PDA

View Full Version : U kom trenutku kupujete kartu za let "u sezoni"


greenie
01.03.2014, 00:06
Već postoji tema o tome kako naći najpovoljniji let za Ameriku...ovo što pitam je dosta drugačije od toga.

- Pričamo samo o vrhu sezone.
- Nije let za USA, već iz USA.
- Ne pričamo o raznoraznim agencijama...bitno je samo da probamo da nađemo broj_dana_do_polaska u kome imamo minimum funkcije cena_karte = f(broj_dana_do_polaska).

Mnogi sa foruma lete za YU preko leta (tad deca ne idu u školu). Karte su tada najskuplje. Koja su iskustva? Kad kupujete karte?

Mi smo kupovali karte oko 90+ dana ranije...i ispalo je da nije baš mnogo pametno. Karte su bile za kraj avgusta.

mikiSA
01.03.2014, 16:06
High peak (Sezona) pocinje od kraja aprila pa do kraja septembra (bar su meni tako rekli).
Ja sam kartu uzela 29 januara za 27 april (multi city), ispala je $1240.

Smith6000
02.03.2014, 03:27
www.google.com/flights super nova stvar od Googla :D

on topic: ne putujem u sezoni, nemam pojma

vuxanne
02.03.2014, 05:26
Ja sam cula od prijatelja da je njima bila dobra varijanta da putuju npr. 25 decembra...

dreadnot
04.03.2014, 16:42
Mi smo prosle godine kupili karte krajem januara za put pocetkom avgusta. Pretrazio sam sve moguce expedie, kayake i slicne sajtove, na kraju na sajtu Lufthanze pronasao najpovoljnije povratne karte, izasle nas oko $850 po osobi. (Chicago - Beograd, sa jednim presedanjem)

noki
04.03.2014, 17:17
Nekad nije lose kupiti posebno kartu do Evrope, a tek onda traziti iz Evrope za maticnu zemlju.Moja ideja je bila da sledeci put kupim kartu do Francuske posetim nase prijatelje tamo i posle dan ili dva da odem u domovinu.
P.S.
Na posebno kupovanje ne mislim tek kad odete u Evropu, vec odavde vidite sta je povoljno za vas i isplanirate vreme.
Znam kad se ide nazad svi sto pre hoce da stignu kuci, ali zar to nije lepa sansa i jeftinija ekskurzija nego da ides specijalno u neku od tih zemalja.

Taji
05.03.2014, 18:58
Sad da kupim kaetu za prvu polovinu avgusta izasla bi me ovoliko:

Trip Summary




Greenville to Belgrade


Fri, Aug 01 - Sat, Aug 16

Departure: Arrives on Sat, Aug 02


1 Ticket: Roundtrip


»
Traveler 1: Adult

$1,720.00
.

Flight

$1,054.00


Taxes & Fees

$666.00

..


Expedia Booking Fee

$7.00
.
.
Total: $1,727.00
All prices quoted in US dollars.


A ako odlazak pomjerim samo za mjesec dana, cifra je ovolika:


Greenville to Belgrade


Mon, Sep 01 - Tue, Sep 16

Departure: Arrives on Tue, Sep 02


1 Ticket: Roundtrip


»
Traveler 1: Adult

$1,251.70
.

Flight

$586.00


Taxes & Fees

$665.70

..


Expedia Booking Fee

$7.00
.
.
Total: $1,258.70
All prices quoted in US dollars

To su cijene ako bih sad kupovala kartu. Sto se vise priblizavas datumu polaska i cijene rastu, tako da ce ovaj isti put, ako budem cekala recimo mjesec dana pred polazak, kostati preko $2, 500.00.

Kako uopste biti siguran da ce se odmor moci iskoristiti tad kad smo planirali, zar ne? Neke karte mogu se otkazati uz doplatu a neke ne mogu opste. Ovako jeftine karte uglavnom nisu "refundable" I kad ih kupis jednom mo's da se slikas ako ne odes kad je bukirano. Mozda da se pomjeri let, to nisam provjeravala da li postoji opcija I pod kojim uslovima.

vuxanne
05.03.2014, 22:51
Taji, pogledaj cene iz Vasingtona, mogu su jeftinije. Mozda ti je jeftinije da odes do tamo lokalnim letom pa onda odande za Evropu.

Zana
07.03.2014, 20:57
Trenutno, preko Value Air - YuGoAir od 03/01-03/31 BG-NYC od $598.96, BG-LA od $796.96.

Iz BG za Los Angeles $786.00 povratna za putovanja 03/09-06/25, za NYC $563 preko Trip Design (limitiran broj karata i sedista).

Za obe kompanije - 4% cc processing fee. Ja bih svakako pitala za karte u jednom pravcu, to sto pokazuje trazilica je jedno a ono sto nadje agent je sasvim drugo. Mi cemo za buduce nase imigrante da uzimamo u jednom pravcu, i kasnije da nastavimo sa povratnim kartama odavde (jeftinije su). Poz.

Boki_Bg
04.07.2014, 11:21
Ljudi, polovinom septembra dolazimo u Chicago I sada smo u procesu kupovine avio karti. Po vasem misljenju da li je bolje kupiti povratnu kartu (npr. sept/april) ili ici na varijantu karta u jednom pravcu? Sta Vi mislite?