PDA

View Full Version : aplikacija iz amerike


ivavaso215
06.09.2014, 06:06
Pomozite u nedoumici!Brak sam razvela u Srbiji i dosla za Ameriku sa mojim buducim suprugom sa kojim i zivim.Imamo decu iz bivsih brakova u Srbiji i jedno nase koje je na putu da se rodi ovde u Americi.Zelimo da apliciramo za lutriju odavde.Da li je to moguce i kako je najbolje da to ucinimo ,da prijavimo i decu iz bivsih brakova?Hvala vam na odgovoru.Zaista senalazimo u specificnoj situaciji.Kazite mi jos kada mozemo aplicirati da ne zakasnimo i za ovu godinu kao za proslu.

jovancica
06.09.2014, 07:24
Pomozite u nedoumici!Brak sam razvela u Srbiji i dosla za Ameriku sa mojim buducim suprugom sa kojim i zivim.Imamo decu iz bivsih brakova u Srbiji i jedno nase koje je na putu da se rodi ovde u Americi.Zelimo da apliciramo za lutriju odavde.Da li je to moguce i kako je najbolje da to ucinimo ,da prijavimo i decu iz bivsih brakova?Hvala vam na odgovoru.Zaista senalazimo u specificnoj situaciji.Kazite mi jos kada mozemo aplicirati da ne zakasnimo i za ovu godinu kao za proslu.

Mozes da apliciras, lutrija pocinje na 01.10, i obavezno da prijavis decu iz oba brakova. Pa srecno:==D:

ivavaso215
06.09.2014, 08:25
Hvala za odgovor od srca.Jos me zanima kako da stavim status svoj..razvela sam brak bivsi..sa sadasnjim suprugom zivim, jos uvek nevencano, ovde u Americi.Na putu nam je i beba zajednicka.Kako da svoj status prijavim-udata ili ne?

SRBghost
06.09.2014, 11:12
Cekaj, ako sam ja dobro shvatio, ti ispada da si ilegalno u USA? Ako sam u pravu, tvoj potencijalni dobitak na lutriji ce ti biti i poslednji momenat u USA.

Nedavno su promenili i zakon oko rodjenja deteta ilegalaca u USA. Ako se dete rodi u USA, automatski dobija drzavljanstvo, a roditelji deportaciju i zabranu ulaska.

Ako si legalno u USA, onda ne znam zasto igras DV.....

Anyway, bilo bi dobro da se vencate, jer u tom slucaju mozete podneti dve prijave (i suprug i ti) i tako uduplati sanse za dobitak.

ivavaso215
06.09.2014, 22:57
Hvala na odgovoru.Mozda je bolje da aplicira moj suprug jer moja viza uskoro istice,njegova je radna i traje i produzena je.Njemu je ovo sesti ulazak u zemlju i rad ovde.Ne znam za tu deportaciju nista.Imam doktora i sve preko mog muza su me zavodili jer je on zaposlen regularno i placa taksu .Ja nisam radila a ni sada ne radim iako imam do termina jos dosta.Valjda ce se sve srediti na neki nacin.Moram da mislim na sve moguce nacine dobijanja stalne boravisne vize,mislila sam da je i lutrija dobar potez za obojw..ali ako cu imati problem posle,bolje nek aplicira samo on.Vazi li dokaz o crkvenom vencanju?

vuxanne
07.09.2014, 00:08
Hvala na odgovoru.Mozda je bolje da aplicira moj suprug jer moja viza uskoro istice,njegova je radna i traje i produzena je.Njemu je ovo sesti ulazak u zemlju i rad ovde.Ne znam za tu deportaciju nista.Imam doktora i sve preko mog muza su me zavodili jer je on zaposlen regularno i placa taksu .Ja nisam radila a ni sada ne radim iako imam do termina jos dosta.Valjda ce se sve srediti na neki nacin.Moram da mislim na sve moguce nacine dobijanja stalne boravisne vize,mislila sam da je i lutrija dobar potez za obojw..ali ako cu imati problem posle,bolje nek aplicira samo on.Vazi li dokaz o crkvenom vencanju?

Jel ti pise u pasosu D/S (duration of stay)? Moj ti je savet udaj se pod hitno i predji na njegovu dependent (zavisnicku) vizu jer ako ostanes u SAD nakon isteka svoje vize krsis imigracioni zakon. Nevezano za prijavu za lutriju. Zaprosi ga koliko odmah i pravac u City Hall na potpisivanje... Pa salji prijavu za dependent vizu preko njegove...

U SAD - udata zena ili ozenjen covek su oni koji imaju potvrdu od maticara ili City Hall-a da su se vencali. Crkveno vencanje priznaje ta verska zajednica u kojoj su se dvoje vencali, nema veze sa drzavnim vencanjem. Ne, ne priznaju papire iz verskih zajedica, samo iz drzavnih ustanova.