PDA

View Full Version : Kućenje, opremanje stana, nameštaj


markoss
11.05.2016, 01:21
ja ne znam tj nisam video da li je bila ova tema ali mene zanimaju vasa iskustva sa useljavanjem u prazan stan, kupovina namestaja, namestaj na kredit..koje firme izbegavati, ko daje kakve povoljnosti?

vuxanne
11.05.2016, 04:19
ja ne znam tj nisam video da li je bila ova tema ali mene zanimaju vasa iskustva sa useljavanjem u prazan stan, kupovina namestaja, namestaj na kredit..koje firme izbegavati, ko daje kakve povoljnosti?

Za mene licno je to bio garage sale... Sve polovno...i walmart

Kasnije Value City Furniture a sad Sears za krevete Seally Extra Firm (njihovi prosecni su mi kao da upadnes u neki madrac sa pokvarenim federima)...

Kuguar
11.05.2016, 07:46
Drugar koji zivi u USA, pričao mi je odavno, da moze svašta nesto povoljno, od studentarije do ljudi koji vole cesto da menjaju stvari, da se nađje na craiglist sajtu. Znam da su oni opremili celu sobu sa novim stvarima, od studenata. To je bilo bas u ovom periodu, maj, jun.. Ne znam kad pocinje kod njih summer break

milosx
12.06.2016, 18:51
Za polovno nemam iskustva. Imaju aplikacije koje pokazuju na mapi garage sales, koje su obicno na prolece, subotom i nedeljom
Za novo ja imam loseg iskustva sa Walmart-om oko svega. Sta god smo tamo kupili vracali smo. Od 15ak stvari samo sam bicikl zadrzao (posle dodatnih ulaganja da se isprave tockovi) i stolicu za kompjuter (jos citava posle 3 godine ali bih radije da sam dao vise novca)
U target-u je znalo biti jeftinog namestaja jednostavnog dizajna.
Posteljina i sitnice za kucu 21 century uglavnom.
Ikea vecina ostalog namestaja, ali jako los kvalitet kao sto sam jednom pisao na blogu.
Aldi po nekad ima ok aparate za kucu ali nece raditi vise od par godina, ali je OK za stvari koje se retko koriste, za kuhinju recimo.

zvercica
13.06.2016, 15:23
U pocetku za namestaj Craigs i garage sales su opcije. Kasnije kad smo malo kredit sredili dobili smo kredit u Ashley furniture i kupili fin namestaj. U Ikei nikad nisam videla ni jedan komad namestaja koji bih kupila. Nije skup ali i ne vredi vise. Ikea je dobra za lonce, serpe, posudje i sve ostale kuhinjske detalje, posteljinu, lampe...

MilosWorldwide
13.06.2016, 17:24
Mi smo sve kupili u IKEI. Ne nude mogucnost kupovine na rate, pa je za nas opremanje trajalo 2 meseca - od plate do plate.

voja82
15.06.2016, 04:18
Mi smo takodje sve kupili u Ikea, s obzirom da smo uselili u ne namesten stan. Porucili smo sve online i platili i isporuku na kucnu adresu. Doneli nam stvari u stan sve ne sastavljeno i za jedan dan lagano sve sastavili i to je to.

Katja75
17.06.2016, 03:39
Posteljina i sudovi Ross, nije standardni asortiman ali uvek moze da se nadje veoma dobar odnos cene-kvaliteta.

Mattress Firm, naciljajte menadzera nama je dao 50% popusta samo da ne izadjemo iz radnje. A dusek su nam vezali na krov auta.

Chicago free stuff - Craigslist, ovde mozete naci sve ostalo. Potrebno je imati oko 200 dolara +/- za iznajmiti prevoz i ne zuriti. Nama je mozda lakse jer smo za sada samo nas dvoje sami pa ne jurimo sa opremanjem.

Ne znam gde je tema o prijateljima koji vam ovde mogu pomoci, ako je ne nadjem otvoricu je. Ali mi smo od nasih prijatelja dobili dosta kvalitetnih stvari za opremanje stana.

Sookie
31.08.2016, 01:02
Kako iznajmiti stan bez prethodne credit history?
Kakva su vaša iskustva?
Mislim...ne možeš ni kod familije/prijatelja dovijeka biti.
Svakog gosta, tri dana dosta zar ne? :==D:

RBSMC
31.08.2016, 06:30
a) Iznajmi preko craigslista ili nekog drugog oglasnika direktno od vlasnika (privatnog lica) ili
b) Ako iznajmljujes od kompanije apartman u naselju (community-u):
b.1 iznajmi zajedno sa pomenutim rodjakom/prijateljem, ili
b.2 neke kompanije izdaju apartmane licima sa losim kreditnim skorom ali placa se veliki depozit.

Po meni je naljbolja opcija iznajmiti sa nekim ko ima kreditnu istoriju.
Inace ne gleda se samo credit score. U mom naselju npr. uslov je i da su ukupna primanja (gross pay) stanara min 3 x veca od mesecne rente.

damn.mm
31.08.2016, 08:44
Drugari, a ako se selite negde drugde, još ako je drugi grad u pitanju (ili država), sve rasprodate pa onda od početka opremanje novog stana?

SEEUSAIC
31.08.2016, 08:48
Drugari, a ako se selite negde drugde, još ako je drugi grad u pitanju (ili država), sve rasprodate pa onda od početka opremanje novog stana?

Uglavnom da, osim u slucajevima kada je namestaj koji posedujete vredan - bilo da je u pitanju novcana ili emotivna vrednost.

Sup.Mod.

Sookie
31.08.2016, 22:45
a) Iznajmi preko craigslista ili nekog drugog oglasnika direktno od vlasnika (privatnog lica) ili
b) Ako iznajmljujes od kompanije apartman u naselju (community-u):
b.1 iznajmi zajedno sa pomenutim rodjakom/prijateljem, ili
b.2 neke kompanije izdaju apartmane licima sa losim kreditnim skorom ali placa se veliki depozit.

Po meni je naljbolja opcija iznajmiti sa nekim ko ima kreditnu istoriju.
Inace ne gleda se samo credit score. U mom naselju npr. uslov je i da su ukupna primanja (gross pay) stanara min 3 x veca od mesecne rente.

Pa da....u slučaju da rentam stan sa nekim ko ima credit history, lease je onda na imenu te osobe i ona se provjerava, ne ja.

Hvala na odgovoru. :)

vuxanne
01.09.2016, 02:03
Drugari, a ako se selite negde drugde, još ako je drugi grad u pitanju (ili država), sve rasprodate pa onda od početka opremanje novog stana?

Meni su dva puta platili selidbu, takav mi je ugovor za posao bio. Nismo imali nesto puno stvari, samo mnogo knjiga. Mada da smo isli bas negde dalje, mislim da je lakse posedovati nesto jeftino, bacis ga u djubre i cao. Kupis novo jeftino, ionako se iverica u transportu raspadne. Imaju u okviru SAD neke kontejnere da iznajmis, ubacis unutra svoje stvari i oni to posle prebaciju kamionim/vozovima/kako god. Mi smo imali malo pa nije isao poseban kamion vec je islo sa drugima, pa je tu bilo pretovara/istovara usput. Zanimljivost je da slicno kosta selidba na 5 ha voznje od lokacije A, kao i na 13 sati voznje od lokacije A. Verovatno je miljaza mala cena u odnosu na to koliko kosta da ti drugi unose i iznose stvari. Kicma trans.

