PDA

View Full Version : Important Notice about DV-2017 ???


LJ75
07.09.2016, 09:57
Pozdrav, ne znam da li ima jos aplikanata koji su imali slicno iskustvo.

Elem, jucer sam dobio mail od DONOTREPLY@dvlottery.state.gov gdje je naziv poruke bio kao u naslovu. Elem, kaze da 'Additional names have been added for DV-2017 selection', pa tako odem i provjerim, i vidi cuda, izvucen sam.

Sve izgleda legitimno, njihova je stranica, pa rekoh da podijelim svoje iskustvo.

Ima li jos neko da je dobio ovu poruku, a posto sam novi, sta sada. Btw, specificna je i situacija, jer radim van Bosne, a ne znam da li ce slati neku postu ili sl. na moju adresu u Bosni.

Hvala unaprijed.

dreeamers
07.09.2016, 10:10
Pozdrav, ne znam da li ima jos aplikanata koji su imali slicno iskustvo.

Elem, jucer sam dobio mail od DONOTREPLY@dvlottery.state.gov gdje je naziv poruke bio kao u naslovu. Elem, kaze da 'Additional names have been added for DV-2017 selection', pa tako odem i provjerim, i vidi cuda, izvucen sam.

Sve izgleda legitimno, njihova je stranica, pa rekoh da podijelim svoje iskustvo.

Ima li jos neko da je dobio ovu poruku, a posto sam novi, sta sada. Btw, specificna je i situacija, jer radim van Bosne, a ne znam da li ce slati neku postu ili sl. na moju adresu u Bosni.

Hvala unaprijed.

mislim da bi ti bilo najbolje i najsigurnije da se nakacis na njihov sajt i ulogujes na svoj nalog i tu ces videti i biti 100% siguran...Ako si zaista izvucen imaces lepo citav tekst sa daljim uputstvima.. u suprotnom- pisace HAS NOT BEE SELECT...Meni je ovo jako neobicno i nisam naisla ni na koga da je imao slicno iskustvo,a kako sam videla ranije je bilo pokusaja nekakvih prevara...Ja bih svakako proverila na njihovom sajtu i to ti je definitivno jedino merodavno i ispravno...

stanema
07.09.2016, 10:26
Pozdrav, ne znam da li ima jos aplikanata koji su imali slicno iskustvo.

Elem, jucer sam dobio mail od DONOTREPLY@dvlottery.state.gov gdje je naziv poruke bio kao u naslovu. Elem, kaze da 'Additional names have been added for DV-2017 selection', pa tako odem i provjerim, i vidi cuda, izvucen sam.

Sve izgleda legitimno, njihova je stranica, pa rekoh da podijelim svoje iskustvo.

Ima li jos neko da je dobio ovu poruku, a posto sam novi, sta sada. Btw, specificna je i situacija, jer radim van Bosne, a ne znam da li ce slati neku postu ili sl. na moju adresu u Bosni.

Hvala unaprijed.

Proveri svoj status na zvanicnom sajtu lutrije. OVDE (https://www.dvlottery.state.gov/) Ako pise da si "selected..." posalji im DS260 i cekaj da vidis da li ces dobiti poziv za intervju.

Mozda su uradili drugi krug (sto se desavalo i ranije), ali tu obicno ne bude mnogo izvucenih. Drugim recima, u****o te ako je tako :naughty:

LJ75
07.09.2016, 11:03
Izgleda da je to to,


Dear xxxx,

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2017 (October 1, 2016 to September 30, 2017). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available. Therefore, it is very important that you carefully follow instructions to increase your chances of possible visa issuance. The instructions are located on the Department of State website at http://www.dvselectee.state.gov. All DV applicants must use the online DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application. Paper forms will not be accepted.

Znaci, sada DS260 pa dalje...Posto nisam citao previse postove od ranije, znam da se dodjeljuju neki brojevi, pretpostavljam da ce moj biti prilicno visok (s obzirom da sam tek obavijesten), tako da ne znam da li ima neke nade..Ili to nema veze.

A i bilo bi dobro ako bih mogao na razgovor u ovoj zemlji gdje sam sada (u Africi je), da ne gulim bezveze u Sarajevo.

Edit - upravo sam vidio da postoji ta opcija, ali ovdje u Africi sam jos 10 mjeseci, pa nisam siguran da li je bolje da stavim kao lokaciju Sarajevo ili ovu ovdje, ne znam koliko brzo se procesuira sve ovo.

Hvala svima na savjetima.

dreeamers
07.09.2016, 11:07
Izgleda da je to to,


Dear xxxx,

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2017 (October 1, 2016 to September 30, 2017). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available. Therefore, it is very important that you carefully follow instructions to increase your chances of possible visa issuance. The instructions are located on the Department of State website at http://www.dvselectee.state.gov. All DV applicants must use the online DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application. Paper forms will not be accepted.

Znaci, sada DS260 pa dalje...Posto nisam citao previse postove od ranije, znam da se dodjeljuju neki brojevi, pretpostavljam da ce moj biti prilicno visok (s obzirom da sam tek obavijesten), tako da ne znam da li ima neke nade..Ili to nema veze.

A i bilo bi dobro ako bih mogao na razgovor u ovoj zemlji gdje sam sada (u Africi je), da ne gulim bezveze u Sarajevo.

Hvala svima na savjetima.
Eeee,EXTRA!!!! Bas mi je drago...Srecno u daljem procesu!!!!!!

bordi888
07.09.2016, 11:48
Evo video sam da su uradili drugi krug i da izvestavaju preko e-mail adrese kako bi bili sigurni da ce dobitnici proveriti na oficijalni sajt DV lutrije. Slucajno video na blogu Britsimon ali kako kazu nisu bili sigurni dali je to u svim regionima jer informaciju koju su spazili bila je poslata na tviteru iz ambasade u Gani, evo link:
http://britsimonsays.com/dv-2017-2nd-draw-additional-selectees-chosen/
Srecno novim dobitnicima, ja sam proverio danas za mene i suprugu ali nema promene statusa, tako da nisam izvucen u 2-om krugu.

LJ75
07.09.2016, 12:57
Mada nije za ove teme, ne znam ni sam sta da radim. Imam 40 god, supruga, dvoje djece 11 i 13 god, materijalno smo prilicno obezbijedjeni, radim u dobroj firmi na dobrom mjestu, trenutno vani (expatriate). Imam brata koji je vec u Americi sa porodicom, otisao tamo za vrijeme rata. Bili smo prosle godine, turisticki, svidjelo nam se, ali kada si negdje kao turista, uvijek je lijepo.

Bojim se da bih morao ponovo sve ispocetka, raditi neke 'onako' poslove, na kasi i sl.... Eventualno kada bih samo jos dobio taj pasos, a da mi ostalo ostane sve isto.

Jedino mozda zbog djece, jer je ovo kod nas na Balkanu dosta trusno podrucje.

Btw, kako tumaciti ove brojeve i sanse da se uopste dobije viza?
Moj broj je 2017EU00025xxx

Hvala.

dreeamers
07.09.2016, 13:06
Mada nije za ove teme, ne znam ni sam sta da radim. Imam 40 god, supruga, dvoje djece 11 i 13 god, materijalno smo prilicno obezbijedjeni, radim u dobroj firmi na dobrom mjestu, trenutno vani (expatriate). Imam brata koji je vec u Americi sa porodicom, otisao tamo za vrijeme rata. Bili smo prosle godine, turisticki, svidjelo nam se, ali kada si negdje kao turista, uvijek je lijepo.

Bojim se da bih morao ponovo sve ispocetka, raditi neke 'onako' poslove, na kasi i sl.... Eventualno kada bih samo jos dobio taj pasos, a da mi ostalo ostane sve isto.

Jedino mozda zbog djece, jer je ovo kod nas na Balkanu dosta trusno podrucje.

Btw, kako tumaciti ove brojeve i sanse da se uopste dobije viza?
Moj broj je 2017EU00025xxx

Hvala.
To je broj koji nikako ne smes ovako javno objavljivati jer ti je on sifra da se nalacis na svoj nalog na zvanicnom sajtu i proveris da li si izvucen...

raso
07.09.2016, 13:42
Pozdrav, ne znam da li ima jos aplikanata koji su imali slicno iskustvo.

Elem, jucer sam dobio mail od DONOTREPLY@dvlottery.state.gov gdje je naziv poruke bio kao u naslovu. Elem, kaze da 'Additional names have been added for DV-2017 selection', pa tako odem i provjerim, i vidi cuda, izvucen sam.

Sve izgleda legitimno, njihova je stranica, pa rekoh da podijelim svoje iskustvo.

Ima li jos neko da je dobio ovu poruku, a posto sam novi, sta sada. Btw, specificna je i situacija, jer radim van Bosne, a ne znam da li ce slati neku postu ili sl. na moju adresu u Bosni.

Hvala unaprijed.

I ja sam dobio istu poruku broj pocinje sa 23XXX.
U pri dnu stranice pise
CASE NUMBER 2017EU00023xxx
Principal Applicant Name: PREZIME i ime
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: SERBIA
Post: BELGRADE


Sta dalje? :)

krempita
07.09.2016, 13:50
Jel je i tebi juce stigla ta poruka?Sve se nadam da mozda i danas salju mail-ove :;D:

raso
07.09.2016, 14:09
Jel je i tebi juce stigla ta poruka?Sve se nadam da mozda i danas salju mail-ove :;D:

jeste, stigla je juce oko 23 casa. :)
sto ste stavili uslov da moram da posaljem poruku od najmanje 50 karaktera? :P

BetterFuture
07.09.2016, 14:19
...Btw, kako tumaciti ove brojeve i sanse da se uopste dobije viza?
Moj broj je 2017EU00025xxx...

Cestitam!!! Cim je uradjeno dodatno izvlacenje znaci da ima velike sanse da svi izvuceni dobijete vize.

BetterFuture
07.09.2016, 14:25
I ja sam dobio istu poruku broj pocinje sa 23XXX.
U pri dnu stranice pise
CASE NUMBER 2017EU00023xxx
Principal Applicant Name: PREZIME i ime
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: SERBIA
Post: BELGRADE


Sta dalje? :)

Cestitam i Vama! Sada okupite prijatelje pa nazdravite i pocnite da citate forum :;D:
Sledi Vam popunjavanje/slanje DS-260 obrasca. Vise ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1580) i ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1573)

Gandy77
07.09.2016, 14:30
Da li je moguce da ne dobijes mail ako si izvucen u drugom krugu? Mi smo posle provere prvog kruga verovatno bacili brojeve ili ih negde zaturili. :/

BetterFuture
07.09.2016, 14:59
Da li je moguce da ne dobijes mail ako si izvucen u drugom krugu? Mi smo posle provere prvog kruga verovatno bacili brojeve ili ih negde zaturili. :/
Izgleda da svi naknadno izvuceni dobijaju mailove... tako da...

LJ75
07.09.2016, 16:42
Da li je moguce da ne dobijes mail ako si izvucen u drugom krugu? Mi smo posle provere prvog kruga verovatno bacili brojeve ili ih negde zaturili. :/

Mislim da negdje imas opciju da provjeris, kao i na svim drugim stranicama kada zaboravis sifru.

A ne kontam, da nisu poslali mail, kako bih drugacije saznao. Ne vjerujem da je dovoljna informacija od ambasade u Gani, kao sto neko rece.

Dakle, ja, supruga, i dvoje djece, trebace jedno 2 sata da popunim ove obrasce.

Ako sam trenutno u Africi, skoro 100% do kraja juna iduce godine, sta da navedem kao adresu? U prijavi mi je Sarajevo, a i ne vjerujem ni malo ovim postama ovdje u Africi, vec su mi gubili neke stvari.

stanema
07.09.2016, 21:27
Ako ste proverili status na onom sajtu i imate taj case number, onda nema lazi, nema prevare. A koliko vidim obojica sa tim brojem imate veoma velike (ogromne!) sanse da dobijete GC, kao sto rece BetterFuture.


Dakle, ja, supruga, i dvoje djece, trebace jedno 2 sata da popunim ove obrasce.

Ako sam trenutno u Africi, skoro 100% do kraja juna iduce godine, sta da navedem kao adresu? U prijavi mi je Sarajevo, a i ne vjerujem ni malo ovim postama ovdje u Africi, vec su mi gubili neke stvari.

