PDA

View Full Version : Seattle vs. New York City - Biram da emigriram


halobeograd
20.10.2015, 09:30
Cao svima!

Moj omiljeni thread je zatvoren pa reših da ponovo otvorim jedan na istu temu.
Ove godine sam prvi put aplicirala za GC za sebe muža i dvoje dece. Oboje smo iz Beograda, zaposleni, kupili stan na kredit, idemo na letovanja, tu i tamo putujemo ali u osnovi život u Beogradu se lagano svodi na preživljavanje, plaćanje računa i nemanje izbora. Postavlja se pitanje šta će tek našu decu da dočeka ovde, ko će da ih leči, kako će da se zaposle i u kom mulju od društva će da žive jer trenutno se talog baš podigao.
Biram da emigriram. Znam da neće biti lako, treba izaći iz zone komfora, ali verujem da mogu bolje da živim i pružim bar deci šansu da imaju bezbroj mogućnosti ispred sebe.
Zaljubljena sam u NY, ali nisam sigurna da je on najbolja opcija za početak, posebno sa decom. Moj favorit je trenutno Seattle, WA. Nisam bila, moje mišljenje se zasniva isključivo na pretpostavkama i onome što sam čula. A to je da je izuzetno lep grad i prijatan, sa malom stopom nezaposlenosti, i sa okej cenama za život.
Do sada sam čitala postove od @Zvercice, mnogo mi je značilo njeno iskustvo, bukvalno sam se preznojavala kada je opisivala svoj dolazak u Seattle i jako bih volela bih da nastavim da čitam njena zbivanja (i ja imam dvoje dece 7 i 3).
Ima li vas jos u Seattlu? Šta kažete na porodičan život, na schooling sistem, predele gde treba gledati stan... Citala sam detaljno city data sajt, odlican je i za svaku preporuku, ali mnogo mi znaci iskustvo nasih ljudi koji su bili u istoj situaciji u kojoj cu ja nadam se biti.
Mogucnost zaposlenja (i muz i ja imamo fakultete) mada ne moram uopste da radim u struci (HR sam inace). Da li je moguce naci stan pre nego sto se dodje, jer nemamo nikoga tamo, da li da dodjemo zajedno ili samo nosilac GC... joj toliko pitanja :grin:

Čekam vaša iskustva, odgovore i hvala unapred na svemu što podelite!

maybe17
20.10.2015, 09:51
Dok čekaš da neko sa tobom podeli am.san,rekla bih bez imalo namere da te uvredim...da nisi pozurila?Nije loše biti obavešten ali u slučaju lutrije je ubedljivo najbolje prvo uhvatiti zeca a razanj ces vec naci.

halobeograd
20.10.2015, 10:11
Slažem se :grin:
al ako hoćeš nešto da postigneš, prvo moraš da znaš šta želiš i postaviš sebi cilj. A to ne možeš (bar ja) dok nemam neko predznanje.
Nemam 18 godina i nisam sama pa da se uputim negde kao pala s kruške.
Godine i deca traže neku odgovornost. Pozdrav!

markoss
20.10.2015, 10:16
u svemu se slazem sa tobom jer i ja imam jedno dete za sad, isto imamo stan na kredu, i ja i zena fino zaradjujemo ali sto kazes drustvo skolstvo i sve ostalo manje vise je raspad, sve se svodi na politiku, starletutke, rialiti shoowe :) totalni haos...

e sad u cemu se ne slazem je da svi odma odete OSIM ako imate kao zvercica vecu kolicinu love, cini mi se da su oni sa 30k otisli sto je sasvim dovoljno za pocetak.

moj plan je da odem prvi, pocnem radim i zaradjujem pa ako sve bude ok dodju i zena i cerka posle 6 meseci pre isteka vize i mislim da je mnogo bitnije a i lakse da muskarac prvo ode nego li zena

halobeograd
20.10.2015, 10:24
Pa pazi, muško ili žensko ne bitno. Verovatno da bi se muškarac lakše snašao al bitno je i ko ima veće šanse da dobije neki posao. Jedino što znam da nosilac GC mora da udje prvi. Ja sam poslala vec prijavu kao nosilac, a sad ce i suprug, pa koga izvuku...
Vi ste aplicirali? Imate li predstavu gde bi ste?

maybe17
20.10.2015, 11:48
Slažem se :grin:
al ako hoćeš nešto da postigneš, prvo moraš da znaš šta želiš i postaviš sebi cilj. A to ne možeš (bar ja) dok nemam neko predznanje.
Nemam 18 godina i nisam sama pa da se uputim negde kao pala s kruške.
Godine i deca traže neku odgovornost. Pozdrav!Sve ok. samo se pazi zamke koja se zove prevelika očekivanja.

zvercica
22.10.2015, 07:30
he,he ima nas jos nekoliko koji smo lupali glavom kuda "ako nas izvuku"
... i to godinama...

@halobeograd drago mi je da ti se svidelo moje pisanije :).Seattle je divan grad, i nama je mnogo lepo ovde. Nismo bili u NY pa ne mogu da pravim paralelu. Pitaj konkretno pa cu ti odgovoriti.

Ne bi bilo lose da se ukljuci i neko iz NY pa da malo rasplamsamo temu.

halobeograd
22.10.2015, 12:09
aaaa konačno si se pojavila! :bravo:
Nemoj da mi nestajes,molim te, citiram tvoje postove svaki dan :grin:

Pitanja imam onoliko znaš i sama kako ti je bilo. Dakle Seattle... koji distrikt (kraj) ako gledamo neku pristojnu školu i mesto za život, a opet i ok cene rente... na šta da posebno da obratim pažnju....? I kako to misliš još nisi bila u NY?! Ništa, čekaj me idemo zajedno! :1072:
Ja se za sada informišem preko City data, ali naravno lakše je kad imaš neku konkretnu preporuku. Nisam ispratila da li ste imali tamo nekoga, ja sad izokola ispitujem prijatelje ko ima koga gde (jer nisam razglasila da smo aplicirali, nekako sam to ostavila za sebe i jos dvoje troje ljudi).
Kako je bilo tebi... kako si prelomila? Meni raspoloženje ide od "wooohooo idemo odavde" do "gde sam bre ja pošla...?!" Pretpostavljam da zvučim kao ludaja, al eto... that's the truth!
Bilo bi divno kad bi se neko javio ko je bio i u NY i Seattlu pa da kaže šta propuštamo i šta dobijamo...
Keep in touch! :obrva:

halobeograd
28.10.2015, 14:30
Zar nema nikoga iz Seattle-a raspolozenog da deli svoje iskustvo?

Magelan
28.10.2015, 14:44
U Sijetlu imamo dva clana (koliko je bar meni poznato). Jako su retko online.

90% aktivnih forumasa koji su u US, nalaze se u drzavama Illinois, New York, California & Florida...

zvercica
28.10.2015, 16:45
Ja sam svoje iskustvo podelila na temi Seattle - moje iskustvo, pa mi bez veze da se ponavljam na ovoj temi, a iskreno vise nemam ni volje obzirom da se moderator na ovom forumu ponasa kao policajac koga je zapalo malo moci a ne moderator.

Kao sto rekoh, volela bih da uporedim iskustva sa nekim in NY, mislim da bi to bilo zanimljivo.

Magelan
28.10.2015, 17:08
Kao sto je drugi moderator objasnio, a ja cu da ponovim, na forumu postoje pravila.

Krsenje istih vodi banovanju, brisanju, zakljucavanju tema. Navika da krsenje pravila prolazi nekaznjeno je doneta sa Balkana. Stoga, dragi clanovi, i Vi koji ste u US i Vi koji planirate ovamo, stavite sebi k znanju da forum nije poslednje mesto na kom Vam je i dalje dozvoljeno da se bahatite, jer takav vid ponasanja nije prihvatljiv ni u americkom niti u bilo kom uredjenom drustvu.

"Ventiliranje" po forumu je ok dok se ne pretera. Istresanje besa necu ni da komentarisem. Za prozivanjem moderatora stoga nema potrebe.

Komentari na temu "Seattle vs. NYC" su dobrodosli.

Moderator

halobeograd
29.10.2015, 08:46
ok, hvala ti na informaciji. Valjda ce se javiti opet nekad :-)

halobeograd
01.11.2015, 17:18
Ja sam svoje iskustvo podelila na temi Seattle - moje iskustvo, pa mi bez veze da se ponavljam na ovoj temi, a iskreno vise nemam ni volje obzirom da se moderator na ovom forumu ponasa kao policajac koga je zapalo malo moci a ne moderator.

Kao sto rekoh, volela bih da uporedim iskustva sa nekim in NY, mislim da bi to bilo zanimljivo.

ja tek sad vidim ovo. Htela bih da te pitam oko distrikta koje treba a gledam/izbegavam u Seattle, i oko skole. Ne mogu da uspem da ti posaljem privatno poruku, ne znam zasto. Ako budes imala vremena i volje, posalji ti meni priv. poruku da mogu da ti odgovorim.

vuxanne
02.11.2015, 04:07
ja tek sad vidim ovo. Htela bih da te pitam oko distrikta koje treba a gledam/izbegavam u Seattle, i oko skole. Ne mogu da uspem da ti posaljem privatno poruku, ne znam zasto. Ako budes imala vremena i volje, posalji ti meni priv. poruku da mogu da ti odgovorim.

Ovo ti je deseta poruka. Nakon desete poruke na forumu se kvalifikujes da saljes privatne poruke.

Alex2015
28.11.2015, 13:32
Draga zvercice...moram da priznam da smo i mi porodicno iscitavali i upijali postove o odlasku u Sijetl s obzirom da takodje planiramo da se preselimo u ovaj grad. Puno nam znace tvoja iskustva jer ne znamo mnogo ljudi iz Srbije koji žive u ovom delu Amerike. Mi cemo sigurno imati dosta pitanja za tebe, nadam se da necemo udaviti ostale forumase:) Btw veliki pozdrav i za ostale na forumu :)

zvercica
29.11.2015, 19:08
Kao sto je drugi moderator objasnio, a ja cu da ponovim, na forumu postoje pravila.

Krsenje istih vodi banovanju, brisanju, zakljucavanju tema. Navika da krsenje pravila prolazi nekaznjeno je doneta sa Balkana. Stoga, dragi clanovi, i Vi koji ste u US i Vi koji planirate ovamo, stavite sebi k znanju da forum nije poslednje mesto na kom Vam je i dalje dozvoljeno da se bahatite, jer takav vid ponasanja nije prihvatljiv ni u americkom niti u bilo kom uredjenom drustvu.

"Ventiliranje" po forumu je ok dok se ne pretera. Istresanje besa necu ni da komentarisem. Za prozivanjem moderatora stoga nema potrebe.

Komentari na temu "Seattle vs. NYC" su dobrodosli.

Moderator

Ja se potpuno slazem sa tobom. Pravila postoje i treba da se postuju. Nisam procitala postove koji su izbrisani, i verovatno na njih mislis kad pricas o bahacenju. Ali, molim te, ti mi reci, zar nije bilo dovoljno izbrisati te postove? Zasto zakljucati temu?

U svakom slucaju, ovo je moja poslednja na ovu temu. Bilo mi je malo bez veze... ali, jaka stvar, bilo pa proslo..

Izvinjavam se na skretanju sa teme. I dalje cekamo nekog iz NY, pa da pravimo paralelu.

Alex2015
29.11.2015, 23:26
Koristim priliku da ispravim pocetnicku gresku na forumu (prvi put ucestvujem)... izvučeni smo za GC i dobili smo vize polovinom novembra :-)!!! Na prolece planiramo da imigriramo i sada prikupljamo informacije koje su nam potrebne. Kao sto sam navela u prvom postu Seatlle nam je prva opcija i voleli bi da se povezemo sa nekim tamo i dobijemo informacije iz prve ruke... Grad nam deluje super i sigurno (imamo malo dete, pa nam je to važno). Zvercice nadam se da nisi odustala skroz od foruma i pisanja o Seatlle-u... Da li mozes da nam kažeš kako je reseno zdravstveno osiguranje za decu, posebno u prvom periodu dok se ne nađje posao? Hvala unapred.


Naravno, ukoliko ima jos onih koji planiraju da idu u ovaj deo USA ili su vec tamo neka se prikljuce...

teki
30.11.2015, 15:21
alex mislim da bi trebala izbjegavati juzni dio seattla, ne znam koliko ti je djete ako ce uskoro u skolu onda prvo vidi gdje su dobre skole greatschool seattle i po tome biras stan jer vecinom gdje su dobre skole tu je i mirniji kvart familijarni, meni licno naljepsi djelovi su oko greenlaka, i sand point way to je uz Burk-Gilman Trail to je staza biciklisticka uz lake Washigton predivno za djecu...samo naravno tu su stanovi skuplji. ja licno gledam najvise shorline tu se moze naci povoljnije a skole su im super, a opet sve zavisi gdje ti je posao i sta se vise isplati. imas iznajmiit stanove na kratkorocne periode na mjesec-dva to ti je moja preporuka dok ne nadjete posao neki i onda gledaj gdje ti vise stan odgovara da trazis

Alex2015
02.12.2015, 00:11
Teki, hvala na savetu. Dete nam je malo ima tek 20 meseci tako da ce nam u fokusu biti delovi grada sa najboljim vrticima :grin: ali definitivno mirniji kraj za porodice. Kako ti se čini Magnolia, Fremont...čuli smo potpuno razlicita mišljenja? Koliko si ti dugo u Sijetlu? Sta ti je najbolje u gradu a sta :smrc:

zvercica
02.12.2015, 09:29
Hello Teki :) Bila sam ubedjena da sam na ovom forumu ja jedina Seattleite.

Bolja mesta za zivot su severni i istocni deo grada, i to Bothell, Woodinwile, Kirkland, Redmond, Bellevue, Mercer Island, Sammamish... Uglavnom pratis miris karija. Indijci to najbolje znaju. Ne, ozbiljno. U ovim delovima grada se nalaze i najbolji School District. Sam grad Seattle sada treba izbegavati, osim ako ne nosis bogatstvo sa sobom i imas nameru da sve spiskas na rent. Cene kuca i rente su trenutno tako visoke da se gradski zvanicnici razmisljaju da stave cap. To bih volela da vidim :)

JelenaX
02.12.2015, 17:53
Zvercice, da li smatras da je centar problem samo zbog cena ili ima i drugih razloga?

teki
02.12.2015, 23:30
nisam jos stigal za koji dan, ali sam bila tamo par puta jednom kao i exchange student na godinu dana, a sad idemo na radnu vizu.
jest taj sjeverni dio je prilicno miran i skole su super. od mjesta blize gradu Queen Ann mi je super i dobre skole, samo naravno to sve kosta jako puno. Meni licno je green lake najljepsi ali je strasno skup i sve su dosta starije kuce ja sam pokusavala tu nesto da nadjem ali tesko.
Vrtici koliko sam vidila su svugdje grozno skupi, kod mene je jedan skolarac drugi za vrtica 2 godine i najjeftinije sto sam vidila je $1500. Zvercice ako znas kakvi vrtica po shorelinu da su dobri, a jefitniji javi hehe..
najvjerovatnije da cu zavrsiti u toj oblasti sa stanom

JelenaX
03.12.2015, 06:57
I mene Queen Ann jajo privlači zato me zanima ima li tu drugih problema osik cene?

teki
03.12.2015, 08:28
pa osim cjene jedino sto je brdovito ako volite biciklom ici na posao imat ce te dobre misice haha. ja koliko znam jako je fino i blizu je space needle i science centar i djeciji muzej jako jako ljepo vazda neki desavanja ima posebno za djecu. ali inace u zadnje vrijeme downtown je postao ludnica na svakom cosku se nesto pravi busi bas je ludilo, imala sam negdje kartu moze se naci na interenetu gdje su trenutno sve gradilista po gradu.

halobeograd
03.12.2015, 08:48
nisam jos stigal za koji dan, ali sam bila tamo par puta jednom kao i exchange student na godinu dana, a sad idemo na radnu vizu.


