PDA

View Full Version : Pohvale, predlozi, zalbe :p


xeg
30.05.2008, 11:36
Svidja mi se, na prvom mestu, postojanje ovog foruma gde se mogu sakupiti svi ljudi sa podrucja ExYU sa jednim istim ciljem - Green Card.
Naravno, tu su i varijacije na temu ali sustina je ista.

...bla, bla...SUPER...bla, bla...ODLICNO...bla, bla...:p

Svrljajuci WWW-om i obilaskom tematski slicnih foruma zapazio sam neke fazone koje bi mogli da uvedemo (pozajmimo:rolleyes:) i mi tj. vi.
Blizimo se broju 100, sto se tice clanova (kazu prvih 100 je najteze), podeljeni smo grubo u 3 grupe:

- :D ($zeleni) dobili GC

- :confused: (zbunjeni) u postupku dobijanja GC i

- :eek: (GDE JE POSTAR!?) nadajuci se GC

Tako ce uvek i biti i uvek ce one iz :eek: grupe interesovati kako su se stvari hronoloski odvijale kod ovih iz grupa :D i :confused: i sl.
Taj deo su odlicno resili na ovom (http://boards.immigrationportal.com/) forumu (medju svim tim podforumima je i Lottery Visas - DV (http://boards.immigrationportal.com/forumdisplay.php?f=38)) tako sto skoro svi u potpis stavljaju bitne datume u procesu dobijanja GC i to izgleda ovako:

4/10/2007: NL for DV2008 received in Switzerland (EU..31xx)
2007/4/12: forms sent back to KCC
2007/9/10: 2nd package
2007/9/21: medical exam in Zurich
2007/10/11: interview in Bern, Switzerland
2008/01/15: immigration through Washington Dulles airport
2008/02/07: welcome letter
2008/02/16: GREEN CARD, 2nd welcome letter
2008/02/25: Social Security Card

Pogledajte kako to lepo izgleda na primeru jedne od tema (http://boards.immigrationportal.com/showthread.php?t=279682).

Uveli su i neke skracenice (http://boards.immigrationportal.com/showthread.php?t=215048) koje koliko pomazu toliko mogu i da zbune.

Mene a verujem i sve ostale strasno interesuje kako se to odvijalo kod svih vas koji ste vec skinuli mrak:rolleyes: i dosli do GC.

srdjevic
31.05.2008, 03:18
hehehe, dobro si statuse stavio, svidža mi se... :D

Vidiš, u pravu si ti potpuno, samo... Ovo nije međunarodna (ili jeste? :D) zajednica kao ono... nas ne'eš naterati da poštujemo sva ta pravila... :cool:

Dao si dobre ideje. Ja sam već razmišljao o tome da postavim neka dodatna polja da ljudi popunjavaju pri registraciji / izmeni profila, a hoću i da pokrenem kampanju da ljudi unesu svoje lokacije bar, kad polje za to već imamo. :rolleyes: Ovo za status je isto odlična ideja, moram i to na listu da dodam... :)

Pokušavam da ne idemo preterano ambiciozno sa organizacijom foruma (kažu da se nikad ne pogodi iz prve) da ne bi zvrjalo prazno, a ima toliko puno zanimljivog sadržaja... :(
Kad pogledaš, ljudi se (vrlo pametno) spremaju recimo za intervju u ambasadi već posle prve koverte, pa imamo teme sa X pitanja od kojih bi pola išlo u taj forum, a ovako zvrji prazan... :(


Nego da se razumemo: ovo je regionalni forum! Da ovaj sajt (ne daj Bože!) dostigne veličinu gorepomenutog foruma (180 hiljada članova), evo javno se zaklinjem da ću zatvoriti sajt, vratiti se nazad i usmeriti sva raspoloživa sredstva da podignemo region iz bule (bilo bi to malko previše ljudi koji hoće da uteknu)... :D

Naravno, šalu na stranu, bilo bi fino da ovo zaživi... Trenutno ide baš fino, čekamo stotog člana... :cool:

I da ponovimo, svaki komentar/savet/sugestija/predlog/kritika je dobrodošla!

Miloš (:D)

Siberian
27.06.2008, 00:36
Nenznam dal je ovo pravo mesto za to ako nije premesti:)
Bilo bi dobro, (po mom misljenju) da napravis jedan veliki podforum koji nije vezan za zelenu lutriju, cisto za sve nase iz USA o svacemu zivotu, iskustvima druzenje okupljanje sta ja znam...:)

srdjevic
27.06.2008, 03:44
paaaaa..... ja sam mislio da za to koristimo forum Vaša strana (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=11) :o

xeg
14.08.2008, 09:35
Hmmm... kada se stavi/promeni potpis on je aktivan tek od sledeceg posta, u ranijim postovima tog user-a se ne menja. Moze li da se promeni to tj. bilo bi bolje da se promenjeni potpis menja automatski na svim predjasnjim postovima istog user-a?

Aj' da objasnim na primeru zasto mislim da bi tako bilo bolje:

- user landlord (http://www.zelenalutrija.com/forum/member.php?find=lastposter&f=3) ima npr. 100 postova a on je u fazi cekanja 2. koverte sto novi/buduci clanovi znaju iz njegovog potpisa. Sada mu stigne 2. koverta tako da on update-uje potpis ali ce se to videti tek od njegovog 101. posta pa na dalje.
Prema tome - dabome:D novi clanovi koji krenu da citaju hronoloski nemaju pojma o tome jer ce on vec (dace Bog;)) biti u USA a oni ce citati njegove postove sa starim informacijama po kojima jos npr. ceka 2. kovertu.

Just my 2chttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/ghey.gif

landlord
14.08.2008, 09:59
Svidja mi se nacin na koji razmisljas..:) (Ovaj dio bit ce u USA..:))

Super prijedlog... potpisujem

srdjevic
20.08.2008, 17:07
Da znas da nisam ni primetio... :-) ajd pogledacu, mora da ima setting za to negde.

landlord
20.08.2008, 21:06
Primjetio sam nesto cudno na forumu..
Naime kada neko odgovori na neki post meni se to refresha sa zakasnjenjem od nekih 10 tak minuta..
Jos neko primjetio nesto slicno? Mozda sam samo ja precesto na forumu pa mi ovo smeta...:)

xeg
21.08.2008, 08:27
To sam ja zamolio Srdjevica da setuje samo tebi, da bih i ja stigao da odgovorim nekome:p

wingreen
21.08.2008, 08:55
Primetila i ja...:)

srdjevic
02.09.2008, 05:25
A kako znate da je neko odgovorio, ako refresh pokaže tek za 10tak minuta?

Jel' pričate o email obaveštenjima, ili RSS, ili šta?

xeg
02.09.2008, 07:04
Verujem da misle na individualno setovanje refresh-a browsera. Nisam primetio to kasnjenje, mozda zato sto s' vremena na vreme iz navike manualno refresh-ujem stranu (F5).

srdjevic
02.09.2008, 08:27
Ma mora biti cache na klijentskoj. Ne vidim zasto bi ga server kesirao. Ja taj na problem jos nisam naleteo... :(

xeg
02.09.2008, 09:03
A ja sam primetio nesto drugo, kada se nego izloguje poslednja aktivnost mu je tacna u minut ali se jos okruglo 15min vodi kao prisutan.

srdjevic
02.09.2008, 09:07
To je ok, to je normalno. Nauka je iza toga, imao sam isti problem. Ne zna sistem kada je neko otisao sa sajta jer dozvoljava "remember me" pa moze jedino da racuna na osnovu cutoff time-a. Ovde je 15 minuta. ;)

landlord
02.09.2008, 10:17
ma lupam po refreshu ko blesav.. kolege iz susjednih cubicle-ova misle da igram poker, veca, manja, veca, manja..:)

Ali bez zeze.. ne osvjezava nove postove.. tek nakon nekih 5-10 min mi prikaze "novi" post..

xeg
02.09.2008, 10:27
:D...
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/cubicle.jpg

Olivera
02.09.2008, 14:07
Evo ja predlazem ako se to moze (videla sam na nekim drugim forumima) da pored opcije pregleda danasnjih postova, postoji i pregled postova zadnjih 48sati i pregled postova zadnjih 72 sati. tako ako neko ne poseti forum i tri dana (opravdano :o ) ima mogucnost da bude u toku desavanja. :D

srdjevic
02.09.2008, 18:05
Pa imate u meniju opciju "Nove poruke" kad ste ulogovani koju ja uvek koristim; pokazuje nove teme i teme na kojima se u međuvremenu odgovaralo. ;) Neulogovani korisnici imaju samo link Današnje poruke, dakle 24h. Ako 'oće više, nek' se registruju. ;-)

@landlord
a da nisi ti negde iza nekog proxy-ja kad si već u cubicle-u? Evo (po mom)sinoć smo se prebacivali porukama, ja sve odmah vidim.... Rekao bih da ti proxy malo kešira zahteve...

landlord
02.09.2008, 22:27
da postoji neki proxy.. ali sam ga iskljucio u browseru... da bih vidio stranice koje oni drze.. pod kljuucem.. ali opet.. mi je taj problem.. vidim i ja svoje poruke odmah..ali tudje ne..

srdjevic
02.09.2008, 23:06
Mož' biti da ti DNS kešira zahteve, server firme.... A di radiš, ako nije tajna?

Da li je uočio ovo još neko? Meni se ovo ne događa... :(

landlord
11.09.2008, 12:20
Presao sam 200 postova..
zatvaram ovaj account i otvaram novi

xeg
11.09.2008, 12:57
Presao sam 200 postova..

Ko? Ti!?
Ma nema sanseee, nisi ti tolika alapaca:p

srdjevic
11.09.2008, 17:17
nemoj, ostani na ovom (da te lakse uočimo), i ne menjaj avatar, prijatan je za oko. :D

Olivera
18.10.2008, 13:09
Ajt sad stari vukovi, pozdravite NOVU staru vucicu http://baltosource.timduru.org/img/avatars/grey_wolf_777450.jpg Oliveru. :bravo:
Pozdrav do Xeg-a :papa:

xeg
18.10.2008, 16:39
BRAVOOO VUCEEE!!!
Join the club!
Nego, vide li negde zekuhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/fear.gif
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/rabbit_wolf.jpg
:grin:

steficacvek
18.10.2008, 16:49
Ajt sad stari vukovi, pozdravite NOVU staru vucicu http://baltosource.timduru.org/img/avatars/grey_wolf_777450.jpg Oliveru. :bravo:
Pozdrav do Xeg-a :papa:


djes ti vuce? :obrva:

svaka cast, samo tako nastavi pa da sve vukove presisas :srbinigr:

xeg
18.10.2008, 16:52
Hehehe... ja tek sad provalio!
Jesi li ti vuce videla da se ova tema zove Pohvale, predlozi, zalbe :p pa si se zato ovde pohvalila?:RRofl:

wingreen
18.10.2008, 17:30
Cestitam Olivera, cestitam, samo napred!:bravo:

Olivera
19.10.2008, 12:54
Hehehe... ja tek sad provalio!
Jesi li ti vuce videla da se ova tema zove Pohvale, predlozi, zalbe :p pa si se zato ovde pohvalila?:RRofl:


Morala sam. Da slucajno ne ostane nezapazeno. :punk:

srdjevic
02.11.2008, 20:13
Primetio sam da neki članovi imaju za lokaciju unesene koordinate, ili jednostavno nemaju lokaciju u profilu... Bilo bi fino kada bi imali tu podatke u ljudski-čitljivom obliku, kako bi bilo lakše pratiti ko odakle gde ide...

Izmenio sam nam korisničke profile da sad pitaju za 2 lokacije: USA i YU. Namerno sam staro polje "Location" pretvorio u "USA lokaciju", da bi većini (koji su još u otadžbini) sada pisalo pogrešno. Molio bih članove da izmene svoje profile kad stignu i da unesu obe lokacije. :belj:

Ja sam sebi stavio nešto u stilu:
USA: Chicago, IL
YU: Novi Sad, Srbija

Podatke možete izmeniti na ovoj stranici:
http://www.zelenalutrija.com/forum/profile.php?do=editprofile (http://www.zelenalutrija.com/forum/profile.php?do=editprofile)

xeg
02.11.2008, 21:56
Primetio sam da neki članovi imaju za lokaciju unesene koordinate...

Ma to bre samo Neky i Moni... stvarno ne znam koja im je to fora:nene:
:belj:

srdjevic
03.11.2008, 06:28
ijuuuuu, kak'u si grbu sad formir'oooooo....... :1060:

neky
03.11.2008, 10:36
Ma to bre samo Neky i Moni... stvarno ne znam koja im je to fora:nene:
:belj:

:wtf: Sta ti lupas gluposti?
Sta si ti to uzeo????
mislim stvarno lepo stoji ime, ako vidis brojeve.....:==D:

xeg
03.11.2008, 10:56
Cini mi se da sam video cica-macu!?
Mora da mi je GPS zakazao:woohoo:
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/gps.gif

moni
03.11.2008, 11:19
:confused:

xeg
03.11.2008, 11:24
Ma to je ovaj Srdjevic uneo pometnju u nase redove!
Ajd' Srdjevicu sad nam se obrati jednim proglasom i priznaj da si pogresio!
Mora da si :1072: pa ti se pricinjavaju stvari:grin:

srdjevic
03.11.2008, 17:07
Ja se stvarno izvinjavam, mora da mi ovaj alkohol od vikenda udario u vuglu... hihihihi :w00t:
:lool:

xeg
23.11.2008, 23:55
Aj' zameni favicon, mesa mi se sa jos nekim default vBulletin-ima.
Evo odmah i predloga npr. iz tvog bannera
http://www.picpanda.com/images/nnkocb74jiukvspqfnvv.ico
ili mozda ovako nesto
http://www.picpanda.com/images/zx4iuqlco8jw95royl.ico

srdjevic
25.11.2008, 07:08
Shukni mi ih na private ili na korisnicki, broken links... :smrc:

ali valja... primetih to skoro, a bio sam ubedjen da sam stavio svoju... :blink:

xeg
25.11.2008, 08:01
Ma kako broken links!? I Zana mi to rekla:blink:
Ja ih vidim bez problema, mozda je kod vas neki prob jer imaju ekstenziju .ico
Aj' saljem ti nekako.

srdjevic
04.12.2008, 05:27
Ma to je ovaj Srdjevic uneo pometnju u nase redove!
Ajd' Srdjevicu sad nam se obrati jednim proglasom i priznaj da si pogresio!

nego da se mi vratimo na lokacije ovde di mu mesto... :obrva:

Zana je primetila da iako imamo 2 adrese i dalje ne znamo ko je trenutno gde (tj. iz koje perspektive piše), te ajde da započnemo brainstorming i ovde javno da vidimo valja li rešavati ovo ikako... :dedica1:

pošto mi je malko trulex da stavljamo i treće polje "lokacija", predlažem sledeće: "godina emigracije" ili slično... Dakle, ko još nije, ostaviće prazno (u najgorem slučaju može da stavi tekuću godinu a da još nije otišao)... mislio sam možda samo da/ne pitalicu "da li ste emigrirali" ili slično, ali kontam da je ipak bitno i kad je došao....

predlozi?

Zana
04.12.2008, 05:51
Godina je po mom misljenju ok...

steficacvek
04.12.2008, 08:50
ja mislim da je tu najbolje staviti lokaciju na kojoj se trenutno nalazis i to je to
ili ovako ostaviti, a mi koji jos nismo u USA da stavimo pored mjesta To be :grin:

landlord
04.12.2008, 09:55
Pa ne bi bilo lose da vi stari vukovi koji ste davno emigrirali
u potpisu staviti ove podatke koje i mi imamo

ili da upises i godinu emigracije gore nije ni to lose

landlord
27.02.2009, 13:56
Posto imamo dosta BOTova na forumu... mozda da prilikom registracije postavis... onu slicicu.. sa brojevima.. pa da moraju to upisati..
prije registracije.. Ili neko pitanje.. iz opce kulture na nasem jeziku
:)

ferrigno
03.08.2009, 20:11
Jedan mali prijedlog.
dodajte edit tipku.
Jer ako netko slučajno nešto zaboravi napisati, ne može editirati svoj prijašnji post.

dreamerns
04.08.2009, 16:12
Moze, ali valjda samo 15 minuta nakon sto je napisao post

zvercica
12.09.2009, 20:21
Dragi svi,

Ja stvarno moram da pohvalim ovaj site. Već nekoliko godina me kopka ideja da se prijavim, i nekoliko puta sam pokusala na netu da potrazim aplikaciju za prijavljivanje, i nesto sam i nalazila ali kad god bih stigla do dela da treba da nesto platim, ja bih prekidala ali sam zato dobila pun inbox spamova sa ovih sajtova.

Ovde imate bukvalno sve informacije, sve je jasno... Članovi su neverovatni, ima odgovora skoro na sva pitanja, i to sa takvim detaljima. U svakom slučaju ovaj site mi je dao potpunu sliku i pomogao mi da prelomim i odlučim.

Ja se ove godine prijavljujem, a vi, pliz, držite palčeve:)

dreadnot
21.09.2009, 08:37
Drzimo ti palceve! Samo napred!

dragance
20.10.2010, 20:46
Pošto više nema koverti, mogli bi administratori da razmisle i o preimenovanju nekih podforuma :)

dare_ns
22.10.2010, 10:42
Pošto više nema koverti, mogli bi administratori da razmisle i o preimenovanju nekih podforuma :)

+ sređivanje (brisanje ili spajanje) duplih tema - razlog: jednostavno se izgubim kad tražim nešto, search umesto rezultata za koje znam da negde postoje na forumu, izbacuje mi redovno teme o prijavi na lutriju i slično tome.

+ možda napraviti 1 podforum gde novi članovi prvo moraju da pročitaju pravilnik i sticky teme, da se predstave, tipa ''Ja sam Darko iz NS, igram loto već 10 godina...'' i da im se tek posle te poruke omogući pisanje na ostalim delovima foruma.

Score
22.10.2010, 13:16
+ sređivanje (brisanje ili spajanje) duplih tema - razlog: jednostavno se izgubim kad tražim nešto, search umesto rezultata za koje znam da negde postoje na forumu, izbacuje mi redovno teme o prijavi na lutriju i slično tome.

+ možda napraviti 1 podforum gde novi članovi prvo moraju da pročitaju pravilnik i sticky teme, da se predstave, tipa ''Ja sam Darko iz NS, igram loto već 10 godina...'' i da im se tek posle te poruke omogući pisanje na ostalim delovima foruma.

Vrlo dobra ideja! Izbegli bi i onaj dziberish spam sto se povremeno pojavljuje na engleskom.

dragance
22.10.2010, 13:35
Dobre ideje Dare.Ne znam šta više da kažem za nove članove jedino da na index stranici tamo pored satova stoji i "SA TROGODIŠNJOM ŠKOLOM NE ISPUNJAVATE USLOVE ZA UČESTVOVANJE U ZELENOJ LUTRIJI" mada opet bi se neko javio da pita :)

Moje rešenje je za slične stvari da se odredi 1-2 moderatora koji će pratiti stanje i ako neko otvori novi topic sa već postavljenim pitanjem jednostavno ga zatvori i ostavi link do već otvorene teme sa takvim pitanjem.

blok64
26.10.2010, 22:21
Ummm... Ne mogu da posaljem privatnu poruku, tj. nemam nikakvu opciju private message. Treba li da ispunim neku kvotu od npr. 10 postova ili slicno? Hvala :)

spectra
26.10.2010, 22:26
Ummm... Ne mogu da posaljem privatnu poruku, tj. nemam nikakvu opciju private message. Treba li da ispunim neku kvotu od npr. 10 postova ili slicno? Hvala :)
Upravo tako. Time se sprijecava da novi clanovi zasipaju porukama stare clanove, prije nego nadju odgovor na forumu.

@administrator Ja bih licno to isto pravilo uvela i za otvaranje novih tema..

dragance
26.10.2010, 22:36
E to je pametno, bez 10 postova ne možeš otvarati topic npr.Tako će se ljudi ohrabriti da sami pronadju odgovor koji je tu u 99% slučajeva.

dare_ns
26.10.2010, 22:52
E to je pametno, bez 10 postova ne možeš otvarati topic npr.Tako će se ljudi ohrabriti da sami pronadju odgovor koji je tu u 99% slučajeva.

uglavnom je odgovor na istoj strani, eventualno prvoj strani sledećeg podforuma, pošto su to uvek opšta pitanja ...

peja
27.11.2012, 09:51
Hteo bih da pohvalim forum, članove, teme, postove... ma sve sjajno...

Moje pitanje se odnosi na Naslovnu stranu sajta, da li će se ažurirati strana, bilo bi lepo zbog novih članova i onih koji će tek da pristupe sajtu da se naslovna strana ažurira da se vidi da je sajt a i forum " živ " ?

dreadnot
04.12.2012, 20:21
Ja bih zeleo da pohvalim samog sebe... ovo mi je okruglo 600. post. Nije nista znacano, cak ni vazno, ali mi je zapalo za oko, pa ko velim da obelezim jubilej...

vuxanne
04.12.2012, 20:47
Ja bih zeleo da pohvalim samog sebe... ovo mi je okruglo 600. post. Nije nista znacano, cak ni vazno, ali mi je zapalo za oko, pa ko velim da obelezim jubilej...

:bravo: E da ih jos neko placa pa da azuriraju redovno...

peja
05.12.2012, 07:02
Ja bih zeleo da pohvalim samog sebe... ovo mi je okruglo 600. post. Nije nista znacano, cak ni vazno, ali mi je zapalo za oko, pa ko velim da obelezim jubilej...

svaka čast dreadnot i puno hvala na informacijama koje pružaš i koje si pružio prethodnih 600 puta :==D:

srfaman
16.06.2013, 21:02
A zar nije malo glupo pravilo sa 30 poruka za pp?

Kontam deo sa blokiranjem glupih pitanja od novih clanova, ali ja bih sad trebalo da spamujem po forumu da bih mogao nekoga da kontaktiram privatno...

ZukotheCat
17.06.2013, 17:54
Ja sam ogromno znanje stekla čitajući iskustva onih koji su uspjeli.
Zato predlažem subforum "My American story" na kojem ljudi koji su otišli u US mogu poslati kompletnu priču/iskustvo o tome kako je zaživio njihov američki san: kako je prošao intervju, kako je prošao put, koliko para su nosili, kako je išlo sa SNN, kako su došli do posla...sve u retrospektivi.

Moja ideja o subforumu "My American story" inspirisana je time što svaki sajt u US, Australiji, U.K. posvećen rođenju djeteta sadrži kutak gdje mame pošalju svoju priču kako su rađale kod kuće i slično, ...počeli trudovi oko 2 ujutro, pa pukao vodenjak u 6 h, .. koištene tehnike sporog disanja i samo-hipnoze,... pa onda izašla glavica........i mali se rodio nakon svih tih muka...happy end... tako da i druge majke znaju kako je sve to išlo

,

Susurin
30.08.2013, 13:19
A zar nije malo glupo pravilo sa 30 poruka za pp?

Kontam deo sa blokiranjem glupih pitanja od novih clanova, ali ja bih sad trebalo da spamujem po forumu da bih mogao nekoga da kontaktiram privatno...

Slozio bih se sa tobom sto se tice pravila za PP. Niko nije ovde da bi spamovao vec da bi procitao tudja iskustva i postavio neko konkretno pitanje. Svi smo odrasli i sve nas koji smo ovde je muka naterala da promenimo sredinu ili da razmisljamo o tome. Ja sam hteo da se obratim clanu Aristotel na PP, ali ne mogu. :nene:

Susurin
30.08.2013, 14:03
Zahvalio bih se adminu od srca! Ako ikada bude bilo prilike ima pice od mene. :) :beer:

benefactor78
06.11.2013, 20:06
Ima li sanse da se ovo pravilo malo izmeni?
Hteo sam da kontaktiram dreamerns-a i ivkodrg-a privatnom porukom, ali nema sanse. Mislim,sve normalno, trebaju mi neke informacije, nisam nikakav spamer ili sl. :;D:

loreley
07.11.2013, 02:34
Ja sam uspela da posaljem poruku, a imala sam manje postova od tebe. Da li se pravilo izmenilo, ili me je zakacio neki bug, ne znam. :)

SEEUSAIC
07.11.2013, 04:42
Ja sam uspela da posaljem poruku, a imala sam manje postova od tebe. Da li se pravilo izmenilo, ili me je zakacio neki bug, ne znam. :)

Nije se izmenilo pravilo, nije ni bio bug - moguce da je bio jedino email ili si vec imala dovoljan broj poruka. Takodje, onog trenutka kad se ima dovoljan broj postova, bez obzira na to sto moderatori obrisu neke od postova, privilegija slanja poruka ostaje.

Minimalan broj poruka je uveden jer se dosta novih clanova registrovalo samo da bi mogli da posalju privatne poruke (zbog istog je dosta clanova uklonilo mogucnost kontakta putem privatnih poruka).

loreley
07.11.2013, 09:14
Post u kojem govorim clanu primaocu da verovatno necu moci da mu posaljem pp bio je moj 18. po redu (a videh da je 30 minimum, jasno mi je zasto i ne bunim se). Vidi se i sad u statistikama, nista nije brisano.
Medjutim, poruka mu je uspesno stigla i uspesno mi je na nju odgovorio. Nije bio mejl u pitanju, nego pp.
Ne znam sta se desilo, no htedoh reci benefactoru da proba. :)

flops
08.11.2013, 10:51
Mozda ne bi bilo lose da se stavi pozitivno i negativno dugme cime bi se ocenjivali postovi clanova, kao i same teme. Posto mislim da ima dosta clanova koji su odlicno pisali i pomagali na forumu, ali su se njihovi postovi nekako zaboravili ili "zagubili". Ovako bi novi clanovi i posetioci imali prilike da odaberu kvalitetna pisanja. Jeste da je to mac sa 2 ostrice, ali mislim da bi ipak donelo vise pozitivnih nego negativnih strana.

Taji
27.11.2013, 19:41
Nesto se mislim u zadnje vrijeme kako bi bilo lijepo da imamo mjesto gdje se mogu vidjeti fotografije koje smo mi koji smo vec u USA sami napravili i koje bi smo podijelili sa clanovima foruma.
Prijedlazem da se otvori Podforum pod nazivom "Amerika u slici i rijeci" I onda da se izlistaju drzave kao sto je to na City Data Forum-u. Npr. ovako nesto:

Forums
Amerika u slici i rijeci
- - -
Alabama

Birmingham area, Huntsville-Madison-Decatur area, Mobile area.....

Na ovaj nacin bi smo mogli da pokazemo kako je Amerika jedna velika I prekrasna zemlja, da dodajemo nase fotografije (nista copy-paste sa neta) I da sa par rijeci objasnimo sta je na fotogafiji. Npr. Greenville, SC, Downtown

Eto adminstratori I clanovi, razmotrite pa se javite sta ste odlucili.

Unaprijed hvala:grin:

Salec
29.11.2013, 00:48
Taji, meni se mnogo svidja ta ideja! lepo je videti grad iz ugla stanovnika, bas onakav kakav jeste sa svim njegovim manama i vrlinama! i ne samo grad, naravno.

lover
29.11.2013, 00:52
Odlicna ideja! Pridruzujem se inicijativi.:bravo::bravo::bravo:
Nadam se da ce moderatori razmisliti o tvom prijedlogu.:grin:

Taji
29.11.2013, 01:46
Drago mi je da vam se ideja svidjela i hvala na podrsci. Cekat cemo na jos forumasa da se oglase i naravno, moderatori.

Nadam se pozitivnom rjesenju:1081:

johnny_nyc
29.11.2013, 10:00
Nesto se mislim u zadnje vrijeme kako bi bilo lijepo da imamo mjesto gdje se mogu vidjeti fotografije koje smo mi koji smo vec u USA sami napravili i koje bi smo podijelili sa clanovima foruma.
Prijedlazem da se otvori Podforum pod nazivom "Amerika u slici i rijeci" I onda da se izlistaju drzave kao sto je to na City Data Forum-u. Npr. ovako nesto:

Forums
Amerika u slici i rijeci
- - -
Alabama

Birmingham area, Huntsville-Madison-Decatur area, Mobile area.....

Na ovaj nacin bi smo mogli da pokazemo kako je Amerika jedna velika I prekrasna zemlja, da dodajemo nase fotografije (nista copy-paste sa neta) I da sa par rijeci objasnimo sta je na fotogafiji. Npr. Greenville, SC, Downtown

Eto adminstratori I clanovi, razmotrite pa se javite sta ste odlucili.

Unaprijed hvala:grin:

Taji potpisujem i pridružujem se inicijativi, bilo bi lijepo vidjeti Ameriku iz ugla forumaša koji su već tamo :)

MIRO
29.11.2013, 21:18
Taji potpisujem i pridružujem se inicijativi, bilo bi lijepo vidjeti Ameriku iz ugla forumaša koji su već tamo :)

Pridružujem se ovom predlogu, bilo bi lepo..................

peja
30.11.2013, 12:28
Nesto se mislim u zadnje vrijeme kako bi bilo lijepo da imamo mjesto gdje se mogu vidjeti fotografije koje smo mi koji smo vec u USA sami napravili i koje bi smo podijelili sa clanovima foruma.
Prijedlazem da se otvori Podforum pod nazivom "Amerika u slici i rijeci" I onda da se izlistaju drzave kao sto je to na City Data Forum-u. Npr. ovako nesto:

Forums
Amerika u slici i rijeci
- - -
Alabama

Birmingham area, Huntsville-Madison-Decatur area, Mobile area.....

Na ovaj nacin bi smo mogli da pokazemo kako je Amerika jedna velika I prekrasna zemlja, da dodajemo nase fotografije (nista copy-paste sa neta) I da sa par rijeci objasnimo sta je na fotogafiji. Npr. Greenville, SC, Downtown

Eto adminstratori I clanovi, razmotrite pa se javite sta ste odlucili.

Unaprijed hvala:grin:


Mislim da je ova ideja odlučna i bilo bi lepo da se ovakvo nešto na forumu napravi i mislim da bi dalo novu dimenziju forumu.

via
30.11.2013, 18:09
Prijedlog svakako i od mene ima podršku, nadam se da će ideja zaživjeti. :)

albeli
24.10.2014, 13:54
Pozdrav Adminima!

Imam pitanje za admina koji je zadužen za reklamne banere. Zašto plaćate za reklamiranje u okviru svog sajta? Ako već koristite neki sistem za kontekstualno reklamiranje (AdWords) isključite svoj sajt sa liste gde će se prikazivati Vaše reklame. Ako već skupljate novac za održavanje ovog veoma korisnog foruma nemojte ga trošiti bez veze.

Prilažem screenshot da bi vam bilo jasno na šta mislim
https://drive.google.com/file/d/0BwhEV6_960JgTk9DMjV5bl9ENEk/view?usp=sharing

Priceza
16.11.2014, 21:00
Pošto se ne razumem baš u pravljenje sajtova, unapred se izvinjavam na možda silly pitanju.

Dakle, mnogo bih volela da umem da ih pravim, pa može li neko da mi napiše kako se to radi? :grin:

Šalu na stranu (nisam mogla da odolim :==D:), imam problem sa logovanjem. Tačnije, ne znam da li je to problem ili sasvim normalna i namerno urađena stvar, sa kojom se svi članovi susreću. Kada se logujem na Zelenu lutriju, taj ulogovani status traje nešto kratko (mislim da je oko pola sata, nisam sigurna, ne piljim sve vreme u status, nego čitam). Svaki put kad pogledam gore moram ponovo da se ulogujem, ili shvatim da moram kada hoću nešto da napišem. Jeste li sa nekim logičnim razlogom to uradili, ili je možda u mom browseru problem? Koristim Mozzilu ili Chrome, kako kad, ali u oba imam istu situaciju.

Hvala unapred :)

IgorMAD
16.11.2014, 23:12
Pošto se ne razumem baš u pravljenje sajtova, unapred se izvinjavam na možda silly pitanju.

Dakle, mnogo bih volela da umem da ih pravim, pa može li neko da mi napiše kako se to radi? :grin:

Šalu na stranu (nisam mogla da odolim :==D:), imam problem sa logovanjem. Tačnije, ne znam da li je to problem ili sasvim normalna i namerno urađena stvar, sa kojom se svi članovi susreću. Kada se logujem na Zelenu lutriju, taj ulogovani status traje nešto kratko (mislim da je oko pola sata, nisam sigurna, ne piljim sve vreme u status, nego čitam). Svaki put kad pogledam gore moram ponovo da se ulogujem, ili shvatim da moram kada hoću nešto da napišem. Jeste li sa nekim logičnim razlogom to uradili, ili je možda u mom browseru problem? Koristim Mozzilu ili Chrome, kako kad, ali u oba imam istu situaciju.

Hvala unapred :)

Pa tako je uglavnom na svakom forumu, samo zbog sigurnosnih razloga, da slucajno neko ne bi zloupotrebio tvoj username i password. Ako se logujes na sajt banke u kojoj imas racun sigurno si primetila da to traje oko pet minuta samo.

Priceza
16.11.2014, 23:51
Samo tamo sam i primetila. Na forumima ne. Da se razumemo, jedini forum na koji i dan danas svratim i ako ima 6 posetilaca godišnje, je jedan naš Tolkien forum, ali čeprkala sam u životu po još par komada. Dakle, po onim masovnim kafeima, B92ima, krstaricama i sl. nisam nikad. Ne znam, možda se Tolkien razlikuje od svih, ili nije napredovao (ako je to neki novi fazon). :D

Anyway, nisam totalno neiskusna sa forumima, a ovo vidim prvi put. Al' nema veze, samo sam htela da proverim, da ne bude da se "mučim" za dž. Šta se mora nije teško.

A da li to znači da mi sajt neće upamtiti koje sam teme pročitala? Tj. da će mi, ako ih čitam nakon automatskog logout-a, opet signalizovati nove poruke na temi, i ako sam ih već videla?

U svakom slučaju, hvala ti na odgovoru :)

Tomislav1970
17.11.2014, 00:09
Ja sam se jednom ulogovao i od tada ne ukucavam sifru.
Koliko se sjecam imas prilikom logovanja mogucnost da oznacis na koliko se logujes, pa izaberes stalno, kao i da ti browser zapamti sifru pa samo kliknes ok

Priceza
17.11.2014, 00:52
Ma ukucavanje šifre mi nije neko cimanje kad već moram da odem do login-a. :) Samo me brine što ne mogu da vodim jasnu evidenciju o tome gde su nove poruke, pošto cenum da kad nešto pročitam a nisam ulogovana, sajt ne registruje da sam pročitala, pa me džabe tera da opet otvorim temu. Ali će se naviknEm da gledam gore, nema frke. :) Lepo ću da čekiram "zapamti me", i malo ubrzati stvar. Tnx. :)

grabovac84
04.08.2015, 02:56
Vidim da je tema malo zastarela ali evo vec duze se kanim da nesto priupitam moderatore i administratora.....Naime uvek me zanimalo zasto onu pocetnu stranu foruma malo ne dovedete u red da lici na forum koji je aktivan a ne da izlistava vesti iz 2010 godine kao najnovije (odeljak levo tema aktuelno). Takodje moze li se promeniti pocetna strana sajta odnosno tema moja imigracija? Prvo kada ubacis neki svoj izvor vesti on ga ne cita a drugo ovo sto stoji kao interaktivna lista zadataka mislim da nema smisla nikakvog. Eto dragi moji nemojte mi zameriti samo zelim da ovaj vas i nas forum i sajt izgledaju pristojno.Ponudio bih svoju pomoc ali sam duduk sto se nekih stvari tice zato vas i pitam :)...Mali edit...takodje vidim dosta tema koje su davno zastarele i nemaju neku svoju svrhu pa me zanima jel postoji sansa da se bar negde arhiviraju ako nisu za brisanje?...hvala Vam puno i izvinite na smaranju.

Magelan
04.08.2015, 17:51
Postovani,

Radimo na preuredjenju foruma.

Forumi "Prva koverta" i "Druga koverta" su spremni za arhivu i ako ih otvoris videces da su sve teme zakljucane.

Forumi vezani za vize su sistematizovani i sredjeni. Forum "Lokacije u USA" je u potpunosti sredjen.

Sto se ostalih "zastarelih" tema tice, i tu cemo uskoro krenuti za zakljucavanjem i arhiviranjem. Forum "Prijava na Lutriju" je za sada prioritet, a nakon toga forum "Vodic za emigrante". Posto je u pitanju preveliki broj tema, to ce uzeti izvesno vreme.

Moderator

grabovac84
04.08.2015, 18:03
Postovani,

Radimo na preuredjenju foruma.

Forumi "Prva koverta" i "Druga koverta" su spremni za arhivu i ako ih otvoris videces da su sve teme zakljucane.

Forumi vezani za vize su sistematizovani i sredjeni. Forum "Lokacije u USA" je u potpunosti sredjen.

Sto se ostalih "zastarelih" tema tice, i tu cemo uskoro krenuti za zakljucavanjem i arhiviranjem. Forum "Prijava na Lutriju" je za sada prioritet, a nakon toga forum "Vodic za emigrante". Posto je u pitanju preveliki broj tema, to ce uzeti izvesno vreme.

Moderator

Bravo i hvala sto se trudite da ovaj forum i sve ovo bude od pomoci svima nama....Svako dobro zelim.:bravo:

zvercica
09.08.2015, 07:25
Postovani,

Radimo na preuredjenju foruma.

Forumi "Prva koverta" i "Druga koverta" su spremni za arhivu i ako ih otvoris videces da su sve teme zakljucane.

Forumi vezani za vize su sistematizovani i sredjeni. Forum "Lokacije u USA" je u potpunosti sredjen.

Sto se ostalih "zastarelih" tema tice, i tu cemo uskoro krenuti za zakljucavanjem i arhiviranjem. Forum "Prijava na Lutriju" je za sada prioritet, a nakon toga forum "Vodic za emigrante". Posto je u pitanju preveliki broj tema, to ce uzeti izvesno vreme.

Moderator

Ma sve je to super, al sto onaj nilski konj i dalje pliva u blizini Podgorice?

Salim se, svaka cast!

Magelan
14.08.2015, 05:27
Postovani clanovi,

Kako je ranije obecano, izvrseno je dodatno preuredjenje foruma "Zelena Lutrija".

Novi forum "Retro" sadrzi stare forume "Prva Koverta", "Druga koverta" i odeljak "Stare teme" u koje smo smestili stare teme na kojima dugo nije bilo postova i teme koje su zakljucane.

Zahvaljujem administratoru na svesrdnoj pomoci.

Svaka sugestija u unapredjenju izgleda i lakoce koriscenja foruma je dobro dosla :)

Moderator

edaxxx
14.08.2015, 06:09
Jesi li promenio i utičnice ili ostale one stare? :grin:

ggtron
14.08.2015, 07:58
Svaka cast svima koji se trude da ovaj forum postoji!

Apelujem na sve ljude dobre volje, kao i na one kojima je ovaj forum zaista pomogao, da daju dobrovoljnu donaciju kao sto sam i ja uradio, jer to moze da mnogo pomogne odrzavanju ovakvog jednog korisnog mesta.

danilok
14.08.2015, 08:24
Kako se uplacuje? Ako treba za hosting ili tako nesto mozemo se organizovati, samo da se javi na vreme.

ggtron
14.08.2015, 12:18
Kako se uplacuje? Ako treba za hosting ili tako nesto mozemo se organizovati, samo da se javi na vreme.

Ja sam na dnu stranice kliknuo na "Donate" dugme i uplatio preko PayPal-a. Ne znam da li treba za hosting ili sta vec, niti je neko od "uprave" sajta to trazio, ja sam samo hteo da ih podrzim jer mi je ovaj forum mnogo pomogao i hvala svima na tome!

benjo991
29.09.2015, 20:22
zasto nemogu ni slati ni primati privatne poruke,da li neko zna u cemu bi mogao biti problem,kada pokusam izbaci mi ovo: "you do not have permission to access this page"

vuxanne
30.09.2015, 00:36
zasto nemogu ni slati ni primati privatne poruke,da li neko zna u cemu bi mogao biti problem,kada pokusam izbaci mi ovo: "you do not have permission to access this page"

Imas pet poruka koje si napisao na forumu. Privatne poruke ces moci da saljes nakon 10 napisanih postova.

Nina-Nina
02.10.2015, 08:32
Imam jedan prijedlog. Dali bi se mogla napraviti anketa za DV2017 da vidimo koliko se članova foruma prijavilo? Mislim po zemljama Balkana. A onda kada se budu znali dobitnici napraviti još jednu takvu anketu sa dobitnicima.

Srdjan014
07.10.2015, 18:47
Nisam našao prikladniju temu za moje pitanje.

Da li je potrebno imati određeni broj postova da bi se mogao ubaciti potpis u poruke?

krempita
07.10.2015, 19:31
Imam jedan prijedlog. Dali bi se mogla napraviti anketa za DV2017 da vidimo koliko se članova foruma prijavilo? Mislim po zemljama Balkana. A onda kada se budu znali dobitnici napraviti još jednu takvu anketu sa dobitnicima.
Ne bi bilo lose,cisto da se zna koliko je ko imao srece,a ja je svima zelim od srca.:1072::1072:

Isend
01.05.2016, 20:15
Mislim da bi trebalo malo update-ovati forum jer koliko vidim postoji dosta tema o starom nacinu prijavljivanja, kada su se slale koverte. Posebno mislim da bi to trebalo ukloniti sa pocetke strane, jer moze biti dosta zbunjujuce za ljude koji su novi u svemu ovome.

Razumem da mozda admini nemaju vremena za sve to, posebno ako su u USA, ali mozda nije losa ideja naci nekog ko ima zelje, volje i znanja da se malo pozabavi time...ako nista drugo onda bar osveziti sadrzaj kad je u pitanju procedura oko prijave na lutriju.

FluffyBunnyJ
01.05.2016, 20:32
Isend slazem se. Ja citala pre mesec dana ovo jedna koverta,pa druga itd i onda neko negde u postovima napisao kao to odavno vise ne vazi i onda se covek zbuni,posebno kad nema ko da ga uputi.

Isend
01.05.2016, 20:57
Mnogi ce reci da je procedura detaljno opisana na sajtu lutrije, sto i jeste tacno, ali opet mislim da bar te informacije treba azurno voditi i na forumu jer ima dosta ljudi (poput tebe i mene npr) koji su prvo nasli forum pa onda isli dalje :-)

FluffyBunnyJ
01.05.2016, 21:19
ili neko ko ne zna mozda engleski..mada ne znam, mozda ima na srpskom objasnjenje

Magelan
01.05.2016, 22:33
Isend slazem se. Ja citala pre mesec dana ovo jedna koverta,pa druga itd i onda neko negde u postovima napisao kao to odavno vise ne vazi i onda se covek zbuni,posebno kad nema ko da ga uputi.

Stare teme sa "kovertama" su jos prosle godine pomerene u deo foruma "Retro".

Mnogi ce reci da je procedura detaljno opisana na sajtu lutrije, sto i jeste tacno, ali opet mislim da bar te informacije treba azurno voditi i na forumu jer ima dosta ljudi (poput tebe i mene npr) koji su prvo nasli forum pa onda isli dalje :-)

Sta konkretno smatrate da nedostaje od informacija vezanih za prijavu?

ili neko ko ne zna mozda engleski..mada ne znam, mozda ima na srpskom objasnjenje

Objasnjenje u vezi sa prijavom ili?

FluffyBunnyJ
01.05.2016, 22:57
Magelan mislim konkretno za sajt,ceo onaj deo "prva koverta","druga koverta" itd,ne forum...jer ljudi koji nemaju pojma o cemu se radi ce prvo kliknuti na to, a posle nekog vremena i na forum i bice pomalo zbunjeni..vecina ljudi se prijavljuje par puta vec, pa zna,samo kazemo za one koji se,eto,prvi put prijavljuju ili saznaju za green card lottery odnekud...cisto za nove clanove,kako se svake godine neko ne bi ponavljajo kako mu neke stvari nisu jasne...ja prvi put po dolasku sam mislila jao forum,to za one kojima nesto nije jasno,tj neko duze objasnjenje sajta ,a onda shavatis vrlo brzo da je ovaj ceo sajt zapravo forum tj 99,9% ljudi dodje zbog njega.

Magelan
01.05.2016, 23:08
Magelan mislim konkretno za sajt,ceo onaj deo "prva koverta","druga koverta" itd,ne forum...jer ljudi koji nemaju pojma o cemu se radi ce prvo kliknuti na to, a posle nekog vremena i na forum i bice pomalo zbunjeni..vecina ljudi se prijavljuje par puta vec, pa zna,samo kazemo za one koji se,eto,prvi put prijavljuju ili saznaju za green card lottery odnekud...cisto za nove clanove,kako se svake godine neko ne bi ponavljajo kako mu neke stvari nisu jasne...ja prvi put po dolasku sam mislila jao forum,to za one kojima nesto nije jasno,tj neko duze objasnjenje sajta ,a onda shavatis vrlo brzo da je ovaj ceo sajt zapravo forum tj 99,9% ljudi dodje zbog njega.

Deo sa kovertma nije izbrisan zato sto je deo istorije ovog foruma. Bas zato je iz prvog "udarnog" podforuma pomeren u RETRO (sto znaci staro, zastarelo) i bas je sa razlogom deo RETRO na dnu liste, a sve teme u tom delu foruma zakljucane.

Isend
01.05.2016, 23:52
Ja sam pre svega mislio na home stranu sajta (znaci zelenalutrija.com), sto sam i naveo u mom predlogu, gde jos uvek postoje linkovi "prva koverta", "druga koverta"...

Nije mi bila namera da pokrecem raspravu vec da dam predlog za poboljsanje sajta, a ako admini smatraju da ti linkovi trebaju biti tu i dalje onda nema problema.

Magelan
02.05.2016, 00:21
Ja sam pre svega mislio na home stranu sajta (znaci zelenalutrija.com), sto sam i naveo u mom predlogu, gde jos uvek postoje linkovi "prva koverta", "druga koverta"...

Nije mi bila namera da pokrecem raspravu vec da dam predlog za poboljsanje sajta, a ako admini smatraju da ti linkovi trebaju biti tu i dalje onda nema problema.

Licno nemam nivo pristupa sto se moderacije sajta tice. Tu bih morao da kontaktiram Admina.

Sto se samog foruma tice, tu smo otvoreni za sugestije :) Nije u pitanju nikakva rasprava.

Retro je i napravljen prosle godine bas zbog tema vezanih za stari sistem sa kovertama.

"Vodic za imigrante" i "Vize" su sredjeni, koliko god je bilo u mogucnosti da se sredi. Polako se sredjuje i prvi deo foruma, medjutim usled previse spamova nekada se cele teme gase jer postaju teme za ventiliranje a ne teme za konstruktivnu razmenu iskustava.