PDA

View Full Version : LLC, C-Corp ili S-Corp za Tech startup


milosx
07.03.2014, 02:32
Znam da ima informacija o ovome ali bih molio jednostavno objasnjenje na naskom od nekog ko ima iskustva sa pokretanjem startup-a ovde.

Citam o ova tri pravna subjeka i nisu mi bas najjasniji operativni troskovi i takse vezane za svaki od njih. U sustini svaki se otvara za par stotina dolara s tim da LLC ima minus sto se dodatno placa $2000 za objavu u novinama (postoji samo u NY). Otvaranje u NJ mi nema smisla jer bih onda prijavljivao takse iz 2 drzave.
C-Corp sa druge strane ima problem sa duplim taksiranjem.
Za S-Corp bih morao da placam self-employment tax, a obe corp imaju "paperwork and administrative demads" koje izgleda nema LLC.

U pitanju je tech startup, nizi profit ali najbitnije mi je da imam limited liability.

rados
07.03.2014, 09:51
Ne znam odgovor na ovo pitanje, ali znam da je šteta što ste prekinuli da pišete blog :(

Milosdv
07.03.2014, 10:12
Znam da ima informacija o ovome ali bih molio jednostavno objasnjenje na naskom od nekog ko ima iskustva sa pokretanjem startup-a ovde.

Citam o ova tri pravna subjeka i nisu mi bas najjasniji operativni troskovi i takse vezane za svaki od njih. U sustini svaki se otvara za par stotina dolara s tim da LLC ima minus sto se dodatno placa $2000 za objavu u novinama (postoji samo u NY). Otvaranje u NJ mi nema smisla jer bih onda prijavljivao takse iz 2 drzave.
C-Corp sa druge strane ima problem sa duplim taksiranjem.
Za S-Corp bih morao da placam self-employment tax, a obe corp imaju "paperwork and administrative demads" koje izgleda nema LLC.

U pitanju je tech startup, nizi profit ali najbitnije mi je da imam limited liability.

A sto ne cimnes knjigovođu da ti pojasni stvari vezane za NY...

Ja sam isto pokrenuo tech kako ti rece, LLC pa kako rece moj financial expert uradili smo downgrade na INC.

Baziraj se na nalaženje posla i zaradu, što ne bi trebalo da je frka u NY. Nađi dobru agenciju koja može da ti uštedi vreme i novac...

Pozdrav

milosx
07.03.2014, 22:54
@Milosdv
u pitanju je samo jedan program koji bih razvijao (i prodavao) a najbitnije mi je da odvojim licnu imovinu jer ima mnogo patent trolova a svakakve price sam slusao.
Htio sam najpre da pitam ovde za licna iskustva jer sam citao da knjigovodje svakako ne preporucuju LLC iz razloga sto nemaju mnogo posla oko LLC-a.
A zasto si ti presano na inc, i je li c-corp ili s-corp?


@rados
Pored manjka vremena problem mi je sto nisam znao kome treba da se obracam u blogu... da li onima koji tek trebaju da dodju u USA, onima koji su tek dosli, onima koji su u nekoj drugoj US drzavi ili drugim njujorcanima. Potpuno su druge teme. Isto sam i razmisljao da li da napravim google plus stranicu, fb stranicu ili da ostavim blog. Znam da se ja blogova koje pratim setim jednom u 10 meseci a na ovim platformama ne propustam mnogo.