PDA

View Full Version : Fotografija za prijavu


Stranice : [1] 2

TheSashka
16.09.2014, 12:26
Pozdrav svima!
Imam jednu nedoumicu i molim za savet. Naime, želela bih da se prijavim za DV, i planiram da se fotografišem ovih dana. Pogledala sam sve linkove sa specifikacijama za fotografiju, (to ću da odštampam i da gnjavim fotografa :naughty: ) ali ja imam jedan drugi "problem" - nosim šiške. Guste šiške koje idu do obrva, ali ne pokrivaju moje oči. Npr. http://4.bp.blogspot.com/-AhOYhvvb9lQ/UKwArP7NqWI/AAAAAAAAA2g/e2oO-UaKkkU/s320/photo+(7).JPG
Da li će mi te šiške predstavljati problem na fotografiji za DV? Ako ih sklonim šnalicama (pročitah da su traka ili rajf zabranjeni, ali za šnalice ništa nisam pronašla), opet to ne odslikava moj pravi izgled, a fotografija (valjda) treba da isti verno oslikava. Ako ih ostavim da li će mi to napraviti neki problem?
:confused:

noki
16.09.2014, 13:55
Pozdrav svima!
Imam jednu nedoumicu i molim za savet. Naime, želela bih da se prijavim za DV, i planiram da se fotografišem ovih dana. Pogledala sam sve linkove sa specifikacijama za fotografiju, (to ću da odštampam i da gnjavim fotografa :naughty: ) ali ja imam jedan drugi "problem" - nosim šiške. Guste šiške koje idu do obrva, ali ne pokrivaju moje oči. Npr. http://4.bp.blogspot.com/-AhOYhvvb9lQ/UKwArP7NqWI/AAAAAAAAA2g/e2oO-UaKkkU/s320/photo+(7).JPG
Da li će mi te šiške predstavljati problem na fotografiji za DV? Ako ih sklonim šnalicama (pročitah da su traka ili rajf zabranjeni, ali za šnalice ništa nisam pronašla), opet to ne odslikava moj pravi izgled, a fotografija (valjda) treba da isti verno oslikava. Ako ih ostavim da li će mi to napraviti neki problem?
:confused:

Ja sam na prijavi,i na poslatim formularima imala iste siske ko tvoje,a na razgovoru u ambasadi ponela slicice gde sam sa pokupljenom kosom.Isto moj mali je imao dugu kovrdzavu kosu na prvoj slici a pre intervjua ga osisali i izgledao sasvim drugacije,pa se sluzbenik samo nasalio na njegov racun,kao kaze nam jel to isti decak.Ali nismo imali bas nikakvog problema.

TheSashka
16.09.2014, 14:11
Hvala na odgovoru, puno mi znači! Baš sam se pitala da li da se šišam ili šta da radim :==D:

allenton
12.10.2014, 15:53
neko je naveo da pozadina slike mora biti neutralna?
znači da samo bijela dolazi u obzir? Jel tako?
ta se pozadina na slici ne smije dirati ni sredjivati u fotošopu?
jesam li u pravu?

dakiva
12.10.2014, 16:10
Druže, dok nisi dobio po ušima, od nekih starijih članova koji su pogubili živce kada se pojavljuju pitanja milion puta obrađena, da ti odgovorim. U upustvu koje sam ja čitao stoji da pozadina mora biti svetlija i jednobrazna, što ne znači isključivo bela koja je verovatno najpoželjnija. Ne znam kakva ti je pozadina, ali ne igraj se previše sa fotošopom, jer ćeš verovatno imati problema ako preteraš.

Srećko
12.10.2014, 16:13
neko je naveo da pozadina slike mora biti neutralna?
znači da samo bijela dolazi u obzir? Jel tako?
ta se pozadina na slici ne smije dirati ni sredjivati u fotošopu?
jesam li u pravu?

Što se tiče pitanja o editovanju slike, citiraću zaključak/odgovor jedne osobe u drugoj temi koju vrlo dobro poznaješ. :naughty:

znaci, fotka mora bit izvorna........................................... .....................

SRBghost
12.10.2014, 19:45
For fu*k sake, koja tema po redu?!!!! Koliko je komplikovano otici kod je*enog fotografa i traziti sliku za USA vizu?

Andrija89
12.10.2014, 20:02
Ljudi kod fotografa ( u Nisu) slikanje je 100 din ( bez izrade fotografije, znaci samo na flesku da prebaci), ne verujem da je nesto mngo skuplje u drugim gradovima. Idite i zavrsite to i nemate brige. Vec pocinju da se gomilaju teme, bice tesko za pretrazivanje posle. Nemojte da pravite samo nove teme, nego forum u sake i pretrazujte. :book::book:

allenton
12.10.2014, 20:18
For fu*k sake, koja tema po redu?!!!! Koliko je komplikovano otici kod je*enog fotografa i traziti sliku za USA vizu?

da. vecina ih poslije obradi sliku iako im kazes da je za vizu

koje kude
12.10.2014, 22:14
Ljudi kod fotografa ( u Nisu) slikanje je 100 din ( bez izrade fotografije, znaci samo na flesku da prebaci), ne verujem da je nesto mngo skuplje u drugim gradovima. Idite i zavrsite to i nemate brige. Vec pocinju da se gomilaju teme, bice tesko za pretrazivanje posle. Nemojte da pravite samo nove teme, nego forum u sake i pretrazujte. :book::book:

Tako je, ja sam se juče slikao u Novom Sadu u podzemnom prolazu i cena je 50 dinara, novih. Kad sam rekao devojci da mi treba samo da nabaci na flash ona pita jel to za američku ambasadu i kaže da svakodnevno ljudi dolaze iz istog razloga da se slikaju. Dakle nemojte za 50, 100 dinara da rizikujete diskvalifikaciju, dovoljno je to što nam šanse za izvlačenje nisu prevelike nema potrebe dodatno ih umanjivati eventualnim nepravilnim apliciranjem za GC.

mmusa
13.10.2014, 14:50
Bio sam do fotografa i kada sam dosao kuci primetio sam da je editovao sliku, tj. pozadinu je izbelio i kada zumiram lepo sliku na ivicama (krajevima) glave i ramena se ponegde vidi nekako kao da je isprekidano tj. izbeljeni su ponegde odeca i kosa. To se vidi kada se zumira, inace ovako je slika sasvim ok sto se tice tehnickih zahteva i toga kako se vidi lice, ali ipak nekako nisam siguran da li je ok da posaljem u prijavi takvu sliku ili ne, da li je to sitnica koja je vazna ili ne, jer slika nije editovana u smislu redeye reduction ili da je nacrtana brada ili tako nesto ? Sta mi preporucujete da li da odem opet da se slikam i da ovaj put izricito napomenem da se ne edituje ni u kakvom smislu slika ? :blink:

DragEna
13.10.2014, 18:37
Malo sam skepticna u vezi fotografije... Slikala sam se kod fotografa i nisam sigurna da li je fotografija ok. Zamolila bih nekoga ko se razume da pogleda moju fotku i proceni jel sve u redu... Jest da je fotograf profesionalac, al ovaj moj nikad nije cuo za zelenu lutriju i morala sam da mu crtam kako fotka treba da izgleda.. Ne bih zbog fotke da rizikujem diskvalifikaciju... Hvala ljudi :1081:

SRBghost
13.10.2014, 19:03
Malo sam skepticna u vezi fotografije... Slikala sam se kod fotografa i nisam sigurna da li je fotografija ok. Zamolila bih nekoga ko se razume da pogleda moju fotku i proceni jel sve u redu... Jest da je fotograf profesionalac, al ovaj moj nikad nije cuo za zelenu lutriju i morala sam da mu crtam kako fotka treba da izgleda.. Ne bih zbog fotke da rizikujem diskvalifikaciju... Hvala ljudi :1081:

Otidji na sajt za prijavu, testiraj fotku u photo validatoru i to je to. Ako ti tamo kaze da je OK, onda nema brige. "Izbeljena" pozadina na slikama nije problem.

kreta
14.10.2014, 11:47
Cao drustvo! Moze li neko da preporuci nekog pouzdanog fotografa u Beogradu?
Hvala.
Pozdrav.

Kuguar
14.10.2014, 12:26
Cao drustvo! Moze li neko da preporuci nekog pouzdanog fotografa u Beogradu?
Hvala.
Pozdrav.

Za fotografije za vizu, ili nesto drugo?
Koliko shvatam, svi su ozbiljni kad je fotografisanje za vizu u pitanju, nema tu mnogo mudrosti...

kreta
14.10.2014, 15:49
Za fotografije za vizu, ili nesto drugo?
Koliko shvatam, svi su ozbiljni kad je fotografisanje za vizu u pitanju, nema tu mnogo mudrosti...

E stvarno Kuguar! Ma ne, nego za podvodni ribolov! Izvini, ali... :wacko: Zar nisi primetio kako su novosadjani i nislije bili ljubazni i preporucili fotografe u svojim gradovima. Pretpostavila sam da dobrih fotografa ima i u Beogradu, a stari forumasi mozda mogu da ih preporuce... Hajde cao!

Kuguar
14.10.2014, 17:55
E stvarno Kuguar! Ma ne, nego za podvodni ribolov! Izvini, ali... :wacko: Zar nisi primetio kako su novosadjani i nislije bili ljubazni i preporucili fotografe u svojim gradovima. Pretpostavila sam da dobrih fotografa ima i u Beogradu, a stari forumasi mozda mogu da ih preporuce... Hajde cao!

Nemoj da se ljutiš, ali sam stvarno pitao. U tom sam poslu, i znam dosta fotografa i snimatelja za svadbe, krstenja... Plizzz, nemoj me shvatiti pogrešno... :1072:

Inače, mislim da svaki fotograf moze da te fotografise za vizu, nije to nikakva mudrost.
Kolega je majku za USA vizu slikao mobilnim telefonom, na belim vratima, sliku kropovao u paintu, i proslo je sve kako treba...

Ja sam se slikao na Karaburmi, ako ti je blizu, javiću ti putem pp...

kreta
14.10.2014, 22:13
Nemoj da se ljutiš, ali sam stvarno pitao. U tom sam poslu, i znam dosta fotografa i snimatelja za svadbe, krstenja... Plizzz, nemoj me shvatiti pogrešno... :1072:

Inače, mislim da svaki fotograf moze da te fotografise za vizu, nije to nikakva mudrost.
Kolega je majku za USA vizu slikao mobilnim telefonom, na belim vratima, sliku kropovao u paintu, i proslo je sve kako treba...

Ja sam se slikao na Karaburmi, ako ti je blizu, javiću ti putem pp...

Hey Kuguar! Opusteno! Snacicu se. PP vise nije vazeci. Pozdrav.

besna.kobila
16.10.2014, 16:06
Moze li ovakva slika za dete od 9 meseci. Nije moglo a ni htelo samo da se slika

http://www.dodaj.rs/f/3h/8B/mhre6hu/1/mil5568-1200.jpg

elefteros
16.10.2014, 19:45
Da li se vi prijavljujete za lutriju ove godine, ili ste već izvučeni pa treba da idete na intervju?

LiMan
16.10.2014, 21:15
Moze li ovakva slika za dete od 9 meseci. Nije moglo a ni htelo samo da se slika




Meni se cini da se nesme videti delove tela drugih osoba. Moju sam poslala ovako - ja ga drzim ispred ali sam ruku pokrila sa belim carsafom, njega sam isto obukla u belom, pa se ne primecuje toliko.. To dole levo je moja ruka..

http://www.dodaj.rs/f/1U/s1/3VLVUW0C/max.jpg

mcoja
17.10.2014, 10:43
Ja imam par pitanja sto me bune.

U uputstvu stoji da rezolucija fotografije mora biti:
1) minimum 600x600 pixela
2) max velicine 240KB

E sad ja sam moju fotografiju dobio od fotografa u mnogo vecoj rezoluciji. Kada je umanjim, ispalo je 1000x1000 i velicine 230KB, sto znaci da odgovara kriterijumu, ali kada na njihovoj stranici odem na "Photo Validator i check photo", oni mi izbace poruku da fotografija mora biti max 600x600 pixela.

Sta da radim, da stavim rezoluciju na 600x600, ispadne mnogo mala fotografija. Nisam ni sam pametan, a ne bih da umanjim sebi sanse zbog tako glupe stvari pa da ni ne udjem u razmatranje..

Pozdrav

koje kude
17.10.2014, 10:53
Kako misliš na 600x600 ispadne mnogo mala fotografija? Ispadne baš onolika kolika treba da bude. Ako si je smanjivao preko fotošopa ili sličnog programa proveri da li ti je zoom slike na 100%.

goKi-
17.10.2014, 11:10
Ja imam par pitanja sto me bune.

U uputstvu stoji da rezolucija fotografije mora biti:
1) minimum 600x600 pixela
2) max velicine 240KB

E sad ja sam moju fotografiju dobio od fotografa u mnogo vecoj rezoluciji. Kada je umanjim, ispalo je 1000x1000 i velicine 230KB, sto znaci da odgovara kriterijumu, ali kada na njihovoj stranici odem na "Photo Validator i check photo", oni mi izbace poruku da fotografija mora biti max 600x600 pixela.

Sta da radim, da stavim rezoluciju na 600x600, ispadne mnogo mala fotografija. Nisam ni sam pametan, a ne bih da umanjim sebi sanse zbog tako glupe stvari pa da ni ne udjem u razmatranje..

Pozdrav

Klikni tu (http://www.picresize.com/) prikaci sliku i na sledeca stranica, (2. Resize Your Picture: Make My Picture) odberi Custom Size. Pod 3 ostavi None. Pod 4 JPG Quality: odberi Best.

mcoja
17.10.2014, 19:37
Nije problem sto ne mogu da nadjem softver, imam gde to da odradim, nego me je bunilo sto pise da je min rezolucija 600x600 a kad stavim vecu kaze da ne moze. Na kraju sam upload-ovao 600x600, po njihovim pravilima pa sta bude. Pozz

goKi-
17.10.2014, 20:32
Znam, i ja sam to video na njihovu stranicu da moze, ali eto, ne znaju sta pricaju :D

oskark
17.10.2014, 20:40
Samo vi stavite fotografiju u 600x600 rezoluciji kao sto je oni zahtevaju.
Koliko kb ce da ispadne fotografija to uopste nije bitno jer zavisi od kvaliteta same forografije, sto znaci svaka fotografija ce da ispadne drugacije.

moja fotografija je bila 110 kb, eto toliko o tome

raso
18.10.2014, 13:02
nemam mogucnosti da napravim dobru sliku (kao kod fotografa) jer sam stotinama kilometara daleko od civilizacije, ali imam sliku u kompu sto sam se slikao pre 2 godine za americku ambasadu (work and travel program) i napravio sam je da bude 600x600 piksela. Isto izgledam i sada tako da starost slike nije problem, ali me brineto sto tu istu sliku imam i na americkoj vizi.
Da li neko ima neke informacije o tome, da li proveravaju predhodne vize-fotografije? da me ne odbiju zbog iste fotografije. hvala

kreta
18.10.2014, 13:09
Klikni tu (http://www.picresize.com/) prikaci sliku i na sledeca stranica, (2. Resize Your Picture: Make My Picture) odberi Custom Size. Pod 3 ostavi None. Pod 4 JPG Quality: odberi Best.

Cao drustvo!
Juce sam bila kod fotografa kod mene u kraju i rekla sam mu sta hocu i za sta mi treba. On je rekao da to ne radi ali da ce mi podesiti i poslati fotografiju na moj e-mail. To me je kostalo 200 dinara. Trazila sam da mi uradi i pravu fotografiju i za to mi je uzeo jos 200 dinara. Hajde, nema veze... Nije beg cicija...
Fotografiju mi je po dogovoru posalo na e-mail i nije losa... Sacuvala sam je na desktopu. Kada stavim mis na nju, dok ne kliknem, dobijem podatak da je JPG file, dimensions 1406x957 i size 83,1KB. Kada sam uradila ovo gore sto goKi predlaze dobila sam izduzenu i suzenu fotografiju. Hoce li sada moja fotografija ostati zauvek na sajtu "picresize"? Na Photo Validatoru ne odgovara ni jedna. Sta predlazete da uradim? Pokusavala sam i sa nekim opcijama desnog klika, ali mi nije uspelo. Priznajem da nisam bas tehnicki potkovana. Da mozda odem kod nekog drugog fotografa?
Hvala.
Pozdrav.

johnywalker
18.10.2014, 14:03
otidji na ovu stranicu od state departmenta, ubaci svoju sliku, podesi glavu kako treba i on ce ti napraviti odgovarajucu sliku kako treba i odgovara.

http://travel.state.gov/content/dam/passports/FIG_cropper.swf

goKi-
18.10.2014, 15:04
Cao drustvo!
Juce sam bila kod fotografa kod mene u kraju i rekla sam mu sta hocu i za sta mi treba. On je rekao da to ne radi ali da ce mi podesiti i poslati fotografiju na moj e-mail. To me je kostalo 200 dinara. Trazila sam da mi uradi i pravu fotografiju i za to mi je uzeo jos 200 dinara. Hajde, nema veze... Nije beg cicija...
Fotografiju mi je po dogovoru posalo na e-mail i nije losa... Sacuvala sam je na desktopu. Kada stavim mis na nju, dok ne kliknem, dobijem podatak da je JPG file, dimensions 1406x957 i size 83,1KB. Kada sam uradila ovo gore sto goKi predlaze dobila sam izduzenu i suzenu fotografiju. Hoce li sada moja fotografija ostati zauvek na sajtu "picresize"? Na Photo Validatoru ne odgovara ni jedna. Sta predlazete da uradim? Pokusavala sam i sa nekim opcijama desnog klika, ali mi nije uspelo. Priznajem da nisam bas tehnicki potkovana. Da mozda odem kod nekog drugog fotografa?
Hvala.
Pozdrav.

Ja se izvinjavam, trebao sam da napomenem da to vazi samo za slikama cija duzina je jednakva na sirina (primer 1000x1000 pix). Probaj kako sto je johny rekao :)

forps
18.10.2014, 15:57
otidji na ovu stranicu od state departmenta, ubaci svoju sliku, podesi glavu kako treba i on ce ti napraviti odgovarajucu sliku kako treba i odgovara.

http://travel.state.gov/content/dam/passports/FIG_cropper.swf

Da, ovde možes da sredis sliku.
1.Odaberi fotografiju (klikni na Choose photo) i odaberi tu koju si dobila od fotografa
2. Postavi konture svoje ''biste'' u zelene konture (imaš da umanjiš i povecas fotku ispod zelenih kontura ako treba)
3. Klikni na Crop.. Onda ako si zadovoljna ishodom klikni na krstic gore desno,i
4. poslednje-klikni na Save photo..

dalje ide po protokolu

SRBghost
18.10.2014, 17:10
nemam mogucnosti da napravim dobru sliku (kao kod fotografa) jer sam stotinama kilometara daleko od civilizacije, ali imam sliku u kompu sto sam se slikao pre 2 godine za americku ambasadu (work and travel program) i napravio sam je da bude 600x600 piksela. Isto izgledam i sada tako da starost slike nije problem, ali me brineto sto tu istu sliku imam i na americkoj vizi.
Da li neko ima neke informacije o tome, da li proveravaju predhodne vize-fotografije? da me ne odbiju zbog iste fotografije. hvala

Mi smo izvuceni sa bukvalno takvim slikama, stare 2 godine i nalaze se na turistickim vizama. Opusteno.

kreta
18.10.2014, 21:03
johnywalker, goKi, forps, puno vam hvala! Konturu lica sam stavila tako da se poklapa sa unutrasnjim zelenim krugom, a konturu kose sa spoljasnjim krugom. Je li to u redu? Tamo na uputstvu pise da glava bude izmedju krugova, ali onda se konture ne uklapaju. Da nije to mnogo sitno? Kada sam probala na Photo Validatoru, on kaze da je u redu. Nisam sigurna. Bojim se da zbog toga ne budem diskvalifikoavana.
Hvala.
Pozdrav.

koje kude
18.10.2014, 23:43
Glava (sa kosom) treba da bude između 2 elipse i to je ono što je bitno, a ne da podešavaš lice sa unutrašnjom elipsom a kosu sa spoljašnjom. To je prikazano na foto semplu ali to je samo primer jer nije svačije lice istih proporcija da bi se uklopilo na identičan način. Na ovoj slici se to najbolje vidi da dimenzije i položaj lica treba da budu u određenim okvirima a ne isključivo u jednoj veličini.
http://travel.state.gov/content/visas/english/general/photos/photo-composition-template/_jcr_content/Visa_Contentpage_Category/image_0.img.gif/1379975837471.gif

oskark
20.10.2014, 08:22
Stvarno ponekad ne mogu da razumem sto stvarate paniku i problem tu gde ga nema. Necu da ispada da kritikujem bilo koga, ali mislim da je stvarno preterano diskutovati o slikama, koje su pored svih vasih kvalifikacija i podataka najmanje vazni. Stvarno, stvarate paranoju dal vam je glava u centru, svetlo tamo, jos i placanje fotografa....:blink::gun:

Verujte, svi smo prosli kroz to, i milion puta je vec receno, i par stranica vec pojedinci postuju linkove za sredjivanje fotografija, a vi u krug. Jedina vazna slika koja se vrti tokom celog procesa, i koja ce biti u vasem pasosu jeste slika koju cete slati u maju ako vas izvuku, ova je totalno nebitna.
Prvi sam primer ovde. slikao sam se sa svojim mobilnim telefonom, racupan sa plavom pozadinom, i rekao sam da ce me odbiti zbog slike ako nista drugo, ali eto, njih zabole za sliku.

Evo upravo pogledah, rezolucija je 596x550 i velicine 83 kb.

kreta
20.10.2014, 09:04
Stvarno ponekad ne mogu da razumem sto stvarate paniku i problem tu gde ga nema. Necu da ispada da kritikujem bilo koga, ali mislim da je stvarno preterano diskutovati o slikama, koje su pored svih vasih kvalifikacija i podataka najmanje vazni. Stvarno, stvarate paranoju dal vam je glava u centru, svetlo tamo, jos i placanje fotografa....:blink::gun:

Verujte, svi smo prosli kroz to, i milion puta je vec receno, i par stranica vec pojedinci postuju linkove za sredjivanje fotografija, a vi u krug. Jedina vazna slika koja se vrti tokom celog procesa, i koja ce biti u vasem pasosu jeste slika koju cete slati u maju ako vas izvuku, ova je totalno nebitna.
Prvi sam primer ovde. slikao sam se sa svojim mobilnim telefonom, racupan sa plavom pozadinom, i rekao sam da ce me odbiti zbog slike ako nista drugo, ali eto, njih zabole za sliku.

Evo upravo pogledah, rezolucija je 596x550 i velicine 83 kb.

Oskark, ne brini. Sve sam doboro uradila. Pozdrav. :grin:

oskark
20.10.2014, 09:44
Veruj mi, ja se ne brinem. Samo vam kazem da se vi ne brinete toliko :naughty:

allenton
20.10.2014, 10:09
moze li se slika uslikati sa obicnim mobitelom od 8mp

oskark
20.10.2014, 11:15
moze li se slika uslikati sa obicnim mobitelom od 8mp

Moj mobilni je bio(jos uvek jeste) od 5MP. A kako mislis obicnim?

kreta
20.10.2014, 13:39
Veruj mi, ja se ne brinem. Samo vam kazem da se vi ne brinete toliko :naughty:

Znas kako Oskark: kad nesto mnogo i ozbiljno zelis, onda to ponekad bude i stresno i samo mislis da neka sitnica ne pokvari sve. Niko ne bi da zbog neceg bude diskvalifikaovan. Nego, nemoj da se ljutis, ali kad si ti bio rascupan? Ne videh te takvog na blogu. :grin: Pozdrav.

allenton
20.10.2014, 17:34
Moj mobilni je bio(jos uvek jeste) od 5MP. A kako mislis obicnim?

pa moze li mobitelm,. sta glupa pitanja postavljas?

Tomislav1970
20.10.2014, 18:00
pa moze li mobitelm,. sta glupa pitanja postavljas?
Naravno da moze.
Ako koristis Nokiu.

Evo ti jedna koja ti bas odgovara

http://static.show.hr/images/posters/2945/image.jpg

elefteros
20.10.2014, 21:28
Ja sam i dalje zbunjen postom koji je gospođa sa bebom napisala.. Videli ste fotografiju na kojoj je beba i njena ruka?

Mene zanima, ako se ona prijavljuje za lutriju ove godine, za šta joj treba slika bebe sada? Isto pitanje, na koje mi nije odgovorila, je postavljeno i na forumu Kluba putnika gde sam pisao o procesu oko zelene karte-lutrije kroz koji sam prošao..

Da li za one koji imaju porodicu i decu, trebaju u toku prijave na lutriju fotografije?

oskark
20.10.2014, 21:36
Naravno da moze.
Ako koristis Nokiu.

Evo ti jedna koja ti bas odgovara

http://static.show.hr/images/posters/2945/image.jpg

:RRofl::lool::lool::lool::KISS: Ovo je legendarno. :)

Tomislav1970
20.10.2014, 21:37
Da li za one koji imaju porodicu i decu, trebaju u toku prijave na lutriju fotografije?

Da, moraju da se stave slike djece i supruznika .

oskark
20.10.2014, 21:50
Ja sam i dalje zbunjen postom koji je gospođa sa bebom napisala.. Videli ste fotografiju na kojoj je beba i njena ruka?

Mene zanima, ako se ona prijavljuje za lutriju ove godine, za šta joj treba slika bebe sada? Isto pitanje, na koje mi nije odgovorila, je postavljeno i na forumu Kluba putnika gde sam pisao o procesu oko zelene karte-lutrije kroz koji sam prošao..

Da li za one koji imaju porodicu i decu, trebaju u toku prijave na lutriju fotografije?

Da, u toku prijave bilo kog clana porodice treba i da se prilozi fotografija
https://www.dropbox.com/s/gjhafy4ibdyfewf/Screenshot%202014-10-20%2015.49.09.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/pw4jkt6me12nryc/Screenshot%202014-10-20%2015.50.36.png?dl=0

Modesty Blaise
21.10.2014, 00:16
Ja imam jedno glupo pitanje, vezano za fotografiju. Da li je dozvoljeno da na slici budem "golih ramena"? Zapravo, ramena se ni ne vide, nisu u kadru, ali se vidi da je majica sa "rupama" na ramenima- ne znam da li se mora poštovati neki dress code? U MUP-u Republike Srbije mi nisu pravili nikakav problem oko toga, te se ova slika nalazi kod njih u arhivi, ali ne znam da li su Amerikanci strožiji po tom pitanju?

mikiSA
21.10.2014, 01:02
moras imati majicu sa rukavima, ne moze na bretele ili tako to.

veko
21.10.2014, 10:30
Ja imam jedno glupo pitanje, vezano za fotografiju. Da li je dozvoljeno da na slici budem "golih ramena"? Zapravo, ramena se ni ne vide, nisu u kadru, ali se vidi da je majica sa "rupama" na ramenima- ne znam da li se mora poštovati neki dress code? U MUP-u Republike Srbije mi nisu pravili nikakav problem oko toga, te se ova slika nalazi kod njih u arhivi, ali ne znam da li su Amerikanci strožiji po tom pitanju?

A zar ti je problem da obučeš nešto drugo?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

sanchez
21.10.2014, 10:40
Ljudi znam da je smesno pitanje, ali kao sto je neko rekao nama kojima se prvi put prijavljujemo je jako bitno da ne budem diskvalifikovani zbog neke gluposti.

Da li je vazno biti obrijan za fotografiju prilikom prijave? :)

mak 2014
21.10.2014, 11:16
ljudi znam da je smesno pitanje, ali kao sto je neko rekao nama kojima se prvi put prijavljujemo je jako bitno da ne budem diskvalifikovani zbog neke gluposti.

Da li je vazno biti obrijan za fotografiju prilikom prijave? :)

ne e bitno jas se prijaviv za dv 2015 ne obricen pa bev izvlecen

johnywalker
21.10.2014, 11:43
Ljudi znam da je smesno pitanje, ali kao sto je neko rekao nama kojima se prvi put prijavljujemo je jako bitno da ne budem diskvalifikovani zbog neke gluposti.

Da li je vazno biti obrijan za fotografiju prilikom prijave? :)

ne, to nije vazno :) bitno je da slika odgovara drugim kriterijama poput velicine, pozicije glave, da nema sjene itd...

forps
21.10.2014, 11:54
http://travel.state.gov/content/visas/english/general/photos/photo-page.html
:1081:




The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 50 characters.

koje kude
21.10.2014, 12:04
Ljudi znam da je smesno pitanje, ali kao sto je neko rekao nama kojima se prvi put prijavljujemo je jako bitno da ne budem diskvalifikovani zbog neke gluposti.

Da li je vazno biti obrijan za fotografiju prilikom prijave? :)

Jedino ako ti je brada velika pa pravi senke na grudima i sl. onda treba da je uvežeš gumicom ili šnalom.

sanchez
21.10.2014, 19:54
Hvala vam na odgovoru, obrijao sam se ja za svaki slucaj, nije mi tesko ipak je ova prijava jednom godisnje, a i prvi put igram :)

Hvala u svakom slucaju i srecno svima!

shonsi
22.10.2014, 17:32
a sta sa mindjusama kod zenskih osoba, smeju li se videti i da li je tacno da moraju usi da se vide. Supruga i klinci imaju dugu kosu pa kako got kosu nameste prekriju usi :)

johnywalker
22.10.2014, 17:48
to ne smeta. Bitno je da se lice vidi i da nema sjenki itd... tako barem piše na zvaničnoj stranici, a sudeći po primjerima slika koji su OK, ni kod jedne od ove dvije žene se ne vide uši jer imaju dugu kosu, što bi trebalo da znači da je ok ako se uši ne vide.

https://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx

oskark
23.10.2014, 12:09
Meni se vide mindjuse na slici, a jos musko pa sam prosao. Ako sumnjate u nesto da bi moglo da pravi problem zasto jednostavno ne skinete, obrijete, sakrijete dok ne uslikate sliku. Isto sa oblačenjem, obucite neki jednotavan gornji deo, ionako samo ramena treba da se vide.

shonsi
23.10.2014, 17:29
Danas bio u podzemnom u Novom Sadu kako je neko rekao da je slikanje 50 din. Teska dezinformacija . Meni su rekli 300 din , tako da znate ko je iz NS da ne ide u podzemni. Nasao sam za 150 din kod Z. Stanice odmah tu prvi lokal, pa idem sutra.

koje kude
23.10.2014, 17:42
Danas bio u podzemnom u Novom Sadu kako je neko rekao da je slikanje 50 din. Teska dezinformacija . Meni su rekli 300 din , tako da znate ko je iz NS da ne ide u podzemni. Nasao sam za 150 din kod Z. Stanice odmah tu prvi lokal, pa idem sutra.
Ja sam se tamo slikao za 50 dinara, tako da ne znam šta je tu dezinformacija. Možda te nisu dobro razumeli da ne treba da se izrađuje slika nego samo da se nabaci na flash?

P.S. Ja sam im rekao da mi ne kropuju sliku nego da ostane u originalnoj veličini pa sam je ja sam kući sredio. Moguće da je zbog toga cena bila 50 dinara ali mi je nerealno da im je tolika razlika u ceni što urade 2 klika mišem.

NS2015
23.10.2014, 23:26
Danas bio u podzemnom u Novom Sadu kako je neko rekao da je slikanje 50 din. Teska dezinformacija . Meni su rekli 300 din , tako da znate ko je iz NS da ne ide u podzemni. Nasao sam za 150 din kod Z. Stanice odmah tu prvi lokal, pa idem sutra.

Ja sam se slikao u podzemnom i izvucen sam za dv2015. Takodje sam platio 300 dindži. Tako da svim drugarima kauem da idu do podzemnog.

kreta
24.10.2014, 10:58
Cao drustvo!
Evo da ne bih mesala teme, pisem vam ovde kao nastavak teme Razvod i GC. Nasle smo zetovu sliku, skenirale i sacuvale na desktopu. Kako bi mogle malo da je smanjimo jer ne moze da stane u one zelene elipse? I sa minimumom je velika.
Hvala.
Pozdrav.

johnywalker
24.10.2014, 11:10
evo probaj preko ove stranice, trebalo bi funkcionirati.

http://www.picresize.com/

zanesena
24.10.2014, 11:33
NS2015 jel 300 din cena za jednu ili dve slike?............................................ .

Modesty Blaise
24.10.2014, 15:19
A zar ti je problem da obučeš nešto drugo?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Naravno da nije problem. Mislila sam da iskoristim ovu fotografiju, pošto je već imam skeniranu i zadovoljava sve druge kriterijume (veličina, osvetljenje itd.), jer je rađena za dokumenta- i, kao što rekoh, niko mi u MUP-u ništa nije prigovorio za nju. Majica je dugih rukava (nije na bretele!), ali ima taj izrez na ramenima, a kako nigde na zvaničnom sajtu GC nije istaknuta informacija vezana za ovo- pominje se casual street attire, a ovo je moj casual street attire- odlučila sam da postavim pitanje ovde. Slikaću se ponovo, jer ne želim rizik diskvalifikacije zbog ovako nebuloznog detalja, ali i dalje mislim da je ova fotografija skroz ok.

kreta
24.10.2014, 17:37
evo probaj preko ove stranice, trebalo bi funkcionirati.

http://www.picresize.com/

Hvala Johny, bas si drug! Na ovo sam zaboravila. Pozdrav!

Aleksandar_Vrsac
24.10.2014, 17:53
Pozdrav junaci,opet ja. Moze ova slika,suprugu prijavljujem,pa savet bi dobro dosao,da li moze sa ovom slikom ili ne. Hvala u napred. :book:

Aleksandar_Vrsac
24.10.2014, 17:55
Pozdrav junaci,opet ja. Moze ova slika,suprugu prijavljujem,pa savet bi dobro dosao,da li moze sa ovom slikom ili ne. Hvala u napred. :book:

http://i.imgur.com/KLgAK4x.jpg

Aleksandar_Vrsac
24.10.2014, 17:56
Pozdrav junaci,opet ja. Moze ova slika,suprugu prijavljujem,pa savet bi dobro dosao,da li moze sa ovom slikom ili ne. Hvala u napred. :book:

http://i.imgur.com/KLgAK4x.jpg

EDIT: Ako ne sme da se vidi ona senka iza,slikacemo opet,nije problem.

Aleksandar_Vrsac
24.10.2014, 17:56
Pozdrav junaci,opet ja. Moze ova slika,suprugu prijavljujem,pa savet bi dobro dosao,da li moze sa ovom slikom ili ne. Hvala u napred. :book:

http://i.imgur.com/KLgAK4x.jpg

EDIT: Ako ne sme da se vidi ona senka iza,slikacemo opet,nije problem.

Aleksandar_Vrsac
24.10.2014, 17:58
Ajme ljudi,najiskrenije se izvinjavam na ovim silnim postovima,smestite mi sve u jedan,ja ne znam da izbrisem. Izvinjavam se jos jednom. :nene::smrc:

kreta
24.10.2014, 18:07
Tacno, senka ne sme da se vidi. Pretpostavljam da bi bilo lepo da stavi kosu iza i da obuce nesto sto nije rupicasto. Ako gresim, neka me neko ispravi.
Pozdrav.

mikiSA
24.10.2014, 18:36
Aleksandar, reci zeni da se odmakne od zida nekih pola metra, ti koristi flash, pa javi rezultate (nekako se vidi da ima svjetlo sa njene lijeve, moje desne strane: i to ti baca sjenu onda na zid. Kad se odmakne od zida nece biti sjene na zidu, ali imas oko ociju (na njenoj desnoj strani, zato flash upali). I da, neka obuce jednu majicu ili kratkih ili dugih rukava.

shonsi
24.10.2014, 21:06
Ja sam se tamo slikao za 50 dinara, tako da ne znam šta je tu dezinformacija. Možda te nisu dobro razumeli da ne treba da se izrađuje slika nego samo da se nabaci na flash?

P.S. Ja sam im rekao da mi ne kropuju sliku nego da ostane u originalnoj veličini pa sam je ja sam kući sredio. Moguće da je zbog toga cena bila 50 dinara ali mi je nerealno da im je tolika razlika u ceni što urade 2 klika mišem.



Druze pitao sam normalno dva puta u slucaju da me nisu razumeli i dobio isti odgovor. Slikao sam se danas ja i cela porodica kod Zeleznicke stanice Foto Quick za 500 din svo cetvoro. Trebalo je 150 din po osobi al mi je spustio na 500 za sve nas.

koje kude
24.10.2014, 23:31
Onda je moja greska jer sam napisao cenu za samo slikanje bez pripreme slike za GC. Inace stvarno ste dobro prosli za cenu kod z stanice :)

NightSky
25.10.2014, 08:48
@Aleksandar_Vrsac: Mi smo se do sada slikali kod 2 profesionalna fotografa i oba su nam rekla da se generalno za američku vizu moraju vidjeti uši. Dakle, neka supruga pokupi kosu ili neka je stavi iza ušiju.

Kuguar
25.10.2014, 10:08
@Aleksandar_Vrsac: Mi smo se do sada slikali kod 2 profesionalna fotografa i oba su nam rekla da se generalno za američku vizu moraju vidjeti uši. Dakle, neka supruga pokupi kosu ili neka je stavi iza ušiju.

Samo da kažem, danas ima jako malo pravih fotografa, svi su priučeni, i pojima nemaju. Možete svakome da odnesete primer kako treba da izgleda fotografija, ali najbitnije od svega je da taj neki "profesionalac" sredi fotografiju da bude 600x600 pixela, i da ne bude preko 220kb.

Kolegi sam juče popunjavao prijavu, i od 4 fotografije, koje je radio kod fotografa, 3 nisu odgovarale standardu...

allenton
25.10.2014, 16:13
do kad traju prijave? do 3 .11?................................

Kuguar
25.10.2014, 21:09
do kad traju prijave? do 3 .11?................................

Da, ali zašto ostavljati za kraj? Lepo su napisali da se sto pre posalje, jer ne garantuju da će sve prijave ostavljene za kraj biti prosleđene... (Ovo ne zna odakle mi, ali sam pročitao negde)

ZexNS
25.10.2014, 22:56
Mislim da nema veze kada se neko prijavi na lutriju. Pise lepo da je period prijave od - do i da su svi prijavljeni do zadnjeg dana u "bubnju". Jedino ako ima nesto sto ja ne znam oko same prijave :)

Tomislav1970
26.10.2014, 09:22
Mislim da nema veze kada se neko prijavi na lutriju. Pise lepo da je period prijave od - do i da su svi prijavljeni do zadnjeg dana u "bubnju". Jedino ako ima nesto sto ja ne znam oko same prijave :)

Svi imaju iste sanse bez obzira kad se prijavili unutar vremenskih granica. Tu si u pravu.
Ali ako cekas zadnji trenutak moze se desiti da sistem padne ili bude zagusen od silnih prijava u zadnjem trenutku, pa da rok prodje ( a organizator ne produzava rok zbog tehnickih problema), i da tvoja prijava ne bude registrovana.

Kuguar
26.10.2014, 10:16
Svi imaju iste sanse bez obzira kad se prijavili unutar vremenskih granica. Tu si u pravu.
Ali ako cekas zadnji trenutak moze se desiti da sistem padne ili bude zagusen od silnih prijava u zadnjem trenutku, pa da rok prodje ( a organizator ne produzava rok zbog tehnickih problema), i da tvoja prijava ne bude registrovana.

Da se izvadim, verovatno sam pročitao ovo sto si ti napisao, tj da server bude zagušen...
U svakom slučaju, ne bih ostavio poslednje dane za prijavu...

kalex
27.10.2014, 12:19
Ja poznajem nekoliko osoba dobitnika iz prethodnih godina, i sve te osobe su predale svoje prijave u poslednja 3 dana prijavljivanja (verujuci u njima znane teorije o vecim sansama), i niko od njih nije imao nikakvo zagusenje oko predaje prijave. Dovoljna vam je cinjenica da se niko na forumu nije oglasio da je rekao da je ostao neprijavljen jer je cekao zadnji dan i otpao je zbog zagusenja.
Pustite suplju pricu zvanicnika, drugo nista i ne znaju osim da pricaju teoriju i suplju pricu a u praksi mnogo toga funkcionise drugacije.

Kuguar
27.10.2014, 13:05
Ja poznajem nekoliko osoba dobitnika iz prethodnih godina, i sve te osobe su predale svoje prijave u poslednja 3 dana prijavljivanja (verujuci u njima znane teorije o vecim sansama), i niko od njih nije imao nikakvo zagusenje oko predaje prijave. Dovoljna vam je cinjenica da se niko na forumu nije oglasio da je rekao da je ostao neprijavljen jer je cekao zadnji dan i otpao je zbog zagusenja.
Pustite suplju pricu zvanicnika, drugo nista i ne znaju osim da pricaju teoriju i suplju pricu a u praksi mnogo toga funkcionise drugacije.

:bravo:
Slažem se, iako sam gore napisao drugačije. Ima logike. Ne znam, ja na sve to gledam kao na sreću, ako je suđeno da odem odavde, kad tad ću biti izvučen...

kreta
27.10.2014, 19:43
Hey johnywalker! Danima smo pokusavale da uradimo nesto sa zetovom slikom, ali ne uspevamo. Moguce je da je program ok, a slika ionako nije odgovarajuca. Sta da se radi... Ima godinu dana da uradi sta treba, pa ce pokusati sa DV 2017. Valjda ce je biti. Nije nesto tuzna. Mozda mene izvuku pa cu moci da pripremim teren... a mozda cu i ja ucestvovati u DV 2017...

heerina
15.09.2015, 09:38
Da li neko zna da li je validna slika za ovu Zelenu lutriju zene koja nosi šal/hidžab. Jer kada ga nosi na glavi vidi joj se samo lice ..ne vidi se ni vrat ni usi a i dio cela je prekriven? Ako iko zna neka javi ..Pozdrav svima ;)

milosb
17.09.2015, 10:26
A jel dozvoljena brada? Mala, nije velika, neka 3-4 na mašinici

Žao mi se brijat radi slike :D Slika na vozačku mi je sa bradom, pa pretpostavljam da ni ameri ne prave problem al bolje je pitati

SRBghost
17.09.2015, 15:11
Ajelmezaje.....?! Treba da promenis zivot iz korena a ne mozes da se obrijes?! Dude,:wtf:

shonsi
01.10.2015, 13:53
Ja cu staviti sve iste slike kao prosle godine. Za celu pirodicu, pa nismo se valjda toliko promenili da ne moze...

messerschmitt
01.10.2015, 14:50
http://travel.state.gov/content/dam/passports/FIG_cropper.swf


Na ovoj stranici uredite sliku tako da bude ispravna i da možete je učitati ! Slika treba da bude jasna čista bez sjena a iza vas mora biti bijela pozadina to obavezno ..

shonsi
02.10.2015, 00:33
Jel mogu onda slike od prosle godine. Kako ce znati da li su stare vise od 6 mes.

Aleksandar_Vrsac
05.10.2015, 12:28
Drugari,spustena kosa ili moze vezan rep? Pitam za zenu...

voja82
05.10.2015, 13:40
Drugari,spustena kosa ili moze vezan rep? Pitam za zenu...

Moja supruga se slikala sa spustenom kosom i nismo imali problema.

Aleksandar_Vrsac
05.10.2015, 13:48
SLikala se sa vezanim repome sad. Slika je tacno 600x600 i ima 178 kb,ali onaj sajt za proveru kaze da ne valja,pa kao da ubacimo drugu sliku,ne znam gde je problem,mogu proslediti nekome sliku da pokusa?

Bomboniko
05.10.2015, 15:09
Postavi sliku takvu istu od 1024x1024 rezolucije i sve ce da radi, jer program tamo sam kasnije napravi rezoluciju 600x600

cicamica11
07.10.2015, 14:07
Cao ljudi interesuje me da li na fotografiji moraju da se vidi celo i usi tj da se skloni kosa kako bi se i usi videle? Hvala

mmusa
07.10.2015, 19:19
Da li mogu ovakvu sliku da posaljem na prijavi, obzirom da je bela kosulja na beloj pozadini pa su ramena slabo vidljiva ?
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12049389_766063000196683_515598119133855287_n.jpg? oh=d74c1f8c8d7a6373f806d9242cc82fc4&oe=5690F7C8

I kada se kaze da razmera kompresije treba da bude 20:1, na sta se misli i da li je to jos jedan od kriterijuma vezanih za sliku ?

salivux
14.10.2015, 05:50
pozdrav postovani! potrebna mi je jedna vasa informacija ili savet!
vec sam popunila prijavu za zelenu lutriju 2017 i nakon toga dobila confirmation number. slika koju sam prilozila je 600x600 i ima manje od 240 kb,ali se plasim da mi slika nije bas ok jer ima pomalo bljeskova na beloj pozadini iza i ima blagi trag senke jer nisam imala dobar fotoaparat!
-zanima me da li bi mogla da posaljem novu prijavu ,sa novom slikom i da li u tom slucaju necu biti disfalifikovana?
hvala vam unapred,jer sam u velikoj nedoumici i ne znam sta da radim! pozdrav.

Nina-Nina
14.10.2015, 06:56
pozdrav postovani! potrebna mi je jedna vasa informacija ili savet!
vec sam popunila prijavu za zelenu lutriju 2017 i nakon toga dobila confirmation number. slika koju sam prilozila je 600x600 i ima manje od 240 kb,ali se plasim da mi slika nije bas ok jer ima pomalo bljeskova na beloj pozadini iza i ima blagi trag senke jer nisam imala dobar fotoaparat!
-zanima me da li bi mogla da posaljem novu prijavu ,sa novom slikom i da li u tom slucaju necu biti disfalifikovana?
hvala vam unapred,jer sam u velikoj nedoumici i ne znam sta da radim! pozdrav.

Ni slučajno nemoj slati još jednu prijavu jer ćeš automatski biti diskvalificirana. Znači šta je učinjeno, učinjeno je. A što se slike tiče mislim da nebi trebala imati problema ako se lice jasno vidi i ako na licu nema nikakvih sjenki ili zamagljenja ili odsjaja.

Jelence13
14.10.2015, 09:43
Mogu slike i od prosle godine negdje sam na forumu procitala da su ljudi prijavili sa proslogodisnjim slikama i da su izvuceni naravno ako nisi od prosle godine bitno izmijenio izgled :) Moze i spustena kosa i vezan rep bitno da se jasno vidi lice.
E sad imam i ja pitanje. Karakteristike slike treba da budu sledece: 600x600 piksela, veličina slike 51mmx51mm, veličina slike manja ili jednaka 240kB, rezolucija 300 piksela po incu ili 12 piksela po milimetru.
Ubacim sliku , glavu podesim da mi dodje izmedju onih krugova i kad ju odrezem veličina slike bude 5,08cmx5,08cm. Da li se to ikom jos desava? Sad ne znam sta da radim da li da saljem sliku 5,1x5,1 ili ovu koja je odrezana sa njihovim photo tool-om?

salivux
15.10.2015, 01:49
Ni slučajno nemoj slati još jednu prijavu jer ćeš automatski biti diskvalificirana. Znači šta je učinjeno, učinjeno je. A što se slike tiče mislim da nebi trebala imati problema ako se lice jasno vidi i ako na licu nema nikakvih sjenki ili zamagljenja ili odsjaja.

postovani,veliko vam hvala na informaciji! pitala sam ovde na sajtu administratore da rucno provere fotografije za mene i muza tj.poslala u aplikaciji za prijavu (besplatna provera prijave) ali jos uvek niko nista ne odgovara. tako da ne znam gde da proverim! svakako hvala jos jednom.

Adike
19.10.2015, 10:34
Ljudi koji ste se prijavljivali iz ZG-a, znate gdje se mogu uslikat u ZG-u da znaju točno kako treba fotografija izgledat?

i jel fotografija ista kao za vizu ili baš trebam naglasit za zelenu kartu?

Hvala

nikita61
25.10.2015, 16:21
Pitala sam na dva mesta u Beogradu i dobila sasvim razlicite informacije za cenu slike narezanu na usb za lutriju.Da li se neko slikao kod fotografa i koliko je platio za sliku?

Tikica
25.10.2015, 19:41
Pitala sam na dva mesta u Beogradu i dobila sasvim razlicite informacije za cenu slike narezanu na usb za lutriju.Da li se neko slikao kod fotografa i koliko je platio za sliku?

Ja sam se slikala prošle godine u TC Staklenac, ne znam kako se zove radnja...Mislim da je koštalo oko 500din, ali ne sećam se tačno. Poslali su mi sliku na mail. Sećam se da me je gazda tog studija pogledao i rekao "Izvućiće vas, spremite se"! I eto nakon 6 meseci tako i bi :naughty:

nikita61
25.10.2015, 20:13
Znaci fotograf prorok...vazno je da si ti izvucena stvarno.Hvala na obavestenju i sve najbolje.:bravo:

nikita61
26.10.2015, 19:58
E ovako: moje su fotografije savrseno odradjene,600X600,oko 70kb,dimenzije su im inace 51mmX51mm...kada odem na validator sve je ok, ali na onom njihovom sajtu gde lice treba da bude izmedju dve zelene linije, ne uklapa se...izgleda kao veca fotka. Da li je to bitno, posto tu cropovanje ne mogu da odradim, tj. vrati me na moju fotografiju?

cole1270
27.10.2015, 12:29
Imam isti problem i molim članove foruma za pomoć,pokušano sa nekoliko fotki,čak su dvije radili i profesionalni fotografi ako ih možemo tako nazvati

mikiSA
27.10.2015, 13:33
Najlaksi nacin: uslikaj se kamerom (digitalnom), najbolje u landscape (ne portret, ono uzduzno) i nista ne zumiraj kad slikas.
Nista ne barci na slici, nego otvori taj photo tool sto imas na DV stranici (sa ona dva ovala gdje smjestas lice) i uploaduj sliku.
Kad ti je lice izmedju dva ovala, i vrat izmedju linija vrata klikni krop. Sama slika prelazi na 600x600 pixela. Spasi kod sebe na komp i to je to.
Ovako sam kolegici uradila za njih 4 bez ikakvih problema prosle sve slike.
I ona je meni slala slike koje je vec provukla kroz photo tool i te slike se ne mogu opet koristiti za isti tool jer je vec smanjeno na trazene velicine. Vazno je imati sliku koja nije provucena/preradjena kad se koristi photo tool (sa puuno pixela, 1000 i preko) i tek onda ima neke koristi od photo tool-a.
Savjet: kad stanes ispred bijelog zida, udalji se 30 cm od samog zida da bude sjena iza tebe. Ako si visok/a neka taj ko te slika stane na stolicu, da je kamera u ravni lica. Ako je nizak/ka cucni i slikaj (dijete).

ejpril88
27.10.2015, 17:44
Ljudi, razumem da se svi trudite da pošaljete odgovarajuće fotografije, ali verujte mi, zaista nema potrebe da bacate pare na fotografa za prijavu. To i drugi članovi mogu da vam potvrde. Mi smo se slikali mobilnim telefonom, čija kamera nije ništa specijalno, i vize u pasošu govore da je to bio dobar potez :;D:

grabovac84
27.10.2015, 19:07
Ljudi, razumem da se svi trudite da pošaljete odgovarajuće fotografije, ali verujte mi, zaista nema potrebe da bacate pare na fotografa za prijavu. To i drugi članovi mogu da vam potvrde. Mi smo se slikali mobilnim telefonom, čija kamera nije ništa specijalno, i vize u pasošu govore da je to bio dobar potez :;D:

Takodje supruga i ja se slikali mobilnim telefonom, odradili online sve sto treba da zadovolji validator i poslali i evo hvala Bogu izvuceni...tako da batalite vise pricu o slikama molim vas nema smisla vise zaista.....

Nina-Nina
28.10.2015, 07:45
Pratim ovu temu cijelo vrijeme i primjetila sam da problema imaju pretežno oni koji se slikaju kod ''profesionalnog'' fotografa. Kao što je par postova iznad već rečeno ne vidim nikakvu potrebu za tim. Jer logično da će vas fotograf ubijedit da zna šta radi i da je sve razumio a na kraju vas opet uslika po svom. On stavi pare u džep i baš ga briga dali će tebi ta slika odgovarati ili ne. A kao što vidimo pretežno ne odgovara. Zato ljudi fino mobitel u ruke ili digitalni fotoaparat i slikajte se sami onako kako je mikiSA objasnio. Tako smo se i mi (nas četvero) slikali i nikakvih problema sa slikama i photo tool-om nismo imali. Najbitnije je da je glava gdje treba biti, da je slika jasna i da nema nikakvih sjenki. Stvarno nije nikakav problem sam se uslikati i k tome još možeš ponoviti slikanje ako nisi zadovoljan dok kod fotografa baš i ne možeš previše izvoljevati.
Ne komplicirajte bespotrebno.

nikita61
28.10.2015, 08:24
Ma ok, ja sam imala dve fotografije slikane kod fotografa, a dve je sin slikao i sve su 600X600,imaju oko 80 kb,srazmerne su,ciste,nema senki,prosle validator....i to je to.

Trepavica
30.10.2015, 14:44
Narode, treba mi pomoc:
Na sajtu pise:
"No Decorative Items:
The subject must not wear sunglasses or other items that detract from the face"
Da li to znaci da moje dete, koje nosi naocare za vid, mora da se slika bez njih?!
vala

nikita61
30.10.2015, 14:56
Ne znaci...ne sme da ima naocare za sunce,tamne, niti da se vidi odbljesak kada se slika.

Trepavica
30.10.2015, 15:11
vala na brzinskom odovoru :) Taman smo upakovali slicice kakve treba da budu :D

nikita61
30.10.2015, 15:33
Samo saljite, zelim vam sve najbolje.Vredi pokusati:bravo:

DzokicaMicev
29.04.2016, 15:53
Znam da kasnim ali slika treba biti bez naocara. Ne dozvoljavaju da se slikate sa njima. Poz

BetterFuture
29.04.2016, 16:30
Znam da kasnim ali slika treba biti bez naocara. Ne dozvoljavaju da se slikate sa njima. Poz

Moram da te ispravim, naocare za vid su dozvoljene na slici za prijavu. Ne sme biti refleksije na staklima i ne smeju biti zatamnjena. Evo link https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html

DzokicaMicev
29.04.2016, 17:26
Moram da te ispravim, naocare za vid su dozvoljene na slici za prijavu. Ne sme biti refleksije na staklima i ne smeju biti zatamnjena. Evo link https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html

U pravo si ali mislio sam na naocare za sunce koje se racunaju za dekoraciju I naocare koje imaju tamna stakla. :)

Kuguar
29.04.2016, 17:31
U pravo si ali mislio sam na naocare za sunce koje se racunaju za dekoraciju I naocare koje imaju tamna stakla. :)

Malo gušiš temu. Pa ko je lud da se slika za vizu, sa naočarima za sunce???

DzokicaMicev
29.04.2016, 18:09
Malo gušiš temu. Pa ko je lud da se slika za vizu, sa naočarima za sunce???

Veliki nisam imao nameru da gusim temu kao sto ti gusis bezbroj tema ovde, nego sam hteo da kazem za naocare sa photogrey staklom. Nemoras da na svaku temu sipas sol.

Kuguar
29.04.2016, 19:57
Veliki nisam imao nameru da gusim temu kao sto ti gusis bezbroj tema ovde, nego sam hteo da kazem za naocare sa photogrey staklom. Nemoras da na svaku temu sipas sol. Svako ko se ikada prijavio, zna koja su pravila za fografije... Gušim svaku temu??? Ok... Izvini...

BetterFuture
29.04.2016, 20:07
Otkud to da Kuguar gusi teme?!? Moj utisak je da covek uvek daje dobre informacije i da hoce da pomogne.

DzokicaMicev
29.04.2016, 21:04
Svako ko se ikada prijavio, zna koja su pravila za fografije... Gušim svaku temu??? Ok... Izvini...

Pa druze ipak smo ovde da si pomognemo a ne da se prepucavamo tako da izvini ako sam te uvredio nisam hteo to da ucinim. Ipak ima I drugih nacina da nekom ukazes na greske. Mislim da ne bi trebalo da se prepucavamo nego da idemo dalje. Jedno veliko izvini ako sam se izrazio pogresno. I hteo bih da stvaram prijateljstva ovde a ne neprijatelja. Izvini opet:)

Crnokosa91
05.10.2016, 12:06
da aktiviram temu imam siske i ne zanam da lii da ih pustim ili podignem snalicama?

radeLe
05.10.2016, 14:43
Hahah dajte ljudi, meni je ovo iskreno malo smešna tema :) Pa to ste vi, šiške su deo vas, ne razumem zašto biste se uopšte opterećivali oko toga.

salivux
06.10.2016, 07:14
zanima me da li je dozvoljena slika sa bradom? nigde decidno ne stoji da nije dozvoljena.
sad ako neko zna bas ,bas provereno!?

a,kod zena posto imaju dugu kosu da li bi trebalo da se vide usi?

krempita
06.10.2016, 07:47
Za kosu znam da mi je devojka prosle godine u fotografskoj radnji rekla da kosu stavim iza usiju,za svaki sluca i posto je bila jako duga,prebacim nazad,da ne pokriva ramena

Andrew Wiggins
06.10.2016, 09:58
zanima me da li je dozvoljena slika sa bradom? nigde decidno ne stoji da nije dozvoljena.
sad ako neko zna bas ,bas provereno!?

a,kod zena posto imaju dugu kosu da li bi trebalo da se vide usi?

Treba se slikati onako kako najcesce izgledate. Znaci ako cesce nosite bradu onda se s bradom slikate. Ako ste cesce obrijani onda tako. Najbolje onako kako je u pasosu.

Loly
06.10.2016, 11:36
Ja sam se slikala u Staklencu, na Trgu Republike, 500 din, traje 10 minuta. Morala sam da stavim kosu iza ušiju i to je sve, nosila sam običan džemper, zatvoren oko vrata. Kažu da je to ok. Nije jeftino jer ti pošalju slike na mail, ali kome je komplikovano da se bavi fotkama, kao meni, eto rešenja.
Pozdrav i srećno!

Andrija89
06.10.2016, 13:43
Loly pre nego sto stavis sliku moj ti je savet da je prethodno proveris. Pre dve godine sam se slikao kod fotografa i stavio sliku na prijavu. Slika je prosla jer je bila u dimenzijama koje traze tj 600x600 ali je ispadala iz okvira tj kad sam je stavio u validatoru glava nije bila dobro pozicionirana.

Mariquita
06.10.2016, 13:47
Godinama sam radila kao fotograf... fotke za am. vizu: pošto su na beloj pozadini obavezno obucite malo tamniju majcu, kosa ide iza ušiju jer uši moraju da se vide. Slikate se bez naočara, ako imate šiške malo ih pomerite u stranu. Nikakva senka ne sme postojati na fotki. Fotograf bi trebalo da zna koje su tačne dimenzije glave, ali za svaki slučaj skinite sa neta tačne proporcije. Tražite da vam fotke snime na usb ili cd jer vam trebaju u elektronskom obliku.
Imate na sajtu dvlottery proveru fotke, uploud-ujete svoju fotku i program vam odmah kaže da li je validna ili ne.

Loly
06.10.2016, 14:39
Loly pre nego sto stavis sliku moj ti je savet da je prethodno proveris. Pre dve godine sam se slikao kod fotografa i stavio sliku na prijavu. Slika je prosla jer je bila u dimenzijama koje traze tj 600x600 ali je ispadala iz okvira tj kad sam je stavio u validatoru glava nije bila dobro pozicionirana.

Hvala na upozorenju!
Proveravala sam fotku na ovom validarotu i trazi mi prvo da je crop pa tek onda save,ne znam koliko da zumiram + ili - :wtf:
Nigde ne izbaci ono valid photo...

Loly
06.10.2016, 15:22
Hvala na upozorenju!
Proveravala sam fotku na ovom validarotu i trazi mi prvo da je crop pa tek onda save,ne znam koliko da zumiram + ili - :wtf:
Nigde ne izbaci ono valid photo...
Imate sa leve strane na photo validatoru opciju HELP i tu postoje fotografije, odnosno kako lice treba da bude pozicionirano u odnosu na ona dva ovala!

ekson
08.10.2016, 17:31
Molim link za validator,odradio sam preko photo tool a ,ali hocu da proverim da li je slika u redu,pre sam mogao da nadjem validator,ali sada ne,promenili su interfejs.

Taty2
08.10.2016, 18:11
ja sam isla na taj kod kuce i sve je blo ok 5 x 5 cm, pixeli, kb....a jos mi gospodja u photo radnji na licu mjesta provukla fotografiju kroz validator na svom kompjuteru

SEEUSAIC
08.10.2016, 18:24
ja sam isla na taj kod kuce i sve je blo ok 5 x 5 cm, pixeli, kb....a jos mi gospodja u photo radnji na licu mjesta provukla fotografiju kroz validator na svom kompjuteru

Link je uklonjen, obratite pažnju gde ubacujete svoje fotografije. Imate validator na samoj prijavi.

Sup.Mod.

j.jennifer
10.10.2016, 15:35
Isekla sam glavu sa ove fotografije, da li je uredno za prihvatanje?

https://s22.postimg.org/xqtprwx41/20150514_144344.jpg?1

Taty2
10.10.2016, 15:50
po meni nije idealno za DV lottery, usta moraju biti 100 % zatvorena i smjesak malo manji ili nikako...

Andrija89
10.10.2016, 16:39
Isekla sam glavu sa ove fotografije, da li je uredno za prihvatanje?

https://s22.postimg.org/xqtprwx41/20150514_144344.jpg?1

Imate sal na vratu a to nije dozvoljeno, imate lampu iza vas sto opet nije dozvoljeno. Slikajte se bolje kod nekih vrata u stanu (ako su bele boje) ili tako nesto, naravno uvek vam ostaje da se slikate kod fotografa.

Andrew Wiggins
10.10.2016, 18:21
^
Zaboravio si da spomenes cvike na glavi :RRofl:
@j.jennifer
Bez uvrede ovo je jako losa fotografija. Pored pomenute marame, cvika, vidi se senka od lampe...........
Mozete bolje

maybe17
10.10.2016, 22:42
Pitanje za sve koji se malo bolje razumeju nego ja.Da li te program odmah disfalifikuje ako foto nije dobra tj ne dobiješ komf.broj ili te jedostavno ne izvuku jer foto nije bila po propisima?Hvala.

aca.aca.aca
10.10.2016, 23:02
Jednostavno na google-u nadjite photo validator za green card lutriju uploadujte sliku i proverite da li je validna jednostavno :naughty:

SEEUSAIC
10.10.2016, 23:20
Jednostavno na google-u nadjite photo validator za green card lutriju uploadujte sliku i proverite da li je validna jednostavno :naughty:

Nema potrebe da bilo ko google bilo šta, validator se nalazi na samoj prijavi na https://www.dvlottery.state.gov. Jednostavno.

Sup.Mod.

stanema
10.10.2016, 23:22
Isekla sam glavu sa ove fotografije, da li je uredno za prihvatanje?




Pa mogu Vam reci da je slika u sustini onakva kakva ne sme da bude...

Naocare, previse tamna slika, previse tamna pozadina, lampa, senka od lampe, kratka majica... to nista ne sme tako, izraz lica je ok, jer usta nisu otvorena, a oci su (cini mi se) normalno otvorene. Kada se uradi 600x600 se verovatno ne vidi da imate kratku majicu, ali sve jedno postaje previse mutna kada se isece da bi se koristila za prijavu.

Slikajte se na oko metar i po od lica sa tom kamerom, na beloj ili svetlo obojenoj pozadini, bez senki i lampi iza.

------------
Verovatno misle na ovaj validator:
PhVal (http://greencardphotocheck.com/en/index.php)

Ali tu je sledece bitno sto pise:
"Please note: We are trying hard to make this check match the US requirements for photos submitted to the Diversity Visa (DV) Lottery Program. However, we do no guarantee, that the checks performed on this website are correct and there is no liability that photos checked with this website will be accepted for the Diversity Visa (DV) Lottery Program."

Poz.

kreta
20.10.2016, 18:24
Cao drustvo!
Evo, dodje vreme da i ja nesto pitam.
1. Bila sam kod fotografa i poslao mi je foto na e-mail. Stavila sam na desktop pa cu odatle da prebacim. Ispod fotografije stoji: "DSCxxxx". Da li to treba da obrisem i napisem nesto drugo ili da ostavim tako?
2. Moja internet konekcija se ponekad prekida, pa se plasim da se to ne desi u sred prijavljivanja. Sta da radim u tom slucaju i koliko vremena je potrebno za ispunjavanje, obzirom da se sama prijavljujem?
3. Moj grad rodjenja je Beograd, da li treba da napisem Belgrade ili Beograd? Pitam zato sto jedino on sa nasih prostora ima internacionalno ime.
4. Nisam videla u prijavi, pa me ispravite ako gresim, naziv moje skole ima pet reci. Da li se i to upisuje? Pretpostavljam kao na diplomi.
Izvinjavam se, samo zelim da budem sigurna i da ne pogresim u prijavi.
Hvala.
Pozdrav.

BetterFuture
20.10.2016, 19:29
Cao drustvo!
Evo, dodje vreme da i ja nesto pitam.
1. Bila sam kod fotografa i poslao mi je foto na e-mail. Stavila sam na desktop pa cu odatle da prebacim. Ispod fotografije stoji: "DSCxxxx". Da li to treba da obrisem i napisem nesto drugo ili da ostavim tako?
2. Moja internet konekcija se ponekad prekida, pa se plasim da se to ne desi u sred prijavljivanja. Sta da radim u tom slucaju i koliko vremena je potrebno za ispunjavanje, obzirom da se sama prijavljujem?
3. Moj grad rodjenja je Beograd, da li treba da napisem Belgrade ili Beograd? Pitam zato sto jedino on sa nasih prostora ima internacionalno ime.
4. Nisam videla u prijavi, pa me ispravite ako gresim, naziv moje skole ima pet reci. Da li se i to upisuje? Pretpostavljam kao na diplomi.
Izvinjavam se, samo zelim da budem sigurna i da ne pogresim u prijavi.
Hvala.
Pozdrav.
Zdravo Kreto,
1. Ne moras da menjas naziv fotogtafije; verujem da joj sistem sam dodeljuje neki naziv cime veze sliku za prijavu,
2. Za podnosenje prijave imas 60 minuta, ukoliko ti nakon ponovnog uspostavljanja aplikacija dozvoli nastavak unosa super, a ako ne onda kreni ispocetka. Sav dotadasnji unos se automatski brise sa njihovih servera,
3. Napisi Belgrade,
4. U prijavi ne postoji polje za upis imena skole, samo se izabere stepen obrazovanja.
Srecno!

Eliass
21.10.2016, 07:48
Imam pitanje sto se tice fotografije, ja imam srednje dugu kosu znaci malo preko ramena, kad sam bila kod fotografa rekao mi je da ne smem sa pustenom kosom vec da je sakupim sa snalom, takodje da maknem mindjuse, lancic..
Sada analiziram moju fotografiju I neznam dal je dozvoljeno da bude skupljena kosa?

BetterFuture
21.10.2016, 08:42
Imam pitanje sto se tice fotografije, ja imam srednje dugu kosu znaci malo preko ramena, kad sam bila kod fotografa rekao mi je da ne smem sa pustenom kosom vec da je sakupim sa snalom, takodje da maknem mindjuse, lancic..
Sada analiziram moju fotografiju I neznam dal je dozvoljeno da bude skupljena kosa?
Naravno, bitno je da se vidi celo lice, da nije zaklonjeno kosom. Sve ok, srecno!

kreta
21.10.2016, 10:36
Na prijavi, na prvoj strani ostalo je DSC..., a posle je pisalo da je uspesno prihvacena. Neka nam je sa srecom!

stanema
21.10.2016, 11:14
Na prijavi, na prvoj strani ostalo je DSC..., a posle je pisalo da je uspesno prihvacena. Neka nam je sa srecom!

:drool:
Uopste, ali uopste, nije bitno ime fotografije, jedino mora biti .jpg i to je to... Opustite se.

Poz.

kreta
21.10.2016, 11:29
:drool:
Uopste, ali uopste, nije bitno ime fotografije, jedino mora biti .jpg i to je to... Opustite se.

Poz.

Jeste .jpg. Svi tehnicki uslovi su zadovoljeni. Pozdrav.

allenton
24.10.2016, 18:27
Hoće li biti problem ako se prijavim sa lanjskom slikom? kako oni mogu da znaju da li je slika starija od 6 mjeseci?

Absolute beginner
24.10.2016, 18:35
Ako je slika u elektronskog formi onda mogu da provale a ako skeniranje fotografije onda rizikujem da slika ne zadovolji kriterijume... uzmi dobar telefon i i slikaju se ispred bele pozadine, važno je da nema senke na zidu, ja bih tako

Andrew Wiggins
24.10.2016, 19:24
Nikako proslogodisnja slika. Evo kopirao sam iz pdf-a uputstva sa sajta

Submitting the same photograph that was submitted with last year’s entry
(DV-2017)will result in disqualification.

anesano
27.10.2016, 15:39
Ma mogu oni sve sto pozele, zato bolje se nemoj kockati vec se ponovo uslikaj i sa tom novom slikom se prijavi ;) sto je sigurno, sigurno je

Minie
27.10.2016, 17:29
Ja sam se danas prijavila, slikala kod fotografa ali sam tek naknadno proverila sliku u validatoru. Ispada da je trebalo malo zoom - da bi upala u okvir.
Da li je zaista bilo situacija da neko nije prosao dalje zbog fotografije?

BetterFuture
27.10.2016, 19:20
Ja sam se danas prijavila, slikala kod fotografa ali sam tek naknadno proverila sliku u validatoru. Ispada da je trebalo malo zoom - da bi upala u okvir.
Da li je zaista bilo situacija da neko nije prosao dalje zbog fotografije?
Ne znamo da li je neko u samom procesu izvlacenja, a pre objavljivanja rezultata, eliminisan zbog neodgovarajuće fotografije. Ali znamo da su neki dobili vizu iako im fotografije u prijavi nisu bile odgovarajuce, ali su na intervju poneli dobre.

Eliass
28.10.2016, 14:41
Ja sam se danas prijavila, slikala kod fotografa ali sam tek naknadno proverila sliku u validatoru. Ispada da je trebalo malo zoom - da bi upala u okvir.
Da li je zaista bilo situacija da neko nije prosao dalje zbog fotografije?

U istoj smo situaciji, meni je trebalo zoom ali onda nema ni malo prostora iznad glave znaci ivica bude na vrhu glave, ne lici fotografija kao na primere koje su oni dali, meni je fotograf rekao da je okej slika, I kao takvu sam je poslala znaci bez tog zoom-a. Vec kao sto me fotograf slikao i pripremio sliku.. Nadam se da nisam pogresila:nene:

Sasha983
28.10.2016, 15:30
U istoj smo situaciji, meni je trebalo zoom ali onda nema ni malo prostora iznad glave znaci ivica bude na vrhu glave, ne lici fotografija kao na primere koje su oni dali, meni je fotograf rekao da je okej slika, I kao takvu sam je poslala znaci bez tog zoom-a. Vec kao sto me fotograf slikao i pripremio sliku.. Nadam se da nisam pogresila:nene:

Nisi nikako,bitno je da si na slici ti i da zadovoljava vecinu kriterijuma.
Ljudi su slali slikano mobilnim telefonima pa su prolazili.

krinka
14.05.2017, 14:32
Moram da pitam kod prijave prijavljujemo se ja i suprug posebno i oboje upisujemo da imamo dete, moze ista fotografija deteta zar ne?
Da se spremim za dv2019 :)

ciaoadios
19.09.2017, 12:30
Pozdrav svima.

Zanima me da li je itko pokušavao slati zrcaljenu fotografiju od prošle godine? Njihov softver je ne bi trebao prepoznati kao istu. Što kažu eksperti tu? :grin:

BetterFuture
19.09.2017, 20:24
Pozdrav svima.

Zanima me da li je itko pokušavao slati zrcaljenu fotografiju od prošle godine? Njihov softver je ne bi trebao prepoznati kao istu. Što kažu eksperti tu? :grin:
Iskreno, nisam siguran ni sta znaci "zrcaljena fotografija", u ogledalu, pretpostavljam, ali bez obzira, ne vidim zasto bi to radili umesto da se slikate i ove godine? Zar Vam se ne cini da je veliki ulog da bi se ponasali, da ne kazem drugacije, tako opusteno?

ciaoadios
19.09.2017, 21:02
Iskreno, nisam siguran ni sta znaci "zrcaljena fotografija", u ogledalu, pretpostavljam, ali bez obzira, ne vidim zasto bi to radili umesto da se slikate i ove godine? Zar Vam se ne cini da je veliki ulog da bi se ponasali, da ne kazem drugacije, tako opusteno?

Opcija "flip horizontal" na mobilnom. Ako netko, npr. ima madež na lijevoj strani lica, na novoj slici bi bio s desna itd. Ma eto, gledam da li da preskočim ponovno fotografiranje i plaćanje kada realno šanse za dobitak i nisu neke.

BetterFuture
19.09.2017, 21:10
Opcija "flip horizontal" na mobilnom. Ako netko, npr. ima madež na lijevoj strani lica, na novoj slici bi bio s desna itd. Ma eto, gledam da li da preskočim ponovno fotografiranje i plaćanje kada realno šanse za dobitak i nisu neke.
Ne morate da placate, odnosno da se slikate u foto studiju. Mozete to i sami da uradite, mobilnim telefonom ili foto aparatom. Nakon slikanja, koristite Photo tool na sledecoj zvanicnoj stranci (https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html).

mikiSA
19.09.2017, 22:34
Moram da pitam kod prijave prijavljujemo se ja i suprug posebno i oboje upisujemo da imamo dete, moze ista fotografija deteta zar ne?
Da se spremim za dv2019 :)

Ide ista fotografija djeteta, kao sto ce i vama biti iste fotografije kad muz bude vas dodavao, a vi njega.

Makica@
20.09.2017, 17:45
Pozdrav svima :1072: Ja ipak nisam htela da rizikujem prilikom prijave i otisla sam u fotografsku radnju i rekla da su mi potrebne slike za Americku lutriju,i znali su da su to fotografije 5x5 :) Nesto sam ih malo platila,ali nisam htela da nista rizikujem :) Uglavnom Foto radnje znaju kada im kazete za sta vam trebaju fotografije i tako vas uslikaju :)

BetterFuture
20.09.2017, 18:37
Da ne bi mozda zbunili nekog fotografa, bolje je reci da vam trebaju slike za americku vizu, umesto za americku lutriju. Nije porebno da budu samo 5x5 cm, vec i da se ispostuju ostali parametri, odnosno polozaj glave u odnosu na visinu fotografije.

Makica@
21.09.2017, 13:46
Da ne bi mozda zbunili nekog fotografa, bolje je reci da vam trebaju slike za americku vizu, umesto za americku lutriju. Nije porebno da budu samo 5x5 cm, vec i da se ispostuju ostali parametri, odnosno polozaj glave u odnosu na visinu fotografije.

U pravu ste,nisam se lepo izrazila :) Ja sam trazila za slike za Americku vizu i onda mi je fotograf rekao kako da stanem da me uslika. Inace znaju uglavnom :) Kada sam ja bila prosle godine za fotografiju,bio je jedan bracni par takodje zbog slikanja za Lutriju,oni nazalost nisu izvuceni :no:

Lilya4ever
04.10.2017, 14:52
Da li je u redu ako je slika slikana mobitelom? Nema sjene, nista nije obradjeno slika je normalna ne kuzi se da je slikana mobitelom. Ipak da li bas mora biti kod fotografa uslikano?

Isla sam se slikati za passport i sada sam bas isla da se prijavim i skuzila sam da slika nije dobra jer mi se ne vide ramena. :(

Simke
04.10.2017, 15:00
Slobodno se mozes slikati telefonom, ali da pozadina bude bela. Kada se budes prijavljivala za DV2019 imas na strank ambasade gde se prijavljujes photo tool editor ili se tako nesto zove, gde mozes iseci sliku i staviti je u formi koja je propisana :) Ja sam se slikao sam za DV2018 i bio sam izvucen 😊😊

Lilya4ever
04.10.2017, 15:18
Slobodno se mozes slikati telefonom, ali da pozadina bude bela. Kada se budes prijavljivala za DV2019 imas na strank ambasade gde se prijavljujes photo tool editor ili se tako nesto zove, gde mozes iseci sliku i staviti je u formi koja je propisana :) Ja sam se slikao sam za DV2018 i bio sam izvucen 😊😊

:bravo: To ti je bila prva prijava?

I nama je ovo prvi puta da se prijavljujemo.

Slikala sam se mobitelom, pozadina je bijela sve je ok ali sada me muci editor na njihovoj stranici ne mogu ga otvoriti. Sama sam u paintu sliku editirala da bude 600*600 pixela i sada mi javlja Choose New Photo

Your photo must be a square picture between 600x600 pixels and 1200x1200 pixels.

Vidim da cu se namuciti sa slikom

Simke
04.10.2017, 15:42
Da da, to mi je bila prva prijava, i prvo pa musko :)
Imao sam i ja problem jer sam se slikao iz blizine, slikaj se malo dalje, da bi photo tool mogao lepo da isece sliku i neces imati problema :)
Srecno ove godine 😊😊😊

Vjeko
04.10.2017, 15:43
:bravo: To ti je bila prva prijava?

I nama je ovo prvi puta da se prijavljujemo.

Slikala sam se mobitelom, pozadina je bijela sve je ok ali sada me muci editor na njihovoj stranici ne mogu ga otvoriti. Sama sam u paintu sliku editirala da bude 600*600 pixela i sada mi javlja Choose New Photo

Your photo must be a square picture between 600x600 pixels and 1200x1200 pixels.

Vidim da cu se namuciti sa slikom

Imas na netu da nadjes konvertor. Mislim da je www.resizeimage.net , tu ucitaj sliku i podesi sta ti treba.

Lilya4ever
04.10.2017, 16:05
Da da, to mi je bila prva prijava, i prvo pa musko :)
Imao sam i ja problem jer sam se slikao iz blizine, slikaj se malo dalje, da bi photo tool mogao lepo da isece sliku i neces imati problema :)
Srecno ove godine 😊😊😊

Hvala eto nadam se da ce i nama biti prvo pa musko :==D:

Boyka
04.10.2017, 18:57
Ovo mi je drugo prijavljivanje, i sad vec imam problema sa slikom. Ispunio sam obrazac za prijavu i ubacio sliku, kad ono mi pise da slika mora biti jednaka ili veca od 245KB. Nisam uopste provjeravao na validatoru, nego sam odma je upload-ovao, jer sam radio kod profi fotografa ( i prosle godine sam radio isto kod njega i sve je bilo OK). Moram sutra da odem ponovo kod njega, da je prepravi.
NARAVOUCENIJE: Nece vas diskvalifikovati odma ako nije uredu slika, samo mi je izbacilo crvenim slovima da slika zauzima previse. LP

Makica@
05.10.2017, 01:01
Da li je u redu ako je slika slikana mobitelom? Nema sjene, nista nije obradjeno slika je normalna ne kuzi se da je slikana mobitelom. Ipak da li bas mora biti kod fotografa uslikano?

Isla sam se slikati za passport i sada sam bas isla da se prijavim i skuzila sam da slika nije dobra jer mi se ne vide ramena. :(

Moj vam je savet da odete kod Fotografa u Foto radnju,i kazete da vam trebaju slike za Americku Vizu fotografi znaju i tako vas uslikaju,ja sam tako odradila. I onda im samo recite da vam sliku posalju na email adresu,da je mozete ubaciti na obrazac za prijavu na lutriju. Veliki Pozdrav i Srecno :1072:

Lilya4ever
05.10.2017, 08:21
Moj vam je savet da odete kod Fotografa u Foto radnju,i kazete da vam trebaju slike za Americku Vizu fotografi znaju i tako vas uslikaju,ja sam tako odradila. I onda im samo recite da vam sliku posalju na email adresu,da je mozete ubaciti na obrazac za prijavu na lutriju. Veliki Pozdrav i Srecno :1072:

Makica hvala probat cemo tako. Kada fotograf obradi sliku onda je slika u redu jel? Ne moramo mi vise nista popravljati?

wakizashi
05.10.2017, 10:56
Ljudi srecno svima,ja tek sad video da je vec otvoreno,pricalo se da ce biti tek od 16og? :grin:

Makica@
06.10.2017, 01:21
Makica hvala probat cemo tako. Kada fotograf obradi sliku onda je slika u redu jel? Ne moramo mi vise nista popravljati?


Ne ne,oni znaju samo im recite da vam je potrebno za Americku Vizu :) Ja sam otisla u Foto radnju i rekla sam im za sta mi je potrebna slika,i tako me slikali :) Nista ne morate prepravljati :) Samo im recite da vam sliku posalju na email posle da biste mogli da je ubacite na aplikaciju za prijavu :) Srecno :1072:

cobecar
06.10.2017, 16:15
Nigde ne nadjoh, ako se u ocima vidi malo sjaj (ne ono kao crvene oci) nego verovatno od blica posto je mozda blize slikano, kao male bele tackice bas po sredini oka, da li je to neki veci problem?

Lilya4ever
06.10.2017, 20:10
Joj i mene ce to slikanje izluditi :nene:
Da li je itko imao problema ako se kasnije prijavljivao? Ja sam se zeljela prijaviti prvi dan ali slika nije valjala i sada je sve odgodjeno..sutra bi trebala imati slike napokon

BetterFuture
06.10.2017, 21:29
Nigde ne nadjoh, ako se u ocima vidi malo sjaj (ne ono kao crvene oci) nego verovatno od blica posto je mozda blize slikano, kao male bele tackice bas po sredini oka, da li je to neki veci problem?
Naravno da nije problem, pogotovu sto je to malo izrazeno. Softver koji se koristi za prepoznavanje lica je dovoljno "pametan" da bi mu smetalo tako nesto.

BetterFuture
06.10.2017, 21:32
Joj i mene ce to slikanje izluditi :nene:
Da li je itko imao problema ako se kasnije prijavljivao? Ja sam se zeljela prijaviti prvi dan ali slika nije valjala i sada je sve odgodjeno..sutra bi trebala imati slike napokon
Opustite se, imamo clanove koji su aplicirali poslednjih dana trajanja prijavljivanja i bili izvuceni.

Makica@
06.10.2017, 23:20
Opustite se, imamo clanove koji su aplicirali poslednjih dana trajanja prijavljivanja i bili izvuceni.


Ta sam :grin::grin::grin:
29.Oktobra se slikala,30.Oktobra poslala prijavu nekoliko dana pred istek prijavljivanja :grin:
Vama zelim Puno Puno srece i od Srca vam zelim da vas izvuku ove godine :1072::1072::1072:

BetterFuture
06.10.2017, 23:42
Ta sam :grin::grin::grin:
29.Oktobra se slikala,30.Oktobra poslala prijavu nekoliko dana pred istek prijavljivanja :grin:
Vama zelim Puno Puno srece i od Srca vam zelim da vas izvuku ove godine :1072::1072::1072:
Hvala puno na tako lepoj zelji, da bude treca sreca!

slucajni_prolaznik
07.10.2017, 04:58
Joj i mene ce to slikanje izluditi :nene:
Da li je itko imao problema ako se kasnije prijavljivao? Ja sam se zeljela prijaviti prvi dan ali slika nije valjala i sada je sve odgodjeno..sutra bi trebala imati slike napokon

Obicna fotografija telefonom (koju neko drugi napravi) ispred svetle pozadine je sasvim dovoljna. Ako prodje check pri prijavi, sve je u redu.

Opustite se, imamo clanove koji su aplicirali poslednjih dana trajanja prijavljivanja i bili izvuceni.

Ima nas sto smo dobili, a da smo poslali prijavu i poslednjih sati. A opet, nekog koga sam prijavio jos malo kasnije, nije dobio. Ne bi trebalo da ima veze kada je prijava poslata.

FilipVa
07.10.2017, 11:35
Pozdrav svima! Juce sam isao da se slikam za ovogodisnju lutriju, obavio sam to medjutim na mejl su mi poslali sliku visoke resolucije i jpg fajl velicine preko 4 megabajta...Drug mi je smanjio rezoluciju slike i sabio je na manje od 250 kilobajta koliko i treba da bude i to je uradio u Paint programu, kaze da je jednostavno...E sad, ja se brinem da li je slika adekvatna i dalje, kako da znam da li je ostala 5x5 cm?

Lilya4ever
07.10.2017, 13:06
Opustite se, imamo clanove koji su aplicirali poslednjih dana trajanja prijavljivanja i bili izvuceni.

:==D: istina panicarim malo...bilo me frka da kasnije ako pokusam nece prolaziti...

sretno nam svima

BetterFuture
07.10.2017, 13:14
Pozdrav svima! Juce sam isao da se slikam za ovogodisnju lutriju, obavio sam to medjutim na mejl su mi poslali sliku visoke resolucije i jpg fajl velicine preko 4 megabajta...Drug mi je smanjio rezoluciju slike i sabio je na manje od 250 kilobajta koliko i treba da bude i to je uradio u Paint programu, kaze da je jednostavno...E sad, ja se brinem da li je slika adekvatna i dalje, kako da znam da li je ostala 5x5 cm?
Na ovoj (https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html) zvanicnoj stranici imate sve informacije u vezi slike kao i Photo tool da korigujete svoju originalnu fotografiju.

Makica@
07.10.2017, 15:24
Hvala puno na tako lepoj zelji, da bude treca sreca!

Od Srca Vam Zelim da bude Treca Sreca :1072::1072::1072:
Mnogo cinite za ovaj forum,i dajete nam informacije koje su nam potrebne :) Hvala vam na tome! Dace Bog da vas izvuku ! ☺☺☺

slucajni_prolaznik
08.10.2017, 01:55
Pozdrav svima! Juce sam isao da se slikam za ovogodisnju lutriju, obavio sam to medjutim na mejl su mi poslali sliku visoke resolucije i jpg fajl velicine preko 4 megabajta...Drug mi je smanjio rezoluciju slike i sabio je na manje od 250 kilobajta koliko i treba da bude i to je uradio u Paint programu, kaze da je jednostavno...E sad, ja se brinem da li je slika adekvatna i dalje, kako da znam da li je ostala 5x5 cm?

Pogledajte ovaj (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=63193&postcount=92) post pa probajte sami da smanjite kvalitet slike, ali da dimenzije ostanu kakve trebaju.

vlada33
08.10.2017, 06:57
Ja sam prosle godine koristio njihov photo tool, automatski dobijete odgovarajuce dimenzije i odgovarajucu velicinu fajla, i prosla je validaciju bez problema...

Sto se tice slikanja i to obavim sam, napravim 10-ak slika telefonom svakog clana pojedinacno i onda izaberem onu koja je ispala najbolje, provucem kroz photo tool i sacuvam izmenjenu i tako izmenjenu je prikacujem uz prijavu... Slikam ispred bele pozadine u jako osvetljenoj prostoriji (osvetljena je led svetlima 6000k pa izgleda kao dnevna svetlost) i slikam bez blica da ne bude refleksije od ociju,a posto ima 4 sijalicna mesta ne ostaje ni senka iza osobe... Sto se mene tice to odlicno radi jos da imam neki profi fotoaparat bilo bi savrseno...

MatijaX
08.10.2017, 10:29
Zdravo, drugovi!
:pozz:

Od ove godine i ja sam krenuo u američku avanturu....

Nego, da...kaj se tiče fotke koristio sam obični Paint od MS. Naime, fotkao sam se kod lokalnog fotografa, te sam koristio digitalni zapis moje fotke koje sam dobio od foto studija kada sam se iša prije koji mjesec fotkati za osobnu.

Lijepo sam prvo izrezao fotku u pravilnom omjeru visine i širine select opcijom, stvorio novi fajl, resizao na 600x600, te promijenu format fotke u jpeg.
Te prolazi na validatoru.

U svom slučaju ovaj sajt je prava riznica odličnih informacija za sve nas koji želimo imigrati.

FilipVa
08.10.2017, 12:01
Pogledajte ovaj (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=63193&postcount=92) post pa probajte sami da smanjite kvalitet slike, ali da dimenzije ostanu kakve trebaju.

Hvala, ali nisu meni problem u vezi slike velicina u kilobajtima i rezolucija u pikselima, to sam sredio na manje od 250kb odnosno 600x600, vec mi je problem da li mi je slika ostala 5x5cm, ne znam kako to da proverim uopste?

vlada33
08.10.2017, 12:37
Probaj ovde, ovo je photo tool sa dv lottery

https://travel.state.gov/content/dam/passports/FIG_cropper.swf

samsung11
08.10.2017, 12:38
Ja sam prosle godine koristio njihov photo tool, automatski dobijete odgovarajuce dimenzije i odgovarajucu velicinu fajla, i prosla je validaciju bez problema...

Sto se tice slikanja i to obavim sam, napravim 10-ak slika telefonom svakog clana pojedinacno i onda izaberem onu koja je ispala najbolje, provucem kroz photo tool i sacuvam izmenjenu i tako izmenjenu je prikacujem uz prijavu... Slikam ispred bele pozadine u jako osvetljenoj prostoriji (osvetljena je led svetlima 6000k pa izgleda kao dnevna svetlost) i slikam bez blica da ne bude refleksije od ociju,a posto ima 4 sijalicna mesta ne ostaje ni senka iza osobe... Sto se mene tice to odlicno radi jos da imam neki profi fotoaparat bilo bi savrseno...
Upravo tako ne znam zasto skidaju programe za velicinu, tezinu slike kad to sve odradi aplilacija na njihovom sajtu.

BetterFuture
08.10.2017, 13:09
Hvala, ali nisu meni problem u vezi slike velicina u kilobajtima i rezolucija u pikselima, to sam sredio na manje od 250kb odnosno 600x600, vec mi je problem da li mi je slika ostala 5x5cm, ne znam kako to da proverim uopste?
Veoma lako, ako je rezolucija slike 300dpi, onda njene dinenzije moraju da budu 600x600pixels. Ako je 600dpi, onda 1200x1200.

FilipVa
08.10.2017, 14:26
Veoma lako, ako je rezolucija slike 300dpi, onda njene dinenzije moraju da budu 600x600pixels. Ako je 600dpi, onda 1200x1200.

Ok, sve je u redu, hvala. Sada imam problem sa otvaranjem photo toola na zvanicnom sajtu, traze mi adobe flash player?

samsung11
08.10.2017, 15:02
Najteze od ovoga prijavljivanja mi pada slikanje jer sanse nema da s emogu slikat da mi se sjenka ne vidi. Poludjeh od toga.

BetterFuture
08.10.2017, 17:06
Ok, sve je u redu, hvala. Sada imam problem sa otvaranjem photo toola na zvanicnom sajtu, traze mi adobe flash player?
Firefox i Chrome su onemogućili Flash. Probajte preko Internet Explorer-a, Edge-a ili Opere.

BetterFuture
08.10.2017, 17:08
Najteze od ovoga prijavljivanja mi pada slikanje jer sanse nema da s emogu slikat da mi se sjenka ne vidi. Poludjeh od toga.
Probajte bez blica jer on pravi senku. Dva izvora svetlosti sa obe Vase strane bi trebali da rese taj problem.

MDario
09.10.2017, 12:30
Pozdrav svima!
Prvi puta sam se prijavio ove godine. Fotkanje sam obavio u foto studiju Škljoc, u Tkalčićevoj u Zagrebu. Odmah su znali photo requirements za GC lottery, tako da je sve prošlo bez ikakvih problema. Cijena - 50 kuna. Toplo preporučam!

milancelic88
11.10.2017, 22:02
Da li moze link za Photo validator ili je to isto sto i Photo Requirements tj. ova stranica https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html ? I da li moramo da se registrujemo na sajt http://www.usadiversitylottery.com/ kako bismo proverili da li odgovara slika koju planiramo da saljemo i kako bismo uopste mogli da se prijavimo za DV2019? Izvinjavam se na malom off-topic-u...

milancelic88
11.10.2017, 22:07
Da li je 35 kb premalo za sliku? Pri tome, slika uopste nije mutna, bas izgleda cisto, prakticno kao one slike koje su navedene kao primer kako trebaju slike da izgledaju koje se salju...

BetterFuture
11.10.2017, 23:40
Da li je 35 kb premalo za sliku? Pri tome, slika uopste nije mutna, bas izgleda cisto, prakticno kao one slike koje su navedene kao primer kako trebaju slike da izgledaju koje se salju...
Nigde se ne navodi minimalna velicina fotografije. Proverite da li slika zadovoljava sve zahteve na ovoj (https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos/digital-image-requirements.html) stranici, gde takodje imate i photo tool.

slucajni_prolaznik
12.10.2017, 01:50
Najteze od ovoga prijavljivanja mi pada slikanje jer sanse nema da s emogu slikat da mi se sjenka ne vidi. Poludjeh od toga.

Prvi put kada sam poslaoo fotografiju sa senkom sam bio izvucen. Ne sekiraj se. Bitno je da prodje photo validator.

milancelic88
12.10.2017, 14:58
Nigde se ne navodi minimalna velicina fotografije. Proverite da li slika zadovoljava sve zahteve na ovoj (https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos/digital-image-requirements.html) stranici, gde takodje imate i photo tool.

Hvala na brzom odgovoru :) Odlican forum sa gomilom korisnih informacija!

Makica@
13.10.2017, 20:14
Pozdrav svima :) Evo jos jedan update sa zvanicnog sajta da se ne zabunite u vezi fotografija :)

http://www.dvlotteryinfo.com/photos/

Srecno Svima :1072:

BetterFuture
13.10.2017, 21:03
Pozdrav svima :) Evo jos jedan update sa zvanicnog sajta da se ne zabunite u vezi fotografija :)

http://www.dvlotteryinfo.com/photos/

Srecno Svima :1072:

Ovo navedeno NIJE zvanican sajt. Molim Vas jos jednom da proverite informacije koje pruzate drugim clanovima da ih ne bi dovodili u zabludu.

Makica@
14.10.2017, 00:28
Ovo navedeno NIJE zvanican sajt. Molim Vas jos jednom da proverite informacije koje pruzate drugim clanovima da ih ne bi dovodili u zabludu.

Izvinjavam se,ali kada sam kliknula ovde

http://www.dvlotteryhome.com/

pojavilo mi se to prozorce,pa sam ga otvorila i odvelo me na link koji sam postavila :blink::blink:

BetterFuture
14.10.2017, 00:45
Izvinjavam se,ali kada sam kliknula ovde

http://www.dvlotteryhome.com/

pojavilo mi se to prozorce,pa sam ga otvorila i odvelo me na link koji sam postavila :blink::blink:
Taj link je samo jedan deo sajta koji ste upravo napisali. I on nije zvanicni sajt.

Ggaga
16.10.2017, 09:32
Taj link je samo jedan deo sajta koji ste upravo napisali. I on nije zvanicni sajt.

A da administratori stave na home page koji je zvanican sajt za prijavu posto ocigledno ima puno kopija vernih originalu pa su ljudi opravdano zbunjeni?

Sofist
16.10.2017, 11:48
Pozdrav ljudi! Može li neko da mi odgovori na pitanje?
https://travel.state.gov/content/vis...al/photos.html
Na ovom sajtu sam izrezao fotografiju po nekim standardima, mada mi je na kraju ispala samo 121 kb, pa ne znam da li je malo i da li je uopšte ovaj sajt relevantan. Unapred hvala na odgovoru!

Ggaga
16.10.2017, 12:38
Pozdrav ljudi! Može li neko da mi odgovori na pitanje?
https://travel.state.gov/content/vis...al/photos.html
Na ovom sajtu sam izrezao fotografiju po nekim standardima, mada mi je na kraju ispala samo 121 kb, pa ne znam da li je malo i da li je uopšte ovaj sajt relevantan. Unapred hvala na odgovoru!

ovde je photo tool
https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html#DV
u tekstu ima poseban spisak photo requirements za dv lottery i u poseban link za photo tool

ps. deluje da je tovj link isto to ali ne tvoj link ne radi

Sofist
16.10.2017, 17:23
ovde je photo tool
https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html#DV
u tekstu ima poseban spisak photo requirements za dv lottery i u poseban link za photo tool

ps. deluje da je tovj link isto to ali ne tvoj link ne radi

Jeste taj sajt. Preko tog photo tool sam i uradio sliku. Zanima me kad se uradi preko photo tool da li je to pouzdano, pošto je meni smanjio sliku na 121kb (možda je previše, mada nije mutna), dimenzije su u redu 600x600. Pozdrav

BetterFuture
16.10.2017, 19:34
Jeste taj sajt. Preko tog photo tool sam i uradio sliku. Zanima me kad se uradi preko photo tool da li je to pouzdano, pošto je meni smanjio sliku na 121kb (možda je previše, mada nije mutna), dimenzije su u redu 600x600. Pozdrav
Samim tim sto je postavljen na zvanicnom, drzavnom sajtu znaci da je pouzdan, zar ne? Sve je u redu sa velicinom fajla. Srecno!

Makica@
17.10.2017, 23:40
Taj link je samo jedan deo sajta koji ste upravo napisali. I on nije zvanicni sajt.

Ok,Hvala Vam. Ja sam na taj link otisla pa me je prebacilo na onaj drugi da se prijavim,zato mi je jako puno nejasno :blink::blink::blink:
Ispod uputstva za prijavu na lutriju mi je bio ovaj link - https://www.dvlottery.state.gov/
gde sam se i prijavila za lutriju. Hvala Vam u svakom slucaju,i izvinjavam se :suure:

milancelic88
19.10.2017, 23:41
Nigde ne nadjoh taj famozni Photo Validator koji se spominje u uputstvu za prijavu na forumu. Sa linka na kojem je slika kako izgleda ta stranica sam cak i rucno prekucao adresu u Internet Explorer ali nista se ne desava, jednostavno kao da nema vise te stranice.

Uvek taj Photo Requirements mi izadje gde mogu da cut-ujem sliku u Photo Tool-u i to je sve, ali da proverim da li mi je slika ok - ne mogu nigde da nadjem...

Da li mozda znaci da je slika ok ako hoce u Photo Tool-u da prihvati da cut-uje sliku (posto nece da cut-uje slike MANJE od 250 kb) ?

Kada ih cut-ujem, onda slika zauzima otprilike 180 kb...Da li mogu tu sliku da stavim u prijavu?

Izvinjavam se ako je pitanje bezveze i hvala unapred na odgovoru.

MDario
20.10.2017, 06:55
Nigde ne nadjoh taj famozni Photo Validator koji se spominje u uputstvu za prijavu na forumu. Sa linka na kojem je slika kako izgleda ta stranica sam cak i rucno prekucao adresu u Internet Explorer ali nista se ne desava, jednostavno kao da nema vise te stranice.

Uvek taj Photo Requirements mi izadje gde mogu da cut-ujem sliku u Photo Tool-u i to je sve, ali da proverim da li mi je slika ok - ne mogu nigde da nadjem...

Da li mozda znaci da je slika ok ako hoce u Photo Tool-u da prihvati da cut-uje sliku (posto nece da cut-uje slike MANJE od 250 kb) ?

Kada ih cut-ujem, onda slika zauzima otprilike 180 kb...Da li mogu tu sliku da stavim u prijavu?

Izvinjavam se ako je pitanje bezveze i hvala unapred na odgovoru.

U photo tool-u bi morale biti prikazane zelene siluete glave i vrata prema kojima se slika poveća/smanji, tako da glava i vrat budu unutar tih silueta/granica/kako god ih nazvali. Nakon toga se slika cropa na potrebnih 600x600 i kompresira na veličinu manju od 250kb. I onda imamo sliku koja sigurno zadovoljava, naravno ako su ispunjeni uvjeti što se tiče pozadine, sjena, i ostalog, a to je sve lijepo objašnjeno na official site-u. Sretno!

milancelic88
20.10.2017, 10:00
U photo tool-u bi morale biti prikazane zelene siluete glave i vrata prema kojima se slika poveća/smanji, tako da glava i vrat budu unutar tih silueta/granica/kako god ih nazvali. Nakon toga se slika cropa na potrebnih 600x600 i kompresira na veličinu manju od 250kb. I onda imamo sliku koja sigurno zadovoljava, naravno ako su ispunjeni uvjeti što se tiče pozadine, sjena, i ostalog, a to je sve lijepo objašnjeno na official site-u. Sretno!

Hvala puno na detaljnom objasnjenju, sad mi je mnogo jasnije :)

milancelic88
20.10.2017, 21:30
Imam sliku od 185 kb, nije mutna, 600 x 600 piksela u jpg formatu i kada sam krenuo da se prijavim, u proveri aplikacije mi je stajalo da nemam sliku. Nisam hteo da posaljem bez slike i isao sam na ''confirm cancelation'' prijave i stajalo mi je sledece:

''You are attempting to cancel your Electronic Diversity Visa Entry Form. Continuing with this action will erase all data you have entered and cannot be undone. If you are absolutely sure you want to cancel your entry press the "Confirm Cancellation" button. Otherwise, press the "Resume Entry" button to return to the previous page.''

Da li to znaci da vise ne mogu da se prijavim ili da vidim sta da radim sa slikom pa da opet popunim prijavu jer nisam zvanicno poslao?

Hvala unapred na odgovoru...

BetterFuture
20.10.2017, 21:55
Imam sliku od 185 kb, nije mutna, 600 x 600 piksela u jpg formatu i kada sam krenuo da se prijavim, u proveri aplikacije mi je stajalo da nemam sliku. Nisam hteo da posaljem bez slike i isao sam na ''confirm cancelation'' prijave i stajalo mi je sledece:

''You are attempting to cancel your Electronic Diversity Visa Entry Form. Continuing with this action will erase all data you have entered and cannot be undone. If you are absolutely sure you want to cancel your entry press the "Confirm Cancellation" button. Otherwise, press the "Resume Entry" button to return to the previous page.''

Da li to znaci da vise ne mogu da se prijavim ili da vidim sta da radim sa slikom pa da opet popunim prijavu jer nisam zvanicno poslao?

Hvala unapred na odgovoru...

To jednostavno znaci da ce sve sto ste uneli biti obrisano, kao da nikada niste popunjavali svoje podatke u prijavi i da ponovo mozete da se prijavite bez straha da ce biti duplirana aplikacija.

milancelic88
20.10.2017, 22:07
To jednostavno znaci da ce sve sto ste uneli biti obrisano, kao da nikada niste popunjavali svoje podatke u prijavi i da ponovo mozete da se prijavite bez straha da ce biti duplirana aplikacija.

Hvala najlepse na odgovoru, ali sta se desilo sa slikom i zasto je bio problem jednostavno ne znam...Probacu da napravim neke druge slike, ali bar 5 odgovarajucih slika nije htelo da prihvati a koje bi trebalo da odgovaraju...

Makica@
21.10.2017, 21:08
Hvala najlepse na odgovoru, ali sta se desilo sa slikom i zasto je bio problem jednostavno ne znam...Probacu da napravim neke druge slike, ali bar 5 odgovarajucih slika nije htelo da prihvati a koje bi trebalo da odgovaraju...

Pokusajte ovde da upload sliku i proverite,takodje mozete procitati sve ostalo vezano za fotografiju :)

https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html

Mada i pise 'We recommend you use a professional visa photo service to ensure your photo meets all the requirements.' Ja sam tako odradila,otisla u Foto radnju i rekla da mi je potrebna fotografija za Americku Vizu,pa su mi fotografiju poslali na email,koju sam upload na inicijalnoj prijavi na lutriju.

Pozdrav i Srecno :1072:

milancelic88
23.10.2017, 14:37
Pokusajte ovde da upload sliku i proverite,takodje mozete procitati sve ostalo vezano za fotografiju :)

https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html

Mada i pise 'We recommend you use a professional visa photo service to ensure your photo meets all the requirements.' Ja sam tako odradila,otisla u Foto radnju i rekla da mi je potrebna fotografija za Americku Vizu,pa su mi fotografiju poslali na email,koju sam upload na inicijalnoj prijavi na lutriju.

Pozdrav i Srecno :1072:

Hvala na pomoci, pokusacu opet ali sad vise ni u sta nisam siguran da ce da ''sljaka'' kada budem opet popunjavao prijavu i koji ce sad problem da ispadne...Visa matematika a opet toliko prosto :grin:

MarkoniKG
23.10.2017, 14:58
Pokusajte ovde da upload sliku i proverite,takodje mozete procitati sve ostalo vezano za fotografiju :)

https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html

Mada i pise 'We recommend you use a professional visa photo service to ensure your photo meets all the requirements.' Ja sam tako odradila,otisla u Foto radnju i rekla da mi je potrebna fotografija za Americku Vizu,pa su mi fotografiju poslali na email,koju sam upload na inicijalnoj prijavi na lutriju.


Pozdrav, ja planiram da uradim bas tako isto. Isao sam da se slikam u Foto radnju, poslali su mi sliku na mail, e sad kad sam probao da proverim sliku u Photo Tool, ispada da Photo Tool ne radi kako treba. Kliknem na 'Start Photo Tool', krene da mi skida neki file i nista se drugo ne otvara, samo ostane belo... ovako:

https://i.imgur.com/Cr9YSBG.jpg
https://i.imgur.com/JM4Giue.jpg
https://i.imgur.com/fkfhAWG.jpg

Mogao bih da posaljem application i bez provere slike, uveren sam da je kako treba, ali bih ipak hteo da proverim. Jel ima neki nacin da se resi ovo? Nisam ni krenuo da popunjavam, a vec se pojavila prva prepreka :nene:

misternice
23.10.2017, 15:03
Pozdrav, ja planiram da uradim bas tako isto. Isao sam da se slikam u Foto radnju, poslali su mi sliku na mail, e sad kad sam probao da proverim sliku u Photo Tool, ispada da Photo Tool ne radi kako treba. Kliknem na 'Start Photo Tool', krene da mi skida neki file i nista se drugo ne otvara, samo ostane belo... ovako:

https://i.imgur.com/Cr9YSBG.jpg
https://i.imgur.com/JM4Giue.jpg
https://i.imgur.com/fkfhAWG.jpg

Mogao bih da posaljem application i bez provere slike, uveren sam da je kako treba, ali bih ipak hteo da proverim. Jel ima neki nacin da se resi ovo? Nisam ni krenuo da popunjavam, a vec se pojavila prva prepreka :nene:

Pa probaj bas tako, bez provere u phototool-u. Ukoliko je u redu, odmah ce je prihvatiti. Nema razloga da ne bude...

BetterFuture
23.10.2017, 18:43
Pozdrav, ja planiram da uradim bas tako isto. Isao sam da se slikam u Foto radnju, poslali su mi sliku na mail, e sad kad sam probao da proverim sliku u Photo Tool, ispada da Photo Tool ne radi kako treba. Kliknem na 'Start Photo Tool', krene da mi skida neki file i nista se drugo ne otvara, samo ostane belo... ovako:

https://i.imgur.com/Cr9YSBG.jpg
https://i.imgur.com/JM4Giue.jpg
https://i.imgur.com/fkfhAWG.jpg

Mogao bih da posaljem application i bez provere slike, uveren sam da je kako treba, ali bih ipak hteo da proverim. Jel ima neki nacin da se resi ovo? Nisam ni krenuo da popunjavam, a vec se pojavila prva prepreka :nene:
Na poslednjoj slici, u levom donjem uglu imate pitanje da li zelite da sacuvate ili odbacite fajl koji ste skinuli. Dok ne odgovorite sa Keep, nece se ni prikazati.

milancelic88
24.10.2017, 13:27
Pozdrav, ja planiram da uradim bas tako isto. Isao sam da se slikam u Foto radnju, poslali su mi sliku na mail, e sad kad sam probao da proverim sliku u Photo Tool, ispada da Photo Tool ne radi kako treba. Kliknem na 'Start Photo Tool', krene da mi skida neki file i nista se drugo ne otvara, samo ostane belo... ovako:

https://i.imgur.com/Cr9YSBG.jpg
https://i.imgur.com/JM4Giue.jpg
https://i.imgur.com/fkfhAWG.jpg

Mogao bih da posaljem application i bez provere slike, uveren sam da je kako treba, ali bih ipak hteo da proverim. Jel ima neki nacin da se resi ovo? Nisam ni krenuo da popunjavam, a vec se pojavila prva prepreka :nene:

I meni se to pojavilo, i kao sto kaze BetterFuture, ja sam sacuvao ali fajl bude u nekakvom cudnom formatu...Taj fajl bi verovatno trebao da bude slika i ja sam taj fajl konvertovao u jpg fajl. Slika je bila u redu, pikseli, velicina, nije bila mutna slika itd...Kasnije kada sam tu sliku zakacio za prijavu, tamo mi je pisalo nesto u fazonu kao da uopste nisam zakacio sliku i napustio prijavu na pola. Jos uvek razmisljam sta da uradim po tom pitanju... :grin:

Taty2
24.10.2017, 14:39
Moja slika je bila preko dozvoljenih 240 KB i kad sam je poslala bez prethodne provjere uz aplikaciju, sistem me odbio uz obrazloženje šta konkretno nije ispravno. Odmah će se znati i onda ako ne valja ponovo na slikanje kod nekog drugog fotografa. Prijava danas po drugi put, sretno svima

MarkoniKG
24.10.2017, 16:12
I meni se to pojavilo, i kao sto kaze BetterFuture, ja sam sacuvao ali fajl bude u nekakvom cudnom formatu...Taj fajl bi verovatno trebao da bude slika i ja sam taj fajl konvertovao u jpg fajl. Slika je bila u redu, pikseli, velicina, nije bila mutna slika itd...Kasnije kada sam tu sliku zakacio za prijavu, tamo mi je pisalo nesto u fazonu kao da uopste nisam zakacio sliku i napustio prijavu na pola. Jos uvek razmisljam sta da uradim po tom pitanju... :grin:

Prijavio sam se bez provere slike... sistem ce automatski da prepozna ako je dobra ili losa slika.

Makica@
25.10.2017, 23:25
Prijavio sam se bez provere slike... sistem ce automatski da prepozna ako je dobra ili losa slika.

Pozdrav :) Nadam se da ste sredili sliku? :) Ja kad sam je upload,nisam koristila nikakav Photo Tool,vec sam je ubacila direktno na prijavu za lutriju i sistem je prihvatio,i nikakvih problema nije bilo sa slikom :)

Srecno :1072:

Lilali
31.10.2017, 23:10
Moze li mi ko objasniti zasto kad otvorim photo tool na zvanicnom sajtu bude samo bijelo i imam iksic da zatvorim? :udri:

BetterFuture
01.11.2017, 00:36
Moze li mi ko objasniti zasto kad otvorim photo tool na zvanicnom sajtu bude samo bijelo i imam iksic da zatvorim? :udri:
Problem je u Abobe Flash-u, sada zastareloj tehnologiji, kojoj pretrazivaci uskracuju podrsku i nacin na koji ce neki flash sadrzaj biti prikazan.

Preko Microsoft Edge pretrazivaca, photo tool funkcionise kako je zamisljeno. Moguce samo da ce Vas pitati da dozvolite koriscenje Abobe Flash-a, prilikom pokretanja alata.

SarMan89
05.11.2017, 20:11
Pozdrav :) Nadam se da ste sredili sliku? :) Ja kad sam je upload,nisam koristila nikakav Photo Tool,vec sam je ubacila direktno na prijavu za lutriju i sistem je prihvatio,i nikakvih problema nije bilo sa slikom :)

Srecno :1072:

Također mi je sistem automatski prihvatio. Bitno je samo da je odgovarajuće veličine i da je pozadina bijela uz naravno uslove koji moraju biti (propisi su propisi) :grin:

Lilali
05.11.2017, 20:41
Da, ovde možes da sredis sliku.
1.Odaberi fotografiju (klikni na Choose photo) i odaberi tu koju si dobila od fotografa
2. Postavi konture svoje ''biste'' u zelene konture (imaš da umanjiš i povecas fotku ispod zelenih kontura ako treba)
3. Klikni na Crop.. Onda ako si zadovoljna ishodom klikni na krstic gore desno,i
4. poslednje-klikni na Save photo..

dalje ide po protokolu

Evo ja uporno pokusavam 3 slike validirati i stalno mi izbacuje: "Please reposition photo so that it fills the guidance square. If doing so results in the head being positioned outside of the ovals, then you must select a different photo."

Jednostavno kao da sam na slici prevelika :) i tako i za muža i bebu...a, išli kod fotografa... zna li iko da li je do mene ili do fotografija?

Hvala! :)

BetterFuture
05.11.2017, 21:13
Evo ja uporno pokusavam 3 slike validirati i stalno mi izbacuje: "Please reposition photo so that it fills the guidance square. If doing so results in the head being positioned outside of the ovals, then you must select a different photo."

Jednostavno kao da sam na slici prevelika :) i tako i za muža i bebu...a, išli kod fotografa... zna li iko da li je do mene ili do fotografija?

Hvala! :)
Desni klik na sliku, pa levi na properties i onda na details ili summary. Tu bi trebalo da pise koja je dimenzija slike u pixelima i rezolucija u dpi (dots per inch).
Za sliku 2x2", ako je npr. rezolucija 300dpi, dimenzije treba da su joj 600x600 pixels, ako je 600 dpi - 1200x1200 pixels.

Naravno da original slika nece biti kvardratih dimenzija, zato postoji crop opcija ali je bitno da shvatite princip velicine fotografija.

Makica@
06.11.2017, 23:55
Također mi je sistem automatski prihvatio. Bitno je samo da je odgovarajuće veličine i da je pozadina bijela uz naravno uslove koji moraju biti (propisi su propisi) :grin:

Drago mi je da ste uspeli,tako sam i ja odradila i proslo je bez problema :grin: Sistem je sam prepoznao i sve je bilo u redu :)
Srecno i da vas izvuku na lutriji :1072::1072::1072:

SarMan89
07.11.2017, 01:41
Drago mi je da ste uspeli,tako sam i ja odradila i proslo je bez problema :grin: Sistem je sam prepoznao i sve je bilo u redu :)
Srecno i da vas izvuku na lutriji :1072::1072::1072:

Hvala, trebaće sreće, mnogo, mnogo, ali nada ne izdaje :==D:. Uživajte u SAD-u :papa:

Makica@
14.11.2017, 01:00
Hvala, trebaće sreće, mnogo, mnogo, ali nada ne izdaje :==D:. Uživajte u SAD-u :papa:

Od srca vam zelim da vam se status promeni sledece godine :1072: Nikako,poslednje sto covek gubi je nada :) I Hvala vam puno na lepim zeljama :1072:
Pozdrav i Puno srece vam zelim :1072::1072::1072:

Raducojo
19.11.2017, 14:23
Imam problem sa fotografijom? Sredio sam sliku preko photo tool ali neče da je učita. Slika je manja od 240 kb i u jpg formatu,mislim da je sve ok ali neće da je prihvati. Moze pomoc?

Raducojo
19.11.2017, 15:15
Imam problem sa fotografijom? Sredio sam sliku preko photo tool ali neče da je učita. Slika je manja od 240 kb i u jpg formatu,mislim da je sve ok ali neće da je prihvati. Moze pomoc?
Uradio update internet explorera i sada je sve ok.:drool:

lalabla
21.11.2017, 13:51
Pozdrav svima! Prijavljujem se prvi put, danas sam otisla kod profesionalnog fotografa u radnju koji inace fotka osobe za lutriju, i po ovim njihovim uslovima, izgleda da me dobro secnuo:smrc:... Moze li neko da proveri da li se uklapa, jer meni foto validator odbija fotku....

Makica@
23.11.2017, 17:24
Pozdrav svima! Prijavljujem se prvi put, danas sam otisla kod profesionalnog fotografa u radnju koji inace fotka osobe za lutriju, i po ovim njihovim uslovima, izgleda da me dobro secnuo:smrc:... Moze li neko da proveri da li se uklapa, jer meni foto validator odbija fotku....

Nadam se da ste sredili sliku? Ja napisala u prethodnim postovima da upload sliku na aplikaciju i ako je u redu sistem ce je prihvatiti. Pozdrav i Srecno :1072:

tectonic
03.10.2018, 13:07
Poštovani,
molim Vas samo da mi neko potvrdi da je za sliku ženske osobe neophodno da se na njoj vide uši, tj. kosa treba da bude iza ušiju. Kao da sam to negde pročitao, pa čisto ako još neko ima dilemu da je razrešimo.
Ja sam jedan od onih koje najviše brine fotografija prilikom podnošenja aplikacije.
Anyway, iskustvo od prošle godine - prva prijava (žena, dete, ja) x 2.
Odem kod fotografa, sve sam ispisao karakterisitke fotografije koje treba, on kaže znam to je za američu vizu, ja kao zbunjen pa to je za DV, on kaže to je to, ništa ne brini, slikao sam toliko puta za američku vizu da mogu u američkoj ambasadi da radim.
Ljubaznošću jednog člana foruma koji je uploadovao DV 2020 pdf, sada sam razrešio dilemu i ustanovio da je slika za US vizu = slika za podnošenje aplikacije za DV, tj. treba da ima iste karakteristike (pozadina, veličina, rezolucija).
Inače, slike za nas troje koštale su 500 dinara i naravno nisam ih uradio, već mi ih je fotograf poslao na mejl.
ELEM - Prilikom podnošenja prijave prošle godine probam slike na validatoru, i ispadne da mi je glava manja od one elipse gde treba da stane, a za suprugu i sinčića čini mi se ispadne ok, tj. glava bude u onom predviđenom polju. Ja pomislim ma hajde nema veze i submitujem tako.
Za supruginu prijavu, cropujem sve tri slike kroz validator i submitujem, i kao da su konture malo nejasne - verovatno da je njena prijava automatski diskvalifikovana.
Da li je neko imao slična iskustva, napomenuću da su slike od fotografa zadovoljavale standarde koje propisuje DV, osim veličine moje glave i to za malo.
Najviše me brine da li glava ispunjava onih 50-69% koliko piše na sajtu, kao i ona druga razdaljina (od oka do dna stranice koja takođe treba da bude 50-69%).
Izvinite, ukoliko sam nekog smorio.
Pozdrav

slucajni_prolaznik
03.10.2018, 14:01
Poštovani,
molim Vas samo da mi neko potvrdi da je za sliku ženske osobe neophodno da se na njoj vide uši, tj. kosa treba da bude iza ušiju. Kao da sam to negde pročitao, pa čisto ako još neko ima dilemu da je razrešimo.
Ja sam jedan od onih koje najviše brine fotografija prilikom podnošenja aplikacije.
Anyway, iskustvo od prošle godine - prva prijava (žena, dete, ja) x 2.
Odem kod fotografa, sve sam ispisao karakterisitke fotografije koje treba, on kaže znam to je za američu vizu, ja kao zbunjen pa to je za DV, on kaže to je to, ništa ne brini, slikao sam toliko puta za američku vizu da mogu u američkoj ambasadi da radim.
Ljubaznošću jednog člana foruma koji je uploadovao DV 2020 pdf, sada sam razrešio dilemu i ustanovio da je slika za US vizu = slika za podnošenje aplikacije za DV, tj. treba da ima iste karakteristike (pozadina, veličina, rezolucija).
Inače, slike za nas troje koštale su 500 dinara i naravno nisam ih uradio, već mi ih je fotograf poslao na mejl.
ELEM - Prilikom podnošenja prijave prošle godine probam slike na validatoru, i ispadne da mi je glava manja od one elipse gde treba da stane, a za suprugu i sinčića čini mi se ispadne ok, tj. glava bude u onom predviđenom polju. Ja pomislim ma hajde nema veze i submitujem tako.
Za supruginu prijavu, cropujem sve tri slike kroz validator i submitujem, i kao da su konture malo nejasne - verovatno da je njena prijava automatski diskvalifikovana.
Da li je neko imao slična iskustva, napomenuću da su slike od fotografa zadovoljavale standarde koje propisuje DV, osim veličine moje glave i to za malo.
Najviše me brine da li glava ispunjava onih 50-69% koliko piše na sajtu, kao i ona druga razdaljina (od oka do dna stranice koja takođe treba da bude 50-69%).
Izvinite, ukoliko sam nekog smorio.
Pozdrav

Ni meni fotografija pravljena po uputstvu nije prolazila, ali je prosla jedna sa malo senke iza glave. Nisam se slikao kod fotografa, nego smo opalili par komada ispred vrata od kupatila, pa sam poslao onu koja je prosla validator. I evo, pisem iz US.

HalfBlue91
03.10.2018, 16:16
Poštovani,
molim Vas samo da mi neko potvrdi da je za sliku ženske osobe neophodno da se na njoj vide uši, tj. kosa treba da bude iza ušiju.
Pozdrav

Ovo i mene i dalje muci, da li treba ili ne :obrva:

Svenson
03.10.2018, 17:10
Pustite da vas slikaju profesionalci. Par stotina dinara za fotku nije ništa, a može da se dobije puno.