PDA

View Full Version : Jedan od supruznika ne moze da emigrira--- sta raditi?


B&V
02.10.2015, 18:30
Drugari, jedno pitanje, verujem jako retko ali sta da se radi. Naime, ja sam aplikant (zeleni :) ) ozenjen sam i poslao sam DS 260 za mene i suprugu ali pre par dana smo saznali da supruga zbog poslovnih obaveza ne moze da emigrira sa mnom sada (moci ce nakon 1,5 god) i plan nam je da ja odradim intervju i ako prodjem onda nakon ovog vremena trazim spajanje. Ali moje pitanje je sta sad da radim sa ovim ds 260 zbog onog pitanja da li vas supruznik namerava da emigrira sa vama? Da li da trazim otkljucavanje i to promenim ili da ona samo ne ode sa mnom na intrvju? Da li mogu da imam neke posledice zbog toga? Znam da sam procitao negde da osobe koje su izlistane i za koje je popunjen ds 260 ne moraju nuzno da emigriraju ali oraju biti navedene u suprotnom ce aplikant biti diskvalifikovan.


Voleo bih da cujem Vase misljenje.

voja82
02.10.2015, 18:49
Drugari, jedno pitanje, verujem jako retko ali sta da se radi. Naime, ja sam aplikant (zeleni :) ) ozenjen sam i poslao sam DS 260 za mene i suprugu ali pre par dana smo saznali da supruga zbog poslovnih obaveza ne moze da emigrira sa mnom sada (moci ce nakon 1,5 god) i plan nam je da ja odradim intervju i ako prodjem onda nakon ovog vremena trazim spajanje. Ali moje pitanje je sta sad da radim sa ovim ds 260 zbog onog pitanja da li vas supruznik namerava da emigrira sa vama? Da li da trazim otkljucavanje i to promenim ili da ona samo ne ode sa mnom na intrvju? Da li mogu da imam neke posledice zbog toga? Znam da sam procitao negde da osobe koje su izlistane i za koje je popunjen ds 260 ne moraju nuzno da emigriraju ali oraju biti navedene u suprotnom ce aplikant biti diskvalifikovan.


Voleo bih da cujem Vase misljenje.
Ti planiras da ti odradis intervju i dobijes green card i odes za usa, a zena da ostane i da onda odande apliciras njoj za iseljenicku? Ja ti to ne bih savetovao jer takvi procesi iziskuju godine dok ne odobre vizu supruzniku koliko sam ja informisan...Moj savet ti je da oboje odete na intervju, uzmete zelene karte, ti mozes da udjes u USA sam prvi, a supruga moze posle tebe, oboje imate tol da udjete u USA 6 meseca od datima obavljenog lekarakog pregleda. Supruga kada dodje posle tebe neka ostane 3-4 meseca pa neka se vrati nazad. Uostalom ako vec emigrirate zasto to supruga jesnostavno ne ostavi posao u Srbiji?

B&V
02.10.2015, 19:03
Voja82, hvala na brzom odgovoru. I ujedno cestitam na uspesno obavljenom intervjuu.

Situacija je malo specificna jer je dobila projekat koji ne moze da trpi setkanje tamo vamo i to je vec reseno (teska srca). Ona mora da ostane jos 1.5 do 2 godine. Ali mene zanimaju vise ove formalnosti oko ds260. Sta tu da radim?

JelenaX
02.10.2015, 19:49
Obzirom da je lutrija najbrži i najjeftiniji način dobijanja zelene karte, možda ipak da razmislite da ona dođe samo da aktivira gc, a posle projekta dođe za stalno. A što se tiče formulara, možeš da otključaš, a možeš i samo da se pojaviš bez nje na intervjuu.

voja82
02.10.2015, 19:50
Voja82, hvala na brzom odgovoru. I ujedno cestitam na uspesno obavljenom intervjuu.

Situacija je malo specificna jer je dobila projekat koji ne moze da trpi setkanje tamo vamo i to je vec reseno (teska srca). Ona mora da ostane jos 1.5 do 2 godine. Ali mene zanimaju vise ove formalnosti oko ds260. Sta tu da radim?
Ne znam sta da ti kazem sto se tice DS260, po meni najbolje nazovi ambasadu, objasni situaciju i pitaj da li da suprugu izbrises iz DS260 ili da je ostavis i da se ona ne pojavi na intervjuu.

dulei86
02.10.2015, 20:49
Drugari, jedno pitanje, verujem jako retko ali sta da se radi. Naime, ja sam aplikant (zeleni :) ) ozenjen sam i poslao sam DS 260 za mene i suprugu ali pre par dana smo saznali da supruga zbog poslovnih obaveza ne moze da emigrira sa mnom sada (moci ce nakon 1,5 god) i plan nam je da ja odradim intervju i ako prodjem onda nakon ovog vremena trazim spajanje. Ali moje pitanje je sta sad da radim sa ovim ds 260 zbog onog pitanja da li vas supruznik namerava da emigrira sa vama? Da li da trazim otkljucavanje i to promenim ili da ona samo ne ode sa mnom na intrvju? Da li mogu da imam neke posledice zbog toga? Znam da sam procitao negde da osobe koje su izlistane i za koje je popunjen ds 260 ne moraju nuzno da emigriraju ali oraju biti navedene u suprotnom ce aplikant biti diskvalifikovan.


Voleo bih da cujem Vase misljenje.

Kako sam razumeo ti tek treba da dodjes na red. Zasto jednostavno ne odlozis intervju za npr jul-avgust, to ti je skoro godinu dana, kad uradis intervju od tada imas 6 meseci da odes u USA, onda odete ti i zena zajedno, ona moze da se vrati cim udje u zemlju i da ostane u SRB jos 6 meseci sto ukupno izadje skoro 2 god...
Mislim da ti je ovako najlakse, posto je to spajanje veoma komlikovano i dugotrajno koliko sam ja saznao iz iskustva drugih.

vuxanne
03.10.2015, 02:20
Ja resenje za tu situaciju vidim ovako:
a) ne idi
b) separacija

Moj binarni mozak inzenjerski :)

Tomislav1970
03.10.2015, 06:18
Drugari, jedno pitanje, verujem jako retko ali sta da se radi. Naime, ja sam aplikant (zeleni :) ) ozenjen sam i poslao sam DS 260 za mene i suprugu ali pre par dana smo saznali da supruga zbog poslovnih obaveza ne moze da emigrira sa mnom sada (moci ce nakon 1,5 god) i plan nam je da ja odradim intervju i ako prodjem onda nakon ovog vremena trazim spajanje. Ali moje pitanje je sta sad da radim sa ovim ds 260 zbog onog pitanja da li vas supruznik namerava da emigrira sa vama? Da li da trazim otkljucavanje i to promenim ili da ona samo ne ode sa mnom na intrvju? Da li mogu da imam neke posledice zbog toga? Znam da sam procitao negde da osobe koje su izlistane i za koje je popunjen ds 260 ne moraju nuzno da emigriraju ali oraju biti navedene u suprotnom ce aplikant biti diskvalifikovan.


Voleo bih da cujem Vase misljenje.

Po mom misljenju najbolje/najjednostavnije ti je ovako:
Oboje se pojavite na intervjuu. Oboje dobijete vize.
Kad dobijete vize imate 6 mjeseci da udjete.
Udjes ti sam(ako si nosilac), a ona te obidje za 5 mjeseci i aktivira vizu.
Kad je aktivirala vizu moze odmah i da izadje, ali prije toga trazi "re-entry permit from USCIS"
Izvor: http://www.uscis.gov/green-card/after-green-card-granted/international-travel-permanent-resident

What if my trip abroad will last longer than 1 year?

If you plan on being absent from the United States for longer than a year, it is advisable to first apply for a reentry permit on Form I-131. Obtaining a reentry permit prior to leaving the United States allows a permanent or conditional permanent resident to apply for admission into the United States during the permit’s validity without the need to obtain a returning resident visa from a U.S. Embassy or Consulate abroad. Please note that it does not guarantee entry into the United States upon your return as you must first be determined to be admissible; however, it will assist you in establishing your intention to permanently reside in the United States. For more information, see the “Travel Documents” page.

If you remain outside of the United States for more than 2 years, any reentry permit granted before your departure from the United States will have expired. In this case, it is advisable to consider applying for a returning resident visa (SB-1) at the nearest U.S. Embassy or Consulate. An SB-1 applicant will be required to establish eligibility for an immigrant visa and will need a medical exam. There is an exception to this process for the spouse or child of either a member of the U.S. Armed Forces or civilian employee of the U.S. Government stationed abroad on official orders. For more information on obtaining a returning resident visa, see the Department of State’s webpage on returning resident visas.

Kad projekat zavrsi ona ti se bez problema pridruzi. Ti samo podnesi i njenu poresku prijavu u SAD

B&V
03.10.2015, 14:07
Hvala svima na zanimljivim resenjima... uopste nije lako...

IgorMAD
03.10.2015, 15:44
Nista nije tesko, odloczite intervju za maj, jun. U roku od sest meseci udjete zajedno US, ona se odmah vrati nazad i ostane u Srbiji godinu, dve dana ili koliko god treba a ti ostanes...

voja82
03.10.2015, 16:45
Samo da se nadovezem, nemas 6 meseci da odes od momenta kada dobijes vizu, nego od datuma lekarskog pregleda, tako da imaj to u vidu.

Coka17
20.10.2015, 22:16
Zdravo,

nova sam na forumu i ove godine se prijavljujem prvi put za green card.

U dugoj sam i stabilnoj vezi i decko i ja planiramo da se vencamo sledece godine. E sada, znam da u prijavi ne treba da ga stavim kao supruznika (kao ni on mene kao zenu) jer to nismo trenutno i ne bi trebali da lazemo.

Medjutim, ako mene ili njega izvuku sl godine, a do tada cemo biti vencani, da li u tom slucaju oboje dobijemo green card?

grabovac84
20.10.2015, 23:32
Zdravo,

nova sam na forumu i ove godine se prijavljujem prvi put za green card.

U dugoj sam i stabilnoj vezi i decko i ja planiramo da se vencamo sledece godine. E sada, znam da u prijavi ne treba da ga stavim kao supruznika (kao ni on mene kao zenu) jer to nismo trenutno i ne bi trebali da lazemo.

Medjutim, ako mene ili njega izvuku sl godine, a do tada cemo biti vencani, da li u tom slucaju oboje dobijemo green card?
Ako nosilac aplikacije ispunjava uslove da....oboje dobijate vizu....

Coka17
21.10.2015, 10:42
Ako nosilac aplikacije ispunjava uslove da....oboje dobijate vizu....


Hvala puno na odgovoru, sada samo da se molimo da nekoga od nas izvuku :1072:

tailor
02.05.2016, 10:45
Drugari, jedno pitanje, verujem jako retko ali sta da se radi. Naime, ja sam aplikant (zeleni :) ) ozenjen sam i poslao sam DS 260 za mene i suprugu ali pre par dana smo saznali da supruga zbog poslovnih obaveza ne moze da emigrira sa mnom sada (moci ce nakon 1,5 god) i plan nam je da ja odradim intervju i ako prodjem onda nakon ovog vremena trazim spajanje. Ali moje pitanje je sta sad da radim sa ovim ds 260 zbog onog pitanja da li vas supruznik namerava da emigrira sa vama? Da li da trazim otkljucavanje i to promenim ili da ona samo ne ode sa mnom na intrvju? Da li mogu da imam neke posledice zbog toga? Znam da sam procitao negde da osobe koje su izlistane i za koje je popunjen ds 260 ne moraju nuzno da emigriraju ali oraju biti navedene u suprotnom ce aplikant biti diskvalifikovan.


Voleo bih da cujem Vase misljenje.

Pozdrav svima, hteo bih da se nadovezem, slican problem. U prijavi sam naveo suprugu i dvoje dece, s tim sto bih samo ja isao i aktivirao GC. Koliko sam razumeo citajuci na forumu, mogu sam da nastavim proceduru dobijanja GC i sam da se pojavim u ambasadi, jedino sto me buni da li u ds 260 moram da popunjavam njihove podatke kao sto je navedeno u prijavi ili samo svoje. Hvala unapred na odgovoru

JelenaX
02.05.2016, 21:43
Možeš da ideš sam, ali u Ds260 moraju da budu uneti svi, a postoji polje za cekiranje da li oni emigriraju ili ne sa tobom.

Sharlo
09.05.2016, 01:04
Imam slican problem ali su i deca u pitanju. Nebih da selim dete koje tek krece u prvi razred. Da li to znaci da ako odem sam na intervju i cekiram da oni nece emigrirati samnom oni ujedno i gube pravo na GC jer nece ici na intervju i napustiti zemlju za 6 meseci. Takodje se i pitam da li to umanjuje sanse da prodjem intervju?

DV2017-1 PRIJAVA- 201700003XXX

JelenaX
09.05.2016, 01:18
Imam slican problem ali su i deca u pitanju. Nebih da selim dete koje tek krece u prvi razred. Da li to znaci da ako odem sam na intervju i cekiram da oni nece emigrirati samnom oni ujedno i gube pravo na GC jer nece ici na intervju i napustiti zemlju za 6 meseci. Takodje se i pitam da li to umanjuje sanse da prodjem intervju?

DV2017-1 PRIJAVA- 201700003XXX

Ne umanjuje ti sanse, ali oni onda gube pravo na gc i kasnije mozes da ih sponzorises na drugi nacin, ali to je mnogo duza i skuplja procedura.

Kuguar
09.05.2016, 06:13
Imam slican problem ali su i deca u pitanju. Nebih da selim dete koje tek krece u prvi razred. Da li to znaci da ako odem sam na intervju i cekiram da oni nece emigrirati samnom oni ujedno i gube pravo na GC jer nece ici na intervju i napustiti zemlju za 6 meseci. Takodje se i pitam da li to umanjuje sanse da prodjem intervju? DV2017-1 PRIJAVA- 201700003XXX

O nekim stvarima treba razmišljati pre nego igraš lutriju, sad, kad si dobio, ne,oj spada ispustiš šansu. Detetu će biti najveći šok, ali će se brzo navići. Isforsiraj dete sa časovima engleskog, privatnim, i mislim, da ćete pre nego krenete, imati već zavidno znanje engleskog, da ne bude u šoku kad odete...

Ja sam roditelj, jedno dete mi je školarac. Ja bih uradio upravo kako sam rekao...

I prvu godinu,nađete će ići u "specijalno odeljenje", gde su sva deca sa neengleskog govornog područja. Sa njima se drugačije radi...

vuxanne
09.05.2016, 07:15
Imam slican problem ali su i deca u pitanju. Nebih da selim dete koje tek krece u prvi razred. Da li to znaci da ako odem sam na intervju i cekiram da oni nece emigrirati samnom oni ujedno i gube pravo na GC jer nece ici na intervju i napustiti zemlju za 6 meseci. Takodje se i pitam da li to umanjuje sanse da prodjem intervju?

DV2017-1 PRIJAVA- 201700003XXX

Veci ce mu sok biti da tata ode. Deca brzo uce, ne bi bilo ni prvo ni poslednje dete. Teze je ne biti sa roditeljima. Privremeno dok se neko snadje ok, ali na duze staze to je u principu napustanje. Ma sta bio razlog...

Tomislav1970
09.05.2016, 23:12
Imam slican problem ali su i deca u pitanju. Nebih da selim dete koje tek krece u prvi razred. Da li to znaci da ako odem sam na intervju i cekiram da oni nece emigrirati samnom oni ujedno i gube pravo na GC jer nece ici na intervju i napustiti zemlju za 6 meseci. Takodje se i pitam da li to umanjuje sanse da prodjem intervju?

DV2017-1 PRIJAVA- 201700003XXX

Prijavis ih, prodjete zajedno proceduru, dobiju vizu, udju u SAD, aktiviraju Zelenu kartu, vrate se nazad i nastavlojaju skolovanje kao do sada, i nakon toga te jednom godisnje posjete i tako odrzavaju Zelenu kartu aktivnom dok se ne smislite sta hocete

strugalovic88
14.06.2016, 00:26
Izvinjavam se ako je slicno pitanje vec bilo na forumu, ali evo cesljam vec satima i nigde da nadjem istu situaciju kao moju.
Naime, izvucen sam za dv2017 i u stabilnoj sam i dugoj vezi, i planirao sam da se vencam u toku ove godine sa devojkom. Popunio sam ds260 obrazac ali ga nisam poslao iz vise razloga od kojih je jedan i ovaj. Da li mogu da posaljem obrazac kao neozenjen, i ako se u medjuvremenu ozenim odem sa buducom zenom na intervju?:wtf:

slucajni_prolaznik
14.06.2016, 00:41
Izvinjavam se ako je slicno pitanje vec bilo na forumu, ali evo cesljam vec satima i nigde da nadjem istu situaciju kao moju.
Naime, izvucen sam za dv2017 i u stabilnoj sam i dugoj vezi, i planirao sam da se vencam u toku ove godine sa devojkom. Popunio sam ds260 obrazac ali ga nisam poslao iz vise razloga od kojih je jedan i ovaj. Da li mogu da posaljem obrazac kao neozenjen, i ako se u medjuvremenu ozenim odem sa buducom zenom na intervju?:wtf:

Mozes da:
- se ozenis pre slanja DS260 i odmah uneses i suprugu
- posaljes obrazac i ukoliko se ozenis pre intervuja zatrazis od KCC otkljucavanje i upis supruge - datum intervjua ce biti kasnije
- posaljes obrazac i posle dobijanja datuma intervjua zatrazis (mislim da je od ambasade) otkljucavanje istog i tu uneses i suprugu - datum intervjua ce biti isti