PDA

View Full Version : Intervjui - 2014


Stranice : [1] 2 3 4 5 6

via
15.08.2013, 11:43
Da otvorimo i ovu temu...

Obzirom da je sajt za provjeru statusa trenutno unavailable, za pretpostaviti je da ćemo ubrzo saznati datume intervjua (bar mi sa CN ispod 8000), pa da se ne nastavljamo dalje na temu Intervjui 2013...

Sretno svima :1081:

macodlak
15.08.2013, 11:50
Da otvorimo i ovu temu...

Obzirom da je sajt za provjeru statusa trenutno unavailable, za pretpostaviti je da ćemo ubrzo saznati datume intervjua (bar mi sa CN ispod 8000), pa da se ne nastavljamo dalje na temu Intervjui 2013...

Sretno svima :1081:

E ovo definitivno pratim ubuduće... Iznosite ljudi detalje...
Mene recimo muči onaj email koji traže na intervju gdje neko tvrdi da će ti se naći pri ruci i sl. Kako treba da izgleda taj emal i šta sve treba da sadrži, dobro bi mi došao jedan primjer.

Green2014
15.08.2013, 11:56
Mogli bi da se jave svi oni koji ocekuju intervju u oktobru.
Moj broj je 4*** tako da se i ja nadam oktobru :)

IgorMAD
15.08.2013, 12:14
Ti ne treba da se nadas oktobru, ti jesi sigurno u oktobru :D

@macodlak Imas u raznim temama pisano o tome, ne mora da ima neku odredjenu formu. Dovoljno je da ti neko napise da mozes da ostanes kod njega dok se ne snadjes i da ce ti pomoci u pocetku kao i njegovo ime i prezime, proj telefona i adresa.

Bilo je i ljudi koji su samo adresu dali, bez ikakvog e-maila i prosli su. Sve zavisi kako te oni "procene" :)

IgorMAD
15.08.2013, 12:16
Ja na primer nemam nikog u USA, jos uvek pokusavam da nadjem neku adresu. Bojim se da me ne odbiju zbog toga.

macodlak
15.08.2013, 12:47
Ja na primer nemam nikog u USA, jos uvek pokusavam da nadjem neku adresu. Bojim se da me ne odbiju zbog toga.

JBT to bi bilo strašno da te odbiju zbog toga, al ono baš strašno.
Moja vjerenica ima tamo neku rodbinu s kojom nema kontakt pa će ona probati s njim stupiti u kontakt, a zamolio sam i jednog prijatelja koji ima prijatelja da mi i on pošalje e-mail. Obećao je vidjeti.

Srećno, i mora da imaš nekoga ko ima nekoga u USA pa ne košta ih taj e-mail ništa.

Маче
15.08.2013, 12:54
Ja na primer nemam nikog u USA, jos uvek pokusavam da nadjem neku adresu. Bojim se da me ne odbiju zbog toga.

Gdje planirate ici? Mogu ja da ti dam moja za da ti oni posalju kartu ako zelis ziveti u NJ ili NY nije to problem a za ostalo zivot i sve to mogu da pokusam da nadzem nesto dok vi dodzete vamo. Ali prvo da idem ja i da se snadzem pa onda sve ostalo po red.

IgorMAD
15.08.2013, 14:49
Маче hvala puno :)
Nadam se da cemo nekako uspeti da nadjemo nesto, u svakom slucaju ako bas ne budemo nasli nikakvu adresu javicu se.

DD mak
15.08.2013, 14:59
Da otvorimo i ovu temu...

Obzirom da je sajt za provjeru statusa trenutno unavailable, za pretpostaviti je da ćemo ubrzo saznati datume intervjua (bar mi sa CN ispod 8000), pa da se ne nastavljamo dalje na temu Intervjui 2013...

Sretno svima :1081:

Mi imamo CN26XXX i na sajtu za proveru statusa stoji ona prva (i mnogo dobra) informacija: You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2014...

Javite ko šta ima.

Маче
15.08.2013, 15:01
Mi imamo CN26XXX i na sajtu za proveru statusa stoji ona prva (i mnogo dobra) informacija: You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2014...

Javite ko šta ima.

Rano e za vas imate vreme intervjuto ke vi bide mozebi vo mart

DD mak
15.08.2013, 15:01
Ja na primer nemam nikog u USA, jos uvek pokusavam da nadjem neku adresu. Bojim se da me ne odbiju zbog toga.

Mene zanima da li negde stoji zvanična informacija da je definisanje adrese i posedovanje pozivnog maila obaveza, ili je sve ovo samo na bazi iskustava?
Ja mislim da to ipak nije obavezno, i da sam čitao o slučajevima da su ljudi otišli baš tako, bez nigde nikoga.

DD mak
15.08.2013, 15:07
Rano e za vas imate vreme intervjuto ke vi bide mozebi vo mart

Ma znam, taka i očekuvame. Ovaa godina tie broevi bea vo tek vo juni mesec. Lani vo opktomvri beše do 5700, a godinava do osum, pa zato sakame da ja sledime dinamikata, koga se menuva statusot na sajtot i kako odi ponatamu.

A kade konkretno se naogjaš ti vo momentov?

DD mak
15.08.2013, 15:09
Mogli bi da se jave svi oni koji ocekuju intervju u oktobru.
Moj broj je 4*** tako da se i ja nadam oktobru :)

Na drugoj temi smo već razglabali o tome da je zvanično objavljeno da brojevi do 8000 idu u oktobru. Sada treba da pratimo dinamiku promene statusa i slično, pa onda sledeće faze.

Маче
15.08.2013, 15:12
Mene zanima da li negde stoji zvanična informacija da je definisanje adrese i posedovanje pozivnog maila obaveza, ili je sve ovo samo na bazi iskustava?
Ja mislim da to ipak nije obavezno, i da sam čitao o slučajevima da su ljudi otišli baš tako, bez nigde nikoga.

Ne. ne e obavezno obavezna e samo adresata bidejki mora negde da ja dostavat zelenata karta ne mora da bidete i vie samite na taa adresa. se ostanato e na baza na iskustva i sekoj slucaj e razlicen. mozete i samo so zastedata na banka da pominite ako imate dovolno pari polesno e i da nemas nikoj tamu ke se potrpis sam na sebe. zavisi i jazik kolku dobro se poznava, ostanati vestini, obrazovanie, rabotno iskustvo itn. ne e striktno kako pravilo covek da gi ima tie raboti. potrebni se samo dokumentite navedeni vo instructions nisto drugo. ako se odluci na denot na intervju deka potrebno e nesto plus kako affidavit, mail, bilo sto togas ke vi recat da dojdete uste ednas stom gi nabavite tie dokumenti i gotovo. nema bas zaradi to da ve odbijat. retki se slucaevite sto se odbieni. i toa najcesto se ljuge sto ne gi ispolnuvaat osnovnite uslovi dadeni tamu uste koga apliciras taka da ne se plasete.

Маче
15.08.2013, 15:15
Ma znam, taka i očekuvame. Ovaa godina tie broevi bea vo tek vo juni mesec. Lani vo opktomvri beše do 5700, a godinava do osum, pa zato sakame da ja sledime dinamikata, koga se menuva statusot na sajtot i kako odi ponatamu.

A kade konkretno se naogjaš ti vo momentov?

:) Ok, jas onaka otprilika da pogodam koga bi vi bilo inaku lani site dobivaa mail za promena na statusot den dva posle promenata na visa buletinot obicno okolu 10-13ti veke bese daden noviot buletin. jas sum seuste vo makedonija za 3 nedeli ke odam USA

Green2014
15.08.2013, 15:30
Sajt esc je opet proradio. Nije radio od juce i ocekivao sam da vidim promeni statusa. Ali opet se pojavljuje vec poznata strana You have been randomly....
Javite sta ko ima posle ovog zastoja

RBSMC
15.08.2013, 16:21
Prema spisku onih koji su se prijavili na strani "DV-14 Selektovani-izvučeni sretnici od 1.maja (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1273&page=18)" intervju u oktobru u treba da ocekuju:

IgorMAD, oko 8.000, SRB
via, 3.000, RS
robo, br ispod 1000, BIH
holmes, 4.000 RS
bozic.ns, 6.000 SRB
bojanso, 7000 SRB
Ctpubop, 7.000 SRB
Sedmica, 4.000
Green2014, 4.000 SRB

Igore nisam samo siguran kod tebe, ti si nesto ispod 8000, ako sam dobro shvatio?
Sad cekamo dva meseca do prvih iskustava. Inace primetio sam da za DV2013 nema novih iskustava sa intervjua jos od sredine jula. Da li to znaci da su svi ves prosli?

via
15.08.2013, 17:27
Mene zanima da li negde stoji zvanična informacija da je definisanje adrese i posedovanje pozivnog maila obaveza, ili je sve ovo samo na bazi iskustava?
Ja mislim da to ipak nije obavezno, i da sam čitao o slučajevima da su ljudi otišli baš tako, bez nigde nikoga.

Upravo o ovome sam ja govorila na drugoj temi. I ja mislim da sam čitala da su ljudi dobijali vize i bez tog "pozivnog maila". Sad ne mogu tvrditi sigurno, ali vratit ću se kroz iskustva sa intevjua 2013, da provjerim. Ono što je sigurno potrebno je obezbjediti adresu u USA na koju će biti dostavljena green card. Tko ima nekoga mogao je ovo navesti već prilikom ispunjavanja formulara, ali nije bilo obavezno, za intervju je već obavezno, ali također nije obavezujuće tj. može se opet promijeniti prilikom ulaska u USA. Uglavnom znam da je bilo riječi i o SPC, da su se ljudi koji nemaju nikoga obraćali i njima za pomoć i da su izlazili u susret. Drago mi je da vidim da su i "zelenaši" sa foruma koji su već otišli voljni izaći u susret. Mi primjerice nemamo nikog bliskog, poznanici imaju kuma, jedan kolega od supruga ima roditelje i sl. Bojim se da bi bilo teško objasniti našim ljudima koji ne znaju ništa o DV lottery da ih jedan takav mail ne obavezuje ni na koji način, da je to samo formalnost i da se ne obavezuju da će nas uzdržavati ni ništa slično. Znate kako to ide. Ali dobro, minimum 2 mjeseca je ispred nas, pa prikupit ćemo sve što može biti od pomoći za taj intervju. :)

Prema spisku onih koji su se prijavili na strani "DV-14 Selektovani-izvučeni sretnici od 1.maja (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1273&page=18)" intervju u oktobru u treba da ocekuju:

IgorMAD, oko 8.000, SRB
via, 3.000, RS
robo, br ispod 1000, BIH
holmes, 4.000 RS
bozic.ns, 6.000 SRB
bojanso, 7000 SRB
Ctpubop, 7.000 SRB
Sedmica, 4.000
Green2014, 4.000 SRB

Igore nisam samo siguran kod tebe, ti si nesto ispod 8000, ako sam dobro shvatio?
Sad cekamo dva meseca do prvih iskustava. Inace primetio sam da za DV2013 nema novih iskustava sa intervjua jos od sredine jula. Da li to znaci da su svi ves prosli?

IgorMAD ima broj nešto preko 8000, tako da će on vjerovatno u novembru. Znači što se tiče BiH, tri intervjua u oktobru, robo očekujemo detaljan izvještaj, sudeći prema ovom ti si ujedno i prvi koji će ove godine otvoriti sezonu :grin:

Green2014
15.08.2013, 17:33
Zanimljivo je da jos niko nije dobio termin za intervju bez obzira koliko im je mali broj

ctpubop
15.08.2013, 17:33
Ne bih da ispadnem nestrpljiv ali neko rece da cemo dobiti email do 18h. Sada je 18:33?! I nista. :P

krle66
15.08.2013, 18:23
Dajem predlog svim potencijalnim KOLEGAMA, amerima iz 2014, da na OVOJ TEMI, razmenjujemo iskustva , savete i "pomoć" sa intervjua za 2014, koji počinje od 1. oktobra. Normalno, dragocena su i iskustva iz ranijih godine, ali sam primetio da su komentari pojedinih članova dosta neumesni, tj. ne mogu da shvate samo jedno : SVI koji nešto pitaju i traže neku vrstu " pomoći", to rade SAMO IZ STRAHA, da nešto ne pogreše i ne " padnu" na sitnice !!!! Bez obzira što sam visok CN, nadam se da ću ipak biti pozvan na inervju, da će sve biti u redu i da ću KONAČNO napustiti zemlju....da se više NIKADA u nju ne vratim !!!!! " NOSTALGIJA!"...šta to beše !!!

Маче
15.08.2013, 19:03
Ne bih da ispadnem nestrpljiv ali neko rece da cemo dobiti email do 18h. Sada je 18:33?! I nista. :P

haha. rekla sam oko 6 posto oni obicno menjaju informacije poslje 12 nivno vreme znaci 6 nase :) i obicno bar lani je tako bilo dan dva poslje izlaska visa bulletina. ali ipak ne mora da znaci :D

free
15.08.2013, 19:07
AUUUU koja paranoja ove godine vlada pa to je strasno.Ljudi samo opusteno ako ovako nastavite pa pocrkacete od infarkta, a posle dzaba sve. Opustitese i citaj te forum i neklikcite ko sumanuti po https://www.dvlottery.state.gov/ da se nebi posle cudili sto neradi. Nebezi to nigde imate i vise nego dovoljno vremena za sve. Kapiram vas sve i ja sam sam prosao sve to ali morate malo da zaokupite mislim necim drugim da vreme malo brze prodje.

ctpubop
15.08.2013, 19:20
Ma opusti se Free. Nema paranoje niti infarkta. Маче nas tripuje sa dezinformacijama! :)

Маче
15.08.2013, 19:23
Ma opusti se Free. Nema paranoje niti infarkta. Маче nas tripuje sa dezinformacijama! :)

:) jeste tako. ako ne danas onda sutra :D mozda oko 7 sta znam :D

petrojka1980
15.08.2013, 19:28
Meni kad je zakazivan intervju, mail o promeni statusa je stigao 10-ak dana nakon objavljivanja Visa Bulletin-a a status mi je promenjen 2 sata nakon stizanja maila. Budite stpljivi... bice... I jos jedna napomena: ne mora da znaci da ce oni koji imaju manje brojeve imati ranije intervju. Ja sam intervju imala 17.04 i imala broj 17xxx, a drugi clan je imao intervju oko 05.04 a broj mu je bio 20xxx. Pravilo je da pravila nema :grin:

IgorMAD
16.08.2013, 02:02
Samo polako, popijte pivo :beer:
Samo da potvrdim ono sto je i via rekao, ja sam broj 80xx tako da ocekujem u novembru razgovor :)

via
16.08.2013, 07:12
Samo opušteno, kako petrojka reče "strpljenje...biće", jednom dnevno provjerite status i no worries... :)


Samo da potvrdim ono sto je i via rekao, ja sam broj 80xx tako da ocekujem u novembru razgovor :)

via je girl :grin::grin:

IgorMAD
16.08.2013, 07:26
Jao, izvini molim te :)
Ne znam zasto sam ja utripovao da si ti musko :D

Green2014
16.08.2013, 07:26
Via je girl? Pa hello onda :naughty:

Izvini, ali moramo da se malo zezamo... Ovo sve postaje napeto :)

robo
16.08.2013, 10:08
Evo da se javim, provjerio sam na sajtu dv lottery nemam nikakvu promjenu, a sto se intervjua tice vjerovatno cemo mi i probijati led za dv2014, iskreno vec drhtim kao prut al budem opisao sta ikako :D

via
16.08.2013, 10:20
Via je girl? Pa hello onda :naughty:

Izvini, ali moramo da se malo zezamo... Ovo sve postaje napeto :)

hahahahahah, ja sam bila ubjeđena da si ti žensko, nemam pojma zašto... sorry
Morat ćemo organizovati izjašnjavanje spolova, čisto da se zna :grin:

IgorMAD
16.08.2013, 10:41
hahaha, i ja sam mislio da je Green2014 zensko :D :D :D
Moracemo da se prebacimo na "VI" :) Onda nece dolaziti do nesporazuma :P

Green2014
16.08.2013, 11:03
hmm, verovatno mi je nick previse zenstven :no:

Moram da ga promenim u Green-Muskarcina-2014 :grin:

Nego, jel ima slobodnih Greenkartasica? Neko bi rekao, nije ni vreme ni mesto, ali bar imamo nesto zajednicko a to je danas retkost :obrva:

IgorMAD
16.08.2013, 12:23
Ima sigurno, a cuo sam da ako se ti kao "greenkartas" ozenis pre intervjua sa "greenkartasicom" odmah dobijate drzavljanstvo, ne moras da cekas pet godina :D To je najlaksi put :D

Green2014
16.08.2013, 12:34
Hahahaha eto jos jedan razlog vise :grin: A imam cime da se reklamiram... izvucen, nizak CN... Sta ces vise :==D: Devojke, javite se. Ali samo do CNa 15000. Sad imam visoke kriterijume :bigkiss:

bozic.ns
16.08.2013, 17:57
Ajde i ja da javim da nema promena na stranici, inace sam broj oko 6000.
Da li ima neki aktivni forumaš od prošle godine, kome je intervju bio u oktobru, koji može da kaže kad su se dogodile promene na stranici, tj. da im je zakazan razgovor u ambasadi?

ju koliko pitanje, nikad nisam postavio tako dugačko :)

imam i predlog za administratore da se malo reorganizuju teme na forumu. Novim članovima je zbunjujuće kad vide I koverta, II koverta jer se sve sad odvija elektronski. Predlazem da se uvedu i odvojene teme za ljude koji su iz različitih država zbog lakšeg snalaženja i dolaska do informacija koje se tiču ambasada u njihovim zemljama kao i iskustava.

P.S. Ne želim nijednog admina da uvredim, niti se pravim pametan, samo dajem predlog ukoliko je moguće

Pozdrav svim forumašima!

Lena cali
17.08.2013, 13:15
Postovani prijatelji buduci Amerikanci :)),
imam par pitanja, volela bih kada bi neko od Vas iskusijih mogao da mi pomogne.
Izvucena sam 1-og maja i dobila sam case number, pa sam poslala sve sto je bilo potrebno za Kentaki, i dobila sam nazad da 15og proverim koji sam broj za intervju na visa bullitenu, medjutim, nista mi sad nije jasno, gde se to dobija taj broj?? kako se dolazi do toga da smo zakazani za intervju??
hvala puno:blink::grin:

bozic.ns
17.08.2013, 13:43
Postovani prijatelji buduci Amerikanci :)),
imam par pitanja, volela bih kada bi neko od Vas iskusijih mogao da mi pomogne.
Izvucena sam 1-og maja i dobila sam case number, pa sam poslala sve sto je bilo potrebno za Kentaki, i dobila sam nazad da 15og proverim koji sam broj za intervju na visa bullitenu, medjutim, nista mi sad nije jasno, gde se to dobija taj broj?? kako se dolazi do toga da smo zakazani za intervju??
hvala puno:blink::grin:

Na visabulletinu stoji da će u oktobru biti svi oni kojima je case number do 8000. Kad ti budu zakazali tačan datum navodno treba da te obaveste i mailom, da proveriš status na stranici dvlottery.state.gov (http://dvlottery.state.gov/)

Lena cali
17.08.2013, 22:14
molim te mozes li mi to pokazati gde stoji, jer sam citala vise puta i ne vidim tako nesto. hvala

macodlak
17.08.2013, 22:49
molim te mozes li mi to pokazati gde stoji, jer sam citala vise puta i ne vidim tako nesto. hvala

Ovo ti je visa bilten:
http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_1360.html

Izabereš -> "This month's visa bulletin" u ovom slučaju klikneš na "August 2013"
to će te odvesti na:
http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_6028.html
a na ovom biltenu te zanima tabela koja se nalazi pod:
B. DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY FOR THE MONTH OF AUGUST
gore navedeno polje ili polje B govori šta će biti za gore navedeni mjesec tj za jedan mjesec dana unaprijed.
...tu za Evropu u tabeli pogledaš šta piše u ovom slučaju piše "CURRENT" što znači da se svako ko je izvučen a nije još imao intervju može sam da ga zakaže u ambasadi, CURRENT se pojavi obično oko juna-jula. Ovo znači da u Avgustu 2013 svako ko je izvučen za DV2013 može da se prijavi za intervju.
Međutim da tu piše neki broj npr.8000 onda bi to značilo da će intervjui biti zakazani za one čiji je case number do broja 8000.
Za slučaj da ne znaš šta je CS ili Case Number... na ovome sajtu provjeriš da li si izvučen/a https://www.dvlottery.state.gov/ i obrazac koji ti izbaci na kojem piše ...You have been randomly... imas dio npr u mome slučaju Case Number: 2014EU00041***. Ovo znači da je moj case number 41*** (četrdeset-jedna hiljada i nešto).
Takođe, na tom istom sajtu dvlottery.state.gov kada dodje vrijeme tj. kada dodje do tvog CN u viza biltenu umjesto "You have been randomly" pisat će kada ti je intervju zakazan i kada to bude pisalo onda je vreme da nazoveš ambasadu i sa njima se dogovoriš oko intervjua.

Također, u viza biltenu imaš i polje
C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN SEPTEMBER
u toj tabeli vidiš koji CN će biti na redu dva mjeseca unaprijed.

kada odeš na http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_1360.html
postoji i opcija "Upcoming month's visa bulletin:" u ovom slučaju to je bilten za "September 2013" pod čijom stavkom C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN OCTOBER
Možemo za septembarski viza bilten vidjeti šta će biti dva mjeseca unaprijed to jeste za mjesec Oktobar u kojem počinje zakazivanje intervjua za one koji su izvučeni za DV2014 a to smo mi. Kao što vidiš pod Evropa piše 8000 što znači da će se na dvlottery.state.gov uskoro onima koji su do broja 8000 kada unesu svoje podatke umjesto "You have been randomly" pojaviti kada im je zakazan intervju!


pozZ

oskark
18.08.2013, 02:48
Wow, 8.000 za Oktobar, to je dobar start, ne kao prosle godine:grin:

bojanso
19.08.2013, 12:53
Opet mogu da pristupim nalogu na dvlottery-ju ali mi u odnosu na predjasnje stanje nema nikakvih promena niti nekih drugih informacija kao i kod svih ostalih. Cekamo dalje :D

Green2014
19.08.2013, 13:18
Mene cudi jer sam nalazio postove ovde i na drugim forumima gde su ljudi dobijali 2NL posle 2-3 dana. Proslo je vise od toga (ako racunamo i vikend), a jos se niko nije pohvalio da je dobio. Bar bi neko trebao vec da dobije...:)

IgorMAD
19.08.2013, 13:28
Da, bas je cudno ove godine, sve nekako kasni po par dana.
Nadam se da ce zato intervjui da idu brzo, odnosno sto veci CN-ovi da budu sto pre :)

Green2014
19.08.2013, 13:44
Ovako... Zvao sam KCC da pitam kad ce ti Emailovi vec jednom :==D:
Nakon sto sam rekao CN, ime i prezima i datum rodjenja, ljubazna gospodja mi je rekla da treba da ocekujem email i promenu statusa tj. datum intervjua od sad pa do 30. avgusta.
To znaci da verovatno svi mi koji smo u 8000 za oktobar teba da dobijemo email do kraja ovog meseca.

bojanso
19.08.2013, 13:48
Jer ko pita taj ne skita :D
Hvala na informaciji Green2014

Makovi
19.08.2013, 14:29
Evo da se javim, provjerio sam na sajtu dv lottery nemam nikakvu promjenu, a sto se intervjua tice vjerovatno cemo mi i probijati led za dv2014, iskreno vec drhtim kao prut al budem opisao sta ikako :D

Dragi Robo, ako ti je tako lakše mi smo 1xx tako da ćemo možda ipak mi prvi??? Vidjet ćemo! Čini mi se da mi imamo najniži broj svih vremena??? Je li tko imao niži? Negdje smo ispali s popisa dobitnika u drugoj temi, upozorio sam na to. U svakom slučaju, koliko vidim, promjene još nema. Mislim da je Oskark napisao da je čak nakon desetak dana tek dobio mail, a status se promijenio 2 sata nakon toga? Lijepi pozdrav i sretno svima!

Makovi
19.08.2013, 14:31
Usput, bravo i hvala green2014!! Good move ;-) haha

robo
19.08.2013, 16:18
Cestitam makovi, mozda se sretnemo, al mi jos uvijek drhtimo,ono sta ako nesto krene po zlu, kako kaze izreka "prvi se macici uvodu bacaju". :D
A oni u kcc izgleda nisu platili internet pa nemogu ni poslat mail. :D:D

Lena cali
19.08.2013, 16:18
Ovo ti je visa bilten:
http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_1360.html

Izabereš -> "This month's visa bulletin" u ovom slučaju klikneš na "August 2013"
to će te odvesti na:
http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_6028.html
a na ovom biltenu te zanima tabela koja se nalazi pod:
B. DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY FOR THE MONTH OF AUGUST
gore navedeno polje ili polje B govori šta će biti za gore navedeni mjesec tj za jedan mjesec dana unaprijed.
...tu za Evropu u tabeli pogledaš šta piše u ovom slučaju piše "CURRENT" što znači da se svako ko je izvučen a nije još imao intervju može sam da ga zakaže u ambasadi, CURRENT se pojavi obično oko juna-jula. Ovo znači da u Avgustu 2013 svako ko je izvučen za DV2013 može da se prijavi za intervju.
Međutim da tu piše neki broj npr.8000 onda bi to značilo da će intervjui biti zakazani za one čiji je case number do broja 8000.
Za slučaj da ne znaš šta je CS ili Case Number... na ovome sajtu provjeriš da li si izvučen/a https://www.dvlottery.state.gov/ i obrazac koji ti izbaci na kojem piše ...You have been randomly... imas dio npr u mome slučaju Case Number: 2014EU00041***. Ovo znači da je moj case number 41*** (četrdeset-jedna hiljada i nešto).
Takođe, na tom istom sajtu dvlottery.state.gov kada dodje vrijeme tj. kada dodje do tvog CN u viza biltenu umjesto "You have been randomly" pisat će kada ti je intervju zakazan i kada to bude pisalo onda je vreme da nazoveš ambasadu i sa njima se dogovoriš oko intervjua.

Također, u viza biltenu imaš i polje
C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN SEPTEMBER
u toj tabeli vidiš koji CN će biti na redu dva mjeseca unaprijed.

kada odeš na http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_1360.html
postoji i opcija "Upcoming month's visa bulletin:" u ovom slučaju to je bilten za "September 2013" pod čijom stavkom C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN OCTOBER
Možemo za septembarski viza bilten vidjeti šta će biti dva mjeseca unaprijed to jeste za mjesec Oktobar u kojem počinje zakazivanje intervjua za one koji su izvučeni za DV2014 a to smo mi. Kao što vidiš pod Evropa piše 8000 što znači da će se na dvlottery.state.gov uskoro onima koji su do broja 8000 kada unesu svoje podatke umjesto "You have been randomly" pojaviti kada im je zakazan intervju!


pozZ

Hvala ti puno na svim ovim detaljima. Pomogao si mi dosta.
Zanima me jos jedna stvar posle citanja tvoje poruke. Tamo gde mi pise "You have been randomly" nisam dobila nista jos uvek... a proverila sam B. DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY FOR THE MONTH OF AUGUST pise da Europe Current, 19000.... kao i za C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN SEPTEMBER , a ja sam CN 9***( devet hiljada itd) pa me znaima da li ja treba da mozda zovem ambasadu da proverimsta se desava.. oko toga mi nije jasno

OmerDz
19.08.2013, 16:37
Ja na primer nemam nikog u USA, jos uvek pokusavam da nadjem neku adresu. Bojim se da me ne odbiju zbog toga.


Nisam bas upucen kad mogu sledeci put da se prijavim
od ovog Oktobra - Novembra ili ?
Jer cesto spominju 2014 godina i 2015 nije mi jasno to

petrojka1980
19.08.2013, 16:52
Hvala ti puno na svim ovim detaljima. Pomogao si mi dosta.
Zanima me jos jedna stvar posle citanja tvoje poruke. Tamo gde mi pise "You have been randomly" nisam dobila nista jos uvek... a proverila sam B. DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY FOR THE MONTH OF AUGUST pise da Europe Current, 19000.... kao i za C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN SEPTEMBER , a ja sam CN 9***( devet hiljada itd) pa me znaima da li ja treba da mozda zovem ambasadu da proverimsta se desava.. oko toga mi nije jasno

Ovo su informacije za DV-2013 i intervjui se zavrsavaju septembra (kao sto i pise da su septembra svi current). Sto se tice DV-2014 intervjui pocinju od oktobra i u Visa Bulletin-u za septembar lepo pise da ce u oktobru biti intervjui do broja 8000. U sledecem bulletin-u koji izlazi sredinom septembra bi trebalo da ocekujes da upadnes u one ciji ce intervjui biti u novembru. Ovo CUT-OFF znaci da se tog meseca biti zakazani intervjui do tog broja.
Znaci, pratis sledeci bilten i onda bi u narednih 10-ak dana nakon njegovog objavljivanja trebao da stigne mail onima koji ce biti procesuirani za 2 meseca (tj u ovom slucaju novembra) i nakon toga ce doci i do promene statusa na dvlottery.state.gov (https://www.dvlottery.state.gov/). Znam da je ranije bilo price da nekima nije stigao mail a da im je promenjen status, ali koliko se secam za DV-2013 je svima stigao mail.

krle66
19.08.2013, 16:54
Drugari, jedna molba,
Da li neko SIGURNO ZNA , da ako se venčam pre intervjua, Venčani list trebam slati za Kentaki, ili je dovoljno PONETI GA NA INTERVJU u Ambasadi sa sobom !?? Ja sam iz nepoznavanja američkog zakona , prilikom apliciranja napisao da sam oženjen, što i stvarno jesam 12 godina, imamo i dete ALI NISMO JOŠ VENČANI !! Jada sam zvao konzulat, samo su mi rekli da se moram venčati pre intervjua i DA ISTO TAKO POPUNIM DOKUMENTACIJU ZA KENTAKI..... ništa više. Zato sam u dilemi, šta uraditi sa Venčanicom, da li je slati za Kentaki ili ne, pošto planiram da se obavezno venčam pre intervjua. Molim samo one drugare koji SIGURNO ZNAJU ODGOVOR na ovu moju dilemu. Svima ostalima mnogo sreće i OSTVARENJE SNOVA !!!!

petrojka1980
19.08.2013, 16:56
Nisam bas upucen kad mogu sledeci put da se prijavim
od ovog Oktobra - Novembra ili ?
Jer cesto spominju 2014 godina i 2015 nije mi jasno to

Izvlacenje za DV-2014 je obavljeno 01.05.2013. a intervjui ce biti obavljeni u periodu oktobar 2013 - septembar 2014 (ovo je zapravo njihova fiskalna godina 2014). Sledece priavljivanje je za DV-2015 i u toku septembra ce izaci tacni datumi od koda do kada se moze prijaviti. Obicno je priavljivanje u toku oktobra i kaci i prvih par dana novembra.

petrojka1980
19.08.2013, 16:59
Drugari, jedna molba,
Da li neko SIGURNO ZNA , da ako se venčam pre intervjua, Venčani list trebam slati za Kentaki, ili je dovoljno PONETI GA NA INTERVJU u Ambasadi sa sobom !?? Ja sam iz nepoznavanja američkog zakona , prilikom apliciranja napisao da sam oženjen, što i stvarno jesam 12 godina, imamo i dete ALI NISMO JOŠ VENČANI !! Jada sam zvao konzulat, samo su mi rekli da se moram venčati pre intervjua i DA ISTO TAKO POPUNIM DOKUMENTACIJU ZA KENTAKI..... ništa više. Zato sam u dilemi, šta uraditi sa Venčanicom, da li je slati za Kentaki ili ne, pošto planiram da se obavezno venčam pre intervjua. Molim samo one drugare koji SIGURNO ZNAJU ODGOVOR na ovu moju dilemu. Svima ostalima mnogo sreće i OSTVARENJE SNOVA !!!!

Vise puta je receno, ali da opet kazem. Ako se vencate pre dobijanja datuma intervjua, onda o tome obavestavate Kentaki i oni ce vam reci koja je procedura tj sta sve treba da im posaljete. Ako se pak vencate nakon dobijanja datuma intervjua a pre obavljanja istog, onda o tome obavestavate ambasadu i oni ce vam reci sta dalje tj da li treba da im ranije posaljete potrebne papire ili da ih ponesete sa sobom na intervju.

OmerDz
19.08.2013, 17:01
Ovo su informacije za DV-2013 i intervjui se zavrsavaju septembra (kao sto i pise da su septembra svi current). Sto se tice DV-2014 intervjui pocinju od oktobra i u Visa Bulletin-u za septembar lepo pise da ce u oktobru biti intervjui do broja 8000. U sledecem bulletin-u koji izlazi sredinom septembra bi trebalo da ocekujes da upadnes u one ciji ce intervjui biti u novembru. Ovo CUT-OFF znaci da se tog meseca biti zakazani intervjui do tog broja.
Znaci, pratis sledeci bilten i onda bi u narednih 10-ak dana nakon njegovog objavljivanja trebao da stigne mail onima koji ce biti procesuirani za 2 meseca (tj u ovom slucaju novembra) i nakon toga ce doci i do promene statusa na dvlottery.state.gov (https://www.dvlottery.state.gov/). Znam da je ranije bilo price da nekima nije stigao mail a da im je promenjen status, ali koliko se secam za DV-2013 je svima stigao mail.
Kad mogu ja da se prijavim ! Posto spominju 2014 i 2015 godinu jel to naprimer sada se prijavim ako budem izvucen ja bi trebao biti u Americi 2015 ili ?

krle66
19.08.2013, 17:13
Vise puta je receno, ali da opet kazem. Ako se vencate pre dobijanja datuma intervjua, onda o tome obavestavate Kentaki i oni ce vam reci koja je procedura tj sta sve treba da im posaljete. Ako se pak vencate nakon dobijanja datuma intervjua a pre obavljanja istog, onda o tome obavestavate ambasadu i oni ce vam reci sta dalje tj da li treba da im ranije posaljete potrebne papire ili da ih ponesete sa sobom na intervju.

Hvala Petrojka 1980. Znači, kako sam razumeo, mogu se venčati i pre i posle zakazivanja datuma intervjua. E sad šta je bolje...Ako trebam slati za Kentaki, MORAM im , verovatno, opširnije objašnjavati da se samo radilo o mom KLASIČNOM NEZNANJU a ne o nekoj ZLOJ NAMERI !!! Nisam pametan...jednostavno, biće KAKO JE SUĐENO !!! Ali , bilo bi mi krivo da zbog SITNICE pop...im !!! Hvala još jednom

macodlak
19.08.2013, 18:12
Kad mogu ja da se prijavim ! Posto spominju 2014 i 2015 godinu jel to naprimer sada se prijavim ako budem izvucen ja bi trebao biti u Americi 2015 ili ?

STARI!!! Za DV-2014 su izvučeni oni koji su se prijavili u Okrobru 2012 a izvučeni su 1.Maja 2013. Njima će intervjui biti od Oktobra 2013 do kraja Septembra 2014. Zavisno koji im je CN.

Ako se sada u Oktobru 2013 prijaviš, prijavio si se za DV-2015 podatci o izvučenima će biti 1.Maja 2014. a intervjui će biti od Oktobra 2014 do kraja Septembra 2015.

Ako nisi izvučen za DV-2014 i ako ti je broj veći od 8000 nemaš potrebu za paniku jer imaš dovoljno vremena da iščitaš forum koji je uistinu nevjerovatno dobar i korisan!
pozZ

macodlak
19.08.2013, 18:17
Hvala ti puno na svim ovim detaljima. Pomogao si mi dosta.
Zanima me jos jedna stvar posle citanja tvoje poruke. Tamo gde mi pise "You have been randomly" nisam dobila nista jos uvek... a proverila sam B. DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY FOR THE MONTH OF AUGUST pise da Europe Current, 19000.... kao i za C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN SEPTEMBER , a ja sam CN 9***( devet hiljada itd) pa me znaima da li ja treba da mozda zovem ambasadu da proverimsta se desava.. oko toga mi nije jasno

Sa CN 9*** na red za intervju ćeš doći 99% u Novembru 2013. U Oktobarskom biltenu će to biti potvrđeno! Stoga na tvome mjestu i koliko si neupućena ja bi danonoćno čitao forum... A nije loše nazvati ambasadu i lagano sve što te zanima pitati ma koliko te požurivali! pozZ

SEEUSAIC
19.08.2013, 18:22
STARI!!! Za DV-2014 su izvučeni oni koji su se prijavili u Okrobru 2012 a izvučeni su 1.Maja 2013. Njima će intervjui biti od Oktobra 2013 do kraja Septembra 2014. Zavisno koji im je CN.

Ako se sada u Oktobru 2013 prijaviš, prijavio si se za DV-2015 podatci o izvučenima će biti 1.Maja 2014. a intervjui će biti od Oktobra 2014 do kraja Septembra 2015.

Ako nisi izvučen za DV-2014 i ako ti je broj veći od 8000 nemaš potrebu za paniku jer imaš dovoljno vremena da iščitaš forum koji je uistinu nevjerovatno dobar i korisan!
pozZ

Macodlac,

moderatori nece ici za tobom i prepravljati tvoje postove (dva je sasvim dovoljno) - ovaj forum je zamisljen za razmenu iskustva i nije nicija oglasna tabla (pogotovo ne za clanove koji bez odobrenja kopiraju informacije odavde i obrnuto). Svi naredni postovi sa istim ili slicnim linkovima i copy/paste tekstovima bice brisani.

Hvala na razumevanju.

ctpubop
21.08.2013, 17:34
Stigao je email, znakazan intervju za
October 02, 2013 08:30 AM!
:wee:

Ajde probili smo led, kad su ostali? :)

holmes
21.08.2013, 17:46
Stigao e-mail i meni. Dakle, to je to-stvar rapidno postaje ozbiljna:obrva:

IgorMAD
21.08.2013, 17:58
Stigao je email, znakazan intervju za
October 02, 2013 08:30 AM!


Ajde probili smo led, kad su ostali?

Ti si koliko mi se cini broj 7xxx?
I vec za drugi oktobar zakazan razgovor? :)

Ja sam mislio da ce vama biti zakazano za kraj oktobra, ali izgleda da oni to gledaju drugacije :)

U svakom slucaju, zelim vam svu srecu i da sto lakse sve to prebrodite.
Mi ocekujemo u novembru, imam strasnu tremu :(

Makovi
21.08.2013, 18:04
Stiglo, October 1st! Zagreb.
Buni me ovo:

The Diversity Lottery Fee for each applicant and each member of the family must be paid in full before the visa interview and is non-refundable, even if the visa is refused for any reason.

BEFORE the visa interview? Misli li se to na liječnički pregled? Koliko znam, do sada je bilo izvlacenje-datum za intervju-fee za pregled -fee na intervju- uscis-odlazak?

Mislim da sam negdje pročitao i da u stvari liječnički vrijedi 6 mjeseci i da bi trebao biti vazeci kod ulaska u zemlju? A da se mora ući u zemlju 6 mjeseci nakon dobivanja vize? Što je od ovoga točno, što nije?

ctpubop
21.08.2013, 18:06
Da, postaje napeto. Ovo je pre nego sto smo ocekivali pa je malo frka. Mi jos nikome nismo ni rekli da smo izvuceni, dok ne dobijemo datum za intervju. Tek sada ovo postaje realnost. :)

Makovi
21.08.2013, 18:09
Tako i mi - zna samo uža obitelj..........................

IgorMAD
21.08.2013, 18:28
Makovi

The Diversity Lottery Fee for each applicant and each member of the family must be paid in full before the visa interview and is non-refundable, even if the visa is refused for any reason.

BEFORE the visa interview? Misli li se to na liječnički pregled? Koliko znam, do sada je bilo izvlacenje-datum za intervju-fee za pregled -fee na intervju- uscis-odlazak?

Mislim da sam negdje pročitao i da u stvari liječnički vrijedi 6 mjeseci i da bi trebao biti vazeci kod ulaska u zemlju? A da se mora ući u zemlju 6 mjeseci nakon dobivanja vize? Što je od ovoga točno, što nije?

Misli se na to da kada dodjes u ambasadu treba da platis po $330 za svakog clana pa tek onda izlazis na intervju (sve u istom danu :) ). Samo upozoravaju da ukoliko budete (ne daj Boze) odbijeni, ne vracaju vam pare.

robo
21.08.2013, 18:57
Evo i ja da javim intervju zakazan za october 04 u 02:00 PM Sarajevo.

Green2014
21.08.2013, 18:59
Stigao email i meni. Nema pravila...ja imam broj 4*** a intervju mi je zakazan za kraj oktobra.

krle66
21.08.2013, 19:10
Stigao email i meni. Nema pravila...ja imam broj 4*** a intervju mi je zakazan za kraj oktobra.
Čestitam. Da li su ti samo poslali vreme intervjua ili ima još nešto : potrebna dokumentacija, plaćanje intervjua i gde , i još nešto ...

Green2014
21.08.2013, 19:33
Samo vreme intervjua. Ispod pise da ce biti navedeni dokumenti koji su nepotpuni ukoliko ih ima. Meni ne stoji nista

robo
21.08.2013, 19:58
Samo vreme intervjua. Ispod pise da ce biti navedeni dokumenti koji su nepotpuni ukoliko ih ima. Meni ne stoji nista

Please follow the instructions provided in Step 4 at http://www.dvselectee.state.gov for Interview Preparation and Fee Payments.
To pise napocetku pa ispod stoji termin za intervju, inace ni kod nas ne stoji nista naznaceno valjda treba ove dokumente gore sto su navedeni u linku.

holmes
21.08.2013, 19:59
Ovde ima sve sto treba:;D:

http://www.travel.state.gov/visa/visa_4761.html

__________________________________________________ _____________

via
21.08.2013, 20:09
Jesu svi sa brojem ispod 8000 dobili mail? Mi još nemamo datum :(, ni mail, ni promjena statusa...

bozic.ns
21.08.2013, 20:15
Zakazan intervju juhuuuu :1081: :1081:
31 okt, broj oko 6k. I ja sam mislio da cu biti negde na pocetku meseca ali eto.. svakako mi ovako vise odgovara.

bojanso
21.08.2013, 21:41
Takodje mi je zakazan intervju. I to tako da ranije od toga tesko da moze :D
1. oktobar, odmah cim otvore "radnju" :D

bozic.ns
21.08.2013, 21:59
Takodje mi je zakazan intervju. I to tako da ranije od toga tesko da moze :D
1. oktobar, odmah cim otvore "radnju" :D

Ledolomac! Znaci da od tebe ocekujemo prvi izvesta kako je proslo :naughty:
Srecno ti bilo!!!

IgorMAD
21.08.2013, 22:05
Srecno Bojane!
............................................

bojanso
21.08.2013, 22:22
Izgleda da domacine prvo pozivaju posto sam ja tamo vec ko domaci, ovo ce mi biti 4ti odlazak u ambasadu :D Ako me iz nekog razloga ne daj Boze odbiju trazicu da me makar u ambasadi zaposle koliko sam im redovan tamo :D
Hvala vam, trebace malo i srece kako bi sve ispalo ok. Takodje nek' je i vama sa srecom!

bozic.ns
21.08.2013, 22:34
Bojane, jesi ranije isao u ambasadu zbog green card-a ili nekih drugih viza? Ako su te odbijali za gc jel bi mogao da navedes razlog?

bojanso
21.08.2013, 22:46
Nisam bas toliki sreckovic da me vise puta izvlace za Green Card :D
U pitanju su bile J1 vize za work&travel program.

via
22.08.2013, 07:03
via, 3.000, RS
robo, br ispod 1000, BIH
holmes, 4.000 RS
bozic.ns, 6.000 SRB
bojanso, 7000 SRB
Ctpubop, 7.000 SRB
Sedmica, 4.000
Green2014, 4.000 SRB
Makovi, 100 HR

Prema spisku intervjua u oktobru koji je RBSMC postavio na drugoj temi (dodala sam makovi), ako sam dobro pregledala svi osim nas su dobili datum (izuzev sedmice pošto nisam primjetila da je aktivan/na na forumu). Jel' vam promijenjen status na DV sajtu? Ovo mi se uopšte ne sviđa :no::smrc:

IgorMAD
22.08.2013, 07:05
Posaljite im e-mail ili ih zovite telefonom. Nemojte da rizikujete, mozda je samo neka greska u pitanju.

Green2014
22.08.2013, 07:23
Najbolje telefonom. Meni su odmah rekli kad da ocekujem obavestenje za intervju

via
22.08.2013, 07:38
Napisala sam već mail, ali nisam još poslala. Znam da je i ranije bilo slučajeva da članovi nisu dobijali mail, samo im se promijeni status. Zato sam pitala da li je članovima koji su dobili mail promijenjen i status na DV sajtu. Ako nije promijenjen, sačekat ću dok se to desi pa da vidim hoće li i nas "zakačiti". Molim vas što prije za odgovor, ako je promijenjen da odmah šaljem mail, zovem...

IgorMAD
22.08.2013, 08:07
Cekaj, pa jel si ti proveravala status na dvlottery.gov ?
Ti cekas mail pa tek onda da proveris? :)
Ne razumem :D

johnny_nyc
22.08.2013, 08:07
ledolomcima sretno...iako smatram da im neće trebati i da je to ziher :)

via pošto si dobila mail da je dokumentacija primljena i da se procesuira mislim da nemaš brige ali svakako provjeri sa KCC.

Inside@22
22.08.2013, 08:26
počelo je, počelo... :bravo: :bravo:
svima puno sreće... :grin:

via
22.08.2013, 08:41
Cekaj, pa jel si ti proveravala status na dvlottery.gov ?
Ti cekas mail pa tek onda da proveris? :)
Ne razumem :D

A šta smijemo provjeriti status i prije nego što dobijemo mail? :udri: :RRofl:

Naravno da sam provjeravala. Give me some credit, nisam nepismena :) :)

Nismo dobili mail i nije nam promijenjen status. Ukoliko status nije promijenjen ni ostalima koji su dobili mail, sačekat ću još sa zvanjem. Ukoliko je svima već i status promijenjen, onda nemam šta čekati, zovem... Simple as that

Green2014
22.08.2013, 08:49
Po postovima, mislim da je svima ili vecini status promenjen. A i ne znam zasto cekas sa pozivom. To je bar besplatno (osim medjunarodnog poziva):woohoo:
Kao sto sam ranije rekao, ja sam zvao pre par dana i rekli su mi da ocekujem promenu statusa (i Email) od sad pa do 30. avgusta. Bar ces posle poziva znati sta se desava i neces se vise nervirati :)

via
22.08.2013, 08:50
ledolomcima sretno...iako smatram da im neće trebati i da je to ziher :)

via pošto si dobila mail da je dokumentacija primljena i da se procesuira mislim da nemaš brige ali svakako provjeri sa KCC.

i ja mislim da nema razloga za brigu, ali nije lijep osjećaj, nešto kao što je kod vas bilo, svi dobili odgovor osim vas. Na kraju vidiš da je sve ok, ali crv sumnje ti neda mira...

IgorMAD
22.08.2013, 08:52
A šta smijemo provjeriti status i prije nego što dobijemo mail? :udri: :RRofl:

Naravno da sam provjeravala. Give me some credit, nisam nepismena :) :)

Nismo dobili mail i nije nam promijenjen status. Ukoliko status nije promijenjen ni ostalima koji su dobili mail, sačekat ću još sa zvanjem. Ukoliko je svima već i status promijenjen, onda nemam šta čekati, zovem... Simple as that

Pa otkud znam, tako sam razumeo ovu tvoju poruku, pa mi nije bilo bas jasno :D
Izvini :)

robo
22.08.2013, 09:58
Napisala sam već mail, ali nisam još poslala. Znam da je i ranije bilo slučajeva da članovi nisu dobijali mail, samo im se promijeni status. Zato sam pitala da li je članovima koji su dobili mail promijenjen i status na DV sajtu. Ako nije promijenjen, sačekat ću dok se to desi pa da vidim hoće li i nas "zakačiti". Molim vas što prije za odgovor, ako je promijenjen da odmah šaljem mail, zovem...

A šta smijemo provjeriti status i prije nego što dobijemo mail? :udri: :RRofl:

Naravno da sam provjeravala. Give me some credit, nisam nepismena :) :)

Nismo dobili mail i nije nam promijenjen status. Ukoliko status nije promijenjen ni ostalima koji su dobili mail, sačekat ću još sa zvanjem. Ukoliko je svima već i status promijenjen, onda nemam šta čekati, zovem... Simple as that

Via ja samprovjerio mail i nije nista mi bilo doslo nakon nekog vremena se ulogam na onu njihovu stranicu i vidio da su promjenili i zakazali intervju, i provjerim ponovo mail tad mi je stigla i poruka, znaci u nekih pola sata otprilike sam dobio i mail i ovu promjenu.

Green2014
22.08.2013, 10:50
Na mom 2NL pise The diversity lottery fee must be paid in full before the visa interview and is non-refundable. Ranije sam citao da se ide prvo na intervju pa se tamo na licu mesta plati. Da li moze da mi potvrdi neko od veterana da li je i njima isto tako pisalo?

via
22.08.2013, 10:55
Via ja samprovjerio mail i nije nista mi bilo doslo nakon nekog vremena se ulogam na onu njihovu stranicu i vidio da su promjenili i zakazali intervju, i provjerim ponovo mail tad mi je stigla i poruka, znaci u nekih pola sata otprilike sam dobio i mail i ovu promjenu.

Hvala robo, ova informacija mi je bila potrebna. Znači, nema druge nego zvati i provjeriti gdje je zapelo...

Inside@22
22.08.2013, 11:44
Jel može neko stavit screeshot maila koji ste dobili i stranice na kojoj vam je promijenjen status da mi ostali znamo kako to izgleda, itd.

fala...

mikiSA
22.08.2013, 12:56
Na mom 2NL pise The diversity lottery fee must be paid in full before the visa interview and is non-refundable. Ranije sam citao da se ide prvo na intervju pa se tamo na licu mesta plati. Da li moze da mi potvrdi neko od veterana da li je i njima isto tako pisalo?
Dokumente predas, oni pregledaju pa kazu da sacekas. Onda prvo placas cijenu vize, a onda te zovu na salter na razgovor sa konzulom. Konzul je taj koji odlucuje na psnovu dokumenata i tvojih odgovora hoces li dobiti vizu ili ne.

johnny_nyc
22.08.2013, 15:47
i ja mislim da nema razloga za brigu, ali nije lijep osjećaj, nešto kao što je kod vas bilo, svi dobili odgovor osim vas. Na kraju vidiš da je sve ok, ali crv sumnje ti neda mira...

još uvijek znam kako ti je...jer još nemamo nikakav odgovor, čekamo 9 mjesec. čitao sam dosta po stranim forumima i najbitnije da je dokumentacija tamo i da se to zakotrljalo, ali kao što kažu kolege zovi KCC...međunarodni poziv košta ali ništa ne vrijedi kao tvoj mentalni mir :)

via
22.08.2013, 17:50
još uvijek znam kako ti je...jer još nemamo nikakav odgovor, čekamo 9 mjesec. čitao sam dosta po stranim forumima i najbitnije da je dokumentacija tamo i da se to zakotrljalo, ali kao što kažu kolege zovi KCC...međunarodni poziv košta ali ništa ne vrijedi kao tvoj mentalni mir :)

Dakle, johnny izgleda da nam je sudbina ista... čekanje. :( :( :(

Zvala sam Kentucky, naš CN jedostavno nije obrađen do momenta kad je urađen cut-off i zakazani intervjui. Mislila sam da mi je jasno kako stvari funkcionišu, ali moram priznati da mi sad ništa nije jasno. Dakle, iako imamo CN 3xxx, intervju ćemo vjerovatno imati u novembru iako je cut-off za oktobar 8000. Nekoliko puta sam je pitala da mi potvrdi da je sve ok što se tiče dokumentacije i da sam intervju nije upitan već samo datum tj. mjesec što je i potvrdila (nekoliko puta :)) Dakle, sve je u redu, vaš intervju će vjerovatno biti u novembru i provjerite nakon 15 septembra za tačan datum...

via
22.08.2013, 18:17
Sad kad se vratim na mail koli smo dobili kao odgovor na upit da li su papiri primljeni ovo što mi je ljubazna gospođa rekla ima smisla. Dio odgovora glasi:
Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Dakle, CN se obrađuju redom kojim dolaze (kako su i vama rekli johnny), dakle nevezano za CN i cut-off ako case nije obrađen nema intervjua taj mjesec. Zato se i dešava da veći CN ima intervju ranije u mjesecu od nižeg CN. Ovom logikom naš datum bi trebao biti odmah početkom novembra. Ali to nećemo znati bar još mjesec dana... :) Dakle, opušteno, imam prvačića ove godine i sad ćemo da stavimo DVL na hold i "veselimo" se školi...

Green2014
22.08.2013, 20:33
Pa neka se srecan polazak u skolu :) A nastavak skolovanja preko bare :)

via
22.08.2013, 21:17
Pa neka se srecan polazak u skolu :) A nastavak skolovanja preko bare :)

Hvala Green:) :) :)
Takav je plan, pa vidjet ćemo...

Makovi
22.08.2013, 21:18
Danas sam zvao ambasadu u Zagrebu da vidim treba li se posebno najaviti za interview. Rekao sam da je supruga izvučena. Posto sam neko vrijeme živio vani, pitao sam da li je neophodno nabaviti uvjerenje o nekažnjavanju iz te zemlje- pitat će kolegicu pa će mi se javiti. Nije baš upućen ni u to treba li prevoditi dokumente. Najprije kaže "treba", a kad sam mu rekao da dosadašnja iskustva nisu takva, eto njega opet pitat će kolegicu. Bio je prilično siguran samo u to da se datum vize piše onaj kojeg je bio liječnički tako da u stvari od tog datuma teče 6 MJESECI ROK za ulazak u zemlju. Ali možda bolje da pricekamo da mi se javi kolegica. Po iskustvima forumasa sam 100% da ne treba prevoditi ništa. Baš me zanima što će mi reći.

Kad me nazove pitat ću da li mi mogu prebaciti intervju na kasniji datum, tako nam i zbog plaća financijski bolje odgovara. Ipak se radi o skoro 1000$ za 3 vize.

Pitanje za vas iskusne; da li je moguće platiti dinersom na rate??? Znam da zvuči smiješno, ali negdje sam pročitao da se može platiti karticom!

Inside@22
22.08.2013, 22:02
Pitanje za vas iskusne; da li je moguće platiti dinersom na rate??? Znam da zvuči smiješno, ali negdje sam pročitao da se može platiti karticom!

Pozdrav,

Vezano za plaćanje karticom, neznam, a i sumnjam da možeš plaćati na rate jer kad plaćaš karticom na rate onda prodavač mora unijeti u POS na koliko rata želiš (s čime si vjerovatno upoznat :)), a nekak sumnjam da ih možeš to tam tražit (možda može pa možete probat)...

al mogu dat prijedlog da uzmeš revolving kreditnu karticu... znaći plaćaš normalno ko kreditnom samo plaćaš minimalno 5 % iznosa mjesečno, a možeš i više... i bed je kaj su i kamate dosta visoke...

ja imam zaba go mastercard i imam limit 4000 kuna, al možete u banci tražiti veći limit...

eto, svako dobro...

Makovi
23.08.2013, 10:25
Hvala ti, inside!


Ne budi lijen, dosađivao sam i danas u Ambasadi u Zagrebu. Ovaj put sam dobio famoznu kolegicu koja mi je rekla da joj je kolega sve prenio. Pitao sam najprije za promjenu datuma, da ne bude prvoga, vec desetog listopada (oktobra). Njezin odgovor glasio je da nema problema, da možemo ugovoriti datum i 3,4 mjeseca nakon toga i da mnogi tako rade zbog npr školske godine i slično. Pitao sam umanjuje li to onda šansu za vizu, a ona odgovara

JOŠ SE NIJE DOGODILO DA SMO OSTALI BEZ BROJEVA BEZ OBZIRA NA DATUM

Bila je jako ljubazna i rekla da se ne brinemo, ali i da se NE MOŽE PLATITI NA RATE (morao sam to pitati :-) Kaže, može Diners, ali jednokratno. I samo kreditne kartice.

Inače, nisam pitao za dokaz o nekažnjavanju iz druge zemlje u kojoj dam živio, jer sam jučer na internetu našao da se može naručiti online: ispuni se online obrazac gdje se ostavi mail adresa. Na mail stigne onda od njih mail na koji se odgovori s attachmentom - skeniranom putovnicom. Nakon toga stiže dokaz o nekažnjavanju postom u roku 8 dana.

Radi se o Francuskoj, a naziv dokumenta koji mi treba sam našao na onoj reciprocity by country stranici gdje su upute za dobitnike.

Makovi
23.08.2013, 10:52
I još najvažnije: papiri iz Kentuckyja JOŠ NISU STIGLI U ZG AMBASADU. Promjena datuma intervjua moguća je tek nakon što fizički prime kuvertu iz Kentuckyja. Sad kad sam čuo ovo da neće ponestati brojeva, razmišljam da odgodim i za 11. mjesec dok skupim pare!

Branimir Djuric
08.09.2013, 19:12
Pozdrav svima,
Citao sam sve i vrlo je interesantna tema, cekamo ishode intervjua i lekarskih pregleda i da vidimo sta je i kako je :) I ja sam ove godine izvucen na lutriji pod brojem 80xx i nadam se da ce mi bitiintervju pocetkom novembra, ceka se visa bilten za oktobar, svima puno srece, pozdrav

IgorMAD
08.09.2013, 19:53
hehe, i moj broj je 80xx, mislio sam da sam prvi u novembru :D

via
09.09.2013, 14:56
Zna li netko kako će sada funkcionisati odgađanje viziranja, obzirom da vize važe 6mj od datuma ljekarskog? Dakle, odradimo ljekarski, intervju, odobre nam vize i mi hoćemo da odgodimo, nekom logikom bi trebali raditi ponovo ljekarski prije samog viziranja ako hoćemo rok važenja 6mj ili...
Odgađanje intervjua mi je puno stresnija opcija obzirom da u tom slučaju ne znamo na čemu smo:grin::grin:

free
09.09.2013, 15:16
Ako odlozis viziranje a za period za koji ti istice lekarski, opet moras da radis lekarski (i da platis naravno), jer u US moras da udjes sa vazecim lekarskim. Ja licno se ne bi ove godine kockao sa odlaganjem ni intervju ni viziranja jer moze te doci u situaciju da nebude viza i da cela prica propadne. To sto neko hoce da odlozi viziranje automatski neznaci da je svoju vizu rezervisao i da mu je ambasada cuva, ne naprotiv to te automatski baca na kraj reda pa ako pretekne dobijas a ako ne ko te sisa imao si svoju sansu sada cuti tu i smrdi.Razume ja tebe da ti je dete krenulo u skolu i da se nema para ali vodite racuna posto je ove godine veliki broj ljudi izvucen i velika se galama digla oko lutrije, de ce gomila ljudi ipak malo ozbiljnije da se angazuje oko celog procesa i da ce ove godine biti mnogo veci procenat iskoristenih viza.

Branimir Djuric
09.09.2013, 21:42
hehe, i moj broj je 80xx, mislio sam da sam prvi u novembru :D
Idemo zajedno Igore da zavrsimo posao tamo i nema sekiracije :) Samo da vidimo kako ce nasi prijatelj ida prodju u otkobru i da znamo sta je i kako je! Svima zelim puno sreceee i drago mi je sto sam i ja jedan od vas! Ko zna mozda se budemo i zdruzili negde tamo u tudjini ;)

holmes
09.09.2013, 22:18
Imam nejasnoce u vezi pribavljanja dokumentacije vezane za dokaz o nekaznjavanju. Cini mi se da sam na forumu procitao par puta da se navode kao potrebni Uvjerenje o nekaznjavanju, koje izdaje policija i Uvjerenje da se ne vodi krivicni postupak, koje - ako sam shvatio, treba da izdaje nadlezni sud.

Medjutim, sto se dokaza iz suda tice, na sajtu http://www.travel.state.gov/visa/visa_4760.html Intructions for selectees dat je spisak potrebnih dokumenata, medju njima i

Court and Prison Records

Applicants who have been convicted of a crime must obtain a certified copy of each court record and any prison record, regardless of the fact that he or she may have subsequently benefited from an amnesty, pardon or other act of clemency.

Dakle, tu stoji da se obaveza donosenja ovog dokumenta odnosi samo na one koji su bili osudjivani.

Kakva su bila iskustva u vezi sa ovim vas koji ste vec imali intervju?

IgorMAD
09.09.2013, 23:31
Idemo zajedno Igore da zavrsimo posao tamo i nema sekiracije Samo da vidimo kako ce nasi prijatelj ida prodju u otkobru i da znamo sta je i kako je! Svima zelim puno sreceee i drago mi je sto sam i ja jedan od vas! Ko zna mozda se budemo i zdruzili negde tamo u tudjini

Ma samo da prodje sve to kako treba, ima jos malo manje od dva meseca ali trema iz dana u dan sve bolja :P

...and any prison record, regardless of the fact that he or she may have subsequently benefited from an amnesty, pardon or other act of clemency.

To znaci da ukoliko nisi bio u zatvoru onda samo potvrda iz suda i policije.

via
10.09.2013, 06:50
Ako odlozis viziranje a za period za koji ti istice lekarski, opet moras da radis lekarski (i da platis naravno), jer u US moras da udjes sa vazecim lekarskim. Ja licno se ne bi ove godine kockao sa odlaganjem ni intervju ni viziranja jer moze te doci u situaciju da nebude viza i da cela prica propadne. To sto neko hoce da odlozi viziranje automatski neznaci da je svoju vizu rezervisao i da mu je ambasada cuva, ne naprotiv to te automatski baca na kraj reda pa ako pretekne dobijas a ako ne ko te sisa imao si svoju sansu sada cuti tu i smrdi.Razume ja tebe da ti je dete krenulo u skolu i da se nema para ali vodite racuna posto je ove godine veliki broj ljudi izvucen i velika se galama digla oko lutrije, de ce gomila ljudi ipak malo ozbiljnije da se angazuje oko celog procesa i da ce ove godine biti mnogo veci procenat iskoristenih viza.

I hear you :) :)
Jasno mi je sve o čemu govoriš, ovo je za sada jedna od opcija. Intervju bi valjda trebali imati u novembru, a pomjerili bi eventualno na januar, konačna odluka će pasti kad dobijemo datum (osjećam se kao da govorim o pristupnim pregovorima :grin::grin:)

IvankaSam
10.09.2013, 09:19
Posto je izasao visa bulletin za oktobar, (9800- Europe) da li to znaci da samo 1800 ljudi procesuiraju za mesec oktobar? Tj ljudi koji imaju broj do 9800 idu na viziranje sl mesec?

RBSMC
10.09.2013, 09:54
Oktobarski VB "potvrđuje" cutoff broj za oktobar - 8000 i najavljuje cutoff broj za NOVEMBAR - 9800
Znači uvek dva meseca unapred. O ovome je stvarno bilo reči nebrojeno puta.
Značenje ovih brojeva stvarno nema više smisla po 1000-ti put objašnjavati.
Da, to znači da će svi između broja 8000 i 9800 biti obrađeni u novembru osim ako nisu kasno poslali obrasce.

holmes
10.09.2013, 10:31
Citat:
...and any prison record, regardless of the fact that he or she may have subsequently benefited from an amnesty, pardon or other act of clemency.

To znaci da ukoliko nisi bio u zatvoru onda samo potvrda iz suda i policije.

Hvala Igore, ali taj deo citata se odnosi na prvi deo koji doslovce kaze Applicants who have been convicted of a crime (aplikanti koji su bili krivicno osudjivani).

Moje pitanje i jeste bilo da li mi koji nismo bili krivicno osudjivani uopste moramo da donosimo potvrdu iz suda?

via
10.09.2013, 10:58
Hvala Igore, ali taj deo citata se odnosi na prvi deo koji doslovce kaze Applicants who have been convicted of a crime (aplikanti koji su bili krivicno osudjivani).

Moje pitanje i jeste bilo da li mi koji nismo bili krivicno osudjivani uopste moramo da donosimo potvrdu iz suda?

Mislim da svi moraju priložiti i potvrdu iz suda i iz MUP-a. Potvrda iz MUP-a dokazuje da nisi RANIJE kažnjavan, a potvrda iz suda da se protiv tebe TRENUTNO ne vodi nikakav krivični postupak. Dakle, tek sa potvrdom iz obe ustanove dokazuješ da si čist do dana današnjeg (ili bar do dana izdavanja potvrde od suda :)). Kazna izrečena nekakvom krivičnom postupku se svakako bilježi u tvoj dosije, ali naravno nakon izricanja. Tako da teoretski u toku krivičnog postupka možeš dobiti potvrdu o nekažnjavanju, ali ne i od suda.

holmes
10.09.2013, 11:26
To je logika s kojom se i ja slazem, medjutim instrukcije na zvanicnom sajtu su jednostavne i nigdje ne pise da moramo da vadimo bilo sta iz suda ukoliko nismo osudjivani. Na kraju, mozda policija i ne bi dala potvrdu o nekaznjavanju ukoliko je neki proces u toku.

IgorMAD
10.09.2013, 11:50
Ja cu sigurno i potvrdu iz suda i iz policije da donesem, tako su svi do sad radili.
A i iz onoga sto sam procitao pise da treba, tako da... :)

via
10.09.2013, 11:52
To je logika s kojom se i ja slazem, medjutim instrukcije na zvanicnom sajtu su jednostavne i nigdje ne pise da moramo da vadimo bilo sta iz suda ukoliko nismo osudjivani. Na kraju, mozda policija i ne bi dala potvrdu o nekaznjavanju ukoliko je neki proces u toku.

U svakom slučaju ti je bolje obezbjediti obe potvrde. Ukoliko se protiv tebe ne vodi postupak izvadiš dokaz o tome i ne komplikuješ si život. Ne piše nigdje na sajtu ni da je potreban mail od nekoga u USA pa ga svatko tko može obezbjedi, nije na odmet. A MUP ne raspolaže podacima o sudskim sporovima koji su u toku, tako da možeš 'ladno dobiti potvrdu o nekažnjavanju dok se na sudu vodi postupak protiv tebe. Nema razloga ni da ne dobiješ, jer dok je postupak u toku ništa nije ni dokazano ni konačno.

RBSMC
10.09.2013, 12:31
Ko je pročitao kompletnu temu sa iskustvima sa intervjua od 2013 mogao je videti ko je šta od dokumenata nosio i šta traže. Jedna od poruka na toj temi kaže:
"Napomena: Uzmite OBAVEZNO potvrde i iz policije i iz suda !!!!!"
Čitao sam naravno i to na .gov, ali zašto menjati recept koji dobija. Nikom nisu vratili tu potvrdu za razliku od potvrde o služenju vojnog roka koju su neki nosili neki ne.

Branimir Djuric
10.09.2013, 12:57
Slazem se sa svima, bolje skupiti celokupnu dokumentaciju cak i dodatno nesto ako treba, nego da nekom slucajno u ambasadi traze nesto sto je mislio da ne treba da se izvadi. Citajuci teme oko lutrije potvrde iz supa i suda se mroaju izvaditi, nekom ce vratiti odmah na salteru, nekom ne sve zavisi od njihove procene! Ta dokumenta se vade za 3 dana i nista ne kostaju, tako da svima predlazem da izvade i nemaju sekiraciju :) Sad ostaje samo ona trema dok nam ne zakazu intervju za novebar a onda pocinje dramaturgija :)))

holmes
10.09.2013, 13:24
Ovo i pitam da bih i sebi i drugim pojednostavio proceduru jer sam flipnuo od cekanja po institucijama, vadjenja kojekakvih potvrda, placanja kojekakvih taksi i nadoknada. Samo za produzenje starog pasosa, sam morao 2 (dva) puta da prilazem uvjerenje o drzavljanstvu. Kao da sam prethodni nasao na ulici. A posto imam dvojno drzavljanstvo, sve to moram dva puta da radim.

Zato, ako nesto ne treba, necu ni da se bavim time.

Via, sad kad bolje razmislim, sudjenje za krivicno djelo pocinje krivicnom prijavom koju pise policija, tako da policija treba da ima uvida u to pri izdavanju potvrde. To za e-mail si u pravu.

RMBSC, ako mozes, daj mi link za tu stranicu. Hvala.

RBSMC
10.09.2013, 13:33
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=36694#post36694
mada je ovde bio obrnut slučaj žena je donela uverenje iz suda a nije iz policije. Intervju prosao ok, ali su ih posle zvali iz ambasade da donesu i uverenje iz policije.
U svakom slučaju treba oba :)
Znam da je muka čekati po šalterima, ali za ovo se valjda isplati

via
10.09.2013, 20:35
Ovo i pitam da bih i sebi i drugim pojednostavio proceduru jer sam flipnuo od cekanja po institucijama, vadjenja kojekakvih potvrda, placanja kojekakvih taksi i nadoknada. Samo za produzenje starog pasosa, sam morao 2 (dva) puta da prilazem uvjerenje o drzavljanstvu. Kao da sam prethodni nasao na ulici. A posto imam dvojno drzavljanstvo, sve to moram dva puta da radim.

Zato, ako nesto ne treba, necu ni da se bavim time.

Via, sad kad bolje razmislim, sudjenje za krivicno djelo pocinje krivicnom prijavom koju pise policija, tako da policija treba da ima uvida u to pri izdavanju potvrde. To za e-mail si u pravu.

RMBSC, ako mozes, daj mi link za tu stranicu. Hvala.

Da ne bi dalje išli u polemiku tko je za šta nadležan, poslušaj me. Izvadi oba uvjerenja, čekaj na šalterima, plaćaj takse, nasmij se kad ti se neljubazna gospođa sa šaltera obraća kao da si nepismen, istrpi sve "blagodeti" naše birokratije, jer to je lakše podnijeti od situacije da ti se službenik ambasade ljubazno nasmiješi i kaže: Gospodine, nedostaje Vam samo još Uvjerenje od suda, kad obezbjedite i taj dokument zakazat ćemo Vam novi intervju. :grin::grin:

Khnum
11.09.2013, 07:41
Zdravo svima :)

Da li je možda nekome od vas, kome je po visa bulletin-u planiran razgovor u oktobru (tj. koji je broj ispod 8.000), promenjen status (zakazan intevju) na https://www.dvlottery.state.gov/ESC/ ?

Hvala na odgovoru!

Poz:;D:

IgorMAD
11.09.2013, 08:08
Pa uglavnom je svima promenjen status.
Jedino onaj ko je kasnije poslao koverat u Kentaki, verovatno ce vam biti zakazan razgovor u novembru.

Zvoncica88
11.09.2013, 14:30
Zdravo svima,

Evo i ja da se pridruzim, broj mi je 12*** :bravo:

Khnum
11.09.2013, 15:16
Zdravo svima.

Dokumenta sam poslao krajem maja i iz Kentucky-a sam krajem juna dobio odgovor da su dokumenta primljena i da se obrađuju.
Još uvek mi se nije promenio status na https://www.dvlottery.state.gov/ESC/, a broj sam 6XXX, pa sam zbog toga pitao da li ima još neko sa sličnim problemom.

Ako neko ima sličnu situaciju, zamolio bih da napiše, da bih znao da nisam jedini :)

Hvala!

