PDA

View Full Version : VAZNO SAOPSTENJE za ucesnike eDV-2015 Lottery programa


SEEUSAIC
04.05.2014, 01:31
Zvanicno saopstenje US Department of State (http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected.html):

On May 1, 2014, the Entrance Status Check (ESC) website experienced a brief technical problem. As a result, some people who logged into the site to check the status of their Diversity Visa 2015 (DV-2015) entries were shown the wrong information. Applicants who logged into the ESC website on May 1 and saw a notice of selection that did not include their name, or saw a notice that they were not selected, must re-check their status. Applicants must see a notice addressed to them by name as proof of selection to process further in the DV-2015 program. We regret any confusion this technical problem may have caused.

drmiki83
04.05.2014, 09:07
Ja sam ponovo proverio. I sada piše HAS NOT BEEN SELECTED. Šokirao se, ponovo ušao na net ovaj put sa drugog pretraživača ukucao sve podatke i pojavi mi se obaveštenje isto kao i ono prvi put da sam izvučen i isti broj. Naravno u oba puta je obaveštenje išlo sa imenom i prezimenom, adresom i CN.:sleeping:

mebely
04.05.2014, 10:31
I sta sad, jesi ili nisi? Mene strah da proverim ponovo :nene:
Sa jednog linka pokusavam i ne mogu pristupiti, a sa drugog (sa kojeg sam i prvi put proverila) ulazim normalno i pokazuje sve isto izvuceni sa imenom,brojem...pomalo nema logike, ali ajde.

drmiki83
04.05.2014, 11:09
Pa valjda jesam. Imam potvrdu sa imenom i prezimenom, tacnom adresom i CN. Sa Safari pretrazivacem sam izvucen, sa Chromom nisam, sa Internet Explorerom opet jesam. Meni ovo deluje jako smesno i neozbiljno. Ali ok... Videcemo 19. maja kako stvari stoje....

voja82
04.05.2014, 11:37
Proverio opet, i na Firefox, i Chrome i IE, i na svakom sam izvucen, nadam se da je konacno :D

voja82
04.05.2014, 11:39
Samo da ne poniste lutriju, ne daj boze, nadam se da sve da se zavrsi dobro po nas koji smo izvuceni.

pikac
04.05.2014, 11:48
Ja kad sam 1maja provjerila niko od mojih nije bio izvucen jucer vidim ponovo i mamu su izabrali provjerila sam par puta samo je ona izabrna sve uredu pise nj ime broj.OBAVEZNO SVI PONOVO PROVJERITE!!!

Spartacus
04.05.2014, 12:51
evo proverio sam i ja po ko zna koji put i izvucen sam tako da ne znam o cemu pricate !

milos
04.05.2014, 15:09
Ma mogu da proveravam jos hiljadu puta u narednih hiljadu godina, i naravno kao i uvek HAS NOT BEEN SELECTED!

psycloud
04.05.2014, 15:50
Ja kad sam 1maja provjerila niko od mojih nije bio izvucen jucer vidim ponovo i mamu su izabrali provjerila sam par puta samo je ona izabrna sve uredu pise nj ime broj.OBAVEZNO SVI PONOVO PROVJERITE!!!

Je... koji pretrazivac si koristio kad si proverio ponovo?

luka224
04.05.2014, 16:21
Opet im je sistem busan kao sito, sve neki poremecaji u sistemu svake godine, a mi igraci treba samo da mekecemo kao ovce i regularno igramo lutriju, beee beee :grin:

IgorMAD
04.05.2014, 16:52
Pa dobro sad, to je tvoje subjektivno misljenje. Kao sto je i moje misljenje da je sve regularno.

TheNenad
04.05.2014, 19:54
Hvala na obaveštenju, ali meni je i dalje "HAS NOT BEEN SELECTED" :nene:

bmilos
04.05.2014, 19:57
Proverio po treci put, i po treci put HAS BEEN SELECTED :)

dzedaj
04.05.2014, 21:42
Sto neko rece, kod mene sve jasno koliko god puta proverio
http://i60.tinypic.com/2rwxs2e.jpg

Aristotel
04.05.2014, 22:41
Kad sam procitao ovo srce mi zaigralo... Onda proverio na 3 pretraživača po 3 puta.. ma jok... :no: :no:

citizenx
05.05.2014, 05:40
5 godina zaredom HAS NOT BEEN SELECTED, al igramo i dalje

Coolerka80
05.05.2014, 09:48
Kad sam procitao ovo srce mi zaigralo... Onda proverio na 3 pretraživača po 3 puta.. ma jok... :no: :no:

Isto i kod nas, kad nece - nece! Ma ko zna zasto je to dobro?! Bice valjda sledece godine :grin:
Cestitam svima koji su dobili SJAJNE vesti!

igor79
06.05.2014, 18:13
Na tri pretrazivaca sam ponovo pogledao i naravno opet duplo nista... Sve cestitke onima koji su potvrdili svoj status po drugi put, kao i onima koji su izvuceni nakon ove naknadne provere. A svima nama koji nismo izvuceni u oba slucaja vise srece sledece godine.

ASSI
06.05.2014, 22:35
Ono kad ti zaigra srce da mozda ipak ima sanse...

Nista, probavacemo svaki dan do kraja maj-a. Mozda nas jednog maj-a 2014 sreca ipak pogleda :1081:

dulei86
06.05.2014, 23:33
Jel se desio nekome da ne moze da proveri da li je izvucen? Naime, devojka ne moze da se loguje i proveri status, pokusavali smo sve moguce varijante onog koda, sa nulama i slovom O, pa onda i na onu opciju lost confirmation code ali svaki put kaze da podaci nisu ispravni, a ja imam sacuvanu onu potvrdnu stranu sa kodom, imenom i prezimenom i godistem i sve sto unesem polklapa se sa tim informacijama ali opet kaze da nisu ispravno uneti podaci?!

alek
07.05.2014, 10:04
edni moi rodnini go imaat isiot ovoj problem samo sto tie go imaat izgubeno conf number i koga gi vnesuvaat podtocite vika deka ne se sovpagaat akozne nekoj kako moze conf number da se dobie ponovo

minjon
07.05.2014, 17:58
Ljudi, molim vas, o kakvm logovanju govorite? Zar je potrebno logovanje ili jednostavno idem na link, unesem podatke i prosla ili nisam??????

By The Way, cestitam svima koji su prosli, a ostaloj ekipi puno srece naredne godine.. :)

SRBghost
12.05.2014, 14:21
Ljudi, molim vas, o kakvm logovanju govorite? Zar je potrebno logovanje ili jednostavno idem na link, unesem podatke i prosla ili nisam??????

By The Way, cestitam svima koji su prosli, a ostaloj ekipi puno srece naredne godine.. :)

Samo odes na link i uneses podatke. Neki to zovu logovanjem. Srecno!

HVAC
22.05.2014, 02:43
Pozdrav svima,
procitao sam sve komentare u vezi izvlacenja, ali nesto mi je ostalo nejasno.

You must retain your confirmation number in order to check your entry status via
http://www.dvlottery.state.gov/ESC/ between May 1, 2014 and September 30, 2015 to determine whether your
entry was selected for further processing in the 2015 Diversity Visa Lottery.
Na osnovu gore kopiranog teksta,ako sam ja dobro razumeo proces izvlacenja nije zarvsen. Kako znate ili kako mogu biti siguran da nisam izvucen ako je proces u toku t.j nije prosao ni prvi mesec izvlacenja?
Mozda sam ja pogresno razumeo. Zamolio bih iskusnije aplikante da mi objasne koji je zadnji dan kad se utvrdjuje ko je izvucen. Ja apliciram 1-vi put.

ZliZec
22.05.2014, 13:56
Izvlacenje je bilo 01.05. i to je to. Ili si izvucen ili nisi. Ono sto je moguce kao opcija je da bude naknadno izvlacenje odredjenog broja viza, ali ti to ovde niko ne moze reci da li ce uopste biti i kada.

Aleksandar_Vrsac
28.05.2014, 23:47
Sledece izvlacenje je oktobra koliko sam video. Nov sam,sorry ako vec postoji negde tema za sledecu lutriju,sutra prelistavam ceo forum.

dzedaj
30.05.2014, 01:33
Sledece izvlacenje ce biti u maju 2015. a u oktobru ove godine ce biti prijave (ako ne ukinu lutriju, mada tesko, posto ih ocekuju izbori za kongres)

bilic101
15.12.2014, 18:46
5 godina zaredom HAS NOT BEEN SELECTED, al igramo i dalje


Sta si po struci?

Vidi, malo sam se raspitivao i kako sam uspio dobiti informacije nije ovo bas neka klasicna lutrija gdje se igra apsolutno na srecu, vec oni pre nego (nazovimo to ulazak u bubanj) razvrstaju pozeljne kandidate za igru...

Eto, tako sam cuo od ljudi koji su zivjeli gore, sada koliko je to tacno, iskreno ne znam..

Bockyman
15.12.2014, 20:39
sta si po struci?

Vidi, malo sam se raspitivao i kako sam uspio dobiti informacije nije ovo bas neka klasicna lutrija gdje se igra apsolutno na srecu, vec oni pre nego (nazovimo to ulazak u bubanj) razvrstaju pozeljne kandidate za igru...

Eto, tako sam cuo od ljudi koji su zivjeli gore, sada koliko je to tacno, iskreno ne znam..

билићу, није тачно... веруј ми... када је моја жена извучена, то је била чиста срећа, није имала никакве специјалне способности или нешто што би је посебно препоручило... дакле, само срећа.

IgorMAD
15.12.2014, 22:12
Potvrdjujem, cista sreca, nema tu nista neobicno!
Kad su mene izvukli, verujte da nema nikakvih sortiranja, ja bih otpao iz prve :D

DDAmkd
15.12.2014, 22:22
I tako ja pre par dana ugledam ovo, pomislim, pogledala jedan put,na jedan browser,vidim da nisam odabrana, vise srece drugi put... Kad ono trcim kuci, pomislim ima jos sanse,ukljicim komp, prikacim hard,trazim print screen na koji imam conf. number... Jedva pronasla, ubacim podatke na sve moguce browsere koje znam... I nista, NOT BEEN SELECTED... Nadam se vise srece ove godine... Taman je i beba postala decak, uvek sam zelela da odem,ali sada sam vise nego spremna na taj korak... Ono sto sam procitala u postovima... I lad nas nisu odabrali... Ko zna zasto je to dobro.... Ziveliiiii....

bilic101
15.12.2014, 22:26
@Bockyman & @IgorMAD - Drago mi je to cuti zaista.

Mislim, nemojte pogresno svatiti, ali taj sam info dobio od jednog covjeka koji je radio u ambasadi BIH u D.C-u do prije par godina.

Ajde kako god, super stvar za sve nas onda...

SRBghost
16.12.2014, 08:33
Realno, to sto je radio u BH amabasadi u DC znaci da se u diplomatiju i imigracione mehanizme u USA razume otprilike isto kao ti ili ja. Sto se tice tog "procesljavanja", bez uvrede, ali od odobrenih viza u tom slucaju broj ljudi iz, recimo, Senegala ili Sijera Leonea bi bio okruglo 0.

bmilos
16.12.2014, 10:07
U pitanju je apsolutna sreća. Ja sam izvučen do sada dva puta :-) prvi put 2003, ponovo sada 2014. Onda nisam otišao, sada verovatno odoh... Nemam nikakve posebne kvalifikacije, običnu gimnaziju završenu, 36 godina, znači baš baš ništa posebno...

DDAmkd
16.12.2014, 12:27
I ja se slazem da ne procesiraju podatke.. Sta se ja sve nacitala po forumima i facebook-a...pa su eto ispunjavali uslove i odabrani su... Cista sreca...

zvercica
16.12.2014, 17:46
Ja verujem da rade selekciju. Cisto sumnjam da Americka Vlada ne procesira dostupne podatke i ne radi neku svoju kalkulaciju. Ko zna zbog cega smo mi selektovani, mozda zbog visine obrazovanja, mozda zbog godina, mozda zbog toga sto imamo decu, mozda zbog toga sto smo beli, mozda zato sto smo lepi :)... Da je to stvarno lutrija, aplikacija bi sigurno izgledala drugacije - recimo kliknes jedno dugme i dobijes broj. Ovako popunjavamo citave dve strane, kad smo rodjeni, gde smo rodjeni, koliko dece imamo, kada su deca rodjena, koji je nivo obrazovanja... Ovako sastavljen upitnik generise jako puno informacija a njima daje mogucnost da u skladu sa svojim potrebama vrse selekciju.

bmilos
16.12.2014, 18:27
Ja verujem da rade selekciju. Cisto sumnjam da Americka Vlada ne procesira dostupne podatke i ne radi neku svoju kalkulaciju. Ko zna zbog cega smo mi selektovani, mozda zbog visine obrazovanja, mozda zbog godina, mozda zbog toga sto imamo decu, mozda zbog toga sto smo beli, mozda zato sto smo lepi :)...
Ipak mislim da je moj primer dokaz da se ništa ne "podešava"... Tesko da ce da "ubodu" nekog u SRB ko nije belac :-))

mikiSA
16.12.2014, 21:19
Ja verujem da rade selekciju. Cisto sumnjam da Americka Vlada ne procesira dostupne podatke i ne radi neku svoju kalkulaciju. Ko zna zbog cega smo mi selektovani, mozda zbog visine obrazovanja, mozda zbog godina, mozda zbog toga sto imamo decu, mozda zbog toga sto smo beli, mozda zato sto smo lepi :)... Da je to stvarno lutrija, aplikacija bi sigurno izgledala drugacije - recimo kliknes jedno dugme i dobijes broj. Ovako popunjavamo citave dve strane, kad smo rodjeni, gde smo rodjeni, koliko dece imamo, kada su deca rodjena, koji je nivo obrazovanja... Ovako sastavljen upitnik generise jako puno informacija a njima daje mogucnost da u skladu sa svojim potrebama vrse selekciju.

Po tvojoj teoriji ja ne bih bila izabrana jer ja nemam djece? A moja kolegica sa dvoje djece i slicnim obrazovanjem nije izabrana, kako to?
Nemojte sad neke teorije zavjere ovdje ubacivati u lutriju, kad to nije. Lutrija je samo to: lutrija, igra na srecu.

zvercica
17.12.2014, 00:41
Otkud ti to??? Ja pretpostavljam da kriterijumi postoje, a koji su - pojma nemam. Nema tu nikakve teorije zavere, jednostavno mi je logicno. Koliko puta ste culi da je izvucen neko izmedju 50 i 60 godina ili 18 i 21? A koliko puta neko izmedju 30 i 40?

srecica
17.12.2014, 00:56
E onda ce moj sin biti izvučen,uverena sam...mlad,lep i zgodan a još sportista :1072:

IgorMAD
17.12.2014, 01:32
Otkud ti to??? Ja pretpostavljam da kriterijumi postoje, a koji su - pojma nemam. Nema tu nikakve teorije zavere, jednostavno mi je logicno. Koliko puta ste culi da je izvucen neko izmedju 50 i 60 godina ili 18 i 21? A koliko puta neko izmedju 30 i 40?

Poznajem cetvoro ljudi koji su izvuceni sa 50+ godina. Svi su bez fakulteta, tako da to sto pricas ne stoji.

A za sina sam ubedjen da ce ga izvuci :D

srecica
17.12.2014, 14:54
Pa oće kažem ti, treba njima podmladak kvalitetan:grin:a još je tamo i studirao eto preduslova...još mu fali zrnce sreće:1081: a to zrnce na kraju odluči da medju učesnicima budu izabrani i oni od 50+...što da ne,tako svi dobiju šansu da bolje žive.

shanzy
18.12.2014, 08:07
Otkud ti to??? Ja pretpostavljam da kriterijumi postoje, a koji su - pojma nemam. Nema tu nikakve teorije zavere, jednostavno mi je logicno. Koliko puta ste culi da je izvucen neko izmedju 50 i 60 godina ili 18 i 21? A koliko puta neko izmedju 30 i 40?
milsim da je najveci procenat ljudi prijavljenih na lutriju upravo starosti 30-40 godina, tako da je logicno zasto njih najvise izvlače. ja sam cula da su izvukli starije ljude, ali ovde na forumu i jos nekim mestima na netu i ne poznajem nikog. doduse, poznajem samo dvoje koji su izvuceni, a brdo koji su se prijavljivali.