PDA

View Full Version : Marital status


Balkanskitajfun
08.10.2014, 09:30
Imam vrlo skakljivo pitanje.
Udata sam ali ne zelim da prijavim muza u drugom delu aplikacije
Naime, prva strana je za mene ali ako izaberem da kliknem na "married" onda se automatski otvara nova stranica za njega.
Njega Green Card ne zanima i spremna sam ako sam pre-selektovana da idem sama za USA.

Na koji nacin mogu da se prijavim sama a da ako budem pre-selektovana mi Amerikanci ne prave problem?
Da li da kliknem na "legally separated" sto nije TRENUTNo istina.
Hvala unapred.

pelcer224
08.10.2014, 09:37
Imam vrlo skakljivo pitanje.
Udata sam ali ne zelim da prijavim muza u drugom delu aplikacije
Naime, prva strana je za mene ali ako izaberem da kliknem na "married" onda se automatski otvara nova stranica za njega.
Njega Green Card ne zanima i spremna sam ako sam pre-selektovana da idem sama za USA.

Na koji nacin mogu da se prijavim sama a da ako budem pre-selektovana mi Amerikanci ne prave problem?
Da li da kliknem na "legally separated" sto nije TRENUTNo istina.
Hvala unapred.

Moras uneti njegove podatke u prijavi kroz opciju married, racunajuci i njegovu sliku, a ako budes dobitinik udji sama u proceduru salji formulare samo za sebe i idi sama, njega niko nece niti tjerati niti mora nesto da popuni, a uz to ne mora da zna da si ti u proceduri. To ti je jedini put. Sve sto uneses netacno na dan prijave poput toga da si razvedena a nisi, i ne budes mogla dokazati na papiru, za njih si gotova!
Moze covjek da u prijavi pogresno popuni licne podatke, pogrijesi datum rodjenja, drzavu, sliku i slicne stvari, ali tu gresku moze i dokazati papirom i dokazima da je tako bilo 8.10.2014 na dan prijave, ali ti ne mozes dokazati da si 8.10.2014 bila razvedena.

Andrija89
08.10.2014, 09:42
Ako si udata(a jesi), moras da oznacis. Ako budes izvucena ti kao nosilac aplikacije mozes da ides sama, a on kao tvoj muz moze da (ako hoce) ide sa tobom.

dakiva
08.10.2014, 10:21
Mene zanima nešto slično. Ja sam sve uredno prijavio, ali bih, u slučaju da budem izvučen, prvo otišao ja, da pripremim teren. E sad, zanima me šta bi se desilo ako moja žena i dete ne bi ušli u USA u roku od 6 meseci? Kakvi bi problemi mogli da nastanu?

pelcer224
08.10.2014, 10:58
Nema nikakvog problema. Ti ostajes tamo, oni ovamo, istekle im vize nisu usli u USA, mogu se pozdraviti sa tobom i ti sa njima. Objasnjeno na 5 tema.

Balkanskitajfun
08.10.2014, 12:14
Hvala na brzim odgovorima.
Tako sam i mislila da cete reci.

SRBghost
08.10.2014, 14:12
Imam vrlo skakljivo pitanje.
Udata sam ali ne zelim da prijavim muza u drugom delu aplikacije
Naime, prva strana je za mene ali ako izaberem da kliknem na "married" onda se automatski otvara nova stranica za njega.
Njega Green Card ne zanima i spremna sam ako sam pre-selektovana da idem sama za USA.

Na koji nacin mogu da se prijavim sama a da ako budem pre-selektovana mi Amerikanci ne prave problem?
Da li da kliknem na "legally separated" sto nije TRENUTNo istina.
Hvala unapred.

Hm... Prvo, MORAS prijaviti i muza. MORAS popuniti prijavu sa njegovim podacima i MORAS (99%) se (u slucaju da te izvuku) na intervjuu pojaviti sa njim.

Drugo, ako vec hoces da se razvodis (tako sam shvatio iz "ako me izvuku ja odoh"), razvedi se kao covek sa njim, pa se prijavljuj. Ovako sam ja shvatio (nemoj pogresno da me shvatis) da ti je on kao zivotni sponzor do emigracije. Iskreno se nadam da sam to shvatio pogresno.

markom
14.03.2015, 19:47
Imam vrlo skakljivo pitanje.
Udata sam ali ne zelim da prijavim muza u drugom delu aplikacije
Naime, prva strana je za mene ali ako izaberem da kliknem na "married" onda se automatski otvara nova stranica za njega.
Njega Green Card ne zanima i spremna sam ako sam pre-selektovana da idem sama za USA.