Druga dva puta je selidba bila u lokalu, iznajmili smo samo bili kamion. Daju ti kamion i ako imas samo obicnu dozvolu za auto jer je automatski menjac i jako se lako vozi. Samo pazi kad kocis.

damn.mm
01.09.2016, 16:20
Hvala vam na odgovorima! :) Svakako će prvo da nam predstoji izazov da nađemo smeštaj, a tek onda da razmišljamo o nameštaju, ali je drugačije nego ovde kod nas pa me je zanimalo kako se tamo radi. Mislim da je neki pristojan polovan nameštaj za početak super opcija.

ggtron
02.09.2016, 01:59
Mene su svi upozoravali kod polovnog namestaja-pazite se "bed bugs"-a, pa reko' da prenesem, mozda pomogne! To je izgleda veliki problem u US.

oskark
04.09.2016, 16:16
Mene su svi upozoravali kod polovnog namestaja-pazite se "bed bugs"-a, pa reko' da prenesem, mozda pomogne! To je izgleda veliki problem u US.

"bed-bugs" ima maltene svugde, cak i u stanovima gde nema namestaja. Ako ga ima u zgradi docice i kod tebe bez obzira na namestaj. "bed-Bugs" mozes da pokupis i u vozu na zalost

Makica@
15.04.2018, 07:37
Kakvo je sada stanje,ima li nekih izmena? Znaci stan ne moze da se renta nekome ko nema kreditnu istoriju ( mora da se nadje neko sa dobrim credit score) kako sam ja razumela? Najbolje da se nadje nenamesten stan,pa onda se pocinje sa kucenjem. Ima li neki noviji update? Hvalaaa :1072::1072:
Ps.- jako mi je drago da postoji ova tema :)))

damagon
15.04.2018, 13:34
U principu kako sam ja razumeo , jako je tesko naci nekog ko ce izdati stan ukoliko nemamo kreditnu istoriju, u tom slucaju neko garantuje za nas ...
U mesto koje ja idem ima jako puno Sub-Leasova , ne znam da li je za tu varijantu potrebna kreditna istorija , ali ima toga trenutno u svim vecim gradovima

Makica@
16.04.2018, 23:45
U principu kako sam ja razumeo , jako je tesko naci nekog ko ce izdati stan ukoliko nemamo kreditnu istoriju, u tom slucaju neko garantuje za nas ...
U mesto koje ja idem ima jako puno Sub-Leasova , ne znam da li je za tu varijantu potrebna kreditna istorija , ali ima toga trenutno u svim vecim gradovima

Za sub lease ne znam,ali za Boston treba preporuka + garant+ depozit+ ? :blink::blink::blink: Neko cak i trazi background check sto je i normalno doduse. Bez kreditne istorije prvenstveno ne mozemo nista :nene: Treba da dobijemo ssn broj,uzmemo secured card,platimo neki racun ( za credit score ) onda je lakse.

ana2018
17.04.2018, 01:46
Za sub lease ne znam,ali za Boston treba preporuka + garant+ depozit+ ? :blink::blink::blink: Neko cak i trazi background check sto je i normalno doduse. Bez kreditne istorije prvenstveno ne mozemo nista :nene: Treba da dobijemo ssn broj,uzmemo secured card,platimo neki racun ( za credit score ) onda je lakse.


Daklem:
SSN i račun u banci....
Čim dođete pravac u SSA (Social Security Administration) - njihovo socijalno.
Sa sobom nosite pasoš u kome se nalazi pečat pored vize.
Odmah po ulasku u zgradu uzmite formular i popunite ga (osnovni podaci o vama i adresa stanovanja).
Prilikom razgovora sa službenikom ga zamolite da vam izda odštampan SSN, a pravi će vam poslati na adresu koju ste prijavili (tako smo barem mi uradili).
Sa tim papirom i pasošem idite pravo u banku. Predlažem da odete u banku u kojoj ima račun vaš prijatelj/rođak. Unapred se usmeno dogovorite da kažete da vam je on stanodavac kao i iznos za koji rentirate stan/sobu (morate malo da se prilagodite situaciji, šta da vam kažem...). Objasnite da ste emigranti, naglasite da imate permanent resident status. U toj banci položite i novac koji ste poneli a sa sobom ponesite sumu koja je manja od 1000$ jer vam keš ne treba baš preterano.
Ako sve prođe kako treba banci ćete dobiti privremenu karticu dok vam na adresu ne stigne stalna (stiže za 7-10 dana). I sa privremenom karticom možete da vršite plaćanje.


Mom suprugu firma plaća stan nekih 3 meseca ali to nije mnogo važno za rentiranje. Ono što su nama tražili je da platimo iznos u visini od još jedne stanarine. Nama nisu tražili garanta, ali ako vam je prijatelj pravi prijatelj neće biti problema za rentiranje.
Background check je obavezan i to se plaća 30-70$ (zaviti od rentijera do rentijera). Mi smo platili 35$. Na background checku će se pokazati da nemaju ništa o vama što je normalno. Rentijer će vas onda pozvati i reći vam da je sve u redu. Ovde si nevin dok se ne dokaže suprotno :-)
:blink:
Neki stanovi se izdaju sa uključenom vodom i iznošenjem đubreta a neki pak imaju uključen gas i/ili struju (malo ređe).
Ono što vam treba je ugovor sa elektrodistribusijom - opet SSN, adresa, depozit 100$ (naš slučaj). Prijava je telefonom (možda može i online)
Što se tiče TV-a i interneta oni se obično plaćaju u paketu. Iole bolji paket je od 100$ mesečno pa na gore. Prijava je online a kada dobijete box uređaj i modem posle povezivanja (jednostavno i za debile) pozovete agenta i on vam daljinski setuje internet i TV.
Ono što je jaaako bitno, ljudi, to je da što pre nađete posao osim ako imate baš dosta para pa vam taj početni trošak nije bitan i možete par meseci da birate. Ne osuđujem one koji ponesu dosta novca, naprotiv, samo kažem.
Potrebno vam je da kupite nešto od nameštaja - nemojte se snebivati ako vam neko ponudi nešto od svog nameštaja ili posuđa. U prvo vreme sve dobro dođe. Mi smo par nedelja spavali na dušeku na naduvavanje (ništa strašno).
Jeftino opremanje kuće - Walmart (kvalitet nije neki ali za prvo vreme će poslužiti). Peškiri za kupanje oko 4$, escajg može da se nađe na komad ili pakovanje od 2 do 6 kom za par dolara. Tanjire sam juče videla za oko 1.5$ po komadu.
Ako nemate mnogo novca kupite samo ono što vam je potrebno za početak. Ta jeftinija roba će upravo trajati onoliko dugo dok ne počnete da zarađujete novca da možete da birate.
Problem vam mogu biti neophodni papiri za polaganje vožnje. Proverite šta se u kojoj državi traži. Uglavnom vam traže neki dokument sa slikom da dokažete da ste to vi. Pasoš pije vodu, naravno. Zatim vam traže još 2 dokaza da živite na nekoj adresi u državi u kojoj želite da polažete. Prvo što ćete dobiti je mesečni izvod iz banke, a drugi dokument koji ćete priložiti je Ugovor o rentiranju stana (Lease agreement). To bi trebalo da bude dovoljno ako vam hitno treba auto. Ako vam nije hitno sačekajte da vam stignu računi za struju i internet.
Jedna zanimljivost:
Ovde se udaljenost meri vremenom - na pitanje koliko je daleko taj tržni centar ili ta firma ili to pozorište odgovor će umesto 2 milje, 5 milja i slično biti 5 minuta, 10 minuta.... Deluje smešno ali poakzuje koliko je bitno imati auto (ukoliko ne živite u velikom gradu gde postoji neki vid gradskog prevoza).
Prosečno putovanje Amera do posla je 26 minuta. Neko će reći pa toliko i meni treba prevozom u Srbiji. Ovde se misli na 26 minuta autom, što je oko 20 milja, odnosno oko 30km. Budite spremni na gužve, zastoje u saobraćaju, imajte strpljenja.....
Malo sam direktna, ali tak'a sam, šta da radim...
Ovo je zemlja kapitala, ne nacija. Sve je podređeno profitu. Vreme je dragoceno i svuda na zapadu ono košta manje ili više. Ne dajte da vam vreme curi, to je jedini resurs koji se ne može vratiti.
Naravno, u većim gradovima ima dosta kulturnih sadržaja - pozorišta, izložbi, opera.... U Čikagu često gostuju naši pevači, glumci. Cena karte je oko 50$. Opera je od 120$ pa naviše...
Kada budete želeli da idete možda nećete imati novca (biće vam potrebniji za nešto drugo) - kada budete imali novca možda nećete imati vremena zbog posla...
Sistem je pomalo surov, ali ćete se iznenaditi kakvih ljudi sve ima. Vrlo pametnih, totalno suprotnih od ovih prvih, iskrenih, pokvarenih... imajte na umu da je ovo zemlja emigranata i d asvako traži mesto pod suncem...
Posla uglavnom ima. Pod ovim mislim da se često na ulazu u prodavnice postavljaju table sa Help Needed, Jobs i tome slično... javite se, popunite upitnik, pitajte na kasi kako da se prijavite. To su slabije plaćeni poslovi ali ako vam je hitno nemojte mnogo da birate. A onda čim se zaposlete tražite novi posao i ne napuštajte stari dok ne dogovorite prelazak u novu firmu.

Izvinjavam se ako sam otišla u off topic, ali eto skupilo mi se za ovih oko 3 meseca pa rekoh da podelim iskustva....

Ako vas još nešto zanima, pitajte slobodno

Ggaga
17.04.2018, 09:07
Za sub lease ne znam,ali za Boston treba preporuka + garant+ depozit+ ? :blink::blink::blink: Neko cak i trazi background check sto je i normalno doduse. Bez kreditne istorije prvenstveno ne mozemo nista :nene: Treba da dobijemo ssn broj,uzmemo secured card,platimo neki racun ( za credit score ) onda je lakse.

Makice treba ti kreditna istorija i jako retko ces naici na nekog ko ce ti bez toga iznajamiti stan...ali ja ti savetujem da ti brat bude jemac i onda on garantuje za tebe i gleda se njegova kreditna istorija dok ti ne izgradis svoju...nama ce to prijateljica da bude jemac kad budemo iznajmljivali stan...pozzz

zhywojeen
17.04.2018, 22:43
Trebalo bi imati kreditnu istoriju ili nekog da garantuje, ali nije obavezno. Ja sam u roku od 10 dana pronasao stan i to bez ikakve istorije ili pomoci prijatelja. Nije mi cak ni SSN stigao. I to sam samo platio depozit i prvu kiriju, a ne 6 meseci ili godinu dana unapred kako su neki trazili jer nemam papire. Sve moze da se nadje, treba samo biti uporan i objasniti ljudima.

Ggaga
18.04.2018, 09:57
Daklem:...

Izvinjavam se ako sam otišla u off topic, ali eto skupilo mi se za ovih oko 3 meseca pa rekoh da podelim iskustva....

Ako vas još nešto zanima, pitajte slobodno

Ana ovi direktni i iskreni saveti su zlata vredni. Hvala:-)

Ggaga
18.04.2018, 10:00
Ijuuu sad vidim da mi pise ispod nicka "stari vuk" a do skoro sam bila "clan". Jesam ja to avanzovala?:woohoo::1072:
ps. a tek sto nisam do sad imala pojma sta je to vec sam mislila da to ljudi sami izaberu neki pod nick "stari vuk" pa sam se pitala sto li se toliko njih tako zove:woohoo:
izvinite za offtopic

Katleja Liki
18.04.2018, 10:16
Ijuuu sad vidim da mi pise ispod nicka "stari vuk" a do skoro sam bila "clan". Jesam ja to avanzovala?:woohoo::1072:
ps. a tek sto nisam do sad imala pojma sta je to vec sam mislila da to ljudi sami izaberu neki pod nick "stari vuk" pa sam se pitala sto li se toliko njih tako zove:woohoo:
izvinite za offtopic
Napisali ste 100+ poruka i zato ste dobili titulu "Stari vuk", cestitam :bravo: uz zelju da pisete iskustva i sa druge strane okeana :1081:

Ggaga
19.04.2018, 15:54
Napisali ste 100+ poruka i zato ste dobili titulu "Stari vuk", cestitam :bravo: uz zelju da pisete iskustva i sa druge strane okeana :1081:

Ja sam se toliko srodila sa ovim forumom i malo malo bacim pogled tako da jedva cekam da prenosim iskustva sa druge strane okeana...

Makica@
21.04.2018, 18:14
Daklem:
SSN i račun u banci....
Čim dođete pravac u SSA (Social Security Administration) - njihovo socijalno.
Sa sobom nosite pasoš u kome se nalazi pečat pored vize.
Odmah po ulasku u zgradu uzmite formular i popunite ga (osnovni podaci o vama i adresa stanovanja).
Prilikom razgovora sa službenikom ga zamolite da vam izda odštampan SSN, a pravi će vam poslati na adresu koju ste prijavili (tako smo barem mi uradili).
Sa tim papirom i pasošem idite pravo u banku. Predlažem da odete u banku u kojoj ima račun vaš prijatelj/rođak. Unapred se usmeno dogovorite da kažete da vam je on stanodavac kao i iznos za koji rentirate stan/sobu (morate malo da se prilagodite situaciji, šta da vam kažem...). Objasnite da ste emigranti, naglasite da imate permanent resident status. U toj banci položite i novac koji ste poneli a sa sobom ponesite sumu koja je manja od 1000$ jer vam keš ne treba baš preterano.
Ako sve prođe kako treba banci ćete dobiti privremenu karticu dok vam na adresu ne stigne stalna (stiže za 7-10 dana). I sa privremenom karticom možete da vršite plaćanje.


Mom suprugu firma plaća stan nekih 3 meseca ali to nije mnogo važno za rentiranje. Ono što su nama tražili je da platimo iznos u visini od još jedne stanarine. Nama nisu tražili garanta, ali ako vam je prijatelj pravi prijatelj neće biti problema za rentiranje.
Background check je obavezan i to se plaća 30-70$ (zaviti od rentijera do rentijera). Mi smo platili 35$. Na background checku će se pokazati da nemaju ništa o vama što je normalno. Rentijer će vas onda pozvati i reći vam da je sve u redu. Ovde si nevin dok se ne dokaže suprotno :-)
:blink:
Neki stanovi se izdaju sa uključenom vodom i iznošenjem đubreta a neki pak imaju uključen gas i/ili struju (malo ređe).
Ono što vam treba je ugovor sa elektrodistribusijom - opet SSN, adresa, depozit 100$ (naš slučaj). Prijava je telefonom (možda može i online)
Što se tiče TV-a i interneta oni se obično plaćaju u paketu. Iole bolji paket je od 100$ mesečno pa na gore. Prijava je online a kada dobijete box uređaj i modem posle povezivanja (jednostavno i za debile) pozovete agenta i on vam daljinski setuje internet i TV.
Ono što je jaaako bitno, ljudi, to je da što pre nađete posao osim ako imate baš dosta para pa vam taj početni trošak nije bitan i možete par meseci da birate. Ne osuđujem one koji ponesu dosta novca, naprotiv, samo kažem.
Potrebno vam je da kupite nešto od nameštaja - nemojte se snebivati ako vam neko ponudi nešto od svog nameštaja ili posuđa. U prvo vreme sve dobro dođe. Mi smo par nedelja spavali na dušeku na naduvavanje (ništa strašno).
Jeftino opremanje kuće - Walmart (kvalitet nije neki ali za prvo vreme će poslužiti). Peškiri za kupanje oko 4$, escajg može da se nađe na komad ili pakovanje od 2 do 6 kom za par dolara. Tanjire sam juče videla za oko 1.5$ po komadu.
Ako nemate mnogo novca kupite samo ono što vam je potrebno za početak. Ta jeftinija roba će upravo trajati onoliko dugo dok ne počnete da zarađujete novca da možete da birate.
Problem vam mogu biti neophodni papiri za polaganje vožnje. Proverite šta se u kojoj državi traži. Uglavnom vam traže neki dokument sa slikom da dokažete da ste to vi. Pasoš pije vodu, naravno. Zatim vam traže još 2 dokaza da živite na nekoj adresi u državi u kojoj želite da polažete. Prvo što ćete dobiti je mesečni izvod iz banke, a drugi dokument koji ćete priložiti je Ugovor o rentiranju stana (Lease agreement). To bi trebalo da bude dovoljno ako vam hitno treba auto. Ako vam nije hitno sačekajte da vam stignu računi za struju i internet.
Jedna zanimljivost:
Ovde se udaljenost meri vremenom - na pitanje koliko je daleko taj tržni centar ili ta firma ili to pozorište odgovor će umesto 2 milje, 5 milja i slično biti 5 minuta, 10 minuta.... Deluje smešno ali poakzuje koliko je bitno imati auto (ukoliko ne živite u velikom gradu gde postoji neki vid gradskog prevoza).
Prosečno putovanje Amera do posla je 26 minuta. Neko će reći pa toliko i meni treba prevozom u Srbiji. Ovde se misli na 26 minuta autom, što je oko 20 milja, odnosno oko 30km. Budite spremni na gužve, zastoje u saobraćaju, imajte strpljenja.....
Malo sam direktna, ali tak'a sam, šta da radim...
Ovo je zemlja kapitala, ne nacija. Sve je podređeno profitu. Vreme je dragoceno i svuda na zapadu ono košta manje ili više. Ne dajte da vam vreme curi, to je jedini resurs koji se ne može vratiti.
Naravno, u većim gradovima ima dosta kulturnih sadržaja - pozorišta, izložbi, opera.... U Čikagu često gostuju naši pevači, glumci. Cena karte je oko 50$. Opera je od 120$ pa naviše...
Kada budete želeli da idete možda nećete imati novca (biće vam potrebniji za nešto drugo) - kada budete imali novca možda nećete imati vremena zbog posla...
Sistem je pomalo surov, ali ćete se iznenaditi kakvih ljudi sve ima. Vrlo pametnih, totalno suprotnih od ovih prvih, iskrenih, pokvarenih... imajte na umu da je ovo zemlja emigranata i d asvako traži mesto pod suncem...
Posla uglavnom ima. Pod ovim mislim da se često na ulazu u prodavnice postavljaju table sa Help Needed, Jobs i tome slično... javite se, popunite upitnik, pitajte na kasi kako da se prijavite. To su slabije plaćeni poslovi ali ako vam je hitno nemojte mnogo da birate. A onda čim se zaposlete tražite novi posao i ne napuštajte stari dok ne dogovorite prelazak u novu firmu.

Izvinjavam se ako sam otišla u off topic, ali eto skupilo mi se za ovih oko 3 meseca pa rekoh da podelim iskustva....

Ako vas još nešto zanima, pitajte slobodno

Hvala :inluv::inluv::inluv: Hvala Vam puno na savetima :inluv:
Ja sam taj formular nasla online,pa mogu da ga popunim ovde i predam njima tamo za SSN broj. A za ostale savete HVALA :inluv::bravo: