PDA

View Full Version : pomoc molim, dal netko zna sto napraviti u ovoj situaciji?


antonio
07.07.2013, 18:20
Pozdrav ljudi,
izvucen sam za lutriju DV2014, znaci sljedeci korak je da saljem papire u Kentucky.
Trenutno sam u Kanadi na Working Holiday vizi, stigao sam 4 June 2013.
Dali mogu poslati papire iz Kanade, i koju adresu stavljam u obrascima, kanadsku ili hrvatsku. Ili da posaljem sve nekome u Hrvatsku, pa da se posalje od tamo? Da ne nevracam natrag ako jos sad nema potrebe.
Koliko sam shvatio moram u Hrvatsku natrag ako bi doslo do drugog koraka.
I do kad imam vremena da sve to posaljem??

IgorMAD
07.07.2013, 18:47
Stavljas adresu na kojoj si prijavljen. To je ona adresa koja ti je i u pasosu.
Mislim da mozes bez problema iz Kanade da posaljes papire u Kentucky.
Ne znam koliko dugo ces biti u Kanadi?
Ako ostajes tamo duze vreme, a procenis otprilike da ce tvoj broj doci na red dok si jos uvek u Kanadi, mozes u onim DS obrascima da navedes ambasadu u kojoj hoces da obavis intervju 4. Name of Unated States Consular Office where you would like to Process your Application , a to moze da bude Americka ambasada u Kanadi.
Vec je neko to radio ovde, cini mi se.

antonio
07.07.2013, 19:28
Da, prijavljen sam jos uvijek na adresu u Hrvatskoj.
Radna dozvola u kanadi mi je na godinu dana tako da ostajem tu jos jedno vrijeme.

Case number mi je 2014EU00025***, to je ok?

DD mak
10.07.2013, 14:32
Ja nisam ništa slično radio, ali sam siguran da je pametno poslati mail i pitati. I u Kentucky-ju i u US ambasadi. :;D:

IgorMAD
10.07.2013, 15:51
Kao sto je DD mak rekao, za svaki slucaj pitaj.
Mada mislim da nece biti problema da imas intervju u US ambasadi u Kanadi. Jedino sto ces morati dokumenta iz Hrvatske nekako da izvadis. Ili da ti neko posalje.
Taj broj otprilike dolazi u februaru, martu na red, tako da imas vremena do intervjua.
Ali zovi bolje Kentucky i pitaj ih, da mozes sto pre da posaljes formulare.
I javi obavezno sta su ti rekli :)

antonio
01.10.2013, 00:32
samo da javim da su papiri okej, stigli i u procesu.
stavio sam canada (montreal) kao mjesto intervjua a sve ostalo sam stavio adresu iz putovnice.