Teki, ako idete na radnu vizu, jel to znaci da ste posao nasli ovde...?

JelenaX
03.12.2015, 09:10
Bicikl nije problem;) Hvala za informacije. I meni se dopada sto je svasta nesto blizu, a i mi ne volimo predgrađa, a opet ne želim biti u centru ako je problematicno.

zvercica
04.12.2015, 18:18
@JelenaX nisam upratila, da li imate decu? Quin Anne je divan kraj. Blizu centra a opet mirno, fenomenalne skole. Ono sto mene odbija je to sto su kuce tamo uglavnom stare po 50 i vise godina i sto trenutno tu mogu da prisuste da zive samo bogatasi. Seattle je postao tech center Amerike, sa kompanijama kao sto su Microsoft, Amazon, Starbucks, Expedia, Costco, Boeing i doslo je jako puno strucnjaka iz celog sveta, sto je dovelo do nenormanlo visokog rasta cene nekretnina. E sad, cene nekretnina nisu jednako rasle. U nekim delovima su otisle pod nebo a opet u drugim samo malo porasle. Rast cena je najvisi u samom Seattle, dok se u predgrajima zadrzao u nekim normalnim granicama.

Eto, zato ja nisam nikad ni pogledala koje su cene stanova u Quin Anne, Northgate ili Green Lake. Sve ovo ne mora da znaci da ti ne mozes da nadjes fin stan sa pristojnom cenom - ovo je Amerika, nikad se ne zna.

JelenaX
04.12.2015, 21:37
Hvala za info. Imamo dete, zato sam gledala i škole i videla da su tu ima dobrih. Stanove nisam mnogo detaljno proučavala, ali i ovako površno sam našla za neke (manje, više) ok cene.

Još nešto; da li je hladnije zimi nego u Beogradu i koliko su grozne/duge te kiše? ;)

teki
07.12.2015, 17:00
Teki, ako idete na radnu vizu, jel to znaci da ste posao nasli ovde...?

Muz radi za firmu americku i samo se sad prebacuje tamo, ali znam ljudi naravno sve IT koji su nasli gore posao u amazonu pa dobili radnu vizu.

radeLe
03.09.2016, 14:00
Zamolio bih moderatore ako je ikako moguće da se otključa tema o Sijetlu. Ne znam zbog čega je zaključana jer tada nisam bio na forumu, ali vidim da je prošlo godinu dana od zaključavanja, tako da verujem da su se strasti smirile. Pretpostavljam da je mnogima Sijetl zanimljiv i da bi mnogi voleli da ostvare američki san upravo u njemu, pa bi neke nove informacije o tom gradu i životu u njemu puno značile. Pozdrav

wakizashi
13.09.2016, 10:15
Ima li ko od vas da radi u IT sektoru? Kako se kreecu plate,ako neko zna? :suure:

RainyDays
24.11.2016, 22:27
Ima li ko od vas da radi u IT sektoru? Kako se kreecu plate,ako neko zna? :suure:

Kazu da je najveća potražnja za stručnjacima u Seatte u celoj US. Plata bi trebala da bude preko 100k. U amazonu npr. dobijaš veliki stock options. Ako hoćeš da znaš tačno, koristi Glass Door.


Da li neko zna za neku Facebook grupu, forum ili nesto slično ljudi s naših prostora u Seattle?

Vani
05.11.2017, 19:34
he,he ima nas jos nekoliko koji smo lupali glavom kuda "ako nas izvuku"
... i to godinama...

@halobeograd drago mi je da ti se svidelo moje pisanije :).Seattle je divan grad, i nama je mnogo lepo ovde. Nismo bili u NY pa ne mogu da pravim paralelu. Pitaj konkretno pa cu ti odgovoriti.

Ne bi bilo lose da se ukljuci i neko iz NY pa da malo rasplamsamo temu.

Cao, planiram da dodjem u Seattle pa trazim smestaj neki , da li imate predlog kako naci ?
hvala unapred

teki
08.11.2017, 02:06
Tesko odozdo je naci smjestaj, jer svi traze da popunis formular i da ti provjere credit score. Mozda da probas na craglisti ali pazi se prevara, tu ima lazni oglasa ili skuplja varijanta da vidis preko airbnb mozda neki kratkorocni smjestaj, a takodjer imaju i stanovi koji su namjesteni i rentaju se na krace periode iz mjeseca u mjesec ali jako su skupa varijanta. Da li imas ikoga u Seattlu ko bi ti mogao garantovati za tebe tj da je i on potpisnik u ugovoru?

Vani
17.12.2017, 07:57
Ovako... Dosao sam u Seattlu krajem Novebra... Inace prvi put u ovom gradu i na ovoj strani Americe... Upoznao sada vec drugaricu preko nekih grupa na fb da trazi cimere i tako se dog da zivimo zaj... Prvih nedelju dana sve nepoznato sve cudno... Obisao sam i poslao bas puto CV za posao i onda posle nekih 5...7 dana kada sam dosao nasao sam prvo jedan pa drugi posao... Radim na dva mesta... Ali inace ima brdo poslova... Grad je lep iskreno... Zivim u Cebtru... Iznosi nam oko 600 po osobi nas dvoje smo u aprtamanu... Iskreno nije luksuz ali smo zadovoljni... Ona radi isto dva posla... Tako da ono... Mogu vam reci da je bas super grad... Satnice su visoke minimalac je 11.5... Ali to je sa tipsom bez njega nisu ispod 15 po h... Garderoba je jeftina... Imate bas puno povoljnosti... Bitmo je da zelite da radite i bice sve super i naravno eng da se zna makar za kimunikaciju...

damagon
17.12.2017, 18:59
Da li mozes napisati nesto vise o ponudi poslova? Koji poslovi se traze, koliko je tesko/lako dobiti posao i slicno, ja sam student zavrsne godine i trazio bi neku strucnu praksu/intership

misternice
18.12.2017, 00:18
Da li mozes napisati nesto vise o ponudi poslova? Koji poslovi se traze, koliko je tesko/lako dobiti posao i slicno, ja sam student zavrsne godine i trazio bi neku strucnu praksu/intership

Za internship ili bilo koji vid nastavka studija potrebno je da imas polozen toefl. Najbolje je da vec sad krenes sa trazenjem univerziteta gde bi nastavio skolovanje jer ukoliko zelis dalje da se usavrsavas to ce umnogome odrediti mesto u koje ces otici.

misternice
18.12.2017, 00:19
Ovako... Dosao sam u Seattlu krajem Novebra... Inace prvi put u ovom gradu i na ovoj strani Americe... Upoznao sada vec drugaricu preko nekih grupa na fb da trazi cimere i tako se dog da zivimo zaj... Prvih nedelju dana sve nepoznato sve cudno... Obisao sam i poslao bas puto CV za posao i onda posle nekih 5...7 dana kada sam dosao nasao sam prvo jedan pa drugi posao... Radim na dva mesta... Ali inace ima brdo poslova... Grad je lep iskreno... Zivim u Cebtru... Iznosi nam oko 600 po osobi nas dvoje smo u aprtamanu... Iskreno nije luksuz ali smo zadovoljni... Ona radi isto dva posla... Tako da ono... Mogu vam reci da je bas super grad... Satnice su visoke minimalac je 11.5... Ali to je sa tipsom bez njega nisu ispod 15 po h... Garderoba je jeftina... Imate bas puno povoljnosti... Bitmo je da zelite da radite i bice sve super i naravno eng da se zna makar za kimunikaciju...

Mnogo mi je drago da cujem pozitivne utiske i da si nasao poslove. Nadam se da ce ti biti sve bolje kako vreme bude prolazilo :)

Vani
20.12.2017, 04:49
Ovako...Sto se tice poslova imate veliki broj jakih firmi kao sto je Amazon i drugi...sam centar postaje grad velikih zgrada ...okolo je i dalje lagano kice i zelenilo...poslova ima na pretek zavisi sta zelis... za svaki posao pa cak i kao perac moras da imas licence...ja sam.zavrsio za servis hrane i za alkohol ukupno oko 3pdolara sve je preko neta... Iskreno grad velikih mogucnoati...ja radim na dva mesta u restoranu je ok...radi se stvarno nema vremena za bleju kao u srbiji... na drugom opustena prica jer je raspust ternutno...ali ono.. Satnice od 11.5 sa tipsom... i bez tipsa od 15pa navise... Za intership mozes da se raspitas i sam.saljes poruke poslodavcima...fax je onako skup zavisi sta zelis... ali ima za svakog po nesto.. iskreno nista nisam ocekivao ali grad je ok...videcemo.za mesec dva kako ce biti

Vani
20.12.2017, 04:51
Mnogo mi je drago da cujem pozitivne utiske i da si nasao poslove. Nadam se da ce ti biti sve bolje kako vreme bude prolazilo :)

Hvala buraz...ako se odlucis za Seattle imas smestaj i cimere ... za posao cemo lako za svakog ko zeli da radi...a za tebe ne sumnjam 😀

vuxanne
01.01.2018, 08:16
Ovako...Sto se tice poslova imate veliki broj jakih firmi kao sto je Amazon i drugi...

Koji faks si ti zavrsio ako nije tajna? Dobrodosao u SAD, nadam se da ces tu lepo da se snadjes.

MilosGak
11.07.2018, 21:25
Pozdrav svima, da li ima trenutno aktivnih clanova da se nalaze u Washington stateu? Seatle ili neki drugi grad?

Trebala bi mi pomoc

teki
17.07.2018, 07:29
Zdravo,
ja sam u Seattlu i name je jako lijepo, jako skup grad, nekretnine su jako skupe standard je visok, kazu da nekih 10 000 ljudi sedmicno doseljava u Seattle. Najvise zavisi koja ste struka da li se isplati zivit u Seattlu, ali grad ko grad i cjela WA state meni je fenomenalna tolike planine i jezera i more i zelenilo ne bi mjenjala ni zasto :)

Cheers
22.07.2018, 23:39
Pozdrav svima, da li ima trenutno aktivnih clanova da se nalaze u Washington stateu? Seatle ili neki drugi grad?

Trebala bi mi pomoc

Pozdrav,

ima nas, javi sta treba. Ukliko budemo mogli, rado cemo pomoci.

Vani
26.07.2018, 08:55
Pozdrav svima, da li ima trenutno aktivnih clanova da se nalaze u Washington stateu? Seatle ili neki drugi grad?

Trebala bi mi pomoc

Zdravo.... u Sijetlu sam....kakav vid pomoci ti je potreban 😊

Vani
26.07.2018, 08:55
Koji faks si ti zavrsio ako nije tajna? Dobrodosao u SAD, nadam se da ces tu lepo da se snadjes.

Zavrsio sam za Analiticara Zastite zivotne sredine😊Jesi ti u Sijetlui?

mikagrubinen
16.09.2018, 04:24
Ja nisam u Sijetlu ali sam bio tamo pre par nedelja i odusevio se. Iz moje perspektive (SF Bay Area) nije ni toliko skup. :)

Ako se ukaze neka prilika za posao eto mene tamo bez da trepnem.

Ivan__T
28.09.2018, 22:20
Seattle je najbolje 3 godine provedene u mom zivotu. Downtown, muzeji, infrastruktura, priroda, planine, cak mi je i kisa prijala. Najveca greska je sto nisam upisao master tamo prosle godine, sada bih imao dokumente, ali pripisujem to mladosti. Australija me je privukla, te sam zeleo da uradim master u Melbournu, pa na kraju nisam ni otisao zbog nepotpune dokumentacije. Dva papira naprave razliku i budzetski deficit bezveze.

But well, sledece godine se vracam svakako u US, bilo preko GC ili drugog, skupljeg nacina. Seattle je grad kome cu se uvek vracati.