PDA

View Full Version : intervju-kako izgeda


wingreen
01.07.2008, 15:42
Zanima me kako izgleda razgovor u ambasadi, da li je samo formalnost ili ne?
Sta traze , sta pitaju?

steficacvek
02.07.2008, 08:54
I mene to jako zanima, bilo bi dobro da iskusniji podijele svoja iskustva sa nama. Ja sam u kratkom razmaku bila na razgovoru za turisticku vizu, je li slicno tome? Znaci li sta sto sam odbijena ta 2 puta...

landlord
02.07.2008, 09:35
Ne znaci to sto ste odbijeni ta dva puta nista..

xeg
02.07.2008, 09:40
Lepo bi bilo da cujemo kako prolaze trenutni interjui (za DV2008), ako neko ugrabi malo vremena dok se sprema za USA neka nesto napise. Nadam se da niko nece biti odbijen ali i ako bude bilo takvih slucajeva molio bih da napisu ovde koji su bili ti losi faktori.
U medjuvremenu evo nekih ranijih postova u vezi intervjua:
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1&page=68

steficacvek
05.07.2008, 14:14
jucer sam citala malo prijasnje bulletin-e, ali ne mogu bas da se snadjem. Zna li neko kada su prosle godine bili razgovori za evropu, za brojeve 17xxx+? U kojem mjesecu mogu ocekivati intervju, ako sve prodje dobro naravno?

xeg
05.07.2008, 14:32
Za DV2008 EU17xxx su bili zakazani za jun. Da bi ti bilo lakse evo linka junskog broja (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_3236.html) gde se u 3. tabeli vidi da su za jun za Evropu aktuelni brojevi do 19000 (Except: Ukraine 11,850).

xeg
05.07.2008, 21:52
Napravio sam gresku u prethodnom postu, dao sam podatak za DV2007 a za DV2008 marta 2008 (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_3953.html) su bili intervjui do 17.600 a aprila 2008 do 20.625 (to se vidi i u martovskom broju u delu gde je najava za april).
Mala greska... godinu dana:rolleyes:

steficacvek
06.07.2008, 22:40
jupiiiii! :)
Znam da svakako ima jos do tog dana, al mi je ipak draze sto je bio mart nego juni :)

Hvala u svakom slucaju!

wingreen
07.07.2008, 06:41
Da li sam dobro shvatila ili oni za Evropu nisu zvali brojeve iznad 17 600?

landlord
07.07.2008, 07:19
Ajd.. malo procitaj.. i informisi se.. covjek ti je dao link za visa bulletine...
istrazi malo i sama.. osnovne stvari..
Imas i staru temu jeste glomazna.. ali ako te stvarno interesuje proces..trebas izdvojiti vremena i procitati je da dobijes jasnu sliku citavog procesa..
Imas i dosta stranih foruma koje ne bi bilo lose da procitas...

Nemoj me krivo shvatiti.. nije neka kritika.. ali vise zbog tebe ti kazem..

xeg
07.07.2008, 07:46
Da li sam dobro shvatila ili oni za Evropu nisu zvali brojeve iznad 17 600?

Nisu, sve do aprila:p
A zakljucno sa julom intervju zavrsavaju svi tj. za Evropu do 29.000.
Za DV2009 u Evropu je poslato ~28.000 NL-a, info ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=162) ili u originalu ovde (http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_4252.html).

Garant si ovo sad pitala pre prve kafe i skroz nas vracas na pocetak:rolleyes:

@landlord lol:) krenula vec frka-panika

landlord
07.07.2008, 13:23
Frka, panika? ma kakvi..:)

Ma meni nie jasno, kad ljudi rade nesto sto im totalno promijeni zivot, trebaju preseliti na drugi kontitnent, a ne procitaju osnovna uputstva o lutriji, novcu koji im je potreban za to.. itd itd.

Interesuje me kakvi su planovi drugih forumasa? Kako skupljate kintu? Dal prodajete odmah ovde nekretnine? Jel planirate da za stalno odete.. ili imate na umu za par godina da se vrnete nazad?

Kad vas sve ovo pitam evo i moje razmisljanje.. s obzirom da supruga i ja ovde imamo dobre poslove(plate par puta vece od prosjeka), i imamo stan za koji placamo kredit, planiramo da odemo skupa u USA, ona tamo ostane dok ne dobije GC, i vrati se ovamo na posao. Ja bih prvi ganjao posao i kada izganjam posao, ona bi dosla. Malo mi bezveze da oboje dajemo otkaze u firmama, posto necemo prodavati stan, a treba i tih mjesec dva placati kredit. Ja bih probao uzeti neplaceno na par mejseci, ako mi daju za ne daj Boze.. da tamo ne uspijem naci posao...
Za lovu imamo nesto ustedevine.. a i imamo auto koje cemo uskoro prodati koje je u vrijednosti cca 5000 EUR. Nadam se da ce ovo biti OK za pocetak sa manjom ustedjevinom.

Poz

xeg
07.07.2008, 13:38
Mislim da smo sada skroz otisli u offtopic:rolleyes:
Srdjevic se svrcka po "Amekiri" dok mi ovde rasturismo forum nacisto:p
Aj ti otvori novu temu pod razno a da ostavimo ovo za intervjue.

wingreen
07.07.2008, 13:39
A meni ti nisi jasan! Ovaj forum i sluzi za informisanje o svim tim stvarima koje si ti naveo!
Izvini molim te mozes i da preskocis moj post da te ne nerviram toliko.

xeg
07.07.2008, 13:48
Aj' neka nam je sa srecom i prva svadja na forumu, kad ste pre stigli da se potkacite:confused:
Kad odemo u USA jedan od vas dvoje na Floridu a drugi u Kaliforniju da se slucajno ne sretnete:p
Vidite li da nas je malo aktivnih, nemojte i to da zajebemo.
Mir-mir:D

wingreen
07.07.2008, 14:00
Ma taman posla i nije svadja nego mala rasprava, ne razumemo se ali nije problem. Jesam ja postavila pitanje koje sam previdela da postoji na forumu ali dobro de, desava se....:)

wingreen
07.07.2008, 14:03
Ja nemam platu iznad proseka, kola od 5000 evra i nekretnine koje cu da prodam kad krenem pa se zato ne razumemo.:)

landlord
07.07.2008, 16:48
Ja nemam platu iznad proseka, kola od 5000 evra i nekretnine koje cu da prodam kad krenem pa se zato ne razumemo.:)

Sorry, ali to za platu sam istakao samo zato da navedem da mi razlog za emigraciju nije ekonomske prirode, i da zbog toga ima jos veci strah od nepoznatog.. Nalazenja jednako kvalitetnog posla i sl.

srdjevic
08.07.2008, 05:50
Frka, panika? ma kakvi..:)

Ma meni nie jasno, kad ljudi rade nesto sto im totalno promijeni zivot, trebaju preseliti na drugi kontitnent, a ne procitaju osnovna uputstva o lutriji, novcu koji im je potreban za to.. itd itd.

Pozdravljam ovaj stav, nevezano za raspravu.

Interesuje me kakvi su planovi drugih forumasa? Kako skupljate kintu? Dal prodajete odmah ovde nekretnine? Jel planirate da za stalno odete.. ili imate na umu za par godina da se vrnete nazad?

Mislim da za sve ovo ima sasvim dovoljno vremena nakon ambasade. Čak šta više, oni napominju da se ne prodaju stvari i daju otkazi dok se ne prođe ambasada. Posle toga ima sasvim dovoljno vremena za sve ostalo. Rok za ulazak od dana intervjua (tj. izdavanja vize) je 6 meseci. Ja sam ušao 2 dana pre isteka, niko me ništa pitao nije, svi oni znaju da se seliš. Ako nešto i ostane u otadžbini, uvek možeš da se vratiš, ili da zadužiš porodicu/advokata da prodaju stvari u tvom odsustvu...

Ne razumeš.... Ovde svi dođu samo na par godina... :rolleyes:

Mislim da smo sada skroz otisli u offtopic:rolleyes:
Srdjevic se svrcka po "Amekiri" dok mi ovde rasturismo forum nacisto:p
Aj ti otvori novu temu pod razno a da ostavimo ovo za intervjue.

Ma preuređivao sam stan pa mi komp sad na drugom mestu offline jer mi mrežni kabl koji imam prekratak. A mnooogo sam protiv onih lopovčina iz BestBuy/CircuitCity i ostalih lanaca kompjutera, pa da moram da im dam 30 kinti (plus porez) za 20m CAT5 kabla kad mogu da ga naručim preko neta i dobijem za 3-7 dana poštom za 5 kinti, bez poreza. :D Dodaj tu još Dan Nezavisnosti, i sve ti jasno.... :-)

Aj' neka nam je sa srecom i prva svadja na forumu, kad ste pre stigli da se potkacite:confused:
Kad odemo u USA jedan od vas dvoje na Floridu a drugi u Kaliforniju da se slucajno ne sretnete:p
Vidite li da nas je malo aktivnih, nemojte i to da zajebemo.
Mir-mir:D

Eh što volem administratorske funkcije. Lock! :D

Terajte nove teme slobodno (i tako ih malo), a gde god se posvađamo, stiže Big Brother sa ključićem. Ajd' svi u zdravlje! :cool: