PDA

View Full Version : DV2016 Statistika - sa FB stranice amabasade SAD u Beogradu


snowflake
12.05.2015, 19:10
DV2016 STATISTIKA
Za Lutrijski DV2016 program prijavlo se skoro 11.500.000 ljudi iz celog sveta. Od tog broja izvučeno je 283 osobe koje su rođene u Srbiji.
Najveći broj izvučenih osoba, 4.507, je onih koji su rođeni u Ukrajni.

dejan1990
12.05.2015, 19:47
Da bi se napravila statisticka procena kolike su sanse ljudi iz Srbije (a i iz drugih zemalja regiona) onda se ipak treba doci do podatka koliko se ljudi u Srbiji (i regionu) prijavilo a ne na svetskom nivou. U svakom slucaju, i kod nas se oseti taj drastican pad broja izvucenih dobitnika. Koliko se secam, prosle godine je izvuceno 399 ljudi iz Srbije a broj prijavljenih je sigurno u porastu. Tako da, i one male sanse da budemo izvuceni su sada jos manje, statisticki posmatrano. Sve se bojim da ce u narednim godinama sansa biti na nivou od 1% i to pre svega zbog debilnosti same lutrije!!! Potrebno je uvesti placanje prijave, pa neka bude i 20$ po osobi. Ljudi koji zele da odu tamo ce bez problema platiti tih 2000 din a verujem i vise jer bi se na taj nacin od lutrije udaljili ljudi koji se prijave iz zajebancije, ne sacuvaju CN, ne znaju ni kada je izvlacenje, verovatno nemaju ni predstavu ni gde bi, ni sta bi, a u dzepu imaju 1 crvenu i misljenja su da te na aerodromu docekaju ameri rasirenih ruku i da te pogode u glavu kljucevima od kola, stana i hemijskom da potpises radni ugovor. Ja verujem da zbog takvih ljudi masa forumasa ovde svake godine vidi samo ono famozno "has not been selected"

Markonato
12.05.2015, 19:59
Da bi se napravila statisticka procena kolike su sanse ljudi iz Srbije (a i iz drugih zemalja regiona) onda se ipak treba doci do podatka koliko se ljudi u Srbiji (i regionu) prijavilo a ne na svetskom nivou. U svakom slucaju, i kod nas se oseti taj drastican pad broja izvucenih dobitnika. Koliko se secam, prosle godine je izvuceno 399 ljudi iz Srbije a broj prijavljenih je sigurno u porastu. Tako da, i one male sanse da budemo izvuceni su sada jos manje, statisticki posmatrano. Sve se bojim da ce u narednim godinama sansa biti na nivou od 1% i to pre svega zbog debilnosti same lutrije!!! Potrebno je uvesti placanje prijave, pa neka bude i 20$ po osobi. Ljudi koji zele da odu tamo ce bez problema platiti tih 2000 din a verujem i vise jer bi se na taj nacin od lutrije udaljili ljudi koji se prijave iz zajebancije, ne sacuvaju CN, ne znaju ni kada je izvlacenje, verovatno nemaju ni predstavu ni gde bi, ni sta bi, a u dzepu imaju 1 crvenu i misljenja su da te na aerodromu docekaju ameri rasirenih ruku i da te pogode u glavu kljucevima od kola, stana i hemijskom da potpises radni ugovor. Ja verujem da zbog takvih ljudi masa forumasa ovde svake godine vidi samo ono famozno "has not been selected"Pa u porastu je verovatno broj prijava,vedecemo konacnu statistiku,mada netreba se uzdati u taj 1 posto,treba traziti i druge nacine za odlazak.

johnywalker
12.05.2015, 20:02
a šta je sa onih koji žele otići a nemaju dinara da plate? Ko im je kriv, neka nađu pare!? Ovo je jednaka šansa za sve, i bogate i siromašne. Data mogućnost da učestvuje svako ko ispunjava uslove. To što se neko prijavi pa mu se za godinu dana promijene planovi ili ohladi želja za odlaskom, pa to je normalno i protiv toga se ne može. Ipak živimo (koliko-toliko) u slobodnom svijetu!

Markonato
12.05.2015, 20:10
Potrebno je uvesti placanje prijave, pa neka bude i 20$ po osobi. Ljudi koji zele da odu tamo ce bez proble ma platiti tih 2000 din a verujem i vise jer bi se na taj nacin od lutrije udaljili ljudi koji se prijave iz zajebancijeImas kod dreamernsa moderatora pa na njegovom blogu danas kada postajem Amerikanac pa procitaj prve recenice

voja82
12.05.2015, 20:17
a šta je sa onih koji žele otići a nemaju dinara da plate? Ko im je kriv, neka nađu pare!? Ovo je jednaka šansa za sve, i bogate i siromašne. Data mogućnost da učestvuje svako ko ispunjava uslove. To što se neko prijavi pa mu se za godinu dana promijene planovi ili ohladi želja za odlaskom, pa to je normalno i protiv toga se ne može. Ipak živimo (koliko-toliko) u slobodnom svijetu!

Ne slazem se sa tobom. Treba uvesti placanje lutrije, da bi se izbeglo prijavljivanje raznoraznig ljudi koji nemaju pojma o proceduri, nego se prijavlju sto iz znatizelje sto iz drugih stvari. Izvini, ali ako neko ne bi imao lupam sada 100$ da se prijavi za lutriju kako bi imao za vize, avio karte, a kamoli za ikakav start tamo? Nisi u pravu druze.

voja82
12.05.2015, 20:25
Da bi se napravila statisticka procena kolike su sanse ljudi iz Srbije (a i iz drugih zemalja regiona) onda se ipak treba doci do podatka koliko se ljudi u Srbiji (i regionu) prijavilo a ne na svetskom nivou. U svakom slucaju, i kod nas se oseti taj drastican pad broja izvucenih dobitnika. Koliko se secam, prosle godine je izvuceno 399 ljudi iz Srbije a broj prijavljenih je sigurno u porastu. Tako da, i one male sanse da budemo izvuceni su sada jos manje, statisticki posmatrano. Sve se bojim da ce u narednim godinama sansa biti na nivou od 1% i to pre svega zbog debilnosti same lutrije!!! Potrebno je uvesti placanje prijave, pa neka bude i 20$ po osobi. Ljudi koji zele da odu tamo ce bez problema platiti tih 2000 din a verujem i vise jer bi se na taj nacin od lutrije udaljili ljudi koji se prijave iz zajebancije, ne sacuvaju CN, ne znaju ni kada je izvlacenje, verovatno nemaju ni predstavu ni gde bi, ni sta bi, a u dzepu imaju 1 crvenu i misljenja su da te na aerodromu docekaju ameri rasirenih ruku i da te pogode u glavu kljucevima od kola, stana i hemijskom da potpises radni ugovor. Ja verujem da zbog takvih ljudi masa forumasa ovde svake godine vidi samo ono famozno "has not been selected"

Druze slazem se sa svime sto si rekao, delimo isto misljenje...

johnywalker
12.05.2015, 20:30
i to je demokratija - ne moramo svi biti istog mišljenja niti se slagati sa svačijim mišljenjem :)

dejan1990
12.05.2015, 22:13
a šta je sa onih koji žele otići a nemaju dinara da plate? Ko im je kriv, neka nađu pare!? Ovo je jednaka šansa za sve, i bogate i siromašne. Data mogućnost da učestvuje svako ko ispunjava uslove. To što se neko prijavi pa mu se za godinu dana promijene planovi ili ohladi želja za odlaskom, pa to je normalno i protiv toga se ne može. Ipak živimo (koliko-toliko) u slobodnom svijetu!

pogresno si ti mene razumeo ali nema veze. Ne kazem ja da treba da idu samo bogati, pa ja sam prvi miljama daleko od te kategorije, ali opet treba malo i razmisliti o nekim stvarima! Bio sam u Americi kao J1 i znam koliki su troskovi zivota tamo. ne samo to, tu su i troskovi da uopste odes (dokumentacija, viza, karta, startna lova za stan, depozit, hranu, transport-sve ono sto ti je potrebno dok ne nadjes posao i pocnes da zaradjujes). Retko ko danas u srbiji ima u keshu potreban novac. mnogi ce se odluciti da prodaju nekretninu, kola, pozajme pare itd, snadju se ljudi...ali ono sto bi svako prilikom prijave trebao da zna je da bez najmanje 6-7000$ nema sta da se trazi. I to je neki minimum. Da ne pricam ako imas zenu, decu. Ako nemas nacina da taj novac zaradis, da nesto prodas, da pozajmis...zasto bi se uopste i prijavljivao??? Tako da, kada kazes da je data mogucnost svima koji ispunjavaju uslove, ja kazem da je novac jedan od najvaznijih uslova!
Cinjenica je da se mnogo neozbiljnih ljudi prijavljuje upravo zato sto im je to besplatno i tek kada ih izvuku krenu uopste da se raspituju sta je ovo zapravo, pa kada skontaju da su ustvari zavrsili trogodisnju sto nije dovoljan uslov, ili kada skontaju da moraju nabaviti nekoliko hiljada dolara onda kazu: "ma jbg, ipak necu". Ne kazem, ima ljudi kojima se zivot drasticno promeni od oktobra do maja, ali je ipak mnogo vise ovakvih padavicara.
Pa eto ti moj primer: znam lika koji me je bukvalno na ulici znao saletati sa pricom: matori imas 20 din da uplatim tiket? I onda mi kasnije kaze da se prijavio za ameriku, kaze "ocu da ***** crnkinje, hahah". Srecom pa nije izvucen, mislim ne bi on ni mogao ici jer je zavrsio trogodisnju srednju, nikad vise od 300 din nije imao, duzan i bogu i ocu. Hocu da kazem da medju prijavljenima ima mnogo takvih od kojih neko i bude izvucen i upropasti nekome normalnom priliku. Zato treba uvesti placanje, neka ono bude minimalno, ali dovoljno da neozbiljne ljude udalji iz ove price.

karadjordje
12.05.2015, 22:35
Slazem se i sa Dejan 1990 i Vojom

Cak je i na forumu bilo pitanja: imam zavrseno trogodisnju izvucen sam da li da proba uopste... samo je zauzeo nekom mesto.

Koliko ima takvih ljudi koji ni ne znaju pravila i koji su stvarno spremni da se upuste u tu avanturu, jedno je pricati iz svoje kuce i fotelje a drugo u praksi.

U sustini mnogi su ameriku samo preko tv videli a ni ne znaju kako je tamo ustvari...

zoom
13.05.2015, 00:32
Kako je u Americi? Pa npr. u Americi nema kukanja, ako ti se ne svidjaju pravila - nemoj ni ucestvovati. I to je nacin da se povecaju sanse prijavljenima

Tikica
13.05.2015, 00:58
Sa jedne strane ste u pravu, treba naplaćivati makar nešto za prijavu. Bilo bi više ozbiljnih, pripremljnih, manje grešaka...

Sa druge strane, šanse za dobitak ne bi bile drastično veće. Zašto?
Zato što se ionako izvuče veći broj dobitnika od viza koje se dodeljuju, tako da mesta svih tih "neozbiljnih" kandidata, popune oni koji su ozbiljni u svojoj nameri da odu!
Čak i kada bi kojim slučajem došlo do toga da "pretekne" viza, napravili bi naknadno izvlačenje za taj ostatak. Jeste, neki mali procenat na kraju bi zbog cajtnota propao, ali to je opet smešno malo!

Sve je stvar sreće, ovo je lutrija. Na kraju kako god okreneš u SAD ipak ode 50000 ljudi :;D:

adojaro
13.05.2015, 06:29
Evo i podatka o broju prijavljenih / izvucenih:

Slazem se da bi trebalo naci neki nacin "udaljavanja" onih koji ne ispunjavaju uslove od lutrije, jer sigurno da mnogo takvih zauzmu mjesto i budu izvuceni. Da li to minimalnom naknadom za prijavu, ili opet nekim drugim nacinom, mislim da se stavi cijena 1$ da bih se bar 10% prijava umanjilo. Opet to je moje misljenje.

Magelan
13.05.2015, 06:41
Postavljanje linkova ka nezvanicnim sajtovima sa neproverenim informacijama nemojte postavljati na forumu.

Zvanicne informacije mogu se naci na Visa Bulletin-u na travel.state.gov

Moderator

marenko
14.05.2015, 18:12
Slazem se sa time da treba uvesti 'koji dinar' za placanje na prijavu za lutriju, bas iz tog razloga sto neke bas boli uvo za dalji proces, itd.
Inace, da li se zna ukupan broj prijavljenih iz Srbije?

NekoIzMase
14.05.2015, 21:07
DV2016 STATISTIKA
Za Lutrijski DV2016 program prijavlo se skoro 11.500.000 ljudi iz celog sveta. Od tog broja izvučeno je 283 osobe koje su rođene u Srbiji.

U svakom slucaju, i kod nas se oseti taj drastican pad broja izvucenih dobitnika. Koliko se secam, prosle godine je izvuceno 399 ljudi iz Srbije a broj prijavljenih je sigurno u porastu. Tako da, i one male sanse da budemo izvuceni su sada jos manje, statisticki posmatrano. Sve se bojim da ce u narednim godinama sansa biti na nivou od 1% i to pre svega zbog debilnosti same lutrije!!!

Prošle godine je bilo izvučeno 125 hiljada kandidata, ove 91 hiljada. Ako bismo to malo preračunali, potencijalni broj izvučenih kandidata iz Srbije, da je ukupan broj izvučenih bio na prošlogodišnjem nivou, bi bio 388, dakle neznatna razlika.

marenko
14.05.2015, 21:24
Neznatna razlika? Kako?
125k prosle godine izvuceno, ove godine 91k,to znaci 27% manje.
Srbija: 388 izvuceno prosle, ove 283, znaci 27% manje ljudi je ove godine iz Srbije dobilo sansu. Trecina skoro, i to je za tebe neznatna razlika?

edit: opet da postavim pitanje: jel zna neko ukupan broj prijavljenih iz Srbije?

NekoIzMase
14.05.2015, 21:34
Naravno da je neznatna razlika. Ceo svet ima manje izvučenih kandidata za tih cc 27% pa tako i Srbija. Prošle godine je broj izvučenih građana Srbije u ukupnom broju izvučenih činio 0,319%, ove godine je to 0,311%.

Takođe, veliki broj izvučenih kandidata prošle godine je uzrokovao logično i veliki broj onih koji će ostati bez intervjua. Ovih 91k izvučenih skoro da znači da će svako stići do vize.

marenko
14.05.2015, 21:43
Ako je takav sistem, onda je to dobro ako ce svi moci stici na intervju.
Ali skratiti nekog za trecinu je jako puno. Ne mozes porediti broj kao jedinku za ukupnim procentom i reci to je malo (mozes radi generalne analize), nije, trecina necega je ogroman broj.. gledam samo ovu zemlju,ako me razumes.

terminator
14.05.2015, 22:15
Moguce je da ima dopunsko izvlacenje?
Moguce je da do 30 Juna status se promeni iz NOT u SELECTED?

terminator
14.05.2015, 22:48
ima shanse za dopunsko izvlacenje? I dali postoi mogucnost da nisu svi informisani da su dobili. ja ne gubim nadu, nadam se da ce se promeniti ovaj NOT U SELECTED.

mostar
14.05.2015, 23:32
@terminator,pogledaj ovo https://www.facebook.com/travelgov/photos/a.260627648148.142086.9229303148/10153441318908149/?type=1&theater

dejan1990
14.05.2015, 23:57
ima shanse za dopunsko izvlacenje? I dali postoi mogucnost da nisu svi informisani da su dobili. ja ne gubim nadu, nadam se da ce se promeniti ovaj NOT U SELECTED.

sacuvaj broj, nista te ne kosta naravno, ali nemoj bzvz da se nadas. Cekaj oktobar mesec i novu prijavu pa opet u iscekivanje do maja :drool:

mostar
15.05.2015, 09:45
@dejan1990 u pravu si skroz,sačuvati broj jedno vrijeme nekosta nikoga nista!

draganp
21.05.2015, 07:25
Nisam vidio da je dosad neko postavio na forum, ako jeste brisacu poruku..

Statistika DV2016 sa
http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin/2015/visa-bulletin-for-june-2015.html

Applicants registered for the DV-2016 program were selected at random from 11,391,134 qualified entries (17,573,350 with derivatives)

Zalijepicu ovdje rezultate za Evropu, ostalo ima na stranici

EUROPE
ALBANIA 1,931
ANDORRA 0
ARMENIA 1,277
AUSTRIA 50
AZERBAIJAN 380
BELARUS 811
BELGIUM 47
BOSNIA & HERZEGOVINA 92
BULGARIA 865
CROATIA 67
CYPRUS 28
CZECH REPUBLIC 74
DENMARK 35
ESTONIA 40
FINLAND 57
FRANCE 510
* French Polynesia 1
* Saint Martin 1
* Wallis and Futuna 1
GEORGIA 571
GERMANY 678
GREECE 93
HUNGARY 186
ICELAND 3
IRELAND 89
ITALY 410
KAZAKHSTAN 376
KOSOVO 244
KYRGYZSTAN 209
LATVIA 73
LIECHTENSTEIN 0
LITHUANIA 153
LUXEMBOURG 0
MACEDONIA 258
MALTA 0
MOLDOVA 1,854
MONACO 0
MONTENEGRO 8
NETHERLANDS 81
* Aruba *4
* Curacao* 2
NORTHERN IRELAND 9
NORWAY 35
POLAND 629
PORTUGAL 58
* Macau* 23
ROMANIA 626
RUSSIA 2,200
SAN MARINO 0
SERBIA 283
SLOVAKIA 70
SLOVENIA 33
SPAIN 193
SWEDEN 108
SWITZERLAND 122
TAJIKISTAN 337
TURKEY 1,795
TURKMENISTAN 124
UKRAINE 4,507
UZBEKISTAN 4,300
VATICAN CITY 0

macedonmk
28.05.2015, 17:31
Moguce je da ima dopunsko izvlacenje?
Moguce je da do 30 Juna status se promeni iz NOT u SELECTED?
Citav na FB stranata za podrska za DV lotarijata deka nema da ima dodatno izvlekuvanje i pokraj toa sto se izvleceni cinam 85.000 (najmalku ovaa godina) sreknici, no neli...ke si proverime pak za sekoj slucaj do togas :(

Tikica
28.04.2016, 00:48
Za sve one koje zanima statistika za DV2016 evo malo podataka za naš region, dobijenih analizom CEAC baze.
Za one koji nisu znali CEAC baza nam omogućava uvid u proces obrade aplikacija. Svake godine u januaru podaci postaju javno dostupni, i mogu se pretraživati na nivou CN-a. BritSimon (čovek koji piše intern. blog o lutriji) omogućio nam je pomoću svoje skriptice da podatke možemo da posmatramo u celini. Što znači da možemo da vidimo koliko je tačno ljudi izvučeno, koliko viza odobreno ili odbijeno itd.

Poslednji update na njegovom sajtu uradjen je 01.04.2016, i nažalost nakon tog update-a vlada je uvela zaštitu od automatskog pretraživanja. Samim tim novi update više neće biti moguć do pronalaženja novog rešenja (ako ga uopše i bude).

To međutim na generaciju DV2016 u Evropi ne utiče mnogo jer je proces gotovo na samom kraju. A ja sam se potrudila da za ovaj naš deo balkana ručno ažuriram :gun: nešto malo podataka što je ostalo.

Iz uvida u bazu jasno je da je u Evropi ukupno izvučeno 14915 osoba, i kada na to dodmo članove porodica (derivatives) broj koji dobijemo je 23698.
Poslednji (najviši) CN broj u bazi je 24517.

Iz ovoga je više nego jasno da je Evropa još praktično sa aprilskim cut off-om (a tehnički majskim) postala CURRENT :grin:
Zbog čega to ne žele da prikažu u Visa Bulletin-u, već nastavljaju da izbacuju cut off-ove za nepostojeće brojeve, ostaje nam da se pitamo...:wtf:
Da li će biti novog izvlačenja...hm...sumnjam, ali situacija je u najmanju ruku čudna.

Bilo kako bilo, mi smo praktično prošli celu onu tabelicu (link u mom potpisu), i na intervju od prijavljenih ljudi sa foruma čekaju još samo oni koji su intervjue iz nekog razloga odložili. Stoga najzad evo i malo statistike na slici u prilogu:

https://drive.google.com/open?id=0B9mneIsaegtMbXkwejQtWEp4NHM
Za slučaj da ne možete da otvorite probajte odve (https://drive.google.com/open?id=0B9mneIsaegtMbXkwejQtWEp4NHM)

Podaci su na nivou konzularnih odeljenja (dakle ne zemalja). To znači da ukoliko na primer imamo slučaj aplikanata koji su recimo selektovani kao MKD, a intervju su obavili recimo u Beogradu u ovoj tabeli oni će biti deo statistike ambasade u Beogradu i sl. Iz ovog broja dakle izuzeti su svi slučajevi koji su eventualno vršili AOS u SAD-u, ili imali intervju u nekoj ambasadi koja nije na ovom spisku.
Samim tim ukupan broj na ovom spisku NIJE i ukupan broj izvučenih!
Takođe, selektovani sa Kosova intervju obavljaju uglavnom u Skoplju i Beogradu.
Ukupno je obrađeno do sada 337 aplikacija nosilaca za Bosnu, Makedoniju, Srbiju i Hrvatsku. Sa porodicama ukupno 764.
Po ovim podacima na intervju čeka još ukupno 51 osoba, a koliko njih nije poslalo DS260 (ili je poslalo jako kasno, pa eventualno čeka intervju u šta čisto sumnjam) možemo da znamo samo kao ukupan broj za Evropu, i njih je tačno 8035 (više od 50% izvučenih :smrc:).
Možda je to razlog što status CURRENT nije objavljen (daju šansu preostalim selektovanim ljudima da se jave)?!

Da li je brojka o broju izvučenih sa početka teme tačna ne znam, ali ovaj broj govori da nas je svakako izvučeno mnogo manje nego ranijih godina, ili je broj "nezainteresovanih" a izvučenih veliki.

I na kraju još podatak da se oko 1/4 izvučenih prijavi na naš forum sa svojim podacima. :obrva: Eto toliko.
The end!

rades7
28.04.2016, 06:19
Hvala, ovu su odlične informacije Tikice.
Da li griješim ili je primjetan mali broj odbijenih? Čini mi se da generalno dosta mali procenat ljudi bude odbijen.

BetterFuture
28.04.2016, 08:47
Tikice, odlican post za ljubitelje statistike. I deluje mi kao da si sada zaokruzila jedno poglavlje tj. svoj uspesan put ka GC. Lepo si i napisala, the end. A sada, otvaraj novo...

Mariquita
28.04.2016, 09:05
Tikice, jedva čekam da pročitam (a verujem da ćeš pisati) svoje utiske i početke tamo daleko :) Svako dobro ti želim!

Teddy
28.04.2016, 13:12
@Tikica

Hvala ti na opširnim informacijama , redovno čitam tvoje postove i od velike su koristi.
Nadam se da ćeš nastaviti da pišeš i kada se otisneš preko bare .
Sve najbolje ti želim na početku novog poglavlja ,……

ejpril88
28.04.2016, 14:44
Ja bih samo da dodam jedan komentar na post sa prvih stranica ove teme u kome se navodi da bez 6000 dolara ne treba ni pomisljati na dolazak u SAD. Muz i ja smo dosli pre sest nedelja sa 2200 pozajmljenih dolara i nista nam ne fali, oboje smo nasli posao i kako stvari stoje vrlo brzo cemo vratiti taj dug i krenuti u plus :) Bitno je da vas izvuku a za pare cete se nekako snaci, verujte mi.

nikita61
28.04.2016, 15:37
Svaka cast na hrabrosti. Sreca ocigledno prati hrabre, Sve najbolje!

markoss
28.04.2016, 20:03
Da za par je dovoljno i toliko..sa ejpril sam u kontaktu cesto ali skroz je druga prica ako imate jedno ili vise dece

dadorado
28.04.2016, 20:45
Molim vas u koji grad ste pošli pa ste uspjeli sa 2000 dolara.Da li znate jezik, da li ste imali prijatelje da vas sacekaju, pomognu vam.

ejpril88
28.04.2016, 21:03
Dosli smo u Cikago, sacekali su nas poznanici koje nismo videli osam godina ali placamo kiriju 500 dolara, sto znaci da svako moze da dodje i da na isti nacin zivi sa cimerima, poznatim ili nepoznatim. Engleski znamo dobro ali ne savrseno. Smatram da bi veca hrabrost bila ostati u Srbiji bez naznaka da ce ikad biti bolje, nego otici u zemlju koja pruza mnogo prilika za normalan zivot. Samo napred!

oskark
29.04.2016, 06:54
Ja sam dosao sa 1600 dolara ovde. Ejpril je u pravu ako mene pitate. To naravno da ne znaci da sada preporucujem i uverljivo kazem da moze i sa 1000 dolara uspesno doci. Da imam decu ni ja se ne bih usudio. I sve to zavisi dal imate ovde nekoga ili nemate.
Vecina stanodavca sada ne trazi 3 kirje unapred, samo traze move in fee sto dodje oko 300 bar u mojoj zgradi, ali opet sve zavisi od kreditnog biroa.
u svakom slucaju svaki grad je drugaciji, ali da treba da se proba treba.

Recimo ovde u Chicago vam ne treba auto, sto vam je recimo dosta olaksica u odnosu na ostale gradove.

ejpril88
29.04.2016, 15:25
Slazem se, ni mi ne bismo rizikovali kad bismo imali decu, ali posto smo sami znali smo da cemo se snaci. Tebi svaka cast sto si dosao potpuno sam i to sa jos manje para. Posalji mi molim te na Fejsbuk koja je tvoja zgrada i ako znas da li ima slobodnih stanova. Mi trenutno trazimo stan.

Tikica
29.04.2016, 19:35
Hvala, ovu su odlične informacije Tikice.
Da li griješim ili je primjetan mali broj odbijenih? Čini mi se da generalno dosta mali procenat ljudi bude odbijen.

Da, broj odbijenih je stvarno mali, što negde i znači da ukoliko se ispunjavaju svi uslovi nema brige. Broj AP je svakako veći nego u tabeli i tačan broj bi znali da smo mogli da pratimo stanje svakog meseca. Ali u svakom slučaju jasno je da se čak i te AP reše na pozitivan način :==D:
Ja bih samo da dodam jedan komentar na post sa prvih stranica ove teme u kome se navodi da bez 6000 dolara ne treba ni pomisljati na dolazak u SAD. Muz i ja smo dosli pre sest nedelja sa 2200 pozajmljenih dolara i nista nam ne fali, oboje smo nasli posao i kako stvari stoje vrlo brzo cemo vratiti taj dug i krenuti u plus Bitno je da vas izvuku a za pare cete se nekako snaci, verujte mi.
Hrabro nema šta! Drago mi je da ste se super snašli :bravo:
Moje mišljenje je da mnogo zavisi od toga u koji deo Amerike se ide! U SF bi bila na primer totalna ludost otići sa 2000$ i gotovo nemoguća misija, osim ako naravno imate kod koga da odete (i ovo je takodje jako bitna stavka). Smatram da bi veca hrabrost bila ostati u Srbiji bez naznaka da ce ikad biti bolje, nego otici u zemlju koja pruza mnogo prilika za normalan zivot. Samo napred!
Apsolutna istina!

Makili86
29.04.2016, 19:55
Ne verujem da postoji dopunsko izvlacenje. Mislim da se svake godine izvuce veci broj kandidata da bi se popunilo 50.000 jer uvek odredjeni broj otpadne iz nekog razloga. Tako da smatram da se status ne moze promeniti iz NOT SELECTED u SELECTED.
Naravno, ako gresim neka me ispravi neko.

ztp
30.04.2016, 00:32
Da, broj odbijenih je stvarno mali, što negde i znači da ukoliko se ispunjavaju svi uslovi nema brige. Broj AP je svakako veći nego u tabeli i tačan broj bi znali da smo mogli da pratimo stanje svakog meseca. Ali u svakom slučaju jasno je da se čak i te AP reše na pozitivan način :==D:

Hrabro nema šta! Drago mi je da ste se super snašli :bravo:
Moje mišljenje je da mnogo zavisi od toga u koji deo Amerike se ide! U SF bi bila na primer totalna ludost otići sa 2000$ i gotovo nemoguća misija, osim ako naravno imate kod koga da odete (i ovo je takodje jako bitna stavka).
Apsolutna istina!

Ako bi bračni par sa djetetom od 6 godina došao u Čikago i da nema nikog ko bi ga sačekao šta mislite koliko bi trebalo novca za prvih dva mjeseca dok se ne nadje neki poslić?

markoss
30.04.2016, 00:47
pa ovo je jako teska situacija bar ja tako mislim. Prvo se treba zapitati oko smestaja za prvo vreme..ovde manje.vise svi stanodavci traze prvu i zadnju kiriju plus neki move in deposit a u najjeftinijoj nekoj kombinaciji je to oko 2-3 hilj dolara, plus stan je ne namesten i za osnovne neke stvari tipa da spavate na vazdusnim dusecima, case, escajg, hrana za prvih mesec dana i pokucstvo vam treba bar 700 800$.
e sad da nadjete stan u nekom delu grada gde je jako jeftino opet ce vam traziti i kreditnu istoriju koju vi jos nemate. Dete ce vec od sept trebati u skolu da krene a sam kvalitet skole odredjuje manje vise i cenu stana, a da gurnete dete sa meksikancima i crncima mislim da nije pametno ..ja bar tako nikad ne bih uradio.

Sto se posla tice..niko vas nece zaposliti bez soc broja pa mozda cak i zelene karte a na to se ceka isto neki period od mesec dana za zel kartu, za soc broj 7do10 dana.
Trebace vam auto, koji da kazes za minimalne relacije mozes da bezbedno koristis je oko 1000$...

Znaci najveca peripetija ce biti oko smestaja a to mozete i iz Srbije mozda da resite tj da kontaktirate stanodavce putem maila.

I mozda najbitnija stavka...znanje engleskog? Ako je na nekom slabom nivou ja se ne bih kockao sa dolaskom ukoliko ne nadjem nekog ko bi mi pomogao za pocetak u USA.

Tomislav1970
30.04.2016, 05:48
Sto se posla tice..niko vas nece zaposliti bez soc broja pa mozda cak i zelene karte a na to se ceka isto neki period od mesec dana za zel kartu, za soc broj 7do10 dana.
.

Ne mora da se ceka Zelena karta da bi se pocelo da se radi - viza u pasosu je zelena karta i to na njoj jasno i pise

voja82
30.04.2016, 06:38
Ne mora da se ceka Zelena karta da bi se pocelo da se radi - viza u pasosu je zelena karta i to na njoj jasno i pise

Iz mog slucaja cu vam reci da sam ja morao da cekam zelenu kartu da bi se zaposlio, jer da bi kompletirali aplikaciji za posao koja ide online poslodavcu je bio potreban broj sa poledjine zelene karte, broj pocinje sa 3 slove i ima jos 10 brojeva.Ovo ke verovatno redak slucaj, ali eto cisto da znate nikad se ne zna.

oskark
30.04.2016, 08:05
Iz mog slucaja cu vam reci da sam ja morao da cekam zelenu kartu da bi se zaposlio, jer da bi kompletirali aplikaciji za posao koja ide online poslodavcu je bio potreban broj sa poledjine zelene karte, broj pocinje sa 3 slove i ima jos 10 brojeva.Ovo ke verovatno redak slucaj, ali eto cisto da znate nikad se ne zna.

Kod mene su trazili samo A number koji je na vizi i u pasosu.
Alii ne mozete da pocnete ikakav posao bez SSN-a. A zelena karta dolazi uvek ranije nego SSN.
Broj zelenog kartona i sve ostalo mogu da nadju onliine ako provere i dobiju sve podatke. Ali SSN im treba da te uspesno prijave i urade background check.

A ima u Chicago brdo srbende koji zaposljavalju na crno, tako da i posao moze da se nadje. Na crno bez papira mozete u neki restoranima isto, mada je to malo redje u zadnje vreme ali nije nemoguce. plus opet cu da ponovim sto sam rekao pre,ako dolazite u CHi imati auto po meni je suvisno, osim ako ne zeliti da zivite negde udaljeno van grada gde nema prevoza. Ili ako vam godi luksuz.

ztp
30.04.2016, 12:38
pa ovo je jako teska situacija bar ja tako mislim. Prvo se treba zapitati oko smestaja za prvo vreme..ovde manje.vise svi stanodavci traze prvu i zadnju kiriju plus neki move in deposit a u najjeftinijoj nekoj kombinaciji je to oko 2-3 hilj dolara, plus stan je ne namesten i za osnovne neke stvari tipa da spavate na vazdusnim dusecima, case, escajg, hrana za prvih mesec dana i pokucstvo vam treba bar 700 800$.
e sad da nadjete stan u nekom delu grada gde je jako jeftino opet ce vam traziti i kreditnu istoriju koju vi jos nemate. Dete ce vec od sept trebati u skolu da krene a sam kvalitet skole odredjuje manje vise i cenu stana, a da gurnete dete sa meksikancima i crncima mislim da nije pametno ..ja bar tako nikad ne bih uradio.

Sto se posla tice..niko vas nece zaposliti bez soc broja pa mozda cak i zelene karte a na to se ceka isto neki period od mesec dana za zel kartu, za soc broj 7do10 dana.
Trebace vam auto, koji da kazes za minimalne relacije mozes da bezbedno koristis je oko 1000$...

Znaci najveca peripetija ce biti oko smestaja a to mozete i iz Srbije mozda da resite tj da kontaktirate stanodavce putem maila.

I mozda najbitnija stavka...znanje engleskog? Ako je na nekom slabom nivou ja se ne bih kockao sa dolaskom ukoliko ne nadjem nekog ko bi mi pomogao za pocetak u USA.


Mnogo hvala, svaki savjet i/ili preporuka dobro dodje. Važna je i pravovremena informacija da se na vrijeme može planirati.
Još jednom mnogo hvala :)

ztp
30.04.2016, 12:42
Divni ste što želite podijeliti svoja iskustva i savjete. Hvala mnogo :)

ejpril88
30.04.2016, 15:52
Kako zelena karta dolazi uvek pre SSN-a? Koliko znam svima na forumu je stigao prvo SNN pa onda GC. Mi smo SSN dobili nakon nedelju dana a GC jos cekamo, iako smo ga platili pre polaska a ovde smo vec sest nedelja.

voja82
30.04.2016, 15:54
Kod mene su trazili samo A number koji je na vizi i u pasosu.
Alii ne mozete da pocnete ikakav posao bez SSN-a. A zelena karta dolazi uvek ranije nego SSN.
Broj zelenog kartona i sve ostalo mogu da nadju onliine ako provere i dobiju sve podatke. Ali SSN im treba da te uspesno prijave i urade background check.

A ima u Chicago brdo srbende koji zaposljavalju na crno, tako da i posao moze da se nadje. Na crno bez papira mozete u neki restoranima isto, mada je to malo redje u zadnje vreme ali nije nemoguce. plus opet cu da ponovim sto sam rekao pre,ako dolazite u CHi imati auto po meni je suvisno, osim ako ne zeliti da zivite negde udaljeno van grada gde nema prevoza. Ili ako vam godi luksuz.

Ocigledno i to da zelena karta stize pre SSN zavisi od drzave do drzave. Npr. moja supruga je dobila SSN tacno dve nedelje nakon ulaska u USA, a Green Card joj je stigao mesec dana nakon SSN. Dok je meni SSN stigao oko mesec dana nakon ulaska u usa i i nekih dve nedelje nakon toga i Green Card. U pitanju je Florida.

markoss
30.04.2016, 16:35
meni je ssn stigao 8 dana posle ulaska a tacno mesec dana od ulaska je stigla greencard..GC se upravo i aktivira ako je placena od trenutka ulaska u USA

oskark
30.04.2016, 18:22
Hahahaa, omatorila baba sine pa zaboravlja :drool::udri:

Moj CG je stigao nakon 25 dana, a moj ssn je stigao 7. juna. a ja sam usao 27. aprila. znaci na ssn sam cekao 6 nedelja.

Jos ce da me optuze da trolujem forum. Izgleda da treba da prestanem da pisem ovde, nema nikakve valjde od mene ovde:gun: ajd zdravo

DzokicaMicev
30.04.2016, 19:07
Hahahaa, omatorila baba sine pa zaboravlja :drool::udri:

Moj CG je stigao nakon 25 dana, a moj ssn je stigao 7. juna. a ja sam usao 27. aprila. znaci na ssn sam cekao 6 nedelja.

Jos ce da me optuze da trolujem forum. Izgleda da treba da prestanem da pisem ovde, nema nikakve valjde od mene ovde:gun: ajd zdravo

Druze sta je bilo sta si se naljutiio. Nemoj nas ti napustati jer ti si barem ovde jedan od onih koji spodele svako svoje iskustvo.

oskark
02.05.2016, 18:48
Druze sta je bilo sta si se naljutiio. Nemoj nas ti napustati jer ti si barem ovde jedan od onih koji spodele svako svoje iskustvo.

nisam se naljutio, daleko od toga...:grin: samo sam poceo da zaboravljam kako je sve sta bilo LOL pa izgleda lupam gluposti :)

DzokicaMicev
02.05.2016, 19:48
nisam se naljutio, daleko od toga...:grin: samo sam poceo da zaboravljam kako je sve sta bilo LOL pa izgleda lupam gluposti :)

Pa daj boze I ja da dodzem na tvoje pa da se lakse osecam sledece godine. Da mogu spodeliti svoje iskustvo. I nemoj se tako saliti sa nama mi smo stariji moze nam se desiti nesto :-) jer od ljude kao tebe imamo itekako veliku korist :-) Pozdrav