PDA

View Full Version : Uputstvo na srpskom za prijavu na lutriju dv2017


Tikica
29.10.2015, 20:16
Znam da nije ostalo još puno do kraja prijave ali kako su zvanična uputstva svake godine ista, i kako idalje dobijamo ista pitanja od strane novih članova evo i PREVODA NA SRPSKI JEZIK.

http://photos.state.gov/libraries/serbia/276710/cons/DV2017_srpski_001.pdf

Ukoliko je link istekao, probajte ovde (https://drive.google.com/file/d/0B9mneIsaegtMOGYyR2RrSFAxbjA/view?usp=sharing)

Nadam se da će nekome pomoći.

SREĆNO!!!

Alhemicar
03.11.2015, 14:40
Jedno pitanje samo, nov sam na forumu, mozda nisam pratio sve postove... Prijavio sam se danas za Lutriju, 3. je Novembar, da li sam stigao da se prijavim i da li moja prijava vazi za ivlacenje u Maju ili za 2017. godinu? Posto sam na kraju prijave dobio ovo. (Thank you for your entry for the 2017 Diversity Visa Lottery.
Please either print this page or make a record of the confirmation number before closing this window. You will not be able to retrieve this number after you close this window.) :wtf:

Nina12345
03.11.2015, 14:42
Jedno pitanje samo, nov sam na forumu, mozda nisam pratio sve postove... Prijavio sam se danas za Lutriju, 3. je Novembar, da li sam stigao da se prijavim i da li moja prijava vazi za ivlacenje u Maju ili za 2017. godinu? Posto sam na kraju prijave dobio ovo. (Thank you for your entry for the 2017 Diversity Visa Lottery.
Please either print this page or make a record of the confirmation number before closing this window. You will not be able to retrieve this number after you close this window.) :wtf:

nadam se da si odstampao tu stranicu :grin:

i vazi za izvlacenje u maju

Alhemicar
03.11.2015, 21:42
Jel' mi je potrebna cela stranica? :smrc::no: Zapisao sam onaj broj pomocu kojeg valjda proveravam dal sam izvucen.... :grin::naughty:

grabovac84
03.11.2015, 21:48
Jel' mi je potrebna cela stranica? :smrc::no: Zapisao sam onaj broj pomocu kojeg valjda proveravam dal sam izvucen.... :grin::naughty:

Dovoljan ti je taj broj....ako si zapisao onaj koji pocinje 2017xxxxxxxxxxxxx
a iako nisi nema veze posto ima opcija ukoliko se izgubi taj broj tako da ne brini....

Alhemicar
03.11.2015, 22:25
hvala na odgovoru! :bravo: sad samo ostaje da se ceka izvlacenje... :1072:

Kremic
06.11.2015, 15:07
Mene recimo zanima, ja i muz smo u vanbracnoj zajednici. Sta se desava ako podnosioc zahteva dobije zelenu kartu , kako do karte za vanbracnog druga? Kao i dal se moze sutupiti u brak posle podnosenja zahteva :)?

JelenaX
06.11.2015, 15:14
Može naravno, bilo je već tih slučajeva. Ako ste se već prijavili za 2017. bitno je samo da ste naveli da niste venčani.

Kremic
06.11.2015, 21:26
Može naravno, bilo je već tih slučajeva. Ako ste se već prijavili za 2017. bitno je samo da ste naveli da niste venčani.

Hvala na odgovoru :) . Prijavili smo se i on i ja stavili status single jer nigde nije bilo opcije zaa vanbracnu zajednicu :) Paaa ako nas sreca posluzi

Mariquita
03.04.2016, 12:07
Jedno pitanje (možda i pomalo glupo) - prilikom prijave nisam odštampala stranice sa podacima već samo onu stranicu na kraju sa brojem, a pošto imam dvojno državljanstvo nisam sigurna koju državu sam stavila kao Country of eligibility for the DV program. Mislim, glupo je i razmišljati o tome jer ko zna da li ćemo uopšte biti izvučeni a pritom smo mi svakako više skoncentrisani na Kanadu ali eto, našla sam papire iz stare prijave i shvatila da ne znam šta sam ove godine napisala. Može li se tome, ako bude trebalo, ući u trag? :D

BetterFuture
03.04.2016, 23:13
Jedno pitanje (možda i pomalo glupo) - prilikom prijave nisam odštampala stranice sa podacima već samo onu stranicu na kraju sa brojem, a pošto imam dvojno državljanstvo nisam sigurna koju državu sam stavila kao Country of eligibility for the DV program. Mislim, glupo je i razmišljati o tome jer ko zna da li ćemo uopšte biti izvučeni a pritom smo mi svakako više skoncentrisani na Kanadu ali eto, našla sam papire iz stare prijave i shvatila da ne znam šta sam ove godine napisala. Može li se tome, ako bude trebalo, ući u trag? :D

Koliko sam ja shvatio, Country of eligibility je po pravilu drzava u kojoj ste rodjeni. Dakle, ne bi trebalo da tu imate nedoumice. Naravno postoje izuzeci u slucaju da drzava u kojoj ste rodjeni nije eligibe, ali da vasi roditelji nisu bili drzavljani te zemlje u tom trenutku, onda mozete da se kvalifikujete za DV na osnovu njihove drzave ako je ona eligible. U uputstvu za DV stoji upozorenje da mozete biti diskvalifikovani ako ste pogresno uneli ovaj podatak. Kao i za vecinu stvari sa prijave. Ali bez brige, kada vas izvuku, lepo popunite DS-260 i mislim da necete imati problema. Bitno je samo da se obe drzave cija drzavljanstva imate kvalifikuju za DV, da vas sistem ne bi u startu odbacio.

Mariquita
03.04.2016, 23:58
Rođena sam u Hr a živim u Sr već 20 i kusur godina, obe zemlje su eligible tako da.. ako do toga dođe, biće valjda ok :)
Nadam se da neće biti problem to što koristim oba pasoša, po Evropi putujem sa srpskim pasošem a u Kanadu sa hrvatskim..

Hvala BetterFuture u svakom slučaju :)

Tikica
04.04.2016, 01:45
Rođena sam u Hr a živim u Sr već 20 i kusur godina, obe zemlje su eligible tako da.. ako do toga dođe, biće valjda ok :)
Nadam se da neće biti problem to što koristim oba pasoša, po Evropi putujem sa srpskim pasošem a u Kanadu sa hrvatskim..

Hvala BetterFuture u svakom slučaju :)
Prijava na lutriju nema veze sa tim koje drzavljanstvo imate,a pogotovo im nije bitno sto koristite 2 pasosa.Pravila su jasna i ukoliko je zemlja u kojoj ste rodjeni u igri, a Hrvatska svakako jeste, prijavljujete se u vasem slucaju pod Hrvatskom. Cini mi se da tek ukoliko zemlja rodjenja nije eligible, onda mozete da se prijavite na osnovu roditelja ili supruznika.
U svakom slucaju za proveru vam.to ne treba vec samo kod, ime, prezime i datum rodjenja, a na stranici koja kaze da ste izvuceni pisace i naziv zemlje pod kojom ste se prijavili.

Gandy77
04.04.2016, 09:53
Devojka je iz Bosne ali se prijavila kao da je iz Srbije jer ima i srpsko drzavljanstvo. Da li ce to biti problem?

BetterFuture
04.04.2016, 10:07
Devojka je iz Bosne ali se prijavila kao da je iz Srbije jer ima i srpsko drzavljanstvo. Da li ce to biti problem?

Ukoliko je izvuku, najbolje da pozove ambasadu i objasni im kako je pogresila i pita za misljenje, pa ce je oni uputiti na dalje korake.