PDA

View Full Version : Best US Bank


freelancer.asus
16.02.2015, 12:40
Nov sam na forumu, i pratim ga cisto informativno. Necu da vas gnjavim, vec odmah da predjem na konkretne stvari. Prvenstveno bih se obratio ljudima koji dugo zive u SAD - New York, Filadelfija ili dalje, potpuno je nebitno. Mene konkretno zanima, koja je najbolja, najpouzdanija i najpopularnija banka za otvaranje racuna u SAD ? (npr: kao kod nas Banca Intesa ili Raiffeisen)

Ako recimo gledam pretragom preko interneta, dosta banaka ima koji ostvaruju amnormne zarade i uspeh s klijentima...ali bih voleo da cujem vase sugestije.

Unapred zahvalan :grin:

maki90
16.02.2015, 14:42
Imaš za to već otvorenu temu a koja između ostalog obuhvata i više od samog otvaranja računa, nego daje i neke druge izuzetno korisne savjete.

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=213

freelancer.asus
16.02.2015, 14:50
Zar je toliko tesko da mi neko samo prenese najpovojniju i najbolju banku u New York-u? Zar treba da izgubim 1h vremena citanja u 11 str. da bi dobio odgovor za 2-3 banke ili eventualno jednu? :suure:

kreta
16.02.2015, 16:16
Zar je toliko tesko da mi neko samo prenese najpovojniju i najbolju banku u New York-u? Zar treba da izgubim 1h vremena citanja u 11 str. da bi dobio odgovor za 2-3 banke ili eventualno jednu? :suure:

Tema na koju te je maki90 lepo uputio-la je izuzetno dobro obradjena. Ima 42 strane i stvarno ne znam sta da ti kazem po pitanju tvog gubljenja vremena. Svi clanovi foruma su manje-vise posvetili svoje vreme da bi ostavili svoja iskustva i savete, pa ako ti to nista ne znaci...
Svakako, za neka konkretna pitanja verujem da ce ti na toj temi neko odgovoriti.
Pozdrav.

freelancer.asus
16.02.2015, 17:03
Tema na koju te je maki90 lepo uputio-la je izuzetno dobro obradjena. Ima 42 strane i stvarno ne znam sta da ti kazem po pitanju tvog gubljenja vremena. Svi clanovi foruma su manje-vise posvetili svoje vreme da bi ostavili svoja iskustva i savete, pa ako ti to nista ne znaci...
Svakako, za neka konkretna pitanja verujem da ce ti na toj temi neko odgovoriti.
Pozdrav.

To je isto kao kada bi te ja pitao koliko je 2+2 i ti mi kazes idi na internet, pa potrazi koliko je to. Znaci sigurno neko zna, samo cekam da se javi, zasto postoji internet onda i ovaj forum?

kreta
16.02.2015, 17:16
To je isto kao kada bi te ja pitao koliko je 2+2 i ti mi kazes idi na internet, pa potrazi koliko je to. Znaci sigurno neko zna, samo cekam da se javi, zasto postoji internet onda i ovaj forum?

Hahahahaha! Mislim, od 12:40 do sada si mogao x puta da procitas temu, ali dobro, ti si izabrao da "samo cekas da se neko javi". Nemam nista protiv!

Cunami
16.02.2015, 20:11
Da je sreće već bi bio banovan, jer tema vezana za izbor banke već postoji i Maki90 te uputio na istu. Da si pročitao pravila foruma kada si se registrovao nebi sigurno postavio temu, ali nema veze.

Poenta svega nije da neko drugi razmišlja nego da ti uključiš svoj mozak i počneš da razmišljaš. Izbor banke nije nimalo naivna stvar. Jedna banka nudi jednu uslugu, ali dere na drugoj. Druga banka nudi nešto treće, ali daje neki drugi benefit itd. Zbog toga treba da pročitaš temu i izabereš šta ti odgovara tj. da iz svih postova izvedeš zaključak.

Nije valjda da bi izabrao banku samo zato što ti je to rekao neki "Cunami" na forumu kojeg nikada u životu nisi vidio?!

Sretno sa čitanjem teme... ;)

Magelan
16.02.2015, 20:30
Da je sreće već bi bio banovan, jer tema vezana za izbor banke već postoji i Maki90 te uputio na istu. Da si pročitao pravila foruma kada si se registrovao nebi sigurno postavio temu, ali nema veze.

Poenta svega nije da neko drugi razmišlja nego da ti uključiš svoj mozak i počneš da razmišljaš. Izbor banke nije nimalo naivna stvar. Jedna banka nudi jednu uslugu, ali dere na drugoj. Druga banka nudi nešto treće, ali daje neki drugi benefit itd. Zbog toga treba da pročitaš temu i izabereš šta ti odgovara tj. da iz svih postova izvedeš zaključak.

Nije valjda da bi izabrao banku samo zato što ti je to rekao neki "Cunami" na forumu kojeg nikada u životu nisi vidio?!

Sretno sa čitanjem teme... ;)


Upravo...

Da postoji "Best Bank" svi bismo imali racune u istoj... Da ti sad jedan Magelan ili Cunami kazu "ta i ta" banka je "The Best", bilo bi krajnje neodgovorno...

XYZ je promenljivih koje uticu na izbor banke. Nesto sto meni odgovara mozda tebi nece. I obrnuto... Kao ono sa ukusima - razliciti su i o njima ne vredi raspravljati.

freelancer.asus
16.02.2015, 21:54
ja stvarno pokusavam da budem direktan, jasan i ljubazan. Ja nisam pitao ni za kakvo misljenje niti me zanima ko voli koju banku. Pitam konkretno za nekoga ko zivi u New Yoru-u a nadam se da ima bar 1 ili 2 clana foruma koji mogu da mi kazu koja je najpopularnija banka tamo.

Mora da postoji banka koja ostvaruje najbolje usluge i koja ima najvise klijenata, to je jednostavno pokazatelj da je ta banka uspesna i najbolja!

Magelan
16.02.2015, 22:09
ja stvarno pokusavam da budem direktan, jasan i ljubazan. Ja nisam pitao ni za kakvo misljenje niti me zanima ko voli koju banku. Pitam konkretno za nekoga ko zivi u New Yoru-u a nadam se da ima bar 1 ili 2 clana foruma koji mogu da mi kazu koja je najpopularnija banka tamo.

Mora da postoji banka koja ostvaruje najbolje usluge i koja ima najvise klijenata, to je jednostavno pokazatelj da je ta banka uspesna i najbolja!

NEW YORK:
- Bank of America
- Chase
- Citi
- CapitalOne

Otprilike je taj redosled.

Ponovicu. Nije ti bas tako "crno-belo" sto se bankarskih usluga tice.

freelancer.asus
16.02.2015, 22:14
Hvala puno na odgovoru, to sam trazio od pocetka. Zelim vam dug i srecan zivot
Sve najbolje :;D: