PDA

View Full Version : Administrative processing


Spartacus
16.11.2014, 10:41
Otvaram ovu temu za sve one koji imaju iskustva sa ADMINISTRATIVE PROCESSING nakon intervjua!

Spartacus
16.11.2014, 10:51
iz licnog iskustva ova situacija je toliko opterecujuca da je to neopisivo ! Obavio sam razgovor koji je bio formalnost,uz svu potrebnu i urednu dokumentaciju i na kraju vam konzularzno osoblje uruci dva papira jedan za registraciju za DHL i drugi mucni papir sa oznakom 221(g):administrative processing i sa recenicom obavesticemo vas pozivom ili mailom kad se proces zavrsi ...i to je to cekanje krece...:no::gun:

Iva75
17.11.2014, 01:40
iz licnog iskustva ova situacija je toliko opterecujuca da je to neopisivo ! Obavio sam razgovor koji je bio formalnost,uz svu potrebnu i urednu dokumentaciju i na kraju vam konzularzno osoblje uruci dva papira jedan za registraciju za DHL i drugi mucni papir sa oznakom 221(g):administrative processing i sa recenicom obavesticemo vas pozivom ili mailom kad se proces zavrsi ...i to je to cekanje krece...:no::gun:

Ovo je najveca nocna mora za sve nas koji trebamo ici na intervju. Ne mogu ni da zamislim kako se sada osecas. Jako mi je zao sto prolazis kroz tu agoniju. Ali ti drzim fige da sve ispadne kako treba. Molim te nas obavesti, cim bilo sta saznas.

Spartacus
17.11.2014, 09:36
Naravno da hocu cim saznam nesto...muka me samo hvata sta sam sve za par dana procitao o ovoj situaciji! ima brdo ljudi koji su u ovom procesu i koji su cekali na odgovor od 7 do 200+ dana !!!

srecica
17.11.2014, 13:05
Naravno da hocu cim saznam nesto...muka me samo hvata sta sam sve za par dana procitao o ovoj situaciji! ima brdo ljudi koji su u ovom procesu i koji su cekali na odgovor od 7 do 200+ dana !!!Biće sve u redu, ne nerviraj se...ako si ok, kao što si rekao nema razloga za brigu,mozda tvoje ime asocira na nekog ko nije ok.ili nešto sl...kad ti stigne mejl, odma ovde da dodješ da se radujemo sa tobom:1072:

Spartacus
17.11.2014, 20:15
Hvala puno na podrsci I pozitivnoj energiji!!!:bigkiss:

evo nasao sam i na wiki-ju sta se desava u mom slucaju:
https://en.wikipedia.org/wiki/Security_Advisory_Opinion

NS2015
17.11.2014, 22:41
Hvala puno na podrsci I pozitivnoj energiji!!!:bigkiss:

evo nasao sam i na wiki-ju sta se desava u mom slucaju:
https://en.wikipedia.org/wiki/Security_Advisory_Opinion

Verujem da ce sve to proci kako treba a ondaaaaaaaaaaaaa vodis na pivo u Camelot :)

mikiSA
18.11.2014, 13:59
Mislim da ovo nije do tebe, nego do ambasada (imali su hakerski napad) sirom svijeta, evo jutros poruke iz ambasade u BiH:
OBAVIJEST: Usljed tehničkih poteškoća u američkim ambasadama i konzulatima, postoji mogućnost kašnjenja u primanju, slanju i obradi zahtjeva za vize. Pored toga, aplikanti koji imaju dogovorene razgovore za studentske i vize akademske razmjene (vize tipa F/M/J) u ovoj sedmici, trebaju sa sobom ponijeti i potvrdu o uplati SEVIS naknade. Kašnjenje u primanju, slanju i ostalim vidovima komunikacije također je moguće i za američke državljane.

Spartacus
18.11.2014, 14:15
joj stvarno ne znam sta da mislim i o cemu vise da razmisljam ! Nadam se pozitivnom ishodu i nadam se da ambasada u srbiji nije pod istim pritiskom...samim tim da necu dugo cekati...

srecica
18.11.2014, 14:27
Znači da malo oladim sledece nedelje za apliciranje turisticke vize:woohoo:ma sredice oni to, samo opušteno...

Spartacus
20.11.2014, 13:45
koja je ovo agonija,nedelju dana posle intervjua nikakvo obavestenje...a ti srecice jesi vec bila u USA?

srecica
20.11.2014, 14:33
koja je ovo agonija,nedelju dana posle intervjua nikakvo obavestenje...a ti srecice jesi vec bila u USA?Baš mi zao što se toliko sekiraš ali poznajem taj osecaj kad je sin čekao vizu,znaš vec da se ne ponavljam...u USA nisam bila još, planiram mart tada su jeftinije karte a sad još prikupljam potrebno i mislim se kako ću jer mi frka od šest-sedam sati leta:smrc:

Spartacus
20.11.2014, 15:34
joj da je meni najveci problem let :) ako prvu put letis prekookenski mislim da ce ti se svideti jer je mnogo udobno (u sedistima) i ljubazno osoblje na takvim letovima!i izaberi nocni let...

srecica
20.11.2014, 17:44
Videcemo zavisi od cene karte, e sad kad je sin išao isto smo kupili jef. varijantu a to ti je ono sa cekanjem do beskonacno na tr.aerodromu ili bude knap da se polomiš dok stigneš,a za te karte važi koliko para toliko muzike:grin:

Isend
20.04.2015, 15:05
Nesto imam utisak da bi mene, u slucaju da me nekad izvuku, sigurno na procesuiranje :) s obzirom da radim u vojsci :)

SRBghost
21.04.2015, 05:45
MA i to je opusteno. Mi bili. Stigli pasosi posle 30 dana i to je to. Nema potrebe da brines bato :)

jelena73
06.11.2015, 13:28
Pozdrav svima na forumu,
Juce sam zavrsila intervju , ali mi je staus 221g privremeno odbijen.
Konzul nije pokazivao nikakve znake da nesto nije u redu, ali ipak
na kraju smo ostali bez odgovora dali smo prosli ili ne.
Dali je neko imao slicno iskustvo.

Hvala svima
znaci status 221g -

JelenaX
06.11.2015, 15:03
Da li su ti tražili dodatnu dokumentaciju?
Verovatno si videla na sajtu ambasade http://serbia.usembassy.gov/mobile//iv-refusal.html informacije u vezi sa tim.
Je li u pitanju lutrijska viza ili po drugom osnovu?

Zoja
06.11.2015, 15:04
pozdrav Jelena, mnogo mi je zao sto se nalazite u ovoj neizvesnoj situaciji :(
Da li su vam izneli bilo kakav razlog za privremeno odbijanje?

Koliko sam ja uspela da izguglam, ukoliko se ne zna razlog, tesko da iko moze da ti kaze ishod..

Nadam se da ce se javiti neko ko je prosao kroz takvu situaciju ili zna nesto vise o ovome.

Drazim vam palceve!

Tikica
06.11.2015, 16:58
Pozdrav svima na forumu,
Juce sam zavrsila intervju , ali mi je staus 221g privremeno odbijen.
Konzul nije pokazivao nikakve znake da nesto nije u redu, ali ipak
na kraju smo ostali bez odgovora dali smo prosli ili ne.
Dali je neko imao slicno iskustvo.

Hvala svima
znaci status 221g -

Jelena baš mi je žao zbog trenutnog ishoda. :(
Koliko vidim AP može da traje do 2-3 meseca.
Možeš li nam reći nešto više o svom intervjuu (napiši na temi za intervju 2016), kakva je pitanja postavljao konzul, šta si nosila od dokumenata, da li je bilo skorijeg venčanja....?
Sve su to stvari koje utiču na status, pa možda uspemo da dodjemo do nekog zaključka.
U svakom slučaju, na prezentaciji lutrije ove god. pominjali su situaciju 221g status i rekli da on jednostavno znači da ambasada mora dodatno da proveri "nešto", i nekada iz nekih razloga ne mogu da ti saopšte o čemu se radi, ali ima mnogo slučajeva koji su se nakon AP završili najnormalnije odobrenom vizom. Tako da samo polako.

Kamely
08.11.2015, 20:50
Pozdrav svima na forumu,
Juce sam zavrsila intervju , ali mi je staus 221g privremeno odbijen.
Konzul nije pokazivao nikakve znake da nesto nije u redu, ali ipak
na kraju smo ostali bez odgovora dali smo prosli ili ne.
Dali je neko imao slicno iskustvo.

Hvala svima
znaci status 221g -

Jelena,

da li mozete malo detaljnije da nam opistete pod kojim okolnostima ste isli na intervju, odnosno da li ste mozda nesto pogresili u DS, da li ste se vencali, da li ste imali kompletnu dokumentaciju itd. Da pokusamo da procenimo o cemu je rec.

Zao mi je sto prezivaljavate ovakvu dramu, ne smem ni da pomislim kako je... :(

jelena73
09.11.2015, 20:04
Pozdrav svima na forumu, evo htela bih da podelim svoje iskustvo sa vama
ili ako je neko imao slicnu situaciju molim da pise Upomoc.

Intervju sam imala zakazan 60.09.2015god. sve je bilo rutinski i sa sluzbenikom ambaseda kao i sa konzulom , bili je par pitanja dali smo srecni sto idemo, koji nam je plan za tamo idt. nista posebno obicno caskanje.
Da napomenem da sam ja aplikant a samnom su bili i moj muz kao i dvoje dece.
Na kraju razgovora konzul je rekao da nema potrebe vise da vidjamo konzula kao i da se obratimo salterskom sluzbeniku za dalja upustva.
Moj muz je saljivo pitao dali to znaci ta mozemo da kupimo karte nasta je konzul odgovorio da se strpimo jos koji dan.
Salterski sluzbenik nam urucuje papir na kome stoji Refusal letters, STATUS
Administrative Processing - 221(g)
Na pitanje dali smo dobili vizu ili ne usledio je odgovor bez brige TREBALO bi da sve bude ok.
Nakon cega je kostatovao da je konzul zatvorio slucaj i stavio status Qualified.. Kao i da ce im biti porebno par dana da to zavrse. I sada cekamo kao guske u magli, molim ako je neko imao slicnu situaciju ili zna vise o tome neka pise. Napomenula Bih da je sva dokumentacija uredna da nisu trazili nikakvu dopunu dokumentacije niti je konzum pokazivao znake nezadovoljstva. Kao sve ok ALI.....

Eto to bi bilo to .

Unapred hvala svim na forumu

Mrs.Ryan
04.12.2015, 13:12
Pozdrav svima na forumu, evo htela bih da podelim svoje iskustvo sa vama
ili ako je neko imao slicnu situaciju molim da pise Upomoc.

Intervju sam imala zakazan 60.09.2015god. sve je bilo rutinski i sa sluzbenikom ambaseda kao i sa konzulom , bili je par pitanja dali smo srecni sto idemo, koji nam je plan za tamo idt. nista posebno obicno caskanje.
Da napomenem da sam ja aplikant a samnom su bili i moj muz kao i dvoje dece.
Na kraju razgovora konzul je rekao da nema potrebe vise da vidjamo konzula kao i da se obratimo salterskom sluzbeniku za dalja upustva.
Moj muz je saljivo pitao dali to znaci ta mozemo da kupimo karte nasta je konzul odgovorio da se strpimo jos koji dan.
Salterski sluzbenik nam urucuje papir na kome stoji Refusal letters, STATUS
Administrative Processing - 221(g)
Na pitanje dali smo dobili vizu ili ne usledio je odgovor bez brige TREBALO bi da sve bude ok.
Nakon cega je kostatovao da je konzul zatvorio slucaj i stavio status Qualified.. Kao i da ce im biti porebno par dana da to zavrse. I sada cekamo kao guske u magli, molim ako je neko imao slicnu situaciju ili zna vise o tome neka pise. Napomenula Bih da je sva dokumentacija uredna da nisu trazili nikakvu dopunu dokumentacije niti je konzum pokazivao znake nezadovoljstva. Kao sve ok ALI.....

Eto to bi bilo to .

Unapred hvala svim na forumu

Jelena73, sta se desava, da li ste dobili neku informaciju?

Aleksandra L
16.01.2016, 00:01
iz licnog iskustva ova situacija je toliko opterecujuca da je to neopisivo ! Obavio sam razgovor koji je bio formalnost,uz svu potrebnu i urednu dokumentaciju i na kraju vam konzularzno osoblje uruci dva papira jedan za registraciju za DHL i drugi mucni papir sa oznakom 221(g):administrative processing i sa recenicom obavesticemo vas pozivom ili mailom kad se proces zavrsi ...i to je to cekanje krece...:no::gun:

Pozdrav, zanima me kada su te na kraju kontaktirali i da li si dobio vizu?
U istoj sam situaciji, samo sto su nama dali taj papir za administrative p i rekli nista ne znaci, zadrzali pasose pa se nadamo...Nesto na kompjuteru im nije bilo jasno...

DzokicaMicev
23.05.2017, 13:55
Pozdrav, zanima me kada su te na kraju kontaktirali i da li si dobio vizu?
U istoj sam situaciji, samo sto su nama dali taj papir za administrative p i rekli nista ne znaci, zadrzali pasose pa se nadamo...Nesto na kompjuteru im nije bilo jasno...

Hteo bih da pitam jel ima nekog ko je stavljen na administrative procesing da je u medzuvremenu dobio bilo kakav odgovor iz ambasade ili dali ste mozda vi kontaktirali njih. Pozdrav

grgenzy
02.07.2017, 19:26
01.juna smo bili na razgovoru i posle celodnevnog šetanja od šaltera do šaltera dobismo taj famozni administrative processing. Supruga(nosilac) je trebala da dostavi detaljan c.v. o poslovima koje je obavljala u poslednjih 5 god. sa dokazima o stručnoj osposobljenosti pošto je imala pauzu u školovanju. Poslasmo c.v. ugovore i ostalo par dana kasnije i evo još čekamo. Naj gore mi je što nam je život na stand by jedva čekam da se sve to razreši pa na bilo koji način ! Naravno naj bolje bi bilo da bude aprooved. Da li je neko dobio neko obaveštenje skoro a da je u sličnoj situaciji?
:smrc:

SEEUSAIC
06.07.2017, 23:33
01.juna smo bili na razgovoru i posle celodnevnog šetanja od šaltera do šaltera dobismo taj famozni administrative processing. Supruga(nosilac) je trebala da dostavi detaljan c.v. o poslovima koje je obavljala u poslednjih 5 god. sa dokazima o stručnoj osposobljenosti pošto je imala pauzu u školovanju. Poslasmo c.v. ugovore i ostalo par dana kasnije i evo još čekamo. Naj gore mi je što nam je život na stand by jedva čekam da se sve to razreši pa na bilo koji način ! Naravno naj bolje bi bilo da bude aprooved. Da li je neko dobio neko obaveštenje skoro a da je u sličnoj situaciji?
:smrc:

Opisana situacija zvuci kao da je supruga vanredno zavrsila srednju skolu? Ukoliko je to slucaj, onda zanimanja koja je obavljala treba da odgovaraju propisima za ucestvovanje u programu kada je kvalifikovanje na osnovu posla u pitanju.

Sup.Mod.

grgenzy
07.07.2017, 20:09
Upravo tako. Četvrti i peti stepen vanredno. Tražili su da pošaljemo poštom dokaz o radnom iskustvu u struci,što smo i učinili. Nego me zanima koliko to čekanje na odgovor može da traje?

NYCB
11.07.2017, 05:30
Pozdrav,
Namaje trajao tacno mesec dana. Nekima i manje, so... Strpljenja...

UncleSam
04.08.2017, 06:59
Upravo tako. Četvrti i peti stepen vanredno. Tražili su da pošaljemo poštom dokaz o radnom iskustvu u struci,što smo i učinili. Nego me zanima koliko to čekanje na odgovor može da traje?

Da li ste dobili neki odgovor ? Nadam se da je pozitivan .
Možete li nam Molim Vas reci sta ste nosili na interviju od dokumentacije , vezano za zaposlenje. Rekli ste da ste isli na radno iskustvo .
I ja sam izvucen ove godine , i u istoj sam situaciji , i ja cu ici na radno iskustvo , zanimanje mi je na listi , imam preko 8 god radnog iskustva , pa me interesuje sta treba od dokumenata vezano za zaposlenje.

Golic
04.08.2017, 11:34
Da li ste dobili neki odgovor ? Nadam se da je pozitivan .
Možete li nam Molim Vas reci sta ste nosili na interviju od dokumentacije , vezano za zaposlenje. Rekli ste da ste isli na radno iskustvo .
I ja sam izvucen ove godine , i u istoj sam situaciji , i ja cu ici na radno iskustvo , zanimanje mi je na listi , imam preko 8 god radnog iskustva , pa me interesuje sta treba od dokumenata vezano za zaposlenje.

Trazite u firmi u kojoj radite, u racunovodstvu da vam naprave potvrdu o zaposlenju od kad ste radili do kad i koju ste funkciju obavljali u svrhu tipa regulisanja radnog staza. Ukoliko niste zaposleni vise, uvijek od stare firme mozete istu traziti i duzni su vam izdati za period koji ste u firmi proveli. LP

UncleSam
04.08.2017, 12:27
Zaposlen sam isad u istoj firmi , nece mi biti problem dobiti bilo kakav dokument ili potvrdu. Interesuje me dali pored potvrde o zaposlenju , datum od kad do kad i funkcije koju sam obavljao , da li treba jos neki dokument , npr. detaljan opis poslova koji sam obavljao , ugovor o radu , mozda neka platna lista, rjesenje o godisnjem odmoru iz predhodnog perioda. Mislim da cu prikupiti sve sto budem mogao, i sto mi padne napamet . Da li ima neko ko je imao slicno iskustvo i da zna sta doista traze na interviju vezano za poslao ? ili dali neko ima jos neki savjet sta bi koristilo na interviju .

mladost94
18.12.2017, 18:39
Pozdrav svim članovima foruma,
Supruga i ja smo bili na razgovoru za Zelenu kartu 2018 početkom novembra ove godine, dobili smo stetus Administrative Processing (221g). Venčali smo se nakon što smo saznali da smo izvučeni. Svi papiri sto se tiče procedure su čisti i mislimo da nismo imali nikakve smetnje za dobijanje. Dobili smo dodatni formular koji smo trebali da popunimo, to smo i uradili i poslali nazad u ambasadu. Do danas nemamo nikakvo obaveštenje.
Moje pitanje je: Koliko su ljudi čekali na odgovor, kakvo je vaše iskustvo sa ovim, da li je neko odbijen nakon ovog statusa? Svaka pomoć je značajna. Srdačan pozdrav!

Botanika1
27.12.2017, 11:10
Da li ste poneli dokaze o vezi pre braka? Mislim da i zbog toga moze da dodje do AP statusa. Mi tek treba da idemo na intervju, isto smo se vencali posle izvlacenja, ali cemo nositi slike sa putovanja i sa vencanja, zajedno smo 4 godine pa ima dosta toga :)
Naravno, ima i drugih faktora koji uticu na dobijanje AP statusa...da li ste dobili neko objasnjenje, komentar? Na sta se tacno odnosi taj dodatni formular?