PDA

View Full Version : Pravo prioriteta useljenja clana porodice!?


almel5
26.07.2015, 10:22
Pozdrav svima,

Procitao sam na Zelenoj lutriji dio pod nazivom "Put do drzavljanstva" u kojem je napisan izmedju ostalog tekst: "...pravo prioriteta da uselite članove najuže porodice u USA".

Pa me interesuje da li iko zna nesto o ovome, da li se to odnosi na brzu obradu zahtjeva imigracije, jer sama rijec PRIORITET me asocira na nesto ubrzano ili je to ustvari spajanje porodice brata/sestre koje traje i do 10, 15 godina?


Unaprijed hvala svima koji ce pisati nesto vise na ovu temu.

Pozdrav.

johnywalker
26.07.2015, 12:20
Kao drzavljanin mozes da budes sponzor clanovima porosice da dodju u zemlju i zive legalno.
Najbrze (2-3 mjeseca) proces ide za bracnog druga i roditelje. Najsporije za brata/sestru. (10-15god).

Vise informacija i detalje imas ovdje:
http://www.uscis.gov/green-card/green-card-through-family/green-card-family-member-us-citizen

almel5
26.07.2015, 18:24
Kao drzavljanin mozes da budes sponzor clanovima porosice da dodju u zemlju i zive legalno.
Najbrze (2-3 mjeseca) proces ide za bracnog druga i roditelje. Najsporije za brata/sestru. (10-15god).

Vise informacija i detalje imas ovdje:
http://www.uscis.gov/green-card/green-card-through-family/green-card-family-member-us-citizen

Hvala Johny na odgovoru, i pretpostavio sam da se o tome radi, ali eto sve dodatne informacije su dobro dosle, pogotovo kad bi bile dobre, ova tvoja nazalost nije :no: :D al sta da se radi.

Inace supruga i ja iscitavamo sve moguce o Americi, kako i na koji nacin otici, ali ovo sklapanje porodice je bas dugotrajno, ko zna sta ce biti za 10-15 godina.

Pratimo tvoj blog, procitali smo da si izvucen na lutriji iz 11. puta, cestitam, blago tebi :)

emili29
25.08.2015, 17:53
Kao drzavljanin mozes da budes sponzor clanovima porosice da dodju u zemlju i zive legalno.
Najbrze (2-3 mjeseca) proces ide za bracnog druga i roditelje. Najsporije za brata/sestru. (10-15god).

Vise informacija i detalje imas ovdje:
http://www.uscis.gov/green-card/green-card-through-family/green-card-family-member-us-citizen

Koliko se ceka ako su roditelji sponzori za djecu koja su u braku ?

Magelan
25.08.2015, 19:01
Zavisno od zemlje. Srbija - prosek cekanja je oko 10 godina.

emili29
25.08.2015, 19:11
Dali postoji mogucnost da se ode turisticki i da se tamo srede paapiri tj.ZK, mislim advokat da to zavrsi

Hvala :suure:

Magelan
25.08.2015, 19:28
Ne ide to tako. Ukoliko dobijes turisticku vizu pre nego roditelj pokrene proces, u tom slucaju mozes da ulazis i izlazis koliko hoces, ali samo kao turista. Ukoliko je proces pokrenut, a ti pre toga nisi dobio/la turisticku vizu, jako su male sanse da je uopste naknadno dobijes jer si u procesu. Isto ti je da li proces pokrenut za vreme tvog boravka u US ili van. Advokat prosto nije osoba koja ima moc da tih 10 godina pretvori u par meseci...

emili29
26.08.2015, 09:14
Ne ide to tako. Ukoliko dobijes turisticku vizu pre nego roditelj pokrene proces, u tom slucaju mozes da ulazis i izlazis koliko hoces, ali samo kao turista. Ukoliko je proces pokrenut, a ti pre toga nisi dobio/la turisticku vizu, jako su male sanse da je uopste naknadno dobijes jer si u procesu. Isto ti je da li proces pokrenut za vreme tvog boravka u US ili van. Advokat prosto nije osoba koja ima moc da tih 10 godina pretvori u par meseci...

Supug i ja smo bili vec par puta u Americi turisticki, pa sam mislila da se mozda prije zavrsi ZK ako si tamo.Ne znam dali je lakse ako ides na radnu vizu? Hvala puno na prethodnim odgovorima

Magelan
26.08.2015, 17:22
Supug i ja smo bili vec par puta u Americi turisticki, pa sam mislila da se mozda prije zavrsi ZK ako si tamo.Ne znam dali je lakse ako ides na radnu vizu? Hvala puno na prethodnim odgovorima

Ukoliko dodjes u US sa radnom vizom pitanje je koliko dugo doticni tip radne vize mozes da produzavas. Koliko znam ni jedna nema mogucnost ekstenzije na 10+ godina...

Ukoliko je H1B u pitanju, u tom slucaju postoji sansa da te poslodavac u nekom momentu sponzorise za EB GC. I to ume da potraje.

Stavite na papir sta su vam prioriteti pa onda odlucite da li vam se vise isplati da stanete u red i cekate (jeste 10 godina, ali je sigurica), ili zelite sto pre u US pa vam radna viza vise vrsi posao.

emili29
26.08.2015, 20:28
Ukoliko dodjes u US sa radnom vizom pitanje je koliko dugo doticni tip radne vize mozes da produzavas. Koliko znam ni jedna nema mogucnost ekstenzije na 10+ godina...

Ukoliko je H1B u pitanju, u tom slucaju postoji sansa da te poslodavac u nekom momentu sponzorise za EB GC. I to ume da potraje.

Stavite na papir sta su vam prioriteti pa onda odlucite da li vam se vise isplati da stanete u red i cekate (jeste 10 godina, ali je sigurica), ili zelite sto pre u US pa vam radna viza vise vrsi posao.

Hvala, vidjecemo sta uraditi,ali 10+ godina je stvarno puno.Nemamo bas puno mgucnosti.......:-_-;:

zoom
27.08.2015, 12:27
Ukoliko je H1B u pitanju, u tom slucaju postoji sansa da te poslodavac u nekom momentu sponzorise za EB GC. I to ume da potraje.

Da se nadovezem, ako nije problem - koliko ume da potraje i koliko kosta to zadovoljstvo? Da li ima jos nekih uslova (kao npr. po EU) ili poslodavac moze da sponzorise bukvalno koga hoce?

tobi
03.09.2015, 22:47
Da li se mogu povuci roditelji preko studenske vize,ako je ja imam?Ili ako nista mogu turisticki doci pa ostati,naravno da se uzme advokat?Posto ako se zavrsi 4 godine studija nigdje ne pise da se moramo vratiti!Posto sam citao da kad ja popunjavam I-20 i moji roditelji isto mogu?

Hvala :)

SRBghost
04.09.2015, 15:31
Mislim da si ti sve pogresno shvatio... Nikoga ne mozes "povuci" sa studentskom vizom i naravno da moras da napustis USA kada zavrsis skolu. Zbog toga je to studentska a ne iseljenicka viza. Ako ti roditelji dodju turisticki i ostanu posle isteka datog roka, mozes unajmiti 100 advokata, ali oni ce ubuduce Ameriku samo na Discovery-ju moci da gledaju. Znaci, jedini nacin je da ti postanes drzavljanin pa da ih posle povlacis. Cak i sa GC to ide malo teze.