Poz

RBSMC
11.09.2013, 21:07
Ima. Vrati se četiri strane unazad na ovoj istoj temi i pročitaj postove.

Zmiana
13.09.2013, 04:26
Khnum, nisi jedini :) Ja sam broj 7xxx i još uvek ništa. Zvala sam Kentaki danas da pitam, javila mi se neka gospođa bot koja je samo ponavljala kako je gužva i da očekujem mejl u roku od dve nedelje.

bojanso
13.09.2013, 08:51
Odradio sam lekarski pregled i ovom prilikom zelim samo da potvrdim informacije koje su ranije recene na forumu. Scenario lekarskog pregleda je apsolutno identican onom kako su ljudi to vec ranije opisali. Bio sam na pregledu u Smiljanicevoj, sve je ekspresno i brzo odradjeno - to je glavni utisak :)

IgorMAD
13.09.2013, 17:22
Promena statusa :1081:
Intervju 21. Novembra!!!
Pise da je u Kneza Milosa 50 ambasada! Ne mogu da verujem da nisu mogli to da isprave i da nam posalju tacne podatke.

Маче
13.09.2013, 18:09
[QUOTE=IgorMAD;40696]Promena statusa :1081:
Intervju 21. Novembra!!!
Pise da je u Kneza Milosa 50 ambasada! Ne mogu da verujem da nisu mogli to da isprave i da nam posalju tacne podatke.

Srecno! :)

IgorMAD
13.09.2013, 18:35
Hvala :)
................................................

via
13.09.2013, 18:44
November 8, 2013, USA Embassy Sarajevo :) :)
pedeset karaktera

Branimir Djuric
13.09.2013, 19:05
Cestitam Igoru, i ostalima, samo hrabro ljudi! Sad sam i ja proverio, meni je zakazano 20. novembra! Isto pise kneza milosa 50, ali svi znamo da je na Dedinju! Pozdrav ljudi, idem da se napijem veceras samo tako! :) Ziveliiiiii!!!

srboljub89
13.09.2013, 19:09
Promena statusa :1081:
Intervju 21. Novembra!!!
Pise da je u Kneza Milosa 50 ambasada! Ne mogu da verujem da nisu mogli to da isprave i da nam posalju tacne podatke.


November 8, 2013, USA Embassy Sarajevo :) :)
pedeset karaktera

Cestitam Igoru, i ostalima, samo hrabro ljudi! Sad sam i ja proverio, meni je zakazano 20. novembra! Isto pise kneza milosa 50, ali svi znamo da je na Dedinju! Pozdrav ljudi, idem da se napijem veceras samo tako! :) Ziveliiiiii!!!


Cestitke svima. Zelim da vam prodje sve u najboljem redu i kako treba pa ko zna mozda se i vidimo nekom prilikom preko bare. :obrva:

Salec
13.09.2013, 20:23
IgorMad, Via, Branimir Djurić - srećno na intervjuu! :pozz:

Green2014
19.09.2013, 16:05
Ko bese ima intervju 01.10? Ko probija led za sve nas? :)

bojanso
19.09.2013, 16:21
Za sebe znam da imam intervju 1og, ne znam da li je jos neko od prisutnih na forumu taj dan :D

Green2014
19.09.2013, 18:23
Onda si ti taj. Jel vezbas, radis sklekove i tako to? :)

bojanso
19.09.2013, 21:48
Totalna priprema, iz ambasade direktno u americke foke :D

dvlSkopje
20.09.2013, 11:20
moji interview je zakazan za sredinu novembra :blink: Cekam iskustva od ovogodisnje dobitnike nakon 1og okt. :)

IgorMAD
30.09.2013, 05:17
Da li neko zna sta ce biti sa intervjuima koji su zakazani za oktobar i novembar ako se desi "goverment shutdown" ?

RBSMC
30.09.2013, 07:46
Ako je verovati Guardianu
http://www.theguardian.com/world/2013/sep/29/us-government-shutdown-services-affected
ambasade nastavljaju rad i nastavlja se izdavanje viza.

Makovi
30.09.2013, 08:29
Mi smo zakazani za 1.10. u Zagrebu. Međutim, odgodili bismo za kraj 11. mjeseca. Zvali smo ambasadu više puta jer je za odgodu trebalo čekati da stignu dokumenti iz Kentuckyja. Sad kada su stigli i fizički i digitalno, službenica u ambasadi kaže da je ove godine drugačiji sistem za cijeli svijet i da će tek 1.10. biti moguće ući u bazu podataka. Mene je malo panika jer imamo zakazano 1.10. novi datum mi ne mogu dati, a službenica me uvjerava da interview može biti nebitno kada, čak i sljedece godine, jer da se nije dogodilo da ponestane viza. Kada ste mijenjali datum, vi iskusniji, jeste li dobivali kakvu službenu potvrdu o novom datumu?

IgorMAD
30.09.2013, 08:35
Da sam na vasem mestu, ne bih to odlagao za duze od sest meseci.
Ove godine je i vise ljudi izvuceno i stvarno jeste drugacije sve.
Zato nemojte da trazite odlaganje za posle 5. meseca.
Ovo je samo moje misljenje.

@RBSMC
Nadajmo se da je tako :)

Makovi
30.09.2013, 08:58
Tocno, neću odlagati! Zato i odlažemo samo za mjesec dana (za novembar).

Nego, što je to bilo s forumom, nakon više dana tek danas sam uspio otvoriti stranicu, a ne radi mi više ni forum runner aplikacija za iPhone??

IgorMAD
30.09.2013, 09:30
I ja se nadam da ce se javiti neki od admina da nam kaze sta se desilo. Bas me zanima u cemu je bio problem. Mozda mozemo da pomognemo oko necega ako je potrebno, jer ipak ovaj forum znaci mnogo svima nama!

marton
30.09.2013, 10:52
I ja se nadam da ce se javiti neki od admina da nam kaze sta se desilo. Bas me zanima u cemu je bio problem. Mozda mozemo da pomognemo oko necega ako je potrebno, jer ipak ovaj forum znaci mnogo svima nama!

Tu imate info o tome sto je bilo: link (https://twitter.com/zelenalutrija/status/383061904630874114)

Zelena Lutrija ‏@zelenalutrija 25 Sep

Sajt je napadnut tokom vikenda botovima #DDoS. Radimo na tome da se sve vrati online

flower
30.09.2013, 11:03
da li mi neko moze odgovoriti vezano za dokumente koje je potrebno ponijeti u ambasadu na interview... da li je potrebno da budu prevedeni i ovjereni od sudskog tumaca... negdje citam nije potrebno prevoditi nista samo nosis originale, a na zvanicnoj web stranici state.gov spominju se prevodi ... hvala puno na odgovoru

holmes
30.09.2013, 11:23
Treba prevesti ukoliko nisu na engleskom ili na jeziku zemlje u kojoj je ambasada.

flower
30.09.2013, 11:31
znaci nema potrebe prevoditi :)... da, na nasem su jeziku :), a ambasada je u Sarajevu... hvala puno na odg.

ctpubop
30.09.2013, 16:46
Ah, napokon smo online! Imamo intervju prekosutra a bas mi je trebalo da iscitam predhodna iskustva! Ovako smo se spremali "na slepo" sto se ono kaze :)

Green2014
01.10.2013, 13:12
Cekamo izvestaje od clanova koji su imali danas intervju. Znam da je Bojanso imao danas.

Makovi
01.10.2013, 14:06
Ljudi, da li ste čitali novosti? Što će biti s radom američke vlade? Ima li netko iz SAD info iz prve ruke?

Makovi
01.10.2013, 14:23
http://www.usatoday.com/story/travel/news/2013/09/30/federal-government-shutdown-travel-smithsonian-monuments/2896707/

Nadam se da je ovo točno:

For those wanting to travel internationally, the U.S. State Department will continue to issue passports and visas because funding for those services comes from fees rather than appropriations, State Department spokeswoman Laura Seal says.

The one caveat is that some passport offices are located in federal buildings that would have to shut down. She advises travelers to call their local passport office before showing up.

U.S. embassies and consulates around the world will remain open, she says. "American citizens overseas will continue to get support," she says.

The Goddess
01.10.2013, 15:18
Ljudi, kako je proslo intervju? Cekamo vashe novoste.

via
02.10.2013, 07:22
Ah, napokon smo online! Imamo intervju prekosutra a bas mi je trebalo da iscitam predhodna iskustva! Ovako smo se spremali "na slepo" sto se ono kaze :)

Dakle, danas je intervju :) :)
Sretno i čekamo info iz prve ruke...

via
02.10.2013, 07:23
Mi smo zakazani za 1.10. u Zagrebu. Međutim, odgodili bismo za kraj 11. mjeseca. Zvali smo ambasadu više puta jer je za odgodu trebalo čekati da stignu dokumenti iz Kentuckyja. Sad kada su stigli i fizički i digitalno, službenica u ambasadi kaže da je ove godine drugačiji sistem za cijeli svijet i da će tek 1.10. biti moguće ući u bazu podataka. Mene je malo panika jer imamo zakazano 1.10. novi datum mi ne mogu dati, a službenica me uvjerava da interview može biti nebitno kada, čak i sljedece godine, jer da se nije dogodilo da ponestane viza. Kada ste mijenjali datum, vi iskusniji, jeste li dobivali kakvu službenu potvrdu o novom datumu?

Kako stoje stvari, jeste li uspjeli odgoditi intervju?

IgorMAD
02.10.2013, 07:50
'ajde Bojane, samo tebe cekamo da se javis! :)
Da vidimo kako je bilo, nadam se da nije bilo nekih problema...

bojanso
02.10.2013, 09:50
...probudih se ispod stola, ooooootrovan od alkohola :D
Dobro jutro forume, odobrena mi je viza - danas popodne podizem pasos!
Odradio sam ledolomacki posao tako da za sve one koji plove ovim vodama mogu reci da je ponajvise intervju samo formalnost. Ja sam imao nekih peripetija ali evo cim napravim kaficu krecem sa tipkanjem detalja i koga sta interesuje slobodno neka pita!

Inside@22
02.10.2013, 09:53
...probudih se ispod stola, ooooootrovan od alkohola :D
Dobro jutro forume, odobrena mi je viza - danas popodne podizem pasos!
Odradio sam ledolomacki posao tako da za sve one koji plove ovim vodama mogu reci da je ponajvise intervju samo formalnost. Ja sam imao nekih peripetija ali evo cim napravim kaficu krecem sa tipkanjem detalja i koga sta interesuje slobodno neka pita!

wooooooohooooooo!!!! :1081:
bravo!!! čestitam od srca!!! :D :1081:
puno sreće preko močvare...
živijo!!! :beer:

robo
02.10.2013, 10:21
...probudih se ispod stola, ooooootrovan od alkohola :D
Dobro jutro forume, odobrena mi je viza - danas popodne podizem pasos!
Odradio sam ledolomacki posao tako da za sve one koji plove ovim vodama mogu reci da je ponajvise intervju samo formalnost. Ja sam imao nekih peripetija ali evo cim napravim kaficu krecem sa tipkanjem detalja i koga sta interesuje slobodno neka pita!

Čestitke i od mene :beer:
:1081:
:grin:............................:grin:

IgorMAD
02.10.2013, 10:26
...probudih se ispod stola, ooooootrovan od alkohola :D
Dobro jutro forume, odobrena mi je viza - danas popodne podizem pasos!
Odradio sam ledolomacki posao tako da za sve one koji plove ovim vodama mogu reci da je ponajvise intervju samo formalnost. Ja sam imao nekih peripetija ali evo cim napravim kaficu krecem sa tipkanjem detalja i koga sta interesuje slobodno neka pita!

Tooooo :1081:
Ako se po jutru dan poznaje, svi cemo biti otrovani od alkohola :D

RBSMC
02.10.2013, 10:51
Jeeeee!!! Krenulo je!
Čestitke i od mene. Jedva čekam detalje.
Inače trenutno se kolegi forumašu ctpubop-u znoje dlanovi. Čekamo i njihovo iskustvo.

bojanso
02.10.2013, 11:01
E evo sada malo detaljnije price...
Kao prvo jos sam u BG-u jer danas tek posle 15h podizem pasos pa iz tog razloga mi je otezan pristup racunaru, tek sam sada ulovio jedan i zato nisam bio u mogucnosti da pisem ranije na forum.
Intervju, kao sto vec znate mi je bio zakazan za 8:30. "Malkice" sam poranio iz predostroznosti tako da sam tamo bio vec u 7:30. Kisica rominja, nigde nikoga, na Dedinju slabo kafica i prodavnica pa sam ubio vreme sa nekom setnjom u prazno. Oko 8 su se vec poceli okupljati ljudi i cekala se prozivka. Nesto sitno pre pola 9 je izasao "prozivac" i ljudi su krenuli ulaziti. Bila je jos jedna cura koja je lutrijski dobila green card, ona je pre mene prozvana i ozbiljno se nameracila da mi tim ulaskom pre mene otme titulu ledolomca :D
Od tog trenutka krece moja prva muka jer svi su usli a ja ostao k'o napusteno celjade sam pred ambasadom - nije me bilo na spisku. Jos mi je covek striktno rekao da ne moze nikako da me pusti unutra. Pokazao sam mu onda onaj papir sa bar codom i zakazanim intervjuom pa je sa tim i pasosem otisao do konzula. Posle 5min agonije se vraca sa vestima da mogu da udjem, to je bilo vec olaksanje :D
Kad se ulazi prvo se standardno prolazi kroz kontrolu, skidanje sata, kaisa i ostavljanje stvari i potom sam sa papirima nastavio dole kroz dvoriste i usao u drugu prostoriju gde su sa leve strane bili ljudi za useljenicke vize a sa desne ovi za neuseljenicke. Dobio sam broj, prepoznao me strazar posto sam ne tako davno vec bio tamo pa sam cakulao malo sa njim jer je on uvek raspolozen i ponekad mi deluje da ima i drugo zanimanje u ambasadi a to je opustanje atmosfere :D Ubrzo sam prozvan na salter 9 mislim, ostavio sam samo pasos i vratio se na cekanje. Onda sam vreme ubijao gledajuci CNN i situaciju oko "shut down-a" i posle nekih 15tak minuta sam prozvan na salter 3 mislim da ostavim dokumenta. Covek je krenuo da prica na srpskom, prvo me je to malo zbunilo a jos vise sa ljubaznim izvinjavanjem posto je ocigledno bila njegova greska sto nisam bio na onom prozivajucem spisku. Covek mi se uljudno izvinuo na 3 nacina i kad sam mu dao "oprost grehova" onda mu se pridruzila mislim neka koleginica koju je on treba da obuci i ta obuka je isla pred mojim ocima. Otvorio je kovertu sa pregledima i predamnom joj objasnjavao tamo neke kvacice, ako je prva stavka sa kukicom da je onda i sve ostalo najverovatnije ok. Zatim je krenuo sa daljom procedurom, uzeo mi je ostala dokumenta. Diplomu - original i overenu fotokopiju imajte obavezno, izvod iz MKR, sud, policija i uzeo mi je izjavu sto mi je sestra poslala i potpisala kojom kazuje da ce mi pomoci oko svega tamo preko. Nalog bankovnog racuna sa stanjem nije uzeo kao ni potvrdu sluzenja civilnog vojnog roka. Dve slike je uzeo i to na moje pitanje da li su potrebne ali ih je ubrzo i vratio rekavsi da su mi one koje sam poslao u Kentaki bolje. Pitao me je da li sam vec bio u USA, potvrdno odgovorivsi na to mi je usledilo i drugo pitanje kako mi je bilo tamo, odgovorivsi i na to mi je usledila njegova konstatacija da cu eto sada moci za stalno da ostanem tamo i to mi je izmamilo osmeh :D To je bio kraj tog dela price!
Vratio sam se na cekanje opet i ubrzo je usledilo placanje od 330$ na salteru broj 1. Moze da se plati u dolarima, dinarima i karticom. Ja sam dao tacno 330$ i zavrsio tu pricu!
Opet sledi cekanje i prozivanje na salter broj 5 i tu krece pravi intervju :D
Docekao me konzularni radnik sa sve nekim americkim amblemom na kravati. I odmah je presao na stvar...pitao me je da li sam vec bio u Americi i da li su odbijenice usledile pre tog odlaska. Ja sam ga ispravio i rekao da su sve odbijenice bile posle mog boravka u USA. Pitao me je i zasto sam odbijen. Tu se on nesto zbunio, videlo mu se to po licu i nastavio je da ceprka nesto po racunaru. Posto sam 3 puta vec odbijen pretpostavljam da mu je monitor explodirao od mojih silnih odbijenica i tu se bacio u zestoki rebus :D
E tu sam jos i ja dodatno zakomplikovao posto sam mu rekao da sam u medjuvremenu napravio novu licnu kartu i sa tim saznanjem covek je bio u knock down-u :D
Uzeo mi je novu licnu kartu i pitao me da li cu se ljutiti ako me ostavi samog na salteru posto on mora do koleginice. Vraca se on sa koleginicom posle par minuta dok ja hvatam zjale i kampujem na salteru i ono sto mi se nije svidelo vidim da je licna karta spojena spajalicom za pasos, znam da mi licnu kartu mora vratiti a ako mi vrati i pasos to znaci i dovidjente za vizu i pogled mi je bio fokusiran samo sta ce sa tim da odradi. On i koleginica nesto ceprkaju na racunaru i resavaju neki ocigledan rebus, prikljucuje im se i neki vickasti afroamerikanac i imam pred sobom troclanu komisiju koja nesto duma. Posle par minuta pita me zena da li imam dvojno drzavljanstvo, ja reko da i to je verovatno bilo resenje rebusa i to je unosilo neku zabunu. Ja reko da sam to uredno i popunio i napisao na onim formularima sto sam poslao u Kentaki. Mom prvobitnom konzulu se tu vratila prvobitna boja i nestalo crvenilo koje mu je usledilo od rebusa. Izvinuo se sto se pogubio i dao mi da potpisem onaj formular sto smo slali za Kentaki. Rekao mi je da podignem desnu ruku i da se zakunem da cu govoriti samo istinu. Jos me je pitao gde cu da idem, kod koga cu da budem, sta mi sestra radi tamo, kad cu da diplomiram - insistirao je na tacnom datumu ne znam zasto ali posto en znam tacan datum nisam mu ni rekao vec sam mu rekao da cu diplomirati otprilike za neke 2 nedelje.
Posle toga je uzeo onaj pasos sa licnom kartom, zivot je u tom trenutku isao u slow motion-u za mene, podize on i pasos i licnu kartu i reko nece valjda i pasos da mi vrati i onda sledi skidane licne karte sa pasosa i njeno vracanje, uz saopstenje da mi je viza odobrena i da dodjem danas u 15h da je pokupim i dao mi je i racun da sam platio viziranje ali to me je manje vec interesovalo :D
Eto to je ta prica, idem sada jos da prolutam po BG-u i do ambasade, kasno uvece sam kuci pa se mozda jos javim da vam odgovorim na pitanja ako vas jos nesto bude interesovalo i ao se setim jos necega sto sam zaboravio!
Ako zanemarim te neke njihove greske koje ipak koriguju mislim da nista ne moze da upropasti lupanje vize u pasos!
Srecno svima kojima ovaj posao tek predstoji!

P.S. Cura koja je isto izvucena preko lutrije i koja je usla pre mene nije ponela original diplomu pa su joj tu malo napravili problem a samim tim sam je ja opet pretekao i tako zadrzao titulu LEDOLOMCA za ovu sezonu u Srbiji :D Nadam se da cu tu curu sresti u 15h u ambasadi i da je i njoj na kraju sve ok ispalo!

via
02.10.2013, 11:39
Congratulations

:pucpuc2::ziveli2:

wow, moram priznati da mi je čitanje iskustva ove "sezone" potpuno nova dimenzija u odnosu na čitanje onih ranijih iskustava. Valjda zato što smo sad dio "ekipe"...Nervoza me uhvatila samo čitajući ove redove.
U svakom slučaju drago mi je da je sve prošlo ok i pored zbunjenosti koju si unio u njihove redove :) :)

pozz

Makovi
02.10.2013, 11:52
@BOJAN:bravo!! Čestitke!!!



@VIA: i za mene danas sretan dan! Nakon što sam se već "sprijateljio" s gospođom u ambasadi - ispilio ju telefonski preko svake mjere - te najprije nisu još bili dobili fizički dokumente iz Kentuckyja, kod drugog poziva su ih imali, ali su mi rekli da će zbog novog sistema biti moguće odgoditi interview tek od 1.10. A kako će tada svi navaliti na sistem, neka se strpim do 2.10. Još sam jednom nazvao 30.9. samo da se uvjerim da me ne zaboravi- gospodine, čujemo se 2.10! I danas točno u 10.30, prije nego im počne sat vremena kad primaju pozive (radnim danom 11-12) zvoni mobitel mojoj ženi, ona je dobitnica. Kaže da nisam stavio u formularu adresu u USA - to sam namjerno izostavio jer imam više opcija. Pa da ju donesem na interview. U strci sam zaboravio i djevojačko prezime dobitnice. To nisam ni primijetio. Ipak nije nikakav problem. Htjeli smo da nam interview bude u srijedu 27.11, ali srijedom ne rade useljeničke, tako nešto, nemojte me taj dio uzeti za riječ. Četvrtak 28.11. je thanksgiving day praznik u USA i tako smo dobili

Ponedjeljak, 25.11. U 11 sati

U 11 zato jer su u ZG ambasadi do 11 vize, 11-12 green card, onda pauza do 13 pa do 15 rade na putovnicama. Tako da će i daljnji intervjui po toj logici vjerojatno biti u ZG u to doba, 11-12.

Rečeno nam je da dokumenti ne smiju biti stariji od 6 mj i da bismo ipak na intervju trebali donijeti novije fotografije za svaki slučaj. Da ništa ne prevodimo i ne bacamo novac na ovjere, nego donesemo izvode iz matica rođenih (na bilo kojoj općini- odnedavno je to u HR umreženo pa ne treba ići u mjesto rođenja), ali da uzmemo i MEĐUNARODNE RODNE LISTOVE - to nam, kaže, neće trebati za interview, ali će nam trebati kad dođemo u USA. Diplome samo original na uvid i kopiju.

Inače, svaki izvod je 25kn (20biljeg+5obrazac), a svaki
Međunarodni rodni list je 40kn. Vjenčani list isto 25.

Rečeno nam je da liječnički napravimo dva tjedna prije, da ne žurimo s tim jer se od liječničkog, a ne od intervjua računa rok 6 mjeseci do ulaska u zemlju.

Sad još po vjenčane i rodne i kartone cijepljenja za liječnički!!

Neka se javi još neko ako ima sa Zagrebom iskustva!

alek
02.10.2013, 12:35
cestitki i od mene:1081:
So sreka na site ostanati!!!1
pa belki ke dojdam i jas na red :==D:

Dgtalbtch
02.10.2013, 12:42
@bojanso Cestitke prvo !:1081:
Interesuje me kako je izgledala ta izjava sto ti je sestra poslala? Jer negde stoji da treba formular I-134 ?

via
02.10.2013, 13:54
@Makovi

Super, drago mi je da ste uspjeli sve iskombinovati kako ste planirali. Mi ćemo vjerovatno isto odgađati pa me zanima procedura, vidim da je prilično jednostavno. Mada smo mi ambasada SA, ali princip je isti.

Vidim pohvatao si sve detalje oko radnog vremena, termina obrade različitih tipova viza i sl, možeš honorarno raditi na info pultu ambasade ZG, obzirom da si i sa osobljem na "ti", a koji dolar sa strane će super doći. :D :D Šalim se... :) hvala ti na informaciji.

Makovi
02.10.2013, 14:17
@Makovi

Super, drago mi je da ste uspjeli sve iskombinovati kako ste planirali. Mi ćemo vjerovatno isto odgađati pa me zanima procedura, vidim da je prilično jednostavno. Mada smo mi ambasada SA, ali princip je isti.

Vidim pohvatao si sve detalje oko radnog vremena, termina obrade različitih tipova viza i sl, možeš honorarno raditi na info pultu ambasade ZG, obzirom da si i sa osobljem na "ti", a koji dolar sa strane će super doći. :D :D Šalim se... :) hvala ti na informaciji.

ha ha baš tako! Ispilio ženi mozak! A ona ostala ljubazna. Objasnio sam da je ulog velik, a ona to i razumije. Inače, nije nikakvo garantno pismo spominjala. Meni će jedan rođak poslati just in case, ali im to neću davati ako me ne pitaju. Bitnija je adresa.

Branimir Djuric
02.10.2013, 14:42
Iskrene cestitke, bitno da se probio led za ovu godinu i da je sve ispalo ok. Hvala na detaljno napisanom komentaru iz ambasade, i svima zelim da prodju i naravno da se sto manje nerviraju, ali nervoze ce uvek biti, tako da se ceka jos mesec ipo i onda dajem i ja svoj komentar, nadam se pozitivan ;) Hteo sam samo jos nesto da pitam, sto se tice izvoda iz mkr, i potvrda iz supa i suda, da li treba tamo da se navede da se vadi za vizu, tj. da li mora da se plati taksa i dole striktno napise da je za vizu, posto kad sam izvadio pise mi dole da je za posao ili skolovanje i da se u druge svrhe ne moze koristiti i to je besplatno. Pozdrav svima!

ctpubop
02.10.2013, 16:25
I mi smo "polozili" danas. Sutra popodne idem po vize pa cu pisati detaljnije posle toga. Sve u svemu veoma pozitivno i opusteno iskustvo.

Pozdrav svima!

johnny_nyc
02.10.2013, 16:35
...probudih se ispod stola, ooooootrovan od alkohola :D
Dobro jutro forume, odobrena mi je viza - danas popodne podizem pasos!
Odradio sam ledolomacki posao tako da za sve one koji plove ovim vodama mogu reci da je ponajvise intervju samo formalnost. Ja sam imao nekih peripetija ali evo cim napravim kaficu krecem sa tipkanjem detalja i koga sta interesuje slobodno neka pita!

Cestitkeeee ameru i hvala na detaljnom opisu, i krenulo je :)

johnny_nyc
02.10.2013, 16:36
I mi smo "polozili" danas. Sutra popodne idem po vize pa cu pisati detaljnije posle toga. Sve u svemu veoma pozitivno i opusteno iskustvo.

Pozdrav svima!

I tebi cestitke sto ste sve odradili kako treba, sada brzo preko bare po zelembace :)

krle66
03.10.2013, 13:00
Dragi prijatelji, čestitam SVIMA, koji su uspešno prošli intervju za 2014. godinu i želim Vam mnogo sreće i uspeha u Americi. !!! Molim Vas, sami mi odgovorite, da li dokumenta koja nosite sa sobom na Intervju, moraju biti prevedena na engleski od strane ovlašćenog prevodioca !? I da li se intervju obavlja na srpskom i plaćanje , od 330 dolara po osobi se vrši u Ambasadi. Unapred zahvalan i izvinite na pitanjima...želim da otklonim SVE nejasnoće, pošto žena, ćerkica i ja , trebamo ići na Intervju negde marta , aprila, pošto mi je Visok CN. Pozdrav

bojanso
03.10.2013, 13:11
Hvala vam na cestitkama, nadam se da cu svima istom merom uzvratiti u cestitanju :D

@Dgtalbtch i za sve ostale:

Evo izjave od sestre koju sam predao konzulu:

Date: 09/20/2013


To: United States Embassy
Belgrade, Serbia





Dear Honorable Consul:

My name is ****, and I reside in Miami Beach, Florida, USA. I am a United States lawful permanent resident alien.
This is to confirm that I will assistance in all to my brother, ****, when he comes to live in the USA.
I am employed full time as a **** in ****, located in Miami beach, FL.
If you require any additional information, please do not hesitate to contact me at the phone number or email address listed below.


Very truly yours,
****

Address: ****, Miami Beach, FL 33139
Telephone No: (305) ****
E-mail: ****





___________________________
(Signature)


Potrefilo se da mi je sestra bas u ovom periodu bila u Srbiji pa je to i potpisala!


@Branimir Djuric:

Najbolje je da oko tvojih nedoumica nazoves ambasadu i njih pitas oko te mogucnosti jer tesko da ti neko ovde moze dati 100% tacan odgovor. Ne secam se sada bas tacno ali mislim da mi je na jednom dokumentu striktno pisalo da je za svrhu izdavanja americke vize, mislim da je to bilo iz SUP-a. Gde god su me pitali za sta mi je potreban konkretan dokument ja sam rekao za izdavanje americke vize. Sa druge strane kad pogledam jedino problema mozete imati sa papirologijom i sa tim se uopste ne bih kockao. Mala je cena podizanja novih dokumenata u odnosu na cenu koju mozete platiti nekom neadekvatnoscu dokumenata. Kad smo kod dokumenata onu curu koju sam spominjao da je isto bila kad i ja na intervju-u i koja nije imala original diplomu sa sobom vec samo overenu fotokopiju se nazalost nije pojavila na urucivanju pasosa i viza juce popodne. Iskreno se nadam da joj je samo receno da u narednim danima donese original diplomu i da ce sve biti u redu. Iz tog razloga nemojte "skrtariti" na dokumentima jer su oni po mom iskustvu najvazniji :)

bojanso
03.10.2013, 13:21
@krle66

Ako idete u ambasadu koja se nalazi u zemlji ciji ste i drzavljanin i u kojoj podizete papire onda ne treba prevod. Konkretno, ja sam iz Srbije i tu sam prikupljao sve papire (znaci sva dokumenta su mi bila na srpskom jeziku) i apsolutno nikakav prevod mi nije bio potreban!
Postojala su dva tipa intervjua ako si procitao moje detaljno opisivanje. Prvi razgovor kada sam predavao dokumenta i lekarski sam ja mislim obavio sa konzulom i pricao sam srpski sa njim!
Na sledecem salteru sam pricao sa drugim covekom, ne znam da li je i on konzul ili samo konzularni radnik ali on je odmah poceao da prica engleski i cinio mi se kao pravi amerikanac i nisam siguran da li i u kojoj meri zna srpski dok kod prvog coveka uopste nisam primetio nikakve probleme da ima sa srpskim jezikom pa cak ni sa izgovorom ni akcentom :D
Jos da napomenem da mi je ovaj drugi gospodin, koji je pricao engleski rekao da mi je viza odobrena!

Salec
03.10.2013, 13:36
@bojanso - znam da nije mnogo značajno, ali kako si pričao u ambasadi - na srpskom ili engleskom? Sa prvom "posadom" si rekao da si pričao na srpskom, a sa drugom?

Hvala unapred na odgovoru! :grin:

bojanso
03.10.2013, 13:44
@Salec

Sve je bilo na srpskom osim razgovora sa covekom koji te obavestava da li ti je viza odobrena i taj razgovor sa njim se odvija na engleskom! Ne znam sta se desava ako ne znas engleski i krenes srpski da pricas, mozda i ta "druga posada" zna srpski ali ja to nisam probao :D

Branimir Djuric
03.10.2013, 17:10
Hvala vam na cestitkama, nadam se da cu svima istom merom uzvratiti u cestitanju :D

@Dgtalbtch i za sve ostale:

Evo izjave od sestre koju sam predao konzulu:

Date: 09/20/2013


To: United States Embassy
Belgrade, Serbia





Dear Honorable Consul:

My name is ****, and I reside in Miami Beach, Florida, USA. I am a United States lawful permanent resident alien.
This is to confirm that I will assistance in all to my brother, ****, when he comes to live in the USA.
I am employed full time as a **** in ****, located in Miami beach, FL.
If you require any additional information, please do not hesitate to contact me at the phone number or email address listed below.


Very truly yours,
****

Address: ****, Miami Beach, FL 33139
Telephone No: (305) ****
E-mail: ****





___________________________
(Signature)


Potrefilo se da mi je sestra bas u ovom periodu bila u Srbiji pa je to i potpisala!


@Branimir Djuric:

Najbolje je da oko tvojih nedoumica nazoves ambasadu i njih pitas oko te mogucnosti jer tesko da ti neko ovde moze dati 100% tacan odgovor. Ne secam se sada bas tacno ali mislim da mi je na jednom dokumentu striktno pisalo da je za svrhu izdavanja americke vize, mislim da je to bilo iz SUP-a. Gde god su me pitali za sta mi je potreban konkretan dokument ja sam rekao za izdavanje americke vize. Sa druge strane kad pogledam jedino problema mozete imati sa papirologijom i sa tim se uopste ne bih kockao. Mala je cena podizanja novih dokumenata u odnosu na cenu koju mozete platiti nekom neadekvatnoscu dokumenata. Kad smo kod dokumenata onu curu koju sam spominjao da je isto bila kad i ja na intervju-u i koja nije imala original diplomu sa sobom vec samo overenu fotokopiju se nazalost nije pojavila na urucivanju pasosa i viza juce popodne. Iskreno se nadam da joj je samo receno da u narednim danima donese original diplomu i da ce sve biti u redu. Iz tog razloga nemojte "skrtariti" na dokumentima jer su oni po mom iskustvu najvazniji :)

Hvala puno na odgovoru druze, sve najbolje ti zelim u daljem zivotu, pa se mozda i sretnemo negde u Americi 2014.god :)))

ctpubop
03.10.2013, 17:51
Upravo sam se vratio iz Beograda sa vizama u pasosima.

Juce smo ispred ambasade bili oko 8:10, ispred je vec bio covek iz obezbedjenja koji nas je pitao zasto smo dosli i ja sam mu dao odstampanu web stranicu sa zakazanim datumom intervjua. On je i od ostalih pokupio papire i usao. Nakon nekih 20tak minuta pozvani smo da udjemo, prosli bezbednosnu proveru gde smo ostavili telefone, USB flash koji sam zaboravio u rancu ali ga je rentgen pronasao i kljuceve od kola.

Prosli smo do sale sa salterima dobili broj i seli da cekamo. Nakon 10-ak minuta bili smo prozvani i predali smo samo pasose. Opet smo malo cekali i onda smo bili opet prozvani da predamo dokumentaciju. Ja sam predao:

- koverte sa lekarskog
- Gorepomenutu odstampanu web stranicu
- Odstampan e-mail koji mi je poslao kum, gde samo kaze da ce nam pomoci u pocetku (ovo nije obavezno ali ce olaksati posao i vama i njima)
- Overenu kopiju diplome
- overenu kopiju vencanog lista
- overene kopije medjunarodnih krstenica za svo cetvoro
- uverenje iz suda za suprugu i sebe
- uverenje iz policije za suprugu i sebe
- uverenja o drzavljanstvu za svo cetvoro (nje ni pogledao i vratio ih je)
- uverenje o odsluzenom vojnom roku (odmah je vratio)
- overena kopija suprugine diplome (vratio)

Predao sam namerno overene kopije krstenica i vencanog lista jer sam vadio medjunarodne koji su skupi kao da su od zlata zezenog. Predpostavljam da ce nam to tamo negde mozda zatrebato pa reko' da zadrzim originale. Trazio je jos i original diplome na uvid kao i original vencani list koji je sam fotokopirao i vratio mi original. Nista od dokumenata nije prevodjeno na engleski.

Rekao nam je da sednemo i sacekamo da nas prozovu da platimo $330 USD po osobi

Nakon nekog vremena su nas prozvali i ja sam platio VISA karticom. Primaju i kes u dolarima.

Konacno nakon nekog vremena su nas opet prozvali. Tu nas je primio amerikanac koji prilicno dobro govori srpski i veoma je ljubazan. Dali smo svi otiske prstiju. Pitao nas je da li govorimo engleski tako da sam siguran da to nije problem ako neko ne zna. Mi smo nastavili na engleskom. Pitao nas je gde planiramo da idemo, sta planiramo da radimo, koliko smo dugo u braku i slicna pitanja. Sve je vise licilo na neobavezno caskanje nego na neko ispitivanje i proveravanje. Sve u svemu sve je proslo nasmejano i u opustenoj atmosferi. Napokon nam je rekao "dobro, posto vidim da ste sve vec dobro isplanirali zelim vam puno srece. Mozete sutra doci po vize, ako nesto ne bude u redu sa vasom dokumentacijom, javicemo vam." :) Iz ambasade smo izasli oko pola 11. Sredom nema turstickih viza i nije bilo guzve pa smo relativno brzo sve zavrsili.

Danas sam se vratio i nakon kraceg razgovora sa sluzbenikom, koji mi je objasnio sve sta da radimo po dolasku u Ameriku, dobili smo koverte i vizirane pasose.

Sada samo da pozavrsavamo sve obaveze ovde i Januara palimo :)

coda81
03.10.2013, 18:02
Da li neko ima iskustva sa ovakvom situacijom
Posto imam vazecu vizu b1/b2 tj turisticku (nisam ulazio u USA od izdavanja do sad a prosle su dve godine ),a pritom sam izvucen ove godine za GC da li ce to predstavljati neki problem na razgovoru u ambasadi za GC?
Cestitke za sve one koji su prosli na intervjuu !!!!

ctpubop
03.10.2013, 19:36
Da li neko ima iskustva sa ovakvom situacijom
Posto imam vazecu vizu b1/b2 tj turisticku (nisam ulazio u USA od izdavanja do sad a prosle su dve godine ),a pritom sam izvucen ove godine za GC da li ce to predstavljati neki problem na razgovoru u ambasadi za GC?
Cestitke za sve one koji su prosli na intervjuu !!!!

Ne verujem da je to problem. I ja imam isto tu vizu, mada sam ja bio na dve nedelje prosle godine. Oni to nisu ni primetili. Danas kada su mi dali pasos, ja sam bas pitao sta je sa tom starom vizom i on se iznenadio uzeo nazad pasos i ponistio tu staru. Rekao mi je da ta stara automatski vise ne vazi kad dobijes useljenicku. Nista ne brini :)

coda81
03.10.2013, 20:43
Ne verujem da je to problem. I ja imam isto tu vizu, mada sam ja bio na dve nedelje prosle godine. Oni to nisu ni primetili. Danas kada su mi dali pasos, ja sam bas pitao sta je sa tom starom vizom i on se iznenadio uzeo nazad pasos i ponistio tu staru. Rekao mi je da ta stara automatski vise ne vazi kad dobijes useljenicku. Nista ne brini :)

Super hvala info. ctpubop zelim vam puno srece u USA i da ostvarite americki san :==D:!!!!!!Pozdrav

mikasa
03.10.2013, 21:36
Odlicne vesti!! Hvala na informacijama i cestitam svima koji su preziveli ambasadu! Srecno u Americi i puno srece preko!!!

Salec
03.10.2013, 22:51
@Salec

Sve je bilo na srpskom osim razgovora sa covekom koji te obavestava da li ti je viza odobrena i taj razgovor sa njim se odvija na engleskom! Ne znam sta se desava ako ne znas engleski i krenes srpski da pricas, mozda i ta "druga posada" zna srpski ali ja to nisam probao :D

Hvala na odgovoru! Znamo mi svi dobro engleski, ali ja se nešto sve brinem, jer veliki je ulog, pa se mislim lakše mi je na srpskom! Muž mi kaže da se opustim i da me neće ništa pitati iz nuklearne fizike - to bi bila recimo oblast iz koje bi mi bilo teže na engleskom! :)

Čestitam ti u svakom slučaju i želim ti puno sreće!

gruja.kg.srb
04.10.2013, 07:28
Cestitam, i zelim vam puno srece u Americi. U koji deo Amerike idete? Nadam se da cemo svi biti ovako sretne ruke :)

via
04.10.2013, 08:22
Čestitam svim "zelenašima" i hvala za sve informacije.
Danas nam robo nastupa, sretno i čekamo razultate :beer::beer:

IgorMAD
04.10.2013, 09:14
Prvo da cestitam svima, najbitnije da je lepo krenulo i nadamo se da ce tako biti do kraja :;D:

Imam pitanja za "zelenase" :)

1. Vidim da pominjete da ste nosili overene kopije i originale dokumenata...koliko sam ja razumeo to nisu nosili proslogodisnji dobitnici. To je neko novo pravilo od ove godine ili?

2. Sta mislite, da li moramo da imamo pozivno pismo na razgovoru ili je dovoljna samo adresa?

3. I jos jedno pitanje za pozelenele iz Srbije. Sta cete sve od prevedenih dokumenata da nosite u USA? I da li sva ta dokumenta mogu da se izvade u opstini na medjunarodnom obrascu ili ste ih prevodili i overavali kod sudskog tumaca?

robo
04.10.2013, 19:24
Evo mi zavrsili, vize odobrene :woohoo::;D:Samo da malo odmorim pa pisem detaljnije sve u svemu nikad nismo imali ugodniji razgovor.

aspirin
04.10.2013, 19:47
To kralju, da cujemo kako je bilo u gradu na Miljacki! Cestitam!

via
04.10.2013, 20:24
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

nemoj dugo odmarati, čekamo utiske :):)

free
04.10.2013, 20:37
Prvo da cestitam svima, najbitnije da je lepo krenulo i nadamo se da ce tako biti do kraja :;D:

Imam pitanja za "zelenase" :)

1. Vidim da pominjete da ste nosili overene kopije i originale dokumenata...koliko sam ja razumeo to nisu nosili proslogodisnji dobitnici. To je neko novo pravilo od ove godine ili?

2. Sta mislite, da li moramo da imamo pozivno pismo na razgovoru ili je dovoljna samo adresa?

3. I jos jedno pitanje za pozelenele iz Srbije. Sta cete sve od prevedenih dokumenata da nosite u USA? I da li sva ta dokumenta mogu da se izvade u opstini na medjunarodnom obrascu ili ste ih prevodili i overavali kod sudskog tumaca?


1. Nema potrebe bacati pare da bi se overevale kopije, niko to u ambasadi ne trazi bar nama nisu, nama su uzeli obicne fotokopije

2.Samo adresa i nista vise

3.Nama su ambasadi rekli da prevedemo sve nase izvode iz maticnih knjiga rodjenih pogotovo za bebu, i nas vencani list posto ti medjunarodni su neto kao sturi,tako da mi nosimo te prevode.

robo
04.10.2013, 22:45
jec pet puta pokusavam opisat intervju
via ne se sikiraj mi smo bili pogubljeni na intervjuu al smo prosli
jos cu jednom probat postat intervju ak ne uspijem onda later

robo
04.10.2013, 23:05
dosli smo pred ambasadu u 13:20 i cekali do 13:55 da nas prozovu
usli u prostoriju gdje smo bili skenirani itd
zatim smo usli u ambasadu i uzeli broj i sjeli u cekaonicu
nakon 2 minuta su nas prozvali na salter 4 zena na 4-ici prica nas ko maternji
dali smo joj dokumenta i vratila je sve kopije a originale zadrzala jedino je diplomu zadrzala kopiju a original vratila
tu smo dali otiske obje ruke al smo toliko drhtali od treme da smo jedva pogadjali skener
zatim sam otisao na salter 1 da uplatim za nas troje 990$ ili 1400 i nesto km, ja sam platio u dolarim, kad sam se vratio na 4-icu ona zena nam je rekla da sjednemo i sacekamo da ce nas ubrzo pozvati konzul
sacekali smo 3 minuta iprozvali nas na salter 3
prisli smo i rekli dobar dan al je konzul na engleskom rekao posto mi imigriramo u ameriku da ce intervju biti na engleskom,eto ga sad mi od treme zapetljavamo nase rijeci a sad jo moramo razgovarat na englesko
digli smo desne ruke i kad nas je pitao dali se zakljinjemo da sve sto smo napisali i sto cemo danas reci istina i tacno
mi uglas YES (ovo je bilo lako i izgovorili smo perfekt)
zatim nam je dao formulare da potpisemo i tu sam vidio onaj obrazac oprintan od prijave na lutriju
zatim postavi supruzi pitanje o poslu a ona se izgubi, on ko hoce jos nesto da upita al ona se ni makac, onda se okrenu meni pa upita a ja ko iz topa odgovori
pitao je jod gdje idemo i dali imamo koga tamo, na sto smo odgovorili, ustvari ja sam odgovorio jer je supruga jos uvijek "lebdila"
zatim upita o bank accountu, e vala sad se i ja pravim izgubljen on gledsa u nas pa kaze a kucu il nesto tako, mi odgovorimo da imamo kucu a on ce na to super odlicno
jos je pitao dali smo ikad bili u americi, a sad supruga ko iz topa odgovori NISMO
pogleda papire jos malo upisa nesto u komp i
WELCOME TO AMERICA
tad smo postali nahsretnija obitelj u suncevom sistemu
zatim nam je objasnio da treba vremena da uprintaju vize u pasose pa da dodjemo u sljedeci petak po pasose 11.10 a tad mi je i kcerci rodjendan
sve u svemu oni ako su nekog izabrali i namjenili mu vizu da ce je oni izdat ako je ikako moguce,intervju je formalnost
konzul je prva liga nasmijan, razumije i ako neko ima tremu il se malo pogubi
intervju je kao sto rekoh bio na engleskom
eto via ako te nesto zanima za sarajevo slobodno pitaj bas sam raspolozen
U ambasadu smo usli u 14 00 drhtavi ko prutovi a izasli u 14 30 sa osmijehom od uha do uha

holmes
04.10.2013, 23:16
Cestitam Robo!

Kad si u petak pred ambasadom, mozda se vidimo?:obrva:

robo
04.10.2013, 23:21
Cestitam Robo!

Kad si u petak pred ambasadom, mozda se vidimo?:obrva:
od 14 00 pa nadalje ajde kad si ti da smazemo kavu negdje

holmes
04.10.2013, 23:30
Odgovara mi tajming:==D: Vidimo se oko 1 ispred ambasade?

robo
04.10.2013, 23:35
Odgovara mi tajming:==D: Vidimo se oko 1 ispred ambasade?
oki doki dogovoreno :obrva:
SAmo na koji ulaz glavni ili bočni, mi smo parkirali iza ambasade na autobusnoj i usli na bočni ulaz na kojem ces ti bit?

via
04.10.2013, 23:46
@robo

pročitala sam tri puta ovaj post. Simpatično mi je kako se ljudi zbune i pogube u ovakvim situacijama. Da se razumijemo, ne očekujem ni da ćemo mi biti nešto bolji, spremit ćemo se koliko možemo, ali mislim da protiv nervoze ne možeš. Ali, također vjerujem da su oni na sve to spremni i da itekako razumiju koja trema je prisutna. Znači, kćerkici ste obezbjedili vizu za USA za rođendan... cute :) :) Nadam se da će vam ta simbolika poslužiti kao dobar start za novi/uspješni početak novog poglavlja u životu. :)

Što se tiče pitanja; zanima me da li ste vadili međunarodne dok. (rodni listovi+vjenčani) ili standardne? KOliko sam shvatila iz posta diplomu niste prevodili ili? Pozivno pismo ili mail od nekoga iz USA?

Vidim da ćete u Palm Beach, imate tamo nekoga ili...?

Da, još nešto, pošto vidim da su za sada svi intervjui u SA petkom, jel' to dan kad rade samo useljeničke vize, obzirom da ste tako brzo i završili?

večeras sigurno nema spavanja, pa možeš pisati :grin::grin::grin:

robo
04.10.2013, 23:51
@robo

pročitala sam tri puta ovaj post. Simpatično mi je kako se ljudi zbune i pogube u ovakvim situacijama. Da se razumijemo, ne očekujem ni da ćemo mi biti nešto bolji, spremit ćemo se koliko možemo, ali mislim da protiv nervoze ne možeš. Ali, također vjerujem da su oni na sve to spremni i da itekako razumiju koja trema je prisutna. Znači, kćerkici ste obezbjedili vizu za USA za rođendan... cute :) :) Nadam se da će vam ta simbolika poslužiti kao dobar start za novi/uspješni početak novog poglavlja u životu. :)

Što se tiče pitanja; zanima me da li ste vadili međunarodne dok. (rodni listovi+vjenčani) ili standardne? KOliko sam shvatila iz posta diplomu niste prevodili ili? Pozivno pismo ili mail od nekoga iz USA?

Vidim da ćete u Palm Beach, imate tamo nekoga ili...?

večeras sigurno nema spavanja, pa možeš pisati :grin::grin::grin:

diplomu nismo prevodili, rodne vjenčane listove smo izvadili standardne ne medjunarodne u palm beach planiramo al cemo za pocetak u pensilvaniju do rodjaka prvo dok ne skontamo kako tamo sve funkcionira
a sto se tice intervjua ne se sekiraj, nedozvoljavam ti :D
i nemam pojma dali su intervjui petkom mi kad smo dosli u ambasadu bili smo sami nas troje al su poslije nagrnuli studenti puna cekaonica
pozivno pismo smo dobili od rodjak mailom i to smo donijeli

via
05.10.2013, 00:02
diplomu nismo prevodili, rodne vjenčane listove smo izvadili standardne ne medjunarodne u palm beach planiramo al cemo za pocetak u pensilvaniju do rodjaka prvo dok ne skontamo kako tamo sve funkcionira
a sto se tice intervjua ne se sekiraj, nedozvoljavam ti :D
i nemam pojma dali su intervjui petkom mi kad smo dosli u ambasadu bili smo sami nas troje al su poslije nagrnuli studenti puna cekaonica
pozivno pismo smo dobili od rodjak mailom i to smo donijeli

Jeste imali mail ili bilo kakvo "pismo" od rođaka kao dokaz da će vam pomoći i da dolazite kod njih?

robo
05.10.2013, 00:14
Jeste imali mail ili bilo kakvo "pismo" od rođaka kao dokaz da će vam pomoći i da dolazite kod njih?
jesmo imali smo pismo od rodjaka poslao nam mail-om i mi to oprintali
obicno pisamce, njegovo ime i adresa i da nam on zeli dobrodoslicu kod sebe

via
05.10.2013, 00:24
ok, hvala ti puno na odgovorima.
Vjerujem da jedva čekaš petak, javi se kad preuzmeš vizirane pasoše, da znamo da si i zvanično "zelenaš" :) :) :) :)

robo
05.10.2013, 00:35
svakako, samo sto sljedeci put kad budemo ulazili u ambasadu necemo drhtati nego s osmjehom ulazimo i izlazimo
i usput sa kazem sve sto je pitao su bila vezana za ds 230 form dali ste bili u usa gdje idete to pita radi one adrese gdje se treba upisat al mi smo stavili n/a sta cete radit tamo kad dodjete ako ste napisali pilot slobodno recite pilot i to je to,nas je malo pitao i za bank account al cisto nako posto mi kakav god smo odgovor dali nije nikako nam ni pomogao ni odmogao, znaci nauci napamet ds 230 kako je popunjen i nemas frke sva pitanja i odgovori su na njemu

Makovi
05.10.2013, 06:41
Baš divne vijesti u rano subotnje jutro! Znam da sam još prije mjesec-dva pisao na nekoj temi hoćemo li prvo mi ili Robo s familijom na razgovor. Na kraju smo mi nas pomaknuli s 1.10. na 25.11. Inače, naša kćerkica ima rođendan na istidan, 11.10. Mora da će bit veliko slavlje!!

aspirin
05.10.2013, 07:57
@robo
S obzirom da je insistirao na postavljanju pitanja za suprugu, da li to znaci da se on obraca direktno samo dobitniku (ako je ona dobitnik) ili je podjednako pitao i jedno i drugo? D li vi oboje znate engleski?

IgorMAD
05.10.2013, 08:30
@free Hvala puno, sve se brze priblizava datum i sve mi se mesa u glavi, ne mogu da razmisljam normalno :)

@robo Cestitam, sve najbolje u novom zivotu od srca zelim! Mnogo me je obradovalo ovo sto je i u tvom slucaju intervju bio samo formalnost :)

robo
05.10.2013, 08:54
@robo
S obzirom da je insistirao na postavljanju pitanja za suprugu, da li to znaci da se on obraca direktno samo dobitniku (ako je ona dobitnik) ili je podjednako pitao i jedno i drugo? D li vi oboje znate engleski?

Postavio je pitanje svima, kcerkicu je recimo pitao koliko ima godina, a sto se tice engleskog nije bas da se mozemo pohvalit, al konzul tako lijepo prica milina za usi razumjeli smo ga sve al kad treba odgovorit onda ziva zbrka. :D

bojanso
05.10.2013, 13:58
Cestitam, i zelim vam puno srece u Americi. U koji deo Amerike idete? Nadam se da cemo svi biti ovako sretne ruke :)

Hvala jos jednom. Moja destinacija je Miami Beach :D

Dgtalbtch
06.10.2013, 14:14
@robo cestitke :bravo:
Molim te reci mi sta je bilo to oko bank account-u? Sta su pitali?

robo
06.10.2013, 15:40
@robo cestitke :bravo:
Molim te reci mi sta je bilo to oko bank account-u? Sta su pitali?

Ma nista strasno samo je pitao dali imamo account i imamo li ista na njemu, kad smo odgovorili upitao nas je dali imamo neku nekretninu, uglavnom nije trazio nikakav dokaz ili potvrdu ili papir.

ctpubop
07.10.2013, 06:40
Prvo da cestitam svima, najbitnije da je lepo krenulo i nadamo se da ce tako biti do kraja :;D:

Imam pitanja za "zelenase" :)

1. Vidim da pominjete da ste nosili overene kopije i originale dokumenata...koliko sam ja razumeo to nisu nosili proslogodisnji dobitnici. To je neko novo pravilo od ove godine ili?

2. Sta mislite, da li moramo da imamo pozivno pismo na razgovoru ili je dovoljna samo adresa?

3. I jos jedno pitanje za pozelenele iz Srbije. Sta cete sve od prevedenih dokumenata da nosite u USA? I da li sva ta dokumenta mogu da se izvade u opstini na medjunarodnom obrascu ili ste ih prevodili i overavali kod sudskog tumaca?

hajde i ja da dam svoje tumacenje :)

1. u uputstvu lepo pise original ili Overena kopija. Ja sam izvadio medjunarodne krstenice i vencani list pa sam hteo da zadrzim originale i ponesem ih u Ameriku. Zato sam predao overene kopije.

2. Pismo ti definitivno ne treba, niko ti ga nece traziti. Ali ako ga imas olaksava posao i tebi i njima.

3. Vidi 1. :) Ne znam zasto medjunarodni ne bi vazili u U.S.? Imaju sve podatke kao i ovi nasi. Preskupi su ali reko to vadim sad i nikad vise.


Svim kolagama "Malim zelenim" cestitam i srecno! :) Kad i gde palite? Mi cemo krajem januara u Chicago.

bozic.ns
07.10.2013, 09:13
hajde i ja da dam svoje tumacenje :)

1. u uputstvu lepo pise original ili Overena kopija. Ja sam izvadio medjunarodne krstenice i vencani list pa sam hteo da zadrzim originale i ponesem ih u Ameriku. Zato sam predao overene kopije.

2. Pismo ti definitivno ne treba, niko ti ga nece traziti. Ali ako ga imas olaksava posao i tebi i njima.

3. Vidi 1. :) Ne znam zasto medjunarodni ne bi vazili u U.S.? Imaju sve podatke kao i ovi nasi. Preskupi su ali reko to vadim sad i nikad vise.

Svim kolagama "Malim zelenim" cestitam i srecno! :) Kad i gde palite? Mi cemo krajem januara u Chicago.

I ja cu krajem januara u Chicago ukoliko sve dobro prodje 30.oktobra :)

Dgtalbtch
07.10.2013, 10:18
Ljudi kako se blizi dan intervjua ja sve vise i vise ludim :smrc::grin: znam da je sve vise kao formalnost ali mi je malo teze jer nemam nikog tamo i idem sama, sto nije to neki problem sad , ali imam neka pitanja
Jel mozda znate dali na onu privremenu zelenu kartu koja se izdaje na aerodromu kada stignes stoji neka adresa ili drzava kao u vezi podatka sto budes dao i adresu gde da ti posalju SSN? I interesuje me dali mozda znate kako i kada ja biram koje drzave cu da postanem permanent resident, ako primer idem za pocetku u Illinois pa posle u Californiju a mozda zelim da mi green card bude za Texas jel to posle godinu dana kada budes aplicirao za biometrisku zelenu kartu pa u formulare popunis to ili moram da odma idem u Texas? Hvala puno

Green2014
07.10.2013, 10:41
@Dgtalbtch

Ako ti treba pomoc u BGu, mogu da te sacekam i da ti pokazem gde je ambasada. Ipak moramo da se pomazemo od pocetka :)
GC je jedan univerzalan za bilo koji state. Bitna je adresa prebivalista na koju ti stize GC i kasnije SSN. Najbolje je da odmah po dolasku (u narednih par dana) ides u lokalni office da dobijes SSN. Nadji na www.ssa.gov

via
07.10.2013, 11:05
Ma, Igore i ostala ekipa, jel' nam ovo Green našao single "Greenkartašicu":grin::grin::grin:


Mala šala, Dgtalbtch bez ljutnje, Green nam je prije nekog vremena odao da je single pa nisam mogla da odolim :):):)

Green2014
07.10.2013, 11:21
hahah kakvu memoriju ima Via :naughty: Mozda sam prvo trebao da pitam za godine i status, ali idem na nevidjeno pa sta bude :grin:

Dgtalbtch
07.10.2013, 12:17
Hahaha ma nema ljutnje nikako :grin: , hvala @Green2014 , ali ja sam iz Skoplja tako da tu ce da mi bude intervju. Inace znam da je GC univerzalan ali evo konkretno ja cu da upisem Master studije tamo vec sam primena ali ima cene za in-state resident i za out of state i su veoma razlicite :grin: tako da kako cu ja da njima pokazem ili stagod da sam resident Kalifornije za da studiram po njihovim cenama ?

Branimir Djuric
07.10.2013, 13:16
Upravo sam zvao Ambasadu posto sam imao par nedoumica oko nekih pitanja, posto kako se blizi datum trema raste li raste :)

1.Ko nije sluzio vojsku ne trena nikakvu potvrdu da nosi.
2. Kada se vadi uverenje da nismo osudvijani i potvrda iz supa kao i izvod iz knjige rodjenih nebitno je sta pie dole, moze da se uzme i ono sto je dzaba gde pise da se izdraje za skolovanje, posao i u druge svrhe se ne moze koristiti, tako da sto bi placali dzaba oko 20 evra na to kad je nepotrebno, trebace nam novac u Americi za pocetak :)
3. Sto se tice diplome, sluzbenik mi je rekao da treba original diploma i najobicnija kopija nje koja ne mora da bude overena, ali ajde za svaki slucaj overimo to posto je besplatno i to je to :)
Mozda ce nekom koristiti ovaj post sto sam napisao, srecno svima i drzim vam fige :)

RBSMC
07.10.2013, 14:29
Hvala na informacijama!

Kad si već spomenuo to uverenje iz vojske meni je i dalje misterija da li ONI KOJI SU SLUŽILI REDOVNO VOJSKU treba da nose to ili ne. Vidim da su neki nosili pa im nisu uzeli. Opet na sajtu piše "Unavailable" kad se odabere Reciprocity by Country - Serbia.
Ima li neko sveže iskustvo sa ovim?

Green2014
07.10.2013, 15:25
@Dgtalbtch
Vazno da sam se ja ponudio :grin: Btw i ja cu biti u CA pa ako si single mozemo i na pice:naughty: Mada ne svidjaju mi se poslednja slova u tvom nicku:smrc:
U pravu si za in state i out if state statuse. Mislim da to zavisi od mesta boravka odnosno adrese na koju se prijavis. U tvom slucaju je CA. Ja imam rodjake u Sacramentu tako da cu biti kod njih.

Zana
07.10.2013, 15:56
Hahaha ma nema ljutnje nikako :grin: , hvala @Green2014 , ali ja sam iz Skoplja tako da tu ce da mi bude intervju. Inace znam da je GC univerzalan ali evo konkretno ja cu da upisem Master studije tamo vec sam primena ali ima cene za in-state resident i za out of state i su veoma razlicite :grin: tako da kako cu ja da njima pokazem ili stagod da sam resident Kalifornije za da studiram po njihovim cenama ?

Zavisno od ustanove, treba da dokazes da zivis u toj drzavi sest meseci ili godinu dana (u Kaliforniji je to godinu dana). Dokazi su opet razliciti od ustanove do ustanove, sam pasos sa datumom sletanja nije dovoljan. U obzir dolaze registracija auta, apt lease, posao, income tax records, iz banke statements (ovo manje vise i nije im neki dokaz - sve zavisi)... Cist primer - studenti ovde zive, ovde imaju vozacke i ovde im je registrovan auto ali nisu residents of California, jer za vreme pauze idu svojim kucama/roditeljima u drugim drzavama i ne mogu da dobiju residency status, na drugom mestu glasaju, na primer. Na tebi je da im kombinacijom dokumenata dokazes.

Zvoncica88
07.10.2013, 17:22
Jel ima neko od vas ko planira u Boston mozda :;D:

Dgtalbtch
08.10.2013, 10:48
@Green2014 da hvala na ponudi u svakom slucaju :grin: cenim to, sto se tice nicka toje samo pesma koju volim iz djetinstva haha nisam tako strasna lol , single ili ne svakako mozemo na pice nije to tako strasno kad budes tako daleko od kuce samo da sve prodje u redu sa intervjuom :grin:

@Zana hvala puno mi je pomoglo da znam sta da radim jos sad

@Zvoncica88 mozda ja :grin: jer je Boston studentski grad i to mi treba sad ali ne vlece me bas east coast u USA,osven Boston ako se premislim javicu ti :grin:

Zvoncica88
08.10.2013, 22:20
Super bi bilo ako bi mi se pridruzila, ili neko s foruma. Boston je prelep, zivela sam tamo 3 godine (vratila se ovog leta), proputovala sam pola Amerike i nigde se nisam osecala tako dobro kao u Bostonu :1081:

Salec
09.10.2013, 08:55
@Zvončica88

Hoćeš da nam na temi Boston malo pričaš o njemu? šta ti se najviše svidja, koje su njegove pozitivne strane, koje negativne, šta ga izdvaja od ostalih gradova po tebi, da li je zaista skup kao što kažu I sl?

Bilo bi super čuti utiske iz prve ruke! :)

Danyda
09.10.2013, 14:45
Imamo zastrasujuce visok broj 2014eu5xxxx ?! Kakva su iskustva, da li imamo ikakve sanse ?
Veliki pozdrav i cestitke svima !!:bravo:

IgorMAD
09.10.2013, 15:35
Pa mogao si slobodno jos jedan broj posle petice da stavis :) Nece ti niko ukrasti identitet :P

gruja.kg.srb
09.10.2013, 19:00
Imamo zastrasujuce visok broj 2014eu5xxxx ?! Kakva su iskustva, da li imamo ikakve sanse ?
Veliki pozdrav i cestitke svima !!:bravo:
Ne brini, i mi imamo 51xxx, ima nas dosta sa visokim brojem. Ja se iskreno nadam da cemo svi doci na red, samo cemo malo da se nacekamo, verovatno avgust-septembar 2014.

dvlSkopje
10.10.2013, 14:39
kao sto sam i ranije reako meni interview je zakazan za sredini novembra, ali jos nisam primio na kucnoj adresi ono drugo pismo tj. ona dva pisma, jedno iz ambasade i iz kentakija.
zanima me kada su ove godine stigle koverte na kucnoj adresi i dali treba da kontaktiram kentucky?
hvala na pomoc :)

IgorMAD
10.10.2013, 14:46
Ne stizu vise koverte iz Kentakija na kucnu adresu.
Ako si proverio na zvanicnom sajtu za kad ti je zakazan intervju, to ti je to.

Danyda
11.10.2013, 13:03
Ne brini, i mi imamo 51xxx, ima nas dosta sa visokim brojem. Ja se iskreno nadam da cemo svi doci na red, samo cemo malo da se nacekamo, verovatno avgust-septembar 2014.

Nas CN je 2014eu00052xxx, zaboravih ranije da stavim. :obrva:Bas nezgodan broj, niti da se nadas i planiras, niti da zaboravis...ipak moras blagovremeno da se pripremas...uf ! Mislis intervju, avgust/septembar?

via
11.10.2013, 15:41
Robo, holmes, jeste se vi zapili poslije ambasade, pa nam ne javljate ništa. Dajte samo kratki info, kod jednog vize u pasošima, kod drugog odobrene??.. pa vi nastavite :) :) :) :)

macodlak
11.10.2013, 15:59
Nas CN je 2014eu00052xxx, zaboravih ranije da stavim. :obrva:Bas nezgodan broj, niti da se nadas i planiras, niti da zaboravis...ipak moras blagovremeno da se pripremas...uf ! Mislis intervju, avgust/septembar?

Ljudi nemojte gubiti nadu, svi dobiju šansu na intervjuu... Ako ne po biltenu onda po current-u... Srećno pozZ

holmes
11.10.2013, 21:46
Robo, holmes, jeste se vi zapili poslije ambasade, pa nam ne javljate ništa. Dajte samo kratki info, kod jednog vize u pasošima, kod drugog odobrene??.. pa vi nastavite :) :) :) :)
Evo upravo stigoh, malo se put oduzio:==D:

Upoznao sam Roboa i njegovu porodicu, sjajni su. On je podigao pasose, a mi smo dobili cestitke od konzula na odobrenim vizama.

Sutra cu pisati detaljnije, sad sam bas umoran. Toliko sto se vijesti tice, Via sad si ti na potezu:bravo:

via
11.10.2013, 22:43
Bravo, čestitam :bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Da, mi smo sljedeći u SA, nadam se ćemo se javljati sa istim riječima :) :)

robo
12.10.2013, 00:46
evo i ja da se javim
mi smo danas podigli pasose vizirane , sreci nema kraja
cerci nam je danas rodjenda pa festamo ko ludi
ako sam profulao koje slovo oprostite mi moloim vas pijan sam ko majka
holmes company su bas supoer sprijateljili smo se kao da smo zivjeli 700 godina zajedno, al takvi smo mi bosanci
bravo holmes cestitke jos jednom od nas.

robo
12.10.2013, 00:52
via ti si sljedeca sretno ti bilo, odnosno, vam bilo
ajde bona vidimo se u americi

robo
12.10.2013, 01:02
inace na pijem al ko ga jebe jedno m se zivi:beer::beer::beer:

via
12.10.2013, 06:47
inace na pijem al ko ga jebe jedno m se zivi:beer::beer::beer:

:clap::clap::clap::clap:
hahahahaha, znala sam ja da je alkohol u pitanju kad se ne javljate.
Danas mamurluk, ali da je vrijedilo, vjerujem da jest.
Sretan rođendan, za malim kašnjenjem i sve najbolje, dogodine slavite pod palmama... :) :)

macodlak
12.10.2013, 09:24
Čestitam od srca, sve najbolje želim... I mogu samo reći blago vama koji ste već završili intervju!!! NADAM SE DETALJNOM OPISU INTERVJUUA

Veliki pozZ i još jednom ČESTITKE

holmes
12.10.2013, 09:37
Odmah da vam kazem da se opustite, jer je ceo proces u ambasadi i ponasanje sluzbenika tako postavljen da umiruje i otklanja nervozu.

Ono sto je mene najvise brinulo je to sto sam upisao pogresnu godinu upisa na visu skolu (nemojte pitati kako-tu noc kad sam popunjavao formulare nisam spavao od uzbudjenja, a za sebe sam ostavio na kraju i stigao na red u zoru). Cak sam i ime i prezime upisao u polje za ime:==D: Sreca, datum diplomiranja, kao i kasniji podaci za fakultet su bili ok.

Na samom pocetku sluzbenica je pitala imam li adresu na koju treba poslati GC jer sam ta polja ostavio prazna. To sam u medjuvremenu, odredio i pokazao sam joj mail od prijatelja, tako da mi je dodala formulare i rekla da upisem hemijskom tu adresu u polje. Onda sam joj rekao da sam upisao pogresnu godinu upisa na visu, a ona se osmjehnula i rekla nije to problem, uzmite korektor i ispravite to :)

Ovo sam napisao za sve one koji su mozda neku sitnicu slucajno pogrijesili i sad brinu zbog toga. E pa nemojte. Imacete priliku da to ispravite prije razgovora sa konzulom, i uopste nije tako big deal kako mi to u svom onom stresu mozemo sebi da natovarimo na savjest.

Sad rijec-dvije o mojoj ranijoj dilemi moraju li se nositi i policijska potvrda o nekaznjavanju, kao i sudska o nevodjenju krivicnog postupka. MORAJU. Mene je bunilo jer na sajtu Instructions for selectees pise da oni koji su krivicno osudjivani moraju da donose dokumenta iz suda. O tome je bilo debate na forumu. Medjutim, na dnu te stranice, sto sam kasnije istrazio, postoji link Reciprocity by country. U padajucem meniju postoji opcija da odaberete drzavu i tu o ovoj temi fino pise:

Available. A certificate (Uvjerenje) issued by the Ministry of Interior (Ministarstvo unutrasnjih poslova) shows whether the applicant has been convicted of any crimes and the articles of law involved. A similar document is issued by the Municipal Court (Opstinski Sud) of the district in which the applicant last resided, and shows whether the applicant is currently under investigation in any criminal matter. Visa applicants are required to obtain both documents. Toliko o tome.

Posto smo i supruga i ja prijavili da smo zivjeli van zemlje duze od 6 mjeseci (DS-230), a oboje smo se skolovali u Srbiji, prema instrukcijama na formularu trebali smo da pribavimo i uvjerenja da nemamo krivicne dosijee. To je bio problem, jer po tadasnjoj praksi studenti i djaci nisu se prijavljivali u policiju da su dosli da borave radi skolovanja. Posto smo prije par godina svi dobili drzavljanstvo Republike Srbije, za mene nije bilo tesko pribaviti jer sam imao boraviste i dokumenta iz Srbije, ali za suprugu nisam znao sta da radim jer nije imala dokumenta, dakle ni adresu, u Srbiji. To sam rijesio na nacin da sam izvadio potvrdu iz policije u Srbiji da supruga nema prijavljeno boraviste u Srbiji.

Sluzbenica u ambasadi je rekla da su oni upoznati sa tim problemom, kao i da se podaci o krivicnom kaznjavanju redovno azuriraju na medjudrzavnom nivou (odnosi se na ex-yu drzave), tako da sam zakljucio da ne bi bio problem ni da nismo donijeli evidenciju o nekaznjavanju i iz Srbije.

Sam razgovor sa konzulom je bio kratak i prijatan. Posto sam ranije radio neke poslove sa diplomatskim karakterom nisam bio narocito nervozan. Razgovarali smo na engleskom, pitao me gdje idemo i sta planiram da radim. Pricao sam mu o prethodnom iskustvu i o tome gdje idemo. Nakon toga je jos pitao za licna sredstva, rekao sam da imam dovoljno da obezbedim porodicu za pocetak i to je bilo to. Nije trazio nikakav dokaz za to, iako sam nosio ugovor o depozitu iz banke. Kozul mi je cestitao na dobijanju vize, kao i ljubazna sluzbenica i rekli su da za 7 dana dodjemo po pasos. Da nisam imao usi, nakezio bih se oko glave.

Izvinjavam se ako sam bio opsiran, ali se nadam da ce nekome biti od pomoci. Ako mogu jos nesto da pomognem u vezi sa ovim procesom, slobodno pitajte. Ponovicu jos jednom ono sto su moji prethodnici rekli: opustite se, ovo je zaista samo formalnost i kad krenete u ambasadu niste krenuli na unakrsno ispitivanje nego ste krenuli po vizu :)

coda81
12.10.2013, 10:23
Cestitam holmes i robu na uspesnom razgovoru i dobijanju gC sve najbolje u USA!!!!!!