Na koji nacin mogu da se prijavim sama a da ako budem pre-selektovana mi Amerikanci ne prave problem?
Da li da kliknem na "legally separated" sto nije TRENUTNo istina.
Hvala unapred.

Dobro vece svima,slicno pitanje imam. Uprijavi napisem da sam u braku a ako me izvuku i kada odem na prijavu razvedem se u medjuvremenu sta onda ?

IgorMAD
14.03.2015, 21:14
Sve napisete kako jeste, ne smete da slazete bilo sta.
Ukoliko vas izvuku samo odete na intervju sami i to je to.

chicagopn
01.10.2015, 17:01
zabolese me prsti trazeci ovo pitanje...ovako, moj drugar se hoce prijaviti on zivi sa devojkom i imaju dete nisu vencani ,da li moraju da se vencaju pre prijave ili ne,i kako to ide ako on bude izvucen ili obrnuto,hvala puno

grabovac84
01.10.2015, 22:36
zabolese me prsti trazeci ovo pitanje...ovako, moj drugar se hoce prijaviti on zivi sa devojkom i imaju dete nisu vencani ,da li moraju da se vencaju pre prijave ili ne,i kako to ide ako on bude izvucen ili obrnuto,hvala puno

ne mora da se venca pre prijave....neka se prijavi kao single kako on tako i devojka, pa ako ih izvuku onda neka se vencaju i neka posalju aplikaciju kao supruznici.....

arnelk
01.10.2015, 22:48
Nadam se da ce mi neko pomoci... Naime, apliciracu prvi put za zelenu kartu i u opciji ''bracno stanje'' nema ponudjenog ''zarucen'' a zenim se u februaru, sta da radim? Unaprijed zahvalan

grabovac84
01.10.2015, 23:43
Nadam se da ce mi neko pomoci... Naime, apliciracu prvi put za zelenu kartu i u opciji ''bracno stanje'' nema ponudjenog ''zarucen'' a zenim se u februaru, sta da radim? Unaprijed zahvalan

Ali u opcijama ima unmaried zar ne?
Eto ti odgovora na tvoje pitanje......u trenutku prijave ti si neozenjen.....i tako i navedi....pa ako te izvuku lako ces ti to onda posle....

Nikola.O
02.10.2015, 16:35
Pozdrav svima,

Izvinjavam se unaprijed ako vec postoji odgovor na ovo moje pitanje, ali ja ga nisam uspio pronaci.
Naime, djevojka i ja smo odlucili da se prijavimo na lutriju i zanima nas da li postoji neki nacin da se prijavimo zajedno, u okviru jedne aplikacije, ili moramo pojedinacno ? Ukoliko bude samo jedno od nas izvuceno, na koji onda nacin moze i ono drugo ici ?

Hvala.

Mrs.Ryan
02.10.2015, 16:53
Pozdrav svima,

Izvinjavam se unaprijed ako vec postoji odgovor na ovo moje pitanje, ali ja ga nisam uspio pronaci.
Naime, djevojka i ja smo odlucili da se prijavimo na lutriju i zanima nas da li postoji neki nacin da se prijavimo zajedno, u okviru jedne aplikacije, ili moramo pojedinacno ? Ukoliko bude samo jedno od nas izvuceno, na koji onda nacin moze i ono drugo ici ?

Hvala.

Ne mozete navesti jedno drugo u aplikaciji jer niste u braku. Znaci, svako popunjava svoju prijavu. Ako jedno bude izvuceno, vencate se i putujete zajedno. :)

dulei86
02.10.2015, 20:52
zabolese me prsti trazeci ovo pitanje...ovako, moj drugar se hoce prijaviti on zivi sa devojkom i imaju dete nisu vencani ,da li moraju da se vencaju pre prijave ili ne,i kako to ide ako on bude izvucen ili obrnuto,hvala puno

Najbolje je da se ne vencaju pre prijave :)
Posalju oboje prijavu pa ako nekog izvuku onda se vencaju i prijave da su promenili status iz single u married. Mogu da dokazu da se nisu uzeli samo zbog gc jer imaju i dete zajedno...

chicagopn
03.10.2015, 05:52
:beer::beer::beer:hvala vam svima na brzim odgovorima

Nikola.O
03.10.2015, 17:36
Ne mozete navesti jedno drugo u aplikaciji jer niste u braku. Znaci, svako popunjava svoju prijavu. Ako jedno bude izvuceno, vencate se i putujete zajedno. :)

Hvala ti puno na odgovoru :) ............................................

kiki riki
04.10.2015, 13:55
Molim za pomoć!!!
Malo sam upala ovde, kao sa marsa, i volela bih da se prijavim... zivim u vanbracnoj zajednici vec 5,5 godina i imamo dvoje dece (4 i 2 godine), nismo se vencali jer nam to nikad nije predstavljalo problem. Druga stvar, ja sam zavrsila fakultet, muz trogodisnju skolu. Citajuci postove, zakljucila sam da ako se ja prijavim sama (single) sa decom, ako me izvuku, treba samo da se vencamo pre intervjua i on moze da ide, nevezano koju skolu ima. Da li sam dobro razumela????
Ja ne bih ni isla, ako ne mozemo svi! :suure:

voja82
04.10.2015, 13:59
Molim za pomoć!!!
Malo sam upala ovde, kao sa marsa, i volela bih da se prijavim... zivim u vanbracnoj zajednici vec 5,5 godina i imamo dvoje dece (4 i 2 godine), nismo se vencali jer nam to nikad nije predstavljalo problem. Druga stvar, ja sam zavrsila fakultet, muz trogodisnju skolu. Citajuci postove, zakljucila sam da ako se ja prijavim sama (single) sa decom, ako me izvuku, treba samo da se vencamo pre intervjua i on moze da ide, nevezano koju skolu ima. Da li sam dobro razumela????
Ja ne bih ni isla, ako ne mozemo svi! :suure:

Tako je, prijavis se na lutriju ti sa decom, a ako vas izvuku odma se vencajte nemojte nista da cekate, i odma dodas i muza u DS260 formular koji se popunjava nakon sto budete izvuceni na lutriji. Nije bitno koju je skolu tvoj muz zavrsio, bitno da nije kaznjavan i da ti ispunjavas uslove. Sretno :==D:

kiki riki
04.10.2015, 14:13
Hvala na brzom odgovoru!:)
Pokušaću da se prijavim, pa čta bude... ;)

vuxanne
04.10.2015, 23:46
Pozdrav svima,

Izvinjavam se unaprijed ako vec postoji odgovor na ovo moje pitanje, ali ja ga nisam uspio pronaci.
Naime, djevojka i ja smo odlucili da se prijavimo na lutriju i zanima nas da li postoji neki nacin da se prijavimo zajedno, u okviru jedne aplikacije, ili moramo pojedinacno ? Ukoliko bude samo jedno od nas izvuceno, na koji onda nacin moze i ono drugo ici ?

Hvala.

svadba, svadba, svadba, zapevajmo braco mila ovu pesmu sad :harmonik::tubac::icon_coo::ziveli2:

GodFather
27.10.2015, 20:04
Pozdrav svima!

Da se i ja na kraju priključim forumu.

Čekala sam do zadnjeg trena sa prijavom na lutriju u nadi da će papiri od razvoda biti gotovi taman prije kraja lutrije, no socijalna radnica koja vodi naš slučaj bila odsutna s posla neko vrijeme i tek mi jučer napisala mišljenje koje još treba predati na sud da donesu presudu u skladu s tim. Znači za nekih mjesec dana bih trebala imati pravomoćnu presudu u rukama, ali nemam je sad.

Što da radim?

Znam trebala bih prijaviti i "muža" koji je to još samo kratko i to na papiru, ali mi godinama ne živimo zajedno i baš puno ni ne komuniciramo, a pogotovo nemam njegovu sliku! A da ga i pitam, ne bi mi je sigurno dao!

Imam jedino jednu stariju sliku koju sam mogla izrezati na veličinu 600x600, ali po svemu drugome fotografija ne odgovara - ne gleda ravno u kameru, pozadina nije svijetla, nego čak ima i neka polica i vaza u pozadini i kada je izrežem na tu veličinu, slika postane pomalo mutna, ali prolazi kada je pokušam upload-ati u prijavi.

Što mislite, da li bi u slučaju izvlačenja, moja prijava bila diskvalificirana zbog njegove fotografije iako njega, naravno ne bih prijavila za visu, jer bi do tada već dugo bili razvedeni.
Ali da li bih u slučaju izvlačenja uopće imala priliku za prijavu za visu ili bi me odmah diskvalificirali iako je moja fotografija uredna i profesionalno snimljena?

Unaprijed hvala na odgovorima :-)

grabovac84
27.10.2015, 20:20
Pozdrav svima!

Da se i ja na kraju priključim forumu.

Čekala sam do zadnjeg trena sa prijavom na lutriju u nadi da će papiri od razvoda biti gotovi taman prije kraja lutrije, no socijalna radnica koja vodi naš slučaj bila odsutna s posla neko vrijeme i tek mi jučer napisala mišljenje koje još treba predati na sud da donesu presudu u skladu s tim. Znači za nekih mjesec dana bih trebala imati pravomoćnu presudu u rukama, ali nemam je sad.

Što da radim?

Znam trebala bih prijaviti i "muža" koji je to još samo kratko i to na papiru, ali mi godinama ne živimo zajedno i baš puno ni ne komuniciramo, a pogotovo nemam njegovu sliku! A da ga i pitam, ne bi mi je sigurno dao!

Imam jedino jednu stariju sliku koju sam mogla izrezati na veličinu 600x600, ali po svemu drugome fotografija ne odgovara - ne gleda ravno u kameru, pozadina nije svijetla, nego čak ima i neka polica i vaza u pozadini i kada je izrežem na tu veličinu, slika postane pomalo mutna, ali prolazi kada je pokušam upload-ati u prijavi.

Što mislite, da li bi u slučaju izvlačenja, moja prijava bila diskvalificirana zbog njegove fotografije iako njega, naravno ne bih prijavila za visu, jer bi do tada već dugo bili razvedeni.
Ali da li bih u slučaju izvlačenja uopće imala priliku za prijavu za visu ili bi me odmah diskvalificirali iako je moja fotografija uredna i profesionalno snimljena?

Unaprijed hvala na odgovorima :-)

Iskreno mislim da moras prijaviti i njega obzirom da ste jos uvek vencani pa ako te itvuku ispravices u aplikaciji da si se razvela.....sto se tice slike njegove rekao bih da nije toliko bitna....gledaju tvoju sliku na tvojoj aplikaciji ali moa i njegova proci validator odnosno mora ispuniti uslove tj da bude 600x600 i da nije veca od 240kb itd....pokusaj kad je vec takva situacija

JelenaX
27.10.2015, 20:24
Moras se prijaviti kao udata i uneti i njegove podatke, a slika može biti od bilo kog muškarca pošto, u slucaju da budes izvucena, on nece ici sa tobom u ambasadu.

GodFather
27.10.2015, 20:31
Moras se prijaviti kao udata i uneti i njegove podatke, a slika može biti od bilo kog muškarca pošto, u slucaju da budes izvucena, on nece ici sa tobom u ambasadu.

Super ideja! Hvala! :-)

grabovac84 hvala i tebi na odgovoru!

grabovac84
27.10.2015, 21:41
Moras se prijaviti kao udata i uneti i njegove podatke, a slika može biti od bilo kog muškarca pošto, u slucaju da budes izvucena, on nece ici sa tobom u ambasadu.

Ovoga se nisam cak ni ja setio....:grin::grin::grin:
Bravo za ideju...moze i tako....

jovana888
27.10.2015, 23:45
Možda nije pitanje za ovu temu, ali ajde da pitam ipak ... Imam jedno dete iz vanbračne zajednice i imam starateljstvo nad njim. Udala sam se pre 4 meseca, za drugog čoveka i sad imam dete sa njim, skoro sam se porodila. Šta treba, odnosno kako treba da se prijavim, da bi prijava bila za nas četvoro? Hvala unapred.

mikiSA
28.10.2015, 03:45
Možda nije pitanje za ovu temu, ali ajde da pitam ipak ... Imam jedno dete iz vanbračne zajednice i imam starateljstvo nad njim. Udala sam se pre 4 meseca, za drugog čoveka i sad imam dete sa njim, skoro sam se porodila. Šta treba, odnosno kako treba da se prijavim, da bi prijava bila za nas četvoro? Hvala unapred.

Sta ti treba: slike za vas cetvero: prijava na tebe, dodas muza i oboje djece, onda prijava za muza, on doda tebe i oboje djece ( ovo ce neko drugi dodati bolje) ako je dijete s tobom, onda je on znaci njego step-dad?) Koliko je staro dijete prvo?

jovana888
28.10.2015, 16:50
Prvo dete ima 3 godine i 10 meseci i nosi ocevo prezime, ako to nesto znaci?

mikiSA
28.10.2015, 19:46
jovana888, samo salji prijavu onako kako sam ti rekla:
Ti si nosilac prijave, popuni svoje podatke i dodaj sliku svoju, imas muza, dodas muzeve podatke i sliku mu, imas dvoje djece, dodas imena djece i sve ostalo sto traze, slike i to je to. Muz ako hoce moze isto da preda prijavu.
Ne zaboravi spasiti konfirmacijski broj za maj 2016. Sretno! I ne cekaj zadnji dan da posaljes prijavu.

kreta
14.11.2015, 11:24
Pozdrav svima!

Da se i ja na kraju priključim forumu.

Čekala sam do zadnjeg trena sa prijavom na lutriju u nadi da će papiri od razvoda biti gotovi taman prije kraja lutrije, no socijalna radnica koja vodi naš slučaj bila odsutna s posla neko vrijeme i tek mi jučer napisala mišljenje koje još treba predati na sud da donesu presudu u skladu s tim. Znači za nekih mjesec dana bih trebala imati pravomoćnu presudu u rukama, ali nemam je sad.

Što da radim?

Znam trebala bih prijaviti i "muža" koji je to još samo kratko i to na papiru, ali mi godinama ne živimo zajedno i baš puno ni ne komuniciramo, a pogotovo nemam njegovu sliku! A da ga i pitam, ne bi mi je sigurno dao!

Imam jedino jednu stariju sliku koju sam mogla izrezati na veličinu 600x600, ali po svemu drugome fotografija ne odgovara - ne gleda ravno u kameru, pozadina nije svijetla, nego čak ima i neka polica i vaza u pozadini i kada je izrežem na tu veličinu, slika postane pomalo mutna, ali prolazi kada je pokušam upload-ati u prijavi.

Što mislite, da li bi u slučaju izvlačenja, moja prijava bila diskvalificirana zbog njegove fotografije iako njega, naravno ne bih prijavila za visu, jer bi do tada već dugo bili razvedeni.
Ali da li bih u slučaju izvlačenja uopće imala priliku za prijavu za visu ili bi me odmah diskvalificirali iako je moja fotografija uredna i profesionalno snimljena?

Unaprijed hvala na odgovorima :-)

Cao drustvo!
Ovo gore sam procitala kada je i napisano, ali nisam htela da komentarisem da ne ispadne da mracim, sabotiram i sl. Radi se o tome da moja sestra ima skoro identicnu situaciju. Tuzbu za razvod braka je predala krajem Maja, a krajem Oktobra je bilo prvo rociste. Posto nisu hteli da se pomire, Sud je odlucio kako je odlucio i Presudu je dobila juce - kasno za prijavu na lutriju. Sada kada je situacija cista, cekace sledecu godinu.
Moje licno misljenje je da je stavljanje fotografije druge osobe u prijavi lazan podatak. Svako moze da proba sta misli da treba da uradi, ali kazem, po meni to nije ok. U svakom slucaju, svima zelim sve najbolje u Maju!
Pozdrav!

antonicn4
09.10.2016, 08:51
Imam jednu nedoumicu.

U maju sam se venčao. Supruga je uzela moje prezime, i to stoji u venčanom listu, međutim pošto nije još zvanično promenila prezime, u pasošu i LK je njeno devojačko prezime.

Da li da u prijavi napiše svoje devojačko prezime, koje joj stoji u zvaničnim dokumentima?

Plašim se da ne bude problem kasnije, ako bi nas npr izvukli jer će svakako menjati prezime u naredna 2-3 meseca, a prezime u prijavi i venčanom listu će biti različito.

Ili da izbegnem komplikacije i promeni sva dokumenta sad, ali ne znam da li će stići da završi papirologiju do kraja prijave.

BetterFuture
09.10.2016, 11:10
Imam jednu nedoumicu.

U maju sam se venčao. Supruga je uzela moje prezime, i to stoji u venčanom listu, međutim pošto nije još zvanično promenila prezime, u pasošu i LK je njeno devojačko prezime.

Da li da u prijavi napiše svoje devojačko prezime, koje joj stoji u zvaničnim dokumentima?

Plašim se da ne bude problem kasnije, ako bi nas npr izvukli jer će svakako menjati prezime u naredna 2-3 meseca, a prezime u prijavi i venčanom listu će biti različito.

Ili da izbegnem komplikacije i promeni sva dokumenta sad, ali ne znam da li će stići da završi papirologiju do kraja prijave.
Momim da citate forum um i koristite pretragu jer je na ovo pitanje dat odgovor pre dan-dva... Supruga se prijavljuje sa trenutnim, zvanicnim prezimenom koje je uzela na vencanju. To sto nije promenila dokimenta ne menja cinjenicu koje joj je vazece prezime. Srecno!

antonicn4
09.10.2016, 11:51
Izvinjavam se, pretražio sam forum, i našao samo slično pitanje koje je bilo postavljeno pre 2 godine.

Zar nije veći "prekršaj" da u prijavi pošaljemo prezime koje trenutno nije zvanično u pasošu i LK?

Mogu li da Vas zamolim da mi kažete u kojoj temi je ovo razmatrano pre par dana, stvarno ne uspevam da pronađem?

Unapred hvala.

BetterFuture
09.10.2016, 23:46
Izvinjavam se, pretražio sam forum, i našao samo slično pitanje koje je bilo postavljeno pre 2 godine.

Zar nije veći "prekršaj" da u prijavi pošaljemo prezime koje trenutno nije zvanično u pasošu i LK?

Mogu li da Vas zamolim da mi kažete u kojoj temi je ovo razmatrano pre par dana, stvarno ne uspevam da pronađem?

Unapred hvala.
Izvinjavam se sto ranije nisam odgovorio. Nekako mi je promaklo...
Supruga svakako namerava, a i mora da menja dokumenta. Dakle, dok bi dosli na eventualni intervju, imala bi dokumenta sa novim prezimenom. Po zakonu, u roku od 15 dana od nastale promene, mora da se izvrsi zamena licne karte. U praksi, dosta njih to ne uradi u razumnom roku. Pasos nema zakonski rok za promenu ali je savet MUP-a da se i on zameni sa ispravnim podacima, sto je i logicno da cete uraditi.
Vise o svemu, a po tumacenju advokata na osnovu vise clanova relevantnih Zakona, mozete procitati ovde (http://www.paragraf.rs/100pitanja/prava_gradjana/rok_za_zamenu_licnih_dokumenata_zbog_promene_prezi mena.html). Procitajte zaključak na kraju.
Dakle, zvanicno prezime je ono koje se uzme sklapanjem braka, a ne ono koje stoji u "starim", nepromenjenim dokumentima.

Drajm
17.04.2017, 11:14
Cao, ja imam slicno pitanje,aplicirala sam za lutriju sa sinom jer u trenutku prijavenisambila udata,udala sam se 2 meseca posle prijaveve za lutriju i zadrzala sam svoje prezime i dodala muzevljevo,da li nekako mogu da promenim to u prijavi i da dodam muza da ne bi bilo nekih problema eventualno ako nas izvuku? PS: Pasos i LK sam promenila tado da su mi dokumenta s oba prezimena

slucajni_prolaznik
17.04.2017, 11:51
Cao, ja imam slicno pitanje,aplicirala sam za lutriju sa sinom jer u trenutku prijavenisambila udata,udala sam se 2 meseca posle prijaveve za lutriju i zadrzala sam svoje prezime i dodala muzevljevo,da li nekako mogu da promenim to u prijavi i da dodam muza da ne bi bilo nekih problema eventualno ako nas izvuku? PS: Pasos i LK sam promenila tado da su mi dokumenta s oba prezimena

Nece biti problema ukoliko vas izvuku. Dodacete prezime kada budete popunjavali naredni formular. Najvaznije je da su svi formulari istiniti u vreme popunjavanja.