PDA

View Full Version : Charleston, West Virginia


ivkodrg
16.05.2014, 21:39
Tokom leta cu raditi u jednom fudbalskom klubu u Charleston, WV. Zanima me da li ima nasih ljudi tamo, sa prostora bivse SFRJ....
Bilo bi lepo popiti kafu sa nekim.....:grin:

vuxanne
17.05.2014, 03:29
Tokom leta cu raditi u jednom fudbalskom klubu u Charleston, WV. Zanima me da li ima nasih ljudi tamo, sa prostora bivse SFRJ....
Bilo bi lepo popiti kafu sa nekim.....:grin:

Evo sta kaze dr Google (ime grada i npr Jugoslavija - pravi sam stalker) dobih jednog klikni (http://www.thecharlestonballet.com/pavlovichbio.php)

valocean
18.05.2014, 11:51
Ja ti savjetujem da bjezis od 'nasih' i druzis se s Amerikancima. Ipak si dosao tamo, nasih ima doma lol :woohoo:

Magelan
18.05.2014, 18:30
Bar na forumu nemamo nikog u Zapadnoj Virdziniji.

Ne bas imigrantski state uzevsi u obzir da je to drugi najsiromasniji state u US (za razliku od bogatog istocnog suseda). Rakija se i dalje pece ilegalno po brdima :) Ljudi bez pola zuba :) Opicen state :)

ivkodrg
18.05.2014, 18:45
Bar na forumu nemamo nikog u Zapadnoj Virdziniji.

Ne bas imigrantski state uzevsi u obzir da je to drugi najsiromasniji state u US (za razliku od bogatog istocnog suseda). Rakija se i dalje pece ilegalno po brdima :) Ljudi bez pola zuba :) Opicen state :)

Videcemo..... Ono sto moze da se vidi online , ima i dobrih i losih strana...Medjutim, novo, nadam se lepo iskustvo i dobar nacin da se provede (zanimljivo) leto...

vuxanne
19.05.2014, 00:08
Jel ides tunpreko Work & Travel programa? Ili kako?

ivkodrg
19.05.2014, 06:27
Jel ides tunpreko Work & Travel programa? Ili kako?

Ne, idem onako kako administrator ne dozvoljava da se pominje...:grin:
B1 viza, ali lova petkom cash kao da je :naughty:
...najsladje...

ivkodrg
07.09.2014, 20:55
Posle tri meseca boravka ...."update"....
Svakom bih, ali svakom preporucio da zaobidje West Virginia-u u sirokom luku....prosto je neverovatno koliko je ovaj deo USA zaostao u svakom pogledu, neverovatno...Ukoliko bi nekim cudom sklonili samo automobile sa ulica, svi bi pomislili da su u zoni sumraka i da smo se vratili u sedamdesete..... jednostavno, zemlja je stala u tom periodu, vrlo malo novih kuca, izuzetno veliki problem sa drogom i kriminalom u pojedinim delovima...mnoga mesta su neverovatno siromasna, da covek ne poveruje....npr. siguran sam da nigde, ali bas nigde u Srbiji nije tako lose kao u Montgomery, WV... strasno.....
U celoj drzavi imate samo dvojicu"nasih " ljudi, jedan je dekan sa sestocifrenom platom, ali i sam gleda da pobegne po svaku cenu, drugi je student koji radi master na univerzitetu, na kojem je dobio punu stipendiju preko fudbala...Mozda i to nesto govori...:no:
Mislim da sam shvatio pravo znacenje reci " fly over state"....
:grin:

Magelan
08.09.2014, 18:48
Posle tri meseca boravka ...."update"....
Svakom bih, ali svakom preporucio da zaobidje West Virginia-u u sirokom luku....prosto je neverovatno koliko je ovaj deo USA zaostao u svakom pogledu, neverovatno...Ukoliko bi nekim cudom sklonili samo automobile sa ulica, svi bi pomislili da su u zoni sumraka i da smo se vratili u sedamdesete..... jednostavno, zemlja je stala u tom periodu, vrlo malo novih kuca, izuzetno veliki problem sa drogom i kriminalom u pojedinim delovima...mnoga mesta su neverovatno siromasna, da covek ne poveruje....npr. siguran sam da nigde, ali bas nigde u Srbiji nije tako lose kao u Montgomery, WV... strasno.....
U celoj drzavi imate samo dvojicu"nasih " ljudi, jedan je dekan sa sestocifrenom platom, ali i sam gleda da pobegne po svaku cenu, drugi je student koji radi master na univerzitetu, na kojem je dobio punu stipendiju preko fudbala...Mozda i to nesto govori...:no:
Mislim da sam shvatio pravo znacenje reci " fly over state"....
:grin:

Zao mi je sto si imao vatreno krstenje u Zapadnoj Virdziniji, mada sam ti ja jos pre dolaska izmedju redova napisao da ne ocekujes previse od WV.

Morgantown, WV je malo napredniji jer je univerzitetski, pa samim tim i kulturniji... Ostatak drzave - krsh...

Mitkoni
09.09.2014, 21:48
Zar je sve tako crno u toj drzavi? :confused:
@ivkodrg
Bas guglam taj gradic - Montgomery, malo mestasce ne znam otkud toliko kriminala u tako malom mestu.
Evo bas putujem malo i gradom preko Google Earth veruj mi po NYC sam zalazio po vecim ruglima nego sto je ovo.

ivkodrg
12.09.2014, 21:30
Zar je sve tako crno u toj drzavi? :confused:
@ivkodrg
Bas guglam taj gradic - Montgomery, malo mestasce ne znam otkud toliko kriminala u tako malom mestu.
Evo bas putujem malo i gradom preko Google Earth veruj mi po NYC sam zalazio po vecim ruglima nego sto je ovo.

Dok ne vidis sopstvenim ocima, ne mozes da poverujes sta sve ima.....
Da ne budem pogresno shvacen, Amerika je za mene fenomanalna zemlja i sva moja dosadasnja iskustva su bila jako dobra ( Texas, Arizona, Phoenix, California, pa cak i Oklahoma )......
Ali ovo prevazilazi sve najcrnje sto sam mogao i da ocekujem....
Da sve bude cudnije pre 30-40 godina su bili jedna od vaznijih drzava, dosta rudnika uglja, termoelektrana i hemijskih fabrika..... Cak su mi rekli da su krajem sezdesetih i pocetkom sedamdesetih imali tri Nobelovca sa univerziteta....
Ali, ocito posle toga.... VELIKI pad u svakom pogledu....