Veoma nezgodna situacija, ali ljudi se kaju zbog stvari koje nisu pokusali/uradili... Ja bih ipak razmisljao dugorocno, pre svega sta ce biti posle trenutog posla, i kakva je buducnost dece. Biti materijalno obezbedjen ne mora da znaci da ce deca isto tako ziveti.

Ako vam zakazu intervju u ambasadi barem sredinom januara onda mislim da mozete sve postici, bilo bi zurbe ali je fizicki dostizno. Evo primera... Ako vam je intervju sredinom januara (npr. 18.01), lekarski obavite par dana ranije (npr. 12.01), od njega se broji 6 meseci kada morate uci na teritoriju SAD, znaci morate biti tamo najkasnije do 12.07.2017.

Problem je taj sto sve neophodne papire morate vaditi u zemlji rodjenja, znaci potrebno je uzeti par dana od godisnjeg odmora. Ne znam samo gde morate raditi lekarski i intervju, dobro bi doslo ako to mozete odraditi u zemlji u kojoj se trenutno nalazite, ili u najblizoj ambasadi. :)

Sve najbolje!

Kilimandzaro
08.09.2016, 09:30
Pa ovo je sjajno!!! :1081::1081::1081::1081::1081: Cestitam! Drzim fige za BF!!!!!! Naravno i ostalu ekipu!

Gandy77
08.09.2016, 09:53
Mislim da negdje imas opciju da provjeris, kao i na svim drugim stranicama kada zaboravis sifru.

A ne kontam, da nisu poslali mail, kako bih drugacije saznao. Ne vjerujem da je dovoljna informacija od ambasade u Gani, kao sto neko rece.

Dakle, ja, supruga, i dvoje djece, trebace jedno 2 sata da popunim ove obrasce.

Ako sam trenutno u Africi, skoro 100% do kraja juna iduce godine, sta da navedem kao adresu? U prijavi mi je Sarajevo, a i ne vjerujem ni malo ovim postama ovdje u Africi, vec su mi gubili neke stvari.

Uspeo sam da dobijem moj i devojkin broj ali ni ovaj put nista.:no: Pokusavamo opet u oktobru.. :==D:

BetterFuture
08.09.2016, 10:05
Pa ovo je sjajno!!! :1081::1081::1081::1081::1081: Cestitam! Drzim fige za BF!!!!!! Naravno i ostalu ekipu!

Hvala, ali i ovaj put corak. Ja nisam ni dobio mail, ali sam naravno, kao i vecina, odmah proverio...

Kilimandzaro
08.09.2016, 17:28
:( Ja se sve nadam da mozda jos bude :( Mislis da su jednorocno slali mailove?

BetterFuture
08.09.2016, 17:46
:( Ja se sve nadam da mozda jos bude :( Mislis da su jednorocno slali mailove?
Na zalost, izgleda da jesu... Barem su nekoga usrecili...

Tomislav1970
09.09.2016, 04:40
Mislim da negdje imas opciju da provjeris, kao i na svim drugim stranicama kada zaboravis sifru.

A ne kontam, da nisu poslali mail, kako bih drugacije saznao. Ne vjerujem da je dovoljna informacija od ambasade u Gani, kao sto neko rece.

Dakle, ja, supruga, i dvoje djece, trebace jedno 2 sata da popunim ove obrasce.

Ako sam trenutno u Africi, skoro 100% do kraja juna iduce godine, sta da navedem kao adresu? U prijavi mi je Sarajevo, a i ne vjerujem ni malo ovim postama ovdje u Africi, vec su mi gubili neke stvari.


Nista ne salju postom tako da nemas problem oko gubljenja poste, ali buduci da ti je prebivaliste u Sarajevu, a ti si u Africi kontaktiraj ih i pitaj da li mozes da intervju odradis u Africi.
Ako ne mozes, posalji DS 260 kasnije pa ce ti i intervju biti zakazan kasnije. A i sam intervju mozes da pomjeris

dreeamers
09.09.2016, 06:13
Ja koliko se secam dok smo popunjavali DS-260 da je jedno od pitanja bilo u kojoj ambasadi zelite da se obavi intervju...tako da,raspitaj se jos malo ali mislim da bi MOZDA mogao i tamo da obavis razgovor...

LJ75
09.09.2016, 09:25
Vidim na ovim forumima vani da su mailove ipak dobili samo ovi koji su izvuceni, inace bi kao trebali poslati 19 miliona poruka. Vise srece ubuduce svima koji igraju.

Narode, hvala svima na cestitkama i savjetima. Supruga i ja smo se dogovorili da ipak idemo sa ovim, pa ako prodjemo sve ove dalje faze, i da se selimo.

Forum je genijalan, i nevjerovatno je koliko je dobrih ljudi, koji su besplatno spremni da pomognu savjetima i iskustvima.

Ja cu pokusati dati svoj doprinos, pa cu lagano pisati i na ostalim temama, kako sta bude iskakalo.

BetterFuture
09.09.2016, 11:29
Vidim na ovim forumima vani...Supruga i ja smo se dogovorili da ipak idemo sa ovim, pa ako prodjemo sve ove dalje faze, i da se selimo...

Naravno da idete dalje! Ovo je ipak once-in-a-lifetime opportunity.

A kada vec spominjete strane forume, evo jednog (http://www.sausa.org/index.php/forum/71-dv-lottery/) bas za SA, pa procitajte iskustva.

...a i ne vjerujem ni malo ovim postama ovdje u Africi, vec su mi gubili neke stvari.

Ne zaboravite da ukoliko se odlucite da tu imate intervju, morate onda i imati prevode svih dokumetata iz Bih, a tu onda mozete imati navedenih problema sa postama...

damirb
09.09.2016, 22:23
Pozdrav svima,

da se i ja pohvalim da mi je pre 2 dana stigao mail da ponovo proverim svoj status, i na moje veliko iznenadjenje prosao sam :)

Prvi put se prosle godine prijavio, i evo jednom da mene nesto hoce iz prrve :D

Citam ovaj forum vec 2 dana, i na svakakve informacije nalazim...

Znam da mozda vec postoje neki odgovori na pitanja koja cu postaviti, ali bih bio zahvalan ljudima sa vise iskustva da mi odgovore.

Devojka se takodje prijavila za GC ali nije prosla. Iskreno i potpuno smo zaboravili na lutriju i nastavili sa zivotom, i zakazali svadbu za jul 2017. Kada mi je stigao mail i kada sam video da sam prosao prvi krug, treba sad da popunjavam DS-260.

Cuo sam se sa ljudima iz ambasade u Srbiji i rekli su mi da mogu naknadno da je ubacim kao suprugu kad mi bude zakazan intervju.

1) Iskreno sada se lomimo sta da radimo, da li da se vencamo pre samog slanja DS-260 jer ona mora da menja sva dokumenta onda i moramo da ih cekamo pa da popunim teko nda DS-260, ja isto nisam prijavljen na istoj adresi kao ona vec sam jos uvek kod roditelja... Ne znam do kada mogu da popunim ovaj formular, poslao sam uput ambasadi ali sumnjam da ce mi reci...

2) Takodje, veliko pitanje koje brine moju buducu suprugu, ona ima zavrsenu srednju skolu, ali trogodisnji stepen (konfekcionar/krojac), da li to moze da utice na njenu GC? Jer ipak to nije 12 godina skole vec 11?

3) Sto se tice lekarskog pregleda, ja imam neki sum na srcu od rodjenja, koji mi ne smeta i zivim normalno sa tim. Kontrolisem se redovno kod kardiologa svake godine... Da li ovo moze da utice na moj status za dobijanje GC?

Imam jos pitanja ali ona su vezana za popunjavanje DS-260 pa cu ih postaviti na drugoj temi.

Hvala unapred na odgovorima...

BetterFuture
09.09.2016, 23:10
Pozdrav svima,

da se i ja pohvalim da mi je pre 2 dana stigao mail da ponovo proverim svoj status, i na moje veliko iznenadjenje prosao sam :)

Prvi put se prosle godine prijavio, i evo jednom da mene nesto hoce iz prrve :D

Citam ovaj forum vec 2 dana, i na svakakve informacije nalazim...

Znam da mozda vec postoje neki odgovori na pitanja koja cu postaviti, ali bih bio zahvalan ljudima sa vise iskustva da mi odgovore.

Devojka se takodje prijavila za GC ali nije prosla. Iskreno i potpuno smo zaboravili na lutriju i nastavili sa zivotom, i zakazali svadbu za jul 2017. Kada mi je stigao mail i kada sam video da sam prosao prvi krug, treba sad da popunjavam DS-260.

Cuo sam se sa ljudima iz ambasade u Srbiji i rekli su mi da mogu naknadno da je ubacim kao suprugu kad mi bude zakazan intervju.

1) Iskreno sada se lomimo sta da radimo, da li da se vencamo pre samog slanja DS-260 jer ona mora da menja sva dokumenta onda i moramo da ih cekamo pa da popunim teko nda DS-260, ja isto nisam prijavljen na istoj adresi kao ona vec sam jos uvek kod roditelja... Ne znam do kada mogu da popunim ovaj formular, poslao sam uput ambasadi ali sumnjam da ce mi reci...

2) Takodje, veliko pitanje koje brine moju buducu suprugu, ona ima zavrsenu srednju skolu, ali trogodisnji stepen (konfekcionar/krojac), da li to moze da utice na njenu GC? Jer ipak to nije 12 godina skole vec 11?

3) Sto se tice lekarskog pregleda, ja imam neki sum na srcu od rodjenja, koji mi ne smeta i zivim normalno sa tim. Kontrolisem se redovno kod kardiologa svake godine... Da li ovo moze da utice na moj status za dobijanje GC?

Imam jos pitanja ali ona su vezana za popunjavanje DS-260 pa cu ih postaviti na drugoj temi.

Hvala unapred na odgovorima...
Dobrodošli i čestitam!
1. Za DS-260 u principu nema određen krajnji datum slanja (mogli bi i julu sledeće godine, ali bi to bilo neozbiljno ukoliko zbog bilo čega završite na AP-u). Vi ga možete poslati sada a buduću suprugu ubaciti naknadno. Pisali smo već o različitim varijantama venčanja pre i posle zakazanog intervjua. Pronaći ćete na forumu
2. Samo podnosilac prijave, u ovom slučaju Vi, treba da zadovolji uslove lutrije. Dakle, nikako joj nije ugrožena GC
3. Ne može. Budite spokojni.

damirb
09.09.2016, 23:38
Dobrodošli i čestitam!
1. Za DS-260 u principu nema određen krajnji datum slanja (mogli bi i julu sledeće godine, ali bi to bilo neozbiljno ukoliko zbog bilo čega završite na AP-u). Vi ga možete poslati sada a buduću suprugu ubaciti naknadno. Pisali smo već o različitim varijantama venčanja pre i posle zakazanog intervjua. Pronaći ćete na forumu
2. Samo podnosilac prijave, u ovom slučaju Vi, treba da zadovolji uslove lutrije. Dakle, nikako joj nije ugrožena GC
3. Ne može. Budite spokojni.

Hvala puno na odgovorima. Citao sam dosta temu o promeni bracnog stanja, ali iskreno ne znam sta raditi...

Da li postoje neke prednosti ako odradimo vencanje ranije i onda popunim obrazac... Mislim da ako sad odradimo vencanje i ona promeni sva dokumenta mozemo relativno skoro poslati DS-260 i ocekivati zakazan intervju pocetkom sledece godine... Ispravite me ako gresim :)

dreeamers
10.09.2016, 07:08
Hvala puno na odgovorima. Citao sam dosta temu o promeni bracnog stanja, ali iskreno ne znam sta raditi...

Da li postoje neke prednosti ako odradimo vencanje ranije i onda popunim obrazac... Mislim da ako sad odradimo vencanje i ona promeni sva dokumenta mozemo relativno skoro poslati DS-260 i ocekivati zakazan intervju pocetkom sledece godine... Ispravite me ako gresim :)
Evo naseg iskustva...nas dvoje smo saznali da smo izvuceni 04.05....tj.da sam ja izvucena ;-) ...konkurisali kao SINGLE,oboje...nasa situcaija je sledeca:imamo troje dece,zivimo u vanbracnoj zajednici...Uradili smo sledece:vencali se 18.05.,ali sam ja zadrzala svoje prezime zbog izbegavanja menjanja dokumenata i da izbegnemo bilo koju komplikaciju s obzirom da sam ja glavni aplikant...Moj I deciji DS-260 smo popunili 02.06. i isto vece poslali mail sa molbom da ga otkljucaju i za supruga,pa sutradan poslali i njegov...eto to je nase iskustvo...ako ti je od ikakve pomoci drago mi je...pozdraaavvv :naughty:

damirb
10.09.2016, 14:29
Evo naseg iskustva...nas dvoje smo saznali da smo izvuceni 04.05....tj.da sam ja izvucena ;-) ...konkurisali kao SINGLE,oboje...nasa situcaija je sledeca:imamo troje dece,zivimo u vanbracnoj zajednici...Uradili smo sledece:vencali se 18.05.,ali sam ja zadrzala svoje prezime zbog izbegavanja menjanja dokumenata i da izbegnemo bilo koju komplikaciju s obzirom da sam ja glavni aplikant...Moj I deciji DS-260 smo popunili 02.06. i isto vece poslali mail sa molbom da ga otkljucaju i za supruga,pa sutradan poslali i njegov...eto to je nase iskustvo...ako ti je od ikakve pomoci drago mi je...pozdraaavvv :naughty:

hvala na podeljenom iskustvu :)

Mislim da cemo mi otici u narednih 10ak dana do maticara i obaviti gradjansko vencanje i da cu poslati tek onda DS-260 sa njom kao svojom suprugom. Sacekacemo njen novi pasos i uneti te podatke.

Na ovaj nacin izbeci cemo nepotrebno maltretiranje otkljucavanja formulara i ispitivanja o verodostojnosti braka, bar je to neko moje misljenje...

Iako smo zakazali vencanje za jul 2017. odradicemo ga sada, a sledece godine pravimo slavlje i ako sve bude OK ispracaj za USA :)

beholder
10.09.2016, 16:39
Čestitke svim naknadnim dobitnicima!!!! Ostalima ostaje da držimo fige za sledeću godinu.:woohoo:

tutumrak123
10.09.2016, 19:51
Izvucen sam za dv 2017 case broj 12xxx i popunio sam ds260 20 juna, zanima me sledeci korak ??
Svi spominju neke koverte a nije mi bas jasno, sta sada raditi? posle ds260 od juna nista nisam uradio >
Hvala na pomoci

SEEUSAIC
10.09.2016, 19:56
Izvucen sam za dv 2017 case broj 12xxx i popunio sam ds260 20 juna, zanima me sledeci korak ??
Svi spominju neke koverte a nije mi bas jasno, sta sada raditi? posle ds260 od juna nista nisam uradio >
Hvala na pomoci


Nema vise nikakvih koverti, osim one koju vam uruce nakon intervjua u Ambasadi. Prema poslednjem Visa Bulletin-u, vas broj bi trebalo da je u novembarskoj grupi za intervjue. Email sa terminom intervjua i daljim instrukcijama u vezi sa lekarskim pregledom i dokumentacijom ocekujte krajem ovog meseca ili pocetkom sledeceg. Moze da se desi i da vas pomere za kasnije, ali spremajte se za Novembar (cut off je 13000). U medjuvremenu procitajte teme o intervjuima. Srecno.

Sup.Mod.

dreeamers
10.09.2016, 20:01
Izvucen sam za dv 2017 case broj 12xxx i popunio sam ds260 20 juna, zanima me sledeci korak ??
Svi spominju neke koverte a nije mi bas jasno, sta sada raditi? posle ds260 od juna nista nisam uradio >
Hvala na pomoci

Pa ta "koverta" je sada u stvari mail koji treba da stigne sa datumom zakazanog intervjua u ambasadi... Koverte su bile ranije,kada se jos uvek sve slalo postom...kao i sam DS koji se takodje slao postom...U glavnom tebi sada treba samo strpljenje i dok ti ne stigne mail,jedino sto mozes da radis jeste da pocnes da po intrukcijama i spisku koji si "dobio" pri popunjavanja DS-260 pocnes da prikupljas dokumentaciju koja ti je potrebna za sam intervju...i naravno da stekas parice...:obrva:

SEEUSAIC
10.09.2016, 20:11
Pa ta "koverta" je sada u stvari mail koji treba da stigne sa datumom zakazanog intervjua u ambasadi... Koverte su bile ranije,kada se jos uvek sve slalo postom...kao i sam DS koji se takodje slao postom...U glavnom tebi sada treba samo strpljenje i dok ti ne stigne mail,jedino sto mozes da radis jeste da pocnes da po intrukcijama i spisku koji si "dobio" pri popunjavanja DS-260 pocnes da prikupljas dokumentaciju koja ti je potrebna za sam intervju...i naravno da stekas parice...:obrva:

Molimo vas da ne shvatite licno, ali bar svi vi koji ste na gotovo sigurnom putu za preseljnje treba da obratite paznju na koriscenje pravilne terminologije: mail je koverta koja stize u postansko sanduce; e-mail je elektronska posta. Ove dve reci nisu sinonimi. Mozda je koriscenje ove terminologije i preskakanje koraka u procedurama u redu u Srbiji i susednim zemljama, ali nije prihvatljivo u USA. Bolje se navikavajte na pravilnu terminologiju i nacin komunikacije na vreme, kako ne bi ste imali problema ovde. Hvala na razumevanju.

Sup.Mod.

dreeamers
10.09.2016, 20:24
Molimo vas da ne shvatite licno, ali bar svi vi koji ste na gotovo sigurnom putu za preseljnje treba da obratite paznju na koriscenje pravilne terminologije: mail je koverta koja stize u postansko sanduce; e-mail je elektronska posta. Ove dve reci nisu sinonimi. Mozda je koriscenje ove terminologije i preskakanje koraka u procedurama u redu u Srbiji i susednim zemljama, ali nije prihvatljivo u USA. Bolje se navikavajte na pravilnu terminologiju i nacin komunikacije na vreme, kako ne bi ste imali problema ovde. Hvala na razumevanju.

Sup.Mod.

...da...ok...samo sam zelela da budem od pomoci,a predpostavljam da me je covek odlicno razumeo sta sam zelela da kazem...naravno izvinjavam se ako sam nekog ZBUNILA i ODMOGLA MU svojim komentarom,nije mi bila namera...Trudila sam se da sto bolje objasnim i PO-MO-GNEM,sto predpostavljam da i jesam...ovakav komentar zaista nisam ocekivala koliko god da je moj mozda bio nestrucno napisan,ali ispravan...
Srdacan pozdrav,SUP.MOD.

SEEUSAIC
10.09.2016, 20:39
...da...ok...samo sam zelela da budem od pomoci,a predpostavljam da me je covek odlicno razumeo sta sam zelela da kazem...naravno izvinjavam se ako sam nekog ZBUNILA i ODMOGLA MU svojim komentarom,nije mi bila namera...Trudila sam se da sto bolje objasnim i PO-MO-GNEM,sto pretpostavljam da i jesam...ovakav komentar zaista nisam ocekivala koliko god da je moj mozda bio nestrucno napisan...
Srdacan pozdrav,SUP.MOD.

Nema potrebe da moderatorima uzvikujete ili sricete kljucne glagole, svi do jednog imaju odlicno razumevanje srpskog i engleskog jezika, kao i prepoznavanje ironije, sarkazma, cinizma i ostalih stilskih figura i izraza.

Prethodni post nije imao za cilj da bilo koga ponizava ili kritikuje. Alternativa ovim dobronamernim upozorenjima je brisanje postova koji netacno opisuju proces.

Sup.Mod.

dreeamers
10.09.2016, 20:50
Nema potrebe da moderatorima uzvikujete ili sricete kljucne glagole, svi do jednog imaju odlicno razumevanje srpskog i engleskog jezika, kao i prepoznavanje ironije, sarkazma, cinizma i ostalih stilskih figura i izraza.

Prethodni post nije imao za cilj da bilo koga ponizava ili kritikuje. Alternativa ovim dobronamernim upozorenjima je brisanje postova koji netacno opisuju proces.

Sup.Mod.

Ja samo smatram da za takvim komentarom nije bilo potrebe jer sam ispravnu stvar napisala sasvim razumljivo osobi koja je trazila savet...to na sta ste mi skrenuli paznju nije netacna informacija,takodje predpostavljam ni razlog da bi se brisao moj post jer nije bila dezinformacija,vec nenapisano E-mail...jer je jos uvek kod nas koverta-koverta koja se salje i stize na kucnu adresu,a ne mail...a mail iskljucivo e-mail,elektronska posta,nikako koverta...Ne vidim da bih bilo koga time zbunila...