PDA

View Full Version : Visa Bulletin


Stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

xeg
06.06.2008, 09:39
Za neki dan (uglavnom od 05. - 10. u mesecu) izlazi novi Visa Bulletin (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_1360.html).
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/VisaBul.jpg
Bice to julski broj a ono sto ce biti interesantno videti je dal' se intervjui za DV2008 zavrsavaju ili idu i avgusta.
U toku jula trebaju da se zavrse intervjui u Evropi za redne brojeve do 29000.

srdjevic
06.06.2008, 20:51
Treba ovo redovno preuzimati sa njihovog sajta... Videcu ako mogu da napravim neku temu/forum za to, pa da namestim/napisem nesto da se to radi automatski. Bilo bi bas fino... ;)

xeg
11.06.2008, 09:29
Kako julski broj 2008 Visa Bulletin-a kaze:
Jula se zavrsavaju svi intervjui za DV-2008 sto se Evrope tice.
Analogno tome prve intervjue za DV-2009 treba ocekivati oktobra a to ce se znati avgusta kada izadje septembarski broj Visa Bulletin-a.

Prvo zvanicno obavestenje za DV-2009:
DIVERSITY VISA LOTTERY 2009 (DV-2009) RESULTS

The Kentucky Consular Center in Williamsburg, Kentucky has
registered and notified the winners of the DV-2009 diversity lottery.
The diversity lottery was conducted under the terms of section 203(c)
of the Immigration and Nationality Act and makes available *50,000
permanent resident visas annually to persons from countries with low
rates of immigration to the United States. Approximately 99,600 applicants
have been registered and notified and may now make an application for an
immigrant visa. Since it is likely that some of the first *50,000 persons
registered will not pursue their cases to visa issuance, this larger figure
should insure that all DV-2009 numbers will be used during fiscal year 2009
(October 1, 2008 until September 30, 2009).

Applicants registered for the DV-2009 program were selected at random from
over 9.1 million qualified entries received during the 60-day application
period that ran from noon on October 3, 2007, until noon, December 2, 2007.
The visas have been apportioned among six geographic regions with a
maximum of seven percent available to persons born in any single country.
During the visa interview, principal applicants must provide proof of a high
school education or its equivalent, or show two years of work experience in
an occupation that requires at least two years of training or experience
within the past five years. Those selected will need to act on their
immigrant visa applications quickly. Applicants should follow the
instructions in their notification letter and must fully complete the
information requested.

Registrants living legally in the United States who wish to apply for
adjustment of their status must contact the Bureau of Citizenship and
Immigration Services for information on the requirements and procedures.
Once the total *50,000 visa numbers have been used, the program for fiscal
year 2009 will end. Selected applicants who do not receive visas by
September 30, 2009 will derive no further benefit from their DV-2009
registration. Similarly, spouses and children accompanying or following to
join DV-2009 principal applicants are only entitled to derivative diversity
visa status until September 30, 2009.

Only participants in the DV-2009 program who were selected for further
processing have been notified. Those who have not received notification
were not selected. They may try for the upcoming DV-2010 lottery if they
wish. The dates for the registration period for the DV-2010 lottery program
will be widely publicized during August 2009.

U Evropu je poslata 27.921 koverta kojoj se svi strasno radujemo/ocekujemo i to ovako rasporedjeno na ExYU republike:

SERBIA 656
MONTENEGRO 20
BOSNIA & HERZEGOVINA 158
CROATIA 75
MACEDONIA, FORMER YUGOSLAV REP. OF 322
SLOVENIA 21

Dasi
11.06.2008, 11:12
Kako julski broj 2008 Visa Bulletin-a kaze:
Jula se zavrsavaju svi intervjui za DV-2008 sto se Evrope tice.
Analogno tome prve intervjue za DV-2009 treba ocekivati oktobra a to ce se znati avgusta kada izadje septembarski broj Visa Bulletin-a.

Prvo zvanicno obavestenje za DV-2009:
DIVERSITY VISA LOTTERY 2009 (DV-2009) RESULTS

The Kentucky Consular Center in Williamsburg, Kentucky has
registered and notified the winners of the DV-2009 diversity lottery.
The diversity lottery was conducted under the terms of section 203(c)
of the Immigration and Nationality Act and makes available *50,000
permanent resident visas annually to persons from countries with low
rates of immigration to the United States. Approximately 99,600 applicants
have been registered and notified and may now make an application for an
immigrant visa. Since it is likely that some of the first *50,000 persons
registered will not pursue their cases to visa issuance, this larger figure
should insure that all DV-2009 numbers will be used during fiscal year 2009
(October 1, 2008 until September 30, 2009).

Applicants registered for the DV-2009 program were selected at random from
over 9.1 million qualified entries received during the 60-day application
period that ran from noon on October 3, 2007, until noon, December 2, 2007.
The visas have been apportioned among six geographic regions with a
maximum of seven percent available to persons born in any single country.
During the visa interview, principal applicants must provide proof of a high
school education or its equivalent, or show two years of work experience in
an occupation that requires at least two years of training or experience
within the past five years. Those selected will need to act on their
immigrant visa applications quickly. Applicants should follow the
instructions in their notification letter and must fully complete the
information requested.

Registrants living legally in the United States who wish to apply for
adjustment of their status must contact the Bureau of Citizenship and
Immigration Services for information on the requirements and procedures.
Once the total *50,000 visa numbers have been used, the program for fiscal
year 2009 will end. Selected applicants who do not receive visas by
September 30, 2009 will derive no further benefit from their DV-2009
registration. Similarly, spouses and children accompanying or following to
join DV-2009 principal applicants are only entitled to derivative diversity
visa status until September 30, 2009.

Only participants in the DV-2009 program who were selected for further
processing have been notified. Those who have not received notification
were not selected. They may try for the upcoming DV-2010 lottery if they
wish. The dates for the registration period for the DV-2010 lottery program
will be widely publicized during August 2009.

U Evropu je poslata 27.921 koverta kojoj se svi strasno radujemo/ocekujemo i to ovako rasporedjeno na ExYU republike:

SERBIA 656
MONTENEGRO 20
BOSNIA & HERZEGOVINA 158
CROATIA 75
MACEDONIA, FORMER YUGOSLAV REP. OF 322
SLOVENIA 21


postoji li neka sansa da se jos uvjek moze dobiti koverta?

xeg
11.06.2008, 11:18
postoji li neka sansa da se jos uvjek moze dobiti koverta?
S' obzirom na to da do nasih prostora stizu za 2-4 nedelje od slanja iz USA postoje velike sanse da su brojevi za Evropu od ~24000-28000 u putu i da ce stici tokom ovog meseca (juna).

Dasi
11.06.2008, 11:21
S' obzirom na to da do nasih prostora stizu za 2-4 nedelje od slanja iz USA postoje velike sanse da su brojevi za Evropu od ~24000-28000 u putu i da ce stici tokom ovog meseca (juna).

majstore, castim te ako bude tako :)

srdjevic
11.06.2008, 15:31
Jel moze taj bulletin da se prima mejlom, ili samo preko sajta mora? Razmisljam kako da organizujem da ga preuzimamo.... :cool:
Mogu staviti i automatsko prevodjenje na hrvatksi/slovenacki, to Google trenutno dopusta... :rolleyes:

xeg
11.06.2008, 23:25
Jel moze taj bulletin da se prima mejlom, ili samo preko sajta mora?
Moze:
To be placed on the Department of State’s E-mail subscription list for
the “Visa Bulletin”, please send an E-mail to the following E-mail address:

listserv@calist.state.gov

and in the message body type:
Subscribe Visa-Bulletin First name/Last name
(example: Subscribe Visa-Bulletin Sally Doe)
ali bas i nisu nesto revnosni, meni stigne svaki 2. ili 3. broj.

srdjevic
12.06.2008, 00:21
kakva glupost da ne salju email kad treba... :eek:
znaci sad moram da pisem skriptu koja cupa sadrzaj stranice i pravi od nje RSS da bi forum mogo da ucita... :mad:

xeg
16.07.2008, 11:29
Izasao novi Visa Bulletin August 2008 (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_4310.html)
Kako kazu:All applicants selected to participate in the DV-2009 program have
already been notified.
Znaci to je to sa prvim kovertama, jedino ako je jos neka zalutala u posti.
Nema niceg bitnog za DV2009, avgusta i septembra ce se zavrsavati Afrika za DV2008.

xeg
13.08.2008, 21:07
Izasao novi Visa Bulletin September 2008 (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_4328.html)

Jako me raduje najavljeni pocetak intervjua za DV2009:D:D:D

ZA OKTOBAR IMAJU ZAKAZANE INTERVJUE SVI IZ EVROPE SA BROJEM ISPOD 6.600 !!!

:eek: sad' tek sledi frka-panika, kako, kad' pre, zasto, sta ... :eek:

:p

landlord
13.08.2008, 21:49
Sada ce biti najjace pitanje.. a sta je taj broj 6600? Za sta on sluzi? A kako to radi? A kad cu ja imati intervju?

Olivera
13.08.2008, 23:27
Mislim da gore-dole vecina ovde je vec naucila sta je taj broj. :rolleyes:

Ali dobro je da znamo ko otprilike spada u manje brojeve pa da cekamo prve informacije od onih koji su vlasnici ovih brojeva. http://s8.rimg.info/44cb99aa365bcd1d345715aba300ebdc.gif

landlord
14.08.2008, 07:19
Mene pogotovo interesuje kad ce oni dobiti druge koverte, kad i gdje ce obaviti ljekarski i koliko ce kostati ljekarski..

xeg
14.08.2008, 08:10
Jedva cekam da za jedno mesec dana pokrenemo topic DV2009 - druga koverta pa intervju iskustva pa PoE (Point of Entry) pa ... :)

steficacvek
14.08.2008, 08:14
a zasto bas 6600? a kad ce moj broj doci na red? ... :)
salim se naravno, nemojte se uplasiti :)

uglavnom, napokon se bar malo zakotrljalo dalje. kao sto xeg rece, jedva cekam nova iskustva iz prve ruke!
i jos jednom, sretno svima!

landlord
14.08.2008, 08:24
Steficacvek ajd molim te i ti stavi u potpis podatke o broju i sl.

Vjerujem da cemo ti i ja biti na intervjuu u martu ili aprilu. Posto su nam brojevi tu negdje..

steficacvek
14.08.2008, 08:41
odmah poslije prethodnog posta sam stavila potpis. detalje o koverti ne znam napamet, update-ovacu poslije.
a inace i ja racunam negdje mart-april za intervju, najkasnije juni. iako ima jos vremena, mene vec lagano trema hvata ... :)

landlord
14.08.2008, 08:48
ooo znam kako vam je..:)

Ma laganini pocni prevod diplome i sl. ne bi bilo lose ni traziti nekoga ko ce da salje I134 i sl. mada bi bilo bolje da o ovome pricamo na topicu o 2 koverti.

stizeljeto
14.08.2008, 09:32
Ja cu se javiti sa svojim iskustvom ako zaista intervju bude u Oktobru kako pise. ja nekako jos ne mogu poverovati da je to to. Mislim imam i dokumente spremne i vec si sredujemo posao (pregovaramo u slucaju da odemo) jer zelim da mi taj dio bude siguran. Medutim, sad si mislim sto ako oni nisu primili nase prvo pismo iako imamo broj 5xxx. Pa ona sto ako ni taj broj ne garantuje dobivanje intervjua (Jos uvek ne razumem onih 7 posto od svih aplikacija koje navodno dobivaju vize) itd. mozda sam neverni toma ali nekako cu poverovati kad dobijem tu kovertu. Prama vam to bi trebalo biti u Septembru, mesec dana pre intervjua koji bi trebao prema broju 5xxx biti u Oktomvru.

Inace mi smo u Skopju i tu cemo ici na intervju. ja sam vec kontaktirala za ambasadu u vezi raznih pitanja. Jedni prijatelji su nam rekli da oni traze srednjoskolske diplome iako imas faks. (navodno ako sumnjaju da je diploma faksa lazna), a ovi iz ambasade su mi onda rekli da samo treba Diploma najviseg zavrsenog stupnja, prevedena na engleski. Znaci ne ni prepis ocena sa fakultete, kako sam negde procitala, niti srednjoskolska diploma. Mi cemo za svaki slucaj nositi sve.

U svakom slucaju, javim se kad dode druga koverta. :)

landlord
14.08.2008, 09:54
Moj savjet ti je da i pored diplome faxa poneses i diplomu srednje skole..

wingreen
14.08.2008, 10:07
Kad sam zvala ambasadu rekli su mi samo diploma fakulteta,t.j. najviseg zavrsenog stepena.Srednja skola je minimum koji se treba ispuniti,ispod toga se ne moze, sve preko toga je ok.Mozes poneti diplomu srednje skole ali mislim da ce ti traziti samo fakultetsku.
Inace i ja jedva cekam informacije o drugim kovertima i iskustva sa intervjua.
Sve pozdravljam i zelim nam svima puno srece!:):):)

wingreen
14.08.2008, 10:16
Btw, jeste li poceli sa prikupljanjem dokumenata i prevodjenjem? Izvinjavam se ako je ovo vec negde pisano, nisam primetila....

landlord
14.08.2008, 10:20
Ja bih volio nekako naci vakcine koje sam dobio kao klinac..
jer nemam karton...nestao u ratnom vihoru..:(
a ne daje mi se lova na ponovno cijepljenje.. a sto se tice dokumenata.. ja jos nisam..

xeg
14.08.2008, 10:32
... Medutim, sad si mislim sto ako oni nisu primili nase prvo pismo iako imamo broj 5xxx. Pa ona sto ako ni taj broj ne garantuje dobivanje intervjua (Jos uvek ne razumem onih 7 posto od svih aplikacija koje navodno dobivaju vize) itd. mozda sam neverni toma ali nekako cu poverovati kad dobijem tu kovertu...

Vec smo pisali o tome ali bice sada lakse da prvo isteramo do kraja vas slucaj:)
Sacekaj ~10-15 dana pa ako ne stigne koverta pozovi KCC, pretstavi se lepo i zamoli ih da ti kazu za kada ti je zakazan intervju jer si u Visa Bulletin-u videla da je to negde u oktobru. Oni ce ti tada reci tacan datum i od tog trenutka ti vise nije bitna 2. koverta. Kad stigne - stigla je a i ako ne stigne onda je izgubljena u putu ali znas datum intervjua i samo kontaktiras svoju ambasadu.
Samo hrabro i srecno:)

kolja
14.08.2008, 11:12
ja i zena verovatno "padamo" u prvoj nedelji oktobra -nizak broj 00000XXX; sve smo spremili osim lekarskog ;nadamo se da ce sve biti OK ali nema neke narocite panike ni iscekivanja (brine nas najvise kriza u US ) svi nasi prijatelji koji su tamo "lelecu" kako je mnogo lose -savetuju nam Australiju kako bolji izbor ;puno srece svima ;

stizeljeto
14.08.2008, 11:17
Vi to tako objasnjavate kao da je dobivanje vize prema mom broju to sto posto sigurno. Meni jos nisu jasni ti postoci i zato ni drugima koji me pitaju za ovo neznam sto bi rekla, jer nisam sigurna da cu dobit datum za intervju.

U svakom slucaju skupili smo sve dokumente, potvrde o nekaznjavanju, iz ministarstva pravosuda i iz opcinskog suda prema mestu prebivalista. Isto tako rodne listove koje nazalost nisam mogla uzeti na engleskom (medunarodni formular je na francuskom jedino - navodno se to priznaje vani, ali nisam ja sigurna da bi ovi ameri to prihvatili, sta njima znaci francuski) tako da sam ga uzela na hrvatskom (od tamo sam) i mislim ga ovde u Makeodniji prevesti na engleski. Samo se nadam da ima sudski tumac koji moze to napraviti sa hrv. na eng. U Hr je to dosta skupo pa sam mislila jeftinije to napraviti ovde. Takoder i potvrde o nekaznjavanju, te diplome planiram prevesti ovde u Skopju. Ako ne, izgleda da ce sve trebat da se salje natrag za HR.

Ja na srecu imam svog karton vakcinacija, nadam se da ce i suprug nabaviti svoj, a za sina imamo jer je roden tu. Nadam se da ce to ustediti neku vakcinu ovde da ne placamo.

Mozda ova devojka od Skopje moze da mi pomogne u vezi sudskog tumaca za hrv na engleski jezik.

xeg
14.08.2008, 11:31
...brine nas najvise kriza u US, svi nasi prijatelji koji su tamo "lelecu" kako je mnogo lose -savetuju nam Australiju kako bolji izbor...

Jeste tamo odredjena ekonomska kriza ali one krize koje smo preziveli na ovim prostorima su etalon. Ove nase ExYu zemlje su i dalje u ogromnim krizama tako da je Americka maciji kasalj.
Sve ce to proci u USA, sredice se, a i da ostane ovako meni je i to super.

landlord
14.08.2008, 11:40
Koliko je to super ne znam bas.. ljudi sa svakom platom strahuju oce li dobiti i otkaz. To je malo frustrirajuce, ali kao sto kazes, poslije balkanskih ratova i krize koju smo prosli bit ce nam maciji kasalj navici se na to..

Olivera
14.08.2008, 19:01
Vi to tako objasnjavate kao da je dobivanje vize prema mom broju to sto posto sigurno. Meni jos nisu jasni ti postoci i zato ni drugima koji me pitaju za ovo neznam sto bi rekla, jer nisam sigurna da cu dobit datum za intervju.

U svakom slucaju skupili smo sve dokumente, potvrde o nekaznjavanju, iz ministarstva pravosuda i iz opcinskog suda prema mestu prebivalista. Isto tako rodne listove koje nazalost nisam mogla uzeti na engleskom (medunarodni formular je na francuskom jedino - navodno se to priznaje vani, ali nisam ja sigurna da bi ovi ameri to prihvatili, sta njima znaci francuski) tako da sam ga uzela na hrvatskom (od tamo sam) i mislim ga ovde u Makeodniji prevesti na engleski. Samo se nadam da ima sudski tumac koji moze to napraviti sa hrv. na eng. U Hr je to dosta skupo pa sam mislila jeftinije to napraviti ovde. Takoder i potvrde o nekaznjavanju, te diplome planiram prevesti ovde u Skopju. Ako ne, izgleda da ce sve trebat da se salje natrag za HR.

Ja na srecu imam svog karton vakcinacija, nadam se da ce i suprug nabaviti svoj, a za sina imamo jer je roden tu. Nadam se da ce to ustediti neku vakcinu ovde da ne placamo.

Mozda ova devojka od Skopje moze da mi pomogne u vezi sudskog tumaca za hrv na engleski jezik.

Naravno da mogu. Ako si mislila na mene.
Poslacu ti svoj mobilni na licnu poruku i bilo bi midrago ukoliko mogu da pomognem. ;)

wingreen
15.08.2008, 10:11
Kolja, ti si sa ovih prostora zato nemoj da se plasis americke krize, sigurno nece biti kao ovde...A ti koji stalno kukaju sto se ne vrate ovde da vide sta je "lelek":)
Samo ti guraj napred!:):):)

Zana
15.08.2008, 16:31
Za Stizeljeto - neznam da li sam pravilno razumela tvoj post ali budi pazljiva sa potvrdama: mi smo otisli na interview sa potvrdama iz suda i nisu mogli da nam izdaju vizu zato sto njihova potvrda obuhvata poslednjih 6 meseci a od policije tvoj celi zivot. Morala sam direktno od nacelnika policije da zatrazim uslugu da sve bude zavrseno za jedan dan kako bi smo dobili vize na vreme pogotovo sto sam se ja selila nekoliko puta i trebalo je da kontaktiraju i te policijske stanice za proveru.... Sva sreca pa nas nisu odbili odmah zbog nepotpune dokumentacije. Poz

stizeljeto
15.08.2008, 22:06
[QUOTE=Zana;2806]Za Stizeljeto - neznam da li sam pravilno razumela tvoj post ali budi pazljiva sa potvrdama: mi smo otisli na interview sa potvrdama iz suda i nisu mogli da nam izdaju vizu zato sto njihova potvrda obuhvata poslednjih 6 meseci a od policije tvoj celi zivot.

Mi vec 4 godine zivimo u Makedoniji, inace smo iz Hrvatske. Izvadili smo potvrde iz opcinskog suda (tocan naziv dokumenta je: Potvrda o nevodenju kaznenog postupka) i od Ministarstva pravosuda (Potvrda o neosudivanju iz odjela za kaznene evidencije) Ne pise dali su to podaci za zadnja 6 meseca ili citav zivot. Uglavnom to su 2 dokumenta koja traze u Americkoj ambasadi u Zagrebu. Tako da su to sigurno isti dokumenti koji vrede za Skopje.

Ali mene muci druga stvar, ovde su mi u Americkoj ambasadi odgovorili da Makedonija ne izdaje uverenja iz suda i policije za strance. Tako da neznam kako onda da donesem tu potvrdu o nekaznjavanju jer tu smo ziveli 4 godine, znaci vise od 6 meseca. Verovatno cemo to morati ponovo proveriti u ambasadi ili negde drugde. Ili odnest taj email u kojem mi kazu da Makedonija ne izdaje potvrde da se opravdam ako me zatraze.

Olivera
16.08.2008, 09:42
Jesi li se raspitala u glavnoj policiskoj stanici. Onu kod nacionalne televizije gde se vade pasosi, l.karte....
Ja sam tamo izvadila policiski sertifikat koji su mi izdali za 10 dana od apliciranja. Platila sam nekih 350-400 denara. Na njemu ne pise dali je za 6 meseci ili za ceo zivot. Jednostavno potvrda da nisi zavedena sa kriminalnim dosijeom.
Oni mora da izdaju to i za strance. Po mojoj logici pre ce policija da izda takav dokument (u suradnji sa Interpolom, europolom... ;) ) nego sud.

Za stizeljeto:
P.S. U kom sudu si ti izvadila potvrdu? Ocinskim II ili neki drugi? Koliko je trajala procedura i kolko te je to kostalo?"

stizeljeto
16.08.2008, 10:00
Potvrdu o nevodenju postupka protiv mene i muza sam izvadila u opcinskom sudu prema mestu prebivalista (koje pise na licnoj karti) To je kostalo oko 300-400 denara (30 kuna) i izdaje se odma. Popuni se formular, uz kopiju licne karte i dobiva se potvrda odma. Isto za potrvrdu o neosudivanju iz kaznene evidencije ( U HR je to u Ministarstvu pravosuda, a u Srbiji kolkko vidim po postovima se kazneni odel nalazi u MUPU)

Pokusat cu potvrdu iz kaznene evidencije potrazit u glavnoj policijskoj stanici, ali mislim da je mozda ipak tocno da se to ne daje za strance.

stizeljeto
25.08.2008, 22:08
Jel neko od vas dobio ovakav odgovor od KCC/a?

Your case number is now current for interview processing. You may contact KCC after 7 to 10 business days for information about a possible interview date. Once the interview date has been scheduled, you will receive a notification letter from KCC

Naime, ja sam ih pitala jer moj broj 5xxx je current u oktobru i mislila da cu dobit odgovor dali su primili moje dokumente i dali mi mogu reci datum za intervju. kad ono :confused::(:eek: Bas sam se razocarala. VEc je proslo 10 dana od izdavanja Bulletina za oktobar i cudi me da nemaju datum za mene.

Jel to znaci da zapravo necemo dobit priliku za intervju? POMOC!!!!

landlord
25.08.2008, 22:11
Stizeljeto... kakva je to panika u vasim redovima?
opusteno.. oni jos ne znaju datum vaseg intervjua.. i lijepo su vam rekli da sacekate jos 10tak radnih dana.. i onda da ih ponovo pozovete.. ako ne dobijete do tada kovertu..

Jos nisam nigdje vidio da je neko dobio drugu kovertu.. zato samo opusteno i uzivajte.. i ucite engleksi
:)

stizeljeto
26.08.2008, 20:43
hvala na utjesnim rijecima, landlord!
Malo sam se prepala jer sam ocekivala da mi kazu jel su dobili ili nisu moje dokumente, a ono oni mi zapravo nsita nisu rekli.

Ali nadamo se najboljemu pa sto bude :cool:

xeg
26.08.2008, 23:19
Nemojte da ste tremarosi (jedva cekam da i mi budemo:D), evo prenosim vam jedno sveze iskustvo - od danas:

Thank you for your inquiry.

An interview for this case has been scheduled at the American Consulate/Embassy of Ankara on October 8, 2008. A notification letter will be mailed to you from KCC within the next 7-10 business days. Please direct any further questions regarding the processing of your case to this embassy

__________________
CN: 2009EU00000XXX
23 April 08 : NL Received
10 May 08 : Forms sent back to KCC
12 May 08 : KCC received the forms
Waiting for 2nd NL

To je ucesnik iz Turske ali verujem da je i kod nas tako, znaci osim kolje ne verujem da ce iko od vas biti u prvoj polovini oktobra.

I ovo je koristan odgovor drugom trocifrenom ucesniku:
Oh, I was also told that my letter has not been mailed yet, and will be mailed out in 3-5 business days. They said if I do not receive the letter in 4-6 weeks notify them and they can resend it via email... Will my luck, I'll be requesting the letter by email...guess that's the disadvatage of having the interview so early

Kao sto smo i znali - ako 2. koverta ne stigne nema mesta panici, u levu ruku crvenu tableticu a u desnu zutu:p

stizeljeto
27.08.2008, 12:34
Bravo! Ovo je izvrsno, nzaci da pocinje polako!

Nek nam je sretno svima!

stizeljeto
29.08.2008, 10:23
Na istoj stranici gledam da je jedan sa brojem 4xxx iz Evrope dobio intervju 1. oktobra :) i neki iz Afrike troznamenkasti npr. 1.10. :confused:

moni
30.08.2008, 20:13
Proucavajuci visa Bulletin svaki dan, primetila sam da ponekih godina cak i ne idu brojevi iznad 19k npr. 2002. ili 16k 2005... Da li to znaci da tih godina dodeljuju manje brojeva za evropu ili ima puno onih koji ne idu na interviju?
Da li moze da se dogodi da i ove godine bude pozvano manje brojeva i da mi sa vecim brojevima ne odemo na interviju? :confused:

kolja
30.08.2008, 23:48
Moni mislim da imas sanse mnogo vece ove godine nego inace -mislim da ce dosta ljudi odustati od citave procedure za GC iako su izvuceni (narocito iz EU) zbog ekonomske krize u US ; tako da ovde iz Evope ce ici do tvog broja vrlo verovatno i preko njega za par hiljada -inace svka godine sve vise GC ostaje neiskorisceno -mislim da sad oko 10-12% ljudi manje ode nego inace -znaci od 100 000 "izvucenih" mislim da se iskoristi oko 44-45 000 GC maximum -boj onih koji odlaze za US iz EVrope definitivno pada -narocito od 2004 kada se EU "prosirila " od tada "nas " kontinent stalno podbacuje ;zato mislim da nemas razloga za brigu ;

Veronika
31.08.2008, 10:40
Oni i djele samo izmedu 50 do 55 000 GC , od 100 000 izvučenih ,a to se odnosi na sve izučene ,a ne samo na Europu .
Tako kad realno gledaš 50 ili 45 000 izvučenih otpadne , a među njima mogu biti i oni koji bi željeli otići .
Kad ispune tu kvotu od 50 do 55 000 oni više ne zovu na intervju.
Neki odustanu ,neki ne zadovolje uvijete tako da moraš biti stvarno velik broj da ne dođeš na red.

moni
31.08.2008, 16:31
Hvala na odgovorima :)

V777
02.09.2008, 02:12
U Srbiji se potvrda iz kaznene evidencije vadi iz MUP-a, i obuhvata period za koji se zivi na teritoriji koja je obuhvacena nadleznoscu tog MUP-a. Ukoliko je lice ziveo celog svog zivota u jednom mestu, jedna potvrda je dovoljna. Ukoliko je lice zivelo duze od 6 MESICI u kontinuitetu, u nekom drugom gradu, republici (EX YU), drzavi, kontinentu...MORA da se donese na intervju i potvrda iz kaznene evidencije iz TOG MESTA gde se zivelo. Ukoliko ne znate kom organu se treba obratiti za izradu ove potvrde, samo kontaktirajte Ambasadu US, ako imate vremena mozete poslati i email, oni ce po sluzvenoj duznosti da vam posalju veoma brzo, kompletan spisak, koga treba kontaktirati, koji organ, sa kojom adresom, kojim brojem telefona, koji je naziv potvrde...nema sta da se brinete uopste. Naravno ukoliko se radi o potvrdi koja je u originalu izdata na drugom jeziku, mora se odraditi prevod na engleski. Ukoliko nemate puno vremena, mozda ce biti potrebno da se ukljuci u ceo postupak i Ambasada zemlje ili ex Yu republike, te da se potvrda posalje preko njih, mozda faxom ili emailom. U tom slucaju ne zaboravite da vam odgovarajuci nadlezni organ u Ambasadi stavi pecat na potvrdu dobijenu faxom ili emailom, kao znak da je kopija verna originalu (radi se o sluzbenom dopisu, te je takva procedura). Naravno ukazite na taj pecat prilikom prevodjenja sudskom tumacu koji radi prevod, da kad odete u Ambasadu ne bi imali nikakvih problema. Za sve nedoumice, cak i oko ovih potvrda, moj vam je predlog da obavezno kontaktirate Ambasadu u gradu u kome cete ici na intervju.

Potvrde o neosudjivanosti iz suda mozete da imate, ali vam one nisu presudne. Njihova vaznost je 6 meseci od dana izdavanja.

Puno pozdrava i sve najbolje i sa srecom!



Za Stizeljeto - neznam da li sam pravilno razumela tvoj post ali budi pazljiva sa potvrdama: mi smo otisli na interview sa potvrdama iz suda i nisu mogli da nam izdaju vizu zato sto njihova potvrda obuhvata poslednjih 6 meseci a od policije tvoj celi zivot. Morala sam direktno od nacelnika policije da zatrazim uslugu da sve bude zavrseno za jedan dan kako bi smo dobili vize na vreme pogotovo sto sam se ja selila nekoliko puta i trebalo je da kontaktiraju i te policijske stanice za proveru.... Sva sreca pa nas nisu odbili odmah zbog nepotpune dokumentacije. Poz

moni
02.09.2008, 07:35
Ajd sad ja opet u nedoumici .Oko potvrde iz policije. Od koliko godina se to gleda?T.j. Rodjena sam u Nemackoj zivela 7 - 8 godina. Da li mi i od njih treba potvrda?
Drugo sin ima 16 god. Da li i njemu treba potvrda?Da li mu treba i potvrda iz vojnog odseka?

landlord
02.09.2008, 07:45
ŽKoliko sam ja uspio da vidim.. to ti je potrebno od 16-te godine zivota.
poz.

EDIT: Za sina izvadi za svaki slucaj da se ne razmisljas poslije..a za vojni odsjek, koliko sam shvatio iz Koljinog posta, ako nije sluzio vojsku i nema vojnu knjizicu, onda mu ne treba nista.

moni
02.09.2008, 08:54
thanks lanlord-u

kolja
02.09.2008, 20:28
d day 3 OKTOBAR (zakazan intervju )

wingreen
03.09.2008, 07:55
Da ti i ovde cestitam i pozelim puno, puno srece!!!:):):)

moni
03.09.2008, 08:57
Sve cestitke:):):):)
I mi smo ushiceni zbog toga, ocekujemo uskoro puno lepih vesti i informacija.
Ajd nek je sa srecom.:)

landlord
08.09.2008, 07:43
Jos 5 do 7 dana do novog visa bulletina..

jm2001
11.09.2008, 21:14
novi visa bulletin je izasao i za Evropu su bas veliki brojevi :) sto je naravno dobro! :)

http://travel.state.gov/visa/frvi/bu...etin_4357.html

moni
11.09.2008, 21:31
http://media.bigoo.ws/content/gif/smiles/smiles_415.gif

xeg
11.09.2008, 21:34
Auuu... pa novembra Evropa do 11.000
Bas su ubrzali, pa mi mozda odemo zajedno sa Deda Mrazom na intervju:eek:

landlord
12.09.2008, 07:38
Aaaaaaaaaaaaaa... kako je to cooolllll

Ne mogu da vjerujem...

Hedonisto imas gajbu piva za ove lijepe vijesti..

wingreen
12.09.2008, 08:03
Pretpostavljam da mi sa vecim brojem imamo vece sanse sa ovakvim tempom?!

landlord
12.09.2008, 08:06
Ti sa svojim brojem imala si i ranije super sanse..
Naravno da ti ovo u mnogome povecava sanse..

Gringo
12.09.2008, 08:15
Au, sto su pozurili. Znaci da moram pozuriti sa zenidbom...:rolleyes:

landlord
12.09.2008, 08:28
Uh da.. svakako pozuri sa tim..
Mada.. dobro razmisli..
ja sam bio pozurio.. pa sad..:)
hahah salim se

xeg
12.09.2008, 09:18
Au, sto su pozurili. Znaci da moram pozuriti sa zenidbom...:rolleyes:

Ola Gringo!
Same here:D

Gringo
12.09.2008, 09:59
To je to.
Elem, meni onomad brat javio da mi je stigla prva koverta upravo u trenutku dok sam sjedio s drustvom i objasnjavao kako ja i draga uopste ne planiramo da se vjencamo jer nam je sladje zivjeti u grijehu.

Sto bi rekao Cane: "Jedan poziv menja sve..." :cool:

srdjevic
12.09.2008, 19:52
Jel neko dobio bulletin mejlom od vas? meni nije uleteo u inbox jos... :(

Macedonia Ohrid
10.10.2008, 09:21
Jel neko zna kad izlazi novi Visa Bulletin? http://www.websmileys.com/sm/sad/533.gif

landlord
10.10.2008, 09:25
do 15. tog u mjesecu...
dakle u slijedecih par dana..

P.S. I nemoj vise nas trzati sa ovom temom..:) ja mislio izasao... potrcim da vidim.. jel mi Xeg ide na intervju u decembru.. kad ono jos nista..

Macedonia Ohrid
10.10.2008, 09:31
Hvala na brzom odgovoru. Sad mogu da idem na posao http://www.websmileys.com/sm/happy/050.gif A j da vidimo dali ce broj biti velik , ako bude iznad 14000 castim http://www.websmileys.com/sm/drink/trink39.gifhttp://www.websmileys.com/sm/drink/trink39.gifhttp://www.websmileys.com/sm/drink/trink39.gifhttp://www.websmileys.com/sm/drink/trink39.gifhttp://www.websmileys.com/sm/drink/trink39.gif

landlord
10.10.2008, 09:36
Ajd molim te stavi i ti svoj broj.. u potpis..
da ne moram stalno vrtiti onu temu da se prebrojimo..

wingreen
10.10.2008, 09:53
Joj i ja pomislila izasao novi bilten, pa brze potrcala da otvorim, kad ono..:belj:

Ja licno mislim da ce biti brojevi iznad 14 000...

Macedonia Ohrid
10.10.2008, 09:54
Mislim da je sad OK.http://www.websmileys.com/sm/comp/comp04.gif

moni
10.10.2008, 10:07
Au i ja se ponadala novom broju najomiljenijeg :book: casopisa. Kad ono:nene:. Sad cu morati kod:doctor: po jedan bensedin.

landlord
10.10.2008, 10:29
Joj i ja pomislila izasao novi bilten, pa brze potrcala da otvorim, kad ono..:belj:

Ja licno mislim da ce biti brojevi iznad 14 000...

Pa s obzirom da ce sada bozici nove godine i dvije sedmice.. odmora u periodu decembar/januar.. a dosli su do ovako visokih brojeva.. ocekivati je i da malo uspore.. mada opet...

xeg
10.10.2008, 10:45
Tu si potpuno u pravu lande al' ja sam nekako strasno nestrpljiv:w00t:
A i fino bi bilo da nam potvrde da smo decembra pa da uradimo lekarski kad idemo na Queen 29. okt. http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/rockband.gif

xeg
14.10.2008, 14:51
Upravo je izasao Visa Bulletin November 2008 (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_4371.html)

Decembra na intervju za Evropu idi brojevi do http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e1.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e2.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e9.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e0.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e0.gif

Macedonia Ohrid
14.10.2008, 15:37
http://www.websmileys.com/sm/happy/050.gif A j da vidimo dali ce broj biti velik , ako bude iznad 14000 castim http://www.websmileys.com/sm/drink/trink39.gifhttp://www.websmileys.com/sm/drink/trink39.gifhttp://www.websmileys.com/sm/drink/trink39.gifhttp://www.websmileys.com/sm/drink/trink39.gifhttp://www.websmileys.com/sm/drink/trink39.gif

A bas sam hteo da pocastim
http://www.websmileys.com/sm/sad/310.gif
U svakom slucaju cestitke za one koje se raduju na ovu cifru.http://www.websmileys.com/sm/happy/604.gif

wingreen
14.10.2008, 15:50
Znaci ipak ce sad malo da razvuku... a kako su poceli mislila sam da ce do maja sve zavrsiti.

steficacvek
14.10.2008, 20:04
a taman smo se ponadali ... :D

al neka, bolje da ne kvarimo planove, nek ide laganini

mvp977
29.10.2008, 17:59
ne znam bas sad visa bulletin , ja sam 95xx , a intervju mi je 5. decembra.

Zana
29.10.2008, 18:22
Pa ti sitno brojis :naughty: !

mvp977
29.10.2008, 18:30
aha , :grin: , taman Obama pobijedi , mine krizica , USA se okrene sebi , i onda procvat , uh

Zana
29.10.2008, 18:52
Znas kako se kaze - iz tvojih usta u Bozje usi a onda svi zajedno na :beer:

xeg
07.11.2008, 18:11
EHEEEJ IZASAO VISA BULLETIN DECEMBAR 2008 (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_4384.html):ludak:

Januara intervjui u Evropi do broja http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e1.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e5.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e4.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e0.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e0.gif

steficacvek
07.11.2008, 18:27
:aa::aa::aa:

:w00t::w00t::w00t:

hvala za dobre vijesti!

Olivera
07.11.2008, 19:58
Znaci bice dobrih vesti i od tebe Xeg pre Nove Godine.
Superrrrrrrrrrrrrrrrrrr! :bravo::bravo::bravo:
Nego ajt sad brzo pisi mail u KCC i update-ovaj nas sa tacnim datumom.

A stevicacvek, ti se radujes zato sto mislis da ce tvoj broj biti pokriven u Januaru?

srdjevic
07.11.2008, 20:05
@xeg:
a da kazes ti njima tamo da oni malo uspore sa tim brojevima, a? :grin:

steficacvek
07.11.2008, 20:40
Znaci bice dobrih vesti i od tebe Xeg pre Nove Godine.
Superrrrrrrrrrrrrrrrrrr! :bravo::bravo::bravo:
Nego ajt sad brzo pisi mail u KCC i update-ovaj nas sa tacnim datumom.

A stevicacvek, ti se radujes zato sto mislis da ce tvoj broj biti pokriven u Januaru?

pa po ovome bih mogla imati intervju u februaru ili u krajnjem slucaju u martu. a nisam ocekivala prije maja, tako da je dobro.

a i Xeg je poslije Nove Godine, ne znam kako si shvatila da je prije. vec je izasao bulletin za decembar, do 11 hiljada i nesto idu intervjui. uglavnom zure opet, sto i nije tako lose :obrva:

p.s.
steFica, please :grin:

Olivera
07.11.2008, 21:14
...a i Xeg je poslije Nove Godine, ne znam kako si shvatila da je prije. vec je izasao bulletin za decembar, do 11 hiljada i nesto idu intervjui. uglavnom zure opet, sto i nije tako lose :obrva: ...

Brzopleto citam stefice, eto tako sam shvatila da je u Decembar. :udri:

A i mozda zato sto mi je VELIKA zelja da svi prodjemo sto pre :grin:

steficacvek
07.11.2008, 22:15
hehehe, ma razumijem ... kad te euforija drzi, ti bi sad i sve nas povela odmah! :grin:

xeg
08.11.2008, 00:06
Znaci bice dobrih vesti i od tebe Xeg pre Nove Godine.
Superrrrrrrrrrrrrrrrrrr!

Hehehe... bice Olivera lepih vesti i pre nove godine, obecavam:;D:
@xeg:
a da kazes ti njima tamo da oni malo uspore sa tim brojevima, a?
Sto:blink: da nas ne prestignu? Nece vala, trcacemo kao blesavi!!!:grin:

AUUU... PA JANUAR JOS MALO!!!:aa::aa::aa:
JUHUUUUUUU KRECE FRKA PANIKA:ludak:

moni
08.11.2008, 00:53
:pucpuc2: :ziveli2: :icon_coo: :harmonik: :tubac: :trubac: :guns2: :clap:

neky
08.11.2008, 01:01
http://www.buddy-icons.info/img/smile/1611.gif Plivaj sine daleko je Amerika.

landlord
09.11.2008, 18:27
danas majko zenis svoga sina, zenis svoga xeg-a...

Olivera
09.11.2008, 18:47
E pa neka je sa srecom Xeg-u i Sunshine. :1072:

I neka su vecni! :ziveli2::pucpuc2::trubac::trubac: :ziveli2:

moni
09.11.2008, 21:48
http://www.higreetings.com/resource/picture/Wedding/Congratulations/1kb759f167ce.jpg

neky
09.11.2008, 21:53
http://i.123g.us/c/wed_justmarried/card/100042.gif

wingreen
09.11.2008, 21:55
Cestitam i ja i zelim vam sve najbolje!:ziveli2:

landlord
09.11.2008, 22:23
Pomalo ljudi.. ja se malo nasalio a vi vec trcite pred rudu..
Drzi se Xeg jos malo... uzivaj u momackim danima.. dok jos mozes..:)

dejancic
09.11.2008, 22:37
Pomalo ljudi.. ja se malo nasalio a vi vec trcite pred rudu..

Narodski receno mosha:lool::ludak:

xeg
09.11.2008, 23:06
:lool:e lande lud si 100%:lool:
pa nije jos drugari, javio bih ja:grin:
najverovatnije subota 6. decembar, ovih dana zakazujemo. Svi ste pozvani, vecernja svadba... kafana se zove... aj' pogadjajte...

"Amerikanac" (casna rec, jedna od najstarijih kafana kod nas i nisam ja odabrao vec moja draga:grin:)

Hvala vam i budite slobodni pa nam i 6.12. pozelite srecu dok vucemo konzerve:==D:

Sloba_Kg
24.11.2008, 03:45
Upravo je izasao Visa Bulletin November 2008 (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_4371.html)

Decembra na intervju za Evropu idi brojevi do http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e1.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e2.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e9.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e0.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/e0.gif


E pa ja mislim da su malo usporili. U petak sam saznao da mi je intervju 15.januara (iz ambasade) nije mi jos stigla druga koverta, mada su mi iz ambasade rekli da je poslata 12.novembra i da je ocekujem)
_________________________________________________
2009EU11XXX
24.5.stigla prva koverta
negde u junu poslana prva koverta u KCC
12.11. poslana druga koverta meni (rekli mi u ambasadi) - jos nije stigla

Veronika
24.11.2008, 14:36
Jesu ja sam sličan broj ko ti i 05.01. su mi zakazali.Meni odgovara.

Sloba_Kg
25.11.2008, 12:46
Veronika, jel ti stigla druga koverta?
Ako nije da li znas datum kad su ti je poslali?

Veronika
25.11.2008, 18:18
Ne nije jos stigla .Poslali su mi ju 13.11.

jm2001
10.12.2008, 23:12
For February, immigrant numbers in the DV category are available to qualified DV-2009 applicants chargeable to all regions/eligible countries as follows. When an allocation cut-off number is shown, visas are available only for applicants with DV regional lottery rank numbers BELOW the specified allocation cut-off number:

Region All DV Chargeability Areas Except Those Listed Separately
AFRICA 23,300 Except:
Egypt 13,300
Ethiopia 11,650
Nigeria 9,500

ASIA 11,000 Except:
Bangladesh 9,550

EUROPE 17,100 :bravo:
NORTH AMERICA (BAHAMAS) 5
OCEANIA 575
SOUTH AMERICA, and the CARIBBEAN 800

Macedonia Ohrid
10.12.2008, 23:40
Cestitke! http://www.websmileys.com/sm/country/flag46.gif

steficacvek
10.12.2008, 23:48
:w00t:

znaci mart je mjesec D :bravo:

landlord
11.12.2008, 09:22
Uh stefice ja sam ocekivao da ces ti biti u februaru..
To znaci da sam i ja u martu najvjerovatnije

steficacvek
11.12.2008, 10:25
pocni se pripremat lagano ... :grin:

Gringo
12.12.2008, 23:59
Pripremacemo se u februaru!!!

Mene je proteklih nekoliko sedmica ubijao posao pa nisam svracao na forum a vidim da ste skoro svi ovdje bili vrijedni. U medjuvremenu sam jedini slobodan dan iskoristio da zakazem vjencanje za 27. 12. Taman da na intervjuu mozemo izjaviti da smo u braku jos od prosle godine :da:.

xeg
13.12.2008, 07:41
Hehehe:bravo: bravo Gringo! Vidim ovih dana se uveliko vuku konzerve, vukli ih ih mi pre par dana, bas lepo!
Auuu koliko vas ima sa 17xxx i to uglavnom iz BiH koliko sam skontao:blink:

Gringo
13.12.2008, 12:39
Cestitam, kolega! Eto kako americka administracija doprinosi povecanju produktivnosti maticnih sluzbi u juznoslovenskim zemljama!

Macedonia Ohrid
13.01.2009, 17:25
:woohoo:Samo da vas malo razmrdam...

landlord
13.01.2009, 18:59
EUROPE 19800
Oje babe..

landlord
13.01.2009, 18:59
Region All DV Chargeability Areas Except Those Listed Separately
AFRICA 26,800

Except:
Egypt 16,000
Ethiopia 13,800
Nigeria 9,900
ASIA 13,200

Except:
Bangladesh 10,850
EUROPE 19,800
NORTH AMERICA (BAHAMAS) 6
OCEANIA 675
SOUTH AMERICA, and the CARIBBEAN 850

xeg
13.01.2009, 19:03
Hahaha bas ga sibnuli!!!:bravo:
E lande sada ces da vidis kako leprsa po stomaku:grin:

Nego jel ovo ekipa za martovski ispitni rok:
Zivkovic_NIS 173xx
PaulGarrett 17xxx
steficacvek 17xxx
Gringo 17XXX
landlord 187xx
Amerikanac2009 18xxx
Misa 19xxx

neky
13.01.2009, 19:12
Dobro je, a ja se vec uplasio da su oni zaboravili na nas.
:bravo:

moni
13.01.2009, 19:36
Jao kako me je obradovao ovaj Visa bulletin.:bravo:
ajde xeg,predsednik razreda, da nas postroji i prebroji u temi "da se prebrojimo". Ubuduce molim predsednika da obavlja svoje duznosti bez nasih molbi.
Hvala

Macedonia Ohrid
13.01.2009, 20:07
Cestitke svima, честитки за сите...

wingreen
13.01.2009, 20:41
Cestitam svima!:bravo:

steficacvek
13.01.2009, 22:29
wheeee ... preznojavanje pocinje!!! :grin:

Amerikanac2009
13.01.2009, 23:56
Ovaj bilten su najkasnije do sada objavili! Sve prethodne postavljali su oko 10-11. u mesecu... Al dobro da je stigao i da nije za MArt pisalo "EUROPE: CRRENT" (ne daj Boze...)
Ko li ce prvi poslati mejl KCC-u i kada?:harmonik:

Amerikanac2009
13.01.2009, 23:57
:xmas1:Svima koji obelezavaju Pravoslavnu Novu godinu - Srecna nova 2009. i dao Bog da sledecu docekamo s one strane velike bare!

Misa
14.01.2009, 00:18
Hi, hi, zha dlaku shinko...tacnije 2 ;)...
Lakse se dise...

landlord
14.01.2009, 09:25
Ko li ce prvi poslati mejl KCC-u i kada?:harmonik:

Ma ne treba zuriti sa mailom.. bar za nekih 10-tak dana.. cu ja poslati mail..

poz

neky
04.02.2009, 23:14
Evo ga ljudi!!! :1081:
Here (http://www.southafrica.to/transport/Airlines/Cheap-flights/2007/April/Mail-Guardian-fooled.jpg)

xeg
10.02.2009, 00:54
Aprilska klasa neka stane u red!!!

For April
EUROPE 20,800
:grin:

Edited: nesto cudno se desava, za april iz Evrope samo 1.000, iz Afrike 100 ??? a iz Azije 4.200!!! :blink:

landlord
10.02.2009, 08:50
Ma nije ni cudno Xeg.. pogledaj ranije bulletine..
Haman pa su zavrsili sa Evropom.. Nisam vidjao vece brojeve od 25000
da su nastavili onim tempom.. vec u maju bi sve zavrsili.. tako da je bilo i ocekivano da opet malo uspore.. Vjerovatno ce iduci mjesec opet za 2-3000 podici

Zao mi je samo ljudi koji toliko cekaju.. i nadaju se... uh znam kako je meni bilo

moni
11.02.2009, 13:01
Aprilska klasa neka stane u red!!!

For April
EUROPE 20,800


Edited: nesto cudno se desava, za april iz Evrope samo 1.000, iz Afrike 100 ??? a iz Azije 4.200!!! od XEG

Ma nije ni cudno Xeg.. pogledaj ranije bulletine..
Haman pa su zavrsili sa Evropom.. Nisam vidjao vece brojeve od 25000
da su nastavili onim tempom.. vec u maju bi sve zavrsili.. tako da je bilo i ocekivano da opet malo uspore.. Vjerovatno ce iduci mjesec opet za 2-3000 podici

Zao mi je samo ljudi koji toliko cekaju.. i nadaju se... uh znam kako je meni bilo od LANDLORD

Au ljudi vas dvojica PRAVI AMERI u istim postovima nas i tesite i plasite. Meni danas nesto strasno kuva u stomaku , a nisu oni vasi leptirici.

Visa bulletin: 2007 jul do 23000, 2006 avgust do16000, 2008 jul do 29000,... Ima li nade za nas preko 20800 or not.Ili da cekamo ili da se :gun:
Please help us!

landlord
11.02.2009, 13:49
Cuj ima li nade?
Pa nemoj gledati history biltena koji ne prati desavanja iz ove godine.
Ako pogledas za proslu godinu (ovo je sada iz glave za proslu godinu jer mi je mrsko otvarati history).. koja je slicna po brojevima ovoj godini.. i te kako imate sanse... ne da imate sanse.. vec sto posto ce te svi doci na red.
Nista ne brini.. iduci mjesec sto posto ide ubrzanje..

Samo hrabro

xeg
11.02.2009, 16:41
Ma kakva briga! Pa vi ste sigurno maja a i drugari oko 23.000 ce doci na red.
Skupljajte papire, kujte planove i pravite spiskove stvari za nosenje:suure:
Nekyju kupite laptop za prvo vreme da se lakse oprosti od svoje masine a tamo sklapamo DFI, XFX, Apogee... ma kakvo sklapanje, pravo na Alienware:grin:

neky
11.02.2009, 18:25
Imam lap-top, spakovan je vec.
Hvala na recima podrske.

jm2001
09.03.2009, 18:37
ajmo ljudi spremajte se!!! a i ja se spremam :)))

EVROPA - MAJ

24,900


JUHUUUUUUU!!!!

steficacvek
09.03.2009, 18:45
:bravo:

Super! Ova godina ekonomske krize nam je svima povoljna izgleda! :D

jm2001
09.03.2009, 18:46
izgleda da je tako :)

Macedonia Ohrid
09.03.2009, 18:49
Cestitam svima! Ovaj put si bili stvarno velikodusni...

moni
09.03.2009, 19:44
jupi jupi :1081::1081::1081:
I :1072: visa bulletin.
A sad zurka:beer:

xeg
09.03.2009, 20:48
Bas mi je drago zbog svih vas koji ste propatili od martovskog biltena:bravo:
E sada... FRKAAA... PANIIIKAAA:woohoo:

Zana
09.03.2009, 20:52
:grin: super!!!! Wingreen - gde si? Frka i panika sad hihihhihihihihi Grickanje noktiju.....:1081::1081::1081:

wingreen
09.03.2009, 23:34
Ne mogu da verujem:ludak:
Tek sam sad videla ovo! Tek sad frka panika! :woohoo:

landlord
08.04.2009, 20:53
AFRICA 39,600 Except:
Egypt 20,650
Ethiopia 19,500
Nigeria 12,750
ASIA 30,350
EUROPE 28,000
NORTH AMERICA (BAHAMAS) 15
OCEANIA 930
SOUTH AMERICA, and the CARIBBEAN 1,100

dejancic
10.05.2009, 19:44
For JULY:
AFRICA 48,700 Except: Egypt 21,600 Ethiopia 21,100 Nigeria 14,400
ASIA CURRENT
EUROPE CURRENT
NORTH AMERICA (BAHAMAS) CURRENT
OCEANIA CURRENT
SOUTH AMERICA, and the CARIBBEAN CURRENT

dejancic
13.06.2009, 07:35
Naleteo sam na za mene zanimljivu diskusiju na 'rivalskom forumu' http://forums.immigration.com/showthread.php?p=2059451#post2059451
Ja sam do sada mislio da onog momenta kada u visa bulletin-u izbace current za Evropu to znaci da je broj iz proslog bulletin-a i dalje vazeci odnosno da visi brojevi od tog nece doci na red, a po komentarima ove teme ispada da visih brojeva ni nema, vec da ce svi doci na red. Pretpostavljam da je jedini dokaz protiv ove teorije da se javi neko ko je, za recimo prosle dve godine, imao brojeve vise od 28 ili 29 hiljada. Ukoliko neko zna takvog neka samo :;D: i ja cu znati o cemu je rec...

dejancic
11.07.2009, 23:01
Ove godine sve sama iznenadjenja. Prvo su uveli online status check, a onda i do sada nevidjeni visa bulletin http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_4539.html.
Koliko ja znam, do sada je polovinom avgusta izlazio visa bulletin za septembar. Na njemu su stajali konacni cut-off brojevi za tekuci dv, a u septembru je izlazio prvi visa bulletin za sledeci dv. Ove godine su vec u trenutno tekucem visa bulletin-u za avgust prikazani brojevi izvucenih po zemljama za dv2010. Rezultati su, po meni, vise nego PORAZAVAJUCI.
Za zemlje naseg regiona:
Srbija 367
BiH 72
Crna gora 13
Makedonija 272
Hrvatska 74
Istina je da svake godine broj srecnih dobitnika varira, ali mi se cini da je ove godine broj dobitnika za vecinu ex-yu zemalja manji nego inace :(

stizeljeto
12.07.2009, 01:13
Cini se dosta manje za Makedoniju koliko vidim. Mislim da je prosle godine bilo oko 400. Hrvatska mi se cini isti broj kao prosle godine.

zokipoki76
12.07.2009, 12:42
prosle godine za makedonija bilo je 322

blisk
12.08.2009, 11:10
FYI izasao je novi Bulletin, za septembar, i Europa u oktobru ide do broja 9100.

amilio
24.08.2009, 14:18
FYI izasao je novi Bulletin, za septembar, i Europa u oktobru ide do broja 9100.

Po novom visa bulletin-u interesantno u odnosu na prethodne godine je to sto je ove godine cut-off num. za EU za oktobar 9100, a prethodnih godina je bio oko 6000 i ispod. To bi trebalo da znaci da trebamo da se nadamo ranije intervjuu a verovatno i da ce oni sa vecim brojevima imati vise sanse .... ???

dejancic
24.08.2009, 15:05
Jednom prilikom sam bio dovoljno dokon da prelistam sve visa bulletin koji se mogu naci na sajtu i uvideo sam da im se s' vremena na vreme dogodi da nas iznenade sa visinom nekog broja ili datumom za neki broj. Koji je razlog za to ja nisam shvatio tako da nam, svidjalo nam se to ili ne, ostaje samo cekanje...
A sto se mene tice ja bih najvise voleo da si u pravu po pitanju vece sanse za vise brojeve, ali o tom potom na prolece sledece godine...

dejancic
10.12.2009, 21:32
Za februar:
AFRICA 27,500 Except: Egypt: 15,600 Ethiopia: 14,700 Nigeria: 14,000
ASIA 10,550
EUROPE 22,400
NORTH AMERICA (BAHAMAS) 4
OCEANIA 870
SOUTH AMERICA, and the CARIBBEAN 950

Odmah posle tabele su napisali i tekst sa objasnjenjem kako dolaze do cut off brojeva pa koga interesuje evo celog link-a http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_4597.html

dejancic
08.01.2010, 23:25
For March,
AFRICA 29,600 Except: Egypt: 18,000; Ethiopia: 16,950; Nigeria: 14,350
ASIA 12,000
EUROPE 24,700
NORTH AMERICA (BAHAMAS) 4
OCEANIA 880
SOUTH AMERICA, and the CARIBBEAN 985

nemili
09.01.2010, 14:48
nisam nesto upucen u te visa bulletin cifre. Jel to znaci da svi iz Evrope koji su do broja 24,700 idu na razgovor za visu? I do kog datuma se izdaju ti izvestaji?

dejancic
09.01.2010, 15:33
Upravo tako. Svi kojima je dodeljen broj manji od 24 700 treba da ocekuju da im intervju u ambasadi bude u toku marta. Izvestaji se objavljuju pocetkom meseca, u poslednjih nekoliko navrata je to bio osmi ili deveti dan u mesecu.

dreadnot
14.01.2010, 09:10
Opa, Dejancicu, jos samo malkice i eto i tebe na redu.... drzim palceve...

dejancic
14.01.2010, 15:38
Opa, Dejancicu, jos samo malkice i eto i tebe na redu.... drzim palceve...

Strpljen spasen...

nemili
14.01.2010, 17:49
Pa to je super vest! Nisam znao da toliko ljudi odustaje. Racunao sam do 1000, ali 5000-6000 to je extra.

dejancic
14.01.2010, 18:41
Pa to je super vest! Nisam znao da toliko ljudi odustaje. Racunao sam do 1000, ali 5000-6000 to je extra.

Mislim da je cifra jos veca. Ako pogledas da su proteklih godina svi kontinenti sem Afrike postajali current tj. da su svi dobitnici dosli na red, a ako nakon toga pogledamo godisnje bilanse ( ubih se kuckajuci i ne mogu da ih nadjem nigde, a video sam ih svojim ocima:)) i vidimo da se nazalost ne podeli ni zacrtanih 50 hiljada viza vidimo da je broj ljudi koji u nekoj fazi procesiranja odustanu/budu odbijeni mnogo mnogo veci.
Evo i linka koji ja do sada nisam gledao, a ima ono sto je mnoge zanimalo, verovatnocu dobitka na lutriji http://en.wikipedia.org/wiki/Diversity_Immigrant_Visa

nemili
14.01.2010, 19:24
Sad mi nista nije jasno. Kako to da dobitnika bude 96.690, jer to sa onima "ispod crte" kao ti? Ali onda oni nisu dobitnici, jer teoretski ako ode prvih 50.000 ovi ostali nisu dobitnici!?

dejancic
14.01.2010, 20:04
Sad mi nista nije jasno. Kako to da dobitnika bude 96.690, jer to sa onima "ispod crte" kao ti? Ali onda oni nisu dobitnici, jer teoretski ako ode prvih 50.000 ovi ostali nisu dobitnici!?

Kompjuter nasumice izabere 100000 potencijalnih dobitnika. KCC posalje 100 hiljada koverata. Od te cifre se redom, po broju koji im je kompjuter dodelio, na intervju pozivaju dobitnici do ispunjenja kvote od 50 hiljada viza.
U praksi to znaci da onog momenta kada neko dobije prvu kovertu i u njoj vidi svoj broj on ne moze sa 100% sigurnoscu znati da li ce do njegovog broja doci ili ne. Jedini nagovestaj je visa bulletin od prethodnih godina, ali i on nije uvek isti. Na primer prosle godine u januaru su intervju imali dobitnici sa brojem tik preko deset hiljada, a ove godine su vec sada stigli do 20 hiljada. Samim tim se nikada ne zna ni kada cemo imati intervju ni da li cemo ga imati, a sa vecim brojem intervju je sve dalji.
Medjutim proteklih nekoliko godina su svi dosli na red, ali to ne znaci da su oni podelili sto hiljada viza, vec je previse ljudi odustalo ili odbijeno pa su oni pozivali sve da bi ispunili kvotu od 50 hiljada.

nemili
14.01.2010, 20:18
E pa u tom grmu lezi zec! To sam i mislio. Znaci sto pise na wikipediji winners: 96.690 to su samo izvuceni, sa rezervama... A godisnje dobije 50.000 i to je to. Hvala na pojasnjenju!

dejancic
05.02.2010, 17:38
I ako zelis, da me imas, dobro znas sta bi trebala da sviras;)
Za april:
AFRICA 31,700 Except: Egypt: 20,800 Ethiopia: 19,300 Nigeria: 14,600
ASIA 13,600
EUROPE 26,300
NORTH AMERICA (BAHAMAS) 4
OCEANIA 1,000
SOUTH AMERICA, and the CARIBBEAN 1,000

Pa, da pocnemo http://www.youtube.com/watch?v=FIjQb9tU4GQ ...

dare_ns
06.02.2010, 00:05
:D spremaj novce, i u potragu za svojom Si Dzhej xD

dejancic
06.02.2010, 11:17
:D spremaj novce

http://www.youtube.com/watch?v=_wh33yCM-EU

dreadnot
08.02.2010, 10:18
Bravo dejancicu, eto te na pragu...

dejancic
08.02.2010, 13:49
Mali prag za covecanstvo, veliki za Dejancica :)

spectra
20.06.2010, 21:02
Za one kojih interesuje kako funkcionise odabir cut-off brojeva:

http://www.travel.state.gov/pdf/Immigrant%20Visa%20Control%20System_operation%20of .pdf (http://www.travel.state.gov/pdf/Immigrant%20Visa%20Control%20System_operation%20of .pdf)

TanjaMarjan
11.08.2010, 14:27
Cut off brojevi za October
Europe 9600

http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5113.html

Super :)

Good Spirit
11.08.2010, 21:55
Super, Izgleda da su krenuli kao i prošle godine ;)

jovan bg
16.08.2010, 18:15
Cut off brojevi za October
Europe 9600

http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5113.html

Super :)

Jel ovo za DV 2010 ili DV2011,malo je nejasno

Good Spirit
16.08.2010, 23:55
Jel ovo za DV 2010 ili DV2011,malo je nejasno

2011, greškom im je ostalo 2010, pošto mislim da samo copy/paste rade teksta i tabela :)

TanjaMarjan
17.08.2010, 06:25
nije greshka :))) Cut off Brojevi za DV Lottery 2011 startuju od September 2010

pozdrav :)

Zabica
17.08.2010, 07:56
Jeste greska :) U redu je da cut off brojevi za dv 2011 krecu od septembra 2010, ali su oni napisali greskom da se radi o dv 2010.

Ivana MS
17.08.2010, 12:25
To znaci da ce u oktobru stici na razgovor svi brojevi do 9600?!
Ako je tako ,mi smo u toj grupi ,nas broj je 4xxx.

Score
17.08.2010, 13:16
To znaci da ce u oktobru stici na razgovor svi brojevi do 9600?!
Ako je tako ,mi smo u toj grupi ,nas broj je 4xxx.

Ja sam 8xxx i bas mi nekako ne odgovara da mi interview bude tako rano. Znaci da ako dobijem vizu u Octobru onda moram najkasnije u Aprilu da odem, a deca mi nece dotle zavrsiti skolsku godinu...A nikako mi se ne odlaze termin ako ga vec dobijem, jer sam u panici da necu dobiti drugi ili ce da nestane brojeva, ili ce da slete marsovci ili ce neka slicna "kataklizma" da mi se ispreci...sta covek da radi u ovakvoj situaciji? Mozda ce da puste decu da zavse skolsku godinu malo ranije?

Zabica
17.08.2010, 19:50
Ja sam 8xxx i bas mi nekako ne odgovara da mi interview bude tako rano. Znaci da ako dobijem vizu u Octobru onda moram najkasnije u Aprilu da odem, a deca mi nece dotle zavrsiti skolsku godinu...A nikako mi se ne odlaze termin ako ga vec dobijem, jer sam u panici da necu dobiti drugi ili ce da nestane brojeva, ili ce da slete marsovci ili ce neka slicna "kataklizma" da mi se ispreci...sta covek da radi u ovakvoj situaciji? Mozda ce da puste decu da zavse skolsku godinu malo ranije?

Mozes da odes na intervju, a trazis da ti se odlozi viziranje pasosa par meseci. Nizak si broj, nece ih nestati za 2 meseca :) Bilo je takvih primera, mislim da je Dreadnot to uradio, nisam sigurna, procesljaj malo.

batiša
17.08.2010, 22:14
Kada mogu očekivati razgovor u ambasadi ljudi čiji su brojevi oko 12xxx,kakva su iskustva iz prošle ili neke od prethodnih godina.....hvala

pekka
17.08.2010, 22:17
Upravo je Dreadnot tako uradio, kao normalan covek. Ja sam se upustio u avanturu tako sto sam odlozio celu proceduru saljuci formulare tek u novembru. Razlog je bio upravo skolska godina. Na kraju je sve bilo ok, odnosno bez ikakvih pitanja u ambasadi na razgovoru. Ukratko - poslali formulare u novembru, dobili drugu kovertu u februaru i vize u pasosima u aprilu. Imao sam broj 2XXX, pa sad vi vidite ko je lud.:woohoo:

Zabica
18.08.2010, 07:45
Kada mogu očekivati razgovor u ambasadi ljudi čiji su brojevi oko 12xxx,kakva su iskustva iz prošle ili neke od prethodnih godina.....hvala

To je bio nas slucaj. Intervju nam je bio u januaru, ali je ako se dobro secam cutoff za decembar bio 12400, tako da nizi brojevi od toga su bili u decembru. Ne mozes to bas tacno da procenis, jer ta dinamika nema mnogo pravila. Prati visa bulletin i nagadjaj ;)

dreadnot
18.08.2010, 10:48
Da ne ponavljam previse jer sam vec pisao o tome, ja sam odlozio viziranje, to nije nikakav problem, samo vodis racuna da ne odlozis za kraj avgusta ili septembar jer tada vec moze da ponestane brojeva...

Luna
18.08.2010, 18:26
Ja sam 8xxx i bas mi nekako ne odgovara da mi interview bude tako rano. Znaci da ako dobijem vizu u Octobru onda moram najkasnije u Aprilu da odem, a deca mi nece dotle zavrsiti skolsku godinu...A nikako mi se ne odlaze termin ako ga vec dobijem, jer sam u panici da necu dobiti drugi ili ce da nestane brojeva, ili ce da slete marsovci ili ce neka slicna "kataklizma" da mi se ispreci...sta covek da radi u ovakvoj situaciji? Mozda ce da puste decu da zavse skolsku godinu malo ranije?

Ne znam kolika su ti deca, ali ako se radi o osnovnoj skoli, moguce je da se godina zavrsi i ranije, cak i u martu. Pricam iz iskustva mojih prijatelja...

Sloba_Kg
21.08.2010, 07:12
Kada mogu očekivati razgovor u ambasadi ljudi čiji su brojevi oko 12xxx,kakva su iskustva iz prošle ili neke od prethodnih godina.....hvala

Ja bih rekao u Januaru, tako je nama bilo. E sad znas kako je praznici ovo ono ali ne mislim da ce pre januara.

batiša
21.08.2010, 21:15
Dali se viziranje odlaže posle obavljenog interviua u ambasadi ili se odlaže i sam interviju......evo mog slučaja...Ja sam izvučen a samnom i supruga i trogodišnji sin,broj je 12304 i po ranijim iskustvima forumaša razgovor u ambasadi bih mogao očekivati u dec ili jan...to bi sve bilo ok da u decembru ne očekujem još nešto....rodjenje drugog deteta!Pitanje je ustvari dali ja trebam da odložim interviju ako mi zakažu rezgovor pre rodjenja deteta...dali je neko imao sličan slučaj tj problem.Kakva je procedura kada teba da se u proces dobijanja Zelene karte uvede novi član porodice!?:inlove:

Zabica
21.08.2010, 22:26
Dali se viziranje odlaže posle obavljenog interviua u ambasadi ili se odlaže i sam interviju......evo mog slučaja...Ja sam izvučen a samnom i supruga i trogodišnji sin,broj je 12304 i po ranijim iskustvima forumaša razgovor u ambasadi bih mogao očekivati u dec ili jan...to bi sve bilo ok da u decembru ne očekujem još nešto....rodjenje drugog deteta!Pitanje je ustvari dali ja trebam da odložim interviju ako mi zakažu rezgovor pre rodjenja deteta...dali je neko imao sličan slučaj tj problem.Kakva je procedura kada teba da se u proces dobijanja Zelene karte uvede novi član porodice!?:inlove:

Pre svega: :bravo: :==D:
Iskreno ne znam kako ide ako dobijete zelene karte, pa onda prijavljujete dete. U obrnutom slucaju je lako, verovatno vam za intervju treba npr izvod iz maticne knjige rodjenih, mozda jos nesto, ali to je najbolje da pitas u Ambasadi. Ja bih se na vasem mestu opustila i cekala radosni dogadjaj, u svakom slucaju cete do novembra znati kad vam pada intervju pa tada delajte.

batiša
22.08.2010, 19:34
Hvala na savetu Zabice...

Good Spirit
09.09.2010, 23:59
Cut off brojevi za Novembar
Europe 12,500

http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5145.html

Krenulo je odlično :bravo:

pericp
10.09.2010, 14:37
Kad cemo mi sa brojevima preko 20.000 da dodjemo na red?

batiša
10.09.2010, 19:03
12500.............rekao bih da je krenulo više nego odlično (mi 123xx):bravo:

celestine
10.09.2010, 19:46
Uh......meni se bas i ne zuri.... Ja sam 11xxx, nisam ni drugu kovertu jos dobila...

Good Spirit
10.09.2010, 22:20
Kad cemo mi sa brojevima preko 20.000 da dodjemo na red?

Ja ne znam kako drugačije da ti odgovorim nego sa: "kada dođemo na red"

Svakog meseca izlazi bilten za naredni u kome se objavljuje cut off broj, što znači da svi ispod tog broja dolaze na red u tom mesecu.

Jedino da pratiš, kao što mi pratimo visa bulletin i gledaš kako se prozivaju brojevi, jer nema nekog pravila, ali recimo da mi sa brojevima preko 20000 ne bi trebalo pre maja meseca. Ali ponavljam sve je relativno i zavisi od dinamike prozivke brojeva.

@batiša: :bravo:

@celestine: uf što bih se ja menjao sa tobom rado :)

essential
09.10.2010, 00:30
Cut-off number for December
EUROPE 13,600

http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5172.html

Zelenka
09.10.2010, 10:54
Pozdrav!

Nije mi jasan ovaj "December coming soon". Kako tako brzo? Da li je to bilo i prethodnih godina.. 2 mjeseca u jednom?

Hvala

Mv2Player
10.10.2010, 09:19
Isto pitanje sam postavio na drugom postu a kasnije sam video da ima ovaj post - "Visa Bulletin", ali nisam umeo da pitanje prebacim ovde. Sve jedno, nije bilo ni jednog odgovora pa zato jos jednom postavljam slicno pitanje:

Neko je dao zvanicni link dokumenta ( http://www.travel.state.gov/pdf/Immigrant%20Visa%20Control%20System_operation%20of .pdf ) u kome je opisan (dosta slozen) nacin na koji KCC rasporedjuje intervjue ali mi je i dalje nejasno sta u KCC-u ima vecu prednost nad cim u odabiranju koverti za dalje procesuiranje i zakazivanje intervjua:

1. Datum prispeca prve koverte u KCC ?
ili
2. Case Number ?

pekka
10.10.2010, 17:05
Verovatno je u pitanju kombinacija, tako da ide po redu ali u zavisnosti kada je vracena prva koverta. Ja sam, primera radi, prvu kovertu poslao u KCC tek u novembru mesecu, pa me samim tim nisu mogli procesuirati za oktobar mesec, iako sam imao veoma nizak CN i po njemu sam trebao imati razgovor u ambasadi sigurno vec u oktobru.
Svakako smatram da se time ne treba previse opterecivati. Srecno!:grin:

Ivana MS
10.10.2010, 17:10
Licno mislim da obe stvari imaju uticaja na procesuiranje neke osobe...Uzmi moj primer....ja sam 4xxx,a moj slucaj je zavrsen posle nekih ciji je case number malo visi od mog....Ja sam moju kovertu poslala ,posle njih ,a i regularnom postom....samim tim nisu ni mogli ranije da pocnu sa procesuiranjem mog slucaja.
U principu i ne treba to da te opterecuje,cim dobijes obavestenje da si izvucen,potrudi se da posaljes formulare u sto kracem roku nazad u KCC i sve ce biti u redu :)

Mv2Player
10.10.2010, 22:37
Hvala na odgovorima i ohrabrujucim recima. Mozda se stvarno suvisno opterecujem. Ja sam izvucen za DV2011 i moj Case Number je 3XXX a kovertu sam posalo 18.6. (u KCC stigla 22.6.) Jos uvek mi nije stigla druga koverta pa se zbog toga raspitujem oko toga koliko ima uticaj to sto sam prvu kovertu poslao malo kasnije nego vecina. Nisam ni mogao ranije da je posaljem jer su me ucenjivali ovi iz usafis agencije pa posto im nisam nista kupio, namerno su cekali krajnji rok i poslali obicnom postom ( iako smo se prvobitno dogovorili da mi posalju DHL-om i da cu platiti 50$ za DHL samo da je posalju sto pre). Tako da je stigla 14.6.2010. (sad sam upisao ove datume u potpis). Inace sam 29.9. slao email u KCC i rekli su mi da je moja aplikacija spremna za dalju proceduru i da cim bude zavrsena, oni ce mi poslati kovertu regularnom postom.

PS. Sto se tice Visa bulletin-a, ako sam dobro razumeo, svi brojevi ispod Cut off broja moraju doci na red za intervju u toku tekuce godine (ne bitno kog meseca) ali pod uslovom da su koverte poslate u KCC na vreme i da ispunjavaju sve uslove. Pekkin slucaj potvrdjuje da je Case Number bitan, ali moj slucaj potvrdjuje da je vrlo bitan i datum slanja....Sta nad cim ima prednost ne znam, ali se nadam da cu uskoro i ja dobiti tu drugu kovertu....

Ivana MS
11.10.2010, 07:49
Mislim da ces upasti u decembar,eventualno januar....moj predlog ti je da krajem oktobra(ako do tada ne stigne druga koverta)posaljes mejl KCC-u i pitas da li ti je mozda zakazan intervju u ambasadi.....ja sam to uradila i odgovorili su mi sutradan(inace odgovaraju u roku od 3-4 dana).
Nema razloga da brines,bice sigurno sve u redu :)

Mv2Player
11.10.2010, 15:24
Hvala na savetu, tako cu i da uradim jer sam tako uradio i za oktobar. Posto nije bilo druge koverte, sacekao sam kraj septembra, pozvao ambasadu i proverio za intervju da nije u oktobru. Posto mi je sluzbenik ambasade odgovorio da nemam intervju za oktobar, iskoristio sam priliku da pitam i proverim za starost dokumenata i prevode na engleski:

1. Dokumenta koja su na Srpskom nije potrebno prevoditi na Engleski.
2. Dokumenti cija je starost do 6 meseci su vazeci dokumenti.

essential
13.11.2010, 02:50
Cut-off number for December:
EUROPE 15,400

http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5197.html

coconut
15.11.2010, 23:36
Cut off number za decembar je 13600
15400 je za januar
svejedno, nadam se da cemo svi doci na red, pogotovo mi sa malo vecim brojevima, svakog 10og do 15og u mesecu 6 put dnevno proveravam jesu objavili novi bulletin :wacko:
pozdrav svima

spectra
15.11.2010, 23:48
svejedno, nadam se da cemo svi doci na red, pogotovo mi sa malo vecim brojevima, svakog 10og do 15og u mesecu 6 put dnevno proveravam jesu objavili novi bulletin :wacko:
pozdrav svima
..i ja isto.. :blink:

Prosle godine je islo malo brze (mozda je to bilo zbog krize u 2009), ali opet je dobro gledajuc' statistiku..doci cemo valjda svi na red..

jan 2010 - 15,400
jan 2009 - 19,750
jan 2008 - 15,400
jan 2007 - 13,600
jan 2006 - 9,900

essential
16.11.2010, 15:04
Moja greska izvinjavam se.
Cut off za Januar je 15400

Pozdrav

coconut
16.11.2010, 23:19
essential, ma sve je u redu, verovatno od velike zelje :)
koji je tvoj case number ?
ja sam 23xxx, pa racunam april, maj, ako bude islo slicno kao prethodne godine, videcemo...
uh, ubi me ovo iscekivanje

coconut
16.11.2010, 23:37
Inace, nije me mrzelo pa sam napravio uporednu tabelu sa cut off brojevima po mesecima za poslednjih 6,7 godina (he,he vidim Spectra i ti si se bavila statistikom ;) )
Ono sto primecujem je da su za DV 2008, 2009 i 2010 stigli do dosta visokih brojeva, za proslu fiskalnu godinu cak do 32000, sto je verovatno posledica finansijske krize u americi pa je dosta ljudi na nivou cele Evrope odustalo od procesa. Prema dosadasnjim bulletinima cini mi se da ce DV 2011 biti slicna kao DV 2010, tj nadam se :) .
E sad, ono sto mene interesuje je sledece: za DV 2010 je cut off broj za jul bio 32000, a za avgust current. Koliko ja razumem to znaci da su samo brojevi do 32000 dobili vize, a da current znaci da u avgustu nije vise bilo brojeva.
Na istoj ovoj temi procitah da je mozda i nije tako.
Jel ima neko da moze iz licnog primera ili primera nekog koga poznaje da nam ovo rascisti, tj da je bio npr broj 34000 (tj veci od poslednjeg objavljenog u bulletinu pre nego sto je objavljeno current) a ipak imao intervju u avgustu ili septembru i dobio vizu?

essential
17.11.2010, 01:07
Da definitivno prevelika zelja :D.
Ja sam dosta visok broj 28xxx i malko me plasi to sto idemo po tempu 2008 godine kada su stigli tacno do broja 28000. No ne vredi se nervirati. Nadam se najboljem:grin:

Veliki pozdrav

spectra
17.11.2010, 17:36
Citram sa wiki:
"Priority date – the visa becomes available when the applicant's priority date is earlier than the cutoff date announced on the DOS's Visa Bulletin or when the immigrant visa category the applicant is assigned to is announced as "current".
A "current" designation indicates that visa numbers are available to all applicants in the corresponding immigrant category."

"CURRENT" znaci da su dostupni svi brojevi, tj svi koji su dobili prvu kovertu da se mogu raspitati za interview u ambasadi.

Pogledaj i http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=10496&postcount=142

coconut
17.11.2010, 23:11
:bravo: hvala spectra
sad mogu mirno spavati :)
ako dobro procenjujem datum intervjua, to je skoro godinu dana od datuma prijema prve koverte - nije lako ziveti godinu dana u neizvesnosti i iscekivanju
sad mi je lakse kad znam da cemo svi doci na red

spectra
18.11.2010, 22:36
Inace, nije me mrzelo pa sam napravio uporednu tabelu sa cut off brojevima po mesecima za poslednjih 6,7 godina (he,he vidim Spectra i ti si se bavila statistikom )..

Hajde nam postaj tu tabelu ovdje! :)
Ja povremeno prelistam sve mjesece po godinama, al nikako da napravim tu tabelu, a nije lose da imamo sve na jednom mjestu. :)

coconut
19.11.2010, 00:38
evo linka na kome se moze naci tabela
http://rapidshare.com/files/431719913/statistika.jpg

da li moze neko da mi objasni kako se ubacuju slike u post?
kad kliknem na insert image, dobijem 'Please enter the URL of your image:'
zar ne moze da se aploduje slika sa lokalnog racunara, vec je moram aplodovati negde na mrezu a u post kopirati adresu na kojoj je slika?

videh nedavno na forumu jedan post u kome je bila slika dva forumasa, e pa kolega kako ste to uradili ? ;)

nemili
19.11.2010, 11:19
@coconut

Najlakša varijanta ti je upload na http://imageshack.us i samo kopiraš "forum code" u post.

http://img199.imageshack.us/img199/1338/statistikang.jpg (http://img199.imageshack.us/i/statistikang.jpg/)

spectra
19.11.2010, 20:18
http://img199.imageshack.us/img199/1338/statistikang.jpg (http://img199.imageshack.us/i/statistikang.jpg/)

Ovo je fantasticno coconut!
Izuzetno korisno i prakticno. :book: Hvala ti! :)

coconut
22.11.2010, 22:09
ma nema na cemu,
mi smo tu negde sa brojevima, verovatno cemo biti u istom mesecu ili sa mesec dana razlike
cekamo sledeci bulletin...
:pozz:

noki
09.12.2010, 19:17
Vissa bulletin za februar 17600,vreme da se i ja spremam za intervju:naughty:

spectra
09.12.2010, 19:52
Vissa bulletin za februar 17600,vreme da se i ja spremam za intervju:naughty:

Ajme...sta su ovoliko usporili.... kad cemo mi s visokim brojevima doci na red... :S

noki
09.12.2010, 19:55
Nije za januar.Za januar je 15400,a za februar je izasao bas pre 1 sat i cut off broj je 17600

spectra
09.12.2010, 20:05
Noki, ma i ja sam provjeravala prije sat i po pa sam silnoj zelji mislila da je to stari bilten...
Iako smo u skladu s statistikom, potajno sam se nadala vecem broju... :(

Da updejtam nasu statistiku...

http://img694.imageshack.us/img694/1338/statistikang.jpg (http://img694.imageshack.us/img694/1338/statistikang.jpg)

noki
09.12.2010, 21:55
Ma nemoj se sekirati,i ja sam se osecala tako proslog meseca,nadala sam se da ce stvari teci kao prosle godine kada je u januaru cut off date bio 19000 i vise,ali gde smo cekali skoro godinu dana odma ce proci jos mesec-dva,puno srece...:1081:

spectra
10.12.2010, 21:19
Ma nemoj se sekirati,i ja sam se osecala tako proslog meseca,nadala sam se da ce stvari teci kao prosle godine kada je u januaru cut off date bio 19000 i vise,ali gde smo cekali skoro godinu dana odma ce proci jos mesec-dva,puno srece...:1081:

Ma u konacnici, bitno je samo da svi dodjemo na red! :;D:
Mnogo srece i tebi, posebno u februaru! :1081:

Dincha
12.01.2011, 17:11
Mart Europe 20450 :bravo:
.................................................. .................................................. .......

spectra
12.01.2011, 20:47
Update :)
http://img143.imageshack.us/img143/1338/statistikang.jpg

coconut
13.01.2011, 22:05
E pa Spectra, ti dolazis na red u aprilu sigurno :). Mi verovatno u maju ali ako budu ubrzali mozda i mi upadnemo u aprilski rok.
Jeste krenuli sa sakupljanjem papirologije? Jel mesec dana dovoljno da se prikupe svi papiri ili treba vise?

spectra
23.01.2011, 19:51
E pa Spectra, ti dolazis na red u aprilu sigurno :). Mi verovatno u maju ali ako budu ubrzali mozda i mi upadnemo u aprilski rok.
Jeste krenuli sa sakupljanjem papirologije? Jel mesec dana dovoljno da se prikupe svi papiri ili treba vise?

:) nadam se. Nismo jos krenuli s papirologijom, nek dodje na red nas broj pa cemo onda - nek ide svojim tokom.
Ja mislim da je dva mjeseca sasvim dovoljno za sve, a moze i mjesec ako ne trebas nigdje posebno putovati da pribavis svu dokumentaciju.

coconut
24.01.2011, 21:39
I ja mislim da bi mesec dana trebalo biti dovoljno, ali kako se u nasu administraciju covek ne moze pouzdati, krenucemo ipak dva meseca pre intervjua sa prikupljanjem papira. Videcemo kada budu objavili sledeci Bulletin da li upadamo u april ili smo, sto je verovatnije, u maju, pa zavisno od toga krece uzbudjenje, panika i ostalo :) Bilo je nedavno na forumu da potvrde iz suda i policije ne treba da su starije od 3 meseca. Pozdrav!

nsbee
07.02.2011, 11:48
I ja mislim da je mesec dana sasvim dovoljno za papire, bez panike :=V:

A sad cvokocemo do izlaska aprilskog broja... :smrc:
:clap: puno srece svima!

coconut
07.02.2011, 21:45
Idi bre, srce mi preskocilo kad videh da ima nova poruka na ovu temu :)
pomislih da su objavili brojeve za april. I dalje stoji "coming soon", ali bice sigurno u narednih par dana.
Koji si ti broj? Pozdrav

spectra
07.02.2011, 22:18
Idi bre, srce mi preskocilo kad videh da ima nova poruka na ovu temu :)
pomislih da su objavili brojeve za april.

I meni isto! :woohoo: Neki jos ne znaju da se ova tema aktivira samo jednom mjesecno.. :)

lavex
07.02.2011, 22:31
Uh, ljudi, ne radite mi to! :woohoo: Maloprije sam gledao i još nije izbacilo i onda dođem ovdje i vidim da je neko pisao. Presječe me! Biće valjda ovih dana izbačeno. :grin:

nsbee
08.02.2011, 20:26
Znaaaam da se aktivira jednom mesecno, nego da razbijem monotoniju :obrva: Inace, nama je ovo bila prva prijava na lutriju, mi smo 29xxx... to cisto da se vi sa manjim brojevima utesite. Nama je BAS frka da li cemo proci!

coconut
08.02.2011, 23:25
Prosle godine su stigli do 32000 tako da trebalo bi da bude sve u redu, samo smireno i bez panike (jos kad bih mogao to i na sebe da primenim...:aa: )

noki
11.02.2011, 20:06
Cut-off num. za mesec April je 23.200 srecno svima u prikupljanju dokumentacije....

Good Spirit
11.02.2011, 20:25
For April, immigrant numbers in the DV category are available to qualified DV-2011 applicants chargeable to all regions/eligible countries as follows. When an allocation cut-off number is shown, visas are available only for applicants with DV regional lottery rank numbers BELOW the specified allocation cut-off number:

http://img156.imageshack.us/img156/6125/visastatistika.png

coconut
09.03.2011, 22:12
Evo objavljen je najnoviji Visa Bulletin. Cut off broj za maj je 27800

nsbee
09.03.2011, 22:14
CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN MAY


EUROPE 27,800 :==D:

Puno srece dalje svima! I nek nastave tako lepo da dizu brojeve da i mi "veliki" uskoro dodjemo na red :1072:

essential
08.04.2011, 22:46
Izasao bulletin za Maj:

CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN JUNE

EUROPE: 29,450 Except: Uzbekistan 27,800

Zelenka
08.04.2011, 23:15
Inače ne pijem, i prošla je ponoć, al mislim da ću se svjetski "naroljat".

Pozdrav svim velikim brojevima.

nemili
08.04.2011, 23:35
Inače ne pijem, i prošla je ponoć, al mislim da ću se svjetski "naroljat".

Pozdrav svim velikim brojevima.

Nazdravlje i nadam se da ce uskoro i intervju! :beer: Za to vreme psihicki se pripremaj.

Good Spirit
09.04.2011, 02:24
Posle skoro godinu dana od kada je stigla koverta napokon smo prozvani za juni mesec! :w00t::aa:

I mi ćemo večeras nazdraviti malo, čisto da ne preterujemo dok definitivno ne bude gotovo ;)

Pozdrav iz Hjustona i sa fenomenalnih 30 stepeni, buahahaha :grin:

PS. Zelenika mislim da si ti i mi jedini sa ovako velikim brojem na forumu, tako da po mojoj nekoj evidenciji svi ćemo doći na red za intervju.

nsbee
09.04.2011, 08:33
:ludak::ludak::ludak::ludak::ludak::ludak:

Puno srece! Jos samo malo!!!:beer:

Bockyman
09.04.2011, 09:39
posle skoro godinu dana od kada je stigla koverta napokon smo prozvani za juni mesec! :w00t::aa:

I mi ćemo večeras nazdraviti malo, čisto da ne preterujemo dok definitivno ne bude gotovo ;)

pozdrav iz hjustona i sa fenomenalnih 30 stepeni, buahahaha :grin:

Ps. Zelenika mislim da si ti i mi jedini sa ovako velikim brojem na forumu, tako da po mojoj nekoj evidenciji svi ćemo doći na red za intervju.


честитке свим великим бројевима!!! и пуно среће убудуће!

coconut
09.04.2011, 20:52
evo azurirao sam tabelu, pozdrav

http://img801.imageshack.us/img801/6430/tebela.png (http://img801.imageshack.us/i/tebela.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

tinkulina
22.04.2011, 16:03
CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN MAY


EUROPE 27,800 :==D:

Puno srece dalje svima! I nek nastave tako lepo da dizu brojeve da i mi "veliki" uskoro dodjemo na red :1072:

nigde ne mogu da nadjem sta znaci visa bulletin....mozda ne bi trebalo da se opterecujem vec sacekam maj pa proverima,al nesto mi ne da mira....

botexag
22.04.2011, 16:50
@tinkulina


kad neko bude izvucen na lutriji, na visa bulletin-u mozes videti u kom mesecu ce tvoja `srecka` biti pozvana na intervju.
ako imas visok broj preko 25000, malo je frka, ali tabela pokazuje trend rasta za evropu sve do 30000 kandidata

imas iznad svog posta tabelu sa brojevima i mesecima, pa prouci malo

tinkulina
24.04.2011, 17:05
botexag hvala puno...gledacu to posle prvog maja...nadam se!!! :))))

essential
12.05.2011, 19:39
For July

EUROPE 33,000 (Except: Uzbekistan 28,200)

ivanmilosavljevic
02.10.2012, 14:59
Uzeo sam digitron i sabrao dobitnike iz evrope.Ukupan broj izvucenih 33.082 za dv-lottery 2013.To znaci da imaju 6.918 mesta do onog broja 40.000.Mozda su tu cifru ostavili za 22.10:naughty::naughty::naughty:

cvale
02.10.2012, 19:34
Uzeo sam digitron i sabrao dobitnike iz evrope.Ukupan broj izvucenih 33.082 za dv-lottery 2013.To znaci da imaju 6.918 mesta do onog broja 40.000.Mozda su tu cifru ostavili za 22.10:naughty::naughty::naughty:

Kada bi jedna od tih 9000 i kusur srećki bila moja, ne bi mogli ni zamisliti moju sreću:grin::grin::grin:

landlord
02.10.2012, 20:26
Izgleda da nece biti izvlacenja 22.10 ili ja bar to ne vidim na web siteu.

dare_ns
02.10.2012, 20:47
ko će ih znati. Do prijave za dv2014 je pisalo 22. a sada ne :)
Opet nam kentakijevci mute nešto :D

cvale
03.10.2012, 13:19
ko će ih znati. Do prijave za dv2014 je pisalo 22. a sada ne :)
Opet nam kentakijevci mute nešto :D

Ne znam sta rade ovi likovi ali na ovom sajtu (http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html) stoji da će 22.10.2012. "možda" izvlačiti još brojeva

mijan
03.10.2012, 14:19
Samo su zaboravili da izbrisu da postoji taj 22.10. i na tom sajtu http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html
Izbrisace za 2-3 dana dok se naprimaju emailova zbunjenih igraca, pa kad im dosade pozivi i emailovi od igraca onda ce promeniti odnosno izbrisati pominjanje tog datuma. Bahati majmuni su to, moras imati razumevanje za njih. :;D:

Vangelistexas
16.10.2012, 00:15
Bas sad gledam predjasnje visa bulletine, i nema nekih pravila koliko vidim :) u decembru moze biti 9.250, ali vec u januaru mogu da roknu i na 15 tisuca i nesto ukoliko se tako potrefi. idemo svi :D

Vangelistexas
16.10.2012, 00:21
sad sam kao captain obvious, ali...tesim se. ajd. :D