PDA

View Full Version : Nekoliko pitanja


Stojke
22.01.2014, 01:03
Pozdrav!
Dali ce mi stvarati neku prepreku to sto sam ja treci stepen i sto nemam nista radnog staza.(zavrsna godina)
I naravno sto verujem da je njih dosta isto pitalo, koliko je tesko naci posao tamo i kuda otici u pocetku.
Engleski mi ide solidno nije mi problem gramatika cak imam i nekoliko drugova koji su iz Engleske sa kojima redovno pricam bez problema preko skype.
Imam rodbine koja zivi u Dalasu ali nije mi bas do toga da njih pitam za smestaj itd jednostavno zato sto nismo u nekom kontaktu.
Unapred hvala na odgovorima! :)

IgorMAD
22.01.2014, 01:27
A ti si izvucen ili sta?
Ne razumem kakav si treci stepen, cega?

Stojke
22.01.2014, 01:38
nisam izvucen,treba da konkurisem u oktobru..o trecem stepenu srednje skole pricam :) masinski tehnicar za termicke i rashladne uredjaje
btw cini mi se da sam napravio temu u pogresnom podforumu ako neko ima privilegije neka je pomeri

IgorMAD
22.01.2014, 03:08
Ti sa trecim stepenom srednje skole ne mozes da odes u USA. Moras da imas 4 godine srednje u kontinuitetu, NE VANREDNO ili visu skolu ili fakultet.
Bolje da se ne prijavljujes, jer ces dati u ambasadi mnogo para a odbice te na razgovoru sigurno (ovo sve pricam ako budes izvucen).
Imas podjednaku sansu da budes izvucen kao i svi drugi ali nema sanse da odes jer ne ispunjavas uslove, prijavom ces samo uskratiti sansu nekome ko moze da ode a nece biti izvucen jer se mnogo ljudi prijavi.

Stojke
22.01.2014, 03:30
Hmm.Ako je tako onda uredu.meni je receno da imam sanse da prodjem iako cetvrti stepen zavrsim vanredno.jeste da imam veliku zelju da idem tamo ali ipak ne zelim nekoga da uskratim

vuxanne
22.01.2014, 03:34
Ozeni neku sa srednjom cetvorogodisnjom pa idi preko nje. :tubac:

Stojke
22.01.2014, 03:37
http://www.greencardserbia.com/main/pitanja/najcesca-pitanja.html
Šta je minimum zahteva za obrazovanje i radno iskustvo?!
Svaki prijavljeni mora imati najmanje srednju školu ili najmanje dve godine radnog iskustva iz oblasti koja zahteva najmanje dve godine obuke.

Ispravite me ako gresim ali ja koliko vidim ovde pise da moze konkurisati svako ko ima minimum srednju skolu
@vuxanne to je sekundarno resenje :)

RenatoS
22.01.2014, 06:57
Moras imati 12 godina skolovanj bez prekida(to je po Americkom sistemu jer oni nemaju osnovnu pa srednju ko mi) , ili ti ga po 8 osnovne pa 4 srednje po nasem sistemu skolovanja...
Prokopaj malo po forumu bilo je dosta pitanja u vezi toga, ali nazalost za sada ne zadovoljavas uvjete.

Andrija89
22.01.2014, 10:35
Ja imam zavrsenu srednju trogodisnju i visu koja je isto trogodisnja. Znaci li to da ne ispunjavam uslove da konkurisem za GC?

Stojke
22.01.2014, 12:02
stvarno glupost, a ovde mogu faks da upisem samo ako zavrsim cetvrtu godinu vanredno

cape011
22.01.2014, 15:44
Ja imam zavrsenu srednju trogodisnju i visu koja je isto trogodisnja. Znaci li to da ne ispunjavam uslove da konkurisem za GC?

Ti ispunjavaš jer imaš završenu višu.

To je već više (po novom zakonu visoko) obrazovanje pa se stoga kvalifikuješ.

Stojke
22.01.2014, 18:07
A dali je moguce preko rodjaka da dobijem GC,koje su njihove obaveze oko mene i to,prokopao sam negde na forumu da treba neko garantno pismo

IgorMAD
22.01.2014, 18:22
Jedino ako ti je rodjan rodjeni brat ili roditelj. A za to se ceka jako dugo.
Ako ti rodjaci imaju neku firmu, mozda mogu da te sponzorisu, ali stvarno ne znam kako to ide.

Ako u tvojoj srednjoj skoli imas cetvrti stepen, probaj da se prebacis, ali gledaj da to bude redovno prebacivanje, odnosno, samo da nastavis cetvrtu godinu. To ti je mnogo pametnije, sledece godine u oktobru ces onda imati pravo da se prijavis.

Brzo to prodje, a i zbog tebe samog je pametnije da tako nesto uradis!

Stojke
22.01.2014, 18:31
Pa zapravo je ujak u pitanju,a sto se tice 4-te godine tesko da bih se mogao prebaciti zato sto svi smerovi koji su 4 stepen zahtevaju da sam u osnovnoj imao minimum 60 bodova a ja sam imao 45 (nisam se pojavio na testovima)

IgorMAD
22.01.2014, 18:35
Onda trazi neku amerikanku ili nadji devojku koja ima zavrsene cetiri godine srednje skole i reci njoj da aplicira u oktobru. Ako vas izvuku ti se vencas sa njom i idete u USA.

Imas jos jedan nacin, a to je da posle trogodisnje zavrsis visu skolu za tri godine i onda se prijavis.

Stojke
22.01.2014, 18:44
verovatno cu ako je moguce prijaviti se u oktobru i do 1 maja zavrsiti 4. godinu u nekom "znj" smeru
mogu li preko oca da se prijavim zato sto on ima zavrsene 4 godine srednje?
hvala na odgovorima

IgorMAD
22.01.2014, 19:39
Moze samo otac da ti se prijavi i ti mozes da ides sa njim ako imas manje od 21 godine i nisi ozenjen.

Stojke
22.01.2014, 19:47
Znaci obavezno je da on ide sa mnom? ja u oktobru punim 18 godina pa me zanima dali mogu da odem sam ako dobijemo vizu te godine

free
22.01.2014, 23:35
Znaci obavezno je da on ide sa mnom? ja u oktobru punim 18 godina pa me zanima dali mogu da odem sam ako dobijemo vizu te godine

Ako ti oca izvuku ti moras sa njim da udjes u US, posto je on nosioc vize. On moze posle da se vrati ako nezeli da ostaje a ti mozes slobodno da nastavis da boravis u US i nezavis vise odnjega. Znaci samo prvi put moras sa njim da udjes u US.

Stojke
23.01.2014, 00:29
@free mnogo hvala na odgovoru
mislim da cu ipak biti na tome da kada zavrsim 3 godinu se oprebacim na neki drugi smerza 4 godinu pa tek onda da konkurisem
A dali je moguce da ja budem nekako nosilac GC?Ipak nismo bas u tom finansijskom stanju da placamo 3 karte (da odemo tamo i da se on vrati)

loreley
23.01.2014, 01:22
Stojke, ti si nosilac jedino ako bas tebe licno izvuku. A da bi te izvukli i da te posle ne bi diskvalifikovali, moras da ispunjavas uslove: da imas najmanje cetvorogodisnju srednju skolu zavrsenu (i to redovno, a ne vanredno), kao sto ti je Igor vec objasnio.

Nosilac je onaj ciju prijavu izvuku. Sa njim mogu da idu bracni drug i deca madja od 21 god. Sa zavrsenom trogodisnjom skolom nema svrhe da se prijavljujes jer ne ispunjavas uslove. Zavrsavaj cetvrtu godinu, bilo koji smer, i tada se prijavi.

Stojke
23.01.2014, 01:33
Ok hvala na odgovoru :)
Znaci sad prvom prilikom hvatam razrednog da se raspitam oko prebacivanja
Oduvek sam bio zainteresovan za neki jezicki smer zato sto su me jezici i zivot u inostranstvu oduvek zanimali tako da ce mi to biti prvobitna kombinacija :obrva:
jos jedno a nadam se i poslednje pitanje (ovo se poprilicno oduzilo) da li ja da konkurisem sada u septembru kada krenem u 4 godinu ili da cekam dok je ne zavrsim pa tek za 2016? koliko sam skontao "izvlacenje"je 1 maja a ja skolu zavrsavam sredinom maja s obzirom da je zavrsna godina :)

nenadku
23.01.2014, 14:33
Nma veze to neznam ti koliko godina imas i dali vec ides u skolu :P . Otkud to da se neprijavljuje ako nema 4 stepen pa moj rodjak je bio nosilac a imao je 3 stepen a zavrsio vec odavno pre 30 godina pa i vise.Kad su ga izvukli morao je da ide vanredno da zavrsi 4 stepen i kraj platio je u Skopje i je uzeo 4 stepen kao da je isao vanredno . to su mu kazali u Ambasadi da mora da prilozi 4 stepen.i iz Kentaki mu nalozili..:book:
A uostalom mozes i ubrzano da uzems ako si 2 godine i uzmes za jednu godinu vanredno ili za 6 meseci jos 2 godine i eto ti 4 stepen

RenatoS
23.01.2014, 14:46
Nma veze to neznam ti koliko godina imas i dali vec ides u skolu :P . Otkud to da se neprijavljuje ako nema 4 stepen pa moj rodjak je bio nosilac a imao je 3 stepen a zavrsio vec odavno pre 30 godina pa i vise.Kad su ga izvukli morao je da ide vanredno da zavrsi 4 stepen i kraj platio je u Skopje i je uzeo 4 stepen kao da je isao vanredno . to su mu kazali u Ambasadi da mora da prilozi 4 stepen.i iz Kentaki mu nalozili..:book:
A uostalom mozes i ubrzano da uzems ako si 2 godine i uzmes za jednu godinu vanredno ili za 6 meseci jos 2 godine i eto ti 4 stepen

Mozda bi bilo dobro bilo da prvo procitas sta pise na sluzbenim stranicama, a to da je potrebno minimalno 12 godina skolovanja bez prekida ili 2 godine radnog iskustva.
A vec je bilo puno puta o toj temi cak da neko nije proso intervju zbog toga.

noki
23.01.2014, 16:11
Malo cu sada da se nasalim, ali u moje vreme zabaviste je bilo obavezno, tako da ja imam zabaviste,pa 12 godina(osnovna i srednja skola) i jednu godinu fakulteta.Ovde u Americi je isto obavezno zabaviste,pa posle toga zavisi od skole imas elementary od 1 do 4 ili od 1 do 5 razreda,pa middle school od 4 do 8 ili od 5 do 8,pa posle toga zavisi od srednje skole 3 ili 4 godina.
Ako bi neko sa balkana imao zabaviste i 3 godisnju srednju skolu,logicno bi bilo da on ima 12 godina uzastopnog skolovanja i trebalo bi da se vazi kao takvo.Ispravite me ako gresim :obrva::obrva:

IgorMAD
23.01.2014, 16:29
Nma veze to neznam ti koliko godina imas i dali vec ides u skolu :P . Otkud to da se neprijavljuje ako nema 4 stepen pa moj rodjak je bio nosilac a imao je 3 stepen a zavrsio vec odavno pre 30 godina pa i vise.Kad su ga izvukli morao je da ide vanredno da zavrsi 4 stepen i kraj platio je u Skopje i je uzeo 4 stepen kao da je isao vanredno . to su mu kazali u Ambasadi da mora da prilozi 4 stepen.i iz Kentaki mu nalozili..:book:
A uostalom mozes i ubrzano da uzems ako si 2 godine i uzmes za jednu godinu vanredno ili za 6 meseci jos 2 godine i eto ti 4 stepen

Bas rodjak, i bas ga izvukli na lutriji? Ili se dobro informisi kako je otisao ili nemoj da izmislisljas i upetljavas. Kazes da je zavrsio pre 30 godina, mozda se covek kvalifikovao preko radnog iskustva.
Ovde su se pojavljivali ljudi koji su pokusavali da dobiju vizu, imali su zavrsenu 4. godinu vanredno, nisu uspeli. Tako da je to sigurno tako. Kao sto kaze RenatoS, prvo dobro procitaj zvanicne instrukcije, nazovi ambasadu pa se onda javi.

Stojke
23.01.2014, 20:09
Da,sasvim je moguce da su ga primili preko radnog iskustva :)

lover
25.01.2014, 23:44
Malo cu sada da se nasalim, ali u moje vreme zabaviste je bilo obavezno, tako da ja imam zabaviste,pa 12 godina(osnovna i srednja skola) i jednu godinu fakulteta.Ovde u Americi je isto obavezno zabaviste,pa posle toga zavisi od skole imas elementary od 1 do 4 ili od 1 do 5 razreda,pa middle school od 4 do 8 ili od 5 do 8,pa posle toga zavisi od srednje skole 3 ili 4 godina.
Ako bi neko sa balkana imao zabaviste i 3 godisnju srednju skolu,logicno bi bilo da on ima 12 godina uzastopnog skolovanja i trebalo bi da se vazi kao takvo.Ispravite me ako gresim :obrva::obrva:

Prije nego sto sam posao u skolu, postojala je jedna vrsta male skole. Mi smo to zvali pacija skola. Problem je u tome, sto se ta mala skola nigdje nije registrovala, pa da na kraju bude 13 godina skolovanja + 4 godine fakulteta.:wacko: