PDA

View Full Version : Interviews DV 2016


Stranice : [1] 2 3 4 5

Tikica
15.05.2015, 03:07
U nekoj starijoj temi pronašla sam jako lepu tabelu koju su pravili ranije izvučeni članovi, pa rekoh hajde da i za nas DV 2016 dobitnike napravim nešto slično :==D:

Stavila sam na spisak sve koji su se do sada javili, posložila po CN brojevima kako bi imali pregled kojim redom ćemo okvirno ići na intrevju.
Predlažem da u ovoj temi dalje pišemo svoja iskustva vezna za intervju, kao i pripreme za isti, a očekivano već od avgusta/septembra, kada ćete vi sa najnižim brojevima dobiti prva obaveštenja :naughty:

Budite slobodni da ispravite/dopunite listu! (sklepala sam je na brzinu, pa verovatno ima grešaka)
Bilo bi lepo da se svi novi dobitnici DV2016 upišu na listu takođe.

Lista dobitnika DV2016:

Forum name ............ Case Number - CN.......DS260 sent.........Eligibility

Danica .................... 2016EU0000xxxx ........ xx.05. ----------- SRB
Mrs.Ryan ................. 2016EUxxxx1xxx ........ xx.05. ----------- SRB
joca zvoca ............... 2016EUxxxx2xxx ........ xx.05. ----------- BiH
kdragan77 ............... 2016EUxxxx3xxx ........ xx.05. ----------- BiH
detroitdol ................ 2016EUxxxx4xxx ........ xx.05. ----------- SRB
MilosWorldwide ........ 2016EUxxxx4xxx ........ xx.05. ----------- SRB
tijana2401 ............... 2016EUxxxx7xxx ........ xx.05. ----------- SRB
cirapfc .................... 2016EUxxxx9xxx ........ xx.05. ----------- SRB
aleksn .................... 2016EU00013xxx ........ xx.05. ----------- SRB
draganp .................. 2016EUxxx15xxx ........ xx.05. ----------- BiH
dmihalj ................... 2016EUxxx17xxx ........ xx.05. ----------- MKD
Zoja ....................... 2016EUxxx19xxx ........ xx.05. ----------- SRB
Tikica...................... 2016EUxxx22xxx ........ xx.05. ----------- SRB
JanaM ..................... 2016EUxxx22xxx ........ xx.05. ----------- SRB
vvladimirr ............... 2016EUxxx23xxx ........ xx.05. ----------- SRB
jecazeca ................. 2016EUxxx??xxx ......... xx.05. ----------- SRB
Srdjan014 ............... 2016EUxxx??xxx ......... xx.05. ----------- SRB
jelalela31 ................ 2016EUxxx??xxx ......... xx.05. ----------- ?
prvoc ..................... 2016EUxxx??xxx ......... xx.05. ----------- ?
Stojne .................... 2016EUxxx??xxx ......... xx.05. ----------- MKD
Mogila .................... 2016EUxxx??xxx ......... xx.05. ----------- MKD

draganp
15.05.2015, 08:54
Bas lijepo sto je sve na jednom mjestu..svaka cast Tikica.
Nisam ja jos poslao ds260, istice mi pasos krajem godine, cekam novi, pa cu onda ispuniti i poslati ds260. Poslao sam mail u KCC i pitao njih u vezi pasosa i rekli su da posaljem ds260 kad dobijem novi pasos, a datum slanja ds260 ne utice na termin intervjua, jer je isti vezan za CN....

Tikica
15.05.2015, 15:44
Bas lijepo sto je sve na jednom mjestu..svaka cast Tikica.
Nisam ja jos poslao ds260, istice mi pasos krajem godine, cekam novi, pa cu onda ispuniti i poslati ds260. Poslao sam mail u KCC i pitao njih u vezi pasosa i rekli su da posaljem ds260 kad dobijem novi pasos, a datum slanja ds260 ne utice na termin intervjua, jer je isti vezan za CN....

:suure:
Mislim da niko još uvek nije poslao DS260, nema ni potrebe da zurimo. Zato sam stavila xx, pa ćemo polako menjati podatke jedan za drugim kako ko bude slao.

Sale2322
15.05.2015, 15:58
Bas lijepo sto je sve na jednom mjestu..svaka cast Tikica.
Nisam ja jos poslao ds260, istice mi pasos krajem godine, cekam novi, pa cu onda ispuniti i poslati ds260. Poslao sam mail u KCC i pitao njih u vezi pasosa i rekli su da posaljem ds260 kad dobijem novi pasos, a datum slanja ds260 ne utice na termin intervjua, jer je isti vezan za CN....

Istina je da datum za intervju ne zavisi od DS-a vec od CN-a, ali imajte na umu da ako vas CN dodje na red, a DS vam nije do tada obradjen necete dobiti datum sve dok se ne obradi DS. Prosle godine im je trebalo do 5 meseci da obrade DS, sad su malo ubrzali pa to rade za 2-3 meseca, tako da nemojte puno cekati. Nema ni razloga brzati i odmah sad popunjavati, ali nemojte ni mnogo cekati.

Tikica
15.05.2015, 15:58
Vidim da više ne postoji mogućnost da editujem prvopostavljeni spisak, dok neke nedavno poslate poruke mogu. Verujm da je taj edit vremenski ograničen.

Da li postoji mogućnost da ovaj prvi post ostane editabilan, at all times, što bi se reklo? Čisto da ne moram sa svakim novim imenom da dodajem novi post, pre svega zbog preglednosti, a i kako se tema ne bi bespotrebno zatrpavala?

Hvala puno unapred!:grin:

SEEUSAIC
15.05.2015, 16:28
Vidim da više ne postoji mogućnost da editujem prvopostavljeni spisak, dok neke nedavno poslate poruke mogu. Verujm da je taj edit vremenski ograničen.

Da li postoji mogućnost da ovaj prvi post ostane editabilan, at all times, što bi se reklo? Čisto da ne moram sa svakim novim imenom da dodajem novi post, pre svega zbog preglednosti, a i kako se tema ne bi bespotrebno zatrpavala?

Hvala puno unapred!:grin:

Ne, samo u prvih 15 minuta. Google Doc mozete editovati i izgleda preglednije. Link mozete staviti u svoj potpis, kako bi ga clanovi brzo pronasli.

Danica
15.05.2015, 21:49
Tikice, svaka ti čast na sistematičnosti!!!

To što vidim da sam prva na ovoj listi me đavolski plaši - nadam se da ćemo prikupiti sve potrebne informacije na vreme i poslati DS do kraja maja.

Javiću čim ga pošaljemo, da utefteriš u listu :D

Tikica
16.05.2015, 00:15
Ne, samo u prvih 15 minuta. Google Doc mozete editovati i izgleda preglednije. Link mozete staviti u svoj potpis, kako bi ga clanovi brzo pronasli.

OK, jasno.Google doc sam bas i imala u planu u ovom slucaju.
Hvala puno :suure:

Tikica
16.05.2015, 00:48
UPDATE:

Obzirom da prvi post nije moguće editovati, prebacila sam sve u google dokument koji svi možete da editujete!
LINK ZA TABELU NALAZI SE U POTPISU MOJIH POSTOVA!!!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kQvyIBi9FrcV9JM72Ux4KE5_IXe_rJCrkPFSA8WRZQQ/edit?usp=sharing

Tikice, svaka ti čast na sistematičnosti!!!

To što vidim da sam prva na ovoj listi me đavolski plaši - nadam se da ćemo prikupiti sve potrebne informacije na vreme i poslati DS do kraja maja.

Javiću čim ga pošaljemo, da utefteriš u listu :D

Samo opušteno i polako, biće sve ok :suure:
Ne znam tvoj broj pa sam ti zbog toga stavila x i za hiljadu.
Sve oči uprete su u tebe, ti ćeš nam biti prvi izvor informacija za intervju :grin:

dmihalj
16.05.2015, 08:12
Zvao sam KCC da se raspitam oko datuma slanja DS-260. Moram da napomenem da sam veoma prijatno iznenadjen koliko je gospodja bila ljubazna i koncizna u svakom odgovoru na moje pitanje. Valjda istraumiran i naviknut "ljubaznoscu" nasih sluzbenica/administrativnih radnika (bez uvrede, pricam o svom iskustvu), ovo me je bas lepo iznenadilo. Nego, moj CN je 17xxx i izmedju ostalog pitao sam za timeline kada bih trebao da submitujem DS-260, i gospodja mi je odgovorila da uopste ne moram da zurim. Ja sam je upitao da li je problem ako posaljem u naredna dva meseca, ona mi je rekla da to nije nikakav problem. Takodje mi je rekla (naravno ogradivsi se da to nije zvanicno) da za moj broj (ako sve bude kako treba :) ) mogu da ocekujem poziv u februraru za intervju.

draganp
16.05.2015, 08:59
Zvao sam KCC da se raspitam oko datuma slanja DS-260. Moram da napomenem da sam veoma prijatno iznenadjen koliko je gospodja bila ljubazna i koncizna u svakom odgovoru na moje pitanje. Valjda istraumiran i naviknut "ljubaznoscu" nasih sluzbenica/administrativnih radnika (bez uvrede, pricam o svom iskustvu), ovo me je bas lepo iznenadilo. Nego, moj CN je 17xxx i izmedju ostalog pitao sam za timeline kada bih trebao da submitujem DS-260, i gospodja mi je odgovorila da uopste ne moram da zurim. Ja sam je upitao da li je problem ako posaljem u naredna dva meseca, ona mi je rekla da to nije nikakav problem. Takodje mi je rekla (naravno ogradivsi se da to nije zvanicno) da za moj broj (ako sve bude kako treba :) ) mogu da ocekujem poziv u februraru za intervju.

Ja sam ih konktaktirao emailom (istice mi pasos u oktobru, pa sam se dvoumio da li da prijavim tekuci, pa da naknadno mijenjam podatke ili da sacekam novi) i dobio sam isti odgovor.

Kao sto je vec spominjano na forumu, misljenja sam da ipak ne treba s tim odugovlaciti i treba poslati sto prije. Ako bi bilo eventualnih problema/zastoja u procesuiranju ds260, mozda bi se moglo desiti da bi intervju, po CN-u, vec trebao biti zakazan, ali ds260 nije obradjen...

Tikica
18.05.2015, 06:30
Ne znam da li je namerno ili iz neznanja, ali neko je uspeo da obriše celu tabelu. :wtf:
Zbog toga sam svako dalje editovanje onemogućila, ali opcija komentara je ostavljena! Sve update koje želite da unesete u tabelu molim vas ostavite u vidu komentara, a ja ću u skladu sa tim editovati tabelu!

Mrs.Ryan
18.05.2015, 10:51
Slazem se da ne treba odugovlaciti, ali ne treba ni zuriti. Pogotovo ne oni koji imaju CN za koji mogu ocekivati intervju tek od januara. Dok naravno oni koji imaju CN 1xxx i sl. valjalo bi da su vec pri kraju da submituju formu. Dakle, stvar je relativna i zavisi od CN.

Srecno!

Ovi sa CN 1xxx :==D: sredjuju deci pasose, a to kod nas trajeeeeee...
Ne verujem da cemo poslati obrazac u maju, ali prvih dana juna bi svakako trebali...
Bas mi je frka kad pomislim da smo medju prvima... Nadam se da je Danica manji broj pa da ona probija led ove godine!

GreenM
18.05.2015, 12:06
Realno ko god moze bi trebalo da popuni DS-260. Ne treba zuriti ali u toku jednog dana se moze polako popuniti jer je vazno da ga oni obrade da biste imali intervju. Ako slucajno nesto pogresite ili kasnije uvidite, mozete kontaktirati KCC da vam otkljucaju DS i da izmenite pogresno. Samo bez nervoze i ko god moze, moj savet je da popuni DS-260 narocito ljudi sa niskim brojem koji bi mogli da imaju intervju vec u oktobru i novembru. Srecno svima!

Slažem se sa Saletom, mislim da vam osim važećeg pasoša i adrese u US ništa od dokumenata nije potrebno da biste popunili DS, tako da bi bilo idealno da ga popunite što prije... Moj broj je relativno visok, 34***, ali sam svejedno DS popunila 19. maja (prvi dan kada je bio dostupan prošle godine), i spasila sebe nepotrebnog razmišljanja da li će KCC uspjeti da ga obradi do intervjua :grin:

Jelence13
21.05.2015, 09:49
Pozdrav svima
Molim da mi neko kaze kako izgleda ljekarski pregled,koji nalazi se rade da li moras biti uredno vakcinisan? Da li se na ljekarsi ide ide poslije dobijanja vize ili prije? Gdje se obavlja ljekarski za ljude iz BiH? Postoji li mogucnost da ne udjes u USA zbog ljekarskog? Koliko se placa? Nisam ovdje na forumu uspjela naci nista na tu temu pa vas molim za odgovor ili da me uputite gdje da nadjem ove informacije. Ja nisam imala tu srecu da me izvuku al rodjena sestra jest :)
__________________________________________________ _____

DV 2015 - HAS NOT BE SELECTED
DV 2016 - HAS NOT BE SELECTED

johnywalker
21.05.2015, 10:15
Ljekarski se radi u Sarajevu. Mora se obaviti prije intervjua, ali ne previše rano, nego kada ti zakažu intervju, pa onda 1-2 sedmice prije termina, jer viza počinje da vrijedi 6 mjeseci od datuma ljekarskog.

Poliklinika Eurofarm Sarajevo
033/773-048
Troškovi: 160 KM

Kada nazoveš, objasnit će sve. Treba samo reći da je ljekarski za američku ambasadu.

Više informacija i adresa na:

http://travel.state.gov/content/dam/visas/Medical/SAR%20-%20Sarajevo

Jelence13
21.05.2015, 10:20
Ipak sam nasla neke informacije. Izgleda da se ljekarski treba zakazati dan prije intervijua, jel to znaci da se potvda o obavljenom ljekarskom nosi na interviju??Da li se potvrda o ljekarskom dobije odma taj dan kad obavljas pregled? Sta ako doktor utvrdi da je potrebno primiti neke vakcine, jer sestra sigurno niije isprimala sve vakcine. Sta se od dokumenata nosi na ljekarsi osim pasosa i slike? Kakva slika treba i zasto?? Da li se nosi i karton vakcinisanja??Ma nista mi nije jasno..ljudi pomoziteee :wtf: :wtf:
________________________________________
DV 2015- HAS NOT BE SELECTED
DV 2016 - HAS NOT BE SELECTED

johnywalker
21.05.2015, 10:23
sve će ti objasniti kada nazoveš da zakažeš termin. Samo bez panike. Ako trebaju neke vakcine, prmit ćeš tamo na licu mjesta ( i platiti). Dobiješ sve potrebne papire u klinici i te papire nosiš na razgovor u ambasadu.
Nosiš pasoš, 4 slike (moraju staviti na formulare), adresu gdje planiraš biti u americi i pare. Ako imaš karton vakcinisanja obavezno ponesi, inače neće znati šta imaš od vakcina a šta ne.

Jelence13
21.05.2015, 10:38
Ljekarski se radi u Sarajevu. Mora se obaviti prije intervjua, ali ne previše rano, nego kada ti zakažu intervju, pa onda 1-2 sedmice prije termina, jer viza počinje da vrijedi 6 mjeseci od datuma ljekarskog.

Poliklinika Eurofarm Sarajevo
033/773-048
Troškovi: 160 KM

Kada nazoveš, objasnit će sve. Treba samo reći da je ljekarski za američku ambasadu.

Više informacija i adresa na:

http://travel.state.gov/content/dam/visas/Medical/SAR%20-%20Sarajevo

HVALA PUNO na informaciji, nazvacemo da vidimo sta sve treba od dokumenata. I jos samo jedno pitanje na koji mail javljaju termin intervijua, na onaj u obrazcu ds 260 ili onaj koje je ostavila prilikom prijave na na DV 2016? Posto ona nema pojma koji je mail stravila prilikom prijave :D :D :grin::grin:

________________________________

DV 2015 - HAS NOT BE SELECTED
DV 2016 - HAS NOT BE SELECTED

Jelence13
21.05.2015, 11:24
sve će ti objasniti kada nazoveš da zakažeš termin. Samo bez panike. Ako trebaju neke vakcine, prmit ćeš tamo na licu mjesta ( i platiti). Dobiješ sve potrebne papire u klinici i te papire nosiš na razgovor u ambasadu.
Nosiš pasoš, 4 slike (moraju staviti na formulare), adresu gdje planiraš biti u americi i pare. Ako imaš karton vakcinisanja obavezno ponesi, inače neće znati šta imaš od vakcina a šta ne.

svaka cast na blogu...puno dobrih informacija i iskustva iz prve ruke :bravo::bravo::bravo:

johnywalker
21.05.2015, 11:29
HVALA PUNO na informaciji, nazvacemo da vidimo sta sve treba od dokumenata. I jos samo jedno pitanje na koji mail javljaju termin intervijua, na onaj u obrazcu ds 260 ili onaj koje je ostavila prilikom prijave na na DV 2016? Posto ona nema pojma koji je mail stravila prilikom prijave :D :D :grin::grin:

________________________________

DV 2015 - HAS NOT BE SELECTED
DV 2016 - HAS NOT BE SELECTED

informaciju za intervju dobiješ na e-mail koji si ostavila kada si se prijavila na lutriju. Međutim ako i ne zna koju je adresu koristila nije problem. Pratiš visa bulletin i vidjet ćeš kada će njen broj doći na red. Onda ode na stranicu gdje je provjerila da li je izvučena i tamo se promijeni poruka i umjesto što je pisalo da je izvučena sada će pisati kada i gdje joj je zakazan intervju.

Jelence13
21.05.2015, 22:04
informaciju za intervju dobiješ na e-mail koji si ostavila kada si se prijavila na lutriju. Međutim ako i ne zna koju je adresu koristila nije problem. Pratiš visa bulletin i vidjet ćeš kada će njen broj doći na red. Onda ode na stranicu gdje je provjerila da li je izvučena i tamo se promijeni poruka i umjesto što je pisalo da je izvučena sada će pisati kada i gdje joj je zakazan intervju.

Molim te mozes li mi jos samo objasniti kako da pratimo visa bulletin? Isla sam na ovaj link http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin.html medjutim pojma nemam gdje i kako se taj broj prati
:==D::==D::==D:

Hvala i izvini na smaranju :1072:

johnywalker
21.05.2015, 22:08
koji je case number od sestre pod kojim je izvučena? 2016EUxxxx koja su prva dva broja pa ti mogu reći kada može očekivati intervju.

Jelence13
21.05.2015, 22:43
koji je case number od sestre pod kojim je izvučena? 2016EUxxxx koja su prva dva broja pa ti mogu reći kada može očekivati intervju.

case number je 2016EU00016XXX

:==D::==D::==D::==D:

:1072:

maki90
21.05.2015, 23:08
Treba samo malo da se procita forum i naci ces bruku ali bruku odgovora na svoja pitanja ili barem vecinu. Ovako samo postavljas neka osnovna pitanja na kojima ima milion odgovora i zatrpavas temu. Uzmi fino procitaj sve tj sto vise pa ces se upoznati, ima dovoljno vremena pa onda poslije pitanja postavljaj kad negdje zapnes. Pitas za ljekarski i vakcine a nisi jos ni DS sredila (ili moyda jesi) polahko bre djevojko imas vremena na pretek. Bolje ti je da ti sama iscitas i nadjes odgovore, bolje ces znati i razumijeti a ne da slusas sta ti je rekao neki maki90 ili johnywalker i ne mozes reci da ne mozes naci, kad su to teme koje je skoro najlakse naci. Cak na drugoj strani ove teme jedan clan koji je kontaktirao odgovorne ljude je rekao koji je broj i oni su mu rekli kad bi mogao da ima intervju. Samo treba malo citat.

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=205

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=162

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1464&page=76

johnywalker
21.05.2015, 23:16
case number je 2016EU00016XXX

:==D::==D::==D::==D:

:1072:

Ocekuj termin za intervju tamo nekada oko Januara. Visa bulletin za 2016 pocinje tek za koji mjesec da izlazi, pa pratis koji su brojevi objavljeni. Ali kao sto vec maki90 rece, sce ti je ovdje vec objasnjeno, samo malo prelistaj i potrazi.

Jelence13
21.05.2015, 23:29
Ocekuj termin za intervju tamo nekada oko Januara. Visa bulletin za 2016 pocinje tek za koji mjesec da izlazi, pa pratis koji su brojevi objavljeni. Ali kao sto vec maki90 rece, sce ti je ovdje vec objasnjeno, samo malo prelistaj i potrazi.

Hvala vam puno i izvinjavam se sto zatrpavam temu al znas kako je euforija ne znam gdje gonim :grin::grin::grin:

Danica
22.05.2015, 13:59
@ Tikica:
mi smo danas popunili DS-260 za sva tri clana porodice (muz, dete, ja) i poslali, mozes da me utefteris u dokument: datum slanja obrasca 22.maj 2015

Tikica
23.05.2015, 13:33
@ Tikica:
mi smo danas popunili DS-260 za sva tri clana porodice (muz, dete, ja) i poslali, mozes da me utefteris u dokument: datum slanja obrasca 22.maj 2015

:bravo::bravo::bravo:
Upisala :grin:

Sad si mirna do septembra, a onda polako prikupljanje dokumentacije, lekarski...iiiii :1081:
Ja evo polako već prvim planove. Piši obavezno kako sve prolazi, tvoje iskustvo će nam svima puno značiti!

miga
25.05.2015, 16:33
Juce sam zaboravila da upisem moj CN broj: 2016EU4XXX SKOPJE,MKD

Pozdrav

nidal
25.05.2015, 19:37
Tikica, ispravi u tabeli , mi smo iz srb, ali ja sam se prijavila po zemlji rođenja -Hrvatska.

Tikica
25.05.2015, 20:25
Hvala puno na informacijama. Ispravljeno i dopunjeno. :==D:

mariomariomario
25.05.2015, 22:56
:bravo::bravo::bravo:
Upisala :grin:

Sad si mirna do septembra, a onda polako prikupljanje dokumentacije, lekarski...iiiii :1081:
Ja evo polako već prvim planove. Piši obavezno kako sve prolazi, tvoje iskustvo će nam svima puno značiti!

tikice aj utefterisi i mene u excel...

2016xxxxPaNestoManjiOd5000 :), intervju jos u ovoj godini nadam se

DS-260 poslat oko 20. maja :)

Inace ja sam jedan od onih sto se par godina prijavljivao, ovo mi je mozda 4 ili 5 sreca, ne znam tacno...

jelalela31
26.05.2015, 12:51
Evo i mene 2016EUxxx18xxx BiH
Hvala za ulozeni trud! Veliki pozdrav!

Danica
26.05.2015, 13:15
:bravo::bravo::bravo:
Upisala :grin:

Sad si mirna do septembra, a onda polako prikupljanje dokumentacije, lekarski...iiiii :1081:
Ja evo polako već prvim planove. Piši obavezno kako sve prolazi, tvoje iskustvo će nam svima puno značiti!

ništa od tog mirovanja za sada.
pogrešili smo u DS-260, pa sad proces otključavanja.

koliko to može vremenski da promeni/uspori stvari re datum intervjua - nemam pojma (ako neko zna, neka kaže!)

SRBghost
26.05.2015, 14:15
ništa od tog mirovanja za sada.
pogrešili smo u DS-260, pa sad proces otključavanja.

koliko to može vremenski da promeni/uspori stvari re datum intervjua - nemam pojma (ako neko zna, neka kaže!)

U ovoj fazi - potpuno nebitno. Nema nikakvog uticaja na dalju proceduru. Opusteno i dobro pregledajte sledeci put pre potvrde.

Danica
27.05.2015, 18:33
Evo, učinjeno - otključali su danas, ispravili smo, i poslali. Amin i aleluja, sada zvanično možemo da uđemo u "letnji san" tj. fazu mirovanja do sledećeg koraka.

Dakle, za evidenciju ako nešto znači: 27. maja učinjen re-submit formulara za muža (to smo tražili da otključaju i samo to su nam i otključali).

mariomariomario
27.05.2015, 22:57
Ljudi imama pitanje

na mejl koji sam poslao nasoj ambasadi dobio sam ovaj ovaj odgovor:

Ne morate da prepravljate nista u formularu. Ukoliko budete bili zakazni za finalni intervju, na samom intervjuu imacete prilike sve da pojasnite.

U mejlu koji sam im POSLAO PITANJE JE BILO da li je za sve obrazovane ustanove koje sam pohadjao ok da u DS-260 one gde sam dobio svedocanstva samo stavim CERTIFICATE RECEIVED a ne NO DIPLOAMA?
Pitao sam ih jos obzirom da sam DS260 submitovao da li treba da zovem KCC da mi otkljuca formu i da prepravim to CERTIFICATE u NO DIPLOMA.
nisam im rekao koji mi je CN samo sam rekao da sam izvucen.

MOJE PITANJE SAD ZA VAS FORUMASI JE:
Zasto su rekli Ukoliko budete bili zakazni za finalni intervju? mislite da je to zbog toga sto nisu znali koji mi je CN pa da se ograde ukoliko je visok broj ili zbog toga sto ako sam naveo da imam certificate a imam samo svedocanstva pa te zbog toga diskvalifikuju ovi iz KCC-a i ne zakazuju ti vreme za intervju?

INACE DIPLOMU SREDNJE SKOLE IMAM. STIM STO SAM SE IZ JEDNE OBRAZOVANE INSTITUCIJE IZ MANJEG GRADA PREBACIO U OBRAZOVANU INSTITUCIJU IZ ISTE BRANSE SAMO U DRUGOM GRADU, BG-U. Pa nisam mogao da kazem da imam diplomu srednje skole iz ovog manjeg grada kad sam skolovanje nastavio i dobio diplomu srednje skole u Bg-u. I to sam sve naveo u DS260 formularu. Naravno ne ovako opsirno kao i ovde. :)

hvala jos jednom na odgovoru i izvinite ako sam promasio temu ali tice se i intervjua i DS-260

Danica
28.05.2015, 00:08
Mario, ljudi u našoj ambasada dok je ovaj početni proces u toku umeju da budu dosta neprijatni i odbojni prema aplikantima - ne znam zašto, ali tako je.
Meni je, npr., između ostalog telefonom rekao - kad sam zvala ubrzo po saznanju da smo izvučeni, da bih dobila pojašnjenje nećega što mi nije bilo jasno a njih sam smatrala kao najverodostojniji izvor za tu info - čovek koji mi se javio (žao mi je što ga ne pitah za ime... bila presretna što se napokon neko javio, pa sasvim to zaboravila) rekao da za popunjavanje DS-260 ne treba uopšte nikakve papire da sakupljam, sve se to radi bez papira, o papirima da ne tazmišljam sve dok ako i kada uopšte budemo pozvani na intervju, to što smo izvučeni apsolutno ništa ne znači, i sve u tom stilu, sve sa veoma neprijatnim tonom.
Ista ta osoba se juče javila mom mužu kad je pozvao, i dala informacije suprotne onima koje smo potom dobili iz KCC-a!, isto sa veoma neprijatnim tonom.

Sve u svemu, mislim da: kada je u pitanju popunjavanje DS-260, primarni izvor informacija je KCC (jer formular se šalje njima na dalje procesuiranje) - kontaktiraj njih i saznaj kod njih konkretno za svoju situaciju šta treba a šta ne. A kada su u pitanju dokumenta, u daljoj fazi, dakle pošto ti stigne mail vezano za zakazani termin intervjua, e onda je ambasada naša mesto gde se treba obratiti za nedoumice.

Danica
28.05.2015, 00:17
Ljudi imama pitanje

na mejl koji sam poslao nasoj ambasadi dobio sam ovaj ovaj odgovor:

Ne morate da prepravljate nista u formularu. Ukoliko budete bili zakazni za finalni intervju, na samom intervjuu imacete prilike sve da pojasnite.

U mejlu koji sam im POSLAO PITANJE JE BILO da li je za sve obrazovane ustanove koje sam pohadjao ok da u DS-260 one gde sam dobio svedocanstva samo stavim CERTIFICATE RECEIVED a ne NO DIPLOAMA?
Pitao sam ih jos obzirom da sam DS260 submitovao da li treba da zovem KCC da mi otkljuca formu i da prepravim to CERTIFICATE u NO DIPLOMA.
nisam im rekao koji mi je CN samo sam rekao da sam izvucen.



ako si neku školu završio, mislim da nema smisla da u polje za tu školu stavljaš "no diploma".
dakle, za tu konkretnu instituciju gde si samo pohađao, ali nisi završio, "no degree" (ili "no diploma"), a za tu ustanovu gde si i završio "certificate received".

ako jesi završio srednju, ne možeš staviti svuda "no diploma" - tj. možeš, ali oni će skontati da nisi završio i to te diskvalifikuje.

SRBghost
28.05.2015, 06:31
Ljudi imama pitanje

na mejl koji sam poslao nasoj ambasadi dobio sam ovaj ovaj odgovor:

Ne morate da prepravljate nista u formularu. Ukoliko budete bili zakazni za finalni intervju, na samom intervjuu imacete prilike sve da pojasnite.

U mejlu koji sam im POSLAO PITANJE JE BILO da li je za sve obrazovane ustanove koje sam pohadjao ok da u DS-260 one gde sam dobio svedocanstva samo stavim CERTIFICATE RECEIVED a ne NO DIPLOAMA?
Pitao sam ih jos obzirom da sam DS260 submitovao da li treba da zovem KCC da mi otkljuca formu i da prepravim to CERTIFICATE u NO DIPLOMA.
nisam im rekao koji mi je CN samo sam rekao da sam izvucen.

MOJE PITANJE SAD ZA VAS FORUMASI JE:
Zasto su rekli Ukoliko budete bili zakazni za finalni intervju? mislite da je to zbog toga sto nisu znali koji mi je CN pa da se ograde ukoliko je visok broj ili zbog toga sto ako sam naveo da imam certificate a imam samo svedocanstva pa te zbog toga diskvalifikuju ovi iz KCC-a i ne zakazuju ti vreme za intervju?

INACE DIPLOMU SREDNJE SKOLE IMAM. STIM STO SAM SE IZ JEDNE OBRAZOVANE INSTITUCIJE IZ MANJEG GRADA PREBACIO U OBRAZOVANU INSTITUCIJU IZ ISTE BRANSE SAMO U DRUGOM GRADU, BG-U. Pa nisam mogao da kazem da imam diplomu srednje skole iz ovog manjeg grada kad sam skolovanje nastavio i dobio diplomu srednje skole u Bg-u. I to sam sve naveo u DS260 formularu. Naravno ne ovako opsirno kao i ovde. :)

hvala jos jednom na odgovoru i izvinite ako sam promasio temu ali tice se i intervjua i DS-260

Pitanje za tebe - skola koju si poceo da pohadjas u manjem gradu i ona koju si zavrsio u vecem je cetvorogodisnja? Da li si pravio pauzu izmedju dve godine skole? Da li si slucajno cetvrtu godinu zavrsio vanredno?

mariomariomario
28.05.2015, 08:46
Pitanje za tebe - skola koju si poceo da pohadjas u manjem gradu i ona koju si zavrsio u vecem je cetvorogodisnja? Da li si pravio pauzu izmedju dve godine skole? Da li si slucajno cetvrtu godinu zavrsio vanredno?


@srbghost da skola je cetvorogodisnja. Nije bilo pauze u skolovanju, samo sam zbog preseljaja nastavio, 3. Razred srednje skole u bgu. Cetvrtu godinu sam zavrsio kao redovan djak i dobio diplomu koja je validna i po zakonu srbije se vodi kao diploma cetvorogodisnje srednje skole.

Evo kratkog flowa sta sam zavrsio od skole a sta upisao u DS260

1. Srednje skole upisao u manjem gradu i to dve cetvorogodisnje srednje skole. Zavrsio oba razreda na vreme i dobio oba validna svedocanstva za ta dva razreda.
2. Pri preseljaju u bgu nastavio samo jednu srednju skolu i nastavio sam je bez ikakve pauze. Znaci u manjem mestu zavrsio u junu, ili kad se vec srednja zavrsava, a nastavio iste godine u bgu u septembru 3. Srednje.
Zavrsio u bgu 3. I 4. Razred srednje i dobio validnu diplomu cetvorogodisnjeg obrazovanja

DS260

Pisebno naveo svaku instituciju.
*Nave sam najpre srednju iz bga iz koje imam diplomu.
Napisao datum od kad do kad sam je pohadjao i uneo, HIGH SCHOOL DIPLOMA RECEIVED
*zatim Sam naveo srednju iz manjeg mesta koja je istog obrazovanog profila kao i ova iz bg. Naveo datum od kad do kad sam je pohadjao i stavio CERTIFICATE RECEIVED
*zatim naveo srednju iz manjeg mesta koju nisam nastavio u bgu. Naveo datum od kad do kad sam je pohadjao i uneo takodje CERTIFICATE RECEIVED.

@danice hvala zvacu kcc pa cu sa njima da proverim da li moze to sto sam stavio certificate da utice na odbijanje i NEzakazivanje intervjua.

SRBghost
28.05.2015, 12:04
Ovako - trazi otkljucavanje formulara i izmeni taj deo sa cetvorogodisnjom. Znaci, pises kada si poceo sa prvim razredom i kada si zavrsio (diplomirao) cetvrti. sve u komadu. Za ovu drugu mozes da ostavis certifikat.

SEEUSAIC
28.05.2015, 16:12
Ovako - trazi otkljucavanje formulara i izmeni taj deo sa cetvorogodisnjom. Znaci, pises kada si poceo sa prvim razredom i kada si zavrsio (diplomirao) cetvrti. sve u komadu. Za ovu drugu mozes da ostavis certifikat.

Zasto? Certificate i Transcript nisu iste stvari, kakav se Certificate dobija pri zavrsetku prve tri godine srednje skole?

Sup.Mod.

grabovac84
28.05.2015, 22:51
Oprostite ako sam malo otisao sa teme ali pitao bih ukoliko neko zna pouzdano da vise ne citam na sto strana odgovore na par mojih pitanja.....Znam da sve ovo iziskuje mnogo truda ljudi koji odgovaraju ali shvatite nas molim Vas......:)

Dakle pitanja:

1.Da li dokumenta treba prevoditi? Molim Vas pazljivo mi odgovorite jer cu Vas poslusati :)
2.Treba li ili ne (posto sam opet kazem dosta citao) da se nosi izvestaj iz banke o stanju racuna odnosno koliko imas ustedjevine i te fore? (znam da ne pise u potrebnim dokumentima ali negde sam opet citao nesto pa zato pitam)
3.Uskoro cu se vencati sa svojom devojkom sa kojom sam u vezi vec 3 godine( pre popunjavanja ds260) ....naravno moje izvlacenje je pozurilo stvari...Pitanje je: posto ona zadrzava svoje prezime zbog pasosa i osalih papira, logicno ostace joj adresa iz pasosa stara....citao sam da to nije problem ali eto da potvrdi neko ko zna.
4.Ako je neko bio u situaciji slicnoj mojoj skoro npr prosle godine neka mi se javi putem pp da ne smaramo ljude ovde ali mi treba iskreno neka informacija jos...:)
5.Sto se tice dokazivanja veze odnosno braka(pretpostavljam da ce ga biti a mozda i ne ko zna) treba li nesto specijalno da nosimo osim izvoda iz knjige vencanih i slika kojima cemo dokazati istinitost veze?

Eto znam da mnogo trazim a nisam Vam nista korisno dao ali ako ima neko ko je ovo prosao ili zna neka odgovori pa ko zna mozda jednog dana ova moja pitanja i Vasi odgovori pomognu jos nekome....

Hvala unapred puno.....

Tomislav1970
29.05.2015, 00:44
Oprostite ako sam malo otisao sa teme ali pitao bih ukoliko neko zna pouzdano da vise ne citam na sto strana odgovore na par mojih pitanja.....Znam da sve ovo iziskuje mnogo truda ljudi koji odgovaraju ali shvatite nas molim Vas......:)

Dakle pitanja:

1.Da li dokumenta treba prevoditi? Molim Vas pazljivo mi odgovorite jer cu Vas poslusati :)
2.Treba li ili ne (posto sam opet kazem dosta citao) da se nosi izvestaj iz banke o stanju racuna odnosno koliko imas ustedjevine i te fore? (znam da ne pise u potrebnim dokumentima ali negde sam opet citao nesto pa zato pitam)
3.Uskoro cu se vencati sa svojom devojkom sa kojom sam u vezi vec 3 godine( pre popunjavanja ds260) ....naravno moje izvlacenje je pozurilo stvari...Pitanje je: posto ona zadrzava svoje prezime zbog pasosa i osalih papira, logicno ostace joj adresa iz pasosa stara....citao sam da to nije problem ali eto da potvrdi neko ko zna.
4.Ako je neko bio u situaciji slicnoj mojoj skoro npr prosle godine neka mi se javi putem pp da ne smaramo ljude ovde ali mi treba iskreno neka informacija jos...:)
5.Sto se tice dokazivanja veze odnosno braka(pretpostavljam da ce ga biti a mozda i ne ko zna) treba li nesto specijalno da nosimo osim izvoda iz knjige vencanih i slika kojima cemo dokazati istinitost veze?

Eto znam da mnogo trazim a nisam Vam nista korisno dao ali ako ima neko ko je ovo prosao ili zna neka odgovori pa ko zna mozda jednog dana ova moja pitanja i Vasi odgovori pomognu jos nekome....

Hvala unapred puno.....

Da bi ti netko odgovorio morao je da procita ne stotine strana, vec hiljade.
Ovdje ljudi pomazu jedni drugima, izmedju ostalog i tako sto prenose i ono sto su procitali. Kako ces ti da pomognes drugima?
Skoro svi odgovori se nalaze na forumu i ponovljeni su vise nego jednom:


1. Ne
2. Ne
3. Da
4. N/A
5. Ako slike nisu dovoljne mozes da ponudis i ostale dokaze vase veze prije izvlacenja kojima dokazujes da brak nije zakljucen samo radi iseljenja, koje god da imas: pasose sa istim pecatima, rezervacije hotela sa vasim imenima, itd .

SRBghost
29.05.2015, 08:10
Zasto? Certificate i Transcript nisu iste stvari, kakav se Certificate dobija pri zavrsetku prve tri godine srednje skole?

Sup.Mod.

Pa, ako sam dobro shvatio, treba mu otkljucavanje jer je jednu srednju (cetvorogodisnju) zavrsio u kontinuitetu. Tu mu treba samo highschool diploma, bez nekih certifikata, a za drugu moze da stavi certifikat, a i ne mora...

Sale2322
29.05.2015, 11:21
KCC je centar koji samo obradjuje DS-260 i ostale obrasce, oni nemaju mogucnost da nekoga diskvalifikuju, ne odlucuju o tome, njihov jedini zadatak je da obrade obrasce i da ih proslede nadleznim ambasadama.

Ja sam 2 puta otkljucavao DS-260, menjao sam svaku sitnicu, takodje sam se ozenio mesec dana pred intervju i sve je proslo super. Samo ako ste iskreni, sve se na intervjuu objasni, nema potrebe da se opterecujete sa DS-om.

kdragan77
01.06.2015, 13:12
Pitanje za tebe - skola koju si poceo da pohadjas u manjem gradu i ona koju si zavrsio u vecem je cetvorogodisnja? Da li si pravio pauzu izmedju dve godine skole? Da li si slucajno cetvrtu godinu zavrsio vanredno?
Ako je 4 god vanredno zavrsena poslije 3 godine zbog rata,teske situacije itd. U pitanju je ista skola. Sa Tim svjedocanstvima i diplomom upisao fakultet koji jos nisam zavrsio. Da ce ista priznati, trebam kesirati 1000 evra za nas dvoje a nije mi do bacanja love. Kontaktirao ambasadu u Sarajevo poslali linkove , poslao email u ambasadu u Bg odgovorili da treba 4 godisnja srednja redovna. Ne znam sta da radim, citao sam sve na forumu , neko kaze u vrijeme podnosenja prijave imati ekvivalent USA 12 godina skole I bitno je da zavrsene prije podnosenja prijave na GC a opet drugi pisu kontinuitet 12 godina skolovanja. Iskustva o odbijenim clanovimasve u trecem licu, tamo neko odbijen , culi , neko rekao it'd. Ako neko moze da odgovori za ovu moju situaciju sto me muci, spreman sam I na rizik ,interesuje me koliko posto sanse imam( znam da cu tri plate dati ako budem odbijen Ali sta se moze) . Vidim svi prolaze, nisam valjda toliki baksuz , sitan broj CN 3*** a takva situacija. Hvala

SRBghost
01.06.2015, 14:37
Situacija je prilicno jednostavna - moras imati ekvivalent US skolovanju od 12 godina (cetvorogodisnja srednja) u kontinuitetu. To je minimum obrazovanja. Ne priznaje se vanredno zavrsena cetvrta godina. E, sada, ti mozes probati da ides u ambasadu, ali ako/kada se potvrdi da si slagao u prijavi, Ameriku od tada gledas samo na Discovery-ju.

johnywalker
01.06.2015, 20:33
Ako je 4 god vanredno zavrsena poslije 3 godine zbog rata,teske situacije itd. U pitanju je ista skola. Sa Tim svjedocanstvima i diplomom upisao fakultet koji jos nisam zavrsio. Da ce ista priznati, trebam kesirati 1000 evra za nas dvoje a nije mi do bacanja love. Kontaktirao ambasadu u Sarajevo poslali linkove , poslao email u ambasadu u Bg odgovorili da treba 4 godisnja srednja redovna. Ne znam sta da radim, citao sam sve na forumu , neko kaze u vrijeme podnosenja prijave imati ekvivalent USA 12 godina skole I bitno je da zavrsene prije podnosenja prijave na GC a opet drugi pisu kontinuitet 12 godina skolovanja. Iskustva o odbijenim clanovimasve u trecem licu, tamo neko odbijen , culi , neko rekao it'd. Ako neko moze da odgovori za ovu moju situaciju sto me muci, spreman sam I na rizik ,interesuje me koliko posto sanse imam( znam da cu tri plate dati ako budem odbijen Ali sta se moze) . Vidim svi prolaze, nisam valjda toliki baksuz , sitan broj CN 3*** a takva situacija. Hvala

pa ne preostaje ti ništa drugo nego da odeš u ambasadu i vidiš kako će se završiti. Postoje šanse da zbog rata mogneš da se provučeš jer je opravdana situacija. Ovdje ti svi mogu samo nagađati da li bi te odbili ili ne. Ako odustaneš i ne odeš, postoji velika vjerovatnoća da ćete cijeli život kopkati da li bi mi odobrili ili ne. U prilog bi moglo ići i to što si na fakultetu. Ja na tvom mjestu bih žrtvovao pare i otišao na intervju.

nenaLA
10.06.2015, 21:06
Cao drugari. Da li mi neko moze reci koja sve dokumenta treba prevesti na Engleski i gdje to odraditi da bi to oni priznal u ambasadi? P.S moj CN 7***

SRBghost
10.06.2015, 22:39
Cao drugari. Da li mi neko moze reci koja sve dokumenta treba prevesti na Engleski i gdje to odraditi da bi to oni priznal u ambasadi? P.S moj CN 7***

Ne prevodis aaaaaapsolutno nista. Ako ides na intervju u ambasadi u drzavi u kojoj zivis i u kojoj si zavrsio/la skolu, to je to. Nosis originale i po OBICNU I neoverenu fotokopiju.

nidal
13.06.2015, 10:03
Na sajtu http://travel.state.gov među dokumentima koje treba spremiti za intervju stoji da za one koji su bili u braku treba dokaz da su se razveli. Gde se dobija to uverenje-dokaz o poništenju braka. Stari dokument je .......negde.
Nisam uspela da nađem na netu.

B&V
13.06.2015, 13:27
Na sajtu http://travel.state.gov među dokumentima koje treba spremiti za intervju stoji da za one koji su bili u braku treba dokaz da su se razveli. Gde se dobija to uverenje-dokaz o poništenju braka. Stari dokument je .......negde.
Nisam uspela da nađem na netu.

U sudu gde se brak razveo :) moraju da imaju neku kopiju u suprotnom jos si u braku :)

Nik524
03.07.2015, 08:36
Hvala puno na informacijama. Ispravljeno i dopunjeno. :==D:
zdravo svima na forumu i cestitke za sve dobitnike na DV2016. Bravo tikice za tvoj trud pa mozes onda i mene da utefteris u tvoj spisak , CN 16xxx....MKD .
Samo sam hteo da pitam ,posto smo vec poslali DS-260 form dali treba da dobijemo neku potvrdu is KCC da su dobili formular ?
pozdrav is skoplja

grabovac84
03.07.2015, 10:14
zdravo svima na forumu i cestitke za sve dobitnike na DV2016. Bravo tikice za tvoj trud pa mozes onda i mene da utefteris u tvoj spisak , CN 16xxx....MKD .
Samo sam hteo da pitam ,posto smo vec poslali DS-260 form dali treba da dobijemo neku potvrdu is KCC da su dobili formular ?
pozdrav is skoplja

Ne dobija se nikakva potvrda samo ti na toj zadnjoj stranici pise da je tvoj formular poslat.....i pise ti kada udjes u ds260 da ti je aplikacija Completed.To je to....

Tikica
05.07.2015, 23:04
Bravo tikice za tvoj trud pa mozes onda i mene da utefteris u tvoj spisak , CN 16xxx....MKD .
pozdrav is skoplja

:grin: Upisano!
Bogami sve nas je više. Ako nisam nekog izostavila, 48 nas je za sada. Lepoooo, lepo je to videti. :bravo:

Pozdrav za Skoplje

SanjaM
06.07.2015, 13:56
Cao narode! Evo i ja se prikljucujem srecnim dobitnicima, Tikice- CN 19xxx, poslali smo dv 02.07. (SRB)! Pozzz

markoss
07.07.2015, 10:44
jel zna neko od muskih ko je sluzio vojsku, pise na sajtu za pripremu dokumenata ako je sluzen vojni rok da je potrebna i potvrda, pa me zanima jel se to vadi u vojnom odseku ili sta vec?
ja sam napisao u ds260 da sam sluzio vojsku

SRBghost
07.07.2015, 15:18
Vojni odsek i trazis potvrdu o regulisanju vojne obaveze. Traje dan-dva (barem je u NS) tako trajalo.

Stromae
07.07.2015, 15:22
jel zna neko od muskih ko je sluzio vojsku, pise na sajtu za pripremu dokumenata ako je sluzen vojni rok da je potrebna i potvrda, pa me zanima jel se to vadi u vojnom odseku ili sta vec?
ja sam napisao u ds260 da sam sluzio vojsku

Cao Markoss, ne znam da li ti mozda znaci ali na sajtu travel.state.gov stoji informacija da nema validnog dokumenta... valjda vojnu knjizicu ne prihvataju kao dokument. svakako treba proveriti i temu ovde na forumu koja govori o sluzenju vojnog roka. Svakako evo linka na sajtu gde stoje specificnosti za Srbiju http://travel.state.gov/content/visas/english/fees/reciprocity-by-country/RI.html#militaryrecord-4 . Pozdrav!

Stromae
07.07.2015, 22:39
Cao Markoss, ne znam da li ti mozda znaci ali na sajtu travel.state.gov stoji informacija da nema validnog dokumenta... valjda vojnu knjizicu ne prihvataju kao dokument. svakako treba proveriti i temu ovde na forumu koja govori o sluzenju vojnog roka. Svakako evo linka na sajtu gde stoje specificnosti za Srbiju http://travel.state.gov/content/visas/english/fees/reciprocity-by-country/RI.html#militaryrecord-4 . Pozdrav!
Sad videh sta je srbghost napisao... Ja sam pronasao ovaj deo na sajtu u okviru dokumenata:
"Persons who have served in the military forces of any country must obtain a copy of their military record. Submit documentation to the U.S. Embassy or Consulate at your interview.

Note: Military records from certain countries are unavailable. More specific information is available online on our Reciprocity by Country webpage." a na osnovu toga okacio savet.
Verovatno sam ja pogresno shvatio a jel su vam trazili potvrdu na intervjuu ili mi ne pricamo o Srb... Sorry na zabuni i hvala na pomoci.:blink:

IgorMAD
08.07.2015, 02:09
Ja nisam cuo da su bilo kome trazili tu potvrdu, ali nikad se ne zna, ja bi' to pripremio za svaki slucaj.

margos13
08.07.2015, 09:46
Ja sam služio vojsku u Srbiji i imao sam intervju u maju ove godine (u Beogradu).
Ja sam odneo original potvrdu iz vojnog odseka da sam služio vojsku sa datumima od kad do kad sam je služio. Potvrdu iz voj.odseka sam dobio istog dana kada sam je tražio, i to u roku od 10 min (voj.odsek opštine Palilula, Beograd) i ne košta ništa.

Na intervjuu u ambasadi u Beogradu su videli ovu potvrdu i odmah su mi je vratili uz reči da to nije potrebno (iako sam služio vojsku)- ja sam bar tako to razumeo.

U svakom slučaju ova potvrda ne košta ništa, i možda nije loše da se ovaj dokument pribavi (ako si služio vojsku), za svaki slučaj.

markoss
08.07.2015, 12:07
ok ja sam napisao u aplikaciji da sam sluzio pa cu im dati potvrdu ali me sad nesto drugo zanima..
ja sam zavrsio srednju trogodisnju i visu poslovnu, sad znam da po US pravilima mora srednja cetvorogod ali na sajtu pise ovo

The Diversity Immigrant Visa (DV) Program requires the principal DV applicant to have a high school education, or its equivalent, or two years of qualifying work experience as defined under provisions of U.S. law.

znaci srednje obrazovanje ILI radno iskustvo od minimum dve godine u nekoj bransi, pa sad ima tamo na sajtu onaj spisak po kategorijama koji ja sa mojim radnim iskustvom ispunjavam.

zanima me ovo oko skole da li ce mi praviti problem, ja bi iskreno samo doneo diplomu visoke poslovne.

SRBghost
08.07.2015, 16:43
Ponesi ti i jednu i drugu diplomu. Koliko sam do sada shvatio, sa poslom to malonteze ide, a ti svakako imas veci nivo znanja od minimalnog, tako da se ja ne bih plasio intervjua.

margos13
09.07.2015, 05:57
ok ja sam napisao u aplikaciji da sam sluzio pa cu im dati potvrdu ali me sad nesto drugo zanima..
ja sam zavrsio srednju trogodisnju i visu poslovnu, sad znam da po US pravilima mora srednja cetvorogod ali na sajtu pise ovo

The Diversity Immigrant Visa (DV) Program requires the principal DV applicant to have a high school education, or its equivalent, or two years of qualifying work experience as defined under provisions of U.S. law.

znaci srednje obrazovanje ILI radno iskustvo od minimum dve godine u nekoj bransi, pa sad ima tamo na sajtu onaj spisak po kategorijama koji ja sa mojim radnim iskustvom ispunjavam.

zanima me ovo oko skole da li ce mi praviti problem, ja bi iskreno samo doneo diplomu visoke poslovne.


Markoss, ja bih ti isto preporučio ono što i SRBghost da obavezno poneseš diplomu sa više i svedočanstva i diplomu iz srednje (originale + kopije). Na intervjuu ćeš imati pitanja u vezi školovanja, to je sigurno i to odmah treba da znaš.
Nekada konzuli gledaju samo diplomu sa srednje škole, a ne gledaju diplomu sa fakulteta, nekada gledaju samo diplomu sa fakulteta, a diplomu sa srednje ni ne gledaju (niti je traže). Takođe, nije isključeno da ti konzul traži i diplomu (i svedočanstva) iz srednje i diplomu sa faksa – ovo je moj slučaj.
Postoje svedočanstva raznih ljudi za sva ova 3 slučaja. Meni je na intervju tražena i jedna i druga diploma, i jedno od prvih pitanja konzula bilo je upravo vezano za srednju školu (koju srednju školu sam završio, gde se ona nalazi i da li je ta škola u Beogradu – išao sam u elektroteh.školu Nikola Tesla u BG-u i moguće je da je znao za nju, pa me je proveravao, da li mi je srednja škola trajala 4 godine – da, da li sam išao na faks u Beogradu, itd..).

Po pravilima lutrije (kako sam ih ja razumeo), ti od škole moraš imati 12 godina kontinuiranog školovanja i u najboljem slučaju bilo bi dobro da imaš 4. stepen (što ti nemaš).

E sada, ti imaš više od 12 godina školovanja, tj. 14 godina školovanja (8+3+3), ali tu je mala začkoljica. Da li je tih 14 godina školovanja bilo u kontinuitetu i bez prekida ili ne? Pravilima lutrije zahteva se da imaš minimum 12 godina školovanja u kontinuitetu, odnosno neprekidno školovanje koje ti omogućava da se možeš dalje školovati na univerzitetu, odnosno da se možeš školovati dalje na američkom univerzitetu (koledžu). Nakon naše trogodišnje škole nije moguće upisati američki koledž (ni kod nas se III stepenom ne možeš upisati na fakultet, bar ne direktno nakon srednje).
Ipak, kod nas je nakon trogodišnje škole moguće upisati višu školu (sada se nazivaju visoke škole strukovnih studija), a sa više škole, studiranje se može nastaviti na fakultetu (ili slično – ne znam kako idu ova nova Bolonjska studiranja)
Ti nisi napisao da li si pravio pauzu između srednje i više?

Koji je tvoj slučaj (od ova dva):


Odmah nakon završetka trogodišnje srednje škole upisao si višu poslovnu. U ovom slučaju, ti imaš 14 godina školovanja (8+3+3=14), i to u kontinuitetu, što je više od 12 godina, tj. više od zahtevanog minimuma.U ovom slučaju, ne bi trebalo da imaš problema (to je moje mišljenje)

nakon srednje škole, pravio si pauzu (godinu, dve ili više), pa si odlučio da nastaviš školovanje. U ovom slučaju moguće je da ćeš imati nekih problema, ali ne mora da znači. Problem se može javiti što nemaš 12 godina kontinuiranog školovanja koje ti omogućava da možeš upisati fakultet, tj. college (imaš 14 godina školovanja, ali školovanje nije u kontinuitetu). U zavisnosti od toga kako konzul tumači pravila lutrije (ovo tumačenje je subjektivno), možeš imati problema ali i ne moraš. Po meni, ovo ne bi trebalo da je problem (da li je bilo prekida ili ne, to je nebitno. Bitan je rezultat, a to je 14 godina školovanja), ali ja nisam koji to treba da prosuđuje.

U ovom drugom slučaju, ne bi bilo loše da spremiš dokumenta kojima mođeš potkrepiti da imaš dve godine iskustva u relevantnim zanimanjima i na relevantnim pozicijama.
Ti na intervjuu, svakako dostavi samo diplomu sa više (a diplomu iz srednje ponesi, ali je nemoj predavati ako ti je ne traže). Ako ti traže diplomu iz srednje, ti je onda predaj, pa objašnjavaj dalje, itd…. Ako prihvate da si zadovoljio uslov preko školovanja, onda dokumenta o radnom iskustvu nemoj predavati, ni pokazivati.

Dokumenta o rad.iskustvu predaj samo na kraju, i to ti je poslednja opcija (to uradi ako konzul bude tvrdio da ne zadovoljavaš uslov vezano za školovanje). Radno iskustvo se najteže dokazuje i tu je presudno subjektivno mišljenje konzula (tj. treba da ga ubediš pričom i dokumentima da si stvarno radio na visokim pozicijama i da poseduješ visokostručna znanja).

markoss
09.07.2015, 10:21
znaci sve mi zavisi od raspolozenja konzula?
ja sam posle srednje pravio pauzu par godina i nastavio sa visom sto znaci da imam sad onaj rizicniji scenario :smrc:

jel i supruga isto treba diplomu srednje i vise da nosi na intervju?

SRBghost
09.07.2015, 12:59
Neka ponese i ona obe, mada je njima samo bitan nosilac aplikacije. Moje papire skoro da niko nije ni gledao...

markoss
09.07.2015, 13:46
a cekaj jel ja mogu da stavim nju kao nosilac aplikacije iako sam ja dobitnik?

mikiSA
09.07.2015, 14:14
markoss, ne mozes staviti nju kao nosioca aplikacije, ti si dobitnik, ona je pratioc.

Tomislav1970
09.07.2015, 14:17
a cekaj jel ja mogu da stavim nju kao nosilac aplikacije iako sam ja dobitnik?

Ukratko: ne
Malo opsirnije: ne, ti si izvucen i ti si nosilac aplikacije. Nema zamjene.

Ako si izvucen, onda idi sa onim sto imas. Vise nema razmisljana sta i kako. To je sto je. Pripremi dokumenta i idi. Ne mozes ni na sta da utices, niti mozes nesto da promjenis tako da nemoj da trosis energiju na to

miroslavj
15.07.2015, 11:40
znaci sve mi zavisi od raspolozenja konzula?
ja sam posle srednje pravio pauzu par godina i nastavio sa visom sto znaci da imam sad onaj rizicniji scenario :smrc:

jel i supruga isto treba diplomu srednje i vise da nosi na intervju?

https://www.mixcloud.com/djurosvilar/elizabeth-gracon-1/

margos13
15.07.2015, 19:14
sta je bre ovo mixcloud?

ko salje datum intervjua, kentaki ili ambasada, i kada obicno posalju, ja sam dv260 poslao popunjen pre dve nedelje?

Datume intervjua za sve USA ambasade i konzulate u celome svetu zakazuje KCC (Kentucky Consular Centar). Ambasade ne zakazuju intervjue, one samo sprovode odluke KCC-a.

Obavštenje o intervjuu dobićeš na mail i to 1,5-2 meseca pre intervjua. Mail ćeš dobiti od KCC-a u zavisnosti od tvog CN-a (case number). Što ti je manji CN, to ćeš ići ranijeg meseca na intervju, odnosno ranijeg meseca ćeš dobiti mail.
Ti sada treba da pratiš visa bulletin-e i oni izlaze između 10.-15. u mesecu, i u svakom visa bulletin-u naznačeni su cut off brojevi za 2 meseca unapred. Ukoliko je tvoj CN ispod cut off-a broja koji je naznačen u visa bulletin-u, onda treba da očekuješ mail, a mail dobijaš oko dve nedelje nakon izlaska visa bulletin-a.

Između 10-15 avgusta treba da izađe visa bulletin za septembar 2015., a u njemu će biti najavljeni i prvi cut off brojevi za DV 2016 i to za oktobar 2015. Drugum rečima, najkasnije do 15. avgusta izaćiće visa bulletin i ako tvoj CN bude manji od oktobarskog cut off-a za EU region, onda ćeš znati da će ti intervju biti u oktobru 2015., i čekaš da ti stigne mail sa obaveštenjem o tačnom datumu, mestu i vremenu intervju (taj mail će biti poslat između 20-25. avgusta). Ako tvoj CN bude veći od oktobarskog cut off-a, onda čekaš sledeći visa bulletin koji će izaći između 10-15. septembra, a u njemu će biti najavljeni cut off brojevi za novembar, itd.... Intervju ćeš imati onog meseca kada je tvoj CN manji od cut off-a za taj mesec i to važi samo u slučaju ako si poslao DS 260 i ako je KCC obradio tvoj DS 260. Može se desiti da si poslao DS 260, a da KCC nije obradio tvoj DS 260, pa da nemaš intervju u mesecu u kojem je tvoj CN manji od cut off-a, a to naročito važi za ljude koji imaju mali CN, a DS 260 su poslali kasno. U toku DV 2015, KCC-u je trebalo 1-5 meseci da obrade kasno poslate obrasce DS 260, ali pretpostavljam da će obrada DS 260 obrazaca biti mnogo brža u DV 2016.
U tvom slučaju, pretpostavljam da će DS 260 obrazac biti obrađen na vreme (poslao si ga pre dve nedelje) i to ne bi trebalo da ima uticaja i da uzrokuje odlaganje tvog intervjua (naročito ako ti intervju nije u oktobru).

Niko ti ne može tačno reći kada ćeš dobiti mail i kada ćeš ići na intervju, ali možeš pogledati cut off brojeve po mesecima u prethodnim godinama (DV 2015, DV 2014, itd...) i na osnovu toga možeš okvirno prevideti kog meseca ćeš ići na intervju.

margos13
15.07.2015, 19:39
Na svedocanstvu za 4-ti za razliku od ostalih gde hemijskom pise "cetvrti" ovde pise "vanredno cetvrti" kao i na diplomi, izuzev toga, samo svedocanstvo i diploma su isti kao i svima ostalima sto su...diplomski je odbranjen na dan kada su ga branili sledeci redovni maturanti... tj godinu dana nakon moje generacije...

Pa ako me bas ne pitaju, slazem se da ne bih morao da im bas na to skrecem paznju...

Da, zavrsio sam visu ili visoku (kako god) a pre visoke, studirao fakultet koji nisam zavrsio... tj. digao ruke...

Kuki, pa onda je moguće da će da te pitaju u vezi srednje i zašto si je završavao vanredno ili sl. Ako te to budu pitali, ti im u tom slučaju daj iskreni odgovor, ali obavezno naglasi da si završio i višu. Važno je da si završio višu, i tu ne bi trebalo da imaš problema. Taj faks koji si napustio, nemoj ni pominjati.

Mrs.Ryan
15.07.2015, 21:33
Datume intervjua za sve USA ambasade i konzulate u celome svetu zakazuje KCC (Kentucky Consular Centar). Ambasade ne zakazuju intervjue, one samo sprovode odluke KCC-a.

Obavštenje o intervjuu dobićeš na mail i to 1,5-2 meseca pre intervjua. Mail ćeš dobiti od KCC-a u zavisnosti od tvog CN-a (case number). Što ti je manji CN, to ćeš ići ranijeg meseca na intervju, odnosno ranijeg meseca ćeš dobiti mail.
Ti sada treba da pratiš visa bulletin-e i oni izlaze između 10.-15. u mesecu, i u svakom visa bulletin-u naznačeni su cut off brojevi za 2 meseca unapred. Ukoliko je tvoj CN ispod cut off-a broja koji je naznačen u visa bulletin-u, onda treba da očekuješ mail, a mail dobijaš oko dve nedelje nakon izlaska visa bulletin-a.

Između 10-15 avgusta treba da izađe visa bulletin za septembar 2015., a u njemu će biti najavljeni i prvi cut off brojevi za DV 2016 i to za oktobar 2015. Drugum rečima, najkasnije do 15. avgusta izaćiće visa bulletin i ako tvoj CN bude manji od oktobarskog cut off-a za EU region, onda ćeš znati da će ti intervju biti u oktobru 2015., i čekaš da ti stigne mail sa obaveštenjem o tačnom datumu, mestu i vremenu intervju (taj mail će biti poslat između 20-25. avgusta). Ako tvoj CN bude veći od oktobarskog cut off-a, onda čekaš sledeći visa bulletin koji će izaći između 10-15. septembra, a u njemu će biti najavljeni cut off brojevi za novembar, itd.... Intervju ćeš imati onog meseca kada je tvoj CN manji od cut off-a za taj mesec i to važi samo u slučaju ako si poslao DS 260 i ako je KCC obradio tvoj DS 260. Može se desiti da si poslao DS 260, a da KCC nije obradio tvoj DS 260, pa da nemaš intervju u mesecu u kojem je tvoj CN manji od cut off-a, a to naročito važi za ljude koji imaju mali CN, a DS 260 su poslali kasno. U toku DV 2015, KCC-u je trebalo 1-5 meseci da obrade kasno poslate obrasce DS 260, ali pretpostavljam da će obrada DS 260 obrazaca biti mnogo brža u DV 2016.
U tvom slučaju, pretpostavljam da će DS 260 obrazac biti obrađen na vreme (poslao si ga pre dve nedelje) i to ne bi trebalo da ima uticaja i da uzrokuje odlaganje tvog intervjua (naročito ako ti intervju nije u oktobru).

Niko ti ne može tačno reći kada ćeš dobiti mail i kada ćeš ići na intervju, ali možeš pogledati cut off brojeve po mesecima u prethodnim godinama (DV 2015, DV 2014, itd...) i na osnovu toga možeš okvirno prevideti kog meseca ćeš ići na intervju.

Da li se slanje DS-260 u julu smatra kasnim ako je u pitanju jako mali broj?
Ja sam poslala pre nekoliko dana a broj je 1xxx.

margos13
16.07.2015, 01:54
Da li se slanje DS-260 u julu smatra kasnim ako je u pitanju jako mali broj?
Ja sam poslala pre nekoliko dana a broj je 1xxx.

Pa, to ne znam. Koliko sam video obradu DS 260 obrazaca su znatno ubrzali u poslednje vreme, i mislim da ćeš ti dobiti mail da ti je intervju u oktobru. Ipak, može se desiti da tvoj DS 260 ne bude obrađen na vreme za oktobarski intervju (ali ne verujem da će se to desiti), a ako se to i desi, intervju će ti biti zakazan za novembar.

Nakon što izađe sledeći visa bulletin, ti možeš da kontaktiraš KCC i da ih pitaš da li je tvoj DS 260 obrađen ili ne. Mada, ne moraš ni da ih kontaktiraš, već samo sačekaj da se u avgustu pošalju mailovi za intervju, pa ako dobiješ mail, intervju ćeš imati u oktobru, a u suprotnom u novembru (logično).

U svakom slučaju, bez brige. Budi srećna što imaš mali CN, i što ćeš među prvima završiti intervju u DV 2016 (bilo to u oktobru ili novembru). Mnogi bi voleli da su na tvom mestu.

Najgore što ti se može desiti je da ti intervju bude u novembru, a ne u oktobru.

kuki
16.07.2015, 02:26
Kuki, pa onda je moguće da će da te pitaju u vezi srednje i zašto si je završavao vanredno ili sl. Ako te to budu pitali, ti im u tom slučaju daj iskreni odgovor, ali obavezno naglasi da si završio i višu. Važno je da si završio višu, i tu ne bi trebalo da imaš problema. Taj faks koji si napustio, nemoj ni pominjati.

Pa da, i mislim da ako me pitaju objasnim zbog cega sam vanredno zavrsio cetvrti razred gimnazije... razlog je mozda malo neubedljiv, ali cu im ga ispricati... i pored toga, za gimnaziju sam stavio Academic, jer iako je zavrsen vanredno cetvrti razred, to je ipak cetvorogodisnja srednja skola, pa mislim da ni po kojoj logici se ne moze reci Vocational (za course of study)...

Visoku sam zavrsio kao redovan student za 3 godine.

http://photos.state.gov/libraries/serbia/19452/public/DV2015%20instructions%20bezFAQ.pdf

na prethodnom linku pise da je uslov dvanaestogodisnje redovno skolovanje (osnovna + srednja skola)... tj ne pise nigde III stepen + visa ili fakultet...

dok na ovom https://www.mixcloud.com/djurosvilar...beth-gracon-1/
kazu da je uslov srednja cetvorogodisnja (ne kazu redovno zavrsena) ili srednja trogodisnja + visa skola ili fakultet (ne kazu da studije moraju odmah posle srednje da su upisane)...

Pa kako to protumaciti... da nisam jos nesto zavrsio posle moje srednje, svakako bih bio nesmireniji nego ovako sto sam...

kuki
16.07.2015, 09:35
Pa da, i mislim da ako me pitaju objasnim zbog cega sam vanredno zavrsio cetvrti razred gimnazije... razlog je mozda malo neubedljiv, ali cu im ga ispricati... i pored toga, za gimnaziju sam stavio Academic, jer iako je zavrsen vanredno cetvrti razred, to je ipak cetvorogodisnja srednja skola, pa mislim da ni po kojoj logici se ne moze reci Vocational (za course of study)...

Visoku sam zavrsio kao redovan student za 3 godine.

http://photos.state.gov/libraries/serbia/19452/public/DV2015%20instructions%20bezFAQ.pdf

na prethodnom linku pise da je uslov dvanaestogodisnje redovno skolovanje (osnovna + srednja skola)... tj ne pise nigde III stepen + visa ili fakultet...

dok na ovom https://www.mixcloud.com/djurosvilar...beth-gracon-1/
kazu da je uslov srednja cetvorogodisnja (ne kazu redovno zavrsena) ili srednja trogodisnja + visa skola ili fakultet (ne kazu da studije moraju odmah posle srednje da su upisane)...

Pa kako to protumaciti... da nisam jos nesto zavrsio posle moje srednje, svakako bih bio nesmireniji nego ovako sto sam...

https://www.mixcloud.com/djurosvilar/elizabeth-gracon-1/

mibim2016
26.07.2015, 20:31
Tikice,kasnim poprilicno,ubaci me u tabelu. Moj cn je 17xxx,a ds sam poslao 20.05.
Veliki pozz!

joca zvoca
02.08.2015, 22:33
Molim drage clanove (Danica, Mrs.Ryan, kdragan77...) koji imaju male CN da me isprave ako grijesim, ali ja sam citajuci shvatila da bi mogli vec dobiti neke informacije vezane za intervju?! Da li sam poranila sa radovanjem?

grabovac84
02.08.2015, 23:07
Molim drage clanove (Danica, Mrs.Ryan, kdragan77...) koji imaju male CN da me isprave ako grijesim, ali ja sam citajuci shvatila da bi mogli vec dobiti neke informacije vezane za intervju?! Da li sam poranila sa radovanjem?

Probacu ja da odgovorim mada verovatno i ostali misle isto....malo si poranila.Evo i ja imam mali CN ali pre 15-20 Avgusta ne treba se nadati nicemu.Visa Bulletin ce izaci oko 10-og Avgusta to je gotovo sigurno ali prvi mailovi sa zakazanim intervjuima ne pre 15-20 mozda i kasnije.Neka me neko ispravi ako gresim ali ovo su informacije izvucene kroz ovaj forum i ranija iskustva.Mada u principu kada izadje Visa Bulletin mozes slati mail u KCC da ih pitas o progresu tvog slucaja pa bi mozda tako mogla da saznas datum intervjua ukoliko su obradili tvoj slucaj odnosno ds260. Ja sam poslao krajem juna svoj pa cak mislim da necu stici za oktobar nego tek za novembar...

margos13
02.08.2015, 23:26
Molim drage clanove (Danica, Mrs.Ryan, kdragan77...) koji imaju male CN da me isprave ako grijesim, ali ja sam citajuci shvatila da bi mogli vec dobiti neke informacije vezane za intervju?! Da li sam poranila sa radovanjem?

Joco, između 7. i 15. avgusta izaći će visa bulletin za septembar za DV 2015, ali u njemu će biti najavljeni i cut off brojevi za oktobar za DV 2016.
S' obzirom da imaš mali CN, taj bulletin će samo potvrditi ono što već znaš, tj. očekuješ sa velikom verovatnoćom (intervju u oktobru).
Mailovi vezano za informaciju o tačnom datumu, vremenu i mestu intervjua šalju se oko dve nedelje nakon izlaska visa bulletin-a (okvirno) - naravno, ovo važi samo za dobitnike čiji CN bude manji od cut off-a naznačenog u bulletin-u.
Mail očekuj između 20. i 25. avgusta (+/- dan ili dva). Dakle, moraš još malo da se strpiš za informaciju o intervjuu. Čestitam tebi i svim ostalima koji su izvučeni na DV 2016. Pozdrav.

Danica
05.08.2015, 17:43
Ljudi, moze li mi neko reci do koliko dana unapred se zakazuje lekarski pregled? Isli bismo u Smiljanicevu u BG-u.
Nisam u Srbiji do 15.sept., ako intervju bude zakazan za sam pocetak oktobra bice gusto i "stisnuto"...

Lilan1957
05.08.2015, 22:09
Ja sam zakazao danas za sutra, što znači jedan dan, i sve se tog istog dana završi.

Ljudi, moze li mi neko reci do koliko dana unapred se zakazuje lekarski pregled? Isli bismo u Smiljanicevu u BG-u.
Nisam u Srbiji do 15.sept., ako intervju bude zakazan za sam pocetak oktobra bice gusto i "stisnuto"...

Danica
06.08.2015, 09:40
Ja sam zakazao danas za sutra, što znači jedan dan, i sve se tog istog dana završi.

odlicno!
hvala puno na informaciji
(************************************************* ****popunjavamtajbrojkarakteraispodkojegporukanece daseobjavi**************************************** ***************************************)

SEEUSAIC
06.08.2015, 23:08
odlicno!
hvala puno na informaciji
(************************************************* ****popunjavamtajbrojkarakteraispodkojegporukanece daseobjavi**************************************** ***************************************)

Hvala i Vama sto postujete pravila ovog Foruma. Srecno!

miga
25.08.2015, 18:09
Samo sto sam dobila email! Intervju mi je zakazan za 22 oktobar!!!:1081:

katarina lucic
25.08.2015, 18:12
Upravo stigao mail 20 oktobar zakazan intervju!!!! Srećno svima i da i vi uskoro dobijete obaveštenje!

mariomariomario
25.08.2015, 18:21
stigao drugi mejl. 21. oktobar mi je zakazan termin :)

cirapfc
25.08.2015, 18:31
Stigao i meni mejl, zakazano za 21. oktobar :DDDDDDDDD

kdragan77
25.08.2015, 22:00
Interview zakazan 8. Okt 2016. Pocelo je . Dosao je I taj datum . Sretno svima

MilosWorldwide
25.08.2015, 22:42
Mi smo dobili 22. oktobar u ranim jutarnjim časovima :woohoo:

sfsgagi
25.08.2015, 22:59
Нама стигао датум. 8. октобар ујутру.
CASE 5xxx
DS-260 послат 16.маја.

katarina lucic
26.08.2015, 19:19
Prvo pozdrav za sve i čestitam svima koji su dobili potvrdu o zakazanom intervjuu. A sad pitanje za sve. Pošto mi je zakazan intervju uzela sam opet da pročitam koja sve trebaju dokumenta da mi nešto ne bi falilo i pročitala sam da pored spiska dokumenata na zvaničnom sajtu treba proveriti i sajt ambasade u kojoj se održava intervju jer se u zavisnosti od zemlje mogu tražiti još neka dokumenta. I naravno tamo ja nadjem da oni traže potvrdu da nećeš biti na teretu države. Iskreno malo sam zbunjena, da li je to potvrda o novčanim sredstvima kojima raspolazemo ili sta? U predhodnim temama sam pročitala da se to u srbiji ne traži ali sad više neznam. A čak i ako treba koliko novca treba da imamo na računu? Imali neko neku konkretnu informaciju o ovome?!

GreenM
26.08.2015, 23:01
Prvo pozdrav za sve i čestitam svima koji su dobili potvrdu o zakazanom intervjuu. A sad pitanje za sve. Pošto mi je zakazan intervju uzela sam opet da pročitam koja sve trebaju dokumenta da mi nešto ne bi falilo i pročitala sam da pored spiska dokumenata na zvaničnom sajtu treba proveriti i sajt ambasade u kojoj se održava intervju jer se u zavisnosti od zemlje mogu tražiti još neka dokumenta. I naravno tamo ja nadjem da oni traže potvrdu da nećeš biti na teretu države. Iskreno malo sam zbunjena, da li je to potvrda o novčanim sredstvima kojima raspolazemo ili sta? U predhodnim temama sam pročitala da se to u srbiji ne traži ali sad više neznam. A čak i ako treba koliko novca treba da imamo na računu? Imali neko neku konkretnu informaciju o ovome?!

U Srbiji i Bosni se ne traži. Što se tiče sajta, moguće je da sadrži zastarjele informacije (znaš kako to ide kod nas), npr. na sajtu ambasade u Bosni uopšte ne postoji dio o dokumentima koje trebaju da imaju dobitnici zelene karte, već samo neka preopširna lista koja se odnosi na druge načine imigracije. Ukoliko ipak želiš da obezbijediš to za svaki slučaj, potreban iznos na računu je 10k dolara za svaku odraslu osobu, ili ti je potreban Affidavit of Support I-134 koji bi za tebe trebala da popuni osoba koja već legalno živi u USA (da ti bude sponzor). Ali ponavljam, meni (u Sarajevu) nisu tražili, tj. imala sam Affidavit of Support i rekli su mi da ne treba, i ne pogledavši ga. Srećno :1081:

margos13
27.08.2015, 01:05
Prvo pozdrav za sve i čestitam svima koji su dobili potvrdu o zakazanom intervjuu. A sad pitanje za sve. Pošto mi je zakazan intervju uzela sam opet da pročitam koja sve trebaju dokumenta da mi nešto ne bi falilo i pročitala sam da pored spiska dokumenata na zvaničnom sajtu treba proveriti i sajt ambasade u kojoj se održava intervju jer se u zavisnosti od zemlje mogu tražiti još neka dokumenta. I naravno tamo ja nadjem da oni traže potvrdu da nećeš biti na teretu države. Iskreno malo sam zbunjena, da li je to potvrda o novčanim sredstvima kojima raspolazemo ili sta? U predhodnim temama sam pročitala da se to u srbiji ne traži ali sad više neznam. A čak i ako treba koliko novca treba da imamo na računu? Imali neko neku konkretnu informaciju o ovome?!

Ni meni u BG-u nisu tražili to novac na računu ili affidavit of support, a nisam čuo da je ikome to traženo. Neki ljudi su nosili i te dokaze i dokumente, ali to nikome nije traženo i nije bilo neophodno.

Pogledao sam sajt američke ambasade u Srbiji i nisam nigde video da stoji spisak potrebne dokumentacije za DV, već stoji spisak dokumentacije za zelene karte koje se dobijaju na druge načine, a ne na lutriji (slično onome što je GreenM naveo za ambasadu u Sarajevu). Tu je naveden i affidavit of support (na obrascu I-184), ali taj affidavit of support nije obrazac za lutrijsku zelenu kartu. U ambasadama gde se zahteva affidavit of support za lutrijsku zelenu kartu, treba priložiti drugi obrazac (obrazac I-134).

Obrazac I-134 (affidavit of suport za DV) se zahteva u Skoplju, ali to se ne traži u Beogradu, Sarajevu i Zagrebu.

Dakle, nikome u Beogradu nije izričito traženo da ima affidavit of support (I-134) ili dokaz o novcu na računu, pa to neće ni tebi da traže. Nemoj se bespotrebno opterećivati sa ovim pitanjem (nisi ni prva, a ni poslednja - i ja sam se isto pitao i interesovao u vezi ovoga, a ljudi koji su imali intervju pre mene uverili su me da to ne treba). Potvrđujem ti da ti to ne treba (imao sam intervju u maju ove godine u BG-u). Opusti se i ne brini.

kdragan77
27.08.2015, 11:25
Moze li neko da napise sve troskove u ambasadi, citajuci forum nasao sam da trebam platiti ljekarski ,vizu i naknadu za ulazak ( poslije odobrene vize)

Ljekarski pregled 160 KM (Sarajevo)
Viza 360$ po osobi
fee za ulazak u USA 165$ po osobi

Bio sam nasao negdje na forumu detaljne informacije za ambasadu u Sarajevu ali sada ne mogu naci
Hvala

katarina lucic
27.08.2015, 11:29
Lekarski je 150 po osobi(odrasli) deca 100$, dodatno su troškovi ako ti fali neka vakcina oko 3000 po vakcini.A viza je 330$ po osobi i to je to pre intervjua. A posle ako odobre plaća se onih 165$. Bar koliko ja znam.

USABIH
27.08.2015, 12:52
Moze li neko da napise sve troskove u ambasadi, citajuci forum nasao sam da trebam platiti ljekarski ,vizu i naknadu za ulazak ( poslije odobrene vize)

Ljekarski pregled 160 KM (Sarajevo)
Viza 360$ po osobi
fee za ulazak u USA 165$ po osobi

Bio sam nasao negdje na forumu detaljne informacije za ambasadu u Sarajevu ali sada ne mogu naci
Hvala

Znam za ljekarski u Sarajevu da je za odrasle 160 KM, a za djecu ispod dvije godine 250 KM, jer ne idu ne snimanje nego im se vrši dodatna analiza krvi, za ostale troškove nisam siguran.... Valjda će pisati u tom mailu koliko još treba u dolarima uplatiti...

katarina lucic
27.08.2015, 12:58
U mejlu ti nista ne piše samo vreme kad ti je zakazan intervju i da proveriš još jednom sajt kako bi pripremio sva dokumenta. Najbolje je da pozoveš ordinaciju gde se obavlja lekarski pa da ih pitaš tačno. Ja sam u ordinaciji u beeogradu na sajtu pročitala da su ove cene tako da za Sarajevo stvarno ne zna. Najbolje je da ih pozoveš da se raspitaš.

grabovac84
27.08.2015, 13:08
Moze li neko da napise sve troskove u ambasadi, citajuci forum nasao sam da trebam platiti ljekarski ,vizu i naknadu za ulazak ( poslije odobrene vize)

Ljekarski pregled 160 KM (Sarajevo)
Viza 360$ po osobi
fee za ulazak u USA 165$ po osobi

Bio sam nasao negdje na forumu detaljne informacije za ambasadu u Sarajevu ali sada ne mogu naci
Hvala

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=71
Evo ti za lekarski tema za Bosnu.....
Vize 330$ po osobi
i pre puta 165$

ttt
27.08.2015, 14:24
Zdravo na site i iskreni cestitki za vas na koi vi e zakazano intervjuto :)

po forumov citam dosta i najdov korisni informacii, no ne najdov odgovor na mojata dilema :nene:
pa dokolku nekoj znae, ve zamoluvam da mi objasnite.

Nasiot broj e 7###, no aplikacijata ja prativme malku pokasno, odnosno na 04.07.2015 godina, a uste nemame dobieno mail za intervju.
me interesira dali ako ne dobieme mail so datum za intervju za oktomvri, moze da dobieme za noemvri, bez ogled sto nasiot broj e vo cut off brojot za oktomvri, ili
ako ne dobieme za oktomvri znaci deka voopsto nema da ni zakazat intervju?

Malku mi dava nadez faktot deka brojot ni e relativno nizok, no pokasno e pratena aplikacijata, pa kazete mi od vase iskustvo da se nadevam ili ne?
fala

grabovac84
27.08.2015, 14:47
Zdravo na site i iskreni cestitki za vas na koi vi e zakazano intervjuto :)

po forumov citam dosta i najdov korisni informacii, no ne najdov odgovor na mojata dilema :nene:
pa dokolku nekoj znae, ve zamoluvam da mi objasnite.

Nasiot broj e 7###, no aplikacijata ja prativme malku pokasno, odnosno na 04.07.2015 godina, a uste nemame dobieno mail za intervju.
me interesira dali ako ne dobieme mail so datum za intervju za oktomvri, moze da dobieme za noemvri, bez ogled sto nasiot broj e vo cut off brojot za oktomvri, ili
ako ne dobieme za oktomvri znaci deka voopsto nema da ni zakazat intervju?

Malku mi dava nadez faktot deka brojot ni e relativno nizok, no pokasno e pratena aplikacijata, pa kazete mi od vase iskustvo da se nadevam ili ne?
fala

Ne znam Makedonski ali nadam se da razumes...
Dobices mail oko 20 Septembra sa intervjuom zakazanim za Novembar....
Tako da nemoj da brines.....:grin:

USABIH
27.08.2015, 14:57
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=71
Evo ti za lekarski tema za Bosnu.....
Vize 330$ po osobi
i pre puta 165$

Zvao sam i provjerio, to je to za Sarajevo, što se tiče ljekarskog...
A za ovih 165 $ prije puta, gdje se to uplaćuje i kada prije puta, ovdje ili na ulasku u USA?

grabovac84
27.08.2015, 15:03
Zvao sam i provjerio, to je to za Sarajevo, što se tiče ljekarskog...
A za ovih 165 $ prije puta, gdje se to uplaćuje i kada prije puta, ovdje ili na ulasku u USA?

Pa u principu trebalo bi pre puta....to ti je taksa za izradu green carda....placa se online evo ti link http://www.uscis.gov/uscis-elis/e-filing-using-uscis-elis/paying-uscis-immigrant-fee-uscis-elis/uscis-immigrant-fee

joca zvoca
29.08.2015, 21:03
Pozdrav svim clanovima i neka je sa srecom onima koji su ugledali svoje datume!
Ja sam pogledala i ocekivala izmedju 20. i 25. nekakvu promjenu, ali ne bi nista.
Idemo dalje, cekamo i :book: i stekamo parice, pa se malo nerviramo, pa opet cekamo...moze pricati ko sta hoce, ali opustenosti ni na vidiku!
Citam da se kod nekih umjesto onog "koda" sada nalaze ispisani brojevi (nas CN), pa vidim da je i kod mene tako (od juce), sta god to znacilo, lakse je kad nisi sam u ovoj ludosti :woohoo:.

grabovac84
30.08.2015, 10:20
Pozdrav svim clanovima i neka je sa srecom onima koji su ugledali svoje datume!
Ja sam pogledala i ocekivala izmedju 20. i 25. nekakvu promjenu, ali ne bi nista.
Idemo dalje, cekamo i :book: i stekamo parice, pa se malo nerviramo, pa opet cekamo...moze pricati ko sta hoce, ali opustenosti ni na vidiku!
Citam da se kod nekih umjesto onog "koda" sada nalaze ispisani brojevi (nas CN), pa vidim da je i kod mene tako (od juce), sta god to znacilo, lakse je kad nisi sam u ovoj ludosti :woohoo:.

E procitao sam juce na jednom relevantnom sajtu, odnosno blogu, da svima ciji su ds obradili odnosno procesuirali a nisu jos dobili intervju, doslo do promene kod ovih bar kodova....odnosno nema vise koda nego je sada CN. Tako da ce oni dobiti mail za intervju tokom Septembra meseca. Medju njima sam i ja :grin:

USABIH
30.08.2015, 11:12
E procitao sam juce na jednom relevantnom sajtu, odnosno blogu, da svima ciji su ds obradili odnosno procesuirali a nisu jos dobili intervju, doslo do promene kod ovih bar kodova....odnosno nema vise koda nego je sada CN. Tako da ce oni dobiti mail za intervju tokom Septembra meseca. Medju njima sam i ja :grin:

Odlična vijest. Kod mene je takodjer promijenjeno u CN broj, al nesto kontam da li je moguce da cu sa brojem 13xxx dobiti mail u septembru?!?

grabovac84
30.08.2015, 11:26
Odlična vijest. Kod mene je takodjer promijenjeno u CN broj, al nesto kontam da li je moguce da cu sa brojem 13xxx dobiti mail u septembru?!?

Moram da se ispravim....malopre sam tek video da je ipak sistemska procedura na skoro svim 1NL tako da nista znacajno ipak ne znaci....izvinjavam se svima na napisanoj dezinformaciji.....nece se ponoviti....:nene:
Tako da neces dobiti intervju u Novembru....:no:

USABIH
30.08.2015, 11:54
Moram da se ispravim....malopre sam tek video da je ipak sistemska procedura na skoro svim 1NL tako da nista znacajno ipak ne znaci....izvinjavam se svima na napisanoj dezinformaciji.....nece se ponoviti....:nene:
Tako da neces dobiti intervju u Novembru....:no:

Šteta 😢, al nema veze, strpicemo se do januara, valjda bi tada trebalo biti...

grabovac84
30.08.2015, 11:59
Šteta 😢, al nema veze, strpicemo se do januara, valjda bi tada trebalo biti...

Tada svakako....pa to mi je realno i najbolje vreme....prodju lepo svi praznici i onda na tenane se spremate na put :grin:

markoss
30.08.2015, 13:23
I KOD MENE SE promenilo, umesto bar coda stoje mi cn 12xxx :obrva:

Tikica
01.09.2015, 19:51
Hvala i Vama sto postujete pravila ovog Foruma. Srecno!

Evo me nakon malo veće pauze. Samo da vas sve pozdravim i informišem da je tabela za DV 2016 updateovana :)
Čestitam svima koji su već dobili datum! Željno iščekujem vaša iskustva.:==D:

Takođe, imam pitanje za moderatore i admine, nadam se da ćete mi odgovoriti.
Zanima me zašto je Danica trajno banovana sa foruma? :wtf:
Koliko mene oči služe bila je uvek korektna što se učešća na forumu tiče! Jedino što mi pada na pamet je poruka na koju si ti SEEUSAIS dao odgovor, pa zato na istu pišem reply. Iskreno se nadam da razlog nisu zvezdice?!

Da ne nagađamo, molim za odgovor. Unapred hvala.

Ona me je zamolila da prenesem ostalima da je takođe dobila datum intervjua za 20.10.
Sigurna sam da će rado izneti svoja iskustva koja će uslediti ukoliko joj naravno omogućite povratak na forum.

grabovac84
01.09.2015, 20:05
Evo me nakon malo veće pauze. Samo da vas sve pozdravim i informišem da je tabela za DV 2016 updateovana :)
Čestitam svima koji su već dobili datum! Željno iščekujem vaša iskustva.:==D:

Takođe, imam pitanje za moderatore i admine, nadam se da ćete mi odgovoriti.
Zanima me zašto je Danica trajno banovana sa foruma? :wtf:
Koliko mene oči služe bila je uvek korektna što se učešća na forumu tiče! Jedino što mi pada na pamet je poruka na koju si ti SEEUSAIS dao odgovor, pa zato na istu pišem reply. Iskreno se nadam da razlog nisu zvezdice?!

Da ne nagađamo, molim za odgovor. Unapred hvala.

Ona me je zamolila da prenesem ostalima da je takođe dobila datum intervjua za 20.10.
Sigurna sam da će rado izneti svoja iskustva koja će uslediti ukoliko joj naravno omogućite povratak na forum.

E da znas da sam se par puta zapitao takodje sta je sa Danicom kada sam gledao bas za nju za podatak kada je poslala Ds zbog tabele, i tada sam primetio da je duze nema ali reko usla u pare neke pa se pogordila :grin:
Pravda za Danicu....:grin:

Djordje001
02.09.2015, 16:03
poz,znam da ne treba ovde pitanje ali ne znam gde da pitam,dali ce biti ove godine lutrije i kada posto je vec septembar ?

Markonato
02.09.2015, 16:26
poz,znam da ne treba ovde pitanje ali ne znam gde da pitam,dali ce biti ove godine lutrije i kada posto je vec septembar ?Koliko znam bice
www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=9

Bati4ko
02.09.2015, 20:12
Tikica Zdravo, Imam edno prasanje, Dobitnik sum na dv lottery od mkd sum, brojor mi e 2016xxxx2xxx. Me interesira dali znaes od prilika koga bi dobil povraten odgovor od Kentacky i koga bi bilo zakazano intervjuto? :)

grabovac84
02.09.2015, 21:52
Tikica Zdravo, Imam edno prasanje, Dobitnik sum na dv lottery od mkd sum, brojor mi e 2016xxxx2xxx. Me interesira dali znaes od prilika koga bi dobil povraten odgovor od Kentacky i koga bi bilo zakazano intervjuto? :)

Pozdrav i za tebe....Zavisi kada si poslao ds formular....ukoliko je to bilo tokom Juna intervju ce ti biti u Novembru a mail ocekuj posle 10 og Septembra.

Gromacha
03.09.2015, 14:43
Dobar dan, imam pitanje...dali netko ima iskustva sa intervjua u Zg. ambasadi? Sta traze, i dali je (manje-vise) isti postupak kao u Bg. i Sarajevu? Trazio sam po forumu ali nisam mogao pronaci pa se unapred zahvaljujem.

Bati4ko
03.09.2015, 21:28
Formularon ds 260 go prativ 28 maj 2015 god. Nadam se da ce biti intervjua Oktomvri - Noemvri. Pozdrav

Stromae
03.09.2015, 22:54
Formularon ds 260 go prativ 28 maj 2015 god. Nadam se da ce biti intervjua Oktomvri - Noemvri. Pozdrav

Nisam Tikica al citam forum pa rekoh da se odgovorim. Pazi koliko sam ja video svi koji su podneli ds260 u maju a broj im je ispod 9150 a Evropa je u pitanju, su dobili pozive u avgustu za oktobar. Na tvom mestu bih se ulogovao na edv i proverio da ti status nije promenjen a da si propustio mail. Ako nije pisao bi Kentucky centru da ti provere sve i da ti jave status i kada mozes ocekivati poziv.

ttt
04.09.2015, 10:28
Ako moze nekoj da mi kaze (ili pusti link) kako se logirate za da si go proverite statusot??

fala:)

miga
04.09.2015, 13:39
www.dvlottery.state.gov/ESC.

Tuka mozes da proveris. Ova e istiot sajt kade sto proveruvase dali si izvlecen.

BarbaraS
06.09.2015, 23:35
Dragi forumasi pratim sajt vec nekoliko dana, zaista je sjajan, sve pohvale. Da za pocetak doprinesem statistici saljem tri kljucna datuma:
27.10.2014 - entry for the 2016 DV
16.05.2015 - ESCheck, izabrana - 2016EU00010XXX
25.08.2015 - DS-260 completed
Da li je ovo rekordno kasno slanje formulara ili ima jos gorih i kako ce to uticati na dalji tok procedure, videcemo

grabovac84
07.09.2015, 13:59
Dragi forumasi pratim sajt vec nekoliko dana, zaista je sjajan, sve pohvale. Da za pocetak doprinesem statistici saljem tri kljucna datuma:
27.10.2014 - entry for the 2016 DV
16.05.2015 - ESCheck, izabrana - 2016EU00010XXX
25.08.2015 - DS-260 completed
Da li je ovo rekordno kasno slanje formulara ili ima jos gorih i kako ce to uticati na dalji tok procedure, videcemo

Pozdrav Barbara i dobrodosla na forum.
Ovo sto si napisala vezano za datume stavi u svoj potpis pa da ti stoji ispod svakog posta ako znas kako kao svima ostalima.....za ds mislim da ima jos koji jos uvek nisu ni poslali tako da nije kasno nikada....iovako tvoj CN nece jos neko vreme biti current tako da ne kasnis nigde....:grin:

ttt
09.09.2015, 21:51
Forumski prijateli, sega me fati panika :(
Otidov na ESC da go proveram statusot i ne mi go prifaka confirmation no. Odnosno mojot cn ima 10 karakteri i koga ke ja vnesam godinata, toa se 14, a mi bara 16 karakteri. Neznam dali pravam nesto pogresno. Please help:)))

miga
09.09.2015, 21:59
ukucaj go brojot od lani so koj proveri dali si izvlecen, toj ima 16 brojki-bukvi i bi trebalo da e se ok.

Jelence13
15.09.2015, 13:38
Da sumiramo sta sve treba ponijeti od dokumenata da interviju pa molim vas da mi dopunite spisak ako još nešto treba
- potvrdu sa CN brojem
- potvrdu da smo uspješno poslali ds260
- lična karta
- pasoš
- rodni list
- diploma srednje skole (sa svjedočanstvima)
- potvrde iz policije (dvije)
- potvrdu o obavljenom ljekarskom pregledu
- dvije slike za pasoš (ili četiri)
- potvrdu o uplati vize

Za ljekarsi:
- dvije slike za pasoš
- pasoš
-potvrdu sa CN brojem
-karton vakcinisanja
- pare :)

Sve dokumente prevesti na engleski jezik i ovjeriti kod sudskog tumača.
Pitanje: Da li se ova potvrda o obavljenom ljekarskom dobije na engleskom?
Da li još nešto treba od dokumenata..(potvrda o državljanstvu..)?
Sad sam negdje pročitala da dokumente ne treba ovjeravati u opštini niti kod notara već samo kod sudskog tumača. Pa mi nije jasno da li će sudski tumač htjeti ovjeriti dokumente bez orginala pošto je meni diploma od srednje na faxu i trebam platiti 100eura da bi je uzela, daju mi samo da je kopiram na licu mjesta :(

katarina lucic
15.09.2015, 13:46
Sve je uredu sem prevoda dokumenata. Lepo piše da se dokumenta nr prevode na engleski već na jeziku gde je intervju.

Jelence13
15.09.2015, 13:52
Da ali sam procitala ovdje na forumu da dokumente ipak treba prevesti jel ćeš ih morati svejedno tamo prevoditi a to tamo košta puno više nego ovdje. A sad sam upravo pročitala da valjda treba nositi i originale na inetrviju..jel istina? :)

katarina lucic
15.09.2015, 14:24
Za intervju ti ne treba prevod origina papiri i fotokopije. Original na uvid A kopije uzimaju. Prevod diplome,izvoda, ti treba tamo kad odeš ali za intrvju ne!

Stromae
15.09.2015, 20:20
Ne treba prevoditi dokumenta bar ne za intervju u srbiji... Iskreno nisam sigurna da ce vam ista priznavati tamo od skole pa je pitanje sta se isplati prevoditi. Ja sam svakako zbog planiranih studija u inostranstvu sve prevela i realno nije mnogo para ovde, jer generalno nece skoditi i to da imam.

Stromae
15.09.2015, 20:27
A sad... Mislim da iscekivanje uzima svoj danak. Suprug koji je nosioc se smeje jer ja moram sebe da limitiram da jednom dnevno proverim dal je zakazan intervju. Svakako, evo update-a zvali smo KCC i rekose da ocekujemo intervju u Novembru, i sad su mi dani dugi kao godine... :grin: :grin:

Pritom umirem sama sebi od smeha kad skontam koliko sam nestrpljiva 😄😄😄

Elem kako vi podnosite cekanje... ❓

grabovac84
15.09.2015, 20:44
A sad... Mislim da iscekivanje uzima svoj danak. Suprug koji je nosioc se smeje jer ja moram sebe da limitiram da jednom dnevno proverim dal je zakazan intervju. Svakako, evo update-a zvali smo KCC i rekose da ocekujemo intervju u Novembru, i sad su mi dani dugi kao godine... :grin: :grin:

Pritom umirem sama sebi od smeha kad skontam koliko sam nestrpljiva 😄😄😄

Elem kako vi podnosite cekanje... ❓

Pa iskreno mislim da svako od nas kojima se blizi intervju razmisljaju isto kao ti i proveravaju vise puta dnevno sve....i mislim da je to sasvim normalno...ipak se ocekuje nesto veliko...velika promena u zivotu pa samim tim i iscekivanje iste....:grin:

tijana2401
15.09.2015, 23:39
A sad... Mislim da iscekivanje uzima svoj danak. Suprug koji je nosioc se smeje jer ja moram sebe da limitiram da jednom dnevno proverim dal je zakazan intervju. Svakako, evo update-a zvali smo KCC i rekose da ocekujemo intervju u Novembru, i sad su mi dani dugi kao godine... :grin: :grin:

Pritom umirem sama sebi od smeha kad skontam koliko sam nestrpljiva 😄😄😄

Elem kako vi podnosite cekanje... ❓

Joj i ja te potpuno razumem i ulazim po vise puta dnevno da proverim da nije slucajnp :D :D ali bice valjda uskoro tih, da kazem, pozivnica za nass :1081: :grin:

joca zvoca
17.09.2015, 13:37
Da ali sam procitala ovdje na forumu da dokumente ipak treba prevesti jel ćeš ih morati svejedno tamo prevoditi a to tamo košta puno više nego ovdje. A sad sam upravo pročitala da valjda treba nositi i originale na inetrviju..jel istina? :)

Pozdrav svim dobrim ljudima! Vidim da nestrpljenje polako raste, pridruzujem se tim osjecanjima...ne bih da pametujem :grin:, ali treba sacekati taj 20. u mjesecu, vec su mi ljudi (koji su nasli vremena i zivaca) objasnili da "bilten" izlazi od 6 do 10. u mjesecu, a da se informacije o zakazanim terminima intervjua mogu ocekivati od 20. do 25. u mjesecu... tako da moje ludilo pocinje u ponedjeljak 21. 9. :wacko:..javljam datum poslije 3 :beer:!

Pozdrav Jelence, i ja sam procitala na forumu da ljudi prevode i da ne prevode dokumente, ali iskreno mislim ( a tako cu i uraditi, kada dodje vrijeme za to) da je dobro imati svu potrebnu dokumentaciju u vidu orginala sa fotokopijama, samo diplome prevesti na engleski, obrati paznju koje su dokumente nosili ljudi koji su zavrsili proceduru...meni je to osnovno mjerilo, srdacan pozdrav.:papa:

jelena73
19.09.2015, 13:48
Case Number: 2016EU000029xx
Principal Applicant Name: :;D: JELENA
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: SERBIA
Post: Kada ce poceti intervjui , za dv 2016
pozdrav svima puno srece.:drool:

grabovac84
19.09.2015, 16:58
Case Number: 2016EU000029xx
Principal Applicant Name: :;D: JELENA
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: SERBIA
Post: Kada ce poceti intervjui , za dv 2016
pozdrav svima puno srece.:drool:

Dobrodosla Jelena na forum prvo :grin:
Ovo sto si napisala stavi kao svoj potpis(imas opciju kada udjes na svoj profil) pa ce ti pri svakoj tvojoj poruci pisati u dnu posta kao meni sada,,,,A za sve ostalo imas detaljno i detaljno objasnjeno na forumu po 100 puta tako da samo malo pretrazi i sve ce ti biti jasno....novu temu nemoj otvarati bezveze nego nadji odgovarajucu temu koja te zanima pa cak ako te mrzi da citas postavi pitanje ali u odredjenoj temi jer da svako otvara nove teme tek tako forum bi bio zagusen......Ajde prvo posto vidim da si mali broj jesi dobila datum intervjua ili nisi jos?

jelena73
20.09.2015, 17:31
Nista jos, kotaktirala sam KCC kazu u procesu je broj za intervju , to je sve sto
znam ,zato i pitam gde je zapelo u koliko jeste
ps. hvala na savetu

TrikkY
20.09.2015, 21:18
izvlecen sum so CN22*** i imam praten DS260 na 16.05 ali nikako ne mozam da go najdam toa potpis za da stoi na sekoj post sto ke go pisam, kako kaj poveketo sto e. Ako mozes daj mi nekoj upatstva da go sredam toa, stvarno mi e nervozno sto samo jas ne mozam da go najdam.. :(((( xD Blagodaram , Pozdrav :D

Stromae
21.09.2015, 13:09
izvlecen sum so CN22*** i imam praten DS260 na 16.05 ali nikako ne mozam da go najdam toa potpis za da stoi na sekoj post sto ke go pisam, kako kaj poveketo sto e. Ako mozes daj mi nekoj upatstva da go sredam toa, stvarno mi e nervozno sto samo jas ne mozam da go najdam.. :(((( xD Blagodaram , Pozdrav :D

Potpis ces moci da podesis tek kada budes imao/la preko 10 poruka - bar je tako bilo u mom slucaju. Sto se tice opcije, nalazice se u delu gde podesavas nalog sa leve strane, podesavanje potpisa. Pozdrav!

Stromae
21.09.2015, 13:24
A sad iscekivanje 2NL pocinje.. :blink: Ko prvi dobije neka javi:) ja evo na poslu, malo malo pa bacim pogled. Mislimda nikada cesce nisam posecivala forum i sajt :grin:

joca zvoca
21.09.2015, 18:25
Pozdrav svima! Ma je li moguce da se jos niko nije javio sa novim datumom?
Lijepo je sto imam s kim podijeliti svoje nestrpljenje i :woohoo:, puno strpljenja i srece svima!

grabovac84
21.09.2015, 18:33
Pozdrav svima! Ma je li moguce da se jos niko nije javio sa novim datumom?
Lijepo je sto imam s kim podijeliti svoje nestrpljenje i :woohoo:, puno strpljenja i srece svima!

Pa cekamo svi naravno nestrpljivo samo niko da se oglasi :grin:
Mada mislim da pre srede tesko da ce slati pisma ali ajde da vidimo....mozda nas stvarno obraduju i oni jednom :grin:

USABIH
21.09.2015, 20:00
Pozdrav svima! Ma je li moguce da se jos niko nije javio sa novim datumom?
Lijepo je sto imam s kim podijeliti svoje nestrpljenje i :woohoo:, puno strpljenja i srece svima!

I mi to s nestrpljenjem iscekujemo... Svaki put kad ulazim na forum ocekujem da je neko dobio datum 😊 Ali ne preostaje nam nista drugo nego da i dalje cekamo...

joca zvoca
23.09.2015, 15:07
Halo ljudi, gdje ste? Niko nije dobio datum intervjua, pa sta onda?!:smrc: Hocemo li sada prestati sa svakom vrstom druzenja? Daj pisite nesto, da se bar malo nasmijemo (mi se bar umijemo smijati i kad nam nije do smjeha):==D:, da nam vrijeme brze prodje, a ni koja rijec podrske ne bi bila previse. Evo mene muz bodri :bigkiss:, da moram ostati normalna samo dok ne prodje ljekarski! Srdacan pozdrav svima:grin:!

grabovac84
23.09.2015, 15:12
Halo ljudi, gdje ste? Niko nije dobio datum intervjua, pa sta onda?!:smrc: Hocemo li sada prestati sa svakom vrstom druzenja? Daj pisite nesto, da se bar malo nasmijemo (mi se bar umijemo smijati i kad nam nije do smjeha):==D:, da nam vrijeme brze prodje, a ni koja rijec podrske ne bi bila previse. Evo mene muz bodri :bigkiss:, da moram ostati normalna samo dok ne prodje ljekarski! Srdacan pozdrav svima:grin:!

Ovako je bilo i prosli mesec kada su se cekali prvi mailovi za oktobar....nigde nikoga pa kad je pocelo nisam mogao stici da procitam sve...:grin:
Nadamo se mozda cak i veceras pocnu mailovi.....po mojoj proceni....a retko se prevarim....:grin:

grabovac84
24.09.2015, 15:02
Vojo javi se....zeljno iscekujem lepe vesti ceo dan....mislim da do sada treba da je vec sve gotovo....Kakve su vesti?

joca zvoca
24.09.2015, 19:50
Veliki pozdrav dobri ljudi! Jos uvijek iscekujemo, bas sam se nadala da ce se neko veceras oglasiti sa datumom, ali bar smo od Voje dobili odlicne vjesti i strpljivo :smrc::-_-;: nastavljamo dalje.
Iscitavajuci forum ovih veceri (konkretno mislim na intervjue 2014. i 2015.), primjetila sam da su 2014. datumi intervjua obavljivani kontinuirano krajem svakog mjeseca, a 2015. su objavljeni datum za intervju krajem avgusta, pa poslije toga tek krajem oktobra :blink:. Da li neko zna o cemu je tu bila rijec? Unaprijed se izvinjavam ako sam napravila previd, cilj mi je bio samo da se sto bolje informisem.:==D:

Stromae
24.09.2015, 23:09
Cao svima... Da ne bi vise cekala, pozvala sam KCC da vidim status za nas - suprug je izvucen btw.. Javila se fina devojka i objasnila sledece.. Vecina zahteva koji su current a poslali su ds260 u maju su obradjeni. Nas slucaj je obradjen vec neko vreme i u procesu zakazivanja intervjua.

Bitna stvar je ono sto je ona rekla a to je da ce najkasnije do 30.9. stici mail sa pozivima za novembar. Tako da kako ja kontam svi koji su bili current za oct a poslali su u maju i junu ds260 ce biti u nov. Kao isvi koji su current u nov. a poslali su u maju...

U svakom slucaju, 5 dana cekanja je nista naspram srece kad se vidi 2nl... :bravo:

tijana2401
24.09.2015, 23:32
Cao svima... Da ne bi vise cekala, pozvala sam KCC da vidim status za nas - suprug je izvucen btw.. Javila se fina devojka i objasnila sledece.. Vecina zahteva koji su current a poslali su ds260 u maju su obradjeni. Nas slucaj je obradjen vec neko vreme i u procesu zakazivanja intervjua.

Bitna stvar je ono sto je ona rekla a to je da ce najkasnije do 30.9. stici mail sa pozivima za novembar. Tako da kako ja kontam svi koji su bili current za oct a poslali su u maju i junu ds260 ce biti u nov. Kao isvi koji su current u nov. a poslali su u maju...

U svakom slucaju, 5 dana cekanja je nista naspram srece kad se vidi 2nl... :bravo:

Hvala puno na informacijama, vec smo malo pocreli da se brinemo sta se desava !!! Prezivecemo i tih 5 dana, pa onda docekivanja intervjua! Jos jednom hvalaa puuno!!:1081:

joca zvoca
25.09.2015, 13:26
Cao svima... Da ne bi vise cekala, pozvala sam KCC da vidim status za nas - suprug je izvucen btw.. Javila se fina devojka i objasnila sledece.. Vecina zahteva koji su current a poslali su ds260 u maju su obradjeni. Nas slucaj je obradjen vec neko vreme i u procesu zakazivanja intervjua.

Bitna stvar je ono sto je ona rekla a to je da ce najkasnije do 30.9. stici mail sa pozivima za novembar. Tako da kako ja kontam svi koji su bili current za oct a poslali su u maju i junu ds260 ce biti u nov. Kao isvi koji su current u nov. a poslali su u maju...

U svakom slucaju, 5 dana cekanja je nista naspram srece kad se vidi 2nl... :bravo:

Pozdrah i hvala ti puno sto si podjelila sa nama ovu informaciju! Znam da cemo svi doci na red i prvo je bilo ajooj da me uzvuku, pa ajooj da mi je popuniti DS...i da ce cim prodje jedno stici nesto drugo, ali samo da dobijemo vise taj datum da se mogu organizovati dalje sta i kako...u svakom slucaju cekamo do 30.9. ako nista ne bude zvacu tada ja. Srdacan pozdrav!

joca zvoca
25.09.2015, 18:55
Pozdrav dragi forumasi! :1060: opet ja hahaha. Nismo mogli vise izdrzati ovu neizvjesnost i da bismo nastavili normalno zivjeti dan za danom :grin:, pozvali smo veceras KCC...tokom jako prijatnog razgovora rekli su nam sledece... (napominjem da je ovo vezano iskljucivo za nas slucaj, jer smo dali moj CN i licne podatke)...nasa aplikacija je upravo obradjena, sve je u redu, za datum intervjua mozemo nazvati poslije 15.10.! Toliko od mene za sada, nastavljam mnogo mirnije sa :book:, iscurice polako i tih 20-ak dana!

grabovac84
25.09.2015, 21:45
Pozdrav dragi forumasi! :1060: opet ja hahaha. Nismo mogli vise izdrzati ovu neizvjesnost i da bismo nastavili normalno zivjeti dan za danom :grin:, pozvali smo veceras KCC...tokom jako prijatnog razgovora rekli su nam sledece... (napominjem da je ovo vezano iskljucivo za nas slucaj, jer smo dali moj CN i licne podatke)...nasa aplikacija je upravo obradjena, sve je u redu, za datum intervjua mozemo nazvati poslije 15.10.! Toliko od mene za sada, nastavljam mnogo mirnije sa :book:, iscurice polako i tih 20-ak dana!

Pa to je super nego me samo malo buni zasto tek posle 15,10 za datum?
Zar ne bi trebalo da budete pozvani za novembar?

joca zvoca
26.09.2015, 07:34
Pa to je super nego me samo malo buni zasto tek posle 15,10 za datum?
Zar ne bi trebalo da budete pozvani za novembar?

Pozdrav grabovac 84! Zbog toga smo i bili tako nestrpljivi, jer jako smo mali CN- ispod 2000, poslali DS za nas 4 do 15 . 6. ( imali smo mali problema oko slanja, uspjesno poslali 3 aplikacije, a cetvrtu sledeci dan- iskreno sam mislila da zbog toga zatezu), ali teta nam sinoc lijepo rece, tek obradjena aplikacija...suprug je rekao da smo ocekivali datum ranije, ali rekla je da je sve u redu i da zovemo tek od 15.10. Prije toga necemo dobiti nikakav mail.
Ovih dana sam precesljavala Intervjui-2014 i intervju-2015, cisto da vidim koji su to bili datumi kada su nas forumasi obavjestavali da imaju zakazan datum i stvarno svaki mjesec je u pitanju neki dan od 20. do 25. u mjesecu, ali sam vidjela da se i prosle godine nije niko javio u septembru, ali sta je tu je.
Ma sto se mene tice i to je OK, dobro je sto mozemo dobiti informaciju vise za svoj slucaj kad bas zagusti sa zivcima, sad puno opustenije cekam 15. Srdacan pozdrav :papa:

Mrs.Ryan
26.09.2015, 13:54
Ako je do sada upravo obradjen DS poslat polovinom juna, mi koji smo slali u julu necemo ove godine stici na intervju.
Negde sam nasla da je tako bilo i prosle godine, neko sa malim brojem poslao obrazac polovinom jula, i intervju su imali u februaru ako se ne varam.

Izgleda da je bitniji datum slanja DS-a nego broj pod kojim smo izvuceni.

Stromae
27.09.2015, 16:23
Pozdrav grabovac 84! Zbog toga smo i bili tako nestrpljivi, jer jako smo mali CN- ispod 2000, poslali DS za nas 4 do 15 . 6. ( imali smo mali problema oko slanja, uspjesno poslali 3 aplikacije, a cetvrtu sledeci dan- iskreno sam mislila da zbog toga zatezu), ali teta nam sinoc lijepo rece, tek obradjena aplikacija...suprug je rekao da smo ocekivali datum ranije, ali rekla je da je sve u redu i da zovemo tek od 15.10. Prije toga necemo dobiti nikakav mail.
Ovih dana sam precesljavala Intervjui-2014 i intervju-2015, cisto da vidim koji su to bili datumi kada su nas forumasi obavjestavali da imaju zakazan datum i stvarno svaki mjesec je u pitanju neki dan od 20. do 25. u mjesecu, ali sam vidjela da se i prosle godine nije niko javio u septembru, ali sta je tu je.
Ma sto se mene tice i to je OK, dobro je sto mozemo dobiti informaciju vise za svoj slucaj kad bas zagusti sa zivcima, sad puno opustenije cekam 15. Srdacan pozdrav :papa:

I mi smo se tako lepo ispricali prvo uopsteno, s onda smo dali podatke da proveri za nas slucaj. Posto smo se mi vencali nakon izvlacenja, bilo nam je bitno da proverimo da li je sve ispravno popunjeno. Ljubazna zenica nam je rekla da je nas slucaj obradjen u avgustu, i da cekamo do 30.9. informacije. E sad, videcemo sta ce se desiti, ako ine bude sad...sta je tu je. Ni oktobar nije daleko. A i bice lakse jer cemo u oktobru slusati vec iskustva sa intervjua :)

Kamely
27.09.2015, 22:31
Cao svima,

sudeci po ovim info iz KCC, ipak je kljucno kada se posalje DS.

novasam
28.09.2015, 15:54
Cao svima :) Na forumu sam od kako sam saznala da sam izvucena :)
Poslala sam obrazac krajem maja, u medjuvremenu sam promenila bracni status , obavestila kentaki u vezi sa tim. Interesuje me da li sad na red dolazim za intervju kasnije zbog poslatih podataka o promeni bracnog statusa sad septembra , inace moj suprug ima turisticku vizu vazecu (mozda ce ga manje obradjivati ) :)
Hvala unapred :)

grabovac84
28.09.2015, 16:01
Cao svima :) Na forumu sam od kako sam saznala da sam izvucena :)
Poslala sam obrazac krajem maja, u medjuvremenu sam promenila bracni status , obavestila kentaki u vezi sa tim. Interesuje me da li sad na red dolazim za intervju kasnije zbog poslatih podataka o promeni bracnog statusa sad septembra , inace moj suprug ima turisticku vizu vazecu (mozda ce ga manje obradjivati ) :)
Hvala unapred :)

Dobrodosla na forum ovako zvanicno :grin:
Pa da bi ti odgovorili na tvoje pitanje potrebno nam je malo vise detalja.....odnosno tvoj Case number, kada si poslala aplikaciju za muza i jesi li uopste popunila ds 260 za njega?

margos13
28.09.2015, 16:54
Cao svima :) Na forumu sam od kako sam saznala da sam izvucena :)
Poslala sam obrazac krajem maja, u medjuvremenu sam promenila bracni status , obavestila kentaki u vezi sa tim. Interesuje me da li sad na red dolazim za intervju kasnije zbog poslatih podataka o promeni bracnog statusa sad septembra , inace moj suprug ima turisticku vizu vazecu (mozda ce ga manje obradjivati ) :)
Hvala unapred :)

Pretpostavljam da si nakon venčanja tražila otključavanje DS-260 obrasca, i da si u septembru poslala dopunjeni obrazac u koji si unela i podatke o suprugu.
Izostavila si vrlo bitne podatke, a to su tvoj CN i datum slanja dopunjenog DS-260. U svakom slučaju, bez obzira na tvoj CN, a na osnovu prošlogodišnjih iskustava ne verujem da će ti intervju biti zakazan pre januara ili februara 2016. godine (pod uslovom da je tvoj CN manji od cut off-a za te mesece). Čak i da imate mali CN, ne verujem da će vam intervju biti zakazan u toku ove godine. Znam da te ova informacija verovatno neće obradovati, ali bolje je da imaš realne informacije i realna očekivanja.

KCC obrađuje DS-260 obrasce prema datumima njihovog slanja, tj. ranije poslati obrasci biće ranije i obrađeni, i tu nemate nikakvu prednost ako imate mali CN. Dakle, za one koji imaju male CN-ove bitno je da pošalju DS-260 obrasce što ranije, to bolje. To što tvoj suprug ima turističku vizu nije vam od velike pomoći jer će pre obrade vašeg DS-260 biti obrađeni svi obrasci koji su poslati pre nego što si ga ti poslala.

Ako nisi poslala dopunjen DS 260, onda ga šalji što pre i nemoj da odugovlačiš sa slanjem.

grabovac84
28.09.2015, 19:12
Evo neke nove informacije posto znam da zeljno iscekujete bilo sta da neko napise :)
Zvao sam KCC malopre i rekose mi da ih zovem tako oko 15 Oktobra za datum intervjua odnosno da su intervjui za Novembar vec zakazani i da ce moj biti u Decembru....DS sam poslao 24 Juna a Current sam od Oktobra....eto mozda nekome malo pomogne u ovom iscekivanju....

Mrs.Ryan
28.09.2015, 19:27
Evo neke nove informacije posto znam da zeljno iscekujete bilo sta da neko napise :)
Zvao sam KCC malopre i rekose mi da ih zovem tako oko 15 Oktobra za datum intervjua odnosno da su intervjui za Novembar vec zakazani i da ce moj biti u Decembru....DS sam poslao 24 Juna a Current sam od Oktobra....eto mozda nekome malo pomogne u ovom iscekivanju....

Znaci, mi necemo pre januara... Ima to i svojih dobrih strana, taman na prolece da se selimo a ne u sred zime. :==D:

Kamely
28.09.2015, 20:50
A kako zovete KCC? Na koji broj?

To znaci da ja sa CN 11xxx, i DS poslatim 19.6. necu stici na red ove godine :(
A ja bas planirala tako :smrc:

grabovac84
28.09.2015, 21:17
A kako zovete KCC? Na koji broj?

To znaci da ja sa CN 11xxx, i DS poslatim 19.6. necu stici na red ove godine :(
A ja bas planirala tako :smrc:

Stizes ti u Decembru ne brini....taman za novu godinu da putujes :grin:
A broj imas na sajtu gde si se prijavio za lutriju......

miga
28.09.2015, 21:23
Ja sam cekala da cujem radosne vesti za svi sto su poslali formular u juni, isto kao sto sam cekala za mene. Cudno da niko sa foruma nije dobio poziv za Novembar....

Kamely
28.09.2015, 22:00
Stizes ti u Decembru ne brini....taman za novu godinu da putujes :grin:
A broj imas na sajtu gde si se prijavio za lutriju......


Kuc Kuc... iz tvojih usta....:punk::punk:
Valjda ce intervju da prodje ok. Malo od ovog cekanja pocinjem da upadam u paranoju.

Btw, prijaviLA :obrva:

Thx:;D:

TrikkY
28.09.2015, 23:12
se nadevam deka nekoj ce mozi da mi pomogni. Mojata sestra e veke 4 godini vo US i valjda vo Fevruari eventualno Mart ke zemi Green Card, e sega problemot e sto ovie 4 godini gi sedese na crno ( neprijavena), a jas sum dobitnik na DV 2016 lottery. Dali ima nekoja sansa koga ke otidam na intervju vo ambasada, da mi napravat problem poradi faktot deka mojata sestra bila ostanata vo US poveke od dozvolenoto. Pozz

markoss
29.09.2015, 08:41
ja sa 12xxx bi onda ocekivao tamo negde oko januara intervju, iskreno ne bi u cikago bas na zimu :):):) a i pare treba da se skupe :0

novasam
29.09.2015, 13:30
Pretpostavljam da si nakon venčanja tražila otključavanje DS-260 obrasca, i da si u septembru poslala dopunjeni obrazac u koji si unela i podatke o suprugu.
Izostavila si vrlo bitne podatke, a to su tvoj CN i datum slanja dopunjenog DS-260. U svakom slučaju, bez obzira na tvoj CN, a na osnovu prošlogodišnjih iskustava ne verujem da će ti intervju biti zakazan pre januara ili februara 2016. godine (pod uslovom da je tvoj CN manji od cut off-a za te mesece). Čak i da imate mali CN, ne verujem da će vam intervju biti zakazan u toku ove godine. Znam da te ova informacija verovatno neće obradovati, ali bolje je da imaš realne informacije i realna očekivanja.

KCC obrađuje DS-260 obrasce prema datumima njihovog slanja, tj. ranije poslati obrasci biće ranije i obrađeni, i tu nemate nikakvu prednost ako imate mali CN. Dakle, za one koji imaju male CN-ove bitno je da pošalju DS-260 obrasce što ranije, to bolje. To što tvoj suprug ima turističku vizu nije vam od velike pomoći jer će pre obrade vašeg DS-260 biti obrađeni svi obrasci koji su poslati pre nego što si ga ti poslala.

Ako nisi poslala dopunjen DS 260, onda ga šalji što pre i nemoj da odugovlačiš sa slanjem.

E pa CN mi je oko 16000 ,poslala sam za sebe DS-260 prvog juna... i planirala sam tamo negde decembra januara da me zovu, po ovome sto sam citala na forumu. Samo sam se pitala da li zbog ovog otkljucavanja i dodavanja njega i njegovog DS 260 koji smo poslali juce ne dodje jos do veceg odlaganja... tipa aprila ili tako nesto ....
Hvala na odgovorima svakako :)

novasam
29.09.2015, 13:34
Dobrodosla na forum ovako zvanicno :grin:
Pa da bi ti odgovorili na tvoje pitanje potrebno nam je malo vise detalja.....odnosno tvoj Case number, kada si poslala aplikaciju za muza i jesi li uopste popunila ds 260 za njega?

Tvoju poruku nisam videla :) Odgovorih u prethodnoj poruci, CN oko 16000, poslat DS 260 1.juna, za supruga juce sve zavrseno :)

Stromae
29.09.2015, 19:48
Evo neke nove informacije posto znam da zeljno iscekujete bilo sta da neko napise :)
Zvao sam KCC malopre i rekose mi da ih zovem tako oko 15 Oktobra za datum intervjua odnosno da su intervjui za Novembar vec zakazani i da ce moj biti u Decembru....DS sam poslao 24 Juna a Current sam od Oktobra....eto mozda nekome malo pomogne u ovom iscekivanju....

Malo me cudi jer su tebi rekli da su intervjui za novembar zakazani a niko na 3 foruma nije javio da im je zakazano...
Jel zna neko sto su prosle godine preskocili septembar? No dobro odo da :book: vreme ovako nece proci brze :==D:

JelenaX
29.09.2015, 21:22
Upravo sam dobila mail sa datumom 19.11. DS 260 poslat u maju.

tijana2401
29.09.2015, 21:40
Evo drugari da se i mi javimo, upravo smo dobili poziv za intervju, zakazan je 17og u ranim jutarnjim casovima. :1081: :1081: :1081:

Stromae
29.09.2015, 21:41
I kao sto uvek biva, kad se najmanje nadas ili ostavis stvari po strani dodje epa vest. Zakazani 18.11. :1081:

prvoc
29.09.2015, 22:06
I kao sto uvek biva, kad se najmanje nadas ili ostavis stvari po strani dodje epa vest. Zakazani 18.11. :1081:

i ja da se javim zakazan sam za 2 novembar broj mi je iznad 11000 a popunio sam DS 10 maja zato sam vjerovatno brze obradjen, cujemo se jos

grabovac84
29.09.2015, 23:03
Cestitam svima.....to je to sto su mi rekli.....ali me cudi da tako sporo obradjuju formulare.....ali boze zdravlja ovo su jos uvek slatke muke :)

margos13
30.09.2015, 03:35
E pa CN mi je oko 16000 ,poslala sam za sebe DS-260 prvog juna... i planirala sam tamo negde decembra januara da me zovu, po ovome sto sam citala na forumu. Samo sam se pitala da li zbog ovog otkljucavanja i dodavanja njega i njegovog DS 260 koji smo poslali juce ne dodje jos do veceg odlaganja... tipa aprila ili tako nesto ....
Hvala na odgovorima svakako :)

novasam,
Pa, naravno da će doći do odlaganja.
Ako si 1. juna znala da ćeš se venčati u septembru (a, pretpostavljam da si znala i planirala), zar ti nije bilo lakše da uopše nisi ni slala ds 260 u junu, već da si sačekala venčanje, pa da pošalješ DS odmah nakon venčanja. Slanjem Ds 260 1. juna nisi ništa dobila, jer si dopunjeni ds 260 poslala krajem septembru, i nisi dopunila tamo neku sitnicu, već si dodala supruga i sve njegove podatke, a to nije sitnica. Veliki deo ljudi koji su poslali ds 260 u junu, neće imati intervju ni u novembru, već tek u decembru. Takođe, moraš uzeti u obzir i da je veliki broj ljudi poslao ds 260 u julu ili avgustu, pa će ti ljudi ići na intervju u januaru i februaru.

Na osnovu datuma vašeg slanja dopunjenog ds 260 i na osnovu onoga što sam video prošle godine, mislim da vi na intervju nećete biti pozvani pre februara ili marta (možda bude i april, a ja npr. tipujem mart).

Drugo, cut off brojevi za dv 2016 su porpilično veliki za prva dva meseca i nije logično da će ovako veliki skokovi nastaviti da se dešavaju svakog meseca? Skokovi sada neće biti toliki, videćeš da će se skokovi cut off-a oscilirati, pa se može desiti da npr skok bude 1000-2000 brojeva, a skok može biti i 4000, videćemo...u svakom slučaju ako skok za decembar bude 3000-4000 brojeva, onda će skok za januar biti jako mali (pretpostavljam).

Npr. prošle godine, cut off brojevi po mesecima prošle godine bili su za decambar - 11600, ,januar - 16000, februar - 20500. Dakle po prošlogodišnjem tempu, sa tvojim CN koji je iznad 16000, ti bi na intervju regularno išla tek u februaru na intervju (pod uslovom da si ds 260 poslala do juna ili jula).

Dakle, ponavljam ne verujem da će vam intervju biti zakazan pre februara, a verovatno će biti u martu, a možda i april. U svakom slučaju, to nije ništa strašno, imaćete pomeranje intervjua za 2-3 meseca, ali stižete na red. Sad moraš imati strpljenja i čekati, drugog izbora nemaš.

nenaLA
30.09.2015, 09:05
DRUGARIIIIIII intervju zakazan za pocetak novembra,...popunila sam DS u junu!!! Jutros stigao mail AHHAHAHA KAKO SAM SRETNA!!! :):1081::1072::bravo: sretno svima i da vam uskoro javimo da smo dobili GC :)

Bati4ko
30.09.2015, 09:35
Grabovac 84 jesi li ti dobio datum za intervjua? posto gledam da si manji broj a takodje sam i ja ali sam ds pratio nakaj 24 juna. a broj mi e 2xxx? :)

novasam
30.09.2015, 10:28
novasam,
Pa, naravno da će doći do odlaganja.
Ako si 1. juna znala da ćeš se venčati u septembru (a, pretpostavljam da si znala i planirala), zar ti nije bilo lakše da uopše nisi ni slala ds 260 u junu, već da si sačekala venčanje, pa da pošalješ DS odmah nakon venčanja. Slanjem Ds 260 1. juna nisi ništa dobila, jer si dopunjeni ds 260 poslala krajem septembru, i nisi dopunila tamo neku sitnicu, već si dodala supruga i sve njegove podatke, a to nije sitnica. Veliki deo ljudi koji su poslali ds 260 u junu, neće imati intervju ni u novembru, već tek u decembru. Takođe, moraš uzeti u obzir i da je veliki broj ljudi poslao ds 260 u julu ili avgustu, pa će ti ljudi ići na intervju u januaru i februaru.

Na osnovu datuma vašeg slanja dopunjenog ds 260 i na osnovu onoga što sam video prošle godine, mislim da vi na intervju nećete biti pozvani pre februara ili marta (možda bude i april, a ja npr. tipujem mart).

Drugo, cut off brojevi za dv 2016 su porpilično veliki za prva dva meseca i nije logično da će ovako veliki skokovi nastaviti da se dešavaju svakog meseca? Skokovi sada neće biti toliki, videćeš da će se skokovi cut off-a oscilirati, pa se može desiti da npr skok bude 1000-2000 brojeva, a skok može biti i 4000, videćemo...u svakom slučaju ako skok za decembar bude 3000-4000 brojeva, onda će skok za januar biti jako mali (pretpostavljam).

Npr. prošle godine, cut off brojevi po mesecima prošle godine bili su za decambar - 11600, ,januar - 16000, februar - 20500. Dakle po prošlogodišnjem tempu, sa tvojim CN koji je iznad 16000, ti bi na intervju regularno išla tek u februaru na intervju (pod uslovom da si ds 260 poslala do juna ili jula).

Dakle, ponavljam ne verujem da će vam intervju biti zakazan pre februara, a verovatno će biti u martu, a možda i april. U svakom slučaju, to nije ništa strašno, imaćete pomeranje intervjua za 2-3 meseca, ali stižete na red. Sad moraš imati strpljenja i čekati, drugog izbora nemaš.

Hvala puno na opsirnom odgovoru. Iskreno nisam bas znala da cu da se udam.. zato sam i poslala sto pre prvi put, ali dobro, Kazu ljudi "strpljen-spasen " :)
Cekamo pa kako bude, bitno je da stignemo na red.
Jos jednom hvala puno na informacijama :)

grabovac84
30.09.2015, 12:02
DRUGARIIIIIII intervju zakazan za pocetak novembra,...popunila sam DS u junu!!! Jutros stigao mail AHHAHAHA KAKO SAM SRETNA!!! :):1081::1072::bravo: sretno svima i da vam uskoro javimo da smo dobili GC :)

Kada u junu Nena?Mislim kog datuma tacno?....i da.....Cestitam :grin:

grabovac84
30.09.2015, 12:03
Grabovac 84 jesi li ti dobio datum za intervjua? posto gledam da si manji broj a takodje sam i ja ali sam ds pratio nakaj 24 juna. a broj mi e 2xxx? :)

Nema jos nista kod mene, mada se i ne nadam iako sam video da su dobijali mail i ljudi koji su slali 23 Juna npr ds formular......ja sam ih zvao pre neki dan i bilo je tipa najverovatnije Decembar za mene.....Zasto?...Nemam pojma :blink:

Bati4ko
30.09.2015, 12:39
Isto I kod mene samo sto nisam gi zvao jas, imam jedan drugar koi je 11xx koi e pustio ds 20 juna, i juce su mu dali datum za 5.11, zato pitam. a i vidim i druge na forumu koi su slali u junu dobili su datum. pocekamo jos malo :) heh

nenaLA
30.09.2015, 15:48
Kada u junu Nena?Mislim kog datuma tacno?....i da.....Cestitam :grin:



6.juna i nikako nismo otkljucavali formular,nego tada kada smo poslali to je bilo to :)

joca zvoca
30.09.2015, 16:55
Cao svima... Da ne bi vise cekala, pozvala sam KCC da vidim status za nas - suprug je izvucen btw.. Javila se fina devojka i objasnila sledece.. Vecina zahteva koji su current a poslali su ds260 u maju su obradjeni. Nas slucaj je obradjen vec neko vreme i u procesu zakazivanja intervjua.

Bitna stvar je ono sto je ona rekla a to je da ce najkasnije do 30.9. stici mail sa pozivima za novembar. Tako da kako ja kontam svi koji su bili current za oct a poslali su u maju i junu ds260 ce biti u nov. Kao isvi koji su current u nov. a poslali su u maju...

U svakom slucaju, 5 dana cekanja je nista naspram srece kad se vidi 2nl... :bravo:

Prvo srdacan pozdrav svim forumasima! Cestitke svima koji su docekali svoje datume i puno srece u daljim karacima :bravo:. Lijepo je vidjeti da sve ide svojim tokom, nadam se samo da cu vam se uskoro pridruziti :;D:.
Drugo, sto mi je veoma bitno je da su ipak poslali datume za novembar (kako su rekli clanu Stromae kad je kontaktirao KCC-do 30.9), to mi samo potvrdjuje da cemo ipak cuti neku informaciju 15.10, brinula sam da mi nisu samo lupili datum cisto da me skinu sa dnevnog reda, jer svi datumi stizu krajem mjeseca.
I jos jednom ponavljam , velika je stvar sto ih mozemo kontaktirati kad vise ne znamo sta bi, jer bi sad bila u ozbiljnoj dilemi da sam nesto debelo zabrljala! ( ljudi dobili datum, a mene nigdje :==D:).
Kako li su samo to rijesavali oni koji su iscekivali koverte?!:blink:
Sad strpljivo (ko moze, meni to ne ide) cekamo dalje, a uskoro ce i prvi oktobarski intervjui. Srecno ljudi :clap:!

Stromae
30.09.2015, 20:54
Prvo srdacan pozdrav svim forumasima! Cestitke svima koji su docekali svoje datume i puno srece u daljim karacima :bravo:. Lijepo je vidjeti da sve ide svojim tokom, nadam se samo da cu vam se uskoro pridruziti :;D:.
Drugo, sto mi je veoma bitno je da su ipak poslali datume za novembar (kako su rekli clanu Stromae kad je kontaktirao KCC-do 30.9), to mi samo potvrdjuje da cemo ipak cuti neku informaciju 15.10, brinula sam da mi nisu samo lupili datum cisto da me skinu sa dnevnog reda, jer svi datumi stizu krajem mjeseca.
I jos jednom ponavljam , velika je stvar sto ih mozemo kontaktirati kad vise ne znamo sta bi, jer bi sad bila u ozbiljnoj dilemi da sam nesto debelo zabrljala! ( ljudi dobili datum, a mene nigdje :==D:).
Kako li su samo to rijesavali oni koji su iscekivali koverte?!:blink:
Sad strpljivo (ko moze, meni to ne ide) cekamo dalje, a uskoro ce i prvi oktobarski intervjui. Srecno ljudi :clap:!

Hehe i mene je grizlo pa sam zvala 2 puta i bila zbunjena kad su vama rekli 15.10. :blink: koliko sam ja iscitala sve, kcc vec moze da ima info oko 15tog ali se samo nl salje kasnije.. Svakako zelim vam da sto pre saznate:) Za nas sad krecu slatke muke spremanja... Ja sam danas stigla vec i do stana koji bismo rentali, muz ne veruje o cemu ja sve razmisljam :udri::==D:

prvoc
30.09.2015, 21:58
pozdrav za sve na forumu, da li moze neko da mi da informaciju na koji nacin da izvadim uvjerenje o nekaznjavanju za sebe u BiH gdje zivim i radim od 1980, a rodjen sam u Srbiji, tamo cu izvaditi sta mi treba, ali mi ovdje u SUPu kazu da mi ne mogu to izdati jer to ide samo po mjestu rodjenja, i kako za svoju suprugu da izvadim uvjerenje o nekaznjavanju i o nevodjenju krivicnog postupka, ona je drzavljanin Crne Gore a u BiH je zavrsila srednju i studira trenutno medicinu, nema BiH drzavljanstvo i nema prijavljeno prebivaliste, a i za nju su mi rekli da ne moze ova uvjerenja dobiti u BiH vec samo po mjestu rodjenja u CG, a opet u formularu DS260 moram navesti da je zivjela duze od 6 mjeseci a onda oni u ambasadi traze ova dva uvjerenja, da li je neko imao slican slucaj ili zna kako da se ta dokumenta izvade ili ne trebaju uopste, ne znamo sta da uradimo ako neko moze pomoci, unaprijed hvala

kdragan77
01.10.2015, 13:05
Supruga je prije 10 dana isla za poslovnu vizu( radi 11 godina za USA kompaniju i nekoliko puta je bila poslovno u USA) u ambasadu i napravila pometnju sa sluzbenicom i konzulom :obrva: . Kada je pogledao vidio je :book: da ima dva obrasca DS 160 i DS 260 i bili su jako iznenadjeni posto do sada se nisu susretali da neko konkurise za vizu po oba osnova. Cijelo vrijeme su pricali o GC i nije je nista pitao za poslovnu vizu pa cak ni pogledao niti jedan papir koji je donijela , covjek je bio veoma iznenadjen i stalno buljio u ekran u nevjerici.

Rekao joj je da je potrebno samo da imamo 4. srednje skole i da se nista ne bojimo , da je to samo formalnost a kada se ona vrati sa sluzbenog putovanja da dodje i ponisti joj poslovnu vizu ( posto putuje pocetkom novembra) . Ona ga je pitala jel to znaci da dobijamo vizu , on joj rece to je samo formalnost i da nece biti problema.

Rekao da ce on biti na interviju za GC pa se nadamo kao olaksavajuca okolnost.


Sitno jos 7 dana do Interviju

Bati4ko
01.10.2015, 13:36
NenaLa sta to znaci da nikada niste otklucivali formular?
mislis na ceac.gov kada upises ono sta trazi sa brojeve? jer sam ja nekoliko puta ulazio kade sto pise koi je principal applicant i acommpany.

2016EU2xxx
15.06. 2015 - poslat ds260

grabovac84
01.10.2015, 14:01
NenaLa sta to znaci da nikada niste otklucivali formular?
mislis na ceac.gov kada upises ono sta trazi sa brojeve? jer sam ja nekoliko puta ulazio kade sto pise koi je principal applicant i acommpany.

2016EU2xxx
15.06. 2015 - poslat ds260

To sto si ti radio nije otkljucavanje formulara nego prosto gledanje onoga sto si im poslao.....otkljucavanje je kada uocis da si pri popunjavanju forme napravio gresku i to zelis ispraviti pa onda saljes mail Konzularnom centru da ti otkljucaju obrazac da bi mogao ponovo upisati ispravne podatke.....tako da ne brini....

ttt
01.10.2015, 14:39
Zdravo na site.
Denes nekolku pati se obidev da go proveram statusot na http://www.dvlottery.state.gov/ESC, no ne mi dozvoluva proverka, pa dali znaete da ne ima nekoj zastoj ili problem so stranava?
Inaku neznam dali tuka go gledate curent statusot,zatoa sto mene nikogas ne mi iskocilo current, tuku samo bar kodot e zamenet so mojot case number so golemi i boldirani bukvi i brojki.

Pozz

Bati4ko
01.10.2015, 15:04
Ttt i kaj mene bese isto prethodno stoea Boldirani brojki i Bukvi t.e case number, a vcera nemozev ni da vlezam, no sabajlevo koga pokusav, tie Boldirani bukvi i brojki t.e Case Number bese zamenet so Bar kodot pak.

JelenaX
01.10.2015, 18:12
Da li je neko pomerao datum intervjua ove godine?
Zvala sam ambasadu i rekli su mi da ne mogu sada da zakažu drugi datum već da se samo ne pojavim u svom terminu i javim 4 nedelje pre željenog termina.
To mi zvuči čudno pa bi mi značilo ako je neko već pomerao.
Hvala.

markoss
05.10.2015, 09:37
mislim da ako nemas bas DEBEO razlog pomeranja ne daj boze smrtni slucaj, teska bolest itd, ne bi se igrao s tim...

jel zna neko jel datum salje bas ambasada ili kentaki?

katarina lucic
05.10.2015, 09:42
Intervju zakazuje ambasada. Mene su zvali u petak, tj jedan fin čovek da nam pomeri intervju ranije, tokom razgocora smo prošli sve papire, sve što me je interesovalo sam ga pitala i lepo mi je odgovorio. I na osnovu razgovora sam zaključila da tu neće biti nikakvih problema na intervjuu.

Mikimini
08.10.2015, 08:51
Zdravo svima,

Za početak, mislim da sam oko 10.10.2014. Popunila formular, naravno tek oko 08.05. Ove god provalila da sam izvučena i tipa vec oko 10-12.05. Poslala aplikaciju, ja sam mislila da to mora što pre da se odradi, pa sam histerično pokušavala da to bude bukvalno što pre, inače broj case-a mi je ispod 500.😆 Nisam otključavala aplikaciju, nisam kapirala da ima potrebe.. 25.og avg sam dobila mail da mi je zakazan intervju za 13.oktobar rano ujutro 😆 eto otprilike.. E sad.. Mene ozbiljno drma trema.. Čini mi se da je današnji datum obeležen kao dan nečijeg intervjua.. Ja se nadam da će se srećnik javiti koliko već u toku dana haha dobro ajde, može i sutra 😂😂

Poz svima 😊

grabovac84
08.10.2015, 12:51
Zdravo svima,

Za početak, mislim da sam oko 10.10.2014. Popunila formular, naravno tek oko 08.05. Ove god provalila da sam izvučena i tipa vec oko 10-12.05. Poslala aplikaciju, ja sam mislila da to mora što pre da se odradi, pa sam histerično pokušavala da to bude bukvalno što pre, inače broj case-a mi je ispod 500.😆 Nisam otključavala aplikaciju, nisam kapirala da ima potrebe.. 25.og avg sam dobila mail da mi je zakazan intervju za 13.oktobar rano ujutro 😆 eto otprilike.. E sad.. Mene ozbiljno drma trema.. Čini mi se da je današnji datum obeležen kao dan nečijeg intervjua.. Ja se nadam da će se srećnik javiti koliko već u toku dana haha dobro ajde, može i sutra 😂😂

Poz svima 😊

Tacnije dvojica nasih clanova danas imaju intervju......:grin:
sfsgagi i kdragan77
Ajde ljudi dajte iskustva....

kdragan77
08.10.2015, 13:19
Dobili vizu :) , viziranje odgodjeno za mjesec dana zbog suprugine poslovne vize ( nije moguce uci u USA sa dvije vize) .Ovo je obicna formalnost , onoliko brige i straha . Detaljnije ubrzo

grabovac84
08.10.2015, 14:00
Dobili vizu :) , viziranje odgodjeno za mjesec dana zbog suprugine poslovne vize ( nije moguce uci u USA sa dvije vize) .Ovo je obicna formalnost , onoliko brige i straha . Detaljnije ubrzo

Cestitamo......:grin:
Bitno da je lepo krenulo.....samo napred.....:1081:

miroslavj
08.10.2015, 14:58
Dobili vizu :) , viziranje odgodjeno za mjesec dana zbog suprugine poslovne vize ( nije moguce uci u USA sa dvije vize) .Ovo je obicna formalnost , onoliko brige i straha . Detaljnije ubrzo

Cestitam!
Toliko briga...ma neka je, sad je sve proslo
:bravo::bravo::bravo:

USABIH
08.10.2015, 15:13
Dobili vizu :) , viziranje odgodjeno za mjesec dana zbog suprugine poslovne vize ( nije moguce uci u USA sa dvije vize) .Ovo je obicna formalnost , onoliko brige i straha . Detaljnije ubrzo

Čestitamo! I jedno pitanje, šta znači da je viziranje odgođeno? Je li vi trebate poništiti tu poslovnu vizu ili oni provode postupak, jer ja imam turističku na 10 godina pa kontam da će i meni biti tako?

katarina lucic
08.10.2015, 15:42
Čestitamo. Mogli bi malo detalja o samom intervjuu kad budete imali vremena kako bi nama koji uskoro stižemo na red malo olakšali. :bravo:

Mikimini
08.10.2015, 16:39
Slažem se
Mene zanima koliko dugo se zadržavate u ambasadi, jer sam čula da se kasnije poslepodne ide na razgovor sa konzulom iako je intervju zakazan za rane jutarnje časove.. A ja moram na posao od 2

I naravnooo ČESTITAAAAAAMMMM

katarina lucic
08.10.2015, 16:46
Mislim da nećeš stići di 2. Mene kad su zvali u petak rekli su mi da će se potruditi da što kraće čekam jer dolazim sa troje male dece ali da se spremim da traje ceo dan. Ali nikad se ne zna. Ako možeš ti uzmi slobodan dan za svaki slučaj.

nenaLA
08.10.2015, 17:12
Cestitamo od sveg srca i neka se sao tako nastavi :bravo:

Mikimini
08.10.2015, 18:13
Mislim da nećeš stići di 2. Mene kad su zvali u petak rekli su mi da će se potruditi da što kraće čekam jer dolazim sa troje male dece ali da se spremim da traje ceo dan. Ali nikad se ne zna. Ako možeš ti uzmi slobodan dan za svaki slučaj.

Joj pa ja necu moci da uzmem sl dan 😁 .. Videcu, ili pada otkaz ili viza 😂 mada ako zaglavim reci cu im da mi moraju dati vizu.. Bar jedno da imam 😁

kdragan77
08.10.2015, 18:23
Hvala svima na cestitkama, ovaj forum mi je mnogo pomogao. Sada stigli kuci, detaljnije cu sutra pisati (Posen sa mobitela). Sve u svemu nema sta da brinete. Izgleda da smo prvi probili led i na forumu i u ambasadi u Sarajevu sto se tice GC za ovu godinu.

kdragan77
08.10.2015, 18:31
Čestitamo! I jedno pitanje, šta znači da je viziranje odgođeno? Je li vi trebate poništiti tu poslovnu vizu ili oni provode postupak, jer ja imam turističku na 10 godina pa kontam da će i meni biti tako?
Supruga ima poslovnu vizu i ide na put sluzbeno u USA krajem oktobra . Kada se vrati bit ce ponistena ta viza a onda udariti ovu. Nije moguce imati dvije vize po dva razlicita osnova a ona ne moze da udje u USA sa GC vizom posto nije nosilac. Vjerovatno ce tebi odmah ponistiti ovu turisticku I udariti ovu ljepsu I bolju :)

katarina lucic
08.10.2015, 19:01
Joj pa ja necu moci da uzmem sl dan 😁 .. Videcu, ili pada otkaz ili viza 😂 mada ako zaglavim reci cu im da mi moraju dati vizu.. Bar jedno da imam 😁

Pa stvarno ne znam sta da ti kažem. Koliko sam videla ovde na forumu niko se nije javio pre 3-4. Možda i završiš ranije nikad se ne zna ali meni je tako rekao službenik ambasade.

Mikimini
08.10.2015, 20:22
Pa stvarno ne znam sta da ti kažem. Koliko sam videla ovde na forumu niko se nije javio pre 3-4. Možda i završiš ranije nikad se ne zna ali meni je tako rekao službenik ambasade.

Hm.. Videcemo, nadam se da je drugi srecnik s danasnjeg intervjua bio u Bg ambasadi i da ce se oglasiti, cisto malo da mi olaksa, ja cu ustati tamo koliko god da treba, ali se nadam da necu morati da kasnim na posao.. Nego da ne zatrpavam vise temu nepotrebnim porukama.. ;)

Stromae
08.10.2015, 20:36
Hm.. Videcemo, nadam se da je drugi srecnik s danasnjeg intervjua bio u Bg ambasadi i da ce se oglasiti, cisto malo da mi olaksa, ja cu ustati tamo koliko god da treba, ali se nadam da necu morati da kasnim na posao.. Nego da ne zatrpavam vise temu nepotrebnim porukama.. ;)

A da otvoris bolovanje, ili uzmes slobodan dan? Zvuci mi malo neverovatno da ne mozes tako nesto da uradis... Svakako srecno!

Mikimini
08.10.2015, 21:49
A da otvoris bolovanje, ili uzmes slobodan dan? Zvuci mi malo neverovatno da ne mozes tako nesto da uradis... Svakako srecno!

Pa.. Promenila sam posao pre 15 dana, i naravno da ne mogu reci poslodavcu koji je razlog za izostajanje, zamenila sam smenu sa koleginicom, pa cu videti.. Valjda me nece zadrzati previse. 😁

Srdjan014
09.10.2015, 01:14
Pridruzujem se cestitkama!

'ajmo i ostali da se jave sa istim ishodom! :)

voja82
09.10.2015, 08:14
Pa.. Promenila sam posao pre 15 dana, i naravno da ne mogu reci poslodavcu koji je razlog za izostajanje, zamenila sam smenu sa koleginicom, pa cu videti.. Valjda me nece zadrzati previse. 😁

Posao ti uskoro nece treba jer uskoro dobijas green card:) btw intervju traje ceo dan, tj sam proces, jer pre podne sve zabrsis do nekih 10-10:30, i zatim imas pauzu do 14h, a tek od 14h krecu intervjui sa konzulom, tako da planiraj da ce sve biti gotovo negde izmedju 15h i 16h, izuzev u nekim slucajevima ako su u pitanju ljudi sa malom decom tada im obicno sluzbenici iz basade izadju u susret i sve se zavrsi u toku pre ppdneva. Sretno na intervjuu;)

sfsgagi
09.10.2015, 08:24
Evo i nas, juče u 8:30 nam je bio zakazan intervju. Vreme nas baš i nije poslužilo dok smo čekali ispred ambasade da nas prozovu (padala je kiša a nema zaklona za one koji čekaju da budu prozvani ispred ambasade). Nakon prozivke se čeka ispred ulaza i tu je pokriveno. Po ulasku ide standardna sigurnosna procedura: detektor metala i ostavljamo sve el uređaje, mob telefone, ključeve, slušalice, usb, ... Zatim odlazimo kroz dvorište do sale sa šalterima.

Svi su jako ljubazni i uslužni. Na aparatu za preuzimanje broja ima 2 dugmeta za useljenicku vizu - za prezimena A-M i drugo za M-Z. Preuzeli smo naš broj za čekanje i seli da čekamo da nas prozovu. Sve ukupno se prođe kroz pet šaltera. Na prvom se predaju sva potrebna dokumenta, pa se vratiš i čekaš da te prozovu za druge. Drugi šalter se ostavljaju otisci prstiju, treći se plaća i na četvrtom se razgovara sa konzulom. Konzul je bila jako prijatna osoba i kroz pitanja nas je provela lagano bez neke napete situacije. Sačekali smo još jedan poziv na šalteru gde nas je službenik još jednom pitao da li smo sve dobro razumeli i da će nam pasoši stići DHL - om (za to daju papir da se registrujes online na adresi usvisa-info.com i tamo se zahteva povraćaj dokumenata - trenutno javlja neki problem sa našim case brojem pa smo poslali pismo na osnovu informacije o tom problemu koju smo dobili prilikom pokušaja da popunimo formu za povraćaj usvisa-info.com sajtu).


Dokumentaciju koju smo nosili nismo prevodili a sve što smo imali je:

Koverta sa lekarskog pregleda za celu porodicu i po dve fotografije za svakog posebno,

Za nosioca:
1. Izvod iz matične knjige rođenih – zadržana je kopija
2. Izvodi iz MUPa i Suda – zadržani originali
3. Papir o odsluženom vojnom roku – zadržan original
4. Svedočanstva iz srednje škole – zadržane su kopije
5. Diploma fakulteta – kopija je zadržana

Za suprugu i dete
1. Izvodi iz matične knjige rođenih – zadržane kopije
2. Potvrda iz MUPa i suda za suprugu – zadržani originali
3. Izvod iz matične knjige venćanih – zadržan originali

Nosili smo sa nama i svedočanstva supruge i diplomu ali nam to nisu tražili, takođe nisu uzeli ni snimak pluća i one dodatne kartone vakcinacija koje smo dobili na lekarskom.

Za ljude sa decom ima mali kutak za dečicu da igračkama jer cela procedura traje više sati pa se deca malo unervoze.

grabovac84
09.10.2015, 08:31
Evo i nas, juče u 8:30 nam je bio zakazan intervju. Vreme nas baš i nije poslužilo dok smo čekali ispred ambasade da nas prozovu (padala je kiša a nema zaklona za one koji čekaju da budu prozvani ispred ambasade). Nakon prozivke se čeka ispred ulaza i tu je pokriveno. Po ulasku ide standardna sigurnosna procedura: detektor metala i ostavljamo sve el uređaje, mob telefone, ključeve, slušalice, usb, ... Zatim odlazimo kroz dvorište do sale sa šalterima.

Svi su jako ljubazni i uslužni. Na aparatu za preuzimanje broja ima 2 dugmeta za useljenicku vizu - za prezimena A-M i drugo za M-Z. Preuzeli smo naš broj za čekanje i seli da čekamo da nas prozovu. Sve ukupno se prođe kroz pet šaltera. Na prvom se predaju sva potrebna dokumenta, pa se vratiš i čekaš da te prozovu za druge. Drugi šalter se ostavljaju otisci prstiju, treći se plaća i na četvrtom se razgovara sa konzulom. Konzul je bila jako prijatna osoba i kroz pitanja nas je provela lagano bez neke napete situacije. Sačekali smo još jedan poziv na šalteru gde nas je službenik još jednom pitao da li smo sve dobro razumeli i da će nam pasoši stići DHL - om (za to daju papir da se registrujes online na adresi usvisa-info.com i tamo se zahteva povraćaj dokumenata - trenutno javlja neki problem sa našim case brojem pa smo poslali pismo na osnovu informacije o tom problemu koju smo dobili prilikom pokušaja da popunimo formu za povraćaj usvisa-info.com sajtu).


Dokumentaciju koju smo nosili nismo prevodili a sve što smo imali je:

Koverta sa lekarskog pregleda za celu porodicu i po dve fotografije za svakog posebno,

Za nosioca:
1. Izvod iz matične knjige rođenih – zadržana je kopija
2. Izvodi iz MUPa i Suda – zadržani originali
3. Papir o odsluženom vojnom roku – zadržan original
4. Svedočanstva iz srednje škole – zadržane su kopije
5. Diploma fakulteta – kopija je zadržana

Za suprugu i dete
1. Izvodi iz matične knjige rođenih – zadržane kopije
2. Potvrda iz MUPa i suda za suprugu – zadržani originali
3. Izvod iz matične knjige venćanih – zadržan originali

Nosili smo sa nama i svedočanstva supruge i diplomu ali nam to nisu tražili, takođe nisu uzeli ni snimak pluća i one dodatne kartone vakcinacija koje smo dobili na lekarskom.

Za ljude sa decom ima mali kutak za dečicu da igračkama jer cela procedura traje više sati pa se deca malo unervoze.

Cestitam Gagi :bravo:.....samo jos reci jel ambasada u Beogradu ili neka druga da znamo mi ostali.....:obrva:

sfsgagi
09.10.2015, 08:33
Mene zanima koliko dugo se zadržavate u ambasadi, jer sam čula da se kasnije poslepodne ide na razgovor sa konzulom iako je intervju zakazan za rane jutarnje časove.. A ja moram na posao od 2

Intervju je bio zakazan od 8:30h i sve smo završili do oko 11:15h, barem je tako bilo kod nas :)

sfsgagi
09.10.2015, 08:36
Cestitam Gagi :bravo:.....samo jos reci jel ambasada u Beogradu ili neka druga da znamo mi ostali.....:obrva:

E hvala na čestitkama, pa da se vrati svima ;)

Ambasada je u Beogradu ;)

Mikimini
09.10.2015, 10:32
Dokumentaciju koju smo nosili nismo prevodili a sve što smo imali je:

Koverta sa lekarskog pregleda za celu porodicu i po dve fotografije za svakog posebno,

Za nosioca:
1. Izvod iz matične knjige rođenih – zadržana je kopija
2. Izvodi iz MUPa i Suda – zadržani originali
3. Papir o odsluženom vojnom roku – zadržan original
4. Svedočanstva iz srednje škole – zadržane su kopije
5. Diploma fakulteta – kopija je zadržana

Za suprugu i dete
1. Izvodi iz matične knjige rođenih – zadržane kopije
2. Potvrda iz MUPa i suda za suprugu – zadržani originali
3. Izvod iz matične knjige venćanih – zadržan originali

Nosili smo sa nama i svedočanstva supruge i diplomu ali nam to nisu tražili, takođe nisu uzeli ni snimak pluća i one dodatne kartone vakcinacija koje smo dobili na lekarskom.

Čestitam vam!!!
E sad, interesuje me da li si nosio svedočanstva iz seednje za svaki razred ili samo za četvrti? Pretpostavljam za svaki čim je u množini ali ajd' da utvrdim
Hvala ;)

TrikkY
09.10.2015, 12:43
Evo i nas, juče u 8:30 nam je bio zakazan intervju. Vreme nas baš i nije poslužilo dok smo čekali ispred ambasade da nas prozovu (padala je kiša a nema zaklona za one koji čekaju da budu prozvani ispred ambasade). Nakon prozivke se čeka ispred ulaza i tu je pokriveno. Po ulasku ide standardna sigurnosna procedura: detektor metala i ostavljamo sve el uređaje, mob telefone, ključeve, slušalice, usb, ... Zatim odlazimo kroz dvorište do sale sa šalterima.

Svi su jako ljubazni i uslužni. Na aparatu za preuzimanje broja ima 2 dugmeta za useljenicku vizu - za prezimena A-M i drugo za M-Z. Preuzeli smo naš broj za čekanje i seli da čekamo da nas prozovu. Sve ukupno se prođe kroz pet šaltera. Na prvom se predaju sva potrebna dokumenta, pa se vratiš i čekaš da te prozovu za druge. Drugi šalter se ostavljaju otisci prstiju, treći se plaća i na četvrtom se razgovara sa konzulom. Konzul je bila jako prijatna osoba i kroz pitanja nas je provela lagano bez neke napete situacije. Sačekali smo još jedan poziv na šalteru gde nas je službenik još jednom pitao da li smo sve dobro razumeli i da će nam pasoši stići DHL - om (za to daju papir da se registrujes online na adresi usvisa-info.com i tamo se zahteva povraćaj dokumenata - trenutno javlja neki problem sa našim case brojem pa smo poslali pismo na osnovu informacije o tom problemu koju smo dobili prilikom pokušaja da popunimo formu za povraćaj usvisa-info.com sajtu).


Dokumentaciju koju smo nosili nismo prevodili a sve što smo imali je:

Koverta sa lekarskog pregleda za celu porodicu i po dve fotografije za svakog posebno,

Za nosioca:
1. Izvod iz matične knjige rođenih – zadržana je kopija
2. Izvodi iz MUPa i Suda – zadržani originali
3. Papir o odsluženom vojnom roku – zadržan original
4. Svedočanstva iz srednje škole – zadržane su kopije
5. Diploma fakulteta – kopija je zadržana

Za suprugu i dete
1. Izvodi iz matične knjige rođenih – zadržane kopije
2. Potvrda iz MUPa i suda za suprugu – zadržani originali
3. Izvod iz matične knjige venćanih – zadržan originali

Nosili smo sa nama i svedočanstva supruge i diplomu ali nam to nisu tražili, takođe nisu uzeli ni snimak pluća i one dodatne kartone vakcinacija koje smo dobili na lekarskom.

Za ljude sa decom ima mali kutak za dečicu da igračkama jer cela procedura traje više sati pa se deca malo unervoze.
Mene sveditelstvata mi se na fakultet, a za da gi podignam treba da platam 100E. Nemozi samo so diplomata od zavrseno sredno obrazovanie? :(
Cestitki i Fala :D

sfsgagi
09.10.2015, 13:08
Čestitam vam!!!
E sad, interesuje me da li si nosio svedočanstva iz seednje za svaki razred ili samo za četvrti? Pretpostavljam za svaki čim je u množini ali ajd' da utvrdim )

Hvala na čestitkama da se vrati :)

Sva četiri svedočanstva i diplomu o položenom maturskom ispitu. Sva svedočanstva je dobro pogledao :)

Mislim da ako imaš diplomu fakulteta da možda ta svedočanstva i nisu toliko neophodna, ali je najbolje da pitate ambasadu za to. :)

sfsgagi
09.10.2015, 13:12
Mene sveditelstvata mi se na fakultet, a za da gi podignam treba da platam 100E. Nemozi samo so diplomata od zavrseno sredno obrazovanie? :(
Cestitki i Fala :D

Najbolje je da pozoveš svoju ambasadu gde imaš zakazan intervju, jako su ljubazni i spremni da daju odgovor na sve :) (mi smo ih više puta zvali ;) )

Jelence13
09.10.2015, 13:13
Otac mi se zove Đorđo a u ds 260 sam popunila Djordjo. Da li sam trebala staviti Dordo? Tek sam danas vidjela da mi u rodnom listu pise Đorđo a ne Djordjo :( Da li da trazim da mi otključaju ds da to ispravim?
Jos nesto... :) Rodjena sam u Bih a studiram u Srbiji medjutim u ds nisam stavila da sam igdje zivjela poslije 16. godine zato što necu moci u Srbiji izvaditi uvjerenje o nekažnjavanju jer nemam prijavljen boravak. Pa sta mislite da li ce mi praviti problem oko toga? Mogu li reci da tamo studiram vanredno ili tako nesto, da ne zivim u Srbiji? Molim vas za odgovor i hvala

mibim2016
09.10.2015, 14:12
Evo i nas, juče u 8:30 nam je bio zakazan intervju. Vreme nas baš i nije poslužilo dok smo čekali ispred ambasade da nas prozovu (padala je kiša a nema zaklona za one koji čekaju da budu prozvani ispred ambasade). Nakon prozivke se čeka ispred ulaza i tu je pokriveno. Po ulasku ide standardna sigurnosna procedura: detektor metala i ostavljamo sve el uređaje, mob telefone, ključeve, slušalice, usb, ... Zatim odlazimo kroz dvorište do sale sa šalterima.

Svi su jako ljubazni i uslužni. Na aparatu za preuzimanje broja ima 2 dugmeta za useljenicku vizu - za prezimena A-M i drugo za M-Z. Preuzeli smo naš broj za čekanje i seli da čekamo da nas prozovu. Sve ukupno se prođe kroz pet šaltera. Na prvom se predaju sva potrebna dokumenta, pa se vratiš i čekaš da te prozovu za druge. Drugi šalter se ostavljaju otisci prstiju, treći se plaća i na četvrtom se razgovara sa konzulom. Konzul je bila jako prijatna osoba i kroz pitanja nas je provela lagano bez neke napete situacije. Sačekali smo još jedan poziv na šalteru gde nas je službenik još jednom pitao da li smo sve dobro razumeli i da će nam pasoši stići DHL - om (za to daju papir da se registrujes online na adresi usvisa-info.com i tamo se zahteva povraćaj dokumenata - trenutno javlja neki problem sa našim case brojem pa smo poslali pismo na osnovu informacije o tom problemu koju smo dobili prilikom pokušaja da popunimo formu za povraćaj usvisa-info.com sajtu).


Dokumentaciju koju smo nosili nismo prevodili a sve što smo imali je:

Koverta sa lekarskog pregleda za celu porodicu i po dve fotografije za svakog posebno,

Za nosioca:
1. Izvod iz matične knjige rođenih – zadržana je kopija
2. Izvodi iz MUPa i Suda – zadržani originali
3. Papir o odsluženom vojnom roku – zadržan original
4. Svedočanstva iz srednje škole – zadržane su kopije
5. Diploma fakulteta – kopija je zadržana

Za suprugu i dete
1. Izvodi iz matične knjige rođenih – zadržane kopije
2. Potvrda iz MUPa i suda za suprugu – zadržani originali
3. Izvod iz matične knjige venćanih – zadržan originali

Nosili smo sa nama i svedočanstva supruge i diplomu ali nam to nisu tražili, takođe nisu uzeli ni snimak pluća i one dodatne kartone vakcinacija koje smo dobili na lekarskom.

Za ljude sa decom ima mali kutak za dečicu da igračkama jer cela procedura traje više sati pa se deca malo unervoze.
Pre svega cestitke i puno srece u daljim koracima migracije. Mene samo zanima da li su fotokopije dokumenata bile overene ili ne? Veliki pozz.

Jelence13
09.10.2015, 14:51
Niko mi nije odgovorio a ja jakoo nestepljiva 😁😁😁 da sam znala da ce se bilo sta iskomplikovati mebi ni napisala u ds da studiramu Srbiji. Ne znam da li mogu traziti da mi otkljucaju ds i da jednostavno to.izbrisem ajde molim vas dajte mi misljenje sta je najpametnije da radim. Sad sam citala u Zakonu o boravistu da se boraviste mora prijaviti ako ke duze od 90 dana a ja to nisam uradila jbg sad sta je tu je. Pomazite ljudi

grabovac84
09.10.2015, 15:39
Otac mi se zove Đorđo a u ds 260 sam popunila Djordjo. Da li sam trebala staviti Dordo? Tek sam danas vidjela da mi u rodnom listu pise Đorđo a ne Djordjo :( Da li da trazim da mi otključaju ds da to ispravim?
Jos nesto... :) Rodjena sam u Bih a studiram u Srbiji medjutim u ds nisam stavila da sam igdje zivjela poslije 16. godine zato što necu moci u Srbiji izvaditi uvjerenje o nekažnjavanju jer nemam prijavljen boravak. Pa sta mislite da li ce mi praviti problem oko toga? Mogu li reci da tamo studiram vanredno ili tako nesto, da ne zivim u Srbiji? Molim vas za odgovor i hvala

Sto se tice imena oca pises onako kako je u pasosu.....dakle tacno kao u pasosu....a drugo sto se tice prijave adresa to i nije toliko bitno.....stavi samo adresu koju imas u licnoj larti odnosno pasosu i nema zime......oni ce tu adresu da provere videce da nisi neki narko kriminalac i sve super....:grin:

Jelence13
09.10.2015, 15:50
Aha ok hvala. Znaci adresa iz Bosne i mirna Bosna 😄😄 bez obzira sto sam u ds stavila da studiram u Srbiji nece mi zamjeriti sto nisam stavila drugo mjesto prebivalista i nece mi traziti potvrdu iz policije jel takoo?? Opet cu ja za ime oca kao sto sam napisala on se zove i u pasosu mi pise Đorđo a ja stavila glupaca Djordjo pa hocu li traziti da mi otkljucaju ds da to ispravim?

grabovac84
09.10.2015, 16:21
Aha ok hvala. Znaci adresa iz Bosne i mirna Bosna 😄😄 bez obzira sto sam u ds stavila da studiram u Srbiji nece mi zamjeriti sto nisam stavila drugo mjesto prebivalista i nece mi traziti potvrdu iz policije jel takoo?? Opet cu ja za ime oca kao sto sam napisala on se zove i u pasosu mi pise Đorđo a ja stavila glupaca Djordjo pa hocu li traziti da mi otkljucaju ds da to ispravim?

Pazi ovo za oca pises kao u pasosu ali dole na dnu strane sa imenom i podatcima imas ono gde ti pise engleskim slovima ime i prezime....ne znam jesi me shvatila....e tako treba da napises....dakle u svakom pasosu imas na strani gde su licni podatci na kraju te strane i engleski ime i prezime....kako ti tu pise tako treba....dakle otkljucaj i ispravi.....sto se tice studija navedi i adresu sa studija ali nemoj brinuti bezveze sto nisi bila prijavljena jer je to nebitno.....i da si bila prijavljena imala bi samo boraviste a njima treba adresa prebivalista odnosno stalna adresa....99% studenata iz cele Srbije nije prijavljeno u Bg kada dodju na studije.....ja prvi....pa sam naveo i adresu u BG bez bojazni da sam nesto zeznuo....i da pitaju kazes kako jeste....to nije prekrsaj....

Jelence13
09.10.2015, 16:34
Hvala ti puno. Jako sam se brinula za ovu adresu jos jednom hvala. Ime oca cu prepraviti to mi nije problem

sfsgagi
09.10.2015, 18:56
Pre svega cestitke i puno srece u daljim koracima migracije. Mene samo zanima da li su fotokopije dokumenata bile overene ili ne? Veliki pozz.

Nismo overavali kopije, originali se obavezno nose tako da imaju dokaz da su kopije verodostojne :D

kdragan77
09.10.2015, 20:11
Evo i naseg iskustva iz USA ambasade u Sarajevu

Dosli smo do ambasade oko 13:10h, i pitali smo onog policajaca da li mozemo da sacekamo i objasnili koji je razlog naseg dolaska. Predali smo mu pasose i onaj papir gdje ima termin i mjesto zakazanog intervijua. Poslije provjere rekao nam je da udjemo radi fizickog pregleda jedno po jedno ( skeniranje , odlaganje telefona torbica itd.).
Obavezno iskljucite telefone i ponesite novac sa sobom za placanje troskova vize. Onda nam je receno da predjemo u drugu zgradu i tamo ima jedan policajac ( veoma su prijatni i komunikativni), uzeli smo broj i sacekali dok ne budemo prozvani.


Cekali smo oko 15 minuta dok nas nisu prozvali ali su bili tacni 13:30h kada je zakazan interviju .


Kada su nas prozvali sluzbenica je trazila nasa dokumenta koje smo trebali da donesemo:

- Uvjerenja iz suda i policije
- Diploma iz srednje skole
- Rodni list
- Vjencani list

Za suprugu

-Uvjerenja iz suda i policije
- Rodni list
- Vjencani list

Supruga je ponijela i diplomu ali nija trebala.

Pitala me je ime oca, majke i ona standardna pitanja, da li sam zaposlen itd
Rekla mi je da sjednemo i sacekamo da nas pozove konzul

Konzul nas je prozvao poslije 5 minuta i rekao da dignemo desnu ruku i da se zakunemo da je sve istina u dokumentima i poceo da prica sa suprugom oko ponistenja poslovne vize ( supruga je bila na interviju za poslovnu vizu prije 14 dana i putuje pocetkom novembra u USA) , govorio je da je ovo specifican slucaj i da se to ne desava tako cesto posto nije moguce da se udje u USA po dva osnova ili sa dvije vize.

Prilikom naseg interviju konzul je objasnjavao ovaj slucaj jednoj " pripravnici " kojoj je revnosno sve zapisivala. Rekao nam je da je najbolje da odlozimo viziranje za mjesec dana kada supruga se vrati iz USA , tako da cemo opet u Sarajevo pocetkom novembra mjeseca . Mi smo ga pitali da li to znaci da smo dobili vize on je rekao da to nije upitno i da nam iskreno cestita. Ljudi ovo je cista formalnost , najbitnije je da ste izvuceni

Sta da Vam kazem nasoj sreci nema kraja i mogu da svima da pozelim srecu

Gromacha
09.10.2015, 21:21
sfsgagi i kdragan77

Iskrene cestitke i puno srece vam zelim u emigraciji :bravo:. Vasa svjedocansva mi puno znace sta da ocekujem na intervju. Vidim da nije toliko komplicirano u ambsadamau Beogradu i Sarajevu, samo se nadam da je tako lezerno i u Zagrebu.
Ako ima netko na forumu da ide na intervju u Zg. bilo bi odlicno da podjeli iskustva.

Tikica
10.10.2015, 00:00
ČESTITKE OD SRCA PRVIM FORUMAŠIMA IZVUČENIM za DV2016 KOJI SU POZELENELI!:bravo::bravo::bravo:

sfsgagi i kdragan77 želim vam divan život u USA, i da ne zaboravite forum :grin:
Kad je ovako lepo krenulo, nadam se da će samo tako ići do kraja one naše tabelice koja je počela da se zaleni. Neka nam na kraju cela bude zelena!

Jelence13
10.10.2015, 12:34
Drugari vidim da ste me stavili u tabelu...logicno :grin: medjutim ja postavljam pitanja u.ime sestre koja nije registrovana na forumu. Mene nazalost nisu izvukli 😔😔:smrc::smrc:

Tikica
10.10.2015, 16:51
Nema veze, svakako deliš sa nama bitene informacije :;D:
Ako se ona jedenog dana registruje, izmenićemo i nalog u tabeli.

Mikimini
10.10.2015, 19:31
Još jedno pitanje s moje strane.. Ima li neko možda info o nekome ko je bio izvučen a neko od rodbine mu je bio u USA nelegalno? Interesuje me da li bi konzul pravio problem u tom slucaju, koji je ustvari moj slucaj, ali ja kapiram da to ne može na mene da se odrazi, kad ja nisam ta koja je probila termin. 😁

TrikkY
11.10.2015, 18:06
Još jedno pitanje s moje strane.. Ima li neko možda info o nekome ko je bio izvučen a neko od rodbine mu je bio u USA nelegalno? Interesuje me da li bi konzul pravio problem u tom slucaju, koji je ustvari moj slucaj, ali ja kapiram da to ne može na mene da se odrazi, kad ja nisam ta koja je probila termin. 😁
i mojot slucaj e takov... mojata sestra e veke 4 godini nelegalno vo US, ali do januari ke gi ima site potrebni dokumenti. Prasanjeto e dali konzulot ke napravi nekakov problem vo vrska so toa :(

prvoc
11.10.2015, 18:43
da li neko zna kako da dodam suprugu u ds 360 formular, vjencali smo se posle dobijanja datuma intervjua i sad cekamo intervju, upisali sam podatke u dio SPOUSE, da li je to dovoljno ili treba posebno za nju sve upisivati, ali nema nigdje na aplikaciji koju nam je ambasada otkljucala da pise add applicant, ako neko zna molim vas da nam objasni

prvoc
11.10.2015, 18:45
da li neko zna kako da dodam suprugu u ds 360 formular, vjencali smo se posle dobijanja datuma intervjua i sad cekamo intervju, upisali sam podatke u dio SPOUSE, da li je to dovoljno ili treba posebno za nju sve upisivati, ali nema nigdje na aplikaciji koju nam je ambasada otkljucala da pise add applicant, ako neko zna molim vas da nam objasni

ds 260 mala greska izvinjavam se, ako moze pomoc bili bismo zahvalni

grabovac84
11.10.2015, 19:15
ds 260 mala greska izvinjavam se, ako moze pomoc bili bismo zahvalni

Moras i za suprugu da popunis ds formular posebno.Iznad svog imena kada udjes tamo gde si popunjavao imas opciju add aplicant.Stisnes to i dodas je kao spouse.Onda popunjavas sve gotovo isto kao i za sebe i posaljes isto kao i za sebe.

prvoc
11.10.2015, 19:22
Moras i za suprugu da popunis ds formular posebno.Iznad svog imena kada udjes tamo gde si popunjavao imas opciju add aplicant.Stisnes to i dodas je kao spouse.Onda popunjavas sve gotovo isto kao i za sebe i posaljes isto kao i za sebe.


ali nema te opcije posto smo otkljucali formular, a vjencali smo se posle dobijanja da tuma intervjua ne znam kako da dobijem tu opciju

grabovac84
11.10.2015, 19:55
ali nema te opcije posto smo otkljucali formular, a vjencali smo se posle dobijanja da tuma intervjua ne znam kako da dobijem tu opciju

Ja sam se isto ozenio nakon izvlacenja i uradio sam kako sam ti rekao u prethodnom postu....
Dakle udjes ovde https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx i kada se ulogujes treba da stoji tvoja aplikacija i iznad nje mora da ima opcija add apliccant....kod mene upravo sada stoji gde je stajala uvek.....dakle malo bolje pogledaj...

prvoc
11.10.2015, 19:58
Ja sam se isto ozenio nakon izvlacenja i uradio sam kako sam ti rekao u prethodnom postu....
Dakle udjes ovde https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx i kada se ulogujes treba da stoji tvoja aplikacija i iznad nje mora da ima opcija add apliccant....kod mene upravo sada stoji gde je stajala uvek.....dakle malo bolje pogledaj...


evo gledam nema je, da li ima veze to sto nam je ambasada otkljucavala, ima samo moje ime, a sjecam se da je bila opcija add aplicant kada sam prvi put popunjavao, sada je nema

grabovac84
11.10.2015, 20:03
evo gledam nema je, da li ima veze to sto nam je ambasada otkljucavala, ima samo moje ime, a sjecam se da je bila opcija add aplicant kada sam prvi put popunjavao, sada je nema

Sad si me malo zbunio.....zasto ambasada?Vec imate datum intervjua?

prvoc
11.10.2015, 20:04
Sad si me malo zbunio.....zasto ambasada?Vec imate datum intervjua?


da imamo 2 novembar vjencali smo se pocetkom oktobra

grabovac84
11.10.2015, 20:10
da imamo 2 novembar vjencali smo se pocetkom oktobra

Aha....to onda sve objasnjava.....onda je ok sve.....cuj se mailom sa ambasadom i obavesti ih da si se vencao....onda cete na intervjuu popuniti formulare za suprugu.....nosite dakle njena dokumenta ali cete tamo popuniti aplikaciju....ali obavezno obavesti ambasadu o promeni statusa kolko sutra....

prvoc
11.10.2015, 20:15
Aha....to onda sve objasnjava.....onda je ok sve.....cuj se mailom sa ambasadom i obavesti ih da si se vencao....onda cete na intervjuu popuniti formulare za suprugu.....nosite dakle njena dokumenta ali cete tamo popuniti aplikaciju....ali obavezno obavesti ambasadu o promeni statusa kolko sutra....

obavijestio sam mejlom i trazio da otkljucaju ds260 sto su i uradili a ja sam dodao suprugu pod SPOUSE na mojoj aplikaciji, kako jos da ih obavijestim ili je to dovoljno da samo posaljem aplikaciju u kojoj sam nju dodao pod SPOUSE