PDA

View Full Version : Otkljucavanje DS-260 vise puta?


Sale2322
15.12.2014, 18:40
Pozdrav,

Zanima me da li je moguce traziti vise puta da se otljuca popunjen DS-260? Da li je neko imao iskustva sa tim ili zna nekoga ko je to vec radio.

Ja sam izostavio jedan podatak pa sam im trazio da mi otkljucaju i trenutno je otkljucan ali planiram da se zenim za dva meseca pa ako sad zakljucam da li cu ponovo moci da trazim da mi otkljucaju kako bih dodao suprugu.

Hvala punooo.

GreenM
16.12.2014, 01:01
Pozdrav,

Zanima me da li je moguce traziti vise puta da se otljuca popunjen DS-260? Da li je neko imao iskustva sa tim ili zna nekoga ko je to vec radio.

Ja sam izostavio jedan podatak pa sam im trazio da mi otkljucaju i trenutno je otkljucan ali planiram da se zenim za dva meseca pa ako sad zakljucam da li cu ponovo moci da trazim da mi otkljucaju kako bih dodao suprugu.

Hvala punooo.

Mozes da otkljucas DS260 vise puta, samo preporucujem da vodis racuna o vremenu. Naime, kada ponovo posaljes DS260, a pogotovo nakon dodavanja jos jedne osobe, KCC-u treba vremena da tvoj formular ponovo pregleda, obicno oko 6-8 sedmica. Ako u medjuvremenu dodjes na red, neces moci da odes na intervju ako oni nisu zavrsili sa pregledanjem DS260. Znaci, najpametnije bi bilo da se ozenis sto prije i dodas suprugu u formular, da ti ne daj Boze ne bi odgodili intervju ako ne stignu da pregledaju foular na vrijeme. Srecno :)

mikiSA
16.12.2014, 03:14
I ja se slazem sa GreenM: vjencaj se odmah, ne cekaj, da se ne desi da nema viza...

Sale2322
16.12.2014, 09:14
Ja sam broj 29XXX sto znaci da bi trebalo u februaru da me prozovu za april. Najranije mogu da se ozenim u januaru, sta mislite da li je onda bolje da sacekam da me prozovu pa da se onda ozenim i obavestim ambasadu direktno?

DDAmkd
16.12.2014, 09:30
Ja sam broj 29XXX sto znaci da bi trebalo u februaru da me prozovu za april. Najranije mogu da se ozenim u januaru, sta mislite da li je onda bolje da sacekam da me prozovu pa da se onda ozenim i obavestim ambasadu direktno?

Koliko sam ja razumela sto brze to bolje... I ponesite slike za dokaz da ste bili zajedno jos pre izvlacenja...razvijeni, ne u digitalnom formatu... Sretno!!

Sale2322
16.12.2014, 09:37
Mi smo zajedno vec 6 godina tako da to nece biti problem. Zajedno smo vec bili u USA i imali zajednicki racun u banci. Samo me zanima da li je onda bolje javiti ambasadi ili traziti da mi otkljucaju DS260, jer je izvesno da ce me prozvati u aprilu?

TheNjegos
20.12.2014, 19:12
Sale moj savet ti je da dodas suprugu nakon sto ti zakazu intervju, jer je tada aplikacija u rukama ambasade tako da njih direktno kontaktiras za otkljucavanje, a svakom promenom tvoj intervju nece biti odlozen. E sada ako promenis dok je slucaj u KCCu e onda im treba dodatnih mesec- dva da ponovo obrade aplikaciju, sto znaci da ces pomeriti svoj intervju. Naravno ti se mozes zeniti kad god pozelis a izmeni aplikaciju kasnije. Ja sam imao slican slucaj ;)
E sad to je moje misljenje naravno ti znas sta je najbolje za tebe.

Sale2322
22.12.2014, 01:16
Hvala na savetu, tako ce izgleda i biti. Mislim da ce moj broj biti prozvan u februaru a svadba mi je najv. 1. Marta tako da se uklapa igrom slucaja. Cuo sam da je generalno tako bolje, tj. zvao sam ambasadu i oni su mi rekli da mi intervju kada je vec zakazan nece biti odlozen iako dodam buducu suprugu. Hvala vam svima!

Ivana933
27.12.2016, 14:32
Kako se otkljicava Ds260 ? Slanje maila ili pozivanjem ambasade? Meni ne razgovor zakazan 31 januara. Ali doslo je do promene adrese i Usa i do promene mog statusa veze. Pa bi to da promenim. :) Unapred hvala

Endorfin91
27.12.2016, 14:47
Ja sam slao mail. U roku od 2h su mi odg. U mom slucaju, jos uvek nisu dobili moje papire pa ne mogu da mi otvore obrazac. Mail imas na njihovo sajtu.

slucajni_prolaznik
27.12.2016, 17:51
Kako se otkljicava Ds260 ? Slanje maila ili pozivanjem ambasade? Meni ne razgovor zakazan 31 januara. Ali doslo je do promene adrese i Usa i do promene mog statusa veze. Pa bi to da promenim. :) Unapred hvala

Ukoliko vec imate intervju krajem meseca, najbolje da ga otkljucate pocetkom istog. Neko je napisao na forumu (mislim da je ejpril88) da je tako ucinila prosle godine na sugestiju radnika ambasade (tako im je najzgodnije - da otkljucavaju isti mesec kada je intervju) radi ubacivanja sveze vencanog supruznika. Isto sam tako i sam uradio - intervju je bio 22-og, 1-og sam nazvao ambasadu i posto sam poslao skenirani izvod iz MKV, nikakvih problema nije bilo da se upise jos jedan 'zelembac'.

Morgy
19.03.2017, 20:03
Kako otključati DV260?? pola dana sam gledao i nisam provalio..... Nisam razmišljao pa sam po naški umesto samo imena na prvoj strani kod sebe stavio ime i ime oca....

BetterFuture
19.03.2017, 20:21
Kako otključati DV260?? pola dana sam gledao i nisam provalio..... Nisam razmišljao pa sam po naški umesto samo imena na prvoj strani kod sebe stavio ime i ime oca....
Ukoliko Vam jos nije zakazan intervju, DS-260 otkljucavate tako sto KCC-u posaljete email na kccdv@state.gov, navedete svoje ime, datum rodjenja i Case number kao i razloge za otkljucavanje formulara. Ukoliko je intervju vec zakazan, onda se obratite US ambasadi gde je zakazan da Vam oni otkljucaju. Recice Vam sta treba da im dostavite.

slucajni_prolaznik
19.03.2017, 22:11
Kako otključati DV260?? pola dana sam gledao i nisam provalio..... Nisam razmišljao pa sam po naški umesto samo imena na prvoj strani kod sebe stavio ime i ime oca....

I ja sam pogresio, pa nije bilo nikakvih problema. Takodje sam pokusavao, ali nikako nisam mogao da izmenim/izbrisem taj podatak. Tek po zavrsetku cele procedure sam primetio da je greska ispravljena, a sigurno postojala i u vreme intervjua.

Makica@
14.01.2018, 19:22
Pozdrav svima :) Ukoliko otkljucavate DS 260 obrazac kada je vec u Ambasadi bolje da ih pozovete licno. Ja sam poslala 2 emaila da mi otkljucaju da bih unela neke izmene ali nisam dobila nikakav odgovor :smrc: tako da sam ih pozvala i otkljucali su mi odmah. Kada je Case u Ambasadi ne pomera se datum intervjua ( posto vec imate email s datumom) ,ali kada se jos uvek nalazi u KCC centru moze da se desi da ce doci do prolongiranja intervjua zbog 'novih provera'. Gospodin koji mi se javio je bio jako ljubazan i sve sam zavrsila po njegovim instrukcijama :1072:
Tako da je moj savet ukoliko otkljucavate DS 260 obrazac,otkljucajte ga kada se nalazi u Ambasadi da ne prolongirate datum intervjua.
Pozdrav :1072:

Svenson
15.01.2018, 19:23
Pozdrav svima :) Ukoliko otkljucavate DS 260 obrazac kada je vec u Ambasadi bolje da ih pozovete licno. Ja sam poslala 2 emaila da mi otkljucaju da bih unela neke izmene ali nisam dobila nikakav odgovor :smrc: tako da sam ih pozvala i otkljucali su mi odmah. Kada je Case u Ambasadi ne pomera se datum intervjua ( posto vec imate email s datumom) ,ali kada se jos uvek nalazi u KCC centru moze da se desi da ce doci do prolongiranja intervjua zbog 'novih provera'. Gospodin koji mi se javio je bio jako ljubazan i sve sam zavrsila po njegovim instrukcijama :1072:
Tako da je moj savet ukoliko otkljucavate DS 260 obrazac,otkljucajte ga kada se nalazi u Ambasadi da ne prolongirate datum intervjua.
Pozdrav :1072:

Hvama @Makica. Ovo je jako dobra i važna informacija. :1072:
Pošto ću najverovatnije morati da menjam pasoš, onda ću poslušati savet za otključavanje obrasca.

BetterFuture
15.01.2018, 20:27
Pozdrav svima :) Ukoliko otkljucavate DS 260 obrazac kada je vec u Ambasadi bolje da ih pozovete licno. Ja sam poslala 2 emaila da mi otkljucaju da bih unela neke izmene ali nisam dobila nikakav odgovor :smrc: tako da sam ih pozvala i otkljucali su mi odmah. Kada je Case u Ambasadi ne pomera se datum intervjua ( posto vec imate email s datumom) ,ali kada se jos uvek nalazi u KCC centru moze da se desi da ce doci do prolongiranja intervjua zbog 'novih provera'. Gospodin koji mi se javio je bio jako ljubazan i sve sam zavrsila po njegovim instrukcijama :1072:
Tako da je moj savet ukoliko otkljucavate DS 260 obrazac,otkljucajte ga kada se nalazi u Ambasadi da ne prolongirate datum intervjua.
Pozdrav :1072:

Hvama @Makica. Ovo je jako dobra i važna informacija. :1072:
Pošto ću najverovatnije morati da menjam pasoš, onda ću poslušati savet za otključavanje obrasca.
Ne zelim da zvucim "grubo", ova informacija moze sa bude korisna, ali je i vise puta spomenuta na Forumu. Jos jednom pozivam clanove da citaju teme i postove iz prethodnih godina. Ocigledno mnogi nisu ni svesni kolika riznica im se krije na samo par klikova udaljenosti. Jedino sto morate da ulozite je svoje vreme, ali opet, ulazete ga za sebe. Srecno svima!

Makica@
16.01.2018, 17:36
Ne zelim da zvucim "grubo", ova informacija moze sa bude korisna, ali je i vise puta spomenuta na Forumu. Jos jednom pozivam clanove da citaju teme i postove iz prethodnih godina. Ocigledno mnogi nisu ni svesni kolika riznica im se krije na samo par klikova udaljenosti. Jedino sto morate da ulozite je svoje vreme, ali opet, ulazete ga za sebe. Srecno svima!
Iscitala sam mnogo toga na forumu,i slazem se sa Vama da je Forum prava riznica,ali sam htela da podelim 'sveze iskustvo' :) :1072:

Jocovics
18.10.2018, 20:37
Naknadno sam se setila da sam pre 20 godina bila pijavljena na jos jednoj adresi, a da to nisam napisala u DS260. Da li da otkljucavam obrazac zbog toga ili ne? :wacko: :confused:

BetterFuture
19.10.2018, 05:42
Naknadno sam se setila da sam pre 20 godina bila pijavljena na jos jednoj adresi, a da to nisam napisala u DS260. Da li da otkljucavam obrazac zbog toga ili ne? :wacko: :confused:
Ukoliko je adresa u Srbiji, pa jos i u istom gradu (mestu), onda nema potrebe, ali zbog Vas, da bi bili mirni, slobodno upisite. Naknadno otkljucavanje ne "vuce" bilo kakve posledice.
Ukoliko se radi o drugoj drzavi, onda ste obavezni da to unesete.

Jocovics
19.10.2018, 16:45
Ukoliko je adresa u Srbiji, pa jos i u istom gradu (mestu), onda nema potrebe, ali zbog Vas, da bi bili mirni, slobodno upisite. Naknadno otkljucavanje ne "vuce" bilo kakve posledice.
Ukoliko se radi o drugoj drzavi, onda ste obavezni da to unesete.

Hvala na odgovoru! Tu imam jos jedan problem. Nisam sigurna od kada do kada sam bila na toj adresi. To je bilo mnogo pre digitalizacije :) Da li u lokalnom MUP-u ili na nekom sajtu mogu da proverim sve svoje prijave prebivalista? Ista je drzava, samo nije isto mesto.

ikac89
19.10.2018, 18:12
A jel to bilo pre Vaše 16. godine? Ako je bilo pre ne mora da se navodi, navode se samo adrese posle 16. godine života.

Jocovics
19.10.2018, 18:45
A jel to bilo pre Vaše 16. godine? Ako je bilo pre ne mora da se navodi, navode se samo adrese posle 16. godine života.

Da, videla sam da pise u aplikaciji da se navedu sve adrese od 16.godine. Na zalost to je bilo izmedju moje 18. i 25. Ja sam se selila kao lasta. Ko ce to sve da popamti. :grin:

ikac89
19.10.2018, 19:54
Iskreno, mislim da to nije toliko bitno da se setite baš u dan, dovoljno je da okvirno znate, od prilike. Nekoliko dana, pa i meseci ne bi trebalo da pravi problem.

Axl
31.01.2019, 13:25
Ukoliko Vam jos nije zakazan intervju, DS-260 otkljucavate tako sto KCC-u posaljete email na kccdv@state.gov, navedete svoje ime, datum rodjenja i Case number kao i razloge za otkljucavanje formulara. Ukoliko je intervju vec zakazan, onda se obratite US ambasadi gde je zakazan da Vam oni otkljucaju. Recice Vam sta treba da im dostavite.

Pri popunjavanju DS-260 upisao sam broj tadasnjeg vazeceg pasosa. Zbog datuma isteka koji bi bio manji od minimalnih 6 meseci izvadio sam novi pasos i taj sam i poslao u sledecem mejlu sa dokumentacijom koji se trazi za intervju.

E sad me interesuje da li moram traziti otkljucavanje da bi promenio broj, ili je dovoljno sto cu oba pasosa da ponesem na intervju ?

Axl
02.02.2019, 20:34
Trazio, otkljucali, promenio, zakljucali ... :naughty:

Jocovics
06.02.2019, 23:45
Trazio, otkljucali, promenio, zakljucali ... :naughty:

Ovo ceka i mene. Stim da sam vec poslala skenirane stare pasose, sa ostalom doumentacijom. Sledece nedelje tek imamo zakazan termin u SUP-u za nove pasose. Znaci moram i da posaljem skenirane nove pasose i da otljucam DS? Jesu ti to odgovorili u mail-u?