PDA

View Full Version : Interviews DV 2017


Stranice : [1] 2 3 4 5

milan.b
08.08.2016, 22:06
Došao je avgust što znači da bi uskoro trebali da počnu da stižu pozivi za intervju za dobitnike sa malim brojem. Bilo bi lepo kada bi nešto o tome napisali, a kasnije i vaša iskustva sa istog.

milan.b
10.08.2016, 09:19
Prošle godine je bila napravljena tabela talo da su članovi koji su izvučeni mogli da prate progres i da okvirno znaju kada ce biti pozvani na intervju. Mislim da bi i mi trebali da uradimo isto ili da zamolimo Tikicu da nam pomogne.

Kilimandzaro
11.08.2016, 09:35
Da li je neko vec dobio poziv? Videla sam da ima ljudi sa veoma malim brojem, trebalo bi u drugoj polovini avgusta da dobiju poziv ako intervjui pocinju u oktobru (kazu oko 6 nedelja pre intervjua). Kada je prvi za DV2016 obavesten o intervjuu?

Tonke
11.08.2016, 17:56
Super stvar, sto je otvorena tema posto sam se bas pitao kad stize poziv. DS posalo krajem maja a zbog cn 41## trebalo bi da razgovor bude u oktboru.
Kad dobijem poziv pisem

milan.b
11.08.2016, 20:04
Prvi mejlovi su prošle godine stigli 25. avgusta a intervjui su bili zakazani za 21. odnosno 22. oktobar

Kilimandzaro
11.08.2016, 20:11
Da priblizilo se. Ja sam sva uzbudjena. Ima i trocifrenih brojeva kod nas izvucenih ove godine. Bilo bi super da nam Tikica pomogne da napravimo tabelu.

BetterFuture
11.08.2016, 20:31
Raste uzbuđenje pred intervjue... He, he. Voleo bi da sam na vašem mestu. Što se Tikice tiče, ona nije na forumu vec 2-3 meseca. Ranije je već pisala da nema ništa protiv da se koristi njena forma tabele. Kako god, pravac Docs.google.com i napravite tabelu za svoju "generaciju"

BetterFuture
12.08.2016, 14:12
Evo za sve srecnike koji su izvuceni za DV-2017 link (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FeluRM4O7eNwJKG42b4SGgJpXUtqaDCQ2i3Q_3KXPng/edit?usp=sharing) ka novoj tabeli.

Dogovorite se ko ce da bude "admin" i preuzme obavezu azuriranja. Zatim, neka taj neko kopira ovu tabelu pod svojim nalogom. Dozvoliti svakome ko ima link da moze da pristupi tabeli ali samo tako da moze da upise komentar, nikako da menja sadrzaj jer ce nastati papazjanija...

Sookie
12.08.2016, 17:27
Pozdrav svima :)

Ako sam dobro shvatila...što je niži onaj CN broj, to će izvučeni prije biti pozvan na razgovor?

BetterFuture
12.08.2016, 21:00
Pozdrav svima :)

Ako sam dobro shvatila...što je niži onaj CN broj, to će izvučeni prije biti pozvan na razgovor?

Zavisi i od toga kada je poslat DS260. Tako da ako je neko sa npr. CN 20xx poslao DS260 tek u avgustu onda mu intervju moze biti tek u januaru.

Sookie
13.08.2016, 00:29
Ja sam DS260 odmah ispunila i poslala.
Kontam...zaboravit ću. :==D:

Kilimandzaro
14.08.2016, 18:15
Evo za sve srecnike koji su izvuceni za DV-2017 link (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FeluRM4O7eNwJKG42b4SGgJpXUtqaDCQ2i3Q_3KXPng/edit?usp=sharing) ka novoj tabeli.

Dogovorite se ko ce da bude "admin" i preuzme obavezu azuriranja. Zatim, neka taj neko kopira ovu tabelu pod svojim nalogom. Dozvoliti svakome ko ima link da moze da pristupi tabeli ali samo tako da moze da upise komentar, nikako da menja sadrzaj jer ce nastati papazjanija...

Hvala BF

Nadam se da Tikica nije zauvek otisla. Jedva cekam da cujem njeno iskustvo sa samim iseljenjem. Njeni postovi su mi veoma dragi.

BetterFuture
14.08.2016, 19:16
Hvala BF

Nadam se da Tikica nije zauvek otisla. Jedva cekam da cujem njeno iskustvo sa samim iseljenjem. Njeni postovi su mi veoma dragi.

Plan joj je bio da negde u septembru putuje.. Ne znam da li se nešto promenilo u međuvremenu.

Kilimandzaro
15.08.2016, 14:57
Ako sam dobro shvatila, u Evropi u oktobru na red dolaze oni s brojem do 8500, ako su poslali prijave? Ovo je visa bulletin za septembar.



THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS
WHICH WILL APPLY IN OCTOBER

For October, immigrant numbers in the DV category are available to qualified DV-2017 applicants chargeable to all regions/eligible countries as follows. When an allocation cut-off number is shown, visas are available only for applicants with DV regional lottery rank numbers BELOW the specified allocation cut-off number:


Region All DV Chargeability Areas Except Those Listed Separately
AFRICA 8,000 Except:
Egypt: 6,000
Ethiopia: 6,000
ASIA 2,100 Except:
Nepal: 1,900
EUROPE 8,500
NORTH AMERICA (BAHAMAS) 2
OCEANIA 300
SOUTH AMERICA,
and the CARIBBEAN 400

Kilimandzaro
15.08.2016, 14:59
Plan joj je bio da negde u septembru putuje.. Ne znam da li se nešto promenilo u međuvremenu.

Nadam se da ce se javiti. A tebi BF hvala sto pomazes, nadam se da ce naredna godina biti the godina za tebe!!!!

BetterFuture
15.08.2016, 18:11
Nema na čemu, zato forum i služi. Hvala i na lepim željama, bila bi baš The godina.

tashana
15.08.2016, 21:34
Nema na čemu, zato forum i služi. Hvala i na lepim željama, bila bi baš The godina.

Drugari hvala na otvorenoj temi. Ja sam br 4xx, cini mi se da mi je Tikica rekla da cu vec septembar/oktobar biti na intervjuu,ali maila nema pa sam se ufrkisala🙄

BetterFuture
16.08.2016, 05:59
Intervjui pocinju u oktobru i ako ste DS260 poslali pocetkom maja onda bi do kraja meseca mogli da ocekujete obavestenje o zakazanom terminu. Nema potrebe za frkisanjem. Ima i vise nego dovoljno vremena da se isprave i sve eventualne greske (ako na to mislite).

dreeamers
21.08.2016, 12:12
Pozdrav svima!!!! Zanima me vase misljenje,jer izgoresmo vise dok nam ne stigne mail...S obzirom na to da smo DS-260 poslali 02.06.,a CN. nam je 17XX,kolika je verovatnoca da ce nam mail stici ove nedelje?Koliko sam citala po forumu,prosle godine je prvi "nalet" mail-ova bio 25.08... Nama je ovo inace druga aplikacija,proslog puta smo u samom startu bili diskvalifikovani zbog neodgovarajucih slika u prijavi...ali zato sadaaa......:1081:

SEEUSAIC
22.08.2016, 02:57
Pozdrav svima!!!! Zanima me vase misljenje,jer izgoresmo vise dok nam ne stigne mail...S obzirom na to da smo DS-260 poslali 02.06.,a CN. nam je 17XX,kolika je verovatnoca da ce nam mail stici ove nedelje?Koliko sam citala po forumu,prosle godine je prvi "nalet" mail-ova bio 25.08... Nama je ovo inace druga aplikacija,proslog puta smo u samom startu bili diskvalifikovani zbog neodgovarajucih slika u prijavi...ali zato sadaaa......:1081:

Tesko da bilo ko zna koja je verovatnoca da obavestenja stignu ove nedelje. Sticice svakako na vreme za intervjue koji ce se obaviti tokom oktobra.

Da li mozete da pojasnite ovo "u samom startu bili diskvalifikovani zbog neodgovarajucih slika u prijavi"? Kako znate da ste bili diskvalifikovani, o tome se nijedan aplikant ne obavestava pre intervjua (a intervju nije start)?

Sup.Mod.

markos85
22.08.2016, 09:40
Cao drugari,

Imam jedno pitanje. Posto je sada vec izvesno da ako sve bude kako treba, moja zena i ja cemo postati roditelji 2-3 meseca pre intervjua. Da li bismo morali da "slucaj" prijavimo kentakiju ili je dovoljno samo da im kazemo na dan intervjua da nas nema vise dvoje, vec troje ? :)

BetterFuture
22.08.2016, 11:52
Cao drugari,

Imam jedno pitanje. Posto je sada vec izvesno da ako sve bude kako treba, moja zena i ja cemo postati roditelji 2-3 meseca pre intervjua. Da li bismo morali da "slucaj" prijavimo kentakiju ili je dovoljno samo da im kazemo na dan intervjua da nas nema vise dvoje, vec troje ? :)

Ha, Ha..."slucaj"... Obavezno da taj svoj "slucaj" unesete u DS-260! Trazite od KCC da Vam otkljucaju formular. Ukoliko to ne uradite, u ambasadi mogu da Vam izadju u susret, jer je dete rodjeno nakon popunjavanja inicijalne prijave, ali ce Vam to prolongirati vreme za dobijanje viza. Ukoliko eventualno, mada prakticno nemoguce, "slucaj" dodje na svet nakon sto ste dobili 2NL, onda trazite od ambasade da Vam otkljucaju DS-260.

markos85
22.08.2016, 15:43
Hvala za info. Dakle, beba koja je tek rodjena se moze dodati u DS-260 ? Da li kao dete ili ? Mislim posto nece imati pasos, kako se to hendla ?

dreeamers
22.08.2016, 16:51
Tesko da bilo ko zna koja je verovatnoca da obavestenja stignu ove nedelje. Sticice svakako na vreme za intervjue koji ce se obaviti tokom oktobra.

Da li mozete da pojasnite ovo "u samom startu bili diskvalifikovani zbog neodgovarajucih slika u prijavi"? Kako znate da ste bili diskvalifikovani, o tome se nijedan aplikant ne obavestava pre intervjua (a intervju nije start)?

Sup.Mod.
Moja greska...uocila sam je,ali je bilo kasno...propustila sa da napisem da mi PREDPOSTAVLjAMO da smo bili diskvalifikovani zbog fotografija,koje su bile odgovarajucih velicina,ali sa senkama i nepravilnom pozicijom glave,sto smo tek kasnije utvdili tako sto smo procitali detaljno uputstvo...naravno da nam nije stiglo nikakvo ''zvanicno'' obavestenje po tom pitanju,jedina informacija koju smo dobili bila je da nismo izvuceni i to onog trenutka kada smo proveravali rezultate...
A,mozda samo to nije bila nasa godina... :grin:

BetterFuture
22.08.2016, 17:12
... A,mozda samo to nije bila nasa godina... :grin:

Definitivno to nije bila vasa, a ni moja, godina. Nema veze sa slikama... Vise srece za DV-2018!

dreeamers
22.08.2016, 17:26
Definitivno to nije bila vasa, a ni moja, godina. Nema veze sa slikama... Vise srece za DV-2018!

Ovo se odnosi ne proslu godinu,DV-2016...A ova godina (DV-2017) je definitivno nasa...Sada smo u toj fazi cekanja i bdenja pored mail-a u nadi da ce stici svakog trenutka...
Navijamo za tebe za DV-2018!!!:;D:Bice to tvoja godina!!!

Jakinajaki
22.08.2016, 19:21
Pozdrav svima!!!! Zanima me vase misljenje,jer izgoresmo vise dok nam ne stigne mail...S obzirom na to da smo DS-260 poslali 02.06.,a CN. nam je 17XX,kolika je verovatnoca da ce nam mail stici ove nedelje?Koliko sam citala po forumu,prosle godine je prvi "nalet" mail-ova bio 25.08... Nama je ovo inace druga aplikacija,proslog puta smo u samom startu bili diskvalifikovani zbog neodgovarajucih slika u prijavi...ali zato sadaaa......:1081:

a gde ste to nasli da na 25.08 bio prvi nalet intervjua:nene:

dreeamers
22.08.2016, 19:37
a gde ste to nasli da na 25.08 bio prvi nalet intervjua:nene:

Na forumu,Intervju (interview) - Ambasada » Interview DV2016 » Bitni linkovi,
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1628&page=10 ,strana[/url] 10. :suure:

BetterFuture
22.08.2016, 21:05
Hvala za info. Dakle, beba koja je tek rodjena se moze dodati u DS-260 ? Da li kao dete ili ? Mislim posto nece imati pasos, kako se to hendla ?
Vrlo jednostavno, izvadicete joj/mu pasos. Pasos je obavezan za sve pa i za najmladje.

BetterFuture
22.08.2016, 21:11
Ovo se odnosi ne proslu godinu,DV-2016...A ova godina (DV-2017) je definitivno nasa...Sada smo u toj fazi cekanja i bdenja pored mail-a u nadi da ce stici svakog trenutka...
Navijamo za tebe za DV-2018!!!:;D:Bice to tvoja godina!!!
Da, hvala puno za podrsku!!! Izvini za previd za DV-2017... Sticice mail... Zavisi kada su drugi sa malim CN poslali svoje DS-ove. Samo opusteno i smireno na intervjuu. Jos par koraka pa da nam pisete svoje utiske.

milica_smile
22.08.2016, 21:18
Stigao poziv za intrevju pre pola sata!! :bravo::bravo::bravo: Zakazano za 06. oktobar. :)

BetterFuture
22.08.2016, 21:34
Stigao poziv za intrevju pre pola sata!! :bravo::bravo::bravo: Zakazano za 06. oktobar. :)

BRAVO! Vi ste prvi sa tom informacijom. Kada ste poslali DS-260? Jeste li se vencali, ako smem da pitam?

dreeamers
22.08.2016, 21:38
Bravo,Miliceeee...E to je taj trenutak,mogu da zamislim osecajsamo....diiivnooo :1072: Kada si poslala DS-260?

milica_smile
22.08.2016, 21:51
Hvala!! :) Samo da na intervjuu prodje sve kako treba...nadam se da nema razloga za brigu!
DS obrazac sam poslala 10. maja...A svadba ce da bude 02.09.
Nakon toga zovem ambasadu da mi otkljuca obrazac, promenim status i dopisemo podatke od buduceg supruga, jel tako?

BetterFuture
22.08.2016, 22:04
Hvala!! :) Samo da na intervjuu prodje sve kako treba...nadam se da nema razloga za brigu!
DS obrazac sam poslala 10. maja...A svadba ce da bude 02.09.
Nakon toga zovem ambasadu da mi otkljuca obrazac, promenim status i dopisemo podatke od buduceg supruga, jel tako?
Upravo tako. I ponesite dokaze o vasoj vezi; mogu da vam traze. Bice sve to kako treba!

dreeamers
22.08.2016, 22:04
Nisam bas sigurno kako to sada ide...mi smo se vencali 18.05. (iako vec imamo 3 deteta :grin:),pa tek ona popunili DS-260 03.06.,tako da bas bas nemam pojma kako to ide kada se vencate nakon zakazanog razgovora...verujem da ce neko odavde moci da ti da pouzdanu informaciju...:;D:

Kilimandzaro
23.08.2016, 00:32
Stigao poziv

Intervju 11. oktobra.

Zbogom spavanje nocas.......

milan.b
23.08.2016, 01:40
Kao što sam i očekivao danas/sinoć su krenuli da šalju pozive. Srećno svima.

milan.b
23.08.2016, 01:42
Stigao poziv

Intervju 11. oktobra.

Zbogom spavanje nocas.......
Neka je sa srećom... Želim vam puno sreće na intervjuu u ambasadi...
S nestrpljenjem čekamo vaše utiske

milan.b
23.08.2016, 01:47
Stigao poziv za intrevju pre pola sata!! :bravo::bravo::bravo: Zakazano za 06. oktobar. :)

Čestitam Milice... Sve najbolje na razgovoru u ambasadi. Jedva čekamo više utiske sa intervjua.

BetterFuture
23.08.2016, 05:58
Stigao poziv

Intervju 11. oktobra.

Zbogom spavanje nocas.......

Bravo generacijo (supruga i ja smo u cetrdesetim)! Sada hladne glave u nastavak procesa. Tako ce verovatno biti manje stresno.

markos85
23.08.2016, 11:30
Cestitke za poziv na intervju! :bravo:

Da li moze neko da napise retrpoektivu sta sve treba uraditi i poneti od dokumenata na intervju ? Hvala!

BetterFuture
23.08.2016, 11:49
Cestitke za poziv na intervju! :bravo:

Da li moze neko da napise retrpoektivu sta sve treba uraditi i poneti od dokumenata na intervju ? Hvala!

Na ovom linku (https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html) mozete naci zvanicne informacije o potrebnim dokumentima, a na forumu cete naci sve sto Vam nije jasno u vezi njih...a i mnogo vise...

Nemojte da Vas mrzi da pretrazujete forum; nije gubljenje vremena :;D:

Kilimandzaro
23.08.2016, 13:35
Hvala svima na cestitkama. Oka nisam sklopila, jedva radim danas :D Očekivala sam da će biti malo kasnije, ali svhvatam da je s obzirom na moju anksioznu prirodu bolje da što pre znam na čemu sam :)
Sad kreće ponovno iščitavanje foruma!

markos85
23.08.2016, 15:00
Na ovom linku (https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/prepare-supporting-documents.html) mozete naci zvanicne informacije o potrebnim dokumentima, a na forumu cete naci sve sto Vam nije jasno u vezi njih...a i mnogo vise...

Nemojte da Vas mrzi da pretrazujete forum; nije gubljenje vremena :;D:

Nije bas da su informacije sveze, uglavnom su 2008. Moja ideja je da ako mozemo osvezimo te glavne stranice, jer su trenutno beskorisne.

Sto se tice diploma, da li moraju da budu nostrifikovane ili je dovoljno da donesemo ono sto vec imamo ?

Kilimandzaro
23.08.2016, 15:15
Diplome ne moraju da budu nostrifikovane. To radis tamo ako ti bude bilo potrebno.

markos85
23.08.2016, 15:57
Diplome ne moraju da budu nostrifikovane. To radis tamo ako ti bude bilo potrebno.

Ok. Tnx.

Koliko vidim zelena karta se placa 330$ po coveku. Sto je ukupno 660$.
Da li treba pripremiti jos neke pare sem ovih 660$ ? Eventualno medicinski pregled ?

BetterFuture
23.08.2016, 16:16
Nije bas da su informacije sveze, uglavnom su 2008. Moja ideja je da ako mozemo osvezimo te glavne stranice, jer su trenutno beskorisne.

Sto se tice diploma, da li moraju da budu nostrifikovane ili je dovoljno da donesemo ono sto vec imamo ?

Ok. Tnx.

Koliko vidim zelena karta se placa 330$ po coveku. Sto je ukupno 660$.
Da li treba pripremiti jos neke pare sem ovih 660$ ? Eventualno medicinski pregled ?
Kao što sam već napisao, čitaj forum!!! Nisu informacije stare! To što si video prvih nekoliko "zalepnjenih" tema iz 2008 ne znaci da ispod njih nema svežih. A link koji sam ti dao je sa zvanicnog sajta a ne sa lutrije. Znači da ga nisi ni otvorio...

I tvoje drugo pitanje govori da se nisi potrudio da saznaš elementarne stvari vezane za lutriju. Naravno da imaš druge troškove od kojih je najveći, posle vize, lekarski pregled.

Dakle, pre nego odgovoriš nekome ko hoće da ti pomogne, pažljivo pročitaj post, pretraži forum pa onda pitaj šta nije jasno.

dreeamers
23.08.2016, 19:58
Ljudi,ja sam verovatno malo dosadna,ali imam "maaalih" problema sa srpljenjem... :-) shodno tome,iscitavala sam forum i prepiske dobitnika iz prethodnih godina (DV-2015,DV-2016) u nadi da cu doci do zakljucka kojom dinamikom se salju mail-ovi za interviju...I kako sam videla svi su u istom danu objavili da su dobili termin...i onda nista do sledecg "naleta"...jesam li nesto propustila ili je moj utisak ispravan-da se mail-ovi salju jednom mesecno,za narednih mesec dana,pa onda ponovo za sledeci itd...

Jakinajaki
23.08.2016, 20:18
Ljudi,ja sam verovatno malo dosadna,ali imam "maaalih" problema sa srpljenjem... :-) shodno tome,iscitavala sam forum i prepiske dobitnika iz prethodnih godina (DV-2015,DV-2016) u nadi da cu doci do zakljucka kojom dinamikom se salju mail-ovi za interviju...I kako sam videla svi su u istom danu objavili da su dobili termin...i onda nista do sledecg "naleta"...jesam li nesto propustila ili je moj utisak ispravan-da se mail-ovi salju jednom mesecno,za narednih mesec dana,pa onda ponovo za sledeci itd...

koji e tvoj CN i kad si posaljila ds260?

mi smo 2### posalili ds na 04.06 i nismo dobili poziv za intervju

dreeamers
23.08.2016, 20:22
koji e tvoj CN i kad si posaljila ds260?

mi smo 2### posalili ds na 04.06 i nismo dobili poziv za intervju

Nas CN je 1XXX,DS poslali 03.06.,i takodje nismo dobili mail sinoc...i sada mi nije jasno da li ga mozda ipak mozemo ocekivati ovih dana,ili tek sledeceg meseca...

BetterFuture
23.08.2016, 21:12
Ljudi,ja sam verovatno malo dosadna,ali imam "maaalih" problema sa srpljenjem... :-) shodno tome,iscitavala sam forum i prepiske dobitnika iz prethodnih godina (DV-2015,DV-2016) u nadi da cu doci do zakljucka kojom dinamikom se salju mail-ovi za interviju...I kako sam videla svi su u istom danu objavili da su dobili termin...i onda nista do sledecg "naleta"...jesam li nesto propustila ili je moj utisak ispravan-da se mail-ovi salju jednom mesecno,za narednih mesec dana,pa onda ponovo za sledeci itd...
Mozda jos sutra ima sanse da stigne 2NL... Slanje se obicno zavrsi za dan-dva pa onda tek sledeceg meseca. Bitno je da ce vam svima stici. Proleti to i eto vas preko.

dreeamers
24.08.2016, 06:26
Pa da...ja sam od prilike i zakljucila da ne salju bas non-stop...nista,jos veceras na iglama,pa posle opusteno do posle 15.septembra... :-)

damn.mm
24.08.2016, 10:00
Pozdrav drugari!
Evo i mi se javljamo po prvi put na forumu. SN je 3xxx, a poslali smo DS260 30.maja i sada čekamo mail :)

Kilimandzaro
24.08.2016, 11:35
VAŽNA INFORMACIJA!!!!

Upravo sam zvala Smiljanićevu i zakazala lekarski za 30. septembar za celu porodicu jer mi je žena rekla da OD 1. OKTOBRA CENA PREGLEDA ZNATNO POSKUPLJUJE! Tajođe, do 1. oktobra nije neophodno primiti vakcinu protiv gripa.
Deca su znači redovno vakcinisana pa ništa neće primiti - potreban je njihov karton vakcinacije
Mi treba da primimo tetanus i MMR (bilo u DZ i Institutu, bilo kod njih).
Rekla je da ponesemo po 4 slike

Kilimandzaro
24.08.2016, 11:53
Nas CN je 1XXX,DS poslali 03.06.,i takodje nismo dobili mail sinoc...i sada mi nije jasno da li ga mozda ipak mozemo ocekivati ovih dana,ili tek sledeceg meseca...

I meni je cudno posto vam je broj manji od naseg, a i ranije ste poslali formular. Mozda daju prednost viseclanim porodicama?

damn.mm
24.08.2016, 12:48
Kilimandzaro, oni su poslali DS 3. juna, a vi dve nedelje ranije. Mislim da je to razlog.

BetterFuture
24.08.2016, 12:56
VAŽNA INFORMACIJA!!!!

Upravo sam zvala Smiljanićevu i zakazala lekarski za 30. septembar za celu porodicu jer mi je žena rekla da OD 1. OKTOBRA CENA PREGLEDA ZNATNO POSKUPLJUJE! Tajođe, do 1. oktobra nije neophodno primiti vakcinu protiv gripa.
Deca su znači redovno vakcinisana pa ništa neće primiti - potreban je njihov karton vakcinacije
Mi treba da primimo tetanus i MMR (bilo u DZ i Institutu, bilo kod njih).
Rekla je da ponesemo po 4 slike

Hvala za info, pa neka iskoristi sansu ko ima zakazan intevju u oktobru. P.S. Moderatori ce verovatno prebaciti ovaj post u odgovarajucu temu. (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=205)

I meni je cudno posto vam je broj manji od naseg, a i ranije ste poslali formular. Mozda daju prednost viseclanim porodicama?

He, He. Ne daju prednost nikome, vec KCC obradjuje DS-260 po datumu prijema. A s obzirom da su svi koji nisu zeleli da kalkulisu sa datumom intervjua poslali svoje DS-ove veoma brzo nakon izvlacenja, onda i ne cudi da iako neko ima "mali" CN nije dobio 2NL za oktobar.

dreeamers
24.08.2016, 13:03
Hvala za info, pa neka iskoristi sansu ko ima zakazan intevju u oktobru. P.S. Moderatori ce verovatno prebaciti ovaj post u odgovarajucu temu. (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=205)



He, He. Ne daju prednost nikome, vec KCC obradjuje DS-260 po datumu prijema. A s obzirom da su svi koji nisu zeleli da kalkulisu sa datumom intervjua poslali svoje DS-ove veoma brzo nakon izvlacenja, onda i ne cudi da iako neko ima "mali" CN nije dobio 2NL za oktobar.

Eh,da idu po broju clanova,nas je dvoje,sa troje dece-verujem da bi bili medju prvima ;-) ... No,s'obzirom na to da nas je pet i da nam svaka promena cena igra veliku ulogu,a da jos uvek ne znamo kada cemo ici na razgovor,da li bi mi mogli da odradimo lekarski do kraja septembra,a da on ipak bude validan u trenutku razgovora? Cini mi se da je on vazeci 6 meseci...

BetterFuture
24.08.2016, 13:11
Eh,da idu po broju clanova,nas je dvoje,sa troje dece-verujem da bi bili medju prvima ;-) ... No,s'obzirom na to da nas je pet i da nam svaka promena cena igra veliku ulogu,a da jos uvek ne znamo kada cemo ici na razgovor,da li bi mi mogli da odradimo lekarski do kraja septembra,a da on ipak bude validan u trenutku razgovora? Cini mi se da je on vazeci 6 meseci...

Upravo tako, samo da ne zaboravite da do isteka tih 6 meseci od lekarskog treba da udjete u USA. Ako vam to nista ne remeti, onda naravno uradite lekarski vec sada.

dreeamers
24.08.2016, 13:19
Upravo tako, samo da ne zaboravite da do isteka tih 6 meseci od lekarskog treba da udjete u USA. Ako vam to nista ne remeti, onda naravno uradite lekarski vec sada.

Pa mi smo svakako planirali da najkasnije u februaru vec budemo u SAD-u,a verujem da ce se do tada sva procedura sa razgovorom vec uveliko zavrsiti...jesmo mi okasnili sa ds-260,ali ne bas toliko :grin:

milica_smile
24.08.2016, 14:20
I ja sam pozvala da zakažem lekarski pregled pred kraj septembra.
Takođe mi je rečeno da treba da primimo vakcine za tetanus i MMR (Ukoliko nismo primili u poslednjih 10 godina). Kao što je rečeno, može da se prime i u državnoj ustanovi ili kod njih...Ukoliko ih oni daju, to je dodatnih 4500 dinara.

markos85
24.08.2016, 15:13
Da li neko zna sta se desava sa bebom sto se tice vakcine, da li i ona mora da primi Tetanus i MMR ? (Nadam se da ne treba i ona da primi , posto ne bih bas isao u tu akciju....)

Kilimandzaro
24.08.2016, 15:26
Upravo tako, samo da ne zaboravite da do isteka tih 6 meseci od lekarskog treba da udjete u USA. Ako vam to nista ne remeti, onda naravno uradite lekarski vec sada.

Tacno tako, ako planirate ranije da idete, sto da ne...

Kilimandzaro
24.08.2016, 15:27
Da li neko zna sta se desava sa bebom sto se tice vakcine, da li i ona mora da primi Tetanus i MMR ? (Nadam se da ne treba i ona da primi , posto ne bih bas isao u tu akciju....)

Deca samo treba da su redovno vakcinisana po nasem kalendaru (ako sam ih dobro razumela).
Ali mozes sutra ujutru da nazoves Smiljanicevu: 2451 919 ili 0641998867

Jupi
24.08.2016, 18:03
Nama je broj 59xx ali smo ds 260 poslali 30 maja kad mozemo da ocekujemo na email?

BetterFuture
24.08.2016, 19:06
Nama je broj 59xx ali smo ds 260 poslali 30 maja kad mozemo da ocekujemo na email?
Teško je reći jer se ne zna koliko je izvučenih poslalo DS u toku maja. Moguće da ce mail stići i sledećeg meseca.

damn.mm
24.08.2016, 19:58
Ali svi oni koji imaju Case Number do broja 8500 zakazuju im se termini intervjua u toku oktobra, znači njima mailovi treba da stignu u naredne dve nedelje.

dreeamers
24.08.2016, 20:06
Ja nisam sigurna,ali mogu da kazem sta mislim iskljucivo na osnovu informacija koje sam uspela da prikupim i povezem ovde na forumu...a to je da do sledeceg meseca nece biti mail-ova,osim one varijante koju je BetterFuture rekao,a to je da se mozda jos veceras mogu ocekivati pozivi,ali posle toga verujem da ce poceti da stizu tek nakom 15.septembra...Opet kazem,ne garantujem da sam u pravu niti iznosim potvrdjene informacije,vec samo zakljucke do kojih sam sama dosla iscitavanjem foruma...i mi smo ocekivali da cemo dobiti sada,ali nazalost izgleda da ce se agonija produziti jos mesec dana... :smrc:

BetterFuture
24.08.2016, 20:45
Ja nisam sigurna,ali mogu da kazem sta mislim iskljucivo na osnovu informacija koje sam uspela da prikupim i povezem ovde na forumu...a to je da do sledeceg meseca nece biti mail-ova,osim one varijante koju je BetterFuture rekao,a to je da se mozda jos veceras mogu ocekivati pozivi,ali posle toga verujem da ce poceti da stizu tek nakom 15.septembra...Opet kazem,ne garantujem da sam u pravu niti iznosim potvrdjene informacije,vec samo zakljucke do kojih sam sama dosla iscitavanjem foruma...i mi smo ocekivali da cemo dobiti sada,ali nazalost izgleda da ce se agonija produziti jos mesec dana... :smrc:
U pravu si. Ukoliko istog ili narednog dana ne dobijete mail kada ga je neko vec dobio, onda isti mozete ocekivati sledeceg meseca ukoliko vam je CN current a DS-260 ste poslali malo kasnije od onih koji su dobili 2NL. Malo sam zakomplikovao...

Jakinajaki
24.08.2016, 20:49
dali moze da se ocekuva da pristigne datum ovie denovi ili zavrsija za oktomvri

BetterFuture
24.08.2016, 20:51
Ali svi oni koji imaju Case Number do broja 8500 zakazuju im se termini intervjua u toku oktobra, znači njima mailovi treba da stignu u naredne dve nedelje.
Nije bas tako. Ne dobijaju 2NL svi oni koji su current za taj mesec (za Evropu je to 8500 za ovaj mesec), već samo oni kojima je KCC obradio DS-260. Zato ga neki kasnije salju da bi dobili na vremenu tj. da im kasnije bude zakazan intervju.

BetterFuture
24.08.2016, 20:54
dali moze da se ocekuva da pristigne datum ovie denovi ili zavrsija za oktomvri
Mislim da je gotovo za oktobar. Sledeci mailovi za mesec dana.

dreeamers
24.08.2016, 21:06
Mislim da je gotovo za oktobar. Sledeci mailovi za mesec dana.

Da,da...gotovo je za ovaj mesec...cekamo 15.septembar...

Jakinajaki
24.08.2016, 21:28
Da,da...gotovo je za ovaj mesec...cekamo 15.septembar...

mozebi vecerva ke dobieme datum za intervju :nene::nene:

dreeamers
24.08.2016, 21:30
mozebi vecerva ke dobieme datum za intervju :nene::nene:

Pa mislim da ne... Cini mi se da oni rade od nasih 14h do 22h... :no:

Kilimandzaro
24.08.2016, 23:08
Mislim da je gotovo za oktobar. Sledeci mailovi za mesec dana.

E hvala na pojasnjenju. Mi ipak dobismo datum, imaju ocigledno neke svoje kriterijume, jer vidim da smo veci broj i kasnije poslali od nekih drugih ljudi.

Uh jedva cekam da se sve to zavrsi, bas sam pod stresom.....

BetterFuture
24.08.2016, 23:26
... Mi ipak dobismo datum, imaju ocigledno neke svoje kriterijume, jer vidim da smo veci broj i kasnije poslali od nekih drugih ljudi...
Obrada samih DS-ova ne traje isto za svakog pa je to odgovor na to što ste primetili. Ne vredi mnogo "razbijati" glavu oko toga. Svi ćete doci na red. Blago vama... :;D:

dreeamers
25.08.2016, 08:34
I mi smo zakazali lekarski za 30.septembar...Zena koja radi rekla nam je isto sto i ostalima,suprug i ja treba da primimo MMR i tetanus...takodje je rekla da ce poskupeti od oktobra jer se od tada lekarske analize znatno prosiruju...pa ukoliko nekome igra ulogu ova informacija...eto...

Kilimandzaro
25.08.2016, 09:41
I mi smo zakazali lekarski za 30.septembar...Zena koja radi rekla nam je isto sto i ostalima,suprug i ja treba da primimo MMR i tetanus...takodje je rekla da ce poskupeti od oktobra jer se od tada lekarske analize znatno prosiruju...pa ukoliko nekome igra ulogu ova informacija...eto...

Znaci vidimo se 30. :D E dobro je onda da idemo po skracenijem postupku. I ovo sve mi je previse.....

BetterFuture
25.08.2016, 09:54
Znaci vidimo se 30. :D E dobro je onda da idemo po skracenijem postupku. I ovo sve mi je previse.....

Ne moram da zamolim da se detaljno raspitate o promenama u vezi lekarskog i da nas obavestite i napisete iskusta, zar ne? :grin:

dreeamers
25.08.2016, 10:00
Znaci vidimo se 30. :D E dobro je onda da idemo po skracenijem postupku. I ovo sve mi je previse.....

U koje vreme imate zakazan pregled? Mi u ujutru u 9...

dreeamers
25.08.2016, 10:01
Ne moram da zamolim da se detaljno raspitate o promenama u vezi lekarskog i da nas obavestite i napisete iskusta, zar ne? :grin:

Sve informacihe do kojih dodjemo sigurno prenosim...znam koliko bi nama znacilo...

Tamarica6000
25.08.2016, 10:56
Drugari, samo da se javimo, nismo dugo a red je obzirom da smo neke bitne informacija dobili na ovom forumu. :bravo:

STIGAO POZIV ZA INTERVJU!

25.10.2014 igrali prvi put, dve prijave, niko nije izvučen
05.10.2015 igrali po drugi put, dve prijave, suprug izvučen
13.05.2016 smo popunili DS 260, jer rekoste što pre :)
22.08.2016 stigao mail za poziv za intervju,
13.10.2016 zakazan intervju

Mi smo 6xxx broj...

Puno sreće svima!

Kilimandzaro
25.08.2016, 13:40
Ne moram da zamolim da se detaljno raspitate o promenama u vezi lekarskog i da nas obavestite i napisete iskusta, zar ne? :grin:

Apsolutno! Sve do detalja. Nama su inace rekli da dodjemo sami ujutru a da decu tek popodne dovedemo jer se njima ne vadi krv niti radi rendgen...

I mi isto u 9 znaci vidimo se sigurno :D

BetterFuture
25.08.2016, 14:02
@dreeamers @Kilimandzaro Hvala cure ;) Jedva cekamo da cujemo sta je to novo!

dreeamers
25.08.2016, 14:39
Apsolutno! Sve do detalja. Nama su inace rekli da dodjemo sami ujutru a da decu tek popodne dovedemo jer se njima ne vadi krv niti radi rendgen...

I mi isto u 9 znaci vidimo se sigurno :D
Jaaaooo,ja sam totalno odlepila...pita me muz zasto ja na forumu pisem kako nam je lekarski 30.-og,a on je 29.-og...ja uporno nije i nije,kad pogledah papiric-ono stvarno pise lepo 29.09.,9:15h.... Eto tako...to samo meni moze da se desi:wacko:

zmija
25.08.2016, 15:21
Poslao Ds 30 maja, broj 90xx koliko sam razumio čitanjem stranica mail bi mogao očekivati u septembru, pošto u ovoj "turi" ga nisam dobio.

Kilimandzaro
25.08.2016, 15:48
Jaaaooo,ja sam totalno odlepila...pita me muz zasto ja na forumu pisem kako nam je lekarski 30.-og,a on je 29.-og...ja uporno nije i nije,kad pogledah papiric-ono stvarno pise lepo 29.09.,9:15h.... Eto tako...to samo meni moze da se desi:wacko:

Hahaha veruj mi meni se to stalno desava. Odem na predstavu dan kasnije, pobrkam vreme, dan, to mi je slaba tacka. Sve moram da zapisem

BetterFuture
25.08.2016, 15:53
Za ovu "turu" niste ni mogli da dobijete 2NL jer Vam CN nije current. Verovatno ćete biti u sledećem izvlačenju

bokiit
28.08.2016, 15:21
Poz ljudi , nas broj je 2017EU00014xxx, DS smo poslali 24.05. A destination je nazad kuci u Chicago , IL.

Pocinju stvari da se zahuhtavaju i sve sto imam da kazem , izdrzite pritisak i samo osmeh , jer OVO je ono sto smo cekali svih ovih pokusaja i meseci ! SAMO JAKO!!

E da , neko je gore napisao da se lekarski nesto prosiruje i poskupljuje od kraja Sept. Neke vise inf o tome ako neko ima , please share :book:

MDM
29.08.2016, 13:57
Ima li neko da jos nije poslao DS 260 za 2017 god. da bi pomerio datum intervjua ili sam ja jedini? (CN 12XXX)

harmonija
29.08.2016, 17:15
Ima li neko da jos nije poslao DS 260 za 2017 god. da bi pomerio datum intervjua ili sam ja jedini? (CN 12XXX)

Naravno da nisi jedini, samo se ljudi sve rjedje oglasavaju. Mi smo CN15XXX i isto tako kalkulisemo. Prije februara nam ne bi odgovarao termin intervjua. Polsacemo DS pocetkom septembra pa polako, kako bude.

MDM
29.08.2016, 20:17
Ako ste gledali onaj pregled za 2016 god kada su ljudi slali DS i kada su pozivani za intervju,bez problema su slali i u oktobru i dobijali termin u martu sl.godine.

GSPvozac
29.08.2016, 21:03
Za ovu "turu" niste ni mogli da dobijete 2NL jer Vam CN nije current. Verovatno ćete biti u sledećem izvlačenju

Kada mogu ja da racunam sa pozivom, CN 18xxx a DS-260 sam poslao u junu?

BetterFuture
29.08.2016, 21:14
Kada mogu ja da racunam sa pozivom, CN 18xxx a DS-260 sam poslao u junu?
Verovatno u februaru, mozda i u martu, manje verovatno u januaru. Kada ste tacno poslali DS? Da Vas ubacim u tabelu.

rikobaba
30.08.2016, 10:28
Zdravo na site.

Otkako bevme izvleceni so soprugata konstantno go pratam i citam forumot i smetam deka e vreme i jas da se priklucam i da zapocnam da doprinesuvam preku spodeluvanje na informacii i iskustva kako i da ostvaruvam kontakti so site pozitivni luge so slicni planovi i idei. DS-260 go kompetiravme malku pokasno (27.06.2016 godina) pa pretpostavuvam deka i pokanata za intervju ke bide pokasno. Za sekoja promena i nastan povrzan so intervjuto i lekarskiot pregled ke izvestuvam redovno a vo meguvreme se nadevam i ocekuvam, pred se pozitivni, iskustva i od drugite. BetterFuture, ubaci ne vo tabelata i dokolku treba pomos okolku administratiranje na istata, ti stojam na raspolaganje.

Pozdrav, Riste
_______________________________
DS-260 completed On: 27 JUN 2016
Case No: 2017EU00008XXX
Future destination: Chicago, IL

BetterFuture
30.08.2016, 11:40
Zdravo na site.

Otkako bevme izvleceni so soprugata konstantno go pratam i citam forumot i smetam deka e vreme i jas da se priklucam i da zapocnam da doprinesuvam preku spodeluvanje na informacii i iskustva kako i da ostvaruvam kontakti so site pozitivni luge so slicni planovi i idei. DS-260 go kompetiravme malku pokasno (27.06.2016 godina) pa pretpostavuvam deka i pokanata za intervju ke bide pokasno. Za sekoja promena i nastan povrzan so intervjuto i lekarskiot pregled ke izvestuvam redovno a vo meguvreme se nadevam i ocekuvam, pred se pozitivni, iskustva i od drugite. BetterFuture, ubaci ne vo tabelata i dokolku treba pomos okolku administratiranje na istata, ti stojam na raspolaganje.

Pozdrav, Riste
_______________________________
DS-260 completed On: 27 JUN 2016
Case No: 2017EU00008XXX
Future destination: Chicago, IL

Dobro dosao na forum! Intervju ces verovatno imatu novembar/decembar, ako je sudeci po prosloj godini... Ubacio sam te u tabelu i hvala na ponudjenoj pomoci. Za sada nema puno unosa pa nije tesko ispratiti sve. Mada videcemo kada krenu da se javljaju izvuceni clanovi u vecem broju :;D:

markos85
30.08.2016, 12:15
Ubacite i mene u tabelu. 29XXX, Jun 15-i.

Posto zena i ja nism popunjavali istog datuma. Da li se racuna kada sam ja zavrsio ili ona sa popunom dokumenta ?

Sookie
30.08.2016, 15:57
@BetterFuture
Ajd pliz i mene ubaci u tabelu: Case No: 2017EU000003XX
DS 260: 30.05.2016.
Još uvijek bez termina za intervju.

GSPvozac
30.08.2016, 18:17
Verovatno u februaru, mozda i u martu, manje verovatno u januaru. Kada ste tacno poslali DS? Da Vas ubacim u tabelu.

18.jun. Mozda nije lose sto ce biti razgovor februar ili mart posto planiram promenu posla ovde. Za sada zivim i radim kao i uobicajeno.

Sookie
30.08.2016, 19:20
Jel se meni čini ili ja imam najmanji CN broj? :confused:

Jakinajaki
30.08.2016, 20:27
BetterFuture
Ajde i mene : Case No: 2017EU00002XXX
DS 260: 04.06.2016
bez termin za intervju.

BetterFuture
30.08.2016, 21:07
Jel se meni čini ili ja imam najmanji CN broj? :confused:

Ne cini ti se, za sada si No.1 :obrva:

P.S. tashana je u jednom postu napisala da je 6xx a u drugom je napisala 4xx

BetterFuture
30.08.2016, 21:08
BetterFuture
Ajde i mene : Case No: 2017EU00002XXX
DS 260: 04.06.2016
bez termin za intervju.
Vec sam bio upisao...procitao sam u nekom prethodnom postu

milan.b
31.08.2016, 00:17
E ubacite i mene na listu
CN 2017EU00015***
DS 260: 04.07.2016.
MNE

Sookie
31.08.2016, 00:51
Ne cini ti se, za sada si No.1 :obrva:

P.S. tashana je u jednom postu napisala da je 6xx a u drugom je napisala 4xx


Ma ja sve imam osjećaj da neće biti poziva za intervju. :==D:
Mada...ruku na srcu...kad malo razmislim...što kasnije se jave, to je možda i bolje.

A ima li iko još iz BiH ovde?

Kilimandzaro
31.08.2016, 11:01
Better Future stvarno si car. Znas kad ti od srca zelim da sto pre dobijes!!!

BetterFuture
31.08.2016, 11:34
Better Future stvarno si car. Znas kad ti od srca zelim da sto pre dobijes!!!

Hvala, bas ti hvala!!! Pre svega na zelji. Kako ono bese, da ova bude THE godina, zar ne? Tu smo da pomazemo jedni drugima...

Kilimandzaro
31.08.2016, 12:01
The godina definitivno!!!! Ima kad objavis da si poslao prijavu da ti usmerim neku pozitivnu energiju :)

damn.mm
31.08.2016, 12:02
Better Future, a ja sam mislila da si i ti dobio?? Stvarno svaka čast što se angažuješ i deliš informacije sa nama, hvala! Držimo ti palčeve u narednom izvlačenju :pozz:

BetterFuture
31.08.2016, 12:39
Better Future, a ja sam mislila da si i ti dobio?? Stvarno svaka čast što se angažuješ i deliš informacije sa nama, hvala! Držimo ti palčeve u narednom izvlačenju :pozz:
Hvala i tebi, bilo bi lepo da jesam... Idemo dalje... Za sada pomazem koliko mogu da vas sve otpratimo na drugu stranu bare.

Cipi
31.08.2016, 18:43
Zdravo i od mene! I jas sum eden od izvlecenite za DV2017 od Makedonija.

Mojot CN e 20xxx a DS najprvin go prativme na 31.05, no potoa baravme otklucuvanje i vtoriot pat go prativme na 29.06 . Na site vi posakuvam sreka, osobeno na onie koi pomagaat a ne se izvleceni.

Dokolku imate nekakvi informacii za lekarskite pregledi vo Makedonija, kako i za intervjuata ve molam izvestete ne nas ostanatite koi podocna ke imame zakazan termin.

Pozdrav

brka
31.08.2016, 21:09
Pozdrav svima.
BETTER FUTURE, evo podataka za tabelu: Case No: 2017EU00006XXX. DS260 completed on 02.07.2016. Jos uvek nemam zakazan termin.
Molba za KILIMANDZARO: Kako vidim u slicnoj smo poziciji (bracni par sa decom). Molim Vas za Vasa iskustva. Gde ste zakazali pregled? Ili su ga oni zakazali za Vas. Koliko kosta za odrasle a koliko za decu? Imate li spisak vakcina koje traze da im se dostave? Da li ste poceli da skupljate dokumenta? Za koja traze prevod?
Uhhhhhhh, imam mnogo pitanja. :-)
Nadam se da ce kako pregledi budu obavljani, a i intervjui biti detaljnijih podataka o svemu.
Svima puno srece!

BetterFuture
31.08.2016, 21:40
Pozdrav svima.
BETTER FUTURE, evo podataka za tabelu: Case No: 2017EU00006XXX. DS260 completed on 02.07.2016. Jos uvek nemam zakazan termin.
Molba za KILIMANDZARO: Kako vidim u slicnoj smo poziciji (bracni par sa decom). Molim Vas za Vasa iskustva. Gde ste zakazali pregled? Ili su ga oni zakazali za Vas. Koliko kosta za odrasle a koliko za decu? Imate li spisak vakcina koje traze da im se dostave? Da li ste poceli da skupljate dokumenta? Za koja traze prevod?
Uhhhhhhh, imam mnogo pitanja. :-)
Nadam se da ce kako pregledi budu obavljani, a i intervjui biti detaljnijih podataka o svemu.
Svima puno srece!

Dobro dosli na forum! Upisani ste u tabelu. Sto se lekarskog pregleda tice, da ne bi zatrpavali ovu temu, postoji tema samo za lekarski pregled. (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=205) Ukratko, pozitivni utisci su za Smiljanicevu, a cena pregleda je $150 za odrasle i $100 za decu. Ali to vazi samo do kraja semtemba. Na dalje bice skuplje... S obzirom da cete intervju imati najverovatnije u novembru, mozda mozete, ako imaju slobodnih termina, da zakazete lekarski pregled do kraja septembra. Od datuma lekarskog imate 6 meseci da udjete u USA.

Kilimandzaro
31.08.2016, 22:11
Dobro dosli na forum! Upisani ste u tabelu. Sto se lekarskog pregleda tice, da ne bi zatrpavali ovu temu, postoji tema samo za lekarski pregled. (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=205) Ukratko, pozitivni utisci su za Smiljanicevu, a cena pregleda je $150 za odrasle i $100 za decu. Ali to vazi samo do kraja semtemba. Na dalje bice skuplje... S obzirom da cete intervju imati najverovatnije u novembru, mozda mozete, ako imaju slobodnih termina, da zakazete lekarski pregled do kraja septembra. Od datuma lekarskog imate 6 meseci da udjete u USA.

Bas kako BF rece. Od vakcina se trazi tetanus (boli me ruka - pocela naredni dan popodne - upravo sam popila brufen) i MMR (na koji su me upozoravali ali se ni mesto uboda ne vidi, mada kaze moze da se desi da 10 dana posle dobijanja osetis simptome prehlade). Deca, ako su redovno vakcinisana ne dobijaju nista dodatno, ne vadi im se krv i ne snimaju pluca. Mi smo zakazali Smiljanicevu.

tashana
01.09.2016, 10:57
Ne cini ti se, za sada si No.1 :obrva:

P.S. tashana je u jednom postu napisala da je 6xx a u drugom je napisala 4xx

Evo i mene :) greskom sam napisala 6 ipak je 4xx i koliko vidim imam najmanji broj ,ali ne i poziv 😏da li je moguce da sam nesto zabrljala prilikom popunjavanja i da necu dobiti pozivni mail?? :(

BetterFuture
01.09.2016, 11:52
Evo i mene :) greskom sam napisala 6 ipak je 4xx i koliko vidim imam najmanji broj ,ali ne i poziv 😏da li je moguce da sam nesto zabrljala prilikom popunjavanja i da necu dobiti pozivni mail?? :(

U tabeli sam za Vas i upisao 4xx. Kada ste poslali DS-260? Ocigledno pred kraja maja ili kasnije. Clan(-ica) Sookie ima broj 3xx...

tashana
01.09.2016, 15:47
U tabeli sam za Vas i upisao 4xx. Kada ste poslali DS-260? Ocigledno pred kraja maja ili kasnije. Clan(-ica) Sookie ima broj 3xx...

DS-260 poslat 31.05.2016.
Nadam se da ce ovih dana stici
😣🤔

BetterFuture
01.09.2016, 20:18
DS-260 poslat 31.05.2016.
Nadam se da ce ovih dana stici
😣🤔
Najverovatnije da ce Vam stici u drugoj polovini septembra, znaci za novembarski intervju.

tashana
02.09.2016, 17:53
Najverovatnije da ce Vam stici u drugoj polovini septembra, znaci za novembarski intervju.

Hvala puno 🤔
Nadam se da ce i ostali imati vise srece!😆

tashana
05.09.2016, 19:10
U tabeli sam za Vas i upisao 4xx. Kada ste poslali DS-260? Ocigledno pred kraja maja ili kasnije. Clan(-ica) Sookie ima broj 3xx...

Pozdrav!
Da li se upisao jos neko u tabelu sa zakazanim terminom? Ja jos uvek nisam dobila mail.
Razmisljala sam da pozovem ambasadu da pitam kada da ocekujem. Ako neko ima ikakvu informaciju bilo bi od pomoci.
hvala svima svakako i puno srece.
DS-260 poslat 31.05.2016.
CN 4××

dreeamers
05.09.2016, 21:58
Pa mozes pozvati,ali po iskustvima dobitnika prethodnih godina dobices odgovor da se DS-260 jos uvek obradjuje i da ce vam stici mail cim svi podaci budi obradjeni....i svako od njih ko je zvao dobio je pitpuno istu informaciju...takodje izcitavajuci forum i tudja iskustva,mail mozes ocekivati tek u drugoj polovini septembra...tako da,jedino sto nam preostaje je strpljenje,strpljenje,strpljenje...:smrc:

tashana
06.09.2016, 21:52
Pa mozes pozvati,ali po iskustvima dobitnika prethodnih godina dobices odgovor da se DS-260 jos uvek obradjuje i da ce vam stici mail cim svi podaci budi obradjeni....i svako od njih ko je zvao dobio je pitpuno istu informaciju...takodje izcitavajuci forum i tudja iskustva,mail mozes ocekivati tek u drugoj polovini septembra...tako da,jedino sto nam preostaje je strpljenje,strpljenje,strpljenje...:smrc:

Ooh, hvala puno. Tako i ja mislila,ali crv ne da mira..😥
🤐

dreeamers
07.09.2016, 19:49
Ljudi,moli za pomoc-kada odem na sajt i pokusam da se povezem na svoj nalog dobijam obavestenje sledece Warning: The system is unable to process your request. Please try again later. Connection request timed out
Da li bi jos neko pokusao,ne znam o cemu se radi...sve odradim kako treba...

dreeamers
07.09.2016, 20:00
SVE JE OK...PRORADILO...UHHH...vec mi nije bilo dobro...

Kilimandzaro
08.09.2016, 09:34
Cisto da znate da otkljucavanje formulara D260 preko ambasade radi besprekorno. Poslala sam im mail, gotovo odmah odgovorili, menjala sam starijem sinu broj pasosa jer smo izvadili novi.

tashana
08.09.2016, 11:44
Pa mozes pozvati,ali po iskustvima dobitnika prethodnih godina dobices odgovor da se DS-260 jos uvek obradjuje i da ce vam stici mail cim svi podaci budi obradjeni....i svako od njih ko je zvao dobio je pitpuno istu informaciju...takodje izcitavajuci forum i tudja iskustva,mail mozes ocekivati tek u drugoj polovini septembra...tako da,jedino sto nam preostaje je strpljenje,strpljenje,strpljenje...:smrc:

Uh,ja zvala ambasadu da pitam kada da ocekujem mail,ali nisu uspeli da mi pomognu jer nemaju takve informacije. Znaci i dalje strpljenje...😣
DS-260 popunjen 31.5.2016.

BetterFuture
08.09.2016, 13:31
Uh,ja zvala ambasadu da pitam kada da ocekujem mail,ali nisu uspeli da mi pomognu jer nemaju takve informacije. Znaci i dalje strpljenje...😣
DS-260 popunjen 31.5.2016.

Sa Vasim CN i datumom slanja DS-a, verovatno cete biti u narednom krugu, dakle zakazace Vam intervju verovatno u novembru, eventualno u decembru. Sve zavisi koliko je ljudi poslalo svoje DS-260 u drugoj polovini maja kao i Vi.

Jakinajaki
08.09.2016, 20:16
izleze noviot visa bulletin za oktomvri



C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS
WHICH WILL APPLY IN NOVEMBER

For November, immigrant numbers in the DV category are available to qualified DV-2017 applicants chargeable to all regions/eligible countries as follows. When an allocation cut-off number is shown, visas are available only for applicants with DV regional lottery rank numbers BELOW the specified allocation cut-off number:

Region All DV Chargeability Areas Except Those Listed Separately
AFRICA 13,500 Except:
Egypt: 7,500
Ethiopia: 7,500
ASIA 3,000 Except:
Nepal: 2,000
EUROPE 13,000
NORTH AMERICA (BAHAMAS) 3
OCEANIA 475
SOUTH AMERICA,
and the CARIBBEAN 575

milica_smile
09.09.2016, 09:34
Cisto da znate da otkljucavanje formulara D260 preko ambasade radi besprekorno. Poslala sam im mail, gotovo odmah odgovorili, menjala sam starijem sinu broj pasosa jer smo izvadili novi.

Sta kazete, da li na isti nacin mogu da prijavim supruga uz mene?
Javim ambasadi, otkljucaju i upisem podatke za njega?
Da li to da radim kad dobijem novu licnu kartu i pasos ili mogu vec sada?

P.S. Poslala sam ambasadi mail juce, ali jos uvek nema odgovora :(

System
09.09.2016, 10:36
Pozdrav,
evo i mi da se javimo i ako je moguće da nas doda neko u tabelu, CN je 2017EU00011xxx, SRB, datum slanja je 22.05.2016, grad je Phoenix, Az.
Nismo dobili još mail sa datumom za intervju ali očekujemo ga :)

Inbly
10.09.2016, 16:39
Zdravo ljudi, velike pohvale za forum i sve članove koji ga održavaju ovako aktivnim dijeleći svoja iskustva/savjete sa dobitnicima, a i budućim dobitnicima.:srbincve:
Ova godina je bila srećna za nas! Moj momak je izvučen, a našu sreću i nevjericu možete samo zamisliti.:1081:
Prijavljivali smo se tri godine zaredom i mogu samo reći da budete uporni i vjerujete u sebe i dobitak.

Molba za BoljuBudućnost da nas ubaci u tabel'cu- CN: 2017EU00015xxx, DS poslat 22.05. Preživljavamo u Banja Luci.:==D:

BetterFuture
10.09.2016, 16:57
Zdravo ljudi, velike pohvale za forum i sve članove koji ga održavaju ovako aktivnim dijeleći svoja iskustva/savjete sa dobitnicima, a i budućim dobitnicima.:srbincve:
Ova godina je bila srećna za nas! Moj momak je izvučen, a našu sreću i nevjericu možete samo zamisliti.:1081:
Prijavljivali smo se tri godine zaredom i mogu samo reći da budete uporni i vjerujete u sebe i dobitak.

Molba za BoljuBudućnost da nas ubaci u tabel'cu- CN: 2017EU00015xxx, DS poslat 22.05. Preživljavamo u Banja Luci.:==D:
Čestitam ! Treca sreća. Upisao sam Vas u tabelu. Jos malo da i Vi u bolju buducnost 😉

Filmer
11.09.2016, 07:38
Pozdrav,
Evo i ja da se prijavim, ako moze neko da me upise u tabelu.
CN: 2017EU00016xxx
DS poslat 05. maja
Srbija

Ninovranje
11.09.2016, 10:46
Pozdrav,

Negde sam vec pisao na forumu ali posto me niko nije stavio u tabelu mozete ako hocete.

Ja sam samo prijavio druga, prva prijava i oooop musko :)

CN: 2017EU00012xxx
DS poslat 10. maja
FOREIGN STATE OF CHARGEABILITY: SERBIA
Krajnja destinacija: Chicago

BetterFuture
11.09.2016, 11:23
Pozdrav,

Negde sam vec pisao na forumu ali posto me niko nije stavio u tabelu mozete ako hocete.

Ja sam samo prijavio druga, prva prijava i oooop musko :)

CN: 2017EU00012xxx
DS poslat 10. maja
FOREIGN STATE OF CHARGEABILITY: SERBIA
Krajnja destinacija: Chicago
Znaci Vas drug je izabran i ovo su podaci za njega? Pretpostavljam da nije na forumu pa sam pod Vasim imenom upisao

EDIT: Upisao sam i clanove System, Inbly, Filmer...

makon87
11.09.2016, 13:04
Cao svima, bio sam mesec-dva odsutan sa foruma, vencanje, papirologija i redovne zivotne obaveze :)
Vidim sad postoji tabela sa dobitnicima,...super stvar. Evo ko moze da edituje tabelu neka upise za mene sent date 6. Jul. CN mi je 2017EU000016xx. USA destination still unknown :)

BetterFuture
11.09.2016, 13:52
Cao svima, bio sam mesec-dva odsutan sa foruma, vencanje, papirologija i redovne zivotne obaveze :)
Vidim sad postoji tabela sa dobitnicima,...super stvar. Evo ko moze da edituje tabelu neka upise za mene sent date 6. Jul. CN mi je 2017EU000016xx. USA destination still unknown :)
Čestitam na venčanju i sa srećom! Vi se već od ranije nalazite u tabeli srecnih dobitnika... Dodao sam datum slanja DS-260

zmija
11.09.2016, 17:09
Zdravo ljudi, velike pohvale za forum i sve članove koji ga održavaju ovako aktivnim dijeleći svoja iskustva/savjete sa dobitnicima, a i budućim dobitnicima.:srbincve:
Ova godina je bila srećna za nas! Moj momak je izvučen, a našu sreću i nevjericu možete samo zamisliti.:1081:
Prijavljivali smo se tri godine zaredom i mogu samo reći da budete uporni i vjerujete u sebe i dobitak.

Molba za BoljuBudućnost da nas ubaci u tabel'cu- CN: 2017EU00015xxx, DS poslat 22.05. Preživljavamo u Banja Luci.:==D:
Pozdrav za sugradjane, mozda se i vidimo na ljekarskom :naughty:

LJ75
12.09.2016, 14:33
Pozdrav svima još jednom. Kako sam ranije i naveo, i ja sam jedan od dobitnika, 25xxx, dakle prilično visoko, ali onaj Britsimon tvrdi da bi svi EU dobitnici ove godine trebali da budu current.
Još uvijek nismo poslali DS 260, i planiram da to uradim u narednih nekoliko dana. Naravno, svako je poseban, pa tako i ja , a ako je neko prošao kroz sličnu situaciju, svaki savjet je dobrodošao;

1. Uvjerenja o nekažnjavanju
Od svoje navršene 16 godine života do danas živio sam u 3 različite zemlje više od 6 mjeseci, na 3 različita kontinenta. Od 17-22 u Aziji, pa onda u Bosni od 22-39, i evo zadnje 2 (i još jednu) sam u zapadnoj Africi. Za Bosnu nije problem, možda uspijem to izganjati i ovdje u svom ovom ludilu, ali mi je Azija problem, jer ne znam ni odakle da krenem... Slao sam jutros mail njihovom ministartstvu unutrašnjih poslova, pa ćemo vidjeti šta će da bude od toga. Koliko je to uopšte bitno...

2. Vojni rok
Nisam služio vojni rok, niti sam bio u bilo kakvoj vojsci. Kada sam se vratio iz Azije, i kada sam dobio poziv, narodski rečeno, dobijao sam neke pozive na regrutaciju, ali sam to odgađao dok na kraju nisu ukinuli služenje. Koliko je i ovo bitno, ili da idem bez bilo kakvog dokumenta, pa ako zatraže, onda ću da ganjam.

3. Ljekarski
Poslaću mail klinici (Eurofarm Sarajevo, piše da rade i uvjerenja za vize), ali recimo da je to sredina aprila, i ja i porodica (djeca idu u školu ovdje) ćemo doći na što kraći period da to kompletiramo. Pretpostavljam da sam pregled traje pola dana (kao sistematski za posao), ali šta je sa vakcinama, pošto vidim da u nekim slučajevima mora da protekne određeni period između vakcina. Iskreno, niti znam gdje su mi kartoni, knjižice, niti šta sam primao.
Moj problem je da moram odmah nazad u Afriku, i tempirati sve tako da bude gotovo na vrijeme. Neću imati vremena da ponovo vadim neke dokumente, čekam da prođe x dana od jedne vakcine do druge itd.

Hvala unaprijed.

stanema
12.09.2016, 20:12
3. Ljekarski
Poslaću mail klinici (Eurofarm Sarajevo, piše da rade i uvjerenja za vize), ali recimo da je to sredina aprila, i ja i porodica (djeca idu u školu ovdje) ćemo doći na što kraći period da to kompletiramo. Pretpostavljam da sam pregled traje pola dana (kao sistematski za posao), ali šta je sa vakcinama, pošto vidim da u nekim slučajevima mora da protekne određeni period između vakcina. Iskreno, niti znam gdje su mi kartoni, knjižice, niti šta sam primao.


Dok cekate odgovor na prva dva pitanja... Ako odete na sistematski pregled bez istorije vakcinisanja onda ce vam odmah taj dan ubrizgati sve potrebne vakcine. One se dodatno placaju.

Sharlo
12.09.2016, 21:53
Kako se uopste otkljucava DS260 preko ambasade? Nesto nisam nasao nacin na forumu.

slucajni_prolaznik
13.09.2016, 03:25
2. Vojni rok
Nisam služio vojni rok, niti sam bio u bilo kakvoj vojsci. Kada sam se vratio iz Azije, i kada sam dobio poziv, narodski rečeno, dobijao sam neke pozive na regrutaciju, ali sam to odgađao dok na kraju nisu ukinuli služenje. Koliko je i ovo bitno, ili da idem bez bilo kakvog dokumenta, pa ako zatraže, onda ću da ganjam.


Ako se dobro secam, meni su rekli da im nikakva potvrda o mojoj vojsci nece trebati. Doduse 'rekli', ali valjda ce tako da bude. Vidim u prethodnim postovima da su nekome uzimali potvrde, a neko ih i ne spominje.

Kilimandzaro
13.09.2016, 17:13
Sta kazete, da li na isti nacin mogu da prijavim supruga uz mene?
Javim ambasadi, otkljucaju i upisem podatke za njega?
Da li to da radim kad dobijem novu licnu kartu i pasos ili mogu vec sada?

P.S. Poslala sam ambasadi mail juce, ali jos uvek nema odgovora :(

Izvinite sto nisam odgovorila ranije, ali nisam ulazila na forum - zivot melje. Nadam se da ste do sad vec dobili odgovor direktno od njih, ali ukoliko niste, mozda bolje da sacekate pa da sve izmene unesete odjednom. Takodje ambasada otkljucava tek kad imate zakazan intervju, pre toga vam otkljucavaju u Kentakiju pa bi bolje bilo da njima pisete.

makon87
13.09.2016, 20:37
Pozdrav svima, pre par dana sam javio svoj sent date za ds-260, medjutim tada jos uvek nisam ubacio suprugu. Prekjuce sam pisao KCC-u da mi otkljucaju ds-260 i oni su mi odgovorili juce. Danas sam promenio svoj marital status i ubacio sam suprugu kao new applicant (status accompany). Kad sam submit-ovao dobio sam novi confirmation letter sa novim completed on datumom 13.09.
E sad nisam siguran ali pretpostavljam da mi se sad od tog datuma racuna.
Na kraju popunjavanja formulara za suprugu bio je neki e-signature gde se upise CN i broj pasosa.... buduci da je u pitanju njen formular ja sam upisao njen broj pasosa i sve je proslo, mada evo sad bijem glavu da nisam mozda trebao da upisem svoj broj pasosa jer je to kao neki elektronski potpis a ja sam nosilac DV-a.
P.S. nadam se da nisam nesto zeznuo u ovom procesu :-/

milica_smile
14.09.2016, 08:33
Izvinite sto nisam odgovorila ranije, ali nisam ulazila na forum - zivot melje. Nadam se da ste do sad vec dobili odgovor direktno od njih, ali ukoliko niste, mozda bolje da sacekate pa da sve izmene unesete odjednom. Takodje ambasada otkljucava tek kad imate zakazan intervju, pre toga vam otkljucavaju u Kentakiju pa bi bolje bilo da njima pisete.

Zakazan mi je intervju za 06. oktobar. Tek juce sam stigla da razgovaram sa konzulom, rekli su da nije hitno jos uvek :) I nesto mi objasnjavao kako njihov sistem funkcionise, i predlozio da je najbolje da njegove podatke unesem 01. oktobra kada bi i njima (ambasadi) obrazac bio otkljucan. Ukoliko bude neke greske, da mogu odmah da reaguju.
U medjuvremenu da posaljem vencani list mailom, sto sam i uradila.
Jos uvek cekam da mi zavrse licna dokumenta, tako da mi i odgovara da jos uvek nista ne ubacujem.

Tomin
16.09.2016, 23:40
Zakazan mi je intervju za 06. oktobar.
I meni, 6. oktobar 8:30 :)

Pozdrav svima,
Ovo je moje prvo javljanje na forumu, a cuo sam za njega dan posle izvlacenja :)

Nisam se preterano opterecivao tehnikalijama ko, gde, sta i kako jer imam srecu da je prijateljica skoro izvucena pa sam dobio sve informacije.

Upoznao sam Aleksandra iz NS i cuo se sa jos nekima koji su dobili GC, svi su ovde na forumu...prepoznace se :)

Broj mi je 5300...i neki... DS sam popunio posle 13. maja i vidim da sam medju prvima na intervjuu.

Od dokumenata sam spremio:
Maticna knjiga rodjenih, Drzavljanstvo, SUD, SUP, Vojni odsek, Potvrda iz firme da sam zaposlen, Svedocanstva iz srednje skole i diplomu sa fakulteta. (jesam li zaboravio nesto?)

Planiram na lekarski sredinom sledece nedelje i to je to.

Inace imam vazecu US vizu na 10 godina, prosle godine sam bio u New York-u u koji se i selim.

Call me crazy ali ja sam vec kupio avionsku kartu BG-NY i palim 29. Oktobra.
Ovde imam brutalan posao za koji bi mnogi ubili u Srbiji, super platu i jos radim sa strane pa mnogima nije jasno zasto uopste napustam ovaj "raj".... kontam da me bar vi razumete :)

Ako ima dobitnika iz Novog Sada, javite se pa pijemo kafu :)
Pozdrav
Milan Tomin

BetterFuture
16.09.2016, 23:59
I meni, 6. oktobar 8:30 Broj mi je 5300...i neki... DS sam popunio posle 13. maja...

Dobrodosli na forum i cestitam! Upisao sam Vas u tabelu. Sada kada ste nam se pridruzili, pisite nam iskustva sa lekarskog i intervjua.

Lekarski ste zakazali, zar ne?

Tomin
17.09.2016, 00:23
Dobrodosli na forum i cestitam! Upisao sam Vas u tabelu. Sada kada ste nam se pridruzili, pisite nam iskustva sa lekarskog i intervjua.

Lekarski ste zakazali, zar ne?

Hvala BetterFuture :)

Nisam ga jos zakazao, cuo sam se sa doktorkom, rekla mi je da mogu zakazati i za sutradan, eventualno dva dana unapred. To planiram sledece nedelje da obavim.

p.s. Kakvu tabelu?
Pretpostavljam izvucenih od ove godine... ako je tako, gde se nalazi da bacim pogled. Hvala

BetterFuture
17.09.2016, 00:35
... Kakvu tabelu?
Pretpostavljam izvucenih od ove godine... ako je tako, gde se nalazi da bacim pogled. Hvala
Tako je, samo izvolite :grin:. Link za tabelu se nalazi u mom potpisu.

damn.mm
17.09.2016, 01:22
Drugari, je l' vam stižu neki spam mailovi sa sumnjivih adresa o lutriji? Nama su u poslednjih mesec dana stigla par sa adrese lottery@usa-green-card.com, piše nešto tipa:
"2016 US Visa Status: Confirmed Eligible for October 2016. Congratulations! We are pleased to notify that you qualify for the 2016 US Visa Lottery. Our staff has reviewed your previous application and based on the information you provided, we invite you to complete your case now to win the October US Visa Lottery.
Complete your registration now for the October program.
Complete Your Registration for the US Visa Lottery
To proceed with your case you must complete your registration before October. Please login to your account to find out what you need to do to complete your registration.
Login: www.usa-green-card.com
Username:
Password: "
Čudno nam je jer se nigde nismo logovali niti ostavljali mail u vezi sa lutrijom, sem na ovom sajtu. A uznemirujuće je dok čekamo mail sa pozivom za intervju :wtf:

SEEUSAIC
17.09.2016, 01:47
Drugari, je l' vam stižu neki spam mailovi sa sumnjivih adresa o lutriji? Nama su u poslednjih mesec dana stigla par sa adrese lottery@usa-green-card.com, piše nešto tipa:
"2016 US Visa Status: Confirmed Eligible for October 2016. Congratulations! We are pleased to notify that you qualify for the 2016 US Visa Lottery. Our staff has reviewed your previous application and based on the information you provided, we invite you to complete your case now to win the October US Visa Lottery.
Complete your registration now for the October program.
Complete Your Registration for the US Visa Lottery
To proceed with your case you must complete your registration before October. Please login to your account to find out what you need to do to complete your registration.
Login: www.usa-green-card.com
Username:
Password: "
Čudno nam je jer se nigde nismo logovali niti ostavljali mail u vezi sa lutrijom, sem na ovom sajtu. A uznemirujuće je dok čekamo mail sa pozivom za intervju :wtf:

Email koji vam je stigao nema nista sa nama, ali verovatno ima sve sa tracking cookies. Ne obracajte paznju na takve emails, bice ih poprilicno dok traje prijava, a i kasnije, tokom objave rezultata.

Sup.Mod.

damn.mm
17.09.2016, 02:01
Pretpostavili smo da je tako, ali smo morali da pitamo da bi bili mirni. Hvala!

stanema
17.09.2016, 09:54
Nije mi samo jasno kako uspeju da dodju do email-ova ljudi koji su se prijavljivali na lutriju...

milica_smile
19.09.2016, 09:39
I meni, 6. oktobar 8:30 :)



U isto vreme smo i mi! Onda se vidimo ispred ambasade taj dan! :) Ja sam iz NS, ali poslednjih par meseci sam u BG.
Zakazi lekarski sto pre, bolje je...da obavis u toku septembra dok jos ima slobodnih termina, dok ne dodje do promena koje najavljuju od 01. oktobra...;)

wayne89
19.09.2016, 17:37
Zdravo svima,

Jas mislam da sam u komplicirana situacija i posto smatram da su sve ovdje vrlo dobro informirani mozda ce vash sovet pomoci.

Mesec vreme pred da doznam da sam izvucen za lotarija sam usao u vezi (cin koj se odlagao nekoliko mjeseca prije)koje trae do danas i je bolje nego shta sam mislio. Da pogodili ste, zelim da povedem cura so mene ali ne sam 100% siguran dali konzul ce poverovati nasu ljubav. Ne sam siguran zato sto nasu vezi oficijalno trae neki 6 mjeseca (ako intervju mi zakaze dekemvri/januari ce biti 9 mjeseca. E sada, ds260 sam pratio kao single posto tad je bilo prerano za ikakve planove izmedzu nama. Ali vec sada sam siguran da zelim da ona dodze sa mnom.

Mi oboje trazimo prav nachin da resimo sve ovo i znam da sleden cekor za da idemo zaedno e da cekam data za intervju i da se registriramo pa onda javimo ambasadi. Medzutim nismo sigurno da ovo je pametna varijanta i kako ce to sve izgleda u ocima konzul. :inluv:

Iako smo u kratkoj vezi, imamo dosta patovanja, slika i shetnji zaedno + sekojdnevna komunikacija na viber, skype telefoni i slicno.

Druga varijanta je da idem kao single pa onda ona aplicira preko mene ama znam da to traje 3-5 godina kao sto svi kazu.

Sta vi mislite?

stanema
19.09.2016, 23:13
Zdravo svima,

Jas mislam da sam u komplicirana situacija i posto smatram da su sve ovdje vrlo dobro informirani mozda ce vash sovet pomoci.

Mesec vreme pred da doznam da sam izvucen za lotarija sam usao u vezi (cin koj se odlagao nekoliko mjeseca prije)koje trae do danas i je bolje nego shta sam mislio. Da pogodili ste, zelim da povedem cura so mene ali ne sam 100% siguran dali konzul ce poverovati nasu ljubav. Ne sam siguran zato sto nasu vezi oficijalno trae neki 6 mjeseca (ako intervju mi zakaze dekemvri/januari ce biti 9 mjeseca. E sada, ds260 sam pratio kao single posto tad je bilo prerano za ikakve planove izmedzu nama. Ali vec sada sam siguran da zelim da ona dodze sa mnom.

Mi oboje trazimo prav nachin da resimo sve ovo i znam da sleden cekor za da idemo zaedno e da cekam data za intervju i da se registriramo pa onda javimo ambasadi. Medzutim nismo sigurno da ovo je pametna varijanta i kako ce to sve izgleda u ocima konzul. :inluv:

Iako smo u kratkoj vezi, imamo dosta patovanja, slika i shetnji zaedno + sekojdnevna komunikacija na viber, skype telefoni i slicno.

Druga varijanta je da idem kao single pa onda ona aplicira preko mene ama znam da to traje 3-5 godina kao sto svi kazu.

Sta vi mislite?

Samo ako je ozenis mozete otici zajedno, a ako vam budu trazili dokaz imas ih u putovanjima, slikama, porukama... Ova druga varijanta je preveliko maltretiranje, a ishod je po meni izvestan.

Poz

disljenko
19.09.2016, 23:49
Zdravo svima, listam forum vec nekoliko dana i nikako da naidjem na konktertne odgovore sta je sve potrebno od dokumenata za intervju, pa bih vas zamolio da mi potvrdite ono sto sam saznao.

1. svedocanstva srednje skole, diploma
2. diploma faksa
3. neki dokaz da sam zaposlen(moze li tu ugovor o zaposlenju ili neki drugi dokaz)
4. izvodi, drzavljanstvo
5. SUD, SUP (kod ovog bih zamolimo da mi kazete koji tacno treba da trazim da mi daju u SUD-u i SUP-u)
6. naravno pasos i 2 slike
7. Odstampana confirmation page
8. Odstampan Appointment Letter
9. Po jedna Kopija svakog dokumenta (treba li overa ovih kopija)
10. Lekarski pregled

Ima li jos nesto i molio bih odgovore na 3. , 5. i 9. pianje.

Unapred zahvalan Milan!

slucajni_prolaznik
19.09.2016, 23:49
Zdravo svima,

Jas mislam da sam u komplicirana situacija i posto smatram da su sve ovdje vrlo dobro informirani mozda ce vash sovet pomoci.

Mesec vreme pred da doznam da sam izvucen za lotarija sam usao u vezi (cin koj se odlagao nekoliko mjeseca prije)koje trae do danas i je bolje nego shta sam mislio. Da pogodili ste, zelim da povedem cura so mene ali ne sam 100% siguran dali konzul ce poverovati nasu ljubav. Ne sam siguran zato sto nasu vezi oficijalno trae neki 6 mjeseca (ako intervju mi zakaze dekemvri/januari ce biti 9 mjeseca. E sada, ds260 sam pratio kao single posto tad je bilo prerano za ikakve planove izmedzu nama. Ali vec sada sam siguran da zelim da ona dodze sa mnom.

Mi oboje trazimo prav nachin da resimo sve ovo i znam da sleden cekor za da idemo zaedno e da cekam data za intervju i da se registriramo pa onda javimo ambasadi. Medzutim nismo sigurno da ovo je pametna varijanta i kako ce to sve izgleda u ocima konzul. :inluv:

Iako smo u kratkoj vezi, imamo dosta patovanja, slika i shetnji zaedno + sekojdnevna komunikacija na viber, skype telefoni i slicno.

Druga varijanta je da idem kao single pa onda ona aplicira preko mene ama znam da to traje 3-5 godina kao sto svi kazu.

Sta vi mislite?

Postoji i 'varijanta' da ona dobije vizu posle tebe ukoliko se ranije vencate i nju uneses u DS-260, a na intervju odes sam:

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/interview/visa-applicant-interview.html

I would like my spouse and/or children to follow me to the United States after I immigrate. Can they do that? - Yes, but remember that all diversity visas for a fiscal year must be issued by September 30. Available visas for some countries and regions may be used up prior to that date. If your spouse and children delay obtaining their visas, they may lose their opportunity to immigrate on the basis of their DV applications. If this happens, you will need to file a petition to bring your family to the United States at a later date. If they do not obtain diversity visas prior to September 30, your spouse and/or children may have to wait several years to join you.

Ovako stoje stvari drugari/ce, zvao sam da pitam za porodicu da li mogu oni kasnije da dodju na intervju i to mi je potvrdno odgovorio radnik u ambasadi koji je stvarno bio ljubazan i strpljiv samnom. Zatim na pitanje da li da prijavim i zenu i decu bez obzira na njihovo neckanje i trenutne nemogucnosti odlaska u usa, on mi je predlozio da ih prijavim a nisu u obavezi da idu samnom na razgovor...ali ako se slucajno predomisle u razumnom roku onda je potrebno samo zakazati razgovor i stvar je gotova. Ako odem sam bez njihove prijave, a oni rese da dodju da zive u usa onda taj proces, kako je rekao isti zvanicnik ambasade, traje 2 - 2.5 god. Zivi mi bili

Nemoj ovo uzimati 'zdravo za gotovo', samo zelim da napisem da mozda mozete ici na intervju i odvojeno, ali obavezno vencani i upisani u DS-260 pre tvog intervjua. Nisam bas najsigurniji kako ovo funkcionise, ali cini mi se da je najbitnije postovati pravila, a ovime ih ne krsis.

BetterFuture
20.09.2016, 01:19
Zdravo svima, listam forum vec nekoliko dana i nikako da naidjem na konktertne odgovore sta je sve potrebno od dokumenata za intervju, pa bih vas zamolio da mi potvrdite ono sto sam saznao.

1. svedocanstva srednje skole, diploma
2. diploma faksa
3. neki dokaz da sam zaposlen(moze li tu ugovor o zaposlenju ili neki drugi dokaz)
4. izvodi, drzavljanstvo
5. SUD, SUP (kod ovog bih zamolimo da mi kazete koji tacno treba da trazim da mi daju u SUD-u i SUP-u)
6. naravno pasos i 2 slike
7. Odstampana confirmation page
8. Odstampan Appointment Letter
9. Po jedna Kopija svakog dokumenta (treba li overa ovih kopija)
10. Lekarski pregled

Ima li jos nesto i molio bih odgovore na 3. , 5. i 9. pianje.

Unapred zahvalan Milan!
3. Ne treba Vam ni radna knjižica , ni ugovor o radu ako ste se prijavili na osnovu školovanja,
5. Iz mup-a potvrda na niste osudjivani (izvod iz kaznene evidencije, a iz suda potvda da se ne vodi krivični postupak protiv Vas,
9. Fotokopije koje prilazete uz originale ne treba overiti

zmija
20.09.2016, 19:38
pozdrav, kada na stranici https://ceac.state.gov/ hocu da udjem u svoj ds koji sam poslao 30.5. dobijam ovu poruku, a hocu da provjerim jos jednom sta sam upisao u ds, prije sam mogao uci ali sada nemoze vise.
Application Error
You have encountered an application error. Please try again later.
OK


da li neko zna u cemu je problem. hvala

System
20.09.2016, 21:01
Pozdrav ljudi,
samo da javim da je mail stigao i da nam je intervju zakazan za 03.11. u 8.30h. Sada krece skupljanje potrebne dokumentacije :grin:
Ako neko moze da doda datum u tabelu ...
Hvala

Sharlo
20.09.2016, 22:36
Danas stigao mail. Intervju 08. novembra 08:30.:papa:

BetterFuture
21.09.2016, 05:58
Pozdrav ljudi,
samo da javim da je mail stigao i da nam je intervju zakazan za 03.11. u 8.30h. Sada krece skupljanje potrebne dokumentacije :grin:
Ako neko moze da doda datum u tabelu ...
Hvala

Danas stigao mail. Intervju 08. novembra 08:30.:papa:

Čestitam! Upisao sam vas u tabelu. Čekamo i druge članove da se jave...

Botanika
21.09.2016, 07:12
Cao svima! Evo da se prijavim i ja.
CN: 17XX, DS260 poslat 3.7, jos nema mejla/datuma za intervju :(
Da li neko moze da napise sa kog mejla stize poziv? Stize mi gomila gluposti, pa da proverim samo da mi nije promaklo... Hvala unapred!!

R_I_B
21.09.2016, 09:17
Sinokja i mene mi stignal mail, 8 noemvri sum i jas

SREKJNO!

slucajni_prolaznik
21.09.2016, 12:25
Sinoc stigao e-mail - dobio sam datum intervjua:
22. novembar 2016.

PipoMkd
21.09.2016, 12:47
Pozdrav i od mene do site.
Seuste vo iscekuvanje na mejl za intervju.
DS-to prateno na 27 Maj, CN62**
Mozete da me dodadete vo tabelata.
Cestitki na site dobitnici:beer:

Вардар
21.09.2016, 19:27
И јас да се пријавам..
CN 77xx
ds 260 27.06 Македонија
Дестинација: NJ
сеуште чекам интервју

BetterFuture
21.09.2016, 19:36
@PipiMkd, @Vardar
Upisani ste u tabelu. Pocela Makedonija da se javlja...

Jakinajaki
21.09.2016, 20:34
vcera pocna da pristignuvaat mail.
kolku denovi pustaat dali nekoj dobi deneska ili?

Sharlo
21.09.2016, 22:02
Vidimo se znaci 8.novembra u 8:30
Pozdrav do tada!

Sookie
21.09.2016, 22:52
Ja još uvijek nemam šta za prijaviti.
Još nikakav intervju termin nije zakazan. :no:

zmija
22.09.2016, 09:29
Cudno, meni mail nije stigao a imam cn ispod 9100 a poslao 31.5. Ds :(

harmonija
22.09.2016, 12:13
I mi da se javimo da smo konacno poslali DS sinoc, 21.9. Sad malo navodno "harmonicnih" i mirnih barem dva mjeseca iscekivanja. Budi ljubazan, BF, pa nas ubaci u tabelu. Hvala

BetterFuture
22.09.2016, 12:22
I mi da se javimo da smo konacno poslali DS sinoc, 21.9. Sad malo navodno "harmonicnih" i mirnih barem dva mjeseca iscekivanja. Budi ljubazan, BF, pa nas ubaci u tabelu. Hvala

Upravo upisujem. Preko koje zemlje ste se prijavili za lutriju? Taj podatak mi nedostaje.

R_I_B
22.09.2016, 13:24
Site onie koi iako imaat malo brojce (CN), a Ds-ot go ispratile docna (kraj na maj ili pocetok na juni) ke bidete vo tekot na noemvri ili pocetok na dekemvri na intervju ke stigna mail bez paniki. :))))

damn.mm
22.09.2016, 15:44
Neki imaju broj ispod 1000 i poslali su DS 30.05. a još uvek nisu dobili mail :)
Pa kako mi se čini, najvažnije je kada je poslat DS, još uvek nisu slali pozive ljudima koji su na samom kraju maja poslali DS.
Po tabeli, onima koji su do 22.05. poslili DS su stigli pozivi do sada. Mi ostali čekamo :)

Jakinajaki
22.09.2016, 16:23
Neki imaju broj ispod 1000 i poslali su DS 30.05. a još uvek nisu dobili mail :)
Pa kako mi se čini, najvažnije je kada je poslat DS, još uvek nisu slali pozive ljudima koji su na samom kraju maja poslali DS.
Po tabeli, onima koji su do 22.05. poslili DS su stigli pozivi do sada. Mi ostali čekamo :)

dali mozeme nie da ocekuvame ovie denovi ili zavrsi za noemvri. Im pisav vo KCC i mi pratija vakov odgovor

Your forms have been received and pending further embassy review for the continuation of your visa processing.

dali da ocekuvame denovive ili ? :wtf:

harmonija
22.09.2016, 17:01
Upravo upisujem. Preko koje zemlje ste se prijavili za lutriju? Taj podatak mi nedostaje.


Oprosite, nisam ni razmisljala o tome. U pitanju je BiH. Sad se mirno selimo na istrazivanje ljekarskih.

wayne89
22.09.2016, 19:40
Postoji i 'varijanta' da ona dobije vizu posle tebe ukoliko se ranije vencate i nju uneses u DS-260, a na intervju odes sam:

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/interview/visa-applicant-interview.html

I would like my spouse and/or children to follow me to the United States after I immigrate. Can they do that? - Yes, but remember that all diversity visas for a fiscal year must be issued by September 30. Available visas for some countries and regions may be used up prior to that date. If your spouse and children delay obtaining their visas, they may lose their opportunity to immigrate on the basis of their DV applications. If this happens, you will need to file a petition to bring your family to the United States at a later date. If they do not obtain diversity visas prior to September 30, your spouse and/or children may have to wait several years to join you.

Ovo mi se cini mnogo vise komplikovano.

Meni me zanima vashe mislenje za dali je 9 mjeseca sumljiv period za veza u ocima konzula ako se vencamo prije intervju?

Bilo bi tragedija da nas ne poveruju o vezi i jednostavno trazimo pravo reshenie.

Ninovranje
22.09.2016, 21:34
Zdravo, opet ja.

Dobio sam email u Utorak 20.Septembra
Interviju je zakazan za 8.Novembar u 8:30
CN 2017EU00012xxx
DS 10-May-2016

Lekarski nismo zakazaivali, planiramo od Ponedeljka, i krecemo sa dokumentima :book:

BetterFuture update tabelu, kad imas vremena :beer:

Edit: Ninovranje, molimo Vas da za tudje reci koristite quote (ovako kako sada stoji). U suprotnom ispada da ste Vi izvuceni i da ulazite u proces. Hvala na razumevanju. Sup. Mod.

BetterFuture
22.09.2016, 22:11
Ovo mi se cini mnogo vise komplikovano.

Meni me zanima vashe mislenje za dali je 9 mjeseca sumljiv period za veza u ocima konzula ako se vencamo prije intervju?

Bilo bi tragedija da nas ne poveruju o vezi i jednostavno trazimo pravo reshenie.

Diskreciono pravo konzula je da o tome odlucuje i to za svaki predmet drugacije. Dakle, nema pravila. Mada koliko je vec pisano, po iskustvima drugih, konzuli su svesni da zivot ide svojim tokom. Na vama je da ga uverite da vas brak nije iz koristoljublja.

plax
23.09.2016, 08:19
Z
8. Odstampan Appointment Letter
Unapred zahvalan Milan!
Može mala pomoć? Šta je Appointment Letter, nisam se snašao da pronađem?

BetterFuture
23.09.2016, 09:24
Može mala pomoć? Šta je Appointment Letter, nisam se snašao da pronađem?
Verujem da je covek mislio na 2NL (Second Notification Letter)

plax
23.09.2016, 09:48
Verujem da je covek mislio na 2NL (Second Notification Letter)
:) ondaK da sačekamo Milana da nam potvrdi, Milaneeee!!

tashana
23.09.2016, 12:10
Cudno, meni mail nije stigao a imam cn ispod 9100 a poslao 31.5. Ds :(

Hello, evo i mene opet da "kukam" :(
Mislim da ja imam najmani br 4xx, poslat formular 29.5. A jos nema maila😣
Da li da se zabrinem?!😯

slucajni_prolaznik
23.09.2016, 13:11
Hello, evo i mene opet da "kukam" :(
Mislim da ja imam najmani br 4xx, poslat formular 29.5. A jos nema maila😣
Da li da se zabrinem?!😯

Voleo bih da nekako mogu da pomognem, ali samo mogu da saopstim moje vidjenje procedure, posto sam shvatio nesto tek posto sam dobio datum. Sad, mozda ovo vec znate, pa uludo tipkam, ali:

1) Kada ste bili slucajno odabrani, koristili se ovaj link za proveru da ste izvuceni: https://www.dvlottery.state.gov/ESC/
2) Da posaljete obrazac DS-260 koristitili ste sledeci link: https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx
Sve dok ste u obradi, pri vrhu formulara bi trebalo da je: CURRENT PROCESSING SITE: KCC.
Kada obrade vasu prijavu, status se menja u: CURRENT PROCESSING SITE: BELGRADE (ili neki drugi grad, pretpostavljam).
3) Kada se promeni status prijave, a vi dobijete mail, ponovo koristite prvi link: https://www.dvlottery.state.gov/ESC/ da vidite datum intervjua sa potpuno istim podacima za logovanje kao pod 1), tako da mozda mozete i bez potvrdnog mail-a da proveriti da li imate datum, samo se mail od noreply@state.gov npr. zagubio, ili nesto slicno.

I siguran sam da datum intervjua i nije tako linearan sto se tice CN i datuma slanja DS-260, posto sam DS-260 poslao jako rano (8-maj), a intervju mi je zakazan posle nekih koji imaju veci CN nego ja, a i prijavu su poslali kasnije.

disljenko
23.09.2016, 20:38
Verujem da je covek mislio na 2NL (Second Notification Letter)

Cao evo da se javim, video sam na njihom oficijalnom sajtu na linku (https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/interview/visa-applicant-interview.html)

pa sekcija: What to Bring to the Interview, pise medju ostalim stavkama i Appointment Letter - Your appointment information from the Entrant Status Check on the Electronic Diversity Visa (E-DV) website.

E sad ja sam shvatio da kad se ulogijemo na ovu stranu (https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(tneu0lbd5opxf1as22v1ajs4))/default.aspx), gde pise da smo izvuceni pa onda po trugi put i datum intervjua...da je to to. Ispravite me ako gresim. A to je vervatno i 2NL (Second Notification Letter) samo su nam terminologije razlicite, jel tako?

BetterFuture
23.09.2016, 21:21
Cao evo da se javim, video sam na njihom oficijalnom sajtu na linku (https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/interview/visa-applicant-interview.html)

pa sekcija: What to Bring to the Interview, pise medju ostalim stavkama i Appointment Letter - Your appointment information from the Entrant Status Check on the Electronic Diversity Visa (E-DV) website.

E sad ja sam shvatio da kad se ulogijemo na ovu stranu (https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(tneu0lbd5opxf1as22v1ajs4))/default.aspx), gde pise da smo izvuceni pa onda po trugi put i datum intervjua...da je to to. Ispravite me ako gresim. A to je vervatno i 2NL (Second Notification Letter) samo su nam terminologije razlicite, jel tako?
2NL je ranije stizao postom i sadrzao je podatke vezane za intervju. Zadrzan je termin koji sada podrazumeva da na email dobijete obavestenje pa se ulogujete na tu stranu i to odstampate. To je appointment letter.

milica_smile
23.09.2016, 21:34
pa sekcija: What to Bring to the Interview, pise medju ostalim stavkama i Appointment Letter - Your appointment information from the Entrant Status Check on the Electronic Diversity Visa (E-DV) website.

E sad ja sam shvatio da kad se ulogijemo na ovu stranu (https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(tneu0lbd5opxf1as22v1ajs4))/default.aspx), gde pise da smo izvuceni pa onda po trugi put i datum intervjua...da je to to. Ispravite me ako gresim. A to je vervatno i 2NL (Second Notification Letter) samo su nam terminologije razlicite, jel tako?

Ja mislim da je to onaj dokument kojim smo bili obavesteni da smo izvuceni za lutriju ove godine i gde smo prvi put videli svoj Case number. U tom dokumentu naglasavaju da isti treba da se ponese na dan intervjua.

disljenko
23.09.2016, 21:39
Ja mislim da je to onaj dokument kojim smo bili obavesteni da smo izvuceni za lutriju ove godine i gde smo prvi put videli svoj Case number. U tom dokumentu naglasavaju da isti treba da se ponese na dan intervjua.

Ja te podatke vise nemam, jer na istoj strani mi sad stoji sasvim nesto drugo...tj. podaci vezani za intervju. A tu stranu nisam odstampao :( Pre nego sto su mi poslali mail da se ponovo ulogujem........tako da mislim da treba ova strana sa podacima vezanim za intervju....

BetterFuture
23.09.2016, 21:54
Ja mislim da je to onaj dokument kojim smo bili obavesteni da smo izvuceni za lutriju ove godine i gde smo prvi put videli svoj Case number. U tom dokumentu naglasavaju da isti treba da se ponese na dan intervjua.
To o cemu pisete je 1NL - First Notification Letter. Sve je logicno... To je prvi "dokument" koji se dobija. Drugi (2NL) je Appointment Letter odnosno obavestenje i zakazanom intervjuu, sto mu i samo ime kaze.

Tomislav1970
24.09.2016, 14:28
Mi kad smo isli na intervju zaboravili smo taj papir, ali nije bilo problema jer smo bili na spisku. Koliko sam shvatio to im je vise dokaz ako im niste na spisku

Endorfin91
25.09.2016, 19:52
Pozdrav svima. Ds 260 sam poslao krajem maja, broj mi je 16xxx i destinacija ce biti Bar Harbor, ME. Datum jos uvek nisam dobio, mada se nadam da bude decembar ili januar 2017. Srecno :)

Mariquita
25.09.2016, 20:43
Endorfin, jako lep gradić :) Kako ste se odlučili baš za tu destinaciju?

Endorfin91
25.09.2016, 21:27
Proveo sam leto 2015. i ovo leto u Bar Harboru, tako da poznajem mesto. A i jako je lepo, bukvalno volim ovo mesto vise kuce :)

LJ75
26.09.2016, 06:56
Proveo sam leto 2015. i ovo leto u Bar Harboru, tako da poznajem mesto. A i jako je lepo, bukvalno volim ovo mesto vise kuce :)

Super izgleda. Možeš li malo više reći o vašim planovima kada dodjete tamo. Vidim da su cijene nekretnina jako visoke, a primanja u prosjeku. A i pošto je malo mjesto, kako za posao?

tashana
26.09.2016, 12:31
Voleo bih da nekako mogu da pomognem, ali samo mogu da saopstim moje vidjenje procedure, posto sam shvatio nesto tek posto sam dobio datum. Sad, mozda ovo vec znate, pa uludo tipkam, ali:

1) Kada ste bili slucajno odabrani, koristili se ovaj link za proveru da ste izvuceni: https://www.dvlottery.state.gov/ESC/
2) Da posaljete obrazac DS-260 koristitili ste sledeci link: https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx
Sve dok ste u obradi, pri vrhu formulara bi trebalo da je: CURRENT PROCESSING SITE: KCC.
Kada obrade vasu prijavu, status se menja u: CURRENT PROCESSING SITE: BELGRADE (ili neki drugi grad, pretpostavljam).
3) Kada se promeni status prijave, a vi dobijete mail, ponovo koristite prvi link: https://www.dvlottery.state.gov/ESC/ da vidite datum intervjua sa potpuno istim podacima za logovanje kao pod 1), tako da mozda mozete i bez potvrdnog mail-a da proveriti da li imate datum, samo se mail od noreply@state.gov npr. zagubio, ili nesto slicno.

I siguran sam da datum intervjua i nije tako linearan sto se tice CN i datuma slanja DS-260, posto sam DS-260 poslao jako rano (8-maj), a intervju mi je zakazan posle nekih koji imaju veci CN nego ja, a i prijavu su poslali kasnije.

Slucajni, ja pokusala po tvom navodjenju da proverim sve i sem "thank you" ne dobija nista drugo😣
Mozda nema pravila oko zakazivanja intervjua,ali ja se kao vodila time da valjda idu hronoloski. 😔😒

Endorfin91
26.09.2016, 12:53
Super izgleda. Možeš li malo više reći o vašim planovima kada dodjete tamo. Vidim da su cijene nekretnina jako visoke, a primanja u prosjeku. A i pošto je malo mjesto, kako za posao?

Mesto je sezonsko puno bogatih turista. Mnoge kompanije koje posluju ovde, zbog visokih cena nekrwtnina, pruzaju svojim radnicima i obezbedjen smestaj koji se placa 95$ nedeljno sa svim troskovima. Plan je raditi ovde sledecrg leta i posle Florida :)

sonjamdjordjevic210270
26.09.2016, 23:19
Pozdrav svima! Molim BetterFuture da ubaci i naše podatke u tabelu: broj mog supruga je 6XXX, DS-260 smo poslali 06. jula. Ako Bog da, sledeće godine idemo na Cape Cod - Yarmouth Port. Puno sreće svima želim!

BetterFuture
27.09.2016, 10:13
Pozdrav svima! Molim BetterFuture da ubaci i naše podatke u tabelu: broj mog supruga je 6XXX, DS-260 smo poslali 06. jula. Ako Bog da, sledeće godine idemo na Cape Cod - Yarmouth Port. Puno sreće svima želim!
Dobro nam dosli na Forum i cestitam! Upisao sam Vas u tabelu. Kako ste se odlucili za ovo mesto, ako nije tajna?

sonjamdjordjevic210270
27.09.2016, 12:14
Hvala. Nije tajna, naravno. Naša deca žive tamo sa svojim porodicama, par godina. Dok smo suprug i ja razmišljali kako da im se pridružimo, stigao je odgovor u vidu lutrije.

dreeamers
29.09.2016, 13:31
E,ovako...uspesno odradjen lekarski pregled...to kolika ce cena biti od oktobra nismo uspeli da saznamo...prvo smo isli suprug i ja,nama su vadili krv i snimali pluca...posle toga smo doveli decu i onda nam je svima odradjen "sistematski" i to je to...dobili kovete za ambasadu i eto...samo jos da stigne poziv za intervju... :nene:

Kilimandzaro
29.09.2016, 14:28
Kad su vam zakazali da se vratite s decom? Iskustvo isto kao kod ostalih? Brzo i efikasno? Jesu vas skidali?

dreeamers
29.09.2016, 15:13
Kad su vam zakazali da se vratite s decom? Iskustvo isto kao kod ostalih? Brzo i efikasno? Jesu vas skidali?

Mi smo imali zakazano u 9:15h,tada su nam vadili krv i poslali da snimamo pluca,kod Klinickog centra...kada smo to obavili,otisli smo po klince,snimak je bio gotov u pola 12, tada smo i poveli decu...u Smiljanicevu smo trebali da se vratimo u 12h,sa decom...tada nam je obavljen "sistematski" svima i do 13h je sve bilo gotovo...i da-skidaju...

Kilimandzaro
29.09.2016, 17:14
Mi smo imali zakazano u 9:15h,tada su nam vadili krv i poslali da snimamo pluca,kod Klinickog centra...kada smo to obavili,otisli smo po klince,snimak je bio gotov u pola 12, tada smo i poveli decu...u Smiljanicevu smo trebali da se vratimo u 12h,sa decom...tada nam je obavljen "sistematski" svima i do 13h je sve bilo gotovo...i da-skidaju...


E hvala puno. Da znam da li da decu saljem u skolu i vrtic, ali preskocice....

brka
29.09.2016, 21:40
Da li ste nosili sta od potvrda o primljenim vakcinama? Mislim i za Vas (odrasle) i za decu. Jesu li Vam dali koju vakcinu? Ako jesu - sta i koliko su naplatili? Kolika je cena pregleda (mislim da je bila 150 odrasli, 100 deca)?

dreeamers
30.09.2016, 05:52
Da li ste nosili sta od potvrda o primljenim vakcinama? Mislim i za Vas (odrasle) i za decu. Jesu li Vam dali koju vakcinu? Ako jesu - sta i koliko su naplatili? Kolika je cena pregleda (mislim da je bila 150 odrasli, 100 deca)?

Nosili smo samo potvrdu za MMR i Tetanus,a njih smo primili dan ranije,pred pregled... Sto se dece tice,njima je potrebno poneti karton vakcinacija,jer njima za sve vakcine upisuju kada su primljene...ili bar samo ppslednju dozu,ne znam tacno...Cena pregleda jeste ta koju ste i napisali,ali kako smo vec pisali na forumu,od 01.oktobra ce biti poskupljenje...

Tomin
30.09.2016, 11:37
Ne mogu da verujem da sam bio banovan sa sajta.

Odgovorio sam nekoj devojci kratko i jasno na pitanje.
- "Sa kog emaila stize obavestenje iz Kentakija"
- Napisem joj kratko i jasno email...
ali sistem ne da kratku poruku pa sam u zagradu izlupao neka slova cisto da pusti poruku da ide i dobio sam BAN!

Pisao adminu, ali nista.
Ljudi, jel treba da pisem Rat i Mir? Izmenite to pravilo, BESMISLENO JE!

Draga XYZ, evo sada cu Vam odgovoriti na Vase pitanje ali ne mogu kratko i jasno, vec moram da Vam pisem ovde X karaktera da me ne bi banovali.
Dakle, moj odgovor na vase pitanje je... ah jos 34 karaktera...aha, pa ovaj dobro, evo sad cu Vam reci....ah da, hmm, ovaj... stizu mailovi sa no-replay@state.gov.

Pa na sta ovo lici? Cemu ovo?

Btw, hteo sam da napisem iskustvo sa lekarskog jer sam ga medju prvim ove godine radio, ali ocigledno su druge stvari bitnije.

Srecno svima dalje, ja se odjavljujem sa foruma.

stanema
30.09.2016, 21:48
Ne mogu da verujem da sam bio banovan sa sajta.

Odgovorio sam nekoj devojci kratko i jasno na pitanje.
- "Sa kog emaila stize obavestenje iz Kentakija"
- Napisem joj kratko i jasno email...
ali sistem ne da kratku poruku pa sam u zagradu izlupao neka slova cisto da pusti poruku da ide i dobio sam BAN!

Pisao adminu, ali nista.
Ljudi, jel treba da pisem Rat i Mir? Izmenite to pravilo, BESMISLENO JE!

Draga XYZ, evo sada cu Vam odgovoriti na Vase pitanje ali ne mogu kratko i jasno, vec moram da Vam pisem ovde X karaktera da me ne bi banovali.
Dakle, moj odgovor na vase pitanje je... ah jos 34 karaktera...aha, pa ovaj dobro, evo sad cu Vam reci....ah da, hmm, ovaj... stizu mailovi sa no-replay@state.gov.

Pa na sta ovo lici? Cemu ovo?

Btw, hteo sam da napisem iskustvo sa lekarskog jer sam ga medju prvim ove godine radio, ali ocigledno su druge stvari bitnije.

Srecno svima dalje, ja se odjavljujem sa foruma.

Hahaha secam se te vase poruke od pre par dana, realno ako vas je neko banovao zbog toga, onda nije za ban... Ja tako neki realno kratak odgovor uvek maksimalno izfilozofiram :grin:

slucajni_prolaznik
30.09.2016, 23:28
Draga XYZ, evo sada cu Vam odgovoriti na Vase pitanje ali ne mogu kratko i jasno, vec moram da Vam pisem ovde X karaktera da me ne bi banovali.
Dakle, moj odgovor na vase pitanje je... ah jos 34 karaktera...aha, pa ovaj dobro, evo sad cu Vam reci....ah da, hmm, ovaj... stizu mailovi sa no-replay@state.gov.

Mislim da je adresa noreply@state.gov, a ne no-replay@state.gov.

Kilimandzaro
01.10.2016, 19:21
Mi smo juce obavili lekarski, u principu je sve isto kako su ljudi do sad pisali. Ujutru odes, izvade ti krv i uzmu podatke (bez dece). Zatim odes u Clinicanova i snimis pluca. Nama su rekli da se vratimo u 12 po rezultate rendgena, a da posle toga u 10 do 13h budemo opet u ordinaciji u Smiljanicevoj. Mi smo pokupili decu, rezultate i dosli. Pregled je kratko trajao, prvo jedan po jedan roditelj, a posle roditelji s decom. Dobili smo zatvorene koverte, snimak pluca na cd-u nazad i fotokopiju vakcinacionog kartona (koji je doktorka popunila) za ulazak u zemlju. Mi smo vakcine primili u nasem domu zdravlja (moja doktorka mi je inace dala vec 2 tetanuisa - ali mi je dr. u Smiljanicevoj objasnila da to nije neophodno jer se prima samo jedan booster ako niste povredjeni), tj. MMR u 29. novembra. To su nam upisali u kartoncice i to smo predali, tako da u samoj ordinaciji nismo nista primili. Deca su vakcinisana redovno pa nisu nista primila.
E sad sto se cene tice, nisam licno pitala, ali drugi clan foruma kog smo tamo sreli jeste i preneo nam je da pregled poskupljuje za 80 dolara po osobi i da ce se davati i urin.
Ne znam zasto je meni ovo bilo stresno, uglavnom popodne sam bila izmrcvarena, a danas sam se probudila s upalom svakog misica u telu. Nisam ni bila svesna da sam toliko bila u grcu.
Sad cekam taj 11. oktobar, da konacno odahnem sta god da bude.

System
01.10.2016, 19:31
Pozdrav ljudi,
mi smo juče takođe obavili pregled. Prvobitno nam je bilo rečeno da će cena biti podignuta za 80€ za odrasle i 20€ za decu ali na kraju našeg pregleda su nam rekli da će biti podignuta za 50€ za odrasle a za decu osteje ista. Sve drugo je isto kao kod korisnika Kilimandzaro samo mi čekamo 03.11. :)

Kilimandzaro
01.10.2016, 21:58
System hvala na ispravci i drago mi je sto smo se upoznali :) Srecno nadalje!!!

BetterFuture
01.10.2016, 22:12
@System, @Kilimandzaro
Bravo na prvom koraku u zavrsnici i hvala sto ste preneli iskustva. Samo nastavite...

Marinaaaa
02.10.2016, 19:38
Ove godine prvi put muz i ja saljemo prijavu ali ja moram sve da znam u slucaju da budemo izvuceni,pa me zanima sta ste pisali u DS 260 za adresu vi koji nemate nikog tamo i ne znate gde cete da budete?Pozdrav

System
02.10.2016, 21:21
@Kilimandzaro I nama je drago što smo se upoznali :) i nadamo se da ćemo i drugi deo uspešno završiti. Reci mi da li bi ti bio problem da nam napišeš šta je sve potrebno od prateće dokumentacije da se ponese na intervju :) hvala !!!

Kilimandzaro
02.10.2016, 21:37
@Kilimandzaro I nama je drago što smo se upoznali :) i nadamo se da ćemo i drugi deo uspešno završiti. Reci mi da li bi ti bio problem da nam napišeš šta je sve potrebno od prateće dokumentacije da se ponese na intervju :) hvala !!!

Nije problem. Pisem sutra! Mi smo sve pripremili, ali hocu tacno iz uputstva da napisem.

wayne89
02.10.2016, 21:56
Diskreciono pravo konzula je da o tome odlucuje i to za svaki predmet drugacije. Dakle, nema pravila. Mada koliko je vec pisano, po iskustvima drugih, konzuli su svesni da zivot ide svojim tokom. Na vama je da ga uverite da vas brak nije iz koristoljublja.

Pretrazio sam cel forum da nadzem odbijeni zbog sumnja konzuli ali teshko, pretpostavljam da sa dovolno dokazi kao slike, prepiske , karte , smetke od putovanja zajedno se dovoljno?

BetterFuture
02.10.2016, 22:09
Pretrazio sam cel forum da nadzem odbijeni zbog sumnja konzuli ali teshko, pretpostavljam da sa dovolno dokazi kao slike, prepiske , karte , smetke od putovanja zajedno se dovoljno?
Tako je, a clanovi koji su prenosili svoja iskustva pisali su da ih je konzul pitao kako im izgleda stan, sta su doruckovali itd. i to svakog posebnog u odvojenim razgovorima.

Kilimandzaro
03.10.2016, 16:06
Dokumenta za intervju:
(ovo je sa zvanicnog sajta sto se tice prevoda All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the:Translation is accurate, and,Translator is competent to translate. sto znaci da ne treba prevoditi, ali smo mi to svakako uradili u nadi da ce nam trebati kad odemo tamo):
1. Pasosi
2. Diploma najvise skole koju ste zavrsili
3. Izvodi iz maticne knjige rodjenih
4. Vencani list
5. Potvrda o sluzenju vojnog roka
6. Potvrda iz policije da niste osudjivani
7. Potvrda iz suda da se protiv vas ne vodi postupak
8. Fotokopija svih ovih dokumenata
9. Odstampana poslednja strana D260 formulara
10. Pismo kojim vas pozivaju na intervju
11. Koverte sa lekarskog
12. po 2 fotografije (51x51mm)
13. po 330 dolara za vizu

To bi bilo to, ako neko ima nesto da doda ili posavetuje....

MMDJ
03.10.2016, 18:25
Dobar dan svima, ja sam nova na forumu jer ranije nisam ni znala za ovo mesto. Prosle godine me je sestra koja je zelela da ode u USA prijavila kada i sebe i u maju smo saznali da ona nije prosla a ja jesam. Iako prvo nisam ni razmiljala o tome jako sam se obradovala i sa mnogo nade iscekivala poziv za intervju. Moj broj je inace 2017EU00007xxx ali su prosli i avgust i septembar a da me niko nije kontaktirao i sada se brinem, ili da nesto nije u redu, ili da sam ja greskom obrisala mejl koji su mi poslali :smrc: Ja priznajem da malo znam o celom postupku jer sam eto imala srece da me neko drugi prijavi i da posle prve prijave budem izvucena pa me zanima da li je moguce da me, obzirom na boroj (a po ovoj tabeli vidim da je neko sa slicnim brojem vec dobio termin intervjua 8. novembra), jos ni nisu kontaktirali ili sam ja nesto propustila? Da li je nekako moguce proveriti status moje aplikacije tj. da li mi je poziv poslat? Mozda pozivom u ambasadu? Da li ima jos neko ko je izvucen a da jos nije ni na koji nacin kontaktiran? Da li mozda neko zna po kom redosledu se dobija datum intervjua - po broju (gledajuci ovu tabelu rekla bih da nije) ili po datumu kada sam kompletirala aplikaciju? Eto, unpred mnogo hvala svima koji odgovore :)

SEEUSAIC
03.10.2016, 19:58
Dobar dan svima, ja sam nova na forumu jer ranije nisam ni znala za ovo mesto. Prosle godine me je sestra koja je zelela da ode u USA prijavila kada i sebe i u maju smo saznali da ona nije prosla a ja jesam. Iako prvo nisam ni razmiljala o tome jako sam se obradovala i sa mnogo nade iscekivala poziv za intervju. Moj broj je inace 2017EU00007xxx ali su prosli i avgust i septembar a da me niko nije kontaktirao i sada se brinem, ili da nesto nije u redu, ili da sam ja greskom obrisala mejl koji su mi poslali :smrc: Ja priznajem da malo znam o celom postupku jer sam eto imala srece da me neko drugi prijavi i da posle prve prijave budem izvucena pa me zanima da li je moguce da me, obzirom na boroj (a po ovoj tabeli vidim da je neko sa slicnim brojem vec dobio termin intervjua 8. novembra), jos ni nisu kontaktirali ili sam ja nesto propustila? Da li je nekako moguce proveriti status moje aplikacije tj. da li mi je poziv poslat? Mozda pozivom u ambasadu? Da li ima jos neko ko je izvucen a da jos nije ni na koji nacin kontaktiran? Da li mozda neko zna po kom redosledu se dobija datum intervjua - po broju (gledajuci ovu tabelu rekla bih da nije) ili po datumu kada sam kompletirala aplikaciju? Eto, unpred mnogo hvala svima koji odgovore :)

Ulogujte se na proveru statusa ponovo, ako vam je zakazan intervju, videćete tamo informaciju o tome.

Sup.Mod.

Kilimandzaro
03.10.2016, 20:20
Dobar dan svima, ja sam nova na forumu jer ranije nisam ni znala za ovo mesto. Prosle godine me je sestra koja je zelela da ode u USA prijavila kada i sebe i u maju smo saznali da ona nije prosla a ja jesam. Iako prvo nisam ni razmiljala o tome jako sam se obradovala i sa mnogo nade iscekivala poziv za intervju. Moj broj je inace 2017EU00007xxx ali su prosli i avgust i septembar a da me niko nije kontaktirao i sada se brinem, ili da nesto nije u redu, ili da sam ja greskom obrisala mejl koji su mi poslali :smrc: Ja priznajem da malo znam o celom postupku jer sam eto imala srece da me neko drugi prijavi i da posle prve prijave budem izvucena pa me zanima da li je moguce da me, obzirom na boroj (a po ovoj tabeli vidim da je neko sa slicnim brojem vec dobio termin intervjua 8. novembra), jos ni nisu kontaktirali ili sam ja nesto propustila? Da li je nekako moguce proveriti status moje aplikacije tj. da li mi je poziv poslat? Mozda pozivom u ambasadu? Da li ima jos neko ko je izvucen a da jos nije ni na koji nacin kontaktiran? Da li mozda neko zna po kom redosledu se dobija datum intervjua - po broju (gledajuci ovu tabelu rekla bih da nije) ili po datumu kada sam kompletirala aplikaciju? Eto, unpred mnogo hvala svima koji odgovore :)

Da li si nakon saznanja da si izvucena popunila DS260 formular?

BetterFuture
03.10.2016, 20:22
Dobar dan svima, ja sam nova na forumu jer ranije nisam ni znala za ovo mesto. Prosle godine me je sestra koja je zelela da ode u USA prijavila kada i sebe i u maju smo saznali da ona nije prosla a ja jesam. Iako prvo nisam ni razmiljala o tome jako sam se obradovala i sa mnogo nade iscekivala poziv za intervju. Moj broj je inace 2017EU00007xxx ali su prosli i avgust i septembar a da me niko nije kontaktirao i sada se brinem, ili da nesto nije u redu, ili da sam ja greskom obrisala mejl koji su mi poslali :smrc: Ja priznajem da malo znam o celom postupku jer sam eto imala srece da me neko drugi prijavi i da posle prve prijave budem izvucena pa me zanima da li je moguce da me, obzirom na boroj (a po ovoj tabeli vidim da je neko sa slicnim brojem vec dobio termin intervjua 8. novembra), jos ni nisu kontaktirali ili sam ja nesto propustila? Da li je nekako moguce proveriti status moje aplikacije tj. da li mi je poziv poslat? Mozda pozivom u ambasadu? Da li ima jos neko ko je izvucen a da jos nije ni na koji nacin kontaktiran? Da li mozda neko zna po kom redosledu se dobija datum intervjua - po broju (gledajuci ovu tabelu rekla bih da nije) ili po datumu kada sam kompletirala aplikaciju? Eto, unpred mnogo hvala svima koji odgovore :)
Kada ste poslali DS-260? Da popunim tabelu a i zbog Vaseg pitanja.

BetterFuture
03.10.2016, 20:25
Dokumenta za intervju:
(ovo je sa zvanicnog sajta sto se tice prevoda All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the:Translation is accurate, and,Translator is competent to translate. sto znaci da ne treba prevoditi, ali smo mi to svakako uradili u nadi da ce nam trebati kad odemo tamo):
1. Pasosi
2. Diploma najvise skole koju ste zavrsili
3. Izvodi iz maticne knjige rodjenih
4. Vencani list
5. Potvrda o sluzenju vojnog roka
6. Potvrda iz policije da niste osudjivani
7. Potvrda iz suda da se protiv vas ne vodi postupak
8. Fotokopija svih ovih dokumenata
9. Odstampana poslednja strana D260 formulara
10. Pismo kojim vas pozivaju na intervju
11. Koverte sa lekarskog
12. po 2 fotografije (51x51mm)
13. po 330 dolara za vizu

To bi bilo to, ako neko ima nesto da doda ili posavetuje....
Treba poneti i svedocanstva svih razreda srednje skole, bar u slucaju da aplicirate sa srednjom skolom.

MMDJ
03.10.2016, 20:43
Ulogujte se na proveru statusa ponovo, ako vam je zakazan intervju, videćete tamo informaciju o tome.

Sup.Mod.

Hvala puno ali nisam sigurna sta ovo tacno znaci tj. gde da se ulogujem i kako cu videti? Ako treba sa se ulogujem tamo gde sam i popunjavala aplikaciju (ceac.state.gov - Online Immigrant Visa and Alien Registration Application (DS-260)) to sam i uradila i nista osim completed ne pise ali ja tu i ne vidim gde bi nesto drugo i moglo da pise?

MMDJ
03.10.2016, 20:46
Kada ste poslali DS-260? Da popunim tabelu a i zbog Vaseg pitanja.

Ja sam DS-260 "completed on" 31. maja 2016. :)
Jel tu moze da se vidi i status aplikacije ili se to negde drugo porverava?

SEEUSAIC
03.10.2016, 20:53
Hvala puno ali nisam sigurna sta ovo tacno znaci tj. gde da se ulogujem i kako cu videti? Ako treba sa se ulogujem tamo gde sam i popunjavala aplikaciju (ceac.state.gov - Online Immigrant Visa and Alien Registration Application (DS-260)) to sam i uradila i nista osim completed ne pise ali ja tu i ne vidim gde bi nesto drugo i moglo da pise?


Kao što je napisano gore, proverite status aplikacije ponovo, ako postoji neki update, biće tamo.

Sup.Mod.

MMDJ
03.10.2016, 21:18
Kao što je napisano gore, proverite status aplikacije ponovo, ako postoji neki update, biće tamo.

Sup.Mod.

Htela sam da napisem hvala ali je odgovor suvise kratak.

slucajni_prolaznik
04.10.2016, 08:51
Hvala puno ali nisam sigurna sta ovo tacno znaci tj. gde da se ulogujem i kako cu videti? Ako treba sa se ulogujem tamo gde sam i popunjavala aplikaciju (ceac.state.gov - Online Immigrant Visa and Alien Registration Application (DS-260)) to sam i uradila i nista osim completed ne pise ali ja tu i ne vidim gde bi nesto drugo i moglo da pise?

Kada ste se ulogovali, u gornjem delu sajta sa desne strane izmedju 'Immigrant Visa' i 'Summary Information' bi trebalo da bude malo svetlijim fontom ispisano 'CURRENT PROCESSING SITE' (ima 4 reda: 'CASE NUMBER', 'VISA CLASS', 'CURRENT PROCESSING SITE' i 'FOREIGN STATE OF CHARGEABILITY')

Kada prijavu otpremite u Kentaki treba da pise: CURRENT PROCESSING SITE: KCC
Kada obrade vasu prijavu, i zakazu vam intervju, status se menja u: CURRENT PROCESSING SITE: BELGRADE (ili neki drugi grad)

Morgy
04.10.2016, 17:40
Ja proveravao sredinom maja al nije bilo ništa.. i onda 30tog septembra se spremio za novi krug i ajd da proverim ponovo kad ono čestitka, id mi je EUR 25xxx a poslao sam ds260 30.09. Predpostavljam da ako me uopšte budu i zvali da to neće biti pre marta-aprila

tashana
04.10.2016, 22:04
Kada ste se ulogovali, u gornjem delu sajta sa desne strane izmedju 'Immigrant Visa' i 'Summary Information' bi trebalo da bude malo svetlijim fontom ispisano 'CURRENT PROCESSING SITE' (ima 4 reda: 'CASE NUMBER', 'VISA CLASS', 'CURRENT PROCESSING SITE' i 'FOREIGN STATE OF CHARGEABILITY')

Kada prijavu otpremite u Kentaki treba da pise: CURRENT PROCESSING SITE: KCC
Kada obrade vasu prijavu, i zakazu vam intervju, status se menja u: CURRENT PROCESSING SITE: BELGRADE (ili neki drugi grad)


Hvala puno na pomoci. Ja upravo proverila,kod mene pise CURRENT PROCESSING SITE: KCC
CN 2017EU00004××
Prijava poslata 29.05.2017.
Nadam se da ce mail uskoro stiici.

pozdrav i hvala jos jednom

BetterFuture
04.10.2016, 22:39
Hvala puno na pomoci. Ja upravo proverila,kod mene pise CURRENT PROCESSING SITE: KCC
CN 2017EU00004××
Prijava poslata 29.05.2017.
U dva svoja posta ste napisali datum slanja 31.05. a u druga dva 29.05. Koji je pravi datum da ispravim u tabeli zbog tacnosti podataka. Mozda nekome bude bitno. Hvala.

bojan1981
04.10.2016, 23:00
Ove godine prvi put muz i ja saljemo prijavu ali ja moram sve da znam u slucaju da budemo izvuceni,pa me zanima sta ste pisali u DS 260 za adresu vi koji nemate nikog tamo i ne znate gde cete da budete?Pozdrav
Prvo uradite prijevu, pa ukoliko budete izvuceni onda razmisljajte od DS 260.
:)
Srecno!

markos85
05.10.2016, 07:42
Cao, treba mi savet jer ne znam u potpunosti proceduru.

Ako uspesno prodjemo intervju zena i ja. Da li moramo oboje istovremeno da udjemo u USA ili bih ja mogao da udjem pre nje ? (Posedujem i turisticku vizu od 10 godina)

Pitam ovo posto nisam siguran da cu imati posao odmah, pa da ne vukljam i nju, nego da ona dodje kada nadjem posao.

slucajni_prolaznik
05.10.2016, 09:15
Cao, treba mi savet jer ne znam u potpunosti proceduru.

Ako uspesno prodjemo intervju zena i ja. Da li moramo oboje istovremeno da udjemo u USA ili bih ja mogao da udjem pre nje ? (Posedujem i turisticku vizu od 10 godina)

Pitam ovo posto nisam siguran da cu imati posao odmah, pa da ne vukljam i nju, nego da ona dodje kada nadjem posao.

Uglavnom citam sta drugi pisu, tako da samo mislim da:
- ne mozete imati 2 vrste vize - kada dobijete novu, stara (ma koje vrste bila) se ponistava
- iskljucivo prvi u US mora da udje dobitnik, ostali mogu tek posle njega - ne moraju da ulaze sa njim, jedini uslov je da udju do 6 meseci posle lekarskog pregleda ili im viza propada

stankoss
05.10.2016, 09:22
Pozdrav svima, evo i ja da se prijavim...
Izvucen u drugom krugu, CN 201700024XXX, DS-260 poslao 07.09.2016.
Molim za upis u tabelu pa u iscekivanje.

MMDJ
05.10.2016, 23:34
Kada ste se ulogovali, u gornjem delu sajta sa desne strane izmedju 'Immigrant Visa' i 'Summary Information' bi trebalo da bude malo svetlijim fontom ispisano 'CURRENT PROCESSING SITE' (ima 4 reda: 'CASE NUMBER', 'VISA CLASS', 'CURRENT PROCESSING SITE' i 'FOREIGN STATE OF CHARGEABILITY')

Kada prijavu otpremite u Kentaki treba da pise: CURRENT PROCESSING SITE: KCC
Kada obrade vasu prijavu, i zakazu vam intervju, status se menja u: CURRENT PROCESSING SITE: BELGRADE (ili neki drugi grad)

Hvala puno, proverila sam i stoji KCC tako da cu nastaviti da cekam:grin:

Ja proveravao sredinom maja al nije bilo ništa.. i onda 30tog septembra se spremio za novi krug i ajd da proverim ponovo kad ono čestitka, id mi je EUR 25xxx a poslao sam ds260 30.09. Predpostavljam da ako me uopšte budu i zvali da to neće biti pre marta-aprila

Cekajte, jel to znaci da postoje dva kruga izvlacenja??

Pozdrav svima, evo i ja da se prijavim...
Izvucen u drugom krugu, CN 201700024XXX, DS-260 poslao 07.09.2016.
Molim za upis u tabelu pa u iscekivanje.

Kakvom drugom krugu? Zar ima dva kruga? I kada je prvi, a kada drugi? Pitam zbog sestre jer ona nije prosla pa mozda moze jos uvek da proveri...

Da li si nakon saznanja da si izvucena popunila DS260 formular?

Naravno, to je pisalo na tom "pisamcu" na kojem je pisalo da sam izvucena pa sam pratila instrukcije :)

stankoss
06.10.2016, 08:20
Koliko ja znam izvlacenje je uvek pocetkom Maja, ukoliko kvota ne bude popunjena to jest odredjeni broj izvucenih potencijalnih dobitnika ne proveri svoj status ili ne posalje DV-260 u dogledno vreme, u tom slucaju se spisak potencijalnih dobitnika prosiruje i ja sam dobio takvo obavestenje u Septembru. Sva ostala procedura je ista kao i da si izvucen Maja osim sto ti je intervju kasnije u odnosu na one koji su poslali DV-260 u Maju ili Junu.

Kilimandzaro
06.10.2016, 15:28
Danas bi Tomin i Milica Smile trebalo da probiju led s intervjuima ove godine :) Nadam se da ce se javiti s dobrim vestima :)

Sookie
06.10.2016, 15:43
Kaže: CURRENT PROCESSING SITE: KCC

Pa šta rade toliko? :-_-;::-_-;:


Jel se ikad desilo da neko bude izvučen a ne bude pozvan na razgovor u ambasadu?

bojan1981
06.10.2016, 17:38
Danas bi Tomin i Milica Smile trebalo da probiju led s intervjuima ove godine :) Nadam se da ce se javiti s dobrim vestima :)


Ocekujemo lepe vesti i lepo caskanje oko intervjua koji su imali.

Tomin
06.10.2016, 18:07
Danas bi Tomin i Milica Smile trebalo da probiju led s intervjuima ove godine :) Nadam se da ce se javiti s dobrim vestima :)

Kako prati Kilimandzaro, svaka čast :)
Čekaj jel smo mi probili led? Zar nije neko pre nas bio? ...mislim da je neko imao zakazano 3. oktobra.

U svakom slučaju...
Poslednji poziv do šaltera, priđem i čujem:
Please read this out loud, ja pročitam... thank you, your visa has been approved :)

Upoznao sam Milicu i njenog supruga, sigurno će se oni javiti sa vestima :naughty:

-----
Tok događaja je bio sledeći:
2015. godine prvi put aplicirao za Green Card (pretposlednji dan lutrije)
3. Maj 2016.: izvučen
13. Maj: poslao DS-260
22. Septembra: obavio lekarski
6. Oktobar - Ausvajs za novi život u pasošu (kakva ironija - 6. oktobar)
29. Oktobra letim za New York.

Nema se šta čekati, svaki dan proveden u Srbiji je jedan dan izgubljen u US.
U susret novim izazovima što pre pa kako bude.

Svima koji uskoro očekuju intervju želim puno sreće i dok ste tamo, uživajte i smejte se (u sebi) :D
Onima koji do sada nisu izvučeni - Srećno ljudi! Držimo Vam palčeve.

p.s. Javio bih se i ranije, ali sam u povratku, od table Novi Sad do kuće brojao kafane i ocenjivao kvalitet rakija u ponudi :)

Marinaaaa
06.10.2016, 18:12
Kako prati Kilimandzaro, svaka čast :)
Čekaj jel smo mi probili led? Zar nije neko pre nas bio? ...mislim da je neko imao zakazano 3. oktobra.

U svakom slučaju...
Poslednji poziv do šaltera, priđem i čujem:
Please read this out loud, ja pročitam... thank you, your visa has been approved :)
Upoznao sam Milicu i njenog supruga, sigurno će se oni javiti sa vestima :naughty:

-----
Tok događaja je bio sledeći:
2015. godine prvi put aplicirao za Green Card (pretposlednji dan lutrije)
3. Maj 2016.: izvučen
13. Maj: poslao DS-260
22. Septembra: obavio lekarski
6. Oktobar - Ausvajs za novi život u pasošu (kakva ironija - 6. oktobar)
29. Oktobra letim za New York.

Nema se šta čekati, svaki dan proveden u Srbiji je jedan dan izgubljen u US.
U susret novim izazovima što pre pa kako bude.

Svima koji uskoro očekuju intervju želim puno sreće i dok ste tamo, uživajte i smejte se (u sebi) :D
Onima koji do sada nisu izvučeni - Srećno ljudi! Držimo Vam palčeve.

p.s. Javio bih se i ranije, ali sam u povratku, od table Novi Sad do kuće brojao kafane i ocenjivao kvalitet rakija u ponudi :)

Jel imate nekog u New Yorku ili idete prepusteni sami sebi?CESTITAM NARAVNO :beer:

milica_smile
06.10.2016, 18:23
Drugari, vize odobrene!! :)
Od tolike frke, na kraju sve toliko jednostavno! Do pola 11 smo sve zavrsili!
Prosli cetiri saltera...prvi za predaju dokumenata, drugi za placanje vize, treci za otiske prstiju i na kraju kod konzula, sa kojom smo imali prijatan razgovor na engleskom (mislim da je moglo i na srpskom)
Nismo ni shvatili da je to glavni deo intervjua, dok nam nije rekla da su vize odobrene! :)))
Pitanja koja su postavljana su ponovljena na forumu vise puta...Gde planiramo da idemo, da li smo do sada bili u Americi, cime planiramo da se bavimo...i dalje pitanja za nasu vezu...koliko dugo smo zajedno, gde i kada smo se upoznali, koliko dugo zivimo zajedno, kad i gde je bilo vencanje, koliko ljudi je bilo...i za kraj da li imamo neke dokaze o vezi? Prilozili smo fotografije od ranije i sa vencanja, kao i prepiske...
Zaista nema razloga za strah, paniku i nervozu, svi su maksimalno ljubazni i sve je vrlo jednostavno!!
P.S. Uverenje iz suda nije potrebno, samo iz Mup-a.
Ako neko ima neka pitanja, samo izvolite ;)

Kilimandzaro
06.10.2016, 18:43
Pratim pratim nego sta, mi smo na tapetu u utorak!!!

Cestitam vam od srca i zelim da vam zivot u Americi bude milion puta bolje!!!!Da novi zivot zapocnete glatko i uspesno <3

BetterFuture
06.10.2016, 20:09
Poslednji poziv do šaltera, priđem i čujem:
Please read this out loud, ja pročitam... thank you, your visa has been approved :)

Drugari, vize odobrene!! :)
P.S. Uverenje iz suda nije potrebno, samo iz Mup-a.


CESTITAM! Zavrsili ste jedan vazan deo puta koji nije toliko zavisio od vas. Od sada sami krojite svoju sudbinu i nadam se da cete maksimalno iskoristiti dobijenu sansu. Srecno na dalje i delite svoja iskustva na forumu. Zelimo da cujemo kako se pripremate, o cemu razmisljate...

P.S.Uverenje iz suda nije potrebno ukoliko ste "cisti" na uverenju iz MUP-a. U suprotnom je potrebno. Rekao gospodin iz ambasade u Novom Sadu...