PDA

View Full Version : Pomoc


poshtica
15.09.2013, 05:51
Cao svima! Muz i ja smo dosli pre godinu dana u Kaliforniju (Bay Area) i trenutno on radi a ja i dalje trazim posao pa nas interesuje da li neko moze da nam odgovori, od vas koji ste duze tu, da li postoji neka privilegija za nas koji imamo zelenu kartu sto bi nam olaksalo placanje stana ili racuna? Da li imamo pravo da apliciramo za bilo kakvu vrstu pomoci a da to ne utice na kasnije dobijanje drzavljanstva? Najvise bi nam koristilo da dobijemo neku vrstu olaksice oko placanja stana s obzirom da nam je to najveci trosak (jednosobni-1500$ mesecno).
Hvala!

vrhunski
15.09.2013, 10:59
Cao svima! Muz i ja smo dosli pre godinu dana u Kaliforniju (Bay Area) i trenutno on radi a ja i dalje trazim posao pa nas interesuje da li neko moze da nam odgovori, od vas koji ste duze tu, da li postoji neka privilegija za nas koji imamo zelenu kartu sto bi nam olaksalo placanje stana ili racuna? Da li imamo pravo da apliciramo za bilo kakvu vrstu pomoci a da to ne utice na kasnije dobijanje drzavljanstva? Najvise bi nam koristilo da dobijemo neku vrstu olaksice oko placanja stana s obzirom da nam je to najveci trosak (jednosobni-1500$ mesecno).
Hvala!

Ja za tako nesto nisam cuo! Postoje neki affordable housing ali sve jedno moras da im 'dokazes' da imas primanja 3.2 puta veca a 4.6 puta manja nego sto je cena rentiranja stana pa dok ga ubodes ubilo se. U Bay area je jako tesko naci stan iskreno mislim da vi sa 1500$ za 1/1 prolazite odlicno. Mislim zavisi sad koji deo nadam se da nije Oakland, East San Jose ili East Palo Alto ako je iole ok kraj onda je to izuzetno dobra cena posto ste vec godinu dana tu onda i sami verovatno vec znate situaciju. :naughty:
Ako nije tajna koji deo?

Salec
15.09.2013, 20:46
Cao svima! Muz i ja smo dosli pre godinu dana u Kaliforniju (Bay Area) i trenutno on radi a ja i dalje trazim posao pa nas interesuje da li neko moze da nam odgovori, od vas koji ste duze tu, da li postoji neka privilegija za nas koji imamo zelenu kartu sto bi nam olaksalo placanje stana ili racuna? Da li imamo pravo da apliciramo za bilo kakvu vrstu pomoci a da to ne utice na kasnije dobijanje drzavljanstva? Najvise bi nam koristilo da dobijemo neku vrstu olaksice oko placanja stana s obzirom da nam je to najveci trosak (jednosobni-1500$ mesecno).
Hvala!

Izvini na indiskreciji, ali koji posao tražiš, mislim koja struka - obzirom da nisi uspela da nadješ za godinu dana? Tačno sam se zabrinula!

MIRO
15.09.2013, 22:36
Izvini mozda nije pitanje za ovaj post, ali kada ste vec tu direktno iz Californije kakva je situacija u toj drzavi za posao, bilo koji a interesuje me za elektricara ako I neko drugi zna za CA? Hvala unapred

vrhunski
16.09.2013, 00:05
U bay area bilo kakav posao nije nikakav problem naci. Mada trenutno jeste neko malo zatisje. E sad u struci moze da potraje u zavisnoti od drugih faktora znanja, iskustva pogotovo kad dolazis sa nasih prostora tako da ima slucajeva da se po godinu dana trazi posao u struci i nije to neuobicajeno toliko. Samo treba napraviti odrziv biznis plan :)

Salec
16.09.2013, 09:17
U bay area bilo kakav posao nije nikakav problem naci. Mada trenutno jeste neko malo zatisje. E sad u struci moze da potraje u zavisnoti od drugih faktora znanja, iskustva pogotovo kad dolazis sa nasih prostora tako da ima slucajeva da se po godinu dana trazi posao u struci i nije to neuobicajeno toliko. Samo treba napraviti odrziv biznis plan :)

Hvala Vrhunski na odgovoru! Malo mi je sada lakše!

Znam da je ovo mimo teme baš, ali prosto moram da pitam - čemu ima da se nada jedan dobar, ali zaista dobar finansijski analitičar, kontroler, ekonomista, sa relativno dobrim znanjem engleskog (položen IELTS)? Jel se I za to mora čekati toliko ili ima neke šanse? Moje oblasti su finansije I kontroling. Trenutno sam Šef kontrolinga I sjajno to radim, ali bi mnogo radje to radila tamo negde (Fenix je naše najverovatnije odredište), iako mi je jasno da moram sve ispočetka.

Hvala unapred na bilo kakvom odgovoru! :)

MIRO
16.09.2013, 20:01
Ima li posla za električara u Californiji, jeste da nije tema ali bih dobio odgovor iz prve ruke..

vuxanne
19.09.2013, 03:16
Ima li posla za električara u Californiji, jeste da nije tema ali bih dobio odgovor iz prve ruke..

Pa posto imaju struje sigurno negde ima. Ali da bi radio kao elektricar moras da polazes neke standarde i da dobijes licencu. klikni (http://www.dir.ca.gov/dlse/ECU/ElectricalTrade.html)

mikiSA
19.09.2013, 04:24
I ne zaboravi da je to union job ( u vecini slucajeva) i da nije nimalo lako upasti u union. Prvo licenca (koja kosta vremena i para, a i dokazivanja da znas to sto si naucio), a onda staziranje, pa tek onda posao.

MIRO
19.09.2013, 08:38
I ne zaboravi da je to union job ( u vecini slucajeva) i da nije nimalo lako upasti u union. Prvo licenca (koja kosta vremena i para, a i dokazivanja da znas to sto si naucio), a onda staziranje, pa tek onda posao.

Hvala na odgovoru. Samo da mi je da odem u CA, ufff

MIRO
19.09.2013, 08:41
I ne zaboravi da je to union job ( u vecini slucajeva) i da nije nimalo lako upasti u union. Prvo licenca (koja kosta vremena i para, a i dokazivanja da znas to sto si naucio), a onda staziranje, pa tek onda posao.

Ne razumem to Union job sta znaci union na kakav se to posao odnosi, da li mislis nesto kao drzavni?

Homer Simpson
19.09.2013, 12:35
Pa posto imaju struje sigurno negde ima. Ali da bi radio kao elektricar moras da polazes neke standarde i da dobijes licencu. klikni (http://www.dir.ca.gov/dlse/ECU/ElectricalTrade.html)
Zar ne postoji varijanta rada bez licence? Poslovi do nekoliko stotina $ vrednosti?

MIRO
20.09.2013, 08:30
Da I mene zanima moze li se raditi takav posao negde bez licence ako znas posao dok se bar ne zavrsi licenca?

poshtica
05.10.2013, 19:22
Oooo, nisam bila aktivna a vidim da ima odgovora :) Hvala!
U West San Jose-u. Znam da smo dobro prosli, ali ovaj kompleks ne bih preporucila nikome. Jeste, blizu je Santana Row-a i svih bitnih auto-puteva, ali ovaj kompleks je 1/3 section 8, 1/3 seksualnih prestupnika, 1/3 ljudi koji rade kao konobari i uglavnom se sa posla vracaju oko 1 sat ujutru i bas im odgovara da budu preglasni. Zgrada je iz 70-ih, kao i vecina ''jeftinih kompleksa'' pa su zidovi debljine tvrdog poveza na knjizi. Za te pare ove godine ne mozemo da nadjemo ni ovakav stan, zato sam pitala. Suprug je sada dobio posao u Fremont-u pa cemo da vidimo da li tamo nesto mozemo da nadjemo.

poshtica
05.10.2013, 19:24
Struka, u kojoj ne mogu da nadjem posao vise od godinu dana, za zabrinute, je Paralegal ili Legal Assistant ili Legal Clerk..bilo sta sto ima veze sa tim. Trenutno sam nanny i nisu to lose pare, ali mi je vec dosta. Nit napredujem nit nazadujem. Cupkam u mestu i osecam se prilicno beskorisno.

poshtica
05.10.2013, 19:29
Izvini mozda nije pitanje za ovaj post, ali kada ste vec tu direktno iz Californije kakva je situacija u toj drzavi za posao, bilo koji a interesuje me za elektricara ako I neko drugi zna za CA? Hvala unapred

Situacija generalno nije losa. Najbolje je definitivno onima koji su u IT sektoru, ali mi ostali moramo doooobro da se potrudimo :)
Za elektricare sam par puta videla oglase, mada, ako se ne varam, oni mogu da budu i maintenance.