PDA

View Full Version : Dv-2016


Stranice : [1] 2

Anna085
04.07.2014, 14:09
Pozdrav! Zanima me, da li neko od vas zna, hoce li se program zelene lutrije biti nastavljen i ove godine (za 2016)? Posto sam negdje citala ili cula, da ce se zakonodavstvo promjeniti, te da je lutrija DV-2015 - zadnja?

PLS, recite da ce biti jos krugova lutrije :1072:

NightSky
04.07.2014, 16:11
Mah! Svake godine ista priča... Meni je prošlogodišnji stres na tu temu bio dovoljan, ove godine se ne zamaram tim rekla-kazala pričama.
Čekamo i nadamo se, a znat ćemo definitvno u oktobru.

IgorMAD
04.07.2014, 19:21
Ovih dana Obama je imao jedan neobican govor koji mnogi ne podrzavaju.
http://www.usatoday.com/story/news/nation/2014/06/30/immigration-obama-deportations-children/11787365/

Ja se nadam da nece sam sprovesti ceo imigracioni zakon :D

johnny_nyc
05.07.2014, 09:52
Šteta bi bila da se provede zakon koji bi ukinuo dv lottery a pogotovo zato što amerikanci nemaju ništa protiv lutrije ali imaju protiv latino amerikanca koji u velikom broju svake godine ilegalno ulaze u usa. U ovih nekoliko puta koliko sam bio u usa kroz priču sa amerikancima shvatiš da oni nemaju ništa protiv imigranata ali imaju protiv latino amerikanaca koji dođu u usa i pritom se odbijaju prilagoditi društvu u koje su došli, ne žele naučiti engleski jezik prvenstveno...a ne pomaže ni to što već vlada uvodi dvojezičnost, što je pola programa na tv-u već španjolsko itd. Ne bi htio ispasti rasist što nikako nisam ali smatram da bi bilo žalosno da se ukine lutrija na uštrb legalnih useljenika i ne mogu vjerovati da bi usa vlada tako površno donijela jedan tako važan zakon.

Andrija89
05.07.2014, 11:18
U ovom videu nista konkretno nije receno sta bi trebalo da se menja, tj. koje stavke u imigracionom zakonu.

johnny_nyc
05.07.2014, 12:19
U ovom videu nista konkretno nije receno sta bi trebalo da se menja, tj. koje stavke u imigracionom zakonu.

pošto ina ima 183 stavke (mislim da ih je toliko) logično je da ne može komentirati određenu stavku zakona, iskreno nadam se neće ništa mijenjati ali nekako sumnjam u to.

IgorMAD
05.07.2014, 12:32
U ovom videu nista konkretno nije receno sta bi trebalo da se menja, tj. koje stavke u imigracionom zakonu.

Bas zato se i plasim sta sve moze da uradi :) Iskreno se nadam da ce sve ostati samo na prici.

Andrija89
05.07.2014, 14:11
To jeste moguce. Mada nadam se da su samo prazne price.:twitch::twitch:

RBSMC
05.07.2014, 21:30
Koliko se secam prosle godine negde u ovo vreme zakon je prosao glasanje u senatu. Treba da se usvoji jos u House of Representatives da bi postao pravosnazan, ali se to odlaze vec godinu dana jer ne mogu da se dogovore.
Zakon je preobiman i postojala je ideja da se "iscepka" na delove i tako deo po deo usvaja. Inace zakon predvidja ukidanje lutrije (Ana, postoji tema Reforma Imigracionog Sistema u USA na forumu pa baci pogled).
Gledajuci vesti ovih dana cini mi se da se opet dize prasina oko nedokumentovanih imigranata pa mi se cini da ce taj zakon tesko da se usvoji jer on predvidja amnestiju svih jedanaest miliona ilegalnih imigranata u USA.

zanesena
17.07.2014, 11:38
i ja sam cula da nece biti DV LOttery za 2016, rekla mi je poznanica koja zivi u Americi

IgorMAD
18.07.2014, 00:54
Ne znam kako je poznanica koja zivi u americi dosla do te informacije ali ok, ako ona tako kaze onda je sigurno tako :D

skylight
13.08.2014, 15:58
ljudi dali prolaze i oni koji imaju srednju trogodisnju ako se izuku
pozzz swima

tastatura mi wrisnula :blink:

noki
13.08.2014, 17:26
Ne prolaze - ako ides ispred ambasadora na razgovor na osnovu srednje skole.Ako ides na osnovu radnog iskustva(sto je malo teza opcija) onda mozes da prodjes.Mislim da smo samo jednom imali na forumu clana sto je prosao razgovor i dobio vizu a bio sa 3-godisnjom srednjom skolom.

mil
14.08.2014, 23:23
Pozdrav!
Da li moze otac da me prijavi preko njegove prijave a da se i ja prijavim samostalno posto sam punoletan a imam manje od 21? Dakle,da li moze jedna osoba (ja) da se nalazi na dve prijave u mom slucaju?
I cuo sam da mora da se prijavi adresa kod koga idemo u SAD, sta je sa nama koji nemamo nikog u SAD? Hvala

Tomislav1970
15.08.2014, 07:20
Pozdrav!
Da li moze otac da me prijavi preko njegove prijave a da se i ja prijavim samostalno posto sam punoletan a imam manje od 21? Dakle,da li moze jedna osoba (ja) da se nalazi na dve prijave u mom slucaju?
I cuo sam da mora da se prijavi adresa kod koga idemo u SAD, sta je sa nama koji nemamo nikog u SAD? Hvala

Koliko sam ja shvatio pravila, roditelj mora da prijavi djecu ispod 21 (bez obzira da li putuju sa njim ili ne), a djete ispod 21 koje ima zavrsenu srednju cetverogodisnju skolu se prijavljuje samostalno, tako da mislim da mozes da budes na dve prijave.
Koliko se sjecam ovdje na forumu sam procitao da je bilo ljudi koji prilikom popunjavanja nisu imali nikoga pa su ipak otisli.
Koliko se sjecam jedni su prijavili adresu hotela gdje su uzeli sobu

SRBghost
15.08.2014, 08:08
Odgovor na prvo pitanje je DA. Mozes da se nalazis na njihovim prijavama. Bitno je da ti roditelji ispunjavaju uslove. A sto se tice adrese, nju mozes da ostavis i na intervjuu.

mil
15.08.2014, 12:23
Hvala..Jos ovo, otac ispunjava uslove sto se tice obrazovanja a majka ne. Da li i ona mora da ima zavrsenu srednju skolu IV stepen ili to nije bitno jer je ona na njegovoj prijavi a ne samostalno? Ili je bolje nju da ne prijavljuje?

SRBghost
15.08.2014, 14:26
Hvala..Jos ovo, otac ispunjava uslove sto se tice obrazovanja a majka ne. Da li i ona mora da ima zavrsenu srednju skolu IV stepen ili to nije bitno jer je ona na njegovoj prijavi a ne samostalno? Ili je bolje nju da ne prijavljuje?

Ovako, otac, kao nosilac prijave, prijavljuje celu porodicu. Ovo je pod MORA. E, sada, to koliki stepe obrazovanja imaju ostali clanovi je potpuno nebitno. Bitno je da nosilac prijave ispunjava uslove.

RiderHD
19.08.2014, 13:38
Pozdrav svima,nadam se da nisam promašio temu,ali zanima da li netko ima konkretno informacije da li će se ove godine održati lutrija ili kako to već ide ?bio bi zahvalan ako bi mi netko pomogao razmišljam da se prijavim(prvi put se prijavljujem) pa me zanima da li ima ulogu u dobijanju lutrije,to što sam mlad u smislu da ne budem izabran,imam 20.godina student sam Elektrotehničkog fakulteta i prijavljivao bih samo sebe budući da mi je dosta članova porodice već u USA ?
Hvala

ZexNS
24.08.2014, 18:01
Pozdrav svima,nadam se da nisam promašio temu,ali zanima da li netko ima konkretno informacije da li će se ove godine održati lutrija ili kako to već ide ?bio bi zahvalan ako bi mi netko pomogao razmišljam da se prijavim(prvi put se prijavljujem) pa me zanima da li ima ulogu u dobijanju lutrije,to što sam mlad u smislu da ne budem izabran,imam 20.godina student sam Elektrotehničkog fakulteta i prijavljivao bih samo sebe budući da mi je dosta članova porodice već u USA ? Hvala
Za ovu godinu jos nema informacija. Mozemo se nadati nekim informacija tek za mesec dana. Probaj krajem septembra da proveris na ovom linku https://www.dvlottery.state.gov, mozda objave datum kada pocinje lutrija. U tvom slucaju, tvoje godine nisu problem :).

RiderHD
24.08.2014, 20:03
Hvala na odgovoru,tako sam i planirao provjeriti krajem septembra odnosno više puta provjeravati,držim nam svima fige koji se prijavljuju da bude lutrija i da bude barem još par godina ako nas ne izvuču :)

macodlak
04.09.2014, 11:25
DV2016 je moja-naša treća sreća, nadam se da ovaj put idemo do kraja! DV2014 izvučen ja djevojka nije i nažalost nismo stigli na red na intervju CN41448, a za DV2015 nismo ni jdno od nas izvučeni! Svima želim mnogo sreće na intervjuima DV2015 i naravno svima koji se prijave za DV2016. Željno očekujem prve info za DV2016 na ovoj temi. pozZ

kreta
04.09.2014, 21:24
Pozdrav svima!
Mogu vam reci da sam se ja bas naostrila. Neopisivo se nadam da ce biti DV 2016. Nismo valjda takvi baksuzi... :smrc:
Planiram, ako bude i ove godine lutrije da prvo odstampam, ako bude moguce, obrazac, pa da uradim kao neku probu... Mozda cu imati i neka pitanja koja bi mogla biti korisna za sve nas. Onda kada sve isproveravam, :book: uradim i on line. Eto, mozete i vi tako. Svima puno, puno, puno srece! :grin: :bravo: :obrva:

SRBghost
05.09.2014, 07:25
Cekaj bre, koja pitanja imas na prijavi? Ime, datum rodjenja i isto to za porodicu... Jedino pravo pitanje je da li konkurises po drzavi rodjenja ili po drzavi u kojoj zivis. Nemas sta da probas, to je prilicno jednostavno :)

Zana
05.09.2014, 07:47
Cekaj bre, koja pitanja imas na prijavi? Ime, datum rodjenja i isto to za porodicu... Jedino pravo pitanje je da li konkurises po drzavi rodjenja ili po drzavi u kojoj zivis. Nemas sta da probas, to je prilicno jednostavno :)

Pa ocigledno da nije tako jednostavno cim i dalje imamo takve dezinformacije. Odakle ti ovo "ili po drzavi u kojoj zivis"? Procitati ponovo objasnjenje za "chargeable".

toor
05.09.2014, 08:48
Da i mene zbunuje ovo pitanje ako sam rogen u srbiju i zivim tamo sta treba YES ili NO hvala unapred.
Evo link na sta mislim http://www.dodaj.rs/f/1P/aV/3y4Op5bE/part-one.png

rajevic
05.09.2014, 10:48
Da i mene zbunuje ovo pitanje ako sam rogen u srbiju i zivim tamo sta treba YES ili NO hvala unapred.
Evo link na sta mislim http://www.dodaj.rs/f/1P/aV/3y4Op5bE/part-one.png

Sve je lepo objasnjeno ovde:
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=9

SRBghost
05.09.2014, 13:14
U aplikaciji je bilo pitanje tipa "da li aplicirate na osnovu drzave rodjenja ili one u kojoj sada zivite/imate drzavljanstvo" odnosno pitanje broj 6. No, nebitno. Molim admina da obrise moj prethodni post jer ne zelim da dovodim ljude u zabune/zablude.

tobi
05.09.2014, 20:15
Zdravo! :) Imam pitanje :P Imam 18 godina i u Maju zavrsavam srednju skolu da li ja mogu aplicirati za zelenu kartu i da stavim cetverogodisnju skolu posto sam sada cetvrti razred????? HVALA :)

kreta
05.09.2014, 21:08
Cekaj bre, koja pitanja imas na prijavi? Ime, datum rodjenja i isto to za porodicu... Jedino pravo pitanje je da li konkurises po drzavi rodjenja ili po drzavi u kojoj zivis. Nemas sta da probas, to je prilicno jednostavno :)

srbghost, nemoj da se "uzbudjavas" :grin: Nisam do malo pre videla obrazac, pa sam pretpostavljala da ce biti nedoumica. Inace idem sama, ako me izvuku... :smrc:
Pozdrav!

SRBghost
06.09.2014, 11:17
Zdravo! :) Imam pitanje :P Imam 18 godina i u Maju zavrsavam srednju skolu da li ja mogu aplicirati za zelenu kartu i da stavim cetverogodisnju skolu posto sam sada cetvrti razred????? HVALA :)

Ne. Kao sto su rekli, u momentu podnosenja prijave moras imati minimalno...... Bolje propusti ovaj krug,nego da ti neko na razgovoru kaze da si lagao u prijavi, a onda neces videti USA jos duuuugo duuugo

SRBghost
06.09.2014, 11:19
srbghost, nemoj da se "uzbudjavas" :grin: Nisam do malo pre videla obrazac, pa sam pretpostavljala da ce biti nedoumica. Inace idem sama, ako me izvuku... :smrc:
Pozdrav!

Ih, da si mi ziva i zdrava, ne uzbudjavam se ja ni za krupnije stvari. Nego sam trazio da se brise da ne pravim paniku ako moze da se pogresno protumaci. I neka je sa srecom :)

kreta
06.09.2014, 14:18
Zdravo! :) Imam pitanje :P Imam 18 godina i u Maju zavrsavam srednju skolu da li ja mogu aplicirati za zelenu kartu i da stavim cetverogodisnju skolu posto sam sada cetvrti razred????? HVALA :)

Tobi,
Srbghost je u pravu. Imas tek 18 godina. Nista ne gubis. U svakom slucaju sve najbolje!
Srbghost i tebi sve najbolje!
Pozdrav.

kreta
06.09.2014, 15:51
Drustvo,
Htela bih nesto da vam prosledim, ali ne znam kako se to radi. Mislim, kako vi neke sajtove postavljate ovde, napisete naslov u originalu ili napisite "klikni". Zanima me i sta znaci: "lol". Izvinite, malo sam neupucena... :nene:
Hvala.
Pozdrav.

tobi
06.09.2014, 16:35
Srbghos i kreta hvala vam puno u svakom slucaju ! Zelim vam puno srece :)

dream of californication
08.09.2014, 11:46
Pitanje. Kvalifikujem se na osnovu drzave rodjenja, u mom slucaju to je BIH, a zivim vec 20 godina u Srbiji (drzavljanka sam).
Zanima me samo, ukoliko je neko upucen u statistiku, da li su mi vece sanse izvlacenja na osnovu Srbije ili BIH? Nece nista promeniti ali cisto da budem upucena u neku statistiku (iskustva)... :book:

familly
08.09.2014, 12:23
Pitanje. Kvalifikujem se na osnovu drzave rodjenja, u mom slucaju to je BIH, a zivim vec 20 godina u Srbiji (drzavljanka sam).
Zanima me samo, ukoliko je neko upucen u statistiku, da li su mi vece sanse izvlacenja na osnovu Srbije ili BIH? Nece nista promeniti ali cisto da budem upucena u neku statistiku (iskustva)... :book:

Ovde je zvanicna statistika pa pogledaj. http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/diversity-visa-program-statistics.html

SRBghost
08.09.2014, 14:40
Pitanje. Kvalifikujem se na osnovu drzave rodjenja, u mom slucaju to je BIH, a zivim vec 20 godina u Srbiji (drzavljanka sam).
Zanima me samo, ukoliko je neko upucen u statistiku, da li su mi vece sanse izvlacenja na osnovu Srbije ili BIH? Nece nista promeniti ali cisto da budem upucena u neku statistiku (iskustva)... :book:

Ja sam isto tako radio sa nasim prijavama. Rodjen u BiH, a zivim u Srbiji. Pobedila zenina sa Kosovom :(

Tomislav1970
08.09.2014, 17:43
Drustvo,
Htela bih nesto da vam prosledim, ali ne znam kako se to radi. Mislim, kako vi neke sajtove postavljate ovde, napisete naslov u originalu ili napisite "klikni".
Kada kliknes da napises poruku , iznad djela gdje pises ima ikonica koja lici na globus sa dve karike lanca i ona sluzi za linkove. Kada ubacis link i kliknes OK, ubaci se taj link u tekst, a u zadnjem djelu ubacenog je ponovljen link koji obrises i upises sta hoces da pise umjesto toga, npr. "klikni"



Zanima me i sta znaci: "lol". Izvinite, malo sam neupucena... :nene:
Hvala.
Pozdrav.

"lol" = „Laughing Out Loud“
LOL (http://sr.wikipedia.org/sr/LOL)

kreta
08.09.2014, 21:37
Hvala Tomi! Sada cu da probam. Mislim, u sledecoj poruci...

kreta
08.09.2014, 21:50
Evo ovo sam nasla. Valjda ce da funkcionise.http://www.dvlotteryinfo.com/dv-2016/

kreta
08.09.2014, 21:58
Yeeeeeeeee! Prebacivanje mi je uspelo. Koristila sam copy-paste.http://2016dvlottery.com/

dream of californication
10.09.2014, 11:19
Statistika je na strani Srbije. Ako se poredi odnos u procentima onih koju su izvuceni na osnovu broja prijavljenih. Hvala za statistiku. :)
Decko se prijavljuje na osnovu Srbije, nadam se da ce on biti izvucen, naravno i ja. :)
Cekamo svi oktobar i drzimo palceve i mislimo pozitivno :bravo: :1081:

NightSky
11.09.2014, 14:39
Stranice koje je kreta postavila nisu zvanične stranice DV lutrije i nema smisla da stoje ovdje. Jedina zvanična stranica preko koje se vrši prijava na lutriju je stranica američke vlade http://www.dvlottery.state.gov/

Vjerujem da je riječ o neznanju i neiskustvu, a ne lošoj namjeri, ali mislim da svejedno treba na to skrenuti pažnju.

elefteros
11.09.2014, 15:46
Društvo, imam pitanje - kada sam popunjavao aplikaciju, naveo sam da nemam adresu u Americi. U međuvremenu sam nabavio, a intervju mi je u oktobru.

Da li da samo isprintam i imam na nekom papiru tu adresu, ili da vidim da taj deo nekako izmenim online u aplikaciji ili da kontaktiram nekoga iz Ambasade u vezi toga, ili da sačekam do intervjua u ambasadi?

familly
11.09.2014, 16:09
Društvo, imam pitanje - kada sam popunjavao aplikaciju, naveo sam da nemam adresu u Americi. U međuvremenu sam nabavio, a intervju mi je u oktobru.

Da li da samo isprintam i imam na nekom papiru tu adresu, ili da vidim da taj deo nekako izmenim online u aplikaciji ili da kontaktiram nekoga iz Ambasade u vezi toga, ili da sačekam do intervjua u ambasadi?

Sacekaj intervju i tada odnesi adresu napisanu ili isprintanu svejedno. Ja sam imala jednu adresu u formularu, a na intervju sam odnela drugu.

kreta
11.09.2014, 19:30
Stranice koje je kreta postavila nisu zvanične stranice DV lutrije i nema smisla da stoje ovdje. Jedina zvanična stranica preko koje se vrši prijava na lutriju je stranica američke vlade http://www.dvlottery.state.gov/

Vjerujem da je riječ o neznanju i neiskustvu, a ne lošoj namjeri, ali mislim da svejedno treba na to skrenuti pažnju.

Ja se izvinjavam. Kao sto si rekao nisam imala lose namere. U redu je da moderatori obrisu ta dva posta. Jos jednom izvinjenje i veliki pozdrav.

NightSky
11.09.2014, 19:51
Ja se izvinjavam. Kao sto si rekao nisam imala lose namere. U redu je da moderatori obrisu ta dva posta. Jos jednom izvinjenje i veliki pozdrav.

Kreta, forum je prepun korisnih informacija, neke su malo zastarjele npr. nema više "prve" i "druge koverte" jer sve ide elektronskim putem, ali osim toga informacije koje se ovdje mogu naći su neprocjenjive.
Preporuka svima koji se prijavljuju prvi put i nisu baš upućeni je da prije prijave pročitaju što više tema na ovom forumu i skupe što više tačnih podataka u vezi procesa dobivanja useljeničke vize.
Sretno!

toor
12.09.2014, 08:31
Eto vidis nisam znao da sve ide elektronskim putem hvala za informaciju, dali ovi formulari isto idu elektonskim putem [DSP-122] [DS-230] hvala unapred.

Memena
12.09.2014, 11:25
Eto vidis nisam znao da sve ide elektronskim putem hvala za informaciju, dali ovi formulari isto idu elektonskim putem [DSP-122] [DS-230] hvala unapred.

Sad je sve elektronski...samo sto se od dv2015 koristi obrazac DS260.

familly
12.09.2014, 12:46
Najbolje je za DV2016 kao i za svaku sledeću godinu ispratiti uputstva na zvaničnom sajtu. Uputstva vas vode korak po korak i vrlo su detaljna i precizna.

kreta
14.09.2014, 20:51
Najbolje je za DV2016 kao i za svaku sledeću godinu ispratiti uputstva na zvaničnom sajtu. Uputstva vas vode korak po korak i vrlo su detaljna i precizna.

Naravno! Moja namera nije bila da reklamiram nezvanicne sajtove niti bih se na takvim sajtovima prijavila. Imam dovoljno pravih informacija sa sajtova ambasade, USA vlade i ovog korisnog foruma. Htela sam da pokazem kakvih jos ima informacija, a ne da sve vas navodim na pogresan put. Ja nisam saboter. Jos jednom se svima izvinjavam i zelim sve najbolje na svim planovima. Volela bih da sada predjemo na prijatnije teme. Sve vas puno pozdravljam.

P.S. Ono moje radovanje je zbog toga sto neke tehnicke stvari nisam znala da uradim, a Tomislav je bio ljubazan da mi objasni. Jos jednom hvala i puno pozdrava.

jony001
16.09.2014, 13:23
Lutrija 2016 se spominje tu.

http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin/2014/visa-bulletin-for-june-2014.html

Jos nema nista zvanicno,a trebalo bi biti do sad.

Danero
16.09.2014, 14:22
Čudi me da još ništa nema za DV 2016. Prošle godine, ako se ne varam, kampanja je krenula mjesec dana prije početka prijava. ???

LiMan
16.09.2014, 14:30
Koliko se ja secam, objavili su krajem Septembra.. Bas surfam po netu objavu za 2015 i svi mi objave daju datum 30 Septembar..

jony001
16.09.2014, 14:55
Pa koliko mogu da vidim tu na forumu,prvi post za DV-2015 je sredinom avgusta,i postavljen je link kde pise da ce biti lutrija. Cudi me sto ove godine jos nema nista

ivcha80
19.09.2014, 08:27
Amerika je uvek bila zemlja imigranata, tako ce i ostati.
Jurim trecu srecu a ostalima istu zelim u DV 2016.

cadjo
19.09.2014, 10:56
Amerika je uvek bila zemlja imigranata, tako ce i ostati.
Jurim trecu srecu a ostalima istu zelim u DV 2016.

TAKO je brate! Potpisujem ovo.

Ja po prvi put ove godine želim ubaciti tiket, pa da vidimo. Ja i supruga još uvijek nismo 100% načisto sa ovim svim oko USA, ali u jedno smo sigurni: Ni mi ni djeca nam ovdje NEMAJU Apsolutno nikakve šanse za neki iole veći napredak. Čak šta više, bit će sretni ako ikakav posao uopšte i nađu ovdje.
Pošto ja nisam a ni moj otac, a ni itko nam od bliže familije, u nekoj državnoj "firmi" pa nas nema ugurati na još neko Izmišljeno mjesto u opštini, poreskoj, CIPS-u, sudstvu, i ostalom "bratstvu" njihovom, nema ni njih ko ugurati tamo gdje jedino još Sunce sja u BiH! Vjerujem da je slično i u okolnim državama nam.

SVE NAJBOLJE u DV-2016 !!!!
Ko poslednji izađe, nek ugasi svjetlo zaposlenicima u državnim organima, jadni nek se ne troše i tu...

kreta
20.09.2014, 09:29
SVE NAJBOLJE u DV-2016 !!!!
Ko poslednji izađe, nek ugasi svjetlo zaposlenicima u državnim organima, jadni nek se ne troše i tu...[/QUOTE]

Amin! Hocu i ja sa vamaaaaaaa!!!!!!!

lover
20.09.2014, 12:07
Samo polako ljudi! Bez prevelike euforije. Korak po korak. Sjecam se, kada smo mi bili euforicni prije par godina kada smo se prvi put prijavljivali, a sada idemo onom logikom: Prvo skoci, pa reci hop! Nemojte me krivo shvatiti, ali sto manje na to mislite u narednom periodu bolje cete se osjecati u maju kada( ili ako bude) izvlacenja. Za to vrijeme iscitavajte detaljno forum da ne bude panike, ako vas izvuku, sto svi zarko zelimo ovdje mnogima vec nekoliko godina.
Lp

detroitdoll
20.09.2014, 21:39
Ja sam nesto pretrazivala Twitter i naisla sam na ovo :confused:

Ovde navode i datume za DV 2016. Ja ne znam da li je ovo puzdano ali najbolje je ipak da sacekamo oficijalnu objavu.

Ovo je stranica na kome sam nasla objavu: https://twitter.com/usaconsblg (ne znam da li je original).

Ovo su linkovi koje su oni objavili:

http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/instructions.html

http://travel.state.gov/content/dam/visas/DV-2016-Instructions-Translations/DV_2016_Instructions_English.pdf

IgorMAD
20.09.2014, 21:46
To je zvancno obavestenje, a ovo je zvanicna twitter stranica americke ambasade u Beogradu.

Amona33
20.09.2014, 22:37
Juhuuu znači kao i prošle godine :):1081: Sa srećom svima nama!

zeleni068
01.10.2014, 14:27
Sve je tu: http://travel.state.gov/content/dam/visas/DV-2016-Instructions-Translations/DV_2016_Instructions_English.pdf

detroitdoll
01.10.2014, 15:15
I ovde je sve :1072:

https://twitter.com/usaconsblg/status/517228814968315904

Dragana-pp
01.10.2014, 17:03
Nova sum na forumov i imam nekolku prasanja koj znae gi molam da mi odgovorat bidejki jas neznam koj da prasam.. Ovaa godina so soprugot sakame da aplicirame po prv pat za zelena karta i imame malecko detence 2 godini, me interesira dali mora da se ima zavrseno fakultet bidejki nie imame samo sredno strucno zavrseno? Dali mora da se ima rodnini tamu za da te izberat da te odberat za viza bidejki nie nemame nikoj kaj kogo bi sedele za pocetok? Dali nesto se plaka za vizite preku lotarijava i kolku ako znaete da mi kazete , za avionski bileti i slicno?Dali ambasadata ili vladata na SAD nesto pomaga na pocetokot dodeka se snajdis? Koj znae ve molam pisete bidejki navistina nemam koj da prasam za ovie raboti da mi kazi a sakam da bidam informirana da znaeme sto da ocekuvame.
ODNAPRED VI BLAGODARAM

Andrija89
01.10.2014, 17:10
Ljudi pocelo je. Zelim svima puno srece na lutriji. :naughty::naughty::naughty::naughty:

DzokicaMicev
01.10.2014, 17:17
Nova sum na forumov i imam nekolku prasanja koj znae gi molam da mi odgovorat bidejki jas neznam koj da prasam.. Ovaa godina so soprugot sakame da aplicirame po prv pat za zelena karta i imame malecko detence 2 godini, me interesira dali mora da se ima zavrseno fakultet bidejki nie imame samo sredno strucno zavrseno? Dali mora da se ima rodnini tamu za da te izberat da te odberat za viza bidejki nie nemame nikoj kaj kogo bi sedele za pocetok? Dali nesto se plaka za vizite preku lotarijava i kolku ako znaete da mi kazete , za avionski bileti i slicno?Dali ambasadata ili vladata na SAD nesto pomaga na pocetokot dodeka se snajdis? Koj znae ve molam pisete bidejki navistina nemam koj da prasam za ovie raboti da mi kazi a sakam da bidam informirana da znaeme sto da ocekuvame.
ODNAPRED VI BLAGODARAM

Prvo da vi posakam dobredojde na forumot. Kako vtoro stom imate zavrseno sredno obrazovanie togas mozes da apliciras toa e zadolzitelno. Kako treto dokolku ve izberat site troskovi pagaat na vas tovar od vizi pa se do zaminuvanjeto vo Amerika. Drzavata ne vi pomaga vo nikakov slucaj, znaci se naogate bukvalno za se sami. Za da go pocnete ovoj proces i da zaminete vo amerika ke vi trebat nekade okolu 30.000$. Znaci tuka vleguvaat vizi, avionski karti i pari za pocetok vo amerika dodeka da se snajdete so rabota i drugi raboti, bidejki toa moze da potrae i nekolku meseci dokolku ne go znaete ubavo jazikot. Za garant ne vi treba nikoj tuku vi treba adresa nekoja otkako ke stignete tamu za da vi gi pratat zelenite karti toa vi e najmal problem vo celata procedura. Mozam za toa i jas da vi pomognam bez nikakov problem. Nakratko toa e se.

SRBghost
01.10.2014, 17:50
Srecno svima ove godine!!!!

I tih famoznih 50 karaktera......

LiMan
01.10.2014, 19:06
Prvo da vi posakam dobredojde na forumot. Kako vtoro stom imate zavrseno sredno obrazovanie togas mozes da apliciras toa e zadolzitelno. Kako treto dokolku ve izberat site troskovi pagaat na vas tovar od vizi pa se do zaminuvanjeto vo Amerika. Drzavata ne vi pomaga vo nikakov slucaj, znaci se naogate bukvalno za se sami. Za da go pocnete ovoj proces i da zaminete vo amerika ke vi trebat nekade okolu 30.000$. Znaci tuka vleguvaat vizi, avionski karti i pari za pocetok vo amerika dodeka da se snajdete so rabota i drugi raboti, bidejki toa moze da potrae i nekolku meseci dokolku ne go znaete ubavo jazikot. Za garant ne vi treba nikoj tuku vi treba adresa nekoja otkako ke stignete tamu za da vi gi pratat zelenite karti toa vi e najmal problem vo celata procedura. Mozam za toa i jas da vi pomognam bez nikakov problem. Nakratko toa e se.

Da go nadopolnam Dzokica, pominuva samo sredno obrazovanie so 4 godini, dokolku imate 3 godisno sredno togas ke ve diskvalifikuvaat. Nemate nikakva pomos, naprotiv ke treba da im dokazete deka nema da bidete teret na drzavata (nekoj od tamu da garantira za vas ili da im pokazete pari na smetka). Mozebi ne 30.000 ama 20.000$ sigurno ke vi trebaat za celiot proces, osobeno sto nemate tamu nikoj da ve primi i pomogne barem za pocetok..

Dragana-pp
01.10.2014, 20:53
A na primer cija tamosna adresa da ja pisam sega vo apliciranjeto ili na intervjuto koga neznnam togas kaj bi bile kaj bi odele vo amerika, i da imam sredno so 4t stepen, i da vi posakuvam sreka na site sto aplicirate :)

Dragana-pp
01.10.2014, 20:59
lele epten pari trebalo i za da se spasis odavde da zaminis , a na primer cija tamosna amerikanska adresa da ja pisam vo aplikacijata ili za na intervju da mu ja kazam nepostoecka nekoja da ja izmislam? i vi posakuvam sreka na site sto aplicirate :)

Dragana-pp
01.10.2014, 21:04
Prvo da vi posakam dobredojde na forumot. Kako vtoro stom imate zavrseno sredno obrazovanie togas mozes da apliciras toa e zadolzitelno. Kako treto dokolku ve izberat site troskovi pagaat na vas tovar od vizi pa se do zaminuvanjeto vo Amerika. Drzavata ne vi pomaga vo nikakov slucaj, znaci se naogate bukvalno za se sami. Za da go pocnete ovoj proces i da zaminete vo amerika ke vi trebat nekade okolu 30.000$. Znaci tuka vleguvaat vizi, avionski karti i pari za pocetok vo amerika dodeka da se snajdete so rabota i drugi raboti, bidejki toa moze da potrae i nekolku meseci dokolku ne go znaete ubavo jazikot. Za garant ne vi treba nikoj tuku vi treba adresa nekoja otkako ke stignete tamu za da vi gi pratat zelenite karti toa vi e najmal problem vo celata procedura. Mozam za toa i jas da vi pomognam bez nikakov problem. Nakratko toa e se.

a ti veke zivees vo amerika? Kako bi ni pomognal? i wow za parive se iznenadiv mnogu pari trebalo i da se spasis odavde, a jas pa imav slusnato od drugi deka preku lotarijava ako odis ako te izberat aviobiletite bile plateni i kako za pocetok tie ti najduvale smestaj.... ?

toor
01.10.2014, 21:19
To je tacno da treba oko 20,000$ treba to sigurno platis vize,preglede,put,inekoliko meseci dok se ne snagete to je otprilike 3.500 do 4.000$ mjesecno, ima puno informacija na forum oko troskove.

shanzy
01.10.2014, 21:27
a ti veke zivees vo amerika? Kako bi ni pomognal? i wow za parive se iznenadiv mnogu pari trebalo i da se spasis odavde, a jas pa imav slusnato od drugi deka preku lotarijava ako odis ako te izberat aviobiletite bile plateni i kako za pocetok tie ti najduvale smestaj.... ?
sedi pa citaj, do maja meseca mozes i napamet da naucis ceo forum.

LiMan
01.10.2014, 21:43
a ti veke zivees vo amerika? Kako bi ni pomognal? i wow za parive se iznenadiv mnogu pari trebalo i da se spasis odavde, a jas pa imav slusnato od drugi deka preku lotarijava ako odis ako te izberat aviobiletite bile plateni i kako za pocetok tie ti najduvale smestaj.... ?

Dragana, mnogu luge mislat kako tebe i se prijavuvaat na lotarijata i koga ke gi izvlecat, koga ke vidat realno deka nemaat bukvalno nikakva pomos i deka se potrebni mnogu pari za da zamines se otkazuvaat. I zalno tie vizi propagaat mesto da gi dobie nekoj koj ima vistinska namera da zamine vo usa. Osobeno poveke pari trebaat za semejstvo. Grubo trosocite se sledni: lekarski pregled po covek 150$, za dete 100$, vizata po covek 330$, administrativno procesiranje po viza 165$, avionski karti po covek od kaj nas po okolu 1200$.. Znaci samo za da stignete do Amerika za 3 cleno semestvo ke vi trebaat minimum 10.000$. Tamu treba vednas da iznajmite stan so sto obicno baraat 3 meseci odnapred + depozit, cenite zavisi od mestoto no se eve otprilika okolu 1.000$ mesecno, stanovite se rentaat prazni pa treba da go opremite, vednas treba da kupite kola bidejki bez kola nemoze da se mrdne nikade.. Znaci 20.000$ e minimum koj treba da go imas za da izdrzite 2-3 meseci dodeka ne najdete nekoe vrabotuvanje..So malo dete pak uste potesko zosto ako sakate i dvajcata da rabotite treba deteto da go dadete vo gradinka, gradinkite se okolu 1.000$ mesecno..
Inaku na aplikacijata ne ti baraat adresa, dokolku te izvlecat togas ke ti pobaraat, a toa e adresa za na koja treba po posta da ti stigne zelenata karta.. Dokolku se resite da aplicirate, so sreka!

LiMan
01.10.2014, 21:59
sedi pa citaj, do maja meseca mozes i napamet da naucis ceo forum.

Ja bi rekla: sedi pa citaj, do 3ceg Novembra imas vremena da odlucis dali trebas uopste aplicirati. Nije fer da se samo prijavi a da posle shvati da nemaju para proci ovaj proces..

Dragana-pp
01.10.2014, 22:22
Vi blagodaram na odgovorite imame vreme da razmislime :)

waybackhome
02.10.2014, 07:10
E ljudi, jel se iko dosad prijavio za DV 2016? meni na zvanicnoj stranici izbacuje samo provjeru statusa za dc 2014 i dv 2015:wtf::wtf::wtf::wtf:

DzokicaMicev
02.10.2014, 08:52
E ljudi, jel se iko dosad prijavio za DV 2016? meni na zvanicnoj stranici izbacuje samo provjeru statusa za dc 2014 i dv 2015:wtf::wtf::wtf::wtf:

Probaj na drugom browseru. Probaj na Mozila Firefox.

Pozdrav

DzokicaMicev
02.10.2014, 09:02
Dragana, mnogu luge mislat kako tebe i se prijavuvaat na lotarijata i koga ke gi izvlecat, koga ke vidat realno deka nemaat bukvalno nikakva pomos i deka se potrebni mnogu pari za da zamines se otkazuvaat. I zalno tie vizi propagaat mesto da gi dobie nekoj koj ima vistinska namera da zamine vo usa. Osobeno poveke pari trebaat za semejstvo. Grubo trosocite se sledni: lekarski pregled po covek 150$, za dete 100$, vizata po covek 330$, administrativno procesiranje po viza 165$, avionski karti po covek od kaj nas po okolu 1200$.. Znaci samo za da stignete do Amerika za 3 cleno semestvo ke vi trebaat minimum 10.000$. Tamu treba vednas da iznajmite stan so sto obicno baraat 3 meseci odnapred + depozit, cenite zavisi od mestoto no se eve otprilika okolu 1.000$ mesecno, stanovite se rentaat prazni pa treba da go opremite, vednas treba da kupite kola bidejki bez kola nemoze da se mrdne nikade.. Znaci 20.000$ e minimum koj treba da go imas za da izdrzite 2-3 meseci dodeka ne najdete nekoe vrabotuvanje..So malo dete pak uste potesko zosto ako sakate i dvajcata da rabotite treba deteto da go dadete vo gradinka, gradinkite se okolu 1.000$ mesecno..
Inaku na aplikacijata ne ti baraat adresa, dokolku te izvlecat togas ke ti pobaraat, a toa e adresa za na koja treba po posta da ti stigne zelenata karta.. Dokolku se resite da aplicirate, so sreka!

Toa e tocno sto go kaza LiMan. Znaci pred da se odlucite dali ke aplicirate razmislete dali ste spremni za takvi avanturi. Sepak toa e zapocnuvanje na nov zivot vo sredina koja sto e sosema porazlicna od nasata vo sekoja gledna tocka. Toa na pocetokot znae da bide mnogu stresno. Jas sum se selel od oden vo drug grad pa mi trebase period da se prilagodam a kamo li vo druga drzava, drug jazik i druga kultira. I kako sto rece LiMan ja zemate srekata i moznosta na nekoj drug sto ima sansi za migracija.

Pozdrav

laki81
02.10.2014, 13:59
toor, i mene zanima da li treba yes ili no??ko je rodjen npr u Srbiji izabereto a ovo drugo se ostavlja prazno ili se i tu navodi Srbija

laki81
02.10.2014, 14:03
[QUOTE=toor;48438]Da i mene zbunuje ovo pitanje ako sam rogen u srbiju i zivim tamo sta treba YES ili NO hvala unapred.


toor,i mene zanima da li treba yes ili no??ako si rodjen u Srbiji onda se preskace ovo drugo,mislim nista se ne obelezava ili i tu treba da stavimo Srbija??hvala

Pahuljica
02.10.2014, 14:26
Ljudi pocelo je. Zelim svima puno srece na lutriji. :naughty::naughty::naughty::naughty:

I ja sam se prijavila! :1072: Prvi put, pa sta bude... :)

Srecno svima!

toor
02.10.2014, 15:09
toor, i mene zanima da li treba yes ili no??ko je rodjen npr u Srbiji izabereto a ovo drugo se ostavlja prazno ili se i tu navodi Srbija

ako si rogjen u srbija i zivis tamo treba yes i kad popunis prijavu u to pole ce da pise srbija to je sve.

laki81
02.10.2014, 16:35
ako si rogjen u srbija i zivis tamo treba yes i kad popunis prijavu u to pole ce da pise srbija to je sve.


toor,hvala puno..

laki81
02.10.2014, 16:38
If not, you must enter the country from which you are claiming eligibility.
znaci ovde ne obelezavamo zemlju/samo ostavljamo tako?

toor
02.10.2014, 17:59
If not, you must enter the country from which you are claiming eligibility.
znaci ovde ne obelezavamo zemlju/samo ostavljamo tako?

Tako sam ja uradio.......................................

laki81
02.10.2014, 19:12
Tako sam ja uradio.......................................


hvala puno..pozdrav

inversive
02.10.2014, 19:39
Kada vec ljudi spominju sumu koja je potrebna za odlazak, moze li neko da napise koliko je potrebno za sam proces do dolaska u USA?

Pokusao sam da procitam ovaj post iznad, ali ne razumem bas najbolje jezik na kom je napisano.

Dakle, zanima me cena viza, lekarskog i svega sto je vezano za sam proces do sletanja u USA (bez iznosa za smestaj i zivot u uSA) za jednu odraslu osobu bez porodice.

Tomislav1970
02.10.2014, 20:28
Kada vec ljudi spominju sumu koja je potrebna za odlazak, moze li neko da napise koliko je potrebno za sam proces do dolaska u USA?

Pokusao sam da procitam ovaj post iznad, ali ne razumem bas najbolje jezik na kom je napisano.

Dakle, zanima me cena viza, lekarskog i svega sto je vezano za sam proces do sletanja u USA (bez iznosa za smestaj i zivot u uSA) za jednu odraslu osobu bez porodice.

Ima na vise mjesta na forumu, ali evo ponovo i spojeno vise postova na jednom mjestu kako bi bilo preglednije:



-Svedocanstva i diploma su dovoljni samo kopirani i ne treba da ih overavate.
-Izvod iz maticne knjige rodjenih vadite kao da vam treba za zdravstvenu knjizicu i necete platiti nikakvu taksu. Napravite jednu kopiju.
-Uverenje iz suda je 190 din + provizija poste-banke (45-120 din). Jedna kopija,ali oni uzimaju original.
-Uverenje iz mup-a ako trazite za vizu je 780 din + provizija poste-banke (45-120 din). Jedna kopija, a oni ce uzeti original.

Znaci imate 8 papira da kopirate i to je 40-60 din.
Ukupno 1100-1200 din za dokumenta. Ovo je za one koji su solo.

Visa fee - $330 po osobi - placa se u ambasadi neposredno pre intervjua
USCIS Immigrant Fee - $165 - placa se pre ulaska u USA elektronski
Lekarski pregled - $150

To je ukupno $645.

I na kraju avio karta.

inversive
02.10.2014, 22:05
Ima na vise mjesta na forumu, ali evo ponovo i spojeno vise postova na jednom mjestu kako bi bilo preglednije:

Tomislave, hvala jos jednom. Pogotovo za objedinjen post.

rajevic
03.10.2014, 12:24
Hvala svima koji su pomogli, bilo savetima, bilo bodrenjem.

Submission Confirmation: Entry Received
2 komada

srecica
09.10.2014, 22:46
moja cerka je danas prijavila brata koji je vec u Americi,tamo radi.Interesuje me da li komf.broj ima veye sa brojem koji se dobije prilikom izvlačenja?Prvi smo dobili prilikom uspešne prijave i odštampali tu stranicu, a ja ga još stavila na frizider i pricvrstila magnetom da nam bude pred ocima do maja sledece godine:;D:

johnywalker
09.10.2014, 23:03
Nema veze. Kod prijave dobijes COMFIRMATION number a ako te izvuku dobijes CASE number. Prvi ti je bitan da provjeris status u Maju 2015.

srecica
09.10.2014, 23:18
Nema veze. Kod prijave dobijes COMFIRMATION number a ako te izvuku dobijes CASE number. Prvi ti je bitan da provjeris status u Maju 2015.Ok.hvala puno...ja se zanela pošto puno čitam ovaj a i druge forume sa iskustvima,tamo ima broj koji pocinje sa 3 a meni vec u glavi proradila mašta:woohoo:

Dome
11.10.2014, 22:20
Ja planiram da apliciram i ove godine,ovo mi je drugi put,dete,supruga i ja,samo me zanima oko slike,posto imamo bebu od 4 meseca,jel isto da je slikam kao sebe,ili moze proci i ako se bebce malo pomeri i sl. ?

goKi-
11.10.2014, 23:20
Ja planiram da apliciram i ove godine,ovo mi je drugi put,dete,supruga i ja,samo me zanima oko slike,posto imamo bebu od 4 meseca,jel isto da je slikam kao sebe,ili moze proci i ako se bebce malo pomeri i sl. ?

http://travel.state.gov/content/visas/english/general/photos/photo-page.html
Vidi "Children"

Kuguar
12.10.2014, 07:50
Pomozi Bože, prijavio se po drugi put... Srećno svima!

Dome
12.10.2014, 21:49
[QUOTE=http://travel.state.gov/content/visa...hoto-page.html
Vidi "Children"
[/QUOTE]

Hvala lepa. :)
.

Kuguar
13.10.2014, 07:57
Pomozi Bože, prijavio se po drugi put... Srećno svima!

Tačnije prijavljena porodica, nas dvoje i dvoje dece...

vanjas86
13.10.2014, 14:57
Evo i mi se prijavili. Neka nam je svima sa srecom!!!

sanjavujinovic
13.10.2014, 19:13
Dragi forumasi,

Prvi put smo se prijavili ove godine na lutriju,jedna prijava, i iskreno se nadam povoljnom ishodu.
Danima iscitavam sve moguce teme foruma i trudim se prikupiti sto vise informacija a pritom se ne ponavljati sa pitanjima na koja je odgovoreno vec puno puta ,elem sad cu ipak postaviti pitanje na koje ja nisam nasla odgovor a ako ga ima izvinjavam se unapred,

Naime interesuje me dali je moguće da te izvuku i zakazu intervju na koji naravno odes i pre samog koliko sam shvatila placas obradu i jos nesto ,a na samom intervju-u te odbiju jer su vize podeljene .

Flying_man
13.10.2014, 21:20
Planiram da se prijavim ovih dana prvi put, interesuje me kako ide sa trudnicama. Imamo jedno dete ali je zena opet trudna i trebalo bi da se ;porodi krajem januara 2015. Jel treba to da se navede negde?

Tomislav1970
13.10.2014, 21:25
Planiram da se prijavim ovih dana prvi put, interesuje me kako ide sa trudnicama. Imamo jedno dete ali je zena opet trudna i trebalo bi da se ;porodi krajem januara 2015. Jel treba to da se navede negde?

Ne.
Navode se samo djeca koja su rodjena, tako da ne navodite da je zena trudna

Flying_man
13.10.2014, 21:57
Ne.
Navode se samo djeca koja su rodjena, tako da ne navodite da je zena trudna

Hvala

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 50 characters.

srecica
13.10.2014, 21:58
Moram da pitam kako izgleda komf.broj čisto provere radi...ne mora pravi nego primer...tenks!

srecica
13.10.2014, 22:00
Moram da pitam kako izgleda komf.broj,molim za primer cisto provere radi...tenks!

Tomislav1970
13.10.2014, 22:14
Moram da pitam kako izgleda komf.broj čisto provere radi...ne mora pravi nego primer...tenks!

Ovo su neki primjeri brojeva:

za 2014
20141VY4I9JKFBFH

20141SALGIPBUBR

za 2015
20154C0KL5P7OI4I

20152Y8RSXKVPZPN

srecica
13.10.2014, 22:28
Ovaj ima trinaest karaktera,dva broja,jednocifren i dvocifren ostalo su slova, valjda je ok,pise da je uspešna prijava ali šta cu ja volim sve da proverim...vidim da je ranijih godina bilo po deset idvanaest msm ne znam od cega zavisi ali znam da se bez njega ne moze izvršiti provera za izvlacenje

Tomislav1970
13.10.2014, 22:31
Dragi forumasi,

Prvi put smo se prijavili ove godine na lutriju,jedna prijava, i iskreno se nadam povoljnom ishodu.
Danima iscitavam sve moguce teme foruma i trudim se prikupiti sto vise informacija a pritom se ne ponavljati sa pitanjima na koja je odgovoreno vec puno puta ,elem sad cu ipak postaviti pitanje na koje ja nisam nasla odgovor a ako ga ima izvinjavam se unapred,

Naime interesuje me dali je moguće da te izvuku i zakazu intervju na koji naravno odes i pre samog koliko sam shvatila placas obradu i jos nesto ,a na samom intervju-u te odbiju jer su vize podeljene .

Koliko sam ja procitao na forumu, bio je jedan takav primjer u Makedoniji i to je bilo ove godine, ali nisam naisao da se to jos negdje desilo

Zana,

Znaci evo opet jos jednom cu da ponovim bez nikakvih namera da dizem paniku megu ljudima :

1.Danas sam bio na zakazani intervju ( koi je vec jedno bio zakzan pa odlozen - to sam nekoliko puta napomenuo )
2. U ambasadi sam predao sva potrebna dokumenta I platio sumu
3.Kad sam dosao na intervju posoceno mi je da nema vise viza I da ukoliko ima nekakvih izmena da ce da me izveste
4 . Nije smak sveta ako bi me odbili da spodelim sa ljudima verovatno ne bih bio jedini , I milsim da nije korektno da se stvara misljenje da neko laze - "jer je viza ocigledno odbijena " nije , jer da sam bio odbijen to bi I napisao
.Jer imam veliko postovanje prem aVama zato sam I u toku dana uzeo za pravo da Vam psoaljem PP .




Pozdrav svima

srecica
13.10.2014, 22:37
...i još nešto me interesuje, zašto DS 260 bude zaključan...jel to ima veze sa poslatim podacima kao kompletirano poslato i onda zakljucaju formular?Izvinjenje ako smaram i ponašam se kao da je sin već izvučen(za njega je poslato)samo hoću da se bolje imformišem

koje kude
13.10.2014, 23:34
Da li mislite na DS-5501? Jer to je formular za apliciranje za GC, a DS-260 popunjavaju samo selektovani kandidati. Inače ako je formular "zaključan" samo obrišite cookies iz pretraživača ili koristite neki drugi pretraživač (Opera, Chrome, Mozilla, IE).

srecica
13.10.2014, 23:58
Da li mislite na DS-5501? Jer to je formular za apliciranje za GC, a DS-260 popunjavaju samo selektovani kandidati. Inače ako je formular "zaključan" samo obrišite cookies iz pretraživača ili koristite neki drugi pretraživač (Opera, Chrome, Mozilla, IE).ok.hvala...razumem da je samo za selektovane, ali mi nije bilo jasno zašto bude zaključan msm taj deo...sada to nije bitno ali mozda ce biti, nikad se ne zna:;D:

sanjavujinovic
14.10.2014, 20:14
Koliko sam ja procitao na forumu, bio je jedan takav primjer u Makedoniji i to je bilo ove godine, ali nisam naisao da se to jos negdje desilo

Hvala Tomi:;D:, malo je nejasan post i čudno je da mu odmah nisu rekli da viza nema ,ali ko će znati .

Amerika44
14.10.2014, 23:35
Ne znam gde bih postavila ovo sto sam upravo procitala na jednom portalu.Evo sta je jedna gospodjica rekla za zelenu lutriju.

Prvi krug lutije i jeste lutrija ( kada izvuku 100000 imana), a onda dolazi drugi gde te "istresu iz gaca" sa pitanjima. Tek posle drugog kruga se biraju potencijalni imigranti. Nakon toga treba da uradis sve lekarske preglede, povadis potvrde i apliciras za vizu. Svaka zemlje dobija odredjeni broj viza, tako da ukoliko se odredi veci broj viza za Srbiju, te godine su vam vece sanse da je dobijete. Fakultetsko obrazovanje nije uslov, ali fakultetski obrazovane zene dobijaju cesce vizu nego muskarci bilo kog obrazovnog profila. To je dokaz da lutrija i nije bas lutrija, znajuci da je veci broj aplikanata muskog roda. Zasto zene? Pa na osnovu profila, fakulteski obrazovana zena je bolji imigracioni materijal (radna, pametna, manje konfliktna, privrzena porodici...).

Sta vi mislite o ovome?

goKi-
15.10.2014, 01:12
Ne znam gde bih postavila ovo sto sam upravo procitala na jednom portalu.Evo sta je jedna gospodjica rekla za zelenu lutriju.

Prvi krug lutije i jeste lutrija ( kada izvuku 100000 imana), a onda dolazi drugi gde te "istresu iz gaca" sa pitanjima. Tek posle drugog kruga se biraju potencijalni imigranti. Nakon toga treba da uradis sve lekarske preglede, povadis potvrde i apliciras za vizu. Svaka zemlje dobija odredjeni broj viza, tako da ukoliko se odredi veci broj viza za Srbiju, te godine su vam vece sanse da je dobijete. Fakultetsko obrazovanje nije uslov, ali fakultetski obrazovane zene dobijaju cesce vizu nego muskarci bilo kog obrazovnog profila. To je dokaz da lutrija i nije bas lutrija, znajuci da je veci broj aplikanata muskog roda. Zasto zene? Pa na osnovu profila, fakulteski obrazovana zena je bolji imigracioni materijal (radna, pametna, manje konfliktna, privrzena porodici...).

Sta vi mislite o ovome?

Dodeka izborot na potencijalni imigranti e random, mozno e vo algoritamot koj se koristi za vlecenje na dobitnicite da ima kriterium da zenite so fakultetsko obrazovanie imaat prednost. Toa samo KCC go znae. Jas mislam deka site imaat podednakva shansa i deka e sosema slucajno taka da se pogodilo do sega. :)

IgorMAD
15.10.2014, 03:04
Ne znam gde bih postavila ovo sto sam upravo procitala na jednom portalu.Evo sta je jedna gospodjica rekla za zelenu lutriju.

Prvi krug lutije i jeste lutrija ( kada izvuku 100000 imana), a onda dolazi drugi gde te "istresu iz gaca" sa pitanjima. Tek posle drugog kruga se biraju potencijalni imigranti. Nakon toga treba da uradis sve lekarske preglede, povadis potvrde i apliciras za vizu. Svaka zemlje dobija odredjeni broj viza, tako da ukoliko se odredi veci broj viza za Srbiju, te godine su vam vece sanse da je dobijete. Fakultetsko obrazovanje nije uslov, ali fakultetski obrazovane zene dobijaju cesce vizu nego muskarci bilo kog obrazovnog profila. To je dokaz da lutrija i nije bas lutrija, znajuci da je veci broj aplikanata muskog roda. Zasto zene? Pa na osnovu profila, fakulteski obrazovana zena je bolji imigracioni materijal (radna, pametna, manje konfliktna, privrzena porodici...).

Sta vi mislite o ovome?

Ovo nema veze sa zivotom :D Nikad nisam procitao vecu glupost :D

sanjavujinovic
15.10.2014, 17:12
Ne bih nazvala ovo glupošću iz prostog razloga što izvlačeći statistike određene grupe tj. osoba koje se prijavljuju na lutriju, možeš doći do raznih zaključaka i isto tako oni mogu biti pogrešni .
Mislim da postoje stvari koje su slične za sve nas ovde:
Kao prvo informatički smo pismeni bar u meri da smo se nasli ovde
Shvatamo da nasa drzava, bez obzira koliki smo patrijioti ,malo toga ima da nam ponudi
Spremni smo na rizik koji nosi ova pustolovina
I mogla bih tako nabrajati do sutra a pojenta je da u tolikoj grupi ljudi koj streme ka isto cilju mozes izvuci razne statistike tipa vise zena vise fakutetlija i ko za jos kakve sve statistike.

Amerika44
15.10.2014, 18:37
Ovo nema veze sa zivotom :D Nikad nisam procitao vecu glupost :D

Drago mi je ako je tako. Pogotovu ovaj deo oko razgovora i "istresanja gaca" kako je doticna rekla.

Izvini goKi ali nisam sigurna da sam te najbolje razumela,mada okvirno kapiram sta si hteo da kazes. U svakom slucaju drago mi je ako ovo nema veze sa istinom ;)

Amerika44
15.10.2014, 18:43
Ne bih nazvala ovo glupošću iz prostog razloga što izvlačeći statistike određene grupe tj. osoba koje se prijavljuju na lutriju, možeš doći do raznih zaključaka i isto tako oni mogu biti pogrešni .
Mislim da postoje stvari koje su slične za sve nas ovde:
Kao prvo informatički smo pismeni bar u meri da smo se nasli ovde
Shvatamo da nasa drzava, bez obzira koliki smo patrijioti ,malo toga ima da nam ponudi
Spremni smo na rizik koji nosi ova pustolovina
I mogla bih tako nabrajati do sutra a pojenta je da u tolikoj grupi ljudi koj streme ka isto cilju mozes izvuci razne statistike tipa vise zena vise fakutetlija i ko za jos kakve sve statistike.

Sad procitah i Sanji post. Ok,razumem,statistika je jedno i to je u redu,ali ovo sto ona kaze je nesto malo drugaciije. Po njoj mozes biti izvicen i posle nadrljati u ambasadi i biti odbijen ili biti izvucen a ustvari radi se o prevari i selektovanju ljudi koji njima odgovaraju itd,itd. Pa se pitam odakle joj te informacije ? Ima ljudi nasih koju si prosli ceo proces i jedino njihovi misljenje mi moze biti merodavno,zato sam i pitala, ako je neko dobre volje da mi prenese svoja iskustva.

NightSky
15.10.2014, 18:47
K'o prvo, ta gospođica je, pored što je napisala netačne informacije, dobro izmiješala redoslijed koraka u postupku dobivanja imigracione vize, pa se po tome odmah vidi da nema blage veze.

K'o drugo, baš me interesuje gdje li je našla te statistike da fakultetski obrazovane žene češće dobivaju vizu. Da ne kažem da joj je tvrdnja diskriminatorska po više osnova.

Šuplja priča bez trunke validnih argumenata. Al' bitno je da postoje "teorije zavjere" i da se priča.

Amerika44
15.10.2014, 18:58
K'o prvo, ta gospođica je, pored što je napisala netačne informacije, dobro izmiješala redoslijed koraka u postupku dobivanja imigracione vize, pa se po tome odmah vidi da nema blage veze.

K'o drugo, baš me interesuje gdje li je našla te statistike da fakultetski obrazovane žene češće dobivaju vizu. Da ne kažem da joj je tvrdnja diskriminatorska po više osnova.

Šuplja priča bez trunke validnih argumenata. Al' bitno je da postoje "teorije zavjere" i da se priča.

I meni deluje potpuno nelogicno. Najvise mi je nelogicno to sto je napisala za razgovore u ambasadi,jer iscitavajuci forum o temama oko razgovora u ambasadi nikada nisam procitala tako nesto.

Marko_
15.10.2014, 19:13
Imam samo jedno pitanje i nadam se da ce neko od clanova moci da mi pomogne, nov sam .
Aplicirao sam za turisticku vizu 2013 u novembru i dobio na 3 godine i traje do novembra 2016 , bio mesec dana u martu i vratio se...
Sada sam misllio da pokusam sa lutrijom ali se bojim da ako me ne izvuku da mi to ne bude problem sledeci put prilikom apliciranja za vizu, jer sam cuo od jedne cure da ona misli da je to jedini razlog sto su je odbili jer kao hoce da ostane.. Da li je neko imao slicna iskustva i da li oni zaista gledaju to prilikom apliciranja za turisticku vizu? jer ipak mislim da imaju sve to u sistemu.. hvala na odgovoru .

johnywalker
15.10.2014, 20:22
ne bi ti trebao biti problem. tebi viza još vrijedi. ona je tražila novu i oni tamo u sistemu vide svakoga ko je se prijavljivao za gc lutriju a prijava na gc lutriju znači da si iskazao namjere da imigriraš. Uglavnom ne brini, dok ti viza važi sve ok. a i kada ta istekne pa htjedneš drugu, opet ne bi trebao biti problem jer će vidjeti da si ulazio i izlazio normalno bez da si kršio pravila i propise.

pacificblue
15.10.2014, 21:04
da li je problem kod slike ako se kosa pokupi snalom? vidjela sam za kosu samo pravilo da ne smije ici preko lica i stvarati sjene

shanzy
15.10.2014, 21:18
da li je problem kod slike ako se kosa pokupi snalom? vidjela sam za kosu samo pravilo da ne smije ici preko lica i stvarati sjene

jbt ja stvarno vise ne verujem sta citam. jel nas vi zaje*avate ili sta? kakva snala, kakva kosa, ovo je stvarno bezobrazluk vec majke mi...

sanjavujinovic
15.10.2014, 21:30
Hahaha , a da li možda uraditi ulje na platnu al da bude nude akt

Marko_
16.10.2014, 14:05
Hvala, Da li se mozda zna iz kojih zemalja sa Balkana se najvise dobija procentualno GC? Nesto sam citao na forumima nasim i hrvatskim da je procentualno najzastupljenija bila Albanija jedno vreme posle Crna Gora(naravno u odnosu na broj stanovnika), a da je to sad Srbija .

lover
16.10.2014, 23:10
Dvije prijave po peti put. Nadam se da cemo napokon imati srece!?:grin::grin::grin::grin::grin:

mario1989
17.10.2014, 14:06
Prije svega se ispričavam na smetnji jer znam da ima odgovor na moje pitanje(znam da sam već prije tražio i našao ga na ovom forumu ali zaboravio sam što trebam kliknuti i sad kad mi ponovo treba ne mogu naći)


Ovako, kako studiram po bolonji te imam akademsku titulu prvostupnika (iliti baccalaureusa) inžinjera struke koju sam dobio nakon završetka preddiplomskog studija te da li sad trebam zaokružiti da je moj stupanj obrazovanja University Degree?

Iako sam trenutno na 2. godini diplomskog studija i ovo mi je zadnja godina gdje bio trebao steći naziv magistra struke.

pa me sada zanima što da kliknem:

University Degree ili Some Graduate Level Courses

btw moj studiji je 3+2 (3 godine preddiplomskog i 2 godine diplomskog)

Ovo je pitanje za budućnost ako me ne izaberu ovaj put(ovo mi je treća prijava pa nisam baš preoptimističan):

kad ću biti magistar struke onda izaberem Master's Degree?

Hvala unaprijed

johnywalker
17.10.2014, 16:07
Odaberi university degree. Bitno je samo da imas srednju zavrseno da bi se kvalifikovao. Sve ostalo, ukoliko te izvuku mozes poslije dodati. Nista strasno.

tommy.king
17.10.2014, 18:54
Ja se prijavio pre neki dan, svima zelim puno srece u DV 2016 :grin::grin::grin:

Modesty Blaise
19.10.2014, 01:06
Pozdrav svima na forumu. Želim da se prijavim za Dv-2016 (to bi mi bio drugi put), ali imam nameru da u 2015. putujem turistički u SAD, pa ne znam da li mi prijava na lutriju umanjuje šanse da dobijem turističku vizu. Da li je neko od vas bio u ovakvoj situaciji? Pitam, zato što me je jedan od prethodnih postova bacio u nedoumicu. Nešto u stilu: prijavom za GC iskazujete nameru da emigrirate, a to se sve nalazi kod njih u sistemu. Post je bio upućen korisniku koji je već imao važeću turističku vizu, moj je slučaj malo drugačiji- naime, ja tek treba da apliciram za nju (leto 2015.), pa me zanima da li bi mi prijava na lutriju pokvarila šanse da je dobijem. Unapred zahvalna na odgovoru.

SRBghost
19.10.2014, 06:56
Pozdrav svima na forumu. Želim da se prijavim za Dv-2016 (to bi mi bio drugi put), ali imam nameru da u 2015. putujem turistički u SAD, pa ne znam da li mi prijava na lutriju umanjuje šanse da dobijem turističku vizu. Da li je neko od vas bio u ovakvoj situaciji? Pitam, zato što me je jedan od prethodnih postova bacio u nedoumicu. Nešto u stilu: prijavom za GC iskazujete nameru da emigrirate, a to se sve nalazi kod njih u sistemu. Post je bio upućen korisniku koji je već imao važeću turističku vizu, moj je slučaj malo drugačiji- naime, ja tek treba da apliciram za nju (leto 2015.), pa me zanima da li bi mi prijava na lutriju pokvarila šanse da je dobijem. Unapred zahvalna na odgovoru.

Na ovo pitanje ti niko ne moze dati siguran odgovor. Sve zavisi od toga da li ces uspeti da ubedis sluzbenika u ambasadi da ces se vratiti u Srbiju, sto znaci da bi trebalo da imas stalan posao duze vremena, eventualno neku nekretninu na svom imenu..... Ipak, i pored toga postoji sansa da te odbiju, a sadruge strane,mogu da ti je odobre bez problema.

tobi
19.10.2014, 13:00
Opet ja :D Prije sam pitao posto sam sad 4 razred srednje strucne skole a tamo stoji ovako:
Najviši stepen obrazovanja koji ste stekli do danas - (1) samo osnovna škola, (2) srednja škola – manje od tri
razreda (bez diplome), (3) srednja škola – diplioma, (4) stručna škola, (5) nezavršen fakultet, (6) završen fakultet,
(7) nezavršene magistarske studije, (8) magistarske studije, (9) nezavršene doktorske studije, (10) doktorat.
Znaci strucna skola sto ja trebam zavrsiti u Maju :D sad me zbunjuje ovo pod srednja skola sa diplomom jel to npr. skola koja nije u struci ili je to 3 godine srednje skole posto ovo srednje skola manje od 3 godine (bez diplome) a ja imam zavrsen 3 razred! Sve u svemu da li bi mi neko mogao objasniti ovo jer imam zavrsen 3 razred :D
HVALA :D

johnywalker
19.10.2014, 13:07
ako jos nisi završio srednju školu onda se ne možeš ni prijaviti jer ne ispunjavaš kriterije. Mislim, tehnički se možeš prijaviti, ali u slučaju da te izvuku bio bi diskvalifikovan jer nisi uspunjavao kriterije U TRENUTKU PRIJAVE, znači sada.

Kuguar
19.10.2014, 18:06
Pozdrav svima na forumu. Želim da se prijavim za Dv-2016 (to bi mi bio drugi put), ali imam nameru da u 2015. putujem turistički u SAD, pa ne znam da li mi prijava na lutriju umanjuje šanse da dobijem turističku vizu. Da li je neko od vas bio u ovakvoj situaciji? Pitam, zato što me je jedan od prethodnih postova bacio u nedoumicu. Nešto u stilu: prijavom za GC iskazujete nameru da emigrirate, a to se sve nalazi kod njih u sistemu. Post je bio upućen korisniku koji je već imao važeću turističku vizu, moj je slučaj malo drugačiji- naime, ja tek treba da apliciram za nju (leto 2015.), pa me zanima da li bi mi prijava na lutriju pokvarila šanse da je dobijem. Unapred zahvalna na odgovoru.

Moj slučaj, je isti kao tvoj. Prošle godine sam odigrao za lutriju, a ove godine u martu aplicirao i dobio turističku vizu. Nisam ni znao, da to moze da bude (mozda) otezavajuca okolnost, ali se ispostavilo da nije. Cak mi nisu ni pomenuli, mada ne verujem da nisu to videli. U svakom slučaju sam dobio vizu bez problema.
P.s. Sad, kada sam bio u USA, i video kako je, jos vise želim da dobijem na lutriji, i omogućim deci normalniji život.

printer
19.10.2014, 22:57
Takodje, isti slucaj. Dobila sam turisticku vizu bez ikakvih problema iako sam se nekoliko puta pre toga prijavljivala na lutriju. Ja mislim da to ni ne gledaju - bitno je da imas jake veze sa maticnom drzavom: posao, nekretnine, porodicu.

johnywalker
19.10.2014, 23:34
Sve zavisi. Ja prije dok sam imao BiH pasoš i drugi put, nakon isteka prve vize, (u to vrijeme vize su vazile samo godinu) na razgovoru mi je konzul rekao:" vidim prijavio si se na dv lutriju! To planiraš da iseliš u Ameriku?" Ja sam rekao da je to samo onako radi fazona i da iako bi me izvukli trenutno ne bi imao vremena da idem (što je i bila istina). Ona je nešto pisala u pc i rekla mi moguće da te zbog ovoga na granici isto budu ispitivali pa eto da znaš. Ako se desi, reci im isto ovo što si i meni rekao. Medjutim na granici niko nista nije pitao. Udario pecat i welcome. Minuta.

Kada sam prvi put vadio vizu, isto tako sam se bio prijavio ali tada niko nista nije pitao. Dobro se sjecam prvog razgovora - trajao je manje od minute. Konzul je pitao samo kome ides? Ja rekao prijateljima i on rekao da je viza odobrena. Znaci sve zavisi od konzula i njegovog raspolozenja odnosno koliko paznje posvecuje detaljima :)

Modesty Blaise
20.10.2014, 00:17
E, hvala svima na odgovorima. Dakle, prijavljujem se i ove godine. A to za turističku ima da bude čupavo. Posao da, ali nekretnine ne, nisam udata i nemam decu... tako da i nemam čvrste veze sa otadžbinom. Ne znam, videćemo. Mnogi kažu da je najvažniji stav na razgovoru u ambasadi, naoružaću se optimizmom, pa šta bude.

Što se tiče Dv-2016, kako stojimo- koje su nam šanse? Nešto poput 3%? Mada, kakva je beznadežna situacija u ovoj zemlji, očekujem ogroman broj učesnika - što onda smanjuje verovatnoću dobitka. Ipak, lutrija je to- sreća, a ne statistika, je presudan faktor. Zato, želim svima puno sreće na izvlačenju u maju!

Kuguar
20.10.2014, 06:12
E, hvala svima na odgovorima. Dakle, prijavljujem se i ove godine. A to za turističku ima da bude čupavo. Posao da, ali nekretnine ne, nisam udata i nemam decu... tako da i nemam čvrste veze sa otadžbinom. Ne znam, videćemo. Mnogi kažu da je najvažniji stav na razgovoru u ambasadi, naoružaću se optimizmom, pa šta bude.

Što se tiče Dv-2016, kako stojimo- koje su nam šanse? Nešto poput 3%? Mada, kakva je beznadežna situacija u ovoj zemlji, očekujem ogroman broj učesnika - što onda smanjuje verovatnoću dobitka. Ipak, lutrija je to- sreća, a ne statistika, je presudan faktor. Zato, želim svima puno sreće na izvlačenju u maju!

Ne bih da te plašim, vidim da si svesna svega. Meni su uzeli papir o zaposlenju, preskocili dokaz o $$$ iz banke, pitali gde radim, da li idem sluzbeno. Za porodicu me nisu u početku pitali, iako je u aplikaciji navedeno. Posle je naletela na venčani list, i zagledala, jer ga očigledno nikada nije videla, i pitala sta je to. Onda sam rekao da sam ozenjen i imam decu, i dodao da idem sam. Poresku prijavu za stan nije ni videla/gledala. Drugarica koja je neudata, iz drugog puta je dobila vizu (kada se zaposlila), drugar koji je neoženjen je odbijen, jer "ih nije ubedio da će se vratiti", iako skoro 10 godina radi kao ing građevine.

Samo opusteno, i spremi neke odgovore. Srecno

tripko
20.10.2014, 18:22
Evo pala prijava za mene treci put, kazu treca sreca pa da vidimo da li su upravu. Burazeru druga prijava pa neka nam je sa srecom kao i svima.

Poz vidimo se pred izvlacenje.

wladinho
22.10.2014, 20:45
Evo i ja se juče prijavih po treći put. Žena i ja po jednu prijavu, pa se tako duplo nadamo u maju.

Andrija89
22.10.2014, 21:03
Zamalo da zaboravim da se upisem ovde :==D:
Prvi put smo se prijavili devojka i ja

MikiSym
22.10.2014, 21:40
Upravo prijavljen...sad ostaje cekanje i grickanje noktiju. :)

Luisa95
22.10.2014, 23:36
Evo i mene da se pridruzim,prva prijava na lutriju ;)
Ima li koga jos iz Hrvatske ili tocnije Splita ? :grin:

Kuguar
23.10.2014, 06:03
Nisam dugo na forumu, ali ono sto sam siguran je da cu sada biti srecniji, jer cu poznavati barem nekog ko je izvučen. Čitam prethodna iskustva, i bas mi je toplo oko srca kad vidim iskustva onih koji su dobili. Barem znam da je moguće dobiti, i da ne treba ocajavati ako se ne dobije...

Dragana-pp
23.10.2014, 12:04
Procitav niz forumov deka nema da znajs dali si izvlecen dokolku sam vo maj ne si proveris pa ne mi e jasno a kako ti go isprakaat toj prvi kovert so formulari za popolnuvanje i prakanje vo Kentaky , sto znaci i da ne proveris dali si izvlecen ke doznaes koga ke ti go ipratat toj kovert?

dakiva
23.10.2014, 13:06
Nema vise koverata, sve je online. U tome je trik :grin:

Aleksandar_Vrsac
23.10.2014, 18:12
EDIT,snasao se... ;) Imo sam problem sa prijavom. :;D:

Aleksandar_Vrsac
23.10.2014, 18:50
8e. District/County/Province/State

Iz Vrsca sam.

U ta polja pisem Juznobanatski okrug/Vojvodina/Srbija

Marko_
23.10.2014, 19:14
Aplicirao i sve je u redu ... zelim svima puno srece pa da nas izvuku :bravo::bravo:

srecica
23.10.2014, 23:37
ne bi ti trebao biti problem. tebi viza još vrijedi. ona je tražila novu i oni tamo u sistemu vide svakoga ko je se prijavljivao za gc lutriju a prijava na gc lutriju znači da si iskazao namjere da imigriraš. Uglavnom ne brini, dok ti viza važi sve ok. a i kada ta istekne pa htjedneš drugu, opet ne bi trebao biti problem jer će vidjeti da si ulazio i izlazio normalno bez da si kršio pravila i propise.Pitanje za DjoniW...sin je sada u Americi na sport.vizi,radi i igra turnire a u maju tacnije 10-ak dana pre isteka ce doci da bi je produzio pošto ista vazi god.dana.Ako ga izvuku kako dalje, da li izvlačenje utiče na vizu,tj,da li moze i dalje da aplicira za istu ili ne...poslodavac ce zeleti da se on brzo vrati jer ima odobrenu peticiju za njega a opet iz citanja na forumu sam videla da je dobro ostati ovde i cekati intervju a ne promenu statusa u Americi...hvala na odgovoru.

SRBghost
24.10.2014, 07:17
Mislim da je ipak bolje (i brze) da to odradi u USA. Ne cini ni jedan prekrsaj, tako da je to to. Jedino bi trebao da prevede i overi sve svoje dokumente kada ga izvuku.

Dragana-pp
24.10.2014, 10:47
Znaci deka koga vo maj vidis deka si izvlecen mozis odma da gi popolnis online dokumentite i da gi pratis Kentaky? Ok a kaj se najduvaat formularite da se popolnat online i na koja email se prakaat za vo Kentaky?

srecica
24.10.2014, 11:36
Mislim da je ipak bolje (i brze) da to odradi u USA. Ne cini ni jedan prekrsaj, tako da je to to. Jedino bi trebao da prevede i overi sve svoje dokumente kada ga izvuku.Sad napisala post i izgubi se:no:
ok,ali zar ipak nije bolje da to završi ovde, nema overe ni prevoda, a nekako mi i intervju iz ranijih postova deluje sigurnije.Nisam razumela da li moze da obnovi vizu pa da se recimo vrati na intervju kad god on bio:wtf:

toor
24.10.2014, 12:31
Znaci deka koga vo maj vidis deka si izvlecen mozis odma da gi popolnis online dokumentite i da gi pratis Kentaky? Ok a kaj se najduvaat formularite da se popolnat online i na koja email se prakaat za vo Kentaky?

Formularite DS-260 ke ti bidat dostapni samo ako si izvlecena na istata strana za prijavuvanje ima dosta vreme za cekanje eve ti primer vo pdf format.

http://travel.state.gov/content/dam/visas/DS-260%20Exemplar.pdf

Aleksandar_Vrsac
24.10.2014, 13:34
8e. District/County/Province/State

Iz Vrsca sam.

U ta polja pisem Juznobanatski okrug/Vojvodina/Srbija

Bio bih ljubazan na odgovoru. Jos uvek ne znam sta tu da upisem. Hvala :beer:

goKi-
24.10.2014, 14:22
Bio bih ljubazan na odgovoru. Jos uvek ne znam sta tu da upisem. Hvala :beer:

Stavi drzavu na to pole. Tako je u oficijalni primera DV lutrije.

Andrija89
24.10.2014, 14:42
Aleksandre slabo gledas privatne poruke (kao i ja) :==D:

Aleksandar_Vrsac
24.10.2014, 16:17
Sad video. :naughty: Hvala

Stavicu Vojvodina/Serbia

lover
25.10.2014, 21:22
Posto sam iz BiH, u to polje sam stavio Republika Srpska, ali bez BiH. Negjde sam davno procitao da je tako neko stavio (bez BiH) i danas je u USA bez problema.

Pahuljica
27.10.2014, 14:16
Vidim da pisete o vizama, pa imam i ja jedno pitanje... Znam da niko ne moze znati odgovor, ali me interesuju vasi stavovi (prvenstveno osoba koje imaju iskustva sa vizama).

Vec sam imala turisticku vizu koju sam ispostovala (bila je na 5 godina, isla sam u USA 2 puta turisticki), nakon nje sam imala pomorsku/tranzitnu dok sam radila na kruzeru, i nju sam maksimalno ispostovala - evo me kuci, mada mi ona i dalje vazi ali vise ne plovim.
Moje pitanje je - da li bi prijava na lutriju mogla da predstavlja prepreku prilikom apliciranja za turisticku vizu? Planiram da je vadim sad tokom novembra mjeseca za mene i bebu. Imam stan na svoje ime, auto, stalan posao... Samohrana sam mama, pa me strah da ne pomisle da hocu sa bebom da pobjegnem. :) A s' druge strane, imam dosta stvari koje me vezuju za moju drzavu...

Da napomenem da nikada nisam bila odbijena za vizu...

Kuguar
27.10.2014, 15:54
Vidim da pisete o vizama, pa imam i ja jedno pitanje... Znam da niko ne moze znati odgovor, ali me interesuju vasi stavovi (prvenstveno osoba koje imaju iskustva sa vizama).

Vec sam imala turisticku vizu koju sam ispostovala (bila je na 5 godina, isla sam u USA 2 puta turisticki), nakon nje sam imala pomorsku/tranzitnu dok sam radila na kruzeru, i nju sam maksimalno ispostovala - evo me kuci, mada mi ona i dalje vazi ali vise ne plovim.
Moje pitanje je - da li bi prijava na lutriju mogla da predstavlja prepreku prilikom apliciranja za turisticku vizu? Planiram da je vadim sad tokom novembra mjeseca za mene i bebu. Imam stan na svoje ime, auto, stalan posao... Samohrana sam mama, pa me strah da ne pomisle da hocu sa bebom da pobjegnem. :) A s' druge strane, imam dosta stvari koje me vezuju za moju drzavu...

Da napomenem da nikada nisam bila odbijena za vizu...

Krajnje zanimljivo. Imam sve što si navela, samo nisam mama. Šalu na stranu, za turističku vizu su mi gledali samo posao, nisu pitali za porodicu, dok nisu videli priložene krštenice dečije i venčani list.
Mislim da niko sa sigurnošću ne može da ti garantuje za tvoju situaciju. Jednostavno moraš da ubediš konzula da ćeš se vratiti. Jednostavno, situacije baš nezgodna, po mom mišljenju za dobijanje turističke.

Opet mislim da prijava za lutriju ne može da utiče na dobijanje iste, jer meni nisu pominjali lutriju kada sam vadio turističku..

Pahuljica
27.10.2014, 18:28
Pa ni ja nisam mislila da prijava na lutriju ima neke veze dok nisam ovdje vidjela da su pitali par osoba... :) Vidjecemo, nadam se da ce nam odobriti :)

Ma ja sam navela sta sve imam jer sam od par osoba cula da su u posljednje vrijeme bas poostrili, tipa traze sve i svasta, mnogo dokaza koji vezuju za mjesto stanovanja... Kada sam ja vadila turisticku vizu imala sam samo potvrdu sa posla i pozivno pismo, bas nikakve druge dokaze i dobila sam je za manje od minut...

euroman
28.10.2014, 16:40
Pozdrav,

Popunjavao sam online formular ....... ozenjen .... broj dece 3 .... u nastavku uneo podatke za surugu (+sliku) kao i za svo troje dece (+ slika ponaosob) ....

Sta mi se desilo na kraju kada sam kliknuo da zavrsim prijavu ? Dobijem poruku da sam se uspesno prijavio ali u polje " Entrant Name:" imam sta da vidim fali mi slovo " i " u prezimenu....... dakle nisam 3 put merio i eto greska..... Molio bih ko stvarno zna , da li ova greska moze i da li me diskvalifikuje iz lutrije ??? Molio bih za pomoc .... Unapred zahvalan.

Lazar93
29.10.2014, 09:19
Pozdrav svima,

nov sam ovde ali vas pratim jos od decembra prosle godine kada sam i saznao za zelenu lutriju pa sam odlucio da se prijavim ovde godine.

Moram da vas pohvalim forum je odlican i siguran sam da je pomogao mnogima kao i meni.

Dzordz
29.10.2014, 11:55
E nista drustvo ja samo da se javim da se necu prijavljivati tako da imate jedno mesto vise :)

Odustadoh od USofA, ostajem na kontinentu.

Kuguar
31.10.2014, 07:04
Nadam se da su se svi prijavili koji su želeli. Neostavljajte za zadni dan ništa. Server zeza... Kolega je juče tek poste 5h pokušavanja uspeo da otvori stranicu...

Srećno svima!

tinchi
02.11.2014, 21:00
može li se koristiti slika s kojom sam se i lani prijavila?hvala :obrva:

Biene
02.11.2014, 21:45
Ne bi trebalo, treba da je slika mladja od 6 meseci.
Prijavih se prvi put :bravo: A mlada sam (24 godine), tako da imam vremena za prijavljivanje i ako sad ne prodjem. :;D:

Luisa95
03.11.2014, 00:15
Ne bi trebalo, treba da je slika mladja od 6 meseci.
Prijavih se prvi put :bravo: A mlada sam (24 godine), tako da imam vremena za prijavljivanje i ako sad ne prodjem. :;D:

Takoder ,samo sta ja imam 19,ali se ipak nadam da ce bit iz prve ;)

Kuguar
03.11.2014, 08:21
Takoder ,samo sta ja imam 19,ali se ipak nadam da ce bit iz prve ;)

Jel imaš nekoga u NYC? Teško je po meni tamo za početak... Vidim da si tamo rešila...

Biene
03.11.2014, 09:17
Ja ne znam jos gde bih isla, ima vremena da razmislim :D Mada mene NY privlaci vise turisticki, ne verujem da bih zivela tamo, bar ne u pocetku jer je preskupo.
A ako me izvuku detaljnije cu istraziti gde je dobro otici. I ici cu sa deckom, sto mi olaksava stvari.:grin:

nidal
03.11.2014, 11:20
1.11 dve prijave treći put... prijava prošla bez problema... vidimo se 01.05 :grin:

ticaimarko
03.11.2014, 15:42
Zdravo svima! Nova sam na forumu,ali dosta sam čitala. Jedino što me interesuje da li možda znate rok za prijavu koji je, ja sam sad ulazila na njihov sajt piše od 01. oktobra do 03. novembra, pa me je to malo poremetilo, s obzirom da sam čitala ovde da su prijave tokom oktobra i novembra. Da li neko zna nešto o tome?

Hvala!!!:smrc:

goKi-
03.11.2014, 16:06
Zdravo svima! Nova sam na forumu,ali dosta sam čitala. Jedino što me interesuje da li možda znate rok za prijavu koji je, ja sam sad ulazila na njihov sajt piše od 01. oktobra do 03. novembra, pa me je to malo poremetilo, s obzirom da sam čitala ovde da su prijave tokom oktobra i novembra. Da li neko zna nešto o tome?

Hvala!!!:smrc:

Prijavljenje traje do 18:00h, odnosno 12 PM Eastern Daylight Time (Njujorsko vreme).

Luisa95
03.11.2014, 16:36
Jel imaš nekoga u NYC? Teško je po meni tamo za početak... Vidim da si tamo rešila...

Ima rodbinu,ako me izvuku ceka me osiguran smjestaj :)

Kuguar
03.11.2014, 18:52
Zdravo svima! Nova sam na forumu,ali dosta sam čitala. Jedino što me interesuje da li možda znate rok za prijavu koji je, ja sam sad ulazila na njihov sajt piše od 01. oktobra do 03. novembra, pa me je to malo poremetilo, s obzirom da sam čitala ovde da su prijave tokom oktobra i novembra. Da li neko zna nešto o tome?

Hvala!!!:smrc:

Nadam se da si se prijavila, jer kao sto reče prethodnik, danas je završena prijava...

Luisa95
03.11.2014, 22:17
Sretno svima koji su se prijavili ove godine !! :grin:

mostar
04.11.2014, 09:32
Mnogo sreće ove godine na izvlačenju želimo svima koji kao i mi želimo da se preselimo u USA! Treći put se prijavljujemo (dupla prijava) + troje djece! :-)

ZeljkoUSA
04.11.2014, 15:45
Posle proslogodisnje pauze, eto mene opet u Kentakiju :grin: :grin: :grin:

Moja 14-ta prijava, cini mi se. Usled mnogih desavanja u proteklom periodu izgubio sam racunicu...

Srecno svima u izvlacenju kao i proslogodisnjim dobitnicima period prilagodjavanja!!!

ticaimarko
04.11.2014, 17:11
Hvala puno na informacijama! Našla sam na sajtu USA ambasade kod nas da je do 18h, i stigla sam da prijavim dečka i mene :bravo: sad možemo da čekamo i da se nadamo, kao i svi ovde koji još nisu otišli :)

Tikica
10.11.2014, 11:35
Pozdrav svima koji su se prijavili za DV2016 :grin: kao i onima koji nam ovde svojim ranijim iskustvima pomažu :bravo:

Forum je super!!!

Želim mnoooogo sreće svima, pa da u maju bude :ludak:

sanchez
10.11.2014, 19:54
Imam jedno pitanje. Moja devojka je Rumunka i zivi u Rumuniji, kada bi igrom slucaja bio izvucen na lutriji, ona bi se udala za mene kako bi mogli da odemo tamo zajedno. Mene samo zanima, da li neko mozda zna kako to funkcionise kada se sklapa brak izmedju dve razlicite nacionalnosti, da li ona moze da dodje u Srbiju da se normalno vencamo ili postoji neki specijalan nacin?

Kuguar
10.11.2014, 22:03
Imam jedno pitanje. Moja devojka je Rumunka i zivi u Rumuniji, kada bi igrom slucaja bio izvucen na lutriji, ona bi se udala za mene kako bi mogli da odemo tamo zajedno. Mene samo zanima, da li neko mozda zna kako to funkcionise kada se sklapa brak izmedju dve razlicite nacionalnosti, da li ona moze da dodje u Srbiju da se normalno vencamo ili postoji neki specijalan nacin?

Nemoj da se ljutiš, ali mesto da čekaš ovde odgovor, mogao si x puta da odeš do najbliže opštine i raspitaš se kod matičara. Mada možda će se naći neko ko je siguran u odgovor. Ovo je ipak namenjeno za GC... Svakako google ti može dati najbrži odgovor..

sanchez
11.11.2014, 20:58
Nema ljutnje naravno, u pravu si skroz. Raspitacu se i na pravom mestu ali prosto sam zeleo da cujem iz prve ruke pricu od nekoga ko je to eventualno uradio.

Kuguar
11.11.2014, 23:19
Nema ljutnje naravno, u pravu si skroz. Raspitacu se i na pravom mestu ali prosto sam zeleo da cujem iz prve ruke pricu od nekoga ko je to eventualno uradio.

Slažem se, ali vidiš da se ceo dan niko nije javio. Dakle pravac opština :-) Mozda je neko i bio u istoj situaciji kao ti, ali znaš i sam koliko se ovde često menjaju pravila i zakoni...

cobecar
14.11.2014, 18:37
Prvi put se prijavljujem, najvise srece zelim sebi pa svima ostalima! :grin:

Andrija89
14.11.2014, 19:19
Posteno, ne kaze se dzabe da ko nije za sebe nije ni za druge ... :grin:

srecica
15.11.2014, 14:55
Jašta...evo ja ti želim pogodak, ali prvo da izvuku mog sina:grin:

DDAmkd
14.12.2014, 00:28
I ja imam pitanje... Listam ovaj forum i naucila sam mnogo toga. Izmegju ostalog,naletim na info koji kaze da je system pao prvog maja 2015, tako da su ljudi vise puta proveravali, na razlicitih browser-a.... I prvo su dobili NOT SELECTED,a onda kasnije ili nakon promena browser-a dobili su info da su izvuceni.
Pitanje je sledece: ja sam (nazalost) proverila jedan put,na jedan browser,jedan dan (01.05.).... Sad me uhvati bedak, dobila sam NOT SELECTED i rekla sebi: vise srece drugi put... Megjutim, sta se dogaca ako su me kojim slucajom izvukli za DV2015, a ja nisam na bilo koji nacin to potvrdila... Da li ce to mozda popreciti izbor za DV2016?

Hvala svima koji dele ove korisne podatke sa nama....

Poz iz Skoplja...

IgorMAD
14.12.2014, 01:28
Pa sto ne proveris da li su te izvukli?
Jos nije kasno da proveris i popunis prijavi ukoliko si dobila.

A odgovor na pitanje je da ne utice nista na DV-2016, bila izvucena za 2015 ili ne.

DDAmkd
14.12.2014, 13:02
Pa sto ne proveris da li su te izvukli?
Jos nije kasno da proveris i popunis prijavi ukoliko si dobila.

A odgovor na pitanje je da ne utice nista na DV-2016, bila izvucena za 2015 ili ne.

Kako nije kasno? Zar nije do 30.09? Ako cuvam conf. number cu pokusati da proverim. Da li bi mi neko prosledio link gde mogu proveriti?

DDAmkd
14.12.2014, 14:02
Link sam pronasla, e sad trenutno sam u goste, nedelja,familijarni rucak,a mene ne drzi mesto... Jedva cekam da stignem kuci i potrazim conf number u hard disku... Jaoooo, uznemirih se... Ako kojim slucajem su me izvukli eto mene opet sa pitanjima... Ma da manje vise naucila sam proces ;)

messerschmitt
14.12.2014, 22:39
Po drugi put se prijavljujem nadam se sad smo ispunili prijavu i ja i supruga ! Nadam se da će izvući suprugu jer ona ima 4 godine srednju školu ja sam zanatlija imam 3 godine .. e sad imam par pitanja pa ako mi neko može odgovoriti ! Imamo porodicu u Iowa Des Moines koji su nam spremni pomoći oko svega znači i tamo kad dođemo idemo kod njih. Imam dvoje djece pa me zanima nešto? Ukoliko nas pozovu za razgovor za vizu u Ambasadu da li i djeca trebaju i za njih posebno da se plati razgovor ili samo plaća razgovor u ambasadi osoba koja je izvučena ? Kako to funkcionira? Kolike su avionske karte cijena za odrasle i za djecu otprilike ? I koja je procedura u koliko je rezultat pozitivan za izvlačenje na lutriji znači ukoliko vas izvuku koliko se čeka i koja je procedura nakon što saznate da ste odabrani na lutriji ? Da li se dokumenti moraju svi prevoditi na engleski ? Znam narode da je ovo sigurno već pitano ali vas molim da mi neko odgovori toliko je zbrkana ova stranica da ne mogu pronaći odgovore .. :blink:

messerschmitt
14.12.2014, 23:15
Kako postavite potpis ove podatke kad ste se prijavili kad ste izvučeni itd.. ispod to mi ne uspijeva nikako meni je drugi put da se prijavljujem

kreta
15.12.2014, 13:13
[QUOTE=messerschmitt;50877]Kako postavite potpis ove podatke kad ste se prijavili kad ste izvučeni itd.. ispod to mi ne uspijeva nikako

I Kako se to nadas da ste ti i supruga ispunili prijavu??????? :nene:


II Pitanje iz drugog posta mi uopste nije jasno. :blink:

ASquared
15.12.2014, 14:38
Ovo je drugi put da se prijavljujem za lutriju, prvi put sam se prijavila 2011. i nisam izvucena.

Je l' moze da bude problem (ako budem izvucena) sto sam prethodno odbijena za turisticku vizu? Gledala sam formulare i tamo ne vidim da postavljaju to pitanje.

Hvala unapred.

goKi-
15.12.2014, 14:57
Ovo je drugi put da se prijavljujem za lutriju, prvi put sam se prijavila 2011. i nisam izvucena.

Je l' moze da bude problem (ako budem izvucena) sto sam prethodno odbijena za turisticku vizu? Gledala sam formulare i tamo ne vidim da postavljaju to pitanje.

Hvala unapred.

U DS-260 formularu postoi pitanje jesi li do sad bio odbijen za US vizu, ali mislim da nece biti problem to ukoliko ste izvuceni.

@messerschmitt, nakon 10 postova na forum, imaces opciju da stavis potpis.

ASquared
15.12.2014, 15:04
Ima pitanje "Have you ever been refused admission to the US at a port-of-entry".

Um, no.

To je DS-230 doduse. Ne mogu da nadjem DS-260.

DDAmkd
15.12.2014, 15:35
[QUOTE=messerschmitt;50877]Kako postavite potpis ove podatke kad ste se prijavili kad ste izvučeni itd.. ispod to mi ne uspijeva nikako

I Kako se to nadas da ste ti i supruga ispunili prijavu??????? :nene:


II Pitanje iz drugog posta mi uopste nije jasno. :blink:

Verovatno ga zanima ono ispod crte sto pise kad su se prijavili... Ako sam dobro razumela...

ASquared
15.12.2014, 15:35
Oke, nasla sam:

5. I have been denied a non-immigrant visa in the past. Am I eligible for a Diversity Visa?
Section 214(b) of the Immigration and Nationality Act (the “intending immigrant” clause)
provides the basis for the vast majority of non-immigrant visa denials. If you have been refused
under 214(b) in the past, this will not affect your diversity visa application or any other
immigrant visa application.
Prior visa refusals on the basis of sections of the Immigration and Nationality Act other than
214(b) might mean that you are ineligible for an immigrant visa. Only an interview with a consul
can determine for certain whether these prior refusals reflect ineligibility for an immigrant visa. If
you know or suspect that you might be ineligible for a visa because of prior refusals, we strongly
suggest that you contact the consular section’s Public Liaison Unit at publicwrw@state.gov to
discuss your situation before proceeding with your diversity visa application.


Cisto ako neko bude imao slicnu nedoumicu.

Pa, srecno nam :bravo:

goKi-
15.12.2014, 18:40
Ima pitanje "Have you ever been refused admission to the US at a port-of-entry".

Um, no.

To je DS-230 doduse. Ne mogu da nadjem DS-260.

http://travel.state.gov/content/dam/visas/DS-260%20Exemplar.pdf

stranica 29

ASquared
15.12.2014, 20:36
http://travel.state.gov/content/dam/visas/DS-260%20Exemplar.pdf

stranica 29

Aha, ali kaze dole "explain". Obzirom da sam odbijena po 214b sto mu dodje da nisam pokazala jaku vezu sa zemljom porekla, odnosno da sumnjaju da cu da emigriram te mi nisu dali vizu, ne bi bilo logicno da me odbiju za useljenicku vizu, ali o tom potom. :woohoo:

messerschmitt
16.12.2014, 05:09
Ama dobio sam konfirmacijski kod ispravno sve popunio dajte ljudi nisam glup !! Samo sam pitao za ovo ispod nisam znao da treba 10 postova da se objavi!! Ponekad kucam brzo pa i ne gledam šta pišem sory!! Prijavljujem se drugi put već prvi put mislim da je bilo 2012 ne sjećam se ni ja više e sad smo se prijavili i ja i supruga posebno .. Zanimalo me je koliko se plaća razgovor u ambasadi za djecu ? Je li moramo svi znači i ja i djeca ići na taj razgovor ili recimo samo supruga naravno ako bude izvučena itd ..? E to sam pitao i volio bih ako neko ima iz BiH iskustva koliko otprilike košta sve ?

SRBghost
16.12.2014, 08:23
Na intervju moraju da idu svi clanovi koji ce ici u USA. Cena vize je ista za dete do mesec dana i matorca od 100 godina i nema popusta. Jedina razlika u ceni je na lekarskom pregledu za decu do 6 godina.

DDAmkd
16.12.2014, 08:24
Ama dobio sam konfirmacijski kod ispravno sve popunio dajte ljudi nisam glup !! Samo sam pitao za ovo ispod nisam znao da treba 10 postova da se objavi!! Ponekad kucam brzo pa i ne gledam šta pišem sory!! Prijavljujem se drugi put već prvi put mislim da je bilo 2012 ne sjećam se ni ja više e sad smo se prijavili i ja i supruga posebno .. Zanimalo me je koliko se plaća razgovor u ambasadi za djecu ? Je li moramo svi znači i ja i djeca ići na taj razgovor ili recimo samo supruga naravno ako bude izvučena itd ..? E to sam pitao i volio bih ako neko ima iz BiH iskustva koliko otprilike košta sve ?


Visa je 330$ po osobi, neovisno da li za dete il za odrasle. I na sam interview idete si koi ste navedeni u aplikaciju... Sretno..

teki
16.12.2014, 16:26
zdravo da se i ja puspasim ove godine sam se prijavila sa muzem i dvoje djece i jedva cekam izvlacenje :).

messerschmitt
16.12.2014, 18:43
Hvala vam na odgovorima !!! Recite mi da li bi bilo dobro da mi otuda porodica pošalje iz USA neko garantno pismo jer fakat njima sam zahvalan do groba oni su se javili da će nam pomoći i financirati sve pa rekoh da li i to bi bilo dobro da imam ?

ZexNS
16.12.2014, 21:42
Nema potrebe da ti bilo ko salje garantno pismo jer nema razloga za tim. Ambasadi to ne znaci nista.

x-com
19.12.2014, 16:20
Prijavih se i ove godine. Mislim da sam se u poslednjih 10 godina prijavio bar 5-6 puta :nene:

pelcer224
23.01.2015, 08:09
Dobro reklamiraju ovu lutriju, na naslovnoj strani najcitanije dnevne novine Blic, masovno loze siroke narodne mase da se prijavljuju koje i ne znaju sta je to!
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/528763/IDE-U-AMERIKU-Katarina-Radivojevic-dobila-zelenu-kartu-na-lutriji

"Zanimljivo je da je i Katarinina rođena sestra Jasna pre nekoliko godina dobila zelenu kartu. U međuvremenu je i Katarinin zet imao sreće na lutriji, pa se pridružio supruzi u Los Anđelesu, gde i Katarina nastavlja karijeru".

Bas promovisu regularnost lutrije, da je prijavila i mamu, tatu i kucnog ljubimca vjerovatno bi i oni bili izvuceni kao VIP osobe. :)

SRBghost
23.01.2015, 09:32
Dobro reklamiraju ovu lutriju, na naslovnoj strani najcitanije dnevne novine Blic, masovno loze siroke narodne mase da se prijavljuju koje i ne znaju sta je to!
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/528763/IDE-U-AMERIKU-Katarina-Radivojevic-dobila-zelenu-kartu-na-lutriji

"Zanimljivo je da je i Katarinina rođena sestra Jasna pre nekoliko godina dobila zelenu kartu. U međuvremenu je i Katarinin zet imao sreće na lutriji, pa se pridružio supruzi u Los Anđelesu, gde i Katarina nastavlja karijeru".

Bas promovisu regularnost lutrije, da je prijavila i mamu, tatu i kucnog ljubimca vjerovatno bi i oni bili izvuceni kao VIP osobe. :)

I sta sada? I treba da je reklamiraju, da neko ko ne zna da tako nesto postoji sazna da ima jos neku sansu da pocne iznova. Stvarno ne razumem cemu takvi stavovi.... Ti si se rodio sa saznanjem da postoji GC lutrija ili ti je neko drugi rekao?

pelcer224
23.01.2015, 10:38
Ne komuniciram sa osobama poput tebe koja na svakoj temi drsko ispravlja ljude, tako da me i ne zanima sta si napisao ispod mog posta. Nek pise ko sta hoce.

Pahuljica
23.01.2015, 16:56
pelcer224, mislim da SRBghost nije imao nikakvu losu namjeru. Bez ikakve ljutnje, jer mi nije namjera da se prepirem sa bilo kim na forumu, ali tvoj post jeste zvucao malo u fazonu "da sto manje ljudi zna, da mi koji smo aplicirali imamo vece sanse", iako vjerovatno nisi to mislio. :)

Ja sam takodje ove godine razglasila svima za koje pretpostavljam da bi pobjegli odavde glavom bez obzira i, najiskrenije, ne bi me bilo srecnije da bilo ko od njih dobije i zapocne tamo neki novi zivot, mnogo uspjesniji nego ovdje.

djokic jelena
19.05.2015, 21:27
Da li moze neko da mi kaze kako mogu da proverim da li sam izvucena ili ne ? :D

johnywalker
19.05.2015, 21:29
Odes na ovu stranicu i provjeris. Ako si zaboravila beoj imas opcije forgot my number...

https://www.dvlottery.state.gov/ESC

markoss
20.05.2015, 07:34
dobar dan, ja sam marko 35 iz bgd i izvucen sam za greencard, prvi put sam i poslao zahtev i eto, dal da se radujem ili cudim ne znam ali to je sto je :)

cestitke svima koji su izvuceni i vise srece drugi put onima koji nisu.

popunio sam svoj formular pa sad popunjavam i detetov i zenin pa me zanima da li moramo u isto vreme ici na intervju kad bude zakazan? iskreno bolje mi je sto kasnije i da odem u usa zbog finansija i to sam pa tek onda supruga pa drugo pitanje glasi, da li supruga moze posle 6 mesesci da dodje sa detetom ili bez deteta i da li su oni uslovljeni da moraju 6 meseci godisnje da budu prisutni u usa?

da li svi placamo po 330 dolara vizu ili samo ja?

pozz

Tikica
20.05.2015, 09:04
dobar dan, ja sam marko 35 iz bgd i izvucen sam za greencard, prvi put sam i poslao zahtev i eto, dal da se radujem ili cudim ne znam ali to je sto je :)

Čestitam markoss, dobrodošao u klub :bravo:
Tabelu sa selektovanima za DV2016 i njihovim CN brojevima (okvirni redosled intervjua) možeš pronaći ovde https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
Dodala sam i tebe na listu.

popunio sam svoj formular pa sad popunjavam i detetov i zenin pa me zanima da li moramo u isto vreme ici na intervju kad bude zakazan? iskreno bolje mi je sto kasnije i da odem u usa zbog finansija i to sam pa tek onda supruga pa
Da, na intervju idete svi zajedno!
Za početak mi okvirno možeš reći svoj CN broj (u hiljadama je dovoljno), pa ti mogu reći kada bi mogao da očekuješ intervju! Datum intervjua pre svega zavisi od CN-a. Formular nakon slanja tu igra manje značajnu ulogu, ali ne i zanemarljivu. U slučaju da je tvoj CN mali, a želiš što duže da prolongiraš intervju, onda bi formular mogao da pošalješ kasnije, ali moj ti je savet da se ne igraš mnogo sa tim, jer se može desiti da ostaneš bez intervjua ako suviše zakasniš.
Imaj u vidu da njima treba 3-5 meseci da obrade tvoju prijavu nakon slanja!

drugo pitanje glasi, da li supruga moze posle 6 mesesci da dodje sa detetom ili bez deteta i da li su oni uslovljeni da moraju 6 meseci godisnje da budu prisutni u usa?
Od obavljenog lekarskog pregleda, svi imate max. rok od 6 meseci da udjete u U.S.
Na ovo treće pitanje neka bolje odgovori neko drugi, počto nisam sasvim sigurna (ali mislim da moraju kako bi ostali rezidenti).

da li svi placamo po 330 dolara vizu ili samo ja?

pozz

Vize se naplaćuju po osobi. Dakle, koliko članova porodice, toliko viza plaćate!

SRBghost
20.05.2015, 12:06
To znaci da sto pre saljes formulare,jer ti je intervju pocetkom oktobra. Ako si/ste spremni, vec u oktobru mozete i biti u USA.

markoss
20.05.2015, 14:38
da li ce mi praviti problem s obzirom da imam stambeni kredit upisan na moje ime? jel se proverava kreditna istorija, primanja novcana i tako to?

da li kad mi posalju datum intervjua, mogu da ga odlozim za neki mesec kasnije, kakvi su po tom pitanju?

SRBghost
20.05.2015, 19:14
Za stambeni kredit ne brini. Imamo ga i mi, a niko nas nikada nije ni pitao za bilo kakve finansije. Intervju moze da se odgodi, ali pouceni iskustvima od prosle (nadam se poslednji put) godine, to moze biti prilicno lose. Sta znam, ja nebih odgadjao.... U svakom sucaju, od intervjua imas 6 meseci da udjes u USA, tako da...

markoss
21.05.2015, 07:20
moze li mi pojasniti neko...kad zavrsim intervju i dobijem vizirane pasose, moja zamisao je bila da odem 6 meseci posle toga a cerka i zena 6 meseci posle mene, znaci godinu dana od viziranja, e sad zanima me da li su one prekoracile onda taj sestomesecni limit moranja biti u usa ili?

to bi ispalo da su otisle posle godinu ipo dana?

johnywalker
21.05.2015, 08:40
neće moći tako. Viza se mora aktivirati u roku od 6 mjeseci. Piše ti na vizi do kada vrijedi. Znači do tog datuma SVI moraju da uđu u zemlju kako bi se aktivirala zelena karta. Ukoilko to ne bi uradio/uradili onda viza propada.

markoss
21.05.2015, 11:42
ok hvala, a posle koliko dana, nedelja se aktivira greencard, i kakva su onda pravila za izlazak i ulazak u usa?

johnywalker
21.05.2015, 13:21
kada uđeš u državu i završiš papirologiju na aerodromu, onda ti je GC istog trena aktivirana. Možeš ulaziti i izlaziti iz države kako hoćeš, međutim ne smiješ biti izvan države duže od godinu dana inače gubiš status. Ukoliko misliš biti odsutan iz države više od godinu dana, onda se mora podnije zahtjev za tzv. re-entry permit. Više informacija i detalja na tu temu možeš pročitati ovdje:

http://www.uscis.gov/green-card/after-green-card-granted/maintaining-permanent-residence

markoss
21.05.2015, 13:44
cekaj, onda ako je tako ili sam tako razumeo mogu da sutradan odem nazad za srbiju i dodjem opet dan pred vremenski period isteka godinu dana?

nije mi jasna ona prica da moram 6 meseci da budem u usa?

SEEUSAIC
21.05.2015, 16:09
cekaj, onda ako je tako ili sam tako razumeo mogu da sutradan odem nazad za srbiju i dodjem opet dan pred vremenski period isteka godinu dana?

nije mi jasna ona prica da moram 6 meseci da budem u usa?

Postovani korisnice,

vama ocigledno nije jasno sta ste u stvari potencijalno dobili i koja su pravila imigracije i boravka u USA. Pitanja koja postavljate su osnove programa DV Lottery i mnogo puta su obradjene na ovom Forumu. Molimo vas da procitate vec postojece teme i da se obavestite o osnovama lutrije pre nego sto ovde postavite pitanja. Hvala.

Sup.Mod.

OglasiZaPosao
23.05.2015, 15:39
nece pa nece

Nemam para,
druze a nema ni srece

a i lutrije nece pa nece

nidal
23.05.2015, 16:27
Evo da se i ja prijavim, dve prijave ,ja sam izvučena-"Session timed out"-
treća sreća, :-D broj 1xxx, nas troje.

SRBghost
23.05.2015, 17:20
Cestitam, gari(ji)!!! Sada polako na popunjavanje DS formulara jer vi uOktobru dobijate vize :) Bas mi je drago!!

nidal
23.05.2015, 22:23
Cestitam, gari(ji)!!! Sada polako na popunjavanje DS formulara jer vi uOktobru dobijate vize :) Bas mi je drago!!

Hvala :), evo polako privodimo kraju popunjavanje formulara.

micevdaniel
25.06.2015, 09:00
Pozdrav svima i cestitam svim srecnicima. :punk:

Pisem na ovoj temi jer je aktuelna, pretpostavljam da cu pre ovde dobiti odgovor. Ako moderatori misle da ovo treba da ide u neku drugu temu, neka prebace i progledaju kroz prste, nisam pisao po forumima, ne pamtim.

Elem, resio sam da se od ove godine prijavljujem na DV lutriju. Verovatno vas boli uvo kako i zasto ali iskoristicu priliku da se predstavim ujedno. Ako nesto ne volim to je kad neko na forum dodje samo da postavi dva pitanja i ode. :belj:

Celog zivota sam posteno radio i izlagao riziku da me uhvate.
Salim se, ok sam lik. Nego eto, bavim se B2B prodajom. :naughty:
Uglavnom IT oprema, hardverska i softverska resenja, integracija i slicno. Ne bavim se programiranjem, odrzavanjem. Samo prodajem i to umem da radim ili barem tako volim da mislim. :grin:

Imam i nesto iskustva sa industrijskom opremom. Produkcioni izvori zavarivanja, agregati, alati, kompresori. Takodje prodaja.

I sta znam, ok mi je bilo u zivotu. Mislim i sad je. Ozenio sam se prosle godine devojkom koju obozavam. Imam posao, blago iznad proseka. Plata isto tako. Volim svoj posao.

A ipak, vec neko vreme ne vidim sebe u ovoj zemlji. Ne znam kako je doslo do toga, nisam se samo jedno jutro probudio i resio da idem. Kulminiralo je to. Razlog konkretan nemam. Kada bih nabrajao sve pojedinacne, ovaj post bi bio toliko dugacak da ga niko ne bi procitao na kraju.

Razlozi se svode na sveobuhvatno stanje u zemlji. Cinjenicu da ce moja supruga da dobije posao u prosveti samo ako nekog debelo podmazem. Cinjenicu da mnoge moje prodaje obavljam jer na blef izrovarim neku kombinaciju preko neke politicke linije (prava prodaja ovde ne postoji). To sto sam vec sad udario u plafon i znam da sam dostigao limit (posao, plata, uslovi, napredovanje). To sto uvek ima smeca pored puta kad idem na posao a ja celog zivota vucem smece po dzepovima. Zbog toga sto su ljudi oko mene, poznati i nepoznati, uglavnom jako namrsteni, ljuti jedni na druge. Zato sto ako ne krenes na zeleno u roku od 0.5 sekundi, majka ti je opsovana bar 3 puta.

Ispada da kukam i zanovetam, da mi sve smeta. Naprotiv, volim Srbiju. SVe sto imam mi je dala. Ali ne vidim sebe ovde vise jer znam da mogu bolje i vise od ovog.

E sad, DV lutrija je jedan od mogucih nacina da odem u USA, drzavu koju sam nakon puno razmisljanja odabrao kao destinaciju gde bih voleo da zivim i radim.

Imam dva pitanja, nedoumice.

1. Da li mozemo i moja supruga i ja da se prijavimo i da svako na svojoj prijavi navede ovo drugo kao supruznika koji bi isao pride? Na taj nacin povecavamo sansu da budemo izvuceni. Pretpostavljam da moze..

2. Ja sam rodjen u Makedoniji 1983. Davne 1987 sam se sa roditeljima preselio u Beograd i tu ostali. Za vreme 90ih sam dobio jugoslovensko (sada srpsko) drzavljanstvo. Ovde sam se skolovao, ovde zivim, imam srpski pasos i licnu kartu (staru jos uvek, moram da vadim novu). Imao sam i makedonski pasos ali mi je istekao odavno, nema potrebe da ga vadim ponovo, ne treba mi. U Mk idem jednom godisnje da obidjem familiju.
Pitanje: koju drzavu biram kao country of eligibility, Srbiju ili Makedoniju? I eventualno u slucaju dobijanja, u koju ambasadu bih isao na razgovor, u BG ili u SKoplju?

Izvinjavam se na obimnom postu. :grin:

micevdaniel
25.06.2015, 11:33
Edit - na prvo pitanje sam nasao odgovor na forumu (zamisli ljudi pisali, treba potraziti samo :grin: ).

Ostaje mi nedoumica oko drzave samo.

micevdaniel
25.06.2015, 11:49
I na drugo pitanje nadjoh odgovor. :D

I tako, eto lepo vreme :D

adojaro
26.06.2015, 05:54
Lijepo se ti isprica brate :grin:

Svakako dobrodosao i neka je sa srecom :beer:

micevdaniel
02.07.2015, 11:14
E imam jos jedno pitanje, zapravo ovo me jako interesuje ali niko ne zna tacan odgovor pa bih voloeo da cujem iskustva ljudi koji su izvuceni.

Ovo sam procitao na par mesta na netu, ista tematika. Da li je tacno da budu izvuceni samo ljudi koji su bili u WOrk and travel programu? Ili su na neki drugi nacin bili ranije u US..

Interesuje me da li medju izvcenim dobitnicima ima ljudi koji nikada pre toga nisu bili u US?

minimaxus
02.07.2015, 11:22
E imam jos jedno pitanje, zapravo ovo me jako interesuje ali niko ne zna tacan odgovor pa bih voloeo da cujem iskustva ljudi koji su izvuceni.

Ovo sam procitao na par mesta na netu, ista tematika. Da li je tacno da budu izvuceni samo ljudi koji su bili u WOrk and travel programu? Ili su na neki drugi nacin bili ranije u US..

Interesuje me da li medju izvcenim dobitnicima ima ljudi koji nikada pre toga nisu bili u US?

Prije nego i na ovo pitanje nadjes odgovor, nije tacno. Zvanicno, radi se o pukoj sreci. Evo npr ja nikada nisam bio u USA pa nisam izvucen :grin:

joca zvoca
02.07.2015, 11:27
Pozdrav clanu "micevdaniel", ako si izvucen i zelis da dodjes do sto korisnijih informacija toplo ti preporucujem ovaj forum (ima nas svakakvih, ali ipak vise onih koji su tu da iskreno pomognu)!
Sto se tice tvoga pitanja, nije tacno, ja sam izvucena, zivim u BiH, nisam u zivotu isla dalje od Madjarske i cijenjenih komsija ove moje zemlje,a o Americi da ne pricam!!! Veliki pozdrav!

micevdaniel
02.07.2015, 11:45
Nisam izvucen iz jednog vrlo jakog razloga.

Nikad nisam igrao.
Jer sam magarac. :grin:

Odlucio sam da igram od ove godine i da trazim svaki moguci nacin da odem u USA, legalan naravno. Male su sanse da cu dobiti na lutriji tako da aktivno trazim posao tamo i izucavam procedure oko toga.

miroslavj
06.07.2015, 21:14
Pa ocigledno da nije tako jednostavno cim i dalje imamo takve dezinformacije. Odakle ti ovo "ili po drzavi u kojoj zivis"? Procitati ponovo objasnjenje za "chargeable".

Cao Zana, imam specificnu situaciju, citao sam sve tvoje postove na forumu i 99% se poklapa sa tvojom, imam puno pitanja i mislim da mi samo ti mozes pomoci. Javi se, unapred hvala!

P.S. Ako neko ima kontakt sa Zanom, neka nas poveze!
:pozz:

Zana
10.07.2015, 03:45
Cao Zana, imam specificnu situaciju, citao sam sve tvoje postove na forumu i 99% se poklapa sa tvojom, imam puno pitanja i mislim da mi samo ti mozes pomoci. Javi se, unapred hvala!

P.S. Ako neko ima kontakt sa Zanom, neka nas poveze!
:pozz:


Samo ja, od svih dobrih ljudi na ovom Forumu?! :grin: Gde gori?

miroslavj
29.07.2015, 22:56
Samo ja, od svih dobrih ljudi na ovom Forumu?! :grin: Gde gori?

Cao Zana, hvala puno sto si se javila, pisala sam ti u nadi da mi mozes pomoci.
Moj suprug je izvucen ove godine, medjutim kad je sve proslo ok shvatila sam da imamo veliki problem. Ima zavrsenu trogodisnju srednju skolu, ali ima radno iskustvo koje mogu svrstati u zoni cetiri. Radio je na poslovima koji pokrivaju ustvari trecu i cetvrtu zonu. videla sam da ste vi imali slicnu situaciju pa bi volela da stupimo u kontakt ako je to moguce da mi blize objasnis vasu situaciju, jer to mi je jedina nada. Ne bi da odemo na razgovor a da je sve uzalud. Ustvari, vec smo se razocarali, poslali smo i na moje i na njegovo ime, da sam ja izvucena ne bi bilo problema ali nazalost nisam.
Hvala puno!

miroslavj
29.07.2015, 22:58
Svi su tako divni na ovom forumu, ali ti si mi jedina nada.

grabovac84
29.07.2015, 23:31
Cao Zana, hvala puno sto si se javila, pisala sam ti u nadi da mi mozes pomoci.
Moj suprug je izvucen ove godine, medjutim kad je sve proslo ok shvatila sam da imamo veliki problem. Ima zavrsenu trogodisnju srednju skolu, ali ima radno iskustvo koje mogu svrstati u zoni cetiri. Radio je na poslovima koji pokrivaju ustvari trecu i cetvrtu zonu. videla sam da ste vi imali slicnu situaciju pa bi volela da stupimo u kontakt ako je to moguce da mi blize objasnis vasu situaciju, jer to mi je jedina nada. Ne bi da odemo na razgovor a da je sve uzalud. Ustvari, vec smo se razocarali, poslali smo i na moje i na njegovo ime, da sam ja izvucena ne bi bilo problema ali nazalost nisam.
Hvala puno!

Prvo izvinjavam se sto upadam ovako nepozvan ali ne mogu da ne napisem.....bilo bi bas bezveze i veliko razocarenje ukoliko bi vas diskvalifikovali sa programa, stvarno to mislim, ali ako ste proverili to za posao i spada u pomenutu zonu onda nema sta da brinete ali opet procitajte pravila igre jos 10 puta dok vam dobro ne budu jasna i tek onda donesite odluku hocete li ucestvovati na intervjuu ili ne....tesko da ce vas neko posavetovati idite slobodno jer niko ne zna ceo vas slucaj i sta suprug radi i da li se kvalifikuje preko posla....dakle za vase dobro i dobro vasih zivaca i novca razmislite dobro...bilo bi lepo da vam i Zana pomogne ukoliko moze mada ne verujem da su situacije iste.Mozda slicne..zelim vam svaku srecu i d sve bude u najboljem redu...ali jos jednom ponavljam....DOBRO se informisite o svemu....

miroslavj
29.07.2015, 23:52
Prvo izvinjavam se sto upadam ovako nepozvan ali ne mogu da ne napisem.....bilo bi bas bezveze i veliko razocarenje ukoliko bi vas diskvalifikovali sa programa, stvarno to mislim, ali ako ste proverili to za posao i spada u pomenutu zonu onda nema sta da brinete ali opet procitajte pravila igre jos 10 puta dok vam dobro ne budu jasna i tek onda donesite odluku hocete li ucestvovati na intervjuu ili ne....tesko da ce vas neko posavetovati idite slobodno jer niko ne zna ceo vas slucaj i sta suprug radi i da li se kvalifikuje preko posla....dakle za vase dobro i dobro vasih zivaca i novca razmislite dobro...bilo bi lepo da vam i Zana pomogne ukoliko moze mada ne verujem da su situacije iste.Mozda slicne..zelim vam svaku srecu i d sve bude u najboljem redu...ali jos jednom ponavljam....DOBRO se informisite o svemu....

Hvala puno na savetu, ispratila sam bas sve detalje, treba mi neko ko ce bar malo da mi pomogne oko mojih nedoumica.
Suprug je vec godinama na poslovima za instaliranje,montiranje i servisiranje kompletne opreme za auto servise.
-Projektovanje i montiranje dizalica(skoro svih svetskih proizvodjaca)
bio je i na obuci proizvodjaca iz Nemacke od koga je dobio i sertifikat
-montiranje komora za farbanje
-servisiranje i montiranje opreme za reglazu....

grabovac84
29.07.2015, 23:56
Hvala puno na savetu, ispratila sam bas sve detalje, treba mi neko ko ce bar malo da mi pomogne oko mojih nedoumica.
Suprug je vec godinama na poslovima za instaliranje,montiranje i servisiranje kompletne opreme za auto servise.
-Projektovanje i montiranje dizalica(skoro svih svetskih proizvodjaca)
bio je i na obuci proizvodjaca iz Nemacke od koga je dobio i sertifikat
-montiranje komora za farbanje
-servisiranje i montiranje opreme za reglazu....

Zao mi je sto samo savet mogu da vam dam a ne neki konkretan odgovor....pa ne znam evo cekamo da se javi neko ko se mozda malo blize razume u problematiku ..ja sam samo hteo da dam podrsku i da kazem da bi mi bilo bas zao da ne prodjete...imate i lep CN...greota stvarno ako ne prodjete....

miroslavj
29.07.2015, 23:58
I postoji jos puno sitnijih poslova, kao sto su servisiranje pneumatskih pistolja, bazdarenja aparata koji se koriste u servisu, organizacija samog servisa u sklopu firme, nabavka materijala, reklamacije proizvodjacima, obuka novih u servisu, rad u programu oko pratece opreme itd