PDA

View Full Version : Pomoc


Luka.Randjelovic
05.10.2014, 19:03
Imam 18 godina i zeleo bih da se prijavim za vizu, nego imam problem, razumeo sam da mora da se ima zavrsena srednja skola.
Ja je zavrsavam sledece godine, da li mogu da se prijavim pre zavrsetka ????

johnywalker
05.10.2014, 19:05
Ne. Uslov je da u trenutku prijave ispunjavas sve uslove. Znaci moras sacekati dok zavrsis srednju pa onda tek.

GoranVE
07.10.2014, 19:48
Zdravo,
Ne sum strucnjak no mislam deka cim imas 18 godini mozes da apliciras. No vo ponatamosniot proces eden od dvata uslova koi treba da gi ispolnuvas e da imas zavrseno NAJMALKU sredno skolo ( koe e vrednuvano vo "nivniot" sistem so otcena => od 7) i vtoriot, da imas rabotno iskustvo vo oblast koja isto taka e " vrednuvana vo "nivniot" sistem so otcena => od 7".

minimaxus
08.10.2014, 09:49
Odgovor je, ne.

Iz zvanicnog dokumenta (strana 2):

a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of formal elementary and secondary education;

milos
08.10.2014, 14:52
Ne. Uslov je da u trenutku prijave ispunjavas sve uslove. Znaci moras sacekati dok zavrsis srednju pa onda tek.

Sve sto si napisao je apsolutno tacno, isto vazi i za ostale podatke oko bracnog statusa narocito, ako si ozenjen do tog trenutka onda pises nikog nije briga sto ces ti da zavrsis skolu do izvlacenja ili da se ozenis!