PDA

View Full Version : I-130, Petition for Alien Relative - USCIS


MagedonMM
04.02.2015, 11:46
Unapred se izvinjavam moderatoru ako sam otvorijo temu, a ako vec postoi tema , ali nsam uspeo da pronadzem nesto slicno u vezi I 130 .

Pa bih zamolio ukoliko neko ima ideju kako da postupim u vezi I 130 .
Posto sam se vratio iz usa nenzam kako bi uradio I 130,
1.Nigde nisma uspeo da nadzem da postoi online plcanje, neznam kako bi to uradio ?
2 .Mene totalno buni ta procedura , dali prvo treba da uplatis pa da posaljes formular zaedno sa uplatom I dali osim te fome i130 treba da posaljem I druge propraten dokumente .

3. za one koji nisu u toku treba mi forma da posaljem da bi posle isho na F2 a visa , za decu .


Ukoliko neko ima ideju kako bih sve ovo zatvroijo bio bih zahvalan .

uzecu za pravo da se pozalim :) stvarno se borim vec 7-8 meseca I ovo vec je pocelo da ubija lagano .

p.s

cisto informativno ja I spupruga uzeli smo GC I SSN.

Pozdrav svima

mikiSA
04.02.2015, 14:28
Unapred se izvinjavam moderatoru ako sam otvorijo temu, a ako vec postoi tema , ali nsam uspeo da pronadzem nesto slicno u vezi I 130 .

Pa bih zamolio ukoliko neko ima ideju kako da postupim u vezi I 130 .
Posto sam se vratio iz usa nenzam kako bi uradio I 130,
1.Nigde nisma uspeo da nadzem da postoi online plcanje, neznam kako bi to uradio ?
2 .Mene totalno buni ta procedura , dali prvo treba da uplatis pa da posaljes formular zaedno sa uplatom I dali osim te fome i130 treba da posaljem I druge propraten dokumente .

3. za one koji nisu u toku treba mi forma da posaljem da bi posle isho na F2 a visa , za decu .


Ukoliko neko ima ideju kako bih sve ovo zatvroijo bio bih zahvalan .

uzecu za pravo da se pozalim :) stvarno se borim vec 7-8 meseca I ovo vec je pocelo da ubija lagano .

p.s

cisto informativno ja I spupruga uzeli smo GC I SSN.

Pozdrav svima

Pozdrav MagedonMM,
fino da cujemo od tebe.
Znaci sad predajete za djecu I-130. Formular si vidio kako se popunjava, caka je da morate kad budete slali formular zajedno sa njim poslati i naknadu (fee) u obliku ceka ili money order-a, ne postoji mogucnost placanja online. Ako si vec otvorio racun u US (checking) onda bi mogao popuniti check i sa spajalicom ga povezati sa formularom I-130 (uz ostala propratna dokumenta koja se traze: mislim da je rodni list u pitanju za sve vas) i onda sve poslati na adresu koju treba.
Reci cu sestri da pogleda temu, pa ce ona dodati ako sam ja sta zaboravila.

noki
04.02.2015, 15:15
[QUOTE=MagedonMM;51746]Unapred se izvinjavam moderatoru ako sam otvorijo temu, a ako vec postoi tema , ali nsam uspeo da pronadzem nesto slicno u vezi I 130 .

Pa bih zamolio ukoliko neko ima ideju kako da postupim u vezi I 130 .
Posto sam se vratio iz usa nenzam kako bi uradio I 130,
1.Nigde nisma uspeo da nadzem da postoi online plcanje, neznam kako bi to uradio ?
2 .Mene totalno buni ta procedura , dali prvo treba da uplatis pa da posaljes formular zaedno sa uplatom I dali osim te fome i130 treba da posaljem I druge propraten dokumente .

3. za one koji nisu u toku treba mi forma da posaljem da bi posle isho na F2 a visa , za decu .

