PDA

View Full Version : Sam u Americi


zanesena
05.03.2015, 22:44
Mislim da je dobra ideja da se na ovaj nacin povezu dobitnici Zelene Karte koji dolaze sami u Ameriku...
Lakse je placati rentu kad se podeli na pola...i lakse je ne biti sam u tudjoj zemlji kad tek dodjete...
Ovim putem mozete medjusobno kontaktirati...ja imam poznanika koji uskoro ima intervju u ambasadi i nema nikog u USA sa kim bi stanovao pa se nadam da se na ovaj nacin mogu ljudi povezeti.
Srecno !!!

freelancer.asus
05.03.2015, 23:20
Ne bih vam preporucio nikako da idete/budete sami u SAD. Kakav je to zivot biti sam samcat u stranoj zemlji. S kim cete i o cemu da pricate tamo sami? :nene:

oskark
06.03.2015, 10:08
Ne bih vam preporucio nikako da idete/budete sami u SAD. Kakav je to zivot biti sam samcat u stranoj zemlji. S kim cete i o cemu da pricate tamo sami? :nene:

Sa cimerima, sa drugovima, kolegama na poslu. Ja sam dosao sam. Da je teze teze je nego u paru, ali ako cemo da gledamo an taj nacin svugde je lakse ako ima nekoga pored sebe i u govnima

mikiSA
06.03.2015, 14:10
I ja sam dosla sama, nije to tako lose, odmah znas da nema zezanja i vise se posvetis da odmah dobijes stalni posao (bar sam ja tako uradila). Prijatelje kao i sve ostalo nadjes u zajednickim aktivnostima, na poslu, hobijima...

Sasa99
07.03.2015, 03:02
I ja sam dosao sam pa sta ni u jednom trenutku do sada me nije uhvatila ni najmanja nostalgija mozda sam cudo od coveka sto mogu svuda da zivim

Sasa99
07.03.2015, 05:38
S kim cete i o cemu da pricate tamo sami?

Pa sam sa sobom dok ne izlapis :grin: salim se malo. Bolje je kad nisi sam ali nije toliko strasno ni kad si sam.

botexag
07.03.2015, 07:36
Jeste malo tesko kad si sam, ali sta da se radi...
Meni teze pada sto nikog normalnog ovde ne mogu da upoznam!

Vecinom ljudi idu na istocnu obalu (pricam o severnijim drzavama).
Ja za 3 godine u Vancouver-u jedva da sam upoznao 2-3 osobe da su noromalne, tj da kazem da bih se sa njima i u Srbji druzio.

Mitkoni
07.03.2015, 15:38
Jeste malo tesko kad si sam, ali sta da se radi...
Meni teze pada sto nikog normalnog ovde ne mogu da upoznam!

Vecinom ljudi idu na istocnu obalu (pricam o severnijim drzavama).
Ja za 3 godine u Vancouver-u jedva da sam upoznao 2-3 osobe da su noromalne, tj da kazem da bih se sa njima i u Srbji druzio.

U kom pogledu su te osobe 'nenormalne' ?
Ja koliko sam upoznat obicno na drugim ljudima vidimo svoje mane pa gledajuci sa te strane to je nedostatak sebe kod tih ljudi...

Sta znam, mozda lupam :)

botexag
07.03.2015, 16:47
U kom pogledu su te osobe 'nenormalne' ?
Ja koliko sam upoznat obicno na drugim ljudima vidimo svoje mane pa gledajuci sa te strane to je nedostatak sebe kod tih ljudi...

Sta znam, mozda lupam :)

...ne filozofiraj molim te :)
Jedostavno, sticajem okolnosti neki ljudi su isli u emigraciju iz nekih drugih razloga, zive ovde godinama a nikad nisu ispeli da se prilagode drugacijem mentalitetu, pljuju i negativisu 27/7 po svemu.
Nije ovo tema za iznosenje takvih primera, niti ja imam nameru bilo koga da osudjujem...svako zivi svoj zivot kako misli da treba...jednostavno kazem da je tesko naci odgovarajuce drustvo.

Magelan
07.03.2015, 19:22
...ne filozofiraj molim te :)
Jedostavno, sticajem okolnosti neki ljudi su isli u emigraciju iz nekih drugih razloga, zive ovde godinama a nikad nisu ispeli da se prilagode drugacijem mentalitetu, pljuju i negativisu 27/7 po svemu.
Nije ovo tema za iznosenje takvih primera, niti ja imam nameru bilo koga da osudjujem...svako zivi svoj zivot kako misli da treba...jednostavno kazem da je tesko naci odgovarajuce drustvo.

Imamo isti problem... Ja za 5 godina u CHGO mogu na prste jedne ruke da nabrojim nove ljude koje sam ovde upoznao, a sa kojima bih se druzio da sam i nazad u BGD. Govorim o nasima ovde. Znam nekoliko belih Amera, jesu oni ok, ali su to poznanici. Povrsni ljudi koji se ne udubljuju ni u sta. Ne mogu te ljude da svrstam u drugove/prijatelje. Kapiram da su po manjim mestima i ameri vise "po nasem" kroju, ali po velikim gradovima, ne bas.

Tamna strana imigracije. Nazalost. Velika vecina nepismeni i polupismeni... Njihovi porivi za imigraciju totalno drugaciji od mojih. Dosta ljudi sa kriminalnim dosijeima sto u exYU, sto ovde. Super si dok zaradjujes manje od njih, a kad ih preteknes odmah krenu neke glupe spletke. Jedan polusvet koji sam u Srbiji zaobilazio, a ovde ga je toliko da ga ne mozes zaobici...

Sasa99
07.03.2015, 20:18
Ajde da dodam jos nesto ali moje misljenje ne mora niko da mi ga ovazi. Svaki ko nije dosao ovde ne moze da svati tu rec 'nenormalne'. I ja sam mislio pre nego sto sam dosao da ovde dolaze najbolji ljudi iz nasih prostora da dolazi elita ocekivao sam mnogo emancipiraniji ljudi. Ali gledam da nije tako mozda ja sam takve srece sto ne mogu da upoznam coveka na mestu od koga bih mogao nesto i ja da naucim. Mislio sam da samo ja imam takav problem sto ne mogu da upaznam coveka kako treba. Ali to mozes da vidis samo ako ovde doges i to sam bez niko da ti prica. Ne bih zeleo da postanem kao nekih od nasih sto su godinama ovde molim se samo da mi bog sacuva ovaj pamet sto ga imam.

mikiSA
08.03.2015, 00:35
Je li vi pricate o nasim ljudima (sa Balkana) ili o amerikancima?
Vidi, ja sam davno naucila da se drzim dalje od nasih : sreca pa u mjestu gdje sam ima brojem i slovom 2 osobe s nasih prostora koje ja znam i koje su po mom misljenju OK za mene. Ostalo me ne zanima.
Najbolji prijatelj mi je amerikanac (amerikanka), a na poslu se najbolje slazem sa azerbeijankom koja mi je kao druga mama ovdje.
Fine, kulturne i obrazovane ljude sam najcesce upoznavala na volonterskim projektima: YMCA, Habitat for Humanity, kao i u mom penjackom klubu. Mozda pomaze da radim na univerzitetu i time imam vece sanse da sretnem profesora lupam sad veterine koji voli da volontira, a istovremeno ima interes za putovanja i tako to.

Zatucanih ljudi ima svugdje, veoma lako ih je skontati, a jos lakse ih je zaobilaziti.

vuxanne
08.03.2015, 00:42
Super si dok zaradjujes manje od njih, a kad ih preteknes odmah krenu neke glupe spletke. .

Zanimljiva konstatacija. A ja mislila da se tripujem... A stvarno mi se ovo nekad cini. Naravno nisam 100 % sigurna, ali ima necega u ovome...

vuxanne
08.03.2015, 00:59
Mozda pomaze da radim na univerzitetu i time imam vece sanse da sretnem ...


Ja sam od prvog dana ovde u nekom takvom okruzenju. Krecem se po odredjenim mestima, srecem ljude odredjenog profila. Da udarim totalni disclaimer ovde na forumu: sto puta merite, jednom secite, pogotovu ako cete nesto zakljuciti iz mojih postova...

Magelan
08.03.2015, 04:57
Ja sam od prvog dana ovde u nekom takvom okruzenju. Krecem se po odredjenim mestima, srecem ljude odredjenog profila. Da udarim totalni disclaimer ovde na forumu: sto puta merite, jednom secite, pogotovu ako cete nesto zakljuciti iz mojih postova...

Vas dve ste imale srecu da svoj zivot zapocnete u univerzitetskim gradovima gde je potpuno drugacija ekipa i drugi koncept i medju amerima i medju stranim studentima. Chicago je druga dimenzija, nazalost u negativnom smislu, u poredjenju sa Lafayette, IN i Urbana-Champaign, IL

botexag
08.03.2015, 05:26
Vas dve ste imale srecu da svoj zivot zapocnete u univerzitetskim gradovima gde je potpuno drugacija ekipa i drugi koncept i medju amerima i medju stranim studentima. Chicago je druga dimenzija, nazalost u negativnom smislu, u poredjenju sa Lafayette, IN i Urbana-Champaign, IL

..ni ja ne mogu da se pohvalim Vancouver-om :(
..sve bljestavo na sve strane, ali nekako 'mrsavo' drustvo

nesto ne znam da li ima nasih u Seattle

Sasa99
08.03.2015, 06:14
Vas dve ste imale srecu da svoj zivot zapocnete u univerzitetskim gradovima gde je potpuno drugacija ekipa i drugi koncept i medju amerima i medju stranim studentima

I ja mislim da je to jedan od razloga zato sto se ja jedino osecam dobro kad ucem u biblioteku gde vidim malo drugi svet tada malo dogem k sebi mozda je ovo nekome smesno ali ja se tamo sasvim dobro osecam steta sto nemam malo vise slobodnog vremena da idem cesce.

sanchez
08.03.2015, 12:05
Mislim da uopste nije problem biti sam u Americi, mislim da je problem otici sa nekim cisto da ne bi otisli sami, a da se posle ispostavi da niste bas kompatibilni sa tom osobom. Sto se tice nasih ljudi u USA, ja sam u prethodne dve godine imao priliku da upoznam desetak nasih ljudi koji zive u USA i skoro svima je bilo zajednicko da me posavetuju ''bezi od nasih sto dalje, hoce da te zeznu itd'', mada su mi par tih osoba svojim ponasanjem itekako poslali poruku da bih najpre trebao bezatii od njih :) sa druge strane bilo je i veoma pozitivnih iskustava. Postoji to neko javno misljenje da su nasi ljudi tamo duplo gori od ovih u Srbiji, ne znam zasto je to tako, verovatno nesto u mentalitetu naseg naroda.

srecica
09.03.2015, 05:10
Jao bre, uFati me neka tuga kad pročitah naslov...kako sam(A)...ono ima ih kome to odgovara,i moj sin je sam,dosao sa dvadeset kao student i sad posle pet godina nije ni sa kim...kad ga pitam kako to, kaze šta ce mi veza da se smaram,ono usput moze ali ništa trajno...valjda ce naci srodnu dušu da se ozeni, ipak je udvoje lakše...sve se deli i sreca i tuga i pare i dugovi...dobro, sami koji su nekako ojačaju ali to kasnije predje u osobenjaštvo i na kraju postanu ostareli(E) drq....:smrc:

Djorke
11.03.2015, 20:06
Valjda ti život namesti da li ideš sam i u paru. Ko je sam - ide sam. Ko ima nekog - ide sa njom/njim. Život

vuxanne
12.03.2015, 03:29
Mislim da uopste nije problem biti sam u Americi, mislim da je problem otici sa nekim cisto da ne bi otisli sami, a da se posle ispostavi da niste bas kompatibilni sa tom osobom. Sto se tice nasih ljudi u USA, ja sam u prethodne dve godine imao priliku da upoznam desetak nasih ljudi koji zive u USA i skoro svima je bilo zajednicko da me posavetuju ''bezi od nasih sto dalje, hoce da te zeznu itd'', mada su mi par tih osoba svojim ponasanjem itekako poslali poruku da bih najpre trebao bezatii od njih :) sa druge strane bilo je i veoma pozitivnih iskustava. Postoji to neko javno misljenje da su nasi ljudi tamo duplo gori od ovih u Srbiji, ne znam zasto je to tako, verovatno nesto u mentalitetu naseg naroda.

A kad npr vidim Kineze i Latinose kako se drze, jedni drugima daju korisne i vredne informacije i podrzavaju jedni druge, totalni kolektivizam... Delimicno se mi ovim forumom borimo protiv toga - cuvaj informacije, zlata su vredne, tajne ne odaj nikome...

srecica
12.03.2015, 04:50
Valjda ti život namesti da li ideš sam i u paru. Ko je sam - ide sam. Ko ima nekog - ide sa njom/njim. ŽivotTad je išao na studije i jasno nije mogao da povede devojku tadašnju...nije još dobio GC a dobiće naravno:1081:e onda će i pozicija biti bolja...zasad on radi u USA, a posao mu je takav da je podeljen na dva grada...tako da ozbiljna veza ne bi ni bila fer prema drugoj osobi...

Susurin
13.03.2015, 07:53
Mislim da uopste nije problem biti sam u Americi, mislim da je problem otici sa nekim cisto da ne bi otisli sami, a da se posle ispostavi da niste bas kompatibilni sa tom osobom. Sto se tice nasih ljudi u USA, ja sam u prethodne dve godine imao priliku da upoznam desetak nasih ljudi koji zive u USA i skoro svima je bilo zajednicko da me posavetuju ''bezi od nasih sto dalje, hoce da te zeznu itd'', mada su mi par tih osoba svojim ponasanjem itekako poslali poruku da bih najpre trebao bezatii od njih :) sa druge strane bilo je i veoma pozitivnih iskustava. Postoji to neko javno misljenje da su nasi ljudi tamo duplo gori od ovih u Srbiji, ne znam zasto je to tako, verovatno nesto u mentalitetu naseg naroda.

Realno i nisu ti dali los savet. Gledam i po sebi, jos nisam uzivo sreo nekog iz Srbije ko mi je pomogao, cast nekim virtuelnim poznanstvima odavde sa foruma. Pomoci ce ti pre srbin iz Bosne ili musliman nego srbin iz Srbije. Ovi nasi samo gledaju kako da iskoriste, gledaju te kao dolar.

damagon
02.01.2018, 21:32
Ima li za sledecu godinu neko ko ide sasvim sam, bez igde ikoga :smrc: ?

Lilya4ever
02.01.2018, 22:04
Pitanje za one koji su isli sami i nemaju nikoga u Americi. Da li su vas na interviewu za vizu pitali kod koga idete?

Da li ste morali dati neku adresu gdje cete biti? Evo npr. ja sada apliciram za poslovnu vizu i morala sam u aplikaciju upisati tko mi je kontakt osoba u US i gdje cu ostati na kojoj adresi i koga mogu kontaktirati vezano za moj dolazak.

Sto u slucaju kada dobijete green card preko lutrije i nemate nikoga? Da li vas isto pitaju?

LxAxKxI
04.01.2018, 19:50
Pitanje za one koji su isli sami i nemaju nikoga u Americi. Da li su vas na interviewu za vizu pitali kod koga idete?

Da li ste morali dati neku adresu gdje cete biti? Evo npr. ja sada apliciram za poslovnu vizu i morala sam u aplikaciju upisati tko mi je kontakt osoba u US i gdje cu ostati na kojoj adresi i koga mogu kontaktirati vezano za moj dolazak.

Sto u slucaju kada dobijete green card preko lutrije i nemate nikoga? Da li vas isto pitaju?

Imas na forumu odgovore na tvoje pitanje, u principu (gledano sa pravne strane), njima treba USA adresa zbog SSN-a.Cisto da mogu da ti posalju isti.
Vidim da su neke pitali u ambasadi prilikom intervjua "Da li imaju nekog ili da li idu kod nekog"

slucajni_prolaznik
05.01.2018, 06:44
Imas na forumu odgovore na tvoje pitanje, u principu (gledano sa pravne strane), njima treba USA adresa zbog SSN-a.Cisto da mogu da ti posalju isti.
Vidim da su neke pitali u ambasadi prilikom intervjua "Da li imaju nekog ili da li idu kod nekog"

Pri svakom ulasku u US ces morati da popunjavas i predas i CPB Form 6059B (https://www.cbp.gov/sites/default/files/documents/CBP%20Form%206059B%20English%20%28Sample%20Waterma rk%29.pdf) i tu jasno navedes gde ces da zivis / odsednes, tako da ovo sa nemanjem adrese i nije neki problem koji ces imati iskljucivo na interrvjuu, nego bi trebalo da znas gde ides pri svakom ulasku.

rori
05.01.2018, 13:13
Meni je u planu da idem sa bratom,ali bi se usudila da idem i sama pogotovo preko GC,sigurno ne bi propustila tu priliku samo zato sto bi okolnosti bile takve da moram ici sama....tema je super skroz ali nema puno njih sa tim iskustvom ili se ne javljaju...steta :ohman: :inlove:

markoni
06.01.2018, 03:48
Ako ima neko sam (ili sama) u Americi, a da pritom trazi pristojnog tolerantnog cimera, neka mi se javi u inbox...

Lilya4ever
07.01.2018, 14:10
Pri svakom ulasku u US ces morati da popunjavas i predas i CPB Form 6059B (https://www.cbp.gov/sites/default/files/documents/CBP%20Form%206059B%20English%20%28Sample%20Waterma rk%29.pdf) i tu jasno navedes gde ces da zivis / odsednes, tako da ovo sa nemanjem adrese i nije neki problem koji ces imati iskljucivo na interrvjuu, nego bi trebalo da znas gde ides pri svakom ulasku.

Ako do toga trenutka dodje sigurno cemo znati gdje idemo sto se tice smjestaja. Mene je vise mucilo pitanje da li bas moras navesti osobu imenomi prezimenom tamo u US koja ce garantirati za tebe.

slucajni_prolaznik
07.01.2018, 16:34
Ako do toga trenutka dodje sigurno cemo znati gdje idemo sto se tice smjestaja. Mene je vise mucilo pitanje da li bas moras navesti osobu imenomi prezimenom tamo u US koja ce garantirati za tebe.

Mislim da (za SR/BO/HR) ni za turisticku, kao ni za imigrantsku vizu nije potrebno da neko garantuje za vas. DV2017 (prijave su bile u jesen 2016.) je bila poslednja generacija koja pri prijavi na lutriju nije morala da navodi kod koga ide, nego tek ukoliko budu izvuceni. Koliko sam na forumu procitao, od DV2018 (prijave u jesen 2017.) jos pri samoj prijavi je trebalo da se navede kod koga se ide sto verujem da ce da vazi i za DV2019. Osobu i adresu kod koje se ide je moguce promeniti i pri popunjavanju DS260, kao i pri samom ulasku u US, pa mislim da je najbolje naci bilo koga u US makar za prijavu na lutriju.

Katleja Liki
07.01.2018, 19:16
Mislim da (za SR/BO/HR) ni za turisticku, kao ni za imigrantsku vizu nije potrebno da neko garantuje za vas. DV2017 (prijave su bile u jesen 2016.) je bila poslednja generacija koja pri prijavi na lutriju nije morala da navodi kod koga ide, nego tek ukoliko budu izvuceni. Koliko sam na forumu procitao, od DV2018 (prijave u jesen 2017.) jos pri samoj prijavi je trebalo da se navede kod koga se ide sto verujem da ce da vazi i za DV2019. Osobu i adresu kod koje se ide je moguce promeniti i pri popunjavanju DS260, kao i pri samom ulasku u US, pa mislim da je najbolje naci bilo koga u US makar za prijavu na lutriju.
Ne, to nije tacno.

Prijava, koja je trajala od 18.10.2017. do 22.11.2017. bila je prijava za DV 2019 i nigdje, u samoj prijavi, nije trebala da se napise adresa u Americi kod koga se ide, niti ime i prezime osobe...

ikac89
07.01.2018, 19:18
Ja sam prijavio sestru ove godine za DV2019 i ista je prijava bila kao kad sam se ja prijavljivao prošle godine (DV2018) tj. nigde nije bilo potrebno da se unosi adresa u USA.

slucajni_prolaznik
08.01.2018, 10:26
Izvinjavam se ako je tako, imao sam takvu informaciju, ali nisam mogao da je proverim jer sam prosao na DV-2017, pa nisam konkurisao u narednim godinama. Zakleo bih se i da je covek ovde (https://www.facebook.com/acnovisad/videos/1154083224653260/) rekao bas to, ali sada ne mogu da nadjem tacno gde.

Svenson
08.01.2018, 21:00
Izvinjavam se ako je tako, imao sam takvu informaciju, ali nisam mogao da je proverim jer sam prosao na DV-2017, pa nisam konkurisao u narednim godinama. Zakleo bih se i da je covek ovde (https://www.facebook.com/acnovisad/videos/1154083224653260/) rekao bas to, ali sada ne mogu da nadjem tacno gde.

Mislim da sam i ja to negde video pre više od godinu dana. Uspaničio sam se pre prijave i nisam se prijavljivao sve dok mi drug nije poslao njegovu adresu (bio je na putu nekoliko dana pa nije gledao mejl).
Kada sam popunjavao prijavu za DV-2018, nisam imao to pitanje u obrascu. Eh, da nisam čekao, možda ne bih dobio broj koji su izvukli.
Ovako, spaslo me malo panike. :1072:

NYCB
09.01.2018, 11:27
Adresa boravka u US se ne trazi u prijavi vec u DS formularu.

slucajni_prolaznik
09.01.2018, 18:16
Mislim da sam i ja to negde video pre više od godinu dana. Uspaničio sam se pre prijave i nisam se prijavljivao sve dok mi drug nije poslao njegovu adresu (bio je na putu nekoliko dana pa nije gledao mejl).
Kada sam popunjavao prijavu za DV-2018, nisam imao to pitanje u obrascu. Eh, da nisam čekao, možda ne bih dobio broj koji su izvukli.
Ovako, spaslo me malo panike. :1072:

Dobro je da je jos neko cuo, vec sam mislio da pocinjem da senilim. Dakle, definitivno, adresa ne treba pri prijavi na lutriju, ali je moguce da je bilo najava ili dezinformacija na tu temu.

Makica@
09.01.2018, 23:52
Adresa boravka u US se ne trazi u prijavi vec u DS formularu.

U Pravu ste,ja sam popunila za komsinicu prijavu za DV 2019 i nigde mi nije bila trazena adresa u Usa na inicijalnoj prijavi na lutriju. U Ds obrazcu je potrebno napisati Adresu i ime osobe zbog dobijanja GC i SSN broja.
Adresa je potrebna samo na DS 260 obrazcu na prijavi nije. Pozdrav :)

subman
04.02.2018, 15:11
Ako ima neko sam (ili sama) u Americi, a da pritom trazi pristojnog tolerantnog cimera, neka mi se javi u inbox...

cao, ja isto trazim cimera pa nek se javi ko je zainteresovan

AnaSergei
20.03.2018, 14:51
Hej! ja planiram ove godine (2018) u julu da idem u Seattle sama...ima li ko sa istim planom ili da je vec tamo i da mu treba cimerka? :pozz:

Markonato
20.03.2018, 22:54
Hej! ja planiram ove godine (2018) u julu da idem u Seattle sama...ima li ko sa istim planom ili da je vec tamo i da mu treba cimerka? :pozz:Ja planiram na leto,ali ne samo u Seattle. Sve vece gradove.

Supernaut
22.03.2018, 14:38
Izvinjavam se ako je tako, imao sam takvu informaciju, ali nisam mogao da je proverim jer sam prosao na DV-2017, pa nisam konkurisao u narednim godinama. Zakleo bih se i da je covek ovde (https://www.facebook.com/acnovisad/videos/1154083224653260/) rekao bas to, ali sada ne mogu da nadjem tacno gde.

Pozdrav, iz prve ruke (izvučen u DV2018 u isčekivanju kvote), adresa u USA je potrebna samo prilikom popunjavanja DV260, a kažu da se i ona može menjati. Kao što su rekli, adresa je potrbna isključivo zbog slanja SSN-a (možda i GC-a)

Nadam se da sam pomogao, pozzz

Filip991
01.04.2018, 20:08
Pozdrav svim članovima foruma, a posebno onima koji nestrpljivo iščekuju rezultate DV2019, medju kojima sam i ja sa svojom prvom prijavom.
Ja sam se osnažio da zaplovim u ovu životnu avanturu sam, bez igde ikoga u USA.
Kako se bliži taj veliki trenutak objave izvučenih aplikanata, nervoza postaje sve veća,naročito pri pomisli na to što u USA nemam bliskih poznanika koji bi mi pomogli oko te neophodne adrese u USA, i oko smernica za snalaženje pri samom dolasku.
Veliki je ovo zalogaj, posebno kada nemate nekog bliskog, ali ako je nešto suđeno, verujem da će se skupiti kockice i da će sve biti dobro. Bitno je to da je želja,borbenost i istrajnost nepokolebljiva.
Da li je neko imao ovakvo iskustvo, ili je neko u ovakvom položaju sad? Imate li predlog, savet, kako rešiti ovaj problemčić, ili, ima li možda neko ko je voljan da pomogne u ovakvim situacijama?

Ggaga
02.04.2018, 10:03
Pozdrav svim članovima foruma, a posebno onima koji nestrpljivo iščekuju rezultate DV2019, medju kojima sam i ja sa svojom prvom prijavom.
Ja sam se osnažio da zaplovim u ovu životnu avanturu sam, bez igde ikoga u USA.
Kako se bliži taj veliki trenutak objave izvučenih aplikanata, nervoza postaje sve veća,naročito pri pomisli na to što u USA nemam bliskih poznanika koji bi mi pomogli oko te neophodne adrese u USA, i oko smernica za snalaženje pri samom dolasku.
Veliki je ovo zalogaj, posebno kada nemate nekog bliskog, ali ako je nešto suđeno, verujem da će se skupiti kockice i da će sve biti dobro. Bitno je to da je želja,borbenost i istrajnost nepokolebljiva.
Da li je neko imao ovakvo iskustvo, ili je neko u ovakvom položaju sad? Imate li predlog, savet, kako rešiti ovaj problemčić, ili, ima li možda neko ko je voljan da pomogne u ovakvim situacijama?

Budi strpljiv do maja pa cemo ti onda sve pomoci ako te izvuku jer je to osnovni uslov.:-)
ps. tesko je i kad imas nekog a posebno kad si sam ali sve je lako kad covek nesto zeli
Srecno!

Makica@
02.04.2018, 19:16
Pozdrav svim članovima foruma, a posebno onima koji nestrpljivo iščekuju rezultate DV2019, medju kojima sam i ja sa svojom prvom prijavom.
Ja sam se osnažio da zaplovim u ovu životnu avanturu sam, bez igde ikoga u USA.
Kako se bliži taj veliki trenutak objave izvučenih aplikanata, nervoza postaje sve veća,naročito pri pomisli na to što u USA nemam bliskih poznanika koji bi mi pomogli oko te neophodne adrese u USA, i oko smernica za snalaženje pri samom dolasku.
Veliki je ovo zalogaj, posebno kada nemate nekog bliskog, ali ako je nešto suđeno, verujem da će se skupiti kockice i da će sve biti dobro. Bitno je to da je želja,borbenost i istrajnost nepokolebljiva.
Da li je neko imao ovakvo iskustvo, ili je neko u ovakvom položaju sad? Imate li predlog, savet, kako rešiti ovaj problemčić, ili, ima li možda neko ko je voljan da pomogne u ovakvim situacijama?

Pozdrav i dobrodosao na forum :1072: Prvo,zelim ti Mnogo srece u Maju :1072: Drugo,nemoj mnogo da se nadas da se ne bi previse razocarao :smrc: Ja kada sam popunjavala prijavu za DV 2018 nisam se preterano nadala,jel me 2017 nisu izvukli :nene: To ti kazem zbog tebe,jel mnogo boli razocarenje ako se previse nadas :smrc::smrc::smrc: O tome razmisljaj kada vidis onaj deo gde pise 'You have been randomly selected'. To ti iz Iskustva kazem :1072:
Puno Pozdrava i Srecno u Maju :1072::1072:

Filip991
02.04.2018, 20:14
Budi strpljiv do maja pa cemo ti onda sve pomoci ako te izvuku jer je to osnovni uslov.:-)
ps. tesko je i kad imas nekog a posebno kad si sam ali sve je lako kad covek nesto zeli
Srecno!

Hvala :) Svestan sam težine tog velikog životnog izazova. Ali kao što rekoste, kad čovek nešto jako želi onda je sve lako. Dodje odnekud velika snaga i motivacija kako bi se postigao cilj.

Filip991
02.04.2018, 20:41
Pozdrav i dobrodosao na forum :1072: Prvo,zelim ti Mnogo srece u Maju :1072: Drugo,nemoj mnogo da se nadas da se ne bi previse razocarao :smrc: Ja kada sam popunjavala prijavu za DV 2018 nisam se preterano nadala,jel me 2017 nisu izvukli :nene: To ti kazem zbog tebe,jel mnogo boli razocarenje ako se previse nadas :smrc::smrc::smrc: O tome razmisljaj kada vidis onaj deo gde pise 'You have been randomly selected'. To ti iz Iskustva kazem
Puno Pozdrava i Srecno u Maju :1072::1072:

Hvala na dobrodošlici i na željama. Da iskoristim priliku da čestitam na vizi i poželim puno sreće u izazovima koji slede,i naravno Srećan put. :)
I pored velikog uzbuđenja, svestan sam realne situacije, da je ovo Lutrija. Ali kao i svaki učesnik bilo koje lutrije, pa i ove koja mnogo znači i život menja, nadam se najboljem.
Naravno, hvala na savetu koji je realan.

Makica@
02.04.2018, 20:59
Hvala na dobrodošlici i na željama. Da iskoristim priliku da čestitam na vizi i poželim puno sreće u izazovima koji slede,i naravno Srećan put. :)
I pored velikog uzbuđenja, svestan sam realne situacije, da je ovo Lutrija. Ali kao i svaki učesnik bilo koje lutrije, pa i ove koja mnogo znači i život menja, nadam se najboljem.
Naravno, hvala na savetu koji je realan.

Hvala puno,nadam se da cu i ja tebi isto pozeleti sledece godine :;D::1072: Nije strasno radovati se,strasno je kad se razocaras u rezultat :smrc: Naravno da te ohrabrujem,i zelim ti svu srecu da te izvuku i da iskusis ove nase 'slatke' muke :1081: Prijateljica mi je bukvalno 'bolovala' 2014 godine kad nije bila izvucena i bas je zaboleo taj rezultat :smrc: Nema na cemu,i nemoj da ocekujes ( ja nisam ocekivala) i vidis ishod :) Sve se dogodi kad ne ocekujes :;D:

Filip991
03.04.2018, 08:22
Hvala puno,nadam se da cu i ja tebi isto pozeleti sledece godine :;D::1072: Nije strasno radovati se,strasno je kad se razocaras u rezultat :smrc: Naravno da te ohrabrujem,i zelim ti svu srecu da te izvuku i da iskusis ove nase 'slatke' muke :1081: Prijateljica mi je bukvalno 'bolovala' 2014 godine kad nije bila izvucena i bas je zaboleo taj rezultat :smrc: Nema na cemu,i nemoj da ocekujes ( ja nisam ocekivala) i vidis ishod :) Sve se dogodi kad ne ocekujes :;D:

Daće Bog najbolje :)
Kako god da bude, sve se u životu podnese, ali se od cilja nikad ne odustaje. Dokle god postoji Lutrija ima nade za sve, a nadam se da će je biti mnogo godina. Pa da za nekoliko godina ovde budu samo priče o uspešnim životima širom USA. :)

Makica@
07.04.2018, 00:26
Daće Bog najbolje :)
Kako god da bude, sve se u životu podnese, ali se od cilja nikad ne odustaje. Dokle god postoji Lutrija ima nade za sve, a nadam se da će je biti mnogo godina. Pa da za nekoliko godina ovde budu samo priče o uspešnim životima širom USA. :)

Dace Bog da sve bude dobro :1072: Drzim palceve u Maju ;) Tu jesi u pravu 'Snovi se ostvaruju,ako cvrsto verujes u njih' i Nikako ne treba gubiti nadu. Ali se ipak sve dogodi kad ne ocekujes :;D::obrva: Vec ih ima,prelistaj teme i videces iskustva ostalih starijih clanova koji su vec u Usa :1081:
Pozdrav tebi veliki :1072:

Vani
09.04.2018, 10:11
[QUOTE=AnaSergei;70978]Hej! ja planiram ove godine (2018) u julu da idem u Seattle sama...ima li ko sa istim planom ili da je vec tamo i da mu treba cimerka? :pozz:[/QUOTE

Ja sam u Sijetlu zivin tamo do Novebra prosle god... trebutno sam u Bg na odmor...ako imas bilo kakva pitanja slobodno mi pisi na fb Ivan Krstic,Insta ivan_vani_krstic ili na broj 0616613325...Sve sto te zanima za posao stanove i slicno...Dosao sam i ja sam u Novembru tamo tako da ono ...

Vani
09.04.2018, 10:20
Meni je u planu da idem sa bratom,ali bi se usudila da idem i sama pogotovo preko GC,sigurno ne bi propustila tu priliku samo zato sto bi okolnosti bile takve da moram ici sama....tema je super skroz ali nema puno njih sa tim iskustvom ili se ne javljaju...steta :ohman: :inlove:

Ako imate bilo kakva pitanja o tome kako je otici sam tu sam da vam kazem iz prve ruke...jer sam otisao sam u Novebru prosle god bez prijatelja porodice u nepoznato mesto...promasao cinerku preko fb i danas zivimo zaj ja i ona i jos jedan cimer... ispalo je da su ok ljudi... ali sve ostalo je na vama posao...zivot i nacin kako zelite i sta zelite da radite ☺Ali nista nije nemoguce alo dovoljno verujete ... moj savet kad dobijete vizu ne cekahte seet meseci jer ste dovoljno cekali da budete izvuceni spakujete svoj zivot u dva kofera i krenute u novi izazov moze biti dobar ili los ako nista drugo uvek imate gde da se vratite u Srbiji jer su tu prijatelji i porodica... Ali savet bez rizika nema dobitka.