PDA

View Full Version : Koliko vam je diploma viseg obrazovanja pomogla u Americi?


FluffyBunnyJ
09.05.2016, 07:46
Kazu "kako se snadjes i koga poznajes zavisi tvoj uspeh" al' dal je zaista to tako? Ljudi ovde kazu "ne vrede nam nase diplome u US".Ja mislim da je bolje uvek imati ista, nego nista, jer uvek imate nesto na sta da "padnete", pa bih volela da nam neko sa stecenim diplomama sa fakulteta i visokih skola podeli svoje neko iskustvo kako je prosao/la u US. Uvek mislim(bar za Srbiju) nema veze sta zavrsis, dok nesto zavrsis i imas diplomu. Vecina ljudi zavrsi jedno a radi nesto potpuno drugo(nekad po izboru,nekad ne)a to drugo radi jer ipak ima neku diplomu, pa cesto poslodavcima nije ni bitno koju. (Za privatne,za Megatrendove i Singidunume ne znam kako funkcionise).. Unapred hvala! :==D:

johnywalker
09.05.2016, 08:01
Ja sam završio informatiku. Diploma mi je pomogla u tom smislu da sam se mogao prijaviti na konkurse gdje se traži završen fakultet tj. mogao sam reći da imam završen odgovarajući fakultet. Poslije kada sam našao posao i potpisao ugovor, uz sve papire koje sam predao u kadrovskoj tražili su i kopiju diplome sa fakulteta. Dao sam im engleski prijevod i to je to. To je bio i prvi i zadnji put da mi je neko spominjao diplomu i fakultet.

Ja bih rekao da je sa fakultetskom diplomom nekog tehničkog smjera puno lakše naći posao nego sa nekim društvenim smjerom. Ali, imao sam isto tako koleginicu koja je završila ekonomiju u Češkoj i bila je šef službe za financije u firmi.

Kilimandzaro
09.05.2016, 12:01
Interesantna tema. Ima li filologa ovde i kako su se snasli?

mikiSA
09.05.2016, 18:23
Bibliotekarstvo zavrseno (na Filozofskom u SA), a onda i Magisterij Bibliotekarstva u US. U oktobru ce cetiri godine kako radim na poslu bibliotekara (Slavic languages cataloger). Za ostale struke ne znam.

NatNem
09.05.2016, 21:55
Postovani forumasi,

da li ima nekog od nasih lekara da je izvucen za GC?
I da li se uopste nasa diploma u slucaju dobijanja GC priznaje u USA ili mora da se polaze USMLE?

Svima puno hvala na informacijama

Tomislav1970
09.05.2016, 23:24
Postovani forumasi,

da li ima nekog od nasih lekara da je izvucen za GC?
I da li se uopste nasa diploma u slucaju dobijanja GC priznaje u USA ili mora da se polaze USMLE?

Svima puno hvala na informacijama

Postiji tema samo o tome
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1255&highlight=medicina

NatNem
09.05.2016, 23:34
hvala puno na odgovoru
po ovim postovima mora,na zalost USMLE moze da se polaze samo dve godine od zavrsetka osnovnih studija,znaci specijalisti ne dolaze u obzir:smrc:

vuxanne
10.05.2016, 00:31
Srecom zavrsih tehnicki fakultet i magistraturu, dodjoh ovde na doktorat i radim u struci.

Kilimandzaro
16.05.2016, 21:24
Bibliotekarstvo zavrseno (na Filozofskom u SA), a onda i Magisterij Bibliotekarstva u US. U oktobru ce cetiri godine kako radim na poslu bibliotekara (Slavic languages cataloger). Za ostale struke ne znam.

Hvala puno na odgovoru. Nemam pojma sta cu da radim, s Filoloskim verovatno nista. Radno iskustvo ce mnogo vise pomoci.

ejpril88
16.05.2016, 23:09
Ja sa politickim naukama, tacnije novinarstvom, takodje ne mogu nista ovde, tako da planiram da konkurisem za doktorske. Ipak je bitno imati neku americku diplomu.

AmarM
21.05.2016, 21:22
Pozdrav svima,zelio bih da pitam da li je diploma iz kriminalistike dobivena u Sarajevu priznata u SAD?Hvala

BetterFuture
21.05.2016, 22:56
Pozdrav svima,zelio bih da pitam da li je diploma iz kriminalistike dobivena u Sarajevu priznata u SAD?Hvala

Delimicno odgovoreno u postu http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=62157&postcount=141

P.S. Nema potrebe da postavljate isto pitanje na vise tema.