PDA

View Full Version : Doček na aerodromu u Chicagu


Tomislav1970
27.03.2015, 01:03
Znam koliko znaci ako vas neko doceka pri dolasku, pa ako nemate nikog da vas doceka na aerodromu u Chicagu, javite mi se na PP.
Ako budem u mogucnosti, imate besplatan prevoz do grada

Wewerica
27.03.2015, 08:44
Moze meni pp? Posto ja jos uvek ne mogu da saljem... Moze mail, moze telefon.

kreta
27.03.2015, 10:08
Znam koliko znaci ako vas neko doceka pri dolasku, pa ako nemate nikog da vas doceka na aerodromu u Chicagu, javite mi se na PP.
Ako budem u mogucnosti, imate besplatan prevoz do grada

Tomislave, ovo je predivan gest. Sve pohvale! Nadam se da ce i dalje da se pojavljuju ljudi koji mogu da pomognu koliko mogu i da ne bude vise onih drugih... nevaljalaca...
Pozdrav i srecno!

GreenM
27.03.2015, 14:26
Znam koliko znaci ako vas neko doceka pri dolasku, pa ako nemate nikog da vas doceka na aerodromu u Chicagu, javite mi se na PP.
Ako budem u mogucnosti, imate besplatan prevoz do grada

Malo ko koga poznajem bi uradio nešto slično, svaka čast :)

Andrija89
27.03.2015, 14:57
Tomislave svaka cast za ovo.... Retki su oni koji hoce da pomognu..

mostar
27.03.2015, 16:06
Svaka cast na ljudskosti i predivnom gestu,sve najbolje! :bravo:

Tomislav1970
27.03.2015, 17:06
Moze meni pp? Posto ja jos uvek ne mogu da saljem... Moze mail, moze telefon.
Nazalost, ne mogu ni ja da posaljem PP clanu koji ne moze da salje PP.
Izgleda da clanovi ispod 10 poruka ne mogu ni da primaju ni da salju PP
Ili ja ne mogu da nadjem

oskark
27.03.2015, 20:29
Podrzavam isto sto je Tomislav napisao. I ja mogu da pomognem ako nekome treba pomoc, jedino sto ja nemam auto, ali ako vam nije problem vozati se vozom, samo mi javite. Ako nista drugo mozete pisati na blogu ili ako treba ostavicu moj email, pa cu ja proslediti tomislavu ako on zeli. :)

Tomislav1970
27.03.2015, 20:41
Bravo Oskar!
U Chicagu metro staje direktno na aerodromu, ni ne izlazite iz zgrade, tako da ovo sto Oskar nudi da vas doceka na aerodromu i sprovede do negdje u gradu nije nimalo lose rijesenje.
A od metro stanice, i da uzmete taksi, nece vas izaci vise od par dolara.

Srećko
27.03.2015, 21:15
Bravo za obojicu! Nisam želeo da komentarišem ništa nakon posta Tomislava kako bi njegova želja da pomogne ostala vidljiva, ali kada sam video da inicijativa uzima maha ne mogu a da ne osetim zahvalnost prema obojici u vašoj želji da pomognete ljudima koji bi se našli u tuđini, bez obzira na to što moja porodica i ja najverovatnije nećemo ići u Chicago u slučaju dobijemo na lutriji.

Bravo još jednom i samo napred, da pokažemo da sa ovih prostora ima dobrih ljudi koji žele da pomognu. :bravo:

P.S. Nemojte dozvoliti da vas dela loših ljudi koji bi se samo okoristili o vašu pomoć bez ikakve zahvalnosti, spuste na njihov nivo. Jer ako je neko oLoš prema nama to ne znači da i mi trebamo biti takvi. :dedica1:

Hvala!

Iva75
28.03.2015, 01:35
Znam koliko znaci ako vas neko doceka pri dolasku, pa ako nemate nikog da vas doceka na aerodromu u Chicagu, javite mi se na PP.
Ako budem u mogucnosti, imate besplatan prevoz do grada

Podrzavam isto sto je Tomislav napisao. I ja mogu da pomognem ako nekome treba pomoc, jedino sto ja nemam auto, ali ako vam nije problem vozati se vozom, samo mi javite. Ako nista drugo mozete pisati na blogu ili ako treba ostavicu moj email, pa cu ja proslediti tomislavu ako on zeli. :)

Svaka Vam cast momci!!! Neverovatan gest. A Vama ako treba nesto iz Srbije, slobodno napisite i donosimo. Jos jednom BRAVO!!! :bravo:

Wewerica
28.03.2015, 15:29
Izvinjavam se što nisam pohvalila Tomislavov i Oskarov gest,ali ostala sam bez reči. Naime, baš se poklopilo da ovih dana lupam glavu kako da stignem do odredišta.

Wewerica
28.03.2015, 15:29
Naime, stižem sa detetom, pa bi mi ovakav vid pomoći itekako dobro došao.

Wewerica
28.03.2015, 15:30
Molim vas, nemojte se ljutiti što odvajam poruke, ali pokušavam da skupim 10, kako bih kontaktirala Tomislava.

Wewerica
28.03.2015, 15:34
I 10.a poruka. Nisam komentarisala na drugim temama, a dosta sam ih isčitala, jer sve piše. Što god me je interesovalo pročitala sam. A i nešto što sam htela komentarisati, bilo je pre dve - tri godine :blink:
Hvala na razumevanju.

PS Kao što Iva75 reče, ako nešto treba donosimo (samo da nije neki nakovanj :;D: )

sanjavujinovic
28.03.2015, 16:30
Divan gest,svaka čast momci .
Vidim da je u kratkom vremenu dobilo gomilu pozitivnih kritika ,nadam se da ćemo i mi koji čekamo izvlačenje za 30 i kusur dana imati prilike da se pridruzimo ovome sto ste Vi započeli.

Pozdrav i još jednom hvala za tako divan gest.

Tomislav1970
29.03.2015, 00:41
Molim vas, nemojte se ljutiti što odvajam poruke, ali pokušavam da skupim 10, kako bih kontaktirala Tomislava.

Taman sam htio predloziti da se malo raspises i da ce brzo doci 10 poruka :grin:

I 10.a poruka. Nisam komentarisala na drugim temama, a dosta sam ih isčitala, jer sve piše. Što god me je interesovalo pročitala sam. A i nešto što sam htela komentarisati, bilo je pre dve - tri godine :blink:
Hvala na razumevanju.

PS Kao što Iva75 reče, ako nešto treba donosimo (samo da nije neki nakovanj :;D: )

Hvala na ponudi, ali za sada ne treba nista.
Poslat odgovor na PP

valocean
31.03.2015, 21:22
Zbilja divno od tebe, i sama se plasim pomisli da cu sama morati doci, nemam apsolutno nikoga tamo. Bilo bi super kada bi vise nasih s ovog foruma koji su i u drugim dijelovima US ucinili isto (jer necemo svi u Chi Town), ako nista barem za neku naknadu, jer je jezivo sam samcat otici tako daleko. :smrc:

Tomislav1970
31.03.2015, 23:40
Zbilja divno od tebe, i sama se plasim pomisli da cu sama morati doci, nemam apsolutno nikoga tamo. Bilo bi super kada bi vise nasih s ovog foruma koji su i u drugim dijelovima US ucinili isto (jer necemo svi u Chi Town), ako nista barem za neku naknadu, jer je jezivo sam samcat otici tako daleko. :smrc:

Mozda ce se netko i javiti da pomogne ako napises kada dolazisi gdje, tako da: kada imas let i gdje slijeces?

vuxanne
01.04.2015, 05:30
Zbilja divno od tebe, i sama se plasim pomisli da cu sama morati doci, nemam apsolutno nikoga tamo. Bilo bi super kada bi vise nasih s ovog foruma koji su i u drugim dijelovima US ucinili isto (jer necemo svi u Chi Town), ako nista barem za neku naknadu, jer je jezivo sam samcat otici tako daleko. :smrc:

A sto se ne upoznate pa udruzite i odete negde zajedno?

zvercica
19.05.2015, 21:02
Ovo je stvarno divna tema i hocu da se pridruzim ostalima tako sto cu ponuditi pomoc onome ko zeli da dodje u Seattle. Ali ja imam uslov: ta ista osoba MORA DA OBECA DA CE ISTU POMOC, KAD SE SREDI, PONUDITI NOVOM IMIGRANTU

maybe17
19.05.2015, 21:49
Bravo zverčice,dobro se dobrim vraća!Lep gest novopridošlima takva pomoć neprocenjiva.

