PDA

View Full Version : Trogodisnja srednja skola


deki123
12.07.2014, 19:01
Da li ima neke sanse da se konkurise za vizu sa samo trogodisnjom srednjom skolom?Nemam dvije godine iskustva upisano u knjizici.Unaprijed hvala na odgovoru.

johnny_nyc
12.07.2014, 20:41
Da li ima neke sanse da se konkurise za vizu sa samo trogodisnjom srednjom skolom?Nemam dvije godine iskustva upisano u knjizici.Unaprijed hvala na odgovoru.

nema, uvjeti su minimalno 4 godišnja završena srednja škola ili 12 godina radnog iskustva, i to ne sva zanimanja.

Igor Lazarevic
22.08.2014, 16:30
Da li mogu da apliciram za zelenu lutriju ako sam zavrsio trogodisnju skolu i imam dve godine radnog iskustva. i da li mogu da apliciram ako se moj posao ne nalazi u kategorijama 4 i 5, Moj posao je operater na liniji, u automobilskoj industriji. Ovde se nalazi spisak zanimanja po kategorijama

http://www.zelenalutrija.com/prijava-na-lutriju/

SRBghost
22.08.2014, 17:14
Da li mogu da apliciram za zelenu lutriju ako sam zavrsio trogodisnju skolu i imam dve godine radnog iskustva. i da li mogu da apliciram ako se moj posao ne nalazi u kategorijama 4 i 5, Moj posao je operater na liniji, u automobilskoj industriji. Ovde se nalazi spisak zanimanja po kategorijama

http://www.zelenalutrija.com/prijava-na-lutriju/

Na zalost, nema sanse. Pise ti u postu iznad tvog. :nene:

skalla
23.08.2014, 20:20
nema, uvjeti su minimalno 4 godišnja završena srednja škola ili 12 godina radnog iskustva, i to ne sva zanimanja.
Sobzirom da ja imam trogodisnju srednju skolu a spremam se da se prijavim na lutriju... sada sam upisao cetvorogodisnju skolu koja traje narednih sest mjeseci sto znaci ako budem izvucen imacu diplomu srednje cetvorogodisnje skole...e sad dali se ja mogu prijaviti na lutriju i navesti moje kvalifikacije koje jos zvanicno nemam dali je to problem za prijavu ili ne?

johnywalker
23.08.2014, 20:25
Sobzirom da ja imam trogodisnju srednju skolu a spremam se da se prijavim na lutriju... sada sam upisao cetvorogodisnju skolu koja traje narednih sest mjeseci sto znaci ako budem izvucen imacu diplomu srednje cetvorogodisnje skole...e sad dali se ja mogu prijaviti na lutriju i navesti moje kvalifikacije koje jos zvanicno nemam dali je to problem za prijavu ili ne?

u TRENUTKU PRIJAVE MORAŠ ispunjavati sve tražene uslove - znači imati završeno 12. godišnje školovanje. Ukoliko nemaš 4 srednje u roku prijave (mjesec dana traje prijava) onda se ne možeš ni prijaviti. možeš se ti prijaviti ali poslije ako te izvuku i kada dođeš na razgovor u ambasadu, lijepo uplatiš bruku para, onda ti onaj na šalteru kaže žao nam je ali diskvalifikovan si. a para nema nazad :)

skalla
23.08.2014, 20:32
Ma onda mi je najbolje kupiti diplomu zar ne ta diploma bude gotova za 10 dana!
Provjeravaju li to oni negdje drug?

johnywalker
23.08.2014, 20:42
Ma onda mi je najbolje kupiti diplomu zar ne ta diploma bude gotova za 10 dana!
Provjeravaju li to oni negdje drug?

ne znam vala kako to ide sa kupovinom diploma i koliko traje :)
oni hoce da vide da imas 12 godina skole i to mora da bude bez prekida...koliko znam vanredno polaganje i ti fazoni ne funkcionisu. kazu da su neke odbili u ambasadi, ALI posto znas engleski dovoljno dobro, napisi email ako hoces ambasadi pa ih pitaj moze li diploma srednje sa vanrednim polaganjem pa ces vidjeti sta ce ti reci.

naravno da provjeravaju. postoji mogucnost kad-tad da ce te skontati. zamisli ovu situaciju: kupiš diplomu, izvuku te na lutriji, odeš u ameriku, 5 godina poslije dobiješ državljanstvo, za 15 godina oni skontaju aha, ovaj nam je slagao da ima školu, ono kupljena diploma i onda ti ponište sve živo i tebe pošalju onda odakle si i došao (ako prije prvo ne odležiš malo u zatvoru). najgore što možeš uraditi jeste da nešto slažeš na prijavi bilo to na prijavi za učešće u lutriji ili poslije kada se formulari popunjavaju.

skalla
23.08.2014, 20:48
Drug ja sam svakako dijete zahvaceno ratom i nisam tokom rata isao u skolu vec sam sekrio po podrumu i pred kraj rata otisao u njemacku tek po povratku sam zavrsio skolu 1998g naravno opet vanredno ne redovno.
Jbg.takva mi sudbina bila i ja to nemogu izmjeniti.
Nego na intervju jel potrebna radna knjizica za prikazati?

mak 2014
23.08.2014, 20:50
ne znam vala kako to ide sa kupovinom diploma i koliko traje :)
oni hoce da vide da imas 12 godina skole i to mora da bude bez prekida...koliko znam vanredno polaganje i ti fazoni ne funkcionisu. Kazu da su neke odbili u ambasadi, ali posto znas engleski dovoljno dobro, napisi email ako hoces ambasadi pa ih pitaj moze li diploma srednje sa vanrednim polaganjem pa ces vidjeti sta ce ti reci.

Naravno da provjeravaju. Postoji mogucnost kad-tad da ce te skontati. Zamisli ovu situaciju: Kupiš diplomu, izvuku te na lutriji, odeš u ameriku, 5 godina poslije dobiješ državljanstvo, za 15 godina oni skontaju aha, ovaj nam je slagao da ima školu, ono kupljena diploma i onda ti ponište sve živo i tebe pošalju onda odakle si i došao (ako prije prvo ne odležiš malo u zatvoru). Najgore što možeš uraditi jeste da nešto slažeš na prijavi bilo to na prijavi za učešće u lutriji ili poslije kada se formulari popunjavaju.
dobro a moze li ono zavrsio si srednu redovno sva 12 godisno skolovanje ali uzeo diplomu posle 10 godina dali je to neki problem

johnywalker
23.08.2014, 20:51
ne treba radna knjižica nigdje. boli ih briga za tim.

ok, kontam. ALI ti ako nemaš 12 godina škole sada na papiru do kraja godine tj. dok bude trajala prijava za lutriju, ti se ne možeš ni prijaviti na lutriju nego možda tek sljedeće godine (ako je ne ukinu do tada jer uveliko rade na tome, samo se još ne mogu dogovoriti :))

mak 2014
23.08.2014, 20:58
ne treba radna knjižica nigdje. boli ih briga za tim.

ok, kontam. ALI ti ako nemaš 12 godina škole sada na papiru do kraja godine tj. dok bude trajala prijava za lutriju, ti se ne možeš ni prijaviti na lutriju nego možda tek sljedeće godine (ako je ne ukinu do tada jer uveliko rade na tome, samo se još ne mogu dogovoriti :))

dobro a moze li ono zavrsio si srednu redovno sva 12 godisno skolovanje ali uzeo diplomu posle 10 godina dali je to neki problem
AKO MOZE NEKO DA ODGOVORI HVALA :-)

johnywalker
23.08.2014, 21:00
dobro a moze li ono zavrsio si srednu redovno sva 12 godisno skolovanje ali uzeo diplomu posle 10 godina dali je to neki problem
AKO MOZE NEKO DA ODGOVORI HVALA :-)

kako to za 10 dobijes 12? to preskakao razrede ili sta? :)

mak 2014
23.08.2014, 21:09
kako to za 10 dobijes 12? To preskakao razrede ili sta? :)

ne zavrsio sam 4 godine srednu skolu ali nisam polagao zavrsni za diplomu otisao sam vojsku kao dobrovolac u 2001 i posle 10 godina sam polagao zavrsni i uzeo diplomu ali ono redvno sam zavsio srednu

skalla
23.08.2014, 21:10
Znaci bitna je validna diploma sa 4 razreda srednje skole
Ok ja sam svakako sve zavrsavao vanredno pa i to.
Vidjecu sta mogu odraditi.
Brate traze nesto od nas a vjeruj mi da ih je 90% nepismeno neznaju niti pisati niti citati
To sam se uvjerio dok sam radio sa njima u Afganistanu

johnywalker
23.08.2014, 21:20
ne znam stvarno. znam samo da su neki pisali da ne može vanredno ali treba se raspitati. ja nisam nigdje pročitao na zvaničnoj stranici da piše da mora biti u kontinuitetu ili da kaže eksplicitno ne može vanredno završena srednja škola. najbolje je pitati - pošalješ email ambasadi i vidiš šta će reći

skalla
23.08.2014, 21:25
Ok hvala ti na tipkanju vidjecu sta ja mogu zavrsiti.
L.P.

Arsenlupn
24.08.2014, 16:47
A mogucnost 3 godine srednje ili 2 godine radnog iskustva u strukama .

Mozeli to neko objasnit

skalla
24.08.2014, 17:39
A mogucnost 3 godine srednje ili 2 godine radnog iskustva u strukama .

Mozeli to neko objasnit

Ja koliko sam citao po forumu kazu da nemoze a danas listajuci stranicu americke ambasade u Sarajevu pise da moze 3 godisnja skola sa 2 godine iskustva u struci
I nisam nigdje nasao da je uslov 4 godisnja skola uslov da bi mogao aplicirati za lutriju.
Ali ovdje raja bolje zna pa prema tome i ja postujem ta pravila!

johnywalker
24.08.2014, 18:07
ne piše nigdje doslovno 4.godišnja škola nego piše 12 godina škole

a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education;

http://travel.state.gov/content/dam/visas/DV-2015-Instructions-Translations/DV_2015_Instructions.pdf


ILI

2 godine radnog iskustva ALI u određenim poslovima. Da li je tvoj posao na listi poslova koji spadaju u ovo katagoriju možeš jednostavno provjeriti na navedenoj stranici.

two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform. The U.S. Department of Labor’s O*Net Online database will be used to determine qualifying work experience.

http://online.onetcenter.org/

skalla
24.08.2014, 18:30
E ovako drug ja sam odlucio da se prijavim sa ovom skolom koju imam pa kud puklo da puklo da nista dalje neganjam stim ako me izvuku i pozovu na interviju ja cu im dati papir sa preporukom i radnim iskustvom od njihove vlade pa ako prodjem prosao sam!
E sad de mi reci sta da upisem kada budem popunjavao formul
Znaci 3 godisnja skola sa polozenim drzavnim ispitom za vozaca motornih vozila!
L.P.

johnywalker
24.08.2014, 18:44
a kako se zove tacno pozicija/funkcija/posao koji si radio 2.5 godine za njih?

skalla
24.08.2014, 19:30
a kako se zove tacno pozicija/funkcija/posao koji si radio 2.5 godine za njih?

Heavy truck driver to sam radio za njih 2.5 godina u afganistanu

johnywalker
24.08.2014, 19:39
Heavy truck driver to sam radio za njih 2.5 godina u afganistanu

nazalost to zanimanje nije dovoljno da bi se kvalifikovao po osnovi zanimanja. Ne znam koji posao trenutno radis ali to iz Afganistana ti se nece brojati.

Evo vidi:

http://www.onetonline.org/link/summary/53-3032.00

Ovdje ti je lijepo pojasnjeno: pod dijelom JOB ZONE - SVP Range mora biti 7 ili veci a taj posao koji si ti radio je 4-6, znaci premalo.

http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/confirm-your-qualifications.html

SRBghost
25.08.2014, 07:35
Skalla, uz svo duzno postovanje, ali sa ovim sa cime sada raspolazes (trogodisnja srednja i radno iskustvo u poslovima sa zonom ispod 7) ne postoji teoretska sansa da ti odobre vizu. Daces pare za lekarski i vizu (a nije malo para) da te posle odbiju, i jos mogu da ti kazu da si lagao na prijavi, sto za sobom povlaci jos ceo niz problema u buducnodsti.... Ne znam sta bih ti rekao. Pokusaj da upises neku visu skolu ili tako nesto....

skalla
25.08.2014, 07:46
Skola je upisana ali nebudite tako sigurni da su ti ljudi toliko pametni kao sto pricate
To su debili nevidjeni i prljavi do bola.
Prijavicu se na lutrinu sa 3godisnjom ili 4godisnjom skolom
Sredicu ja vec nesto!

RiderHD
25.08.2014, 08:25
Nemoj te se uvrijediti,ali ti ljudi da nisu toliko pametni ne bi radili u ambasadi,i odlučivali hoćeš li ući u njihovu zemlju ili ne.

SRBghost
25.08.2014, 09:06
Skola je upisana ali nebudite tako sigurni da su ti ljudi toliko pametni kao sto pricate
To su debili nevidjeni i prljavi do bola.
Prijavicu se na lutrinu sa 3godisnjom ili 4godisnjom skolom
Sredicu ja vec nesto!

Zelim ti puno srece i nadam se da ces uspeti nesto da napravis.

EDIT: Ljudi sa kojima si raio u Afganistanu i ljudi koji rade u ambasadi uopste nisu za poredjenje, ali opet, ko sam ja da ti pametujem.

Nikolaniko
25.08.2014, 10:24
E ovako drug ja sam odlucio da se prijavim sa ovom skolom koju imam pa kud puklo da puklo da nista dalje neganjam stim ako me izvuku i pozovu na interviju ja cu im dati papir sa preporukom i radnim iskustvom od njihove vlade pa ako prodjem prosao sam!
E sad de mi reci sta da upisem kada budem popunjavao formul
Znaci 3 godisnja skola sa polozenim drzavnim ispitom za vozaca motornih vozila!
L.P.

Jel mogu ja da kazem nesto za Dnevnik? :==D:

Prvo da prokomentarisem prethodni post, gde definises Amere kao nepismene idiote, na osnovu tvog iskustva u Afghanistanu. Ovde se slazem samo u jednom delu: Ljudi sa kojima si radio u Afghanistanu jesu bagra i nepismeni... ali zato su i otisli u Afganistan da zarade neku kintu posto takav olos nemoze da zaradi ni za kiflu u Americi. Da su nesto valjali, ostali bi u US i ziveli normalan zivot sa zanimanjem koje imaju. Drugo nemozes ni da ocekujes od kamiondzije koji nezna ni da se potpise niti zna kako da koristi kupatilo osim da ode da radi tamo gde niko drugi nece. Zaista mi je zao sto si imao prilike da radis jedino sa takvim likovima i steknes pogresnu sliku o Amerima.

Ja imam dijametralno razlicit utisak od tvog: I ja sam bio u Afghanistanu, 4 godine, radio sam u project management-u i project controls. Ljudi sa kojima sam radio su svi bili visoko obrazovani ljudi, inzenjeri, manageri, strucnjaci u svojoj sferi interesovanja... Svi oni mrze Afgh i posao na projektima bliskog istoka, ali je njih firma poslala da organizuju i kontrolisu hordu nepismenih radnika koji su videli svoju sansu na takvom projektu :) U firmi u kojoj trenutno radim, opet, 85% njih je visoko obrazovano, programeri, DB administratori i sl... Tako da tvoja konstatacije ne drzi vodu

Ok, sada, sto se tice tvoje namere da se prijavis, pa ako te izvuku da im pokazes neki papiric u obliku zahvalnice isprintan na inkjet printeru u kancelariji kod jedinog pismenog u tvom departmenu, i da ce ljudi u ambasadi momentalno pasti u sevdah i da se onesveste od odusevljenja i zaboraviti na sve Americke zakone i dodeliti ti pocasnu zelenu kartu sa pozlacenim krajevima..... to ce malo teze da se desi. Ako ne ispunjavas uslove koje su zakonom propisani (a vidim da ne ispunjavas) nece niko prekrsiti zakon pa ni da ti je Obama stric. Cak mislim da ih ( reference) nece uopste ni pogledati posto ce te poslati kuci jos u startu i neces ni stici do konzula.

Kako god, ako ne planiras da zavrsis neku visu skolu u medjuvremenu, zalim sto, AKO budes izvucen, prokockaces svoju sansu, ali ces i prokockati priliku nekome kome je ova nagradna igra i namenjena, odnosno, nekome ko ispunjava uslove nagradne igre.

BTW, poceo je KBR opet da regrutuje ljude za projekte na bliskom istoku, mozda bi mogao i tamo da pokusas :)

Pozdrav,

Dragan Dimitrijevic
16.02.2015, 10:24
Pozdrav svima,citao sam na sajtu za prijavu za green card da treba imati cetvorogodisnju srednju skolu,medjutim ja imam zavrsenu trogodisnju skolu i imam zavrsenu prekvalifikaciju takodje trogodisnji smer.Mene sad zanima da li se ja i dalje mogu prijaviti za zelenu lutriju iako nemam zavrsenu cetvorogodisnju skolu?

johnywalker
16.02.2015, 10:39
Ako nemas cetverogodisnju srednju skolu zavrseno onda se ne mozes prijaviti. Jedino ako si zaposlen u nekom poslu koji uspunjava odredjene uslove pa da se preko toga prijavis. Vise detalja o tome mozes naci na stranici dv lutrije. Ili, ako si ozenjen i zena ima cetverogodisnju stednju, onda neka se ona prijavi.

Dragan Dimitrijevic
16.02.2015, 10:45
Pa radim u drzavnoj firmi u Beogradu sad kako bih mogao znati da li na osnovu posla ispunjavam uslove?

Dragan Dimitrijevic
16.02.2015, 11:06
Da li mora cetvorogodisnje skolovanje biti zavrseno redovno ili se racuna i prekvalifikacija?

kreta
16.02.2015, 11:07
Procitaj ovo:

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=972&highlight=trogodisnje+skolovanje

Mozes i da upises neku visu skolu.

Ukucaj na ovom forumu "trogodisnje skolovanje" i izaci ce ti jos nekoliko tema.

SRECNIK
17.02.2015, 11:21
mozes se prijaviti sa trogodisnjom skolom samo ako imas radno iskustvo u poslednjih 5 godina minimum dve godine u struci koj se kod njih na listi rangira sa 7 i vise nekih poena. sve imas na usa ambasadi tj. tamo je link pa o svemu mozes da procitas.

kdragan77
11.05.2015, 09:58
Veliki pozdrav svima. Kada sam se prvi put prijavio tako reci sve informacije sam pronasao na ovom forumu i zahvaljujem se svim clanovima koji pomazu .

Imam nekoliko pitanja

1. Da li je uslov sto se tice obrazovanja neprekidno skolovanje od 12 godina ili zavrsena cetverogodisnja srednja skola u vrijeme podnosenje aplikacije ( prijave za GC )

Nasao sam i jedan i drugi odgovor na forumu da moze diploma o zavrsenoj cetverogodisnjoj skoli (nebitno vanredno ili redovno , posto na diplomi i ne pise da li jedno ili drugo ) u vrijeme podnosenja prijave za GC a cesce je bio odgovor da je potrebno skolovanje u kontinuitetu od 12 godina . Ovo mi je stvarno nedoumica, posto sam upisao drzavni pravni fakultet sa tom diplomom ( naravno uz polaganje prijemnog ispita na faksu)


2. Drugi uslov sto se tice radnog iskustva da li se priznaje kao dokaz dokument ( memorandum) poslodavca o radu ili dokaz iz radne knjizice

Hvala na odgovorima

johnywalker
11.05.2015, 10:23
1. Da li je uslov sto se tice obrazovanja neprekidno skolovanje od 12 godina ili zavrsena cetverogodisnja srednja skola u vrijeme podnosenje aplikacije ( prijave za GC )

uslov za lutriju jeste da u vrijeme prijave ispunjavaš sve uslove. Znači moraš imati završenu 4. godišnju srednju školu u vrijeme prijave. Međutim ako si već upisan na fakultet onda očigledno da ispunjavaš uslove već.


2. Drugi uslov sto se tice radnog iskustva da li se priznaje kao dokaz dokument ( memorandum) poslodavca o radu ili dokaz iz radne knjizice

Trebalo bi biti dovoljno, pod uslovom da struka/posao koji obavljaš ispunjava opet uslove koji se traže a to je da bude u određenoj klasifikaciji. Više informacija o tome imaš ovdje na forumu ili na zvaničnoj stranici lutrije.

markoss
13.07.2015, 14:39
ja imam trogodisnju srednju ali i visu poslovnu koju nisam odmah zavrsio nakon ove srednje, vec je bilo pauza od 4 godine ail je ipak zavrsena, iz ovo imam i radno iskustvo u okvirima poslova koji oni traze job zone 7-8.

hoce li mi praviti problem oko srednje?
sta kao dokaz oko posla koji radim zadnjih 12godina mogu da odnesem iz firme?

pozz

oskark
18.07.2015, 08:33
Ja imam trogodsnju i nakon pauze od godinu dana sam zavrsio visu, pa su mi priznali. Molje mislljenje je da ako ste zavrsili probajte.

Sto se tice radnog iskustva, radna knjizica i ako mozete da dobijete potvrdu od poslodavca da ste radili od tad i tad na tim radnim poslovima.


P.s: Ne znam koji vam je razlog vredjanja medjusobno, mislim da je svako odrastao covek i da je svako svestan rizika koji preuzima prijavljivanjem na lutriju. Ako neko odluciu da proba i da baca pare uzalud to je njegov licni problem, i treba ga pustiti da to uradi. Stvarno ne vidim potrebu da prozivate ikoga.

just my 2 cents
ja imam trogodisnju srednju ali i visu poslovnu koju nisam odmah zavrsio nakon ove srednje, vec je bilo pauza od 4 godine ail je ipak zavrsena, iz ovo imam i radno iskustvo u okvirima poslova koji oni traze job zone 7-8.

hoce li mi praviti problem oko srednje?
sta kao dokaz oko posla koji radim zadnjih 12godina mogu da odnesem iz firme?

pozz

messerschmitt
29.07.2015, 10:04
Pozdrav zanima me isto pitanje ja radim kao prodavač na benzinskoj pumpi skoro 8 godina a isto imam 3-godišnju srednju školu inače supruga se prijavljuje na lutriju ona ima 4-godišnju dva puta se prijavljujemo ali nismo imali sreće no ne odustajemo pa me zanima da li da se i ja mprijavim možda sa tom potvrdom od poslodavca jer 8 godina nije šala ... :blink:

johnywalker
29.07.2015, 11:12
možeš se prijaviti ali ukoliko te izvuku bit ćeš diskvalifikovan jer ne ispunjavaš uslove. Prvo što nemaš četverogodišnju srednju školu a drugo što ni taj posao koji obavljaš ne ispunjava kriterije da bi se kvalifikovao preko posla. Tako da ti preostaje samo da se preko supruge prijaviš i sljedeći put.

Osim toga, iz BiH je prošle godine izvučeno 170ak ljudi od 20.000 prijava. Mene su tek nakon 9 ili 10 puta izvukli. Ipak je to samo lutrija i treba i malo sreće u svemu tome.

grabovac84
27.08.2015, 11:50
Zna li mozda neko slucajno da li se gleda koja srednja skola je zavrsena bez obzira sto je cetvorogodisnja ili je to dovoljan uslov?
Konkretno ja sam zavrsio srednju Bogosloviju....dakle cetiri godine i upisao normalno fakultet nakon toga pa me zanima zna li neko gleda li se to...da ne bude tipa sta ce nam ovaj sa Bogoslovijom?
Citao sam na nekim sajtovima da npr u Albaniji ne priznaju sve srednje skole....doduse njihov sistem obrazovanja je malo cudan ali opet bilo bi dobro znati?
Bezveze mi da smaram ambasadu sa ovim pitanjem pa ako neko mozda zna odgovor?

voja82
27.08.2015, 12:24
Zna li mozda neko slucajno da li se gleda koja srednja skola je zavrsena bez obzira sto je cetvorogodisnja ili je to dovoljan uslov?
Konkretno ja sam zavrsio srednju Bogosloviju....dakle cetiri godine i upisao normalno fakultet nakon toga pa me zanima zna li neko gleda li se to...da ne bude tipa sta ce nam ovaj sa Bogoslovijom?
Citao sam na nekim sajtovima da npr u Albaniji ne priznaju sve srednje skole....doduse njihov sistem obrazovanja je malo cudan ali opet bilo bi dobro znati?
Bezveze mi da smaram ambasadu sa ovim pitanjem pa ako neko mozda zna odgovor?

Koliko sam ja upucen nebitno je koju si srednju zavrsio, bitno da je cetvorogodisnji smer.

grabovac84
27.08.2015, 16:57
Evo nasao sam nesto vezano za skolu.....
http://www.immihelp.com/immigration/high-school-diploma-equivalents.html

Gromacha
04.09.2015, 01:20
Meni je supruga izvucena i ima SSS Trgovacko-tekstilne srednje skole. Na svjedodzbi joj pise 4.supanj srednje strucne spreme koji je obavljen u 3 i pol god. Znaci 4. razred srednje skole je zavrsila u Martu a ne u Junu kako je uobicajeno. Takva je tada bila srednja skola. Znaci ima 11 i pol god. redovnog skolovanja. Malo me strah da to nece biti dovoljno na intervjuu. Dali netko ima takvog iskustva da podjeli, hvala.

SRBghost
04.09.2015, 15:22
Ako na diplomi pise 4. stepen/razred onda nemas cega da se plasis. To je to.

Gromacha
04.09.2015, 17:22
Da, pise 4. stupanj ali i da je zavrseno u 3 i pol god. sto znaci da ima 11.i pol god. pa sam zabrinut da nam u KCC-u nedaju datum jer nezadovoljava uvjet od 12 god. Nadam se da panicim bezveze ali opet..

ofcaparkingdom
04.09.2015, 19:02
Ja imam 3 godisnju srednju skolu,a posao mi je pet groomer koji radim nekih 6,5 god i posao knjigovodje za male obrte koji radim neke 3 godine.Iskreno sve sam precesljala sto se tice uslova i nijedan neispunjavam ali ja idem do kraja pa sta bude.Uzdam se u dragog Boga i malo srece.
Imam sestru koja zivi u USA i nikoga vise,i zaista bi volila da konacno budemo zajedno.

SRBghost
10.09.2015, 21:00
Na zalost, ni dragi Bog ti ne moze pomoci sa ovim. Pravila je jako malo i krajnje su jasna. Na zalost, ne ispunjavas ni jedno. Jedino sto je izvesno je da nekome uskracujes sansu za boljim zivotom...

margos13
10.09.2015, 21:48
Nažalost, sa trogodišnjom školom nećeš dobiti vizu, to je potvrđeno bezbroj puta do sada, i džaba ti što se moliš ili uzdaš u boga ili slično. Evo ti i najnovija informacija iz septembra ove godine (za DV 2015):
Poznajem jednog dečka sa trogodišnjom školom koji je izvučen na lutriji za DV 2015 i prošle nedelje je išao u na intervju u ambasadu u Beogradu. Taj dečko je imao trogodišnju školu, ali je imao i papire kojim je dokazao da poseduje odgovarajuće radno iskustvo i odgovarajućeg zanimanja (dve godine iskustva u poslednjih 5 godina). Konzul koji ga je intervjuisao nije mu priznao celo radno iskustvo jer je jedan period radio na crno i taj rad mu nije bio upisan u našu radnu knjižicu. Ukupno radno iskustvo (u poslednjih 5 godina) nakon što su mu odbili to radno iskustvo koje nije bilo upisano u radnu knjižicu, bilo je manje od dve godine. Rečeno mu je da nije ispunio uslov ni školom, ni radnim iskustvom, pa je epilog bio tužan i šokantan za njega, tj. viza mu nije odobrena. Prethodno je platio troškove za lekarski pregled i vizu u ambasadi ($150 + $330) i taj novac mu neće biti refundiran. Dečko koga ovde pominjem je takođe na ovom forumu i možda će napisati svoje iskustvo sa intervjua (kada se oporavi od šoka i razočarenja od prošle nedelje).
S' obzirom da imaš rođenu sestru u Americi, bolje je da ona podnese peticiju za tebe. Jeste da se za imigrantsku vizu čeka duže od 10 godina nakon podnošenja peticije od brata ili sestre, ali tako bar imaš neku šansu da dobiješ zelenu kartu (za 10-13 godina od dana nakon što tvoja sestra podnese peticiju za tebe). Sa trogodišnjom školom nemaš baš nikakvu šansu za zelenu kartu preko lutrije i samo ćeš baciti novac za lekarski pregled i platiti $330 po osobi za vizu (a na intervjuu u ambasadi će da te odbiju za zelenu kartu). Taj novac nećeš moći da refundiraš. Da sam na tvom mestu ja ne bih išao dalje u proces dobijanja zelene karte, ali odluka je samo tvoja i možeš ti da se trudiš da ne čuješ i ne vidiš nikoga i ništa što ukazuju i pokazuju na neoborive činjenice, i pokušaj dobiti zelenu kartu (ako imaš novca za bacanje ili slično). Voleo bih da ti dokažeš suprotno i da dobiješ zelenu kartu, no bojim se (tj. znam) da nećeš uspeti. U svakom slučaju, želim ti sreću.

markoss
11.09.2015, 11:58
ja imam isto trogodisnju srednju ali i visu poslovnu bachelor doduse sa pauzom od 3 4 godine posle srednje, valjda je to ok?

Marija18888
14.09.2015, 20:43
Pozdrav svima, znam da za prijavu treba zavrsena cetverogodisnja skola, zato cemo muz i ja napraviti dvije odvojene prijave (ja imam cetverogodisnju). On ima trogodisnju ALI ima dovoljno radnog iskustva kao Automehanicar, u Hrvatskoj ali i Kanadi. Takodjer ima i Kanadski certifikat Red Seal, kao Journeyman Mechanic. Mislite li da se oboje trebamo prijaviti s obzirom na njegovo iskustvo i kvalifikacije, ili da se samo ja prijavim. Hvala unaprijed :)

grabovac84
14.09.2015, 22:55
Pozdrav svima, znam da za prijavu treba zavrsena cetverogodisnja skola, zato cemo muz i ja napraviti dvije odvojene prijave (ja imam cetverogodisnju). On ima trogodisnju ALI ima dovoljno radnog iskustva kao Automehanicar, u Hrvatskoj ali i Kanadi. Takodjer ima i Kanadski certifikat Red Seal, kao Journeyman Mechanic. Mislite li da se oboje trebamo prijaviti s obzirom na njegovo iskustvo i kvalifikacije, ili da se samo ja prijavim. Hvala unaprijed :)

Samo se ti prijavi da nebi doslo do toga da ga izvuku a on ne ispunjava uslove....imas lepo objasnjeno koje poslove prihvataju tako da pogledaj tamo....taj njegov posao sigurno nije u skali koju traze....tako da se prijavi sama i nadaj se da te izvuku....puno srece....:grin:

Marija18888
15.09.2015, 15:52
Samo se ti prijavi da nebi doslo do toga da ga izvuku a on ne ispunjava uslove....imas lepo objasnjeno koje poslove prihvataju tako da pogledaj tamo....taj njegov posao sigurno nije u skali koju traze....tako da se prijavi sama i nadaj se da te izvuku....puno srece....:grin:

Hvala puno na odgovoru, onda cu se samo ja prijaviti pa sto bude. :) Pogledala sam na onoj stranici i pise taj SVP range 6.0 - 7.0., tako da nista od toga.

OrangeCloud
19.09.2015, 01:13
Pozdrav svima. Mene interesuje da li se uzima u obzir više i visoko obrazovanje nakon srednje? Dakle, ako je neko završio trogodišnju srednju, pa nakon pauze od godinu dana upisao i završio višu i specijalističke studije, da li to zadovoljava kriterijume? Po logici bi trebalo da se računa najviše stečeno obrazovanje, a ne da kriterijum bude samo četvorogodišnja srednja.

margos13
19.09.2015, 02:02
Pozdrav svima. Mene interesuje da li se uzima u obzir više i visoko obrazovanje nakon srednje? Dakle, ako je neko završio trogodišnju srednju, pa nakon pauze od godinu dana upisao i završio višu i specijalističke studije, da li to zadovoljava kriterijume? Po logici bi trebalo da se računa najviše stečeno obrazovanje, a ne da kriterijum bude samo četvorogodišnja srednja.

Na ovo pitanje odgovoreno je bezbroj puta do sada i to od strane ljudi koji su dobili zelene karte, a školovali su se kao i ti, u trogodišnjim srednjim školama, pa pravili pauze između srednje i više, pa završavali višu, itd...
Da, uzima se u obzir. Ako ste zavšili višu školu vi zadovoljavate kriterijum oko minimuma obrazovanja (pauzirali ste jednu godinu, ali to je nebitno).

messerschmitt
19.09.2015, 11:25
Ja imam 8 godina radnog iskustva kao radnik na benzinskoj pumpi ali imam samo trogodišnju završenu kao bravar ... Supruga ima 4 godišnju tako da ja neću rizikovati neka se ona prijavi i ona bude nosioc prijave

krempita
19.09.2015, 11:51
Moj suprug je zavarivac sertifikovani,15 godina iskustva u struci ali je njegovo zanimanje nazalost u 3 kategoriji.Ne bih bas rizikovala da ga izvuku pa da ne prodje,pojela bih se ziva.

OrangeCloud
19.09.2015, 13:30
Na ovo pitanje odgovoreno je bezbroj puta do sada i to od strane ljudi koji su dobili zelene karte, a školovali su se kao i ti, u trogodišnjim srednjim školama, pa pravili pauze između srednje i više, pa završavali višu, itd...
Da, uzima se u obzir. Ako ste zavšili višu školu vi zadovoljavate kriterijum oko minimuma obrazovanja (pauzirali ste jednu godinu, ali to je nebitno).

Na ovoj temi nisam pronašla odgovor, zato sam bila slobodna da postavim pitanje, tako da nema potrebe da se dodatno naglašava kako se bezbroj puta odgovaralo na tu temu. Nisam došla da spamujem već da se informišem, a tome valjda forumi služe. Hvala u svakom slučaju na odgovoru. Pozdrav

margos13
21.09.2015, 05:09
Na ovoj temi nisam pronašla odgovor, zato sam bila slobodna da postavim pitanje, tako da nema potrebe da se dodatno naglašava kako se bezbroj puta odgovaralo na tu temu. Nisam došla da spamujem već da se informišem, a tome valjda forumi služe. Hvala u svakom slučaju na odgovoru. Pozdrav

Ok, možda sam malo nervozno reagovao, i izvinjavam se zbog toga. Sećam se da je ove godine bilo pitanja i dilema u više postova vezano za zadovoljenje kriterijuma ako postoji pauza između trogodišnje srednje škole i više škole, a onda je nekoliko ljudi potvrdilo da su dobili zelene karte sa sličnim situacijama pauziranja između srednje i više (postovi o tome su pisani ove 2015. godine). Moguće je da ti postovi nisu postavljeni ovde i pod ovom temom, već u nekim drugim temama (ne sećam se). Sećam se da postoje potvrde ljudi sa ovakvim situacijama u školovanju da su dobili zelene karte i da je bilo sve ok. Postojala je dilema u vezi ovoga, a nakon tih potvrda, više nema dileme. Ako ste završili višu školu, zadovoljavate kriterijum (i nema veze da li ste pauzirali ili ne).

Sa druge strane, ako posle III stepena, vanredno završite 4. godinu i steknete IV stepen (vanredno), nećete zadovoljiti kriterijum za vizu (pre par dana u jednoj grupi na fb-u, pročitao sam komentar osobe koji je nedavno napisan, i čovek je u komentaru potvrdio da je imao baš takav slučaj i da je bio izvučen u DV 2014 i da je odbijen za vizu - imao je III stepen, pa vanredno završio 4. godinu za IV stepen).
Tvoj slučaj je ok i nemaš razloga za brigu. Želim ti sreću, pozdrav...

kdragan77
21.09.2015, 08:16
Ok, možda sam malo nervozno reagovao, i izvinjavam se zbog toga. Sećam se da je ove godine bilo pitanja i dilema u više postova vezano za zadovoljenje kriterijuma ako postoji pauza između trogodišnje srednje škole i više škole, a onda je nekoliko ljudi potvrdilo da su dobili zelene karte sa sličnim situacijama pauziranja između srednje i više (postovi o tome su pisani ove 2015. godine). Moguće je da ti postovi nisu postavljeni ovde i pod ovom temom, već u nekim drugim temama (ne sećam se). Sećam se da postoje potvrde ljudi sa ovakvim situacijama u školovanju da su dobili zelene karte i da je bilo sve ok. Postojala je dilema u vezi ovoga, a nakon tih potvrda, više nema dileme. Ako ste završili višu školu, zadovoljavate kriterijum (i nema veze da li ste pauzirali ili ne).

Sa druge strane, ako posle III stepena, vanredno završite 4. godinu i steknete IV stepen (vanredno), nećete zadovoljiti kriterijum za vizu (pre par dana u jednoj grupi na fb-u, pročitao sam komentar osobe koji je nedavno napisan, i čovek je u komentaru potvrdio da je imao baš takav slučaj i da je bio izvučen u DV 2014 i da je odbijen za vizu - imao je III stepen, pa vanredno završio 4. godinu za IV stepen).
Tvoj slučaj je ok i nemaš razloga za brigu. Želim ti sreću, pozdrav...
E na ovo pitanje o vanrednom 4, stepenu cu odgovoriti na ovom forumu LICNO za 20 dana , posto imam takav slucaj. Nisam uvjeren da je to tako posto na njihovom sajtu pise ekvivalent 12 godisnjeg skolovanja a ne kontinuitet skolovanja.
Ako moze link grupe na faceboku na facebooku da vidim gdje to pise?
Pisao sam email i ambasadi u Sarajevu i Beogradu pitao za moj slucaj i dobio odgovor iz Bg da ne ispunjavam uslov a ambasada u SA me uputila na neke linkove.
Fakultet upisao sa tom diplomom i nikada nisam imao problema ali sada ce to biti problem ali necu jos dugo cekati na odgovor.

pelcer224
21.09.2015, 08:50
Sta znaci fakultet upisao sa tom diplomom? Jesi li zavrsio fakultet ili nisi (najvece obrazovanje ostalo vanredno 4. razred)?

kdragan77
21.09.2015, 08:54
Sta znaci fakultet upisao sa tom diplomom? Jesi li zavrsio fakultet ili nisi (najvece obrazovanje ostalo vanredno 4. razred)?
Nisam zavrsio fakultet Ali opet ne vidim razlog odbijanja.

margos13
21.09.2015, 10:41
E na ovo pitanje o vanrednom 4, stepenu cu odgovoriti na ovom forumu LICNO za 20 dana , posto imam takav slucaj. Nisam uvjeren da je to tako posto na njihovom sajtu pise ekvivalent 12 godisnjeg skolovanja a ne kontinuitet skolovanja.
Ako moze link grupe na faceboku na facebooku da vidim gdje to pise?
Pisao sam email i ambasadi u Sarajevu i Beogradu pitao za moj slucaj i dobio odgovor iz Bg da ne ispunjavam uslov a ambasada u SA me uputila na neke linkove.
Fakultet upisao sa tom diplomom i nikada nisam imao problema ali sada ce to biti problem ali necu jos dugo cekati na odgovor.

Naravno da može, poslaću ti link, ali da bi pročitao to moraš se prethodno učlaniti u tu grupu na fb-u (tj. moraš se prijaviti, pa sačekati da ti neko od admina odobri prijem u grupu) . Da ne bude da reklamiram neke grupe na fb-u ili slično, i da bih izbegao da se ovde javno i bez njegove dozvole ovde vide ime i prezime tog čoveka, poslaću ti link grupe u privatnoj poruci, kao i neke printscreen-ove šta je čovek napisao (da možeš da pročitaš to, i pre nego što ti admini odobre prijem u grupu).

I konačno, možeš i da kontaktiraš tog čoveka privatnom porukom na fb-u, pa ga pitaj o svim detaljima na intervju, itd...Čovek je u 2 komentara potvrdio ovo što sam naveo (i pošto nije zadovoljio kriterijum, njemu nije odobrena viza, pa vize nisu dobili ni njegova žena, ni deca - prethodno je platio sve takse i lekarske preglede, ali je napisao, parafraziram: da mu nije žao zbog tog bačenog novca, jer mu je vreme dok je čekao bilo najsrećnije vreme, i da se svsve što je napisao, itd...
Osim ovog slučaja, videćeš komentare i drugog čoveka koji je takođe odbijen na intervjuu, i to u septembru ove godine (bila je izvučena njegova supruga, a supruga je imala 3. stepen, pa je pokušavala da dokaže da poseduje dve godine iskustva u visokostručnim poslovima, ali nije uspela i cela porodica je odbijena).

kdragan77
21.09.2015, 11:56
Evo sada sam poslao zahtjev za grupu a vidio sam i tvoje poruke koje su me malo razocarale ali jos postoji nada :) . Jos 20 dana pa cu znati , znam da trebam dati lovu ali spreman sam posto ovakva sansa se tesko moze ponoviti. Da sam znao da postoji taj uslov "redovno u kontinuitetu skolovanje " ne bih se ni prijavljivao i dovodio u ovakvu situaciju. Sve je ovo diskreciono pravo konzula koliko se meni to cini ali dobro

vanjaiigor
30.09.2015, 11:25
Da li mi neko može odgovoriti ima li svrhe aplicirati - mesar, zanat je u pitanju, 15 godina radnog iskustva u struci? Hvalaaa

Gromacha
30.09.2015, 18:05
Mislim da ti nije bitno koje je zanimanje. Uvjet ti je srednja skola 4. stupanj (minimalno) i da nisi nikad kaznjavan( u smislu da nisi bio osudivan za neko kazneno djelo).

margos13
30.09.2015, 19:40
Da li mi neko može odgovoriti ima li svrhe aplicirati - mesar, zanat je u pitanju, 15 godina radnog iskustva u struci? Hvalaaa

vanjaiigor,
nažalost, nema nikave svrhe da se prijavljuješ sa III stepenom i sa iskustvom na poslovima mesara. Možeš imati i 50 godina iskustva, ali poslovi mesara svrstani su u zoni 2 poslova, a zahteva se iskustvo u poslovima iz zone 4 ili 5.

Pogledaj link za posao mesara:
http://www.onetonline.org/link/summary/51-3021.00

Možeš pronaći i slične poslove, ali svi ti poslovi nalaze se u zonama 1 i 2 (a, to ne zadovoljava).

Mrs.Ryan
01.10.2015, 12:27
zahteva se iskustvo u poslovima iz zone 4 ili 5.


Na jednom forumu nadjoh da se uz treci stepen boduju samo poslovi SEDME grupe, pa mi sada ovo nije jasno?
Gde mogu da vidim koji poslovi ispunjavaju uslov za lutriju?
I sta je potrebno od dokumenata da se to dokaze?

mikiSA
01.10.2015, 13:42
Requirement #2:
Each DV applicant must meet the education/work experience requirement of the DV programby having either:
at least a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12 year course of formal elementary and secondary education;
OR
two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform. The U.S. Department of Labor’s O*Net Online database will be used to determine qualifying work experience.

http://www.onetonline.org evo link, potrazi svoj posao, pri kraju stranice imas summary, gdje pise zona i SVP range. Moras imati zonu 4 ili 5, range 7 ili vise


6.
What occupations qualify for the DV program?
The U.S. Department of Labor’s (DOL) O*Net OnLine database will be used to determine qualifying work experience. The O*Net OnLine database categorizes job experience into five “job zones.” While many
occupations are listed on the DOL website, not all occupations qualify for the DV program. To qualify for a DV on the basis of your work experience, you must have, within the past five years, two years of experience in an
occupation classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher.
If you do not meet the requirements for education or work experience, your entry will be disqualified at the time of your visa interview, and no visas will be issued to you or any of your family members.
7.
How can I find the qualifying DV occupations in the Department of Labor’s
O*Net OnLine database? When you are in O*Net OnLine , follow these steps to determine if your occupation qualifies:
1.
Under “Find Occupations” select “Job Family” from the pull down menu;
2.
Browse by “Job Family,”make your selection, and click “GO”;
3.
Click on the link for your specific occupation; and
4.
Select the tab “Job Zone” to find the designated Job Zone number and Specific Vocational Preparation (SVP) rating range.
As an example, select Aerospace Engineers. At the bottom of the Summary Report for Aerospace Engineers, under the Job Zone section, you will find the designated Job Zone 4, SVP Range, 7.0 to < 8.0.
Using this example, Aerospace Engineering is a
qualifying occupation.

mikiSA
01.10.2015, 16:57
Jos da dodam, velika vecina se prijavljuje preko obrazovanja (ta famozna srednja skola), malo ljudi ide preko posla jer je vecini tesko dokazati da ima to iskustvo radno. Ja sam mogla na oba nacina (vidi na onoj stranici librarian), ali da se ne bih peglala isla sam preko obrazovanja.

Mrs.Ryan
01.10.2015, 17:02
Hvala puno, pogledacu sve.
Imam jos jedno pitanje, da li u obzir dolazi i volontiranje u nekom od dobro kotiranih poslova?
Ili je uslov da je uteftereno u radnu knjizicu? Kako im uopste dokazati da postoji radno iskustvo?

adis1996
02.10.2015, 05:56
Nisam zavrsio fakultet Ali opet ne vidim razlog odbijanja.

de vidi bogati ako te odbiju javi mi..
ja zavrsavam vanrednu 4god u junu tako da mi se neda rizikovati sa prijavom dok ne vidim kakva je situacija...

margos13
02.10.2015, 15:14
Na jednom forumu nadjoh da se uz treci stepen boduju samo poslovi SEDME grupe, pa mi sada ovo nije jasno?
Gde mogu da vidim koji poslovi ispunjavaju uslov za lutriju?
I sta je potrebno od dokumenata da se to dokaze?


Odgovor i objašnjenje (i linkove) već ti je dao mikiSA. Potvrđujem to što je mikiSA napisao, dakle potrebno je iskustvo u poslovima iz zone 4 ili 5, a SVP rang posla mora biti veći od 7.

Mrs.Ryan
02.10.2015, 15:51
Odgovor i objašnjenje (i linkove) već ti je dao mikiSA. Potvrđujem to što je mikiSA napisao, dakle potrebno je iskustvo u poslovima iz zone 4 ili 5, a SVP rang posla mora biti veći od 7.

Rang mora biti veci od sedam ili sedam i veci? (da li rang 7 dolazi u obzir)
MikiSA rece rang 7 i vise pa ja proveravam za svaki slucaj :)

Zna li neko da li volontiranje dolazi u obzir ako postoje dokazi da je osoba volontirala i ima iskustva u odredjenim poslovima?

miroslavj
02.10.2015, 17:20
Rang mora biti veci od sedam ili sedam i veci? (da li rang 7 dolazi u obzir)
MikiSA rece rang 7 i vise pa ja proveravam za svaki slucaj :)

Zna li neko da li volontiranje dolazi u obzir ako postoje dokazi da je osoba volontirala i ima iskustva u odredjenim poslovima?

I nas iste brige muce, mislim da bi Zana bila od velike pomoci ali se ne javlja. Ja bi da stupimo u kontakt ako zelis pa da razmenimo pricu oko nastale
situacije

miroslavj
02.10.2015, 17:25
Jos da dodam, velika vecina se prijavljuje preko obrazovanja (ta famozna srednja skola), malo ljudi ide preko posla jer je vecini tesko dokazati da ima to iskustvo radno. Ja sam mogla na oba nacina (vidi na onoj stranici librarian), ali da se ne bih peglala isla sam preko obrazovanja.

Izvini nisam bas dobro razumela, koja je to stranica, na kom sajtu.
Hvala!

mikiSA
02.10.2015, 18:28
http://www.onetonline.org
ukucaj librarian i vidi opis
onda ukucaj svoj posao i vidi opis (obrati paznju na zone i range)

Mrs.Ryan
02.10.2015, 19:08
I nas iste brige muce, mislim da bi Zana bila od velike pomoci ali se ne javlja. Ja bi da stupimo u kontakt ako zelis pa da razmenimo pricu oko nastale
situacije

Moze, javi se privatnom porukom. :)
Ja i dalje ne razumem sta treba da vidimo na librarian. To su poslovi gde se prihvata volontiranje ili sta? Stvarno mi nije jasno. :blink:

miroslavj
02.10.2015, 20:52
http://www.onetonline.org
ukucaj librarian i vidi opis
onda ukucaj svoj posao i vidi opis (obrati paznju na zone i range)

Hvala puno! Pokusacu da se snadjem pa se javljam. Pozz

miroslavj
02.10.2015, 20:56
Poslala sam p.poruku. moram da sednem i procesljam sve u vezi tih zanimanja.

margos13
03.10.2015, 00:04
Rang mora biti veci od sedam ili sedam i veci? (da li rang 7 dolazi u obzir)
MikiSA rece rang 7 i vise pa ja proveravam za svaki slucaj :)

Zna li neko da li volontiranje dolazi u obzir ako postoje dokazi da je osoba volontirala i ima iskustva u odredjenim poslovima?


Izvinjavam se na grešci, SVP rang mora biti 7 ili veći (SVP rang 7 je prihvatljiv). Evo dole sam kopirao deo uputstva za DV 2017 u vezi ovoga.


6. What occupations qualify for the DV program?

The U.S. Department of Labor’s (DOL) O*Net OnLine database will be used to determine qualifying work experience. The O*Net OnLine database categorizes job experience into five “job zones.” While many occupations are listed on the DOL website, not all occupations qualify for the DV program. To qualify for a DV on the basis of your work experience, you must have, within the past five years, two years of experience in an occupation classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher.

mikiSA
03.10.2015, 00:14
Moze, javi se privatnom porukom. :)
Ja i dalje ne razumem sta treba da vidimo na librarian. To su poslovi gde se prihvata volontiranje ili sta? Stvarno mi nije jasno. :blink:

To je primjer posla koji odgovara zoni 4 ili 5, svp range 7 ili vise.
Kad nadjes svoj posao u toj onet bazi kako se vec zove i ako odgovara zoni 4 ili 5, svp range 7 ili vise. onda tehnicki mozes i preko radnog iskustva proci.

Da bi to uradila moras dokazati da si radila posao koji ti je dat u opisu tvog zanimanja iz te baze, znaci ja sam mogla donijeti ugovore o radu i opise svog radnog mjesta, zajedno sa radnom knjizicom gdje mi je upisano radno iskustvo u tom poslu /bibliotekar u trajanju od bar dvije godine u zadnjih pet godina. Nadam se da ti je sad malo jasnije.

Mrs.Ryan
03.10.2015, 07:01
To je primjer posla koji odgovara zoni 4 ili 5, svp range 7 ili vise.
Kad nadjes svoj posao u toj onet bazi kako se vec zove i ako odgovara zoni 4 ili 5, svp range 7 ili vise. onda tehnicki mozes i preko radnog iskustva proci.

Da bi to uradila moras dokazati da si radila posao koji ti je dat u opisu tvog zanimanja iz te baze, znaci ja sam mogla donijeti ugovore o radu i opise svog radnog mjesta, zajedno sa radnom knjizicom gdje mi je upisano radno iskustvo u tom poslu /bibliotekar u trajanju od bar dvije godine u zadnjih pet godina. Nadam se da ti je sad malo jasnije.

Jasno :)
Skontala sam za zone i rang ali nisam znala da si ti librarian pa me to bunilo. Hvala.

Jos me interesuje da li se kao dokaz iskustva mora priloziti radna knjizica, ili i potvrde o volontiranju dolaze u obzir?

JelenaX
03.10.2015, 08:01
Ima na sajtu ambasade da procenu kvalifikacija na osnovu posla donosi isključivo konzul u toku intervjua. Zato je to vrlo neizvesno. Po meni, iz radne knjižice baš i ne može da se dokaže iskustvo jer tamo stoji šta je završeno od škole i ime poslodavca. A šta je neko radio u firmi, to se ne vidi.

majabobi
03.10.2015, 11:04
Pozdrav
Imao bih pitanje u vezi obrazovanja, jer ne znam kako se to tamo gleda i kako se svrstava i da li je dovoljno obrazovanje za prijavu.
Zavrsio sam trogodisnju srednju skolu 1998 godine, sto je 11 godina obrazovanja i III stepen strucne spreme kod nas u Srbiji. da bi potom 2003 godine upisao specijalizaciju koju sam zavrsio 2004. godine, i stekao V stepen strucne spreme. Specijalizacija ima svoju zvanicnu diplomu nije interna. Upisano mi je cak i u radnoj knjizici kao dodatno obrazovanje.
moje pitanje je da li moje obrazovanje se i dalje tretira samo kao trogodisnja skola ili 11 godina obrazovanja, ili se tretira kao nesto vise od toga. jer ja tamo ne mogu da nadjem nista sto me upucuje na V stepen strucnosti.
hvala vam u napred

voja82
03.10.2015, 16:51
Pozdrav
Imao bih pitanje u vezi obrazovanja, jer ne znam kako se to tamo gleda i kako se svrstava i da li je dovoljno obrazovanje za prijavu.
Zavrsio sam trogodisnju srednju skolu 1998 godine, sto je 11 godina obrazovanja i III stepen strucne spreme kod nas u Srbiji. da bi potom 2003 godine upisao specijalizaciju koju sam zavrsio 2004. godine, i stekao V stepen strucne spreme. Specijalizacija ima svoju zvanicnu diplomu nije interna. Upisano mi je cak i u radnoj knjizici kao dodatno obrazovanje.
moje pitanje je da li moje obrazovanje se i dalje tretira samo kao trogodisnja skola ili 11 godina obrazovanja, ili se tretira kao nesto vise od toga. jer ja tamo ne mogu da nadjem nista sto me upucuje na V stepen strucnosti.
hvala vam u napred
Na ovom linku http://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2017-Instructions-Translations/DV-2017%20Instructions%20and%20FAQs.pdf#page9 pod tackom 5 mozes naci zahteve sto se tice skolovanja. Koliko ja shvatam moras imati 12 godina skolovanja u kontinuitetu.

majabobi
03.10.2015, 19:28
da ali sto se tice 5og stepena obrazovanja, ne moze u kontinuitetu, jer za specijalizaciju i polaganja specijalistickih ispita moras da ispunis uslov o zavrsenoj srednjoj skoli 3 ili 4 godine, i minimalno 2 godine radnog iskustva u kontinuitetu u okviru stecene struke. pa posle toga tek mozes da upises specijalizaciju.
Malo mi je za neverovati da je kod nas 5i stepen izmedju srednje i vise skole, a da se tamo to tretira kao srednja skola bez diplome ili ti 11 godina skolovanja.

Arsenlupn
04.10.2015, 10:10
Nemogu naci u listi
Handler of construction machinery i kojoj zoni pripada. ako moze pomoc.

Mrs.Ryan
04.10.2015, 10:23
Nemogu naci u listi
Handler of construction machinery i kojoj zoni pripada. ako moze pomoc.

Sta tacno radis?
Da li se ovde pronalazis?
http://www.onetonline.org/link/summary/47-2061.00

Arsenlupn
04.10.2015, 10:27
rukovaoc gradjevinski masina bageri viljuskari itd sve masine

Mrs.Ryan
04.10.2015, 10:45
Udji na link koji sam ti gore stavila, pa u search ukucaj svoje zanimanje, pogledaj opise... Ja sam gledala, ali sva zanimanja su SVP Range (4.0 to < 6.0), sto znaci da ne zadovoljavaju uslov.

Arsenlupn
04.10.2015, 11:22
Vidim da neispunjavam nasao sam slicno. A kako dokazati tu struku koja recimo prolazi dali se upisuje u radnu knjizicu pa to nosim kao dokaz ili neki papir iz firme da recimo radim taj posao

ztp
04.10.2015, 22:57
Dragi forumaši,
moja situacija je malo ''kompleksna'' oko školovanja i posla pa Vas najljubaznije molim za mišljenje, da li imam mogućnost da apliciram za GC i ako da šta izabrati kao najbolje rješenje :(
Školovanje:
1. Srednja ekonomska škola (4 godine) s tim što su mi u jednom svjedočanstvu upisali ''vanredno''. Zbog ratnih dejstava bili smo spriječeni pohadjati nastavu (4 godine srednje škole pa četiri svjedočanstva). Srednju školu sam završila 1995.godine. Tada nisu uopšte izdavali diplome, dobiješ ta četiri svjedočanstva i to je to (vjerovatno opet zbog rata).
2. Na Visokoškolskoj ustanovi 2006-te god. upisala sam Višu poslovnu školu. Kao dokaz predala sam ta četiri svjedočanstva i to je bilo doboljno. Studij je trajao dvije godine i poslije toga dobila sam diplomu za te dvije godine studiranja. Diplomu dobila 2009-te godine.
3. Na drugoj Viskoškolskoj ustanovi 2009-te godine upisujem treću godinu studija. Tu sam polagala razliku predmeta za prethodne dvije godine i nastavila studirati treću godinu. Poslije te treće godine studija dobila sam diplomu ''Diplomirani ekonomista - smjer berze i finansijska tržišta sa 180 ECTS'').

Posao:
Radim mnogo godina kao knjigovodja/računovodja. Od 2005 godine samostalno sastavljam finansijske izvještaje u firmama u kojim sam bila zaposlena. Od 2010 do marta ove godine radila sam u multinacionalnoj kompaniji sa opisom radnog mjesta ''računovodja'' a poslije toga kao ''certifikovani računovodja''. Prošle godine dobila sam i certifikat i licencu za certifikovanog računovodju (od nadležnog tijela, Saveza Računovodja i Revizora).

Nikada ranije nisam učila engleski, tek u posljednje vrijeme savladala sam osnove i uporna sam, učim.

S toga, molim sve ljude dobre volje da mi daju savjet? Da li imam osnova da apliciram za GC? Voljela bih ako ima osnova da to bude škola... Ako ne, da li moje zanimanje može biti osnov za aplikaciju (poznat mi je sajt za provjeru zanimanja, ali iskreno ne snalazim se na tom sajtu baš najbolje).

Izvinite što toliko odužih pa eto.....unaprijed hvala :)

margos13
05.10.2015, 00:07
Dragi forumaši,
moja situacija je malo ''kompleksna'' oko školovanja i posla pa Vas najljubaznije molim za mišljenje, da li imam mogućnost da apliciram za GC i ako da šta izabrati kao najbolje rješenje :(
Školovanje:
1. Srednja ekonomska škola (4 godine) s tim što su mi u jednom svjedočanstvu upisali ''vanredno''. Zbog ratnih dejstava bili smo spriječeni pohadjati nastavu (4 godine srednje škole pa četiri svjedočanstva). Srednju školu sam završila 1995.godine. Tada nisu uopšte izdavali diplome, dobiješ ta četiri svjedočanstva i to je to (vjerovatno opet zbog rata).
2. Na Visokoškolskoj ustanovi 2006-te god. upisala sam Višu poslovnu školu. Kao dokaz predala sam ta četiri svjedočanstva i to je bilo doboljno. Studij je trajao dvije godine i poslije toga dobila sam diplomu za te dvije godine studiranja. Diplomu dobila 2009-te godine.
3. Na drugoj Viskoškolskoj ustanovi 2009-te godine upisujem treću godinu studija. Tu sam polagala razliku predmeta za prethodne dvije godine i nastavila studirati treću godinu. Poslije te treće godine studija dobila sam diplomu ''Diplomirani ekonomista - smjer berze i finansijska tržišta sa 180 ECTS'').

Posao:
Radim mnogo godina kao knjigovodja/računovodja. Od 2005 godine samostalno sastavljam finansijske izvještaje u firmama u kojim sam bila zaposlena. Od 2010 do marta ove godine radila sam u multinacionalnoj kompaniji sa opisom radnog mjesta ''računovodja'' a poslije toga kao ''certifikovani računovodja''. Prošle godine dobila sam i certifikat i licencu za certifikovanog računovodju (od nadležnog tijela, Saveza Računovodja i Revizora).

Nikada ranije nisam učila engleski, tek u posljednje vrijeme savladala sam osnove i uporna sam, učim.

S toga, molim sve ljude dobre volje da mi daju savjet? Da li imam osnova da apliciram za GC? Voljela bih ako ima osnova da to bude škola... Ako ne, da li moje zanimanje može biti osnov za aplikaciju (poznat mi je sajt za provjeru zanimanja, ali iskreno ne snalazim se na tom sajtu baš najbolje).

Izvinite što toliko odužih pa eto.....unaprijed hvala :)

Ma ispunjavaš uslov vezano za obrazovanje, a ispunjavaš verovatno i uslov vezano za radno iskustvo (no, ovo nećeš morati da dokazuješ ako te izvuku).
Dakle, prijavljuj se i bez brige. Srećno...

ztp
05.10.2015, 08:03
Ma ispunjavaš uslov vezano za obrazovanje, a ispunjavaš verovatno i uslov vezano za radno iskustvo (no, ovo nećeš morati da dokazuješ ako te izvuku).
Dakle, prijavljuj se i bez brige. Srećno...
margos 13,

hvala Vam, hvala, hvala....jako mi je drago da bar imam uslov za apliciranje. A za dalje....neka nam je svima srećno :)

Još bih zamolila ako može Vaše mišljenje...šta bih trebala čekirati u samoj aplikaciji ako se prijavljujem po osnovu školovanja a šta ako se prijavljujem po osnovu radnog iskustva?
Samo da napomenem da sam najviši nivo obrazovanja stekla na Visokoškolskoj ustanovi koja ima uredne licence i sl od Ministarstva prosvjete (ta Visokoškolska ustanova nema status Univerziteta).

1. High School, no degree
2. High School degree
3. Vocational School
4. Some University Courses
5. University Degree
6. Some Graduate Level Courses

Očekujem Vaše mišljenje....

Hvala svima koji pomažu nama ''needukovanim''. Vi ste nam velika podrška!

:)

adis1996
05.10.2015, 14:43
Dobar dan
Evo ovako imam jedan problem kod polja o srednjoj skoli..
Ja sam vec zavrsio trogodisnju srednju strucnu spremu regularno (Varioc),i sad sam upisao 4 godinu vanredne skole smijer Masinski Tehnicar (zavrsavam u junu sledece godine).
Pa se pitam da li da navedem da sam zavrsio 4 godine srednje skole ili da ne pokusavam aplicirati za Green Cart Lottery DV2017 ?

Da li se isplati uopste aplicirati i kad zavrsim vanrednu skolu(4 godinu) za DV2018 ?
Bio bi vam veoma zahvalan kad biste mi odgovorili.
Srdacan pozdrav.

SRBghost
05.10.2015, 17:41
Jedini problem koji ti imas je sto ne citas prethodne postove. Samo 4 redovne godine. Nista vanredno. Ovako ces morati da zavrsavas neku visu ili faks.

margos13
05.10.2015, 21:49
margos 13,

hvala Vam, hvala, hvala....jako mi je drago da bar imam uslov za apliciranje. A za dalje....neka nam je svima srećno :)

Još bih zamolila ako može Vaše mišljenje...šta bih trebala čekirati u samoj aplikaciji ako se prijavljujem po osnovu školovanja a šta ako se prijavljujem po osnovu radnog iskustva?
Samo da napomenem da sam najviši nivo obrazovanja stekla na Visokoškolskoj ustanovi koja ima uredne licence i sl od Ministarstva prosvjete (ta Visokoškolska ustanova nema status Univerziteta).

1. High School, no degree
2. High School degree
3. Vocational School
4. Some University Courses
5. University Degree
6. Some Graduate Level Courses

Očekujem Vaše mišljenje....

Hvala svima koji pomažu nama ''needukovanim''. Vi ste nam velika podrška!

:)

Nemoj meni zahvaljivati što ispunjavaš uslov za lutriju - to je tvoja zasluga. Što se tiče škole, treba da upišeš opciju pod 4 ili možda i opciju 6. Nisam siguran, oko toga mora neko drugi da ti pomogne, pozdrav...

Veljo
05.10.2015, 22:16
Zelim nesto da pitam? Nov sam na forumu i u celoj prici... Supruga i ja zelimo aplicirati za GC,ali imamo nedoumicu...
Malo nam je ostalo da zavrsimo visu skolu (trogodisnja je u pitanju), supruga je zavrsila srednju cetvorogodisnju,a ja trogodisnju. Da li treba i da li cemo imati problema ako navedemo da smo zavrsili jos sada tu visu skolu ili da navedemo samo srednju skolu i da li ja mogu da se prijavim uz suprugu, posto ja ne mogu da apliciram sa trogodisnjom srednjom skolom...???

Hvala unapred na odgovorima,ako je neko voljan da mi pomogne i pojasni ovakvu situaciju!

Veliki pozdrav.

voja82
05.10.2015, 22:44
Zelim nesto da pitam? Nov sam na forumu i u celoj prici... Supruga i ja zelimo aplicirati za GC,ali imamo nedoumicu...
Malo nam je ostalo da zavrsimo visu skolu (trogodisnja je u pitanju), supruga je zavrsila srednju cetvorogodisnju,a ja trogodisnju. Da li treba i da li cemo imati problema ako navedemo da smo zavrsili jos sada tu visu skolu ili da navedemo samo srednju skolu i da li ja mogu da se prijavim uz suprugu, posto ja ne mogu da apliciram sa trogodisnjom srednjom skolom...???

Hvala unapred na odgovorima,ako je neko voljan da mi pomogne i pojasni ovakvu situaciju!

Veliki pozdrav.

S obzirom da ti imas trogodisnju skolu, supruga ce aplicirati tako da ce ona biti nosilac aplikacije, a ti ces biti navedem kao supruznik. Ukoliko jos nije zavrsila visu skolu, neka navede da je zavsila samo srednju ili ti HIGH SCHOOL. Pozdrav i sretno!

Veljo
06.10.2015, 19:06
Hvala lepoo...ekstra... :D Pa ostalo nam je jos malo da zavrsimo,ali da ne rizikujemo za kasnije.. :D

Aleksandar_Vrsac
06.10.2015, 23:54
Ajde i ja da pitam nesto. :) Ove godina prijavljem suprugu,ja imam trogodisnju tako da cu sebe izostaviti. ALi vidim da postoji sansa ako posao kojim sam se bavio ima dosta bodova. Nije meni tesko da pogledam na onom sajtu za bodove sto ste dali,ali ne znam engleski, (bedak). Krecem na kurs krajem meseca,znacu ga :D

Zanima me koliko bodova nose poslovi kao ofset masinista,tj majstor na masini za stampanje (ali ne na obicnom stampacu,nego velikoj masini za novine,plakate,knjige itd) i koliko nose bodovi profesionalnog vojnika. Dobro za vojsku znam da mozda i nema bodova,ali me zanima koliko nosi posao ofset masiniste,ili koliko sam nasao na netu na Engleskom bi mu doslo offset machine printing operator. Hvala u napred na odgovru.

markoss
07.10.2015, 08:20
pa tesko da ti mozes kao profi vojnik da odmah dobijes posao u USA, tek kad dobijes pasos njihov mozes da racunas na to

Aleksandar_Vrsac
08.10.2015, 14:19
Nisam ni mislio da radim kao prof vojnik tamo. Nego me zanima koliko bodva nosi posao u stampi. A samo sam napomenuo da sam bio prof vojnik i da sumnjam da to i nosi neke bodove.

Tomislav1970
08.10.2015, 14:58
pa tesko da ti mozes kao profi vojnik da odmah dobijes posao u USA, tek kad dobijes pasos njihov mozes da racunas na to

Koliko ja znam, nije potrebno da budes drzavljan da bi se prijavio i postao profesionalni vojnik.
Koliko sam shvatio, potrebno je da budes legalan, i mnogi se prijavljuju jer time skracuju vrijeme potrebno da postanu drzavljani

Citizenship Requirements

U.S. citizens or Permanent Resident Aliens (people who have an INS I-151/I-551 "Green Card") may join the U.S. Military. For more information about citizenship, visit the U.S. Immigration and Nationalization (INS) website.

Properly documented non-citizens may enlist. However, opportunities may be limited. Contact a recruiter for more advice on a specific situation.
Izvor: http://todaysmilitary.com/joining/entrance-requirements

Aleksandar_Vrsac
08.10.2015, 18:28
Hvala Tomo na informaciji,ali ne bih nikada postao Americki vojnik. U svakom skucaju hvala jos jednom na informaciji.

noki
08.10.2015, 18:41
Hvala Tomo na informaciji,ali ne bih nikada postao Americki vojnik. U svakom skucaju hvala jos jednom na informaciji.

Nema niceg loseg biti u vojsci,pogotovo za mladje imigrante. Sin naseg prijatelja se prikljucio airforce,i tamo ga obucavali za mehanicara i tehnicki pregled aviona, nikad nije napustio bazu,a dobio trosobnu kucu od vojske.Mislim da se i drzavljanstvo dobija posle dve ,a ne kao mi posle 5 godina.

Aleksandar_Vrsac
08.10.2015, 19:15
Jdnostavno ne,hvala. Sluzio sam svojoj drzavi i narodu. Prastam,ali ne zaboravljam.

noki
08.10.2015, 20:03
Jdnostavno ne,hvala. Sluzio sam svojoj drzavi i narodu. Prastam,ali ne zaboravljam.

Sve je to u redu,jedna je majka jedna je domovina,ali ipak da te podsetim da hoces da imigriras ovamo,i kad budes polagao Americko drzavljanstvo ti se zaklinjes da ces braniti Ameriku kao svoju domovinu,tako da nedaj boze ako bude ovde rata....

pelcer224
13.10.2015, 07:30
Sve je to u redu,jedna je majka jedna je domovina,ali ipak da te podsetim da hoces da imigriras ovamo,i kad budes polagao Americko drzavljanstvo ti se zaklinjes da ces braniti Ameriku kao svoju domovinu,tako da nedaj boze ako bude ovde rata....

Mnogi su se zakleli da ce cuvati i SFRJ pa nisu. Papir trpi sve. Ako potpise na papiru da ce braniti USA ne znaci da ce uzeti pusku u ruke i braniti je, nego put pod noge. Njega prica o vojsci zanima kako da ispuni uslove da ga izvuku, a ne u prici cim bi se bavio u USA i za koga bi ratovao...

lana.v
16.10.2015, 07:48
Zavrsena srednja trogodisnja, zatim Visa tehnicka skola.
Sta odabrati u prijavi? Vocational school kao opcija veca od high school ili University degree?
High school ne mogu jer je trogodisnja srednja skola.
Hvala.

markoss
16.10.2015, 08:38
ja imam visu poslovnu i koliko mi se cini stavio sam vocational

Ivanica
21.10.2015, 21:35
Cao svima, ja sam nova ovde nesto sam malo procitala o dobijanju zelene karte.
Naime ja imam zavrsenu trogodisnju skolu ali imam 12 godina radnog iskustva, jel to moze da se uzme u obzir?
Takodje imam zavrsen Italijanski jezik visi nivo.

mikiSA
22.10.2015, 02:02
Cao svima, ja sam nova ovde nesto sam malo procitala o dobijanju zelene karte.
Naime ja imam zavrsenu trogodisnju skolu ali imam 12 godina radnog iskustva, jel to moze da se uzme u obzir?
Takodje imam zavrsen Italijanski jezik visi nivo.
Zavisi koje je radno iskustvo, vidi par stranica prije.

MikiSale
31.10.2015, 20:04
ja imam visu poslovnu i koliko mi se cini stavio sam vocational


Ja imam završenu Visoku tehničku od 3 godine, zvanje Saobraćajni inženjer.

Šta da štikliram u prijavi?

margos13
01.11.2015, 00:02
Ja imam završenu Visoku tehničku od 3 godine, zvanje Saobraćajni inženjer.

Šta da štikliram u prijavi?

Štikliraj university degree, a isto važi i za višu poslovnu.

Nerina
01.11.2015, 04:11
Mala pomoć molim vas.Suprug ima diplome od dvije škole, trogodišnje i četverogodišnje.Četverogodišnju je završio tako što je polagao razliku predmeta ali bez pauze, sve je redovno išlo, dakle, u pitanju je dvanaestogodišnje neprekidno školovanje.Da li da navede da ipak ima završen četvrti stepen, to nas malo buni.Hvala

MikiSale
01.11.2015, 12:38
Štikliraj university degree, a isto važi i za višu poslovnu.

Da, saznao sam to juče, ali hvala u svakom slučaju na brzom odgovoru...

NIP
17.04.2016, 20:02
Dali mogu da me odbiju na intervju ako vide da sva 11 svedocanstva imaju zavrsenu skolu kao REDOVAN a poslednjo svedocanstvo IV godinu srednju skolu kao VANREDAN ?
Dali moram da nosim svedocanstva na intervju ili je dovoljna samo diploma na kojoj ne pise ni redovno ni vanredno zavrsenu srednju skolu?
Inace obrazovanje mi je u kontinuitetu 12 godina bez prekida

NIP
17.04.2016, 20:09
Veliki pozdrav svima. Kada sam se prvi put prijavio tako reci sve informacije sam pronasao na ovom forumu i zahvaljujem se svim clanovima koji pomazu .

Imam nekoliko pitanja

1. Da li je uslov sto se tice obrazovanja neprekidno skolovanje od 12 godina ili zavrsena cetverogodisnja srednja skola u vrijeme podnosenje aplikacije ( prijave za GC )

Nasao sam i jedan i drugi odgovor na forumu da moze diploma o zavrsenoj cetverogodisnjoj skoli (nebitno vanredno ili redovno , posto na diplomi i ne pise da li jedno ili drugo ) u vrijeme podnosenja prijave za GC a cesce je bio odgovor da je potrebno skolovanje u kontinuitetu od 12 godina . Ovo mi je stvarno nedoumica, posto sam upisao drzavni pravni fakultet sa tom diplomom ( naravno uz polaganje prijemnog ispita na faksu)


2. Drugi uslov sto se tice radnog iskustva da li se priznaje kao dokaz dokument ( memorandum) poslodavca o radu ili dokaz iz radne knjizice

Hvala na odgovorima
Molim te reci mi gde si procitao da je nebitno dali obrazovanje je redovno ili vanredno?
Ili posalji mi link gde si to nasao
Mnogo bi mi bilo od pomoci

kdragan77
17.04.2016, 22:47
Molim te reci mi gde si procitao da je nebitno dali obrazovanje je redovno ili vanredno?
Ili posalji mi link gde si to nasao
Mnogo bi mi bilo od pomoci
Nema linka, trazio na forumu i na netu i svi su mi je govorili da necu proci dalje. Bitno je da imas diplomu i to je to. Sretno ako budes izvucen. Pozdrav iz USA

NIP
17.04.2016, 22:57
Nema linka, trazio na forumu i na netu i svi su mi je govorili da necu proci dalje. Bitno je da imas diplomu i to je to. Sretno ako budes izvucen. Pozdrav iz USA
Ja sam vec izvucen i ove sedmice imam zakazani intervju u Skopju MK.
Problem je sto 11 godine su zavrsene kao REDOVAN i u svedocanstva pise REDOVAN a u poslednjo svedocanstvo IV godinu srednju skolu pise VANREDAN zato sto sam i uzeo posljednju godinu kao VANREDAN iako sam zavrsio 12 godine za redom bez prekida

kdragan77
17.04.2016, 23:03
Ja sam vec izvucen i ove sedmice imam zakazani intervju u Skopju MK.
Problem je sto 11 godine su zavrsene kao REDOVAN i u svedocanstva pise REDOVAN a u poslednjo svedocanstvo IV godinu srednju skolu pise VANREDAN zato sto sam i uzeo posljednju godinu kao VANREDAN iako sam zavrsio 12 godine za redom bez prekida

Onda super , cestitam . Sve je ostalo formalnost , nema brige ako imas cetverogodisnju srednju skolu u vrijeme prijave za lutriju.

Ako imas sve potrebne papire, ljekarski samo naprijed.
Ovo ti govorim iz svog licnog iskustva, posto znam sta sve prolazis ( posto sam i sam isao da necu proci interviju) nema sta da se brines.

Jos jednom cestitam i dobro nam dosao :)

NIP
17.04.2016, 23:19
Nadam se da ce tako da bude
Ipak muci me dilema dali uopste nositi svedocanstva ili da idem samo sa diplomu na intervju...
Ako ih nosim i vide da sam vanredan i odbije me zbog to
Ako ih ne nosim da mi daju AP dok ih ne donesem
Nema mnogo iskustva o intervjua iz Skopje

ana009
18.04.2016, 00:32
Ne bih da te razocaram, ali koliko ja znam ne moze vanredna srednja ako posle toga nemate nesto zavrseno, evo jednog linka a ima puno toga vec na forumu:
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=57240&highlight=Vanredno#post57240
Inace ako ides sa srednjom skolom obavezna su ti svedocanstva. Tako je bar u Srbiji, ne verujem da se bilo gde drugde razlikuje.
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=55793&highlight=Vanredno#post55793

markoss
18.04.2016, 01:18
ja sam imao trogodisnju vanrednu ali i visu poslovnu zavrsenu tako da nema sanse ako je srednja vanredna makar jedna godina da te puste

Loly
27.05.2016, 14:32
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje pa bi zamolila za odgovor iskusnije forumase.
Naime, decko mi je završio četvorogodišnju srednju skolu (gimnaziju), obzirom da je bio "dobar" đak, ponavljao je treci razred i nastavio dalje. Mislim da je taj razred završio vanredno. Da li na osnovu toga moze da aplicira za GC?
Nakon toga je upisao fakultet koji bi trebalo da završi uskoro (ima još diplomski), pa da li na osnovu diplome faxa ispunjava uslove za lutriju? i da li se gleda period studiranja (posto je i ovde bio "dobar" pa produzio studentski zivot malo više :naughty:)
Hvala na odgovoru!

markoss
27.05.2016, 19:16
Ako je siguran da ce zavrsiti fax pre intervjua, ja bi se na njegovom mestu prijavio, pa ako vas izvuku nemate problema

Loly
27.05.2016, 21:49
Mi smo ove godine igrali ali nismo izvučeni 😢😢😢
Igraćemo ponovo u oktobru, do tada će završiti fax sigurno. Pitam da bi znala, jer bi se mnogo razočarali da nas npr.izvuku i ne odobre nam vizu. To mi je gore nego kad znam da nisam izvučena.
Sad sam ga pitala u vezi škole i kaže da ima 13 godina u kontinuitetu 😅😅😅😅jer je dva puta išao u 3.razred :) :):)

ana009
28.05.2016, 10:50
Ako nema zavrsen fakultet, na osnovu srednje skole u njegovoj situaciji ne moze da se kvalifikuje.

Loly
28.05.2016, 13:48
Hvala puno na odgovorima!
Znaci samo fax i onda ispunjava uslove? Što znači da u slučaju da ga izvuku, a on je aplicira sa faxom, niko ga ne bi ni pitao za srednju?
Ja se nadam da će mene izvući, jer je kod mene sve po P.S.-u, i srednja i fax 😂😂😂😂

BetterFuture
28.05.2016, 14:18
Hvala puno na odgovorima!
Znaci samo fax i onda ispunjava uslove? Što znači da u slučaju da ga izvuku, a on je aplicira sa faxom, niko ga ne bi ni pitao za srednju?

Tacno tako. Ukoliko uspe da do kraja oktobra zavrsi fax onda slobodno da aplicira.

MilanD
01.06.2016, 21:02
Danima prelistavam forume, ne samo ovaj nego razne forume i sto vise citam manje znam. Tako da sam pisao ambasadi vezano za requirements. Ja imam trogodisnju skolu, ali imam vise od osam godina radnog iskustva u poslu koji ispunjava uslove. Kopiracu deo maila i njihov odgovor meni.

I need the clarification, since I wish to apply under the second condition. I have more than 8 years of experience in my occupation. I am currently self employed (owner) in cosmetic product retail and my job includes all work connected to store management, such as:

- Planning and direct staff training
- Determining price schedules and discount rates.
- Resolving customer complaints regarding sales and service.
- Ordering of products and store supply.
- Administration.


I am making this inquiry because I wish to be absolutely certain that I have everything to successfully apply for DV under
http://www.onetonline.org/link/summary/11-2022.00
as i do not wish to put myself in an uncomfortable position if i do not fulfill all the requirements.

Odgovor:

Your reading and understanding of the occupational requirement in this program is correct. However, we cannot predict any decision ahead of the interview. The occupation you are providing in your email qualifies for this program, but the burden of evidence that you have the required experience in qualifying occupation lies with you.


Sve to naravno ako me ikada izvuku :) U medjuvremenu cu bez obzira da zavrsim vanredno cetvrtu godinu iako pretpostavljam da ne priznaju. Opet su vece sanse ako imas vanredno cetiri godine i uz to ispunjavas drugi uslov. Mada opet nista ne mora da znaci. Jedan probao pa se ....

zeki.zeki
27.06.2016, 18:43
Ako ispunjavas uslov na osnovu radnog iskustva. Sta he potrebno od dokumenata za dokaz u ambasadi?

LJ75
14.09.2016, 12:44
Ako ispunjavas uslov na osnovu radnog iskustva. Sta he potrebno od dokumenata za dokaz u ambasadi?

Realno, sta bi vi trazili nekome ko aplicira za tu poziciju? Evo sta meni pada na pamet:

- Zvanicno pismo iz kadrovske da ste to radili u tom i tom periodu
- Vas ugovor za to radno mjesto
- Opis poslova, po mogucnosti iz te iste kadrovske (job description). Taj opis bi trebao sto vise da se podudara sa onim sto je navedeno u Onet online bazi podataka za taj posao.
- Preporuke nadredjenih
- CV
- Radna knjizica
- Ako ima neka obavijest o vasoj promociji na to radno mjesto (Announcement)
- Neka identifikacija (kartica) koju ste koristili, cak i obica vizitka na kojoj stoji vasa titula
- Platna lista
- Diplome, certifikati, pohadjani kursevi, obuke i sl, a vezani su za tu poziciju
- Osvojene diplome nagrade itd (uposlenik mjeseca i sl), ako imate sta
- Bilo sta sto vam pada na pamet da se kvalifikujete za to radno mjesto, i da znate to da radite - slike, makete, nemam pojma...

Mozda ne zatreba nista od ovoga, ali nikada se ne zna.

Mislim da nije jednostavno dobiti vizu na osnovu posla, ukoliko se nema zavrsene skole.

I ja imam zavrsenu trogodisnju srednju, ali sam poslije zavrsio fakultet vani, pa me to malo tjesi da ne bi trebalo biti problema, a imam i 15-ak godina iskustva na visokim pozicijama koje 100% odgovaraju onome stoji u onenet bazi, i dosta od ovoga gore sto sam naveo.

oskark
15.09.2016, 04:01
Hvala puno na odgovorima!
Znaci samo fax i onda ispunjava uslove? Što znači da u slučaju da ga izvuku, a on je aplicira sa faxom, niko ga ne bi ni pitao za srednju?
Ja se nadam da će mene izvući, jer je kod mene sve po P.S.-u, i srednja i fax 😂😂😂😂

Upravo tako, ja sam isto aplicirao sa universitetom , medjutim diplomirao sam u Maju. Sve dok na inervjuu imas dokaz da je zavrsen fakultet sve je ok

bokiit
16.09.2016, 11:05
ja imam isto trogodisnju srednju ali i visu poslovnu bachelor doduse sa pauzom od 3 4 godine posle srednje, valjda je to ok?

Koliko ja znam to sto imas pauzu izmedju srednje i vise je ne bitno. To zna da bude problem za J1 vizu tj studentsku,al to je nesto drugo. Bitno je da ti imas 12 godina skolovanja ,ti imas vise, i da nisi nista zavrsavao vanredno. Tako da po meni, samo napred i srecno!

oskark
16.09.2016, 19:33
Koliko ja znam to sto imas pauzu izmedju srednje i vise je ne bitno. To zna da bude problem za J1 vizu tj studentsku,al to je nesto drugo. Bitno je da ti imas 12 godina skolovanja ,ti imas vise, i da nisi nista zavrsavao vanredno. Tako da po meni, samo napred i srecno!

Tacno tako, ne gledaju duzinu studija niti pauzu izmedju dokle god imas zavrsen faultet. I ja imam pauzu izmedju sredje trogodisnje i vise.

anamarija83
26.09.2016, 13:35
Pozdrav svima!Planiram da apliciram za vizu.Imam zavrsen 7 stepen, a moj suprug trogodisnju srednju skolu. Da li je njegovo obrazovanje problem za dobijanje vize ili se samo gleda obrazovanje onoga ko podnosi?

Andrija89
26.09.2016, 14:35
Pozdrav svima!Planiram da apliciram za vizu.Imam zavrsen 7 stepen, a moj suprug trogodisnju srednju skolu. Da li je njegovo obrazovanje problem za dobijanje vize ili se samo gleda obrazovanje onoga ko podnosi?

Bitno je da ti kao nosilac aplikacije ispunjavas uslove.

Sone77
06.10.2016, 22:53
Veliki pozdrav svima. Kada sam se prvi put prijavio tako reci sve informacije sam pronasao na ovom forumu i zahvaljujem se svim clanovima koji pomazu .

Imam nekoliko pitanja

1. Da li je uslov sto se tice obrazovanja neprekidno skolovanje od 12 godina ili zavrsena cetverogodisnja srednja skola u vrijeme podnosenje aplikacije ( prijave za GC )

Nasao sam i jedan i drugi odgovor na forumu da moze diploma o zavrsenoj cetverogodisnjoj skoli (nebitno vanredno ili redovno , posto na diplomi i ne pise da li jedno ili drugo ) u vrijeme podnosenja prijave za GC a cesce je bio odgovor da je potrebno skolovanje u kontinuitetu od 12 godina . Ovo mi je stvarno nedoumica, posto sam upisao drzavni pravni fakultet sa tom diplomom ( naravno uz polaganje prijemnog ispita na faksu)


2. Drugi uslov sto se tice radnog iskustva da li se priznaje kao dokaz dokument ( memorandum) poslodavca o radu ili dokaz iz radne knjizice

Hvala na odgovorima

Sto se tice same prijave mozete da navedete i osnovnu skolu,ukoliko imate radnog iskustva minimum 2 godine u poslednjih 5 iz kategorija 4 i 5.Tako da nije mnogo bitno sta cete navesti u prijavi,ako je istinito vec sta cete odneti na interviju.Od onoga sto ste naveli u prijavi ne zavisi da li cete biti izvuceni.Tokom prijavljivanja mozete biti diskvalifikovani samo ako se prijavite dva puta kao sto sam to ja uradio prosle godine...

BetterFuture
06.10.2016, 23:31
Sto se tice same prijave mozete da navedete i osnovnu skolu,ukoliko imate radnog iskustva minimum 2 godine u poslednjih 5 iz kategorija 4 i 5.Tako da nije mnogo bitno sta cete navesti u prijavi,ako je istinito vec sta cete odneti na interviju.Od onoga sto ste naveli u prijavi ne zavisi da li cete biti izvuceni.Tokom prijavljivanja mozete biti diskvalifikovani samo ako se prijavite dva puta kao sto sam to ja uradio prosle godine...
Clan kdragan77, kome ste odgovorili, je dobitnik GC za DV-2016 i od februara je u USA... i naravno, i dalje je na forumu.

tanjatanja
07.10.2016, 17:11
Zdravo, htela bi da pitam o radnom iskustvu. Da li samo nosilac prijavi mora imati određeni broj poena ili i supružnik. Hvala :)

mostar
07.10.2016, 17:21
Nosioc, sve je na njemu, ako nosioc ispunjavaja uslove dobivaju vizu i drugi koje je prijavio.😊

Magelan
07.10.2016, 17:40
Zdravo, htela bi da pitam o radnom iskustvu. Da li samo nosilac prijavi mora imati određeni broj poena ili i supružnik. Hvala :)

Da ne dodje do zabune. Za ovaj tip imigracione vize ne postoji bodovanje kao sto to postoji za Kanadu. Zamolicu vas da iscitate forum kako biste se informisali o pravilima ovog programa.

Kolega moderator je uslove ucesca za ovaj krug prijavljivanja postavio ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1801).

Sone77
07.10.2016, 20:18
Da li ima neko ko je otisao na osnovu radnog iskustva i sta je potrebno odneti kao dokaz,s obzirom da pretpostavljam to ne moze biti samo radna knjizica,u njoj se ipak ne navodi posao koji radite,mozda registracija iz Centralnog registra ili iz Fonda PIO?

sax
09.10.2016, 09:37
5. What are the requirements for education or work experience?

U.S. immigration law and regulations require that every DV entrant must have at least a high school education or its equivalent or have two years of work experience within the past five years in an occupation that requires at least two years of training or experience. A “high school education or equivalent” is defined as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education in the United States OR the successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high school education in the United States. Only formal courses of study meet this requirement; correspondence programs or equivalency certificates (such as the General Equivalency Diploma G.E.D.) are not acceptable. You must present documentary proof of education or work experience to the consular officer at the time of the visa interview.

sax
11.10.2016, 10:54
Onda super , cestitam . Sve je ostalo formalnost , nema brige ako imas cetverogodisnju srednju skolu u vrijeme prijave za lutriju.

Ako imas sve potrebne papire, ljekarski samo naprijed.
Ovo ti govorim iz svog licnog iskustva, posto znam sta sve prolazis ( posto sam i sam isao da necu proci interviju) nema sta da se brines.

Jos jednom cestitam i dobro nam dosao :)

..sto znaci, vi imate trogodisnju, i vanredno cetverogodisnju, i dobili ste GC, i sad ste u US?

sax
11.10.2016, 11:26
uslov za lutriju jeste da u vrijeme prijave ispunjavaš sve uslove. Znači moraš imati završenu 4. godišnju srednju školu u vrijeme prijave. Međutim ako si već upisan na fakultet onda očigledno da ispunjavaš uslove već.




Trebalo bi biti dovoljno, pod uslovom da struka/posao koji obavljaš ispunjava opet uslove koji se traže a to je da bude u određenoj klasifikaciji. Više informacija o tome imaš ovdje na forumu ili na zvaničnoj stranici lutrije.

da li ovo znaci da je dovoljno se samo upisati na fakultet?

Magelan
11.10.2016, 12:26
da li ovo znaci da je dovoljno se samo upisati na fakultet?

Potreban je zavrsen fakultet, ukoliko je pre toga samo niza strucna sprema (trogodisnja skola).

Iskustvo clana kdragan77 nije primer kojim se trebate voditi.

Moderator

sax
11.10.2016, 14:44
naravno, razumijem, ali je moguce jer je dokaz. dakle..

.."sa zavrsenom vanrednom cetverogodisnjom moze se prijaviti i dobiti GC."

SEEUSAIC
11.10.2016, 17:17
naravno, razumijem, ali je moguce jer je dokaz. dakle..

.."sa zavrsenom vanrednom cetverogodisnjom moze se prijaviti i dobiti GC."

Ne, nije dokaz. Jedini nacini da se prevazidje problem vanrednog skolovanja su zavrsena visa skola ili fakultet, ili radno iskustvo u odgovarajucem zanimanju. Kod pomenutog clana se izgleda dokaz o redovnom skolovanju naprasno pojavio. Nikad nije pojasnjeno sta i kako se resio taj problem - pretpostavljamo s' razlogom. Dobronameran savet: vodite se primerom vecine clanova na forumu.

Sup.Mod.

BetterFuture
11.10.2016, 17:21
naravno, razumijem, ali je moguce jer je dokaz. dakle..

.."sa zavrsenom vanrednom cetverogodisnjom moze se prijaviti i dobiti GC."
Moderator Vam je u prethodnom postu lepo odgovorio. Izuzetak ne cini pravilo. Ja sam,mislim, jednom prilikom postavio pitanje kako je dobio GC ali nije odgovorio...

EDIT: i drugi moderator Vam je odgovorio dok sam ja kucao svoj odgovor

sax
12.10.2016, 08:36
covjek je u americi.
ima post detaljno je napisao kako je prosao intervju.

oskark
12.10.2016, 09:48
covjek je u americi.
ima post detaljno je napisao kako je prosao intervju.

I onda se svi pitaju zasto niko od starijih clanova ne pomazu, pisu ili odgovaraju na pitanja. Svake godine ista prica iznova, ali bukvalno ista. :wtf:
Pitaju pitanja, dobiju odgovor, pa opet sumnjaju, opet dobiju odgovor, i onda se suprostavljaju jer im se ne svidja dati odgovor. Ako neko od moderatora ili nas starijih clanova kaze da je tako onda to govorimo iz iskustva i iz dobre namere.


i'm done :drool::grin:

vuxanne
12.10.2016, 19:37
Pitaju pitanja, dobiju odgovor, pa opet sumnjaju, opet dobiju odgovor, i onda se suprostavljaju jer im se ne svidja dati odgovor. Ako neko od moderatora ili nas starijih clanova kaze da je tako onda to govorimo iz iskustva i iz dobre namere.


Ako je ova sama prijava tezak formular za popuniti, kako ce biti sa prijavom za stan, prijavom za posao? Ko li ce tada davati konsultacije?

Totalni off topic ali divim se moderatorima i adminima kako uopste imaju vise zivaca da odogovaraju na isto pitanje pitano na 1000 razlicitih nacina...

KatarinaDragan
28.10.2016, 08:20
POzdrav svima.Imam nekoliko pitanja za moderatora ili nekog dobrog znalca.redovno sam zavrsio osnovnu pa trogodisnju skolu ,zanat MEHANICAR ZA TEKSTILNE MASINE,a posle vise godina sam upisao prekvalifikaciju za vozaca motornih vozila pa sam bio prinudjen po zakonu da napravim pauzu od dve godine da bih zavrsio peti stepen VOZAC-INSTRUKTOR imam radnog iskustva 22 godine kao vozac i zadnje dve godine imam otvoren servis za sivace masine (dopunska delatnost).sve ovo mogu da dokumentujem i legalno je uradjeno.Sta od ovoga mogu da iskoristim u aplikaciji i sta mi savetujete da postavim kao glavnu stvar na osnovu koje cu da uradim aplikaciju?

BetterFuture
28.10.2016, 13:59
POzdrav svima.Imam nekoliko pitanja za moderatora ili nekog dobrog znalca.redovno sam zavrsio osnovnu pa trogodisnju skolu ,zanat MEHANICAR ZA TEKSTILNE MASINE,a posle vise godina sam upisao prekvalifikaciju za vozaca motornih vozila pa sam bio prinudjen po zakonu da napravim pauzu od dve godine da bih zavrsio peti stepen VOZAC-INSTRUKTOR imam radnog iskustva 22 godine kao vozac i zadnje dve godine imam otvoren servis za sivace masine (dopunska delatnost).sve ovo mogu da dokumentujem i legalno je uradjeno.Sta od ovoga mogu da iskoristim u aplikaciji i sta mi savetujete da postavim kao glavnu stvar na osnovu koje cu da uradim aplikaciju?
Najbolje je da pozovete imigraciono odeljenje Us ambasade u Beogradu i pitate ih za misljenje. Da ste ostali samo sa prekvalifikacijom za vozaca motornih vozila, skoro siguran sam da to ne bi zadovoljilo uslov lutrije po osnovu obrazovanja. A sa petim stepenom koji se racuna kao specijalizacija i koliko citam, skolovanje traje godinu dana ali i da se vrsi u srednjoj skoli pa samim tim spada pod vanredno skolovanje, opet nisam bas siguran da li bi Vam to bilo priznato...

SEEUSAIC
28.10.2016, 20:46
Važno:

Zaposlenima u američkoj državnoj administraciji nije dozvoljeno da pomažu oko popunjavanja formi niti da daju mišljenja o zakonskoj ispravnosti popunjene forme, osim ako nemaju zvanični intervju za vize ili druge predmete u njihovoj nadležnosti. Nemojte opterećivati za dzabe telefon američke ambasade, oni nisu pravno savetovalište. Njihov telefon služi da se utanače detalji i objasne procedure, da se dobije opšta informacija, ne za uputstvo hiljadama ljudi kako da se prijave na lutriju.

Sup.Mod.

KatarinaDragan
29.10.2016, 05:20
zaboravih da kazem da sam taksista vec 22 godine u kontinuitetu,da li to mogu da iskoristim za aplikaciju kao radno iskustvo.i jos nesto imam otvoren frizerski salon zadnjih 6 godina na moje ime, kao dopunsku delatnost, ali nemam diplomu frizera.sta mogu sa ovim stvarima?

Zana
29.10.2016, 07:50
POzdrav svima.Imam nekoliko pitanja za moderatora ili nekog dobrog znalca.redovno sam zavrsio osnovnu pa trogodisnju skolu ,zanat MEHANICAR ZA TEKSTILNE MASINE,a posle vise godina sam upisao prekvalifikaciju za vozaca motornih vozila pa sam bio prinudjen po zakonu da napravim pauzu od dve godine da bih zavrsio peti stepen VOZAC-INSTRUKTOR imam radnog iskustva 22 godine kao vozac i zadnje dve godine imam otvoren servis za sivace masine (dopunska delatnost).sve ovo mogu da dokumentujem i legalno je uradjeno.Sta od ovoga mogu da iskoristim u aplikaciji i sta mi savetujete da postavim kao glavnu stvar na osnovu koje cu da uradim aplikaciju?

zaboravih da kazem da sam taksista vec 22 godine u kontinuitetu,da li to mogu da iskoristim za aplikaciju kao radno iskustvo.i jos nesto imam otvoren frizerski salon zadnjih 6 godina na moje ime, kao dopunsku delatnost, ali nemam diplomu frizera.sta mogu sa ovim stvarima?


https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/enhanced/webdr01/2013/5/29/7/enhanced-buzz-22361-1369825245-1.jpg

Jel' možda radite i venčanja? Ni sahrane ovde ne idu loše :blink:

Sorry, ne modoh da odolim... sad za ozbiljno, pogledajte na Onetu, ako možete da uklopite u tražene grupe neko od tih zanimanja. Pozdrav, Ž

KatarinaDragan
31.10.2016, 07:47
hahahah ,odlicno......sta da se radi kad sam svestran i radim svasta.....a ako vec nisam uspeo ovde u Srbiji da uradim nista veliko radeci sve ove poslove ,valjda ce mi pomoci nesto od toga ,bar zelenu kartu da dobijem.

Stefanbaja
07.12.2016, 18:40
Pozdrav drustvo! :)
Da li i dalje vazi to pravilo da sa trogodisnjom srednjom skolom ne moze da se prijavi za Zelenu Lutriju ?? :)

markoss
07.12.2016, 18:49
Mozes da se prijavis i sa osnovnom ali ako te izvuku onda nema prolaza.
Ja imam trogodisnju srednju ali i visu poslovnu tako da me je ta visa izvukla

stanema
08.12.2016, 11:26
...ili ako nema minimum dve godine relavantnog radnog iskustva u zanimanju sa O*Net Online liste, u poslednjih 5 godina.

boroskoj@gmail.com
17.10.2017, 07:25
Mala pomoc sto se tice skole. Mi imamo specificnu situaciju- muz je upisao cetvorogodisnju skolu ali u ono vreme zbog rata u Hrvatskoj skracena je na tri godine. Nigde ne pise ni da je III stepen ni da je IV stepen. Da li neko ima slicnu situaciju i sta je ciniti??? Hvala!!!

svajserproizvodnja
30.11.2017, 20:19
Pozdrav svima,trebala bi mi pomoc imam zavrsenu trogodisnju skolu smer autolimar. Radim kao bravar-monter, zavarivac 12god. da li bih mogao da se prijavim. Hvala unapred

Makica@
30.11.2017, 23:25
Pozdrav svima,trebala bi mi pomoc imam zavrsenu trogodisnju skolu smer autolimar. Radim kao bravar-monter, zavarivac 12god. da li bih mogao da se prijavim. Hvala unapred

Koliko znam sa 3 godisnjom skolom ne ispunjavate uslov za prijavu na lutriju,jel nemate 12 godisnje skolovanje koliko je njima potreban uslov. Ali na osnovu radnog iskustva mislim da biste mogli. Trebali ste ranije da postavite ovo pitanje,prijava je trajala do 22.Novembra :no:
Pozdrav vama.

ikac89
01.12.2017, 01:14
Mala pomoc sto se tice skole. Mi imamo specificnu situaciju- muz je upisao cetvorogodisnju skolu ali u ono vreme zbog rata u Hrvatskoj skracena je na tri godine. Nigde ne pise ni da je III stepen ni da je IV stepen. Da li neko ima slicnu situaciju i sta je ciniti??? Hvala!!!

Mislim da oni traže i svedočanstva da se ponesu, tako da će da "provale" da su u pitanju samo tri godine, bez obzira šta piše na diplomi. Jedino, ako je u pitanju gimnazija, pa da se nekako provučete, pošto gimnazija po defaultu traje 4 godine, ali i to je veliki rizik.

svajserproizvodnja
01.12.2017, 21:24
Koliko znam sa 3 godisnjom skolom ne ispunjavate uslov za prijavu na lutriju,jel nemate 12 godisnje skolovanje koliko je njima potreban uslov. Ali na osnovu radnog iskustva mislim da biste mogli. Trebali ste ranije da postavite ovo pitanje,prijava je trajala do 22.Novembra :no:
Pozdrav vama.

HVALA PUNO NA ODGOVORU. Ja sam se prijavio za svaki slucaj poslao sam za mene i zenu. nego me interesuje sta ako mene izvuku a imam 3godisnju skolu. da nemate negde da proverim da li im bravar-monter i zavarivac podlezu u zanimanja koja im trebaju

Svenson
01.12.2017, 22:46
HVALA PUNO NA ODGOVORU. Ja sam se prijavio za svaki slucaj poslao sam za mene i zenu. nego me interesuje sta ako mene izvuku a imam 3godisnju skolu. da nemate negde da proverim da li im bravar-monter i zavarivac podlezu u zanimanja koja im trebaju

Kao što reče neko pre mene: Treba proveriti na O*Net Online listi. :book:

Koliko znam, mislim da se bravari svuda traže i da su ljudi sa ovom strukom svuda dobro došli. :1081:

Makica@
02.12.2017, 02:38
HVALA PUNO NA ODGOVORU. Ja sam se prijavio za svaki slucaj poslao sam za mene i zenu. nego me interesuje sta ako mene izvuku a imam 3godisnju skolu. da nemate negde da proverim da li im bravar-monter i zavarivac podlezu u zanimanja koja im trebaju

Pozdrav :) Na ovom linku mozete pronaci sve O*NET Online njihova baza poslova https://www.onetonline.org/

evo i drugi da vam olaksam ;)

https://www.onetonline.org/find/zone?z=0&g=Go

a ako je supruga zavrsila srednju 4 skolu i izvuku je,mozete se vencati i ona vas moze dodati na njen DS obrazac. Srecno vam bilo :)

svajserproizvodnja
02.12.2017, 15:13
Pozdrav :) Na ovom linku mozete pronaci sve O*NET Online njihova baza poslova https://www.onetonline.org/

evo i drugi da vam olaksam ;)

https://www.onetonline.org/find/zone?z=0&g=Go

a ako je supruga zavrsila srednju 4 skolu i izvuku je,mozete se vencati i ona vas moze dodati na njen DS obrazac. Srecno vam bilo :)

HVALA PUNO NASAO SAM SVOJE ZANIMANJA. Ali opet imam dilemu,ovde negde na forumu sam pronasao da samo sa zone 4i 5 mogu da konkurisu ali te zone zahtevaju 4godisnju skolu, a moji poslovi su sa 2i3 zone

Svenson
02.12.2017, 17:02
Onda, na žalost, ne bi mogao da dobiješ GC. Ako baš jako želiš da odeš u USA, možda da probaš da na neki drugi način dobiješ vizu.

Makica@
02.12.2017, 18:44
HVALA PUNO NASAO SAM SVOJE ZANIMANJA. Ali opet imam dilemu,ovde negde na forumu sam pronasao da samo sa zone 4i 5 mogu da konkurisu ali te zone zahtevaju 4godisnju skolu, a moji poslovi su sa 2i3 zone

Samo da se ispravim,napisah da se vencate,a promaklo mi je da ste naveli suprugu :suure: izvinjavam se. Onda ne mozete da konkurisete za GC ali supruga ako je zavrsila 4 godisnju ili nesto vise,i ona bude izvucena moze da vas doda na njen DS obrazac i vasa skola nije potrebna tj Njima je bitno da Nosilac GC ima zavrsenu srednju skolu ili nesto vise.

Pozdrav :)

tripko
23.02.2018, 10:40
Moze pitanje u vezi trogodisnjeg skolovanja i kasnijeg zavsavanja vise skole.
Pitam za mog brata dal li sada ima pravo da se prijavi za GC a slucaj je specifican. Naime zavrsio trogodisnju sredju skolu i to trecu godinu vanredno, posle je upisao i vanredno zavrsio cetvrtu godinu. Pa ga sad u matore dana zavrsio visoku tehničku mašinsku školu strukovnih studija i u diplomi tj uverenju pise ''strukovni inzenjer masinstva''. Da li sada moze bez problema prijavi za CG sa novostecenim visokim obrazovanjem bez obzira na trogodicnu i vanredno skolovanje. Malo je konfuzno i specificno za zato pitam.

Katleja Liki
23.02.2018, 11:44
Moze pitanje u vezi trogodisnjeg skolovanja i kasnijeg zavsavanja vise skole.
Pitam za mog brata dal li sada ima pravo da se prijavi za GC a slucaj je specifican. Naime zavrsio trogodisnju sredju skolu i to trecu godinu vanredno, posle je upisao i vanredno zavrsio cetvrtu godinu. Pa ga sad u matore dana zavrsio visoku tehničku mašinsku školu strukovnih studija i u diplomi tj uverenju pise ''strukovni inzenjer masinstva''. Da li sada moze bez problema prijavi za CG sa novostecenim visokim obrazovanjem bez obzira na trogodicnu i vanredno skolovanje. Malo je konfuzno i specificno za zato pitam.
Moze da se prijavi, kada bude prijava za DV2020, posto je zavrsio visoku skolu, sa njom se i prijavljuje kada bude otvorena prijava.

tripko
23.02.2018, 11:58
Hvala na brzom odgovoru, nesto mi se vrtelo po glavi da je min 12 godina skolovanja u kontinuitetu. Ali eto zbunilo me te njegovo vanredno skovolanje ali eto uspeo je da zavrsi visu malo se mucio sa zadnjim ispitom ali to je tako.
Hvala jos jednom.

Katleja Liki
23.02.2018, 12:12
Hvala na brzom odgovoru, nesto mi se vrtelo po glavi da je min 12 godina skolovanja u kontinuitetu. Ali eto zbunilo me te njegovo vanredno skovolanje ali eto uspeo je da zavrsi visu malo se mucio sa zadnjim ispitom ali to je tako.
Hvala jos jednom.
Nema na cemu. Minimum 12 godina redovnog skolovanja, bez vanrednog polaganja ni jednog jedinog razreda osnovne ili srednje skole, gleda se samo kod osoba koje se prijavljuju samo sa srednjom skolom i moraju imati 12 godina redovnog skolovanja u kontinuitetu.
Osobe koje su posle srednje skole, nastavile skolovanje i zavrsile veci stepen obrazovanja od srednje, a imaju nesto vanredno zavrseno prije fakulteta-vise-visoke, prijavljuju veci stepen obrazovanja (diplomu) koji imaju i samim tim, zadovoljavaju uslove za prijavu na lutriju. PS. nikad nije kasno, za ucenje, bolje ikad nego nikada :bravo:
Srdacan pozdrav saljem.

cajko13
01.11.2018, 11:36
Postovanje...imam trogodisnju srednju skolu za automehanicara...imam staz 14godina kao vozac autobusa i 2godine za vozaca slepera... jel ce biti problem za prijavu? Nasao sam na onom sajtu za poslove vozaca i sa desne strane green oznaka? O cemu se radi

salivux
03.11.2018, 15:00
postovani,

kada neko ima zavrsenu trogodisnju srednju skolu,ali pritom ispunjava uslov da se prijavi na osnovu radnog iskustva koje obuhvata radnu zonu 4 i 5. i u slucaju da ga izvuku na lutriji on svakako mora na intervju u ambasadi da dokaze to svoje radno iskustvo.
e,sad sta me konkretno zanima: kada se prijavljujes sa radnim iskustvom koje ces kasnije da dokazujes u ambasadi da li u prijavi popunjavas sto se tice najviseg stepena obrazovanja koje si stekao *high school degree* ili *primary school only* malo me buni to sto nasa srednja trogodisnja skola nije ekvivalent njihovom *high school degree*
pa ako je neko imao iskustva sa ovakom prijavom ili ako je malo vise upucen svaki pravi odgovor bi mi bio dragocen,sobzirom da sam puno citao o ovome i van ovog foruma,ali nigde nista ne pise konkretno kako se prijaviti pravilno na osnovu radnog iskustva?
e sad imamo i tu olaksavajucu okolnost sto je ostao jos diplomski ispit na VPSSS,koji ce biti polozen za nekih dvadesetak dana,ali svakako u momentu prijave nije bilo diplome *university degree*


puno pozdrava i srece na predstojecem izvlacenju svima.

Katleja Liki
03.11.2018, 17:04
postovani,

kada neko ima zavrsenu trogodisnju srednju skolu,ali pritom ispunjava uslov da se prijavi na osnovu radnog iskustva koje obuhvata radnu zonu 4 i 5. i u slucaju da ga izvuku na lutriji on svakako mora na intervju u ambasadi da dokaze to svoje radno iskustvo.
e,sad sta me konkretno zanima: kada se prijavljujes sa radnim iskustvom koje ces kasnije da dokazujes u ambasadi da li u prijavi popunjavas sto se tice najviseg stepena obrazovanja koje si stekao *high school degree* ili *primary school only* malo me buni to sto nasa srednja trogodisnja skola nije ekvivalent njihovom *high school degree*
pa ako je neko imao iskustva sa ovakom prijavom ili ako je malo vise upucen svaki pravi odgovor bi mi bio dragocen,sobzirom da sam puno citao o ovome i van ovog foruma,ali nigde nista ne pise konkretno kako se prijaviti pravilno na osnovu radnog iskustva?
e sad imamo i tu olaksavajucu okolnost sto je ostao jos diplomski ispit na VPSSS,koji ce biti polozen za nekih dvadesetak dana,ali svakako u momentu prijave nije bilo diplome *university degree*


puno pozdrava i srece na predstojecem izvlacenju svima.


Iako je upitanju trogodisnja srednja skola, Vi imate high school degree i to stavite na prijavu. Ako Vas izvuku, prilikom popunjavanja formulara ds-260 Vi pored obrazovanja, detaljno biste popunili podatke o zaposlenju. Na intervjuu biste ponijeli dokaze o zaposlenju i radnom stazu. Pozdrav.

edy3
12.05.2019, 11:36
Zavrsio sam 9 godina osnovne skole i 3 godine srednje.Sto je 12 godina skolovanja..dali ja mogu da se prijavim lutriju za zelenu kartu? hvala

Futbalista
12.05.2019, 14:08
Zavrsio sam 9 godina osnovne skole i 3 godine srednje.Sto je 12 godina skolovanja..dali ja mogu da se prijavim lutriju za zelenu kartu? hvala

A koja je to 9 godina osnovne?

Mozes da se prijavis ali da li ce ti priznati je pitanje?
Ako si ponavljao razred i to ukljucujes kao o godina to se ne priznaje.

Ja isto imam 3godisnju srednju ali imam i visu poslovnu koja se priznala na intervju

edy3
12.05.2019, 18:21
U mom' mjestu u osnovnu skolu se ide 9 godina(kod vecine gdje god sam citao vezano za ovo isli su 8 godina),samim tim zavrsio sam istu, + 3 godine srednje strucne skole (CNC OPERATER) 9+3=12 godina skolovanja.I ne, nisam ponavljao razred -.-.Samo me zanima dali ce mi to priznati. ;/ Vrijedi pokusati..ako neko ima iskustva sa ovim neka napise ili da svoje misljenje...

aleksandarzz
12.05.2019, 23:28
U mom' mjestu u osnovnu skolu se ide 9 godina(kod vecine gdje god sam citao vezano za ovo isli su 8 godina),samim tim zavrsio sam istu, + 3 godine srednje strucne skole (CNC OPERATER) 9+3=12 godina skolovanja.I ne, nisam ponavljao razred -.-.Samo me zanima dali ce mi to priznati. ;/ Vrijedi pokusati..ako neko ima iskustva sa ovim neka napise ili da svoje misljenje...

Ne priznaje se. Pretpostavljam da imas predskolsko + 8 godina osnovne + 3 godine srednje. Predskolsko se ne racuna i onda ti ostaje samo 11 godina. Ne znam da li ti vredi da pokusas, jer moras prvo da uradis lekarski, da latis taksu u ambasadi, a tek onda ce da ti kazu da ne isunjavas uslov.

mveruovic
13.05.2019, 21:07
U Bosni je osnovno obrazovanje 9 godina, tako da se ne racuna kao predskolsko kao kod nas sto je 1 predskolsko + 8 razreda.

BetterFuture
13.05.2019, 21:49
I u Crnoj Gori osnovna škola traje 9 godina... Potvrdite sa ambasadom da li je 9+3=12

SRBghost
14.05.2019, 04:47
9+3 je 12 u svim normalnim drzavama na ovoj planeti. Takodje, ako nemate zavrsenu CETVOROGODISNJU SREDNJU SKOLU, dzaba pokusavate. Simple as that.

supernoproblemo
14.05.2019, 07:02
Recimo ja imam trogodišnju srednju i kasnije sam upisao redovno fakultet i završio ga, trebalo bi da to zadovoljava. Imam 9 godina rada u struci. Fakultet je poljoprivredni, nekoliko mojih kolega je otislo na work and travel, tamo se udali ili oženili i nekoliko ispita položili i nostrifikovali diplomu i sad rade tamo.

SRBghost
14.05.2019, 08:25
Recimo ja imam trogodišnju srednju i kasnije sam upisao redovno fakultet i završio ga, trebalo bi da to zadovoljava. Imam 9 godina rada u struci. Fakultet je poljoprivredni, nekoliko mojih kolega je otislo na work and travel, tamo se udali ili oženili i nekoliko ispita položili i nostrifikovali diplomu i sad rade tamo.

Sta god da si zavrsio posle trogodisnje srednje je OK. Samo je bitno da imas MINIMUM cetvorogodisnju srednju. Sve preko toga (ZAVRSENO) je dovoljno.

Futbalista
14.05.2019, 14:07
Sta god da si zavrsio posle trogodisnje srednje je OK. Samo je bitno da imas MINIMUM cetvorogodisnju srednju. Sve preko toga (ZAVRSENO) je dovoljno.

Ja imam 3godisnju srednju plus visu poslovnu, ali mi je bila frka dal ce da je prihvate, ali ipak jesu

edy3
29.09.2019, 20:46
Kontaktirao sam ambasadu SAD-a u Sarajevu e-mail-om, i pitao ih vezano za devetogodisnje osnovno obrazovanje + srednje trogodisnje = 12.Dali se uopste to prihvata kao uslov.Odgovor je bio pozitivan kao sto sam i sam mogao pretpostaviti.Bitno je samo zavrsiti 12 godina skolovanja u kontinuitetu. :)

slobo2712
01.10.2019, 07:39
Kontaktirao sam ambasadu SAD-a u Sarajevu e-mail-om, i pitao ih vezano za devetogodisnje osnovno obrazovanje + srednje trogodisnje = 12.Dali se uopste to prihvata kao uslov.Odgovor je bio pozitivan kao sto sam i sam mogao pretpostaviti.Bitno je samo zavrsiti 12 godina skolovanja u kontinuitetu. :)

Da li se to racuna i za nas koji smo nekada preskocili jedan razred kada je to tek krenulo,ali se vodi da smo zavraili 9 tj 9ti razred :)

edy3
02.10.2019, 20:20
Da li se to racuna i za nas koji smo nekada preskocili jedan razred kada je to tek krenulo,ali se vodi da smo zavraili 9 tj 9ti razred :)

Ako je navedeno u dokumentima druze da si zavrsio deveti rezred nemas frke :D

dac22
05.10.2019, 14:27
ja sam sa 3dodisnje sredno skolo to znaci nemogo da apply za green card ?

Futbalista
05.10.2019, 14:57
ja sam sa 3dodisnje sredno skolo to znaci nemogo da apply za green card ?

Mozes, ali te na intervjuu nece odobriti.................

dac22
05.10.2019, 14:58
ok hvala puno znaci da upisem 4 stepen da uzmem pa ondak seldece godine da idem apply?

milos1994
05.10.2019, 15:55
Pozdrav društvo, imam dva pitanja.
Znam da je bilo x pitanja u vezi ovoga, ali nikakav konkretan odgovor nisam našao.
Naime, završio sam redovno trogodišnju srednju školu (trgovac), a nakon toga upisao vanredno 4. stepen za ekonomskog tehničara (trajalo godinu ipo), i upisao sam visoku školu nakon toga (sa godinu dana mlađom generacijom).Bio sam redovan student, završio sam visoku školu u roku, sada sam na master studijama.

Da li ispunjavam kriterijum što se tiče školovanja? Malo je dvosmisleno to njihovo ''12 godina redovnog školovanja u kontinuitetu'' , pa me buni to jer sam četvrtu godinu u srednjoj školi završio vanredno (jer sam hteo na fakultet).

- A drugo pitanje je, da li neko zna da li je odgovarajuća slika za prijavu za Green Card kao ona za Work & Travel? Imam sliku od ove godine kada sam se prijavio za W&T, pa bih možda nju iskoristio.

Svako dobro :)

dac22
05.10.2019, 16:10
ja imam 3 godisnju ako uzmem 4 vondrendnu
jel to problem bice i za dajle ili nece biti problem posle to

ikac89
05.10.2019, 16:57
Pozdrav društvo, imam dva pitanja.
Znam da je bilo x pitanja u vezi ovoga, ali nikakav konkretan odgovor nisam našao.
Naime, završio sam redovno trogodišnju srednju školu (trgovac), a nakon toga upisao vanredno 4. stepen za ekonomskog tehničara (trajalo godinu ipo), i upisao sam visoku školu nakon toga (sa godinu dana mlađom generacijom).Bio sam redovan student, završio sam visoku školu u roku, sada sam na master studijama.

Da li ispunjavam kriterijum što se tiče školovanja? Malo je dvosmisleno to njihovo ''12 godina redovnog školovanja u kontinuitetu'' , pa me buni to jer sam četvrtu godinu u srednjoj školi završio vanredno (jer sam hteo na fakultet).

- A drugo pitanje je, da li neko zna da li je odgovarajuća slika za prijavu za Green Card kao ona za Work & Travel? Imam sliku od ove godine kada sam se prijavio za W&T, pa bih možda nju iskoristio.

Svako dobro :)

Što se školovanja tiče, ispunjavaš uslove. A što se slike tiče, ako je mlađa od 6 meseci, može i ona.

ja imam 3 godisnju ako uzmem 4 vondrendnu
jel to problem bice i za dajle ili nece biti problem posle to

Mislim da ne može, računa se samo redovno školovanje. Jedino da upišeš i završiš neku višu tj. sad po novom visoku školu, pa tek onda da se prijaviš.

dusmanic
05.10.2019, 18:57
Slika je za jednokratnu upotrebu. Proverena informacija, automatski te diskvalifikuju ako ponovis sliku.

ikac89
05.10.2019, 21:12
Jel možemo i mi ostali da vidimo tu informaciju, pošto kažeš da je proverena. U uputstvu piše samo da slika mora da bude mlađa od 6 meseci, uz ostala pravila vezana za veličinu, pozadinu i ostalo. Iskreno ne vidim ni jedan razlog, zašto ne bi važila slika, ako ispunjava sve ove uslove. Work and travel je drugi program i nema nikakve veze sa lutrijom.

ParalelnaStvarnost
05.10.2019, 22:19
Jel možemo i mi ostali da vidimo tu informaciju, pošto kažeš da je proverena. U uputstvu piše samo da slika mora da bude mlađa od 6 meseci, uz ostala pravila vezana za veličinu, pozadinu i ostalo. Iskreno ne vidim ni jedan razlog, zašto ne bi važila slika, ako ispunjava sve ove uslove. Work and travel je drugi program i nema nikakve veze sa lutrijom.

Recena je usmeno od strane konzula na predavanju koje je odrzano u petak u Beogradu. Eksplicitno je receno da slika ne sme biti koriscena ni za jedan drugi dokument, a onda je naravno neko dodatno pitao da li to vazi za W&T na sta je konzul ponovio da fotografija ne sme biti koriscena (ili da je vec koriscena) ni za jednu drugu vizu ukljucujuci i W&T jer to povlaci automatsku diskvalifikaciju.

dusmanic
05.10.2019, 22:30
Recena je usmeno od strane konzula na predavanju koje je odrzano u petak u Beogradu. Eksplicitno je receno da slika ne sme biti koriscena ni za jedan drugi dokument, a onda je naravno neko dodatno pitao da li to vazi za W&T na sta je konzul ponovio da fotografija ne sme biti koriscena (ili da je vec koriscena) ni za jednu drugu vizu ukljucujuci i W&T jer to povlaci automatsku diskvalifikaciju.
Sve je tako covek je lepo objasnio, tako da pravite nove fotke ako ste te sto imate upotrebljavali za neku od US viza. Pozz

ikac89
05.10.2019, 22:45
Ako su rekli, onda nema razloga da se rizikuje i koristi ista slika. Slobodno napišite utiske sa prezentacije, posebno ako je bilo nešto o čemu nismo diskutovali, neka nedoumica, neko interesantno pitanje i sl.

Može i na ovoj temi, pošto je ona namenjena za prijavu...

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2021&page=16

svetlana33
06.10.2019, 10:04
Što se školovanja tiče, ispunjavaš uslove. A što se slike tiče, ako je mlađa od 6 meseci, može i ona.



Mislim da ne može, računa se samo redovno školovanje. Jedino da upišeš i završiš neku višu tj. sad po novom visoku školu, pa tek onda da se prijaviš.

Sto se visoke skole tice, diploma se priznaje samo ukoliko je to drzavna institucija (dakle VI st) , ako je to nesto od ovih novih visih i/ili visokih ucilista nisam sigurna koja se vrednuju kao priznata od drzave. Durga varijanta jest rad u struci s potrebnim trajanjem kako propisi o lutriji odredjuju.

svetlana33
06.10.2019, 10:16
ja imam 3 godisnju ako uzmem 4 vondrendnu
jel to problem bice i za dajle ili nece biti problem posle to
Nazalost jest, ne smijes imati vremensku "rupu" (gap) u obrazovanju OSIM ako nakon bilo cega zavrsis fakultet, ili radis par godina u struci (pa cak iscitavam i samo s prethodnim osnovnim obrazovanjem)

svetlana33
06.10.2019, 10:28
..da jos upotpunim info:
Sto se visoke skole tice, diploma se priznaje samo ukoliko je to drzavna institucija (dakle VI st) , ako je to nesto od ovih novih visih i/ili visokih ucilista nisam sigurna koja se vrednuju kao priznata s gledista drzave. "Only formal courses of study meet the education requirements" . Durga varijanta jest rad u struci s potrebnim trajanjem (2 godine u poslednjih 5 godina na poslu koji trazi najmanje 2 gdine formalnog treninga ili iskustva) kako vec propisi o lutriji odredjuju.


..hope this helps :papa:

dusmanic
06.10.2019, 12:10
..da jos upotpunim info:
Sto se visoke skole tice, diploma se priznaje samo ukoliko je to drzavna institucija (dakle VI st) , ako je to nesto od ovih novih visih i/ili visokih ucilista nisam sigurna koja se vrednuju kao priznata s gledista drzave. "Only formal courses of study meet the education requirements"
Hmmm, mislis da Megatrend, Singidunum i ostala ekipa kod koje je zavrsena visoka skola (visa) ne kvalifikuje za DV program ukoliko je pre toga trohofisnja xavrsena? Cini mi se da je bilo ljudi na forumu koji su zavrsavali posao i sa takvim diplomama privatnih skola...
Neka neko iskusniji idgovori
Pozdrav

ParalelnaStvarnost
06.10.2019, 13:39
Nije bilo ni jedne jedine reci o tome da se odredjeni fakulteti i vise skole ne priznaju (bilo privatni bilo drzavni). Pored toga ako fakultet ima akreditaciju ne vidim problem u tome sto je privatni i za kraj fakultet je nebitan vec je bitno imati dokaz da je zavrsena minimum srednja skola u trajanju od 4 godine ili 3 godine ali onda je neophodna diploma vise skole kao dopuna.
Bilo je reci o tome da se ne kvalifikuju sledeci nivoi obrazovanja:
3 godine
3 + 1 godina (vanredno)

Ali se kvalifikuju trogodisnja skola + visa skola (ukupno 6 godina skolovanja).

Takodje prilikom popunjavnja je nebitno sta se stavlja kao nivo obrazovanja jer se to gleda samo statisticki, a ako dodje do razgovora onda je potrebno samo dokazati da imate minimum zavrsenu srednju skolu ili visu skolu ako imate trogodisnju skolu, a to mozete dokazati ili svedocanstvima iz srednje skole ili diplomom fakulteta ili vise skole jer jel te po nasem zakonu ne mozete ni upisati visi nivo obrazovanja ako nemate nizi. Odnosno veca diploma je automatski dokaza da imate i sve nize diplome tako da ne vidim problem da se kao dokaz donese i diploma akreditovanog privatnog fakulteta ali ako neko bas nije siguran ili zeli da bude 100% siguran uvek moze poneti i dokumenta iz srednje skole.

ikac89
06.10.2019, 14:02
Naravno da važi svaka akreditovana visokoobrazovna institucija, bez obzira da li je ona državna ili privatna.

Andrew Wiggins
06.10.2019, 14:12
..da jos upotpunim info:
Sto se visoke skole tice, diploma se priznaje samo ukoliko je to drzavna institucija (dakle VI st) , ako je to nesto od ovih novih visih i/ili visokih ucilista nisam sigurna koja se vrednuju kao priznata s gledista drzave. "Only formal courses of study meet the education requirements" . Durga varijanta jest rad u struci s potrebnim trajanjem (2 godine u poslednjih 5 godina na poslu koji trazi najmanje 2 gdine formalnog treninga ili iskustva) kako vec propisi o lutriji odredjuju.


..hope this helps :papa:

Al si ga prevela svaka cast Svetlana. :==D:
Boze me sacuvaj sta sve na ovom forumu necu procitati. Ovakvih bisera ima solidan broj na forumu.

Futbalista
06.10.2019, 14:26
Al si ga prevela svaka cast Svetlana. :==D:
Boze me sacuvaj sta sve na ovom forumu necu procitati. Ovakvih bisera ima solidan broj na forumu.

Ja sam zavrsio trogodisnju srednju plus privatnu visu poslovnu i priznato mi je, znaci nije drzavno

svetlana33
06.10.2019, 14:34
[QUOTE=Andrew Wiggins;78348]
da znas Engleski prevodit ocito bi razumeo, al hebiga ti si strucnjak :==D::==D::==D:

BTW tebe se secam od ranijih godina da se inace petljas gde ti nije mesto ... pa kad vec to radis ajde barem da doprineses forumu cinjenicom, a ne da iskaces iz pastete s tupim koment.

svetlana33
06.10.2019, 14:36
Ja sam zavrsio trogodisnju srednju plus privatnu visu poslovnu i priznato mi je, znaci nije drzavno
tako pise na sluzbenom siteu..neam pojma sta si ti zavrsio i sta su tebi priznali..:beer:

Poenta je da se ima odredjene osnovne predmete srednje skole zavrsene u kontinuitetu, a ako je rec daljnjem formalnom (formalnom, oficialnom, etabliranom,itd...= a sto je to nego drzavom ustanovljenom???) obrazovanju moze biti i 3g srednje

ikac89
06.10.2019, 14:39
svetlana33, a da ti ipak malo proveriš negde svoj engleski, rekao bih da ti ne ide baš najbolje...

svetlana33
06.10.2019, 14:54
U ostalom nista cudno kada bi se priznali bez problema neki marginalni dubiozni slucajevi kada je vise obrazovanje u pitanju, citiram samo kako oni navode, a naravno da ne treba stvari usko tumaciti ili odustajati...u ostalom do razgovora izvucenima ionako ostaje jos mnogo vremena da srede edukaciju...

svetlana33
06.10.2019, 14:56
Ajde Ikac ja cekam...

Sto konkretno predlazes..:grin: sto ti prevodis uopste pa da nama prevedes jer tebi sigurno bolje ide nego meni jezicaru :)

svetlana33
06.10.2019, 15:20
Hmmm, mislis da Megatrend, Singidunum i ostala ekipa kod koje je zavrsena visoka skola (visa) ne kvalifikuje za DV program ukoliko je pre toga trohofisnja xavrsena? Cini mi se da je bilo ljudi na forumu koji su zavrsavali posao i sa takvim diplomama privatnih skola...
Neka neko iskusniji idgovori
Pozdrav

Ja sam dapace uverena u to da mogu, mislim da su te skole vec prihvacene. Danas je to u globalu gotovo sve uvedeno u sistem.Mislim da ce se sada po uzoru na svet, gledati samo renome ucilista i sveucilista (ovo o renomeu se ne odnosi na lutriju-da ne bi bilo zabune)

ParalelnaStvarnost
06.10.2019, 15:33
Treba izaci iz sveta maste da su Balkanci najbolji na svetu u svemu, ako fakultet nije u prvih 50 na listi onda niko nikada nije ni cuo za taj fakultet van Balkana naravno.

mveruovic
06.10.2019, 15:50
..da jos upotpunim info:
Sto se visoke skole tice, diploma se priznaje samo ukoliko je to drzavna institucija (dakle VI st) , ako je to nesto od ovih novih visih i/ili visokih ucilista nisam sigurna koja se vrednuju kao priznata s gledista drzave. "Only formal courses of study meet the education requirements" . Durga varijanta jest rad u struci s potrebnim trajanjem (2 godine u poslednjih 5 godina na poslu koji trazi najmanje 2 gdine formalnog treninga ili iskustva) kako vec propisi o lutriji odredjuju.


..hope this helps :papa:
Stvarno nemoj da lupas gluposti. Ovo sto si ti navela ima veze sa nekim kvazi kursevima od 6 meseci-godinu dana a ne sa fakultetskim diplomama/visokim/visim skolama. Sve diplome privatnih fakulteta i privatnih visokih skola su priznate.

svetlana33
06.10.2019, 16:06
[QUOTE=mveruovic
:drool: Ma jel moguce??? Sta stvarno???? jaoo hvala ti srce moje :bigkiss:
Prvo procitaj ponovno sto pise i ne talambasaj bez razloga... Izgleda da je ovaj forum vrvi jadnim, neukim, iskompleksiranim papucarima poput tebe, pa imaju potrebe dodatno se svadjati na forumu jer kod kuce nemaju pravo glasa i jedino ovde smeju ostati anonimni...ajde majstore prosetaj negde dalje i ne kaci se na mene.. pa-pa:papa:
__________________

mveruovic
06.10.2019, 16:22
Haha, ja pisem pod svojim prezimenom, ne pisem anonimno. Procitaj ti sta si izlupetala da se ne vaze privatne visoke skole pa onda komentarisi. Sto se svadje tice, niko se ne svadja vec ljudi reaguju kad neko lupa gluposti i iznosi neistine.

A za ostatak, bez komentara.

Andrew Wiggins
06.10.2019, 16:32
[QUOTE=Andrew Wiggins;78348]
da znas Engleski prevodit ocito bi razumeo, al hebiga ti si strucnjak :==D::==D::==D:

BTW tebe se secam od ranijih godina da se inace petljas gde ti nije mesto ... pa kad vec to radis ajde barem da doprineses forumu cinjenicom, a ne da iskaces iz pastete s tupim koment.

I ja se tebe secam ranijih godina da ne umes da priznas kad pogresis pa se branis svadjom.
Ne znam ko si ti da govoris nekom gde mu je mesto ili nije.
Vidi se o kakvoj se osobi se ovde radi na kilometar. Tesko onom ko te zna privatno

svetlana33
06.10.2019, 16:32
A za ostatak, bez komentara.
Kao prezime ti je jedinstveno jel???? samo ti postojis? Evo kako ponovno lupetas ko otvoren prozor...No medjutim,aspravljati se s osobom koja ne ume ni da razume sto procita jest jos veca glupost...zato - ciao

svetlana33
06.10.2019, 16:34
[QUOTE=svetlana33;78350]

I ja se tebe secam ranijih godina da ne umes da priznas kad pogresis pa se branis svadjom.
Ne znam ko si ti da govoris nekom gde mu je mesto ili nije

hahaha, s tobom, niti s ikim, do danas nisam imala raspravu ili svadju LOL
ps. Quotaj me :naughty:

mveruovic
06.10.2019, 17:00
Kao prezime ti je jedinstveno jel???? samo ti postojis? Evo kako ponovno lupetas ko otvoren prozor...No medjutim,aspravljati se s osobom koja ne ume ni da razume sto procita jest jos veca glupost...zato - ciao


Sve sto pises ovde govori samo o tebi :) . .

SEEUSAIC
06.10.2019, 18:34
..da jos upotpunim info:
Sto se visoke skole tice, diploma se priznaje samo ukoliko je to drzavna institucija (dakle VI st) , ako je to nesto od ovih novih visih i/ili visokih ucilista nisam sigurna koja se vrednuju kao priznata s gledista drzave. "Only formal courses of study meet the education requirements" . Durga varijanta jest rad u struci s potrebnim trajanjem (2 godine u poslednjih 5 godina na poslu koji trazi najmanje 2 gdine formalnog treninga ili iskustva) kako vec propisi o lutriji odredjuju.


..hope this helps :papa:

Cini se da ste pomesali "public" i "formal". Diplome sa privatnih (private) univerziteta su priznate kao i sa drzavnih (public), dokle god su izdate za regularne (formal) programe. Univerziteti cesto izdaju sertifikate i imaju kurseve bez bodova i ocena, srednje skole rade prekvalifikacije i vanredno zavrsavanje programa (GED) - ovo nisu "formal" programi.

Tema je bitna za mnoge korinike foruma, na clanovima je da komunikaciju odrzavaju prema pravilima Foruma. U suprotnom, tema ce biti zatvorena.

Sup.Mod.

<šalteruša
06.10.2019, 19:42
Kada se pokušam prijaviti i ispuniti obrazac izbaci mi ovo
The requested URL was rejected. Please consult with your administrator.
ima li neko da ima iskustva sa ovim

svetlana33
06.10.2019, 21:15
Kada se pokušam prijaviti i ispuniti obrazac izbaci mi ovo
The requested URL was rejected. Please consult with your administrator.
ima li neko da ima iskustva sa ovim
Najverovatnije je rec o gresci browsera ili je trenutacno stranica pala tj. preopterecena. Pokusajte da probate iz nekog drugog preglednika pristupiti stranici. Vise se ne secam tacno, ali cini mi se da su se clanovi lakse logovali putem mozzile. Vredi pokusati s razlicitim pretrazivacima..Srecno :pozz:

VukVG
11.10.2019, 11:09
Pozdrav, imam jedno pitanje, ja sam prijavio sebe sve normalno, ispunjavam sve uslove a sada zeli i moj brat da proba ali je problem sto je zavrsio trogodisnju srednju ali ima 6 godina radnog iskustva, trebalo bi da ispunjava taj uslov.... sta se onda popunjava za najvisi nivo skolovanja a da ne bude diskvalifikovan zbog toga :drool:

dusmanic
11.10.2019, 11:18
Preko radnog iskustva je mnogo teže da se dobije viza ako ga izvuku u Maju.
Postoji lista poslova koji mogu da poguraju vizu.
Ako ga izvuku moraće da donese opis poslova koje je radio, bukvalno sve operacije koje obavlja na poslu za tih 6 godina koliko ima radnog iskustva, jer naša zanimanja nisu u velikoj meri ista kao u US, pa im treba da vide sta je radio sve pa da li je to OK sa tim njihovim zanimanjima sa te liste.
Malo teži put je to. Pozdrav

VukVG
11.10.2019, 13:31
Preko radnog iskustva je mnogo teže da se dobije viza ako ga izvuku u Maju.
Postoji lista poslova koji mogu da poguraju vizu.
Ako ga izvuku moraće da donese opis poslova koje je radio, bukvalno sve operacije koje obavlja na poslu za tih 6 godina koliko ima radnog iskustva, jer naša zanimanja nisu u velikoj meri ista kao u US, pa im treba da vide sta je radio sve pa da li je to OK sa tim njihovim zanimanjima sa te liste.
Malo teži put je to. Pozdrav

Razumem to, trazio sam neke liste poslova, nego sta da stavim za najvisi nivo skolovanja, za trogodisnju skolu, sta je ispravno tu cekirati da ne bi bio diskvalifikovan

ikac89
11.10.2019, 14:32
Pre prijavljivanja, proveri dobro da li taj njegov posao tj. iskustvo ispunjava uslove i da li on može da dokaže da je to stvarno radio. Zamisli izvuku ga, plati pregled 150 dolara ili koliko je već sada, plati vađenje svih onih dokumentata minimum još 50 i na kraju u ambasadi još 330 za vizu, da bi mu na kraju konzul rekao da ne ispunjava uslove. Pare mu neće biti vraćene. Ima vremena do 05. novembra i nema potrebe da se žuri sa prijavom. Iskreno, ja se ne sećam da smo imali primer na forumu da je neko otišao na osnovu radnog iskustva.

Ovo je sajt gde se traži tj. gde može da se vidi da li taj posao ispunjava uslove

https://www.onetonline.org/

A evo šta piše na instrukcijama vezano za lutriju.

6. What occupations qualify for the DV program?
The Department of State will use the U.S. Department of Labor’s (DOL) O*Net OnLine database to determine
qualifying work experience. The O*Net OnLine database categorizes job experience into five “job zones.”
While the DOL website lists many occupations, not all occupations qualify for the DV program. To qualify for a
DV on the basis of your work experience, you must have, within the past five years, two years of experience
in an occupation classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher.
If you do not meet the requirements for education or work experience, your entry will be disqualified at the
time of your visa interview, and no visas will be issued to you or any of your family members.

7. How can I find the qualifying DV occupations in the Department of Labor’s O*Net OnLine
database?

When you are in O*Net OnLine, follow these steps to determine if your occupation qualifies:
1. Under “Find Occupations” select “Job Family” from the pull down menu;
2. Browse by “Job Family,” make your selection, and click “GO;”
3. Click on the link for your specific occupation; and
4. Select the tab “Job Zone” to find the designated Job Zone number and Specific VocationalPreparation
(SVP) rating range.
As an example, select Aerospace Engineers. At the bottom of the Summary Report for Aerospace Engineers,
under the Job Zone section, you will find the designated Job Zone 4, SVP Range, 7.0 to < 8.0. Using this
example, Aerospace Engineering is a qualifying occupation.
For additional information, see the Diversity Visa – List of Occupations webpage.

VukVG
11.10.2019, 15:01
Radi na CNC masinama, moramo posle pogledati pravi naziv i pogledati ocenu, interesuje me samo sta bi biko pravilo staviti za nivo skolovanja od onih ponudjenih posto nije High School diploma.... Problem je kako se vodi na listi trogogisnja skola:grin:

svetlana33
13.10.2019, 10:34
Radi na CNC masinama, moramo posle pogledati pravi naziv i pogledati ocenu, interesuje me samo sta bi biko pravilo staviti za nivo skolovanja od onih ponudjenih posto nije High School diploma.... Problem je kako se vodi na listi trogogisnja skola:grin:

Nisam proucavala dosad te rangove strukovnih skola , tj koja skola podpada pod koji bodovni rang po merilima USA, to cete morati da proverite sami ili da vam pomogne netko tko je upucen, ali ovo sto ste pitali mogu- rec je o strukovnoj skoli tzv. (specific) vocational school (npr. tehnical vocational school), koje inace mogu da traju od 1-5 godina, na nasim prostorima to su uglavnom bile 3-godisnje strukovne skole.

edy3
07.11.2019, 19:21
Dali ispunjavam uslove za prijavu ? Imam 3 radnog iskustva na cnc masinama,a i zavrsio sam istu srednju srednju (CNC Operater,trogodisnja) SVP RANGE zanimanja je 7, job zone 3?

Taty2
08.11.2019, 10:43
Job zone bi trebao biti 4 or 5 sa SVP (Specific Vocational Preparation) rangirano 7.0 ili vise. Vidite ima li neki priblizan job koji je u liniji sa vasim job skills