PDA

View Full Version : Ovo muci vecinu ovde, pa i mene


Arsenlupn
16.07.2014, 16:27
Pozdrav


Ako imam zavrsenu trogodisnju skolu i imam preko 2 godine radnog iskustva.

http://www.onetonline.org/ lista poslova je tu samo neznam koji score treba


e sad kad budem ispunjavao tu aplikaciju i bude me pitalo
sta da navedem da nebi ispao

mislim ako pita za samo skolu moram navest 3 srednje

a kako oni to ocijenjuju koje iskustvo moze proci.

Mislim da ce ovo pomoc mnogima, i molim vas nemojte ici od teme.

Hvala

familly
16.07.2014, 17:02
Pozdrav


Ako imam zavrsenu trogodisnju skolu i imam preko 2 godine radnog iskustva.

http://www.onetonline.org/ lista poslova je tu samo neznam koji score treba


e sad kad budem ispunjavao tu aplikaciju i bude me pitalo
sta da navedem da nebi ispao

mislim ako pita za samo skolu moram navest 3 srednje

a kako oni to ocijenjuju koje iskustvo moze proci.

Mislim da ce ovo pomoc mnogima, i molim vas nemojte ici od teme.

Hvala

Work Experience: If you are qualifying with work experience, you must have two years of experience in the last five years, in an occupation which, by U.S. Department of Labor definitions, requires at least two years of training or experience that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) rating of 7.0 or higher.

Izgleda treba da bude od 7 pa navise u zoni 4 ili 5.

Arsenlupn
16.07.2014, 17:11
Work Experience: If you are qualifying with work experience, you must have two years of experience in the last five years, in an occupation which, by U.S. Department of Labor definitions, requires at least two years of training or experience that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) rating of 7.0 or higher.

Izgleda treba da bude od 7 pa navise u zoni 4 ili 5.

sta se podrazumeva zona 4 ili 5 mozeli se to malo pojasniti da se nedesi da me diskvalifikuje

i jos da dodam kako da navedem dali slicno ili moram imati neki papir o zaposlenju ili kako to vec funkcionise da bi znao sta da upisem na formular
hvala na odgovoru

mikiSA
16.07.2014, 17:21
evo moj posao je u toj zoni 5, SVP range 8, bibliotekar, treba veliko znanje ( u US je na magistarskom nivou):
http://www.onetonline.org/link/summary/25-4021.00
Valjda ce ti ovo pomoci da uporedis svoj posao sa zonama koje se traze (4 i 5)

Arsenlupn
16.07.2014, 19:21
Ako radim u fabrici namjestaja i radim kao cnc programer + na svim masinama
ali treba mi pomoc sta da navdem da nebi bio diskvalifikovan dakle nesto od proseka 7+

pa moze mala pomoc

Aleksandar_Vrsac
27.09.2014, 01:55
Pozdrav rodjaci. Poceh da citam forum,ali zastao sam ovde iz razloga sto videh da sa trogodisnjom skolom ne vredi pokusavati aplicirati,sem ako ne ispunjavam uslov radeci neki posao koji zahteva cetvorogodisnji stepen. Ja sam zavrsio za elektro mehanicara (trogodisnja),ali vec 5 god radim kao ofset masinista,stamparija. Ispratio sam ovaj sajt sto ste dali u vezi ocena,tacnije zona,ali nisam se snasao. Moze li mi neko reci u koju znu spada ofset masinista molim vas,cisto da znam vredi li pokusavati ili ne,sto neko rece,da ne upadam bespotrebno i kocim nekog ko ispunjava uslove. Hvala u napred.

SRBghost
27.09.2014, 07:31
Ja sam malo potrazio i dosao do sledeceg:tvoj posao se zove Printing press operator. Evo ti i link:
http://www.onetonline.org/link/summary/51-5112.00

Na zalost, ne pripada kategoriji poslova koji bi ti obezbedili prolazna osnovu zaposljenja. Pokusaj da upises neku visu ili tako nesto. Vredi investirati u sebe. Nemoj da te ovo oko posla rastuzi ili odvrati od pokusavanja. Jako malo ljudi uspe da prodje preko posla.

Aleksandar_Vrsac
27.09.2014, 11:11
Supruga ima cetvorogodisnju,prijavice se ona. Hteo sam da probam i ja,ali ako posao ofset masiniste ne pripada toj kategoriji,tacnije prolaznoj zoni nista onda,necu ni pokusavati. Probacemo preko zene. Ja cekam februar-mart,imam opciju da odem za Canadu (Otawa). Naravno,nista to nije jos sigurno,sporim,ali sigurnim koracima za sada idem. Videcemo. Hvala na brzom odgovoru.

SRBghost
27.09.2014, 12:30
Nema na cemu, bilo bi mi draze da sam ti doneo neke lepse vesti. Kanada ti je prilicno dobra ideja, ako nista drugo, lakse ces iz Kanade u USA nego odavde (izuzev lutrije). U svkom slucaju, zelim vam puno, puno srece.

Aleksandar_Vrsac
28.09.2014, 13:01
SRBghost,mozes li mi jos reci da li je samo bitno da onaj ko aplicira ima 4 god srednje skole ili je i pored 4 god bitno sta je zavrsio?

johnywalker
28.09.2014, 15:51
SRBghost,mozes li mi jos reci da li je samo bitno da onaj ko aplicira ima 4 god srednje skole ili je i pored 4 god bitno sta je zavrsio?

samo onaj ko aplicira bitno je da ima 4 godine srednje skole, nije bitno koja je srednja. Ukoliko si ozenjen i zena ti ima isto 4 godine srednje, onda se svakako oboje trebate prijaviti jer time imate duplu sansu da izvuku ili tebe ili nju.

Aleksandar_Vrsac
28.09.2014, 22:57
Hvala ti Johny na odgovoru,ajde samo jos jedno da postavim. Imam i oko 2.5 god u vojsci,radio sam kao vojno lice. Zanima me ima li ta kategorija,spada li to u neku zonu,ili se posao vojnog lica tu ne racuna? Hvala jos jednom.

johnywalker
28.09.2014, 23:13
Nisam siguran za vojsku, morao bi pogledati na http://www.onetonline.org
Ja koliko sam vidio za army officer i druge radne grupe u vojsci tamo pise da oni ne vode evidenciju o vojnim poslovima i da se treba direktno kod vojske raspitati. Medjutim, ja nesto nisam optimistican da ce taj posao proci, ali opet vidi.

Aleksandar_Vrsac
29.09.2014, 13:40
Ok,hvala jos jednom. Necu se ja onda cimati,aplicirace supruga.

Aleksandar_Vrsac
06.10.2014, 18:00
Johny,upravo sam od drugarice koja je u USA vec 4 god saznao da je ona aplicirala sa trogodisnjom skolom i lagano prosla. Da li se od tada nesto menjalo ili je oduvek tako? Ako je oduvek onda je to pogresna informacija,cim je ona proslo sa trogodisnjom.

oskark
20.10.2014, 08:45
Ja vala nisam cuo do sada da je neko sa tri godine srednjom prosao, mislim samo sa tri god srednjom skolom.

Pitali su maltene svi sa foruma, pa i ja, i dobili odgovor direktno iz ambasade da ne moze, sto pise lepo u pravilima.

Mene bas interesuje da objasnis malo detaljnije to lagano prosla sa 3 godine srednje skole. Voleo bih i ja da znam, pa ako je moguce, prijavicu i jA par ljudi sa ili bez srednje

Arsenlupn
29.10.2014, 20:32
Ima jos 2 dana do isteka prijave jos uvijek se nisam prijavio

buni me trogodisnja skola i iskustvo 2 godine pa kako i sta u pisati

iskustvo imam ali kako to postaviti i dokazati da radim taj posao

SRBghost
30.10.2014, 06:54
Ima jos 2 dana do isteka prijave jos uvijek se nisam prijavio

buni me trogodisnja skola i iskustvo 2 godine pa kako i sta u pisati

iskustvo imam ali kako to postaviti i dokazati da radim taj posao

Hajde da ti pomognemo - u cemu imas 2 godine iskustva (koji posao)?

SRECNIK
30.10.2014, 09:26
Ako neko ima trogodisnju skolu i dve godine (minimum) radnog iskustva u poslu za koji je potreban cetvorogodisnaj skola ili je ocenjen sa sedam ili vise na njihovom sajtu za kvalifikacije onda se moze prijaviti za lutriju. Radno iskustvo se dokazuje radnom knjizicom i potvrdom iz firme gde si radio..od kada do kada i sta si radio....o ovoj temi je vec pisano vise puta ali nekog mrzi da proceslja forum..

SRBghost
30.10.2014, 11:49
Ako neko ima trogodisnju skolu i dve godine (minimum) radnog iskustva u poslu za koji je potreban cetvorogodisnaj skola ili je ocenjen sa sedam ili vise na njihovom sajtu

Nema nikakvo "ili". Potpuno je nebitno da li je za posao potrebna 4-godisnja srednja skola. Posao MORA da bude ocenjen sa tacno 7 ili vise. Nista manje od toga i to je JEDINI uslov vezan za posao.

benefactor78
30.10.2014, 19:29
Pozdrav drugari sapatnici, imam jedno pitanjce.
Postavljeno je na drugoj temi, ali niko nije odgovorio.
Imam završenu dvogodišnju višu školu, dakle pitanje je šta stavljam u odeljku za obrazovanje pošto toga nema "u ponudi"?
Pretpostavljam da bih trebao staviti da imam srednju školu, pošto je ovo "čardak ni na nebu ni na zemlji" :-)

NS2015
30.10.2014, 19:34
Pozdrav drugari sapatnici, imam jedno pitanjce.
Postavljeno je na drugoj temi, ali niko nije odgovorio.
Imam završenu dvogodišnju višu školu, dakle pitanje je šta stavljam u odeljku za obrazovanje pošto toga nema "u ponudi"?
Pretpostavljam da bih trebao staviti da imam srednju školu, pošto je ovo "čardak ni na nebu ni na zemlji" :-)

Da li si zavrsio cetvorogodisnju ili trogodisnju skolu?