PDA

View Full Version : DV 2016 Formulari: Online DS-260 Immigrant Visa Electronic Application


Stranice : [1] 2

cirapfc
08.05.2015, 00:37
Drugari, jel moze pomoc? Poceo sam popunjavati onaj ds-260, ali mi trazi "Mailing and Permanent Address Information", tj adresu u USA gde planiram da odstanem kada odem tamo... a ja takvu adresu nemam... sta da radim?

IgorMAD
08.05.2015, 01:42
Mislim da mozes da stavis N/A u to polje.
Probaj, ako ne, naci ces vec neku adresu...

SEEUSAIC
08.05.2015, 01:47
Primer DS-260:

http://travel.state.gov/content/dam/visas/DS-260%20Exemplar.pdf

Sa desne strane su uputstva kako se popunjava formular.

Google translator: https://translate.google.com

Postavite pitanja na ovoj temi tek nakon sto ste detaljno procitali uputstva u gornjem primeru i pretrazili Forum u slucaju da je na isto pitanje vec odgovoreno.

Sup.Mod.

voja82
08.05.2015, 06:00
Drugari, jel moze pomoc? Poceo sam popunjavati onaj ds-260, ali mi trazi "Mailing and Permanent Address Information", tj adresu u USA gde planiram da odstanem kada odem tamo... a ja takvu adresu nemam... sta da radim?

Nemoras bas toliko da zuris sa ds260 i vodi racuna ds na sva pitanja das precizne i istinite odgovore, a za to polje mailing and permanent adress ja mislim da moras da upises nesto,ako nemas nikoga tamo upisi adresucnekog motela ili hostela pa kasnije promeni pre odlaska, a i pitanje je da li je uopste dostupan odmah sada taj obrazac online, jer nama izvucenima prosle godine 1.Maja DS260 je bio dostupan tek od 19.Maja.

MilosWorldwide
08.05.2015, 11:01
Dostupan je DS-260 online formular.

Na istom pitanju sam i ja zapeo pa saznao da se adresa može naknadno menjati. Do intervjua će svako znati gde ide.

margos13
08.05.2015, 12:10
Drugari, jel moze pomoc? Poceo sam popunjavati onaj ds-260, ali mi trazi "Mailing and Permanent Address Information", tj adresu u USA gde planiram da odstanem kada odem tamo... a ja takvu adresu nemam... sta da radim?

Moraš pronaći nekoga u USA sa validnom adresom i navesti tu adresu u DS 260 obrascu. Možeš uraditi ono što je i Voja82 napisao vezano za adresu u USA. U svakom slučaju, moraš navesti neku adresu, ali ne moraš ići na tu adresu.

Savetovao bih te isto što i voja82 da ne žuriš odmah sa tim DS 260, i bitnije je da upišeš pravilne i tačne podatke. Ako ti je DS 260 odmah dostupan, ne moraš da ga pošalješ baš danas, možeš ga poslati i za 10-15 dana.

SEEUSAIC
08.05.2015, 16:04
Detaljno i zvanicno uputstvo za izvucene u eDV-2016 mozete pogledati OVDE (http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected.html).

Jos uvek je u toku, ali se ubrzo zavrsava, Q&A u vezi sa eDV-2016 na U.S. DoS: Consular Affairs FACEBOOK (https://www.facebook.com/travelgov/photos/a.260627648148.142086.9229303148/10153440749563149/?type=1&theater) strani.

dmihalj
09.05.2015, 23:12
Da li neko mozda zna do kada bi trebalo da se popuni i "preda" ovaj DS-260? I da li bi trebao da se popuni i za svaku osobu ponaosob, tj jedan za mene, jedan za suprugu i po jedan za svako dete? Hvala.

voja82
09.05.2015, 23:47
Da li neko mozda zna do kada bi trebalo da se popuni i "preda" ovaj DS-260? I da li bi trebao da se popuni i za svaku osobu ponaosob, tj jedan za mene, jedan za suprugu i po jedan za svako dete? Hvala.

Ja mislim da mozes da ga saljes do kraja lutrije tj do septembra naredne godine, ali ti to ne preporucujem, posalji DS260 i narednih mesec-dva, to je sasvim ok.I da, svako ponaosob popunjava ds260.

dmihalj
10.05.2015, 07:13
Hvala voja82. Jos jedno pitanje samo :). Da li mozda znas, posto sam dobio approval za H1, i verovatno cu u USA otici sa H1 (za pocetak). Procitao sam da u slucaju da sam vec u USA, u tom slucaju bih trebao da radim adjustment of status (forma I-485 mislim). E sad mene zanima da li bih ja svakako trebao da popunjavam ovaj DS-260, ili samo da kada vidim na Visa Bulletin-u da je dosao red na mene predam taj I-485, za adjustment of status.
Hvala.

voja82
10.05.2015, 07:26
Hvala voja82. Jos jedno pitanje samo :). Da li mozda znas, posto sam dobio approval za H1, i verovatno cu u USA otici sa H1 (za pocetak). Procitao sam da u slucaju da sam vec u USA, u tom slucaju bih trebao da radim adjustment of status (forma I-485 mislim). E sad mene zanima da li bih ja svakako trebao da popunjavam ovaj DS-260, ili samo da kada vidim na Visa Bulletin-u da je dosao red na mene predam taj I-485, za adjustment of status.
Hvala.

Po nekoj mojoj logici ti moras da popunis ds260, inace neces dobiti poziv za intervju.Ali stvarno ti nebi mogao pomoci oko toga, mozda ti je najbolje da nazoves KCC ili da im posaljes mail, to ti je naksigurnije.Ako ima saljes mail obavezno navedi broj tj. case number pod kojim si izvucen na lutriji.

dmihalj
10.05.2015, 08:19
Hvala na sugestijama, pozvacu KCC za svaki slucaj pa cemo videti sta oni kazu...

Veliki pozdav!

prvoc
10.05.2015, 13:52
Pozdrav svima nov sam ovdje na forumu i zelio bih svima koji su izvuceni da cestitam a da ostalima pozelim vise srece sledeci put na lutriji. Ako moze neko da mi da informaciju da li treba da stavim svoje srednje ime na pocetku aplikacije gdje pise given name, jer sam stavio srednje ime tj.nadimak kada sam aplicirao za lutriju u oktobru prosle godine, a u pasosu mi ne stoji srednje ime. Hvala unaprijed !

IgorMAD
10.05.2015, 15:03
Jel ti to nadimak ili srednje ime? Meni deluje kao nadimak, izvinjavam se ako gresim.

prvoc
10.05.2015, 15:20
to mi je nadimak, i sta napisati za vakcinaciju za potrebnu dokumentaciju po U.S. zakonima, pa ljudi ovo mi se cini sve teze sto ga vise citam, hvala igormad

IgorMAD
10.05.2015, 15:28
Otkud nadimak da stavljas za srednje ime? Nadam se da imas zavrsenu srednju skolu, jer je ona uslov za prolaz intervjua. Izvini, ali ovakve greske i pitanja me stvarno brinu?
Jel si ti uopste izvucen?

prvoc
10.05.2015, 15:30
jesam izvucen ali sam stavio srednje ima na aplikaciji u oktobru beli ali mi to ne pise u pasosu jel samo treba to da izostavim

prvoc
10.05.2015, 15:44
jer na aplikaciji kada udjem u Consular Electronic Application Center – Immigrant/Diversity Visa portal pise da je principal sa BELI a u formularu cu morati da stavim ime i prezime bez nadimka jer mora da se poklapa sa informacijama u pasosu

cirapfc
10.05.2015, 16:09
Ne treba da stavljas nadimak, u Srbiji retko ko ima (ne znam ni da li neko uopste ima) srednje ime... Nadimak je nesto neformalno, kako bih rekao...

Inace, ja sam tek sad video da je admin otvorio novu temu... Snasao sam se adresu, treba jedan drugar da mi javi pa cu polako popunjavati... Kad dodjem do dela za vakcine nazvacu ambasadu, posto vidim da ovde ima razlicitih odgovora, mada to nije ni bitno, ionako se ide na pregled pre intervjua, koliko sam skontao...

Sto se tice zaposlenja, navodi samo one poslove na kojima si bio prijavljen, ovo na crnjaka, sto svi imamo, izostavi... Ja jos nisam stigao do toga, ali stavicu prvo da sam student, a onda cu dodati i konobar....

Sto se tice adrese u Srbiji, da, pita te da li ti je adresa za postu ista kao i stalna adresa stanovanja...

Sad ne znam ni ja puno, ali nemoj paniciti ni zuriti, 95% stvari je objasnjeno na forumu...

IgorMAD
10.05.2015, 17:04
Legendo, taj nadimak ne spominji u ambasadi. Nemoj da ih zbunis sa tim pa da te zauvek obeleze sa "BELI" u nekom dokumentu.
Inace nadimak je NICKNAME, a srednje ime je MIDDLE NAME.
Srednje ima je potpuno nesto drugo i nesto sto se uglavnom ne koristi na nasim prostorima.

I nikakvo other name da stavljas, jedino ako si se udavao pa sad imas novo prezime ili ime.

Mogila
10.05.2015, 20:07
Zdravo,

Jas sum nov na forumot i bi sakal da ve prasam dokolku nekoj so iskustvo znae da odgorovri. Mojata sopruga e izvlecena i ima zavrseno 4 godisno sredno obrazovanie, no jas sum 3 godisno sredno obrazovanie (sss). Dali e vazno samo za nositelot da go ispolnuva uslovot ili i za dvajcata. Ve molam dokolku nekoj ima iskustvo vo vrska so toa prasanje da ni odgovori. Pozdrav

johnywalker
10.05.2015, 20:09
Bitno je da onaj ko je izvucen ispunjava sve uslove. Oni koji idu uz dobitnika ne moraju ispunjavati uslove.

SEEUSAIC
11.05.2015, 05:48
Postovi clana PRVOC u kojima on trazi pomoc u vezi sa svojim licnim podacima su uklonjeni, jer je ocigledno jedini problem sto clan ne razume Engleski jezik. Ukoliko je neko voljan da prevede celu formu, moze je postovati ovde, ili moze otvoriti novu temu. Pitanja u vezi sa nadimkom i licnim imenom su ostavljeni. Ova tema se nadgleda - sve osim informacija o popunjavanju forme bice uklonjeno.

Sup.Mod.

Danica
11.05.2015, 12:16
Muz je civilno sluzio vojsku (u Toplani u NS-u). Da li se ovo racuna tj. treba li navesti to u DS-260?

I drugo pitanje:
Da li je zgodno/prakticno/pametno da najpre prikupimo sva potrebna dokumenta (koja su nam u razlicitim gradovima u Srbiji; a mi smo trenutno u NS-u) pa da onda popunjavamo DS-260?

Postoji li neki rok do kad je najbolje (iz prakticnih razloga, da se ceo proces ne odugovlaci) poslati popunjen DS-260?
Izvuceni smo pod malim brojem (00002xxx).

johnywalker
11.05.2015, 12:27
ako je imao vezu sa vojskom onda to mora navesti.
Pošto vam je broj veoma nizak, vaš intervju bi trebao biti već u Oktobru, što znači da trebate ds260 da popunite što prije. Nakon što se popuni formular i pošalje u kcc, onda oni vrše sigurnosne provjere i to traje oko 4-5 mjeseci. Znači ako budete previše dugo čekali može se desiti da vaš formular ne bude obrađen do oktobra pa da vam intervju bude kasnije nekada tj. kada oni završe.

vi možete početi popunjavati formular i ona pitanja na koja znate odgovore. Poslije se uvijek možete vratiti i dopuniti preostala pitanja. sve dok ne pošaljete u kcc nije problem mijenjati unos. kada pošaljete formular u kcc, onda ukoliko želite izmjeniti nešto, morate prvo njima javiti da vam otključaju formular pa tek onda možete vršiti izmjene.

Danica
11.05.2015, 12:36
ako je imao vezu sa vojskom onda to mora navesti.
Pošto vam je broj veoma nizak, vaš intervju bi trebao biti već u Oktobru, što znači da trebate ds260 da popunite što prije. Nakon što se popuni formular i pošalje u kcc, onda oni vrše sigurnosne provjere i to traje oko 4-5 mjeseci. Znači ako budete previše dugo čekali može se desiti da vaš formular ne bude obrađen do oktobra pa da vam intervju bude kasnije nekada tj. kada oni završe.

vi možete početi popunjavati formular i ona pitanja na koja znate odgovore. Poslije se uvijek možete vratiti i dopuniti preostala pitanja. sve dok ne pošaljete u kcc nije problem mijenjati unos. kada pošaljete formular u kcc, onda ukoliko želite izmjeniti nešto, morate prvo njima javiti da vam otključaju formular pa tek onda možete vršiti izmjene.

hvala puno.

evo sad sam pocela da proucavam Sample DV-260 i vidim da je potrebno da se najpre prikupe dokumenta pa se onda popunjava obrazac. izvinjavam se moderatorima na suvisnom pitanju u vezi toga!

Mrs.Ryan
11.05.2015, 15:08
Da li neko zna da li adrese u pasosima moraju biti iste? Pasosi su nam vazeci, sve je ok, samo smo bili prijavljeni na razlicitim adresama kad smo ih pravili, a deca bi sada pravila pasose pa bi oni bili prijavljeni na trecoj adresi...
I da li se DS-260 popunjava za sve clanove?
I nama je mali broj 1xxx pa se bojimo da necemo sve stici...

johnywalker
11.05.2015, 15:10
ne moraju biti iste adrese. te adrese gdje ste prije bili prijavljeni svakako ćete morati navesti kada budete popunjavali ds260 formular.

moraš popuniti ds260 za sve članove porodice.

Mrs.Ryan
11.05.2015, 15:23
Hvala puno.
Trazila sam da vidim koji je rok za popunjavanje formulara, a sada vidim ste pisali da rok nije odredjen.
Brinulo me je sto su na fb napisali (kao odgovor na to pitanje) da se formular popuni "as soon as possible".
Nadam se da ovo za adresu nece biti problem, jer se samo po licnoj karti vidi da smo tu gde zaista jesmo, a lk se nigde ne prikazuje...

Danica
11.05.2015, 23:42
Da li neko ima primer Garantnog pisma koje osoba-afidavit treba da mi posalje mailom? (Da li postoji neka specificna forma za to pismo?)

Danica
12.05.2015, 00:44
Znam da je mozda rano za ovakva razmatranja i da mi gornje pitanje nije direktno povezno sa DS-260, ali pitam da bih znala sta da kazem osobi od koje cu traziti adresu za upis Permanent Address u DS-260.

Pronasla sam na forumu medju satrim postovima link do ovog obrasca za to pismo
http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-134.pdf

Zna li neko da li je to i dalje validno, tj da li Afidavit-osoba to treba da potpise?

johnywalker
12.05.2015, 00:51
Ne treba ti to pismo. Ne traze ti to u ambasadi. Treba ti samo adresa da mozes navesti u formularu, na koju bi stigla kartica. Tu adresu poslije mozes uvijek promijeniti, cak i kada stignes u sad, na aerodromu kazes policajcu da stavi neku drugi adresu, ako je u medjuvremwnu nadjes.

Danica
12.05.2015, 01:03
Ne treba ti to pismo. Ne traze ti to u ambasadi. Treba ti samo adresa da mozes navesti u formularu, na koju bi stigla kartica. Tu adresu poslije mozes uvijek promijeniti, cak i kada stignes u sad, na aerodromu kazes policajcu da stavi neku drugi adresu, ako je u medjuvremwnu nadjes.

Johny, hvala!!!
Taman sam se bila uplasila - ovaj afidavit sponsorship formular/pismo deluje bas opako, tj. sponzor bi morao preuzeti na sebe teske legalne obligacije.

Kuguar
12.05.2015, 08:05
Znam da je mozda rano za ovakva razmatranja i da mi gornje pitanje nije direktno povezno sa DS-260, ali pitam da bih znala sta da kazem osobi od koje cu traziti adresu za upis Permanent Address u DS-260.

Pronasla sam na forumu medju satrim postovima link do ovog obrasca za to pismo
http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-134.pdf

Zna li neko da li je to i dalje validno, tj da li Afidavit-osoba to treba da potpise?

To je obrazac pozivnog pisma, tj kako ga ovde zovemo garantno pismo. To je moja majka imala 2004 kad je isla na razgovor za turističku vizu. 2014 kada sam ja isao, nisu mi tražili, doduše nisam ni imao :-)
Očigledno su se neka pravila promenila - definitivno ti niko neće tražiti ovo...

jelalela31
12.05.2015, 13:56
Pozdrav svima! Kad se popuni ovaj obrazac DS-260 koji je sljedeci korak? Ako sam dobro razumjela, treba odstampati zadnju stranicu i sta onda? Sta je sve potrebno slati u kcc? I takodje mi nije jasno sta treba raditi sa I-134. Izvinjavam se ako je o ovome vec pisano ali nemam vremena sve iscitavati po forumu.

Magelan
12.05.2015, 15:36
Postovani novi clanovi,

Forum zelenalutrija.com je produkt visegodisnjeg rada i truda velikog broja clanova koji su izdvojili sate i sate vremena ne bi li novim clanovima sve informacije bile dostupne na jednom mestu. Stoga imajte u vidu da je potrebno izdvojiti vreme da se Vama potrebne informacije pronadju na ovom forumu.

To sto neki od Vas nemaju vremena, mogu samo da kazem da mi je zao zbog toga i da ce postovi ovog tipa biti brisani, a instant informacije mozete potraziti na nekom drugom mestu.

Moderator

maki90
12.05.2015, 17:22
Tako je Magelan, zavedi malo reda.

Al su ovi novi clanovi teski, samo postave pitanje i ocekuju odgovor jer nemaju vremena da citaju, da se spremaju za novi zivot. Sve zele servirano. Budite zahvalni da uopste postoji ovakav forum... grrrrr al me nerviraaa

vvladimirr
13.05.2015, 16:27
Par pitanja koja ili nisam nasao ili ih nije bilo dosada (izvinjavam se ako gresim)

Da li se bilo sta salje u Kentaki fizicki sada kad nema vise prva koverta, druga koverta ili je online DS-260 JEDINA stvar koju popunjavamo i saljemo?

Broj mi je slican kao maki90 (samo 2016 godina), jel bi tebalo da ocekujem i slican timeline sto se tice poziva na razgovor i ostalog?

Pitanje u vezi pasosa; moja supruga ima pasos sa starom adresom i devojackim prezimenom, ali se na lutriju prijavila sa novim (mojim) prezimenom. Na pocetku DS-260 se kaze da se polja MORAJU poklapati sa podacima sa pasosa. Sta raditi, sta napisati? Meni se cini da je najbollje da menja pasos mada ce to odloziti slanje DS-a nekih mesec dana. Jel bi to mogao biti problem?

Hvala

Tikica
13.05.2015, 18:46
Da li se bilo sta salje u Kentaki fizicki sada kad nema vise prva koverta, druga koverta ili je online DS-260 JEDINA stvar koju popunjavamo i saljemo?

Ništa se fizički ne šalje više u KCC, sve ide online. Dakle popunis DS-260 i to je to.

Broj mi je slican kao maki90 (samo 2016 godina), jel bi tebalo da ocekujem i slican timeline sto se tice poziva na razgovor i ostalog?
Tako je. Naravno to je okvirni period mart/april, dinamika svake godine se blago razlikuje. Možeš takođe da pogledaš stare Visa Bulletin-e. Ja sam tu negde takođe okvirno mart 2016.:==D:

Pitanje u vezi pasosa; moja supruga ima pasos sa starom adresom i devojackim prezimenom, ali se na lutriju prijavila sa novim (mojim) prezimenom. Na pocetku DS-260 se kaze da se polja MORAJU poklapati sa podacima sa pasosa. Sta raditi, sta napisati? Meni se cini da je najbollje da menja pasos mada ce to odloziti slanje DS-a nekih mesec dana. Jel bi to mogao biti problem?

Moje lično mišljenje je da je najbolje da lepo izvadi novi pasoš pre slanja DS-260. Rok za slanje ionako ne postoji, i mislim da nikakav problem ne pravi slanje DS-260 u junu. Ovde na forumu ljudi uglavnom savetuju da je uvek bolje završiti sve pre slanja, nego naknadno otključavati obrazac (mada i samo otključavanje koliko vidim nije problem). Uglavnom, kako god da odlučite, važno je da sve završite pre intervjua!

Danica
13.05.2015, 18:50
Kada na stranici sa pitanjem PRESENT WORK izaberem "Not empoloyed" za Primary Occupation, otvara se prozorce "Explain".
Da li u ovom prozorcetu mogu da navedem da radim kao freelance-er?

Zoja
13.05.2015, 19:23
1. i mene zanima deo sa zaposlenjem a da nisam prijavljana i da naravno, to nemam navedeno u r. knjizici. Ako poslednjih par godina radim kao freelance konsultant za jednu firmu, da li to i kako navodim u formularu?

2. sledeca stvar su adrese na kojima sam zivela posle 16. godine, bilo ih je vise i ne secam se svake tacno, niti tacnog perioda, sem toga nisam bila prijavljena na svakoj adresi, ako ste bili slican slucaj kao ja, sta ste tu unosili? Trenutno takodje zivim kao podstanar i nisam ni na ovoj adresi prijavljena..

Danica
13.05.2015, 20:01
2. sledeca stvar su adrese na kojima sam zivela posle 16. godine, bilo ih je vise i ne secam se svake tacno, niti tacnog perioda, sem toga nisam bila prijavljena na svakoj adresi, ako ste bili slican slucaj kao ja, sta ste tu unosili? Trenutno takodje zivim kao podstanar i nisam ni na ovoj adresi prijavljena..

adrese: vidi u MUP-u tacno na kojim si adresama sve bila prijavljena i izlistaj samo njih u formularu (vremenski od najskorije do najdavnije), sa terminima od kad do kad.
one gde nisi bila prijavljena ne pominji.

Tikica
13.05.2015, 22:00
Ja takođe imam nedoumicu u vezi zaposlenja, pa bi molila nekog iz ranijih godina sa sličnim iskustvom da pomogne.

Zvanično sam nezaposlena (na zavodu za nezaposlene), ali poslednjih meseci radim pod autorskim ugovorom. Plaćanje mi međutim ide preko neke agencije.
Da li ovo treba upisivati, obzirom da u Srbiji ima mnogo ljudi koji godinama na ovaj način žive, a za određene oblasti je ovo potpuno uobičajeno (u pitanju su mediji)? Mislim ovo je ipak iskustvo.

Dakle praktično sam nezaposlena ali radim i nema pojma šta da upišem :nene:
Ako ne upišem, bojim se ispašće kao da nešto krijem...a sa druge strane na zavodu sam i kad budu vršili proveru videće status nezaposleni?!

Pre ovoga imam 5 god radnog iskustva u svojoj struci koja uopšte nije vezana za medije ( i u njoj ću najverovatnije i tražiti posao u USA).

Zoja
13.05.2015, 22:29
@Danica hvala ti na odgovoru, i meni to deluje kao najlogicnije i tako cu i uraditi verovatno. E sad posto zivim sa momkom vec gotovo dve godine i planiramo da se uzmemo pre intervjua, ne bih da tu bude nekih problema.. Veselo bas, puna sam nedoumica, valjda cu uskoro popuniti taj famozni formular :D

cirapfc
14.05.2015, 03:02
Drugari, treba mi opet mala pomoc... U delu vezanom za skolovanje... Naime pre toga, na delu gde se pita za moje zanimanje stavio sam prvo student i naziv skole koje pohadjam + sam naveo trenutni posao konobara (prijavljen sam). E sad dela sto se tice skolovanja, jel tu treba da se upisu samo informacije o srednjoj skoli, ili moram da navedem i fax koji sad pohadjam i fax na kojem sam bio pre nego sto sam se prebacio na ovaj sada? mada sam sadasnji vec naveo u delu oko posla...

jelalela31
14.05.2015, 09:28
Ja se,kao novi clan,stvarno izvinjavam na postavljenom pitanju. Pokusajte da nas shvatite da zelimo sto prije,sto vise toga da saznamo pa smo "malo" nestrpljivi. Ipak,svim novim clanovima preporucujem da nekako nadju vremena i da na forumu pronadju i procitaju DS-260-dv-2015 i tu ce naci sve potrebne informacije oko formulara i ostalog jer sve nas manje ili vise muce iste nedoumice. Svima zelim puno srece predstojecem periodu!

johnywalker
14.05.2015, 09:53
Ovdje evo imas ds260 na "nasem" jeziku pa ti moze biti od koristi kada budes popunjavala formular.

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1580

jelalela31
14.05.2015, 15:19
Hvala za ulozeni trud! :bravo: U toku je detaljna i studiozna analiza svih pitanja i eventualnih odgovora :-_-;:

DILM
15.05.2015, 21:44
Zdravo svima :)
Eve eden dobitnik od Makedonija, 22xxx broj, sreka ni donese novorodeniov sin :)
Ke go prelistam forumov I ke gi proucam site nasoki, no imam edno specificno prashanje:
Dali imalo do sega izvleceni koi NE BILE VAKCINIRANI, i kako toa go sredile? Ednoto dete e delumno, a drugoto voopshto ne e vakcinirano. Kolkavi se shansite da pomineme?

Vi blagodaram odnapred i vi ja posakuvam na site celata sreka na svetov vo ostvaruvanje na vashite sonishta!
Se najdobro :1081:

Danica
15.05.2015, 21:56
Zdravo svima :)
Eve eden dobitnik od Makedonija, 22xxx broj, sreka ni donese novorodeniov sin :)
Ke go prelistam forumov I ke gi proucam site nasoki, no imam edno specificno prashanje:
Dali imalo do sega izvleceni koi NE BILE VAKCINIRANI, i kako toa go sredile? Ednoto dete e delumno, a drugoto voopshto ne e vakcinirano. Kolkavi se shansite da pomineme?

Vi blagodaram odnapred i vi ja posakuvam na site celata sreka na svetov vo ostvaruvanje na vashite sonishta!
Se najdobro :1081:

Pozdrav DILM,
mislim da što se tiče vakcinacije ako neko nije odradio neku od neophodnih vakcina, na lekarskom pregledu pre razgovora u ambasadi se dobije uput za tu vakcinaciju i to mora da se odradi. (e, sad, da li i koliko to usporava ceo proces tj. da li se razgovor u ambasadi odlaže dok se vakcinacija ne obavi, u vezi toga nisam sigurna).

ALI: budući da ovo pitanje nema veze sa samim obrascem DS-260, predlažem da sačekaš kad dođe na red pripremanje za intervju, pa da onda otvoriš temu sa pitanjem. U međuvremenu, možeš se javiti telefonom ambasadi i njih konkretno pitati u vezi toga, ili prosto telefonirati ovlašćenoj lekarskoj službi kod koje se radi pregled pred razgovor.

DILM
15.05.2015, 22:30
ALI: budući da ovo pitanje nema veze sa samim obrascem DS-260, predlažem da sačekaš kad dođe na red pripremanje za intervju, pa da onda otvoriš temu sa pitanjem. U međuvremenu, možeš se javiti telefonom ambasadi i njih konkretno pitati u vezi toga, ili prosto telefonirati ovlašćenoj lekarskoj službi kod koje se radi pregled pred razgovor.

Oh, ima veze....ima prasanje neli, Dali mozeme da dokazeme deka e ispolneta vakcinacijata soglasno US zakonite. Soprugot vnese Ne (za sebe) I mu pobara objasnuvanje zosto Ne. Aj za nas OK, nemame kartoni za dokaz, reformi 300 chuda, mnogu godini se vo prasanje, se izgubile vo sistemot, ama shto da pravam za decata, koi NAMERNO odbivme da gi vakcinirame?
Jas ne sakam da primat vakcini....

Sale2322
15.05.2015, 23:14
Popunili smo ds-260 obrazac. Sta sada?............................................. ..................................................

pozdrav

Sad samo cekate... Prvi pozivi za intervju ce biti negde u avgustu za oktobar, a sve zavisi koji ste redni broj (Case Number).

Na ovom linku pratite do kog broja se stiglo za koji mesec, trenutno su podaci za DV-2015, ali pocnite da pratite od avgusta. Srecno

http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin.html

Danica
21.05.2015, 18:31
ljudi, pomoć: šta pišem u polje:
"degree, diploma or certificate received"
- diplomirala sam filozofiju, na diplomi mi piše "Profesor logike i filozofije";

da li je to BA in Philosophy? ili treba da napišem jednostavno "university diploma"?

johnywalker
21.05.2015, 19:55
BA in philosophy ce biti sasvim dovoljno da upises.

Danica
21.05.2015, 21:02
BA in philosophy ce biti sasvim dovoljno da upises.

gotovo, upisala "university degree", moj formular popunjen i poslat. sad popunjavamo muzev.

studirala sam po starom programu, pa nisam bila sigurna da li bi BA bilo zapravo ispravno napisati, a "university diploma" je delovalo kao resenje sa kojim ima najmanje moguscnosti za gresku.

johnywalker
21.05.2015, 21:11
ok, nije strašno i ništa toliko bitno. Ono najvažnije u svemu tome jeste da ti imaš diplomu sa fakulteta a kjoi je degree, to i oni u ambasadi mogu da isprave bez problema.

Danica
21.05.2015, 21:15
Johny, hajd kad si tu da pitam i ovo:
muz je sluzio vojsku civilno. da li pise to u svoj primerak DS-260 i na koji nacin to navesti tacno, ako da?

johnywalker
21.05.2015, 21:27
pa ako je "služio" vojsku civilno onda nije ustvari bio u vojsci i nosio pušku tj. imao vojnu obuku, ili? ako je tako, onda se ne može reći da je služio vojsku. Međutim, ukoliko želiš biti 100% sigurna možeš poslati e-mail ambasadi u svojoj zemlji pa će ti oni dati tačan odgovor na tvoje pitanje.

nidal
23.05.2015, 15:00
Ako neko može da pomogne oko sledećeg:
1.Kod pitanja prethodno obrazovanje, krećemo od srednje škole pa nadalje. Osnovna nije potrebna? Toliko pazim da negde nešto ne popunim pogrešno da više ne znam ni osnovne stvari.
2. Moj muz je isao na 3 faksa, zavrsio poslednji, da li da navodim sve , bilo je davno ne seća se prva dva-datume od kad do kad.
3. U delu služenja vojske, on je osposobljen za strelca, prevela sam shooter- jel to ok?
4. Šta ste napisali čime planirate tamo da se bavite, ja sam po zanimanju nastavnik.

johnywalker
23.05.2015, 15:43
1.Kod pitanja prethodno obrazovanje, krećemo od srednje škole pa nadalje. Osnovna nije potrebna?

Možeš krenuti od srednje škole pa nabrojiš sve obrazovne ustanove koje si pohađala. Osnovnu školu ne navodiš.

2. Moj muz je isao na 3 faksa, zavrsio poslednji, da li da navodim sve , bilo je davno ne seća se prva dva-datume od kad do kad.

Oni traže da navedeš SVE obrazovne ustanove koje si pohađala, od srednje pa nadalje. Trebao bi znači navesti i ta druga dva koja je pohađao bez obzira što nije završio. kao datum možeš staviti orjentaciono septembar i godinu, jer najčešće tada i počinje školska/akademska godina. Ne mora biti datum tačan u dan.

3. U delu služenja vojske, on je osposobljen za strelca, prevela sam shooter- jel to ok?

Možeš staviti i "infantry" jer strijelac spada u grupu pješadije.

4. Šta ste napisali čime planirate tamo da se bavite, ja sam po zanimanju nastavnik.

Imaš tamo ponuđene opcije pa odabereš jednu koja najbolje odgovara zanimanju, ali to i nije toliko bitno šta ćeš odabrati.

nidal
23.05.2015, 16:04
hvala johywalker, šta staviti pod sledećim:
Branch:
Rank:
Military Speciality

johnywalker
23.05.2015, 16:12
hvala johywalker, šta staviti pod sledećim:
Branch:
Rank:
Military Speciality

Branch: Army
Rank: ne znam koji je čin imao, moraš vidjeti sa njim pa onda pogledaj šta bi to bilo na engelskom jeziku
Military Speciality: ja bih stavio infantry

nidal
23.05.2015, 16:24
Branch: Army
Rank: ne znam koji je čin imao, moraš vidjeti sa njim pa onda pogledaj šta bi to bilo na engelskom jeziku
Military Speciality: ja bih stavio infantry


Hvala johnywalker :)

Danica
23.05.2015, 20:15
e sad ste me žestoko uznemirili sa ovom informacijom o tome da treba navesti sve škole koje su pohađane, ne smo ono što je završeno. moj muž je upisao samo ono što je završio, ostalo nismo pominjali. :smrc:

a kad se navodi to što je pohađano a nezavršeno, šta se stavlja u polje o stečenom nivou/diplomi?

johnywalker
23.05.2015, 20:20
ako nije zavrsio skolu koju je pohadjao, onda stavis NO DEGREE u to polje

Danica
23.05.2015, 20:25
ako nije zavrsio skolu koju je pohadjao, onda stavis NO DEGREE u to polje

moraćemo da otključamo onda.

ako neko ima savet-uput bilo kakav od značaja u vezi procesa otključavanja poslatog DS-260, neka piše

johnywalker
23.05.2015, 20:30
zato je bitno svaku riječ pažljivo pročitati. Tamo fino piše: "provide the following information on ALL educational institutions at a secondary level or above you have attended." Znači traže informacije svih obrazovnih ustanova koje su pohađane ne samo onih koje su i završene. Isti slučaj je i sa pitanjem o osuđivanju. Ne pitaju da li ti stoji presuda u uvjerenju o nekažnjavanju nego da li si IKADA osuđivan. Jer, moguće da je neko i bio osuđivan ali mu to sada ne stoji u uvjerenju o nekažnjavanju jer se godinama to briše, ali oni to ne pitaju nego da li si ikada osuđivan. Bitna razlika.

Vezano za otključavanje: pošalješ samo email u KCC, navedeš svoje puno ime i prezime, datum rođenja i case number i zamoliš da ti otključaju ds 260 form kako bi mogla uraditi neke ispravke. Jedna rečenica.

Danica
23.05.2015, 20:37
Vezano za otključavanje: pošalješ samo email u KCC, navedeš svoje puno ime i prezime, datum rođenja i case number i zamoliš da ti otključaju ds 260 form kako bi mogla uraditi neke ispravke. Jedna rečenica.

thank you!!!!

da, lepo piše "attended"....a ja sam se iz nekog razloga istripovala da treba samo završene škole....

znaš li možda koliko otprilike vremena prođe od kad im se pošalje taj mail za otključavanje pa dok oni odgovore na taj mail/otključaju?

johnywalker
23.05.2015, 20:42
par dana. Oni kažu treba im 24 radna sata da ti odgovore što bi bilo 3 dana.

ofcaparkingdom
25.05.2015, 20:42
Pomoc mala,
Danima pokusavam da ispunim DS-260 ,ali nemoze.Jeli se nekome jos desavalo ,imali neki rok do kada se salje ,strah me je da ne zakasnim.

mariomariomario
25.05.2015, 22:40
ako nije zavrsio skolu koju je pohadjao, onda stavis NO DEGREE u to polje

izvini ja imam jedno pitanje na NO DEGREE.
isao sam u rodnom gradu u dve srednje,muzicka i tehnicka, onda sam u BG-nastavio samo jednu od te dve, muzicku.
prilikom popunjavanja DS-260 za ovu srednju iz BG-a, muzicku, sam u polje Degree or Diploma: stavio HIGH SCHOOL DIPLOMA RECEIVED, GUITAR PLAYER jer sam tu diplomu dobio
za muzicku i tehnicku iz rodnog grada sam stavio CERTIFICATE RECEIVED obzirom da imam njihova svedocanstva ali ne i diplomu, pa reko svedocanstvo je neka vrsta certificate.

Obzirom da je DS-260 poslat 19. maja 2015 pitanje je da li da pisem KKC-u da mi otkljucaju DS-260 da ovo gde sam stavio certificate prepravim u NO DEGREE ili je ok da ostane ovako kako sam napisao pa ce u ambasadi oni to da preprave?

BTW CN mi je nizak EU2016 (samo 4 cifre) :papa:

Stromae
26.05.2015, 20:41
Zdravo svima, eto lepe srece izvuceni smo... sad jedno pitanje, ako je ime za prijavu bilo Djordje, a u pasosu stoji Dorde jer nema srpskog alfabeta, da li treba sada da promenim prijavu u Dorde i da li mislite da to pravi problem...

Ono sto me jos interesuje, i izvinjavam se ako ponavljam ovo ali stvarno nisam pronasao, ja radim i imam preko 15god. iskustva + zavrsenu srednju skolu. Svakako zelim da apliciram preko diplome srednje skole, e sad...

da li na prvom odeljku u DS260 gde stoji Present Work/Education/Training Information popunjavam - NOTE: Provide the following information concerning your current employment or education - popunjavam posao i samo posao, pa onda onda u previous unosim skole koje sam zavrsio, ili i na ovom prvom treba da unesem i skolu... Bojim se da ne pogresim, a ovo mi je naravno kao i svima jako bitno.

Hvala svima unapred.

Danica
26.05.2015, 21:47
da li na prvom odeljku u DS260 gde stoji Present Work/Education/Training Information popunjavam - NOTE: Provide the following information concerning your current employment or education - popunjavam posao i samo posao, pa onda onda u previous unosim skole koje sam zavrsio, ili i na ovom prvom treba da unesem i skolu... Bojim se da ne pogresim, a ovo mi je naravno kao i svima jako bitno.

Hvala svima unapred.

kako otvoriš novi "odsek" apliacije/formulara (levo od teksta imaš izlistano po tačkama u kom si odseku formulara trenutno), pročitaj pažljvo naslov/podnaslov koji kaže na šta se ta pitanja tu odnose.

poslovi se listaju prvo, jedan za drugim u vremenskom nizu od najskorijeg do najdavnijeg (samo ono što ti je ubeleženo u radnu knjižicu).

kad se upiše to o poslovima, ide listanje obrazovnih institucija pohađanih.

dakle, gde pitaju za Work (employment), tu pišeš o poslovima, gde pitaju za Education, tu o školama.

Stromae
26.05.2015, 22:02
Hvala Danice. Procitah, ali je toliko ljudi komentarisalo to, da vise nisam bio siguran. Svakako uneh ispravno sada. E sada nikako ne pronalazim svoj posao na onetonline, a posao je administratorski upisacu i da je potrebno 2 god. pripreme jer generalno jeste pa cu nesto vec smisliti i nadam se pronaci na sajtu. Svakako moram jedan uslov ispuniti, a to je skola, pa se nadam da nece biti problem ako ne nadjem slicnu poziciju na sajtu.

Zokica76
26.05.2015, 22:59
Da li neko zna sta da upisem pod pitanjem da li sam sluzio vojsku?
Naime,sluzio sam civilno u Klinickom centru,i imam knjizicu za civilno sluzenje vojske. Da li je u obrascu samo opcija da-ne ili mogu da dodam civilno sluzenje?

GreenM
26.05.2015, 23:10
Oh, ima veze....ima prasanje neli, Dali mozeme da dokazeme deka e ispolneta vakcinacijata soglasno US zakonite. Soprugot vnese Ne (za sebe) I mu pobara objasnuvanje zosto Ne. Aj za nas OK, nemame kartoni za dokaz, reformi 300 chuda, mnogu godini se vo prasanje, se izgubile vo sistemot, ama shto da pravam za decata, koi NAMERNO odbivme da gi vakcinirame?
Jas ne sakam da primat vakcini....

Jedan od uslova da se prođe medical je da se prime sve vakcine sukladne sa zakonom USA, a koje niste već primili. Moje mišljenje je da, ukoliko zaista želite da se preselite u USA, nemate taj luksuz da odbijete da vakcinišete djecu. Razmatra se da čak i Amerikancima zabrane da odlučuju da li će ili ne vakcinisati djecu, a kamoli nama strancima koji pokušavamo da se uselimo u njihovu zemlju...

Danica
27.05.2015, 00:32
Da li neko zna sta da upisem pod pitanjem da li sam sluzio vojsku?
Naime,sluzio sam civilno u Klinickom centru,i imam knjizicu za civilno sluzenje vojske. Da li je u obrascu samo opcija da-ne ili mogu da dodam civilno sluzenje?

Zokice, mi smo zbog nedoumice oko ovoga odlučili da na kraju pozovemo KCC i lepo ih pitamo (zato što je bilo raznih odgovora i uputa - neki kažu ne pisati ništa, neki kažu pisati da je civilno služeno); oni su rekli: navedite to, da je služeno civilno.

Kuguar
27.05.2015, 06:26
Zdravo svima, eto lepe srece izvuceni smo... sad jedno pitanje, ako je ime za prijavu bilo Djordje, a u pasosu stoji Dorde jer nema srpskog alfabeta, da li treba sada da promenim prijavu u Dorde i da li mislite da to pravi problem....

Što se tiče ovoga, neću da ti pričam ništa za DS-260, ali ću ti reći primer mog kuma.

Pasoš sa viziranom turističkom vizom, prezime DJORDJEVIC, mu je istekao, viza naravno nije, mislim da čak važi još 5-7 godina.
Dobio je novi pasoš sa prezimenom ĐORĐEVIĆ... Na žalost, pošto se prezime ne poklapa u vizi i pasošu, morao je da vadi novu vizu (na kojoj piše DORDEVIC)....

Napominjem, ovo je slučaj za vizu bio, a najbolje da zoveš ambasadu i pitaš, da bi bio 100% siguran...

jelalela31
27.05.2015, 10:41
Moj suprug je civilno sluzio vojsku,ima cin razvodnika i ne znam sta da upisem u polja Branch, Rank i Military specialty? Citajuci,vidim da je potrebno navesti. U prevodu razvodnik je Distributor :blink:

Tomislav1970
27.05.2015, 13:10
Moj suprug je civilno sluzio vojsku,ima cin razvodnika i ne znam sta da upisem u polja Branch, Rank i Military specialty? Citajuci,vidim da je potrebno navesti. U prevodu razvodnik je Distributor :blink:

Vojni cinovi se ne prevode bukvalno.
Ovdje imas vojne cinove i prevod na engleski.

http://en.wikipedia.org/wiki/Military_ranks_of_Serbia

Razvodnik, kao cin, se prevodi na engleski kao Lance Corporal

nenaLA
28.05.2015, 21:37
Pozdrav svima! Ja sam izvucena na Dv2016,...Jos uvijek nisam popunila DS260,..Da li mi neko moze odgovoriti,da li u sklopu mog formurala dolaze i odgovori za supruga ili treba popuniti jedan za mene jedan za njega? Unaprijed hvala :)

Danica
28.05.2015, 22:11
Pozdrav svima! Ja sam izvucena na Dv2016,...Jos uvijek nisam popunila DS260,..Da li mi neko moze odgovoriti,da li u sklopu mog formurala dolaze i odgovori za supruga ili treba popuniti jedan za mene jedan za njega? Unaprijed hvala :)

Nena, ako vas je dvoje, kad uđeš u formular, biće ti izlistana dva, jedan za tebe (Principal applicant) jedan za supruga (Accompany), popunjavaju se oba - svako svoj.

joca zvoca
30.05.2015, 09:47
Pozdrav svima! Pocela sam sa popunjavanjem DS-260, uglavnim ide bez poteskoca, ali imam par nedoumica. 1. kod popunjavanja poslova koje sam radila u zadnjih 10 godina...radim u skoli, ali jedan duzi period sam radila na odredjeno i u jednoj te istoj skoli sam vise puta pocinjala i prekidala radni odnos(svaki raspust). interesuje me da li treba da upisem svaki zasnovani radni odnos (kao u radnoj knjizici), pa makar se i ime institucije ponavljalo vise puta ili da ne komplikujem i samo okvirno napisem period proveden u nekoj skoli. Samo da napomenem da sam u zadnjih 10 godina promjenila 5 skolskih ustanova i puno ugovora, malo konfuzno izgleda kada to sve stavim u formular. :blink:

joca zvoca
30.05.2015, 09:58
Jos jedno pitanjce me muci. Kada sam popunjavala aplikaciju, kod pitanja, highest level of education navela sam University Degree. Sad mi se u formularu trazi da napisem koji fax, ali ja imam 2 diplome, da li navodim obe ili samo onu posljednju. Unaprijed se zahvaljujem svakome ko nadje vremena da mi ovo pojasni. Samo da popunim kako treba ovaj DS-260, pa cemo se druziti kao ljudi!:grin:

Danica
30.05.2015, 12:31
Pozdrav svima! Pocela sam sa popunjavanjem DS-260, uglavnim ide bez poteskoca, ali imam par nedoumica. 1. kod popunjavanja poslova koje sam radila u zadnjih 10 godina...radim u skoli, ali jedan duzi period sam radila na odredjeno i u jednoj te istoj skoli sam vise puta pocinjala i prekidala radni odnos(svaki raspust). interesuje me da li treba da upisem svaki zasnovani radni odnos (kao u radnoj knjizici), pa makar se i ime institucije ponavljalo vise puta ili da ne komplikujem i samo okvirno napisem period proveden u nekoj skoli. Samo da napomenem da sam u zadnjih 10 godina promjenila 5 skolskih ustanova i puno ugovora, malo konfuzno izgleda kada to sve stavim u formular. :blink:

Mi smo za takvu situaciju - više ugovora u kontinuitetu na određeno u jednoj te istoj firmi - stavili samo datum pocetka i datum kraja vremenski u toj formi, dakle kao jednu celinu to naveli.

Danica
30.05.2015, 12:33
Jos jedno pitanjce me muci. Kada sam popunjavala aplikaciju, kod pitanja, highest level of education navela sam University Degree. Sad mi se u formularu trazi da napisem koji fax, ali ja imam 2 diplome, da li navodim obe ili samo onu posljednju. Unaprijed se zahvaljujem svakome ko nadje vremena da mi ovo pojasni. Samo da popunim kako treba ovaj DS-260, pa cemo se druziti kao ljudi!:grin:

Svaku obrazovnu instituiciju i diplomu navesti zasebno.

markoss
02.06.2015, 19:25
ja sam stavio kod odabira obrazovanja OTHER i napisao BACHELOR tree years after high school, jel ce to biti ok?
nisam hteo da stavim VOCATIONAL pa sam upisao ovo.

markoni
02.06.2015, 21:27
Kod pitanja "Highest level of Education Completed"

Ja imam situaciju da sam zavrsio visoku skolu strukovnih studija (po novom Bolonjskom sistemu, u toj zgradi je bila nekadasnja visa skola, sada je visoka skola).

Prvo sam zavrsio trogodisnje studije (tzv. osnovne strukovne studije), dobijena diploma prvog stepena visokog obrazovanja, 180 bodova...

Zatim jos jednu godinu na istoj toj obrazovnoj ustanovi 60 ESPB (tzv "specijalisticke strukovne studije"), dobijena diploma drugog stepena visokog obrazovanja, 60 bodova...

Najvisi stepen obrazovanja u mom slucaju jesu "specijalisticke strukovne studije" drugog stepena visokog obrazovanja... tj. 3g.+1g.=4g. u zbiru...

Mene na poslu zavode kao "diplomirani" jer se nasa nova zvanja, uskladjuju prema starom zakonu... a obzirom da je u zbiru 4g., to se tretira kao dipl. kod nas...

da li neko zna sta bih u mom slucaju ja trebao da odaberem od ponudjenih sledecih odgovora prilikom popunjavanja DS-260:

high school, no degree,
high school diploma,
vocational school,
university no degree,
university degree,
advanced degree,
other (ako se odabere other, treba upisati objasnjenje)

MaryJane12
03.06.2015, 11:41
Zdravo svima! :)
Tek sam sad otkrila ovaj sajt, tako da sam presrecna sto imam kome da se obratim.
E sad ovako, saznala sam 8 maja da sam izvucena, i odmah sam popunila ds-260. Koliko sam ja shvatila njihova uputstva uputstva, valjda samo to treba.. sad samo da cekam neki mail u kojem ce mi javiti kad pocinju intervjui.. i sad citam na ovom sajtu da imaju neki formulari ds230 i dsp 122, pretpostavljam da je to nesto od prethodnih godina, ali ipak ako neko moze da mi kaze trebam li i to da popunjavam.. I jos nesto, s obzirom da sam iz CG ali intervju ce biti u ambasadi u Beogradu, vaze li za mene ista pravila kao i za vas iz Srbije (mislim na dokumentaciju)?
Unaprijed hvala! :)

Tikica
03.06.2015, 15:44
Zdravo svima! :)
Tek sam sad otkrila ovaj sajt, tako da sam presrecna sto imam kome da se obratim.
E sad ovako, saznala sam 8 maja da sam izvucena, i odmah sam popunila ds-260. Koliko sam ja shvatila njihova uputstva uputstva, valjda samo to treba.. sad samo da cekam neki mail u kojem ce mi javiti kad pocinju intervjui.. i sad citam na ovom sajtu da imaju neki formulari ds230 i dsp 122, pretpostavljam da je to nesto od prethodnih godina, ali ipak ako neko moze da mi kaze trebam li i to da popunjavam.. I jos nesto, s obzirom da sam iz CG ali intervju ce biti u ambasadi u Beogradu, vaze li za mene ista pravila kao i za vas iz Srbije (mislim na dokumentaciju)?
Unaprijed hvala! :)

Dobro nam došla MaryJane12! Pre svega čestitam ti :bravo:
Ako si popunila DS260 možeš da uživaš jer to je sve za sada! Obrasci koje si navela su se popunjavali ranije.
Pravila su ista za sve, tako da sve što možeš da pročitaš na forumu o intervjuu u Beogradskoj ambasadi važi i za tebe.

Ja sam te upisala u tabelu dobitnika koju možeš videti ovde (https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing). Možeš li mi samo reći tvoj približan CN u hiljadama kako bih te stavila na pravo mesto za redosled intervjua?
Takođe da li si kao Country of Eligibility pisala MNE ili SRB?

nenaLA
04.06.2015, 23:45
Cao drugari :)
krenula sam sa popunjavanjem ovog ds formulara i imam jedno pitanje :) traze da navedemo sve adrese na kojima smo zivjeli od svoje 16.godine ,....ja sam navela studentski dom u kom sam bila ilegalno i adresu drugu na kojoj sam zivjela posle u gradu u kom sam studirala,..oni ako budu trazili ne postoji dokaz da sam zivjela na tim adresama,..sta da radim? to su jedine adrese koje mogu staviti :( unaprije hvala za odgovore drugari :)

Danica
05.06.2015, 00:40
Cao drugari :)
krenula sam sa popunjavanjem ovog ds formulara i imam jedno pitanje :) traze da navedemo sve adrese na kojima smo zivjeli od svoje 16.godine ,....ja sam navela studentski dom u kom sam bila ilegalno i adresu drugu na kojoj sam zivjela posle u gradu u kom sam studirala,..oni ako budu trazili ne postoji dokaz da sam zivjela na tim adresama,..sta da radim? to su jedine adrese koje mogu staviti :( unaprije hvala za odgovore drugari :)

Nena, isto kao i za poslove koji nisu zavedeni u radnoj knjižici, tako i adrese stanovanja koje nisu zavedene u MUP-u (dakle, na kojima nisi bila prijavljena zvanično) ne treba navoditi.

Ukoliko si već to upisala i poslala DS-260, jedino što možeš jeste da pošalješ mail KCC-u i zamoliš da ti otključaju obrazac da bi uradila ispravku.
Kad jednom otključaju i ispraviš i ponovo pošalješ, nema više mogućnosti za novo otključavanje; dakle, dobro se informiši o svemu što eventualno nisi sigurna da li si OK unela pa kad otključaju, upiši sve najbolje i najtačnije što umeš.
Sve što uneseš u DS-260 kao podatak treba da budeš spremna da potvrdiš zvaničnim i legalnim dokumentom kao dokaz na razgovoru u ambasadi.

Danica
05.06.2015, 00:44
PS Ako nisi sigurna na kojim si se adresama sve vodila, odeš u MUP u mestu gde živiš, uplatiš taksu za vađenje liste adresa boravaka (ili kako je već zovu) pa kad na šalteru dođeš po taj papir, zamoliš osobu koja ti to uručuje da pogleda i kaže ti gde si sve bila zavedena - na kojim adresama - tačno od kad do kad, i to zapišeš (jer na papiru koji će ti izdati to neće pisati).

nenaLA
05.06.2015, 00:48
hvala :) ali sada sam bas zbunjena ,...srecom nisam poslala,..jer nigdje nisam bila navedena da sam zivjela ni na jednoj adresi u gradu u kom sam studirala,a studirala sam redovno,...grad u kom sam u mupu zavedena kao mjesto prebivalista je 9 sati od grada u kom sam studirala,..pa je fizicki neizvodljivo,..uopste ne znam sta da napisem? totalno sam zbunjena

SRBghost
05.06.2015, 06:10
hvala :) ali sada sam bas zbunjena ,...srecom nisam poslala,..jer nigdje nisam bila navedena da sam zivjela ni na jednoj adresi u gradu u kom sam studirala,a studirala sam redovno,...grad u kom sam u mupu zavedena kao mjesto prebivalista je 9 sati od grada u kom sam studirala,..pa je fizicki neizvodljivo,..uopste ne znam sta da napisem? totalno sam zbunjena

A da probas da napises samo onaj/one adrese na kojima si bila PRIJAVLJENA? Samo one iz LK. Trazili su prilicno jednostavno sta treba. Tamo gde nisi bila prijavljena nisi ni bila i to je to.

nenaLA
05.06.2015, 09:27
milsi da je tako nabolje,pa cu tako i uraditi. mnogo vam hvala :)

tijana2401
05.06.2015, 14:23
Zdravo svima! Ja imam jeedno pitanjce, kada popunjavam ds formular, a udala sam se u medjuvremenu tj poslala sam kao single a sada sam married, kako ubacujem muza u aplikaciju? Mozda je glupo pitanje, ali rekoh da znam sve pre popunjavanja :D :naughty:

SRBghost
05.06.2015, 16:37
Zdravo svima! Ja imam jeedno pitanjce, kada popunjavam ds formular, a udala sam se u medjuvremenu tj poslala sam kao single a sada sam married, kako ubacujem muza u aplikaciju? Mozda je glupo pitanje, ali rekoh da znam sve pre popunjavanja :D :naughty:

Pisi mail KCC i objasni situaciju. Javice ti kada ti otkljucaju formular i dodas supruga. Generalno, prilicno jdnostavno. E, kada krenes na intervju spremite doooosta materijala da potkrepite tvrdnju da brak nije samo zbog GC.

nenaLA
06.06.2015, 14:20
OPET JA :) sve sam popunila i na kraju mi traze fotografiju,koju sam pravilno odradila 600 x 600 piksela,ali ne znam gdje je treba ubaciti? uopste mi ne daje opciju,samo da sacuwam owu mogucnost i to je to? sta da radim dalje??? molim vas samo neka mi napisi neko jer mi je otvoren ds formular :drool:

SRBghost
06.06.2015, 15:05
Ne kacis sliku (bar se nije radilo prosle godine) nigde. Nosices slike na intervju i lekarski. Snimaj formular, potpisuj i odstampaj i sacuvaj confirmation page.

DOATAK: Kada kazem potpisuj mislim na digital sinature (sa kodom).

nenaLA
06.06.2015, 15:17
a taman sam pomislila,ah boze kakvo sada potpisivanje,to nisam odradila,...u sustini samo treba odstampati potvrdu koju sam dobila na mail ,.. hahahhahaha puno hvala ;) :punk:

kirilnik
06.06.2015, 16:57
Jas go popolniv ds-260,go potpisav i tolku.Ne mi dozvoluva da kliknam fee.Koga se plakja fee?Sto treba sega da cekam?

miga
06.06.2015, 20:01
Se nadevam deka i si go ispratil 260 formularot, i si go zacuval ili otstampal Confirmation- ot. Sledno cekaj da ti zakazat intervju. Plakanjeto e direktno vo ambasada na denot na intervjuto, 330 dolari po covek. Pozdrav i se najdobro :)

kirilnik
06.06.2015, 22:55
Mislev deka trosocite za viza se plakjaat online.Zatoa ne mi bese jasno,so ogled deka pisuva oti imaat problemi so stranicata.Za aplikaciite mi pisuva completed,i sega treba da cekam mail?Toa e?

miga
07.06.2015, 00:38
Mislev deka trosocite za viza se plakjaat online.Zatoa ne mi bese jasno,so ogled deka pisuva oti imaat problemi so stranicata.Za aplikaciite mi pisuva completed,i sega treba da cekam mail?Toa e?

Dali gi isprati aplikaciite, nemozam dobro da te razberam?. Na kraj sekoja aplikacija se potpisuva od toj sto ja potpolnil i koga ke stisnes SEND, ti kazuva deka confirmation letter ke ti isprati na tvojot mail sto si go vnel, ti dava i opcija da go pratis na uste nekoj ako sakas, da go otstampas i sl. Ti go prakaat kako pdf file na mail i stiga odma ako aplikacijata ti e uspesno pratena, pa mozes naknadno da go otstampas zatoa sto toa ti treba za na intervju. Kako za tebe taka i za site ostanati clenovi.
E posle toa veke mozes da se opustis i da cekas sleden mail vo koj ke ti zakazat intervju, zavisno od brojot so koj si izvlecen.
Pozdrav

markoni
07.06.2015, 11:06
Pitanje: Imate li dokumentaciju kojom mozete potvrditi da imate sve vakcine shodno Americkom Zakonu?

Ako nemam sada trenutno tu dokumentaciju, da li to znaci da treba da obelezim NO?

Znam da cu ih dobiti na lekarskom pregledu, ali trenutno (dok popunjavam DS-260) ja kod sebe tu dokumentaciju nemam, a datum koji ce stajati na dokumentaciji koju na pregledu dobijem ce biti mladji od datuma popunjenog DS-260?

Ne znam da li sam dobio ili nisam te vaccine, ne znam ni koje su vakcine u pitanju (mozda sam ih i dobio nekada), ali trenutno tu dokumentaciju nemam kod sebe.

Da li to znaci da treba da zaokruzim NO pa da im obrazlazem, ili treba zaokruzim YES (sto nije bas istinit odgovor u ovom trenutku)...

Kako ste vi po ovom pitanju odgovorili?

tijana2401
07.06.2015, 13:05
Pisi mail KCC i objasni situaciju. Javice ti kada ti otkljucaju formular i dodas supruga. Generalno, prilicno jdnostavno. E, kada krenes na intervju spremite doooosta materijala da potkrepite tvrdnju da brak nije samo zbog GC.

A znaci iako nisam vec poslala ds kao single, moram da saljem da mi otkljucaju? Jer sam nesto kao ovde skontala da ako odmah popunjavam kao udata ne treba da im trazim da otkljucaju? Jel sam pogresno razumela ili ne? :suure:

SRBghost
07.06.2015, 13:40
Pitanje: Imate li dokumentaciju kojom mozete potvrditi da imate sve vakcine shodno Americkom Zakonu?

Ako nemam sada trenutno tu dokumentaciju, da li to znaci da treba da obelezim NO?

Znam da cu ih dobiti na lekarskom pregledu, ali trenutno (dok popunjavam DS-260) ja kod sebe tu dokumentaciju nemam, a datum koji ce stajati na dokumentaciji koju na pregledu dobijem ce biti mladji od datuma popunjenog DS-260?

Ne znam da li sam dobio ili nisam te vaccine, ne znam ni koje su vakcine u pitanju (mozda sam ih i dobio nekada), ali trenutno tu dokumentaciju nemam kod sebe.

Da li to znaci da treba da zaokruzim NO pa da im obrazlazem, ili treba zaokruzim YES (sto nije bas istinit odgovor u ovom trenutku)...

Kako ste vi po ovom pitanju odgovorili?

Ja sam rekao da imamo vakcine i nisam nista pisao kao dodatak/obrazlozenje. Ono sto treba ce se primiti na lekarskom i to je to.

SRBghost
07.06.2015, 13:42
A znaci iako nisam vec poslala ds kao single, moram da saljem da mi otkljucaju? Jer sam nesto kao ovde skontala da ako odmah popunjavam kao udata ne treba da im trazim da otkljucaju? Jel sam pogresno razumela ili ne? :suure:

Znas kako, meni bi bilo logicno da odmah popunis kao udata i to je to. Ipak bih pre toga poslao mail u KCC i pitao da li da odmah popunjavas za oboje. Sto je sigurno sigurno je. Znas, uvek je dobro imati sto vise pisanih tragova, just in case :)

nenaLA
07.06.2015, 23:28
pitanje: Imate li dokumentaciju kojom mozete potvrditi da imate sve vakcine shodno americkom zakonu?

Ako nemam sada trenutno tu dokumentaciju, da li to znaci da treba da obelezim no?

Znam da cu ih dobiti na lekarskom pregledu, ali trenutno (dok popunjavam ds-260) ja kod sebe tu dokumentaciju nemam, a datum koji ce stajati na dokumentaciji koju na pregledu dobijem ce biti mladji od datuma popunjenog ds-260?

Ne znam da li sam dobio ili nisam te vaccine, ne znam ni koje su vakcine u pitanju (mozda sam ih i dobio nekada), ali trenutno tu dokumentaciju nemam kod sebe.

Da li to znaci da treba da zaokruzim no pa da im obrazlazem, ili treba zaokruzim yes (sto nije bas istinit odgovor u ovom trenutku)...

Kako ste vi po ovom pitanju odgovorili?
ja sam isto odgovorila sa yes,jer cemo svejedno dobiti sve te vakcine koje nemamo prije intervjua 😊 a i kada vidis na primjeru onog decka koji je preveo na nas jezik,vidjeces da je i on stavio yes,..tako da vjerujem da je to ok. Pozz

grabovac84
08.06.2015, 09:37
A znaci iako nisam vec poslala ds kao single, moram da saljem da mi otkljucaju? Jer sam nesto kao ovde skontala da ako odmah popunjavam kao udata ne treba da im trazim da otkljucaju? Jel sam pogresno razumela ili ne? :suure:

Popuni samo kao udata ukoliko nisi nista slala i to je to....dobices onda opciju za supruga da popunis i za njega i gotovo....nema sta da ti otkljucavaju ako im nista nisi ni poslala ....logicno.

nenaLA
08.06.2015, 11:15
Nadam se da cemo svi proci ok i da cemo dobiti green card!!! Ovo su mi najbitniji dani u zivotu i tako sam sretna i zato sam stalno pod nekom tenzijom,da nesto slucajno ne podje kako ne treba,...maloprije sam se cula sa nekim deckom koji je prosle godine prosao ok i trenutno je u Americi,..uglavnom on mi je rekao da su oni morali da odstampaju formular ds260 i da salju ono koverta,posta i to,...Ja sam to odradila sve online i poslala,znaci nisam u vidu papira slala nigdje,samo online,dosao mi je mail potvrde sa kodom,..ali me dodatno zbunjuje sto svi pisu o neko potpisu! jesam ja pravilno ovo odradila? ljudi izvinite sto panicim po forumu,ali samo zelim da budem u sve sigurna,a vidim da uvijek na sve odgovorite :D :bigkiss:

Danica
08.06.2015, 12:11
Nadam se da cemo svi proci ok i da cemo dobiti green card!!! Ovo su mi najbitniji dani u zivotu i tako sam sretna i zato sam stalno pod nekom tenzijom,da nesto slucajno ne podje kako ne treba,...maloprije sam se cula sa nekim deckom koji je prosle godine prosao ok i trenutno je u Americi,..uglavnom on mi je rekao da su oni morali da odstampaju formular ds260 i da salju ono koverta,posta i to,...Ja sam to odradila sve online i poslala,znaci nisam u vidu papira slala nigdje,samo online,dosao mi je mail potvrde sa kodom,..ali me dodatno zbunjuje sto svi pisu o neko potpisu! jesam ja pravilno ovo odradila? ljudi izvinite sto panicim po forumu,ali samo zelim da budem u sve sigurna,a vidim da uvijek na sve odgovorite :D :bigkiss:

taj "potpis" je ono kad ti na kraju, kad popuniš ceo DS-260, piše "electronically sign" - klikneš na to i na taj način potpisuješ.

MaryJane12
08.06.2015, 17:39
Dobro nam došla MaryJane12! Pre svega čestitam ti :bravo:
Ako si popunila DS260 možeš da uživaš jer to je sve za sada! Obrasci koje si navela su se popunjavali ranije.
Pravila su ista za sve, tako da sve što možeš da pročitaš na forumu o intervjuu u Beogradskoj ambasadi važi i za tebe.

Ja sam te upisala u tabelu dobitnika koju možeš videti ovde (https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing). Možeš li mi samo reći tvoj približan CN u hiljadama kako bih te stavila na pravo mesto za redosled intervjua?
Takođe da li si kao Country of Eligibility pisala MNE ili SRB?
E hvala puno :D Stavila sam da sam MNE
a broj je 2016EU00023XXX

mojsie
08.06.2015, 18:06
Zdravo na site eve i nie sme edni od dobitnicite za 2016 god.Ja popolnavme aplikacijata ja isprativme, i dobivme povraten mail deka e primena i deka e na razgleduvanje. E sega sakam da prasam dali nekoj moze da mi kaze dali treba da cekame da ni kazat deka e razgledana aplikacijata ili da se ceka 2016 za da zakazat za intervju? Molam za informacija . Vi blagodaram
Reply With Quote
Odgovori

miga
08.06.2015, 18:21
Sledno e da dobies izvestuvanje za na intervju. Od Oktomvri 2015 godina poznuvaat intervjuata, zavisno od toa pod koj broj si izvlecen. Kolku ti e pomal brojot, tolku pobrzo ke ti zakazat . Poz

mojsie
08.06.2015, 18:44
Blagodaram.A za intervjuto ke bideme ivzesteni preku mail?

miga
08.06.2015, 19:00
Nema na sto:) Da, i ke dobieme upatstvo za pregled vo Remedika i sl. Ako se sledi i VISA BULLETIN - ot, po nego ke vidis koga tvojot broj ke stigne na red.

mojsie
08.06.2015, 19:33
TNX.:obrva:. A so aplikacijata sto ja popolnavme sega trebase i sliki da pustime povtorno ili tie se za vo ambasada koga ke se odi?

miga
08.06.2015, 19:57
Za vo ambasada ke trebaat, a i za lekarskiot. Ama toa otom-potom:) Koj broj si otprilika?

mojsie
08.06.2015, 20:29
23*** . mozi da bideme vo kontakt za toa kako ke se odvivaat rabotite od Oktomvi.:obrva: i preku nekoja od socijalnite mrezi ili sl. pozz.

Tikica
09.06.2015, 17:53
Još uvek ne mogu da popunim DS260... nema šta mi se nije zakomplikovalo. :gun:
Poslednji u nizu je problem sa trenutnom adresom, pa mi je dragoceno vaše mišljenje!:1072:
Naime, pri promeni adrse vadila sam i novu ličnu kartu i to onu sa čipom, tako da mi sama adresa nije navedena na njoj.
Sasvim slučajno pre par meseci mi je trebao onaj print podataka sa lične karte i lepo vidim da su ovi u MUP-u umesto broja 25/25 upisali 25/4.
Pomislila sam u tom trenutku da iz nekog razloga taj print vidi samo broj zgrade/sprat (jer stan je na IV spratu). Sada mi nekako to sine i rekoh da uporedim sa LK mog rođenog brata gde čoveku normalno piše br. zgrade/br. stana... i zaključim da su mi ladno ovi u MUP-u pogrešno uneli adresu!!!

Problem je što ja svuda navodim ispravnu adresu, pa sam tako i prilikom prijave na DV unela 25/25.
Šta sada raditi??? Da li da popunjavam kao i do sada, ili mislite da moram ponovo da menjam adresu u MUP-u?
Ako je promenim, da li je onda u DV260 neophodno unositi obe (i 25/4, i 25/25).
Iskreno da ovo slučajno nisam videla, normalno bih unela 25/25, i ne znam da li uopšte da se opterećujem tudjom greškom koju vrlo lako nisam ni morala da primetim nakon 4 god!!! Nisam pametna kako da radim.
Zna li neko da li jednostavno postoji mogućnost da mi MUP ispravi tu grešku i da lepo piše da sam već 4 god na adresi 25/25?

Zoja
09.06.2015, 18:47
Tikice, mislim da ne treba da brines. Koliko sam ja razumela, adrese su samo vazne zbog onih potvrda iz MUPa/suda... Druga stvar, mislim da je bitnija adresa iz pasosa, tamo recimo meni ne pise broj stana vec samo broj zgrade. :)

markoni
10.06.2015, 00:31
Znaci za vakcine ste manje-vise svi odgovorili YES, a posle toga na lekarskom ih zvanicno I dobili, kao i svu potrebnu dokumentaciju... I niko zbog tog YES nije imao problema za dobijanje GC...

ima li negde lista jezika koju Ameri tretiraju kao "zvanicne jezike"... ne znam koje sve treba da upisem...

Od srtanih znam English, a od ex YU, znam Croatian, Bosnian... da li po njima postoji crnogorski - Montenegrian?

Makedonski se ne bih snasao ni u razgovoru ni pisanju, pa bolje da ne navodim... Slovenacki pogotovo ne bih znao....

A koliko mi se cini bugarski je slican srpskom, ali nisam imao priliku da komuniciram sa nekim ko govori na bugarskom, pa mozda bolje da ne navodim uopste taj jezik...

margos13
10.06.2015, 02:19
Znaci za vakcine ste manje-vise svi odgovorili YES, a posle toga na lekarskom ih zvanicno I dobili, kao i svu potrebnu dokumentaciju... I niko zbog tog YES nije imao problema za dobijanje GC...

ima li negde lista jezika koju Ameri tretiraju kao "zvanicne jezike"... ne znam koje sve treba da upisem...

Od srtanih znam English, a od ex YU, znam Croatian, Bosnian... da li po njima postoji crnogorski - Montenegrian?

Makedonski se ne bih snasao ni u razgovoru ni pisanju, pa bolje da ne navodim... Slovenacki pogotovo ne bih znao....

A koliko mi se cini bugarski je slican srpskom, ali nisam imao priliku da komuniciram sa nekim ko govori na bugarskom, pa mozda bolje da ne navodim uopste taj jezik...

Ja sam prošle godine na pitanja o vakcinama odgovorio da nisam primio neophodne vakcine, a u obrazloženju napisao da ne znam koje su vakcine neophodne po američkim propisima. Šta god da napišeš ovde, to nije bitno (možeš i da i ne - primićeš vakcine naknadno). Ipak, mislim da je pravilnije odgovoriti sa NO - u trenutku popunjavanja DS-260 ti stvarno nisi primio sve neophodne vakcine.

Što se tiče jezika, napiši šta hoćeš, ja sam napisao engleski i hrvatski, a ti piši bosanski ako hoćeš (ja nisam hteo to navoditi i nisam hteo da preterujem) - nisi oni baš toliko naivni (a, pogotovo nisu naivni u ambasadama u ex SFRJ državama) da ne znaju da su: srpski, hrvatski, bosanski (bošnjački) i crnogorski zapravo 1 isti jezik (ali ga zovemo drugačije) uz male varijacije dijalekata, itd...i da se mi savršeno dobro sporazumevamo na svim tim ,,različitim" jezicima. Makedonski i Bugarski nisam hteo da navodim.

SRBghost
10.06.2015, 05:37
Još uvek ne mogu da popunim DS260... nema šta mi se nije zakomplikovalo. :gun:
Poslednji u nizu je problem sa trenutnom adresom, pa mi je dragoceno vaše mišljenje!:1072:
Naime, pri promeni adrse vadila sam i novu ličnu kartu i to onu sa čipom, tako da mi sama adresa nije navedena na njoj.
Sasvim slučajno pre par meseci mi je trebao onaj print podataka sa lične karte i lepo vidim da su ovi u MUP-u umesto broja 25/25 upisali 25/4.
Pomislila sam u tom trenutku da iz nekog razloga taj print vidi samo broj zgrade/sprat (jer stan je na IV spratu). Sada mi nekako to sine i rekoh da uporedim sa LK mog rođenog brata gde čoveku normalno piše br. zgrade/br. stana... i zaključim da su mi ladno ovi u MUP-u pogrešno uneli adresu!!!

Problem je što ja svuda navodim ispravnu adresu, pa sam tako i prilikom prijave na DV unela 25/25.
Šta sada raditi??? Da li da popunjavam kao i do sada, ili mislite da moram ponovo da menjam adresu u MUP-u?
Ako je promenim, da li je onda u DV260 neophodno unositi obe (i 25/4, i 25/25).
Iskreno da ovo slučajno nisam videla, normalno bih unela 25/25, i ne znam da li uopšte da se opterećujem tudjom greškom koju vrlo lako nisam ni morala da primetim nakon 4 god!!! Nisam pametna kako da radim.
Zna li neko da li jednostavno postoji mogućnost da mi MUP ispravi tu grešku i da lepo piše da sam već 4 god na adresi 25/25?

Neces imati nikakav problem sa tim niti ce ti ko sta slati na kucnu/trenutnu adresu. Ne moras traziti otkljucavanja.

SRBghost
10.06.2015, 05:41
Znaci za vakcine ste manje-vise svi odgovorili YES, a posle toga na lekarskom ih zvanicno I dobili, kao i svu potrebnu dokumentaciju... I niko zbog tog YES nije imao problema za dobijanje GC...

ima li negde lista jezika koju Ameri tretiraju kao "zvanicne jezike"... ne znam koje sve treba da upisem...

Od srtanih znam English, a od ex YU, znam Croatian, Bosnian... da li po njima postoji crnogorski - Montenegrian?

Makedonski se ne bih snasao ni u razgovoru ni pisanju, pa bolje da ne navodim... Slovenacki pogotovo ne bih znao....

A koliko mi se cini bugarski je slican srpskom, ali nisam imao priliku da komuniciram sa nekim ko govori na bugarskom, pa mozda bolje da ne navodim uopste taj jezik...

Za vakcine mozes staviti yes i ne obrazlagati nista. Za jezike mozda ne bi bilo lose da pises da znas bosanski, hercegovacki, crnski, gorski... Da ih ima sto vise, da budes elokventniji :obrva: Mozda probas i sa crkvenoslovenskim i slavianoserbskim :)

Salu na stranu, pisi samo nas i engleski. Ako Bog da srece, za posao u USA ces lako dokazati da govoris i ostale SFRJ jezike.

markoni
10.06.2015, 09:43
A koje su to zvanicno vakcine "shodno americkom zakonu"?... da li imaju neki stetan uticaj (propratne efekte mislim)

Mozda su te vakcine takodje shodno i nasem zakonu... mozda ih neki od nas vec i imaju mislim...

margos13
10.06.2015, 14:02
MMR, anti-tetanus, a zimi i vakcina protiv gripa.

Ja sam preležao zauške i boginje ko klinac, pa sam opet morao primiti MMR, a mnogi koji su primili MMR ranije, i ipak su morali ponovo da se vakcinišu jer je prošao neki period i slično.... U trenutku kada sam popunjavao DS-260 nisam se mnogo interesovao i zanimao oko vakcina (mogao sam pročitati i istražiti to i na forumu, ali u tom trenutku to mi nije bilo bitno za popunu DS-260).

Ako se sećam dobro, pitanje glasi da li ste primili vakcine u skladu sa USA propisima ili nešto slično, a ja sam odgovorio: ne, ne znam koje su to vakcine obavezne po USA propisima.

Što se sada opterećujete vakcinama, napiši šta hoćeš tu, to je nebitno (piši NE ili DA - svejedno je).
Kada budete išli na lekarski, istražićete i ovu tematiku vakcina, a sada popunite DS-260 i pošaljite ga (ako je moguće, skoncentrišite se i nemojte praviti greške da ne bi morali da otključavate DS-260, itd...)

margos13
10.06.2015, 14:17
Ko neće da primi vakcine zbog nekih teorija o autizmu i slično, taj ne mora, ali onda bolje da se odmah na početku oprosti od zelene karte, a ne da se filozofira ovde o tome. Naravno, opravdano je da se ne primi ako je osoba alergična na jaja ili sl...

Ovde tema nije neka farmako mafija, vakcinacije, nadrilekari i vračare, itd...

Moj otac je npr. sticajem okolnosti rođen na Kosovu i pri popunjavanju DS-260 treba se navesti zemlja u kojoj je rođen otac. Mogu ja smatrati da je Kosovo deo Srbije ili da je Mars deo Srbije (nebitno je šta ja smatram i kakvi su propisi ovde), Amerikanci smatraju da je Kosovo nezavisna država i ja sam morao tako to i da upišem u DS-260 (sviđalo se to meni ili ne). Eto...tako je, kako je - možete to prihvatiti ili ne. Ako ne prihvatate to, onda nema ni zelene karte - odluka je vaša.

Mrs.Ryan
10.06.2015, 17:26
Napokon smo dobili decije pasose, i sada mi samo ostaje adresa koju cu navesti.
I to mi je najveci problem - znamo gde idemo, znamo kod koga idemo, ali ta osoba nije u mogucnosti da nam da adresu.
Koga god drugog da smo pitali, nece da da, valjda se ljudi boje da im se ne doselimo svi u kompletu i padnemo im na grbacu! :no:
Ima li neko raspolozen ko bi nam izasao u susret, ili neko ko ima ideju sta da radimo?

Tikica
10.06.2015, 23:28
Neces imati nikakav problem sa tim niti ce ti ko sta slati na kucnu/trenutnu adresu. Ne moras traziti otkljucavanja.

Problem je što nemam šta da otključam jer DS260 nisam još uvek poslala :smrc:
Ne znam koju adresu da stavim... Jel konačni zaključak - bilo koju?
Da li staviti onu na kojoj stvarno živim, ili onu sa greškom u LK?

Ne znal da li sam luda pa paničim bez razloga, ali bojim se stvarno da nešto ne zabrljam, ipak je ovo šansa jednom u životu! :grin:

Tikica
10.06.2015, 23:32
Tikice, mislim da ne treba da brines. Koliko sam ja razumela, adrese su samo vazne zbog onih potvrda iz MUPa/suda... Druga stvar, mislim da je bitnija adresa iz pasosa, tamo recimo meni ne pise broj stana vec samo broj zgrade. :)

Baš zato, ako je greška u MUP-u, a ja stavim ispravnu adresu, na dokumentima koje MUP izda stajaće pogrešna. Zato ja i brinem :smrc:

A u pasošu mi je prethodna adresa na kojoj više ne stanujem, ali kapiram da to nema veze jer i tu adresu svakako upisujem u DS260.

SRBghost
11.06.2015, 05:32
Baš zato, ako je greška u MUP-u, a ja stavim ispravnu adresu, na dokumentima koje MUP izda stajaće pogrešna. Zato ja i brinem :smrc:

A u pasošu mi je prethodna adresa na kojoj više ne stanujem, ali kapiram da to nema veze jer i tu adresu svakako upisujem u DS260.

Stavi ispravnu adresu i to je to. Nemoj da se vise nerviras oko toga. Vidi, te podatketiniko nece zamerati. Sto se tice adresa u pasosima, nama troma su odobrene vize, a niko nema istu adresu u njima. Tako da.... ooooopsteno!

grabovac84
11.06.2015, 09:33
Narode sutra bih tek trebao da posaljem ds260 jer zbog nekih okolnosti nisam mogao ranije pa me zanima zna li ko kada bih trebao stici na red za interview ako je moj cn 1xxx ? Odnosno gleda li se kada posaljes ds260 ili po cn....znam da bi trebalo negde u oktobru ali opet ako gledaju kada si poslao ds onda malo kasnim zar ne?

nidal
11.06.2015, 10:22
Vidim da spominjete strane jezike, ja sam popunila kod muza, a kod mene kao nosioca nisam nigde videla? Ili nisam dobro videla?

grabovac84
11.06.2015, 13:27
Narode sutra bih tek trebao da posaljem ds260 jer zbog nekih okolnosti nisam mogao ranije pa me zanima zna li ko kada bih trebao stici na red za interview ako je moj cn 1xxx ? Odnosno gleda li se kada posaljes ds260 ili po cn....znam da bi trebalo negde u oktobru ali opet ako gledaju kada si poslao ds onda malo kasnim zar ne?

Ima li ko da zna stogod o ovome? Mislim nije nista hitno nego eto cisto informativno....:suure:

Tikica
11.06.2015, 14:02
Ima li ko da zna stogod o ovome? Mislim nije nista hitno nego eto cisto informativno....:suure:

Ja mislim da ti stižeš na red za oktobar, bez obzira što šalješ DS u junu.
Naj kasnije može da bude početak decembra.

joca zvoca
11.06.2015, 15:56
Veliki pozdrav svim forumasima! Za clana "grabovac84", procitala sam na forumu da se datum intervjua veze za cn..., ali na ne treba duziti sa slanjem DS-260, jer je potrebno oko 2-3 mjeseca da se procesuiraju nasi podaci i posalju nadleznim ambasadama, tako sam ja to shvatila :grin:! I sama sam izvucena pod veoma malim brojem, cn...2xxx (do 2xxx) i ocekujem oktobar/novembar za intervju.

joca zvoca
11.06.2015, 16:03
Zamolila bih sad nekoga od clanova za pomoc, popunjavam DS-260 i kod naziva srednje skole sam naisla na problem :nene:. Naime naziv srednje skole je: Mjesovita srednja skola "Petar Kocic", smjer- gimnazija, kako da prevedem ovo Mjesovita srednja skola...? Neko od clanova je jednom napisao nazive skola po nivoima u SAD-u, ali sad kad mi treba ne mogu to da pronadjem. Molim vas za pomoc?!

grabovac84
11.06.2015, 16:28
Hvala Tikica i Joca.....videcemo sta ce biti....pitam samo zato jer sam ovde naisao na neke podatke od prosle godine gde mi se ucinilo da ima neke veze kada posaljes ds260 pa reko da pitam ako neko zna.......Hvala jos jednom.....

Tomislav1970
11.06.2015, 16:31
Zamolila bih sad nekoga od clanova za pomoc, popunjavam DS-260 i kod naziva srednje skole sam naisla na problem :nene:. Naime naziv srednje skole je: Mjesovita srednja skola "Petar Kocic", smjer- gimnazija, kako da prevedem ovo Mjesovita srednja skola...? Neko od clanova je jednom napisao nazive skola po nivoima u SAD-u, ali sad kad mi treba ne mogu to da pronadjem. Molim vas za pomoc?!

Zasto mislis da treba prevoditi naziv skole? Ona je takva i na diplomi.
Mi nase skole nismo prevodili i nije bilo problema
Samo ces navesti koji je nivo - High school i to je to

joca zvoca
11.06.2015, 16:54
Clanu "Tomislav1970" hvala puno na brzom i jasnom odgovoru! Sad kad si mi odgovorio, ima smisla i ocito je da ne mislim:woohoo:! Sad cu da se bacim na posao. Koliko sam vidjela ti si vec otisao u Chicago, ja bih sa svojim porodicom zeljela tamo! Mogu li ti se javiti za informaciju vise o Chicago i zivotu tamo, cim se rijesim DS-260 :-_-;: i pocnem na miru istrazivati?

SRBghost
11.06.2015, 17:56
Narode sutra bih tek trebao da posaljem ds260 jer zbog nekih okolnosti nisam mogao ranije pa me zanima zna li ko kada bih trebao stici na red za interview ako je moj cn 1xxx ? Odnosno gleda li se kada posaljes ds260 ili po cn....znam da bi trebalo negde u oktobru ali opet ako gledaju kada si poslao ds onda malo kasnim zar ne?

Salji DS do kraja juna jer ti do polovine oktobra ides na intervju... Skoro medju prvima :) Bogu hvala, ove godine vas dosta ima sa malim CN-ovima, da se ne ponovi zlo od pretprosle godine.....

Tomislav1970
11.06.2015, 19:12
Clanu "Tomislav1970" hvala puno na brzom i jasnom odgovoru! Sad kad si mi odgovorio, ima smisla i ocito je da ne mislim:woohoo:! Sad cu da se bacim na posao. Koliko sam vidjela ti si vec otisao u Chicago, ja bih sa svojim porodicom zeljela tamo! Mogu li ti se javiti za informaciju vise o Chicago i zivotu tamo, cim se rijesim DS-260 :-_-;: i pocnem na miru istrazivati?

Naravno.
Ali ja sam ovdje kratko pa je i moje znanje dosta malo i ograniceno

Tikica
11.06.2015, 19:23
Imam još jedno pitanje. Ja sam kratko pohađala paralelno i srednju muzičku školu od koje sam odustala posle 1 godine. (čini mi se da je to bilo kada sam bila 3 srednje).
Iskreno ne mogu da se setim ni da li imam ikakvo svedočanstvo iz te prve godine.
Da li moram i to da navodim? U muzičkoj mi prave problem kažu da moraju da prekopavaju tonu papra da bi pronašli kada je to bilo i šta zvanično piše i da će to da potraje danima (a kad kažu danima, ja se bojim da je to nedeljama).

Stavi ispravnu adresu i to je to. Nemoj da se vise nerviras oko toga. Vidi, te podatketiniko nece zamerati. Sto se tice adresa u pasosima, nama troma su odobrene vize, a niko nema istu adresu u njima. Tako da.... ooooopsteno!

Havala SRBghost što brineš o nama novajlijama! :bravo:
Nadam se da ti se nismo već popeli na glavu :grin::wee:

Danica
12.06.2015, 01:57
Imam još jedno pitanje. Ja sam kratko pohađala paralelno i srednju muzičku školu od koje sam odustala posle 1 godine. (čini mi se da je to bilo kada sam bila 3 srednje).
Iskreno ne mogu da se setim ni da li imam ikakvo svedočanstvo iz te prve godine.
Da li moram i to da navodim? U muzičkoj mi prave problem kažu da moraju da prekopavaju tonu papra da bi pronašli kada je to bilo i šta zvanično piše i da će to da potraje danima (a kad kažu danima, ja se bojim da je to nedeljama).



Havala SRBghost što brineš o nama novajlijama! :bravo:
Nadam se da ti se nismo već popeli na glavu :grin::wee:

Tiki, u vezi adresa - predlog - zašto ne odeš u MUP i kažeš da hoćeš da ti isprave pogrešan podatak iz LK? To nije promena prebivališta, već prosto kažeš da si videla grešku, a važno ti je zbog toga-i-toga, te zamoliš da ovo odrade.

U vezi škole: na tvoj zahtev, oni su dužni da ti daju potvrdu/papir o pohađanju ustanove, koji će imati informaciju "od-do"; ako neće onako iz svoje dobre volje, onda legalna procedura: napišeš im zahtev (pitaš da li već postoji formalni papir koji se podnosi za to), uplatiš neku taksu ako treba i predaš im.

SRBghost
12.06.2015, 04:38
Sto se tice muzicke, uopste ne moras da je navodis. Postedis sebe gubljenja vremena sa nekim nadrndanim sluzbenicima iz iste da bi dobipa datum koji ti nista ne znaci bez diplome...

Mozes i poslusati Danicu, radi dusevnog mira, pa kada budes isla u SUP po potvrdu o nekaznjavanju odradi i tu ispravku.

P.S. Samo pitajte. Zato smo tu da pomazemo.

grabovac84
13.06.2015, 22:34
narode mala pomoc ako moze.....danas sam poslao ds260 za mene i kada sam isao ono add another ne bi li popunio za suprugu pisalo mi je da ce moci nakon 60 minuta da popunjavam.....medjutim jos nije omoguceno to.Da li je ovo normalna procedura?
Drugo sto me muci....u delu sa srednjom skolom gde ide datum od kad do kad....misli li se na srednju samo i u onaj kvadratic gde pitaju koliko skola si pohadjao na drugom nivou treba da stoji 1 odnosno opet samo za srednju?Posto kod decka koji je preveo ds260 na bosanski stoji nesto 2 pa me zbunilo.....i moja supruga nije menjala adresu odnosno dokumenta nakon udaje kao ni prezime dakle sve je isto ostalo jer nemamo bas vremena sada za to posto mi je mali CN pa nismo sve mogli stici.....da li je problem zna li ko to sto su nam razlicite adrese?...Eto ja se raspisao i hvala svakome ko pokusa da mi odgovori i time pomogne.....

grabovac84
14.06.2015, 08:51
Evo nesto sam uspeo da nadjem.....ovo sto mi nisu jos ukljucili suprugu to je verovatno zato sto ne rade vikendom...drugo trebao sam u kvadratic da stavim broj 2 i navedem i fakultet koji sam studirao ali nisam ga zavrsio....i ovo za adrese nadam se da nije problem?...Eto sad mi samo treba potvrda svega ovoga ako neko zna....hvala Vam puno svima...

Srdjan014
14.06.2015, 16:51
Kolege, čitajući forum gotovo svakodnevno, mislio sam da je sve jasno kao dan. Nažalost, zapeo sam i svaka pomoć i savjet su dobrodošli!

Naime, djevojka i ja smo bili prošle godine u SAD, tako da planiramo i sada oboje ići. Vjereni smo i planiramo svadbu nekad u avgustu. Da li da čekam da ona promjeni svoje dokumente, pa da popunjavam DS?
Da li je moguće da sada popunim DS, a kad' prođe svadba i srede se dokumenti da nekako ubacim i nju?

Kontaktirao sam US kancelariju u Banjaluci, pa me uputili na ambasadu u Sarajevu. Ambasada u Sarajevu me uputila na KCC.. KCC mi se zahvalio na upitu i uputio me na Sarajevo... tako da sam na nuli što se njih tiče!

Da li postoji "deadline" za popunjavanje DS-a? CN mi je 4***

Sale2322
14.06.2015, 18:11
Kolege, čitajući forum gotovo svakodnevno, mislio sam da je sve jasno kao dan. Nažalost, zapeo sam i svaka pomoć i savjet su dobrodošli!

Naime, djevojka i ja smo bili prošle godine u SAD, tako da planiramo i sada oboje ići. Vjereni smo i planiramo svadbu nekad u avgustu. Da li da čekam da ona promjeni svoje dokumente, pa da popunjavam DS?
Da li je moguće da sada popunim DS, a kad' prođe svadba i srede se dokumenti da nekako ubacim i nju?

Kontaktirao sam US kancelariju u Banjaluci, pa me uputili na ambasadu u Sarajevu. Ambasada u Sarajevu me uputila na KCC.. KCC mi se zahvalio na upitu i uputio me na Sarajevo... tako da sam na nuli što se njih tiče!

Da li postoji "deadline" za popunjavanje DS-a? CN mi je 4***

Posto se vas dvoje vencavate nakon sto ste saznali da ste izvuceni, moj iskren savet je da odmah popunite DS-260 kako bi ga KCC obradio, pa kad vam zakazu intervju onda se vencate i zovnete ambasadu i obavestite da je doslo do promene bracnog stanja. Kad god se vencali oni ce traziti dokaze veze da nije iz koristi, a ako ne popunite DS do avgusta onda cete cekati dugooo da ga obrade i mozda tek sledece godine dobijete datum za intervju.

Ja sam popunio odmah DS, kad su mi zakazali intervju onda sam se ozenio i samo dodao suprugu u moju aplikaciju i popunili DS za nju. Sve je proslo bez problema!

joca zvoca
14.06.2015, 18:44
Pozdrav svima!!! Trebam opet malu pomoc, kod slanja DS-260 nalazi se pitanje: Did anyone assist you in filling out this application? Mene zanima, kad saljem za svoju djecicu, da li treba da biram yes ili no??? Izludjuje me ovo bas do zadnjeg slova! Unaprijed se zahvaljujem i veliki pozdrav.

SRBghost
14.06.2015, 19:09
Pozdrav svima!!! Trebam opet malu pomoc, kod slanja DS-260 nalazi se pitanje: Did anyone assist you in filling out this application? Mene zanima, kad saljem za svoju djecicu, da li treba da biram yes ili no??? Izludjuje me ovo bas do zadnjeg slova! Unaprijed se zahvaljujem i veliki pozdrav.

Oznaci NO. Ti si sam popunjavao, nije niko umesto tebe (agencija ili neko drugo pravno lice). I ne brinite se ;)

draganp
14.06.2015, 20:07
Evo nesto sam uspeo da nadjem.....ovo sto mi nisu jos ukljucili suprugu to je verovatno zato sto ne rade vikendom...drugo trebao sam u kvadratic da stavim broj 2 i navedem i fakultet koji sam studirao ali nisam ga zavrsio....i ovo za adrese nadam se da nije problem?...Eto sad mi samo treba potvrda svega ovoga ako neko zna....hvala Vam puno svima...

Da se i ja nadovezem na dio vezan za skolovanje...posto imam zavrsenu srednju, a na fakultet sam isao, ali sam ga napustio-nisam zavrsio, pretpostavljam da bi se trebalo staviti u kvadratic broj 2 i navesti koji je to bio fakultet i u kojem periodu?

joca zvoca
14.06.2015, 20:24
Hvala jos jednom SRBghost!!! Nesto puno vremena mi je trebalo za ove formulare, nije toliko strasno, ali sam zbog datuma morala dosta starih papira pronaci, a i nesto mi se oduzilo dok sam cekala da mi od jednog djeteta pasos bude gotov. Ma sve u svemu, popunila sam sve i za sve clanove porodice, poslala za sebe, supruga i jedno dijete, ali za drugo nikako ne mogu.
Ne znam je li se ikome desilo da ne moze poslati DS-260?:mad: Upisala sam sve sto je potrebno ali kad kliknem na sign and submit, racunar kao da mi je zaledjen, a do prije pola sata sam uspjela sve poslati.
Da li se jos nekome ovako nesto desavalo?

joca zvoca
14.06.2015, 20:29
Da se i ja nadovezem na dio vezan za skolovanje...posto imam zavrsenu srednju, a na fakultet sam isao, ali sam ga napustio-nisam zavrsio, pretpostavljam da bi se trebalo staviti u kvadratic broj 2 i navesti koji je to bio fakultet i u kojem periodu?

Pozdrav draganp, vezano za skolovanje, ja sam navela sve obrazovne institucije, npr. moj suprug je dio srednje skole pohadjao u BiH,a zavrsio ju je u Srbiji ( zbog rata), naveli smo obe srednje skole.

draganp
14.06.2015, 20:36
Pozdrav draganp, vezano za skolovanje, ja sam navela sve obrazovne institucije, npr. moj suprug je dio srednje skole pohadjao u BiH,a zavrsio ju je u Srbiji ( zbog rata), naveli smo obe srednje skole.

Zdravo i tebi joca zvoca, hvala na odgovoru. U 2-3 navrata sam dosad ispunjavao obrazac, nisam jos zavrsio, gledam da sve provjerim vise puta. Zapeo sam bio na pocetku sa prethodnima adresama (posle 16.god), pa sa "vrstom/opisom" trenutnog posla, pa sa poslom kojeg namjeravam tamo raditi, sad imam ovo sa skolom..Nadam se da cu uspjeti dobiti telefonom podatke o faksu (o datumu napustanja), ako ne, moracu do studentske...

Danica
14.06.2015, 20:57
Pozdrav svima!!! Trebam opet malu pomoc, kod slanja DS-260 nalazi se pitanje: Did anyone assist you in filling out this application? Mene zanima, kad saljem za svoju djecicu, da li treba da biram yes ili no??? Izludjuje me ovo bas do zadnjeg slova! Unaprijed se zahvaljujem i veliki pozdrav.

Joco, kad popunjavas za decu, odgovor na ovo je YES ukoliko su deca mala (logicno je).
Npr., moja kcer ima 9 godina, naravno da nije sama mogla popuniti, upisali smo u njenom formularu "yes" (itd. - ko je popunio: mama)

joca zvoca
15.06.2015, 07:25
Hvala Danice, za starije dijete sam stavila no i poslala (ono ide uskolu :grin:), a za mladje dijete sam popunila sa yes (ima 2,5 godine) ALI nikako ne mogu poslati njegov DS-260! :book: i pokusavam, provjerila sve 300 puta i pokusala opet i opet ali nista! Sta da radim?

Srdjan014
15.06.2015, 08:43
@Sale2322

Hvala ti!

Jesi li DS popunjavao online, kao sto je i ove godine?

Danica
15.06.2015, 10:25
Hvala Danice, za starije dijete sam stavila no i poslala (ono ide uskolu :grin:), a za mladje dijete sam popunila sa yes (ima 2,5 godine) ALI nikako ne mogu poslati njegov DS-260! :book: i pokusavam, provjerila sve 300 puta i pokusala opet i opet ali nista! Sta da radim?

Ne znam. Jedino što mi pada na pamet kao rešenje: ako ti vreme protiče a mali si CN, onda zovni KCC telefonom i iznesi problem.

SRBghost
15.06.2015, 11:16
Kao sto rekoh - za sve stavljajte NO. Znamo mi da dete od 2 godine ne zna samo da popuni formulare, ali te formulare popunjava DOBITNIK za sve clanove porodice. Proverite da li ste za sve. Lanove na kraju odradili digital signature i dobili confirmation page kao i tonda li vam prijavljuje neku gresku ( ne odgovoreno pitanje).

grabovac84
15.06.2015, 15:12
Lagano pocinjem da brinem....ya suprugu jos uvek stoji under review za ds260 i jos ne mogu da popunim za nju.da li se nekome ovo desilo?Dakle od subote do sada nista jos......aposto sam izvucen kao single a ds sam popunjavao kao married jer smo se skoro vencali ima li to kakve veze?Jesam trebao obavestiti kcc o ovome ili je dovoljno samo popuniti ds260 kao maried?Molim vas pomoc.....

grabovac84
15.06.2015, 17:41
Poslao sam mail u KCC sa istim pitanjem pa cekam.....videcu sta kazu mada bio bih zahvalan ako neko zna jel sve ok neka napise.....hvala

tijana2401
15.06.2015, 19:30
Lagano pocinjem da brinem....ya suprugu jos uvek stoji under review za ds260 i jos ne mogu da popunim za nju.da li se nekome ovo desilo?Dakle od subote do sada nista jos......aposto sam izvucen kao single a ds sam popunjavao kao married jer smo se skoro vencali ima li to kakve veze?Jesam trebao obavestiti kcc o ovome ili je dovoljno samo popuniti ds260 kao maried?Molim vas pomoc.....

Cao. Evo ja sam u istoj situaciji bila kao ti. Posle vencanja, popunila sam ds za sebe i dodala muza, to je bilo negde u 19h popodne, a sutradan oko 17h su mi otvorili za njega. Tako da ce uskoro i tebi, jer vrv nedeljom ne rade.
Koliko sam se ja informisala, nista ne saljes, cekate poziv za intervju i u ambasadu nosite izvod iz knjige vencanih i dokaze o vezi. Pozdrav

nidal
15.06.2015, 20:15
Koliko se čeka da ti otključaju ds 260, ja čekam nedelju dana i još ništa. Kakva su vaša iskustva?

grabovac84
15.06.2015, 20:21
Cao. Evo ja sam u istoj situaciji bila kao ti. Posle vencanja, popunila sam ds za sebe i dodala muza, to je bilo negde u 19h popodne, a sutradan oko 17h su mi otvorili za njega. Tako da ce uskoro i tebi, jer vrv nedeljom ne rade.
Koliko sam se ja informisala, nista ne saljes, cekate poziv za intervju i u ambasadu nosite izvod iz knjige vencanih i dokaze o vezi. Pozdrav

Hvala puno na odgovoru.....nadam se da ce uskoro biti sve ok.....:nene:

joca zvoca
15.06.2015, 20:59
Ljudi popunila sam DS-260 za sve clanove svoje porodice i poslala!!!:bravo:
Za sebe, supruga i jedno dijete sam poslala juce bez problema, ali za drugo nikako! Zvali smo KCC, ispricali se nadugo i nasiroko, ali na kraju smo uspjeli rijesiti problemcic i na kraju odstampati Confirmation No.:bravo:
Hvala svima koji su mi pokusali pomoci, veliki pozdrav!:beer:

grabovac84
16.06.2015, 15:22
Jos uvek nista.....niti su moj otkljucali niti za suprugu.....i dalje under review....oce mi oni poslati mail da su otkljucali ili kao debil da ulazim stalno u aplikaciju i gledam?

grabovac84
16.06.2015, 16:33
I sad nesto citam ranije postove i kontam da su neki dobijali neki mail nakon sto su poslali ds?....Jel to tacno posto ja nisam dobio nikakav mail nakon slanja nego sam samo odstampao zadnju stranu nakon zavrsetka odnosno slanja i sada kada udjem u aplikaciju pise mi comletted.To je valjda to?

grabovac84
16.06.2015, 16:56
sad mi stigao mail od njih....

Thank you for your inquiry.

The Department of State's Bureau of Consular Affairs is currently experiencing technical problems with our overseas passport and visa systems. This issue is not specific to any particular country, citizenship document, or visa category. We apologize for the inconvenience and are working urgently to correct the problem and restore full operability.

When inquiring about the status of your case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center is a document processing facility, and cannot advise you on whether or not you will qualify for a visa. Only a consular officer can make that decision.

For additional information, please refer to the following websites:

Diversity Visa Website: http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/entry.html.html

Diversity Visa Instructions: http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/instructions.html

DS-260 instructions: http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/submit-your-ds-260-online-application.html

To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://www.dvlottery.state.gov/

______________________________________________

markoni
16.06.2015, 19:59
U vezi imena institucija: radnih mesta, srednje skole, studija itd...

Nije mi najjasnije, da li treba I to prevoditi, npr. na sajtu fakulteta ima srpska I engleska verzija (tako da mogu da pogledam englesku verziju, pa vidim zvanicni prevod institucije kako glasi), ali zato na sajtovima ostalih institucija nema verzija na engleskom... pa ako bih prevodio, to bi bio neki moj prevod, koji verovatno ne bi zvucao isto kao neciji tudji prevod te iste ustanove...


U vezi pitanja "Degree, Diploma or Certificate Received"

sta treba upisati za diplome:

1. Gimnazija (cetvorogodisnja);

2. Trogodisnje osnovne studije na visokoj skoli ("bachelor diploma" mozda ili "bachelor three year diploma" ili degree);

3. Specijalisticke strukovne studije (jos jedna godina, posle zavrsenih trogodisnjih studija na visokoj skoli, mislim da stavim "specialist degree" ili "specialist diploma" mada oni nemaju u svom sistemu ovaj vid studija, pa cu morati dodatno objasnjenje za to da im dam).

markoss
17.06.2015, 09:24
mene isto ovo zanima kako da stavim trogodfisnje studije vise poslovne, ima samo ponudjeno vocational? ja sam otisao na opciju other i stavio bachelor three years

markoss
17.06.2015, 09:26
grabovac...meni su isto dva puta slali ovo sto i tebi, i ja sam uredno isao na reply i stavio case nummber imena prezimena datume rodjenja i evo sad cekam 5 dana vec

nidal
17.06.2015, 09:35
Ja čekam 10 dana da mi se otključa ds 260, još ništa, samo sam dobila povratni automatski mail da su primili moj mail.

grabovac84
17.06.2015, 16:51
Pa dal je realno da se toliko ceka?...Ajde mogu da shvatim kao neki kvar ali ovoliko dugo stvarno mi ne ide u glavu.....meni isto od subote .....Izbacili su juce da im je sistem u kvaru na zvanicnoj strani.....ali ipak za Amere je ovo mnogo.....

joca zvoca
17.06.2015, 17:25
U vezi imena institucija: radnih mesta, srednje skole, studija itd...

Nije mi najjasnije, da li treba I to prevoditi, npr. na sajtu fakulteta ima srpska I engleska verzija (tako da mogu da pogledam englesku verziju, pa vidim zvanicni prevod institucije kako glasi), ali zato na sajtovima ostalih institucija nema verzija na engleskom... pa ako bih prevodio, to bi bio neki moj prevod, koji verovatno ne bi zvucao isto kao neciji tudji prevod te iste ustanove...


U vezi pitanja "Degree, Diploma or Certificate Received"

sta treba upisati za diplome:

1. Gimnazija (cetvorogodisnja);

2. Trogodisnje osnovne studije na visokoj skoli ("bachelor diploma" mozda ili "bachelor three year diploma" ili degree);

3. Specijalisticke strukovne studije (jos jedna godina, posle zavrsenih trogodisnjih studija na visokoj skoli, mislim da stavim "specialist degree" ili "specialist diploma" mada oni nemaju u svom sistemu ovaj vid studija, pa cu morati dodatno objasnjenje za to da im dam).

Pozdrav, prije par dana i sama sam postavila slicno pitanje, neko od clanova koji je vec zavrsio proceduru i dobio vizu mi je rekao da nazive institucija od srednjih skola i fakulteta ne prevodim vec da upisem onako kako pise na diplomi, a sto se tice diploma da upisem i poslije gimnazije i poslije faksa: diploma!

joca zvoca
17.06.2015, 17:38
[QUOTE=grabovac84;55306]Jos uvek nista.....niti su moj otkljucali niti za suprugu.....i dalje under review....oce mi oni poslati mail da su otkljucali ili kao debil da ulazim stalno u aplikaciju i gledam?

Pozdrav, znam da je najgore cekati i sama sam par dana pokusavala poslati djetetov DS-260 (tacnije 2 dana) i nikako, htjela sam poslati mail, ali sad vidim da je bolje sto nisam. Nego, neko od clanova me je posavjetovao da ih nazovem, i stvarno sam ih pozvala, nakon sto sam odslusala sve adrese i brojeve na koje se mogu informisati javio mi se operater (Mary) i strpljivo saslusala problem, nakon 15-ak minuta naseg tuc-muc razgovora poslala sam DS-260 i odstampala Confirmation No. Znaci zovi, ne cekaj:grin:
A da, zvala sam preko aplikacije magic Jack(besplatno) na onaj broj 606...

grabovac84
17.06.2015, 23:28
Hvala na nekom konkretnom savetu....ovo je vise ubistvo majke mi....da nije mali CN pa ajde nije nista strasno nego vec treba da ga obradjuju a ja se jos patim sa slanjem......

markoni
18.06.2015, 10:19
Pozdrav, prije par dana i sama sam postavila slicno pitanje, neko od clanova koji je vec zavrsio proceduru i dobio vizu mi je rekao da nazive institucija od srednjih skola i fakulteta ne prevodim vec da upisem onako kako pise na diplomi, a sto se tice diploma da upisem i poslije gimnazije i poslije faksa: diploma!

Hvala "joca zvoca",

A nazivi firmi gde radim? da li njih prevoditi da li je neko dao savet neki... ili isto ne kao ni nazive fakulteta/visih skola sto ne treba prevoditi...

I ima mi logike da iza diploma srednje i fakulteta treba posle naziva zvanja staviti rec "Diploma" a ne pise "Degree", to pise kod njih ko zavrsi verovatno, jer to je ono sto i pise na papiru koji se dobije u ovoj nasoj drzavi...

Ja ovako planiram da upisem nazive (ispod), pa ako neko misli ili zna da gresim, neka da svoju primedbu, za vikend planiram da "okoncam" s DS-om... pa neka bude sto ce biti :)

za Gimnaziju: High School Diploma;

za osnovne trogodisnje studije visoke skole: Bachelor three years Diploma

za specijalisticke strukovne studije na visokoj skoli: Specialist Diploma.

grabovac84
18.06.2015, 16:01
Ja ne znam da li jos neko pokusava da kontaktira KCC osim mene ali oni ljudi kao da ne postoje......poslali mi mail prekljuce da su nesto u kvaru i nista od tada....niti otkljucavaju ds260 niti odgovaraju na mail.....da li ih zvati sta mislite?

markoss
18.06.2015, 21:35
ja isto cekam na odgovor od subote...koji je broj uopste za pitanja, neko rece da je besplatan

grabovac84
18.06.2015, 23:24
Ma ima neki broj...nije besplatan nego zovemo preko neke aplikacije pa je besplatno....zvao sam ja danas i kaze mi lik da posaljem mail ponovo za otkljucavanje iako sam samo danas poslao dva komada ali ajde poslao sam jos jedan pa cekam navodno do 3 dana....tako kazu........iako cekam od subote...ali ajde.....

Mogila
19.06.2015, 22:54
Zdravo na site,

Sakam da prasam vo vrska so ds260 formularot dali nekoj se nasol vo situacija so popolnuvanje na podatocite za mali deca. Me interesira za podatocite okolu telefonski broj, email adresa i slicno. Kako toa da go popolnam?

Odnapred vi blagodaram na site,

Mogila

miga
20.06.2015, 07:58
Jas obelezav deka sum potpolnila za niv, i vnesov moi podatoci, email, sl...
Pozdrav

grabovac84
20.06.2015, 10:02
Ako su nekome skoro otkljucali ds260 neka javi ovde kojom magijom je uspeo da ih natera.....zvao ih ili mail ili sta god?Evo danas subota znaci do ponedeljka sigurno nista....

markoss
20.06.2015, 22:10
meni su isto poslali da zbog tehnickih problema nisu u mogucnosti da bilo sta rade...

markoni
21.06.2015, 15:01
Moje nedoumice:

1. Da li treba prevoditi na engleski imena pohadjanih institucija (srednje skole, visoke skole, fakulteta, firme gde radim itd...)?, ako na zvanicnom sajtu te institucije nema English verzija, koju bih mogao da vidim (da postoji)... to bi verovatno znacilo da ja upisem neku "svoju" verziju prevoda, koja bi se mozda malo razlikovala od necije tudje verzije prevoda za istu ustanovu...

2. Da li se specijalisticke strukovne studije na visokoj skoli (3g+1g=4g) smatraju kao:
-University Degree,
-Advanced Degree,
-Other (specify other)

3. Diploma nase gimnazije, pretpostavljam da se prevodi kao "High School Diploma"; Trogodisnje Visoke skole strukovnih studija kao "Bachelor three years Degree"; Specijalistickih strukovnih studija kao "Specialist Degree (ili mozda Specialist one year degree)"...

ako neko zna da ne treba tako neka me ispravi please...

draganp
21.06.2015, 15:22
Pitao sam vec na drugoj temi prije 3 dana, pa se izvinjavam unaprijed na dosadjivanju, ali izgleda da se ova tema vise prati...

Ako moze samo neko da mi kaze je li ovako OK:

Za srednju ekonomsku ispunjavam:
Course of Study: academic
Degree, Diploma or Certificate Received: high school diploma

Za fakultet, kojeg sam napustio, ispunjavam:
Course of Study: university
Degree, Diploma or Certificate Received: ostavljam prazno ili da napisem nesto?

Pretpostavljam da se podrazumijeva da nisam to zavrsio i da nemam nista "received" ako sam pod Highest Level of Education Completed stavio "high school diploma".

Cekam potvrdu da mogu poslati formular...

Hvalaaaa

SRBghost
21.06.2015, 15:30
Ja bih kod faksa napisao "no degree" i poslao formular. Nista vise. Realno, ti ces priloziti diplome i svedocanstva srednje i to je sasvim dovoljno.

draganp
21.06.2015, 16:18
Ja bih kod faksa napisao "no degree" i poslao formular. Nista vise. Realno, ti ces priloziti diplome i svedocanstva srednje i to je sasvim dovoljno.

U pravu si. Razmisljao sam da stavim to kao napomenu, ali bolje da pitam kad vec imam vremena.

Ponovo sam pretrazivao forum i iscitao desetine postova vezanih za ova pitanja oko pohadjanih obrazovnih institucija.
S obzirom da mi na diplomi pise da je vrsta skole "srednja tehnicka i srodna ekonomska", da li da upisem academic ili vocational i treba li prevoditi naziv institucije (npr.mjesovita srednja skola)?


Sto se faksa tice, u pitanju je bio ekonomski:
Course of Study: university ili faculty of economics
Degree, Diploma or Certificate Received: no degree

Zapeo sam oko naizgled laganih pitanja ;)

cirapfc
22.06.2015, 03:22
Druze, ista situacija, samo sto sam ja kod school name stavio faculty of economics, kod course of study marketing (taj sam smer bio), a na kraju sam napisao samo no diploma... Valjda je to ok, ako nije, recite pa da otkljucavamo :D

johnywalker
22.06.2015, 09:42
Pitao sam vec na drugoj temi prije 3 dana, pa se izvinjavam unaprijed na dosadjivanju, ali izgleda da se ova tema vise prati...

Ako moze samo neko da mi kaze je li ovako OK:

Za srednju ekonomsku ispunjavam:
Course of Study: academic
Degree, Diploma or Certificate Received: high school diploma

Za fakultet, kojeg sam napustio, ispunjavam:
Course of Study: university
Degree, Diploma or Certificate Received: ostavljam prazno ili da napisem nesto?

Pretpostavljam da se podrazumijeva da nisam to zavrsio i da nemam nista "received" ako sam pod Highest Level of Education Completed stavio "high school diploma".

Cekam potvrdu da mogu poslati formular...

Hvalaaaa

jeste, ako si išao na fakultet ali nisi ga zavrišio, staviš no degree i rješen problem. Međutim, ako još uvijek ideš na fakultet onda to sve pišeš na skoroz drugoj strani.

draganp
22.06.2015, 10:55
OK...za degree u vezi faksa ide: no degree...fakultet je napusten..sve jasno


U vezi ovog?



S obzirom da mi na diplomi pise da je vrsta skole "srednja tehnicka i srodna ekonomska", da li da upisem academic ili vocational i treba li prevoditi naziv institucije (npr.mjesovita srednja skola)?


Sto se faksa tice, u pitanju je bio ekonomski:
Course of Study: university ili faculty of economics
Degree, Diploma or Certificate Received: no degree

johnywalker
22.06.2015, 14:16
Stavi academic. I ja sam zavrsio srednju ekenomsku i stavio academic i sve bilo ok.
Za ovo drugo, course of studies stavis economics.

draganp
22.06.2015, 15:24
Stavi academic. I ja sam zavrsio srednju ekenomsku i stavio academic i sve bilo ok.
Za ovo drugo, course of studies stavis economics.

Koliko sam vidio kod tebe u prevedenom pdf-u, napisao si "srednja...", znaci ostaje naziv institucije na nasem?

Onda bi trebao i za faks napisati na nasem: univerzite/ek. fakultet?

Mislim da sam se previse "zabrinuo" oko tih stvari, ali ne bih da moram otkljucavati za nesto sto sam mogao provjeriti sa nekim ovdje...

johnywalker
22.06.2015, 15:31
pa ja, napisao sam srednja skola...jer je pisalo kako se skola zove, a zovo se tako srednja skola xy.
previse se zaista zamaras time. nije to toliko bitno.

nidal
22.06.2015, 17:59
Posle dve nedelje cekanja, i poslatih nekoliko emaila KCC da mi otkljucaju formular danas sam nazvala KCC, ukratko, klasika od odgovora, tehnicki problem, poslace mail da obaveste kada otkljucaju. Nista ostaje da cekam.

draganp
22.06.2015, 21:06
pa ja, napisao sam srednja skola...jer je pisalo kako se skola zove, a zovo se tako srednja skola xy.
previse se zaista zamaras time. nije to toliko bitno.

Poslao sam ds260
Hvala puno svima, necu vise dosadjivati ;).

manca
23.06.2015, 10:14
Ceo sistem za izdavanje viza i pasosa u ambasadama ima veliki tehnicki problem. Za vise informacija pogledajte ovaj link: http://travel.state.gov/content/travel/english/news/technological-systems-issue.html

Nadam se da ce uskoro resiti.

grabovac84
23.06.2015, 16:04
Meni su juce promenili napokon za suprugu sa under review na acompany tako da sada nakon 10 dana mogu da popunim za nju.....e sad jos uvek cekam otkljucavanje svog i to nadam se da ce uskoro resiti problem sa centrom inace ko zna jel stizemo sve...

grabovac84
23.06.2015, 18:44
Evo samo da se ubacim.....upravo su me obavestili mailom da su mi otkljucali ds260 tako da su izgleda napokon resili probleme......

nidal
23.06.2015, 19:44
Pre sat vremena stigao mail da su me otkljucali, samo ja biser nisam navela da mi treba i za muza. Mada mozda i nece trebati.
Moze savet forumasa, ja sam pisala nazive skola I fakulteta na engleskom, da li je to greska ili da ostavim?Ako treba da se menja moracu da trazim otkljucavanje I za muza. :wacko:
Kod muza koji je imao prethodni brak neznamo tacan datuma razvoda samo godinu, da li se moze staviti ono odokativno neki datum, a godina tacna. Znam da cemo morati priloziti resenje suda,koje je negde ko zna gde I moramo ici traziti novo, ali zbog obaveza trenutno par nedelja necemo moci.
Ja sam glavni aplikant.

grabovac84
23.06.2015, 23:21
Ako neko mozda zna odgovor na pitanje sta pisati u polje koje pita do kada je trajalo skolovanje kada se popunjava za fakultet koji jos uvek studiram?

grabovac84
24.06.2015, 02:23
i da....posto supruga i ja po pasosima imamo dve razlicite adrese, a zivimo na trecoj adresi na kojoj nismo prijavljeni vec 2 godine, sta bi bilo pametno napisati?

SRBghost
24.06.2015, 11:29
i da....posto supruga i ja po pasosima imamo dve razlicite adrese, a zivimo na trecoj adresi na kojoj nismo prijavljeni vec 2 godine, sta bi bilo pametno napisati?

Pisite adrese sa licnih karata. Nas troje je bilo sa razlicitim adresama iz pasosa.

markoni
24.06.2015, 15:04
Zdravo dragi forumasi, evo nekih pitanja koja me trenutno zanimaju, pa ako iko zna odgovor, super :)

Ako posaljem DS 260 preko racunara koji nije povezan na stampac, da li posle (neki drugi dan) mogu da odem na neki drugi racunar gde ima stampac, da se naknadno ulogujem sa njega, da bih odstampao sve sto treba da odstampam nakon poslatog DS 260, ili postoji opasnost da se pojavi neka strana koju kasnije ne bih mogao naknadno odstampati (ne bi se pojavila u nekom narednom logovanju), koja bi nestala posle? Sta sve treba da odstampam u vezi DS 260... i kako ga zvanicno "saljem" ili "potpisujem"...

Da li bih preko leta mogao da odem u inostranstvo na more, tj. da li to remeti ovaj process lutrije nekako...

I kako bih mogao naslutiti otprilike kada bih mogao ocekivati svoj intervju...

grabovac84
24.06.2015, 15:50
Zdravo dragi forumasi, evo nekih pitanja koja me trenutno zanimaju, pa ako iko zna odgovor, super :)

Ako posaljem DS 260 preko racunara koji nije povezan na stampac, da li posle (neki drugi dan) mogu da odem na neki drugi racunar gde ima stampac, da se naknadno ulogujem sa njega, da bih odstampao sve sto treba da odstampam nakon poslatog DS 260, ili postoji opasnost da se pojavi neka strana koju kasnije ne bih mogao naknadno odstampati (ne bi se pojavila u nekom narednom logovanju), koja bi nestala posle? Sta sve treba da odstampam u vezi DS 260... i kako ga zvanicno "saljem" ili "potpisujem"...

Da li bih preko leta mogao da odem u inostranstvo na more, tj. da li to remeti ovaj process lutrije nekako...

I kako bih mogao naslutiti otprilike kada bih mogao ocekivati svoj intervju...

Pravo da ti kazem ja bih pre sacekao jos par dana dok nadjem neki racunar sa stampacem jer mislim da posle nemas tu opciju da ga stampas naknadno.....to ti sigurnija varijanta......A potpisujes ga tako sto bukvalno na zadnjoj strani formulara imas gde ti pise ono SIGN i tu imas tipa da ukucas neke brojeve slova ili sta god i to je to....kada to uradis zvanicno si ga poslao i izadje ti ta strana koju treba da stampas........
Sto se tice drugog pitanja mozes da ides gde hoces nije nista uslovljeno ovim programom.....
A da bih ti rekao kada ces na red moras mi reci koji si Case Number......odnosno koji su ti pocetni brojevi tvog CN....(2016EU0000XXXXX)...

miga
24.06.2015, 16:06
Pravo da ti kazem ja bih pre sacekao jos par dana dok nadjem neki racunar sa stampacem jer mislim da posle nemas tu opciju da ga stampas naknadno.....to ti sigurnija varijanta......A potpisujes ga tako sto bukvalno na zadnjoj strani formulara imas gde ti pise ono SIGN i tu imas tipa da ukucas neke brojeve slova ili sta god i to je to....kada to uradis zvanicno si ga poslao i izadje ti ta strana koju treba da stampas........
Sto se tice drugog pitanja mozes da ides gde hoces nije nista uslovljeno ovim programom.....
A da bih ti rekao kada ces na red moras mi reci koji si Case Number......odnosno koji su ti pocetni brojevi tvog CN....(2016EU0000XXXXX)...

Conrirmation page stize na email( koji si dala) kao pdf file, tako da nemora uopste da cekas i trazis kompjuter sa stampacem. Ima opciju da ga posaljes i na drugu email adresu ( ja sam ukucala email adresu moga supruga), stiglo je i kod njega.

grabovac84
24.06.2015, 16:10
Conrirmation page stize na email( koji si dala) kao pdf file, tako da nemora uopste da cekas i trazis kompjuter sa stampacem. Ima opciju da ga posaljes i na drugu email adresu ( ja sam ukucala email adresu moga supruga), stiglo je i kod njega.

E pa onda eto super.....vise glava naravno pametnije.....Onda uradi tako to nisam probao.....Hvala miga...:grin:

markoni
25.06.2015, 08:05
Pravo da ti kazem ja bih pre sacekao jos par dana dok nadjem neki racunar sa stampacem jer mislim da posle nemas tu opciju da ga stampas naknadno.....to ti sigurnija varijanta......A potpisujes ga tako sto bukvalno na zadnjoj strani formulara imas gde ti pise ono SIGN i tu imas tipa da ukucas neke brojeve slova ili sta god i to je to....kada to uradis zvanicno si ga poslao i izadje ti ta strana koju treba da stampas........
Sto se tice drugog pitanja mozes da ides gde hoces nije nista uslovljeno ovim programom.....
A da bih ti rekao kada ces na red moras mi reci koji si Case Number......odnosno koji su ti pocetni brojevi tvog CN....(2016EU0000XXXXX)...

Hvala,

Moj Case Number pocinje ovako: 2016EU0002XXXX

markoni
25.06.2015, 08:15
Conrirmation page stize na email( koji si dala) kao pdf file, tako da nemora uopste da cekas i trazis kompjuter sa stampacem. Ima opciju da ga posaljes i na drugu email adresu ( ja sam ukucala email adresu moga supruga), stiglo je i kod njega.

Nije mi najjasnije sada, da li treba odstampati samo tu jednu stranicu koja kada "potpisemo" stigne na mail koji im damo, ili treba odstampati jos neku stranicu pored te...

Ako treba samo tu stranicu koja stigne na mail, onda pretpostavljam da nikakav problem nije da se taj mail sa drugog nekog racunara odstampa dan dva kasnije...

grabovac84
25.06.2015, 09:02
Nije mi najjasnije sada, da li treba odstampati samo tu jednu stranicu koja kada "potpisemo" stigne na mail koji im damo, ili treba odstampati jos neku stranicu pored te...

Ako treba samo tu stranicu koja stigne na mail, onda pretpostavljam da nikakav problem nije da se taj mail sa drugog nekog racunara odstampa dan dva kasnije...

Evo probao sam sve fore sto se tice stampanja.......ja sam slao tu stranu na mail sebi i nije mi stigla....ali nemoj da se mucis jer u svakom trenutku mozes uci ponovo i odstampati tu stranu to sam tek juce provalio....kada udjes tamo u ds formular imas gore opciju iv application pa onda ti izbaci tvoje ime gde na kraju imas view....kada to pritisnes onda ti se otvara pregled tvoje forme ali gore u desnom uglu imas opciju SIGN.....kada tu udjes ulazi ti automatski na tu stranu koju treba da stampas......Eto toliko....:grin:

draganp
25.06.2015, 10:22
Evo probao sam sve fore sto se tice stampanja.......ja sam slao tu stranu na mail sebi i nije mi stigla....ali nemoj da se mucis jer u svakom trenutku mozes uci ponovo i odstampati tu stranu to sam tek juce provalio....kada udjes tamo u ds formular imas gore opciju iv application pa onda ti izbaci tvoje ime gde na kraju imas view....kada to pritisnes onda ti se otvara pregled tvoje forme ali gore u desnom uglu imas opciju SIGN.....kada tu udjes ulazi ti automatski na tu stranu koju treba da stampas......Eto toliko....:grin:

Da, da...moze se uvijek naknadno odstampati. Ja sam odstampao odmah, ali u PDF i poslao sebi na email.
Kliknuo sam da mi oni posalju confirm. page na email, ali nije stiglo...vjerovatno je nesto povezano sa problemima koje su imali...

kirilnik
25.06.2015, 14:43
Im pisav na KCC pred eden mesec.Dali e normalno da ne mi odgovorat tolku vreme?

massa89
25.06.2015, 19:30
Im pisav na KCC pred eden mesec.Dali e normalno da ne mi odgovorat tolku vreme?

Ja sam im pisao mejl i odgovorili su mi u roku od dva dana. Na tvom mestu, poslao bih novi mejl. Obavezno stavi u "subject" mejla tvoj case number i na pocetku mejla odmah navedi ime, prezime i datum rođenja (datum u formatu: MMDDYYYY).


Jedno pitanje sada. Pročitah celu temu, ali nisam našao odgovor/pitanje.

U DS-260 ima polje: Full Name in Native Alphabet.

Da li ste pisali ime i prezime ćirilicom ovde? Meni u pasošu piše ime i prezime latinicom, pa nisam siguran da li treba ćirilicom ili latinicom. :blink:

massa89
25.06.2015, 19:44
Zdravo svima! Ja imam jeedno pitanjce, kada popunjavam ds formular, a udala sam se u medjuvremenu tj poslala sam kao single a sada sam married, kako ubacujem muza u aplikaciju? Mozda je glupo pitanje, ali rekoh da znam sve pre popunjavanja :D :naughty:

Možda malo kasno, ali da ipak dam odgovor, pošto sam čuo iz prve ruke.
Ja imam istu situaciju. Slao sam mejl nasoj ambasadi i KCC-u. :)
Od nasih sam dobio odgovor:
"Neophodno je da kod popunjavanja DS-260 upišete činjenicu braka i automatski će te dobiti mogućnost da popunite ovaj on-line formular i za svoju suprugu."

A od KCC-a (kopirali su mi samo sa sajta):
"If your family circumstances have changed after you entered the lottery, for example, if you have very recently gotten married or had a child, you will need to add your new family members to your case when you and your family fill out your DS-260 application forms. (“Family member” refers to a spouse and/or unmarried children who had not reached age 21 before you entered the lottery.)"

Ja sam malopre na početnoj strani DS-260 kliknuo "Add applicant" i dodao ženu "ručno" i sada mi stoji pod "APPLICANT INFORMATION" i za mene i za ženu. Sad još samo da popunim. :) Za odobrenje im je trebalo svega 2 minuta. Nisam čekao kao @grabovac84. :)

grabovac84
25.06.2015, 21:02
Možda malo kasno, ali da ipak dam odgovor, pošto sam čuo iz prve ruke.
Ja imam istu situaciju. Slao sam mejl nasoj ambasadi i KCC-u. :)
Od nasih sam dobio odgovor:
"Neophodno je da kod popunjavanja DS-260 upišete činjenicu braka i automatski će te dobiti mogućnost da popunite ovaj on-line formular i za svoju suprugu."

A od KCC-a (kopirali su mi samo sa sajta):
"If your family circumstances have changed after you entered the lottery, for example, if you have very recently gotten married or had a child, you will need to add your new family members to your case when you and your family fill out your DS-260 application forms. (“Family member” refers to a spouse and/or unmarried children who had not reached age 21 before you entered the lottery.)"

Ja sam malopre na početnoj strani DS-260 kliknuo "Add applicant" i dodao ženu "ručno" i sada mi stoji pod "APPLICANT INFORMATION" i za mene i za ženu. Sad još samo da popunim. :) Za odobrenje im je trebalo svega 2 minuta. Nisam čekao kao @grabovac84. :)

Ja zaboravio da javim ovde.....mene su zezali jer je bio onaj problem sa celim sistemom inace to ide veoma brzo....dva do tri radna dana i otkljucavaju.....iance popunio sam sve i poslao napokon juce tako da je sada sve u redu hvala Bogu......a to za suprugu samo idite na add applicant i dodaje automatski.....jednostavno je sve.....srecno.....:bravo:

Zokica76
26.06.2015, 12:13
Ja sam popunio i poslao DS u nedelju i jos mi nikakva potvrda od njih nije stigla,odnosno nista mi na email nije stiglo od njih. Da li je neko imao slicnu situaciju,odnosno da li odmah stize potvrda od njih da su primili prijavu?

grabovac84
26.06.2015, 13:56
Ja sam popunio i poslao DS u nedelju i jos mi nikakva potvrda od njih nije stigla,odnosno nista mi na email nije stiglo od njih. Da li je neko imao slicnu situaciju,odnosno da li odmah stize potvrda od njih da su primili prijavu?

Od njih ne stize apsolutno nista....ako si poslao to je to....kada udjes tamo u ds260 treba da ti pise COMPLETED to znaci da si uspesno poslao formular.....Jedini mail od njih ces primiti kada ti zakazu intervju i to ce ti pisati da je doslo do promene u tvom slucaju i da proveris na onoj adresi gde si konkurisao i tamo ti onda pise kada je intervju....ali zavisno od tvog Case Number a ce ti i zakazati intervju.....

Zokica76
26.06.2015, 17:46
Od njih ne stize apsolutno nista....ako si poslao to je to....kada udjes tamo u ds260 treba da ti pise COMPLETED to znaci da si uspesno poslao formular.....Jedini mail od njih ces primiti kada ti zakazu intervju i to ce ti pisati da je doslo do promene u tvom slucaju i da proveris na onoj adresi gde si konkurisao i tamo ti onda pise kada je intervju....ali zavisno od tvog Case Number a ce ti i zakazati intervju.....

Ok. Hvala. Nije mi svejedno,kad ne stize nista :grin: pozzzzz

massa89
26.06.2015, 18:03
Jedno pitanje sada. Pročitah celu temu, ali nisam našao odgovor/pitanje.

U DS-260 ima polje: Full Name in Native Alphabet.

Da li ste pisali ime i prezime ćirilicom ovde? Meni u pasošu piše ime i prezime latinicom, pa nisam siguran da li treba ćirilicom ili latinicom. :blink:

Može neko samo da mi kaže kako ste pisali ovde, ćirilica/latinica?

miga
26.06.2015, 20:00
Može neko samo da mi kaže kako ste pisali ovde, ćirilica/latinica?

Jas sam upisala ćirilica, jer ima razlika u slovima. U svim dokumentima iz Makedonije koje ce videti kasnije (na intervju) moje ime i prezime bice ili na ćirilicu ili na latinicu kao u pasosu.
Ne znam koliko je ovo tacno, ali je meni bilo logicno :)

nololoth
27.06.2015, 15:33
Zdravo
Sakam da prasam koi se sansite da dobijam studentska viza dodeka cekam za intervju? Apliciram na master studii i ako me primat dali moze posle koga veke ke bidam vo SAD da odam na intervju za zelenata karta. Patem case number mi e okolu 17000, dali ova znaci deka ke me viknat na intervju uste ovaa godina?

markoni
27.06.2015, 22:12
Evo probao sam sve fore sto se tice stampanja.......ja sam slao tu stranu na mail sebi i nije mi stigla....ali nemoj da se mucis jer u svakom trenutku mozes uci ponovo i odstampati tu stranu to sam tek juce provalio....kada udjes tamo u ds formular imas gore opciju iv application pa onda ti izbaci tvoje ime gde na kraju imas view....kada to pritisnes onda ti se otvara pregled tvoje forme ali gore u desnom uglu imas opciju SIGN.....kada tu udjes ulazi ti automatski na tu stranu koju treba da stampas......Eto toliko....:grin:

Hvala :)

Znaci od tri jezicka u DS-u (Complete, review sign) kada sam zavrsio process, ja uvek naknadno mogu uci u jezicak sign i odstampati tu stranu (nakon sto sam "potpisao") koja mi treba u papirnom obliku odatle... tako da stampanjem te strane nema potrebe zuriti... ps. koliko je tu strana u pitanju?

a kada mi na mail stigne zakazan datum za intervju, onda odstampam i tu stranu (za par meseci kada zakazu)...

jedino mi niko ne rece kada bih se orjentaciono mogao nadati datumu... moj case number pocinje ovako nekako:

2016EU00023XXX :)

grabovac84
28.06.2015, 09:16
Hvala :)

Znaci od tri jezicka u DS-u (Complete, review sign) kada sam zavrsio process, ja uvek naknadno mogu uci u jezicak sign i odstampati tu stranu (nakon sto sam "potpisao") koja mi treba u papirnom obliku odatle... tako da stampanjem te strane nema potrebe zuriti... ps. koliko je tu strana u pitanju?

a kada mi na mail stigne zakazan datum za intervju, onda odstampam i tu stranu (za par meseci kada zakazu)...

jedino mi niko ne rece kada bih se orjentaciono mogao nadati datumu... moj case number pocinje ovako nekako:

2016EU00023XXX :)
Sto se tice prvog dela pitanja tako je, nema potrebe da zuris.To je samo jedna strana.
Sto se tice maila sa zakazanim interview om, dobices samo mail u kome ti kazu da je doslo do promene u tvom slucaju i da proveris opet onu stranu gde ti pisalo da si selektovan za lutriju, s tim sto ti sad tamo pise da ti je zakazan interview, gde, u koliko sati kog datuma.To takodje stampas i takodje mozes da stampas kada hoces i takodje samo jedna strana.
A po tvom CN trebalo bi da dodjes na red u Martu Aprilu sledece godine.

kuki
28.06.2015, 12:59
Da li u vezi jezika treba upisati i "Serbian" iako mi je upravo to maternji, obzirom da pise "List the languages that you speak and/or read" (ne pise navesti jezike koje mozes govoriti i/ili citati izuzev maternjeg)... a da li treba navoditi ostale nase jezike (Croatian, Bosnian, Montenegrin) obzirom da svaki od njih ima kao neki status zasebnog jezika sada... a u sustini ko zna jedan od njih, svakako zna i sve ostale... kako ste naveli vi koji ste uspesno vec dobili G.C.

Na diplomi i svedocanstvima srednje skole mi pise:

Za ime skole - Gimnazija

za sediste - u Obrenovcu...

Znaci za naziv skole na svedocanstvima i diplomi mi pise samo "Gimnazija", a na zvanicnom sajtu te skole i svim drugim mestima pise da se zove "Gimnazija u Obrenovcu" kao naziv skolske ustanove... pa ne znam da li za naziv institucije treba da stavim "Gimnazija" (kao na diplomi) ili "Gimnazija u Obrenovcu" kao na svim ostalim mestima sto pise...

(pretpostavljam da se za pocetni datum uzima 1. septembar prvog razreda npr., a za krajnji datum diplomiranja posle zavrsenog cetvrtog razreda, koji stoji na diplomi, znaci negde u junu).

Danica
28.06.2015, 13:03
Da li u vezi jezika treba upisati i "Serbian" iako mi je upravo to maternji, obzirom da pise "List the languages that you speak and/or read" (ne pise navesti jezike koje mozes govoriti i/ili citati izuzev maternjeg)... a da li treba navoditi ostale nase jezike (Croatian, Bosnian, Montenegrin) obzirom da svaki od njih ima kao neki status zasebnog jezika sada... a u sustini ko zna jedan od njih, svakako zna i sve ostale... kako ste naveli vi koji ste uspesno vec dobili G.C.

Na diplomi i svedocanstvima srednje skole mi pise:

Za ime skole - Gimnazija

za sediste - u Obrenovcu...

Znaci za naziv skole na svedocanstvima i diplomi mi pise samo "Gimnazija", a na zvanicnom sajtu te skole i svim drugim mestima pise da se zove "Gimnazija u Obrenovcu" kao naziv skolske ustanove... pa ne znam da li za naziv institucije treba da stavim "Gimnazija" (kao na diplomi) ili "Gimnazija u Obrenovcu" kao na svim ostalim mestima sto pise...

(pretpostavljam da se za pocetni datum uzima 1. septembar prvog razreda npr., a za krajnji datum diplomiranja posle zavrsenog cetvrtog razreda, koji stoji na diplomi, znaci negde u junu).

za jezik - moj muz je stavio samo Serbian & English
(mene nisu ni pitali, pih :==D:)

za naziv skole - puni naziv, dakle Gimnazija u Obrenovcu

u vezi datuma - da, to je to kako si rekao

ttt
30.06.2015, 13:10
zdravo,

ne mi e jasno kako da odgovoram na prasanjeto do koj datum trae moeto posledno vrabotuvanje, zatoa sto jas sum vrabotena na neopredeleno vreme, a mora da se vnese datum. minatata godina na toa prasanje odgovaraa so "present", no sega nema takva moznost.

pozdrav,

miga
30.06.2015, 16:36
zdravo,

ne mi e jasno kako da odgovoram na prasanjeto do koj datum trae moeto posledno vrabotuvanje, zatoa sto jas sum vrabotena na neopredeleno vreme, a mora da se vnese datum. minatata godina na toa prasanje odgovaraa so "present", no sega nema takva moznost.

pozdrav,

Na prasanjeto PRESENT EMPLOYER pisuvas kaj si sega momentalno vrabotena, od koga, adesa i sl. takasto ova ti e momentalnoto vrabotuvanje i voopsto i nemas prasanje do koga. A posle imas prasanje WERE YOU PREVIOUSLY EMPLOYED? i ako si rabotela prethodno pisuvas od koga do koga, i taka site vrabotuvanja sto si gi imala vo poslednite 10 godini.
Pozdrav

kuki
01.07.2015, 07:42
za jezik - moj muz je stavio samo Serbian & English
(mene nisu ni pitali, pih :==D:)

za naziv skole - puni naziv, dakle Gimnazija u Obrenovcu

u vezi datuma - da, to je to kako si rekao

Hvala Danice,

Pretpostavljam da se naziv skole, radnog mesta, fakulteta itd... pise na srpskom (tj ne prevodi na engleski).

Da li sam u pravu?

Danica
01.07.2015, 12:19
Hvala Danice,

Pretpostavljam da se naziv skole, radnog mesta, fakulteta itd... pise na srpskom (tj ne prevodi na engleski).

Da li sam u pravu?

Da, mi smo tako uradili (prema saznanju od onih koji su prethodne godine ispunjavali obrazac i prosli). Npr., srednja skola: Gimnazija Predrag Kostic Negotin (to je moja srednja), itd. za sve ostalo.
Samo pogledas zvanicni naziv institucije koju navodis i upises tako kako se institucija zove (skola, firma, fakultet).
Zato sto isto to pise posle i na dokumentima koje donosis.

ttt
02.07.2015, 08:23
Blagodaram za odgovorot.

no, imam uste edno prasanje.
jas i soprugot ziveeme na ista adresa, no vo meguvreme se smeni nazivot na ulicata, pa taka vo negoviot pasos si stoi starata adresa, a vo mojot i na deteto e novata, zatoa sto nasite pasosi se novi.

prasanjeto e: koja adresa da ja navedeme kako negovo mesto na ziveenje, dali taa sto mu e napisana vo pasosot (starata) ili segasniot naziv na ulicata (bidejki vo MVR evidentira samo noviot naziv)
p.s. mojot soprug momentalno ne e tuka i nemoze da go smeni pasosot :(

pozdrav

kuki
02.07.2015, 14:54
Da, mi smo tako uradili (prema saznanju od onih koji su prethodne godine ispunjavali obrazac i prosli). Npr., srednja skola: Gimnazija Predrag Kostic Negotin (to je moja srednja), itd. za sve ostalo.
Samo pogledas zvanicni naziv institucije koju navodis i upises tako kako se institucija zove (skola, firma, fakultet).
Zato sto isto to pise posle i na dokumentima koje donosis.

A sada pitanjce, mozda malko suvisno zvuci, ali me zanima misljenje svih... da li pohadjane skole-fakultete, navesti pocevsi od najskorije pohadjane, pa zavrsiti sa srednjom skolom (kao sto se trazi za radna mesta) ili je logicnije obrnuto (obzirom da za ovo nisu naglasili po kom redosledu treba)...

markoni
05.07.2015, 15:17
vidim da u mnogim slucajevima americke adrese idu ovako:

broj zgrade, ulica (pa eventualno broj stana, ako ima vise stanova)

dok kod nas prvo ide ulica pa broj zgrade (pa eventualno stana, ako je vise stanova)

Kako je ispravnije bilo ovo popuniti? kao kod nas (obzirom da su te adrese kod nas) ili kao po njihovom...

Stromae
05.07.2015, 23:01
Citam sad i kontam kako sam pogresio... i nisam pametan da li da otvaram ds260... Bio sam na faxu ali nisam dao nijedan ispit pre desetak godina... vise i ne znam kada jer sam to upisao samo onako... E sad posto sam posle zavrsio visoku skolu u prijavi DS260 sam upisao srednju i tu visoku skolu ali ne i taj fax.. da li ima nekog ko je bio u istoj situaciji, a onda na intervjuu rekao za taj fax i da nije bilo problema? ne bih otvarao sad obrazac, jer iskreno ne mogu da nadjem nikakva dokumenta od faxa, niti imam sliku od kada do kada sam bio prijavljen tamo...

Stromae
05.07.2015, 23:02
Takodje da li smatrate da ce to da mi pravi bas problem na intervjuu, da li je iko imao slicno iskustvo...

Srdjan014
07.07.2015, 17:21
Gdje moze da se provjeri status aplikanta? Popunio sam DS prije 15ak dana, cisto da se informisem.

Tomislav1970
08.07.2015, 06:03
Takodje da li smatrate da ce to da mi pravi bas problem na intervjuu, da li je iko imao slicno iskustvo...

Ako procitas iskustva sa intervjua iz ove i prethodnih godina (od kojih su neka vrlo detaljna) bit ce ti sve jasnije. I sta pitaju i sta ih zanima

maybe17
09.07.2015, 00:39
Izčitati sve, što reče Tomislav ali, vec si prijavio srednju i višu,zašto se smaraš sa nečim što je bilo a pri tom nije ni završen(fax) imaš trazeni minimum i više od toga, potpuno dovoljno.

markoni
10.07.2015, 01:47
nakon "potpisanog" DS 260, koje korake treba sada preduzimati?

Da li samo cekati njihov mail (zakazan intervju) ili pre toga nesto treba ciniti. Kada se vrsi uplata 330$, I koja sve dokumenta treba pribaviti za intervju?

Tomislav1970
10.07.2015, 04:18
nakon "potpisanog" DS 260, koje korake treba sada preduzimati?

Da li samo cekati njihov mail (zakazan intervju) ili pre toga nesto treba ciniti. Kada se vrsi uplata 330$, I koja sve dokumenta treba pribaviti za intervju?

Koraci koje treba sada preduzimati je - citanje foruma.

P.S.
ako nakon dva citanja ne nadjes odgovor - onda postavis pitanje

P.P.S
Za svako ozbiljno pitanje iz ove tematike na koje ne nadjes odgovor na forumu imas pivo od mene

Stojne
12.07.2015, 09:39
Pozdrav do site na forumot!
Jas imam prashanje vo vrska so adresite koi treba da se navedat vo DS-260.
Mojata situacija e sledna:
Jas sum od Makedonija, no momentalno ziveam vo Bugarija (Sofija), veke 1 godina. Vo Makedonija, po dokumenti se vodam na adresata na soprugot (skluchivme brak sega vo Juni) . Dodeka pak ovde vo Bugarija sum dojdena na osnova na student,i imam druga adresa na ziveenje (za koja imam dogovor od naemodavachot).
Ne sum sigurna dali pravilno popolnuvam, pa sekoj sovet od vas e dobredojden :)
Moeto mislenje e sledno:
- Present Address: adresata vo Bugarija (na koja ziveeme zaedno so soprugot);
- Mailing Address: adresata vo Makedonija (na koja se vrakame, koga si odime za Makedonija); :)
- Previous Address: adresata na koja ziveev pred da se omazam;

Prashanjeto mi e, dali e vo red kako Present Address da mi stoi adresata vo Bugarija (na koja i praktichno ziveeme), i pokraj toa shto na site dokumenti (pasosh, lichna karta) mi stoi adresata vo Makedonija?

Izvinete ako se povtoruvam so nekoe prashanje, no koga gi chitav temite ne naidov na nekoja slichna situacija.
Se nadevam nekoj ke me upati vo toa shto e pravilno i veke ednash da zavrshime so taa aplikacija :suure:

miga
12.07.2015, 10:22
Pozdrav do site na forumot!
Jas imam prashanje vo vrska so adresite koi treba da se navedat vo DS-260.
Mojata situacija e sledna:
Jas sum od Makedonija, no momentalno ziveam vo Bugarija (Sofija), veke 1 godina. Vo Makedonija, po dokumenti se vodam na adresata na soprugot (skluchivme brak sega vo Juni) . Dodeka pak ovde vo Bugarija sum dojdena na osnova na student,i imam druga adresa na ziveenje (za koja imam dogovor od naemodavachot).
Ne sum sigurna dali pravilno popolnuvam, pa sekoj sovet od vas e dobredojden :)
Moeto mislenje e sledno:
- Present Address: adresata vo Bugarija (na koja ziveeme zaedno so soprugot);
- Mailing Address: adresata vo Makedonija (na koja se vrakame, koga si odime za Makedonija); :)
- Previous Address: adresata na koja ziveev pred da se omazam;

Prashanjeto mi e, dali e vo red kako Present Address da mi stoi adresata vo Bugarija (na koja i praktichno ziveeme), i pokraj toa shto na site dokumenti (pasosh, lichna karta) mi stoi adresata vo Makedonija?

Izvinete ako se povtoruvam so nekoe prashanje, no koga gi chitav temite ne naidov na nekoja slichna situacija.
Se nadevam nekoj ke me upati vo toa shto e pravilno i veke ednash da zavrshime so taa aplikacija :suure:

Ne sum kompetentna, megjutoa jas bi odgovorila isto taka da sum na tvoe mesto. I mislam deka e sosema vo red. Edinstveno za na intervju mozebi ke ti trebaat i potvrdi od Bugarija za neosuduvanost i od policija. zatoa sto prestojuvate podolgo vreme tamu. Pozdrav

grabovac84
12.07.2015, 20:26
Jedno pitanje ukoliko neko ima slicno iskustvo......naime u ds formularu ima jedno pitanje gde kaze imate li specijalizovane vestine ili obuku za vatreno oruzje, explozive itd.....E pa ja radim u jednoj firmi za obezbedjenje i negde pre 11 godina sam imao neku obuku za rukovanje vatrenim oruzjem ali ne posedujem nikakav papir za to....ne znam treba li to pisati odnosno mogu li to nekako proveriti negde jer sam vec odgovorio sa ne tek sad videh to......Hvala...

kuki
12.07.2015, 22:30
da li moze biti problem ako mi srpski pasos vazi ne dalje od 2021. godine? a ja odem u USA 2016...

sta se desava ako istekne pasos (srpski) a americko drzavljanstvo jos nije dobijeno?

grabovac84
12.07.2015, 23:22
da li moze biti problem ako mi srpski pasos vazi ne dalje od 2021. godine? a ja odem u USA 2016...

sta se desava ako istekne pasos (srpski) a americko drzavljanstvo jos nije dobijeno?

Pa nije ti ovo nikakav problem.....imas dok traje, kada istekne dodjes u Srbiju i izvadis novi.....kada dodje vreme za Americki lako ces.....:naughty:

Mrs.Ryan
13.07.2015, 10:36
Ljudi, sta ste pisali u obrascu u delu koji se odnosi na primary occupation?
Zanimanje ili ono sto sada radite?
I u koju grupu da svrstam drzavni posao koji ne spada ni u jednu od navedenih grupa?
Sta se kod njih podrazumeva pod "bussines"?

aleksn
13.07.2015, 11:51
Pretpostavljam da ne postoji konkretna informacija, ali da proverim da li nije prekasno za popunjavanje obrasca i koji rok bi bio definitivno poslednji?
Case number je 13xxx.