Cestitki za Grin Kartite Magedon....Proveri na privatni poraki pozz

MagedonMM
04.02.2015, 17:03
Pozdrav MagedonMM,
fino da cujemo od tebe.
Znaci sad predajete za djecu I-130. Formular si vidio kako se popunjava, caka je da morate kad budete slali formular zajedno sa njim poslati i naknadu (fee) u obliku ceka ili money order-a, ne postoji mogucnost placanja online. Ako si vec otvorio racun u US (checking) onda bi mogao popuniti check i sa spajalicom ga povezati sa formularom I-130 (uz ostala propratna dokumenta koja se traze: mislim da je rodni list u pitanju za sve vas) i onda sve poslati na adresu koju treba.
Reci cu sestri da pogleda temu, pa ce ona dodati ako sam ja sta zaboravila.

MikiSA
Hvala puno ima problem jer nisam otvorio racun, nije bilo vremena jer je kasnio ssn

noki
04.02.2015, 17:15
Magedon mozebi mozes da se javis vo ambasada vo Skopje i da platis preku niv,isto gledam i deka postoi nekoj Fee Waiver(toa e formular so koj baras da ne platis za aplikaciite oti nemas dovolno primanja vo momentot koga apliciras za decata)-samo neznam dali toa bi ti bilo vo prihod eve go dokumentot:

http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-912p.pdf

mikiSA
04.02.2015, 17:54
MikiSA
Hvala puno ima problem jer nisam otvorio racun, nije bilo vremena jer je kasnio ssn
Moze druga opcija: money order: odes u prvu postu i trazis 2 puta money order na tu cijenu koja ti treba (fee), i sa tim mozes da posaljes I-130.
Preporucujem postu jer u mojoj banci ti uzmu jos $5 za money order, a u posti je to oko $1,25, ili $1,65 zavisno od koliko ti treba da bude taj money order.
https://www.usps.com/shop/money-orders.htm
Ovo mozes platiti ili u cash ili preko debitne kartice, kreditne se ne primaju za money order (probala :) )

Mozda da posaljes nekome sve formulare i dokumente i das im da uplate za ovaj money order i onda oni posalju u lockbox sve to zajedno? (Tek sad primijetih da nisi u US)

Noki, waiver nece moci da dobije.

noki
04.02.2015, 17:59
Moze druga opcija: money order: odes u prvu postu i trazis 2 puta money order na tu cijenu koja ti treba (fee), i sa tim mozes da posaljes I-130.
Preporucujem postu jer u mojoj banci ti uzmu jos $5 za money order, a u posti je to oko $1,25, ili $1,65 zavisno od koliko ti treba da bude taj money order.
https://www.usps.com/shop/money-orders.htm
Ovo mozes platiti ili u cash ili preko debitne kartice, kreditne se ne primaju za money order (probala :) )

Noki, waiver nece moci da dobije.

Pa verovatno ne,a i da moze neznam koliko je dobro traziti pomoc za placanje aplikacija, ako vec hoces da uzmes nekoga ovamo. A to sa money order ti je dobra ideja,tako sam ja ovde platila za moje roditelje.

MagedonMM
04.02.2015, 18:23
Moze druga opcija: money order: odes u prvu postu i trazis 2 puta money order na tu cijenu koja ti treba (fee), i sa tim mozes da posaljes I-130.
Preporucujem postu jer u mojoj banci ti uzmu jos $5 za money order, a u posti je to oko $1,25, ili $1,65 zavisno od koliko ti treba da bude taj money order.
https://www.usps.com/shop/money-orders.htm
Ovo mozes platiti ili u cash ili preko debitne kartice, kreditne se ne primaju za money order (probala :) )

Mozda da posaljes nekome sve formulare i dokumente i das im da uplate za ovaj money order i onda oni posalju u lockbox sve to zajedno? (Tek sad primijetih da nisi u US)

Noki, waiver nece moci da dobije.

mikiSA
Ja mislim da je ovo jedino resenje da posaljem dokumente normalno i novac i da tamo urade uplatu i posalju dokumente

Taji
08.02.2015, 02:12
Kad popunis sve I posaljes im na uvid, oni ce nazad da ti posalju potvrdu da su zaprimili tvoj predmet, da su ti naplatili fee, dobit ces broj predmeta za koji mozes u svakom momentu da provjeris status na netu

https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do



Ovdje je ti je sve objasnjeno kako da apliciras ako nisi u USA

http://www.uscis.gov/i-130

"If you reside outside of the United States where USCIS has an international office, you may file at the USCIS Chicago Lockbox facility or at the USCIS international office in the country in which you reside. If you reside outside of the United States where USCIS does not have an international office, you may file at the U.S. Embassy or consulate having jurisdiction over the area where you live only if exceptional circumstances exist and the USCIS Field Office Director with jurisdiction over that location determines that the Embassy or consulate may accept and adjudicate the case. For a list of USCIS international offices and filing instructions please visit www.uscis.gov/international."

Ja sam podnjela svoj zahtjev u julu 2011 i tek 2014 u avgustu sam konacno dobila obavjestenje da je moj sin "elegible" za vizu. Posto je starosti preko 21 godine , pored te tri godine koje su prosle valja nam cekati jos nekih 4 godine dok ne dodje na red da dobije vizu. Onda jos 1-1.5 godina dok se taj proces ne zavrsi...sve u svemu total on nekih 8-9 godina.

Naoruzajte se strpljenjem i srecno.

Interagrar
06.11.2015, 21:10
Interesuje me koliko traje proces za podnosioce I-130 forme , u pitanju je spajanje porodice to jest bracnih drugova , koliko se ceka na odgovor iz NVC-a kad se posalju dokumenta i sta posle toga sledi.

landlord
10.11.2015, 16:44
Taji,

Jel postoji neka viza sa kojom bi ti sin mogao cekati ovde u USA dok doje na red za vizu? Mislim da to vrijedi ako si ti US drzavaljnin.

Poz.

Kad popunis sve I posaljes im na uvid, oni ce nazad da ti posalju potvrdu da su zaprimili tvoj predmet, da su ti naplatili fee, dobit ces broj predmeta za koji mozes u svakom momentu da provjeris status na netu

https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do



Ovdje je ti je sve objasnjeno kako da apliciras ako nisi u USA

http://www.uscis.gov/i-130

"If you reside outside of the United States where USCIS has an international office, you may file at the USCIS Chicago Lockbox facility or at the USCIS international office in the country in which you reside. If you reside outside of the United States where USCIS does not have an international office, you may file at the U.S. Embassy or consulate having jurisdiction over the area where you live only if exceptional circumstances exist and the USCIS Field Office Director with jurisdiction over that location determines that the Embassy or consulate may accept and adjudicate the case. For a list of USCIS international offices and filing instructions please visit www.uscis.gov/international."

Ja sam podnjela svoj zahtjev u julu 2011 i tek 2014 u avgustu sam konacno dobila obavjestenje da je moj sin "elegible" za vizu. Posto je starosti preko 21 godine , pored te tri godine koje su prosle valja nam cekati jos nekih 4 godine dok ne dodje na red da dobije vizu. Onda jos 1-1.5 godina dok se taj proces ne zavrsi...sve u svemu total on nekih 8-9 godina.

Naoruzajte se strpljenjem i srecno.

Taji
22.11.2015, 02:39
[QUOTE=landlord;58311]Taji,

Jel postoji neka viza sa kojom bi ti sin mogao cekati ovde u USA dok doje na red za vizu? Mislim da to vrijedi ako si ti US drzavaljnin.

Poz.[/QUO

Landlord,

Mom sinu nisu htjeli da daju ni turisticku turisticku vizu 2012, tako da nisam upoznata na koji drugi nacin bi mogao da dodje ovdje a pogotovo i da ceka vizu.

Ako imas neke info, pisi molim te I hvala unaprijed.

PS

US drzavljanin sam od pocetka ove godine.

RubberDuck
17.04.2017, 02:22
Interesuje me koliko traje proces za podnosioce I-130 forme , u pitanju je spajanje porodice to jest bracnih drugova , koliko se ceka na odgovor iz NVC-a kad se posalju dokumenta i sta posle toga sledi.

Ćao drugari, nenađoh odgovor na ovo pitanje pa me zanima ima li izmena i uopšte nekih promena u praksi oko ovoga, osim ono što piše na zvaničnim sajtovima...?

Hvala & Pozz :bravo:

mikiSA
17.04.2017, 04:00
Ćao drugari, nenađoh odgovor na ovo pitanje pa me zanima ima li izmena i uopšte nekih promena u praksi oko ovoga, osim ono što piše na zvaničnim sajtovima...?

