PDA

View Full Version : Potrebna dokumentacija za H1B


ivkodrg
19.10.2013, 21:53
Potpuno svestan da ce biti dezurnih obavestenja da sam promasio forum.....:belj:
Svejedno moram da hitno pitam sledece........ Nasao sam firmu, citaj klub u Koloradu, koji je voljan da ucini sve sto je u njihovoj moci da me dovedu za trenera na H1B vizu...
Pronasao sam online , a i na forumu da popunjavanje pocinje tek 1. aprila....... Ono sto me zanima je da li postoji nesto sto se mora pripremiti pre 1. aprila, neki dokumenti ili da se klub obrati nekom za bilo kakvo odobrenje ili nesto slicno...........
Hvala unapred............

shljivovica
19.10.2013, 23:29
za trenera? sportskog? da pogledas malo za O vizu? makar privremeno pa da h1 u miru druge godine

vuxanne
20.10.2013, 06:35
Potpuno svestan da ce biti dezurnih obavestenja da sam promasio forum.....:belj:
Svejedno moram da hitno pitam sledece........ Nasao sam firmu, citaj klub u Koloradu, koji je voljan da ucini sve sto je u njihovoj moci da me dovedu za trenera na H1B vizu...
Pronasao sam online , a i na forumu da popunjavanje pocinje tek 1. aprila....... Ono sto me zanima je da li postoji nesto sto se mora pripremiti pre 1. aprila, neki dokumenti ili da se klub obrati nekom za bilo kakvo odobrenje ili nesto slicno...........
Hvala unapred............

Ivko, imas i druge rokove. Snoflake clan je dosao iz Srbije na H1B vizi, probaj da ga nadjes. Ja nesto slabo stojim sa trazenjem tema gde se tacno nalaze ali ima jedna koju sam ja otvorila kad su meni radili H1B vizi (tu imam trenutno) i on mozda ima istu ili smo na jednoj zajedno razmenjivali indormacije. Mislim da je taj famozni 1. april za one u industriji, meni licno su moje obe H1B radili u sasvim drugim terminima, nisam isla u taj prvi april (radim u akademiji, imam doktorat, drugi sam tip valjda). Ali pitaj njena npr. A jos bolje pitaj nekog trenera e-mailom. Koliko znam pre koji mesec su dobili trenera vaterpolo reprezentacije naseg. Ne znam jel ti glupo, ja licno ne prezam da saljem e-malove nepoznatima trazeci informacije ali probaj, nista te ne kosta. Isto je zanimanje u pricnipu, moze biti drugi sport i nivo, ali to je to priblizno... klikni (http://www.usawaterpolo.org/sports/m-senior/mtt/dejan_udovicic_846019.html) -npr preko LinkedIn-a ima tamo profil potrazi ga...

vuxanne
20.10.2013, 06:37
Evo nadjoh ti temu o H1B vizi klikni (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1031) ovde mozda ti nesto pomogne...

ivkodrg
20.10.2013, 15:32
Vauxanne,
hvala najlepsa, gledao sam link i pre........
Ako znas, ili neko drugi, koliko kosta taksa koju poslodavac placa prilikom prijave za H1B...poprilicno je nejasno na zvanicnom sajtu USCIS-a....
Ili kada bih probao sa ovom O1 vizom, kolika je tu taksa,....

snowflake
20.10.2013, 16:33
Vauxanne,
hvala najlepsa, gledao sam link i pre........

Ako si ga gledao i pre onda je bolje bilo da si postavio pitanje tamo, tako za nekog sutra sve ce biti na jednom mestu...


Ja ne znam kolika je taksa za H1B, mada sam cuo neku cifru od $4000 (nemoj uzeti to zdravo za gotovo), ali ako su oni ozbiljni u nameri da te uzmu na H1B to je njihova stvar i niko ti nece ni reci cifru, niti ta cifra predstavlja neki problem.
Na njima je da angazuju advokata i da ti to odrade, a na tebi je da prikupis par papira.
Medjutim onda ostaje nada da ces upasti u kvotu pre nego je Indijci popune, sto je 2012. bilo nesto ekstremno brzo (za 2 meseca mislim).
Ako ovi tvoji doplate, mozes upasti u kvotu i brze (premium).

Ne znam kakva je to "O" viza, ali ako je to neka sportska, zasto ne bi probao sa njom?


Srecno.

ivkodrg
20.10.2013, 20:03
Ako si ga gledao i pre onda je bolje bilo da si postavio pitanje tamo, tako za nekog sutra sve ce biti na jednom mestu...


Ja ne znam kolika je taksa za H1B, mada sam cuo neku cifru od $4000 (nemoj uzeti to zdravo za gotovo), ali ako su oni ozbiljni u nameri da te uzmu na H1B to je njihova stvar i niko ti nece ni reci cifru, niti ta cifra predstavlja neki problem.
Na njima je da angazuju advokata i da ti to odrade, a na tebi je da prikupis par papira.
Medjutim onda ostaje nada da ces upasti u kvotu pre nego je Indijci popune, sto je 2012. bilo nesto ekstremno brzo (za 2 meseca mislim).
Ako ovi tvoji doplate, mozes upasti u kvotu i brze (premium).

Ne znam kakva je to "O" viza, ali ako je to neka sportska, zasto ne bi probao sa njom?


Srecno.
Potpuno si u pravu za ovu temu, medjutim radilo se cini mi se o IT poslovima....
Zanima me samo da li ima izuzetaka za rok, da li mora bas da se podnosi 1. aprila, ili kao sto kaze Vuxanne moze bilo kada da se trazi radna viza....
O1 se odnosi na extraordinarne sposobnosti, ljude dobitnike Nobelove nagrade i sl.... za sport mislim da je kriterijum izuzetno visok.....

vuxanne
20.10.2013, 23:33
To ce najbolje neki trener ili sportista da ti odgovori. Ja i snowlake smo inzenjeri za nas vaze neka specificna pravila...

snowflake
21.10.2013, 00:59
Potpuno si u pravu za ovu temu, medjutim radilo se cini mi se o IT poslovima....
Zanima me samo da li ima izuzetaka za rok, da li mora bas da se podnosi 1. aprila, ili kao sto kaze Vuxanne moze bilo kada da se trazi radna viza....
O1 se odnosi na extraordinarne sposobnosti, ljude dobitnike Nobelove nagrade i sl.... za sport mislim da je kriterijum izuzetno visok.....

H1B viza je H1B viza - nema veze sa tipom posla, jeste da je verovatno debela vecina IT, ali to su svi poslovi "za koje moze da se dokaze da si ti bolji od nekog Amera (ili nekog sa zelenom kartom)", u praksi nije bas tako ostro ali to je to.

Ne, nisi skontao, aplicira se vec mislim od novembra,

od aprila se "petition"-i dele (odobravaju), mislim da je kvota 65000, kada se to ispuca nema vise (mislim da za one sa US Masterom ili doktoratom ima druga kvota).
Zbog velike navale ponekad cak organizuju lutriju da odluce kome da daju (bilo 2012) - procitaj sve na pomenutom topic-u.

Kad ti odobre "petition", onda je dobijanje vize u pasosu formalnost, a najranije mozes da pocnes da radis 1. oktobra te godine.

Znaci prelomna vremena su ti:

I) novembar - apliciras
II) april -> dok se vize ne ispucaju - rezultati
III) dobijes zvanicno vizu u ambasadi u Bg
IV) 1. oktobar - pocinjes da radis

Ali, kao sto rekoh, ako oni imaju nameru da ti to rade, ti nemas sta da brines, oni angazuju advokatsku kancelariju i ovi ti samo jave sta im treba (diploma, pasos itd).

shanzy
21.10.2013, 09:14
Potpuno si u pravu za ovu temu, medjutim radilo se cini mi se o IT poslovima....
Zanima me samo da li ima izuzetaka za rok, da li mora bas da se podnosi 1. aprila, ili kao sto kaze Vuxanne moze bilo kada da se trazi radna viza....
O1 se odnosi na extraordinarne sposobnosti, ljude dobitnike Nobelove nagrade i sl.... za sport mislim da je kriterijum izuzetno visok.....
ma kakvi nobelovci sta ti je, to je i za muzicare i ostale umetnike, nije uopste toliko tesko da se dobije, moja prijateljica je dobila prosle godine - bavi se filmom i nije ni blizu nobelove nagrade.

ivkodrg
21.10.2013, 16:18
ma kakvi nobelovci sta ti je, to je i za muzicare i ostale umetnike, nije uopste toliko tesko da se dobije, moja prijateljica je dobila prosle godine - bavi se filmom i nije ni blizu nobelove nagrade.

CITAT......
"...
Generally, to qualify for O-1A classification, aliens of extraordinary ability in the sciences, education, business, or athletics must demonstrate sustained national or international acclaim and recognition for achievements in the field of expertise by providing evidence of:
Receipt of a major, internationally recognized award, such as the Nobel Prize; or at least three of the following forms of documentation... '
e sad , mozda je u stvarnosti drugacije..... mislim, malo spusteniji kriterijumi.....

shljivovica
22.10.2013, 00:46
O viza se poprilicno lako dobije koliko sam shvatila, iako se naravno Nobelova nagrada spominje, ona pokriva sve ostale kriterije, po meni je besmisleno to sto tu nagradu spominju kod O vize kad s njom imas direkt upad za EB1A ili NIW sto su zelene karte.
Naravno da ako ides tamo za trenera valjda imas neke rezultate iza sebe tako da ti to ne bi trebao biti problem dokazati.

Receipt of a major, internationally recognized award, such as the Nobel Prize; or at least three of the following forms of documentation:
Documentation of the individual's receipt of nationally or internationally recognized prizes or awards for excellence in the field of endeavor;
Documentation of the individual's membership in associations in the field for which classification is sought, which require outstanding achievements of their members, as judged by recognized national or international experts in their disciplines or fields;
Published material in professional or major trade publications or major media about the individual, relating to the individual's work in the field for which classification is sought, which shall include the title, date, and author of such published material, and any necessary translation;
Evidence of the individual's participation on a panel, or individually, as a judge of the work of others in the same or in an allied field of specialization to that for which classification is sought;
Evidence of the individual's original scientific, scholarly, or business-related contributions of major significance in the field;
Evidence of the individual's authorship of scholarly articles in the field, in professional journals, or other major media;
Evidence that the individual has been employed in a critical or essential capacity for organizations and establishments that have a distinguished reputation;
Evidence that the individual has either commanded a high salary or will command a high salary or other remuneration for services, evidenced by contracts or other reliable evidence.


Znaci npr. trenirao si atletiku, osvojio neke medalje, o tome se pisalo u novinama,a kako si bio jako dobar postao si trener kada se vise nisi mogao aktivno baviti sportom. Onda si kao trener vodio nekog mladeg atletu koji je takoder dobio neke medalje te si se dokazao da si kompetentan voditi neku ekipu.

Sad skupis sve dokaze o dobivenim medaljama, clanke iz novina (prevedi na engleski i objasni da to nije skolski vec nacionalni list) i manje-vise sve sto bi ti moglo ici u korist. Nakon sto skupis sve sto mozes, posalji njima neka s advokatom rjesavaju dalje.


Eto, nadam se da sam pomogla...
Sretno! :)

vuxanne
22.10.2013, 06:34
Pa zar nema neko "extraordinary ability" u nekom sportu ako je trener? Kao da moze svako da trenira druge?

Evo vam razliciti tipovi viza za privremenu dozvolu rada u SAD (medju kojima je i H1B i O)

klikni (http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1275.html)

shljivovica
22.10.2013, 19:57
To ti je isto kao da kazes kako je netko sposoban i ima extra sposobnosti jer je direktor tvrtke. Da, u pravilu to budu sposobniji ljudi ali ako vec na racun toga mislis emigrirati dokazi koliko si uspjesno vodio firmu, sto je i logicno, pogotovo za nase ljude gdje znamo na koji nacin se tu dolazi do direktorskih fotelja. A ako moze na mjesto dise, sto ne bi stavili nekog da im trenira klince?

Naravno da ne omalovazavam ikoga,ali sagledavam situaciju cisto realno. Svi smo mi po necemu posebni, ali za ovakve stvari treba ipak imati nesto relano i dokazivo s odredenom tezinom iza sebe... Dakle, biti u vrhu svog polja istrazivanja za direkt zelenu kartu ili jako dobar za vizu.

vuxanne
22.10.2013, 21:33
To ti je isto kao da kazes kako je netko sposoban i ima extra sposobnosti jer je direktor tvrtke. Da, u pravilu to budu sposobniji ljudi ali ako vec na racun toga mislis emigrirati dokazi koliko si uspjesno vodio firmu, sto je i logicno, pogotovo za nase ljude gdje znamo na koji nacin se tu dolazi do direktorskih fotelja. A ako moze na mjesto dise, sto ne bi stavili nekog da im trenira klince?

Naravno da ne omalovazavam ikoga,ali sagledavam situaciju cisto realno. Svi smo mi po necemu posebni, ali za ovakve stvari treba ipak imati nesto relano i dokazivo s odredenom tezinom iza sebe... Dakle, biti u vrhu svog polja istrazivanja za direkt zelenu kartu ili jako dobar za vizu.

Ovde u SAD direktor je sposobniji od obicnih ljudi. Pogledaj im samo razlike u platama, cula sam negde u Nemackoj 1:30 (cistacica:direktor) a ovde moze da bude i 1:600...

shljivovica
23.10.2013, 06:50
Da u SAD,ali ne i tu, a nisu ni oni od jucer... ;)

Pogledaj evo svoj primjer, ti nisi dobila kartu na lutriji nego si imala ohoho toga iza sebe prije nego si otisla i sigurna sam da si im morala dokazati na neki nacin sve to a ne da si samo rekla-evo ja imam doktorat i jako sam dobra u tome.. razumijes sto ti hocu reci?

shanzy
23.10.2013, 16:39
Ovde u SAD direktor je sposobniji od obicnih ljudi. Pogledaj im samo razlike u platama, cula sam negde u Nemackoj 1:30 (cistacica:direktor) a ovde moze da bude i 1:600...
nije to za direktore, vec za umetnike, sportiste i recimo naucnike, i ne mogu dva polja zanimanja da konkurisu vec samo jedno, tj ako si relativno poznat kao muzicar i relativno poznat kao glumac ne sabira se, vec se samo jedno polje rada uzima u obzir.

ivkodrg
23.10.2013, 21:18
Ma definitivno cemo ici sa H1B vizom i to smo se dogovorili da podelimo troskove, tako da cemo probati bez advokata i to sa premium fee da bi se brze resilo.
Tako da je sledece pitanje neminovno...:naughty:
Treba da popunimo samo I 129 obrazac i cekamo ????????

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=f56e4154d7b3d010VgnVCM10000048f3d6a1RCR D&vgnextchannel=7d316c0b4c3bf110VgnVCM1000004718190a RCRD

vuxanne
23.10.2013, 21:46
Da u SAD,ali ne i tu, a nisu ni oni od jucer... ;)

Pogledaj evo svoj primjer, ti nisi dobila kartu na lutriji nego si imala ohoho toga iza sebe prije nego si otisla i sigurna sam da si im morala dokazati na neki nacin sve to a ne da si samo rekla-evo ja imam doktorat i jako sam dobra u tome.. razumijes sto ti hocu reci?

E sljivovice nemam ti ja jos zelenu kartu... Dosla sam ovde sasvim drugim putem. Sad imam H1B vizu o kojoj je i ova tema. U ostale radne vize se ne razumem, samo u ovu...

ivkobg: meni je sve popunjavala HR, ja licno sam samo njoj slala dokumenta sto mi je trazila...

shljivovica
25.10.2013, 13:22
E sljivovice nemam ti ja jos zelenu kartu... Dosla sam ovde sasvim drugim putem. Sad imam H1B vizu o kojoj je i ova tema. U ostale radne vize se ne razumem, samo u ovu...

ma znam da, ali ono sto sam htjela reci je da ti nije palo s neba, da si ju dobila na racun svojih sposobnosti a mozda nije lose ispitati i druge opcije a ne se samo drzati h1b jer se sve teze dobija. iskreno, mislim da si ti konkretno sa svojim postignucima mogla komotno traziti direkt eb1a (ili mozda cak lakse eb2 zelenu kartu obzirom da si imala poslodavca),ako nista drugo nakon sto si godinu dana bila na h1b.

naravno da ne bih htjela da mislite kako popujem, stvarno svakome zelim srecu od srca i da sve prode najbrze,najbezbolnije i najjeftinije, zato i kazem kako mozda nije lose ispitati i neke druge opcije....

vuxanne
26.10.2013, 06:55
ma znam da, ali ono sto sam htjela reci je da ti nije palo s neba, da si ju dobila na racun svojih sposobnosti a mozda nije lose ispitati i druge opcije a ne se samo drzati h1b jer se sve teze dobija. iskreno, mislim da si ti konkretno sa svojim postignucima mogla komotno traziti direkt eb1a (ili mozda cak lakse eb2 zelenu kartu obzirom da si imala poslodavca),ako nista drugo nakon sto si godinu dana bila na h1b.

naravno da ne bih htjela da mislite kako popujem, stvarno svakome zelim srecu od srca i da sve prode najbrze,najbezbolnije i najjeftinije, zato i kazem kako mozda nije lose ispitati i neke druge opcije....

Mogu tek u decembru EB1, uslov je da bude minimum tri godine nakon doktoriranja. A rade mi EB2... Samo sto ona jako duze traje. Evo cekam Department of Labor od januara, prvo Prevailing Wage pa PERM. Kontam ako budu odugovlacili i posle decembra da pitam da me prijave kao EB1. Samo sto za to moras da nadjes 6 do 10 pisama preporuke drzavljanina koji jamce da si "extraordinary". Meni je ovo druga H1B, menjala sam posao. A bila sam na OPT-u godinu dana...

Za doktore nauka postoji i opciaj koja se zove National Interest Waiver (http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=816a83453d4a3210VgnVCM100000b92ca60aRCR D&vgnextchannel=816a83453d4a3210VgnVCM100000b92ca60a RCRD), to se prijavis sam i sam finansiras. U principu je slicna kao EB1 i isto treba 6 do 10 pisama preporuke. Ali se znatno brze odlucuje da li je neko dobija.

Mada cula sam da je za nas u STEM-u (tehnicke i prirodne nauke) malo sve to drugacije nego za nekog ko je npr drustvenjak (liberal arts)...

shljivovica
26.10.2013, 14:41
Mogu tek u decembru EB1, uslov je da bude minimum tri godine nakon doktoriranja

otkud ti ova info? bojim se da te netko krivo informirao jer to nigdje ne stoji, dapace, ljudi i dok su na doktorskom studiju mogu aplicirati za eb1-sami, ili eb2 da ih poslodavac sponzorira,ali se nigdje ne spominje navedeni rok...
bitno je da si jako dobar, natprosjecan, u tome sto radis, da za to imas priznanja i dokaze, najbitniji su izdani clanci i recenzije+preporuke, doktorat cak nije ni uvjet... (recimo netko tko ima BA s 5 godina iskustva u struci mu se broji kao da ima magisterij itd...)

ajde da ne spamamo sad temu,daj si pogledaj malo oko ovih karata jer mi malo cudno to sve zvuci, pricala sam s dosta advokata i citala oko eb i niw,tako da se bojim kako se ili nesto promijenilo u meduvremenu otkad si ti zapocela svoj procesi ili mozda tvoj advokat nema potpune/tocne info.
i stvarno ti ovo govorim 100% dobronamjerno...

ivkodrg
26.10.2013, 15:48
otkud ti ova info? bojim se da te netko krivo informirao jer to nigdje ne stoji, dapace, ljudi i dok su na doktorskom studiju mogu aplicirati za eb1-sami, ili eb2 da ih poslodavac sponzorira,ali se nigdje ne spominje navedeni rok...
bitno je da si jako dobar, natprosjecan, u tome sto radis, da za to imas priznanja i dokaze, najbitniji su izdani clanci i recenzije+preporuke, doktorat cak nije ni uvjet... (recimo netko tko ima BA s 5 godina iskustva u struci mu se broji kao da ima magisterij itd...)

ajde da ne spamamo sad temu,daj si pogledaj malo oko ovih karata jer mi malo cudno to sve zvuci, pricala sam s dosta advokata i citala oko eb i niw,tako da se bojim kako se ili nesto promijenilo u meduvremenu otkad si ti zapocela svoj procesi ili mozda tvoj advokat nema potpune/tocne info.
i stvarno ti ovo govorim 100% dobronamjerno...

shljivovica , vuxanne....
Drago mi je da se ispricaste......:grin:
Nego..... za h1b vizu... znaci , popuni se onaj formular i to je to ?
:naughty:

shljivovica
26.10.2013, 18:40
hahah,a oprosti... :)
za h1b stvarno ne znam, moj savjet je samo da paralelno pogledas malo i druge opcije obzirom da je h1b skoro pa nemoguce dobiti za nas...

vuxanne
26.10.2013, 22:15
otkud ti ova info? bojim se da te netko krivo informirao jer to nigdje ne stoji, dapace, ljudi i dok su na doktorskom studiju mogu aplicirati za eb1-sami, ili eb2 da ih poslodavac sponzorira,ali se nigdje ne spominje navedeni rok...
bitno je da si jako dobar, natprosjecan, u tome sto radis, da za to imas priznanja i dokaze, najbitniji su izdani clanci i recenzije+preporuke, doktorat cak nije ni uvjet... (recimo netko tko ima BA s 5 godina iskustva u struci mu se broji kao da ima magisterij itd...)

ajde da ne spamamo sad temu,daj si pogledaj malo oko ovih karata jer mi malo cudno to sve zvuci, pricala sam s dosta advokata i citala oko eb i niw,tako da se bojim kako se ili nesto promijenilo u meduvremenu otkad si ti zapocela svoj procesi ili mozda tvoj advokat nema potpune/tocne info.
i stvarno ti ovo govorim 100% dobronamjerno...

Ta informacija mi je od imigracionog advokata. Drzavnog zaduzenog za sve profesore na drzavnim fakultetima u mojoj drzavi. I od jedno petoro ljudi koje znam da trenutno rade zelenu kartu sa doktoratom. Obicno cekaju da prodju tri godine pa da idu kao EB1.

A odkud tebi te informacije, iz kod izvora? Koga znas da je dobio EB1 zelenu kartu bez doktorata i tri godine iskustva nakon dokorata? Jesi li sigurna da je to bas EB1? Kog su zanimanja? Koliko dugo su u SAD? Ja ne poznajem nikog takvog osim jednu zenu koja je dosla ovde na post doc, ali je imala doktorat vec preko 10 godina... Dobila je EB1 veoma brzo. Ali ona nije svez doktor nauka, vec neko sa iskustvom.

Ne mislim da spemujemo temu, ovo ti je sledeci korak posle H1B, vezane su teme...

Sve zavisi kako se prijavljujes. Ja npr. idem sa aplikacijom univerzitetski profesor, a tog sam zanimanja manje od tri godine. Univerzitet mi salje aplikaciju i trazi trajno radno mesto za mesto profesora. U opisu posla pise minimum doktorat. Sve ti zavisi od posla, od firme koja salje. A za NIW mozes da saljes sam.

klikni (http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=17b983453d4a3210VgnVCM100000b92ca60aRCR D&vgnextchannel=17b983453d4a3210VgnVCM100000b92ca60a RCRD)

"Outstanding Professors and Researchers: Your employer must file a Form I-140, Petition for Alien Worker. "
"You must have at least 3 years experience in teaching or research in that academic area"

Da, ako imas Nobela, Pulicera, Olimpijsku medalju mozes i sa "extraordinary ability"...

vuxanne
26.10.2013, 22:17
shljivovica , vuxanne....
Drago mi je da se ispricaste......:grin:
Nego..... za h1b vizu... znaci , popuni se onaj formular i to je to ?
:naughty:

Ja ti Ivko kazem da sam ceo proces opisala u onoj temi koju snoflake i ja otvorismo onomad. Sto ne odes tamo i lepo procitas sta smo pricali dok smo bili u tom procesu? Mogu da ti copy/paste sve informacije, ali cemu svrha pisanja iste stvari vise puta? Ja sam moju poslednju dobila prosle godine u maju. Evo ti link jos jednom klikni (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1031)

Ne razumem ti bas pitanje, ne znam na sta mislis. Kao sto opisah onomad, meni je celu prijavu radio HR na mom fakultetu. Ja sam samo dostavljala potrebne papire. Ne znam sta je ona sve radila. Ako imas nekog ko je tu vizu radio sam sebi, taj ce ti to sto pitas bolje razumeti...

shljivovica
27.10.2013, 11:56
A otkud mi info? Pa citala po forumima iskustva ljudi i kontaktirala vise advokata, ne ljuti se, samo dobronamjeran savjet... guglaj malo pa vidi...ajd da ne spamamo decku vise temu...

shljivovica
27.10.2013, 12:23
evo, ne bi bilo lose npr ove kontaktirati, besplatna je konzultacija i ne uzimaju slucajeve za koje smatraju da nece dobiti

http://www.wegreened.com/Free-Evaluation.html#Greencard

bitno je da se sto detaljnije napise slucaj, sto sve imate od dokumenata, priznanja,clanaka, recenzija...

vuxanne
28.10.2013, 15:07
A otkud mi info? Pa citala po forumima iskustva ljudi i kontaktirala vise advokata, ne ljuti se, samo dobronamjeran savjet... guglaj malo pa vidi...ajd da ne spamamo decku vise temu...

Aha, znaci ne znas nikog licno ko je tako to uradio. Eh, jedno su reklame sto pisu po sajtovima advokati da im das pare a drugo je prava prica sta se nekom desilo.

A tema je duplikat vec postojece teme o H1b

ivkodrg
30.04.2014, 21:21
Kratak "update" na kraju procesa... ....
Probali smo sa 01 vizom potpuno svesni rizika...... Ukupan trosak 6000 $ ukljucujuci sve takse, premium processing i advokata...Posle 5 dana nam zatrazili RFE ( novu dokumentaciju koja dokazuje kvalifikaciju za vizu ).... poslali sve nazad i nakon sest dana DENIAL...
Tako da ako neko planira aplikaciju za ovu vizu, moj savet je da zaboravite...isuvise komplikovano i vrlo tesko za dobiti...
Mada je moja procena da je advokat od starta bio isuvise veliki optimista i da je trebalo ici sa H1B...
Cekamo 1. maj....:obrva:

vuxanne
01.05.2014, 02:35
Kratak "update" na kraju procesa... ....
Probali smo sa 01 vizom potpuno svesni rizika...... Ukupan trosak 6000 $ ukljucujuci sve takse, premium processing i advokata...Posle 5 dana nam zatrazili RFE ( novu dokumentaciju koja dokazuje kvalifikaciju za vizu ).... poslali sve nazad i nakon sest dana DENIAL...
Tako da ako neko planira aplikaciju za ovu vizu, moj savet je da zaboravite...isuvise komplikovano i vrlo tesko za dobiti...
Mada je moja procena da je advokat od starta bio isuvise veliki optimista i da je trebalo ici sa H1B...
Cekamo 1. maj....:obrva:

Ivko a koja ti je to 01 viza? Mislis na zelenu EB1? Ili nesto drugo?

ivkodrg
01.05.2014, 06:12
http://www.uscis.gov/working-united-states/temporary-workers/o-1-individuals-extraordinary-ability-or-achievement/o-1-visa-individuals-extraordinary-ability-or-achievement...

Bilo je reci na pocetku ove teme, mislim da je neko pre rekao da je bilo slucajeva da je dobio neki nas covek koji radi u svetu filma ili pozorista,.... Radna viza koja otvara vrata za permanent resident mnogo brze i sa znatno vise sansi nego H1B...

vuxanne
01.05.2014, 06:39
http://www.uscis.gov/working-united-states/temporary-workers/o-1-individuals-extraordinary-ability-or-achievement/o-1-visa-individuals-extraordinary-ability-or-achievement...

Bilo je reci na pocetku ove teme, mislim da je neko pre rekao da je bilo slucajeva da je dobio neki nas covek koji radi u svetu filma ili pozorista,.... Radna viza koja otvara vrata za permanent resident mnogo brze i sa znatno vise sansi nego H1B...

A kako im dokazati izuzetnost, tu je kvaka. Ocigledno imaju neke kriterijume. Znam da kod mene u mojoj profesiji na "Extraordinary Ability" za zelenu kartu nije lako dokazati i da traje dugo nabaviti 10 pisama preporuke koji su potrebni za aplikaciju, desava se da odbijaju slucajeve zato univerziteti ako prijavljuju ljude idu obicno na EB-2 jer racunaju da je sigurnije dobiti zelenu. klikni (http://www.uscis.gov/working-united-states/permanent-workers/employment-based-immigration-first-preference-eb-1) . Ako imas OSkara, Pulicera ili Nobelovu nagradu, nije frka, dobices je ladno. A ovako cesto idu na nju Kinezi i Indijci jer po trenutnom redu cekanja cekace je dugi niz godina...

Za EB1 moras da zadovoljis 3 od ovih deset:

A) Extraordinary Ability
You must meet 3 out of the 10 listed criteria below to prove extraordinary ability in your field:


Evidence of receipt of lesser nationally or internationally recognized prizes or awards for excellence
Evidence of your membership in associations in the field which demand outstanding achievement of their members
Evidence of published material about you in professional or major trade publications or other major media
Evidence that you have been asked to judge the work of others, either individually or on a panel
Evidence of your original scientific, scholarly, artistic, athletic, or business-related contributions of major significance to the field
Evidence of your authorship of scholarly articles in professional or major trade publications or other major media
Evidence that your work has been displayed at artistic exhibitions or showcases
Evidence of your performance of a leading or critical role in distinguished organizations
Evidence that you command a high salary or other significantly high remuneration in relation to others in the field
Evidence of your commercial successes in the performing arts


ili ako ides kao

B) Outstanding Professor Or Researcher:
- to su obicno uvezeni Post Doc-ovi ili neki koji su radili vec kao profesori u inostranstvu ili gde vec tri godine nakon doktoriranja


Evidence of receipt of major prizes or awards for outstanding achievement
Evidence of membership in associations that require their members to demonstrate outstanding achievement
Evidence of published material in professional publications written by others about the alien's work in the academic field
Evidence of participation, either on a panel or individually, as a judge of the work of others in the same or allied academic field
Evidence of original scientific or scholarly research contributions in the field
Evidence of authorship of scholarly books or articles (in scholarly journals with international circulation) in the field