B&V
28.05.2015, 17:03
Tomislav 1970, Oskark i zvercica pokrenuli ste sjajnu inicijativu. Svaka vam čast.

Stromae
05.07.2015, 22:04
Svaka cast za inicijativu, i podrzavam stav Zvercice. Lepo je imati nekog ko ce vas docekati, pa ako to nije clan porodice ili prijatelj, da onda bar bude poznato lice sa foruma, ali uz obavezu vracanja usluge. Ja se nadam da cemo i mi moci da uzvratimo od sledece godine.

Stanisa
25.07.2015, 17:57
Mnogo mi se dopada ova tema i skidam kapu dobrim ljudima koji su se ponudili da pomognu nasem narodu koji dolazi na aerodrom. Ja imam jedno pitanje/molbu za vas ljude dobre volje u Cikagu. Zena i ja se ozbljno spremamo za Cikago, a sad smo kod mog pasenoga za prvo vreme u Kliftonu u Dzersiju. Mi ne bi smo dosli avionom, nego pre autobusom, pa me zanima bi li ko od vas bio voljan da nas doceka/pokupi na autobuskoj stanici? Bolje bi bilo neko ko ima kola, ne da ja ne cenim sto bi nas onaj mali vozio kroz metro, nego bi smo mi imali nekoliko kofera, a ko za inat smo pre neki dan isli na plazu u Jakob Ris Park ovde kod nas i zenu je ujela meduza pa joj ceo nadlakat otekao i bas je boli pa bi mi trebao neko da mi pomogne i sa koferima. Ja se evo obavezujem da vratim uslugu, sto predlozi ovde Zverica, cim se mi malo skucimo i snadjemo. Nama nije to za glavu pa vi javite ko i kad moze, pa cemo mi po vama kupovati karte. Hvala jos jednom svima i Bog vas poziveo!

Tomislav1970
27.07.2015, 05:11
Mnogo mi se dopada ova tema i skidam kapu dobrim ljudima koji su se ponudili da pomognu nasem narodu koji dolazi na aerodrom. Ja imam jedno pitanje/molbu za vas ljude dobre volje u Cikagu. Zena i ja se ozbljno spremamo za Cikago, a sad smo kod mog pasenoga za prvo vreme u Kliftonu u Dzersiju. Mi ne bi smo dosli avionom, nego pre autobusom, pa me zanima bi li ko od vas bio voljan da nas doceka/pokupi na autobuskoj stanici? Bolje bi bilo neko ko ima kola, ne da ja ne cenim sto bi nas onaj mali vozio kroz metro, nego bi smo mi imali nekoliko kofera, a ko za inat smo pre neki dan isli na plazu u Jakob Ris Park ovde kod nas i zenu je ujela meduza pa joj ceo nadlakat otekao i bas je boli pa bi mi trebao neko da mi pomogne i sa koferima. Ja se evo obavezujem da vratim uslugu, sto predlozi ovde Zverica, cim se mi malo skucimo i snadjemo. Nama nije to za glavu pa vi javite ko i kad moze, pa cemo mi po vama kupovati karte. Hvala jos jednom svima i Bog vas poziveo!

Koliko vidim Chicago ima nekoliko autobuskih stanica. Mislim da bi bilo dobro da kazes na koju dolazis i gdje (u kom smjeru) planiras da ides poslije da se ne javi netko sa sjevera, a ti ides na jug ili obrnuto.

P.S.
Zasto busom? Koliko vidim, putovanje traje skoro 24 sata i mijenjas nekoliko autobusa?

NinoslavaChi
29.07.2015, 17:03
stanisa ajde napisite otprilike kada dolazite i na koju stranu idete