Hvala & Pozz :bravo:

Promjena je samo u $$$ koje se salju u obliku ceka ili money order-a. Bilo je $420, sad je $535 (poskupilo 27%).
E sad zavisi od statusa onoga koji salje peticiju: ako je US citizen onda je oko godinu dana, ako je LPR onda je oko dvije godine cijela procedura.

RubberDuck
17.04.2017, 20:46
ОК, хвала... али ако је УС грађанин - неможе брже од тих годину дана... ???
моје инфо кажу да може за око пар месеци ....:beer:

mveruovic
03.05.2017, 15:13
Lose su ti informacije. Mozes za par meseci ali ako zivis u zemli gde postoji USCIS kancelarija, a to je Grcka, Italija, Nemacka... Za 10 dana apliciram za ovo cudo, pa sam se raspitao...

RubberDuck
05.05.2017, 00:53
ОК, хвала, тако су ми рекли :nene: ; а тебе ако не мрзи настави да пишеш даљи ток твог искуства са овим... Позз :beer:

brankodiver
24.05.2017, 16:21
Pozdrav svima. Da ne bih otvarao novu temu, resio sam da pitam ovde.

Odbijen sam za turisticku vizu pre par dana u Beogradu. Moja devojka je Americki drzavljanin, rodjena je tamo, pa me zanima koja dokumenta su joj potrebna da bi se vencali u Srbiji? Da li postoji neka posebna procedura, jer ona zbog posla ne moze duze od 10 dana ostati ovde i moramo unapred znati sta sve trebamo spremiti od dokumenata i da li je moguce za tako kratko vreme sve zavrsiti?

Hvala unapred!

Magelan
25.05.2017, 17:28
Pozdrav svima. Da ne bih otvarao novu temu, resio sam da pitam ovde.

Odbijen sam za turisticku vizu pre par dana u Beogradu. Moja devojka je Americki drzavljanin, rodjena je tamo, pa me zanima koja dokumenta su joj potrebna da bi se vencali u Srbiji? Da li postoji neka posebna procedura, jer ona zbog posla ne moze duze od 10 dana ostati ovde i moramo unapred znati sta sve trebamo spremiti od dokumenata i da li je moguce za tako kratko vreme sve zavrsiti?

Hvala unapred!

Ne znam da li si upoznat sa verenickom - K1 vizom? Mnogo bezbolniji proces...

mikiSA
26.05.2017, 00:35
Bolje ici za supruznicku vizu:
1. Jeftinije je - ne mora se raditi Adjustment of Status (koji kosta dodatnih $1140, plus biometrija $85 i plus ako ne htjedne da ti doktor ovlasten od USCISA prepise i potpise ljekarski dio i zapecati kovertu to je od $200-400)
2. Sa supruznickom vizom odmah mozes poceti raditi dok sa zarucnickom sjedis i cekas EAD odobrenje nekih 3-6 mjeseci
3. Odmah po ulasku dobijes pecat koji je privremena zelena karta.

Jedino sto je par mjeseci duzi proces od zarucnicke, ali kad se sve sagleda smatram da je supruznicka viza daleko superiornija od zarucnicke.

Ti mozes googlati: K1 vs CR1 visa comparison, pa sam vidjeti. (gledaj 2 link kad googlas)

mveruovic
28.05.2017, 01:27
Pozdrav svima. Da ne bih otvarao novu temu, resio sam da pitam ovde.

Odbijen sam za turisticku vizu pre par dana u Beogradu. Moja devojka je Americki drzavljanin, rodjena je tamo, pa me zanima koja dokumenta su joj potrebna da bi se vencali u Srbiji? Da li postoji neka posebna procedura, jer ona zbog posla ne moze duze od 10 dana ostati ovde i moramo unapred znati sta sve trebamo spremiti od dokumenata i da li je moguce za tako kratko vreme sve zavrsiti?

Hvala unapred!

Ukoliko nema nase drzavljanstvo i ne prica srpski, mora da ima prevodioca, da uzme papir iz ambasade da je slobodna mislim da je 50$.
Da si se nekada video sa devojkom? Mislim da je za tebe bolja verenicka viza, mnogo je brza nego bracna. Drugarica je popunila sredinom decembra aplikaciju, tj njen verenik i dobila je vizu u pasosu pre par dana, 22.05. a da je isla na bracnu cekala bi bar 13 meseci.

brankodiver
15.06.2017, 15:57
Nisam imao vremena da pogledam odgovore,ali hvala u svakom slucaju. Sada mi je potrebna druga pomoc :)
Devojka je dosla u Srbiju, vencali smo se pre nedelju dana. Da se razumemo, brak je stvaran i nije nikakva prevara oko dobijanja GC. Ona je u roku od godinu i po dana dosla u Srb 5 puta. Posto se vratila u USA, treba da popuni I-130. Meni taj proces uopste nije jasan zato sto na ovom linku pise jedno objasnjenje https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/immigrant-process/petition.html
a na USCIS sajtu je totalno zbunjujuce, bar meni.

Interesuje me da li jos neki dokument treba da se prilozi kada se I-130 salje u USCIS (vencani list, izvodi, slike, kopije pasosa....) ?
I kada se placa fee i da li se ta potrvda salje zajedno sa I-130 ?

mikiSA
15.06.2017, 18:35
Nisam imao vremena da pogledam odgovore,ali hvala u svakom slucaju. Sada mi je potrebna druga pomoc :)
Devojka je dosla u Srbiju, vencali smo se pre nedelju dana. Da se razumemo, brak je stvaran i nije nikakva prevara oko dobijanja GC. Ona je u roku od godinu i po dana dosla u Srb 5 puta. Posto se vratila u USA, treba da popuni I-130. Meni taj proces uopste nije jasan zato sto na ovom linku pise jedno objasnjenje https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/immigrant-process/petition.html
a na USCIS sajtu je totalno zbunjujuce, bar meni.

Interesuje me da li jos neki dokument treba da se prilozi kada se I-130 salje u USCIS (vencani list, izvodi, slike, kopije pasosa....) ?
I kada se placa fee i da li se ta potrvda salje zajedno sa I-130 ?

Sve ti pise u I-130 instructions, fee ide zajedno sa tim, nemoj da zaboravi biometrijsku fee takodjer (zena nek plati check ili money order = money order mozes u posti uplatiti ako nema chek)
Ovo si ti trebao popuniti:
If you are filing for your spouse, he or she must complete and sign Form I-130A, Supplemental Information for
Spouse Beneficiary. If your spouse is overseas, Form I-130A must still be completed, but your spouse does not have
to sign Form I-130A. Form I-130A must be submitted with Form I-130.
Dokazi o vezi :
5.
What documents do you need to prove family relationship?
You have to prove that there is a family relationship between you and the beneficiary. If you are filing for a relative
listed below, submit the following documentation to prove the family relationship.
A.
A spouse:
(1)
A copy of your marriage certificate;
(2)
If either you were or your spouse was previously married, submit copies of documents showing that each of
the prior marriages was legally terminated; and
(3)
You
must
submit two identical color passport-style photographs of yourself and your spouse (if he or she is
in the United States) taken within 30 days of filing this petition. The photos must have a white to off-white
background, be printed on thin paper with a glossy finish, and be unmounted and unretouched.The two identical color passport-style photos must be 2 by 2 inches. The photos must be in color with full
face, frontal view on a white to off-white background. Head height should measure 1 to 1 3/8 inches from top
of hair to bottom of chin, and eye height is between 1 1/8 to 1 3/8 inches from bottom of photo. Your head
must be bare unless you are wearing headwear as required by a religious denomination of which you are a
member. Using a pencil or felt pen, lightly print your name and A-Number (if any) on the back of the photo.

NOTE: In addition to the required documentation listed above, you should submit one or more of the
following types of documentation that may prove you have a bona fide marriage:
(1)
Documentation showing joint ownership of property;
(2)
A lease showing joint tenancy of a common residence, meaning you both live at the same address together;
(3)
Documentation showing that you and your spouse have combined your financial resources;
(4)
Birth certificates of children born to you and your spouse together;
(5)
Affidavits sworn to or affirmed by third parties having personal knowledge of the bona fides of the marital
relationship. Each affidavit must contain the full name and address of the person making the affidavit; date
and place of birth of the person making the affidavit; and complete information and details explaining how the
person acquired his or her knowledge of your marriage; or
(6)
Any other relevant documentation to establish that there is an ongoing marital union.
Sve informacije imas na uputstvu za popunjavanje: https://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-130instr.pdf Na samom kraju ima i checklist jesi li sve kako treba popunio, pa neka zena ide po tome. Cestitke na vjencanju i sad samo polako u popunjavanje formulara.... Sretno

brankodiver
15.06.2017, 21:44
@mikiSA

Hvala puno na brzom odgovoru! Imam jos par pitanja.

-Da li je potreban internacionalni izvod iz maticne knjige vencanih ili ne? Zato sto smo mi uzeli klasican izvod, preveli i stavili apostil (za svaki slucaj).
-Sta je biometrijski fee?
-Posto nemamo zajednicki racun, niti zajednicku imovinu. Da li trebamo da saljemo zajednicke slike, recimo sa lokacijom i datumom napisanom na zadnjoj strani?
-Mogu li ja da popunim i potpisem I-130A i posaljem joj postom zajedno sa slikama i kopijom pasosa?
-Da li se I-130A placa posebno ili je to uracunato sa I-130?

Nismo imali vremena da spremimo sve jer je ona dobila vrlo kratak odmor zato sto smo resili da se vencamo.

mveruovic
19.06.2017, 00:49
Ma kakva naknada za biometriju??

Napisacu ti sta sam ja sa suprugom poslao:
-spisak sa svim papirima koje saljemo
-I130, popunjava supruga
-I130a popunjavas ti
-G1145 za obavestenja mejlom i smsom o kretanju predmeta
-535$ naknada za I130
-2 fotografije supruge (obavezno napisati ime i prezime iza fotografije)
-2 fotografije tebe
-izvod iz knjige vencanih, ja sam poslao na medjunarodnom obrazcu, ako traze bas prevod na engl jbg slacu opet (u ambasadi su prihvatili ovaj i rekli da moze i za aplikaciju)
-kopija pasosa supruge i uverenje o drzavljanstvu ili ako je rodjena tamo sertifikat o rodjenju
-tvoja kopija pasosa
-tvoj izvod iz maticne knjige rodjenih medjunarodni obrazac
-dokazi da ste zaista zajedno, fotke, na svakoj mesto, datum i ko je na slikama, mozda bording karte sa zajednickih putovanja, pisma ako saljete jedno drugom, ne znam ni ja sta mozes jos, sve zavisi od slucaja do slucaja.
Ima milion gluposti za koje nemaju odgovori na netu, ili se tesko nalaze, pa pisi ovde ako te zanima nesto. Recimo tek kad sam spakovao aplikaciju, saznao sam da ne sme da se hefta vec da se stavljaju spajalice (sreca pa nisam heftao).
Polako popunite zajedno i130, procitaj prvo instrukcije i kada popunjavas sve zapisi sto ti nije jasno. Slaba vajda od ovih iz USCISa, sta god da pitas telefonom on otvori formular i cita ti sta je napisano, nista van toga ti ne daje info.

Ukoliko budes slao nesto iz Srbije, najjeftiniji ti je UPS, 2400 dinara do pola kile dokumenata, stize za dva dana. Recimo DHL lopurde traze 11000 a FEDEX 6500.

brankodiver
19.06.2017, 19:22
Ma kakva naknada za biometriju??

Napisacu ti sta sam ja sa suprugom poslao:
-spisak sa svim papirima koje saljemo
-I130, popunjava supruga
-I130a popunjavas ti
-G1145 za obavestenja mejlom i smsom o kretanju predmeta
-535$ naknada za I130
-2 fotografije supruge (obavezno napisati ime i prezime iza fotografije)
-2 fotografije tebe
-izvod iz knjige vencanih, ja sam poslao na medjunarodnom obrazcu, ako traze bas prevod na engl jbg slacu opet (u ambasadi su prihvatili ovaj i rekli da moze i za aplikaciju)
-kopija pasosa supruge i uverenje o drzavljanstvu ili ako je rodjena tamo sertifikat o rodjenju
-tvoja kopija pasosa
-tvoj izvod iz maticne knjige rodjenih medjunarodni obrazac
-dokazi da ste zaista zajedno, fotke, na svakoj mesto, datum i ko je na slikama, mozda bording karte sa zajednickih putovanja, pisma ako saljete jedno drugom, ne znam ni ja sta mozes jos, sve zavisi od slucaja do slucaja.
Ima milion gluposti za koje nemaju odgovori na netu, ili se tesko nalaze, pa pisi ovde ako te zanima nesto. Recimo tek kad sam spakovao aplikaciju, saznao sam da ne sme da se hefta vec da se stavljaju spajalice (sreca pa nisam heftao).
Polako popunite zajedno i130, procitaj prvo instrukcije i kada popunjavas sve zapisi sto ti nije jasno. Slaba vajda od ovih iz USCISa, sta god da pitas telefonom on otvori formular i cita ti sta je napisano, nista van toga ti ne daje info.

Ukoliko budes slao nesto iz Srbije, najjeftiniji ti je UPS, 2400 dinara do pola kile dokumenata, stize za dva dana. Recimo DHL lopurde traze 11000 a FEDEX 6500.

Hvala na informacijama. Znaci izvod iz maticne knjige rodjenih ne mora biti preveden?

Poslacemo slike stampane na obicnom papiru-to valjda nije bitno, bitno je da se jasno vidi da smo nas dvoje (prijatelji,porodica..) na slikama, sa opisom. I verovatno stampati dopisivanja. Cesto sam kupovao na US sajtovima i placao svojom karticom, sve je stizalo kod nje pa se mislim da i to stampam. Mozda nije toliko bitno ali eto jos koji dokaz.

mveruovic
20.06.2017, 08:45
Mozes i da stampas fotke, ako su ti ovde, preko walmart sajta i stigne je na kucnu adresu, a jeftino je bas.
Ja sam i izvod iz MKR i MKV slao medjunarodnji obrazac.
Posalji sve sto mislis da ce moci da dokaze "pravu" vezu. Imas forum visajourney kao i FB grupu, uclani se tamo.

brankodiver
20.06.2017, 11:55
Mozes i da stampas fotke, ako su ti ovde, preko walmart sajta i stigne je na kucnu adresu, a jeftino je bas.
Ja sam i izvod iz MKR i MKV slao medjunarodnji obrazac.
Posalji sve sto mislis da ce moci da dokaze "pravu" vezu. Imas forum visajourney kao i FB grupu, uclani se tamo.

Nije mi samo jasno za izvod iz maticne knjige rodjenih, u I-130 instructions ne pise da je to potrebno. Ili mi je promaklo.

mveruovic
20.06.2017, 19:17
Ne pise, to sam poslao, otkud znam sta moze da im padne sve na pamet pa da traze dodatnu dokumentaciju koja produzava bar sa mesec i nesto ceo postupak a i troskovi slanja dodatno. (video sam nekkoliko slucajeva da su trazili to dodatno)

brankodiver
22.06.2017, 18:51
Ne pise, to sam poslao, otkud znam sta moze da im padne sve na pamet pa da traze dodatnu dokumentaciju koja produzava bar sa mesec i nesto ceo postupak a i troskovi slanja dodatno. (video sam nekkoliko slucajeva da su trazili to dodatno)

Izvadio sam i ja za svaki slucaj, sutra cu imati sve spremno da saljem. Samo mi reci kako si poslao do UPS, da li si ih kontaktirao pre toga ili samo poslao kod njih?

Kada si popunjavao I-130a, da li si polja ostavljao prazna ili pisao NONE ili N/A?

mveruovic
22.06.2017, 19:42
Gde god je moglo pisao sam non acceptable, tj ukucao, a kad sam istampao dodao sam N/A na prazna polja. Kazu da NONE ne treba da se pise navodno jer ako napises u middle name NONE moze da ti stvarno to bude srednje ime. Glupost.

UPS mozes da pozoves da zakazes kurira, a mozes i da odes na aerodrom licno da posaljes, nalaze se iza one male nisove pumpe. Za kontakt guglaj UPS Srbija.

brankodiver
23.06.2017, 14:54
Ne znam tacan datum od kad zivim na ovoj adresi pa se pitam da li je to bitno da bude tacan datum ili ne? Morao bih da vadim izvod o prebivalistu da bih znao tacno.

mveruovic
24.06.2017, 03:46
Ja sam stavljao tacne datume. Inace, njima je bitno mislim samo ako je druga drzava jer ce posle traziti izvode o nekaznjavanosti iz svih tih drzava. Cak sam napisao i adrese gde sam ziveo a gde nisam bio prijavljen, kao sto je i ova sad gde trenutno zivim

brankodiver
25.06.2017, 00:50
Ma stavicu samo godinu,valjda ce im to biti dovoljno,ionako sve mogu da provere. Negde sam procitao da nije bitan bas tacan datum, samo ne mogu da nadjem opet tu stranicu.

brankodiver
03.07.2017, 15:05
Dokumenta su stigla u USA i ovih dana zena treba da posalje u USCIS. Prilikom popunjavanja I-130 stavila je devojacko prezime pa nismo sigurni da li je to ispravno?
Jos uvek nije promenila prezime tamo.

mveruovic
06.07.2017, 02:37
Pa je l uzela tvoje prezime?
Neka posalje USPS express mail one night, najjeftinije je, 24$ a stize odmah sutradan, da ne salje obicnom postom.

oblakupantalonama
06.10.2019, 15:17
Moj dečko je prošle godine u maju izvučen na lutriji, ali je tada naveo da je singl, jer mi tada nismo bili u vezi. Mi smo vezu započeli 4 meseca pre njegovog intervjua i nismo želeli da se pre toga venčavamo jer je bilo isuviše rano za takve odluke. Pošto uskoro ide u SAD (prvi put) mi bismo voleli da se venčamo i da podnesemo peticiju za mene kada on dobije zelenu kartu. (da, znamo da je trebalo da se venčamo pre intervjua i da smo sad izabrali dosta teži put ali jednostavno nismo hteli da se tako na brzinu venčavamo iako smo verovatno pogrešili što nismo tako uradili ali je bilo prerano za to i nismo hteli da stvorimo nekakvu sumnju)
E sad, ono što nas zanima je - da li možemo da se venčamo pre nego što on ode i napravi prvi ulazak ili treba da sačekamo da dobije zelenu kartu, pa prilikom prve posete Srbiji da se venčamo? Naravno, ukoliko bismo se sad venčali, peticiju bismo podneli tek kasnije nakon njegovog dobijanja zelene karte. Ono što nas je buni je to što njemu na vizi piše Single i plašimo se da to ne bi pravilo problema prilikom njegovog ulaska u SAD. Svako ko ima bilo kakvu informaciju ili savet može i privatnom porukom da odgovori, hvala vam unapred!

mveruovic
06.10.2019, 15:52
Pozovite ambasadu i pitajte.
Ali da znate, malo ce teze da ide to sa bracnom vizom, odmah probajte da nadjete nekog da vam bude sponzor, to ce vam trebati kada preskocite prvi korak, USCIS.

oblakupantalonama
06.10.2019, 16:12
Pozovite ambasadu i pitajte.
Ali da znate, malo ce teze da ide to sa bracnom vizom, odmah probajte da nadjete nekog da vam bude sponzor, to ce vam trebati kada preskocite prvi korak, USCIS.

Zvali smo i odgovor je bio "Ne ne ne ne smete to mene da pitate, morate poslati mejl blabla". Naravno poslali smo mejl i odgovora nema vec nedelju dana, tako da cemo opet probati da pozovemo ambasadu. Uh..

mveruovic
06.10.2019, 16:19
Ako vam se javio Srbin od 15-16h (Ako budete zvali tada kada i jedino moze uglvnom ce se javljati ista osoba), onda razumem. Je l ste pisali na ivbelgrade? Il kako vec ide mejl?
Okrenite USCIS onda tj imate cak i online chat na njihovom sajtu.

oblakupantalonama
06.10.2019, 16:35
Ako vam se javio Srbin od 15-16h (Ako budete zvali tada kada i jedino moze uglvnom ce se javljati ista osoba), onda razumem. Je l ste pisali na ivbelgrade? Il kako vec ide mejl?
Okrenite USCIS onda tj imate cak i online chat na njihovom sajtu.

Pa da, klasika. Da da slali smo na BelgradeIV..Hvala na odgovorima. :)

PS
ako neko ima slicnog iskustva ili zna nesto o tome neka se slobodno javi.