PDA

View Full Version : Turistička viza - potrebna dokumenta za privatnike


Jack Sparrow
31.07.2014, 11:44
Pozdrav
Ima li koga da je vadio turisticku vizu a da ima privatnu radnju?
Zanima me sta je sve predao od dokumenata i sta su ga pitali na razgovoru sa konzulom,interesuju me iskustva ljudi?

voja82
31.07.2014, 18:33
Pozdrav
Ima li koga da je vadio turisticku vizu a da ima privatnu radnju?
Zanima me sta je sve predao od dokumenata i sta su ga pitali na razgovoru sa konzulom,interesuju me iskustva ljudi?

Ja imam privatnu firmu, od dokumenata sam nosio izvod prometa iz banke po racunu firme i zadnjih 6 meseci, resenje da sam ja osnivac, izvod sa mog bankovnog racuna za zadnjih 6 meseci, resenje o koriscenje god odmora its. uglavnom nije me nista pitao za firmu, nije mi pogledao ni jedan dokumenat sem pasosa isto tako i za suprugu, nego nas je ladno odbio uz izgovor da ne zadovoljavamo kriterijume za tur. vizu ma sta god mu to znacilo ;)

Nikolaniko
31.07.2014, 19:05
Ja imam privatnu firmu, od dokumenata sam nosio izvod prometa iz banke po racunu firme i zadnjih 6 meseci, resenje da sam ja osnivac, izvod sa mog bankovnog racuna za zadnjih 6 meseci, resenje o koriscenje god odmora its. uglavnom nije me nista pitao za firmu, nije mi pogledao ni jedan dokumenat sem pasosa isto tako i za suprugu, nego nas je ladno odbio uz izgovor da ne zadovoljavamo kriterijume za tur. vizu ma sta god mu to znacilo ;)

Ja sam nosio isto ono sto je i Voja nosio, ali meni su odobrili. Mislim da je najvaznije da ubedis konzula da si stvarno turista i da ces se vratiti nazad, bez razlike dali ce razlog biti firma, stan, porodica i sl.

Ono sto puno pomaze kad trazis turisticku vizu su prethona putovanja. Ako imas u pasosu kojekakvih drugih viza ili pecata, to isto pomaze dosta. Naravno, i ako si bio ranije u USA i vratio se na vreme, to isto moze da pomogne.

Da ponovim, ja sam iste papire o firme nosio kao sto je i Voja, ali smo supruga i ja imali oboje firme na svoje ime, a dostavili smo i stare iskoristene pasose u kojima je konzul uspeo da izbroji pecate iz 14 razlicitih zemalja :) sto ga je naravno ubedilo da smo turisti.... a o firmama nas je jedva i pitao...

voja82
01.08.2014, 07:27
Ja sam nosio isto ono sto je i Voja nosio, ali meni su odobrili. Mislim da je najvaznije da ubedis konzula da si stvarno turista i da ces se vratiti nazad, bez razlike dali ce razlog biti firma, stan, porodica i sl.

Ono sto puno pomaze kad trazis turisticku vizu su prethona putovanja. Ako imas u pasosu kojekakvih drugih viza ili pecata, to isto pomaze dosta. Naravno, i ako si bio ranije u USA i vratio se na vreme, to isto moze da pomogne.

Da ponovim, ja sam iste papire o firme nosio kao sto je i Voja, ali smo supruga i ja imali oboje firme na svoje ime, a dostavili smo i stare iskoristene pasose u kojima je konzul uspeo da izbroji pecate iz 14 razlicitih zemalja :) sto ga je naravno ubedilo da smo turisti.... a o firmama nas je jedva i pitao...

Nikola ti je sve lepo rekao, samo budi opusten i nasmejan i to je bitno;)Mene su verovatno odbili jer mi je rodjeni brat tamo, ali sam im opet doskocio kada su nas izvukli na green card hiihihi 😂

Jack Sparrow
01.08.2014, 14:37
Nikola ti je sve lepo rekao, samo budi opusten i nasmejan i to je bitno;)Mene su verovatno odbili jer mi je rodjeni brat tamo, ali sam im opet doskocio kada su nas izvukli na green card hiihihi ������Aha,pa pazi ja imam u Detroitu trenutno zeta koji je na turistickoj vizi i vraca se za 2.5 meseca,da to pricam ili ne? ako pitaju jel imate nekog u USA

Jack Sparrow
01.08.2014, 14:40
Ja sam nosio isto ono sto je i Voja nosio, ali meni su odobrili. Mislim da je najvaznije da ubedis konzula da si stvarno turista i da ces se vratiti nazad, bez razlike dali ce razlog biti firma, stan, porodica i sl.

Ono sto puno pomaze kad trazis turisticku vizu su prethona putovanja. Ako imas u pasosu kojekakvih drugih viza ili pecata, to isto pomaze dosta. Naravno, i ako si bio ranije u USA i vratio se na vreme, to isto moze da pomogne.

Da ponovim, ja sam iste papire o firme nosio kao sto je i Voja, ali smo supruga i ja imali oboje firme na svoje ime, a dostavili smo i stare iskoristene pasose u kojima je konzul uspeo da izbroji pecate iz 14 razlicitih zemalja :) sto ga je naravno ubedilo da smo turisti.... a o firmama nas je jedva i pitao...Sta ste jos nosili od dokumenata,ja sam pripremio da nisam osudjivan i da se nevodi nikakav sudski postupak protiv mene i skim zivim u zajednici jeste li nesto od toka vadili? Inace imam u starom pasosu radnu vizu za Nemacku i imam nekoliko zemalja EU turisticki

SRBghost
01.08.2014, 14:43
Aha,pa pazi ja imam u Detroitu trenutno zeta koji je na turistickoj vizi i vraca se za 2.5 meseca,da to pricam ili ne? ako pitaju jel imate nekog u USA

Prvo, zet ti dodje nista (ili 100 Evra, sto bi rekli nasi), a to sto je tamo na turistickoj nista ne znaci ni ambasadi, a ni tebi. Pod imate li nekoga u USA, podrazumeva se na nekoga sa GC ili drzavljanstvom, tako da bi tvoj odgovor na to pitanje bio - nemam nikoga.

Jack Sparrow
01.08.2014, 15:10
Prvo, zet ti dodje nista (ili 100 Evra, sto bi rekli nasi), a to sto je tamo na turistickoj nista ne znaci ni ambasadi, a ni tebi. Pod imate li nekoga u USA, podrazumeva se na nekoga sa GC ili drzavljanstvom, tako da bi tvoj odgovor na to pitanje bio - nemam nikoga.Hvala druze,ne znam koliko oni to detaljno ispitivaju da ne ispadne da ih lazem nesto

voja82
01.08.2014, 18:17
Aha,pa pazi ja imam u Detroitu trenutno zeta koji je na turistickoj vizi i vraca se za 2.5 meseca,da to pricam ili ne? ako pitaju jel imate nekog u USA

Kada budes aplicirao za turisticku popunjavacea online obrazac DS160 i imaces pitanje da li imas nekoga u USA, ja sam bio iskren i odgovorio da imam brata (siblings) i pretpostavljam da je to razlog zasto sam odbijen, aplicirali smo supruga i ja, mlad bracni par, bez dece, i tamo mi je brat, idealni imigranti:)

Jack Sparrow
01.08.2014, 19:55
Kada budes aplicirao za turisticku popunjavacea online obrazac DS160 i imaces pitanje da li imas nekoga u USA, ja sam bio iskren i odgovorio da imam brata (siblings) i pretpostavljam da je to razlog zasto sam odbijen, aplicirali smo supruga i ja, mlad bracni par, bez dece, i tamo mi je brat, idealni imigranti:)Vrlo moguce,zato ti i nije gledao dokumenta u startu te izbacio

Jack Sparrow
04.08.2014, 12:00
Recimo kazem da cu da idem 25 avgusta i da se vratim 20 septembra i sve prodje ok i dobijem vizu,onda odem tek u 10 oktobra i ostanem 2 meseca hoce to da pravi problem prilikom sledeceg ulaska. Znam da ce onaj kad sletim da mi odredi koliko mogu da ostanem obicno to bude 6 meseci,mada on tacno zna sta sam ja pisao na aplikaciji.
Ili njemu kazem kad sletim ostajem 20 dana on mi da 6 meseci a ja ostanem 2 meseca,mada sam rekao 20 dana a ostao duze nego sto sam rekao,da li i to gledaju prilikom sledeceg ulaska.

noki
04.08.2014, 12:41
Ja sam dolazila ovde u USA 1999-2000 Nove Godine. Otisla u ambasadu napisao zet(Amerikanac) na aplikaciji da cu ostati kod njih nekih 3-4 nedelja, oni meni daju vizu(na vizi pise imas 3 meseca da udjes u Ameriku,i jos 3 meseca vazi viza sa sansom da se produzi do 6).Dodjem ja ovde sa namerom da ostanem 2-3 meseca.Kad je doslo vreme da se krene kuci kaze meni sestra ajde da produzimo na 6 meseca ja nisam htela,kazem bolje ja da se vratim u roku sto su mi oni dali bice lakse kad budem trazila vizu sledeci put. I tako vratim se ja u Makedoniju sve fino lepo u roku i naredne godine u 2001 odem u ambasadu a oni kazu ne moze viza napisali ste u aplikaciji da cete ostati 3-4 nedelje a bili ste u USA skoro 3 meseca.Ja im kazem ali vratila sam se u roku nisam nista prekrsila zakon(opet dzabe nisu hteli da mi daju vizu),i posle toga sam probala jos 10 puta da dobijem turisticku vizu i uvek sam bila odbijena. Dosla sam ovamo tek kad su me izvukli na lutriji.

Jack Sparrow
04.08.2014, 13:41
Ja sam dolazila ovde u USA 1999-2000 Nove Godine. Otisla u ambasadu napisao zet(Amerikanac) na aplikaciji da cu ostati kod njih nekih 3-4 nedelja, oni meni daju vizu(na vizi pise imas 3 meseca da udjes u Ameriku,i jos 3 meseca vazi viza sa sansom da se produzi do 6).Dodjem ja ovde sa namerom da ostanem 2-3 meseca.Kad je doslo vreme da se krene kuci kaze meni sestra ajde da produzimo na 6 meseca ja nisam htela,kazem bolje ja da se vratim u roku sto su mi oni dali bice lakse kad budem trazila vizu sledeci put. I tako vratim se ja u Makedoniju sve fino lepo u roku i naredne godine u 2001 odem u ambasadu a oni kazu ne moze viza napisali ste u aplikaciji da cete ostati 3-4 nedelje a bili ste u USA skoro 3 meseca.Ja im kazem ali vratila sam se u roku nisam nista prekrsila zakon(opet dzabe nisu hteli da mi daju vizu),i posle toga sam probala jos 10 puta da dobijem turisticku vizu i uvek sam bila odbijena. Dosla sam ovamo tek kad su me izvukli na lutriji.Pa da,mada sad je dobijas na 10 godina i onda kad sletis drugi put od carinika zavisi dal ce te pustiti nema vise u ambasadu po vizu. Mozda neko ima drugacija iskustva,pa neka podeli sa nama.

noki
18.08.2014, 22:58
Zdravo, evo ovo mozda nije bas pravo mesto na forumu - neznam dali ima druga tema za turisticke vize.Pre dve -tri nedelje sam popunila online aplikaciju za turisticku vizu za mog svekra i svekrvu i evo danas bili na razgovoru u Skoplju i odobrili im vize.Mnogo se radujemo,pogotovo nasa deca ali jos uvek neznam kakav tip vize su dobili(samo 3 meseca jedan ulaz ili 10 godisnju sa multi ulazom)-videcemo za dva dana kad im stignu pasosi.Posto nisam imala ni sanse da razgovaram sa njima,zbog vremenske razlike,u svakom slucaju veoma smo se obradovali pogotovo sa celom ovom pometnjom,ima nema viza,pa sistem ne ispravan i sl.:1081:

vuxanne
19.08.2014, 00:09
Zdravo, evo ovo mozda nije bas pravo mesto na forumu - neznam dali ima druga tema za turisticke vize.Pre dve -tri nedelje sam popunila online aplikaciju za turisticku vizu za mog svekra i svekrvu i evo danas bili na razgovoru u Skoplju i odobrili im vize.Mnogo se radujemo,pogotovo nasa deca ali jos uvek neznam kakav tip vize su dobili(samo 3 meseca jedan ulaz ili 10 godisnju sa multi ulazom)-videcemo za dva dana kad im stignu pasosi.Posto nisam imala ni sanse da razgovaram sa njima,zbog vremenske razlike,u svakom slucaju veoma smo se obradovali pogotovo sa celom ovom pometnjom,ima nema viza,pa sistem ne ispravan i sl.:1081:

:1081: Super, nadam se da ce da lepo deca naigraju sa dekom i bakom a i roditelji malo da predahnu. Nije zgorega.

noki
19.08.2014, 03:19
Vuxanne hvala na cestitkama, i mi se tome nadamo. Sad jos polako da ih spremimo za put i da cekamo da nam dodju zdravi i pravi