PDA

View Full Version : Interviews DV2016 - Concise Version


sfsgagi
09.10.2015, 08:24
Evo i nas, juče u 8:30 nam je bio zakazan intervju. Vreme nas baš i nije poslužilo dok smo čekali ispred ambasade da nas prozovu (padala je kiša a nema zaklona za one koji čekaju da budu prozvani ispred ambasade). Nakon prozivke se čeka ispred ulaza i tu je pokriveno. Po ulasku ide standardna sigurnosna procedura: detektor metala i ostavljamo sve el uređaje, mob telefone, ključeve, slušalice, usb, ... Zatim odlazimo kroz dvorište do sale sa šalterima.

Svi su jako ljubazni i uslužni. Na aparatu za preuzimanje broja ima 2 dugmeta za useljenicku vizu - za prezimena A-M i drugo za M-Z. Preuzeli smo naš broj za čekanje i seli da čekamo da nas prozovu. Sve ukupno se prođe kroz pet šaltera. Na prvom se predaju sva potrebna dokumenta, pa se vratiš i čekaš da te prozovu za druge. Drugi šalter se ostavljaju otisci prstiju, treći se plaća i na četvrtom se razgovara sa konzulom. Konzul je bila jako prijatna osoba i kroz pitanja nas je provela lagano bez neke napete situacije. Sačekali smo još jedan poziv na šalteru gde nas je službenik još jednom pitao da li smo sve dobro razumeli i da će nam pasoši stići DHL - om (za to daju papir da se registrujes online na adresi usvisa-info.com i tamo se zahteva povraćaj dokumenata - trenutno javlja neki problem sa našim case brojem pa smo poslali pismo na osnovu informacije o tom problemu koju smo dobili prilikom pokušaja da popunimo formu za povraćaj usvisa-info.com sajtu).


Dokumentaciju koju smo nosili nismo prevodili a sve što smo imali je:

Koverta sa lekarskog pregleda za celu porodicu i po dve fotografije za svakog posebno,

Za nosioca:
1. Izvod iz matične knjige rođenih – zadržana je kopija
2. Izvodi iz MUPa i Suda – zadržani originali
3. Papir o odsluženom vojnom roku – zadržan original
4. Svedočanstva iz srednje škole – zadržane su kopije
5. Diploma fakulteta – kopija je zadržana

Za suprugu i dete
1. Izvodi iz matične knjige rođenih – zadržane kopije
2. Potvrda iz MUPa i suda za suprugu – zadržani originali
3. Izvod iz matične knjige venćanih – zadržan originali

Nosili smo sa nama i svedočanstva supruge i diplomu ali nam to nisu tražili, takođe nisu uzeli ni snimak pluća i one dodatne kartone vakcinacija koje smo dobili na lekarskom.

Za ljude sa decom ima mali kutak za dečicu da igračkama jer cela procedura traje više sati pa se deca malo unervoze.

kdragan77
09.10.2015, 18:09
Evo i naseg iskustva iz USA ambasade u Sarajevu

Dosli smo do ambasade oko 13:10h, i pitali smo onog policajaca da li mozemo da sacekamo i objasnili koji je razlog naseg dolaska. Predali smo mu pasose i onaj papir gdje ima termin i mjesto zakazanog intervijua. Poslije provjere rekao nam je da udjemo radi fizickog pregleda jedno po jedno ( skeniranje , odlaganje telefona torbica itd.). Obavezno iskljucite telefone i ponesite novac sa sobom za placanje troskova vize. Onda nam je receno da predjemo u drugu zgradu i tamo ima jedan policajac ( veoma su prijatni i komunikativni), uzeli smo broj i sacekali dok ne budemo prozvani.


Cekali smo oko 15 minuta dok nas nisu prozvali ali su bili tacni 13:30h kada je zakazan interviju .


Kada su nas prozvali sluzbenica je trazila nasa dokumenta koje smo trebali da donesemo:

- Uvjerenja iz suda i policije
- Diploma iz srednje skole
- Rodni list
- Vjencani list

Za suprugu

-Uvjerenja iz suda i policije
- Rodni list
- Vjencani list

Supruga je ponijela i diplomu ali nija trebala.

Pitala me je ime oca, majke i ona standardna pitanja, da li sam zaposlen itd
Rekla mi je da sjednemo i sacekamo da nas pozove konzul

Konzul nas je prozvao poslije 5 minuta i rekao da dignemo desnu ruku i da se zakunemo da je sve istina u dokumentima i poceo da prica sa suprugom oko ponistenja poslovne vize ( supruga je bila na interviju za poslovnu vizu prije 14 dana i putuje pocetkom novembra u USA) , govorio je da je ovo specifican slucaj i da se to ne desava tako cesto posto nije moguce da se udje u USA po dva osnova ili sa dvije vize. Prilikom naseg interviju konzul je objasnjavao ovaj slucaj jednoj " pripravnici " kojoj je revnosno sve zapisivala. Rekao nam je da je najbolje da odlozimo viziranje za mjesec dana kada supruga se vrati iz USA , tako da cemo opet u Sarajevo pocetkom novembra mjeseca :) . Mi smo ga pitali da li to znaci da smo dobili vize on je rekao da to nije upitno i da nam iskreno cestita. Ljudi ovo je cista formalnost , najbitnije je da ste izvuceni

Sta da Vam kazem nasoj sreci nema kraja i mogu da svima da pozelim srecu

Mikimini
13.10.2015, 12:47
Evo i ja da se javim sa utiscima.. Kao sto je rekao prethodni clan(ne baratam bas najbolje sa imenima) ovaj intervju zaista jeste samo formalnost. U 8:30 smo jedan momak i ja bili ispred ambasade za diverziti vizu, nesto su danas pobrkali loncice pa smo malo cekali, unutra je on bio prvi iako sam ja usla pre njega i zavrsio je do nekih 11, 11 i nesto, iako nije trazio da zavrsi sto pre, dok sam ja nakon cekanja od sat vremena, otisla na prvi salter, sa sluzbenikom koji me je pitao da li sam ranije igrala lutriju, ja se nasalila sa njim u vezi svog jako malog broja slucaja, uzeo mi je dokumenta, ja ga zamolila da ukoliko mogu, sto pre da zavrsim jer radim od 14h, rekao da ce videti ako bude moguce, da zavrsim, negde oko 12 mi je sve bilo gotovo, placanje vize sam odmah posle ragovora sa sluzbenikom zavrsila i onda jos 2 sata cekala da me prozovu kod konzula, ona me je pitala da li sam ranije isla u usa, kod koga idem i da li imam neki dokaz za komunikaciju sa osobom kod koje idem, a za koju sam ja navela drugaricu iz ny, sto sam rekla da nemam, ni mail ni poruke, samo pozive u telefonu, sto je njoj bilo cudno, ali mi je nakon gledanja original diplome sa fakulteta cestitala na dobija ju diverziti vize.. Eto tako, ja odoh sad na posao. Za brata koji je ilegalno tamo me apsolutno nista nisu pitali ;)

Pozdrav svima!

ejpril88
16.10.2015, 15:34
Pozdrav svima, redovno pratim ovaj forum i pronašla sam mnoge korisne informacije, pa reko' da se odužim :;D: Moj muž (tadašnji dečko) je izvučen u maju kao single, dobio je datum intervjua krajem avgusta, venčali smo se u septembru i bili na intervjuu juče. Sve je prošlo u najboljem redu i odobrene su nam vize, sledeće nedelje podižemo vizirane pasoše.
Htedoh da napišem par reči utehe za one koji su se, kao mi, venčali nakon zakazanog intervjua, a zabrinuti su da li će sve proći kako treba.
Pored standardne procedure u ambasadi, koju su drugi članovi već opisali, nas je konzul pitao još samo jedno pitanje, a to je da muž kaže moj datum rođenja i ja njegov. To je sve. Nije bilo nikakvog razdvajanja i individualnog ispitivanja, odmah je rekao da je sve u redu i to je bilo to. Prethodno je službenik (Srbin) na brzinu pogledao dvadesetak zajedničkih slika iz različitih perioda (zajedno smo već šest godina a živimo zajedno dve i po) i slike sa svadbe. Ponela sam čak i svoj stari pasoš (ako zatreba da pokažem da smo zajedno putovali) i izvode iz banke (sa dokazima da sam ja njemu prebacivala novac i on meni), ali to nije ni pogledao.
Tako da, novopečeni bračni parovi, nemate razloga za brigu, a ni vi ostali, jer intervju je čista formalnost. Srećno svima!

katarina lucic
19.10.2015, 14:29
Evo da i ja podnesem izveštaj koji mnogo znači svima vama koje intervju tek očekuje. Naravno noćas nisam oka sklopila od nervoze i jutros sam ujedala ali verujtemi uopšte nije bilo potrebe za svim tim.
Stigli smo ispred ambasade oko 8 i 10, bilo jedno 10 ljudi ispred nas koji su čekali za vize ( naravno ovo je Srbija i čekali smo sa troje dece svoj red nikome nije pali napamet da nas pusti iako je padala kiša), posle kontrole obezbedjenja gde smo ostavili telefone i ključeve otišli smo u drugu zgradu. Tamo nas je dočekala jedna veoma fina devojka koja nas je pitala za koju vrstu vize smo došli i sprovela nas u deo za nas gde sva sreća ima igračaka za decu pa je njima bilo zabavno. Posle jedno 45 minuta prozvali su nas broj i ja sam ušla u sobu 10 sa svim papirima dok sr suprug ostao sa drcom ( jer u suštini oni dolaze iz formalnosti najbitniji je nosilac). Tražio mi je prvo pasoše i rekao da pripremim ostale papire.pola papira mi je vratio.sve ono iz milicije,suda, za muža iz vojnog odseka samo je pogledao i vrati.
Za mene je trrbali:
Potvrda od dv 260
Izvod iz mk rodjenih i iz mk venčanih,
Diploma i svedocanstva
Radna knjižica
Pasoš
Slike
Adresa gde se šalju papiri
Naravno izvodi svi kopirani pošto originale vraćaju

Za supruga i decu:
Potvrda o popunjenom dv 260
Izvodi iz mk rodjenih
Pasoš i slike.
Ja sam za supruga isto spremila diplome i radnu knjižicu ali je to odmah vratio.

Posle toga mi je rekao da sačekam da će me prozvati na drugi šalter da platim vize. Nakon plaćanja opet čekanje i na sledećem šalteru davanje otisaka(ja i suprug), tada mi je službenik rekao da će nas ubrzo zvati konzularka. Posle jedno pet minuta došao je i taj trenuta. Konzularka je veoma fina žena. Položili smo zakletvu ( ja u ime dece) i dali otiske opet. Razgovarala je samnom, pitala me o obrazovanju, kakav nam je plan za tamo, da li nekog imamo tamo. Razgovor je trajao možda 5 minuta nakon crga nam je rekla da nam je plan odličan i da nam čestita jer su nam vize odobrene. Takodje nam je rekla da sačekamo da nas prozove drugi slizbenik.da nam vrati višak papita( tj originale) i da nam objasni ostatak procedure. Posle dva minuta ja sam opet ušla u sobu deset gde mi je službenik vratio papire i rekao da će me za par dana zvati da dodjemo da preuzmemo pasoše.
U suštini to je to, ništa strašno, prava formalnost, bez preteranih pitanja,maltretiranja i ostali. Zavraili smo do pola 12 što je super bilo zbog dece, tako da svi koji dolaze sa decom ne brinite njima je bilo zabavno.

cirapfc
21.10.2015, 17:42
Nismo se ucutali :)
Intervju je uspesno obavljen, ne bih nista dodavao sto se tice toga, covek tek kad ode tamo vidi da je to samo formalnost i ne treba se cimati.
Jedino po cemu se moj slucaj razlikuje od drugih jeste da nisam poneo izvod iz MUP-a (nisu mi ga jos izdali), ali mi je konzulka (koja je inace veoma prijatna zena) ljubazno rekla da ispunjavam sve uslove za vizu, cestitala mi zbog toga i rekla mi da naknadno dostavim taj izvod (dali su mi broj telefona na koji da se javim) i dokaz o kontaktu sa drugarom koji se nalazi u USA (sto mi isto nije problem), tako da cu cim dobijem papir iz MUP-a otici tamo po vizu! :D
bio je tamo i mariomario, ali on ce vec napisati svoje utiske, bar je tako rekao! :D

Od papira sam nosio diplomu i svedocanstva srednje skole, izvod iz maticne knjige rodjenih i drzavljanstvo, izvod iz suda, 2 slike i papire od lutrije.
Zadrzali su mi kopije svih papira osim drzavljanstva, to su mi vratili i kopiju i original. I 330 USD za taksu, naravno.

Ne treba se cimati oko intervjua, u ambasadi su stvarno svi prijatni i maksimalno korektni.

Javim se ovde kad zavrsim kompletnu papirologiju, i cestitam svima koji su dobili i koji ce tek dobiti GC! :D

Mariomario i ja smo prozvani posebno ispred ambasade u 8.30, i sve smo zavrsili oko 12h.

mariomariomario
21.10.2015, 20:42
Ljudi evo da se i ja javim sa svojim iskustvom sa intervjua.

Kao sto je cirapfc rekao cista formalnost.

Pripremite sva dokumenta i pustite da vas sluzbenici vode kroz proces, svi su jako fini.

Sto se dokumentacije tice najbolje je pratiti oficijalni sajt za koji dobijete link u entrystatus checku. Tamo imate sekciju prepare for intervju i sve lepo pise.

Ja sam to pratio i pripremio sve sto su trazili. Nakon sto mi je konzularka cestitala i pozelea srecu u zivotu u americi rekla mi je da sacekam jer ce mi opet prozvati sluzbenik da mi da dalja uputstva i da mi vrati dokumentaciju. Ja sam obavio razgovor sa konzularkom na engleskom sve ostalo je bilo na srpskom ali su ljudi mahom i sa konzularkom pricali na srpskom. pri povracaju dokumenta sve su mi vratili osim pasosa, lekarskog koverte i fotokoije diplome cetvrtog razreda srednje. Bukvalno sve ostalo. Potvrda o kontaktu, mejl koji mi je brat poslao da me prima da budem kod njega nisu ni pogledali. :) sluzbenik pri povracaju svih ovih dokumenta je rekao ostalo nam ne treba javicemo se za par radnih dana kada vam se izradi viza da dodjete po pasos i tada cemo vam dati dalje instrukcije.

Toliko od mene za sada.

Ps nadjite nekog sa kim cete moci da se smejete i razgovarate jer sve ovo traje pa u drustvu i smehu sve nekako brze prodje. :) (cirapfc i mladozenja)

miga
22.10.2015, 14:37
Eve go i moeto iskustvo od denesnoto intervju.
Se tecese kako sto veke e mnogu pati opisano, gi imavme site dokumenti samo sto vo kaznenata evidencija kaj soprugot stoese uslovna kazna od 90ta godina, od pricini sto ne uspeavme da stigneme da gi izbrisat kaznite, a i sekako resivme deka nema sto da krieme toa bilo pred 25 godini. Megutoa konzulot ni rece deka ke treba da go izvadime od sud dokumentot- osudata i da go dostavime zaedno so pasosite, i deka formularot ds 260 ni e otklucen i ke treba i tamu da ja ufrlime kaznata. Ni go zapisa istoto na zolt list, pretpostavuvam toa e administrative processing.
Odma uspeavme denes da go izvadime dokumentot, i sega ke treba da napravime promena vo formularot. Pa ke vidime sto ke bide ishodot.
Ne znam dali koga ke napravime izmena vo ds 260 i pak go ispratime, ke treba da cekame za odgovor i da ni zakazat ili taa promena ide direktno vo nasata ambasada i nema da ima nekoe cekanje? Zatoa sto i konzulot rece da dojde samo soprugot so dokumentot i pasosite ( iako jas sum nositel), ne spomna zakazuvanje i slicno. Od sto se potresov nemozev ni da svatam tocno sto ni kaza.
Se nadevam deka se ke se zavrsi kako sto treba zatoa sto kaznata e za smesna rabota, ama najverojatno za vreme na YU toa taka se sankcioniralo.
Pozdrav

MilosWorldwide
22.10.2015, 20:42
Čestitam od srca cirapfc i mariomariomario :bravo::bravo::bravo:

Takođe se radujem sa svima vama koji ste dobili datume :==D:

I na kraju, srećno sutra MilosWorldwide i miga!!!

Evo da i ja prenesem svoje utiske :-) Supruga i ja smo imali zakazan intervju jutros u 08:30, završili smo sa svim šalterima u 11:50.

Vizu nažalost još uvek nismo dobili. Konzularka nam je čestitala i poželela sreću u Americi, ali je rekla da nam vizu ne mogu izdati dok im ne dostavimo još neke dokumente.

Naime, i supruga i ja smo rođeni u bivšim SFRJ republikama, ali rodne listove godinama vadimo u Srbiji. Sa tim rodnim listovima nisu bili zadovoljni i tražili su originale iz država gde smo rođeni. Kada im to budemo poslali (besplatno DHL-om, dali nam uputstvo), izdaće nam vize.

Niko nas nije pitao da li imamo dokaz o komunikaciji sa osobom kod koje ćemo prvobitno boraviti.

Zanimljivo je što su se i prvi službenik sa kojim smo pričali i konzularka najviše raspitivali o našem venčanju. Službenik nas je pitao da li sa sobom imamo nekih slika sa venčanja, da li je na venčanju bilo puno ljudi itd...
Konzularka je takođe počela sa sličnim pitanjima, kad smo se upoznali, kad smo se venčali, ali kad je shvatila da smo se venčali pre nego što smo saznali da smo izvučeni, odustala je od daljih pitanja.

jovana-dj
23.10.2015, 13:43
Evo konacno da I ja nadjem vremena I napisem svoja iskustva!
Intervju smo imali 6. oktobra.Nesto pre 8:30,bili smo isred ambasade.Sacekali smo par minuta dok nisu krenuli da nas prozivaju.Ljudima koji su aplicirali za turisticku vizu je receno da stanu sa leve strane ulaza,a nama koji smo za useljenicku sa desne I krenuli da nas uvode jednog po jednog.
Nakon sto smo prosli bezbedonosnu kontrolu uputili su nas ka zgradi ambasade. Dobili smo brojeve I sacekali svoj red nekih 15-ak min dok nas nisu prozvali.
Sluzbenik nam je prvo pogledao pasose a zatim zatrazio I dokumenta,pregledao ih,konstatovao da je sve u redu,dajemo otiske ,...nakon ceka nam je rekao da ponovo sacekamo....opet prozivaju nas broj,prilazimo drugom salteru placamo vize I to je bilo to. Na razgovor sa konzulom su nam rekli da dodjemo u pola 2.
S obzirom da smo se mi vencali 19. septembra, a aplikaciju (radi dodavanja supruga) otkljucali 2. oktobra ocekivali smo da ce nas mozda malo vise proveravati,...medjutim nismo bili u pravu.:)
Oko pola 2 smo bili vec u ambasadi,...opet ista procedura. Dobijamo broj,sedamo I cekamo.
Nakon nesto vise od pola sata dolazimo na red. Intervjuisala nas je Amanda Tajson. Odmah nam je dala da procitamo zakletvu I pocela da gleda nase papire. Prvo je pogledala diplomu moje srednje skole I pitala me da li sam jos nesto zavrsila I zatrazila mi da pogleda original fakultetske diplome. Zatim slede pitanja cime cu da se bavim u USA I da li nameravam da radim u struci,prvo meni, a zatim I suprugu.Gde nameravamo da idemo I kod koga. Na red je dosao I nas vencani list :) Naravno prvo je konstatovala da smo se skoro vencali I pitala nas je sledece: Koliko dugo smo zajedno,gde smo se upoznali, gde smo se vencali,gde smo pravili rucak,koliko ljudi je bilo,da li nameravamo da pravimo vecu proslavu,...sve smo tacno odgovorili :) I ponudili joj da pogleda slike sa vencanja sto je odmah prihvatila. Onda smo joj dali jos 2 albuma( u jednom su bile fotografije sa letovanja, a u drugom sa razlicitih putovanja) ponudili smo joj jos jedan album ali izgleda da joj je bilo dosta I rece nam da nema potrebe ,:) da su nam vize odobrene I da idemo kod kolege da nam kaze kada mozemo da podignemo pasose. :)
Eto toliko od mene,..nadam se da ce nekom znaciti moje iskustvo iz ambasade!
P.S. Sluzbenik nas je pitao da li zelimo da podignemo pasose u ambasadi ili preko DHL-a. Nama je bilo lakse da dodjemo do ambasade,tako da smo 8. 10 otisli jos jednom,uzeli vizirane pasose I to je to.

prvoc
03.11.2015, 15:44
Tebe cekam juce ceo dan :==D:
Znam da ste imali isto kao ja problem sa srednjim imenom zato mi je bilo bitno da vidim kako ste prosli....ocigledno nisu pravili problem zbog toga sto mi veoma drago....pisite iskustvo cim ustanete...:grin:

Hvala svima na cestitkama i pridruzujem se cestitkama za nenala mada mislim da smo se sreli u ambasadi ako su to oni bili u Sarajevu tako da ovim putem im jos jednom cestitamo ! :bravo:

Grabovac84 jos jednom hvala za sve, takodje i johniewalkeru koji nam je bas mnogo pomogao, hvala, i sto se tice srednjeg imena sluzbenica na prvom salteru odmah je shvatila sta je problem i bitno je samo da se u aplikaciji napise ime iz pasosa, samo je upitala da li je to nadimak i naravno ja sam rekao da jeste to je moj srecni nadimak :grin: tako da samo treba objasniti i nista ne treba da brines, tako je bilo sto se nas tice, a ne vjerujem da ce biti problema kod tebe.

E sad sa procedurom oko intervjua. Dosli smo pred ambasadu prije 2 sacekali smo njihovu pauzu do 2 i onda su poceli da primaju za vize, ispred nas je bilo dvoje za zelenu kartu i jos jedan bracni par sa dvoje djece koji su mislim bili za spajanje porodice, i posle nas je bilo jos troje ali mislim da nisu za zelenu kartu. Ulazilo se jedno po jedno, prije toga uzmu pasose. U prvoj manjoj zgradi standardna procedura sve se vadi iz dzepova u kutiju svi dokumenti i odjeca jakne kaputi, i to ide kroz skener, a onda nas je drugi policajac ocitao sa onom dugackom palicom, zatim ono sto je bilo u dzepu sam ponio sa sobom a cd mi nisu dali da nosim rekli su da ce oni tamo ako budu trazili da ce im oni poslati, takodje moraju telefoni da se ugase i ostave u prvoj manjoj zgradi, samo fascikle sa dokumentima se nose, supruga je ostavila torbu u toj zgradi a ponijeli smo kapute.

Zatim se ulazi u cekaonicu i tu smo cekali oko pola sata dok su ispred nas zavrsili. Sve se obavlja na salterima tipa ovih savremenih banaka gdje ste vi ovamo oni tamo i gledamo se kroz debelo staklo i citav intervju je tako obavljen. Kada je dosao red na nas preko razglasa su prozvali nase prezime i onda smo pristupili provjeri dokumenata.

Bilo je nekih razlika u odnosu na ostale informacije ali nista strasno, ja kao nosilac dao sam pasos kao i supruga i 2 slike,a zatim potvrdu za popunjen formular jos jednu potvrdu i za suprugu posto smo se vjencali posle intervjua. Pitala me za srednje ime to sam maloprije objasnio. Zatim je trazila moju diplomu sa prevodom i kopiju, tu sam malo zastao posto mislio sam da ne treba ali kada je vidjela univerzitetsku diplomu rekla je da moze.

Ja bih preporucio ko ide u Sarajevo da nosi prevod diplome sa sobom i ovjerenu kopiju jer je ova sluzbenica rekla da to jedino traze da se prevede.

Ljekarsko je vec bilo poslato njima iz eurofarm klinike.

Nije mi trazila za srednju skolu nista.

Zatim sam dao vjencani list original, kasnije je supruga dala kopiju posto smo jedan ponijeli original.

Meni je sve originale uzela sto se tice dokumenata kao i za suprugu, i to me je malo zbunilo posto na forumu su pisali da uzimaju kopije ali ni to nije problem samo ponesite.

Posto sam rodjen u Srbiji a zivim i radim u BiH sve sam duplo vadio, ali je uzela samo rodni list iz Srbije, a za sud i policiju iz obje drzave, uvjerenje o drzavljanstvu mi nije trazila.

I uvjerenje o sluzenju vojske i to ponesite jer traze, ja sam donio za BiH tj. za Republiku Srpsku da nisam sluzio, nije mi trazila iz Srbije.

Za suprugu, nije trazila svjedocanstva za srednju skolu samo

pasos,
2 slike
ljekarsko koje je vec bilo poslato njima
vjencani list kopija
rodni list iz Crne Gore
uvjerenje iz policije i suda iz Crne Gore i iz BiH posto je imala kraci period boravka prijavljen u BiH ili mozda zbog zavrsene srednje skole i studiranja u BiH, ne bih znao reci uglavnom uzela je i za CG i za BiH za nju.

U tom predavanju papira sluzbenica je bila jako ljubazna i cak smo se malo i nasalili o njenom porijeklu uglavnom opustena atmosfera, kao sto su i govorili prije na forumu da je sve ovo formalnost i stvarno jeste.

Ovaj prvi korak je trajao mozda oko 20 minuta i bio je na salteru broj 2 ima ukupno 6 saltera. Ova sluzbenica nas je zatim poslala da sacekamo da nas prozovu na salter broj 1, sacekali smo mozda 5 minuta, platili 2 puta po 330 dolara i dobili priznanicu.

Zatim smo sacekali mozda jos 10 ak minuta kada nas je prozvala konzul na 3 salter, jedna veoma ljubazna plava zena od oko 40ak godina. Posto znam engleski ja sam sa njom pricao i pomalo prevodio za suprugu, ona je samo prosla dokumente jos jednom, dali smo zakletvu sa podignutom desnom rukom, dali otiske za 4 prsta zajedno bez palca samo po jednu ruku, dok je na prvom salteru zaboravio sam reci trebalo za obje ruke po 4 prsta ali sve zajedno, a na kraju palcevi zajedno, jednostavno je.

Malo smo jos pricali ona se smjesila svo vrijeme i vrlo ljubazna je bila, nije nas nista pitala ni za adresu gdje idemo, samo ona prva sluzbenica je pitala da li to ta adresa na koju idemo, nije nas pitala sta planiramo tamo raditi, nista od toga, samo je kroz 10ak minuta rekla da su nam vize odobrene i da dodjemo u petak izmedju 2 i 5 sati. Mi onako presrecni zahvalili se i puni utisaka pozitivnih posli da slavimo. :bravo:

Eto toliko od nas nadam se da smo bar malo pomogli, i jos jednom ne brinite samo pripremite dokumenta i osmijeh i smirenost i sve ce biti ok. Veliki pozdrav za sve forumase !

nenaLA
06.11.2015, 19:46
Izvinite za zakasnjenje pisanja utiska sa razgovora, internet mi nije bio u redu, mada je prvoc sve detaljno objasnio i za mene i mog supruga :bravo: (mi smo bili par koji je isao prije njih:;D:). Cestitam prvo njima, svima koji su dobili i koji ce dobiti naravno :1072:

Zelim da se zahvalim svima na ovome forumu, na dragocjenoj pomoci i divnome druzenju, koje cemo naravno nastaviti :bravo:. Mozda se sretnemo u americi uskoro :1072:

Posto je prvoc sve lijepo objasnio necu da ponavljam, jer smo i mi imali indentican postupak ulaska, predavanja papira i placanja i razgovora. Od papira su nam uzeli:

Za mene
-diplomu kopiju ovjerenu i prevedenu na engleski
-rodni list
-vjencani list
-uvjerenje o nekaznjavanju
-uvjerenje iz suda
Za supruga
_diploma
-rodni list
-takodje vjencani ili kopiju ovjerenu
-uvjerenje iz suda i supa iz BiH i iz Srbije jer je u srbiji proveo vise od pola godine.

Konzul nam je bila takodje prijatna zena, koja nas je pitala kod koga smo prije bili u Americi, gdje cemo ici sada i suprugu su trazili da im pokaze diplomu iz srednje skole ( samo je pogledali i vratili mu je). Rekli nam da podignemo ruku i da se zakunem, da damo otisak prsta i cestitali nam :bravo::bravo::bravo:

Danas smo podigli pasose sa imigraciono vizom u njima i otprilike u februaru mjesecu idemo za Los Angeles :bravo:

Hvala puno svima na cestitkam. Jedva cekamo da svi dobijete kao i mi i da budete ovako sretni.

POZDRAV VELIKI:1081:

jelena73
09.11.2015, 12:36
Pozdrav svima na forumu, evo htela bih da podelim svoje iskustvo sa vama
ili ako je neko imao slicnu situaciju molim da pise Upomoc.

Intervju sam imala zakazan 60.09.2015god. sve je bilo rutinski i sa sluzbenikom ambaseda kao i sa konzulom , bili je par pitanja dali smo srecni sto idemo, koji nam je plan za tamo idt. nista posebno obicno caskanje.
Da napomenem da sam ja aplikant a samnom su bili i moj muz kao i dvoje dece.
Na kraju razgovora konzul je rekao da nema potrebe vise da vidjamo konzula kao i da se obratimo salterskom sluzbeniku za dalja upustva.
Moj muz je saljivo pitao dali to znaci ta mozemo da kupimo karte nasta je konzul odgovorio da se strpimo jos koji dan.
Salterski sluzbenik nam urucuje papir na kome stoji Refusal letters, STATUS
Administrative Processing - 221(g)
Na pitanje dali smo dobili vizu ili ne usledio je odgovor bez brige TREBALO bi da sve bude ok.
Nakon cega je kostatovao da je konzul zatvorio slucaj i stavio status Qualified.. Kao i da ce im biti porebno par dana da to zavrse. I sada cekamo kao guske u magli, molim ako je neko imao slicnu situaciju ili zna vise o tome neka pise. Napomenula Bih da je sva dokumentacija uredna da nisu trazili nikakvu dopunu dokumentacije niti je konzum pokazivao znake nezadovoljstva. Kao sve ok ALI.....

Eto to bi bilo to .

Unapred hvala svim na forumu
:no:

Anny
13.11.2015, 00:39
Tako je.....viza ti vazi 6 meseci od dana kada si radila lekarski za intervju i mozes uci u Usa dan pred istek ali je preporucljivo nekoliko dana pre zbog svega sto i sama znas....a gde je bio intervju...kako je bilo?....To nista da nam kazes?

Pa da, nova sam ovde
Ovako izgleda moje iskustvo:prijavila sam se prošle godine, status sam proverila 6.maja i videla da sam izvucena. Medjutim, kako sam se ja tada pripremala za intervju jer sam trebala da idem na J1 vizu, iskrena da budem nisam neki poseban znacaj davala sledećim koracima za GC. I tako ja odem na razgovor za J1, sve to prodje kako treba, odem do one prostorije da pokupim stvari i dok se ja u naletu sreće pakujem i skakucem okolo, njima zazvoni telefon i posalju me nazad u zgradu gde se obavljaju razgovori, na isti salter gde sam i bila. Ljubazni gospodin me upita sve po redu-kada sam se prijavila, da li je to prvi put, da li sam proveravala status bla bla bla. E, to je valjda trenutak kada sam ja shvatila da se desio neki big deal u mom životu.Naravno, nije da sam bila nezainteresovana, u sebi sam ja priželjkivala da se to dogodi, medjutim verovala sam da ako postoje dve osobe i da se dele dve žvake, neću ni to dobiti.Tako ja lepo provedem leto u Ocean city-ju, usput posaljem sve formulare koje su tražili i negde krajem septembra mi stigne mail da mi je status update-ovan. Tada sam videla da mi je zakazan intervju.Sto se tice tog poslednjeg koraka, nije mi bilo preterano strasno jer sam taj led nekako "probila" maja meseca, vise sam se brinula oko dokumentacije i da li sam sve prikupila. Čini mi se da je kod mene dosta olakšavajuće bilo to sto sam se nedavno vratila, viza mi nije istekla, nisam pravila nikakav cirkus tamo itd.Bukvalno sam prisla salteru i on me je pitao:"Dobar dan Ana, da li ste opet spremni za Ameriku?"
Mada,jedna od porodica koja je bila ispred mene nije uspela.Tako da, nije da ne odbijaju.
Jedini problemcic koji sam imala, bio je oko one glupe registracije i kurirske sluzbe za povracaj viza paketa. Dakle, njima taj sistem nije funkcionisao i zvala sam ambasadu pa sigurno 4 puta i jos toliko pita razgovarala sa operaterima tog sajta. Zato, svi koji imaju problem neka budu uporni sa ambasadom, njihov kontakt nije za džabe.
Sada hocu da zavrsim obaveze oko faksa i idem opet, vracam se u OC iako bih mozda isla u neki veći grad koji bi mi vise ponudio, odlucila sam da za pocetak igram na sigurnu kartu, a posle letnje sezone ko zna...
To je to, od onog "gle gle I'm selected, i sta sada " do "permanent resident "

tijana2401
17.11.2015, 17:33
E ovako drugari da se i ja javim. Rezultati bas i nisu najbolji, dobili smo AP.
Dolazimo oko 8:15 ispred ambasade, puno ljudi je bilo za turisticku, ali strpljenje je tu.
Ulazimo i prolazimo detektor, uzimamo broj i sedamo. Posle 30tak minuta cekanja, ulazimo u sobu gde nas ceka nas sluzbenik, koji kaze da pripremimo sva dokumenta. Za mene, kao nosioca su uzeli: dobitnu stranu i zakazan intervju, izvod iza maticne knjige rodjenih, kovertu sa lekarskim, da nisam osudjivana, da se ne vodi postupak protiv mene, slike 2, pasos naravno, ds formular, sva svedocanstva i diplome. Za supruga, da nije osudjivan, da se ne vodi postupak, lekarski, 2 slike i pasos. ( svedocanstva i diplomu je vratio odmah ). Takodje, da li smo slike sa svadbe, medenog meseca i raznog perioda oko 200 ( NA ULAZU NISU DOZVOLILI CD ). Potom nas je pitao, od kada se znamo, dal smo bili u SAD, da li smo ziveli u nekoj drugoj zemlji, cime se bavimo, koliko je ljudi bilo na svadbi, koju sam skolu zavrsila i gde se nalazi i mozda po jos neko pitanjce. Kaze nam je da je to to i da smo slobodni do pola 2.
Oko pola 2 dolazimo ispred, oko 2 ulazimo, prolazimo istu proceduru, i sedamo da cekamo. Posle sat vremena, prozivaju nas, prilazimo konzularki koja krece razgovor sa nama na srpskom jeziku. Pitanju su ista, da li smo bili u SAD, od kad se znamo, gde smo se upoznali, dal smo to planirali, cime se bavimo, sta studiramo, da li smo putovali negde, mi iznosimo nasu situaciju da smo u oktobru planirali svadbu a ovo nas je ubrzalo i ostala standardna pitanja, dok nije pitala zasto se nismo vencali u crkvi, sto je nas malo sokiralo i zbunilo, jer prosto vera je diskutabilna. Posle toga postaje tmurnija, kaze da sacekamo, i uzima onaj papir i pise AP. Potom nas pita da li znamo engleski, mi kazemo da, i ona nam saopstava da ja kao nosilac ispunjavam sve uslove za gc kao i on, da imamo puno slika i svega, ali nju nismo ubedili u ovom trenutku da je to brak iz ljubavi i da je napisala AP, da razmisle koji dan, i da sacekamo. Potom nas opet proziva isti sluzbenik koji nam daje taj list i kaze da ce to trajati 2, 3 dana, pa cemo znati.
I odlazimo kuci malo razocarani ali optimisticni. Eto drugari, to je nase iskustvo za sada.

Stromae
19.11.2015, 10:57
Dragi drugari evo i mi da se javimo sa nasim iskustvom.
Poprilicno slicno iskustvo kao i svih ljudi koji su bili na intervjuu. Dosli smo oko 8, bilo je puno ljudi za turisticku.

Ocekivali smo da cemo cekati ujutru dosta medjutim taj deo je isao jako brzo. Nakon predaje dokumenata, uzimanja papira kopija i slika, i placanja vize ostali smo slobodni do 2.
E sad, gde potrositi par sati - i ako o tome razmisljate, kad se spustite ulicom do kraja i kruznog toka za pink tv, videcete maxi sa desne strane. Iza maksija imate par pekara, i dva kafica/restorana koji su idealni da odsedite tamo, a opet su na 7min pesaka od ambasade.

Oko 2, krece drugi krug u ambasadi. Ista procedura kao i pre, samo se sad malo vise ceka - u nasem slucaju bilo je puno nekih ljudi za neku vrstu vize, pa smo cekali svoj red.

Intervjuu sa konzulom je bio prijatan, ne toliko dug i detaljan. Nista drugacije nas nisu pitali u odnosu na druge ljude, planovi za tamo, koji su nam planovi ovde bili i sl. nakon intervjua smo dobili informaciju da moramo sacekati par dana za odluku i da ce nam se javiti - tako da AP za nas.

Svakako nemojte brinuti. Oni su jako jako jako ljubazni. Od obezbedjenja, do svih ljudi koji rade na salteru. Iskreno ne pamtim kada sam se osecala toliko ok dok sam cekala da prodje neka procedura.

I sad cekamo pozitivne rezultate, jer verujemo da ce takvi i biti. :;D:

Svima koji ovaj korak predstoji, opusteno, budite ono sto jeste - ne smisljate ne vezbajte nista, ovo je vas zivot i oni samo zele da vide vas kakvi jeste.

Nadam se da ce vam nase iskustvo pomoci. Poz.

P.S. za sve one koji dolaze kolima, parking ce biti izazov, pa pogledajte u sporednim ulicicama i spremite se na to da cete tesko naci parking mesto :(

tijana2401
27.11.2015, 12:35
Drugari, evo novost kod nas..:grin: Zvao me je sluzbenik jutros i rekao da su vize u pasosu, da li mozemo u ponedeljak da dodjemo po njih...:grin: :1081: Eto za sada, ta informacija, za vas koji tek idete da se ne nervirate jer sve ispada okej...A u ponedeljak, kad vidim u pasosu, javljam se da potvrdim :D Pozdraav

Borak
27.11.2015, 13:40
Forumasi prvo hvala za sve sto ste pisalii na odgovore na sva postavljena pitanja. Mi smo jutros bili na razgovoru i vize su nam odobrene sad cekamo da nam jave kada da dodjemo po pasose.
A sve je teklo ovako...
Dosli smo nesto pre 9,prosli pretres i dosli do zgrade za intervju. Uzeli smo broj i sacekali prvo na jednom salteru gde su nam uzeli dokumenta i proverili da li je sve tu a zatim seli da sacekamo poziv za placanje vize. Najbolje je da ponesete kes i to u dolarima. Nama je vec na tom salteru pocela zabava. Jedna novcanica od 100usd nije valjala pa su nam dali mogucnost da je zamenimo a u medjuvremenu nam je sluzbenik rekao da nam je u DS formularu pogresno unesen moj(suprugin) datum rodjenja. Tu je vec poceo pritisak i nervoza da raste. Otisli smo da zamenimo tu novcanicu i oni su nam otkljucali DS da promenimo taj datum. Vratili smo se i opet malo sacekali. Zatim nas je amerikanka pozvala na jedan od saltera i uzela otiske prstiju. Posle toga na drugom salteru nas je pozvao amerikanac i intervju je poceo. Prvo nam je dao da procitamo zakletvu na engleskom,ko ne zna postoji mogucnost i na srpskom da se procita. Sa nama je intervju obavio na engleskom ali je srbin stajao pored,pretpostavljam da uskoci ukoliko neko ne zna engleski. Pitao nas je kad i gde smo se upoznali,od kad se zabavljamo,kad smo se vencali,kad smo poceli da zivimo zajedno,cime se bavimo,rekao je da smo se vencali po dobijanju lutrije na sta smo mi rekli da je to ubrzalo vencanje i on je samo rekao ok, supruga je pitao da li prvi put ide u ameriku a mene gde sam bila,koliko i sta sam radila kada sam bila 2012. I onda je Srbin preuzeo i pitao da li zelimo da dodjemo po pasose u ambasadu. Ja sam ga naravno pitala jel sve ok on je rekao da jeste i da samo jos proveravaju u bazi otiske prstiju i da ce nas zvati kada pasosi budu gotovi.
Dakle sam intervju je trajao 5min. Mi smo vodjeni iskustvom prethodnika poneli dva albuma slika jer smo se vencali po dobijanju lutrije ali nas nije ni pitao za slike. Na pocetku za nosioca vize uzmu izvod iz MK,kopiju i originale svedocanstva i diplome, uverenje da nije krivicno gonjen,da nije osudjivan, vencani list a za mene samo izvod i one potvrde i za oboje naravno koverat sa lekarskog. Ja sam nosila i stari pasos i samo ga je prelistao.

Toliko od nas,najdetalljnije moguce.
Tu smo za sva pitanja.
Svima puno srece i znam da je dok ne dobijete nervoza i neverica postoje ali verujem da ce sve biti ok

Stromae
30.11.2015, 11:02
Samo da javimo da smo preuzeli pasose sa vizama - predivan osecaj! :) Srecno svima koji uskoro imaju intervju ( grabovac javi sutra lepe vesti )... ;)

JelenaX
01.12.2015, 15:58
Evo, upravo su me zvali da dođem sutra po VIZE, tako da kontam da je sve ok.

Hvala svima na podršci ;)

USABIH
07.12.2015, 21:21
Prvo da cestitamo Srdjanu i Joci_zvoci na završenoj proceduri, a sada malo detaljnije naše iskustvo...

Po mome viđenju i iskustvima drugih dobitnika na forumu, U sarajevu je malo drugačije nego u BG.
U suštini sve je proteklo veoma dobro i stekao sam utisak da ako se ispunjava uslov u pogledu škole, ne znam šta bi se drugo moglo pojaviti kao problem.

Prolazak kroz prvu prostoriju, pregled itd... U drugoj prostoriji predaja pasoša, pa odmah uplata na drugom šalteru, u našem slučaju 4x330 dolara - ista je cijena i za bebu i za odraslu osobu.
Nakon toga našoj službenici predali dokumentaciju, kod nas nisu trebale kopije rodnih listova, niti vjenčanog lista, s tim da je vjenčani list trebao i za mene i za suprugu (može jednom original, drugome kopija). Što se tiče dokumentacije za školu, uzeli su samo kopiju najvišeg stečenog zvanja, odnosno diplomu fakulteta i prevod na engleski, dokumentaciju od srednje škole nisu uzimali niti gledali, a i ovu diplomu su uzeli samo za nosioca, za pratioce ne treba dokaz o školi.
Tražili su i dokaz o služenju/nesluženju vojske.
Što se tiče ljekarskog, u Sarajevu to već prije odnese doktor kod koga smo obavili ljekarski.
Nakon toga prešli smo na drugi šalter, gdje smo obavili razgovor koji je protekao u veoma ljubaznoj atmosferi na našem jeziku i gdje nas je službenica pitala samo jesmo li već bili u Usa porodično, naš odgovor je bio da jesmo, zakleli se da govorimo istinu i to je to. Čestitke na dobitku i obavijest kada da dođemo po pasoše. Nema ono kao u BG da dođemo za dva sata, sve je završeno za 20 minuta.

joca zvoca
08.12.2015, 14:29
Pozdrav svima i hvala vam na cestitkama, podrsci i pomoci, super ste :1072:!
Zavrsili smo juce sa intervjuom, prezadovoljni smo i jos nismo svjesni nase srece. Danas se sve malo sleglo i nema onog tereta i pritiska koji sam osjecala od maja mjesec.
Ovo je nase iskustvo:
- putovali oko 4 sata do Sarajeva i u ambasadu se javili u pola 2, vratili nas da jos malo prosetamo i da opet dodjemo u 5 minuta do 2,
- ja sam sa djecicom usla prva, pregledali nas, ostavili stvari i presli u narednu prostoriju...suprug isao za nama, malo se zadrzao, svi mobilni telefoni bili kod njega (nije ni znao da su mu po dzepovima),
- prvo smo predali sve papire koje su trazili, prikupila sam papire po spisku sa zvanicne stranice i po savjetima forumasa...ovdje bi samo istakla da su mi zadrzali sve orginale i orginale prevoda, osim fakultetskih diploma, a kopije vratili...sto je malo drugacije od iskustava iz BG...
- nisu trazili diplome srednje skole, ni svjedocanstva, ali iskreno da vam kazem da opet idem na intervju, ja bih sve isto ponijela,
- za supruga su trazili orginale rodnog lista, vjencani list (imala ovjerenu kopiju), uvjerenja iz supa i suda (orginale), potvrdu o odsluzenom vojnom roku,fotografije i odstampanu stranicu o poslatom DS-u,
- za djecu - izvod i fotografije

- poslije toga ide placanje 4x330$

- zatim intervju, zena je bila susretljiva i pazljiva, a mi pogubljeni do bola...tri puta nam je ponovila na nasem jeziku da smo dobili vize i kad je cerka od 8 godina pocela skakati i vikati jupiiii...kao da smo dosli do sebe...:==D:...mladje dijete (2 godine) vidjevsi da smo na ivici suza kaze sad cu i ja plakati na sta mu covjek do nas rece, nemoj sine plakati sad vristi...malo smijeha i zahvaljivanja i eto nas ispred ambasade:obrva:.

U petek idemo po pasose!
Hvala vam svima jos jednom, pridruzujemo se onoj grupi ljudi koja zeli pomoci svima koji imaju neka pitanja, a mi se selimo na nove teme...kupovina karata, gdje, kako i kada!
Srdacan pozdrav!:clap:

MarkoDragana
09.12.2015, 16:48
Juce smo bili na intervjuu, i trajao je sigurno 15-ak minuta. Na kraju intervjua su nam dali papir napisali status "Administrativna procedura" a zadrzali su i svedocanstva i diplomu original, a i album. Nista nam od papira nisu vratili i rekli su nam da cekamo nekoliko dana pa ce nam javiti. Posle je srpski konzul rekao da ne zna tacno razlog ali da je to procesura i da ce nakon provere javiti. Ne znamo na cemu smo, zabrinuti smo jako. Ako ima neko slicno iskustvo,molimo za informaciju

Srdjan014
09.12.2015, 19:08
Konačno da i ja uhvatim priliku da se javim i koliko-toliko doprinesem temi...


Što se tiče intervjua, zaista nemam šta posebno dodati poslije iskustava forumaša prije mene. Najvažnije je uzeti spisak potrebnih dokumenta pred sebe i početi skupljati na vrijeme!


Ja sam imao par "problema", ali su svi riješeni bez muke.
Prvi od njih je bio vezan za pasoš, jer mi je stari isticao početkom naredne godine, a on mi je bio vezan za kompletnu prijavu. Da skratim, najavio sam ambasadi meilom i donio novi pasoš na viziranje.

Drugi je bio vezan za ljekarski pregled, jer nisam mogao nigdje naći moju medicinsku istoriju (u državnoj službi). Isto kao sa pasošem, najavio doktorici o čemu se radi i problem sam riješio na pregledu.

Treći je bio kod diploma, jer nisam imao prevod fakultetske (srednje jesam). Inače, uzimaju diplomu najvišeg stepena, zbog toga mi diplome srednje škole nisu trebale, a fakultetsku nisam preveo. Uglavnom su susretljivi, pa dozvoljavaju da se donese naknadno. Meni su prihvatili i ovako!

Sve u svemu, ja imam pozitivno iskustvo sa svima.

A da, što se slika tiče - za ljekarski 4kom dimenzija 3x4, a za ambasadu 2kom 5x5.


P.S.
Ako neko od ovih mojih (BiH) u petak ide po pasoše, javite se da se upoznamo ako bude prilike! :)

MarkoDragana
10.12.2015, 12:31
E ovako, odgovoricemo svima, procedura je bila ista kao i kod svih, ujutru smo bili kod tog sluzbenika i predalu dokumentaciju, rekli su da dosjemo u 2, procitali zakletvu i kasnije otiali na razgovor, e sad, mi smo se vencali skoro, ali ona nije postavljala puno pitanja o vencanju, uglavnom pohvalila nas je da su nam slike lepe, inali smo stotinak slika iz razlicitih perioda veze, postavljala je uglavnom ista pitanja, kao i svima, imali smo dokaz o svemu sto je potrazila, cak je rekla da ima potpunu dokumentaciju, i da se kasnije javimo sluzbeniku, i on ce nam sve reci, on je rekao da nekoliko dana moraju da odluce, da ce sva dokumentacija ostati kod njih, sve sto smo predali ( tu su i original diplome i svedocanstva) i sve ostalo, i pasosi naravno, i pitali amo ga, da lu zna sta to znaci, on je rekao da nema pojma, i da ce nam javiti! To je bilo sve, e ukoliko je neko bio u ovakvoj situaciji molim za pomoc, mislim na to, za ovu dokumentaciju sto su sve zadrzali?
Hvala unapred!

Bati4ko
11.12.2015, 12:37
Zdravo
Evo i ja da se javim, juce smo bili na interviju, sluzbenik nas je pozvao da udjemo, procedura je ista, jedan od nih sreduje dokumente po redosled, pa onda ides na salteru pa ti kaze dali znas da moras ispunavati uslove za dv lottery, kao sto je obrazovanie, i da uplatis 330 $ po coveka, pa onda ides da uplatis pare, i sednes i cekas poziv. Posto sam iz MKD onda na makedonski te pitaju, sta si zavrsio - reko sam Master, onda vide da smo supruga i ja vencali nakon izvlacenja pa pita zasto, reko sam jer godisninu nam je u 23 maj i potrazio je nam slike, video je nekoliko slike pa reko je da je u redi, i na kraj kaze da je dokumentacija okej, pa onda opet smo cekali da nam pozove, onda smo dali otiske pa nakon toga je pocelo interviju na Engleskom. Kaze da se zakunemo i pocelo je. Opsta pitanja - Sta si zavrsio Ja kao nosilac i supruga sta je zavrsila? odalke ste i gde zivite? kad planirate da napustite mkd? gde cete ziviti i sa kim u USA? trazio nam je adresu od garanta iz USA ? i nakon toga samo je rekao dali nama trebaju pasose ovog vikenda? Mi smo rekli da ne trebaju. I onda je rekao da smo slobodni i da dodjemo po pasose u utorak u 16.30.

I SAD JE MOJE PITANJE DALI JE SE U REDU? JER NAM NISU REKLI DA SMO DOBILI NITI CESTITALI SAMO NAM JE DAO JEDAN PAPIRIC KOI PISE DA DODJEMO U UTORAK U 16.30 U AMBASADI PO PASOSHIMA.

markoss
18.12.2015, 18:25
evo i mene tj nas, moje zence, cerka i ja...uglavnom kao i svi, pola 9 ispred ambasade, upis, provera i odlazak u cekaonicu, predaja dokumenata, placanje i otisci, sve je to trajalo do 10 a posle smo dosli u 14h.

tu smo cekalo dobrih sat i 15 i onda smo dosli na red, bila je samo gospodja iz konzulata koja zna srpski, citanje zakletve, pitanje oko obrazovanja, gde i kod koga idemo?
jedino sto je falilo je potvrda iz supa da supruga nije kaznjavana, a ja sam moju bas na intervjuu dao jer sam je dobio posle 4 dana iz supa. rekli smo da cemo to da dostavimo sled ned.

cestitala nam je na useljenickim vizama i rekla da za dalje kontaktiramo coveka iz ambasade, ok hvala srecni zadovoljni odlazimo.

danas ujutru ja zovem ambasadu da javim da sam nabavio i za suprugu potvrdu, a covek me pita, pa gde ste vi nestali juce???? a ja u zemlju propadoh, kaze pa trebao sam da vam dam pasose i dam dalje instrukcije..
ja reko pa nismo razumeli da treba da ostanemo nego da vas zovemo kad nabavimo potvrdu, on kaze ok utorak u 10h dodjite, ja reko jel mogu sam kaze mozes.

tako da eto to je to, sad se nadam da ovaj nas kiks tj nesporazum nece nista da remeti?

sve u svemu svi su u ambasadi totalno ljubazni i opusteni nema potrebe za brigom...kamely nema potrebe da places ako imas sve sto se trazi nemas da brigas, mozda se i vidimo u utorak

Kamely
23.12.2015, 22:26
E ovako. Bilo je ludo ali ludo sinoc, dodjoh malo sad sebi i ajde da napisem ovaj takoreci report :D

Elem, ja sam imala veoma neuobicajenu situaciju, nimalo slicnu onome sto sam citala na forumu. Naime, ja sam imala zakazano u 8.30, naravno dosla ranije (tipicno za mene. :) Kada sam u ovakvim vaznim situacijama, ja bih ispred ambasade dzedzala celu noc samo da nesto nepredvidjeno ne iskrsne :) ). U 8.15 me cuvar pronasao na spisku i izdvojio sa strane, odmah pustio unutra.
Prosla security check..nastavila kroz dvoriste, usla unutra, izvukli mi broj, sela sa leve strane, kraj toaleta gde su uglavnom sedeli svi koji nisu B2 aplikanti. U 9.00 stigla na prvi salter. Izuzetno prijatan i opusten covek, cak smo se i smejali, opusteno pricali o mojim dokumentima. Npr, primetila sam da su pogledali pazljivije pismo koje su moji meni napisali, u kojem navode ko su, sta su, koliko dugo su u USA, cime se bave i isticu da su oni tu da mi pomognu i da cu ziveti za pocetak kod njih.
Nakon tih max 10 min, taj prijatni gospodin mi je rekao da se vratim, sednem i sacekam da me pozovu za uplatu. Posle opet max 10 min, na drugi salter i platila 330. Ponovo sela, opet max 10, pa na treci salter dala otiske. ponovo sela, max 15 min, pozvali me na cetvrti salter gde mi se zena predstavi, objasni da je ona konzulka i da cemo malo da popricamo. proturila kroz rupicu na salteru zakletvu, ja je procitala i max 10 min razgovor: koju skolu sam zavrsila/koga imam u USA/navedite koliko ste puta putovali u USA. Posto ja idem jednom godisnje u USA, rekla sam joj da ne mogu tacno da se setim koliko sam puta do sada bila ali da ih ima nevedno u DS obrascu, da ja imam dosta prijatelja po USA, te da mi veci deo familije tamo zivi. Ja opustena, kao i sa onim prvim covekom. Taman se raspalila da joj jos pricam :), ona digla glavu i saopstila famoznu recenicu - Congratulation.... Ja se razrogacila i u suze. Nakon toga je rekla da sednem, te da ce me njen kolega pozvati za detalje. Max 10 min, i eto mene ponovo kod gospodina sa pocetka reporta, koji se smeje i govori mi "pa, cestitam. Ovo ti je uputstvo za pasos, ocekuj da ce stici u petak." ja mu kazem da ce to biti najlepsi Bozic u mom zivotu (ja slavim Bozic u petak 25og), i opet suze... On se smeje i govori "razumem te. uzivaj i srecno". Ja ga pitam jel to to, ja mogu sad kuci...on se smeje i mase :D :D Ja izasla, sunce siiijaaaa....toplo,divnooo...prolece se niotkuda iskralo i otelo malo neba u ovom maglovitom decembru, prvog dana zime. Sve u svemu, ja sam iz ambasade izasla oko 10.30.
Danas mi je stigao mail da je pasos poslat i da ga ocekujem za dan, dva. Moram da naglasim da im je taj mehanizam sa DHLom malo komplikovan, pa sam ja naravno dva puta zvala call centar, pisala mail tehnickoj sluzbi i mislim da su i tamo znali da sam smarac najgori :D
Eto, ljudi, to je moje iskustvo. Za sat i po sve zavrsila. U NS bila vec oko 13h, a onda je krenuo neverovatan mix osecanja - od umora i neispavanosti, preko bola u misicima jer sam se nakon 7 meseci opustila, do histerije i suza jer sam PRESRECNA!!!!!!!
Pozdrav svima vama, i velika zahvalnost za savete i pomoc.
Puno, ali puno srece zelim svima!
Vasa Kamely ;)

draganp
04.01.2016, 20:13
Samo da javim da sam danas bio na intervjuu. Procedura kao i kod ostalih, papiri, placanje, razgovor...

Nisam imao papir - potvrdu da nisam sluzio vojsku.... Najgore je sto sam se dopisivao sa ambasadom, naveo svoju situaciju i papire koje sam prikupio, a oni mi odgovorili, sve je tu, ne treba nista vise, samo treba prevest diplomu na eng...ispostavilo se da nije tako. Cim izvadim tu potvrdu nosim je licno u ambasadu i javim se ;)

MakeArt
10.01.2016, 14:56
Cestitam, puno srece i uspeha u USA!
Make Art ima li novosti? Takodje Mrs. Ryan za koji datum ste odlozili intrvju ako znate datum? Drzim palceve i javite ishod :-)

Nazalost nismo pozeleneli zbog nedovoljno dokaza o vezi, jer je brak sklopljen nakon izvlacenja. Nosili smo oko 20-tak fotografija iz razlicitih perioda veze. Receno nam je da prikupimo jos dokaza, fotografija, mailova, poruka, dokaza o medjusobnim pozivima... pa da se ponovo javimo u ambasadu. Do kraja meseca cemo otici ponovo...

MakeArt
11.01.2016, 18:46
Koliko ste dugo bili u vezi i kada ste se venčali?
Dečko i ja odlažemo venčanje od letos pošto mu je mama iznenada premilula u avgustu, a od tada se nismo ni slikali, niti smo putovali od aprla zajedno.
6 godina smo bili u vezi, a avgusta smo se vencali. Mislim da su bitnije fotografije, sms, mail prepiske od ranije, pre izvlacenja. Potrbno je samo da dokazete da postoji neki kontinuitet u vezi.

Jankee
13.01.2016, 20:44
Posto sam Vas pratio par puta pre svog intervjua na preporuku mog brata i vaseg clana 'Borak' odlucio sam da i ja dam svoj doprinos a da ne bude da sam samo 'leech'ovao.

Ukratko:
Juce sam imao interview. Prosao sam.
Bio sam jedini aplikant u aplikaciji.
Broj mi je bio 14xxx
DS sam popunio dvadeset i nekog maja.

Specificnosti oko mog slucaja:

Moj otac je dobio na lutriji '99. Tada smo porodicno dobili svi GC. Bili smo malo tamo malo vamo i na kraju smo se vratili u Srbiju (neverovatno ali istinito). U medjuvremenu se 2002 dok smo bili tamo rodio moj mladji brat koji je odmah dobio i US citizenship po rodjenju. Koliko se secam vec 2005 nam je propao GC.

Izvucen sam na DV2016 iz prve prijave.

Od dokumentacije sam dodatno imao police certificate iz UK jer sam tamo ziveo tokom studija.

Srednju skolu nisu gledali i samo su mi zadrzali fakultetsku diplomu.
Pitanja koja mi je postavio srpski intervjuer su bila da li sam ziveo jos negde osim u Srbiji i UK, da li imam nekoga u USA i gde, i sta planiram da radim kad odem u USA.

Drugi interju sa valjda Amerikankom (kazem valjda jer je prvo pricala na cudnom srpskom i nije imala jak us akcenat na engleskom ) je krace trajao. Procitao sam zakletvu, prokometarisala je da je moj otac vec bio dobitnik na lutriji i nasmejala se, pitala me zasto sam odlucio da se vratim iz UK i ja sam joj rekao zato sto sam bio izvucen na ovoj lutriji i da mi je bolje da budem permanent u US nego temporary u UK. I tu se nasmejala i rekla Congratulations i ostatak.

To je moj mali doprinos.
Srecno svima na interjuima i cestitam ostalim pozelenelim.

Pozdrav! :papa:

MakeArt
27.01.2016, 15:15
Evo i ja da se javim, pasosi vizirani :grin: Moj savet svima koji su se vencali nakon izvlacenja da na intervju ponesu sto vise dokaza o postojanju veze pre izvlacenja: fotografije, sms, viber prepiske...

Dzona2016
29.01.2016, 16:37
Poštovani forumaši,
Evo da se i ja javim sa svojim izveštajem.
Za početak želim da vam se predstavim. Po godinama pripadam grupi 60+. Za lutriju sam se prijavila posle pauze od nekoliko godina, više reda radi ne verujući da je uopšte moguće da će me ovog puta izvući.
Nikad neću zaboraviti taj trenutak kada sam pročitala da sam prošla. Imala sam osećaj kao da mi je neko poklonio novi život, a takav osećaj me i dalje ne napušta. Mogu da ga uporedim sa stanjem blage euforije. Sad, koliko je to realno, videćemo kad odem tamo i iskusim taj novi život.
Dobro, da ne izlazim mnogo iz teme, znam da vas sve prvenstveno zanima kako je u ambasadi.
Imala sam zakazano u 8:30. Stigla sam pred ambasadu oko 8h. Desetak ljudi je već tamo čekalo. Posle se ispostavilo da su to oni koji traže turističke vize.
Posle nekoliko minuta izašao je radnik obezbeđenja koji nam je objasnio da isključimo sve svoje elektronske spravice, a kad nas proziva, da priđemo montiranom stočiću i da sve spravice, metalne predmete, punjače, kablove,izvadimo iz džepova, tašni,... i tada nas je jednog po jednog skenirao detektorom. Napominjem da se sve to odvija na otvorenom i da traje,...
Mi iz DV se nalazimo na posebnom spisku, tako da ako vidite da vas ne proziva, urgirajte i recite za šta ste došli.
Posle moje urgencije, došla sam i ja na red. Posle pregleda, ulazi se u manju zgradu. Tu ostavljate sve te predmete. Torbu, dokumenta i jaknu sam mogla da ponesem sa sobom. Kad ste to završili, ulazite u dvorište ambasade, ljubazni radnici iz obezbeđenja vas upućuju na koja vrata da uđete.
Inače napominjem da su sve vreme svi izuzetno ljubazni i spremni da sarađuju, počev od radnika na obezbeđenju pa preko našeg čoveka koji proverava dokumentaciju do radnika-ce iz konzulata.
Radnica na ulazu pita vas po šta dolazite i potom vas upućuje na levu stranu da sednete i sačekate. Dobijate broj sa kjim vas prozivaju da priđete određenom šalteru. Ukupno ima desetak šaltera. Ja sam prozivano na ukupno 4. Imala sam sreće da su mi zakazli prvoj, tako da je cela procedura trajala 2 sata računajući vreme od ulaska u čekaonicu ambasade.
Prozvali su moj broj posle pola sata čekanja. Radnik ambasade, naš čovek, koji je sve vreme bio uključen u proces dobijanja vize, pozdravio me je sa osmehom i zatražio potrebna dokumenta posebno istakavši da li sam završila lekarski pregled. Proverio je originale i fotokopije. Kopije je zadržao kao i koverat sa lekarskog pregleda, a originale mi vratio. Pitao mi je gde nameravam i kod koga da idem. Sve vreme je gledao i u ekran kompjutera, pretpostavljam da je proveravao moju dokumentaciju sa onim što sam popunila u DS260. Brzo je sve završio i rekao mi je da će me prozvati na blagajni da uplatim 330$ i da ću dobiti priznanicu. Posle izvesnog vremena opet me je pozvao(preko broja) za isti šalter da me pita zašto mi se adresa iz DS260 ne slaže sa gradom u koji nameravam da idem. Rekla sam da u momentu popunjavanja DS260 nisam znala gde ću pa sam to polje popunila tek da bi me pustio dalje.Tražio mi je novu adresu. Na žalost, nisam imala tu novu adresu što je, kako se na kraju ispostavilo bilo važno u mom slučaju.
Malo posle prozvali su moj broj na šalteru za uplatu i pitali u kojoj valuti plaćam. Ja sam ponela dolare. Proverio je na aparatu verodostojnost novčanica, rekao je da je u redu, nije mi tad dao nikakvu priznanicu i rekao mi je da sednem, da će me ponovo prozvati. Posle duže pauze, prozvali su me za neki drugi šalter gde su mi uzeli odiske 4 leva, 4 desna prsta i oba palca. Dala mi je potvrdu da sam platila i opet čekanje.
Opet jedna napomena. Sve vreme dok su radili sa mnom nisu nikog dalje prozivali ma da je tu, sa naše leve strane bilo već 5-6 ljudi.
Prozvana sam. Ovog puta bila je to osoba iz konzulata. Predstavila mi se, pitala da li razumem šta se ovde dešava, i zatim mi je kroz šuber proturila plastficiran papirić da ga na glas pročitam. Tu je pisalo da razumem sve što se od mene traži, da je sve što sam rekla i dala kao dokument istinito i da to tvrdim pod krivičnom odgovornošću,....ili tako nešto. Pročitala sam. Onda mi je ona rekla da ispunjavam uslov za dobijanje vize, ali(tu je za mene sledio hladan tuš) da ću je dobiti onda kada im dostavim adresu u Americi na koju će
moći da mi pošalju zelenu kartu. I što pre to uradim, i pošaljem na mejl adresu koju mi je zalepila na papir na kome piše da mi je odloženo davanje vize zbog toga što nedostaje adresa, to ću pre dobiti vizu. E sad, pošto mi se sve okrenulo u glavi, ne sećam se šta je tačno bilo ali znam da sam opet otišla, sad na neki peti šalter za kojim je onaj naš čovek, koji ostavlja jako dobar utisak, objasnio da sam ja praktično dobila vizu, i da će to biti odmah pošto dostavim tu prokletu adresu. Pitao mi je da li može moj pasoš da ostane kod njih da bismo ubrzali proces.Naravno da može. Čim sam izašla sva pokisla iz ambasade, odmah sam poslala molbu mojoj drugarici u Americi da mi pošalje adresu, bez obzira što je kod njih bilo 4 ujutru. I naravno, ona mi je čim se probudila poslala tu adresu, ja njima u ambasadu,...pa oper čekanje. To je sve bilo juče.Naravno, ne moram da kažem da sam bar 10 puta proveravala da li sam dobro otkucala njihovu mejl adresu, adresu iz Amerike, kako sam na svakih pola sata proveravala mailbox,...
Kad, danas oko 15h zve neko na mobilni. Dobar dan, da li je to .....Vidim, poznat mi glas. Američka ambasada ovde. Dobili ste vizu. Kad možete da dođete po pasoš? Mogu odmah. Nemojte baš odmah, da li možete u ponedeljak,.....
Kraj španske serije.
Nastavak sledi ali od sad Američka serija.
Veliki pozdrav svima, nadam se da će nekome biti korisno ovo moje iskustvo.
Posebnu zahvalnost na saradnji i podršci šaljem tebi Tikice.

mibim2016
02.02.2016, 20:34
Odobrene useljenicke vize,pasosi u petak.
Detalji ovih dana,premoreni smo. Veliki pozdrav za sve forumase!

div011
03.02.2016, 22:13
Pozdrav svima i hvala na svemu!
Napokon je sve zavrseno i sad mozemo malo da se opustimo. Pasosi krajem nedelje.....

Mablica
04.02.2016, 11:40
Pomerio nam je sluzbenik interviju zato sto prilikom provere mu nije bio kompletiran ds260 falili su moji podaci i detetovi, kaze da je video da smo kontaktirali kcc i sve ali imaju tehnicki problem sa obrascem pa cemo morati njemu da se javimo i ponovo da ga popunimo, cak je hteo da napravi presedan, da nas primi u petak iako ne primaju petkom da se ne bi vracali kuci, ja mu tad rekoh za dete i mmr, tako da cemo ipak natrag... Pa opet sve u krug. Sve pohvale za coveka ostavio njegov licni broj da ga nazovemo kad kompletiramo detetov koverat i ds260.

Usput nas je pitao par pitanja sta imamo od skole, od kad se znamo, gde zivimo, i reko je da ce biti sve u redu, ispunjavamo uslove, ali mora da kompletiramo
Dokumentaciju, covek je ultra ljubazan i hoce da izadje u susret...

Napomenuo je da od nas zavisi kad ce nam biti zakazan interviju i da do sad nikad nisu imali problema do jula meseca sto se tice naknadnog odobravanja viza za ljude koji odlazu interviju ili im fali neki papir...

mibim2016
04.02.2016, 14:24
Evo i naseg iskustva od utorka 02.02.2016.
Bili smo ispred ambasade u 8:15,tip iz obezbedjenja izlazi ispred i poziva sve koji imaju intervju u 08:30. Prozvao je sve osim nas,na kraju nas pitao za koju smo vizu dosli i kad smo rekli DV,na brzinu nas pretresao detektorom za metal i uveo u prvu zgradu preko reda. U prvoj zgradi skeneri,gasenje i odlaganje svih elektronskih uredjaja. Prolazimo kroz dvoriste i ulazimo u glavnu zgradu gde su salteri. Dobijamo papiric sa brojem i sedamo u levi deo cekaonice gde se smestaju americki drzavljani i oni koji apliciraju za useljenicku vizu. Nakon 20 minuta cekanja prozivaju nas na sater 10 koji je zatvorenog tipa. Predali smo dokumenta i krecu standardna pitanja gde ste planirali da idete i sta biste tamo radili. Nakon sto je sluzbenik utvrdio da nam je dokumentacija kompletna i da ispunjavamo sve uslove,poslao nas je na salter 1 da platimo 3x330$,i da smo nakon toga slobdni do 13:45.
Sledi pauza nakon koje smo se vratili ispred ambasade. Prosli kroz istu proceduru ulaska,dobili nov broj i nakon cekanja od 15 minuta bili prozvani na salter 5 na kome smo ja i supruga dali otiske prstiju. Opet cekanje 15 minuta ,prozvani na salter 6 na kome nas je cekala konzularna sluzbenica za intervju. Razgovor je bio iskljucivo na srpskom bez obzira sto i ja i supruga pristojno govorimo engleski sto nam je bilo prvo pitanje. Zatim smo na srpskom procitali zakletvu da garantujemo za istinitost podataka i dokumenata koje smo predali. Ponovo dali otiske,nakon cega su usledila itanja da li smo vec bili u Americi i da li je neko od nas dvoje ziveo duze od 6 meseci u nekoj drugoj drzavi. Nakon tih pitanja cestitala nam je i rekla da su nase useljenicke vize odobrene,nakon cega nas je zamolila da sacekamo kolegu koji ce nam dati informacije sta i kako za pasose. Nako nekih sat vremena cekanja pozvao nas je sluzbenik koji nam se izvinio sto smo toliko cekali. Da su pokusali da nam odmah viziraju pasose jer smo iz malog provincijskog mesta gde ne ide DHL brza posta,ali su imali tehnickih problema,te cemo ipak morati da dodjemo licno po njih u petak.
Napomenuo bih da su svi ljudi zaposljeni u ambasadi neverovatno ljubazni. Za decu postoji taj kutak za igru,gde je nasa mala uzivala.

Pozdravljamo sve forumase,veliko hvala na mnogim informacijama koje su nam puno pomogle u celoj ovoj proceduri.

Svima koji su prosli intervju sve cestitke,a onima koje to tek ceka puno srece!

sivecosta
18.02.2016, 20:03
Pozdrav svima! Bio sam danas na razgovoru, viza je odobrena!
Sto se tice adrese uzeli su adresu rezervacije hotela :) hvala svima na pomoci!

zelembac
23.02.2016, 13:53
Evo i ja da vam se javim sa mojim izvestajem.
Sve je proslo ok i od sada sam pravi zelembac :)

Necu vas zamarati detaljnom procedurom ulazka u ambasadu jer je sve lepo organizovano i jednostavno. Jedan mali hint za sve koje idu na razgovor jeste da naglase sluzbeniku koji proziva da su za imigracionu vizu jer ce tu biti i more ljudi koji dolaze za turisticke vize.

Intervju se sastajao iz dva dela, kao i vecini. Intervju mi je bio zakazan za 8:30 a u ambasadu sam usao oko 15 do 9. Dobio sam svoj broj i cekao da me prozovu. Prvi razgovor je bio sa srpskim konzulom koji mi je najpre trazio pasos pa potom sva dokumenta koja sam pripremio za intervju (samo ono sto se i trazi, nisam nudio nista dodatno i ako sam posedovao kao sto je: pismo od osobe kod koje idem, adrese drugih lokacija gde mogu da odem itd.. ).

Pitao me je ko je osoba na adresi koju sam naveo, da li sam imao problema sa imigracionim i policijom posto sam bio vec 2 puta u USA, cime planiram da se bavim..i to je to u principu. sve je trajalo mozda 2 min. Tada sam dao i otiske. Nakon toga mi je rekao da cemo napraviti malo vecu pauzu do 14h i da je potrebno da platim 330$. Prozvali su me i platio sam, nakon cega sam napustio ambasadu i ponvo se vratio u 14h.

Kada sam se vratio u 14h ponovo sam na kratko bio sa srpskim konzulom koji mi je vratio deo nekih papira, sve kopije, svedocanstva, uverenje o zavrsenim master studijama...iskreno nisam ni gledao sta, jedino sto su zadrzali bila je diploma fakulteta. Jos jednom su me prozvali kada sam dao drugu polovinu papirica gde pise moj broj.

Na kraju, napokon sam prozvan za razgovor sa americkim konzulom. Prvo mi je dala da procitam zakletvu na sprskom a ceo razgovor smo vodili na engleskom. Kada sam procitao pitala mi je da li verujem u to i da li je to istinia i nakon toga sam ponovo stavi olevu ruku na skener za otiske. Rekla mi je da je kod nje moja diploma sa fakulteta, a ja sam dodao da je to diplova sa osnovnih studija i da pored toga imam i zavrsene master studije na sta se ona prijatno iznenadila i cestitala mi na tome. Primetila je da sam dva puta bio u americi sto sam ja samo potvrdio. Nakon toga me je pitala da li sam negde ziveo van Srbije - nisam. Na kraju me je pitala cime zelim da se bavim i nakon mog odgovora mi je cestitala na dobijanju vize i pozelela puno srece u americi. Zena je inace jako jako prijatna i nasmejana osoba tako da nije nikakav bauk razgovor sa konzulom :)

Posle su me prozvali jos jednom da mi kazu da ce me zvati kada pasos bude gotov i to bi bila cela avantura u ambasadi. Inace, sve je jako opusteno i slo
bodno se opustite..na salterima sam ukupno proveo mozda 5min za svo to vreme, jedino ubija cekanje na prozivanje i to sto to traje ceo dan ali opet, samo opusteno :)

Juce sam otisao po pasos gde su mi dali koverat koji se ne otvara kao i upustvo za placanje USCIS Fee-a.

Srecno svima koji tek imaju razgovor, nadam se da vam je ovo od pomoci! :)

Pozdrav

Zoja
28.02.2016, 18:21
Pozdrav dragi forumasi, doslo je vreme da podelim sa vama nase iskustvo sa intervjua :)

Prvo cu krenuti od lekarskog pregleda, lekarski smo radili u Smiljanicevoj 22. Prvo sto moram da naglasim jeste da su svi preljubazni, i sestre i doktorka, zaista divno iskustvo. Zakazani smo bili u 9:30, prvo vam izvade krv, naplate pregled ($150 po osobi), uzmu pasose i 4 slike formata 5x5, zatim vas posalju u drugu kliniku da snimite pluca i nama su rekli da se vratimo sa rezultatima u pola 2. Kad smo se vratili, na red je dosao pregled kod doktorke i primanje vakcina (primili smo MMR, tetanus i vakcinu protiv gripa). Na kraju dobijete koverte koje ne smete da otvarate i koje nosite u ambasadu + diskove sa snimcima pluca.

E sad sledi cuveni intervju :D

Kao i vecini i nama je intervju bio zakazan u 8:30, ispred ambasade smo bili oko 8. Na prvobitnom spisku nismo bili, ali su nas naknadno dodali i usli smo u ambasadu. Procedura pri ulasku je vec dosta puta opisana, svu elektorniku ostavljate na ulazu (meni su uzeli i dezodorans) i prolazite slican proces kao na aerodromu. Prodjete kroz dvoriste ambasade i dolazite do zgrade sa salterima, tamo dobijate broj i cekate svoj red. Kad se pojavi vas broj, prvo odlazite kod naseg konzula koji vam uzima dokumenta.

Meni kao nosiocu su uzeli:

Izvod iz maticne knjige rodjenih
Diplomu i svedocanstva iz srednje skole kao i diplomu fakulteta
Potvrde iz suda i policije
Vencani list (imali smo i nas i medjunarodni, zadrzao je samo standardni, nas a medjunardni nam je vratio)
Kovertu sa lekarskog, ne i snimak pluca
Pozivni mail
Fotografije (potrebne su dve fotografije 5x5)
I naravno pasos.

Mom dragom su uzeli:

Izvod iz maticne knjige rodjenih
Potvrde iz suda i policije
Fotografije
Kovertu sa lekarskog pregleda
Pasos.

Nakon toga sledi placanje (330$ po osobi) i uzimanje otisaka. Kada sve to obavite ponovo vas poziva nas konzul i obavestava vas kada se ponovo vracate u ambasadu, mi smo trebali da se vratimo u 15 do 2, posto nam je glavni intervju bio zakazan u dva sata poslepodne.

Naravno nervoza je konstatno prisutna, pogotovo je nama bio dodatni pritisak to sto smo se vancali nakon zakzanog intervjua :)

Vracamo se ispred ambasade u dogovoreno vreme, prolazimo istu proceduru kao i prvi put (obezbedjenje u ambasadi je stvarno jako ljubazno), ulazimo nazad u istu salu sa salterima, dobijamo novi broj i cekamo svoj red. Kada se nas broj pojavio prisli smo slateru i poceo je glavni intervju sa konzulkom. Krenula je da prica na srpskom tako da smo ceo intervju obavili na nasem jeziku. Prvo svako procita zkaletvu, zatim slede pitanja. Jedino pitanje koje nije bilo u vezi naseg braka i veze pre braka je bilo samo sta sam ja zavrsila od skole i to je to.. sve ostalo su bila pitanja o nama kao paru.. kad smo se upoznali, kad smo poceli da se zabavljamo, da li smo putovali negde zajedno, koliko ljudi je bilo na svadbi, da li su bili nasi roditelji (imali smo oko tridestak ljudi na vencanju i bili su i roditelji). Zabavljamo se nesto vise od 5 godina a od toga zivimo zajedno preko dve godine. Usledilo je pitanje da li kod sebe imamo dokaze da zivimo zajedno (racuni i slicne stvari), medjutim to nismo poneli (ono sto smo poneli bile su slike pre braka , oko 50ak, slike sa vencanja, prepiske sa facebook-a, skype-a, vibera i sms poruke). I onda nas konzulka upucuje sa saltera u odvojenu prostoriju da tamo nastavimo intervju, mene je zamolila da izadjem iz prostorije, a moj suprug da ostane. Meni je cekanje napolju potrajalo citavu vecnost, ne mogu da kazem tacno koliko su razgovarali unutra ali nije bilo bas 5 minuta :D Nakon toga, moj dragi izlazi i ja dolazim na red. Krecu pitanja vezana za nas zajednicki zivot.. Dacu vam neke od pirmera. Kako nam izgleda spavaca soba, sta smo prethodni dan vecerali, cime hranimo macke, kada sam ustala prethodni dan, gde smo putovali van grada poslednji put, s kim… Meni je postavila manje pitanja, pretpostavljam da je razlog taj sto su nam se odgovori poklapali, zatim me je zamolila da pozovem muza da udje, cestitala nam je i obavestila nas da su nam vize odborene :D Sreci nema kraja!! :1081:

Nakon toga vracate se u cekaonicu, ponovo sacekate da se pojavi vas broj i ponovo idete kod naseg konzula koji vam vraca visak dokumentacije i originale i pita vas na koji nacin zelite da preuzmete vizirane pasose. Mi smo se odlucili da ih pokupimo u ambasadi i nakon dva dana sam otisla da ih preuzmem (ne morate svi da dolazite po pasose, dovoljno je da neko od vas dodje)

To bi bilo to, ja sam se trudila da budem sto detaljnija, narocito zbog onih koji su u slicnoj situaciji kao i mi. Celokupni utisak je dobar, u ambasadi su svi prijatni i generalno je atmosfera prijatna. Ako je sa vasim papirima sve u redu, samo budite iskreni i opusteni i bojazni nema! :)

Ejpril88 zelim posebno da ti se zahvalim na pomoci i podrsci i da vam pozelim srecan put, mi se sad bacamo na dalju organizaciju, pa verovatno idemo pocetkom leta :)

Ukoliko neko ima pitanja, slobodno pisite, ili ovde ili mi saljite poruke, tu smo da pomognemo koliko mozemo.

Katja75
29.02.2016, 12:57
Naslov bi bio najkrace opis naseg iskustva sa intervjua.


Moj muz je izvucen na lutriji, a sa njim smo isli moj mladji sin iz prvog braka i ja.

Sam postupak intervjua i i potrebne dokumentacije je ovde vec vise puta opisan, tako da cu vam opisati samo nesto gde se razlikuje. Naravno, kao sto Zoja rece, za sve konsultacije sam tu i rado cu odgovoriti, ako treba nesto iz naseg iskustva.

Dodatak u dokumentaciji:

-Potvrda sa Malte iz policije ( boravili smo u dva navrata na Malti ukupno 10 meseci, po informacija koje smo imalio nije bilo obavazujuce, ali su ga pogledali i pitala nas za to tokom intervjua)

-Resenje o razovdu, za mene.


Mali uvod zbog situacije na intervjuu koja nas je zatekla, veoma mlada sam se udala prvi put. Prvi brak je trajao do 2003, i ja sam sa tada sa dva mala sina otisla (preselila se u drugo mesto i sama ih podigla), ali zbog nemogucnosti da se dogovorimo oko podele imovine, moj bivsi muz je cekao da oba sina postanu punoletna i tek tada pristao na sudski razvod (da covek zna gde ce pasti seo bi i lako je biti pametan posle bitke, ali eto jos jedno odlaganje na nauk nekom drugom).

Epilog ove spanske serije je, da sam mog sadasnjeg supruga upoznala dok sam jos zakonski bila u braku i razvela se posto je moj mladji sin napunio 18 godina.

Iako je on ispunjavao uslov da ima manje od 21 godine, dobili smo tumacenje da se on ne moze smatrati posvojenikom mog supruga, jer je u momentu sklapanja naseg braka imao 18 godina i 7 meseci.

Ovde necu pisati moj sok, ovo je jedan od onih klovnova koji iskoci i cini zivot.

Ali zato cu pokusati da Vam objasnim ponasanje zaposlenih u ambasadi. Procitala sam da su ljubazni, ali to je mala rec da opise njihovu predusretljivost. Ne znam da li je u pitanju selekcija zaposlenih ili izuzetni trening, ali osoblje ambasade se ponasalo tako prijatno, sa puno razumevanje i empatije. Boja njihovog glasa, mimika, pokreti, mislim da rodjena majka ne bi imala tako strpljenja i razumevanja sa nama kako su oni imali. Opisali su nam nacin na koji mozemo dobiti vizu za moju decu, ovog mladjeg do 21 g, a i starijeg.

Sledeca situacija je bila sa DS 260 obrascem. Obrazac smo popunili i poslali 14.05., pratili smo instrukcije i cekali mail sa terminom intervjua. Na intervjuu smo saznali da je trebalo popuniti DS obrazac za sve nas, a ne samo jedan, kako smo mi uradili. Ljubaznoscu i upornoscu sluzbenika ambasada uspeli smo da dobijemo obrazac, koji smo tu popunili na racunaru u cekaonici, ali mislim da je nepotrebna i ta vrsta neprijatnosti ako znate da to mozete ranije uraditi od kuce. Moja greska je sto nisam ispratila temu o popunjavanju obrasca, jer sam smatrala da smo to zavrsili. Pa zato ovo i spominjem u temi intervjua, za nekog ko mozda to nije uradio, jer mu aplikacija tada to nije nudila niti trazila.

Na razgovoru sa konzulkom je bio "sporan" datum mog razvoda novembar 2014. i naseg vencanja februar 2015. iako se vencanje odigralo pre izvlacanje zamolila nas je da potkrepimo nekim slilkama nasu vezu. Kako nista nismo spremili, ponudili smo joj da otvori nase FB profile, iako nismo bas bili veoma aktivni on line, imali smo zajednickih slika sa putovanja, vencanja i sl. Pitala nas je jos gde smo skoro zajedno putovali, mi smo bili na Malti od marta prosle godine, do januara ove, pogledala je nase pasose sa pecatima ulaska izlaska iz zemlje i to bi bilo to.

Dobili smo cestitike i sutradan su nas pozvali, da mozemo doci po pasose.

Hvala svim clanovima i osnivacu ovog foruma na informacijama i podrsci.

U dobrom se ne ponesi u zlu se ne ponizi.

Gromacha
03.03.2016, 02:10
Evo, da napisem svoje utiske sa intervjua u ambasadi u Zg.

Imali smo zakazan intrvju u 11h ali sam zamoljen od sluzbenice u telefonskom razgovoru dan prije da dodemo u 10.30.

Dosli smo u 10.20 ispred manje zgrade di se prolazi osiguranje i ostavili mobitele i cd-e sa snimkama pluca, uzeli samo papire i produzili u glavnu zgradu.

Ulazimo u zgradu a kad tamo mi sami, nigdje nikog, nema guzve, mi i security.

Posalje nas taj security na salter 7 i tamo nam ta zena sa kojom sa razgovarao preuzme sve papire koji su joj potrebni (orginale) a ostale (kopije) vrati. Na istom salteru dajemo otiske i onda nas upucuje da na salter 3 da platimo fee i da se vratimo.
Nakon toga nam kaze da sacekamo, cekali oko 10 min. pozvali nas na salter 1 na intervju. Mozda 3-4 min. sveukupno...pitala nas di idemo, adresu, jel radimo sada, sta cemo radit u Usa i to je to.
Dolazimo na salter 7 i nasazena nam kaze da sacekamo do 13-13.30 da ce da me nazove na mob da odmah isti dan dobijemo vizirane pasose i zapecacene koverte.
Da skrati...u 11.15 smo izasli iz ambasade oko 13 me nazvala ta zena da su vize gotove i da ih preuzmemo.

Osjecaj koje smo tada prosli, u tom trenutku su tesko opisivi, znaju oni koji su dobili Green Card a ostalima od srca zelim da osjete taj osjecaj kad im kazu... Congratulation, yours green card is approved.

dmihalj
15.03.2016, 15:16
Pozdrav drugari,
E pa hvala bogu, dosao red i na mene da prenesem svoja iskustva vezana za intervju. Generalno nista specificno ovog puta, niti drugacije od ostalih. Dakle, dodjete lepo ispred ambasade, javite se obezbedjenju zbog cega ste dosli, redovna kontrola metalnih predmeta i dokumenata prvo ispred same zgrade, a zatim i u samoj zgradi, gde ostavljate stvari koje nisu dozvoljene (mobilni telefoni, slusalice i sl) i nastavljate dalje ka drugoj zgradi, gde se nalaze salteri. Tu se javite ljubaznim devojkama na ulazu, i one vas smeste i daju vam uputstva oko svega. Prvo obicno idete na salter 10 (privatna soba), gde predate sva potrebna dokumenta, npr. meni uopste nisu uzimali diplomu sa fakulteta i master studija, dakle dovoljno je samo ad donesete diplome srednje skole. Takodje posto sam ja kao Country of eligibility naveo Makedoniju, jer sam tamo rodjen (dakle samo rodjen, nikad ziveo), nije bilo potrebno prevoditi Izvod iz maticne knjige rodjenih iz Makedonije, iako je izvod na Makedonskom, tj nije ni na Srpskom niti Engleskom. Kada predate dokumenta, cekate ponovo da vas prozovu za davanje otisaka, zatim ponovo za intervju sa konzulom i na kraju ponovo u sobu 10, gde ce vam vratiti originalna dokumenta (obavezno uradite kopije svih dokumenata!). Nakon 3 dana cete dobiti poziv i pokupiti svoj vizirani pasos, kao sto sam ja danas :). Srecno drugari i zelim vam sve najbolje u daljem zivotu!

SanjaM
22.03.2016, 17:49
Danas smo imali razgovor - VIZE ODOBRENE!!! :grin: Moje misljenje je da je sve u urednoj dokumentaciji, znaci ukoliko imate sva dokumenta koja se traze nema potrebe da brinete. Razgovor nam je bio zakazan u 8:30, a u 12:30 smo vec bili ZELENI! Ostaje nam samo da preuzmemo pasose kada nas budu obavestili da su vizirani. Kao i mnogi, vencali smo se po saznanju za green card, tacnije u septembru (a u vezi smo 4 godine), nakon toga smo otkljucali formular kako bi i suprug popunio isti. Danas nas je jedino zbunilo to sto su oni ocekivali samo mene (nosioca) na razgovoru, a pojavili smo se oboje naravno, tada smo objasnili sve i dalje nikakvih problema nije bilo. Procedura je vec dosta puta pomenuta, idete sa jednog saltera na drugi, ali taj "najbitniiji" razgovor sa konzulom nije trajao vise od 5 minuta, bio je na engleskom (citate zakletvu - koja je napisana na srpskom, daju se otisci prstiju, i par pitanja - konkretno - o mom obrazovanju, kada smo se upoznali, da li smo ranije bili u Americi...). Bez cekanja, sve traje manje od 20 minuta... Sve najbolje svima kojima razgovor tek sledi, a i dalje u ostvarivanju "americkog sna"! Ukoliko imate bilo kakva pitanja pisite slobodno, znamo koliko ovaj forum i iskustva sa istog znace! Srecno svima...drzimo vam fige!! Caoooos!:grin:

TrikkY
05.04.2016, 11:50
Kao sta bi rekao Novak aka. Dzole : IDEMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO :==D:

Prvo sakam da im se zablagodaram na site, za site podatoci, detali, informacii od nivnite iskustva, poddrskata koja im ja davaa na clevovite za se, mi pomognaa mnogu :D
Za intervjuto, hmmm od kade da pocnam. Nemozev da zaspijam cela nok, ali ajde i toa se isplatese :grin:
Intervjuto mi bese zakazano za vo 08:00 casot pred Americka ambasada, no kako i po obicaj stasav malku porano. Imase 5 minutno cekanje i konecno vlegovme vo ambasada. Procedurata bese ednostavna nesto posebno, ni pak komplicirano, ostavas stvarite kako mobilni telefoni, klucevi i takvi raboti i ides kaj sluzbenikot da mu go dades potrebnite dokumenti. Posle toa imase 5-10 minuti cekanje pa te vikaat da dades ottisoci. Pa pak cekanje od 5 min i konecno stasav na red da razgovaram so konzulkata koja e enormno ljubezna dur i se poseguvavme za nekoi raboti. Prvo me prasa dali mozi da razgovarame na angliski jazik i jas i rekov deka ne mi pretstavuva nikakov problem. Potoa sledese zakletvata i posle toa sledea prasanja od tipot na dali si bil nekogas vo amerika, kaj kogo ke sedis, dali imas nekoi bliski vo amerika i toa bese toa. Koga mi kaza congratulations duri pocnaa da mi tecat solzi od radost :grin: Sevkupno celata procedura traese 40 minuti sto znaci deka 08:40 intervjuto zavrsi :D utre vo 16:30 treba da si gi zemam pasosot i vizata, pa naredna nedela patuvame za USA.
Lujdze vi posakuvam na site sreka za site onie sto ne bile dosega na intervju i neka ke se grizat kako mene, se ke bidi vo red. VE SAKAM SITE:inlove::inlove::inlove::==D::==D:

B&V
05.04.2016, 22:15
Drugari, pre svega da cestitam svima koji su pozeleneli do sada u ovom ciklusu, a svim "zelenasima" zelim da se zahvalim na neizmernoj pomoci i iskustvima koja su doprinela uspesnom okoncavanju celokupnog procesa formalnog dela emigriranja verovatno svih clanova ovog foruma. Ja malo kasnim sa pricom sa mog intervjua ali nista niste propustili nit izgubili jer se moj intervju uopste nije razlikovao od ostalih uobicajenih i vec opisanih ranije u ovoj temi. I moj je uspesno obavljen:)

Za sve kojima intervju tek predstoji samo se opustite i korak po korak pratite uputstva i bez bilo kakkvog problema zavrsicete ceo ovaj proces.

Naime, dolazak u ambasadu, prolaz kroz obezbedjenje, uzimanje broja, ceknaje. Prva soba, predaja dokumentacije /Izvod iz knjige rodjenih MKD(nisam prevodio dao samo original na makedonskom/ srpski izvod nije bio potreban) izvod iz MKV , diplome i svedocanstva srednje skole, fakultet. diploma, potvrde iz suda, supa, koverta sa lekarskog, ds kofirmacija, papir iz maja i papir sa zakazanim intervjuom, pasos, i 2 fotografije. /, drugi salter placanje vize u dinaraima, treci salter otisci, cetvrti konzul ( razgovor koji je trajao 5-10 min i cestitanje, nikakva specijalna pitanja koja vec gore nisu pomenuta), nakon toga vracanje opet u prvu sobu i detalji oko preuzimanja pasosa.

Moram da napomenem da su ljudi zaposleni u ambasadi izuzetno profesionalni i usluzni, a o ljubaznosti da i ne govorim. I to zaista znaci. I Hvala im na tome.

Ako neko ima neka dodatna pitanja...

Pozdrav i srecno.

2015NB
07.04.2016, 20:03
Evo i moje iskustvo.
Od ulaza da izlaza svi su bili izuzetno ljubazni.
Na prvom šalteru predala sam dokumentaciju (tražili su i kopije), na drugom plaćanje, na trećem sam dala otiske, na četvrtom su mi poslavili par pitanja vezano za planove... Iz nekog razloga sam očekivala da će me poslati u kancelariju, no međutim ponovo su me pozvali da dođem na prvi šalter na koji sam se javila i varatili mi original dokumenta (nisam gledala valjda su mi sve vratili). Sutra će se javiti kada da dođem po pasoš.

Poručujem svima da procedura nije ni približno stresna kako je neki od nas očekuju.

Srećno svima
:grin:

markoni
09.04.2016, 08:55
Pa dragi moji forumasi, izgleda sam i ja pozeleneo :==D:. Po pasos sa vizom idem iduce nedelje.

U vezi dokumenata, bilo mi je potrebno:

-Interview appointment letter
-DS 260 Confirmation page
-pasos
-slike 5x5 (2 kom.)
-neotvorenu kovertu sa medicinskog pregleda
-diploma osnovnih studija, pogledali original uzeli kopiju
-Izvod iz mat knjige rodjenih, pogledali original uzeli kopiju
-Potvrda iz palate pravde, uzeli original, vratili mi kopiju
-Izvod iz kaznene evidencije, uzeli original
-330$

Kad se udje ima 10-tak saltera, i ima gde da se sedne dok se ceka na poziv na salter, dobije se broj na papiricu, pa se ceka kako koga prozovu na koji salter.

Prvo kad su prozvali moj broj, trazili su dokumenta
Sledeci put kad je moj broj prozvan na neki drugi salter, platio sam 330$
Zatim sledeci put ponovo na nekom trecam salteru, dao otiske prstiju
Sledeci put je bio intervju sa konzulom
A posle toga su mi dali dalje uputstvo u sobi 10, koje kaze da ce me obazestiti kad da dodjem po pasos.

Ambijent je opustajuc, nema tenzije kao na skoro svim ostalim salterima na kojima trazimo bilo sta... tj. na koje je vecina nas naviklo...

Na svakom salteru, je moguce govoriti na srpskom, tako da ko ne zna najbolje engleski, nije problem.

Osecaj kada mi je konzul rekao "Congratulation" je neopisiv recima :grin: u pozitivnom smislu naravno :grin:

markoni
09.04.2016, 18:06
Cestitam Markoni! Puno srece u USA. :bravo:
Lepo ti je rekla jasmin_nikol, imas rok 6 meseci od datuma lekarkog.

Ovaj deo oko saltera manje vise vec znamo, pa ako mozes napisi sta te je sve pitao konzul? Ja se spremam polako za intervju pa me to najvise zanima. Takodje koliko dugo si cekao na razgovor sa konzulom?

Cestitke naravno i sve najbolje i 2015NB :1081::bravo:

Hvala Tikice :)

Sto konzul sto na predaji dokumenata su me pitali:

-"Do you speak English" (u smislu da odaberes jezik na kom zelis da vodite razgovor)

-"cime se ovde bavite ovde"

-"Sta ste zavrsili od skole, i koliko godina to traje"

-"Da li ste bili nekad u Americi"

-"Da li imate nekog od familije u Americi"

-"Kako se zove osoba kod koje idete i sta je ona vama, kad ste je prosli put videli"

-"cime planirate da se bavite u Americi"

Na razgovor ces cekati dok te ne prozovu tj. tvoj broj na papiricu koji ces dobiti, cekas koliko mora da se ceka, jer ti je u tim trenutcima to najvaznija stvar naravno... ja sam cekao cini mi se izmedju pola sata i sat na razgovor sa konzulom nakon davanja otisaka... a sigurno dva sata (mozda i dva ipo) nakon ulaska u ambasadu (je proslo do razgovora sa konzulom)...

Inace, imam utisak da je najbolje davati istinite odgovore, kao i da spremis svu potrebnu dokumentaciju... i nema razloga da imas tenziju, ako ispunjavas uslove obrazovanja ne bi trebalo da bude problema...

JanaM
16.04.2016, 16:44
Pre svega zelim da se zahvalim svima koji su svojim angazovanjem ucinili da ovaj forum bude izvor neiscrpnih informacija. Zahvaljujuci svima koji su svoja iskustva podelili ovde, ceo proces pripreme za intervju kao i sam intervju je prosao prilicno bezbolno. Suprug i ja smo pasivni ucesnici od momenta kad smo saznali da smo izvuceni. Nismo se ukljucivali do sada, jer na sva pitanja koja smo imali, odgovor je neko vec dao. Licno iskustvo smo tek sad stekli, koje ovim putem zelimo da podelimo sa vama i na taj nacim vratimo bar delic onoga sto smo od ovog foruma uzeli..
Nas intervju je bio zakazan za 12.04. Lekarski pregled smo uradili desetak dana pre intervjua. Moja preporuka za sve koji ce na intervju ici pre maja (u godinama koje dolaze) je da vakcinu protiv gripa prime na pocetku sezone gripa. Mi nazalost to nismo uradili i dosli smo u situaciju da u martu mesecu cekamo da se oporavimo od gripa da bi mogli da primimo vakcinu za pomenuti, sto je totalni apsurd..Takodje oni koji ce vakcine primati u lokalnom domu zdravlja, treba da imaju u vidu da pojedini lekari ne zele da daju vise vakcina u istom danu, naime zbog opasnosti po imunitet treba da prodje najmanje dve nedelje izmedju vakcina!? (sto je dr. u Smiljanicevoj rekla da je totalna glupost). Mi posto smo se kasno javili i nismo imali toliko nedelja na raspolaganju, sve vakcine smo primili na lekarskom pregledu u Beogradu, naravno odjednom. Ono sto je interesantno, vezano za lekarski pregled jeste to da smo tamo upoznali momka koji je dan ranije imao intervju na koji se pojavio bez obavljenog lekarskog pregleda, u ambasadi je prvi put cuo da mu to treba!?! Uglavnom, obavio je razgovor sa konzulom i bez toga, kvalifikovao se i receno mu je da sto pre obavi lekarski pregled..
Sto se samog intervjua tice procedura je bila ista kao i kod svih koji su bili pre nas, s tom razlikom da mi imamo dete od 16 godina i pri razgovoru sa konzulom glavni akcenat je bio na tome. To je jedina stvar koju nigde nismo procitali i bili smo zateceni kad se konzul obratio nasoj cerki i poceo da joj objasnjava da sa 16 god. ona moze da udje u bracnu zajednicu i da zbog toga mora da potpise da nije udata, u suprotnom gubi mogucnost da se kvalifikuje za zelenu kartu..Dat joj je dokument kojim tvrdi da nije udata, to je procitala i potpisala nakon cega su nam cestitali i pozeleli srecu u USA, s tim da moramo jos da im dostavimo izvod iz kaznene evidencije za maloletnike. Znaci, oni koji imaju decu stariju od 16 god. potreban im je ovaj dokument koji se vadi u sudu za maloletnike! Mi smo taj dokument dobili za 5 min. (ne ceka se, bar je kod nas bio takav slucaj) i konacno pozeleneli 14.04.2016.god. :==D:
Ono sto je jos interesantno, a cini mi se da nije do sada pominjano je da u cekaonici postoji kompjuter i stampac kojim mogu da se posluze svi kojima je to potrebno. Porodica koja je bila u isto vreme kad i mi, je napravila greske pri popunjavanju DS 260 formulara. Receno im je da tu na licu mesta pristupe svom formularu i isprave to sto su pogresili.Takodje jedan momak je stampao konfirmacionu stranicu ili nesto slicno, sto nije imao kod sebe..
Sto se dokumenata tice vraceni su nam originali izvoda iz MKR, zadrzane fotokopije. Imali smo i fotokopiju MKV, ali to je zadrzano zajedno sa originalom. Kao nosilac predala sam samo diplomu fakulteta (fotokopiju) nisu pitali niti trazili svedocanstva ili diplomu srednje skole.
Cestitke svima koji su pozeleneli do sada i da ista sreca prati one kojima intervju tek predstoji.:bravo::1081:
U junu, cim se deca raspuste mi smo naputu za LA.. Ako ima nekih dodatnih pitanja tu smo :grin:
Sve najbolje!!:papa:

Mrs.Ryan
19.04.2016, 10:36
Pozdrav drugari!
Evo i mi da se javimo sa lepim vestima - vize su nam odobrene! :==D: :bravo:
Cestitam svima koji su pozeleneli, onima koji cekaju intervju i izvlacenje zelim puno srece.

Tikica
25.04.2016, 00:28
Pre svega hvala svima na čestitkama i divnim željama!:==D:

Evo najzad i mog iskustva. Trudiću se da budem detajna što po pitanju tehnikalija što po pitanju emocija.

Ja sam još dan pred intervju imala tremu. Iako znam da za tim nema razloga, jednostavno to je bilo jače od mene. Mislim da ne treba ni da spominjem da sam papire proverila jedno 5 puta. :udri:
Dan je na moju sreću bio prelep i sunčan, što je svakako doprinelo krajnjem utisku.
Intervju mi je bio zakazan za 8:30h u Beogradu. Ispred ambasade sam bila 10 minuta ranije i odmah bez ikakvog čekanja nekakve prozivke (i poučena iskustvima sa foruma i dobrom starom „Ko pita, ne skita“) kažem policajcu da imam zakazan termin za imigracionu vizu. On me je uputio pravo na obezbeđenje koje me je pronašlo na spisku, zamolilo da ugasim telefon, i preko reda me sprovelo dalje. Dakle mi koji idemo za DV vizu ne čekamo red koji čekaju W&T i ljudi koji idu za turističku vizu.
Nakon 1min prošla sam obezbeđenje (detektor za metal, skidanje kaiša, ostavljanje telefona i ostalih elektronskih uređaja ukoliko ih imate). Daju vam karticu kao revers. Sledi prolazak kroz dvorište i ulazak u šalter salu u kojoj se sa desne strane nalazi deo za W&T i turističku, a sa leve deo za drzavljane, porodičnu...i DV vizu. Ja sam u tom trenutku bila jedina u datom odeljku i tek je kroz jedno 15min došla još jedna baka, a dalje je okvirno na 15-20 min dolazio još po neko.
Dobila sam broj i rečeno mi je da se prijatno smestim jer me očekuje duže čekanje. Na to sam naravno bila spremna i unapred sam razmišljala o tome da li da ponesem neku knjigu za čitanje ili neki časopis. Međutim toliku sam tremu imala da mi nije bilo do čitanja pa sam rešila da u mali nostes umesto toga zapisujem svoja zapažanja. W&T intervjui idu prilično brzo, kao na traci, dok se kod nas malo duže čeka. U čekaonici postoji TV na kome se vrti CNN bez tona, što je u principu bilo korisno makar zbog vremenske orijentacije jer nisam imala sat. Zabavljali su me intervjui za W&T...svašta tu možete da čujete. Bilo je nažlost i onih koje su odbijali, uglavnom zbog velikog broja prenetih ispita. Bi tu na CNN-u i neka fenomenalna reklama o državi iz snova koja se reklamira kao savršena za početak ulaganja, sa niskim poreskim stopama, i rekoh daj da gledam do kraja da vidim koja je to US država, kad ono - Makedonija :RRofl:
Nakon 20min pozvali su me na prvi šalter gde me je dočekala predaja dokumentacije. Razgovor je tekao na srpskom. Pitanja su: Jeste li spremni za USA;(Naravno) Imate li nekog od rodjaka tamo (Imam, ali idem kod prijatelja); Jeste li nekada ranije bili tamo (Ne); Da li ste živeli negde van Srbije (Ne);Da li ste sami popunili prijavu ili je to za vas radila agencija (Sama); Da li je bilo nekih promena u vašem DS260 (Ne); Kakva je škola koju ste završili (Meni bila super); Kako plaćate vizu...Razgovor trajao 8min. Zanimljivo je da je čovek prokomentarisao „ O završili ste lekarski, sjajno“!
Kao da je to nešto neobavezno. :lool:
Od dokumenata sam ponela samo neophodno:
- Diploma srednje škole + kopija
- 4 svedočanstva + kopije
- Izvod iz matične knjige rođenih + kopija
- Uverenje iz suda o nekažnjavanju
- Uverenje iz SUP-a o neosuđivanosti
- Poslednja strana DS260, obaveštenje o izvlačenju, obaveštenje o zakazanom intervjuu
- Koverta sa lekarskog
- 2 fotografije 5X5
- Pasoš
U posebnoj fascikli, za slučaj da potraže, ponela sam štampanu prepisku sa osobom čiju sam adresu navela u DS260. Nisu tražili nikakav dokaz o komunikaciji. Nisam nosila nikakav izvod sa računa, pozivna pisma i sl.

Nakon nekoliko minuta pozvana sam na šalter za plaćanje i rečeno mi je da ću račun dobiti nakon što ga konzul potpiše.
Nakon tačno pola sata pozvali su me da dam otiske, pitali da li govorim engleski i nastavli komunikaciju na engleskom.
Usledilo je skoro sat vremena čekanja i onda su pozvali moj broj za razgovor sa konzulom.

Konzul me je odmah pitao da li govorim engleski i nakon moje potvrde izvukao plastificiran papirić sa zakletvom na engleskom. Sledi čitanje zakletve da ću govoriti istinu i davanje otisaka :da:
Postavio mi je neka standardna pitanja: Koliko imate godina; Da li ste udati; Da li imate dece; Kod koga idete u USA ( rekla sam samo kod prijatelja bez ikakvih daljih objašnjenja); Jeste li ranije bili u USA; Da li ste nešto studirali nakon srednje škole; Sa kim stanujete... Sve vreme je nešto štiklirao, pa potom kucao na računaru, pa ponovo štiklirao...... i onda odjednom izgovorio „Molim Vas dajte mi minut“, reče čovek i ode!:w00t:
Ja ostah zbunjena da stojim na šalteru, i što ga duže nije bilo to se meni vrzmalo više nedoumica po glavi, jer niko nigde nije spominjao da mu je konzul otišao usred razgovora! Sa njihove strane šaltera vidim jude koji se smeju, jedu jabuke... sa moje strane šaltera meni se stomak sve više steže. I vrati se najzad konzul smejući se sa svojom koleginicom koja je takođe konzul, pa: kaže „Hah, zeza me što sam jako spor“. Pomislim ja, ma samo nek si se ti vratio!
Tu se nastavlja njegov pregled papira iz početka i ja pitam „Izvinite a ovaj disk sa lekarskog, da li Vam to treba“? „Što, jesu li Vam pronašli nešto“, kaže on. „Ja se nadam da nisu“, :blink: odovorim ja kroz smeh, i on tada baci pogled na medicinsku dokumentaciju i kaže „Meni ovo izgleda ok, možete se vratiti da sednete pa ćemo vas zvati“.
Ništa „congratulations“ , kvalifikovali ste se, odobrena vam je viza.... ma bukvalno ništa od toga. Samo vratite se da sednete...ponovo...:wtf:

I ja šta ću, vratim se da sednem sa sve zankom pitanja iznad glave.
Nije prošlo ni dva minuta i zovu me na sledeći šalter. Došetam ja tamo sa svojim znakom pitanja iznad glave, kad tamo me čeka čovek koji me je jutros prvi pozdravio i uzeo dokumenta, i kaže „Izvolite, ovo je vaš račun, a evo i originala dokumenata“. I tu negde valjda on shvati moj zbunjeni, i verovatno pomalo izbezumljeni pogled, pa doda „Sve je uredu, kako želite da preuzmete pasoš, lično ili DHL-om“? Rekoh, lično. „Uredu biće za par dana, ja ću vam javiti na broj koji ste ostavili, prijatan dan vam želim“.

I tako ja izađem tačno u 11h iz ambasade bez čuvenog „čestitamo“, pomalo zbunjena i veoma srećna, dok se sa desne strane nad uredno pokošenim i osunčanim travnjakom vijorila američka zastava. I pomislim u tom trenutku da ću već za koji mesec ugledati slično samo mnogo veće parče američkog tla.:1072:
Već sutradan ljubazni službenik ambasade odagnao je i poslednju mrvu sumnje kada mi je javio da je moja viza spremna i da mogu da dođem po pasoš naredne nedelje.

Eto to je bilo moje putovanje kroz ovu proceduru, a ono pravo, životno, tamo daleko, tek predstoji! :==D: