uz majku i oca u normalnom okruzenju, ali tvoje komentarisanje izmedu usvajanja ili doma, iskljucuje jedan vid zdravog i prirodnog zivljenja.
Zaista me interesuje koji je to dobar posao koji radi podmladak i na koji se dio te populacije odnosi?
Mislim da nisi konkretna u temi pocevsi sa Milosevicem a zavrsavajuci uputama

Ja sam odrasla u "normalnom" okruzenju, imala sam predivno detinjstvo i "prirodno" zivljenje. Tragedije se desavaju i ne definisu nas ko cemo postati u zivotu, nema potrebe ni za kakvim zaljenjem niti sazaljevanjem.

Regulisanje brakova na drugaciji nacin ce pomoci mnogoj deci koja su u drugacijoj situaciji od one u kojoj sam ja bila.

Milosevic je bio samo primer, ima bar 10 drugih predsednika koji su izabrani "vecinom" glasova a svet ih se zgrazava - cisto primer da vecina ne definise "normalnost". Ne mora ni da bude predsednik, moze i bilo sta drugo sto je "vecinski" a nije dobro...

Nemam pojma na kakva upustva mislis, ali nije ni bitno... Meni je malko vredjanje da me neko proglasi bolesnom jer imam drugaciju preferencu. Kad malo bolje razmislim, dobar deo "protivnika" se ne buni toliko kad je u pitanju zenski rod, to mu dodje valjda manje nenormalno a i valjda pozeljnije za video produkciju :no:

Zana
31.03.2013, 21:10
nemam protiv oblacenja apsolutno nista,nego prikrivanju necega,jer ti obuces od muza kosulju iz drugih razloga,al sigurno ti se muz ne sminka ili nosa stikle,izbacuje dekolte,i glumi zenu? kazem ti nemam predrasude i zao mi je sto si tako odrasla,i kazes volila bi da si bila kod neke gey porodice,a sta bi ti falilo u nekoj porodici koja nije gey eto slucajno znam ih dosta koji su usvojili djecu i odlicno funkcionisu?

Napisala odgovor pa zaboravila da post :) Ne mogu sad sve ponovo...

Nemam nista protiv bilo kakve porodice, samo ne mislim da seksualna orjentacija treba da bude parametar. Takodje se ne slazem sa odbijanjem porodica zbog malih primanja, ili osoba koje nisu u braku - kao da je sve to losije od doma. Iz moje perspektive, kao nekog ko je bio u toj situaciji - religiozna, seksualna ili novcana situacija nema veze sa vezom i ne garantuje da ce dete odrasti ok ali su svakako vece sanse nego u domu.

Kao sto rekoh standardi se menjaju - koliko je samo umetnickih dela koja prikazuju muskarce sa perikama i nasminkane, a skotlandjani i dalje nose suknje. Nema to nikakve veze...

cukoni
31.03.2013, 21:16
Napisala odgovor pa zaboravila da post :) Ne mogu sad sve ponovo...

Nemam nista protiv bilo kakve porodice, samo ne mislim da seksualna orjentacija treba da bude parametar. Takodje se ne slazem sa odbijanjem porodica zbog malih primanja, ili osoba koje nisu u braku - kao da je sve to losije od doma. Iz moje perspektive, kao nekog ko je bio u toj situaciji - religiozna, seksualna ili novcana situacija nema veze sa vezom i ne garantuje da ce dete odrasti ok ali su svakako vece sanse nego u domu.

Kao sto rekoh standardi se menjaju - koliko je samo umetnickih dela koja prikazuju muskarce sa perikama i nasminkane, a skotlandjani i dalje nose suknje. Nema to nikakve veze...
samo cu reci gdje vodi ovaj svijet...
samo cu reci gdje vodi ovaj svijet...

drolma
31.03.2013, 21:26
Ja sam odrasla u "normalnom" okruzenju, imala sam predivno detinjstvo i "prirodno" zivljenje. Tragedije se desavaju i ne definisu nas ko cemo postati u zivotu, nema potrebe ni za kakvim zaljenjem niti sazaljevanjem.

Regulisanje brakova na drugaciji nacin ce pomoci mnogoj deci koja su u drugacijoj situaciji od one u kojoj sam ja bila.

Milosevic je bio samo primer, ima bar 10 drugih predsednika koji su izabrani "vecinom" glasova a svet ih se zgrazava - cisto primer da vecina ne definise "normalnost". Ne mora ni da bude predsednik, moze i bilo sta drugo sto je "vecinski" a nije dobro...

Nemam pojma na kakva upustva mislis, ali nije ni bitno... Meni je malko vredjanje da me neko proglasi bolesnom jer imam drugaciju preferencu. Kad malo bolje razmislim, dobar deo "protivnika" se ne buni toliko kad je u pitanju zenski rod, to mu dodje valjda manje nenormalno a i valjda pozeljnije za video produkciju :no:

Ne znam zasto si zakljucila da te smatram bolesnom? U svakom slucaju izvinjenje ako si u necemu nasla povod za takvo razmisljanje.
Pogledaj svoj prvi komentar i uocices da je on pun negativnosti: Milosevic, uplaseni, siromasan zivot, alkoholizam, nekultura, dilema usvajanje ili dom, nevjerstvo, maltretiranje, psovke...Iz tog razloga sam te pitao sta je prirodno u tvom komentaru.
Zato sam i rekao da je normalno porodicno okruzenje, zdravo i prirodno odrastanje, koje nosi sa sobom pogled na zivot sa vedrije strane. Pa i samo polemisanje na temu LGBT populacije bi trebalo da se svede samo na to a ne na komentare kako su porodice sa majkama i ocevima pune neprirodnosti.

Zana
31.03.2013, 21:30
Pogledaj svoj prvi komentar i uocices da je on pun negativnosti: Milosevic, uplaseni, siromasan zivot, alkoholizam, nekultura, dilema usvajanje ili dom, nevjerstvo, maltretiranje, psovke...

Ja koliko se secam, to je bila svakodnevnica u zemlji u kojoj sam ja rodjena. Koliko cujem, to je i dalje svakodnevnica. Secanje me dobro sluzi, a sad ako me familija i prijatelji lazu - so be it. Da je negativno, tu si u pravu - jeste.

Ja sad moram out :) pa se citamo sledece nedelje!

cukoni
31.03.2013, 21:34
Napisala odgovor pa zaboravila da post :) Ne mogu sad sve ponovo...

Nemam nista protiv bilo kakve porodice, samo ne mislim da seksualna orjentacija treba da bude parametar. Takodje se ne slazem sa odbijanjem porodica zbog malih primanja, ili osoba koje nisu u braku - kao da je sve to losije od doma. Iz moje perspektive, kao nekog ko je bio u toj situaciji - religiozna, seksualna ili novcana situacija nema veze sa vezom i ne garantuje da ce dete odrasti ok ali su svakako vece sanse nego u domu.

Kao sto rekoh standardi se menjaju - koliko je samo umetnickih dela koja prikazuju muskarce sa perikama i nasminkane, a skotlandjani i dalje nose suknje. Nema to nikakve veze...

ako budes imala sina lakiras mu nokte,obuces suknjicu to je cool,ili ga obuces kao Lady Gagu jer je ona moderna ima milione pregleda na youtubu sve je to normalno,mislim da bi bio najpopularniji u skoli da dodje u suknjici i nasminkan!

drolma
31.03.2013, 21:54
S obzirom da se deca radjaju kao takva i niko ih nije "naterao" ili regrutovao da budu gej, da ja tebi postavim drugo pitanje: Sta bi radila da ti sin sutra kaze da je gej? Da li bi ga i dalje volele ili bi ga se odrekla - tvoja krv, tvoje dete, na kraju i tvoja genetika? E sad stvari poprimaju drugačiji ugao! Kad vec savetujes da se pogledaju stvari iz drugog ugla, ovo ti gledanje stvari iz drugog ugla!

Ne treba da ti bude bitno sta misle tamo neki nebitni ljudi tipa: komsije, rodjaci, poznanici, bitno je jedino kako se oseca tvoje dete i da li si mu pruzila podrsku i ljubav. Zato je tolerancija bitna - da bi takvo tvoje potencijalno dete moglo normalno da raste i razvija se, a ne da oboje strahujete da li ce biti bezbedno ili diskriminisano. Kao sto vidis -uopste nije u pitanju da neko nekoga ovde "tera" da bilo koga voli, vec je akcenat na toleranciji, koju ti i tebi slicni nemate.

Ti, ili ne znas o cemu se radi na ovoj temi, ili si toliko nabijen negativnostima, (cak i tim koje ponosno priznajes -da si LGBT) pa si mene postavio za temu. Nisam ja tema, nego neprirodne pojave kao sto je vasa populacija.
Prvo, sta znaci da se djeca radaju ako trazis da homoseksualci zakljucuju brak i usvajaju djecu.
Drugo, kakve komsije spominjes, rodake, poznanike?
Trece, o kakvoj ti ljubavi i podrsci pricas?
Cetvrto, ako si procitao moj post valjda si naisao na to da ja i ne samo ja zivim pored pripadnika te populacije godinama, mozda i vise nego sto ti imas godina, pa mi nije jasno o kakvoj toleranciji pricas?
Dobro bi bilo da zaista imas pogled iz pravog ugla.

Sima
31.03.2013, 22:04
Kad sam pokrenuo ovu temu, želja je bila da LGBT osobama iz prve ruke pružimo informacije o gej životu u Americi, ukolko se spremaju za dolazak, jer je ovo bitan aspekt našeg života, pa stoga nije nebitno u kom ćemo se gradu nastaniti.

To što je diskusija krenula u totalno neželjenom smeru, me je iskreno, prvo malo šokiralo (ja sam u SAD već više od 3 godine, pa sam izgleda pomalo zaboravio, ili potisnuo, koliko su ljudi sa onih prostora homofobični), a onda sam shvatio da to i nije toliko loše iz dva razloga: Prvo ukolko se kolebate: dobio/la sam zelenu kartu, da li sad sve ovde da ostavim i započnem tamo negde novi život – eto vam odgovora: Ostaćete okruženi ovim i ovakvim ljudima kao što ostavljaju komentare ovde. Drugo kada dođete ovde, može da se desi da vas u nekom trenutku uhvati malo nostalgija, što je normalno. (Mene na svu sreću nije, a sumnjam i da hoće). Ako se to desi, "protrčite" malo kroz postove – čisto da se podsetite kakvi vas mozgovi tamo čekaju, pa će odmah da prođe :).

Mi ćemo nastaviti da ovde postujemo informacije koje mogu biti bitne za gej ljude koji dolaze, na komentare koje se ne tiču konkretnih tema više ne odgovaram, što i drugima savetujem – nećemo valjda da se spuštamo na njihov nivo? A vama koji ste došli da se informišete: izvinjavam se što morate da čitate ovaj treš između – možete da pokušate da ga preskočite, pa čitajte samo konkretne teme.


A konkretna tema danas je: KAKO NAĆI DEČKA U AMERICI

Znate i sami da se, hvala bogu, mnogo radi ili uči (ako ste došli kao student), pa noćni izlasci po mestima o kojima sam već gore pisao nisu mogući toliko često. O ovome smo već pisali na PP, ali evo sad i javno:

Ja savetujem cruising aplikaciju: "GRINDR". Nisam siguran koliko je sada aktuelna u Srbiji i šire, ali ovde je pravi hit – u Čikagu, na primer, nema geja koji je ne poseduje :) Postoje vezije za iPhone, Android i Blackberry, radi na principu geolokacije i prikazuje vam momke koji su u vašoj neposrednoj ili realativnoj blizini (sami možete da podesite radius u kom da vam locira tipove).

Interfejs profile prikazuje u obliku tabele sa slikama tako da je vrlo lako kliknuti na nekog ko vam se sviđa i da započnete nebavezno ćaskanje koje kasnije može da se pretvori i u zanimljiv dejt ili nešto više :). Izgleda otprilike ovako:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/f/fe/Grindr_iPhone_home_screen.jpg

Nekoliko ljudi iz mog bliskog okriženja su se tako smuvali :). Grindr je napravio neku vrstu revolucije u on-lajn dejtingu, tako da je ovo postao mnogo popularniji način za upoznavanje od Internet chat-room-ova. Prednost je i ta što možete da "Grindujete", odnosno razmenjujete poruke ili dogovor za večerašnje viđanje dok ste na poslu ili školi (mada ne preporučujem da ovo mnogo radite na poslu ili faksu – možete samo da napravite sebi problem).

Letos smo išli na neki road-trip po Americi, i bilo je neverovatno. Kako smo u kom mestu stali Grindr je bez greške pronalazio gejeve iz tog mesta, tako uopšte nismo imali problema sa upoznavanjem ljudi i nama nepoznatih gradova i atrakcija :)

Zaboravio sam da napišem da postoji besplatna verzija i ona koja se plaća. Ja, kao, imam onu koja se plaća, nije uopšte skupa, ali moram odmah da vam kažem da sam se prevario što sam je uzeo, gotovo da nema razlike. Besplatna varijanta je sasvim dovoljna.

Pored ove, postoje još slične aplikacije kao: Jack'd, BoyAhoy, Scruff... itd, ali nema potrebe rasplinjavati se, mislim da je Grindr sasvim dovoljan.

Vangelistexas
31.03.2013, 22:18
Nadam se da moderatorima ne smeta sto cu napisati da je svima koji nisu iskusili lepa poznanstva, lepa prijateljstva i bilo kakav vid podrske od strane homoseksualne populacije "lako tudjim kurcem gloginje mlatiti". Sram vas bilo sto uopste uzimate ovakve teme u obzir, jer su "argumenti" kojima se ove "cinjenice" potkrepljuju jednake kvalitetu trosnih kuca ljudi o cijem bi se boljitku zapravo trebalo razmatrati umesto da se rasprava vodi oko homoseksualnosti.

DraganBG
31.03.2013, 22:43
Ti, ili ne znas o cemu se radi na ovoj temi, ili si toliko nabijen negativnostima, (cak i tim koje ponosno priznajes -da si LGBT) pa si mene postavio za temu. Nisam ja tema, nego neprirodne pojave kao sto je vasa populacija.
Prvo, sta znaci da se djeca radaju ako trazis da homoseksualci zakljucuju brak i usvajaju djecu.
Drugo, kakve komsije spominjes, rodake, poznanike?
Trece, o kakvoj ti ljubavi i podrsci pricas?
Cetvrto, ako si procitao moj post valjda si naisao na to da ja i ne samo ja zivim pored pripadnika te populacije godinama, mozda i vise nego sto ti imas godina, pa mi nije jasno o kakvoj toleranciji pricas?
Dobro bi bilo da zaista imas pogled iz pravog ugla.

Nemoj mnogo, duso, da se uzbudjujes - nije dobro za srce :doctor:

cukoni
31.03.2013, 22:59
DRAGANE ta prica kakvi su "mozgovi i umovi ovdje" je ona prica ako nisi gey i ako su ti gejevi cudni,neprirodni,odma si "cudan" ili "lud" jer boze moj danas nesmije da budne cudno nista pa tako ni to! Samo u Americi takvih "umova" ima barem 70 posto htjeo ti to il ne al to su cinjenice!

DraganBG
31.03.2013, 23:07
DRAGANE ta prica kakvi su "mozgovi i umovi ovdje" je ona prica ako nisi gey i ako su ti gejevi cudni,neprirodni,odma si "cudan" ili "lud" jer boze moj danas nesmije da budne cudno nista pa tako ni to! Samo u Americi takvih "umova" ima barem 70 posto htjeo ti to il ne al to su cinjenice!

Nisam ja, srecice, pisao ni o kakvim mozgovima i umovima, malo si pobrkao postove :grin:

Nego pitanje za Simu: Koliko je popularan GayRomeo, ovde ga u Srbiji cesto koristimo?

vuxanne
31.03.2013, 23:15
Republikanac Rob Portman je promenio pricu vezano za svoje izjasnjavanje oko istopolnih brakova (ovo ja prevodim same sex marriage) nakon sto je skontao da mu je sin gej. klikni (http://www.reuters.com/article/2013/03/15/us-usa-portman-gaymarriage-idUSBRE92E0G020130315)

Koliko sam ja imala prilike da vidim u dokumentarcima nekim, mase ljudi se roditelji odreknu, neki posle kubure sa depresijom, mnogo je veci procenat samoubistava medju LGBT tinejdzerima nego kod generalne populacije. Moje licno misljenje je pre nego sto bacis kamen na druge, bolje prvo dobro prouci stvar. A to sto u Srbiji ne znate toliko ljudi koji su iz te price, ne znaci da ih ne poznajete, samo da ne smeju da vam kazu. Kod nas je veoma cesta prica tipa Brokeback Mountain gde se ljudi zene/udaju a to rade samo zbog okoline a vole sasvim nekog drugog. To sto ste vi odlucili da ignorisete takve ljude i da ih stavljate u te svoje koseve, ne znaci da ih nema oko vas, mnogo vise nego sto mislite.

cukoni
31.03.2013, 23:22
Republikanac Rob Portman je promenio pricu vezano za svoje izjasnjavanje oko istopolnih brakova (ovo ja prevodim same sex marriage) nakon sto je skontao da mu je sin gej. klikni (http://www.reuters.com/article/2013/03/15/us-usa-portman-gaymarriage-idUSBRE92E0G020130315)

Koliko sam ja imala prilike da vidim u dokumentarcima nekim, mase ljudi se roditelji odreknu, neki posle kubure sa depresijom, mnogo je veci procenat samoubistava medju LGBT tinejdzerima nego kod generalne populacije. Moje licno misljenje je pre nego sto bacis kamen na druge, bolje prvo dobro prouci stvar. A to sto u Srbiji ne znate toliko ljudi koji su iz te price, ne znaci da ih ne poznajete, samo da ne smeju da vam kazu. Kod nas je veoma cesta prica tipa Brokeback Mountain gde se ljudi zene/udaju a to rade samo zbog okoline a vole sasvim nekog drugog. To sto ste vi odlucili da ignorisete takve ljude i da ih stavljate u te svoje koseve, ne znaci da ih nema oko vas, mnogo vise nego sto mislite.
meni ne smetaju ni sekunde,sto se mene tice neka ih ima na svakom koraku,i ne zanima me necija orijentacija,samo kazem da to nije prirodno i da je to poremecaj neki,uglavnom kad sve nenormalno postane normalno nista me i ne treba cuditi! Da je normalno svi na svijetu bi bili muskarci,i da je normalno nebi gejevi bili bili u ovolikoj manjini!

Sima
31.03.2013, 23:23
Nego pitanje za Simu: Koliko je popularan GayRomeo, ovde ga u Srbiji cesto koristimo?

Zaboravi na GayRomeo, niko ga ne koristi ovde – u Evropi je popularan, ovde nije. Znaš šta sam čuo – Ameri ili naši kad putuju u Evropu koriste GayRomeo da bi u napred tamo ugovorili viđanje smeštaj i sl. :)

vuxanne
31.03.2013, 23:31
A meni se cini da je rasprava sta je normalno sta ne totalno off topic jer tema nije ta vec lepo kaze GEJ zivot u USA.

A meni malo svi ti hejterski komentari zvuce na Westboro Baptist Church clanove. klikni (http://en.wikipedia.org/wiki/Westboro_Baptist_Church) ili sa jutjubeta klikni (https://www.youtube.com/results?search_query=Westboro_Baptist_Church&oq=Westboro_Baptist_Church&gs_l=youtube.3...34033.36917.0.37500.2.2.0.0.0.0.1 49.271.0j2.2.0...0.0...1ac.1j2.frao8iKEANc)

Mada koliko sam ja upucena najveci homofobi su oni koji mozda cak duboko u sebi i vole malo da smeknu druge muskarce hehe. A?

DraganBG
31.03.2013, 23:35
Simo, ako dodjem u Chicago, jel imate nekog decka za mene, ja sam singl? :grin:

vuxanne
31.03.2013, 23:38
A mene licno zanima sto se tice ove DOMA-e. Npr sta ako se ozenis za decka u jednoj od ovih devet drzava, jel moze da se dobije zelena karta preko supruznika? Meni ovako neupucenoj se cini da su ti brakovi usled ove dome poslali samo fiktivni...

Ako moze, nadji lepo nekog Amera pa da dobijes drzavljanstvo brze ko covek... :obrva:

Sima
31.03.2013, 23:40
Simo, ako dodjem u Chicago, jel imate nekog decka za mene, ja sam singl? :grin:

Hmmm.... pošalji neke slike, imam ja ovde konzilijum u stalnom zasedanju :grin::grin::grin:

Šalim, se naravno:;D:, Biće, što da ne - evo baš nam je jedan drug isto single :)

mikiSA
31.03.2013, 23:40
Ljudi, zaboravljate da je imigracija na FEDERALNOM, a ne STATE nivou. Znaci jos uvijek nista od imigracije homoseksualnih parova.

vuxanne
31.03.2013, 23:41
A imate i pretrage za GLBT friendly employers kao npr. http://www.simplyhired.com/a/special-searches/glbt-friendly ili 10 Gay-Friendly U.S. Companies: Shop and Work the LGBT Way (http://www.takepart.com/photos/10-pro-gay-companies) , klikni (http://www.globalpost.com/dispatches/globalpost-blogs/rights/5-leading-lgbt-friendly-companies) ili obrnuto unfriendly klikni (http://gaymarriage.procon.org/view.resource.php?resourceID=004239)

Sima
31.03.2013, 23:49
A mene licno zanima sto se tice ove DOMA-e. Npr sta ako se ozenis za decka u jednoj od ovih devet drzava, jel moze da se dobije zelena karta preko supruznika? Meni ovako neupucenoj se cini da su ti brakovi usled ove dome poslali samo fiktivni...

Još uvek, na žalost, taj brak ne može da pomogne oko imigracije. Ako oba partnera imaju papire (kao na primer, moj dečko i ja) onda je druga priča - prava i obaveze su kao kod strejt brakova. Mi planiramo uskoro venčanje, ali u nekoj državi gde se to zove brak a ne, kao ovde u Ilinoisu - civilno partnerstvo. Brak ili civilno partnerstvo nam daje dosta benefita: mogu ja njega ili on mene da stavi na zdravstveno preko firme, da apliciramo za mortgage zajedno, zatim nasleđivanje imovine i ostalo. Mogli bi da apliciramo i za usvajanje, ali ćemo verovatno u nekom trenutku da koristimo surogat majčinstvo pre nego usvajanje.

Kao što napisah u prvom postu: Svi ovde očekujemo pozitivan ishod zasedanja Vrhovnog suda - da brak bude priznat i na federalnom nivou, što onda podrazumeva i imigraciju.

vuxanne
31.03.2013, 23:54
To ne moze da priznaju a bitno da ako npr. zena rodi dete koje je zaceto tokom silovanja, bioloski tatica siledzija moze da ima pravo da vidja dete, cak i da se sudi i zahteva ocinstvo. To im je skroz okej... u 31 drzavi je sasvim ok klikni (http://www.dailykos.com/story/2012/08/22/1123187/-31-States-Give-Rapists-Rights-to-Child)

cukoni
31.03.2013, 23:59
A meni se cini da je rasprava sta je normalno sta ne totalno off topic jer tema nije ta vec lepo kaze GEJ zivot u USA.

A meni malo svi ti hejterski komentari zvuce na Westboro Baptist Church clanove. klikni (http://en.wikipedia.org/wiki/Westboro_Baptist_Church) ili sa jutjubeta klikni (https://www.youtube.com/results?search_query=Westboro_Baptist_Church&oq=Westboro_Baptist_Church&gs_l=youtube.3...34033.36917.0.37500.2.2.0.0.0.0.1 49.271.0j2.2.0...0.0...1ac.1j2.frao8iKEANc)

Mada koliko sam ja upucena najveci homofobi su oni koji mozda cak duboko u sebi i vole malo da smeknu druge muskarce hehe. A?
Pored ovakvih zena na Balkanu od kojih ti pamet stane da se okrece neko za muskarcem,nemoj da me zezas haha moras bas da budes hehe bolje da ne pisem,cak sta vise kod mene to izaziva gadjenje iskreno

vuxanne
01.04.2013, 00:02
Pored ovakvih zena na Balkanu od kojih ti pamet stane da se okrece neko za muskarcem,nemoj da me zezas haha moras bas da budes hehe bolje da ne pisem

Ja ne znam, nisu me nikad privlacile... Pa sve nek se nabiju na sto stikli, razgolite, utegnu i namazu... Uvek su mi bolje izgledali muskarci... Tako da kontam ako je neki od njih neko ko ima slican ukus kao ja... :naughty:

cukoni
01.04.2013, 00:11
Ja ne znam, nisu me nikad privlacile... Pa sve nek se nabiju na sto stikli, razgolite, utegnu i namazu... Uvek su mi bolje izgledali muskarci... Tako da kontam ako je neki od njih neko ko ima slican ukus kao ja... :naughty:

pa mozda ti se svidjaju amerikanke pa promjenis orijentaciju? rijetko gdje ima lijepih zena kao na balkanu!

cukoni
01.04.2013, 00:13
Ja ne znam, nisu me nikad privlacile... Pa sve nek se nabiju na sto stikli, razgolite, utegnu i namazu... Uvek su mi bolje izgledali muskarci... Tako da kontam ako je neki od njih neko ko ima slican ukus kao ja... :naughty:

mogu se do jutra nabijat na stkle,i sminkat ako nidu lijepe i zgodne dzaba:naughty:

cukoni
01.04.2013, 00:17
Ja ne znam, nisu me nikad privlacile... Pa sve nek se nabiju na sto stikli, razgolite, utegnu i namazu... Uvek su mi bolje izgledali muskarci... Tako da kontam ako je neki od njih neko ko ima slican ukus kao ja... :naughty:

logicno je da su ti se muskarci vise svidjali,kao i sto se nama vise svidjaju zene hehe

DraganBG
01.04.2013, 00:32
Ljudi, kad ce Pride u Chicagu? Ovde u Srbiji ako se desi, verovatno ce huligani da polupaju grad iz zabave... ili frustracije sto ne smeju da se smuvaju sa najboljim ortakom iz bande :grin:

chicagopn
01.04.2013, 00:47
Sima:
Xoxoxoxoxo

Sta da razumes? Covek nepismen u 21-om veku


Dr.Simo brate ...sestro, ja neka sam nepismen al' ti si odlepio nacisto

Sima
01.04.2013, 00:59
Ljudi, kad ce Pride u Chicagu? Ovde u Srbiji ako se desi, verovatno ce huligani da polupaju grad iz zabave... ili frustracije sto ne smeju da se smuvaju sa najboljim ortakom iz bande :grin:

Jao, ima da se čeka još :(

44th Annual Gay Pride Parade je zakazana za 30. jun 2013. Ali evo malo unapred (čisto da malo lobiramo da dođeš u Čikago, he, he). Ovo je ruta povorke:

http://chicago.gopride.com/c/I/24568-73709.jpg

Nekoliko slika sa prošlogosišnjeg (43. po redu) prajda:

http://chicago.gopride.com/c/alb/3667/img_9997.jpg
http://chicago.gopride.com/c/alb/3659/pride31-1930997410-O.jpg
http://chicago.gopride.com/c/alb/3659/pride33-1930997594-O.jpg

Više slika i informacija imaš ovde (http://chicago.gopride.com/photos/album.cfm?ID=3659)!

cukoni
01.04.2013, 01:12
Ljudi, kad ce Pride u Chicagu? Ovde u Srbiji ako se desi, verovatno ce huligani da polupaju grad iz zabave... ili frustracije sto ne smeju da se smuvaju sa najboljim ortakom iz bande :grin:

posto provociras lljude koji nisu gejevi da ti skratim,ako ti volis analni otvor imas ljude kojima se to gadi,posebno kod osoba istog spola,i koji misle da se te nenormalne pojave salju u bolnicu gdje im je i mjesto,kakve crne bande spominjes,jel ti mislis sad da su navijaci i huligani opcinjeni gejevima haha daj nemoj da si smjesan i zalostan,cuj frustracije sto nesmiju da smivaju ortaka iz bande haha i onda mi kazu da nisu bolesni majko mila P.S vrijedjas navijace nisu banda vec navijacki pokret ili ultras pokret,dovoljno je vidjeti ove slike koje potvrdjuju da su to bolesni ljudi osim ako neko nema oci ili ne zeli to da shvati

DraganBG
01.04.2013, 01:40
...dovoljno je vidjeti ove slike koje potvrdjuju da su to bolesni ljudi osim ako neko nema oci ili ne zeli to da shvati.

Gde si video bolesne ljude? Ja nisam video da neko drzi toplomer :belj:

landlord
01.04.2013, 03:28
@cukoni - ne bi da me zbog tebe banuju sa foruma, ali po ovoj recenici mozes zakjuciit sta mislim o tebi i sta bih ti sve napisao.

@sima - ovi pubovi/klubovi koje si naveo jesu to cisto za LGBT populaciju ili dolaze i ljudi koji nisu pripadnici iste?

Meni je totalno glupo da LGBT ljudi koji zive sa partnerom/kom, placaju porez, a nemaju privilegije koje imamo mi koji smo ozenjeni. Po meni je to cista diskriminacija. Normalno je da mogu svog partenra prijaviti na taksu, dobiti zdravstveno osiguranje..

Sima
01.04.2013, 04:58
@sima - ovi pubovi/klubovi koje si naveo jesu to cisto za LGBT populaciju ili dolaze i ljudi koji nisu pripadnici iste?

Naravno, niko nikom ne brani da dođe u bilo koji klub, ali nisam nešto primetio strejt ekipu po tim mestima. Biće da je iz jednog od ova dva razloga: Ili sam previše bio zauzet sa gejevima, pa nisam obraćao pažnju ili im takva vrsta mesta nije interesantna, pa ih nema. Rekao bih pre da je ovo drugo :)

Šalu na stranu: Na Broadway Street-u u Boystown svi oni restorančići i mesta su manje-više "Mixed crowd", kao na primer: Wang's – Boystown, 3317 N Broadway St , Chicago, IL i većina restorana u Andersonville-u (Marty's Martini Bar, Joie De Vine, In Fine Spirits i Scot's). Sva ova Mix mesta su više za mirnije varijante izlaska – ali po ovim tipičnim gej klubovima gde je najbolji provod, a koje sam gore naveo, jedine strejt ljude koje sam video su bile gej drugarice, koje obožavaju da izlaze sa nama po našim mestima, kažu da se tu najbolje provedu: opuste se, igraju i niko ih ne smara. Ameri ih zovu "Fag hags" :grin:.

SEEUSAIC
01.04.2013, 06:45
posto provociras lljude koji nisu gejevi da ti skratim,ako ti volis analni otvor imas ljude kojima se to gadi,posebno kod osoba istog spola,i koji misle da se te nenormalne pojave salju u bolnicu gdje im je i mjesto,kakve crne bande spominjes,jel ti mislis sad da su navijaci i huligani opcinjeni gejevima haha daj nemoj da si smjesan i zalostan,cuj frustracije sto nesmiju da smivaju ortaka iz bande haha i onda mi kazu da nisu bolesni majko mila P.S vrijedjas navijace nisu banda vec navijacki pokret ili ultras pokret,dovoljno je vidjeti ove slike koje potvrdjuju da su to bolesni ljudi osim ako neko nema oci ili ne zeli to da shvati

Smatraj se upozorenim. Ukoliko nemas argumente za ovu temu, onda ne bi ni trebalo da ucestvujes u istoj. Iako je tema ocigledno otvorena da informise LGBT populaciju o zivotu u USA, s obzirom da se spominje borba za prava iste - neminovno je da ce javiti i clanovi foruma koji imaju suprotstavljeno misljenje i smatraju da ova populacija ne treba da bude ravnopravna sa drugima. Argumenti su dobrodosli - ali ovakav vid komunikacije nije. Ovaj post nije argumentovanje, ovo je odraz nevaspitanja.

cukoni
01.04.2013, 11:46
Smatraj se upozorenim. Ukoliko nemas argumente za ovu temu, onda ne bi ni trebalo da ucestvujes u istoj. Iako je tema ocigledno otvorena da informise LGBT populaciju o zivotu u USA, s obzirom da se spominje borba za prava iste - neminovno je da ce javiti i clanovi foruma koji imaju suprotstavljeno misljenje i smatraju da ova populacija ne treba da bude ravnopravna sa drugima. Argumenti su dobrodosli - ali ovakav vid komunikacije nije. Ovaj post nije argumentovanje, ovo je odraz nevaspitanja.

Nikakva prava im nisu ugrozena,to su price za malu djecu!

petar.world
01.04.2013, 12:51
Ja bih pozvao moderatora da izbrisu poruke koje nisu savjeti za gay osobe tj. da se izbrisu oni komentaru koji ulaze u opradanost odnosno neopravdanost gay brakova, usvajanje djece itd. jer to nije svrha ovog thread-a.

Ovaj thread je napravljen za ljude gay populacije da se informisu o svom buducem zivotu u SAD. Mislim da svi mi mozemo da se slozimo oko jedne cinjenice, a to je da treba da ispostujemo clanove LGBT zajednice kao nase sugradjane a prije svega ljude. . . bez obzira dali se slazemo oko gore navedenih pitanja.

Takodje oko pitanje gay brakova, usvajanja itd. se trenutno vodi velika debata, ne samo na ovom forumu, vec i na svim politickim nivoima (pocev od medjunarodnih organizacija preko drzava pa do specificnih pokraina/saveznih drzava). Krajnja poenta je da svi imamo svoj stav, svoje misljenje i to je OK. Ali zbog komplikovane prirode ovog pitanja, mi mozemo da razvucemo raspravu u nedogled . . . a to nije svrha ovog foruma (po mom misljenju). Koga interesuje politika ima super website gdje, posto se registrujete, mozete da pisete svoje "oppinion articles" a web site je www.policymic.com

Takodje, vecina nas nema ni green karte i veoma mali broj clanova foruma ima drzavljastva SAD-a . . . tako da samim tim nemamo pravo glasa u Americi i ne pitamo se kako Americki drzavljani treba da oblikuju svoju drzavu.

Tako da ponovim,
Zamolio bih moderatora da obrise "opinionated comments" vezane za prava gay zajednice u SAD, i da samim tim dopusti istim da koriste ovaj thread da se informisu.

ASSI
01.04.2013, 16:13
Kako ste me lepo nasmejali :grin: Jedni druge nazivate bolesnima i to svaki sa svojim argumentima :woohoo:

I jednima i drugima odmah da kazem da tolerancija zahteva razumevanje onih drugih, tolerancija bez razumevanja potiskuje mrznju koja ce samo kasnije da izbije u mnogo gorem obliku nego pre potiskivanja. Stoga procitajte postove onih sa kojima se ne slazete i probajte da razumete sta pise, ako zaista razumete i bes ce popustiti.
Inace nisam gej i osnovna parola kojom se ja vodim je "sto vise gejeva, to vise zena za mene" :1081:

vuxanne
01.04.2013, 17:06
Pa jeste, tolerancija je lekcija broj jedan koju treba da naucite pre nego sto dodjete u ovaj "melting pot". Ako ste bas zadrti sa svojim stavovima, mozda ce da vas strefi jedan dobar kulturni šok.

cukoni
01.04.2013, 18:40
Pa jeste, tolerancija je lekcija broj jedan koju treba da naucite pre nego sto dodjete u ovaj "melting pot". Ako ste bas zadrti sa svojim stavovima, mozda ce da vas strefi jedan dobar kulturni šok.

ne smetaju mi u ni jednom pogledu niti ih mrzim nisam tako odgojen da bilo koga i bilo sta mrzim ,da ste malo bolje citali mozda bi shvatili sta sam mislio,ovako da im ne kvarim temu bezveze,bolje da pisu i informisu se gdje izlaze,kad su parade,kakav im je zivot dole i sl.

kaneolopa
01.04.2013, 19:33
Samo da se prisetim nekih momenata zivota u East Lakeview. Posecivali smo strait frendlly klubove sa vremena na vreme, a glavne aktivnosti vezane za LGBT su parade, ulicne zurke i naravno halloween.

Pripreme za paradu su genijalne sve porodice iz kraja sa svojom decom se nacickaju u prve redove sa sedalicama i raznim aparaturama za navijanje i cekaju da pozdrave svoje komsije: vatrogasce, policajce, fbi, ucitelje, motorase, pravnike i ostale pripadnike LGBT zajednice.

Ja sam posebno volela ovu paradu jer smo na konto mog muza dobijali gomile i gomile freebija - dzabe manikiri pedikiri, popusti u raznim prodavnicama itd. koje bi ucesnici parade delili, posmatracima.

Mnogi biznisi i crkve u kraju su explicitno podrzavali LGBT populaciju isticajuci zastave i znakove podrske ne samo u vreme parade vec i preko cele godine.

Za vreme Halloween-a celokupan kraj se menjao i kao da je sve omadjijano sa kostimima i josh lepsim paradama :D.

Jedna stvar koja je definitivno razlicitija u San Franciscku u odnosu na Chicag-o jeste da u San Francisku je daleko veca populacija LGBT parova na ulici sa decom nego sto sam to imala prilike da primetim u Chicago-u. A o nudistickim aktivnostima necu ni da pricam u ovome post-u :D.

Ono sto je karakteristika krajeva sa povecanom LGBT populacijom jeste da su uvek svi ljudi koji zive tu daleko vise vezani za lokalnu politiku, ciscenje i odrzavanje kraja i smanjene kolicine kriminala. Da biram gde cu ziveti uvek cu izabrati takav kraj nego bilo koji drugi.

dreamerns
01.04.2013, 21:32
Ja ne mogu da verujem da neko izjavi to sto izjavi i onda kaze "a koja to oni prava nemaju?". Recimo da u javnosti kazes da volis osobu istog pola i da te pri tom niko ne ubije ili prebije od batina z bog tvoje orijentacije. Ja to smatram kao pravo, a to je nesto sto ljudi jos nemaju u Srbiji. Parada se odrzala jednom i pri tom je morao kordon policije da stiti grupicu ljudi od hiljade tzv fudbalk ih navijaca, "hrabrih patriota". Pitam se samo ko je tu hrabar, grupica koja se suprostavlja gomili krvozdernih zatucanih likova, koji nisu imali sta pametnije taj dan da rade....nego da idu i tuku ne koga zbog parade, ili ti likovi ?
Pravo je necije da ide ulicom i drzi za ruku koga god hoce, pravo je necije da drzi i paradu, a ti ako ti se ne svidja parada, nemoj na nju ni ici. Sto se tvog "verskog prava" tice, ja ne vidim da ti neko brani da verujes u sta god hoces, dok god pri tom ne ugrozavas drugom njegova prava. Religija je ideja, i kao svaka ideja osnovno je ljudsko pr avo da je ospori i da ne veruje u to. Ti smatras da gejevi ne treba da imaju paradu, jer ti ne znas kako svom detetu to da objasnis (kao ni to da kada neko siluje zenu ide u zatvor umesto da bude nate ran da je ozeni....ako si pravi vernik, onda bi trebalo da ti je i ovo cudno). Vidis, sa druge strane ja cu imati problema svom detetu da objasnim drzavu iz koje poticem, krvozderne ljude koji su opse dnuti da prebiju nekog zbog seksualne orijentacije, kao i to da drzava drhti od pretnji fudbalskih navijaca. Imacu problem da objasnim ljude koji su toliko zatucani da ceo zivot posvete verovanju u ne ku knjigu napisanu pre ~2k godina i pri tom odbace naucno dokazane cinjenice. Imacu problem da detetu to objasnim, ali mi to ne daje za pravo da zabranjujem tim ljudima da grade crkve ili da se okupljalju na javnim mestima. Sa druge strane, imamo na TV kojekakve polugole pevaljke, ne vidim da se nesto religiozni ljudi bore protiv toga (niti da zatvaraju deci oci). Neko je pitao ovde kako bi reagovali da nam je dete gay. Ja licno bih bio uplasen samo zbog toga sto u toj Srbiji gde bi potencijalno isao da poseti baku i deku zive ljudi koji bi da ga lincuju zbog toga. Ono sto bi meni bilo strasno i sto bi meni jako tesko palo je da imam dete koje se nalazi u redovima onih koji su ih napdali i tukli. Zbog cega ? Parade? I dalje mislis da imaju ista prava ko i drugi ?
Da se vratim na temu koju je Sima zapoceo.
Dok sam ziveo u Chicago, ziveo sam u Boystown. Ta mesta koja su pomenuta se uglavnom nalaze na Halsted ulici izmedju Belmonta i Addisona. Tacno pored bejzbol stadiona, gde odlaze ljudi sa svojom decom na utakmice i nemaju problem sa tim krajem i posle utakmica ne prebijaju jedni druge :-) Meni su licno Lakeview i Lincoln Park najbolji krajevi za zivot, pogotovo za mlade. Mnogo dobar provod, gomila restorana i kafica i ubedljivo najsigurniji deo Cikaga. Posto je parada prolazila pored moje ulice, imao sam prilike i to da vidim. To je bas bila ona godina kada je u Srbiji bila odrzana parada i ka da je ljude pratio kordon policije. U Chicago je to sasvim drugacije. Kao prvo, vecina ljudi koji posmatraju paradu su straight i dolaze tu sa svojom decom...parada ko parada, deca vole parade. Prava za koja se ljudi ovde bore su ozvaniciti brak, usvajanje dece i sl...sto je svetlosna godina u odnosu na Srbiju gde je jos problem da neko kaze da je Gay uopste. Tako da je meni to vise delovalo kao j edna velika zurka (svi isarani u PEACE bojama, pivce i zezanje), nego neki protest. Cak su i policija i vojska ucesnici parade.
Ono sto je meni mnogo bolje u Boystown od te parade je Halloween parada. Tu je proslava Halloween najludja na svetu i ko god se nadje u Chicago krajem oktobra, toplo preporucujem da vidi. Nazalost, u SF je Halloween parada zabranjena :-(

cukoni
01.04.2013, 21:45
Znaci pravo je ako kazes da si gey i dobijes batine?Mozes reci da si srbin il musliman pa da dobijes batine isto,al i tu je zakon isti ako gey ili covjek koji nije gey dobije batine odgovarace pred zakonom to nikad necemo moci sprijeciti,ni jedan zakon to je stvar pojedinaca,i takvi koji djele batine nek odgovaraju pred zakonom kao i sto rade vrlo jednostavno!

vuxanne
01.04.2013, 22:09
Evo kod mene bas osnivaju na poslu LGBTQ Caucus da se lepo vidi sta treba da se radi da bi atmosfera bila ok prema ljudima iz te grupe preko Office of Institutional Equity & Diversity.

vuxanne
01.04.2013, 22:14
Znaci pravo je ako kazes da si gey i dobijes batine?Mozes reci da si srbin il musliman pa da dobijes batine isto,al i tu je zakon isti ako gey ili covjek koji nije gey dobije batine odgovarace pred zakonom to nikad necemo moci sprijeciti,ni jedan zakon to je stvar pojedinaca,i takvi koji djele batine nek odgovaraju pred zakonom kao i sto rade vrlo jednostavno!

Cukoni, probudise u kom svetu ti zivis? Pogledaj malo ova desavanja:

Šestorica sa mesarskim čekićem pretukli gej mladića u centru Beograda (http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/341966/Sestorica-sa-mesarskim-cekicem-pretukli-gej-mladica-u-centru-Beograda)
Momak i djevojka pretukli gej par u Zagrebu (http://www.vijesti.me/svijet/momak-djevojka-pretukli-gej-par-zagrebu-clanak-97322)

itd.
i ostala svirepa ubistva sirom sveta pripadnika ove populacije, kojekakva prebijanja i sikaniranja.

cukoni
01.04.2013, 22:22
Cukoni, probudise u kom svetu ti zivis? Pogledaj malo ova desavanja:

Šestorica sa mesarskim čekićem pretukli gej mladića u centru Beograda (http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/341966/Sestorica-sa-mesarskim-cekicem-pretukli-gej-mladica-u-centru-Beograda)
Momak i djevojka pretukli gej par u Zagrebu (http://www.vijesti.me/svijet/momak-djevojka-pretukli-gej-par-zagrebu-clanak-97322)

itd.
i ostala svirepa ubistva sirom sveta pripadnika ove populacije, kojekakva prebijanja i sikaniranja.
neznam kakve veze ovo sa pravima ljudskim ima,postavio sam pitanje dobio sam neki drugi odgovor

Magelan
01.04.2013, 22:26
@cukoni

Ti ocito imas problem. Ne svidja ti se tema? Upzoren si vec, zaobidji. Ne znam cemu ovoliko forsiranje?

SEEUSAIC
01.04.2013, 22:42
neznam kakve veze ovo sa pravima ljudskim ima,postavio sam pitanje dobio sam neki drugi odgovor

Privatne poruke ne sluze za to za sta si ih ti danas koristio i svakako ne sluze za produzetak rasprave sa foruma - pre nego sto posaljes poruke moderatorima, procitaj upozorenje iznad poruke. Isto se odnosi i na poruke upucene drugim clanovima. Nadam se da cemo se bolje razumeti za tri dana.

drolma
02.04.2013, 00:06
DR Sima i Dragan bg nisu uopste pripadnici lgbt populacije.

Magelan
02.04.2013, 00:08
Nadam se da moderatorima ne smeta sto cu napisati da je svima koji nisu iskusili lepa poznanstva, lepa prijateljstva i bilo kakav vid podrske od strane homoseksualne populacije "lako tudjim kurcem gloginje mlatiti". Sram vas bilo sto uopste uzimate ovakve teme u obzir, jer su "argumenti" kojima se ove "cinjenice" potkrepljuju jednake kvalitetu trosnih kuca ljudi o cijem bi se boljitku zapravo trebalo razmatrati umesto da se rasprava vodi oko homoseksualnosti.

Potpisujem svaku!

Da je bilo ko ovih clanova sa negativnim (citaj: zatucanim) stavovima imao gay osobu za druga/prijatelja cisto sumnjam da pisao ovako...

Magelan
02.04.2013, 00:11
DR Sima i Dragan bg nisu uopste pripadnici lgbt populacije.

Odlicno si ih "prepoznao".

Dosli da provociraju nas "posten" svet :grin:

shanzy
02.04.2013, 00:53
Nazalost, u SF je Halloween parada zabranjena :-(

skrecem sa teme jer zaista nemam sta pametno da dodam na istu, a da se raspravljam sa ljudima punim mrznje ne pada mi na pamet, ali ovo me zanima - zasto je zabranjena?

kaneolopa
02.04.2013, 01:00
Ako niste znali do sada, mnoge stvari jesu dozvoljene nudizam marihuana u medicinske svrhe itd. Paradu za Halloween su zabranili zato sto su ljudi bili ubijeni u istoj od strane kostimiranih pocinilaca. Da bi se ovakve stvari sprecile zabranili su paradu u SF.

shanzy
02.04.2013, 01:04
Ako niste znali do sada, mnoge stvari jesu dozvoljene nudizam marihuana u medicinske svrhe itd. Paradu za Halloween su zabranili zato sto su ljudi bili ubijeni u istoj od strane kostimiranih pocinilaca. Da bi se ovakve stvari sprecile zabranili su paradu u SF.
palo mi je to na pamet, ali to isto moze da se desi i u drugim gradovima i drzavama pa ih ne zabranjuju. nisam stvarno znala za ovo, bas sam se iznenadila.

dejancic
02.04.2013, 02:21
DR Sima i Dragan bg nisu uopste pripadnici lgbt populacije.

Ali je Sima zato peder na kvadrat, vidi sta je napravio od ovog postenog foruma. :grin: Oprosti druze, ovo je bilo jace od mene. Salu na stranu,

dosta puta sam pokusavao sebe da vratim u vreme dok sam ziveo u Srbiji u nadi da cu naci odgovor na pitanje kako sam u to vreme posmatrao naizgled nepostojecu gej populaciju u Srbiji. I nisam uspeo nista drugo osim da sebe ubedim da ih cak ni tada nisam mrzeo. A onda sam dosao u Chicago. I moje nepostojece misljenje se itekako promenilo. I itekako sam shvatio koja su to prava za koja se oni bore, i itekako sam poceo da ih podrzavam u toj borbi.

Kao sto su neki clanovi vec napisali savet za one koji dolaze u Ameriku, probajte da se otarasite svih predrasuda. Nikada ne znate na koga cete i kada naleteti i kako ce vam ta osoba promeniti zivot.

I savet za sve slobodne muskarce, ako vam se ukaze prilika da izadjete u neki bar sa gej osobom bez razmisljanja prihvatajte. Oni su najbolji "wingman" koje cete ovde naci. :;D: Pogotovo ako izlazite u straight barove. A ako je neko gej mesto, opet nema veze i tamo ima devojaka koje su tu ili da ih niko ne bi smarao ili da bi se lepo provele, a vi ste onda jedina alternativa koju imaju. :grin: I bez brige da ce bas vas neko od gej populacije da smara. Oni vas ne zele! Ili mozda ja pocinjem da gubim svoj seksepil. :grin:

Sima
02.04.2013, 07:47
Ali je Sima zato peder na kvadrat, vidi sta je napravio od ovog postenog foruma. :grin: Oprosti druze, ovo je bilo jace od mene.

Ha, ha -stvarno sam najgori jel' da? :grin:

Baš mi je drago što te vidim na ovoj našoj temi - Deki je naš najbolji strejt drugar i svi ga mnogo volimo. Mnogo nam nedostaješ od kad si otišao u Pensilvaniju! Svi te puno pozdravljaju! :pozz:

Sima
02.04.2013, 07:55
Do sad sam gej život u Čikagu opisao kroz izlaske, on-lajn dejting, malo smo se dotakli prajda (ali biće o tome detaljnije kad se prajd bude približio), a sada bih da posvetimo malo pažnje gej organizacijama i aktivizmu u Čikagu.

Mnogo ljudi sa područja Balkana se odlučuje baš za Čikago kao grad u koji će prvo doći – verovatno zbog toga što je ovde veoma brojna naša emigracija, pa neko uvek ima nekoga ko može da se nađe za početak da pomogne. To je jedan razlog zbog čega sam toliko pažnje poklonio Čikagu, drugi razlog je što već nekoliko godina i sam živim u Čikagu, pa je većina ovih informacija iz prve ruke.

U Čikagu, kao i u svakom drugom većem gradu, postoje brojne nevladine LGBT organizacije koje se zalažu za poštovanje LGBT gradjanskih i ljudskih prava, njihovo delovanje je javno, imaju svoje web sajtove i lako ih je izguglovati, tako da ne nameravam detaljno da pišem o svakoj – koga to zanima, brzo će se informisati.

Ono što je za ovaj forum korisnije su organizacije koje novom emigrantu mogu da budu od koristi a obuhvataju: pravne usluge/savete i zastupanje žrtava nasilja, obrazovanje, besplatno testiranje na HIV i seksualno prenosive bolesti i savetovalište, zdravstvenu zaštitu LGBT osoba, sport, rekreaciju, religiju, humanitarne aktivnosti i ostalo.

Glavno mesto za koje treba da znate je "Center on Halsted", nalazi se u Boystown-u, na adresi 3656 N. Halsted St. Chicago, IL 60613. Halsted Centar je najsveobuhvatniji neprofitni centar posvećen izgradnji i jačanju LGBT zajednice na srednjem zapadu. Više od 1000 pripadnika zajednice poseti ovaj centar svaki dan. Otvoren je za javnost svakog dana od 8:00-21:00. Programi ovog centra se kreću od sporta, umetnosti, časova kuvanja do brzog testiranja na HIV, grupnih i individualnih terapija i stručnog osposobljavanja. Ovde (a i na njihovom sajtu) možete naći i adrese gay-friendy crkava i verskih zajednica (puno ih ima u Boystown-u i Hyde Parku, a prepoznaćete ih po vidljivoj zastavici duginih boja na tabli crkve ili na samoj zgradi). Pored toga, mnoge druge organizacije iz Čikaga sarađuju sa ovim centrom što obezbeđuje dodatni program za zajednicu (odavde vas mogu uputiti u određene klinike posvećene pružanju zdravstvenih usluga LGBT zajednici, ako na primer nemate osiguranje, pomoći u pružanju pravne pomoći i slično). Informišite se više na: www.centeronhalsted.org

Verovatno nećete odmah imati zdravstveno osiguranje kada dođete. Zapamtie ovu mesto: "Howard Brown Health Center". Pruža sledeće usluge: Primarna zdravstvena zaštita, mentalno zdravlje, klinička istraživanja, HIV/Seksualno prenosive bolesti - podrška i prevencija, zdravstvena zaštita maloletnika i starih. Centrala se nalazi se na adresi: 4025 N. Sheridan Road, Chicago, IL 60613, a ima još nekoliko mesta (klinika) u gradu - pogledajte web sajt za ostale lokacije. Čak i kada budete imali osiguranje, možete da u nekoj od ovih klinika imate svog izabranog lekara, jer su mnogi lekari ovde gej, ili ako neki i nisu - ovo su klinike posebno namenje LGBT zajednici, pa vam možda bude prijatnije/opuštenije da se poverite ovakvom lekaru, nego nekom za koga ne znate kakav stav ima o nama. Web sajt: www.howardbrown.org

"Brown Elephant Resale Shops" su prodavnice koje pripadaju gore navedenom udruženju Howard Brown, a interesantne su iz dva razloga: Prvo što sav budžet od prodaje ide u zdravstveni fond Howard Brown zdravstvenog centra i pokriva troškove lečenja LGBT osoba bez zdrastvenog osiguranja, a drugi je što tu možete naći sve: od starih ploča, kuhinjskog posuđa sve do polovnog nameštaja i manjih kućnih aparata koji se prodaju po veoma niskim cenama (ovo su sve donirane stvari, a prodavnice su humanitarnog karaktera), tako da može da bude od koristi dok ste još novi i raspolažete ograničenim budžetom. Adresa u Boystown-u je: 3651 N. Halsted Street, Chicago, IL 60613, a ima još dve lokacije: u Andersonville-u (5404 N. Clark Street, Chicago, IL 60640) i Oak Park-u (217 Harrison Street, Oak Park, IL 60304).

Gej zajednica je veoma organizovana, tako da ako vas interesuje možete se angažovati i u nekom od gej horova, priključiti nekom od gej sportskih klubova, gledati filmove LGBT tematike na Chicago Lesbian and Gay International Film Festival-u, priključiti mužičkom ansamblu kao što je, na primer, Lakeside Pride Musical Ensemble ili nekom LGBT dramskom klubu i tako dalje i tako dalje... znači mogućnosti su, zaista, velike - sve ove informacije su dostupne u Halsted Centru ili njihovom sajtu, a možete sve i sami da izgugljete, ovde sam vam samo dao ideju šta je sve na raspolaganju - morao bi da kucam danima da sve pojedinačno obradim :)

dreamerns
02.04.2013, 17:41
palo mi je to na pamet, ali to isto moze da se desi i u drugim gradovima i drzavama pa ih ne zabranjuju. nisam stvarno znala za ovo, bas sam se iznenadila.

Malo skrecemo sa teme, ali da ne ostane ne odgovoreno :-)
Kalifornija se cesto ponasa kao obdeniste. Ako neko napravi glupost, umesto da kazni pocinioca, oni kazne sve redom. Tako su zabranili Electric Daisy, Burning Man je morao da se pomeri i sl. Na isti nacin su zabranili i Halloween. Desilo se ubistvo gde je pocinioc bio maskiran (covek iskoristio priliku) i zato za sve ostale stotine hiljada ljudi ukida se zabava. Inace, pre toga je parada bila u Castro district. Imao sam prilku prosle godine da budem tamo za vreme praznika i mogu reci da je policija na svakom cosku, gleda da neko slucajno ne krene da paradira... :-(

Pipa
02.04.2013, 23:13
meni nije jasno kako mozete i smijete o ovome pisati o ovome ovako javno.ovdje dolaze razni ljudi da saznaju kako ce do amerike ako hoce napravit nesto od zivota.ja sam cak i nekim rodicama dala da vidje ovaj forum i rekla im ovdje ima svih infromacija jedna ima dva sina koja bi dosla vozit kamion u ameriku oni su mladi momci.da znate samo da ovo citaju i mladi ljudi koji su jos nesigurni i neznaju sta ih sve moze u svijetu strefit a oni se ovdje reklamiraju i vrbuju tako mlade.kad mlad covjek usvjet ode njemu sve novo i nista nezna a ovi su lukavi pa su ljubazni i kao hoce da mu pomognu.oni su tu lukavo mi imamamo lijepa mjesta za izac besplatne klinike,prodavnice i tako ti oni mladog covjeka vrbuju.i neskrivaju rec da ih vrbuju i po horovima ako neko voli pjevat i tamo cekaju iako se sportom neko voli bavit i u kinu..zato molim pocujte ovo da se obrise i da se zabrani o ovome ponovo pisat ovdje jer ponavljam moramo mislit na mlade ljude sta ce jedna majka rec ako joj tako dijete vrbuju?poslala sam te usvijet zdravog da mi se takav vratis.

Zana
02.04.2013, 23:48
meni nije jasno kako mozete i smijete o ovome pisati o ovome ovako javno.ovdje dolaze razni ljudi da saznaju kako ce do amerike ako hoce napravit nesto od zivota.ja sam cak i nekim rodicama dala da vidje ovaj forum i rekla im ovdje ima svih infromacija jedna ima dva sina koja bi dosla vozit kamion u ameriku oni su mladi momci.da znate samo da ovo citaju i mladi ljudi koji su jos nesigurni i neznaju sta ih sve moze u svijetu strefit a oni se ovdje reklamiraju i vrbuju tako mlade.kad mlad covjek usvjet ode njemu sve novo i nista nezna a ovi su lukavi pa su ljubazni i kao hoce da mu pomognu.oni su tu lukavo mi imamamo lijepa mjesta za izac besplatne klinike,prodavnice i tako ti oni mladog covjeka vrbuju.i neskrivaju rec da ih vrbuju i po horovima ako neko voli pjevat i tamo cekaju iako se sportom neko voli bavit i u kinu..zato molim pocujte ovo da se obrise i da se zabrani o ovome ponovo pisat ovdje jer ponavljam moramo mislit na mlade ljude sta ce jedna majka rec ako joj tako dijete vrbuju?poslala sam te usvijet zdravog da mi se takav vratis.

Ja ne znam sad sta da mislim: sta se desava kad muskarac pocne da prica u zenskom rodu :woohoo: Ja mislim da mi Cukoniju treba da otvorimo jednu novu temu, da on lepo kaze sta misli i da mi ispostujemo ovde njegova prava! A ne da mora ovako da bude cas musko, cas zensko - stvarno nema smisla, sta li ce jadna majka da mu kaze :no:

shanzy
03.04.2013, 00:18
Ja ne znam sad sta da mislim: sta se desava kad muskarac pocne da prica u zenskom rodu :woohoo: Ja mislim da mi Cukoniju treba da otvorimo jednu novu temu, da on lepo kaze sta misli i da mi ispostujemo ovde njegova prava! A ne da mora ovako da bude cas musko, cas zensko - stvarno nema smisla, sta li ce jadna majka da mu kaze :no:

ahahahah ko god da je ovo pisao, ja ne mogu da prestanem da se smejem :)))
mislim, valjda je ovo sprdnja.. ma smesno je i ako je ozbiljno svejedno :D

flops
03.04.2013, 00:23
Ne znam da li ste culi da u Holandiji ima stranka pedofila. Ajde da to prosirimo na Ameriku, demokratija je to.
Kakvi su izlasci za bracne parove u Americi? Da li je cool imati decu?
Jel imaju neke parade ozenjenih po Americi i da se to toliko potencira?
Jel bi bilo lepo da ovde na forumu pricamo, a i u sta bi se to pretvorilo o tome ko je musliman, katolik, pravoslavac, ateista... i da svako predstavlja svoje.
I imam i nemam nesto protiv njih, ali mi je totalno bezveze da se na ovakvom forumu prica o tome. Doticni koji je takvog opredeljenja ima mali milion sajtova i foruma na tu temu.
Koliko znam to jos ni po Americi nije svugde legalizovano, a i da je legalizovano ipak nije prikladno za ovakav forum. Ajde da onda otvaramo teme i za drogu, prostituciju, velicanje brakova i veza muskarca i zene. Totalna mi je ludost potenciranja ja sam gay i to je ok. Neka zive svoj zivot i rade sta god pozele, ali u privatnoj reziji, kao sto to rade i svi ostali.
I jos je postalo da si budala i nisi in ako ih ne podrzavas, totalno se sve preokrenulo.
Kazem, nemam nista protiv nikoga, ali svoje orjentacije svako treba da zadrzi za sebe.

Magelan
03.04.2013, 00:37
meni nije jasno kako mozete i smijete o ovome pisati o ovome ovako javno.ovdje dolaze razni ljudi da saznaju kako ce do amerike ako hoce napravit nesto od zivota.ja sam cak i nekim rodicama dala da vidje ovaj forum i rekla im ovdje ima svih infromacija jedna ima dva sina koja bi dosla vozit kamion u ameriku oni su mladi momci.da znate samo da ovo citaju i mladi ljudi koji su jos nesigurni i neznaju sta ih sve moze u svijetu strefit a oni se ovdje reklamiraju i vrbuju tako mlade.kad mlad covjek usvjet ode njemu sve novo i nista nezna a ovi su lukavi pa su ljubazni i kao hoce da mu pomognu.oni su tu lukavo mi imamamo lijepa mjesta za izac besplatne klinike,prodavnice i tako ti oni mladog covjeka vrbuju.i neskrivaju rec da ih vrbuju i po horovima ako neko voli pjevat i tamo cekaju iako se sportom neko voli bavit i u kinu..zato molim pocujte ovo da se obrise i da se zabrani o ovome ponovo pisat ovdje jer ponavljam moramo mislit na mlade ljude sta ce jedna majka rec ako joj tako dijete vrbuju?poslala sam te usvijet zdravog da mi se takav vratis.

Kakav hit :bravo: :bravo: :bravo:

Smehoteka :bravo:

DraganBG
03.04.2013, 01:17
Ne znam da li ste culi da u Holandiji ima stranka pedofila. Ajde da to prosirimo na Ameriku, demokratija je to.
Kakvi su izlasci za bracne parove u Americi? Da li je cool imati decu?
Jel imaju neke parade ozenjenih po Americi i da se to toliko potencira?
Jel bi bilo lepo da ovde na forumu pricamo, a i u sta bi se to pretvorilo o tome ko je musliman, katolik, pravoslavac, ateista... i da svako predstavlja svoje.
I imam i nemam nesto protiv njih, ali mi je totalno bezveze da se na ovakvom forumu prica o tome. Doticni koji je takvog opredeljenja ima mali milion sajtova i foruma na tu temu.
Koliko znam to jos ni po Americi nije svugde legalizovano, a i da je legalizovano ipak nije prikladno za ovakav forum. Ajde da onda otvaramo teme i za drogu, prostituciju, velicanje brakova i veza muskarca i zene. Totalna mi je ludost potenciranja ja sam gay i to je ok. Neka zive svoj zivot i rade sta god pozele, ali u privatnoj reziji, kao sto to rade i svi ostali.
I jos je postalo da si budala i nisi in ako ih ne podrzavas, totalno se sve preokrenulo.
Kazem, nemam nista protiv nikoga, ali svoje orjentacije svako treba da zadrzi za sebe.

Citam ovaj tvoj post, ali ne mogu da nadjem... mislim samo da si zaboravio da napises jos: "HAIL HITLER!"

Pipa
03.04.2013, 06:38
ja vidim da se meni ovdje neki smiju ja ne znam sto je smijesno ja sam vjerovatno starija od sviju vas. drugo vi nececete vidim smaknuti ovo da se nevidi a neznate ustvari kako su sve to opasne stvari.u nasem je mjestu bio mladic zdravog ga majka rodila rasto i poslase ga ugrad skolu da uci. javljo se redovno sve dobro kad onda sve manje i gotovo da presta.kad ga pitaju sto s nejavlja kaze zauzet kreno u jos neku skolu pa nema vrijemena.kaku skolu?kaze kreno sa drugovima da uci igrat ima probe i ispite i zauzet.ne bude majka ljenja ode ugrad kod sina ima sta vidjeti.ono sve djecaci usobi snjim oskudno odjeveni.ona htjede odma da ga vodi kuci on se neda nece.tek posle nekog vrijemena rece joj neka djevojka iz susjednog mjesta sto je isto tamo ucila skolu da je on kreno s tim drugovima ucit balet i da su ga tamo vrbovali.zato roditelji da vam kazem posebno da naucite djecu ako ih siljete u svijet da se paze i da ne idu ni na taj balet ni na ove horove i to slicno kazu tamo najvise vrbuju a mlado dijete svima vjeruje i onda je gotovo. savjetovala se majka kod neke bule i rekla joj da mora ucit sina jednu dovu i da ce ga proci a ako to neuradi nikad ga nece proci.sin nije htjeo ucit dovu ni da cuje jos rece majci da je luda ej!on se vise nikad nije vratio kuci ko zna gdje zivi a nano je veliku bruku na kucu neki su prestali i da se zdrave sanjima pa je otac moro da ga se odrekne da nepadne bruka na cijelu familiju zbog njega. ja ovdje roditeljma sad da kazem kako da zastite djecu od ovoga pa poslije kako ko zna ja sam vas pokusala urazumit.prvo ako vec imate dijete usvjet pa se brines da nije vrbovano kad prvi put dodje kuci odes sanjim na neciji mezar pa mahni prstom tri puta ozgo prema dole pa gore pa opet dole i okreni se naprijed i baci kamencic preko sebe i idi nemoj se okretat nazad sa bozijom pomoci sve ce nestat ako je sto bilo. to je slicno ko salivanje bradavica na mjesecini(stariji znaju o cemu pricam)samo moze i preko dana.e ako ti je dijete dugo vani i neznas kace doci ovako ga zastiti treba ti jedna njegova slika pa slici sapuci bajalicu ide arap po gorici nosi carap na nozici ni arapa ugorici ni carapa na nozici ni na moru mosta ni na dlanu dlaka ni namom djetetu (reci ime djeteta) sihira.zatim majka jezikom predje djetetovoj slici izmedju ociju od cela prema nosu i puhne preko slike i u tom pravcu pljune tri cetiri puta.tako svaki dan sve ponoviti.tolko odmene a vi sto mi se ovdje smijete i sto pisete ovdje svasta da se nesegacite nego na pravi put da se vratite i nebrukate familiju.sretno.

flops
03.04.2013, 06:53
Citam ovaj tvoj post, ali ne mogu da nadjem... mislim samo da si zaboravio da napises jos: "HAIL HITLER!"

Svako vidi sto zeli da vidi.
U sebi imas mnogo mrznje, pa u svemu i vidis mrznju.
Da nije zalosno sto si napisao bilo bi smesno, posto nigde nisam izneo nikakvu mrznju, nego moje razmisljanje po tom pitanju koje nema veze sa mrznjom, kao sto je svako izneo svoje.

Dzordz
03.04.2013, 07:31
@Pipa
Hahahahahha hit kako si iztrolovao/la ne mogu da verujem da je ovo napisano :)

cukoni2
03.04.2013, 11:27
Ja ne znam sad sta da mislim: sta se desava kad muskarac pocne da prica u zenskom rodu :woohoo: Ja mislim da mi Cukoniju treba da otvorimo jednu novu temu, da on lepo kaze sta misli i da mi ispostujemo ovde njegova prava! A ne da mora ovako da bude cas musko, cas zensko - stvarno nema smisla, sta li ce jadna majka da mu kaze :no:

Mislim da je ovo provokacija,i bez ikakve osnove mislis da sam ja pisao sa ovog profila Pipa ili kako se vec zove! Mozda nisi primjetila nemoze mu se desifrovat post,plus covjek pise nebuloze,i jos pri tome je nepismen ovakve rijeci kao sto on pise nisam odavno vidio niti cuo! Za razliku od vecine ja javno kazem sta mislim,za razliku od drugih koji svoje misljenje nece da iznesu sa svojih pravih profila pa otvaraju druge. Ja nemam potrebu da krijem misljenje,i nisam bio jedini koji nije imao isto misljenje,al nikoga drugog nisi spomenula? Evo kao i sto sad znas da ja pisem takodje bi znala da sam ja napisao taj post,iako mi ban istice nocas il sutra neznam,niti me zanima,al valjda ti je bio cilj da ismijes nekoga kad nemas nikakve fakte niti cinjenice da napises! A ovaj SIMA ili kako se vec zove,je napisao dvije zadnje recenice koje krse i ljudska,i sva ostala prava pa vidim da je jos na forumu,jel o tim pravima pricamo?

cukoni2
03.04.2013, 11:46
Ne znam da li ste culi da u Holandiji ima stranka pedofila. Ajde da to prosirimo na Ameriku, demokratija je to.
Kakvi su izlasci za bracne parove u Americi? Da li je cool imati decu?
Jel imaju neke parade ozenjenih po Americi i da se to toliko potencira?
Jel bi bilo lepo da ovde na forumu pricamo, a i u sta bi se to pretvorilo o tome ko je musliman, katolik, pravoslavac, ateista... i da svako predstavlja svoje.
I imam i nemam nesto protiv njih, ali mi je totalno bezveze da se na ovakvom forumu prica o tome. Doticni koji je takvog opredeljenja ima mali milion sajtova i foruma na tu temu.
Koliko znam to jos ni po Americi nije svugde legalizovano, a i da je legalizovano ipak nije prikladno za ovakav forum. Ajde da onda otvaramo teme i za drogu, prostituciju, velicanje brakova i veza muskarca i zene. Totalna mi je ludost potenciranja ja sam gay i to je ok. Neka zive svoj zivot i rade sta god pozele, ali u privatnoj reziji, kao sto to rade i svi ostali.
I jos je postalo da si budala i nisi in ako ih ne podrzavas, totalno se sve preokrenulo.
Kazem, nemam nista protiv nikoga, ali svoje orjentacije svako treba da zadrzi za sebe.

Interna uputa američkog Ministarstva obrane homoseksualnost navodi među duševnim poremećajima kao što su shizofrenija i mentalna zaostalost. Američkoj vojsci je zabranjeno tražiti podatke o seksualnoj orijentaciji svog ljudstva, ali i dozvoljeno iz službe odstranjivati sve one koji se sami deklariraju kao homoseksualci! I zamolio sam administraciju da mi izbrise sve postove,sa prethodnog profila i da mi ga takodje banuje trajno,takodje i ovaj profil da banuju,jer sam ga otvorio zato sto me je Zana bez ikakve osnove prozivala,i nemam namjeru uopste da dalje vodim diskusije!

cukoni2
03.04.2013, 12:07
Kad vec ova tema postoji,i kad pripadnici ove populacije pisu onakve rijeci,koje bilo gdje da se napisu odma se dobija ban! Znaci postoji tema,iznose se misljenja da je parada nesto divno,nesto sto se obavezno mora posjetiti,onda morate znati da ce biti ljudi sa suprotnim misljenjem,da ljudi koji nisu upuceni da im se kaze da pripadnici ove populacije vrijedjaju Isusa,tvde da je gay i pedofil,omalovazavaju ga na svakom koraku,a ovdje se dobijaju upute da sa djecom trebaju da se gledaju parade,gdje covjek obucen u Isusa,ili polugole osobe u tangama sa dildoima velicine ruke zakacenim oko pojasa,ili dildoima kojima masu i to djeca treba da gledaju?

Zana
03.04.2013, 16:07
Ovo je prosto fascinantno - kao prvo covece, ti si banovan jer si davio ljude sa foruma privatnim porukama sa istim katastrofama koje ovde iznosis - kao sto vidis, nije im bilo drago.

Kao drugo, valjda treba da iz toga izvuces pouku i da znas da resenje protiv bana nije otvaranje drugog naloga.

Kao trece, lupas gluposti za Ministarstvo odbrane - nemas ti pojma nista o ovoj zemlji. U zemlji u kojoj se na ime odstete isplati $6M policajcu za tortu koja je bila uvredljiva prema njegovoj nacionalnoj pripadnosti, sigurno ce drzavna ustanova da ima interni dokument kojim ce da savetuje otpustanja protivno dokumentu koji je potpisao predsednik.

Kao cetvrto, ako mislis da ako zatvoris oci ono sto je ispred tebe vise ne postoji, onda si u velikoj zabludi. Ovde ima toliko vernika Vikipedije, ali se izgleda to nesto selektivno veruje: Sexuality through History (http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality). Neke religije su svojevremeno rekle da to sad nije u redu. Neke od tih sad placaju odstete za pedofiliju, ali ajde...

Kao peto, mala paralela: tamo se uci/radi/odmara uz likovno obrazovanje, a ovde se uci neka istorija umetnosti pa se lepo izanaliziraju muske i zenske figurine i sta su znacile. Umetnost kroz vekove nam govori kako su se stavovi i standardi menjali. I sadasnja umetnost govori dosta - ali dzabe tupim, ocigledno nije u tvom domenu jer informisanost i opsta kultura je nesto sto je na Balkanu izbaceno iz skola, te je na svakom ostalo da sam cita i sebe "samo-obavesti".

Kao sesto, ako ti nije jasno - ovde homoseksualizam uopste nije problem. Problem je dozvoliti brak - koji ce da se zove bas brak. Niko ovde ne potencira da je homoseksualizam bolest i da ga treba iskoreniti. Polemika je oko braka a retoriku kao tvoju nema niko ovde. Cak i ovi u sudu koji "brane" brak se slazu za beneficijama i svime, ne zele da se zajednica zove "brak".

Kao sedmo, ovde se "paradira" i "marsira" vec vekovima - za prava crnaca, prava zena, pacifista, manjina, ilegalnih imigranata.... Tako se prave promene. Paradiralo se i marsiralo i u BG sa sve serpama... tako se to radi. Zakon se ovde nekad namerno prekrsi da bi se doslo do Vrhovnog suda... no, dzabe ja propovedam - sto bi se time ti i bilo ko drugi slican tebi bavio time.

Tema je zivot gay populacije u USA i ovo je legitimna tema - ko god da prebacuje oko teme, ima gomilu tema naokolo kojima se heteroseksualni parovi pitaju gde da zive, gde da se ide na odmore, gde da upisu decu, itd. Svako je dobrodosao da otvori temu o tome kako da se snadje single osoba i kakav je zivot ovde, koji su dobri dating saveti, zivot zajednice Srba, kako je po crkvama - sve to pripada pod Vasa strana i dokle god nije diskusija o protivzakonitim situacijama - sve je ok.

Homoseksualizam je zasticen zakonom o USA, svidelo se to vama ili ne. Ako vam se to ne svidja, vas je problem. Ako je to toliko bitna stavka u vasem zivotu, onda nemojte dolaziti ovde. Ako nije najbitnija stavka, onda naucite sa tim da zivite - ako mislite da ovde uvodite neka vasa pravila, od toga nema nista. Mnoge drzave dozvoljavaju brak osoba istog pola i to je u redu zato sto je brak u domenu drzavnih ovlascenja. Federalne beneficije su problem i na tome se sada radi. Ne znam cemu sad ovoliko preterivanje oko toga da li je u redu ili nije - U REDU JE U USA. Zakonski je - nije vam problem da se pise o prevrtanju zakona za zenidbu/udadbu, placanje za papire i diplome, otvoreno segacenje sa nacinima kako da se ostane ILEGALNO, a ovamo pametujete o necemu sto je sasvim legalno ovde. Stvarno svasta.

Magelan
03.04.2013, 18:45
Ne znam da li ste culi da u Holandiji ima stranka pedofila.

Kakve veze to ima sa ovom temom i USA? Poistovecujes gay ljude i pedofile? To nema veze jedno s drugim. I cisto za tvoju informaciju, iz moje medicinske struke, pedofili su velikom vecinom (93-95%) heteroseksualni (to je toliko poznato da mozes i sam da izguglujes).

Da li je cool imati decu?

Jel' iko to osporavao na ovoj temi? Cak je i pisano o surogat roditeljstvu i o u usvajanju, pa zakljucijem da naprotiv - gejevi vole decu. Nisam video nikog da je pisao protiv dece.

Jel imaju neke parade ozenjenih po Americi i da se to toliko potencira?

Ko potencira? Sta potencira? U cemu je tvoj problem?

Jel bi bilo lepo da ovde na forumu pricamo, a i u sta bi se to pretvorilo o tome ko je musliman, katolik, pravoslavac, ateista... i da svako predstavlja svoje.
Jel' neko brani - izvoli zapocni temu ako imas sta korisno da kazes o tome. Btw, gejeva ima svih veroispovesti i nacija, pa je ova tema opet sveobuhvatna.

I imam i nemam nesto protiv njih, ali mi je totalno bezveze da se na ovakvom forumu prica o tome. Doticni koji je takvog opredeljenja ima mali milion sajtova i foruma na tu temu.

A ti bi da uvodis cenzuru i jednoumlje na forumu? Receno je da je tema legitimna, i jeste LEGITIMNA. Ako ti se ne svidja, ne vidim razlog da je uopste posecujes - ZAOBIDJI.

Koliko znam to jos ni po Americi nije svugde legalizovano, a i da je legalizovano ipak nije prikladno za ovakav forum. Ajde da onda otvaramo teme i za drogu, prostituciju, velicanje brakova i veza muskarca i zene.

O cemu ti pricas? Kakve veze imaju gay ljudi sa drogom i prostitucijom? Ovo sto ti pises se zove govor mrznje!
Kao sto Zana napisa: legalizovano je odavno i ta prica je u USA odavno zavrsena. To sto ti nisi informisan - tvoj problem. Ovde je rasprava podignuta na mnogo visi nivo: raspravlja se benefitima braka na federalnom nivou a ne da li je homoseksualnost legalna ili normalna - to je vec odavno apsolvirano. Normalno je, cak i udzbenicima psihijatrije u Srbiji. Al' dzaba kad su svi obrazovani otisli iz Srbije i vecina postali takvi kao ti i ovi drugi sto ovde bajaju. Uzgred, ko si ti da odlucujes sta je prikladno za ovaj forum?

Totalna mi je ludost potenciranja ja sam gay i to je ok. Neka zive svoj zivot i rade sta god pozele, ali u privatnoj reziji, kao sto to rade i svi ostali.

Ovde se pise o gay zivotu u USA. Ne vidim nikakvo potenciranje. A uzgred, i sta fali to sto neko javno kaze da je gay? Ako tebi to smeta, mozda USA i nije najbolja destinacija za tebe i tvoju porodicu. Jesi li razmisljao mozda o Iranu? Cisto pitam posto bi se sa ovim stavovima tamo odlicno uklopio.
U privatnoj reziji? Koji to svi ostali? Ja koliko znam kad se zenis pravi se svadba, pa zvanice, (nimalo privatno slavlje sa trubama i kolonom utomobila koja pisti), a ne ides pred maticara da to niko ne zna i ne vidi jer ce da te ispred docekaju sa mesarskim cekicima i prebiju. Mani me tih prica...
Jel se u privatnoj reziji ovde na forumu raspitujes o USA za sebe i svoju porodicu ili postavljas javna pitanja? I jel' te neko osudjivao zbog toga.

I jos je postalo da si budala i nisi in ako ih ne podrzavas, totalno se sve preokrenulo.

Sta se to preokrenulo? Ugrozen je tvoj balkanski pogled na svet?

Kazem, nemam nista protiv nikoga, ali svoje orjentacije svako treba da zadrzi za sebe.

Ne bih bas rekao da nemas nista protiv kad si se ovoliko raspisao. A posto ocito imas protiv, i to dosta, zamolio bih te, a i Zana je vec zamolila, da zaobidjes temu. Pravi se da je ne vidis.


Kad vidim sve kakvi ovde likovi pisu protiv gay populacije, bude mi jos drze sto ih podrzavam. I nadam se da neki clanovi nikad nece zakrociti na americko tlo jer im je sa svojim zatucanim (mozda je bolja rec "jadnim") stavovima mesto zauvek na Balkanu.

Magelan
03.04.2013, 18:46
P.S. I jos jednom, svako kome se tema ne svidja i nema sta pametno da doda - nek jednostavno zaobidje temu.

Nacizam, fashizam i ostali dekadentni stavovi nisu dobrodosli

landlord
03.04.2013, 18:57
Sve ove teme koje si naveo mogu se otvoriti na forumu i raspravljati o njima. Zasto da ne?
Imamo temu za ljude sa malom djecom i tamo pisemo kakav je zivot, skole i sl.
Mogli bi dodati i kakvi su izlasci bracnih parova koji imaju djecu i ko im cuva djecu dok izlaze (ako izlaze :))

Zasto ne bi bilo lijepo pricati i o mjestima gdje idete u crkvu/dzamiju? Pricalo se vec o pravoslavnoj crkvi u Chicagu i Indijani. Ne vidim da je ta tema ikoga uvrijedila, a pruzila je korisne informacije ljudima koje je zanimala.
Gdje se sahranjuju nasi ljudi? Koga bi takva tema vrijedjala? Zasto ne bi bila primjerena? Sve dok ne vrijeda/ugrozava nekog drugog koji je problem?

Ne vidim da je pokretac teme ikome pokusao da nametne nesto ili da kaze kako je on u redu sto je to sto jeste ili da neko ko to podrzava nije ok. On je dao osnovne informacije gdje se krecu i kako da pocnu novi zivot novi imigranti LGBT grupe. Sasvim korisno za one koje zanima.

Zamisli da si dosao na temu kako se snaci u USA sa malom djecom i napsiao sta imate vi da pisete o tome na ovom forumu. Imate druge forume kako se snaci. Ne morate vi potencirati da ste vi koji imate djecu ok a drugi koji nemaju nisu.
Nadam se da vidis moju poentu.

Ne znam da li ste culi da u Holandiji ima stranka pedofila. Ajde da to prosirimo na Ameriku, demokratija je to.
Kakvi su izlasci za bracne parove u Americi? Da li je cool imati decu?
Jel imaju neke parade ozenjenih po Americi i da se to toliko potencira?
Jel bi bilo lepo da ovde na forumu pricamo, a i u sta bi se to pretvorilo o tome ko je musliman, katolik, pravoslavac, ateista... i da svako predstavlja svoje.
I imam i nemam nesto protiv njih, ali mi je totalno bezveze da se na ovakvom forumu prica o tome. Doticni koji je takvog opredeljenja ima mali milion sajtova i foruma na tu temu.
Koliko znam to jos ni po Americi nije svugde legalizovano, a i da je legalizovano ipak nije prikladno za ovakav forum. Ajde da onda otvaramo teme i za drogu, prostituciju, velicanje brakova i veza muskarca i zene. Totalna mi je ludost potenciranja ja sam gay i to je ok. Neka zive svoj zivot i rade sta god pozele, ali u privatnoj reziji, kao sto to rade i svi ostali.
I jos je postalo da si budala i nisi in ako ih ne podrzavas, totalno se sve preokrenulo.
Kazem, nemam nista protiv nikoga, ali svoje orjentacije svako treba da zadrzi za sebe.

landlord
03.04.2013, 19:01
@magelan - u isto vrijeme smo pisali odogovor, ali mi se cini ili da ja ili ti nismo shvatili njegov post.

vuxanne
03.04.2013, 19:38
Ja predjoh toliko kilometara u zivotu i bih na toliko mesta ali me opet niko ne vrbova... Eh, sta da se radi. Ja da mi je takva familija i da ih tako brukam ili ne brukam, izjasnila bi se odmah da sam lezbejka pa nek pricaju sta hoce za mene.

Off topic ali related: godinama su me u Srbiji prozivali kad cu da se udam i kad cu da imam decu. Ako bi me previse smaralo pitanje ja bih rekla da sam lezbejka i muk. I sok, i drama. Ali zacute.

landlord
03.04.2013, 19:50
Off topic ali related: godinama su me u Srbiji prozivali kad cu da se udam i kad cu da imam decu. Ako bi me previse smaralo pitanje ja bih rekla da sam lezbejka i muk. I sok, i drama. Ali zacute.

Ja sam za pitanje o djeci odgovarao da sam imao zausnjake i da ne mogu imati djecu. To bi ih totalno sjebalo i ne bi vise zabijali nosice gdje im nije mjesto.

flops
03.04.2013, 21:32
Kakve veze to ima sa ovom temom i USA? Poistovecujes gay ljude i pedofile? To nema veze jedno s drugim. I cisto za tvoju informaciju, iz moje medicinske struke, pedofili su velikom vecinom (93-95%) heteroseksualni (to je toliko poznato da mozes i sam da izguglujes).



Jel' iko to osporavao na ovoj temi? Cak je i pisano o surogat roditeljstvu i o u usvajanju, pa zakljucijem da naprotiv - gejevi vole decu. Nisam video nikog da je pisao protiv dece.



Ko potencira? Sta potencira? U cemu je tvoj problem?


Jel' neko brani - izvoli zapocni temu ako imas sta korisno da kazes o tome. Btw, gejeva ima svih veroispovesti i nacija, pa je ova tema opet sveobuhvatna.



A ti bi da uvodis cenzuru i jednoumlje na forumu? Receno je da je tema legitimna, i jeste LEGITIMNA. Ako ti se ne svidja, ne vidim razlog da je uopste posecujes - ZAOBIDJI.



O cemu ti pricas? Kakve veze imaju gay ljudi sa drogom i prostitucijom? Ovo sto ti pises se zove govor mrznje!
Kao sto Zana napisa: legalizovano je odavno i ta prica je u USA odavno zavrsena. To sto ti nisi informisan - tvoj problem. Ovde je rasprava podignuta na mnogo visi nivo: raspravlja se benefitima braka na federalnom nivou a ne da li je homoseksualnost legalna ili normalna - to je vec odavno apsolvirano. Normalno je, cak i udzbenicima psihijatrije u Srbiji. Al' dzaba kad su svi obrazovani otisli iz Srbije i vecina postali takvi kao ti i ovi drugi sto ovde bajaju. Uzgred, ko si ti da odlucujes sta je prikladno za ovaj forum?



Ovde se pise o gay zivotu u USA. Ne vidim nikakvo potenciranje. A uzgred, i sta fali to sto neko javno kaze da je gay? Ako tebi to smeta, mozda USA i nije najbolja destinacija za tebe i tvoju porodicu. Jesi li razmisljao mozda o Iranu? Cisto pitam posto bi se sa ovim stavovima tamo odlicno uklopio.
U privatnoj reziji? Koji to svi ostali? Ja koliko znam kad se zenis pravi se svadba, pa zvanice, (nimalo privatno slavlje sa trubama i kolonom utomobila koja pisti), a ne ides pred maticara da to niko ne zna i ne vidi jer ce da te ispred docekaju sa mesarskim cekicima i prebiju. Mani me tih prica...
Jel se u privatnoj reziji ovde na forumu raspitujes o USA za sebe i svoju porodicu ili postavljas javna pitanja? I jel' te neko osudjivao zbog toga.



Sta se to preokrenulo? Ugrozen je tvoj balkanski pogled na svet?



Ne bih bas rekao da nemas nista protiv kad si se ovoliko raspisao. A posto ocito imas protiv, i to dosta, zamolio bih te, a i Zana je vec zamolila, da zaobidjes temu. Pravi se da je ne vidis.


Kad vidim sve kakvi ovde likovi pisu protiv gay populacije, bude mi jos drze sto ih podrzavam. I nadam se da neki clanovi nikad nece zakrociti na americko tlo jer im je sa svojim zatucanim (mozda je bolja rec "jadnim") stavovima mesto zauvek na Balkanu.

Bas si neka pametnica.
Ti si tvojim odgovorom veci fanatik nego sto mene predstavljas.
Hvala za savete za Iran, vrlo rado bi otisao i obisao, posto vidim da nisi informisan kakva je zemlja Iran, nego zatupljeno gledas u ono sto ti mediji serviraju. Iz toga bi rekao da ni ti nisi nesto mnogo tolerantan cim neku zemlju deklarises kao simbol necega negativnog, a ne znas nista o njoj.
Po tebi su ljudi na Balkanu glupi, a svi u Americi su pametni, bas lepo od tebe. Toliko te je stid od Balkana, a vidim i strah, ne vidim razlog, a i nije lepo tako da deklarises ljude.
Kao sto ti meni predlazes gde da idem i sta da radim, ja isto tebi preporucujem da skines embargo na taj tvoj mozak i da se opustis, ako te je pogodilo moje misljenje, ako si pripadnik te grupacije ja ti se izvinjavam.
Moj post je bio moje misljenje na ovu temu zato sto je u postu postavljaca pisano o pravima i borbi za prava, pa sam ja iskazao svoje misljenje, valjda i ja imam neka prava, tako sam i naveo primere kako bi bilo da se i o njihovim pravima pise, samo neka prava, a nisam pisao zbog toga sto se pisalo o mestima za izlaske zivotu i dr. Mozda sam pisao ne povezano i nejasno pa se tako zakljucilo. Toliko se potencira Srbija i ne samo ona, nego i ostale drzave bivse YU, kao da ih neko svaki dan bije i masakrira. Koliko godisnje ima napada na pripadnike lgbt populacije kod nas? Mizerno malo i ljudi i ne obracaju paznju na njih dok ne pocne prica o paradi, a pise se kao da ih svaki dan biju. Kao Balkan je divlji, a Amerika pitoma, pa i tamo ima napada, uvek ce ih i biti svugde u svetu, na zalost. Protiv nasilja sam i nemam nista protiv gej ljudi dok me ne ugrozavaju, kao i svi ostali.
Izvinjavam se pripadnicima gej populacije i nisam mislio nikome da odredjujem sta ce da pise, a sta ne, slobodni smo ljudi. Naravno ovo je poslednje sto pisem na ovu temu, da ne bi otislo u bespotrebnu raspravu, ipak ljudi dolaze da vide informacije, a ne rasprave.

vuxanne
03.04.2013, 22:02
I bre kakve teske strasti ovde na temi... Zakljucak mi je GEJ zivot POCINJE u USA jerbo izgleda kod nas na Balkanu gejeva nema, svi su heteroseksualci...

Magelan
03.04.2013, 22:28
Bas si neka pametnica.
Recimo da jesam. I apsolutno ne zastupam stav "pametniji popusta" i zato se i jesam prikljucio ovoj temi, prosto ne volim kad neko krene da lupeta. Dosta sam dugo na ovom forumu, jos duze u USA, svako ko je iole pratio teme koje sam zapoceo na ovom forumu zna da niti sam lupetao, niti prosipao gluposti. Ali kad vidim iste, smatram se duznim da se suprotstavim. Kao sto si mogao da vidis, nisam se uopste ukljucivao dok ti i tebi slicni niste krenuli da mracite po temi.

Ti si tvojim odgovorom veci fanatik nego sto mene predstavljas.
Nisam fanatik, prosto sam zapanjen kolicinom mrznje koja isijava iz tvojih postova i u takvim situacijama prosto ne mogu a da ne budem impulsivan. Tvoji stavovi su dekadentni i to je bez presedana. Podstices hitlerovsku getoizaciju.


ja isto tebi preporucujem da skines embargo na taj tvoj mozak
Ja sam, za razliku od tebe, vrlo "open minded", nemam nikakav embargo, za razliku od tebe koji si se nasao da dodjes na temu i prosipas gluposti.

Hvala za savete za Iran, vrlo rado bi otisao i obisao, posto vidim da nisi informisan kakva je zemlja Iran, nego zatupljeno gledas u ono sto ti mediji serviraju. Iz toga bi rekao da ni ti nisi nesto mnogo tolerantan cim neku zemlju deklarises kao simbol necega negativnog, a ne znas nista o njoj.
FYI, o Iranu sam odlicno informisan, bas sam zato i dao savet da bi mogao da ga razmotris. Tamo razmisljaju bas kao i ti.

Protiv nasilja sam i nemam nista protiv gej ljudi dok me ne ugrozavaju
Ko tebe ugrozava? Jesi upoznao nekad gay osobu? Kad budes, bice ti jasno sta sam pokusavao da ti kazem kao neko ko ima dosta kvalitetnih gay ljudi oko sebe. Niti me ko od njih ugrozava, niti napada. Sta vise, uvek je veselo :)

Kao Balkan je divlji, a Amerika pitoma.
Izvini, ali Srbija je divlja zemlja u kojoj vlada bezakonje, i stvari su sve gore i gore. Sto bi tebi "Havaji i USA" bili u snu kad je u Srbiji tako dobro...

Naravno ovo je poslednje sto pisem na ovu temu
Odlicno, krajnje je vreme bilo.

Magelan
03.04.2013, 22:35
I bre kakve teske strasti ovde na temi... Zakljucak mi je GEJ zivot POCINJE u USA jerbo izgleda kod nas na Balkanu gejeva nema, svi su heteroseksualci...

Naravno da nema :bravo:

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

flops
03.04.2013, 23:01
Recimo da jesam. I apsolutno ne zastupam stav "pametniji popusta" i zato se i jesam prikljucio ovoj temi, prosto ne volim kad neko krene da lupeta. Dosta sam dugo na ovom forumu, jos duze u USA, svako ko je iole pratio teme koje sam zapoceo na ovom forumu zna da niti sam lupetao, niti prosipao gluposti. Ali kad vidim iste, smatram se duznim da se suprotstavim. Kao sto si mogao da vidis, nisam se uopste ukljucivao dok ti i tebi slicni niste krenuli da mracite po temi.


Nisam fanatik, prosto sam zapanjen kolicinom mrznje koja isijava iz tvojih postova i u takvim situacijama prosto ne mogu a da ne budem impulsivan. Tvoji stavovi su dekadentni i to je bez presedana. Podstices hitlerovsku getoizaciju.



Ja sam, za razliku od tebe, vrlo "open minded", nemam nikakav embargo, za razliku od tebe koji si se nasao da dodjes na temu i prosipas gluposti.


FYI, o Iranu sam odlicno informisan, bas sam zato i dao savet da bi mogao da ga razmotris. Tamo razmisljaju bas kao i ti.


Ko tebe ugrozava? Jesi upoznao nekad gay osobu? Kad budes, bice ti jasno sta sam pokusavao da ti kazem kao neko ko ima dosta kvalitetnih gay ljudi oko sebe. Niti me ko od njih ugrozava, niti napada. Sta vise, uvek je veselo :)


Izvini, ali Srbija je divlja zemlja u kojoj vlada bezakonje, i stvari su sve gore i gore. Sto bi tebi "Havaji i USA" bili u snu kad je u Srbiji tako dobro...


Odlicno, krajnje je vreme bilo.

Vidim da nisi skinuo embargo, cim i dalje imas negativne stvari prema Balkanu, Iranu.. Koliko god da imas komplekse od Balkana, nikada ih neces izbrisati. Lupetanja veca od tvog nisu bila na ovom forumu nego sada. Ja nikakvu mrznju nisam propagirao ni pokazivao prema lgbt populaciji, niti podsticem Hitkerova ucenja. Tvoja sujeta je malo veca, umesto da ti je pamet veca. Tebi je razlika u misljenjima lupetanje i ono sto nije po tvom.
Cao emancipovani Balkanac.

DraganBG
04.04.2013, 00:14
Ali stvarno... ovo je vec degutantno!
Prvo si reagovao: sta vi sad tu pisete gejevi, nema sta vi na ovom forumu da se javljate, idite na druge forume, onda bi nas sve poslao u ilegalu (to je ono kad napises: zadrzite to za sebe i sl.) Sve zajedno se to zove getoizacija.

Kada ti neko malo ostrije skrene paznju na to, pocinje najprimitivniji pijacni recnik. E tome nije mesto ovde i zato molim administratore da reaguju!

vuxanne
04.04.2013, 01:27
Kazem ja ludilo shizenje...

Aj da stavim koju zanimljivost vezanu za temu. Vec sam pominjala cuvenu domacu hejt grupaciju Westboro Baptist crkvu. Pa evo jedan prilog vezan za nju. klikni za video sa jutjubeta (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RsdLl4Vtf0M#!)

http://media.salon.com/2013/03/rainbow_house2.jpg

Zana
04.04.2013, 01:50
LA County students grades 6-12 can win up to $1000 in this year's LGBT Heritage Month writing/video contest "Claiming the Dream, Building a Legacy." Deadline is Friday, April 12, 2013.


http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/551553_559419667423897_223386993_n.jpg

vuxanne
04.04.2013, 01:56
Evo i jedne iz domovine koja je totalno nevezana za temu ali mozda tako izgleda (malopre mi iskoci na fejsbuku) klikni (http://aleksandar.rs/wp-content/uploads/2012/05/Tadic-i-Dacic1.jpg)

edinze
04.04.2013, 06:35
Moram nesto reci,mimo je teme ali smateam da bih ostao nedorecen da ne napisem. Podrzavam sva prava manjina,pa i gay prava,znaci treba da imaju sve slobode i prava kao i svi ostali. Nisam siguran u izbor rijeci kako bih objasnio cetverogodisnjoj kcerki da ih vidimo negdje da se ljube ili drze za ruku jer ona je jos u onoj neiskvarenoj i nevinoj fazi razmisljanja da djecaci nose plavo a djevojcice rozo,i da su ju rodili mama i tata. Dakle ucimo djecu jedno,a kasnije se cudimo sto im je tesko prihvtiti ralicitost koja im je od malih nogu usadjivana u glavu,sta je ispravno a sta ne... To je u psihi i podsvjesti covjeka negdje kao reflex stacionirano da nije ispravno i da ih nisu tako ucili oni kojima najvise vjeruju. Svejedno opet sam za njihova prava,pa i da slobodno hodaju,ali nisam za parade jer ih nemaju hetero parovi,biseksualni parovi,niti bilo koja druga manjina koja nije vezana za seksuano opredjeljenje

oskark
04.04.2013, 10:28
Kazem ja ludilo shizenje...

Aj da stavim koju zanimljivost vezanu za temu. Vec sam pominjala cuvenu domacu hejt grupaciju Westboro Baptist crkvu. Pa evo jedan prilog vezan za nju. klikni za video sa jutjubeta (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RsdLl4Vtf0M#!)


hahaha, video sam I ja ovo u "novinama" pre neki dan. A nisam mogao da prestanem da se smejem. Lik je genijalan :):bravo:

A evo ti Vuxanne ovo http://www.youtube.com/watch?v=isY1wsGcH9k

vuxanne
04.04.2013, 20:13
hahaha, video sam I ja ovo u "novinama" pre neki dan. A nisam mogao da prestanem da se smejem. Lik je genijalan :):bravo:

A evo ti Vuxanne ovo http://www.youtube.com/watch?v=isY1wsGcH9k

Totalno su pish.

off topic: E super ti je ovaj Oregon. Ja se sve nesto tripujem da tu mirisu borovi...

oskark
04.04.2013, 20:20
Totalno su pish.

off topic: E super ti je ovaj Oregon. Ja se sve nesto tripujem da tu mirisu borovi...

Hehe, pa je ste malo off topic,ali evo, nasao sam ovaj link sa dominantnim vrstama, cisto da odgovorim :grin: (nadam se da ostali nece zameriti) :grin:http://www.oregon.gov/odf/pages/resource_planning/fa6.aspx

Sima
05.04.2013, 00:19
Malo je glupo da temu posvećenu informacijama za LGBT populaciju koristite kao neku ostavu za sve - kad god imate neku off-topic temu, hajde ovde da je ubacimo.

Ako želite da diskutujete o Oregonu imate podforum "Lokacije u USA (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=9)", nesigurni roditelji koji ne znaju kako da vaspitaju decu mogu da se obrate psihologu za savet ili bar da izgugluju - svarno je dosta stručnih članaka publikovano na tu temu, probajte na primer ga guglujete ovo: "How to talk to your kids about homosexuality" i videćete koliko ima informacija.

Još jednom: Ideja je da na ovoj temi pružimo informacije LGBT populaciji koja se sprema da imigrira o specifičnost gej života u Americi i o nekim trenutnim političkim dešavanjima koji se tiču ove zajednice. Isto kao što se na drugim temama raspravlja konkretno o tome kako naći najpovoljniji let, stan, posao i slično.

Ovde se stvarno već nakupilo svakakvog đubreta koje neću ni da komentarišem, ali pokušajte, ako imate šta da kažete, da se bar držite teme jer pripadnike LGBT zajednice koji bi hteli da ovde pročitaju konkretne informacije stvarno ne zanima šta neko misli o homoseksualnosti i gejevima, niti je došao da čita kako je zelena trava u Oregonu ili koje su brige roditelja četvorogodišnjeg deteta. Koliko god i ove teme, koje sam naveo kao primer, bile OK i legitimne - jednostavno se ne uklapaju u ovu konkretnu temu.

Sima
05.04.2013, 00:48
Jedan od najpopularnijih časopisa namenjen LGBT populaciji u Čikagu je "GRAB Magazine" - izlazi dvonedeljno i besplatan je. Možete ga, kako mu i ime kaže: "Grab", pokupiti u Boystown-u ili Andersonville-u na ulazu gotovo svih lokala ili na ulici u onim boksevima za dnevne novine.

Ovaj časopis donosi interesantne članke o gej životu u Čikagu i Ilinoisu: Od ozbiljnih reportaža, intervjua sa političarima i javnim ličnostima, do zabavnih tema i tra-la-la članaka. Ovo je takođe dobar izvor informacija šta se dešava interesantno u gradu u naredne dve nedelje, predlozi za izlazak, putovanja, šoping itd. Postoji i rubrika oglasa gde možete naći stan ili cimera, posao i slično. Na kraju tu je obilje fotografija sa žurki i dešavanja koje su se desile u protekle dve nedelje. Elektronsko izdanje časopisa može besplatno da se skine u PDF formatu sa web-sajta časopisa: www.grabchicago.com

Evo nekoliko naslovnica prethodnih izdanja:

http://www.grabchicago.com/Cover20130312.gifhttp://www.grabchicago.com/Cover20130226.gifhttp://www.grabchicago.com/Archive071911.gif
http://www.grabchicago.com/Cover20120410.gifhttp://www.grabchicago.com/Cover20121106.gifhttp://www.grabchicago.com/Archive070610.gif (http://www.grabchicago.com)

vuxanne
05.04.2013, 17:43
Simo, no problemos.

Pogledajte najlepsu musku sirenu klikni (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pdrwgn_ABrk)

vuxanne
06.04.2013, 05:01
LA Times clanakThree justices' concern over gay parenting surprises experts - (http://www.latimes.com/news/nationworld/nation/la-na-court-gay-parents-20130406,0,2117892.story)

"Nearly 40,000 children in California are being raised by gay couples."

Cini mi se ako hocete da imate decu u homoseksualnom braku, da he Kalifornija prava drzava za to.

cukoni
07.04.2013, 20:59
pored ovi spamova od nekih clanova,da pitam konkretno posto bi moglo koristi nekome ko ode dole,zasto je geyevima u vecini zemalja zabranjeno da doniraju krv?

Ivy
07.04.2013, 22:00
pored ovi spamova od nekih clanova,da pitam konkretno posto bi moglo koristi nekome ko ode dole,zasto je geyevima u vecini zemalja zabranjeno da doniraju krv?

Zato sto je veca sansa za prenosenje HIV-a prilikom nezasticenog spolnog odnosa kod M-M parova nego kod M-F parova. Ban je trebao sprijeciti prenosenje HIV-a. Osoba moze biti zarazena 3 tjedna do 3 mjeseca, a da testovi to ne pokazu (ovisno o nacinu testiranja). LGBT ogranizacije vide u ovome diskriminaciju, jer se osobe ne ispituje o tome prakticiraju li siguran seks ili ne, vec samo s kojim spolom. Muskarci koji prakticiraju siguran seks manja su sansa za prenosenje bolesti od muskaraca koji to ne cine, makar prvi bili gay, a drugi straight.

cukoni
07.04.2013, 22:53
Zato sto je veca sansa za prenosenje HIV-a prilikom nezasticenog spolnog odnosa kod M-M parova nego kod M-F parova. Ban je trebao sprijeciti prenosenje HIV-a. Osoba moze biti zarazena 3 tjedna do 3 mjeseca, a da testovi to ne pokazu (ovisno o nacinu testiranja). LGBT ogranizacije vide u ovome diskriminaciju, jer se osobe ne ispituje o tome prakticiraju li siguran seks ili ne, vec samo s kojim spolom. Muskarci koji prakticiraju siguran seks manja su sansa za prenosenje bolesti od muskaraca koji to ne cine, makar prvi bili gay, a drugi straight.

sta je ban?jel tacno da im imunitet nije otporan na to?

Sima
07.04.2013, 23:09
sta je ban? jel tacno da im imunitet nije otporan na to?

Da potsetim, tema je: "GEJ život u USA", ne: "Patofiziologija i socijalni aspekti HIV infekcije" :)

cukoni
07.04.2013, 23:12
Da potsetim, tema je: "GEJ život u USA", ne: "Patofiziologija i socijalni aspekti HIV infekcije" :)
nisu ni ove ofarbane kuce i par postova unazad tema,ni ovi klipovi nisu tema jer nemaju veze sa zivotom geyeva u USA,a ovo sto sam pitao moze bitni korisna stvar za sve,al ok ako smeta necemo o tome,tj ako nije korisno

snowflake
07.04.2013, 23:50
Drz'te se severa.

Jer na jugu sem Floride nije bas tako sjajno i bajno.


Rednecksi su jos "zaostali" po ovim pitanjima.

edinze
08.04.2013, 00:03
Cukoni,ne trosi zivce,covjek je takav i na drugim temama lik je svadjalacki nastrojen i nezadovoljan necim,ko god nesto napise on komentira sa negativnnim nabojem,tako da ne vrijedi.... I svako malo pise da je post izvan teme a sam isto radi na temi prazan ili namjesten stan,petlja crkvu,svetu kucu. Nisam hriscanin ali postujem sveta mjesta..... Bilo bi bolje da se svi skoncentrisemo na forum,temu i znacenje rijeci koje se pisu. Ovo pogotovo mislim na clanove koji su gore da budu jos aktivniji,prenose iskustva i ono sto zanima ljude koji tek trebaju da prave prve korake u toj prici... Kako bi reko lik,van je teme,ali sluzi u didakticke i pedagoske svrhe.

Smith6000
09.04.2013, 02:16
ako cemo vec o HIVu, kod istospolnih odnosa dve devojke sanse za prenos HIV je skoro 0% :P

Smith6000
09.04.2013, 02:58
On topic: Mislim da je Njujork jedan od retkih gradova u Americi koji nemaju ''gej cetvrt''. Mozda se moze reci da je West Village i Chelsea gay, ali gay nocni zivot, gay populacija, i ''gay desavanja'' su po celom Menhetnu, Bruklinu i Kvinsu. Svatko tko je ovde duze vreme primetice da je gay populacija grada bar 1/2 miliona, i gay ljudi na svakom cosku. :D

Koliko god da su ameri liberalni ljudi, moj utisak je da su ameri veoma konzervativni i religiozni od zapadne Europe, ali i dalje 10 koraka od prosecnog balkanskog stanovnika. Ako vec dolazite u America, drzite se vecih gradova, i ''blue states''

Ne zelim da ulazim u raspravu oko homoseksualnosti, ali ova tema je o gay zivotu u americi. Drzite se teme. Nisam ni ja za Trucking in usa, pa ne idem u tu temu da pljujem ljude koji se time bave.

trcilolatrci
13.04.2013, 22:25
Kao prvo, postovanje i dobro vece zelim svima:)

Imam konkretna pitanja vezana za brak (izmedju dve devojke) u SAD.
Ovako, moja divna Dama i ja zelimo da se vencamo, ona je drzavljanka SAD (odnosno ima i srpsko i americko drzavljanstvo-ne preko green card, ako to nesto znaci), ona je u Americi, ja sam (na moju veliku zalost) jos uvek u nebeskoj Srbiji:)), do kraja mecesa cu dobiti turisticku vizu, i onda idem k njoj:), ono sto mene zanima je sledece:

1. Da li postoji mogucnost da kada odem da se vencamo i da ja na taj nacin dobijem papire?

2. Ako ne, imate li neki konstruktivan predlog na koji nacin da promenim status vize kada odem, da li da pokusam preko radne..ili?

p.s
ove godine sam aplicirala i za green card.

Unapred se zahvaljujem svima na odgovorima, korisnim informacijama i nadam se konstruktivnim predlozima:)

Sima
14.04.2013, 00:07
Kao prvo, postovanje i dobro vece zelim svima:)

Imam konkretna pitanja vezana za brak (izmedju dve devojke) u SAD.
Ovako, moja divna Dama i ja zelimo da se vencamo, ona je drzavljanka SAD (odnosno ima i srpsko i americko drzavljanstvo-ne preko green card, ako to nesto znaci), ona je u Americi, ja sam (na moju veliku zalost) jos uvek u nebeskoj Srbiji:)), do kraja mecesa cu dobiti turisticku vizu, i onda idem k njoj:), ono sto mene zanima je sledece:

1. Da li postoji mogucnost da kada odem da se vencamo i da ja na taj nacin dobijem papire?

2. Ako ne, imate li neki konstruktivan predlog na koji nacin da promenim status vize kada odem, da li da pokusam preko radne..ili?

p.s
ove godine sam aplicirala i za green card.

Unapred se zahvaljujem svima na odgovorima, korisnim informacijama i nadam se konstruktivnim predlozima:)

Zdravo Trcilolatrci! Možeš da se venčaš sa devojkom, ali na žalost, to još uvek ne može da ti reši papire jer je brak još uvek u nadležnosti pojedinačnih saveznih država, a imigracija na nivou federalne vlade koja ne prepoznaje istopolne brakove. O tome se trenutno vodi debata pred Vrhovnim sudom i svi se nadamo pozitivnom ishodu tako da će se i to promeniti (pročitaj moj prvi post (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1257) na ovoj temi za detalje).

Da bi se venčala u nekoj od saveznih država koje dozvoljavaju gej brak ili imaju instituciju civilnog partnerstva, potrebno je da poneseš izvod iz matične knjige rođenih na međunarodnom formularu (ili tzv. međunarodnu krštenicu).

Svoj legalan status možeš da održavaš tako što ćeš se prebaciti na F1 studentsku vizu o čemu smo već detaljno pisali na temi "Potreban savet u vezi US vize (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=722)", ali to su sve više saveti za strejt ljude.

Ti kao pripadnica LGBT zajednice nema potrebe da se toliko cimaš i mučiš jer možeš lako po dolasku da dobiješ zelenu kartu i rešiš svoje papire i to svaki upućeniji gej odavde može da ti pomogne. Ja ovde neću javno da pišem o tome, da ne bi bilo zloupotrebe od strane ljudi koji nisu gej. Tvoja devojka to može lako da sazna u gej krugovima ovde, ako ne - neko od nas će ti već privatno objasniti detalje (naravno, moramo da budemo sigurni da se zaista radi o nekom iz LGBT zajednice).

trcilolatrci
14.04.2013, 09:31
Dragi Simo, hvala na iscrpnom odgovoru!
da, procitah o tom zakonu koji bi trebalo da se izglasa, no, rekoh da i vas sa foruma pitam kako stvati stoje po tom pitanju:)

Zanima me, da li bi neko mogao, ili Vi Simo, da mi objasnite malo oko tih ''detalja'' za mogucnost dobijanja papira?ja jedino mogu da ostavim svoj e-mail, ako sme javno da se ostavlja (no,ipak nek to bude krajnje resenje, zbog raznih ludjaka :)))))
Sto se tice mog dokazivanja da sam lezbejka, to mi u licnoj karti ne pise:)))))))salim se ja malo:), elem, ja nisam clan niti jednog LGBT pokreta, tipa
Kvirije, ili pak Labrisa, itd..zasto?vrlo je jednostavno, iz istog razloga sto nisam clan niti jedne politicke stranke, ne volim kolektivna udruzenja, iako podrzavam ideologiju, a drugo stvarno nisam psiho strejt devojka koja je hoce da se dokopa Amerike po svaku cenu,pa sada pisem na ovom forumu (mada, verujem da i takvih slucajeva ima), sto se tice moje drage, ona u Americi ne zna nikog ko je gay, a da je iz Srbije, Balkana uopste, njene prijateljice su Amerikanke.. Dakako da sam mislila i o studentskoj vizi kao jednoj od solucija, jer svakako planiram da upisem u jednom trenutku doktorske studije u SAD.

E, sad, ako bi neko mogao da mi obrazlozi i da vise informacija o ovome o cemu je Sima pisao,tj.o mogucnosti dobijanja papira u SAD, kao pripadnica LGBT zajednice bicu vrlo zahvalna!

Sima
15.04.2013, 04:56
Dragi Simo, hvala na iscrpnom odgovoru!
da, procitah o tom zakonu koji bi trebalo da se izglasa, no, rekoh da i vas sa foruma pitam kako stvati stoje po tom pitanju:)

Zanima me, da li bi neko mogao, ili Vi Simo, da mi objasnite malo oko tih ''detalja'' za mogucnost dobijanja papira?ja jedino mogu da ostavim svoj e-mail, ako sme javno da se ostavlja (no,ipak nek to bude krajnje resenje, zbog raznih ludjaka :)))))
Sto se tice mog dokazivanja da sam lezbejka, to mi u licnoj karti ne pise:)))))))salim se ja malo:), elem, ja nisam clan niti jednog LGBT pokreta, tipa
Kvirije, ili pak Labrisa, itd..zasto?vrlo je jednostavno, iz istog razloga sto nisam clan niti jedne politicke stranke, ne volim kolektivna udruzenja, iako podrzavam ideologiju, a drugo stvarno nisam psiho strejt devojka koja je hoce da se dokopa Amerike po svaku cenu,pa sada pisem na ovom forumu (mada, verujem da i takvih slucajeva ima), sto se tice moje drage, ona u Americi ne zna nikog ko je gay, a da je iz Srbije, Balkana uopste, njene prijateljice su Amerikanke.. Dakako da sam mislila i o studentskoj vizi kao jednoj od solucija, jer svakako planiram da upisem u jednom trenutku doktorske studije u SAD.

E, sad, ako bi neko mogao da mi obrazlozi i da vise informacija o ovome o cemu je Sima pisao,tj.o mogucnosti dobijanja papira u SAD, kao pripadnica LGBT zajednice bicu vrlo zahvalna!


Mislim da tebi i ostalim gejevima koji planiraju u USA nije u interesu da se o ovome na forumu javno piše. A evo zašto:

Na ovom forumu se već u temi "Kako doći do Amerike na druge načine (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1248)" vrlo detaljno raspravljalo kao na ilegalan način doći i ostati u Americi, tako da je očigledno da ima ljudi koji ne prezaju ni od čega i ja ne želim ovde da prevarantima dajem ideje.

Evo na primer: Zbog takvih likova ni u Ilinoisu, koji je bio jedina država u Americi koja je izdavala strancima vožačke dozvole bez restrikcija, od septembra više ne može da se izvadi vozačka dozvola kao što je nekad mogla.

Za celu ovu situaciju su zaslužni baš naši sa Work and Travel programa koji su krajem avgusta došli organizovano sa istočne obale (DC area), svi sa falsifikovanom papirologijom za dobijanje dokumenata. Svima je na tim falsifikatima bila ista adresa (neko je sve to hteo da smandrlja na brzinu u Photoshop-u pa se nije baktao da bar promeni adrese ili da ih pošalje u različite DMV kancelarije), i svi su onako kao ovce u DMV-u stali u red jedan iza drugog...

Epilog: službenici u DMV-u su provalili, pozvali policiju, 14 naših pohapšenih (ostali se razbežali), a iz Springfilda je zatim početkom septembra stigao dopis u sve DMV punktove da je procedura pooštrena u svim kategorijama ne-imigranata: Dokumenta se izdaju samo ukoliko dokažu da su u USA legalno proveli 6 meseci i da imaju dokument koji pokazuje da će u USA ostati legalno još 12 meseci. Tako je i poslednja luka u USA u kojoj su još i ovako i onako dobijana dokumenta više ne postoji. (Detaljnije na temi: "Trucking in USA (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1132&page=5)")

Zato mislim da je dovoljno da ti javno kažem da postoji legalan način za pripadnike LGBT zajednice da dobiju zelenu kartu i da gotovo nema geja koji nema papire u Americi (sem nekolicine tužnih primera jer se nisu angažovali na vreme - postoji zakonski rok kad mora da se započne procedura od ulaska u Ameriku).

Lako je reći: "Ja se družim samo sa Amerikancima, ja ne znam". Mislim da treba da se angažujete malo oko tako važne stvari, informacija postoji u LGBT zajednici i organizacijama - nevezano da li znate nekoga iz Srbije ili ne.

Jack.
15.04.2013, 12:23
Samo da napomenem da Illinois nije jedina država gdje se moglo dobit dokumente na taj način. Naime imaju još 2 države po mome saznanju koje to isto rade dan danas.
Slazem se za ostalo navedeno. Gay osobe koje dolaze u USA neka se posavjetuju u svojoj zajednici.

trcilolatrci
16.04.2013, 13:41
Hvala svima na odgovorima, ispraticu Vase instrukcije, pozdravici

Zana
18.04.2013, 04:53
And, this is how you do it:

Slate: New Zealand Lawmakers Burst Into Song as They Legalize Gay Marriage (http://www.slate.com/blogs/the_slatest/2013/04/17/new_zealand_gay_marriage_law_passes_supporters_sin g_maori_love_song_in_parliament.html)

Sima
12.05.2013, 09:53
Delaver je postao 11. američka savezna država koja je odobrila brak među gejevima!

Guverner Delavera Džek Markel potpisao je zakon 7. maja koji je državni Senat izglasao samo sat ranije.

Stanovnici Delavera koji žele da stupe u gej brak mogu to učiniti već od 1. jula, a zakon takođe predviđa i mehanizam kojim će se prethodno sklopljena civilna partnerstva u Delaveru prevesti u punopravni brak.

Savezna država Minesota je, istovremeno, izgleda spremna da postane 12. država koja će učiniti taj potez.

Pored toga, još u 5 saveznih država se do kraja godine priprema puno priznavanje gej brakova i to u: Ilinoisu, Rod Ajlendu, Nju Džersiju, Kaliforniji i Havajima.

Sima
14.05.2013, 03:20
I da, kao što se i očekivalo – Minesota je danas postala 12. savezna država koja je odobrila gej brakove!

http://msnbcmedia.msn.com/j/MSNBC/Components/Photo/_new/130513-gay-marriage-minnesota-553p.photoblog600.jpg

Samo 6 dana nakon što je Delaver izjednačio prava homoseksualnih i heteroseksualnih parova na stupaje u brak, danas je Senat države Minesota izglasao to isto pravo i za svoje građane.

Guverner Minesote Mark Dejton je najavio da će zakon potpisati već sutra, tako da će prvi gej parovi moći da stupe u punopravni brak od 1. avgusta.

Ovo je još jedna pobeda u nizu boraca za LGBT prava u Americi, a kao krunu ove borbe očekujemo legalizaciju istopolnih brakova na saveznom nivou.

Inače sledeća država na Srednjem zapadu koja bi trebalo da izjednači prava na brak istopolnim parovima je Ilinois, tim pre što je Gornji dom parlamenta na Dan zaljubljenih – 14. februara ove godine izglasao ovaj zakon i čeka se glasanje u donjem domu. Guverner Ilinoisa Pet Kvin je već izjavio da će zakon potpisati čim ga izglasa i Donji dom.

Smith6000
14.05.2013, 04:01
S obzirom da je ovo imigracioni forum, mislim da svi cekaju federalni nivo. :naughty:

vuxanne
14.05.2013, 18:02
U Svajcarskoj zene nisu imale pravo glasa do 1979. Meni ova borba za pravo da se legalizuje necija veza pred drzavom lici na jednu od tih prekretnica. A ja se pokusavam i naprezem da ukapiram tu drugu stranu ali mi nesto ne ide, sta kome smetaju brakovi bilo kakvi i izmedju bilo koje dvoje ljudi. A mogu misliti kako je onima u Srbiji/Bosni/Hercegovini/Crnoj Gori/gde kog kod nas sto se vencavaju zbog ocekivanja svoje porodice, neki cak i decu dobiju sa partnerima koje uopste i ne vole samo zato sto moraju da igraju tu drustvenu igru svi smo istog kalupa. A ceo zivot pate i vole sasvim drugu osobu sa kojom ne smeju da zive ni za ruku na ulici da se uhvate.

Sima
15.05.2013, 03:31
U Svajcarskoj zene nisu imale pravo glasa do 1979. Meni ova borba za pravo da se legalizuje necija veza pred drzavom lici na jednu od tih prekretnica. A ja se pokusavam i naprezem da ukapiram tu drugu stranu ali mi nesto ne ide, sta kome smetaju brakovi bilo kakvi i izmedju bilo koje dvoje ljudi. A mogu misliti kako je onima u Srbiji/Bosni/Hercegovini/Crnoj Gori/gde kog kod nas sto se vencavaju zbog ocekivanja svoje porodice, neki cak i decu dobiju sa partnerima koje uopste i ne vole samo zato sto moraju da igraju tu drustvenu igru svi smo istog kalupa. A ceo zivot pate i vole sasvim drugu osobu sa kojom ne smeju da zive ni za ruku na ulici da se uhvate.

Upravo tako – ne tako davno, kada žene još uvek nisu imale pravo glasa, mnogi političari su se bunili da je rano da se raspravlja o tome da one dobiju pravo glasa, jer država ima mnogo važnijih problema. Ratovi, političke i socijalne krize nisu nestale i da je ovaj argument uvažen, žene do danas ne bi dobile pravo glasa. Ukoliko bi se o svakom napretku ovako razmisljalo, civilizacijski napredak bi bio ozbiljno doveden u pitanje. Ali život znači neprestan napredak, napuštanje starog i dosezanje novog. Ukoliko bi se čekalo da se reše svi problemi da bi se radilo na nekim drugim, pitanje je da li bi se ikad to i dočekalo.

U društvu postoji puno važnih problema na kojima treba raditi istovremeno. Zbog toga postoje brojne nevladine i vladine organizacije i aktivisti i aktivistkinje koji se bave različitim problemima.

I ja sam pokušao da se stavim u kožu one druge strane, ali nisam uspeo da nađem, niti sam do sada čuo i jedan racionalan ralog protiv izjednačavanja građanskih i ljudskih prava među svim ljudima. Zato mi se čini da razlog leži u neobrazovanju, licemerju i sebičnoj želji da se drugi ljudi slobodno diskriminišu i omalovažavaju. Ali svet oko nas se menja, civilizacijski napredak je nezaustavljiv – samo je pitanje vremena kada će talas promena zapljusnuti i mračni Balkan. Nažalost dok se to ne desi, zbog pritiska i netrpeljivosti okoline, mnogo ljudi tamo neće biti u mogućnosti da vodi ispunjen i slobodan život.

Sima
17.05.2013, 11:34
http://www.zelenalutrija.com/forum/picture.php?albumid=35&pictureid=248

17. maj je Međunarodni dan borbe protiv homofobije i transfobije (IDAHO – The International Day Against Homophobia and Transphobia) u svetu se obeležava od 1990. godine kada je Svetska zdravstvena organizacija skinula homoseksualnost sa liste bolesti.

U ražličitim delovima sveta, zavisno od stepena razvoja društva, ovaj dan se drugačije obeležava i kao glavnu temu za ovu godinu ima onaj problem koji je u tom društvu trenutno dominantan. Ja ću se ograničiti samo na Ameriku i Balkan (ili nebo i zemlju, ali šta da se radi).

Homofobija je podsvesni strah i averzija prema osobama homoseksualne orijentacije uključujući osobe koje su tako percipirane, dok se institucionalna homofobija odnosi na brojne načine kojima vlada, poslovni sektor, crkve i druge institucije i organizacije vrše diskriminaciju na temelju seksualne orijentacije.

Homofobija kao negativna pojava u društvu zavisi od mnogo faktora. Ona nastaje zato što su pripadnici LGBT zajednice manjinska grupa koja je stigmatizovana od mnogih kultura i društava i prema kojoj ljudi istorijski projektuju svoje frustracije i tako se oslobađaju anaksioznosti i tenzije. Homofobija je zato izraženija u onim drustvima u kojima dominira siromaštvo i manjak obrazovanja i tolerancije, to jest tamo gde nisu zadovoljene osnovne ljudske fiziološke i intelektualne potrebe. U društvima gde je više stvari uređeno, ona je znatno manje prisutna zato što su tamo ljudi zadovoljniji svojim životom i svoje frustracije koje imaju (a svaki čovek ih ima) filtriraju na druge, socijalno prihvatljivije načine.

Što se zemalja Balkana tiče ova pravila potpuno važe, jer je siromaštvo rasprostranjeno, obrazovanje je na jako niskom nivou (na primer u Srbiji 1,35 miliona ljudi je potpuno nepismeno, a visokoobrazovanih ljudi je samo 6,5%), nema jakih institucija i društvene pravde. Zbog svega toga je homofobija veoma rasprostranjena, a pripadnici LGBT zajednice se vide kao dodatna pretnja na razbijanju konzervativnog morala kao jedinog kohezionog faktora u društvu.

Zbog svega toga tema današnjeg IDAHO-a tamo je tolerancija, borba protiv nasilja i diskriminacije u svakodnevnom životu i u institucijama.

U Americi, sa druge strane, tema ove godine je borba protiv Sajberhomofobije, odnosno homofobije na Internetu i društvenim mrežama.

Sajberhomofobija je manifestacija homofobije na Internetu i društvenim medijima u vidu širenje negativnih stavova prema homoseksualnosti i rodnom identitetu koristeći medije kao što su, na primer, Facebook, YouTube, Twitter ili razni forumi za diskusije kao što je ovaj. Tom prilikom se seksualne manjine predstavljaju kao inferiorne, nemoralne ili bolesne i to bilo u obliku šala ili zadirkivanja, ili pak na otvoreno mrzak ili neprijateljski način. Korišćenje ovih medija kontinuirano protiv nekoga može da predstavlja pravi čin nasilništva i viktimizacije.

Primera ovoga, nažalost, ima pregršt baš i na ovom forumu – dovoljno je samo da se pogledaju predhodne stranice ove teme koja sadrži postove koji otvoreno zagovaraju mržnju, sagregaciju, svrstavaju pripadnike LGBT zajednice u kategoriju bolesnika, a neki su čak išli i do saveta kako se protiv homoseksualnosti boriti crnom magijom i bajalicama.

Ciljevi ovogodišnje kampanje na IDAHO dan u Americi su:

Da se korisnicima Interneta da do znanja na svakodnevno prisustvo homofobije na Webu
Obaveštavanje korisnika Interneta o efekatima koje homofobija i maltretiranje imaju na zdravlje svojih žrtava
Podsticanje administratora vebsajtova da obrišu sadržaje koji propagiraju mržnju, netoleranciju, nasilje i slično
Obaveštavanje korisnika Interneta o značaju prijavljivanja administratorima i osuđivanju homofobičnih ili uvredljivih opaski i komentara


Kao i svuda, homofobične primedbe na Internetu i na društvenim medijima ne bi trebalo da prođu nezapaženo. Načini na koje se može boriti protiv sajberhomofobije:

Važno je da se neželjeni sadržaji prijavljuju web administratorima
Podstaknite svoje prijatelje da učine isto
Prijavite homofobičan vebsajt Internet provajderu ili hostu


Na kraju bi sa vama hteo da podelim poruku Kancelarije za ljudska prava Ujedinjenih nacija (http://www.youtube.com/watch?v=sYFNfW1-sM8&feature=player_embedded) snimljene povodom Međunarodnog dana borbe protiv homofobiije i transfobije.

vuxanne
17.05.2013, 13:50
Juce je bio zanimljiv clanak u Blicu klikni (http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/382845/Mapa-homofobne-Evrope-Srbija-pri-dnu-liste-ali-tolerantnija-od-Italije-i-Poljske)

http://www.blic.rs/data/images/2013-05-16/341865_homofobija-01_origh.jpg?ver=1368705821.jpg

Sima
19.05.2013, 10:01
Kampanja "I’m Sorry" (http://www.themarinfoundation.org/imsorry/) (žao mi je), je pokušaj hrišćana Čikaga da se izvinu za svu štetu i duševni bol koje su hrišćanske crkve nanele LGBT zajednici i pokažu svoju posvećenost da se stvari promene na bolje na opipljiv način.

http://www.zelenalutrija.com/forum/picture.php?albumid=36&pictureid=249

Kampanja je počela tako što su se hrišćani iz Čikaga, u organizaciji nevladine organizacije Marin Foundation, 2010. godine pojavili na Čikaškoj gej paradi sa transparentima i majicama sa natpisima: "I’m Sorry".

Kampanja traje i dalje i trenutno ima preko 13 miliona pregleda na Reddit-u i BuzzFeed-u, preko 5 miliona "Lajkova" i 2 miliona "Šerova" na Fejsbuku, preko 3 miliona pregleda na blogovima kampanje, preko 2 miliona "Tvitova" i stotine hiljada nezavisnih blogova i komentara.

Sve ovo pišem u želji da onim pripadnicima LGBT zajednice koji možda razmišljaju o Čikagu, a nisu sigurni da li je pametno ovde dolaziti, razbijem sliku koja postoji kod naše emigracije kao gradu radnika i kamiondžija. Sve to, naravno, postoji kao neki paralelni svet ovde, ali ako ste planirali da dođete u Čikago, na primer, zbog škole, ili nekog posla ili da ovde započnete život kao novi emigrant jer je relativno lako snaći se za kvalitetan smeštaj za razumnu cifru, posao i eventualno školu/fakultet – ovi i ovakvi događaji poziciraju Čikago visoko na listi gay-friendly gradova u Americi. Jedna napomena samo: Dobro birajte društvo kada su "naši" strejt ljudi u pitanju.

Liknovi kampanje:

www.themarinfoundation.org/imsorry/
www.loveisanorientation.com/category/im-sorry-campaign/

vuxanne
23.05.2013, 00:29
Ovo je strasno klikni (http://wtkr.com/2013/05/22/gay-florida-teenager-faces-charges-over-her-underage-girlfriend/) - devojka u Floridi u kucnom pritvoru zbog veze sa 4 godine mladjom

Sima
01.06.2013, 10:52
MESEC PONOSA LEZBEJKI, GEJEVA, BISEKSUALNIH I TRANSRODNIH OSOBA 2013. GODINE (http://www.windycitymediagroup.com/lgbt/President-Obama-makes-LGBT-Pride-Month-proclamation-/43044.html)

OD PREDSEDNIKA SJEDINJENIH AMERIČKIH DRŽAVA


PROGLAS

Za više od dva veka, naša nacija se borila da transformiše ideale slobode i jednakosti od osnivačkih obećanja sve do današnjih dana. Lezbejke, gej, biseksualni i transrodni (LGBT) Amerikanci i njihovi saveznici su naporno radili na sledećem velikom poglavlje te istorije — počevši od posetilaca Stounvol Ina, koji su zapalili iskru pokreta koji će biti na usluzi članovima zajednice koji konačno mogu biti iskreni u vezi toga koga vole i koji ohrabruje mlade ljude da svaki dan mogu slobodno da govore i izjašnjavaju se o svojoj orijentaciji.

Ove godine, slavimo mesec ponosa LGBT osoba u trenutku velike nade i napretka, priznajući da još toga treba da se uradi. Podrška za ravnopravnost LGBT zajednice raste, predvođena generacijom koja razume da je, po rečima dr Martina Lutera Kinga, "nepravda bilo gde, pretnja pravdi svugde." U toku proteklih godinu dana, po prvi put, birači u više država potvrdili su jednakost prava za stupanje u brak za istopolne parove. Državne i lokalne vlasti su preduzele značajne korake da obezbede preko potrebne zaštitne mere za transrodne Amerikanace.

Moja administracija je ponosan partner na putu ka ravnopravnosti LGBT zajednice. Proširili smo zaštitu na osnovu zločina iz mržnje tako da on sada uključuje i napade na osnovu seksualne orijentacije ili rodnog identiteta i ukinuli princip: "Ne pitaj, ne govori." Ukinuli smo zabranu ulaska u SAD osobama zaraženim HIV-om i obezbedili prava na posete u bolnici za LGBT pacijenate. Zajedno, istraživali smo i pozabavili se sveprisutnim maltretiranjem sa kojim se suočavaju LGBT učenici, zabranili smo diskriminaciju na osnovu seksualne orijentacije i rodnog identiteta u Saveznom zakonu u vezi stanovanja, i proširili beneficije za partnere koji su u istopolnim civilnim partnerstvima. Ranije ove godine, potpisao sam reautorizaciju Zakona za zabranu nasilja nad ženama (VAWA) koji zabranjuje diskriminaciju na osnovu seksualne orijentacije ili rodnog identiteta u sprovođenju bilo kog programa koga finansira VAWA. I zbog toga što su LGBT prava ljudska prava, moja administracija sprovodi, po prvi, put Federalnu strategiju za unapređenje ljudskih prava LGBT osoba širom sveta.

Svedoci smo stvarne i trajne promene, ali naš posao nije završen. Ja ću nastaviti da podržavam potpunu i sveobuhvatnu primenu Zakona protiv diskriminacije, kao i Zakona za poštovanje braka. Moja administracija nastavlja sa realizacijom Zakona za pristupačnu zdravstvenu zaštitu, koji počev od 2014. godine, zabranjuje osiguravajućim društvima da odbiju izdavanje zdravstvenog osiguranja na osnovu seksualne orijentacije ili rodnog identiteta, kao i sa realizacijom Nacionalne strategije za HIV/AIDS koja se bavi različitim uticajima epidemije HIV-a na pojedine LGBT pod-zajednice. Još je dug put pred nama, ali ako nastavimo ovim putem zajedno, uveren sam da će jednog dana uskoro, od obale do obale, svi naši mladi ljudi gledati u budućnost sa istim osećajem obećanja i mogućnosti. Uveren sam u to, jer sam video talenat, strast i posvećenost LGBT aktivista i njihovih saveznika, i znam da kada se svi glasovi ujedine sa zajedničkim ciljem, oni se tada ne mogu zaustaviti.

STOGA, JA, BARAK OBAMA, predsednik Sjedinjenih Američkih Država, na osnovu ovlašćenja koja mi pripadaju Ustavom i zakonima Sjedinjenih Američkih Država, proglašavam jun 2013. godine kao Mesec ponosa za lezbejke, gej, biseksualne i transrodne osobe. Pozivam narod Sjedinjenih Američkih Država da eliminišu predrasude gde god postoje, i da proslave veliku raznovrsnost američkog naroda.

U POTVRDU ČEGA, svojeručno potpisujem ovaj Proglas trideset i prvog dana maja, leta Gospodnjeg dve hiljade trinaestog, a od nezavisnosti Sjedinjenih Američkih Država dve stotine i trideset sedmog.

BARAK OBAMA

vuxanne
13.06.2013, 15:05
Juce sam videla dve zene sa dvoje dece bas su delovali kao jedna mala skladna porodica.

dreamerns
26.06.2013, 15:34
Srusena DOMA....cestitamo :-) http://www.huffingtonpost.com/2013/06/26/supreme-court-doma-decision_n_3454811.html

Sima
27.06.2013, 06:48
http://www.zelenalutrija.com/forum/picture.php?albumid=38&pictureid=251
Da, kao što smo očekivali – američki Vrhovni sud odbacio je danas federalni zakon (DOMA) po kojem je brak definisan isključivo kao zajednica muškarca i žene.

Sud u saopštenju navodi da je DOMA neustavan akt koji ima za cilj da naruši jednakost i slobodu svih građana, garantovanu Petim amandmanom Ustava, kao i da tretira ljude koji žive u istopolnom braku kao manje vredne od drugih.

Vrhovni sud SAD je takođe presudio da sponzori spornog "Proposition 8" u Kaliforniji, koji zagovara zabranu istopolnih brakova, nisu imali pravnu osnovu da se žale na odluku suda iz 2010. koja je dozvoljavala gej brakove i time, zapravo, ponovo omogućio sklapanje gej brakova u Kaliforniji. Očekuje se da će prvi istopolni brakovi u Kaliforniji moći da se sklope već za mesec dana.

Šta još donosi obaranje DOMA-e:

— Porodične penzije: DOMA je zabranjivala gej i lezbejskim parovima ostvarivanje mnogih prava iz oblasti socijalne zaštite, a jedno od njih je da će od sada i istopolni supružnici imati pravo da nastave da primaju penziju nakon smrti partnera, koju su heteroseksualni partneri oduvek imali.

— Porodično zdravstveno osiguranje: Do sada nije bilo moguće da jedan partner osigura svog istopolnog supružnika preko zdravstvenog osiguranja svoje firme, kao što to heteroseksualni supružnici mogu. Drugi partner je do sada morao sam da se snađe za osiguranje. Zdravstveno osiguranje za istopolnog supružnika će sada biti dostupano i bez dodatnog oporezivanja.

— IRS (poreske) olakšice: Gej i lezbejski parovi se istorijski suočavaju sa većim poreskim opterećenjem od tradicionalnih parova. Istopolni supružnici mogu konačno da zajednički podnesu poresku prijavu (veoma važna stavka u svakodnevnom životu u Americi) i tako izbegnu dodatno oporezivanje zarada i imovine. Ova privilegija do sada je bila rezervisana samo za heteroseksualne parove.

— Bolovanje: Dosadašnji zakon ne dozvoljava gej i lezbejskim parovima pravo na bolovanje u slučaju bolesti partnera, kao što to dozvoljava heteroseksualnim partnerima. Nakon odluke Vrhovnog suda privilegije koje omogućava Porodični zakon o bolovanju (Family and Medical Leave Act) će uskoro postati dostupan i istopolnim supružnicima.

— Zelene karte i vize: Procenjuje se da trenutno postoji oko 28.500 dvonacionalnih istopolnih parova – što znači da je jedan od partnera američki državljanin ili rezident a drugi nije. DOMA nije omogućavala drugom partneru da emigrira. Dok u heteroseksualnoj varijanti oba partnera dobijaju Zelenu kartu nakon izvlačenja na lutriji (na primer), istopolni partneri su morali da se snalaze na druge načine ili oproste od Zelene karte ili jedno od drugog (što je veoma bolna i nepravedna praksa). Ali gejevi i lezbejke konačno mogu da lobiraju u saveznoj vladi za Zelene karte ili vize za svog partnera istog pola koji nije američki državljanin.

Hvala svima na čestitkama i podršci! Čestitam nam svima na ovoj velikoj pobedi (danas smo u Čikagu mini-paradom proslavili ovu pobedu – velika parada ponosa je za vikend), uživajte u novoizvojevanim pravima i čekamo da veliki talas promena u sferi ljudskih prava i sloboda uskoro zapljusne i Balkanske prostore!

zvercica
27.06.2013, 07:59
Iskreno, nikad se nisam previše interesovala šta je to konkretno šta traže LGBT zajednice i nekako sam stekla utisak da su prava na penzije, bolovanja, zelenu i slično kartu već ostvarena... Ne znam otkud mi takav utisak. Verovatno zato što USA doživljavam kao potpuno liberalnu zemlju gde je potpuno u redu biti gay, a to "potpuno u redu" znači da i država podržava taj stav i definiše zakone u skladu sa tim...

U svakom slučaju ČESTITAM i iskreno se nadam da će se i ostala prava izjednačiti sa heteroseksualnim parovima!

vuxanne
27.06.2013, 17:20
Da dodam jos jednu stavku - studentske stipendije jer ce moci da bracne kako se vec kaze partnere/drugove/drugarice vode legalno kao dependente klikni (http://chronicle.com/article/Ruling-on-Same-Sex-Marriage/140035/?cid=at&utm_source=at&utm_medium=en)

Meni je taj DOMA licio na to da bi im sledeci korak bio da zabrane brakove parovima razlicitog pola koji nece da imaju decu. Pa nakon toga da daju minimalan broj dece po paru i slicno...

Zana
03.07.2013, 23:38
"After last week’s decision by the Supreme Court holding that Section 3 of the Defense of Marriage Act (DOMA) is unconstitutional, President Obama directed federal departments to ensure the decision and its implication for federal benefits for same-sex legally married couples are implemented swiftly and smoothly. To that end, effective immediately, I have directed U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) (http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=4579215c310af310VgnVCM100000082ca60aRCR D&vgnextchannel=e7801c2c9be44210VgnVCM100000082ca60a RCRD) to review immigration visa petitions filed on behalf of a same-sex spouse in the same manner as those filed on behalf of an opposite-sex spouse."

:1081:

Vodavoda
31.08.2013, 16:03
Simooo, imam mnogo pitanja za tebe s obzirom da smo iste orijentacije. Ako bi bio voljan da procaskamo I upoznas me bolje sa nekim stvarima moj mail je popovdule at yahoo.com. Nov sam na ovom forumu ali kapiram da nema pm

Vodavoda
02.09.2013, 17:45
MESEC PONOSA LEZBEJKI, GEJEVA, BISEKSUALNIH I TRANSRODNIH OSOBA 2013. GODINE (http://www.windycitymediagroup.com/lgbt/President-Obama-makes-LGBT-Pride-Month-proclamation-/43044.html)

OD PREDSEDNIKA SJEDINJENIH AMERIČKIH DRŽAVA


PROGLAS

Za više od dva veka, naša nacija se borila da transformiše ideale slobode i jednakosti od osnivačkih obećanja sve do današnjih dana. Lezbejke, gej, biseksualni i transrodni (LGBT) Amerikanci i njihovi saveznici su naporno radili na sledećem velikom poglavlje te istorije — počevši od posetilaca Stounvol Ina, koji su zapalili iskru pokreta koji će biti na usluzi članovima zajednice koji konačno mogu biti iskreni u vezi toga koga vole i koji ohrabruje mlade ljude da svaki dan mogu slobodno da govore i izjašnjavaju se o svojoj orijentaciji.


BARAK OBAMA


Simoo, ne radi ti mail pa pisi na moj ako imas neki drugi popovdule at yahoo.com

argonaut
08.10.2013, 01:44
Mislim da tebi i ostalim gejevima koji planiraju u USA nije u interesu da se o ovome na forumu javno piše. A evo zašto:

Na ovom forumu se već u temi "Kako doći do Amerike na druge načine (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1248)" vrlo detaljno raspravljalo kao na ilegalan način doći i ostati u Americi, tako da je očigledno da ima ljudi koji ne prezaju ni od čega i ja ne želim ovde da prevarantima dajem ideje.

Evo na primer: Zbog takvih likova ni u Ilinoisu, koji je bio jedina država u Americi koja je izdavala strancima vožačke dozvole bez restrikcija, od septembra više ne može da se izvadi vozačka dozvola kao što je nekad mogla.

Za celu ovu situaciju su zaslužni baš naši sa Work and Travel programa koji su krajem avgusta došli organizovano sa istočne obale (DC area), svi sa falsifikovanom papirologijom za dobijanje dokumenata. Svima je na tim falsifikatima bila ista adresa (neko je sve to hteo da smandrlja na brzinu u Photoshop-u pa se nije baktao da bar promeni adrese ili da ih pošalje u različite DMV kancelarije), i svi su onako kao ovce u DMV-u stali u red jedan iza drugog...

Epilog: službenici u DMV-u su provalili, pozvali policiju, 14 naših pohapšenih (ostali se razbežali), a iz Springfilda je zatim početkom septembra stigao dopis u sve DMV punktove da je procedura pooštrena u svim kategorijama ne-imigranata: Dokumenta se izdaju samo ukoliko dokažu da su u USA legalno proveli 6 meseci i da imaju dokument koji pokazuje da će u USA ostati legalno još 12 meseci. Tako je i poslednja luka u USA u kojoj su još i ovako i onako dobijana dokumenta više ne postoji. (Detaljnije na temi: "Trucking in USA (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1132&page=5)")

Zato mislim da je dovoljno da ti javno kažem da postoji legalan način za pripadnike LGBT zajednice da dobiju zelenu kartu i da gotovo nema geja koji nema papire u Americi (sem nekolicine tužnih primera jer se nisu angažovali na vreme - postoji zakonski rok kad mora da se započne procedura od ulaska u Ameriku).

Lako je reći: "Ja se družim samo sa Amerikancima, ja ne znam". Mislim da treba da se angažujete malo oko tako važne stvari, informacija postoji u LGBT zajednici i organizacijama - nevezano da li znate nekoga iz Srbije ili ne.

pozdrav svima.. od nedavno sam u USA par dana, pa me zanima ova varijanta dobijanja legalnih papira ljudi koji jESU gay orijentacije i da li je i na koji nacin moguce dobiti takvu vrstu vize.. naravno, ovde jesam trenutno legalno, ali moram da odrzavam taj F1 status.. S` obzirom da ne postoji ovde, koliko sam video privatnih poruka, kako mozemo da stupimo u kontakt da se takve informacije ne zloupotrebe za ljude koji nisu gay orijentacije a zele na taj nacin da se dokopaju te procedure? neki mail, nesto? :) hvala svima :)

Sima
09.11.2013, 03:38
http://www.zelenalutrija.com/forum/picture.php?albumid=39&pictureid=252

I da, konačno — Predstavnički dom Ilinoisa izglaso je zakon kojim se legalizuje sklapanje istopolnih brakova i tako postao 15. savezna država koja dozvoljava sklapanje gej brakova. Do sada je u Ilinoisu postojala samo instiitucija civilnog partnerstva za istopolne parove. Guverner Iliniosa Pet Kvin, koji je bio prisutan prilikom glasanja, izjavio je da namerava da potpiše zakon koji će početi da važi 1. juna 2014. godine.

Predsednik Barak Obama, koji je svojevremeno bio senator Iliniosa, podržao je ishod glasanja: "Mišel i ja smo radosni što će svi parovi u Ilinoisu koji se vole biti tretirani jednako i pravedno pred zakonom. Kao što sam i rekao u inauguracionom govoru u januaru, naše putovanje, kao nacije, neće biti okončano sve dok naša gej braća i sestre ne budu tretirani kao bilo ko drugi pred zakonom".

Do sada je već 14 američkih saveznih država i Distrikt Kolumbija, dozvolilo sklapanje gej brakova. Sledeći je na redu, najverovatnije, Mizuri.

HNY4U
22.12.2013, 09:24
Pre svega dobra tema, procitao sam par stranica a ima ih malo vise pa ono sto cu pitati ako je vec pisano na tu temu neka me obavesti samo linkom da ne bude ponavaljanj. Hvala unapred.

Kako je u ovom slucaju kod mene upoznao sam osobu sa kojom bih se zeleo upoznati i live ali je doticna iz USA i eto kod mene se pojavila zelja otici tamo.
Sto cu odma navesti da mi nije pozuda niti za tim novcem, niti preteranim poslom znaci ne bih isao tamo da 'pokusam' da zaradim i da se vratim vec ako bih uspeo otici (nekako) i ostao bih, samo me zanima KAKO :wtf:

Da li se Amasada pita za turisticku vizu ili koju? Koje su najbolje sanse da se predje preko okeana uzimajuci u obzir eto bi/gay osobe ako je to totalno bitno kada su vize u pitanju, bilo turisticke, poslovne, studetske ili sta znam jos kakve imaju. Poslovne i studetske bih preskocio jer niti studiram niti radim...

Ne znam da li cu biti jasan pitanje ako ako ne budem mogu jos jednom pokusati napisati konkretno sta me zanima, mada, nadam se da cete me i ovako razumeti. :obrva:

kaneolopa
23.12.2013, 21:18
Ponavljamo: ti sa turistickom vizom ne mozes da radis, ako ides u turizam ides u turizam. Ako zelis da radis onda trazis radnu vizu i posao pa radis.

loreley
23.12.2013, 21:55
Mozes da odes u turisticku posetu kod te osobe, ali tada, kao sto Kanelopa kaze, nemas pravo ni na sta osim na turizam.
Kasnije bi mogao da promenis status na primer stupanjem u brak sa tom (ili nekom drugom) osobom. Detalji zavise od pravila koja vaze u svakoj saveznoj drzavi ponaosob (negde su dozvoljeni gej brakovi, negde ne; negde se i vanbracne zajednice nakon nekoliko godina zajednickog zivota tretiraju ravnopravno bracnim itd. itd.).

Druga mogucnost je da trazis azil na osnovu (navodne ili stvarne) dikriminacije koju trpis u zemlji u kojoj zivis, ali je to dosta rizican potez i ishod moze biti svakakav.

HNY4U
24.12.2013, 01:14
@kaneolopa
Nije mi prioritet radna viza, ne gledam da se prebacim zbog posla nisam u tom fazonu...

@loreley
OK
Kazes mogu da odem turisticki ali citajuci forum i sanse dobijanja cak i turisticke vize moram imati 'cvrste' dokaze da cu se vratiti... a ja stvarno ne znam sta bih mogao navesti kao cvrste dokaze da cu se vraiti u svojoj drzavi... a vrlo su male sanse da cu dobiti bilo kakvu vizu ako kazem - upoznao sam preko interneta jako dobru, iskrenu osobu i zelim sa tom istom osobom nastaviti zajednicki zivot ili ipak postoji sansa ako ta ista osoba posalje nazovimo ga to 'garantno pismo' ako potvrdi da ce snositi moje troskove u roku od mesec ili 2 ako je toliko bitno?

HNY4U
24.12.2013, 01:55
How can my friend in Serbia come to the USA to visit me?? WHat is involved???

edit;
Eto dao sam mu moj username i sifru, pa ako nekoga ne mrzi neka mu napise na engleskom ono sto ga zanima, jer ni on ne zna bas najbolje oko tih stvari kao i sta ide.

Hvala.

Zana
24.12.2013, 03:25
Well, this is the first! Hello no-name friend :)

Applying for a visitor’s visa is a very simple process (unfortunately, I can’t say the same for getting one, especially when it comes to the US Embassy in Belgrade). Here is the Step-by-Step Guide (http://photos.state.gov/libraries/serbia/276710/dragicevicd/StepbystepGuide.pdf) to the application process. HNY4U has to prove that the purpose of his trip is to visit with you and not to immigrate to the United States; he needs to show that he plans to stay here for a limited time and that he has enough funds to cover the expenses (flight and everything else). You can opt to cover his flight (there is a field for it in the application form, but get him ready to do some explaining as to why you would do that for someone you’ve never met before). My suggestion is to make a “specific” plan for the visit, like find the events and destinations that you both would like to visit and explain all of that in a letter addressed to the Consular Officer. If HNY4U is not able to show the strong “ties” to his home country, my suggestion is to make the plans for no longer than two or three-week visit – considering this is his first time visa application, anything longer than that would probably make them very suspicious of potential immigration intent. Try not to reveal the relationship, insist that you are friends only and be prepared that HNY4U would likely be questioned in English (which shouldn’t be a problem, right? How else would you guys communicate :)). You can explain the plans in that letter and you can also tell them that you’ll provide the room and for other expenses… assure them that HNY4U will be covered by a visitor health insurance during the visit, and that you’ll make sure he returns home at the end of the planned visit.

That’s pretty much it: if during and/or after the visit you decide that your relationship is strong enough for HNY4U to move here, there is an option of filing for a K visa later (90 days visit for the purpose of getting married)…

I hope this helps… Happy Holidays :)

Z

loreley
24.12.2013, 22:08
NHY4U, Zana je sve objasnila. A ne bi bilo lose da razmislis i sta bi sve mogao navesti (i priloziti dokaze) kao razloge za povratak kuci nakon turisticke posete. Clanovi porodice, nekretnine, studije, posao, sta god.....

victoria
25.12.2013, 11:34
Dobar dan svima,

imam vise pitanja, na neke sam dobila odgovor citajuci ovaj forum, ali su mi i dalje mnoge stvari nejasne. Naime, kontaktirala sam mnoga LGBT udruzenja u Srbiji pokusavajuci da dobijem informaciju vezanu za taj famozni legalni nacin dobijanja zelene karte i jos uvek nisam uspela. S obzirom da poruku ne mogu da posaljem Simi (a ocigledno ni bilo kome drugom), molim vas ovako da mi pomognete jer mi je ta informacija veoma vazna.

Hvala unapred

Taji
25.12.2013, 15:05
Dobar dan svima,

imam vise pitanja, na neke sam dobila odgovor citajuci ovaj forum, ali su mi i dalje mnoge stvari nejasne. Naime, kontaktirala sam mnoga LGBT udruzenja u Srbiji pokusavajuci da dobijem informaciju vezanu za taj famozni legalni nacin dobijanja zelene karte i jos uvek nisam uspela. S obzirom da poruku ne mogu da posaljem Simi (a ocigledno ni bilo kome drugom), molim vas ovako da mi pomognete jer mi je ta informacija veoma vazna.

Hvala unapred

Victoria, dobro nam dosla na nas forum.
Biti u mogocnosti slati privatne poruke clanovima foruma nije pravo koje stices uclanjenjem nego privilegija koja se mora zaraditi.

Znaci, trebala bi da budes malo aktivna na ovom forumu, da das svoj doprinos (postovanjem) I onda ces steci pravo da saljes private poruke. Nisam vise sigurna koliko postova moras da ostavis, ali mislim da je negdje oko 30. Ako se varam, neka me neko od clanova ispravi.

Koliko vidim, ovo ti je tek prvi post. Srecno:grin:

HNY4U
26.12.2013, 04:00
Thanks, so much. Zana. This helps alot. I really appreciate it

Smith6000
26.12.2013, 05:10
Moje pitanje je: Ako je osoba izvucena na lutriji, kako ta osoba moze da se venca za svog partnera pre intervjua u ambasadi?

loreley
26.12.2013, 12:21
Moje pitanje je: Ako je osoba izvucena na lutriji, kako ta osoba moze da se venca za svog partnera pre intervjua u ambasadi?

Lako, mnogi su to radili. Vencas se i poneses vencani list na intervju. Pitace te gde ste se i kad upoznali, koliko ste dugo zajedno i slicno.... Ali nije nikakav problem da se tako nesto uradi i da i partner time dobije dozvolu da ide sa izvucenom osobom.

Eventualno to mozda treba prijaviti ambasadi pre intervjua, to ce bolje znati da ti kaze neko ko je kroz istu proceduru vec prosao, a ima takvih ovde.

vuxanne
26.12.2013, 17:26
Lako, mnogi su to radili. Vencas se i poneses vencani list na intervju. Pitace te gde ste se i kad upoznali, koliko ste dugo zajedno i slicno.... Ali nije nikakav problem da se tako nesto uradi i da i partner time dobije dozvolu da ide sa izvucenom osobom.

Eventualno to mozda treba prijaviti ambasadi pre intervjua, to ce bolje znati da ti kaze neko ko je kroz istu proceduru vec prosao, a ima takvih ovde.

A gde da se venca u Srbiji ako je LGBT? Jedino da dodju ovde turisticki da se vencaju u drzavama koje su odobrile zakon za jednake brakove.

victoria
27.12.2013, 15:12
Hvala na dobrodoslici :)

Nasa situacija je ovakva... Zivimo u Srbiji, ja imam dvojno (srpsko i USA drzavljanstvo, moja partnerka srpsko).
U sustini, pokusavamo da nadjemo najsigurniji i najbrzi (u smislu naseg eventualnog razdvajanja) nacin da napokon imamo neki normalan zivot. Zato i pitam za taj nacin koji je Sima spominjao.

Taji
27.12.2013, 18:16
Hvala na dobrodoslici :)

Nasa situacija je ovakva... Zivimo u Srbiji, ja imam dvojno (srpsko i USA drzavljanstvo, moja partnerka srpsko).
U sustini, pokusavamo da nadjemo najsigurniji i najbrzi (u smislu naseg eventualnog razdvajanja) nacin da napokon imamo neki normalan zivot. Zato i pitam za taj nacin koji je Sima spominjao.

Pa ti onda mozes da dodjes u USA, u jednu od drzava koje podrzavaju istospolne brakove, iznajmi stan, posao....namjestis se, sto bi rekli...partnerka neka dodje za tobom (ili sa tobom) na turisticku vizu, vjencate se I ti onda podnosis zahtjev za imigraciju tvog bracnog druga.....ona moze da ostane u USA dok joj ne istekne datum za izlazak iz zemlje, vrati se za Srbiju I saceka da se imigracioni postupak okonca...sve cirka za manje od godinu dana I eto, to bi bilo to (barem ja tako mislim). Srecno.

Magelan
27.12.2013, 18:28
Hvala na dobrodoslici :)

Nasa situacija je ovakva... Zivimo u Srbiji, ja imam dvojno (srpsko i USA drzavljanstvo, moja partnerka srpsko).
U sustini, pokusavamo da nadjemo najsigurniji i najbrzi (u smislu naseg eventualnog razdvajanja) nacin da napokon imamo neki normalan zivot. Zato i pitam za taj nacin koji je Sima spominjao.

Vrlo prosto. Vodis je sa sobom u US ambasadu i trazite verenicku K3 vizu. Nema potrebe za razdvajanjem i nema potrebe za cimatanjem preko turisticke.

victoria
27.12.2013, 19:00
I onda cekamo ovde da dobijemo K3? Na koliko se ta viza dobija? Pretpostavljam da bi dalji postupak bio da odemo u USA, vencamo se i trazimo zelenu kartu?

Hvala puno na odgovorima. :)

Magelan
27.12.2013, 19:40
Sve informacije (http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_2993.html) imas ovde :;D:

loreley
28.12.2013, 20:12
A gde da se venca u Srbiji ako je LGBT? Jedino da dodju ovde turisticki da se vencaju u drzavama koje su odobrile zakon za jednake brakove.

Pa u USA sam i mislila :rofl: , kakav istopolni brak u Srbiji, to nece da bude ni za 100 godina u ovoj dzamahiriji. Nazalost.
Njegov potencijalni partner je USA drzavljanin i zivi u USA, znaci dodje kod njega i tako dalje.

metronomy
31.01.2014, 20:35
pozdrav svima :) citam ovaj forum vec neko vreme, al' eto konacno sam se registrovao, pa rekoh da pitam ono sto me zanima.
na ovoj temi sam procitao da LGBT osobe mogu da legalno srede svoj status po dolasku u USA, pa me zanima kako to sve funkcionise. procitao sam i Simin post u kojem je napisao da nije u interesu da se o svemu tome pise javno, pa me zanima da li bi Sima mogao da mi posalje svoju e-mail adresu kako bih stupio sa njim u kontakt, jer smatram da ima pouzdane informacije i da je upucen u ceo proces. (ako vidi ovu poruku, posto ja ne mogu da saljem privatne poruke na forumu :) )
naravno, ako jos neko ima bilo kakve informacije o svemu tome i ako je voljan da mi pomogne, slobodno neka posalje e-mail adresu :)

hope
08.02.2014, 16:49
da. korisnik Sima nam je jako puno pomogao vrlo korisnim postovima. ali bi bilo još bolje ako bi nam omogućio da možemo da ga kontaktiramo na neki način. pomogao bi nam jako puno.

Sima
10.02.2014, 06:01
Narode, kad kliknete na moj profil imate tab: "Contact Info", i onda opcije:
—Pošalji visitor message
—Pošalji privatnu poruku
—Pošalji e-mail poruku

Ne znam da li sad svako vidi iste opcije kad udje, ali tako smo do sada komunicirali.

metronomy
10.02.2014, 19:07
hmm, ja taj tab ne mogu da vidim :(
poslao sam ti friend request, mozda cu tako moci :)

vuxanne
10.02.2014, 20:13
hmm, ja taj tab ne mogu da vidim :(
poslao sam ti friend request, mozda cu tako moci :)

Moras da imas minimalni broj postova, da li je 5 ili mislim da je 10. Pisi malo po forumu pa ce ti ta opcija postati omogucena.

Sima
10.02.2014, 21:24
hmm, ja taj tab ne mogu da vidim :(
poslao sam ti friend request, mozda cu tako moci :)

Dobro, hajde onda ovako—kontakt e-mail za članove LGBT zajednice:
http://s29.postimg.org/5ci9wq47n/sima.gif

onixboy1
07.05.2014, 01:26
Molim vas, interesuje me samo da li biste pozeljeli svojoj djeci da sutra zive sa istopolnom osobom? Kada raspravljate o ovoj temi primjenite svoja razmisljanja, slaganja ili neslaganja, sa clanovima svoje porodice brata, sestre, sina, kcerke, pa ce sva odobravanja dobiti drugaciju dimenziju.
Da li je ikada do sada iko istjeran iz restorana sto je gej, sa sportskog terena, iz kino sale, ili iz skole? Znalo se i ranijih godina, osamdesetih, ko voli muskarce, pa cak i ko voli vise da je u tom odnosu musko a ko zensko, pa nije bilo problema, osim ako ne smatraju neciji licni prezir prema tim pojavama, pa ne misle valjda da treba natjerati te ljude da ih vole. E to je upravo na sceni. Nasilnim putem ubaciti u mozgove ljudi da je to nesto sasvim normalno.
Koliko smo dostojni sebe i svoje licnosti, svojih stavova, pogleda na zivot i bitisanje na ovoj planeti, pokazuje se i na ovim primjerima, jer sto se vise prica o ovoj temi mnogi se pokolebaju, pa su prvo ravnodusni, pa kada im dosadi to namjerno ponavljanje o ljudskim pravima te populacije, cak i pomisle kako su u pravu. Zalosno!

Ja bih da mi se cerka uda za pravog muskarca koji ce da je bije 2-3 puta nedeljno kad se bude onako muski napio, nego da mi se uda za neku devojku koja ce je voleti i postovati :-)

HNY4U
14.06.2014, 20:07
Ja bih da mi se cerka uda za pravog muskarca koji ce da je bije 2-3 puta nedeljno kad se bude onako muski napio, nego da mi se uda za neku devojku koja ce je voleti i postovati :-)

Ahaa, a da li bi i ona to zelela?

To se sigurno nisi zapitao. Da li mozes sebe zamisliti u situaciji da ti dodje u 2 od noci i vidis je svu u modrice, sta bi tada uradio? Ja jedno znam - da SIGURNO ne bi pisao kao ovo sto sada pises.

Sima
18.06.2014, 19:01
Rekao bih da je prethodni komentar (Onixboy) ipak bio ironija. :)

onixboy1
19.06.2014, 04:51
Rekao bih da je prethodni komentar (Onixboy) ipak bio ironija. :)

Sima, umalo da ti dam jedan "Like" ali video da nema te opcije, pa odustao :-)

MickeyBeGe
05.10.2014, 13:34
Zamolio bih forumasa Simu da ostavi neki kontakt posto bih imao par pitanja. Pisao sam na gore navedeni email ali mi stize izvestaj da ne postoji :no:

pelargos
06.10.2014, 10:36
Da stvarno, Simo ostavi neki kontakt ;) Ja se registrovao da bih te nešto pitao, a nisam uspeo da nađem kontakt.

metronomy
06.10.2014, 13:25
s obzirom da sam ja bio u kontaktu sa Simom neko vreme, a i imam informacije iz iskustva u Americi sto se tice LGBT populacije, pisite na somethingmeeh@gmail.com ;)

Sima
07.10.2014, 06:15
Narode, na onaj Email je bilo dosta uznemiravanja — to je valjda i za očekivati kada ostaviš Email kontakt na gej temi na forumu gde se okupljaju ljudi sa onih "naših" prostora... ne znam samo šta će da rade ako ih izvuku i dođu ovamo, pa nabasaju na Prajd ili Boys Town ili budu radili sa otvoreno gej kolegama... nije ni važno na kraju krajeva. Mejl je zbog toga ugašen, ja ono više nisam imao živaca da čitam.

Ja preporučujem dve stvari: Ako nije previše lično i specifično pitanje — postavite ga ovde jer će više ljudi moći da odgovori a i služiće kasnije kao vodič drugima. Ako nije za forum, pošaljite privatnu poruku: Klik na moj profil > Contact Info > Pošalji privatnu poruku. Ovde na forumu može da se prijavi uznemiravanje modertoru (zato se valjda i ne dešava).

MickeyBeGe
07.10.2014, 17:27
Evo ovako...
Interesuje me kakva je mogucnost da, ako se ja i dugogodisnji partner vencamo negde u Evropi tj. u nekoj od zemalja gde su dozvoljeni gej brakovi (obojica smo drzavljani Srbije) a jedan od nas dobije GC, na osnovu toga povede ovog drugog u USA?

Sima
07.10.2014, 22:03
Po mojim informacijama i iskustvima ljudi iz drugih zemalja gde postoji institucija istopolnog braka, ne civilnog partnerstva (veoma vazno – mora da se zove brak), prolazite istu proceduru kao i vencani heteroseksualni parovi. Slicno je i kada radite Zelenu kartu iz Amerike u slucaju vencanja sa americkim drzavljaninom – brak mora da je sklopljen u drzavi koja ima instituciju braka, bez obzira sto vi ne stanujete u toj drzavi (iz Ilinoisa su gej parovi isli u Ajovu, dok Ilinois nije imao gej brak).

Znaci brak iz drzave gde je to legalno i mora da bude sklopljen pre intervjua: Ponecete vencani list i dosta fotografija i ostalih dokaza koji ce pokazati da ste vec odredjeno vreme u vezi, da brak nije uspostavljen samo u svrhu dobijanja vize (isto kao i za strejt brakove). Zelenu kartu u tom slucaju dobijate obojica. Srecno!

Kad smo kod gej brakova u Americi, evo jos jedne novosti: Vrhovni sud SAD je juce odbio zahtev pet saveznih država: Indijane, Oklahome, Jute, Virdžinije i Viskonsina da zabrani istopolne brakove i tako omogućio istopolnim partnerima u tim državama da se venčavaju. Još šest država (Severna i Juzna karolina, Severna virdzinija, Kolorado, Kanzas i Vajoming) čeka na odobravanje, što znači da će gej brakovi biti legalni u 30 američkih saveznih država.

http://www.zelenalutrija.com/forum/picture.php?albumid=43&pictureid=256

MickeyBeGe
08.10.2014, 16:39
Hvala puno na odgovoru http://www.gay-serbia.com/forum/images/smilies/klap.gif imas pice kad stignemo http://www.gay-serbia.com/forum/images/smilies/shmi.gif
Da, procitah tu vest, o odbijanju vrhovnog suda. Glupo bi bilo i da je raspravljao, ako je vec srusen DOMA prosle godine sto bi ponovo raspravljao o zahtevu ovih 5 drzava http://www.gay-serbia.com/forum/images/smilies/zastava.gif

mikiSA
08.10.2014, 16:49
Mickey, DOMA je na Federalnom nivou, ovo sada je na State level, svaka drzava zasebno.

victoria
14.02.2015, 08:10
Simo, molim te da mi se javis na viktorijauna@gmail.com, vec smo pricali ranije, a ja vise ne mogu da dodjem do tebe preko onog maila, niti preko privatne poruke! Hvala ti puno i pozdrav!

Bukovski
03.02.2016, 07:40
Veliki pozdrav za osobu koja je otvorila ovu temu :)

Napravio sam profil jer sam isčitao sve što je do sada pisalo na ovu temu i želeo bih da se pridružim diskusiji. Malo se pisalo o Nyc btw ;)

dvlSkopje
30.03.2016, 06:18
Da zivnemo malo temu. Jel ima neki nasi I od nasheg tima koje zive u miamiu na ovaj forum? Dolazim kraj aprila pa trebalo bi mi drustvo. A i da, ako neko od vas ima neki kontakt sa gej ljude u mi I to bi Bilo od pomoci.
PozdravI'm

vuxanne
28.09.2016, 14:38
Juce sam bila na Ally Safe Space treningu. Radili smo neku aktivnost "Coming Out Stars". Podelili su nam svima zvezde razlicitih boja: crvenu, zelenu, zutu, plavu. I trener je citao neki skript i svako od nas je trebao da na zvezdi napise ljude koji su nam bitni u zivotu: najvaznija osoba kojoj uvek idemo kad nam je tesko, zajednica kojoj pripadamo, nas posao iz snova, nas san sta bi voleli da se ostvari i jos jedna stvar ne mogu da se setim koja. I covek cita taj tekst i za svaku od boja postoji razliciti scenario. Meni je bilo drugi put da sam na ovakvom treningu pa ovaj put mi nije bilo kao prvi put ali zamalo (gde je vise nas pocelo da place). Nekako kod nas nemas pojma stvarno kroz sta ljudi prolaze. I da dodam ovde, ime teme je samo jedan deo populacije. Gay se obicno odnosi na muskarce. Juce smo culi masu novih termina: osim gay i lesbian, dyke, cisgender, pansexual, bisexual, queer, MTF, FTM, two spirit, itd. evo ne secam se svih, ima ih preko desetak. Koga zanima da nauci malo vise o ovoj ranjivoj populaciji (ako se vi ne svrstavate, nikad ne znate ko vam je od prijatelja a ko od porodice deo nje jer se kod nas uvek krije). Mislim da ovo vredi prouciti, najvise zbog same cinjenice da se medju tinejdzerima LGBT+ populacije samoubistvo desava 4x cesce nego kod ostalih tinejdzera. klikni (http://www.calfac.org/sites/main/files/file-attachments/safe_zone_manual.pdf) A ako vas i to cak ne natera da se malo zamislite, ako imate nameru da emigrirate u drzavu u kojoj je trenutno legalno u svakoj od 50 drzava stupiti u brak sa osobom istog pola trebalo bi da naucite malo o ovim stvarima jer se globalno drustvo ovde iz godine u godinu pokrece mic po mic da bude sto inkluzivnije.

vuxanne
28.09.2016, 15:18
Evo jedan zanimljjiv video o razgovoru izmedju oca i sina koji mu je rekao da je gay i kako je sve proslo nakon tog saznanja. klikni (https://www.youtube.com/watch?v=BfvQSl3-0Aw)

3put
13.02.2020, 03:10
ajde da probam da ozivim ovu temu :)

jel ima nekoga u Chicagu da je voljan da se druzi? ja ne poznajem ovde nikoga, tako da ako je neko za kaficu javi se ovde ili posalji poruku.

pozz za sve i srecno svima :1081:

ljubabg
18.03.2020, 19:26
Hej, evo i ja da se javim, zivim u Washington DC pa ako neko hoce da se druzi (kad prodje ovo trenutno vanrdedno stanje) javite se! :D

Devojka i ja nismo stigle da se vencamo pre mog intervjua (posto bismo morale ici u drugu drzavu jer u Srbiji ne mozemo), pa se mislimo sad to odraditi u USA kad dodje u posetu. Posle toga se prijaviti da je dovedem, ali sam videla da ta procedura traje minimum 2-3 godine pa me to malo obeshrabrilo. Ima li neko drugih ideja kako da se preseli ona kod mene? Ima turisticku na 10 godina, ali bismo volele da moze da ostane duze od 6 meseci.

slucajni_prolaznik
19.03.2020, 01:40
Hej, evo i ja da se javim, zivim u Washington DC pa ako neko hoce da se druzi (kad prodje ovo trenutno vanrdedno stanje) javite se! :D

Devojka i ja nismo stigle da se vencamo pre mog intervjua (posto bismo morale ici u drugu drzavu jer u Srbiji ne mozemo), pa se mislimo sad to odraditi u USA kad dodje u posetu. Posle toga se prijaviti da je dovedem, ali sam videla da ta procedura traje minimum 2-3 godine pa me to malo obeshrabrilo. Ima li neko drugih ideja kako da se preseli ona kod mene? Ima turisticku na 10 godina, ali bismo volele da moze da ostane duze od 6 meseci.

Odredjena novčana svota imigracionom advokatu bi možda mogla da pomogne.

Dragoonn
02.04.2020, 08:11
ajde da probam da ozivim ovu temu :)

jel ima nekoga u Chicagu da je voljan da se druzi? ja ne poznajem ovde nikoga, tako da ako je neko za kaficu javi se ovde ili posalji poruku.

pozz za sve i srecno svima :1081:


Jao ima nas gejeva balkanaca u Cikagu koliko hoces. Javi se slobodno za kafu :obrva:

3put
04.04.2020, 23:55
Hej, evo i ja da se javim, zivim u Washington DC pa ako neko hoce da se druzi (kad prodje ovo trenutno vanrdedno stanje) javite se! :D

Devojka i ja nismo stigle da se vencamo pre mog intervjua (posto bismo morale ici u drugu drzavu jer u Srbiji ne mozemo), pa se mislimo sad to odraditi u USA kad dodje u posetu. Posle toga se prijaviti da je dovedem, ali sam videla da ta procedura traje minimum 2-3 godine pa me to malo obeshrabrilo. Ima li neko drugih ideja kako da se preseli ona kod mene? Ima turisticku na 10 godina, ali bismo volele da moze da ostane duze od 6 meseci.

Pozdrav,
a shto ne bi ona doshla, venchate se ovde, promeni status iz turiste u fiance ili kako vec, i ostane ovde sa tobom legalno i ne mora da se vrati za Srbiju.
Mislim da je najbolje da kontactirash nekog advodaka za to, jes da ce da kosta verovatno dosta ali bar da odradi stvar kako valja.

evo probao sam guglovati i nasho sam ovo, vredi pokushati, barem pitati mozhe biti da konsultacija i ne koshta nishta :)
link ovde KLICK (https://jgoldlaw.com/services/immigration-benefits-for-same-sex-married-couples/)

Srecno!

3put
05.04.2020, 00:07
Jao ima nas gejeva balkanaca u Cikagu koliko hoces. Javi se slobodno za kafu :obrva:

eto bash lepo neko da se javi :)
samo shto sad ova jebena situacija sa COVID malo je i zeznuto da se druzhi...

ali kroz shta smo mi sve proshli.... procicemo i kroz ovo!

ja zhivim u nw suburbs of chicago, retko da idem do downtowna a josh redje po srpskim mestima :)

nego reko ajd da vidim ima li "nashih" ovde za druzhenje neko :suure:

Dragoonn
09.04.2020, 03:41
Takodje, ne ispijam kafe sad, a i inace ne idem po nasim kafanama i slicno(no offense).

Ali eto da znaju ljudi da ima nas dosta LGBTQ balkanaca u Cikagu pa ako je nekom nesto potrebno, pomoc, savet, razgovor, mogu se nekom javiti.

Moj broj telefona ja na mom profilu.
Pozdrav

Tic-Tac
26.04.2020, 19:30
Hej, evo i ja da se javim, zivim u Washington DC pa ako neko hoce da se druzi (kad prodje ovo trenutno vanrdedno stanje) javite se! :D

Devojka i ja nismo stigle da se vencamo pre mog intervjua (posto bismo morale ici u drugu drzavu jer u Srbiji ne mozemo), pa se mislimo sad to odraditi u USA kad dodje u posetu. Posle toga se prijaviti da je dovedem, ali sam videla da ta procedura traje minimum 2-3 godine pa me to malo obeshrabrilo. Ima li neko drugih ideja kako da se preseli ona kod mene? Ima turisticku na 10 godina, ali bismo volele da moze da ostane duze od 6 meseci.

Koliko sam čitao o tome, poces ume da se oduži kada se radi o bračnom partneru permanent resident-a. Negde sam čak čitao savete da se sačeka državljanstvo, pa da se uđe u taj proces. Upravo zato je jako važno da se venčanje obavi pre dolaska, još bolje pre intervjua, a idealno i pre slanja ds-260. To naravno nije tako jednostavno za istopolne parove na Balkanu. Iziskuje i dodatne troškove, ali nije nemoguće! Suprug i ja smo se venčali u Danskoj i više o tome ovde. (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2018)

Što se konkretnog slučaja tiče, mislim da je najbolje kontaktirati imigracionog advokata kako bi vam pomogao da skratite taj proces i vidite koji su načini da ona ovde bude što duže u međuvremenu legalno. Dobra stvar je što ona ima turističku vizu i to vam daje mogućnost da provodite dosta vremena zajedno dok se sve ne reši. Tako da ne očajavajte! Srećno i javljajte šta se dešava. :)

Tic-Tac
26.04.2020, 19:33
I da, mi smo takođe u Čikagu (za sada). :beer: :beer: