PDA

View Full Version : Promena bracnog statusa


Endorfin91
04.05.2016, 16:09
Pozdrav svima. Imam jedan problem i znacilo bi mi ako neko moze da me savetuje sta je pametno ciniti. Verenica i ja se prijavili ove godine za work and travel i dobili vize, u medjuvremenu mene izvuku za green card :) Kada sam aplicirao moj status je bio single, a do kraja godine ce biti sigurno married. Kako postupiti u ovoj situaciji? Da li da prijavim da sam veren ili da im prijavim tek nakon zenidbe?

BetterFuture
04.05.2016, 17:37
Pozdrav svima. Imam jedan problem i znacilo bi mi ako neko moze da me savetuje sta je pametno ciniti. Verenica i ja se prijavili ove godine za work and travel i dobili vize, u medjuvremenu mene izvuku za green card :) Kada sam aplicirao moj status je bio single, a do kraja godine ce biti sigurno married. Kako postupiti u ovoj situaciji? Da li da prijavim da sam veren ili da im prijavim tek nakon zenidbe?

Ukoliko zelite oboje da emigrirate onda obavezno vencanje pre intervjua. Ne znam da li ste izvuceni za DV2016 ili DV2017. Ako ste poslali DS260 onda od KCC-a trazite da vam ga otkljucaju da unesete bracnog druga. A ako niste poslali onda prvo vencanje pa popunjavanje istog. Sa srecom!

ejpril88
04.05.2016, 18:09
DS260 formular popunis kao single, posaljes ga, sacekas da ti zakazu intervju i obavezno se vencate pre intervjua. Onda zoves ambasadu i obavestis ih da ste se vencali, oni ce ti otkljucati formular da bi dodao i suprugu. Tako ona automatski dobija zelenu kartu na osnovu tebe. Muz i ja smo se vencali mesec dana pre intervjua i sve je proslo bez problema. Samo na intervju ponesi dvadesetak fotki iz razlicitih perioda veze kao dokaz. Srecno!

buba
04.05.2016, 21:00
Zdravo svima!

Ja sam u istoj situaciji, dakle najbolje je sto pre popuniti DS260 i onda do oktobra srediti vencanje i dodati supruznika u DS260?

Da li postoji sansa da KCC ne dopusti otkljucavanje posle ili je to standardna procedura?

Pozdrav

SEEUSAIC
04.05.2016, 21:24
Pozdrav svima. Imam jedan problem i znacilo bi mi ako neko moze da me savetuje sta je pametno ciniti. Verenica i ja se prijavili ove godine za work and travel i dobili vize, u medjuvremenu mene izvuku za green card :) Kada sam aplicirao moj status je bio single, a do kraja godine ce biti sigurno married. Kako postupiti u ovoj situaciji? Da li da prijavim da sam veren ili da im prijavim tek nakon zenidbe?

Zdravo svima!

Ja sam u istoj situaciji, dakle najbolje je sto pre popuniti DS260 i onda do oktobra srediti vencanje i dodati supruznika u DS260?

Da li postoji sansa da KCC ne dopusti otkljucavanje posle ili je to standardna procedura?

Pozdrav

Endorfin91 i Buba, dobrodosli na Froum Zelena Lutrija. Cestitamo na ovogodisnjem uspesnom izvlacenju, molimo vas da ucestvujete u ovogodisnjoj Anketi:

DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1751)

Mozete se vencati pre ili posle popunjavanja Formulara DS-260, ni u jednom slucaju necete imati problema (ako je brak regularan). Status "veren/a" ne menja situaciju, to je isto kao "single". Nemojte odugovlaciti mnogo sa formularima, ako je vencanje planirano za kraj godine mozda je onda bolje da se DS-260 odradi na postojeci bracni status a onda naknadno da se promeni i popuni dodatni formular za bracnog druga. Od vase situacije zavisi sta vam je manje komplikovano.

Sup.Mod.

Balucko
05.05.2016, 09:24
Zdravo svima :)

Ja sam izvucena za DV-2017.
Takodje imam problem sa prijavom za DS-260. Trazi mi pomenutu adresu u USA. Shvatam da to mozes da promenis, ali da li mozes na intervjuu da promenis i adresu na kojoj zelis da ti stigne u USA ili sve to mora da se promeni pre slanja DS 260?

Hvala :):bravo:

BetterFuture
05.05.2016, 09:33
Zdravo svima :)

Ja sam izvucena za DV-2017.
Takodje imam problem sa prijavom za DS-260. Trazi mi pomenutu adresu u USA. Shvatam da to mozes da promenis, ali da li mozes na intervjuu da promenis i adresu na kojoj zelis da ti stigne u USA ili sve to mora da se promeni pre slanja DS 260?

Hvala :):bravo:

CESTITAM!!!

Po ranijim iskustvima adresu za slanje SSN i GC mozete da promenite i na aerodromu kada dodjete. Tikica je napisala da je bilo slucajeva da ipak ta promena nije bila evidentirana u sistemu.

Endorfin91
05.05.2016, 10:08
Hvala svima na odgovorima. Izvucen sam za dv2017. Kazite mi da li bracni status moze da se promeni nakon zakazanog razgovora u ambasadi? Posto smo u USA do pocetka oktobra, pa smo planiraki kad se vratimo da se uzimamo. Inace onaj broj mi je 16xxx.

rkoma1986
05.05.2016, 10:10
Juce sam video da sam izvucen. E sad me zanima do kad moram da se "javim" ili kako vec to ide, tj koliko imam vremena za razmisljanje posto nemam pojma da li da idem ili ne. Hvala unapred

BetterFuture
05.05.2016, 10:13
Hvala svima na odgovorima. Izvucen sam za dv2017. Kazite mi da li bracni status moze da se promeni nakon zakazanog razgovora u ambasadi? Posto smo u USA do pocetka oktobra, pa smo planiraki kad se vratimo da se uzimamo. Inace onaj broj mi je 16xxx.

Mislim da ne moze, ali vi mozete da posaljete DS260 recimo u septembru, pa kada se vratite i vencate u oktobru onda da zamolite da vam otkljucaju obrazac i da upisete promenu.

BetterFuture
05.05.2016, 10:15
Juce sam video da sam izvucen. E sad me zanima do kad moram da se "javim" ili kako vec to ide, tj koliko imam vremena za razmisljanje posto nemam pojma da li da idem ili ne. Hvala unapred

Ima da ides, nego sta! Nemoj da ljutis nas koji nismo izvuceni :grin:

Imas nekoliko meseci da uradis sledeci korak, a to je slanje obrasca DS260. Ne moze sve da se napise u jednom postu. Procitaj forum, imas vremena.

rkoma1986
05.05.2016, 10:26
Hvala na odgovoru, hocu, procitacu sve, nego me je najvise zanimalo koliko imam vremena da se odlucim. Pa sad sve lagano, natenane :)

bokiit
05.05.2016, 11:47
Zdravo svima!

Ja sam u istoj situaciji, dakle najbolje je sto pre popuniti DS260 i onda do oktobra srediti vencanje i dodati supruznika u DS260?

Da li postoji sansa da KCC ne dopusti otkljucavanje posle ili je to standardna procedura?

Pozdrav

Moja verenica je izvucena , posle 3x pokusaja obostranog ona je juce izvucena. Nama je svadba bila zakazana za 3. Septembar, ali upravo sam se vratio iz opstine gde sam pomerio svadbu za sl nedelju. 14.Maj. Ja sam isto cuo da je bolje da se uzmemo pa da ona onda popunjava DS-260.

I imam pitanje jedno : Mi smo pre 2 nedelje uplatili intervju u umbasadi za B2 vizu,i razg nam je sutra. Ne znam da li da spominjemo uopste da je izvucena ili da im navedemo to kao jos jedan od razloga zasto se vracamo u Srb. A buvalno hteli bi u NY na 15 dana.

JelenaX
05.05.2016, 14:17
Oni ce vec videti da je izvucena po broju pasosa. I nemojte ih nikad lagati ;)

ejpril88
05.05.2016, 23:11
Hvala svima na odgovorima. Izvucen sam za dv2017. Kazite mi da li bracni status moze da se promeni nakon zakazanog razgovora u ambasadi? Posto smo u USA do pocetka oktobra, pa smo planiraki kad se vratimo da se uzimamo. Inace onaj broj mi je 16xxx.

Mozete da se vencate nakon sto dobijete informaciju o zakazanom intervjuu. Bitno je samo da vencanje obavite pre samog intervjua. Muz i ja smo sacekali da nam stigne informacija o datumu intervjua (i dalje nismo do kraja verovali da ce nas zaista pozvati hehe), vencali se manje od mesec dana uoci intervjua i sve je bilo ok.

dezdej
06.05.2016, 04:06
Hvala svima na odgovorima. Izvucen sam za dv2017. Kazite mi da li bracni status moze da se promeni nakon zakazanog razgovora u ambasadi? Posto smo u USA do pocetka oktobra, pa smo planiraki kad se vratimo da se uzimamo. Inace onaj broj mi je 16xxx.

Ne brini imaces dovoljno vremena da se uzmete pre zakazanog razgovora u ambasadi. Sudeci po tvom broju najverovatnije imaces zakazano intervju za januar sledecu godinu, bar je tako bio slucaj sa mog intervjua ja sam imao broj 15xxx.

MilanJ
06.05.2016, 11:59
Zdravo svima!

Evo mog problema pa vas molim da mi pomognete..

Moja devojka je uzvucena ove godine za 2017. tu. Problem je u tome sto je ona iz Makedonije a ja iz Srbije, pa me zanima koje je najbolje resenje za nas da oboje dobijemo kartu.

Hvala unapred.. pozz

:-)

johnywalker
06.05.2016, 12:49
Zdravo svima!

Evo mog problema pa vas molim da mi pomognete..

Moja devojka je uzvucena ove godine za 2017. tu. Problem je u tome sto je ona iz Makedonije a ja iz Srbije, pa me zanima koje je najbolje resenje za nas da oboje dobijemo kartu.

Hvala unapred.. pozz

:-)

nema veze odakle je ona i odakle si ti. JEDINI način da oboje dobijete vizu jeste da se prije intervjua u ambasadi vjenčate.

slucajni_prolaznik
10.05.2016, 05:08
Iz topic-a: DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1751&page=6):

Prijava od (buduce) supruge nije prosla, pa cemo se verovatno vencati pre zakazanog intervjua. Niko nas zivi na to ne bi naterao, ali "kada se mora nije ni tesko". Zivimo vec godinama zajedno i mislim da nece biti problema oko dokazivanja da brak nije iskljucivo radi lutrije.
___________________________

cuj verovatno vencati pre intervjua, pa morate da se vencate i to sto pre..bar bih ja tako uradio da se otklone najmanje sumnje....nekoliko pravih parova su jos na AP tako da ne budite bas 100% sigurni...

spremite sve zive dokaze, slike, izvode, boravista i srecno

___________________________

Veliko hvala. Postupio sam samo kako sam procitao u par iskustava: DS-260, zakazan intervju, brak, otkljucavanje DS-260, lekarski, intervju... Pretpostavio sam (a sada nisam siguran), da je bolje da dobijem datum intervjua, pa potom brak. Moracu da otvorim (ako imam dozvolu) neki topic oko ovog "problema". Hvala jos jednom.




Sada sam pomalo zbunjen. Planirao sam standardnu proceduru "DS-260, zakazan intervju, brak, otkljucavanje DS-260, lekarski, intervju". "Stari vuk" markoss pise da je bolje da se sto pre vencamo, a DS-260 sam vec poslao kao single. Sta vi kazete? Da zovem kuma i potom otkljucavam prijavu, ili da cekam datum intervjua?

BetterFuture
10.05.2016, 06:00
Sada sam pomalo zbunjen. Planirao sam standardnu proceduru "DS-260, zakazan intervju, brak, otkljucavanje DS-260, lekarski, intervju". "Stari vuk" markoss pise da je bolje da se sto pre vencamo, a DS-260 sam vec poslao kao single. Sta vi kazete? Da zovem kuma i potom otkljucavam prijavu, ili da cekam datum intervjua?

Iskustva sa prethodnih strana kazu da je svejedno da li cete se vencati pre ili posle dobijanja datuma intervjua. Organizujte se vi kako vama odgovara i pripremajte dokumentaciju da ne bi posle bili u guzvi oko vencanja i intervjua.

johnywalker
10.05.2016, 08:40
Iz topic-a: DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1751&page=6):




Sada sam pomalo zbunjen. Planirao sam standardnu proceduru "DS-260, zakazan intervju, brak, otkljucavanje DS-260, lekarski, intervju". "Stari vuk" markoss pise da je bolje da se sto pre vencamo, a DS-260 sam vec poslao kao single. Sta vi kazete? Da zovem kuma i potom otkljucavam prijavu, ili da cekam datum intervjua?

što se prije vjenčaš to bolje. jer imaj na umu da i nju moraš dodati na ds260 formular i da ona isto kao i ti mora proći sve provjere a to traje par mjeseci. Ako znate da se već hoćete vjenčati, čemu onda odugovlačiti i eventualno zakomplikovati sebi sve.

slucajni_prolaznik
10.05.2016, 09:04
što se prije vjenčaš to bolje. jer imaj na umu da i nju moraš dodati na ds260 formular i da ona isto kao i ti mora proći sve provjere a to traje par mjeseci. Ako znate da se već hoćete vjenčati, čemu onda odugovlačiti i eventualno zakomplikovati sebi sve.

Necete verovati u cemu je problem: ona se sada brine da meni ne zakomplikuje situaciju. Cak bi me pustila da idem bez nje, jer je to ipak moj san, sto je po meni suludo. Kostace nas samo X puta vise, tako da moje pitanje sada glasi: "Ako sam vencan, da li postoji mogucnost da daju green card samo nosiocu prijave, a samo supruznika stave na AP?"

Bas smaram, je l' da (nema smaracki smajli)?

Tikica
10.05.2016, 09:28
Čekaje ljudi, prepali ste čoveka!
Šta će to on zakomplikovati ako se ne venča "što pre"?!
Već smo imali gomilu iskustava i zaključili da je najkonformnije da suprugu doda nakon što dobije poziv za intervju. Apsolutno je netačno da će njena provera trajati dva meseca jer u ovom slučaju otključavanje radi ambasada! Nema nikakvog prolongiranja, a supruga čak ne mora ni da menja dokumenta.

Ukoliko otključava pre dobijenog datuma, onda otključavanje radi KKC i baš u tom slučaju može doći do prolongiranja datuma intervjua. Duže može da čeka i samo otključavanje.

slucajni_prolaznik imate još tema na forumu o ovome, nema nikakvih razloga za žurbu, organizujte se kako ste i sami planirali.

P.S. Moj savet vam je da ne obraćate puno pažnje na to kome ovde piše "Stari vuk". To samo ukazuje na broj naših postava na forumu, a nipošto na našu kompetentnost! Relevantniju informaciju u ovom slučaju daće vam neko ko je zapravo prošao kroz ovo, pa makar imao i svega nekoliko postova.

Pozdrav

Tikica
10.05.2016, 09:33
Necete verovati u cemu je problem: ona se sada brine da meni ne zakomplikuje situaciju. Cak bi me pustila da idem bez nje, jer je to ipak moj san, sto je po meni suludo. Kostace nas samo X puta vise, tako da moje pitanje sada glasi: "Ako sam vencan, da li postoji mogucnost da daju green card samo nosiocu prijave, a samo supruznika stave na AP?"

Bas smaram, je l' da (nema smaracki smajli)?

Ne postoji! AP je nešto sasvim drugo.

Možete otići bez nje na intervju ali u tom slučaju ona gubi pravo na zelenu kartu.
Kada odete u USA možete da aplicirate da vam se pridruži, a u tom slučaju vizu će čekati oko 2godine.

BetterFuture
10.05.2016, 09:53
Čekaje ljudi, prepali ste čoveka!...

P.S. Moj savet vam je da ne obraćate puno pažnje na to kome ovde piše "Stari vuk". To samo ukazuje na broj naših postava na forumu, a nipošto na našu kompetentnost! Relevantniju informaciju u ovom slučaju daće vam neko ko je zapravo prošao kroz ovo, pa makar imao i svega nekoliko postova

Apsolutno se slazem. Zato ja napisem "na osnovu dosadasnjih iskustava..., po iskusnijim clanovima..., iz prethodnih postova...", itd. Ili bar napisem "mislim da...". Nikada ne tvrdim kao cinjenicu ono sto nisam prosao ili proverio.

P.S. Samo ga je jonnywalker malo forsirao da sto pre obavi vencanje (bar na ovoj temi).

slucajni_prolaznik
10.05.2016, 10:01
Ne postoji! AP je nešto sasvim drugo.

Možete otići bez nje na intervju ali u tom slučaju ona gubi pravo na zelenu kartu.
Kada odete u USA možete da aplicirate da vam se pridruži, a u tom slučaju vizu će čekati oko 2godine.

Ne znam kako bih ti se zahvalio na ova 2 odgovora. :bravo: + :bigkiss:. To je bas ono sto sam trazio. Istina je ipak da je vucica na grbu Rima, a vuka (bez namere da vredjam svoj pol) ima li igde?

Tikica
10.05.2016, 10:10
P.S. Samo ga je jonnywalker malo forsirao da sto pre obavi vencanje (bar na ovoj temi).
Nije ga forsirao samo johnywalker, i nebitno je na kojoj temi. Čovek očigledno izvodi zaključak iz toga što nekome piše "Stari vuk", a to je pogrešno!

BetterFuture
10.05.2016, 10:15
Nije ga forsirao samo johnywalker, i nebitno je na kojoj temi. Čovek očigledno izvodi zaključak iz toga što nekome piše "Stari vuk", a to je pogrešno!

Izvinjavam se...prevideo sam ostale...htedoh da editujem post ali kasno...

jovana.pericevic@gmail.co
10.05.2016, 14:49
Pozdrav, izvucena sam za 2017 godinu :)
Vjerenik i ja planiramo da se vjencamo uskoro, pa me zanima da li ce biti problema ako promijenim djevojacko prezime, jer sam ja nosilac prijave?

buba
10.05.2016, 15:30
Čekaje ljudi, prepali ste čoveka!
Šta će to on zakomplikovati ako se ne venča "što pre"?!
Već smo imali gomilu iskustava i zaključili da je najkonformnije da suprugu doda nakon što dobije poziv za intervju. Apsolutno je netačno da će njena provera trajati dva meseca jer u ovom slučaju otključavanje radi ambasada! Nema nikakvog prolongiranja, a supruga čak ne mora ni da menja dokumenta.


Hvala Tikice, da li to znaci supruga ne bi morala da sredi vakcinaciju , zdravstvene i mup potvrde?

ana009
10.05.2016, 15:54
U svakom slucaju ako ide na intervju za GC mora da ima sve papire i lekarski(vakcine).

markoss
10.05.2016, 16:07
Hvala Tikice, da li to znaci supruga ne bi morala da sredi vakcinaciju , zdravstvene i mup potvrde?

ako ne ide na intervju onda joj ne trebaju potvrde, vakcine i zdravstvene preglede...

driga stvar, jos uvek na AP stoje ljudi vec 6 meseci a vencali su se odmah posle saznanja da su izvuceni..MOJE misljenje je tj ja bih se vencao, ubacio u ds260 supruznika zakljucao i to je to

Zoja
10.05.2016, 16:41
Mi smo se vodili iskustvima clanova koji su se vencavali nakon sto su izvuceni, vec sam rekla na nekoj od tema da postoje tri opcije, vencanje pre slanja ds260, u toku obrade ds formulara (kada se kcc-u salje zahtev za otkljucavanje ds260 sto moze odloziti intervju) i opcija vencanja nakon zakazanog intervjua. Mi smo odabrali trecu, bila nam je najzgodnija, vencali smo se nekih mesec dana pred intervju, javili ambasadi, oni nam otkljucali formular i otisli smo na intervju bez odlaganja ili pomeranja datuma.
Ja sam bila nosilac, mm je prosao istu proceduru sto se tice lekarskog i vakcinacije. Ono sto je vazno i za nosioca i za pratioca jeste da su zdravi i da nisu osudjivani tj. da se ne vodi postupak protiv njih, sve ostalo je na nosiocu da zadovolji (12 godina kontinuiranog skolovanja na primer).
Obavezno treba poneti sto vise dokaza o vezi (fotografije, stari pasosi ako ste putovali zajedno preko, sms poruke, prepiske sa vibera, fejsbuka, skype-a...).Takodje, budite iskreni i nema brige!
Ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=59890#post59890) mozete detaljnije da procitate nase iskustvo. Precesljajte takodje teme Interview DV2016 (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1628) i Interview DV2015 (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1464) ima zaista dosta iskustava na temu vencanja nakon izvlacenja.

Tikica
10.05.2016, 19:41
Čekaje ljudi, prepali ste čoveka!
Šta će to on zakomplikovati ako se ne venča "što pre"?!
Već smo imali gomilu iskustava i zaključili da je najkonformnije da suprugu doda nakon što dobije poziv za intervju. Apsolutno je netačno da će njena provera trajati dva meseca jer u ovom slučaju otključavanje radi ambasada! Nema nikakvog prolongiranja, a supruga čak ne mora ni da menja dokumenta.
Hvala Tikice, da li to znaci supruga ne bi morala da sredi vakcinaciju , zdravstvene i mup potvrde?
Ne znam kako ste na osnovu gore napisanog došli do tog zaključka :blink: :)
Možda ste želeli da izdvojite drugi deo teksta?

U svakom slučaju, apsolutno svi oni koji idu na intervju moraju da imaju svu neophodnu dokumentaciju.
Mislila sam da supruga na venčanju ne mora da menja prezime, adresu stanovanja, a samim tim ni dokumenta (pasoš, ličnu kartu...). Može, ali ne mora. Njima je samo bitno da brak nije iz interesa, a oni to vrlo lako utvrde na osnovu pitanja koje vam postave, slika koje pogledaju, vaših prepiski, zajedničkog računa npr., i td.


driga stvar, jos uvek na AP stoje ljudi vec 6 meseci a vencali su se odmah posle saznanja da su izvuceni...
Odličan primer da to kada ste se venčali nema nikakve veze sa AP! :naughty: Eto vidiš, ljudi požurili da se odmah venčaju, i to im ništa nije pomoglo.

Mislim da je Zoja dala vrlo koncizno i jasno objašnjenje. Vodite se njenim primerom i nema greške :;D:

bokiit
11.05.2016, 12:36
Prvo izvinite ako pitanje postoji negde na forumu, ja sam pokusao da koristim pretragu kroz postove i kroz teme, ali nista nisam nasao.

Pisao sam pre par dana da je verenica izvucena i da smo vencanje sa septembra pomerili za evo sad 3 dana. Ono sto bih me zanimalo je da li ona kao neko koga su izvukli sa XXX prezimenom sada kad se uda i uzme moje YYY prezime moze da napravi neki problem u ambasadi . Ne znamo kako izgleda DS-260 i da li ima opcija koja trazi novo prezime u slucaju da je doslo do promene od dana apliciranja?

Pojednostavljeno pitanje glasi - da li da menja prezime ili ne ?
Hvala forumasi!:skviz:

B&V
11.05.2016, 13:18
Prvo izvinite ako pitanje postoji negde na forumu, ja sam pokusao da koristim pretragu kroz postove i kroz teme, ali nista nisam nasao.

Pisao sam pre par dana da je verenica izvucena i da smo vencanje sa septembra pomerili za evo sad 3 dana. Ono sto bih me zanimalo je da li ona kao neko koga su izvukli sa XXX prezimenom sada kad se uda i uzme moje YYY prezime moze da napravi neki problem u ambasadi . Ne znamo kako izgleda DS-260 i da li ima opcija koja trazi novo prezime u slucaju da je doslo do promene od dana apliciranja?

Pojednostavljeno pitanje glasi - da li da menja prezime ili ne ?
Hvala forumasi!:skviz:

To je na vama, i samo na vama. Nikakv problem necete imati sa DS-260 zbog prezimena(jer koliko se ja secam imate opciju za devojacko i trenutno prezime). Ali znajte da ukoliko se menja prezime morate menjati i licna dokumenta (zbog zakona Srbije) i to je stavko od oko 10 000rsd, o vremenu i redovima da ne pricam :) . Imate ovde u posebnoj temi kako izgleda DS-260, tako da se i sa njim mozete upoznati.

bokiit
11.05.2016, 13:28
To je na vama, i samo na vama. Nikakv problem necete imati sa DS-260 zbog prezimena(jer koliko se ja secam imate opciju za devojacko i trenutno prezime). Ali znajte da ukoliko se menja prezime morate menjati i licna dokumenta (zbog zakona Srbije) i to je stavko od oko 10 000rsd, o vremenu i redovima da ne pricam :) . Imate ovde u posebnoj temi kako izgleda DS-260, tako da se i sa njim mozete upoznati.

Hvala puno na odgovoru ! Pisao sam i ambasadi, i iznenadili su me odgovorom posle samo 4min koji glasi :

Dear Bojan:

It is important that the information provided in DS-260 application reflects the applicant’s biographic and other information at the time of submission of the DS-260.

Sincerely,

dulei86
11.05.2016, 14:14
Negde sam već pisao na ovu temu ali da ponovim i ovde. Na mom primeru, izvučen u maju, kao i svi :), venčao se krajem oktobra. Znači nema potrebe da se bilo šta požuruje ili da se venčavate odmah po izvlačenju. Neko je već pomenuo par varijanti kako promeniti DS, ja bih savetovao da sačekate da se zakaže intervju a potom obavestite ambasadu da je došlo do promene u vašem slučaju, oni će vam otključati DS i tad unesete sve izmene i nema nikakvog bespotrebnog odlaganja. Ono što su nama bili dovoljni dokazi jesu slike iz ranijih godina, slike sa venčanja i pečati u pasošu kada smo zajedno putovali.
Što se tiče prezimena, slobodno menjajte i vaše i ženino, možete i imena da promenite ako vam je volja. :) Ono što je bitno je da su podaci uneti u DS u trenutku popunjavanja bili tačni (ime, prezime, stepen obrazovanja, adresa stanovanja itd) a kasnije se sve to lako promeni kad se otključa DS.
Moja žena je uzela moje prezime i promenila sva dokumenta (pasoš, lk, vozačku), to bi svakako uradili i da nismo izvučeni pa što bi sad bilo drugačije, i kada je imala sva nova dokumenta te podatke smo uneli u njen deo DS.
Eto to je moj slučaj, slobodno ptajte ako vas interesuju neki detalji.

Endorfin91
12.05.2016, 16:10
Hvala svima na odgvoorima. Poceo sam da popunjavam ds260 i imam nekoliko pitanja. Studiram 2 fakulteta u isto vreme. Master i spec studije. Jos uvek sam student i ne znam kako to navodim u ds260? Ne mogu da stavim datum koji je u, recimo npr, novembru 2016. godine kada planiram da diplomiram. Sta mi je pametno ciniti?

slucajni_prolaznik
12.05.2016, 16:29
Hvala svima na odgvoorima. Poceo sam da popunjavam ds260 i imam nekoliko pitanja. Studiram 2 fakulteta u isto vreme. Master i spec studije. Jos uvek sam student i ne znam kako to navodim u ds260? Ne mogu da stavim datum koji je u, recimo npr, novembru 2016. godine kada planiram da diplomiram. Sta mi je pametno ciniti?

Sad se ja kao "pravim pametan", a do prosle nedelje nisam znao ni sta je ds260.
Ali, s obzirom da sam ga vec popunio, mislim da treba da odaberes u koliko ukupno skola si isao posle osnovne i upises ih jednu po jednu bez obzira na vremenski redosled. Gde nemas diplomu, ostavis prazno. Mislim da je validno stanje u vreme popunjavanja ds260. Ako diplomu/e dobijes do intervjua, verovatno ce moci da otkljucaju ds260 "na licu mesta" i upisu, a mozes i ti da zatrazis otkljucavanje formulara.

BetterFuture
12.05.2016, 19:50
Sad se ja kao "pravim pametan", a do prosle nedelje nisam znao ni sta je ds260.
Ali, s obzirom da sam ga vec popunio, mislim da treba da odaberes u koliko ukupno skola si isao posle osnovne i upises ih jednu po jednu bez obzira na vremenski redosled. Gde nemas diplomu, ostavis prazno. Mislim da je validno stanje u vreme popunjavanja ds260. Ako diplomu/e dobijes do intervjua, verovatno ce moci da otkljucaju ds260 "na licu mesta" i upisu, a mozes i ti da zatrazis otkljucavanje formulara.

Tako je. U DS260 se upisuju podaci koji su aktuelni u trenutku slanja istog.

Endorfin91
12.05.2016, 22:18
Hvala na odgovoru. Kako mislis prazno? Navedem kad sam upisao i ostale podatke institucije, ali samo deo vezan za diplomu ostavim prazan, a datum zavrsetka napisem datum kad popunjavam ds260? Znam da smaram, ali ne bih da zbog neke sitnice budem diskvalifikovan :)

slucajni_prolaznik
13.05.2016, 03:52
Hvala na odgovoru. Kako mislis prazno? Navedem kad sam upisao i ostale podatke institucije, ali samo deo vezan za diplomu ostavim prazan, a datum zavrsetka napisem datum kad popunjavam ds260? Znam da smaram, ali ne bih da zbog neke sitnice budem diskvalifikovan :)
Bas tako, popunis tekuce (trenutne) podatke, a ostavis prazno polje za diplomu, jer je trenutno i nemas. Ne verujem da ista sto se tice skola sem "minimum 12 uzastopnih godina skolovanja" moze biti razlog za "disvalifikaciju", ali opet bolje popuni sto tacnije mozes.

Endorfin91
13.05.2016, 05:02
Jos samo jedno pitanje i to je to xD Navodim od osnovne pa svs do fakulteta ili to sto sam zavrsio fakultet znaci da nije njih briga za osnovno i srednje obrazovanje?

slucajni_prolaznik
13.05.2016, 05:15
Jos samo jedno pitanje i to je to xD Navodim od osnovne pa svs do fakulteta ili to sto sam zavrsio fakultet znaci da nije njih briga za osnovno i srednje obrazovanje?

Moje misljenje da ih je izuzetno briga da si osnovnu i srednju pohadjao 12 uzastopnih godina, a za fakultet ih ako je osnovna i srednja bila "12 godina u kontinuitetu" i nije briga.
Takodje mislim da osnovnu ne bi trebalo da popunjavas jer pitanje glasi:
Have you attended any educational institutions at a secondary level or above?
I onda odaberes broj of educational institutions posle osnovne, pa toliko skola i popunis.

sara994
13.05.2016, 19:40
Zelela bih da pitam, da li postoji neki rok do kada najkasnije moze da se posalje DS-260 formular? Takodje me interesuje da li da popunim formular sad kao singl ili da sacekam vencanje koje je zakazano za jun mesec?... i jos samo ovo da li je uslov znati engleski jezik na intervju? Unapred Hvala na odgovoru :D

BetterFuture
13.05.2016, 21:03
Zelela bih da pitam, da li postoji neki rok do kada najkasnije moze da se posalje DS-260 formular? Takodje me interesuje da li da popunim formular sad kao singl ili da sacekam vencanje koje je zakazano za jun mesec?... i jos samo ovo da li je uslov znati engleski jezik na intervju? Unapred Hvala na odgovoru :D

Dobro dosla na forum. S obzirom da si nov clan, moram da te posavetujem da citas forum jer su na sva tvoja pitanja dati detaljni odgovori na odgovarajucim temama. Evo ukratko:

1. Ne moras da zuris sa slanjem. Tvoj "dobitak" vazi za fiskalnu 2017. U principu mozes i sledece godine da posaljes (ne verujem da je iko toliko cekao) ali kada se budes informisala na forumu moci ces sama da odlucis. U zavisnosti kada planirate da putujete i koji ti je CN.

2. Mozes bilo koju varijantu, mada iskusni clanovi pisu da su poslali kao singl a kada im je zakazan intervju onda trazili od ambasade da im otkljuca formular i da upisu promene.

3. Nije neophodno znanje engleskog.

wayne89
14.05.2016, 12:54
Jas imam jedno slicno pitanje na 1vo:

Kad sam aplicirao sam isto bio single, ali sam u vezi mesec i pol pred 3 Maj ts od kad sam video da sam izvucen. Jel ima sansi da uzmem curu sa mnom ako bi smo se vencali i ono sve?

BetterFuture
14.05.2016, 14:21
Jas imam jedno slicno pitanje na 1vo:

Kad sam aplicirao sam isto bio single, ali sam u vezi mesec i pol pred 3 Maj ts od kad sam video da sam izvucen. Jel ima sansi da uzmem curu sa mnom ako bi smo se vencali i ono sve?

Dok se ne javi neko sa slicnim iskustvom, moje misljenje je da imate sansu kao i drugi. Pa i stav same ambasade je da je normalno da zivot ide svojim tokom. Na konzulu je odluka da li ce poverovati u vas brak. Od prosle godine je jos uvek, koliko je meni poznato, jedan par "na ledu" jer konzul nije bas poverovao pa su im dva puta pomerali intervju. Pozovite ambasadu pa pitajte. To je uvek najbolje resenje.

sara994
22.05.2016, 22:53
Opet ja, Htela bih da pitam izvucena sam i sta dalje gde se nalazi taj ds 260 formular koji treba da popunim jel to prvi korak i onda cekam da mi jave kad je zakazan intervju... Hvala unapred na odg. :)

slucajni_prolaznik
22.05.2016, 23:05
Opet ja, Htela bih da pitam izvucena sam i sta dalje gde se nalazi taj ds 260 formular koji treba da popunim jel to prvi korak i onda cekam da mi jave kad je zakazan intervju... Hvala unapred na odg. :)

Ovde https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx se ulogujes sa Case Number-om ('2017EU........') koji ti se pojavi na ekranu kada proveravas ovde https://www.dvlottery.state.gov/esc/ da li si odabrana na lutriji (broj posle '2017EU' je fakticki tvoj redni broj za Evropu) i svojim datumom rodjenja, pa polako...
Formular se, dakle, on-line popunjava.

Bonafides
27.05.2016, 22:59
Pozdrav, dragi forumaši.

Sad sam se učlanio. Nadam se da će ovo biti moj prvi i poslednji post. Nisam se učlanio zbog sebe, već zbog jedne moje rodjake, sa kojom sam jako blizak, a čiji je momak dobio Zelenu kartu za 2017. Nismo ni znali da je on nekoliko godina unazad konkurisao za nju, sve dok mu se ove godine nije posrećilo. Ona mi je to saopštila radosno, planiraju i imaju želju da odu u Ameriku, i naravno, pre tog intervjua da se venčaju. To je za mene bilo jako veliko iznenadjenje, jer nisam ni pretpostavljao da on to ima u planu. Meni se čini da je on konkurisao reda radi, jer nije verovao da će ga izvući (mada je on tamo bio već jednom još kao student, radio je na 3 meseca).

Ja i ona smo jako bliski, a ja sam se naknadno setio jedne, tj. dve stvari. Nadam se da će neko imati sluha i dati konstruktivne savete za eventualne probleme koji bi mogli nastati.

Ona sve do ovog meseca nije imala pojma da je on konkurisao za Zelenu kartu, a oko sebe je imala dosta prijatelja koji su išli da rade u Ameriku. Prošle godine jedan njen prijatelj ju je pitao da li može nju navesti u Ambasadi kao svoju devojku, da bi dobio vizu, a ona mu je rekla da nema problema. On je vizu dobio, tamo je radio 6 meseci i vratio se.

Ove godine, par meseci pre dobijanja Zelene karte, jedan njen drugi prijatelj isto je hteo pokušati da ode u Ameriku. Pitao ju je isto što i ovaj prvi i ona je pristala. On nije dobio vizu, a šta je razlog- ne znam.

Inace, ona je svršeni student, a ovi prijatelji koji su je pitali malo su mlađi od nje pa još studiraju.

Ja verujem da je ona to odavno izgubila iz vida, pogotovu sada kada razmišlja o svom odlasku u Ameriku. Ja bih da je podsetim na to, ali nemam srca da joj to kažem kad je vidim onako radosnu. I što je najgore- nisam siguran da bi to moglo predstavljati neki eventualni problem.

Ja verujem da su oba prijatelja morala na nekom formularu upisati njeno ime, prezime, broj telefona i sl. A ako i jesu, da li Ambasada vodi tu evidenciju i unosi te podatke u neki svoj jedinstveni sistem, ili je program Zelene karte odvojen od toga? Ukratko, da li to može biti razlog da je odbiju?

U slučaju da su moje sumnje istinite, ja bih joj morao dati neki znak da se ne nada toliko tome, jer koliko sam shvatio čitajući ovaj Forum, ona bez 1500 USD ne bi mogla ni da prigviri na razgovor, a to je jako velika suma za naše prilike. Ona je jako dugo u vezi sa svojim momkom. Postoje slike, poruke, Facebook, Viber i ostali dokazi, a jednom su zajedno putovali i u EU, tako da i pasoši to dokazuju. E sad, jedino ovo što su je ovi navodili kao devojku, da li bi to možda mogao da predstavlja problem.

Da li neko zna nešto više o ovome?

Inače, svim članovima ovog Foruma želim puno sreće u dobijanju i realizaciji Zelene karte :)

Unapred hvala na svakom konstruktivnom odgovoru :)

BetterFuture
27.05.2016, 23:59
Po mom misljenju, apsolutno nikakav problem to sto su je navodili kao svoju devojku. Pa mogla je to stvarno i da im bude. Zivot tece svojim tokom. Samo napred neka nastave dalje sa procesom.
Troskovi vize za jednu osobu su 330€ + 150€ za lekarski + vakcine (cena nekoliko hiljada dinara, zavisi gde ih prima; postoji tema vezano za to) + slike i potrebna dokumenta. Posle dobijanja vize placa se 165€ immigration fee i naravno avionska karta.

Edit: Imace i troskove vencanja...

BetterFuture
28.05.2016, 00:19
Iznosi su u dolarima ne u evrima, lapsus, izvinjavam se.

Bonafides
28.05.2016, 12:18
Po mom misljenju, apsolutno nikakav problem to sto su je navodili kao svoju devojku. Pa mogla je to stvarno i da im bude. Zivot tece svojim tokom. Samo napred neka nastave dalje sa procesom.
Troskovi vize za jednu osobu su 330€ + 150€ za lekarski + vakcine (cena nekoliko hiljada dinara, zavisi gde ih prima; postoji tema vezano za to) + slike i potrebna dokumenta. Posle dobijanja vize placa se 165€ immigration fee i naravno avionska karta.

Edit: Imace i troskove vencanja...


Hvala ti puno na objašnjenju. Pa i ja sam mislio da to ne bi trebalo da predstavlja neki problem, jer po toj logici svako bi mogao napisati za nekog da mu je momak/devojka bez njegovog/njenog znanja. Ovi su bili korektini, pa su je za to i pitali. Naravno, to su bili samo njeni dobri drugari, a ona je sa ovim dečkom, što je dobio Zelenu kartu, više od godinu i po. Šta ti je sudbina: dva puta je navođena kao "devojka", a sad po treći ići će kao supruga. Kako se sve to namestilo, a da nije ni sanjala o tome.

Znači, avionska karta se plaća tek posle dobijanja vize. Hvala ti i na ovom objašnjenju, ja sam mislio da se oni na razgovor ne mogu pojaviti bez kupljene avionske karte.

Hvala na tvom postu. Nadam se da je merodavan i da joj to neće predstavljati problem :)

Hvala ti i na vremenu koje si izdvojio, kao i na tvojoj želji da izadješ u susret :)

Želim ti svako dobro i upućujem pozdrave :)

BetterFuture
28.05.2016, 14:14
...Znači, avionska karta se plaća tek posle dobijanja vize. Hvala ti i na ovom objašnjenju, ja sam mislio da se oni na razgovor ne mogu pojaviti bez kupljene avionske karte.

Kada dobiju vize, onda od datuma lekarskog pregleda imaju 6 meseci da uđu u USA, samim tim i da kupe avio karte. Uputi ih da citaju forum, naci ce odgovore na vecinu pitanja i bice im od velike pomoci. Sva dalja pitanja neka budu u odgovarajucoj temi.

I nema na cemu, forum i sluzi da jedni drugima pomognemo. Sve najbolje.

Bonafides
28.05.2016, 21:34
Kada dobiju vize, onda od datuma lekarskog pregleda imaju 6 meseci da uđu u USA, samim tim i da kupe avio karte. Uputi ih da citaju forum, naci ce odgovore na vecinu pitanja i bice im od velike pomoci. Sva dalja pitanja neka budu u odgovarajucoj temi.

I nema na cemu, forum i sluzi da jedni drugima pomognemo. Sve najbolje.

Hvala ti na svim dodatnim informacijama :)

Ma verujem da su oni upućeni, ona citirana rečenica je bila samo moja konstatacija, tj. glasno razmišljanje. Kao što sam rekao u prvom postu, ovde sam se učlanio zbog one prvobitne nedoumice.

Hvala ti još jednom na svemu :) :) :)

Roberto
02.06.2016, 00:11
Pozdrav, izvukli su me posle 6 godine na lutriji pa mi treba malo informacija , ko je raspolozen da mi pojasni neke stvari :D

Dosta sam procitao po forumu, ali nisam nasao konkretne odgovore, pa ako je neko dobre volje meni bi puno znacilo. Hvala u napred :)

Zenim se pre popunjavanja ds obrasca da bi na intervju isli moja devojka (buduca zena) i ja. Ako sve prodje kako treba kako sam razumeo 6 meseci od lekarskog je najkasnije vreme da se udje u USA da se aktivira zelena karta. Ako sam dobro razumeo zena i ja udjemo, prijavimo se na imigracionom salteru i dobijemo posle 3 nedelje gc i snn na kucnu adresu u USA. E sada ono sto mi nije jasno, pitanja:
1. Kada moja zena udje samnom u USA i aktvira GC,da li ona moze odma da se vrati u Srbiji, da nastavo da radi svoj posao? Da li za nju ne vazi pravilo da mora biti 6 meseci u USA svake godine posto sam ja nosilac GC? Ili moze jednostavno da dolazi kada ima godisnje odmore, dok ja ne postanem citizen, pa automatski i ona postaje citizen?

2. Nije mi najjasnije to da moras biti 6m u USA tokom jedne godine, konkretno ja sam planirao da odem u julu i da budem do septembra da pokupim GC,SNN i da malo vidim gde i sta bi mogao da radim, pa da se vratim za Srbiju da nastavim sa svojim poslom u skoli. Pa da iz Srbije apliciram za posao u USA, posto imam SNN i GC.
Da li ce to onda uticati na moj GC ako se vratim za 2 meseca kuci posle prvog ulaska i vratim se npr u martu 2018.

- znam da svi koji citaju pisu dobio si na lutriji sta ces se vracati nazad, ipak neke stvari moraju ovde da se zavrse, porodica, posaoi td... skupiti pare... Zbog toga zelim da se vratim prvi put, prodam stan i td, da odem tamo spreman za nov pocetak.

Zamolio bih ko ima iskustva i vremena da mi odgovori na ova dva pitanja , ako je moguce u par recenica, da ne bude da i ne :D

Hvala jos jednom, nadam se lepoj saradnji ovde :D

BetterFuture
02.06.2016, 08:33
Pozdrav, izvukli su me posle 6 godine na lutriji pa mi treba malo informacija , ko je raspolozen da mi pojasni neke stvari :D

Dosta sam procitao po forumu, ali nisam nasao konkretne odgovore, pa ako je neko dobre volje meni bi puno znacilo. Hvala u napred :)

Zenim se pre popunjavanja ds obrasca da bi na intervju isli moja devojka (buduca zena) i ja. Ako sve prodje kako treba kako sam razumeo 6 meseci od lekarskog je najkasnije vreme da se udje u USA da se aktivira zelena karta. Ako sam dobro razumeo zena i ja udjemo, prijavimo se na imigracionom salteru i dobijemo posle 3 nedelje gc i snn na kucnu adresu u USA. E sada ono sto mi nije jasno, pitanja:
1. Kada moja zena udje samnom u USA i aktvira GC,da li ona moze odma da se vrati u Srbiji, da nastavo da radi svoj posao? Da li za nju ne vazi pravilo da mora biti 6 meseci u USA svake godine posto sam ja nosilac GC? Ili moze jednostavno da dolazi kada ima godisnje odmore, dok ja ne postanem citizen, pa automatski i ona postaje citizen?

2. Nije mi najjasnije to da moras biti 6m u USA tokom jedne godine, konkretno ja sam planirao da odem u julu i da budem do septembra da pokupim GC,SNN i da malo vidim gde i sta bi mogao da radim, pa da se vratim za Srbiju da nastavim sa svojim poslom u skoli. Pa da iz Srbije apliciram za posao u USA, posto imam SNN i GC.
Da li ce to onda uticati na moj GC ako se vratim za 2 meseca kuci posle prvog ulaska i vratim se npr u martu 2018.

- znam da svi koji citaju pisu dobio si na lutriji sta ces se vracati nazad, ipak neke stvari moraju ovde da se zavrse, porodica, posaoi td... skupiti pare... Zbog toga zelim da se vratim prvi put, prodam stan i td, da odem tamo spreman za nov pocetak.

Zamolio bih ko ima iskustva i vremena da mi odgovori na ova dva pitanja , ako je moguce u par recenica, da ne bude da i ne :D

Hvala jos jednom, nadam se lepoj saradnji ovde :D

Pre svega, cestitam na dobijenoj sansi da promenite zivot na bolje :;D:

Ja bi prvo poceo od poslednje konstatacije da vam je razlog za vracanje u Srbiju posao, prodaja stana, porodica... Mislim da za tih 6 meseci imate dovoljno vremena za sve te stvari. Pogotovo, sto stan i ne morate da prodajete, vec da uzmete neki kredit, stan izdate a od rente da placate ratu (ili bar njen veci deo). Stan uvek mozete da prodate naknadno. A i same dodatne avio karte su i dodatan trosak. Takodje, tesko da mozete da budete spremni za nesto za sta i ne znate sta vas ceka.

Drugo, SSN ce vam i stici za 3 nedelje (manje-vise) ali GC tek za 3 meseca. Zvanicno je rok za dostavljanje plasticne GC 120 dana. Samo da napomenem, u slucaju previda, da vi kada obavite ulaznu proceduru na aerodromu dobijate pecat u pasosu i on vam je GC za narednih godinu dana.

Trece, sto se drzavljanstva tice, tu je svako prica za sebe. A 6 meseci + 1 dan morate da budete u USA da bi uopste mogli da aplicirate za drzavljanstvo. Mnogo detaljnije o uslovima za dobijanje drzavljanstva procitacete na odgovarajucoj temi na nasem forumu ali i u prvom pasusu na https://www.uscis.gov/ilink/docView/SLB/HTML/SLB/0-0-0-1/0-0-0-29/0-0-0-9898.html

Za svako odsustvovanje iz USA duze od godinu dana morate imati re-entry permit. Imajte na umu, da imigracioni sluzbenik na aerodromu ima velika ovlascenja i da, naracito na aerodromu u Majamiju (vidim da cete tamo), su nasi forumasi imali neprilike (maltretiranja) od strane istih.

Citajte forum, ima svih ovih informacija koje sam napisao. Treba dosta citati, ali u tome je i draz, naucicete jos dosta stvari.

Srecno na dalje!!!

Roberto
02.06.2016, 12:59
Hvala na cestitkama :D

Citam redom, samo nikako da naidjem na zvanican tekst za zenu i njen GC. Jer to mi je najbtnije od svega, jer koliko sam citao svi pisu odma se vencajte pre razgovora, posle je jako skupo i komplikovano, a problem je sto ona mora ostati u srbiji minimum jos 2 godine (da ne objasnjaam sada)...

Odoh da citam, pa valjda cu naci :D

Tomislav1970
02.06.2016, 13:08
Hvala na cestitkama :D

Citam redom, samo nikako da naidjem na zvanican tekst za zenu i njen GC. Jer to mi je najbtnije od svega, jer koliko sam citao svi pisu odma se vencajte pre razgovora, posle je jako skupo i komplikovano, a problem je sto ona mora ostati u srbiji minimum jos 2 godine (da ne objasnjaam sada)...

Odoh da citam, pa valjda cu naci :D

Imas gresku u pocetnoj informaciji.
Da bi zadrzali zelenu kartu ne morate da budete u SAD 6 mjeseci, ali da vam ne bi pravili problem prilikom ulaska trebalo bi da ne budete duze od 6 mjeseci van SAD u komadu

Roberto
03.06.2016, 12:48
Krenuo sam od pocetka da citam forum, pa sam sve iscitao. Sve mi je jasno, sad cu da popunim ds formular i da cekam da mi zakazu intervju. Kada ga zakazu svadba , lekarski pa sve po redu.
Jedino sto nigde na forumu ne mogu da nadjem iskustva da mi se zena vrati i radi naredne dve godine u srbiji a ja da ustanem u USA. Da li ce se njen GC ponistiti, posto sam ja nosilac (tj mene izvukli).

ejpril88
03.06.2016, 15:08
Ne znam šta će biti sa njenim GC ali znam sigurno da će joj ponovo krenuti od nule računanje petogodišnjeg perioda za državljanstvo jer je odsustvo duže od 6 meseci.

JelenaX
03.06.2016, 15:13
Nebitno je ko je nosilac nakon prvog ulaska u US. Nakon toga ste ravnopravni. Ukoliko ona bude odsutna dve godine bez re-entry permit, ozbiljno rizikuje da ostane bez gc.

Roberto
03.06.2016, 15:19
Nebitno je ko je nosilac nakon prvog ulaska u US. Nakon toga ste ravnopravni. Ukoliko ona bude odsutna dve godine bez re-entry permit, ozbiljno rizikuje da ostane bez gc.

Ona rizikuje svoj GC, a to ne moze uticati na moj GC?

Tomislav1970
04.06.2016, 02:42
Krenuo sam od pocetka da citam forum, pa sam sve iscitao. Sve mi je jasno, sad cu da popunim ds formular i da cekam da mi zakazu intervju. Kada ga zakazu svadba , lekarski pa sve po redu.
Jedino sto nigde na forumu ne mogu da nadjem iskustva da mi se zena vrati i radi naredne dve godine u srbiji a ja da ustanem u USA. Da li ce se njen GC ponistiti, posto sam ja nosilac (tj mene izvukli).

Ona rizikuje svoj GC, a to ne moze uticati na moj GC?

Za nekoga tko tvrdi da je iscitao citav forum cudno je da postavljas pitanja koja su vise puta odgovorena.
Postoji vise nacina da ne izgubis zelenu kartu. Npr. jedan je ako ces da boravis van SAD duze od 6 mjeseci, prije izlaska iz SAD prijavis se da dobijes re-entry permit i ne moras da razmislja o ponistavanju.
Ima ih jos, pa ponovo procitaj ciav forum. Ali ne preskaci :;D:

A da. Ponistavanje njene zelene karte ne bi trebalo da utice na tvoju zelenu kartu

Roberto
06.06.2016, 00:44
Za nekoga tko tvrdi da je iscitao citav forum cudno je da postavljas pitanja koja su vise puta odgovorena.
Postoji vise nacina da ne izgubis zelenu kartu. Npr. jedan je ako ces da boravis van SAD duze od 6 mjeseci, prije izlaska iz SAD prijavis se da dobijes re-entry permit i ne moras da razmislja o ponistavanju.
Ima ih jos, pa ponovo procitaj ciav forum. Ali ne preskaci :;D:

A da. Ponistavanje njene zelene karte ne bi trebalo da utice na tvoju zelenu kartu

Procitao sam za re-entry bio, isto tako sam procitao da to ne moraju uvek da ti odobre, pa je mene konkretno interesovalo ovo sto sam pitao, i od svih vas dobio odgovor i sada mi je sve jasno. Hvala svima za brze odgovore, cujemo se :grin:

dani2017
02.09.2016, 18:11
Pozdrav svima, izvucen sam na dv2017, broj 22xxx. Poslat formular 20.maja samo za mene. Prijavio sam na lutriju sebe, zenu i 2 dece. Ja sam aplicant i idem sam za Ameriku, kasnije dolaze oni. Da li moram da popunjavam DS-260 za svo cetvoro ili samo za sebe stim sto cekiram da oni ne idu samnom, ali da kasnije dolaze.
Hvala unapred

SEEUSAIC
02.09.2016, 19:43
Pozdrav svima, izvucen sam na dv2017, broj 22xxx. Poslat formular 20.maja samo za mene. Prijavio sam na lutriju sebe, zenu i 2 dece. Ja sam aplicant i idem sam za Ameriku, kasnije dolaze oni. Da li moram da popunjavam DS-260 za svo cetvoro ili samo za sebe stim sto cekiram da oni ne idu samnom, ali da kasnije dolaze.
Hvala unapred

Cini se da niste razumeli kako proces radi - oni ne mogu doci kasnije ukoliko ne popunite formulare za svakog clana porodice i dok svaki clan ne dobije imigracionu vizu (nakon odradjenog intervjua). Mozete uci odvojeno, najkasnije do 6 meseci nakon odradjenog lekarskog pregleda (dokle vize i vaze). Nadamo se da ste na formama naveli podatke o svojoj porodici - u suprotnom cete biti diskvalifikovani (to nema veze sa time ko ide a ko ne, svi clanovi porodice se navode). Ukoliko ne predate formulare po osnovu DV Lottery i za ostale clanove porodice, kasnije mozete uci u drugi proces za dobijanje porodicne vize, koji ume da potraje godinama. Na nasem Forumu je sve objasnjeno, procitajte iskustva drugih dobitnika i bice vam jasnije.

Sup.Mod.

dani2017
03.09.2016, 12:45
Poslao sam ds-260 samo za sebe, ali sam naveo da imam zenu i 2 dece(njihova imena, datume rodj. itd.). Cekirao sam da ne idu samnom ali da ce kasnije doci kod mene. Da li zbog ovog mogu biti diskvalifikovan i da li moram popuniti obrasce i za njih iako oni ne idu samnom, vec dolaze za par godina.
pozdrav

dani2017
03.09.2016, 13:00
Naravnom na drugi tip vize, tj. porodicne. Novac je u pitanju i ne zelim da se uzajmljujem.

SEEUSAIC
03.09.2016, 18:52
Naravnom na drugi tip vize, tj. porodicne. Novac je u pitanju i ne zelim da se uzajmljujem.

Ukoliko ste tako odlucili, naravno da je moguce.

Sup.Mod.

dani2017
04.09.2016, 01:30
Hvala puno na informaciji. Imam jos 2 pitanja. Prvo: kod pitanja Is your mailing address the same as your present address. Odgovorio sam sa YES, a zivim u srbiji. Mislim da sam pogresio, ali bolje je da pitam nekog ko ima vise iskustva. Drugo: kod pitanja za steceno obrazovanje, sve nazive skola koje sam zavrsio pisao sam na engleskom. Da li da pisem mail KCC-u da mi otkljucaju formular i sta da ispravim.

dani2017
04.09.2016, 01:32
mislio sam na polje gde upisujemo adresu na koju treba da stigne GC u USA.

Drajm
04.09.2016, 21:30
Cao, ja imam pitanje isto oko prijave za lutriju.Verenik i ja imamo sina i planirali smo vencanje za decembar a prijave su u oktobru, kako to sve funkcionise zbog promene dokumenata i ostalog?prijavila bih se sa sadasnjim dokumentima ali cu dodati prezime i moracu da vadim i novi pasos i sve ostalo sta onda biva s prijavom?

SEEUSAIC
04.09.2016, 23:58
Cao, ja imam pitanje isto oko prijave za lutriju.Verenik i ja imamo sina i planirali smo vencanje za decembar a prijave su u oktobru, kako to sve funkcionise zbog promene dokumenata i ostalog?prijavila bih se sa sadasnjim dokumentima ali cu dodati prezime i moracu da vadim i novi pasos i sve ostalo sta onda biva s prijavom?

Sa prijavom se desava isto sto bi se desilo sa bilo kojom prijavom u Srbiji nakon vencanja - postoji dokaz o promeni statusa ukoliko vas izvuku.

Sup.Mod.

milica_smile
06.09.2016, 11:10
Promenila sam bracni status...Intervju je zakazan za 06. oktobar.
Zanima me kada treba da javim ambasadi za to? Da li treba da cekam da promenim dokumenta (licnu kartu i pasos) ili mogu vec sada to da uradim?
Hvala!!

Sladjana pejovic
06.09.2016, 12:01
To i mene intersuje, menjacemo prezime, pasos licne karte, sve. Sta onda?
I sta ako ti pasos istice za godinu dana ?

PipoMkd
30.09.2016, 10:18
Po iskustvata spodeleni na forumov, i jas se resiv za slednava postapka.
Prakjanje na ds-formularot single, so cel intervjuto da mi bide sto pobrzo. Vo megjuvreme, napraviv registracija so devojkata so koja zaedno sme vekje 3 godini.(vo maticno so nas bea samo roditelite i brat/sestra) Sega cekam datum za intervju pa da go otklucam ds-to i da ja vmetnam i soprugata.

Prasanjeto mi e, da ne mi napravat problem, zosto ds-to ne sum go otklucil porano, dodeka mi e vo Kentaki? Zosto stapiv vo brak kraj na juli, a ds-to mi e prateno kraj na maj?
Normalno za dokazuvanje na vrskata nema da bide nikakov problem (ziveeme zaedno povekje od godina, imame kupeno kola zaednicka itn)

Dali stanuvam paranoicen kako pominuva vremeto i sam si gi kompliciram rabotite ne znam ama moram da si prasam

R_I_B
03.10.2016, 09:52
Po iskustvata spodeleni na forumov, i jas se resiv za slednava postapka.
Prakjanje na ds-formularot single, so cel intervjuto da mi bide sto pobrzo. Vo megjuvreme, napraviv registracija so devojkata so koja zaedno sme vekje 3 godini.(vo maticno so nas bea samo roditelite i brat/sestra) Sega cekam datum za intervju pa da go otklucam ds-to i da ja vmetnam i soprugata.

Prasanjeto mi e, da ne mi napravat problem, zosto ds-to ne sum go otklucil porano, dodeka mi e vo Kentaki? Zosto stapiv vo brak kraj na juli, a ds-to mi e prateno kraj na maj?
Normalno za dokazuvanje na vrskata nema da bide nikakov problem (ziveeme zaedno povekje od godina, imame kupeno kola zaednicka itn)

Dali stanuvam paranoicen kako pominuva vremeto i sam si gi kompliciram rabotite ne znam ama moram da si prasam

Znaci koa ke si dojdes na intervju istovo sea so si go pisal toa ke go kazes
ke kazes deka si sakal pobrzo da si na intervju bla bla i ako te prasaat zaso sea ste se vencale neznam so
ke si bides iskren i ke kazes deka sakas da si ja poneses so tebe i nejze dolgo ste zaedno ste si nasle deka si odgovarate ona e taa pravata i toa e
Samo iskrenost

Drajm
07.10.2016, 22:34
Hvala na odg, a npr dokumenta,posto jos nzm u kom vremenskom roku cu morati da ih promenim da li je to problem ako se promeni broj pasosa?

Drajm
07.10.2016, 22:36
I jos jedno pitanjce?u opciju status stavljam single?

SEEUSAIC
07.10.2016, 23:01
Hvala na odg, a npr dokumenta,posto jos nzm u kom vremenskom roku cu morati da ih promenim da li je to problem ako se promeni broj pasosa?

Na šta konkretno mislite? Šta znaci "nzm"? Zašto bi bio problem da se promeni pasoš, pasoš nije ni potreban za prijavljivanje?

I jos jedno pitanjce?u opciju status stavljam single?

Vi najbolje znate koji vam je bračni status.

Sup.Mod.

wayne89
09.10.2016, 15:16
Po iskustvata spodeleni na forumov, i jas se resiv za slednava postapka.
Prakjanje na ds-formularot single, so cel intervjuto da mi bide sto pobrzo. Vo megjuvreme, napraviv registracija so devojkata so koja zaedno sme vekje 3 godini.(vo maticno so nas bea samo roditelite i brat/sestra) Sega cekam datum za intervju pa da go otklucam ds-to i da ja vmetnam i soprugata.

Prasanjeto mi e, da ne mi napravat problem, zosto ds-to ne sum go otklucil porano, dodeka mi e vo Kentaki? Zosto stapiv vo brak kraj na juli, a ds-to mi e prateno kraj na maj?
Normalno za dokazuvanje na vrskata nema da bide nikakov problem (ziveeme zaedno povekje od godina, imame kupeno kola zaednicka itn)

Dali stanuvam paranoicen kako pominuva vremeto i sam si gi kompliciram rabotite ne znam ama moram da si prasam

I jas seushte se mislam za ovoj poteg, ama ti ne bi trebalo da imas problem poshto ste zaedno podolgo vreme.

Ako smeam da prasham shto planirash da nosish kako dokaz za vrskata?

PipoMkd
09.10.2016, 19:37
I jas seushte se mislam za ovoj poteg, ama ti ne bi trebalo da imas problem poshto ste zaedno podolgo vreme.

Ako smeam da prasham shto planirash da nosish kako dokaz za vrskata?

Planiram sliki od razlicni periodi(letuvanje, zimuvanje, svadbi, mekici, krstevki, sekojdnevni slikici). Bevme zaedno na rabota vo Germanija, pa dogovorite od kompanijata ke gi prilozam. Karticki/cestitki za rodenden, nova godina, godisnina i slicno...Dogovor za kola, kupena vo brak.
Na fb imame milion chek-in, poraki na mob, na viber itn...e sea ne znam tocno kako toa bi im go prilozil toa poso mobilen ne smee da se nosi ama mislam deka ke projdeme samo so sliki, poso dovolno dolgo sme zaedno :)

wayne89
10.10.2016, 09:10
Planiram sliki od razlicni periodi(letuvanje, zimuvanje, svadbi, mekici, krstevki, sekojdnevni slikici). Bevme zaedno na rabota vo Germanija, pa dogovorite od kompanijata ke gi prilozam. Karticki/cestitki za rodenden, nova godina, godisnina i slicno...Dogovor za kola, kupena vo brak.
Na fb imame milion chek-in, poraki na mob, na viber itn...e sea ne znam tocno kako toa bi im go prilozil toa poso mobilen ne smee da se nosi ama mislam deka ke projdeme samo so sliki, poso dovolno dolgo sme zaedno :)

Ti si so polna kapa :)

Da toa sakav da te prasham, dali moze da se prikazat pechatena forma na viber, skype, sms i slichni razgovori ili mora direktno od mobilen?

bojan.m
29.12.2016, 08:13
Pozdrav,
Da li neko ima informaciju kakva je procedura za bracnog parnera nakon intervjua i dobijanja vize. Ja nisam bio u vezi i nisam ni sada, ali bih hteo da pomognem drugarici koja je zavrsila fakultet,radi za minimalac i htela bi da ode.
Hvala unapred za neku informaciju o tome jer nisam uspeo da nadjem bilo sta na netu niti iz necijeg iskustva.

kreta
29.12.2016, 09:41
Pozdrav,
Da li neko ima informaciju kakva je procedura za bracnog parnera nakon intervjua i dobijanja vize. Ja nisam bio u vezi i nisam ni sada, ali bih hteo da pomognem drugarici koja je zavrsila fakultet,radi za minimalac i htela bi da ode.
Hvala unapred za neku informaciju o tome jer nisam uspeo da nadjem bilo sta na netu niti iz necijeg iskustva.

Mozda ti ova tema pomogne: http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1532

Makica@
07.06.2017, 17:17
Ja sam takodje bila single pre izvlacenja,ali smo decko i ja itekako planirali da se vencamo i jesmo 12.Maja :grin: Svu dokumentaciju sam morala da promenim Pasos,Lk,adresu pa sam i njega dodala na Ds obrazac i poslala :grin: Samo sto sam prilikom promene morala da upload vencani list kao dokaz o promeni :grin: I mislim da ce sve biti u najboljem redu. :1072:

Jovobd
06.08.2017, 18:23
Pozdrav ljudi!!

Kao sto sam i ranije napisao izvucen sam na lutriji sa rednim brojem 17xxx a case sam poslao 19og juna kao single.

Citanjem foruma i vodeci se iskustvom prethodnih clanova odlucio sam se da bracni status promijenim nakon zakazanog intervjua.

Ono sto sam primjetio da su redni brojevi priblizno ovom mom primali mailove od novembra do marta, a od dobijenog maila imam 1 ili najvise 2 mjeseca da sve zavrsim ja sam odlucio da napravim veselje u novembru...

Zapravo sve to me je natjeralo da tako napravim jer otac bez razgovora sa mnom je zakazao veselje za novembar sa zvanicama od 400 ljudi..

Ono sto me zanima jeste da li moze doci do neke frke na intervju ako naprvim veselje u novembar(dakle samo veselje bez maticara i potpisa, sve to fotografisem i nosim kao dokaz).. a na
primer dobijem mail u januar i u tom mjesecu podjem sa kumovima da se formalno potpisem u opstinu i u ambasadi im kazem da se tada desilo jer u suprotnom ako se ranije vjencam(legalno sa potpisom u novembar) bih morao otkljucati slucaj sto bi produzilo mail za intervju ?


Ima li ko kako misljenje da mi olaksa sve ovo :)

BetterFuture
06.08.2017, 18:44
Pozdrav ljudi!!

Kao sto sam i ranije napisao izvucen sam na lutriji sa rednim brojem 17xxx a case sam poslao 19og juna kao single.

Citanjem foruma i vodeci se iskustvom prethodnih clanova odlucio sam se da bracni status promijenim nakon zakazanog intervjua.

Ono sto sam primjetio da su redni brojevi priblizno ovom mom primali mailove od novembra do marta, a od dobijenog maila imam 1 ili najvise 2 mjeseca da sve zavrsim ja sam odlucio da napravim veselje u novembru...

Zapravo sve to me je natjeralo da tako napravim jer otac bez razgovora sa mnom je zakazao veselje za novembar sa zvanicama od 400 ljudi..

Ono sto me zanima jeste da li moze doci do neke frke na intervju ako naprvim veselje u novembar(dakle samo veselje bez maticara i potpisa, sve to fotografisem i nosim kao dokaz).. a na
primer dobijem mail u januar i u tom mjesecu podjem sa kumovima da se formalno potpisem u opstinu i u ambasadi im kazem da se tada desilo jer u suprotnom ako se ranije vjencam(legalno sa potpisom u novembar) bih morao otkljucati slucaj sto bi produzilo mail za intervju ?


Ima li ko kako misljenje da mi olaksa sve ovo :)
A zasto bi sebi komplimovali zivot takvim "akrobacijama"? Da li mislite da ce Vam konzul poverovati ako im pokazete slike sa te proslave a da Vasa buduca supruga nije u vencanici? Ili planirate da je nosi tada? Malo banalizujem ali shvatate poentu. Mozda se datum intervjua uopste nece promeniti bez obzira sto bi u novembru dodali suprugu u DS-260. A i da se prolongira, ne verujem da ce biti vise od mesec dana. Sve zavisi kada ce Vas broj biti current.

Jovobd
06.08.2017, 19:00
A zasto bi sebi komplimovali zivot takvim "akrobacijama"? Da li mislite da ce Vam konzul poverovati ako im pokazete slike sa te proslave a da Vasa buduca supruga nije u vencanici? Ili planirate da je nosi tada? Malo banalizujem ali shvatate poentu. Mozda se datum intervjua uopste nece promeniti bez obzira sto bi u novembru dodali suprugu u DS-260. A i da se prolongira, ne verujem da ce biti vise od mesec dana. Sve zavisi kada ce Vas broj biti current.

Svadba bi bila u hotelu sa sve vencanicom odijelom kumovima burmama na ruke muzikom i 400 ljudi prijatelja famelje brace itd.. jedino sto je moj plan bio da taj dan ne budemo nigde papiroloski zavedeni kao vjencani a da to bude samo formalnost koju bi uradio nakon maila, jer bih morao zbog posla i svega drugog iskalkulisati da se vize odobre do marta ili aprila..

Ono sto me buni jeste da sam citajuci forum vidio da se to moze produziti i nekoliko mjeseci jer dok obrade i njene podatke to moze da potraje..

Druga stvar koju vjerovatno ne bih smio uraditi jeste da se legalno i potpisem u novembar, ne otkljucavam slucaj do maila za intervju(kako to ne bih produzio), i onda kad dobijem mail posaljem vjencani list ??

Makica@
06.08.2017, 19:34
Svadba bi bila u hotelu sa sve vencanicom odijelom kumovima burmama na ruke muzikom i 400 ljudi prijatelja famelje brace itd.. jedino sto je moj plan bio da taj dan ne budemo nigde papiroloski zavedeni kao vjencani a da to bude samo formalnost koju bi uradio nakon maila, jer bih morao zbog posla i svega drugog iskalkulisati da se vize odobre do marta ili aprila..

Ono sto me buni jeste da sam citajuci forum vidio da se to moze produziti i nekoliko mjeseci jer dok obrade i njene podatke to moze da potraje..

Druga stvar koju vjerovatno ne bih smio uraditi jeste da se legalno i potpisem u novembar, ne otkljucavam slucaj do maila za intervju(kako to ne bih produzio), i onda kad dobijem mail posaljem vjencani list ??



Pozdrav. Nije bitno gde je svadba. Ja sam se vencala 12.Maja nakon izvlacenja pa sam poslala Vencani list u Ds obrazcu da bi mogli zajedno da intervju i da bi se obradili zajedno podaci. Ne vidim zasto biste to radili? Jel niste jos uvek dodali suprugu u Ds? Ako ste poslali Ds obrazac a niste ubacili suprugu moj vam je savet da se obratite ambasadi :nene: Da ne dodje slucajno do nekih komplikacija ukoliko je niste dodali na obrazac :nene: u svakom slucaju ne bih se igrala sa tim.

slucajni_prolaznik
06.08.2017, 23:08
Pozdrav ljudi!!

Kao sto sam i ranije napisao izvucen sam na lutriji sa rednim brojem 17xxx a case sam poslao 19og juna kao single.

Citanjem foruma i vodeci se iskustvom prethodnih clanova odlucio sam se da bracni status promijenim nakon zakazanog intervjua.

Ono sto sam primjetio da su redni brojevi priblizno ovom mom primali mailove od novembra do marta, a od dobijenog maila imam 1 ili najvise 2 mjeseca da sve zavrsim ja sam odlucio da napravim veselje u novembru...

Zapravo sve to me je natjeralo da tako napravim jer otac bez razgovora sa mnom je zakazao veselje za novembar sa zvanicama od 400 ljudi..

Ono sto me zanima jeste da li moze doci do neke frke na intervju ako naprvim veselje u novembar(dakle samo veselje bez maticara i potpisa, sve to fotografisem i nosim kao dokaz).. a na
primer dobijem mail u januar i u tom mjesecu podjem sa kumovima da se formalno potpisem u opstinu i u ambasadi im kazem da se tada desilo jer u suprotnom ako se ranije vjencam(legalno sa potpisom u novembar) bih morao otkljucati slucaj sto bi produzilo mail za intervju ?


Ima li ko kako misljenje da mi olaksa sve ovo :)


Prvenstveni uslov da uspesno dobijete vizu za vise od jedne osobe, a prijavili ste se kao single, je da je ozbiljna veza postojala i pre odabiranja na lutriji, pa ce fotografije (i slicno) iz novembra manje znaciti nego one od pre maja. Ukoliko ste sigurni u dokazivanje trajanja veze, mislim da mozete da izvedete sve onako kako je vama zgodno. Vi cete skenirani vencani list u svakom slucaju poslati posto ga dobijete, a da li to mozete da prolongirate i posto ga dobijete, najbolje ce znati iz ambasade da vam odgovore. Mozda mozete sa maticarem da vidite da li po propisima mora da ga izdaje odmah posle svadbe, ili moze (iz nekog razloga) i posle nekog vremena. Najbolje je da im objasnite problem i konkretno pitate da li mozete da otkljucate DS260 tek posle dobijanja datuma za intervju. Trebalo bi da je najbitnije da niste nista pogresili u momentu popunjavanja DS260, a ni posle njegovog otkljucavanja/dopunjavanja. Da li morate da to uradite istog momenta posto ste dobili izvod, pitajte ih npr. e-mailom, ne kosta nista. Ja sam ih par puta nesto pitao sto telefonom, sto e-mailom i niko mi nista (nadam se) zamerio nije, a vize smo dobili oboje. Ne znam da li bi vam neizvesnost olaksalo da se npr. vencate sada, dodate suprugu i znate da ste aplikaciju poslali u avgustu, jer, kao sto sam napisao, fotografije iz novembra bas i nece nesto previse znaciti.

Jovobd
12.08.2017, 19:04
Hvala na odgovorima
Veza postoji oko godinu ipo i sto se toga tice imalo bi zajednickih slika putovanja itd ali eto volim da provjerim par opcija pa da znam sta mi je najbolje raditi jer volio bi da intervju iskalkulisem pre aprila maja..

Raspitao sam se sa maticarima i kazu da rade takozvana simbolicka vjencanja sve kao prava samo ti je otvoren datum da se ti zavedes kada oces..

Takodje sam slao mail ambasadi da ih konkretno pitam da li smem da prolongiram sa slanjem vencanog lista do maila ali nisam dobio povratnu informaciju ima 2 dana :smrc:
..ili sam mozda slao na pogresnu adresu belgradeiv@state.gov ?

Katleja Liki
12.08.2017, 19:29
Ne, niste pogrijesili, ta mejl adresa stoji na sajtu:

За питања о усељеничким визама, лутријском ДВ програму, вереничким визама, транспортним писмима, и другим информацијама у вези са имиграцијом у САД позовите радним данима од 15 до 16 часова на + 381 11 706-4000, пошаљите нам мејл на belgradeiv@state.gov или нам пошаљите писмо адресирано на:

Америчка амбасада Београд
Конзуларно одељење
Бул. Кнеза Александра Карађорђевића 92
11040 Београд

https://rs.usembassy.gov/sr/visas-sr/immigrant-visas-sr/diversity-visa-program-sr/case-status-sr/

slucajni_prolaznik
13.08.2017, 05:25
Hvala na odgovorima
Veza postoji oko godinu ipo i sto se toga tice imalo bi zajednickih slika putovanja itd ali eto volim da provjerim par opcija pa da znam sta mi je najbolje raditi jer volio bi da intervju iskalkulisem pre aprila maja..

Raspitao sam se sa maticarima i kazu da rade takozvana simbolicka vjencanja sve kao prava samo ti je otvoren datum da se ti zavedes kada oces..

Takodje sam slao mail ambasadi da ih konkretno pitam da li smem da prolongiram sa slanjem vencanog lista do maila ali nisam dobio povratnu informaciju ima 2 dana :smrc:
..ili sam mozda slao na pogresnu adresu belgradeiv@state.gov ?

Ako je sve tako kako ste napisali, moje misljenje je da cete moci to da izvedete onako kako vama odgovara. Bitno je da je veza postojala i da ste vencanje obavili pre intervjua. Ne mogu da pronadjem tu poruku na forumu, ali neko iz DV-2016 generacije je postavio slicno pitanje ambasadi i odgovorili su mu da je njima lakse da se DS260 otkljuca na pocetku meseca u kom je intervju. Tako sam i sam uradion - bukvalno prvog u mesecu sam poslao skenirani izvod e-mailom i nikakvih problema kasnije bilo nije.

pijanijoca
23.08.2017, 18:26
Pozdrav svima! :)

Malo smo se zbunili citajuci kako arhivirane tako i sadasnje postove na forumu. Koji vencani list je najbolje uploadovati uz DS260: internacionalni ili prevod ovog regularnog na srpskom?
Ima li neko neke korisne informacije u vezi ovog? Prave li problem oko tog internacionalnog obrasca? Hvala unapred. :)

slucajni_prolaznik
23.08.2017, 22:27
Pozdrav svima! :)

Malo smo se zbunili citajuci kako arhivirane tako i sadasnje postove na forumu. Koji vencani list je najbolje uploadovati uz DS260: internacionalni ili prevod ovog regularnog na srpskom?
Ima li neko neke korisne informacije u vezi ovog? Prave li problem oko tog internacionalnog obrasca? Hvala unapred. :)

Nisam siguran da cete i jedan dokument morati, a ni moci, da uploadujete uz DS260. Ukoliko se vencate posto ste dobili datum intervjua, izvod iz MKV saljete skeniran e-mailom ambasadi.

Makica@
24.08.2017, 00:19
Pozdrav svima! :)

Malo smo se zbunili citajuci kako arhivirane tako i sadasnje postove na forumu. Koji vencani list je najbolje uploadovati uz DS260: internacionalni ili prevod ovog regularnog na srpskom?
Ima li neko neke korisne informacije u vezi ovog? Prave li problem oko tog internacionalnog obrasca? Hvala unapred. :)

Pozdrav :) Ja sam skenirala obican obrazac vencanog lista. Samo pazite jel ima potrebna rezolucija za slanje. Suprug je uslikao mobilnim telefonom i ubacili smo preko kompa u Ds obrazac koji je odgovarao rezoluciji.
Za nasu ambasadu u Beogradu je potrebno poslati nas obrazac ne treba prevod. :)
Pozdrav vama :1072:

Makica@
24.08.2017, 00:24
Nisam siguran da cete i jedan dokument morati, a ni moci, da uploadujete uz DS260. Ukoliko se vencate posto ste dobili datum intervjua, izvod iz MKV saljete skeniran e-mailom ambasadi.

Pozdrav :) Ja sam ubacila u Ds obrazac vencani list. Bilo mi je trazeno kada sam supruga dodavala na Ds da upload 'certificate of marriage' tako da je bilo potrebno da se ubaci dokaz.
Ne mozete da zapocnete Ds ako dodate supruznika/cu,a niste upload to kad se otvori taj prozorcic. Ne dozvoljava da nastavite proces.

slucajni_prolaznik
24.08.2017, 13:25
Pozdrav :) Ja sam ubacila u Ds obrazac vencani list. Bilo mi je trazeno kada sam supruga dodavala na Ds da upload 'certificate of marriage' tako da je bilo potrebno da se ubaci dokaz.
Ne mozete da zapocnete Ds ako dodate supruznika/cu,a niste upload to kad se otvori taj prozorcic. Ne dozvoljava da nastavite proces.

Onda je to definitivno novina od ove godine. Izvinjavam se na dezinformaciji.

pijanijoca
24.08.2017, 14:04
@Makica@

Da li ste vi vec bili dobili datum intervjua kada si dodala vencani list? Tj. da li su ti otkljucavali ds260 pa si dodala ili je to bio prvi put da si popunjavala ds260 i tu odmah uploadovala ovaj izvod na srpskom? Hvala.

@slucajni prolaznik
Hvala na odgovoru. Mi tek sad popunjavamo ds260, vencali smo se pre 10ak dana pa ne znam da li je OK da u ds260 ubacimo internacionalni vencani list. Medju starijim postovima sam nasla da su ljudi 2008. i 2009. slali u Kentaki centar taj internacionalni izvod i nisu imali nikakvih problema. Ne znam da li se od tad menjalo nesto i da li se insistira na engleskom prevodu.

Makica@
24.08.2017, 23:42
@Makica@

Da li ste vi vec bili dobili datum intervjua kada si dodala vencani list? Tj. da li su ti otkljucavali ds260 pa si dodala ili je to bio prvi put da si popunjavala ds260 i tu odmah uploadovala ovaj izvod na srpskom? Hvala.


Nismo jos uvek dobili datume,trebalo bi mislim pocetkom Septembra ili sredinom da krenu da obavestavaju za datume :) Nisu otkljucavali,prilikom prvog popunjavanja DS obrazca sam dodala i supruga i vencani list na srpskom jeziku i poslala ga :)

Makica@
25.08.2017, 00:04
Onda je to definitivno novina od ove godine. Izvinjavam se na dezinformaciji.

Uopste mi nije dozvoljavalo da nastavim proces dok nisam dodala vencani list kada sam dodala supruga u obrazac. Kad sam ga ubacila mogla sam da pocnem Ds obrazac.

pijanijoca
25.08.2017, 06:55
Nismo jos uvek dobili datume,trebalo bi mislim pocetkom Septembra ili sredinom da krenu da obavestavaju za datume :) Nisu otkljucavali,prilikom prvog popunjavanja DS obrazca sam dodala i supruga i vencani list na srpskom jeziku i poslala ga :)

Vec sam postavila pitanje kad sam videla da ste u dv2018 programu i da tek cekate na datum intervjua. Sorry. Hvala na odgovorima. :)

slucajni_prolaznik
25.08.2017, 12:59
Uopste mi nije dozvoljavalo da nastavim proces dok nisam dodala vencani list kada sam dodala supruga u obrazac. Kad sam ga ubacila mogla sam da pocnem Ds obrazac.

Ja sam dodao suprugu posle zakazanog intervjua, pa izgleda da je 'caka' u tome - ako dodajete supruznika pre intervjua - uploadujete obrazac, a ako dodajete posle, saljete e-mail ambasadi, pa oni otkljucaju DS260.

Makica@
26.08.2017, 00:53
Ja sam dodao suprugu posle zakazanog intervjua, pa izgleda da je 'caka' u tome - ako dodajete supruznika pre intervjua - uploadujete obrazac, a ako dodajete posle, saljete e-mail ambasadi, pa oni otkljucaju DS260.

Mi smo odmah. Nakon sto smo dobili vencani list,popunili smo Ds,upload i poslali sa popunjenim obrazcem. Verovatno jeste 'caka' u tome,ali sam jos negde procitala da ako ne unesem supruga na Ds a vencamo se kasnije,da cu biti diskvalifikovana :blink: zbog toga nismo hteli uopste da rizikujemo,nego smo odmah sve odradili :)

Makica@
26.08.2017, 00:55
Vec sam postavila pitanje kad sam videla da ste u dv2018 programu i da tek cekate na datum intervjua. Sorry. Hvala na odgovorima. :)

Cekamo jos uvek :) Nema na cemu i Veliki Pozdrav :1072:

Tia
26.08.2017, 07:58
O, bas se iznenadih. Nama u DS u nije trazeno da dodamo vencani listi niti ista slicno, medjutim u braku smo duze od 5 godina. Mozda je caka u tome.

Makica@
27.08.2017, 20:45
O, bas se iznenadih. Nama u DS u nije trazeno da dodamo vencani listi niti ista slicno, medjutim u braku smo duze od 5 godina. Mozda je caka u tome.

Moguce da je 'caka' u tome. Ja sam se prijavila na DV kao single,i u medjuvremenu sam se udala i promenila status i zato sam morala da ubacujem dokaz.

Anna.
02.10.2017, 21:02
Pozdrav svima, ja sam nova na forumu a takodje sam izvucena za DV 2018 (tako da me mozete dodati u tabelu dobitnika 2018, samo mi recite sta je potrebno da vam posaljem) listala sam i citala forum i verovatno ovo nije tema gde bih trebala da postavim sledeca pitanja, pa se zbog toga unapred izvinjavam.. Problem je sledeci- decko i ja smo u vezi od decembra 2016 (bili zajedno kada sam izvucena) i sada planiramo da se vencamo, naravno jedan od razloga je i taj da odemo zajedno.. Medjutim on je od septembra osudjen na uslovnu kaznu zatvora od godinu dana. Mene zanima da li je neko od vas imao slicnu situaciju ili mozda ima neki savet sta da radimo, kao i da li postoji mogucnost odbijanja zbog toga? Da li to moze da bude problem i za mene (da me odbiju, iako sam izvucena) ili samo za njega?

Dukeduki
02.10.2017, 23:59
Pozdrav svima, ja sam nova na forumu a takodje sam izvucena za DV 2018 (tako da me mozete dodati u tabelu dobitnika 2018, samo mi recite sta je potrebno da vam posaljem) listala sam i citala forum i verovatno ovo nije tema gde bih trebala da postavim sledeca pitanja, pa se zbog toga unapred izvinjavam.. Problem je sledeci- decko i ja smo u vezi od decembra 2016 (bili zajedno kada sam izvucena) i sada planiramo da se vencamo, naravno jedan od razloga je i taj da odemo zajedno.. Medjutim on je od septembra osudjen na uslovnu kaznu zatvora od godinu dana. Mene zanima da li je neko od vas imao slicnu situaciju ili mozda ima neki savet sta da radimo, kao i da li postoji mogucnost odbijanja zbog toga? Da li to moze da bude problem i za mene (da me odbiju, iako sam izvucena) ili samo za njega?

prilikom odlaska na intervju, i ti i suprug morate doneti izmedju ostalih dokumenata potvrdu iz suda i mup-a o tome da se ne vodi protiv vas nikakav spor i da niste krivicno gonjeni, ne bih da budem mracan i pesimista , posto si ti ta koja je izvucena dobro je da se ne vodi protiv tebe jer. i verovatno bila odbijena, e sad da li se isti kriterijum odnosi i na supruznika, u ovakvim stvarima velika je verovatnoca... da ste duze u braku, da imate decu, svakako bi vas gledali da je to brak svakako sam po sebi ozbiljna prica... ovako prosto ne mogu da tvrdim da moze taj detalj presude da se skroz zanemari... mozda je najbolje nazvati ambasadu i pitati njih, svakako su ljubazni i znali bi ste na cemu ste ako to nesto nije bilo ozbiljno a desi se eto u zivotu nekome greska

Tamara Arsenovic
06.04.2018, 13:15
Upravo procitah celu diskusiju, ali vidim da niko jos uvek nije bio u slicnoj situaciji kao ja. Naime, decko mi je prosle godine (ove godine je bilo 4 godine kako smo zajedno) otisao na w&t i ostao posle isteka vize. U oktobru sam aplicirala za ZL. Da li postoji mogucnost da preko mene dobije i on zelenu kartu ili bar radnu dozvolu, ako ja budem izvucena? S obzirom da se ne nalazi u Srbiji, brak pre intervjua je nemoguc.

BetterFuture
06.04.2018, 18:02
Upravo procitah celu diskusiju, ali vidim da niko jos uvek nije bio u slicnoj situaciji kao ja. Naime, decko mi je prosle godine (ove godine je bilo 4 godine kako smo zajedno) otisao na w&t i ostao posle isteka vize. U oktobru sam aplicirala za ZL. Da li postoji mogucnost da preko mene dobije i on zelenu kartu ili bar radnu dozvolu, ako ja budem izvucena? S obzirom da se ne nalazi u Srbiji, brak pre intervjua je nemoguc.
Kada smo vas uputili na ovu temu, niste napisali da je decko vec bio u USA i ostao duze nego sto je trebalo. Dakle, da ponovimo, samo supruznik i deca izvucenig (nevencana, mladja od 21 god), automatski mogu da dobiju vizu uz "glavnog" dobitnika. Nikako radnu vizu.

Da li bi vas buduci suprug dobio zavisi i koliko je prekoracio svoj dozvoljeni ostanak. Ako je to manje od 180 dana, onda ne bi trebalo da bude problema, ali ako je vise od 180 a manje od godinu dana onda mu sledi zabrana ulaska 3 godine, a ako je preko godinu dana onda je zabrana10 godina. A ukoliko su ga uhvatili u prekoracenju i dobio resenje o napustanju onda bi mu sledila trajna zabrana ulaska. Ovo kazu propisi, a da li bi bilo odstupanja, to ne mozemo znati.

Poenta je da, ukoliko Vas izvuku i ukoliko nije prekoracio ostanak duze od 180 dana, trebalo bi da se vencate pre intervjua da bi i on dobio vizu preko Vas. Moze i naknadno ali je to proces koji traje godinama.

Tamara Arsenovic
06.04.2018, 21:32
Moja greska, nisam dobro napisala pitanje, izvinjavam se. U svakom slucaju, pomogli ste mi, hvala puno!!

Katleja Liki
06.04.2018, 22:44
Upravo procitah celu diskusiju, ali vidim da niko jos uvek nije bio u slicnoj situaciji kao ja. Naime, decko mi je prosle godine (ove godine je bilo 4 godine kako smo zajedno) otisao na w&t i ostao posle isteka vize. U oktobru sam aplicirala za ZL. Da li postoji mogucnost da preko mene dobije i on zelenu kartu ili bar radnu dozvolu, ako ja budem izvucena? S obzirom da se ne nalazi u Srbiji, brak pre intervjua je nemoguc.
Procitaj : http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1493&highlight=ponistiti+ilegalni+boravak&page=4 , a posebno http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=49564&postcount=34

Pretpostavljam, da on zeli, da svoj status da promijeni u legalni, a ako je ovo tacno (ako grijesim, neka me neko ispravi), jedini nacin je brak sa osobom koja ima americko drzavljanstvo.

Tamara Arsenovic
07.04.2018, 11:07
Procitaj : http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1493&highlight=ponistiti+ilegalni+boravak&page=4 , a posebno http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=49564&postcount=34

Pretpostavljam, da on zeli, da svoj status da promijeni u legalni, a ako je ovo tacno (ako grijesim, neka me neko ispravi), jedini nacin je brak sa osobom koja ima americko drzavljanstvo.

Zeli, naravno, ali trenutno mu je najbitnije da dobije tu radnu dozvolu. Ali koliko sam skontala, nije moguce dok ne dobije GC, a to moze da dobije tek kad ja dobijem pasos.

BetterFuture
07.04.2018, 12:02
Zeli, naravno, ali trenutno mu je najbitnije da dobije tu radnu dozvolu. Ali koliko sam skontala, nije moguce dok ne dobije GC, a to moze da dobije tek kad ja dobijem pasos.
Nosilac GC je LPR (Lawful Permanent Resident), sto znaci da ima gotovo sva prava i obaveze kao i drzavljanin (sem da glasa). Pravo na rad se podrazumeva. Dakle, GC ponistava potrebu za bilo kojom drugom vizom. Posto je on vec u US, onda je potrebno da uradi Adjustment of status (AOS). Tu ima vise varijanti koje zavise od vise faktora pa te informacije na ovom forumu necete naci detaljno, ali je zato Internet pun informacija. Moguce da cak nece moci da nastavi taj proces u US vec ce morati da se vrati u Srbiju. Ne uzimajte ovo kao tacno, vec se informisite na drugim stranama.

Tic-Tac
23.08.2018, 00:56
Pozdrav svima!

Izvučen sam na lutriji i moj CN je 2019EU24xxx.

S obzirom na to da sam u višegodišnjoj vezi sa svojim partnerom, planiramo da se venčamo kako bismo mogli zajedno da odemo u USA. Međutim, mi smo gay par, a istopolni brakovi nisu legalizovani u Srbiji. Zanima nas da li se iko ranije susreo sa sličnim slučajem? Razmatrali smo da venčanje obavimo u Danskoj ili nekoj drugoj državi gde je to moguće, ali nas brine da li će taj venčani list biti validan u USA ambasadi u Srbiji, uprkos tome što brak u Srbiji nije priznat? Da li se proces na bilo koji način usložnjava ukoliko je venčanje obavljeno negde u inostranstvu?

Bilo koja informacija je dobrodošla. Hvala!

SEEUSAIC
23.08.2018, 03:28
Pozdrav svima!

Izvučen sam na lutriji i moj CN je 2019EU24xxx.

S obzirom na to da sam u višegodišnjoj vezi sa svojim partnerom, planiramo da se venčamo kako bismo mogli zajedno da odemo u USA. Međutim, mi smo gay par, a istopolni brakovi nisu legalizovani u Srbiji. Zanima nas da li se iko ranije susreo sa sličnim slučajem? Razmatrali smo da venčanje obavimo u Danskoj ili nekoj drugoj državi gde je to moguće, ali nas brine da li će taj venčani list biti validan u USA ambasadi u Srbiji, uprkos tome što brak u Srbiji nije priznat? Da li se proces na bilo koji način usložnjava ukoliko je venčanje obavljeno negde u inostranstvu?

Bilo koja informacija je dobrodošla. Hvala!

Pravila (https://www.uscis.gov/family/same-sex-marriages) su ista kao i za istopolne brakove:

Q3: My spouse and I were married in a U.S. state or a foreign country that recognizes same-sex marriage, but we live in a state that does not. Can I file an immigrant visa petition for my spouse?
A3: Yes. As a general matter, the law of the place where the marriage was celebrated determines whether the marriage is legally valid for immigration purposes. Just as USCIS applies all relevant laws to determine the validity of an opposite-sex marriage, we will apply all relevant laws to determine the validity of a same-sex marriage. The domicile state’s laws and policies on same-sex marriages will not bear on whether USCIS will recognize a marriage as valid.

Budite pripremljeni da dokazujete verodostojnost braka, mozda i malo vise nego sto je uobicajeno - bar su takva iskustva u US sa istopolnim brakovima. Cak i da bude problema i vas partner ne dobije vizu, sta je najgore sto moze da se desi? Predacete peticiju u USA i cekacete duze. Naravno, najbolje je da ovo pitanje postavite osoblju Ambasade, oni su najmerodavniji da daju odogvor.

Sup.Mod.

Katleja Liki
23.08.2018, 08:58
Pozdrav svima!

Izvučen sam na lutriji i moj CN je 2019EU24xxx.

S obzirom na to da sam u višegodišnjoj vezi sa svojim partnerom, planiramo da se venčamo kako bismo mogli zajedno da odemo u USA. Međutim, mi smo gay par, a istopolni brakovi nisu legalizovani u Srbiji. Zanima nas da li se iko ranije susreo sa sličnim slučajem? Razmatrali smo da venčanje obavimo u Danskoj ili nekoj drugoj državi gde je to moguće, ali nas brine da li će taj venčani list biti validan u USA ambasadi u Srbiji, uprkos tome što brak u Srbiji nije priznat? Da li se proces na bilo koji način usložnjava ukoliko je venčanje obavljeno negde u inostranstvu?

Bilo koja informacija je dobrodošla. Hvala!
Imate temu Gay zivot u Americi, a evo jedan post iz 2014.g. od forumasa Sime: http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=49255&postcount=201

Kada otvorite link, imate u gornjem desnom uglu da pise Tema: Gay zivot u Americi, da otvorite cijelu temu.

Tic-Tac
24.08.2018, 04:11
Hvala najlepše na odgovorima. Postavio bih još koje pitanje, pa možda neko bude znao nešto što može biti od pomoći.

- Da li neko ima iskustva sa venčavanjem u inostranstvu, tj zemlji koja nije matična? Konkretno, nama se čini da je proces najjednostavniji u Danskoj, pa možda neko zna nekoga ko je prošao slično iskustvo i može nam pomoći oko organizacije.

- Da li postoji bilo kakav deadline za slanje ds260 obrasca? Pošto smo mislili da ga popunjavamo i šaljemo nakon što diplomiram na fakultetu (u naredne 2-3 nedelje) i nakon što se venčamo (u naredna 2-3 meseca), kako ne bismo posle morali naknadno da menjamo podatke i dodatno im se objašnjavamo. A svakako smo viši broj, pa nam intervju neće biti skoro.

- SEEUSAIC, Da li možda imaš ideju kakve dodatne komplikacije možemo da očekujemo s obzirom na to da je u pitanju istopolni brak?
- I šta se dešava ako posumnjaju u verodostojnost braka, uprkos tome što je on istinit? Da li može da se desi da u tom slučaju obojica budemo odbijeni? Jer onda je možda bolje ne kockati se, već otići samostalno, pa naknadno dovesti partnera, mada sam načuo da je ta opcija znatno složenija, duža i napornija.

BetterFuture
24.08.2018, 06:49
Hvala najlepše na odgovorima. Postavio bih još koje pitanje, pa možda neko bude znao nešto što može biti od pomoći.

- Da li neko ima iskustva sa venčavanjem u inostranstvu, tj zemlji koja nije matična? Konkretno, nama se čini da je proces najjednostavniji u Danskoj, pa možda neko zna nekoga ko je prošao slično iskustvo i može nam pomoći oko organizacije.

- Da li postoji bilo kakav deadline za slanje ds260 obrasca? Pošto smo mislili da ga popunjavamo i šaljemo nakon što diplomiram na fakultetu (u naredne 2-3 nedelje) i nakon što se venčamo (u naredna 2-3 meseca), kako ne bismo posle morali naknadno da menjamo podatke i dodatno im se objašnjavamo. A svakako smo viši broj, pa nam intervju neće biti skoro.

- SEEUSAIC, Da li možda imaš ideju kakve dodatne komplikacije možemo da očekujemo s obzirom na to da je u pitanju istopolni brak?
- I šta se dešava ako posumnjaju u verodostojnost braka, uprkos tome što je on istinit? Da li može da se desi da u tom slučaju obojica budemo odbijeni? Jer onda je možda bolje ne kockati se, već otići samostalno, pa naknadno dovesti partnera, mada sam načuo da je ta opcija znatno složenija, duža i napornija.
1. Ne znam
2. Deadline ne postoji, teorijski mozete ga poslati i na kraju fiskalne 2019 godine, ali tada ne bi bilo dovoljno vremena da se obradi, a moguce da ne bi bilo ni raspolozivih viza. Slobodno mozete da ga posaljete i sada i da ga naknadno otkljucavate i dodajete izmene. A mozete da uradite kao sto ste napisali jer Vas CN nece doci na red u prvim mesecima intervjua. Vi cete svakako uploadovati vencani list iz koga ce videti datum vencanja, tako da ce u svakom slucaju znati da ste skoro vencani.
3. ...
4. Ne bi trebalo da obojica budete odbijeni. Naravno da cete se prijaviti za vize zajedno, a ako se izjalovi onda imate taj plan B.

Katleja Liki
24.08.2018, 09:40
Hvala najlepše na odgovorima. Postavio bih još koje pitanje, pa možda neko bude znao nešto što može biti od pomoći.

- Da li neko ima iskustva sa venčavanjem u inostranstvu, tj zemlji koja nije matična? Konkretno, nama se čini da je proces najjednostavniji u Danskoj, pa možda neko zna nekoga ko je prošao slično iskustvo i može nam pomoći oko organizacije.

- Da li postoji bilo kakav deadline za slanje ds260 obrasca? Pošto smo mislili da ga popunjavamo i šaljemo nakon što diplomiram na fakultetu (u naredne 2-3 nedelje) i nakon što se venčamo (u naredna 2-3 meseca), kako ne bismo posle morali naknadno da menjamo podatke i dodatno im se objašnjavamo. A svakako smo viši broj, pa nam intervju neće biti skoro.

- SEEUSAIC, Da li možda imaš ideju kakve dodatne komplikacije možemo da očekujemo s obzirom na to da je u pitanju istopolni brak?
- I šta se dešava ako posumnjaju u verodostojnost braka, uprkos tome što je on istinit? Da li može da se desi da u tom slučaju obojica budemo odbijeni? Jer onda je možda bolje ne kockati se, već otići samostalno, pa naknadno dovesti partnera, mada sam načuo da je ta opcija znatno složenija, duža i napornija.
Pogledajte na ovom linku sta pise o sklapanju braka u Danskoj: http://ungarn.um.dk/en/travel-and-residence/legal-issues/marriage-in-denmark/

Izmedju ostalog pise:

Please note:
....
Registered partnership (same sex marriage) can only be entered if at least one of the persons is a Danish citizen or if both persons live in Denmark and have had permanent address in Denmark for the last two years.
....

vlajkom
28.08.2018, 12:11
Imao bih jedno pitanje pa ako neko moze da mi odgovori bio bih mu veoma zahvalan. Zapravo zakazan mi je razgovor u ambasadi za 18.09.2018. Posto mi se bracni status promenio krajem jula trazio sam da mi otkljucaju DS-260 kako bih ubacio i suprugu. Medjutim u mail-u koji sam danas dobio pored obavestenja da mi je DS-260 otkljucan napisali su da nema viza i da ih verovatno nece ni biti za suprugu. Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo i da li neko zna da li postoji oderedjen broj viza za Srbiju ili nase pripadaju EU, pa ako se neka u EU oslobodi moze biti dodeljena nama?

ikac89
28.08.2018, 13:46
To je očekivano i postoji velika šansa da supruga ne dobije vizu. KCC daje onoliko viza (slotova / rezervacija) ambasadama samo za broj ljudi koji ima zakazan intervju. KCC ne zna da supruga postoji, zato što je nije bilo u DS260 obrascu kada su ga obrađivali, a samim tim ne postoji ni slot /rezervacija za njenu vizu.

Broj viza je ograničen tj. postoji kvota, a s obzirom da je ove godine broj izdatih viza dosta veliki, postoji realna šansa da supruga ne dobije vizu. A iskreno i taj brak generalno mogao bi da im bude dodatno sumnjiv i trebaće vam dosta dokaza da dokažete da je pravi i da je veza postojala pre venčanja tj. da nije brak samo zbog "papira".

damagon
28.08.2018, 15:03
Nadam se da ce biti vize i za suprugu. Ali generalno mi nije jasno zasto ljudi prvo popunjavaju DS pa onda menjaju bracni status?

Meni je nekako logicnoje da prvo promenim bracni status pa tek onda da popunim DS. Jer evo komplikacija odmah, kazu da mozda nece biti vize, a i ovako postajete dodatno sumnjivi, Ali nadam se da ce sve biti ok

vlajkom
28.08.2018, 19:22
Hvala na odgovorima. Da li imate neki savet ako supruga ostane bez vize? Danas sam video da je moguce da aplicira za imigracionu vizu kada ja budem dobio zelenu kartu. Da li neko ima iskustva sa tim procesom?

ikac89
28.08.2018, 23:36
Koliko sam uspeo da vidim, venčanjem sa green card holderom može da se dobije green card, ali je taj proces dosta spor. Mislim da se čeka duže od godinu dana na intervju.

https://www.immihelp.com/immigration/tips-marriage-with-us-person.html

mveruovic
29.08.2018, 08:37
Koliko sam uspeo da vidim, venčanjem sa green card holderom može da se dobije green card, ali je taj proces dosta spor. Mislim da se čeka duže od godinu dana na intervju.

https://www.immihelp.com/immigration/tips-marriage-with-us-person.html

To uopste nije sporo, isto je i sa drzavljanom kad se vencas. Ceka se do godinu dana duze maksimalno.

indie_bud
23.01.2020, 12:13
Da li neko zna kakva je situacija sa zenidbom nakon izvlacenja na lutriji i nakon slanja dokumenata?

Tj, ako se sad ozenim, a vec sam posalo DS, dokumente itd, kakva je tu procedura? Ili po odlasku u ameriku, ako se ozenim tamo za nekod odavde, koja je procedura za dobijanje zelene karte za tu drugu osobu?

Lazar90
23.01.2020, 20:04
Da li neko zna kakva je situacija sa zenidbom nakon izvlacenja na lutriji i nakon slanja dokumenata?

Tj, ako se sad ozenim, a vec sam posalo DS, dokumente itd, kakva je tu procedura? Ili po odlasku u ameriku, ako se ozenim tamo za nekod odavde, koja je procedura za dobijanje zelene karte za tu drugu osobu?

tebe bas mrzi da koristis "search" opciju nego volis da grickas nokte cekajuci na odgovor :grin:
dakle odes na forum, skrolujes skroz do dole i imas search opciju u koju ukucas recimo "brak slanje ds" i pronadjes za 2 sekunde 50 postova o tvom pitanju.

Ja sam ukucao za tebe, preleteo nekoliko odgovora i situacija je sledeca:
mozes da trazis da ti re-openuju DS i onako si br. oko 25.000 jos ima vremena, mozda malo pomeris intervju time. U DSu dodas zenu i to je to.
Ako se desi da odes na intervju singl. Ne racunaj da ce neko dobiti GC preko tebe u naredne 3-4 godine, a najrealnije je da ti izrudaris sebi prvo drzavljanstvo jer je sve ostalo komplikacija.

Ako imas "zrtvu", sad je vreme da se uzimate. Ali da znas da na intevju morate da dokazete vasu vezu pa ako je to zaista neka veza od 2-3-4 meseca ili vise. DO IT, DO IT NOW !
A ako je to neka prijateljica pa bi ti nekome da ucinis ili sl.(sticem takav utisak jer si tako postavio pitanje). Nemoj u to da se upustas, u ambasadi sigurno sve znaju o tebi i tvojoj zeni, verovatno vise i od tebe samog i bices odbijen, diskvalifikovan, banovan.

Ako je pak zaista devojka, hari ap !:bravo:

mveruovic
24.01.2020, 17:32
Najrealnije da dobije prvo drzavljanstvo? U toj idealnoj prici ne bi mogao da dovede nju bar 7 godina. Ako odes sam u US racunaj da ces cekati oko 2 godine da dobije ona zelenu kartu preko tebe od trenutka kada podneses aplikaciju, jedini problem ce biti da nadjes sponzora za nju, koji ce da potpise i864 jer ti neces imati tri popunjene takse do tad.
Trenutno su malo ubrzali aplikaciju za f2a.

Svenson
28.01.2020, 04:41
Najrealnije da dobije prvo drzavljanstvo? U toj idealnoj prici ne bi mogao da dovede nju bar 7 godina. Ako odes sam u US racunaj da ces cekati oko 2 godine da dobije ona zelenu kartu preko tebe od trenutka kada podneses aplikaciju, jedini problem ce biti da nadjes sponzora za nju, koji ce da potpise i864 jer ti neces imati tri popunjene takse do tad.
Trenutno su malo ubrzali aplikaciju za f2a.

Pitanje povodom dela "popunjene 3 takse"
Da li to znaci da ne moze da se podnese zahtev (za vize) za clanove porodice, ako si manje od 3 godine u USA?

mveruovic
28.01.2020, 05:04
Za koje vize? Ako mislis na aplikaciju za zelenu kartu, mozes da podneses zahtev, ali pri obradi u viza centru moraces da nadjes sponzora.

Svenson
29.01.2020, 02:00
Za koje vize? Ako mislis na aplikaciju za zelenu kartu, mozes da podneses zahtev, ali pri obradi u viza centru moraces da nadjes sponzora.

Zbog cega? Ja imam Zelenu kartu. Sta ce im sponzor?

mveruovic
29.01.2020, 02:48
Imas zelenu kartu, ali da li znas sta je sponzor? Ne osoba koja popunjava aplikaciju nego ona koja dokazuje da zaradjuje vise od minimalnih propisanih granica i potpisuje da je odgovorna za osobu za koju podnosi aplikaciju da nece primati socijalu i druge gluposti, tj d nece pasti na teret drzave. Ti imas zelenu kartu, ali tek sad si popunio svoju prvu taksu, u i864 imas mesto za tri takse i objasnjenje zasto nemas sve tri ako ih nemas.

smsm
12.06.2020, 12:19
Devojka je izvucena za DV21, planiramo da se vencamo sto pre, ali da li menjati prezime - zbog svih ostalih dokumenata i sta sa mestom stanovanja znog ds260? Ako je neko imao iskustva sa ovim.

vuxanne
12.06.2020, 16:48
Ja nisam menjala prezime kad sam se udala, ali mi je sluzbenik u ambasadi rekao da moram da imam nov pasos nakon udaje mada to uopste nije u nasem zakonu. klikni (http://www.mup.gov.rs/wps/wcm/connect/3d3dd9b2-9940-488e-97d2-fe9a00d39ef3/LAT_Zakon+o+putnim+ispravama.pdf?MOD=AJPERES&CVID=mWUcYho)

NSVlad021
28.05.2021, 21:28
Pozdrav svima. Imamo malo komplikovanu situaciju.
Naime, moja verenica je dobila green card. Posto smo vec par puta igrali i nisu nas izvukli mi smo odlucili da stavimo da smo vencani.
To je sad problem, posto je ona izvucena, kad otvori aplikaciju tamo stoji i moje ime kao supruznika sto znaci moramo oboje da popunimo dokumentaciju.
Vec na prvoj strani stoji pitanje da li si ozenjen/udata.
Sta da radimo ? jel imao neka slicna iskustva? :( Bojim se posle ne bude problem prilikom podnosenja papira da vide u vencanom listu datum koji stoji posle dobijanja lutrije.

bubica10
28.05.2021, 22:28
Pozdrav svima. Imamo malo komplikovanu situaciju.
Naime, moja verenica je dobila green card. Posto smo vec par puta igrali i nisu nas izvukli mi smo odlucili da stavimo da smo vencani.
To je sad problem, posto je ona izvucena, kad otvori aplikaciju tamo stoji i moje ime kao supruznika sto znaci moramo oboje da popunimo dokumentaciju.
Vec na prvoj strani stoji pitanje da li si ozenjen/udata.
Sta da radimo ? jel imao neka slicna iskustva? :( Bojim se posle ne bude problem prilikom podnosenja papira da vide u vencanom listu datum koji stoji posle dobijanja lutrije.

Pozdrav,

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2022-Instructions-Translations/DV-2022-Instructions-and-FAQs_English.pdf

Ovo iznad je link do zvanicnih pravila za DV2022 lutriju, tu imate deo o bracnom statusu (mislim da je na nekoj cetvrtoj strani dokumenta )
Ali plasim se da Vam to sto ste uneli da ste vec u braku moze predstavljati problem, koliko sam shvatila to su krucijalna pitanja i veoma su strogi po pitanju laznih informacija i brakova zbog papira.

I ja sam ove godine izvucena, decko i ja hocemo da idemo zajedno pa sam malo istrazivala temu oko bracnog statusa.
Mi tek treba da se vencamo, tako da cemo dokumente popuniti posle vencanja i njega dodati na DS260 i nadam se da ce sve biti ok.

Ali dok Vam ne odgovori neko ko je vec prosao kroz proces ili neko ko je bio u slucnoj situaciji, mozda odgovore pronadjete sami u dokumentu.

Srecno

NSVlad021
28.05.2021, 23:40
Pozdrav,

https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2022-Instructions-Translations/DV-2022-Instructions-and-FAQs_English.pdf

Ovo iznad je link do zvanicnih pravila za DV2022 lutriju, tu imate deo o bracnom statusu (mislim da je na nekoj cetvrtoj strani dokumenta )
Ali plasim se da Vam to sto ste uneli da ste vec u braku moze predstavljati problem, koliko sam shvatila to su krucijalna pitanja i veoma su strogi po pitanju laznih informacija i brakova zbog papira.

I ja sam ove godine izvucena, decko i ja hocemo da idemo zajedno pa sam malo istrazivala temu oko bracnog statusa.
Mi tek treba da se vencamo, tako da cemo dokumente popuniti posle vencanja i njega dodati na DS260 i nadam se da ce sve biti ok.

Ali dok Vam ne odgovori neko ko je vec prosao kroz proces ili neko ko je bio u slucnoj situaciji, mozda odgovore pronadjete sami u dokumentu.

Srecno


Hvala na odgovoru. Procitao sam uputstvo i to uopste ne obecava :(
Mi smo planirali da se uzmemo medjutim desila se korona i nismo mogli da dobijemo termin. Na aplikaicji stoji da smo vencani, i vencacemo se cim pre ali se bojim da ce biti probblem jer se dautmi nece poklapati :( da li postoji neki advokat ili neko kome bib mogli da se obratimo ovim povodom?

slucajni_prolaznik
28.05.2021, 23:56
Pozdrav svima. Imamo malo komplikovanu situaciju.
Naime, moja verenica je dobila green card. Posto smo vec par puta igrali i nisu nas izvukli mi smo odlucili da stavimo da smo vencani.
To je sad problem, posto je ona izvucena, kad otvori aplikaciju tamo stoji i moje ime kao supruznika sto znaci moramo oboje da popunimo dokumentaciju.
Vec na prvoj strani stoji pitanje da li si ozenjen/udata.
Sta da radimo ? jel imao neka slicna iskustva? :( Bojim se posle ne bude problem prilikom podnosenja papira da vide u vencanom listu datum koji stoji posle dobijanja lutrije.

Mislim da je bio na forumu neko sa slicnom situacijom, ali trenutno ne mogu da pronadjem. Koliko se secam, na kraju sve to i nije bio problem, jer je po srpskom zakonu zivot zajedno isto kao brak, pa je ispalo da "vencani" i nije bilo pogresno upisano jer su ziveli zajedno. Posto se po US zakonima morate vencati, oni su se i vencali pre intervjua.

NSVlad021
29.05.2021, 11:15
Mislim da je bio na forumu neko sa slicnom situacijom, ali trenutno ne mogu da pronadjem. Koliko se secam, na kraju sve to i nije bio problem, jer je po srpskom zakonu zivot zajedno isto kao brak, pa je ispalo da "vencani" i nije bilo pogresno upisano jer su ziveli zajedno. Posto se po US zakonima morate vencati, oni su se i vencali pre intervjua.

Da, znam da je u Srbiji takav zakon medjutim problem je sto na njenoj aplikaciji kad se uloguje odmah stoji njeno ime kao dobitnika lutrije i moje kao njenog supruga. U toku popunjavanja tog prvog dokumenta DS-260 u jednom od koraka trazi podatke o familiji i posle toga podatke o suprugu i tu traze i tacan datum kad smo se uzeli. Bojim se da ne bude problem jer je odgovor lutrije stigao 8 maja 2021 a mi da se vencamo sad za par dana moracemo staviti datum koji je, npr 2 jun 2021.
Nazalost ne posotji opcija da se prinesu neka dodatna dokumenta ili objashnjena gde bi mogli da se pozovemo na kovid da je vencanje bilo otkazano ili tako nesto.

mveruovic
31.05.2021, 07:12
Mozete da pisete ambasadi za najprecizniji odgovor. Ovo je toliko pogresno sto ste uradili, to je bukvalno kao da je zena trudna i da stavi dete da ga ima jer planira da se porodi nakon aplikacije...

Ronin
04.11.2021, 07:05
Imam jedno pitanje u vezi dodavanje zene u program za vizu.

Dakle ja sam popunio single ds260 i dobio email da posaljem dokumenta ali jos nisam u Srbiji tek za mesec dana cu da im posaljem dokumenta sva.
Sad hocu da se vencam i da ubacim zenu u program. Da li moram da trazim otkljucavanje ds260 da ubacim zenine podatke i da li treba isto da napravim novi nalog na ceacu i za zenu ?

Atg
04.11.2021, 10:48
Mozes, ali ocekuj da ce na interview-u zahtevati da podrobnije dokazes da je to pravi brak. Najcesca prevara je vezana za bilo koju zelenu kartu je lazni brak.

Ds-260 mozes da menjas dokle god ne dobijes 2NL

Ronin
04.11.2021, 11:25
U slucaju da ne dokazem da je brak pravi sta se desava, da li ipak mogu dobiti zelenu kartu ako zenu odbiju ?

pablo
04.11.2021, 13:23
U slucaju da ne dokazem da je brak pravi sta se desava, da li ipak mogu dobiti zelenu kartu ako zenu odbiju ?

Diskvalifikacija eto sta se desava. :udri::udri::udri:

mveruovic
05.11.2021, 01:48
U slucaju da ne dokazem da je brak pravi sta se desava, da li ipak mogu dobiti zelenu kartu ako zenu odbiju ?

Cim ovo pitas znaci da nije pravi :) Proverice te sve, mozda u Americi kad se radi ova prevara prodje ali preko ambasade te istresu iz gaca sto se tice provera.

Svenson
08.11.2021, 02:10
Cim ovo pitas znaci da nije pravi :) Proverice te sve, mozda u Americi kad se radi ova prevara prodje ali preko ambasade te istresu iz gaca sto se tice provera.

Slazem se. Moje skromno misljenje je da odes sam, pa da se onda ozenis i pokrenes postupak. Narocito ako ste se upoznali i :inluv: nakon sto si izvucen.

MatijaX
08.11.2021, 21:02
Najbolje da si u braku, prije nego dobiž na zelenoj lutriji.
Možeš mjenjati DS260, al onda dokazuješ brak. Ako je pravi, nemaš problema.
Ako je iz interesa, onda je problem.

Ako odeš tamo, pa se ženiš, onda brijem da je još veći problem dokazivati.
Al' nije nemoguće.

Oni koji te provjeravaju nisu budale.